всі стадії алкоголізму

Ознаки і симптоми стадій алкоголізму.

Кожен з нас стикається в житті з питущими людьми, багато і самі періодично вживають алкоголь. На перший погляд, здається, що якщо випивати не часто або пити пиво, то неможливо стати алкоголіком. Але таке везіння трапляється не з усіма. Цієї недуги розрізняють три рівні. Розглянемо, як визначити стадію алкоголізму у чоловіків і жінок, які симптоми кожної з них. У цьому нам допоможе таблиця.

Які ознаки вказують на алкоголізм.

Хто може стати алкоголіком? Певна категорія людей, які за своєю генетикою, станом здоров’я, способу життя, соціальному становищу можуть за короткий період стати алкоголіками, навіть до кінця не зрозумівши цього.

Сьогодні алкоголізм нарівні з наркоманією — одне з найпоширеніших захворювань сучасного суспільства. І якщо вибирати між алкоголізмом і наркоманією, то вибір краще зробити на користь здорового способу життя. Серед молоді найбільш поширений пивний алкоголізм, так як пиво більш доступно і молодь вважає, що пивного алкоголізму не буває.

Перші ознаки, які допоможуть зрозуміти, чи існує у людини залежність від алкоголю, полягають у його безвідмовному бажання випити, або якщо людина стає агресивним при зірвалася п’янці, або якщо людина тривалий час не вживає алкоголь, і він стає або агресивним, або впадає в депресію. Ці ознаки вимагають негайного звернення до фахівця.

Оскільки алкоголізм з’являється не після першої чарки, а цей процес займає певний період часу, то і лікар-нарколог для постановки правильного діагнозу повинен побачити всі симптоми.

Особливе місце в наркології відведено жіночому алкоголізму, тому, що алкоголізм у жінок відбувається, набагато швидкоплинніше, ніж у чоловіків. У зв’язку з особливостями жіночого організму і лікування від нього значно триваліше і складніше. У жінок ознаки цирозу печінки, самого головного супутника алкоголізму, можуть з’явитися вже на першій стадії, так само як і ураження інших органів.

По змісту

Стадії алкоголізму жінок і чоловіків.

Медицина виділяє три стадії алкоголізму, але існує і попередня (нульова) стадія, коли алкоголізму ще немає, але існує побутове пияцтво. Побутове пияцтво, це коли людина випиває в компаніях по святах, і не напивається до втрати пам’яті, при цьому тривала відсутність вживання спиртного його не турбує.

При регулярному побутовому пияцтві воно може перейти в першу стадію алкоголізму, і зробити перший крок до цирозу печінки. Алкогольний цироз печінки безпосередньо залежить від кількості і частоти вживаного алкоголю. Стадії жіночого алкоголізму трохи відрізняються від розвитку захворювання у чоловіків. Проте варто відзначити наявність істерії вже на першій стадії алкогольної залежності. На третій стадії сп’яніння жінки схильні до суїциду.

Основні ознаки першої стадії.

Перша стадія алкоголізму повинна насторожити близьких п’є чоловіка або жінки. Самі вони не зізнаються собі в тому, що з ними щось не так. Дуже важливо переконати людину, у якого тільки перша стадія алкоголізму, пройти лікування. Ознаками цієї стадії є:

Відсутність блювотного рефлексу, який спостерігається при побутовому пияцтві, коли організм при надлишку спиртного прагне позбавитися від нього, а в цьому випадку цей механізм відсутній і навіть призводить до часткової втрати пам’яті. Психологічна тяга до алкоголю. Організм вимагає алкоголю мінімум 2-3 рази на тиждень, і психологічної відрази при цій стадії алкоголізму до спиртного немає. Збільшується доза алкоголю для отримання стану ейфорії, як правило, вона вище в 3-4 рази, ніж раніше. В передчутті вживання спиртного, у людини настає радісне збудження, він будує плани по проведенню цього заходу; постійно до місця і не до місця говорить про спиртних напоях; відчуває себе щасливим тільки після прийняття спиртного; безпричинно починає конфліктувати вдома і на роботі.

На цій стадії вже починаються проблеми з печінкою, яка поки ще може і не подавати сигналів про прийдешнє цирозі. На першій стадії жіночого алкоголізму можуть траплятися безпричинні зміни настрою, так само як і стосунки з чоловіками і жінками можуть за один день переходити від любові до ненависті і назад.

Основні ознаки другої стадії алкоголізму.

Друга стадія алкоголізму містить в себе всі симптоми першої, тільки вони мають більш виражений характер, до них ще додаються свої особливості:

Алкоголік починає розуміти свою залежність, намагається дуже мляво з нею боротися, що не призводить до позитивних результатів. Збільшуються дози стерпного випитого алкоголю, які перевищують звичайні вже в 5-6 разів, а також частота його вживання, можливо аж до запою. З’являється похмілля, злість і дратівливість, апатія. Часто похмілля людина намагається зняти пивом, що може сприяти ще й пивному алкоголізму. Таке похмілля завдає ще більшого удару по печінці, і ще сильніше наближається до цирозу. При середньому сп’янінні у хворого поліпшується працездатність, на відміну від стану тверезості. З’являються більш тривалі провали в пам’яті, коли у людини стираються в пам’яті всі неприємні і неадекватні події, пов’язані з ним. Починається тремор кінцівок, пітливість.

Друга стадія алкоголізму, хоч і важко, але піддається лікуванню. Деякі супутні хвороби приймають хронічний характер. Якщо не проводити посилене лікування, наслідки будуть серйозними, прогнози невтішними. Скільки залишиться жити людині до переходу в третю стадію, невідомо, але при постійній високій стадії сп’яніння, рахунок може йти на місяці, а не на роки.

Основні ознаки третьої стадії алкоголізму.

Остання стадія алкоголізму найстрашніша. Вона практично завжди призводить в білій гарячці і цирозу печінки. При захворюванні на цироз печінки чоловікам і жінкам забезпечено проведення своїх останніх днів на лікарняному ліжку. Третя стадія алкоголізму робить людину глибоким інвалідом, що живе в очікуванні швидкої смерті. До особливих ознак цієї стадії алкоголізму чоловіків і жінок відносяться:

Наступ сп’яніння від незначної дози спиртного, навіть келиха пива. Більш тяжке похмілля. Порушені смакові рецептори, коли людина вже п’є сурогати йому байдужі смак і якість продуктів. Амнезія. Повна деградація особистості, у людини змінюється повністю ставлення до якості життя, відсутнє поняття гігієни. Втрата всіх соціальних зв’язків. Непереборна тяга до спиртного. Втрата апетиту і сильне схуднення. Яскраво виражений синдром алкоголіка на обличчі. Різке погіршення стану здоров’я в цілому, вражає мозок, серце, нирки, підшлункова залоза, печінка (в 99% випадків цироз).

Коли ця стадія призводить до Білої гарячці, то у людини з’являється недоумство. Третя стадія алкоголізму має незворотні наслідки. Якщо говорити про роботу систем і органів, то патології настільки великі, що повернутися до повноцінного життя чоловік або жінка вже не зможе, захворювання внутрішніх органів носять хронічний характер. Як виглядає людина, з діагнозом третя стадія алкоголізму, можна побачити на фото.

Скільки живуть алкоголіки при третій стадії розвитку алкоголізму? Це залежить від ресурсів і опірності організму. Як правило, більше 3 років цей процес не триває. На цій стадії людина практично гниє зсередини, тому навіть при посиленому, дорогому лікуванні, прогнози не втішні.

Пивний алкоголізм.

Всі ці стадії поширюються і на пивний алкоголізм. Багато хто вважає, що вживання пива не може призвести до алкоголізму, проте така думка помилкова. Таке ж вплив на організм, як і горілка, надає пиво. Також страждають всі органи: серце, печінка, мозок, нирки.

Пивний алкоголізм більш швидкоплинний. Якщо випивати в день 1-2 пляшки пива, то протягом 2-3 місяців, при наявності деяких ознак, перебуваючи на середньому рівні сп’яніння і вважаючи, що стільки, скільки він випиває не може загрожувати життю, людина швидко переходить до останньої стадії розвитку алкоголізму. Симптоми такі:

Постійного бажання випити пива для розслаблення. Появі агресії при відсутності пива. Пивного похмілля. Появи «пивного живота». Зниженні потенції.

Якщо вони присутні, можна діагностувати пивний алкоголізм першої стадії. На цій стадії алкоголізму від пива людина не бачить особливих змін, а хвороба переходить в хронічний перебіг. Пивний алкоголізм також може призвести до цирозу печінки. Його ознаки і симптоми ті ж, що і у алкоголіків «звичайних». Багатьох чоловіків не бентежить великий, зростаючий живіт. Наслідки його не лякають, так як він не зараховує себе до розряду алкоголіків.

Алкогольне сп’яніння.

Щоб зрозуміти, що норма безпечного споживання алкоголю не перевищена, потрібно знати стадії алкогольного сп’яніння. Розберемося, скільки потрібно випити, щоб опинитися на кожній з них.

Відео — всі стадії алкоголізму (Відео)

Перша стадія легка. При цьому чоловіки випивають до 100 грам міцних напоїв і до 1 літра пива. Жінки можуть сп’яніти вже після двох келихів шампанського, вина або 0,7 літрів пива. Похмілля в цій стадії алкогольного сп’яніння не спостерігається. Наступний рівень – середній ступінь сп’яніння. Наслідки у вигляді похмілля середньої тяжкості доведеться лікувати весь наступний день. Сильна ступінь сп’яніння загрожує повною втратою усвідомлення дійсності, порушенням координації і втратою рівноваги. Лікування після такого свята послідує не один день. Наслідки у вигляді поганої роботи травного тракту і апатичного стану можуть тривати досить довго.

Говорячи про алкоголізм чоловіків і жінок, розглядаючи симптоми та наслідки захворювання, можна прийти до висновку про страшну руйнівну силу пияцтва. Дивлячись на фото алкоголіків, у яких на обличчя всі симптоми наближення смерті, хочеться пояснити їм, скільки залишилося часу у них на цій землі. На жаль, алкоголізм практічнскі не виліковний. Тільки в 1случае з 10 алкоголік припиняє вживання спиртного силою власної волі. Як правило, тверезими живуть вони не довго. Більше половини візьметься за старе при черговому зриві.

Лікування, кодування, безумовно, приносять результати. Якщо лікування супроводжується відходом від того оточення і обстановки, в який алкоголік знаходився до лікування і підкріплюється розумінням і підтримкою близьких, то у хворого є всі шанси повернутися до нормального життя. Такі люди після лікування живуть довгі роки.

Стадії алкоголізму, симптоми окремих етапів формування залежності.

В психології прийнято виділяти 4 основні стадії розвитку залежності від спиртного. Кожна наступна фаза симптомів наростає, і стають все більш важкою. Незважаючи на це, як відзначають психотерапевти, лікування можна починати на будь-якому етапі розвитку залежності, і завжди можливе повернення хворого до повної тверезості. Як розпізнати окремі фази алкоголізму? Стадії алкоголізму, симптоми окремих етапів формування залежності, можна дізнатися ознайомившись зі змістом даної статті.

Алкоголізм не проявляється раптово. Це хвороба, яка проходить в кілька етапів різного ступеня вираженості. Цей висновок, вперше висунув американський лікар чеського походження, Елвін Мортон-Го. Дослідник засновував свою концепцію на власних спостереженнях, з яких випливало, що кожен випадок алкогольної залежності передує виникнення симптомів попередження. Якщо вони будуть вчасно помічені, розвиток алкоголізму може бути зупинено ще до того, як дійде до появи додаткових симптомів захворювання.

Щоб це зробити, потрібна швидка і переважна реакція оточуючих. Без неї людині-алкоголіку, дуже важко перестати вживати спиртне. Сам по собі він скочується все більше, а його алкоголізм набуває хронічного характеру, який дуже важко вилікувати. Як же формується алкогольна залежність і як її розпізнати?

Продромальна стадія алкоголізму (предалкогольная або попередня)

Початкова фаза, може тривати кілька років і не викликати ніяких підозр у сторонніх, як і потенційного алкоголіка. Симптоми, характерні для цієї фази не відрізняються істотно від поведінки людей до і після вживання алкогольних напоїв.

Потенційний алкоголік, на відміну від інших людей, виявляє, що напої для нього особливо приємні. У зв’язку з цим починає сприймати алкоголь як свого роду засіб для покращення настрою. На цьому етапі він не п’є на самоті, але підсвідомо шукає для цього можливості: часто ходить на заходи і зустрічі, де є можливість випити. Згодом з’являється рефлекс. У важкі моменти у нього настільки сильно бажання вжити спиртне, що він не в змозі впоратися з внутрішньою напругою самостійно. В результаті розвивається толерантність до алкоголю, і він повинен пити все більше для досягнення стану сп’яніння.

Перша стадія: фаза попередження.

Починається з появи перших прогалин в пам’яті (алкогольний палімпсест). Для цієї фази характерно повторення палімпсест навіть після вживання порівняно невеликої кількості алкоголю. Крім того, у людини, що знаходиться під алкоголізмом можна спостерігати кілька характерних ситуацій:

прискорення темпу пиття і ініціалізація симптому «черг»; велика зміна в поведінці після вживання алкоголю: веде до цього себе тихо і раптом стає душею компанії, багато говорить, стає хоробріше, ухиляється від відповідей; намагається якомога більше випити, щоб швидше досягти стану сп’яніння; починає вживати напої без приводу і в самоті.

Типовим для цього етапу є також поява докорів сумління. Потенційний алкоголік починає усвідомлювати, що п’є занадто багато, але на цьому етапі ще не допускається до власної свідомості, що у нього є проблема, з алкогольною залежністю. Замість цього, намагаючись сам виправдати і раціоналізувати свою поведінку. Він стверджує, що кожен має право час від часу випити, і він не робить нічого поганого. На зауваження оточуючих реагує роздратуванням і чітко заперечує звинувачення в алкоголізмі.

Друга стадія: критична фаза.

Починається в той момент, коли алкоголік втрачає контроль над питтям. Ніякі плани і обіцянки близьким людям припинити споживання алкоголю, не зупиняють його від келиха міцного напою. Можливі ще короткі стриманості, однак, рано чи пізно всі закінчуються знову запоєм.

Вся життя залежної людини починає крутитися навколо алкоголю. Його головним заняттям стає планування, коли випити, покупка алкоголю або збір коштів на ці цілі. Алкоголік нехтує сім’єю, роботою, втрачає інтерес до всього, перестає піклуватися про свою зовнішність і оточення. Знижується і його сексуальний потяг.

Але навіть в цій стадії він не бажає зізнаватися, що є проблема. Алкоголік весь час винаходить нові виправдання, а на критику реагує агресивно. З’являються перші фізичні симптоми залежності, так званий алкогольний голод. Споживання спиртних напоїв набуває безперервного характеру З короткими періодами утримання. Таким чином, алкоголік намагається довести собі, що все ще має контроль над випивкою. Характерним для цього етапу є також різке зниження самооцінки, відчуття порожнечі і безпорадності.

Третя стадія: хронічна фаза.

Найбільш пізня стадія алкоголізму, в якій людина не відчуває докори сумління і не реагує на заборони. П’є практично без перерви, а першу дозу алкоголю приймає вже вранці. Постійно знаходиться в стані алкогольного сп’яніння, різко знижується його переносимість, кілька келихів достатньо, щоб стати повністю п’яним.

Постійно високий рівень етанолу в крові дуже негативно позначається на його здоров’ї:

відбувається зниження інтелектуальних функцій; уповільнення психомоторних реакцій; розлад статевого потягу; відбуваються зміни в характері (атрофія вищих почуттів); страждає печінка і нервова система.

Будь-яка спроба виходу через алкогольної залежності закінчується важким абстинентним синдромом. Він проявляється тремором рук, головними болями, загальним ослабленням організму, блювотою, порушенням сну, страхами, зниженням імунітету. Може з’явитися хронічний алкогольний психоз.

На цьому етапі алкоголік починає вживати не тільки типові міцні напої, але з-за відсутності грошей, може пити також отруйні сурогати. Через інтоксикацію часто потрапляє до лікарні. Споживання алкогольних напоїв без перерви, зрештою, призводить до повного виснаження організму і здатне викликати летальний результат.

Алкоголізм є дуже важкою залежністю. Причому вона розвивається як на фізіологічному, так і на психологічному рівні. Своєчасне виявлення і необхідна терапія, дозволяє досить успішно позбутися від проблеми. Однак варто зауважити, що на 3 стадії, лікування практично марно. У цій фазі у людини зазвичай сильно пошкоджені всі органи і системи. Повернути його до нормальної життєдіяльності вже не представляється можливим.

Алкоголізм і його стадії коротко. Ступеня алкоголізму і ознаки захворювання. Лікування в домашніх умовах.

Піднімаючи настрій міцними напоями, не кожен замислюється про наслідки. А хто з нас готовий усвідомлювати, що «розважальний» атрибут свята може зламати психіку і привести до важкого необоротного захворювання – алкоголізму.

Коли звичка переростає в хворобу.

Підтримуючи традицію випивати з будь-якого приводу, будь то радісна подія або скорботна людина починає регулярно розслаблятися за допомогою алкоголю. Коло прийменника «пропустити по маленькій» непомітно розширюється від всіляких свят календаря до перемоги улюбленої хокейної команди, і просто-напросто – за зустріч.

Спочатку, прийнявши велику дозу високоградусного напою, людина може відчувати себе некомфортно. Нудота, важка голова вранці-перші ознаки, що вимагають похмілля. Друзі-співтрапезники допоможуть прийти в себе. Кількість випитого збільшується, а організм адаптується, йдуть його захисні реакції, що виражаються в поганому самопочутті. Просто побутове пияцтво плавно переходить в активний алкоголізм.

Діагноз алкоголізм поставлений, ознаки в наявності, але хворий не хоче лікуватися. Чому? Особливість даного захворювання полягає в повному запереченні, відсутності усвідомлення алкоголіком свого стану. Щиро вважаючи, що як тільки побажають, вони зупиняться, і не будуть пити, рідкісним особам з сильною волею вдається самим позбутися від недуги.

Які існують стадії алкоголізму.

всі стадії алкоголізму

Початковій ступенем є побутове пияцтво, коли захворювання ще немає, але існує провісник (медичний термін продром) виникнення алкогольної залежності. На даному етапі в людини немає потреби до систематичної випивки, при відсутності приводу і ситуації він не вживає алкоголь, здатний проконтролювати обсяги випитого спиртного. Але якщо застілля трапляються часто, нехай не кожен день, продром закінчується активним алкоголізмом. Залежно від особливостей нервової і психічної систем людини це може статися протягом 3-12 місяців.

Після продрому або нульового ступеня розрізняють три клінічних стадії. На питання як визначити стадію алкоголізму відповідь полягає в симптомах захворювання. Вони різні, але кожна наступна ступінь містить в собі ознаки попередніх.

Перша стадія.

Властиві першого ступеня ознаки полягають:

у зникнення блювотного рефлексу від регу алкоголем і відрази до нього після сильного сп’яніння; втрати почуття міри і різкому збільшенні кількості вжитих алкогольних напоїв, появи фізичної можливості випивати кілька днів поспіль; прояви амнезії (провали в пам’яті) після станів глибокого сп’яніння; виникнення психічної залежності, що виражається у виправданні поведінки і причин зловживання спиртними напоями.

Протверезівши, людина відчуває себе розбитим, стає дратівливим, знижується працездатність і інтерес до колишніх захоплень. З’являється безсоння. Подібні стани він пригнічує новими прийомами алкоголю. Починаються випивки поодинці. Все це триває приблизно 3-10 років.

Хворий ще не безнадійний. На даній стадії він здатний за допомогою психотерапевта, завдяки особистому бажанню і силі волі вирішити проблему.

Друга стадія.

Посилюються ознаки, характерні для першого ступеня, додаються нові. Похмільний синдром змінюється запійним. Для повноцінної другої стадії захворювання алкоголізмом характерні два нових комплексу симптомів:

Абстинентний синдром (стан після відміни алкоголю) – важка форма психофізичного стану. Виражається в потребі похмелитися, тремтінні рук, пітливості, блювотах, головного болю, розладі сну, втрати апетиту. Піднімається артеріальний тиск, пульс частішає, виникають тахікардія, депресія, порушується робота печінки. Епізодично можуть з’являтися судомні напади, кошмарні сновидіння, алкогольні психози (параноя, марення ревнощів, галюцинації). Тривалість стану від одного до десяти днів. Постабстинентний синдром – починається після усунення гострих проявів абстинентного синдрому, на четверту – п’яту добу після відмови від прийому алкоголю. Хворий відчуває фізичну слабкість, загальну апатію, депресію, небажання працювати. Нав’язливі думки про алкоголь викликають сильне бажання прийняти його. Такий стан триває 10-15 днів.

Алкогольне захворювання другої стадії діагностується присутністю абстинентного синдрому. Спочатку він виникає слідом за прийняттям великих, потім середніх і невеликих порцій алкоголю. Зменшуються і періоди настання похмільного синдрому після закінчення випивки: 7-10, потім 2-3 години.

У важких випадках абстинентного синдрому (короткий період настання і тривала тривалість) потрібна медична допомога лікаря-нарколога.

Проблеми, що виникають в сім’ї, на роботі призводять до розуміння згубності захоплення алкоголем, але визнати це людина вже нездатна.

На другій стадії хворий на алкоголізм майже весь час витрачає на дії з придбання та вживання спиртних напоїв, а також на ліквідацію наслідків запою. Він вже втратив роботу, відсутність коштів на нові дози заповнює продажем особистих речей сім’ї, крадіжками. Готовий споживати одеколони, лосьйони, будь-які сурогати. І це триває 5-10 років.

Третя стадія.

Стійка залежність від алкоголю на третій стадії посилює попередні і викликає нові важкі стани. Відбувається деградація особистості. Зруйновані спиртовмісними продуктами нервові клітини знижують функції головного мозку, призводять до алкогольної енцефалопатії.

Алкогольна енцефалопатія – кілька хвороб, об’єднаних загальною причиною виникнення і схожою клінічною картиною. Розрізняють хронічну і гостру форми захворювання.

Хронічна форма – алкогольні психози, паралельно з якими збої дають уражені алкоголем судини, печінка. Сп’яніння настає від невеликих доз алкоголю.

Фіналом тривалого важкого запою може стати гострий алкогольний психоз, зазвичай біла гарячка. Ознаки психозу проявляються в комплексі галюцинацій:

зорових – хворому бачаться літають білі мухи (звідси назва психозу), яких він намагається ловити, чортики, інші рухомі істоти; слухових – звідусіль лунають загрозливі, щось наказують голоси, і пацієнт відповідає на них словами або діями; тактильних – відчуття на тілі повзаючих комах; волосся, ниток у роті.

Хворий не орієнтується в часі і просторі, у нього порушена координація рухів. Неадекватна поведінка небезпечно для оточуючих і його самого.

Розвивається в різні часові проміжки і швидкість її появи залежить від багатьох факторів. У деяких випадках, питущий не встигає «помітити», як зі стадії пияцтва він «набуває» вже цілком обгрунтований діагноз. починає свій згубний вплив вже з перших прийнятих порцій спиртовмісних напоїв, т. к. тканини і органи людського організму дуже чутливі до впливу тих речовин, які містяться в цих «зіллях».

Стадії пияцтва.

Наркологами прийнято виділяти три стадії алкоголізму і три стадії пияцтва.

У деяких випадках, пияцтво класифікують, як «предзаболевание», тому що вже на цьому етапі людина починає хворіти не тільки фізично, але і стикається з першими порушеннями в психіці.

Рідні та близькі (або сам п’є, якщо він володіє достатньою мірою самокритики) можуть помітити у поведінці по відношенню до алкогольних напоїв ряд закономірних змін. Саме вони і відображені в описі стадій пияцтва.

епізодичне пияцтво – вживання спиртних напоїв носить випадковий характер, людина ще не вміє визначати дозу, яка необхідна йому до досягнення стану ейфорії, часто спостерігаються ознаки токсичного отруєння алкоголем, вранці спостерігаються головні болі, нудота, пітливість і ін. ознаки отруєння алкоголем (на цій стадії спогади про вживання спиртного викликають почуття огиди); ритуальне пияцтво – питущий пояснює причину вживання алкогольних напоїв святами, кооперативами та іншими суспільно значимими подіями, у нього виникає асоціативний зв’язок між спиртним і подіями, які воно супроводжує; з плином часу такі «свята» можуть розтягуватися на кілька днів; звичне пияцтво – причиною для випивки ставати не тільки суспільні події, але і будь-який привід, який чимось відрізняється від рутини, тобто у людини все частіше з’являється бажання випити і кількість застіль прирівнюється до двох і більше випивок в тиждень.

Деякі наркологи класифікують етап пияцтва, як нульову або початкову стадію алкоголізму. Грань між третьою стадією пияцтва і першою стадією алкоголізму буває настільки тонка, що помітити її зникнення без допомоги професійного психолога або нарколога буває неможливо.

І саме тому навіть початкова стадія алкоголізму є вагомою причиною для звернення за допомогою до нарколога, т. к. не володіючи достатньою силою волі і чіткою мотивацією питущий може впоратися починається з алкогольною залежністю самостійно.

Стадії алкоголізму.

Багато хто задається питанням: «Як визначити стадію алкоголізму?». Спробувати зробити це самостійно не завжди можливо, тому що вираженість тих чи інших ознак не завжди однакова у різних людей. Це пояснюється особливостями особистості і психіки кожної конкретної людини і наявністю у нього різних захворювань, які можуть сприяти більш швидкому або повільному прогресуванню алкоголізму. Відповісти на це питання точно зможе тільки професійний нарколог, після обстеження пацієнта і проведення деяких діагностичних процедур.

Ознайомлення з описом стадій алкогольної залежності може допомогти близьким і рідним вчасно помітити сумні і жахливі наслідки пияцтва.

1 стадія алкоголізму починається з підвищення толерантності організму до звичної раніше дозі алкогольного напою . Наприклад, якщо раніше для досягнення стані ейфорії п’яниці було достатньо випити 200 мл горілки, то для отримання такого ж ефекту алкоголіку знадобитися більш вагома доза спиртного. Як правило, таку «необхідність» алкоголік виправдовує важким душевним станом або переживаннями, холодною або спекотною погодою, напруженими відносинами в сім’ї і т. п. ця характерна ознака 1 стадії доповнюється ще більш активною і частою пристрастю до випивки. Кількість алкогольних «пиятик» на тиждень збільшується і їм завжди знаходяться слушні виправдання. На тлі такої пристрасті у алкоголіка з’являється підвищена дратівливість, нетерпимість до спроб близьких припинити вживання спиртного, розвиток або загострення гастриту, перепади артеріального тиску, вегетосудинні реакції. У алкоголіка на 1 стадії алкоголізму іноді присутній похмільний синдром: після випивки він відчуває головні болі, нудоту (може бути блювота), болі в органах шлунково-кишкового тракту. Для усунення цих симптомів він може відчувати необхідність похмелитися, але спиртні напої ще не є життєво необхідними. Характерні діагностичні ознаки 1 стадії алкоголізму: підвищення толерантності; почастішання випадків випивки; похмільний синдром присутній не завжди; відсутність життєвої необхідності алкоголю. 2 стадія алкоголізму починається при появі постійно виникає похмільного синдрому після чергової випивки . Тільки прийом спиртного може полегшити неприємні і хворобливі відчуття. На алкоголіка не діє ні засудження, ні прохання припинити пити. Відзначається посилення розладів психіки і нервової систем: надмірна дратівливість, напади депресивного стану, агресія, безсоння, втрата моральних якостей і принципів. Можуть спостерігатися епізоди запоїв, які можуть тривати різні проміжки часу (кілька днів, тижнів або місяців). Якщо гострі захворювання, пов’язані з прийомом алкогольних напоїв, з’явилися під час пияцтва або 1 стадії алкоголізму, то в 2 стадії вони можуть ставати хронічними і, як правило, алкоголік наполегливо заперечує, що їх спричинив шкоду алкоголю. У більшості хворих на цьому етапі захворювання з’являються: виразки шлунка або дванадцятипалої кишки, гіпертонічна хвороба, хронічний гепатит або панкреатит, захворювання серцево-судинної, нервової системи та ін. Характерні діагностичні ознаки 2 стадії алкоголізму: постійна присутність похмільного синдрому; алкоголь стає життєво необхідний при похмільному синдромі; посилення розладів і захворювань психіки і нервової системи; прогресування соматичних захворювань. 3 стадія алкоголізму характеризується етапом втрат і мінусів» . У хворого з’являється різке погіршення пам’яті, мислення, уважності. Поступово він починає болісно реагувати на раніше звичні жарти і образні вислови. Близькі та рідні помічають, що будь-яка фізична або інтелектуальна активність швидко викликає у нього роздратування, апатію. Алкоголік швидше втомлюється від раніше звичної роботи. Докорінно змінюються відносини між алкоголіком і його близькими людьми, родичами, колегами і друзями. Він перестає враховувати думку інших людей, ставати більш плаксивою, частіше проявляє агресію, вступає в безпричинні суперечки і конфлікти. Часто у нього змінюється ставлення до якості життя: він стає неохайним, може пити сурогати алкоголю, зневажливо ставитися до якості харчових продуктів і гігієни. Остання стадія алкоголізму призводить до різкого падіння опірності організму до алкоголю. Хворий хоче випивати, але випивши невелику дозу спиртного, відразу ж п’яніє і починає відчувати ознаки алкогольного отруєння (нудоту, блювоту, головні болі тощо). У алкоголіків з 3 стадією алкоголізму виявляються важкі форми захворювань (цироз печінки, панкреатит, цукровий діабет, ракові пухлини, інфаркт міокарда та ін). В деяких випадках, від прийняття чергової дози спиртного алкоголіки вмирають. Характерні діагностичні ознаки 3 стадії алкоголізму: знижена опірність до спиртних напоїв; деградація особистості; втрата звичного кола спілкування; різке погіршення стану здоров’я.

Імовірність позбавлення від алкоголізму.

Шкоду алкоголю стає відчутним вже на стадії пияцтва і 1 стадії алкоголізму, коли людина не усвідомлює, що він вже відчуває пристрасть до спиртних напоїв. На цій стадії залежності хворому можуть допомогти його рідні і близькі, але за умови, що сам початківець алкоголік хоче позбутися згубної пристрасті і володіє достатньою силою волі. 2 стадія алкоголізму може піддаватися самовидужання в рідкісних випадках, а 3 – насилу піддається лікуванню, але при сприянні професіоналів і рідних можливі успішні випадки виправлення.

Стадії алкоголізму відео.

Психолог про стадії алкоголізму відео.

Від оточуючих в слід йде п’яниці можна почути те, що він знаходиться на останній стадії алкоголізму. А скільки всього існує стадій алкоголізму і як вони протікають у залежної людини? Алкоголізм лікарі і вчені вивчають досить давно. Про це захворювання відомо, що воно триває довго і завжди має негативні наслідки.

Першою виданою в 1819 році, науковою книгою про алкоголізм і його наслідки була книга московського лікаря К. М. Бриль-Крамера «Запій і лікування алкоголізму». У книзі докладно розказано про наслідки побутового пияцтва і появі залежності від алкоголю. Автор книги вперше розповів про порочне коло алкоголіка. Побутове пияцтво сприяє появі похмільного синдрому, а похмільний синдром вимагає ще алкоголю. У книзі алкоголізм розуміється як динамічний процес. У ній також описані закономірності розвитку хвороби.

У зарубіжних країнах застосовують класифікацію алкоголізму, розроблену канадським лікарем-наркологом Е. Джелінеком. У 1941 році він виділив наступні фази хвороби:

перед алкогольна фаза (симптоматичне пияцтво), продромальна фаза (прихована), круціальна (критична) фаза, хронічний алкоголізм.

Фаза I. Фаза триває від декількох місяців до 2-ух років. Вживання алкогольних напоїв завжди мотивоване, тобто будь-яке вживання спиртного відбувається з певного життєвого приводу. Відбувається поступове збільшення дози алкоголю, у організму підвищується переносимість спиртного, з’являються разові «провали в пам’яті.

Фаза II. Фаза триває від декількох місяців до 5 років. Початком цієї фази вважається перший провал в пам’яті після випивки. Алкоголь стає засобом для позбавлення від потягу до алкоголю. Виникають постійні нав’язливі думки про алкоголь. Людина відчуває постійну потребу споживання спиртного у великих кількостях.

Фаза III. Після першої випитої чарки алкоголю людина втрачає контроль за кількістю випитого. Випивка закінчується станом важкого сп’яніння і викликає важкі розлади. Хворий намагається приховати потяг до алкоголю і пояснює чим-небудь будь-яку свою поведінку, що стосується пияцтва. У хворих починаються проблеми на роботі. У більшості випадків їм доводиться звільнятися. Всі інтереси людини зводяться до випивки. Його не турбують проблеми пияцтва і шкоду, яку він завдає собі, своїй роботі, своїй родині і своєму здоров’ю. У хворого значно знижується статевий потяг. На цій стадії відбувається багато розлучень. До моменту завершення протікання даної фази алкоголік п’є спиртне вранці, після сну, в малих дозах кожні 2 -3 години.

Після 17 години вечора алкоголік випиває вже великі дози спиртного. На цій стадії хворі на алкоголізм ще намагаються зберегти свої соціальні зв’язки.

Фаза IV. Симптомами цієї фази вважаються: випивка щоранку, тривалі запої, хворий не приховує свою залежність від оточуючих людей, залежний спілкується тільки з людьми соціально нижче його, вживає сурогати (технічні продукти, що містять у своєму складі спиртне), втрачається висока переносимість алкоголю, з’являються стану страху і тривоги, з’являється безсоння, тремтіння в руках, виникають алкогольні психози (їм схильні до 10% з числа всіх алкоголіків). На цій фазі протікання захворювання алкоголіки самі погоджуються лікуватися від залежності.

Основними класиками вітчизняної психіатрії (С. С. Корсаков, А. А. Токарський, І. В. Вяземський, Ф. Є. Рибаков, В. М. Бехтерев та інші) і сучасними вченими (Г. В. Морозов, І. В. Стрельчук, І. П. Анохіна, М. М. Іванець) враховуються (на відміну від західної концепції) всі клінічні прояви захворювання:

алкогольні психози, типи зміни особистості алкоголіка і їх зв’язок зі стадією алкоголізму, біохімія становлення алкогольної залежності.

Радянськими дослідниками захворювання виділяються 3 основні стадії протікання хвороби. Кожна стадія хвороби перетікає в наступну.

1 стадія алкоголізму.

Тут характерними рисами захворювання є:

формування психічної залежності від алкоголю, разові випивки трансформуються в регулярні пиятики, поява «провалів пам’яті, почастішання появи «провалів пам’яті, разова доза спиртного напою збільшується, втрачається контроль за кількістю випитого, зникає захисний блювотний рефлекс при передозуванні алкоголем, присутність нав’язливих думок про алкоголь і постійний пошук приводів для випивки.

2 стадія алкоголізму.

Ознакою переходу хворого на цю стадію є виникнення похмільного синдрому. Для 2-ої стадії алкоголізму характерні такі стани людини:

максимальні разові дози спиртного (понад 1 літра горілки), немає контролю за кількістю випитого алкоголю, зміна самого характеру сп’яніння, часті провали в пам’яті, непереборна тяга до алкоголю, щоденне пияцтво, 2-ух або 3-х денні запої з перервою в 2 – 3 дні, поява синдрому зниження особистості (егоїзм, емоційне огрубіння, погана пам’ять і концентрація уваги, проблеми в сім’ї і на роботі, виправдання свого пияцтва), посилення розладів нервової системи (уражаються мозочок, кора головного мозку та периферична нервова система), відбувається ураження внутрішніх органів (гастрит, цироз печінки, коліт, сердечне ожиріння, ниркові захворювання), зниження статевої функції, поява алкогольних психозів (у тому числі білої гарячки).

3-я стадія алкоголізму.

Для цієї стадії хвороби характерні такі стани людини:

всі стадії алкоголізму

людина ніщо не зупиняє перед бажанням здобути алкоголь і випити, настає непереносимість великих доз алкоголю, відбувається глибоке сп’яніння з однієї або двох чарок спиртного, присутній яскраво виражений похмільний синдром, відсутність спиртного викликає судомні напади, вживання сурогатів (лосьйон, одеколон, аптечні настоянки тощо) замість якісного алкоголю.

Завершенням 3-ї стадії алкоголізму вважають наявність у хворого важких і всебічних уражень всіх внутрішніх органів, алкогольне слабоумство і деградація особистості.

Алкоголізм – хвороблива пристрасть до прийому спиртовмісних напоїв, є глобальною і великомасштабною проблемою всього світу. Найбільший розмах ситуація досягла в країнах Європи, США і РФ. Тільки в одній нашій країні за статистикою алкогользалежними є більше 10 мільйонів чоловік.

Як і будь-яке захворювання, залежність від спиртного проявляється поступово, тихенько захоплюючи людину в безодню похмурої «п’яної» дійсності. Стадії алкоголізму і їх ознаки відрізняють поетапним наростанням потреби людини у випивці. Незалежно від статі ступеня алкогольної залежності однакові, хоча і мають деякі особливості.

Алкогольна залежність — лихо глобального масштабу.

Сучасна медицина розмежовує смертельно небезпечну залежність на чотири щаблі. Вони відрізняються своєю симптоматикою і проявляються різними порушеннями фізично-психічного стану особистості.

Вкрай важливо зайнятися лікуванням при перших ознаках алкоголізму. Своєчасна терапія, яка проводиться на першій фазі патології, гарантує успішні результати та благополучне повернення хворого до нормального існування.

Тип лікування, що застосовується при алкоголізмі, безпосередньо залежить від виявленої стадії алкогольної залежності. Медиками також враховується вік пацієнта, його початковий стан організму, наявні хронічні захворювання і ряд психологічних нюансів особистості .

Початкова ступінь алкоголезалежності.

Перша стадія алкоголізму сигналізує про себе поступовою і непомітною для питущого дозою міцних напоїв. Людина починає все частіше прикладатися до пляшки, винаходячи в своє виправдання все нові приводи. Для цієї фази характерні такі симптоми:

Нестримне бажання випити алкоголь, що виникає в будь-який день і час. Цю тягу особистість не контролює, але і не визнає у себе наявність проблеми. Поведінка нетверезого стає розв’язною і неадекватним. На наступну добу після прийняття спиртного відзначається поганий настрій і самопочуття. Але бажання похмелитися поки ще не виникає. Можливі короткочасні втрати пам’яті. Будучи в тверезому стані людина віддає собі звіт в згубності алкоголю і може навіть засуджувати випивають. Спостерігається суперечливість у вчинках, бажаннях, обіцянках і думках.

На цій стадії тільки починається хвороби особистість ще можна самостійно переконати кинути випивати і повернутися до нормального (здорового) способу життя. Якщо ніяких заходів не вживається, початкова ступінь патологічного пристрасті через 2-3 роки переходить у наступну.

Визначення першої стадії алкоголізму.

Способи лікування.

Терапія на першій фазі алкоголізму спрямована на очищення організму від токсинів. Проводяться психологічні тренінги, метою яких стає поява у хворого стійкої відрази до спиртного. Також лікарі займаються дослідженнями і лікуванням виявлених в організмі побічних захворювань, які можуть утворитися на даному етапі хвороби:

панкреатит; хвороби печення і нирок; вегетосудинна дистонія; гастрити, розвиваються виразки шлунка; порушення з боку нервової системи; перші ознаки з’являється гепатиту.

На початковій фазі алкоголізму терапію можна здійснювати в домашніх умовах. Хворий здатний спокійно продовжувати працювати, не виходячи на лікарняний і спілкуватися з усіма оточуючими .

В цей час людині особливо необхідна підтримка рідних і близьких друзів. Від сім’ї потрібна участь, розуміння людини і своєчасна допомога. Робиться все, щоб залежність не перетекла на подальшу щабель.

Друга фаза захворювання.

Наступна стадія хвороби відрізняється вже стійкою стійкістю хворого до спиртного, йому доводиться випивати все частіше і більше. Цього вимагає організм, який без дії етилового спирту вже не здатний нормально функціонувати.

Симптоматика другої стадії алкогольної залежності.

На другому щаблі алкозалежності практично 85% хворих вже перебувають на обліку у нарколога.

Як визначити стадію алкоголізму і вчасно вжити заходів? Слід звернути увагу на поведінкові реакції питущої людини. На другій фазі захворювання для алкоголіка характерна наступна симптоматика:

поява абстинентного синдрому; часті прояви депресивного складу; провали в пам’яті стають постійними; запійний стан триває 4-5 діб підряд; постійне ранкове бажання прийняти нову дозу спиртного і похмелитися; не отримуючи випивку, людина проявляє агресію, стає запальною, спостерігається неадекватна поведінка; прийнявши навіть малу дозу спиртного, людина заспокоюється, у нього з’являється задоволений блиск в очах і добросердий стан; відбувається втрата інших захоплень і хобі, які радували людини до хвороби – тепер єдиною пристрастю стає алкоголь.

В середньому особистість, яка страждає другою стадією пристрасті до спиртного, щодоби вживає близько 400-600 мл міцних напоїв. В цій мірі характерні не тільки психологічна, але вже і фізична потреба організму в спиртному.

На другій стадії алкоголізму відзначається поява алкогольного делірію.

Цей етап небезпечний втратою роботи (людина сама її кидає), розвитком хронічних апатичних станів, млявості і депресій. Але іноді, в хвилини просвітлення особистість усвідомлює небезпеку свого становища і виявляє бажання кинути пити, але своїми силами це зробити вже неможливо .

Що робити.

Алкозалежність другого ступеня вимагає вже спеціалізованого медичного підходу в терапії. Лікування краще проводити в спеціальних клініках під наглядом лікарів. Обов’язковою умовою стає наявність в лікувальному закладі палати інтенсивної та реанімаційної терапії. Медики включають в лікування таких пацієнтів одночасне поєднання наступних комплексних заходів:

Агресивне лікування . Використовується у випадках, при яких хворий не бажає проходити курс терапії і відмовляється від медичної допомоги. При агресивній терапії застосовуються препарати, що викликають стійку огиду до алкоголю, шляхом впливу на первинні рефлекси особистості:

Найчастіше лікарі застосовують препарат Дисульфірам. Це засіб абсолютно не небезпечно для непитущих людей. А ось у залежних від алкоголю він провокує стійкий блювотний рефлекс при выпивании спирту, значно погіршуючи психологічне і фізичне самопочуття. В якості допоміжних народних методів рекомендується використовувати відвари лікарської рослини чебрецю. При змішуванні цілющого настою з алкоголем, людина відчуває сильну тягу до блювоти і нудоту. Відвар можна непомітно підмішувати в спиртне.

Детоксикація . Це грамотно розроблений комплекс медичних заходів, спрямованих на очищення організму від продуктів розпаду токсичного етилового спирту. В якості медичних засобів фахівці використовують ті ж препарати, які застосовуються при сильних отруєннях організму. Така терапія звільняє пацієнта від фізичної тяги до спиртного, але психологічна залежність ще залишається.

Як діє на організм етиловий спирт.

Робота психотерапевта . Щоб прибрати тягу до випивки на рівні психологічних рефлексів, в боротьбу за здоров’я вступає досвідчений фахівець в області психології. Психологічні методи ефективно впливають на підсвідомість особистості пацієнта, змушуючи його збагнути жах свого становища і небезпеку, яку він представляє для оточуючих.

Соціальна адаптація . В комплексну терапію на другій стадії залежності підключається і робота над соціальною адаптацією хворого. Людині слід знову згадати сім’ю, налагодити втрачені і зіпсовані п’янкою відносини.

Така терапія проводиться вже після усвідомлення особистості свого захворювання. І допомагає лише в разі, коли людина самостійно бажає повернути колишню здорове життя і позбутися згубної пристрасті.

Третій ступінь хвороби.

3 стадія алкоголізму проявляється найбільш руйнівними впливами на здоров’я і вважається завершальною в розвитку захворювання. У цій фазі у людини відзначаються стійкі деградаційні руйнування психічного і фізичного плану . Страждають всі внутрішні органи і системи організму.

Симптоми третьої стадії алкоголізму.

Стійкість до алкоголю вже яскраво виражена. Хворий змушений пити тепер вже постійно і щодня по 3-4 рази. Щоб прийти в стан сильного ступеня сп’яніння, що п’є досить вже невеликої дози спиртного. Третя стадія алкоголізму характеризується наступною яскраво вираженою симптоматикою:

Повна деградація особистості, що йде на тлі ослаблення інтелекту. Сильне руйнування психіки, що характеризується порушенням мови, думки. Проблеми ЦНС, що призводять до мовних і рухових дисфункцій. Нерідко після чергової дози спиртного у людини розвивається параліч, що приводить до смерті. Відзначається сильна худоба і рахітичність пацієнта. На тлі фізичної в’ялості помітним стає збільшення живота – так проявляються проблеми з печінкою (цироз). Неможливість нормально поїсти, будь-яка їжа викликає у людини блювоту.

Залежність в цій стадії призводить до розвитку стійких депресій, дуже часті думки про суїцид. Зруйновані мозкові клітинки вже неможливо реанімувати і відновити. Людина перетворюється в антисоціальну, замкнуту особистість, що проявляє агресивність і представляє серйозну небезпеку для оточуючих.

За статистикою в 96% випадків третя стадія алкогольної залежності закінчується смертю людини від розвитку небезпечних ускладнень, інфаркту та інсульту.

Помічено, що якщо у людини, яка страждає алкогольною залежністю вік більше 60 років, то схильність до регулярного вживання спиртного знижується. Людина починає пити спиртне епізодично. У цей час хворого можна постаратися переконати пройти курс лікування і реабілітації.

Терапія алкоголізму на 3 стадії.

Використовувана терапія в цьому ступені захворювання стає вже важкоздійснюваною, але все ще можливою, при водить до вдалого завершення. Лікування хворих проводять тільки в спеціалізованих клинках. Ця стадія хвороби відрізняється відсутністю похмільного синдрому.

Тому найважливішим кроком до початку терапії стає повна відмова (добровільний або примусовий) хворого від прийому будь спиртовмісної напою.

Це найважливіша умова, що дає надію на сприятливий результат лікування. Терапія полягає в проведенні детоксикаційних заходів і лікуванні уражених хворобою органів. Лікарські препарати спрямовані на зняття больових відчуттів і відновлення нормального функціонування організму .

Як проявляється алкоголізм.

Підсумковим етапом терапії стає курс соціальної адаптації хворого в суспільстві. Медиками успішно застосовується на цій стадії хвороби і такі методики, як:

гіпноз; кодування; нетрадиційна медицина.

Третя стадія хвороби все ще дає надію на повне одужання. При відсутності належної терапії алкоголізм призводить до невідворотної смерті хворого.

Четверта стадія.

всі стадії алкоголізму

Сучасні медики виділяють і четверту, завершальну історію розвитку алкоголізму в організмі, щабель. Людина може пройти тільки 4 стадії алкоголізму, підсумком яких стає летальний результат. Адже захворювання в четвертій стадії вже не піддається лікуванню.

Як розвивається залежність від алкоголю.

Симптоми останньої стадії алкоголізму характерні втратою сім’ї і роботи. Людину не цікавить нічого. Крім пошуку чергової дози спиртного. Найбільш яскраво проявляються такі синдроми:

Важкі розлади з боку психічного складу. Особистість вже не здатна адекватно мислити і розуміти навколишню реальність. Людина не може розмовляти, демонструє повну байдужість до всього. Деградаційне руйнування всіх внутрішніх органів, що викликає відмову роботи організму і летальний результат.

Алкоголізм – важке і небезпечне захворювання. Такий стан вимагає негайного втручання і своєчасного прийому терапевтичних заходів. Особливо необхідна участь і турбота близьких людини. Адже саме вони в першу чергу звертають увагу на прояв тривожних сигналів.

І саме їм необхідно зробити все можливе, щоб постаратися повернути питущої людини в нормальне русло життя. Вчасно помічена залежність гарантує сприятливий результат і повне лікування людини. Будьте пильні!

Залежність від спиртного є важким випробуванням для людини будь-якого віку, перша і друга стадія алкоголізму характеризується такими ознаками розвитку, як втрата контролю і похмільний синдром. Патологічне або неконтрольований потяг до спиртних напоїв призводить до формування стійкої залежності, впоратися з якою без лікарської допомоги дуже складно. Головна проблема таких пацієнтів полягає у відсутності усвідомлення власних дій, що зводить до нуля ефективність терапії.

Що таке алкоголізм.

На сучасному продовольчому ринку одним з найпопулярніших товарів є алкоголь. Кожна людина в тій чи іншій мірі споживає спиртні напої, різниця лише в кількості і частоті прийому. Непомірне споживання алкоголю вважається психологічним захворюванням, яке прийнято називати алкоголізмом. У людини, яка знаходиться в стані постійного сп’яніння, погіршується не тільки фізичне здоров’я. Серед таких пацієнтів спостерігається зниження толерантності, розлади психіки, провали в пам’яті та інші ознаки залежності.

У чоловіків і жінок на фоні загальної інтоксикації організму відбувається часта зміна настрою, з’являється безпричинна дратівливість або напади злості. Прогресування алкоголізму викликає ураження печінки, що призводить до появи хворобливих симптомів. Етиловий спирт, що входить до складу алкогольних напоїв, порушує функціонування нервової системи і призводить до погіршення стану всіх внутрішніх органів людини. Нейропаралитический отрута швидко призводить до формування залежності, при відсутності контролю позбутися хвороби можна за допомогою нарколога.

Стадії алкоголізму.

Сучасна медицина виділяє три етапи розвитку алкоголізму, проте деякі фахівці переконані, що соматичне захворювання включає чотири етапи. Перша стадія недуги характеризується наявністю у пацієнта слабкої психологічної залежності від спиртного. При відсутності доступу до алкогольних напоїв, людина самостійно позбавляється від цієї пристрасті, характерних фізичних патологій на цьому етапі не спостерігається.

Такі люди схильні супроводити будь-яку зустріч декількома пляшками спиртного і відпочити на вихідних, випивши будь-якої алкогольний напій. Для того щоб попередити формування звикання, необхідно переключити увагу пацієнта на інший вид діяльності. Важливо скласти програму, в якій немає місця прийому алкоголю. На другій стадії захворювання людини переслідує нав’язливе бажання пити спиртне постійно, навіть якщо він займається будь-якою працею або роботою.

Пацієнту з кожним днем стає все складніше впоратися з психологічною залежністю, яка підкріплюється ще й збільшенням толерантності до алкоголю. Велика кількість спиртного вже не викликає блювоти, відрази або інших ознак отруєння, пропадає критичне ставлення до алкоголізму, дози стрімко ростуть. З переходом на третю стадію, хворий вже не в змозі самостійно впоратися з недугою, йому потрібна професійна медична допомога.

У цей період формується абстинентний синдром, тобто психологічна залежність переростає у фізичну. Людина не може перестати пити з-за припинення вироблення організмом деяких природних гормонів, досягається «плато толерантності до спиртних напоїв». Високі дози етанолу, що перевищують безпечну норму в кілька разів, більше не викликають блювотного рефлексу. Запійний алкоголізм завдає невиправної шкоди по всіх органах і системах пацієнта, що призводить до розвитку захворювань печінки та інших небезпечних недуг.

На четвертому етапі спостерігається дисфункція багатьох життєво важливих процесів в організмі, що зумовлено ще більшим зниженням толерантності до спиртного. Відбуваються патологічні зміни в структурі кровоносних судин, з’являються злоякісні пухлини в печінці або травному тракті. Людина повністю втрачає інтерес до життя, єдине, що його турбує – це де роздобути нову дозу етанолу. Фізична залежність приймає небезпечний оборот, при спробі вивести хворого з цього стану велика ймовірність летального результату.

Друга стадія алкоголізму.

Алкоголізм 2 ступеня вважається «точкою неповернення», одного разу перейшовши яку більшість людей назавжди застряють в подібному стані. Лікарі не дають ніяких гарантій щодо лікування цієї категорії пацієнтів, оскільки велика частина роботи повинна бути виконана самою людиною. Психологічна залежність на даному етапі ще не досягла апогею, але хворому з кожним днем все важче їй протистояти. Нав’язливі думки про алкоголь переслідують людину вдень і вночі, моральні підвалини стрімко падають під гнітом розвивається хвороби.

Щоденне вживання спиртних напоїв стає нормою, прийом великих доз етанолу не викликає симптоми інтоксикації організму. Збільшення толерантності до алкоголю змушує пацієнта пити частіше, що поступово призводить до формування стійкої звички. З часом 2 стадія алкоголізму починає переростати в третю, перехідним етапом є сильна фізична потреба у спиртному.

Симптом.

Визначити стадію алкоголізму може тільки кваліфікований фахівець. Початкові симптоми, характерні для другого ступеня недуги, легко сплутати з проявами першого етапу. З цієї причини огляд нарколога є обов’язковим пунктом в процесі лікування. На даному етапі у пацієнтів спостерігається сильний потяг до спиртних напоїв, яке іноді затьмарює голос розуму. Люди, не схильні до емоційних перепадів, вдаються до впливу алкоголю тільки в стресових ситуаціях, чого не скажеш про індивідах з напруженим психологічним станом.

Друга категорія пацієнтів сильніше схильна до алкогольної залежності, будь-які спроби вивести їх з цього стану зустрічаються вороже. Хронічний алкоголізм 2 стадії проявляється через непереборну тягу до спиртного, на тлі якої зникає самокритика і втрачається контроль над ситуацією. Людина впевнена, що алкоголь йому життєво необхідний і не бачить сенсу відмовлятися від нього. Найпоширенішими симптомами, які виникають у пацієнтів з другим ступенем даної хвороби, є:

слабкість; неспокій; психологічний дискомфорт; перепади настрою; безсоння; постійна незадоволеність навколишнім світом; фізичний дискомфорт; внутрішня напруженість; депресія.

Ознаки другої стадії.

Пацієнти, які страждають від алкоголізму другій стадії, не можуть утриматися від прийому спиртних напоїв, навіть якщо це завдає відчутної шкоди здоров’ю. Потяг до алкоголю стає таким сильним, що людині складно його контролювати. Переносимість організмом етанолу на даному етапі продовжує зростати, згідно медичним дослідженням, у алкоголіків другого ступеня спожите кількість спиртного в п’ять-шість разів перевищує встановлену норму.

Вищевказаний обсяг алкогольних напоїв випивається не за один раз, як при першій стадії, а протягом дня невеликими порціями. Останній прийом закінчується сильним сп’янінням, після якого все починається заново. Концентрація етанолу в крові таких людей становить приблизно 0,3-0,4%, що у нормальної людини викликало б коматозний стан. Для хворих на алкоголізм дані показники свідчать лише про останню стадію сп’яніння.

Абстинентний синдром.

Широко відомо, що стан або абстинентний синдром є одним з головних ознак, що супроводжують другу стадію недуги. Характерними проявами даного патологічного процесу виступають такі симптоми: неприємний смак у роті, слабкість, головний біль і прискорене серцебиття. Пацієнти страждають від критичної дози випитого алкоголю, що супроводжується такими симптомами, як тремор рук, нетверда хода, порушення координації рухів.

Абстинентний синдром характеризується появою психічних порушень, до них відносять тривогу, параноидной настороженість, нічні кошмари, погіршення настрою і самопочуття. Поліпшення відбувається тільки після вживання дози етанолу, що посилює стан. На даній стадії алкоголізму формується п’ять основних форм пияцтва, які в подальшому визначають розвиток захворювання.

Розлади особистості.

Нерідко алкоголізм другого ступеня викликає порушення людської поведінки. Пацієнти стають більш тривожними, виникає депресія або розлад особистості. Іноді такі люди займаються брехливим самобичуванням, щоб викликати співчуття у рідних або близьких. Поведінкові відхилення можуть приймати небезпечний характер, наприклад, спроби суїциду для отримання необхідної дози етанолу. Соціальні норми в даному випадку не грають ніякої ролі, оскільки єдиною цінністю для хворого є спиртні напої.

Іноді тривожний стан пацієнта загострюється до такої міри, що у нього з’являється нав’язливий страх смерті. Така панічна поведінка іноді приймає форму кардіофобії, тому багато алкоголіків часто викликають швидку допомогу, побоюючись інфаркту. На другій стадії недуги лікарі виділяють три види психологічних порушень, які впливають на особистісні зміни людського характеру. До них відносяться:

психоорганические розлади; деградація; загострення особливостей особистості.

Алкогольна деградація.

У медичних колах алкогольною деградацією прийнято називати загальне зниження рівня особистості. Характерною ознакою вищезгаданого стану вважається виражений психопатоподібний розлад. Така людина витрачає час виключно на пошуки нової дози етанолу, все інше його мало хвилює. Коло інтересів деградуючих людей звужується до спиртних напоїв, попередні захоплення або робота більше їх не приваблюють.

Характерні захворювання другої стадії алкоголізму.

На другому етапі розвитку алкогольної залежності у пацієнта спостерігається прогресування симптомів, що передують даному етапу. Посилюється патологічна тяга до спиртного, яка виникає не тільки в якихось конкретних ситуаціях. Алкоголік намагається знайти привід зайвий раз випити, не прив’язуючись до свят чи вихідних. На тлі зниження толерантності до етанолу, з’являються регулярні алкогольні амнезії. Значні епізоди життя стираються з пам’яті хворого, як ніби їх ніколи не було.

Часті одноразові випивки змінюються запоями, які можуть тривати тижнями. З’являється фізична залежність від алкоголю, спроби «зав’язати» супроводжуються абстинентним синдромом. У людини виникає блювота, тремор кінцівок, запаморочення, нудота та інші ознаки стану відміни. Похмеляння приносить бажаний поліпшення самопочуття, але психічні захворювання, викликані алкогольної енцефалопатії другого ступеня, продовжують розвиватися.

Лікування алкоголізму на другій стадії.

На початкових етапах алкоголізму рекомендується одразу ж звертатися за допомогою до нарколога і не намагатися вилікувати хворого своїми силами. Своєчасна професійна терапія здатна попередити розвиток захворювання на корені, але цим повинен займатися фахівець. Курс лікування другої стадії залежності триває один-два місяці, хворий знаходиться в амбулаторних або стаціонарних умовах під наглядом лікаря. Спершу проводиться детоксикація організму, щоб вивести скупчилися отрути.

Далі призначається условнорефлекторная терапія, яка має на увазі використання медикаментів. На другій стадії лікарі часто застосовують сенсибілізуючі засоби, такі як Аверсан, Метронідазол або Тетуран, щоб затримати процес окислення етанолу. Такий підхід успішно блокує роботу певних ферментних систем, які відповідають за розкладання алкоголю в організмі людини. Для поліпшення психічного стану і нормалізації сну наркологи виписують психотропні препарати, наприклад, транквілізатори і антидепресанти.

Ноотропні засоби ефективно знижують тягу до алкоголю і сприятливо впливають на обмін речовин. Кожне з перерахованих вище ліків підбирається індивідуально в залежності від стану пацієнта. Те ж саме стосується частоти прийому і дозування препаратів. Лікування другий степенинедуга включає проведення додаткових заходів, які підвищують тонус і покращують загальний стан організму. До них відноситься інсулінотерапія і аугемотерапия.

Психологічна терапія.

Для лікування алкоголізму будь-якій стадії повинні використовуватися комплексні методи. Як тільки медикаментозна терапія закінчена, пацієнту призначають курс психологічної реабілітації. Друга стадія захворювання характеризується наявністю стійкої залежності від спиртного, тому бесіди з фахівцем є невід’ємною частиною одужання. Іноді психологічна терапія триває протягом півроку, що вважається цілком нормальним. Найпопулярніша програма позбавлення від алкоголізму – це методика дванадцяти кроків.

Медичні препарати.

На другій стадії лікарі призначають медичні засоби виходячи з фізичного та емоційного стану алкоголіка. Наприклад, якщо людина не хоче проходити курс лікування, то нарколог рекомендує родичам вдатися до аверсивної терапії. Дана методика полягає у використанні спеціальних препаратів, які викликають огиду до алкогольних напоїв. Частіше за інших для цих цілей застосовується дисульфірам.

Препарат Цианомид блокує процес окислення спиртного, що допомагає виробити у пацієнта негативний умовний рефлекс. При змішуванні з етанолом дані засоби викликають сильне погіршення самопочуття: утруднення дихання, нудота, жар, прискорене серцебиття, шум у вухах. Схожим дією володіє відвар чебрецю, який сприяє появі блювотного рефлексу. Приймати вищевказані ліки людина повинна добровільно.

Системними медикаментами, які виписують алкоголікам другої стадії, є Ацидум-с, Пропотен і Гліцесед. Вищезазначені засоби зменшують тягу до алкоголю за рахунок впливу на роботу центральної нервової системи. Крім того, ці препарати покращують обмінні процеси в тканинах організму, роблячи помірний седативний ефект. Системні ліки не завжди усувають алкогольну залежність, але вони готують організм до майбутніх позитивних змін.

Телефон для довідок 8 800 550-70-52.

всі стадії алкоголізму

Головна алкоголізм-наслідки стадії алкоголізму і їх опис.

Хронічна алкогольна хвороба – це захворювання, яке розвивається при регулярному зловживанні спиртним.

Характеризуватися:

розвитком толерантності до етилового спирту; патологічною тягою до відчуття сп’яніння; алкогольним абстинентним синдромом.

Останній синдром-це соматичні, вегетативні, неврологічні розлади, які супроводжують відмову від спиртного. Одним з основних ознак є патологічна тяга до відчуття сп’яніння. Алкоголізм по МКБ-це синдром залежності від спиртного, сильна і непереборна потреба пити постійно.

Перша стадія.

На першій стадії алкоголізму відчувається різка тяга до сп’яніння. Випивши, людина не може контролювати дозування далі. Але доза, після якої алкоголік втратить контроль, може досягати 0,3-0,4 літра. Обірвати пияцтво може тільки ситуація, в якій далі вживати спиртне неможливо. З’являється бажання пити щодня після роботи. Напередодні святкових застіль відзначається загальне пожвавлення, підвищення настрою. Якщо застілля на відбулося, хворий роздратований, незадоволений. Згодом випивка мотивує поведінку. Інші мотиви все ще зберігаються, але керують поведінкою не настільки сильно. Не виникає думок про те, що потрібно самоорганичиваться. Як би часто хворий не приймав алкоголь, йому не здається, що він перевищує норму. Зростають обсяги випитого в добу. При малих дозах ще зберігається апетит і гарний настрій, іноді виникають негативні емоції. На першій стадії алкоголізму великі дози вже не провокують блювоту і нудоту. Хворий заперечує, що перевищує допустимі норми, може пояснити «поважним» мотивом кожну випивку. Може змінюватися і поведінка, з’являється статечна манера спілкування і одягу, з’являється гучність голосу, експресивність мови. Не завжди стан відразу переходить до другої стадії алкоголізму. У першій фазі хворий може перебувати від 1 до 20 років.

Друга стадія.

Друга стадія – діагноз 90% хворих, які перебувають на обліку в наркологічному відділенні. Розвивається стійкість до алкоголю, підвищуються обсяги випитого спиртного за раз і за добу. Хворий може вжити не менше 0,5 л горілки або іншого спиртного. Несприйнятливість до спиртного може досягати максимуму, його також називають плато. У цьому стані хворий випиває до 2 літрів горілки, звичайний добовий обсяг – від 0,5 до 1,5 л. Після тривалого утримання від алкоголю толерантність може знижуватися. У тверезого потяг не настільки інтенсивне. Після критичного дозування потяг стає неконтрольованим-компульсивним. Чим запущений алкоголізм, тим менше потрібно випити, щоб втратити контроль над собою.

Патологічний потяг проявляється такими симптомами:

стомлюваність; млявість; дратівливість; спогади про застілля; метушливість; дратівливість; злість; обговорення випивки та ін.

Хворий втрачає контроль ситуації при розвитку хвороби. У міру посилення потягу алкоголік втрачає можливість контролювати обсяг спожитого спиртного. Починає формуватися алкогольний абстинентний синдром – його поява сигналізує про другій стадії алкоголізму. Спочатку хворий просто змушений прийняти спиртне вранці після застілля, щоб прийти в норму. Після похмільний синдром виникає не через 8 годин, а вже через 1,5-2 години після останнього вживання алкоголю. Чим менше цей проміжок, тим важче стан хворого. Тривалість абстиненції продовжується аж до десяти днів.

Третя стадія.

Що потрібно знати про хворого з третьою стадією алкоголізму:

настає через 5-10 років після формування абстинентного синдрому; знижується стійкість до алкоголю; уповільнюється виведення алкоголю з крові; судини не реагують на нітрогліцерин; починаються припадки, що нагадують епілепсію; з’являються ознаки алкогольного ураження мозку; посилюється потяг як у тверезому, так і в п’яному стані; в 2 рази частіше розвиваються делірію та психози; з’являється невмотивована сильний страх і тривога; коротшають тривалі запої, але стають частіше; у 80 % пацієнтів – алкогольна деградація особистості.

Порушується увага і пам’ять, алкоголік не здатний аналізувати інформацію, узагальнювати її, виділяти основне, концентруватися, стає безглуздим. Більше ніж у половини питущих виявляють хвороби печінки, дистрофію міокарда, хронічне запалення підшлункової залози. Чим довше третя стадія, тим сильніше розвивається неглибока деменція. У 75% діагностують поліневропатію, у 40% — синдром розсіяного енцефаломієліту. Після 60 років з’являється тенденція до часткового контролювання обсягу випитого, в стані сп’яніння немає піднесеного і радісного настрою. Після закінчення сп’яніння хворий відчуває себе дуже погано. На тлі соматичних захворювань може відмовитися від спиртного під страхом смерті. Діагностують гастрит, виразку шлунка і / або кишечника, патології нирок, легенів, гормональної системи. Алкоголіки частіше за інших хворіють на туберкульоз, запалення легенів, травмують кінцівки і голову. Середній вік алкоголіка скорочується на 5-15 років у зв’язку з хворобами судин і серця, травмами, отруєннями і суїцидом.

Стадії алкоголізму.

Для успішного вирішення проблеми необхідно мати про неї повноцінну інформацію. Проблема алкоголізму заслуговує окремої уваги. Безліч джерел інформації можуть допомогти отримати знання про цю проблему. Однак багато хто не зовсім чітко розуміють, що таке хронічний алкоголізм і де знаходиться межа між періодичним вживанням і хворобою.

Складність визначення і оцінки свого стану полягає в небажанні хворого визнавати себе алкоголіком. За допомогою найчастіше звертаються вже опинившись в життєвому глухому куті.

У свідомості більшості, алкоголік асоціюється з образом п’янички людини, з ознаками деградації морального і фізичного вигляду. Тому п’ють та їх близькі дуже часто пропускають перші стадії алкоголізму і починають бити тривогу, коли впоратися із залежністю важче. Ця інформація наводить на цілий ряд запитань, відповівши на які значно легше помітити ознаки згубної пристрасті і вчасно впоратися з ним.

— Що таке алкоголізм?

— Стадії і причини алкогольної залежності.

Перша стадія алкоголізму:

Три ознаки першої стадії:

1) Постійно потяг до спиртного.

Одна з причин розвитку алкоголізму є посилення бажання випити. Людина шукає відповідні ситуації або події і використовує їх як можливість. З цією ж метою заводяться нові знайомства з людьми, які переслідують ту ж мету. Людина перестає відчувати рамки, починаючи вживати алкоголь в будь-який час доби незалежно від місця і обставин. Вживання алкоголю стає звичною справою, а рідкісні перерви можуть бути пов’язані з відсутністю грошей на спиртне, конфліктами на роботі або в сім’ї.

2) Втрата контролю над кількістю випитого алкоголю.

Людина перестає ставити для себе рамки щодо кількості вживаного спиртного, випиваючи стільки, скільки може витримати організм до межі або понад цього. Смерть від передозування алкоголю не рідкість серед хворих на алкоголізм. Ні почуття самозбереження, ні фізичний стан не стримує людину від безконтрольного та критичного насичення всіх внутрішніх органів алкоголем. Найчастіше про таких людей в компанії знають заздалегідь – «не вміє пити, не знає міри». Важливо знати, що втрата контролю-це важливий сигнал, що попереджає про початок розвитку хронічного алкоголізму !

3) Підвищення переносимості алкоголю.

Важливим значенням для діагностики хронічного алкоголізму є підвищення його переносимості, що тягне за собою необхідність збільшення дози спиртного для досягнення стану сп’яніння. Організм здорової людини при передозування спиртним включає захисний механізм, який нейтралізує зайву кількість алкоголю за допомогою блювоти. У хворих на алкоголізм цей механізм порушується, організм готовий прийняти більшу кількість спиртного. На першій стадії алкоголізму переносимість або толерантність організму до алкоголю збільшується. Для досягнення колишнього ефекту сп’яніння потрібна велика доза спиртного.

Серед іншого спостерігається часткова втрата пам’яті, коли після витверезіння людина не може згадати багато деталей своєї поведінки і обстановки. На думку вчених часткова втрата пам’яті на події, що відбуваються під алкогольним сп’янінням, безпомилкова ознака алкоголізму.

Причини зловживання алкоголем.

Під час першої стадії алкоголізму тривале утримання від алкоголю провокує почуття психологічного дискомфорту, невпевненість, озлобленість, смутку, туги і депресії. Щоб зняти стрес, розслабитися, людина починає все частіше вживати алкоголь, на короткий час йдучи від реальності.

Перша стадія алкоголізму значно легше піддається лікуванню, адже людина все ще володіє моральними, психологічними та фізичними резервами.

Всі перераховані вище симптоми свідчать про те, що зловживання спиртним перетекло в більш серйозну форму алкогольний залежності. Протягом трьох — п’яти років алкогольна залежність значно прогресує, перетікаючи в наступну, другу стадію.

Друга стадія алкоголізму.

На другій стадії всі перераховані симптоми, значно яскравіше виражені. Кількість вживаного спиртного зростає до двох літрів в день! Значимий маркер другої стадії-важке похмілля, яке супроводжується фізичними і психічними порушеннями.

Фізичні симптоми:

втрата апетиту втома головні болі нудота блювота озноб пітливість тахікардія спрага порушення роботи травного тракту.

Психічні порушення:

пригніченість страх тривога порушення сну слухові та зорові галюцинації марення.

Такий стан змушує людину похмелятися вже вранці. Потреба вживання чергової порції алкоголю для поліпшення стану, безпомилково вказує на виникнення фізичної залежності. Не слід плутати похмільний синдром з алкогольною інтоксикацією, яка може виникнути у будь-якої людини від вживання високих доз спиртного. Незважаючи на схожість симптомів, це два різних стани. Різниця в тому, що здорова людина не відчуває поліпшення стану від похмеляння і похмільний стан до вечора проходить, тоді як у хворих алкоголізмом воно тільки посилюється.

З посиленням похмільного синдрому хворий відчуває бажання полегшити свій стан за допомогою нової дози спиртного. Людина потрапляє в замкнуте коло, починається тривалий запій. Кілька днів або тижнів, людина вживає спиртне з частотою раз в три-чотири години.

Припинення запійного стану може бути тільки через погіршення фізичного стану, відсутність коштів. Після припинення запою навіть невелика доза спиртного провокує початок нового витка пияцтва. Тривалість другої стадії алкоголізму три-п’ять років.

Третя (кінцева) стадія алкоголізму.

Кінцева стадія алкоголізму супроводжується алкогольними психозами. Через загальне ослаблення організму сп’яніння настає після незначних доз спиртного. Особистість людини повністю деградує. Порушується робота мозку, виникає недоумство, повністю зникають моральні і моральні бар’єри. Весь організм повністю отруєний алкоголем, порушується робота всіх внутрішніх органів.

Перша стадія алкоголізму – розвиток залежності, при якому небезпечно зволікати з лікуванням.

Алкоголізм – це захворювання, яке починається поступово. Згідно з класифікацією, існує три стадії алкоголізму. Перша стадія – це початок розвивається захворювання. У цю категорію потрапляють люди, які страждали побутовим пияцтвом, і не зуміли вчасно зупинитися. Такі люди ще не розглядають свою тягу до спиртного як захворювання. Однак, саме на 1 стадії алкоголізм піддається лікуванню набагато ефективніше, ніж на 2 і 3 стадіях. При первісному розвитку алкоголізму людина залишається працездатним, і в змозі контролювати себе, хоча це вдається йому все важче. Перша стадія алкоголізму може тривати від 1 до декількох років, і без лікування переходить у другу, більш важку форму захворювання.

Причини, що призводять до алкоголізму.

Алкоголізм не виникає на порожньому місці, у цього захворювання є першопричини. Лікарі виділяють ряд основних причин захворювання алкоголізмом:

Спадковість і генетика; Психологічні проблеми; Соціальні проблеми; Фізіологічні особливості.

Одна з основних причин, названа фахівцями – психологічна. Від характеристик особистості людини залежить, наскільки сильна у нього воля, наскільки схильний він до депресії і чи здатний він протистояти зовнішньому тиску. Згідно тенденції, закомплексовані, невпевнені в собі люди випивають частіше. За допомогою спиртних напоїв вони прагнуть розкріпачитися і забути про проблеми. Але алкоголь-це ворог, а не один у виправленні особистісних недоліків.

Інший важливий фактор – це традиції. Вони поширені в багатьох сім’ях: слід обмити покупку, випити за святковим столом, розслабитися за допомогою міцних напоїв після робочого дня або тижня. Людина сама не помітить, як будуть знаходитися все нові приводи випити і схильність стане болючою. А тому звички відзначати приємні події, свята і зустрічі алкоголем – небезпечні.

Комплекси — одна з причин алкоголізму.

Розвитку захворювання також сприяють такі соціальні фактори:

низький соціальний статус і рівень життя, відсутність освіти й гідної роботи; стресові, психологічно важкі види діяльності (лікар, пожежник, рятувальник, працівник соціальної допомоги); пропаганда спиртних напоїв через телебачення і тиск поширеного громадської думки «Хто зі мною не п’є – той мене не поважає». до змісту ↑

Симптоми і ознаки 1 стадії алкоголізму.

Ця стадія починається з того, що поступово людина п’є все частіше і більше. Він ще може контролювати своє бажання, але лише з великим трудом. У нього ще не сформувалася фізична залежність від міцних напоїв. Це дозволяє питущому позбутися від небезпечного захворювання за допомогою власної сили волі.

На цій стадії приводів для вживання спиртного стає більше, дози збільшуються. При цьому, критичне ставлення до пияцтва помітно знижується, людині виправдовує той спосіб життя, який веде. Він не вважає свою тягу захворюванням і не надає їй належного значення. Іноді трапляється навпаки, і п’є засуджує свою згубну пристрасть, але йому важко відмовитися від прийому чергової порції спиртного.

Важливою ознакою є зміна в сприйнятті алкоголю: переносимість спиртних напоїв різко підвищується, алкоголік в змозі випити перевищену дозу алкоголю. При цьому, організм вже не реагує блювотою на передозування. Це означає відключення важливих захисних функцій організму. Крім того, алкоголік на першій стадії може періодично відчувати Палімпсести (випадки алкогольної амнезії). При цьому, хворий частково не пам’ятає подій, що відбуваються з ним, коли він перебував в алкогольному сп’янінні. Людина помічає «провали в пам’яті» лише щодо деяких подій, на відміну від алкоголіків зі сформованою фізичною залежністю.

Симптоми з боку органів тіла при 1 стадії алкоголізму наступні:

Печінка При алкоголізмі вона страждає в першу чергу. У багатьох пацієнтів помічена алкогольна жирова дистрофія. Її прояви непомітні, і тільки в окремих випадках алкоголік відчуває відчуття тяжкості в шлунку, метеоризм і діарею. Однак, відхилення в роботі печінки помітно при пальпації – вона більш чутлива, збільшена і ущільнена, а край печінки закруглений. Але на даній стадії ці зміни оборотні, і зникають при утриманні. Підшлункова залоза Алкоголіки відчувають прояви гострого або хронічного панкреатиту – нудота, проблеми зі стільцем, болі в лівій частині живота, іррадірующіе в спину.

Також, хворі можуть страждати від алкогольного гастриту, що виражається у втраті апетиту, нудоті і болю в епігастральній ділянці.

Тривалість першої стадії в середньому коливається від 1 до 5 років. При відсутності адекватного лікування, вона поступово переходить в другу.

Як розпізнати алкоголіка на 1 стадії алкоголізму?

Людина, що починає страждати алкоголізмом, стає більш дратівливим і агресивним. Йому важко контролювати свою поведінку, яка часто стає розв’язною. Питущий діє суперечливо і порушує дані обіцянки. На наступний день після вживання значних доз алкоголю, самопочуття людини погіршується, але бажання похмелитися ще немає.

Ознаки психологічної залежності від алкоголю виражаються в тому, що в тверезому стані людина незадоволена, його переслідують думки про спиртне. Якщо ж людина вирішує випити, його настрій різко поліпшується.

Алкоголізм також виражається в зміні зовнішнього вигляду людини і його поведінки. Поступово особа хворого набуває безвольний вираз через те, що круговий м’яз рота втрачає тонус. Шкіра обличчя позбавляється тургору і стає гиперемированной. Алкоголік виглядає старше своїх років. Часто питущий стає нечистоплотним і недбалим в одязі.

Агресія при алкоголізмі.

Лікування на 1 стадії (загальна схема лікування, які препарати застосовують)

Лікування першої стадії алкоголізму підрозділяється на кілька етапів:

Ліквідація гострих і підгострих станів, причиною яких стала алкогольна інтоксикація. Необхідно перервати стан запою і зняти похмільний синдром (якщо такі є на момент лікування); Боротьба з постабстинентным періодом, коли видужуючий періодично відчуває колишнє потяг до міцних напоїв, його настрій змінюється. Також, цей період може супроводжуватися неврологічними і соматичними проблемами; стабілізація ремісії хвороби і профілактика ймовірних рецидивів.

1 стадія алкоголізму відрізняється від двох наступних тим, що в організмі питущого ще не почалися серйозні зміни. Його органи не пошкоджені або пошкоджені слабо (в основному, з боку печінки, шлунково-кишкового тракту, нервової системи). Це означає, що відновлення функціонування органів можна проводити в домашніх умовах, без лікування в стаціонарі. Але усунення наслідків отруєння тіла спиртовмісними напоями – важливий етап під час загального лікування алкоголізму.

Перша стадія алкоголізму.

всі стадії алкоголізму

Хворий на 1 стадії алкоголізму може обійтися без спеціального лікування, якщо його залежність не дуже сильна (наприклад, якщо він вживав спиртні напої раз в тиждень в порівняно невеликих кількостях, і не страждав запоями). Однак, подоланні згубної звички, що п’є рекомендується допомогу кваліфікованого психотерапевта. Видужуючому необхідно навчитися контролювати свій настрій, думки і поведінку.

Найбільш важливим етапом лікування є відновлення нормального способу життя, виключення ризиків рецидивів. Колишній алкоголік може зіткнутися з проблемами, що посилюють ризик виникнення рецидиву:

його колишні друзі і знайомі зберегли пристрасть до алкоголю, в той час як він вчиться жити без випивки; конфлікти в родині і на роботі.

Щоб уникнути рецидивів видужуючому рекомендується тривала робота з психотерапевтом, аутогенні тренування, поведінкова терапія. Важливо домогтися максимально тривалої ремісії без будь-якого вживання спиртних напоїв.

Прогноз по лікуванню на 1 стадії.

На 1 стадії позбутися від алкоголізму найпростіше. Необхідно починати лікування якомога раніше, щоб не допустити посилення хвороби і переходу на другу стадію. На ефективність лікування в першу чергу впливає усвідомлене бажання алкоголіка позбутися залежності. Також, значний вплив надає підтримка рідних і відсутність провокуючих факторів.

Види і стадії алкоголізму.

У кожної людини можуть бути свої причини, чому він почав вживати алкоголь. Але, загалом, наявність хвороби алкоголізму не зізнається. До алкоголю звикають і вимагають постійного вживання нової дози спиртного. У медицині хвороба алкоголізм підрозділяється на кілька видів і стадій.

Алкоголізм хронічний. Розвивається поступово на основі звичаїв або ритуалів. Наприклад, людина вживає алкоголь після роботи кожен день або тому, що так прийнято в компанії друзів.

Алкоголізм запійний. Тут ситуація інша. Людина може триматися деякий час і не пити, а потім раптом зірватися з якоїсь причини і піти в запій на тривалий час.

Алкоголізм таємний. Має специфічну особливість – про цю проблему ніхто з оточуючих не знає. Проблема ховається і заперечується. Високопоставлені і відомі люди часто потрапляють в таку ситуацію, але не зізнаються через страх втратити репутацію.

Пивний алкоголізм. Такий алкоголізм виникає на грунті щоденного вживання пива. Постійна потреба отримати дозу пива стає пристрастю.

Є три основних стадії алкоголізму.

1. Початкова стадія. Після вживання спиртного стираються події минулого дня. Здається, що недопил. Тому людина починає вживати більше алкоголю. У свідомості присутнє почуття провини. Відхід від обговорення з оточуючими своєї проблеми.

2. Друга стадія. Втрата контролю над собою після прийняття алкоголю. Спроба виправдати свої дії і пристрасть до алкоголю. Звинувачення оточуючих у своїх проблемах. В друзі вибираються товариші по чарці. Втрата заробітку через неможливість приховувати свою пристрасть. В результаті інтерес проявляється тільки до спиртного.

3. Третя стадія. Хвороба стає хронічною. Постійні запої. Вживається все, що містить алкоголь. Розвиваються різні фобії, біла гарячка і т. п. на цій стадії найбільше страждає оточення алкоголіка. Пропиваются всі сімейні цінності, страждають рідні та близькі.

Алкоголізму схильні всі. Чоловіки, жінки і навіть діти. У нашому суспільстві до чоловічого алкоголізму ставляться лояльніше, ніж до жіночого або дитячого. Вважається, що чоловіки важче переносять всі тяготи життя із-за слабкої стійкості психіки. Тому вони частіше використовують алкоголь, щоб піти від нагальних проблем. У Росії з-за численної реклами спиртного і вільного доступу до алкоголю вік чоловіків-алкоголіків став набагато молодше. Жіночий алкоголізм в суспільстві засуджується. Тому жінки найчастіше приховують пристрасть до алкоголю. Є багато причин, які підштовхують жінку почати вживати спиртне: самотність, вдівство, розлучення і т. п. Дуже небезпечний алкоголізм під час протікання вагітності. Вживання алкоголю негативно впливає на плід. Дитина може народитися хворий або завмерти. Вилікуватися від алкоголізму є рівні шанси у обох статей.

Дитячий алкоголізм є серйозною проблемою нашого суспільства. Свідомість дитини ще не сформована, тому вона в усьому наслідує своїх батьків. Батьки-алкоголіки самі привчають дитину до прийняття спиртного. Плюс повсюдна реклама алкоголю. Така дитина дуже швидко звикає до алкоголю, вважає прийняття спиртного нормою, стає агресивним і асоціальною.

Щоб отримати повноцінне лікування, не користуйтеся послугами сумнівних сект або бабусь, краще звертайтеся в реабілітаційний центр Москви, Санкт-Петербурга, Курська чи іншого міста Росії. Тут вам запропонують комплексне лікування алкоголізму, психологічну допомогу і підтримку.

Стадії алкоголізму: новий перегляд.

Причина.

Виділяють наступні причини алкоголізму:

Головна проблема – генетична. Простіше не підпускати людину до спиртних напоїв, ніж його вилікувати.

Якщо в сім’ї є залежність до алкоголю, то шанс розвитку хвороби зростає. Обумовлюється це відхиленнями в генах.Такі люди в досить ранньому віці починають пити, моментально спиваються і фактично їх неможливо вилікувати.

Найкращий спосіб – взагалі не пити, не зберігати вдома спиртне, не спілкуватися з людьми, які п’ють, в цілому зробити все можливе, щоб людина не втягнувся в згубну справу.

Щоб виявити дану схильність, необхідно здати загальний аналіз крові на генетику.

Психологічна причина. Невпевненість в собі, занижена самооцінка.Також легко спиваються і агресивні, емоційні люди, які здатні на неадекватні вчинки.Людина без соціально-позитивної установки, у кого немає прагнення до чого-небудь, не вміє розподіляти свій вільний час. Втратив інтерес до життя.

Соціальний фактор. Залишившись без роботи, легка доступність до спиртних напоїв, сварки в сім’ї, розлучення і багато іншого. Хтось гідно переживає свої проблеми, хтось же впадає в депресію, в безвихідь.

Етапи пияцтва.

Варто зазначити, що існує не тільки стадії алкоголізму, а й пияцтва, їх налічується теж три. Пияцтво-це стан хворого, який поки не переросло в алкоголізм. Але при вживанні спиртного людина відчуває не тільки фізичний біль, але і психічні порушення.

До цих стадій відносяться наступні:

Епізодичне пияцтво, коли людина випиває по випадковості, він може навіть не планувати це. Людям складно контролювати дозу алкоголю, яка може приводити їх у стан ейфорії. Саме тому багато на ранок відчувають ознаки похмілля: головний біль, пітливість, запаморочення і нудота. На такій стадії часті отруєння етиловим спиртом, що міститься в алкоголі, тому і причини похмільного синдрому на ранок. Як правило, після великого обсяги випитого спиртного, людина відчуває до нього огиду. Ритуальне пияцтво, під час якого людина випиває тільки у свята, тобто може пояснити, з якого приводу приймає алкоголь. Але якщо таких приводів буде занадто багато, то пияцтво може тривати більше одного дня. З кожним разом їх кількість може тільки збільшуватися. Звичне пияцтво, приводом може стати будь-яка дрібниця, відмінна від буденного дня, наприклад, тепла погода – це чудовий привід зібратися у дворі за кухлем пива. Ознаки хвороби проявляються в алкогольній залежності, людина хоче випивати все частіше і частіше. Про цю стадію можна говорити, коли людина на тиждень випиває не менше двох разів.

Ознаки алкогольної залежності.

Деякі наркологи всі рівні пияцтва в сукупності вважаються нульовою стадією алкоголізму, так як їх симптоматика схожа із захворюванням. Прийнято стверджувати, що людина, яка почала вживати спиртні напої навряд чи зупиниться. Часом перехід від останньої стадії алкоголізму до пияцтва проходить непомітно.

Прояви тяжкої залежності від міцних напоїв.

1. Епізодичне пияцтво. Це початкова стадія алкоголізму у чоловіків, ознаки якої наступні (також буває і у жінок):

іноді вживає спиртне; людина ще не знає своєї норми для досягнення стану сп’яніння; на наступний день хворого мучать симптоми отруєння; його не тягне до алкоголю, цьому сприяють провокатори; на цій стадії людина відчуває огиду до алкоголю.

2. Ритуальне пияцтво. На цій стадії алкоголізму у жінок і чоловіків, хворий обгрунтовує вживання спиртного святковим приводом. Вона тягне негативні наслідки:

кожне свято хворий асоціює з вживанням алкоголю; людина частіше знаходить привід для вживання; пізніше свято відзначають протягом декількох днів.

3. Звичне пияцтво. Це вже остання стадія пияцтва і початкова стадія алкоголізму, симптоми у чоловіків при ній досить явні. Пияцтво-це звичка, а алкоголізм — це вже хвороба, тобто вкорінена звичка. На цій стадії людина:

вже без приводу вживає алкоголь; вживає спиртне більше двох разів на тиждень.

Симптоми алкоголізму.

Як правило, перша стадія алкоголізму формується зі стійкого побутового пияцтва.

Як правило, перша стадія алкоголізму формується зі стійкого побутового пияцтва. Це алкоголізм в стадії розвитку. Тобто, людина, яка звикла відзначати всі свята і будь-які події в сім’ї зі спиртним, однозначно скотиться на першу стадію залежності. І якщо спочатку саме очікування застілля не викликає у майбутнього хворого ніякого хвилювання або тремтіння в руках, то при першій стадії залежності у пацієнта спостерігаються такі симптоми:

Деяка метушливість і збудження в передчутті застілля з вживанням спиртного. При цьому хворий часто несвідомо вишукує привід випити. Це може бути зайвий вихідний на роботі, просто зустріч з сусідом або отримання авансу. Практично будь-яка подія на першій стадії алкоголізму прийнято «обмивати» алкоголем. Будь-які затримки в постачанні спиртного або організації застілля можуть прийматися в багнети і викликати невдоволення з боку алкоголіка. Блиск в очах від першої випитої чарки. Алкоголік, який отримав довгоочікувану дозу, стає розкутим, веселим, активним. Посилюється жестикуляція, відзначається гіперемія шкірних покривів особи. Тобто, проявляється рум’янець. Кількість випитого збільшується, і при цьому відзначається толерантність організму до випивки. Тобто, організм більше не відторгає надлишки алкоголю за допомогою блювотного рефлексу. Часто цей факт приймається алкоголіком на першій стадії хвороби, як особисте досягнення. Однак це вірний шлях у прірву залежності. Стан сп’яніння може наступати тепер не так швидко, як раніше від однієї-двох чарок горілки. При цьому, як правило, хворий може періодично відчувати напади алкогольної амнезії, тобто фрагментарно не пам’ятає події минулого вечора. Тривалість першої стадії алкогольної залежності може становити від 1 до 5 років (залежно від загального психоемоційного і фізичного стану пацієнта).

На початковій стадії лікування алкоголізму може пройти цілком продуктивно.

На початковій стадії лікування алкоголізму може пройти цілком продуктивно. На цій стадії залежність ще піддається корекції. Але складність полягає в тому, що практично кожен перший алкоголік не визнає в собі залежної людини на цій стадії хвороби. В цьому випадку бальною найчастіше видає факти про користь спиртного для організму, і відмахується від рідних зі словами: «нічого страшного не відбувається. Можу не пити в будь-який момент».

Як правило, вже на першій стадії залежності у хворого в організмі починають відбуватися кардинальні зміни в роботі всіх систем і внутрішніх органів. А тому лікування потрібно вибудовувати за такою схемою:

Корекція психологічного стану пацієнта методом виявлення причин, за якими хочеться випити; Діагностика ШКТ і виявлення проблем у цих органах, терапія, спрямована на відновлення роботи шлунково-кишкового тракту; Лікування алкогольної хвороби на цьому етапі також полягає і відновлення режиму сну і неспання, загальному зміцненні і вітамінізації організму; В якості підтримуючого фактора можна організувати хворому здоровий культурний дозвілля або втягнути у заняття спортом/хобі/прибутковою справою. Це має допомогти сформувати у залежного нову шкалу моральних цінностей, яка геть викине з розпорядку життя спиртні напої.

Перша стадія алкоголізму починається з того, що обсяги вживаного алкоголю, поступово збільшуються, і людина п’є все частіше і частіше, не маючи для «свята» приводу. Під час випивки і на наступний день з’являються такі симптоми:

Неадекватна і розв’язна поведінка. Втрата контролю над собою. Погане самопочуття з ранку. Втрати пам’яті. Немає бажання похмелятися.

Як правило, перша стадія алкоголізму може тривати кілька років, спостерігається плавний перехід в другу стадію. А тому, чіткої відповіді на питання: скільки часу триває перехід з різних стадій, дати неможливо. Людина ще не вважає себе алкоголіком, а тому може засуджувати тих людей, які часто п’ють. На цій стадії найпростіше переконувати людей кинути пити, так як їх залежність не так сильно розвинена.

Лікування, як правило, не складне, якщо під час до нього приступити. Ознаки алкоголізму викликають погіршення стану людини, до яких відносяться наступне симптоми:

Захворювання печінки. Виразка шлунка. Панкреатит. Порушення нервової системи. Ознаки гепатиту. Вегето-судинна дистонія.

На цій стадії розвитку алкоголізму можна проводити домашнє лікування, не відволікаючись від навчання або роботи. Якщо самостійно не вдається зрозуміти причини виникнення алкоголізму, може знадобитися допомога психолога. На першій стадії захворювання для хворого важлива підтримка близьких і рідних людей, щоб не допустити розвитку хвороби. Прогноз лікування на першій стадії, як правило, сприятливий.

Терапія болісної залежності.

Щоб випити-привід алкоголіку зовсім не обов’язковий. На цій стадії людина характеризується двома станами, пов’язаними з прийомом алкоголю.

Збудження від прийняття алкоголю Агресія або апатія від відміни алкоголю або паузи в кілька днів.

Така поведінка хворого алкоголізмом фахівці характеризують як неврастеническое.

Перша стадія алкоголізму переходить в другу в той момент, коли людина підвищує дозу. Пов’язано це з тим, що попередні дози перестають викликати звичне відчуття сп’яніння, пропадає блювотний рефлекс і нудота. У хворого алкоголізмом виникає помилкове відчуття, що організм справляється з надходять дозами алкоголю і більше не відбувається ніякого отруєння спиртом. Ця стадія, на думку психотерапевтів,– найбільш тривала по часу. Вона триває роками і тільки потім переходить у другу стадію.

Як годиться, на перших стадіях алкоголізму у чоловіків і жінок людина починає сам за собою помічати тягу до спиртного.

На цій стадії організмових змін ще немає, але вже зароджується психологічна звичка. Людина може прожити без спиртного, але в моменти невдач, йому обов’язково захочеться випити. Зовнішніх змін також не спостерігається. Людина продовжує прагнути до задуманих цілей. Важливо, якщо він почав помічати за собою такі симптоми, варто зібрати всі сили в кулак і відмовитися від вживання спиртного.

відсутність блювотного рефлексу при прийомі великої кількості алкоголю; втрата контролю над кількістю випитого; часткова ретроградна амнезія: хворий не пам’ятає, що відбувалося напередодні, під час або після вживання спиртного; наявність ранкового похмілля ; виникнення запоїв .

Коли вже може бути пізно.

Якщо на перших порах людина не змогла впоратися з алкоголізмом, то його наздоганяють наступні симптоми, характерні для стадії хронічного алкоголізму:

Відсутність блювоти. Після тривалого вживання спиртного, печінка перестає сприймати алкоголь як сильну небезпека. Саме тому блювота відсутня. Норма стає вище. Людина починає помічати, що може випити в рази більше, ніж кілька місяців тому. Запій. Під час запою людині досить невеликої кількості алкоголю, щоб відчути сильне сп’яніння. На ранок ж з’являється похмілля, тому залежна людина відчуває сильну тягу до вживання спиртного. Психіка людини сильно змінюється, наступають моменти апатії, часто присутня агресія, можливі галюцинації.

Наркологи визначають ступінь пияцтва і більш запущену ступінь алкоголізму. Кожна з них також має три стадії.

Друга стадія алкоголізму.

всі стадії алкоголізму

Друга стадія алкоголізму – це найпоширеніша стадія захворювання, яка спостерігається у 90% хворих, що спостерігаються в наркологічних центрах. Їх першою ознакою можна вважати, коли хворий випиває за добу більше 500 мл горілки або іншого спиртного напою, але пиво в облік не береться, скільки б його не було випито.

Крім симптомів, які спостерігаються на першій стадії у хворого з’являються такі ознаки хвороби:

Бажання похмелитися з ранку. Запої можуть тривати кілька днів. Настрій хворого мінливий, і може змінюватися через вживання алкоголю. Швидке сп’яніння. Серйозні провали в пам’яті.

Більшою мірою симптоми хвороби залежать від ступеня алкогольного сп’яніння. На цій стадії людина стає залежним від алкоголю, і якщо йому не вдається випити, він починає проявляти агресію, стає зухвалим, може навіть щось ламати і трощити. Наслідки випитого алкоголю дають про себе знати практично відразу. Як правило, якщо у людини приходить усвідомлення того, що алкоголь – це зло, він вже не може самостійно подолати цю звичку.

Тут алкогольна залежність вже проявляється більш чітко і має свої симптоми і ознаки.

Тут алкогольна залежність вже проявляється більш чітко і має такі симптоми і ознаки:

Яскраво виражений абстинентний синдром. Тобто хворий кожен раз відчуває стан похмілля і на фізіологічному рівні потребує нової дози етанолу. Як правило, сп’яніння і забуття не наступають від звичної дози спиртного. Людина довго може залишатися в свідомості і при цьому не відторгати випите у вигляді блювотного рефлексу. Похмілля у хворого супроводжується посиленим серцебиттям, тремором рук, головними болями і болями внутрішніх органів в області ШЛУНКОВО-кишкового тракту. У залежного на другій стадії хвороби різко знижується працездатність, змінюється своє сприйняття в соціумі. Алкоголік вже не звертає увагу на свій зовнішній вигляд, відносини на роботі і в сім’ї. З особистих якостей у хворого на перший план виступають брехливість, хвалькуватість, агресія, неврівноваженість. Особливо в стані похмільного синдрому. Також саме друга стадія алкоголізму характеризується формування алкогольного делірію. Тобто хворого починають переслідувати параноїдальні думки. Особливо якщо залежний знаходиться в тверезому стані. Саме цей факт свідчить про незворотній вплив алкоголю на нервову систему людини і його мозок. Крім того, відмінною рисою другої стадії алкоголізму є усвідомлення хворим всієї ситуації і визнання самому собі в тому, що пора б уже й зав’язати з випивкою. Але у хворого вже не виходить самостійно вийти зі стану залежності.

Алкоголіка на другій стадії алкоголізму лікують радикальними методами.

Алкоголіка на другій стадії алкоголізму лікують радикальними методами. Тут мається на увазі комплекс таких заходів:

Часткова відмова хворого від алкоголю. Оскільки різке усунення етанолу подіє на організм пацієнта, як сильний стрес. Але при цьому необхідно чітко контролювати кількість випивається хворим. Показана ізоляція пацієнта на деякий час для проведення терапії. Загальна детоксикація організму методом введення інфузій, підібраних з урахуванням фізичного стану пацієнта. Пихотерапевтическая корекція поведінки хворого, спрямована на нейтралізацію алкоголізму через виявлення її причин.

На цій стадії «спливає» відоме слово «похмелитися». Абстинентний синдром проявляється тремором рук, серцебиттям, безсонням, неврозами. Потяг до алкоголю контролювати все складніше і складніше. Такий стан в кінцевому підсумку виливається в провали пам’яті і зниження критики. На цій стадії алкоголізму починаються стійкі запої.

На цьому етапі трапляються різкі зміни в характері хворого алкоголізмом. Він стає брехливим, хвалькуватим і агресивним.

На другій стадії людина практично повністю змінює своє оточення: його цікавлять тільки ті люди, які готові в будь-який момент скласти йому компанію, хоча фахівці відзначають, що більшість хворих на алкоголізм не потребують компанії.

Є і позитивне в цій стадії алкоголізму. Деяка частина алкоголіків (за допомогою близьких людей) замислюються про професійне лікування алкоголізму.

Єдиною радістю в житті алкоголіка є нова доза.

Порочна пристрасть до міцних напоїв.

В такому випадку може знадобитися комплексне і тривале лікування:

Аверсивное лікування застосовується, коли хворий не бажає лікуватися самостійно. Засноване на лікуванні медичними препаратами, здатними викликати огиду до спиртного. Детоксикація організму має на увазі під собою ідентичні заходи для лікування важкого отруєння. Завдяки цьому методу можна позбутися від фізичної залежності, побороти симптоми і очистити організм. Психологічна допомога актуальна тільки тоді, коли хворий сам розуміє про свою хворобу і, що без досвідченого доктора побороти її не вдасться. Соціальна адаптація необхідна для того, щоб допомогти колишньому алкоголіку знову стати членом соціального суспільства.

Наслідки.

В результаті того, як проходить і прогресує алкоголізм, відзначають дозволи свого «я». П’ють люди заперечують своє захворювання.

Простежується деградація особистості. Йде руйнування емоційних, вольових сфер, відзначають прогресуючу апатію і невимушеність, байдужість до зовнішнього світу, тільки алкоголь. Простежується період озлобленості, роздратування, істеричного нападу (в основному у прекрасної половини). Йде розвиток складних психічних наслідків. Знижуються особистісні якості в результаті втрати моральної цінності та інтересу. Схильність до суїциду. Погіршується інтелект і пам’ять. Різкий перепад настрою, алкогольна депресія, агресія, дисфорія, галюцинації, марення ревнощів. Недоумство.

Дуже важливим наслідком від спиртних напоїв для організму вважається важке соматичне захворювання, поєднання аномалій різного органу і системи, які можуть призвести до інвалідності і навіть до смерті. Адже тут вражені фактично всі внутрішні органи і системи хворого.

Третя стадія алкоголізму.

Ця стадія залежності (третя стадія алкоголізму) утворюється приблизно через 8-15 років після формування абстинентного синдрому.

Ця стадія залежності (третя стадія алкоголізму) утворюється приблизно через 8-15 років після формування абстинентного синдрому. Для третьої стадії залежності характерні такі ознаки алкоголізму:

Формування тривалих запоїв, що тривають тижнями, а то й місяцями. Прояв агресії або брутальності, змінюване млявістю і апатією до подій навколо в цьому ступені алкоголізму стадії повна деградація особистості і нездатність проявляти які б то не було інтелектуальні здібності. На фізіологічному рівні у хворого виявляють збої в роботі внутрішніх органів і систем, такі як алкогольний цироз, хронічний панкреатит, поліневропатія, міокардіодистрофія та ін. Ступінь зносу внутрішніх органів і систем організму залежить від тривалості і тяжкості запоїв. Негативний вплив алкоголізму і їх (його) проявів у вигляді розкладається етанолу на мозок і центральну нервову систему проявляється в суїцидальних думках і бажанням покінчити з собою.

Як варіант, на шлях одужання хворого може поставити сильний емоційний шок.

Як правило, лікувати такого хворого найскладніше, оскільки ця людина вже не здатна взагалі як би то не було оцінювати ситуацію. Як варіант, на шлях одужання хворого може поставити сильний емоційний шок. Але це трапляється вкрай рідко. Скільки б зусиль не було покладено на лікування алкоголіка в 3степени, найчастіше на цей етап пияцтва припускає, що хворому залишається жити від 2 до 3лет, оскільки всі системи організму хворого добряче зношені.

Якщо ж у родичів хворого виникне бажання лікувати залежного, то терапія повинна бути вкрай радикальною. Але швидше за все вона не принесе бажаного ефекту.

Третю стадію алкоголізму наркологи класифікують як энцефалопатическую. Інтелект знижений, деградація прогресує. Людина, хвора на алкоголізм, відмовляється визнавати свою хворобу.

Третя стадія характеризується наступними симптомами:

Сп’яніння настає навіть під вплив невеликої кількості спиртного Людина п’є тижнями і місяцями, зупинитися самостійно – не в силах На третій стадії трапляються ті самі знамениті «білі гарячки» або як їх називають фахівці – алкогольні делірії Хворий алкоголізмом у пошуках алкогольних напоїв починає пити сурогат, лосьйони та аптечні настоянки Апетиту немає навіть під час коротких ремісій.

Така симптоматика властива хворим і на перше, і друге стадіях, але на третій вона зумовлена повною перебудовою організму і прогресуванням супутніх захворювань – цироз печінки, енцефалопатією, кардіоміопатією, нирковою недостатністю.

На третіх стадіях алкоголізму багато хворих схильні до суїциду. Такі думки призводять багатьох до розвитку психічних розладів.

Наркологи відзначають, що на третій стадії п’ятирічна виживаність спостерігається у 15% хворих на алкоголізм. Люди вмирають від інсульту, інфаркту, ниркової недостатності, раку і цирозу печінки.

Третя стадія алкоголізму є завершальною, а тому носить більш серйозні симптоми захворювання. На цій стадії неприємні наслідки неминучі. Порушення у хворого спостерігаються не тільки на психологічному рівні, але і зачіпають інші органи людини. На хронічній стадії алкоголізму людина п’є щодня, і для того, щоб сп’яніти йому вистачає невеликої кількості алкоголю.

Симптоми цієї стадії можуть бути помітні й оточуючим людям, так як людина деградує, і його психіка сильно порушена. Він може сильно худнути, але до симптомів алкоголізму можна віднести роздутий живіт, через збільшення печінки. Людина може висловлювати недоречні і нікому не зрозумілі фрази, розмовляти уві сні, вести себе неналежно суспільству.

Неодноразово третя стадія алкоголізму призводить до втрати мови або взагалі летального результату. Деякі люди закінчують життя самогубством.

Вилікуватися від третьої стадії алкоголізму буде дуже складно, але тим не менше це можливо. Для більшої ефективності, лікування повинно проводитися під наглядом лікаря в стаціонарі. Перше, з чого потрібно почати лікування – це заборонити хворому пити (добровільно або силою) для того, щоб очистити організм.

Для відновлення організму потрібно почати прийом медикаментів. До найпопулярніших методів лікування на передостанній стадії алкоголізму можна віднести наступні:

Кодування, наслідки якої неприємні при прийнятті спиртного. Гіпноз. Нетрадиційна медицина.

Всі стадії алкогольної залежності небезпечні для людини, а тому при їх наявності потрібно звертатися до психолога або нарколога.

Вплив на ЦНС.

Довгий і часте розпивання спиртних напоїв впливає фактично на всі органи і системи організму, також і на правильну діяльність ЦНС. Токсичні дії спиртних напоїв на мозок виникають вже при незначному сп’янінні – помічаються зміни регуляторного механізму всієї структури кори, руйнується швидкість керуючого центру, що провокує часткову втрату контролю над своєю поведінкою, зміни настрою, а в майбутньому — поява негативної реакції – агресія, роздратування і неадекватна психопатична реакція мозку.

Спиртні напої володіють різним впливом на діяльність мозку – у більшості хворих простежують стимуляцію всього нервового процесу, а в деяких – етанол чинить пригнічувальну дію на мозок. При дії етилового спирту виникають патологічні зміни обмінного процесу в нейронах, що негативно позначається на діяльності всіх органів почуттів, знижується інтелектуальна можливість мозку і пам’яті, а прогресування смерті клітин ЦНС призводить до утворення постійної енцефалопатії, інфаркту мозку, розвивається гострий мозковий синдром (епілептиформний і мозочковою). Призводить до таких хвороб як захворювання Паркінсона. Викликає структурну зміну мозку (патологічна ламкість).

Четверта і кінцева стадія алкоголізму.

Четверту стадію алкоголізму бачили навіть не всі наркологи. Багато хворих на алкоголізм просто не доживають до неї. Людина п’є без зупинки. Спостерігається ураженням внутрішніх органів. Хворий не їсть і насилу говорить.

Такі прояви тривають 1-2 місяці. Смерть настає в результаті гострої серцевої недостатності.

Кожна зі стадії алкоголізму-це болото, з якого вибратися важко, але можна. І вибираються частіше ні ті, кого тягнуть, а ті, хто тягне себе сам. Як Мюнхгаузен, за волосся.

Тільки ті хворі на алкоголізм, хто прийняв хворобу, здатні до такого вчинку.

Як вже говорилося вище, то існує ще одна стадія алкоголізму, для якої характерні такі симптоми:

Поразка всіх внутрішніх органів. Розлад психіки. Постійне пияцтво.

Остання стадія алкоголізму не лікується. Після неї людину очікують сумні наслідки-летальний результат. Перш ніж померти, людина залишається самотньою, і живе на вулиці з подібними собі людьми.

Препарати від алкоголізму.

При алкоголізмі найбільш часто застосовуються такі препарати:

«Еспераль». Він містить в собі дисульфірам, виробництво-Франція. Є таблетки, ампули. Найлегше приймати таблетки, оскільки вони легше переносяться хворим. Сенс дії препарату – створення негативних рефлексів на вживанні спиртних напоїв, через руйнування етанолу. Ліки накопичується в жировій тканині людини і впливає в повній силі дві доби. «Колме». Виготовляють у вигляді крапель, не має кольору і аромату. Флакон з дозатором. Ліки важко знайти, його частенько застосовують для таємних лікувань від спиртних напоїв, додаючи алкоголіку в напій, де немає етанолу, або ж в їжу. За рекомендаціями, перед тим, як приймати крапельки, потрібно розчинити в рідкій консистенції. Головна речовина ліки-ціанамід, має властивість, аналогічним дисульфірму, який допомагає розщеплювати етиловий спирт. Радять використовувати при лікуванні хронічного алкоголізму другого або третього ступеня. «Налтрексон». Є ліками, яке блокує насолоду від спиртних напоїв. Виготовляють в капсулах. «Ферронит». Впливає на ферментну систему печінки. При вживанні спиртних напоїв викликає гостре отруєння ацетальдегідом, яке супроводжується такими ознаками як: червоніє шкіра, напад задухи, мокрий піт, нудота. «Налоксон». Не використовують безпосередньо для кодування, але може бути корисним в разі, якщо потрібна допомога, якщо настала кома при вживанні спиртних напоїв. Ліки ефективно при передозуванні наркотичних речовин, оскільки «Налоксон» – антагоніст опіоїдних рецепторів.

І трохи про секрети Автора.

У Ваших рідних або близьких спостерігаються такі симптоми? І Ви розумієте не з чуток що це таке:

Потяг до алкоголю стає пріоритетним бажанням, з ним практично неможливо боротися. Виникає важкий яскраво виражений синдром похмілля. Визначається максимальна доза спиртного, котре може випити хворий: всупереч даними про смертельні для людського організму дозах алкоголю (трохи більше літра) досвідчений алкоголік може випити до півтора літрів горілки і при цьому залишитися в живих. Прогресує деформація особистості, хворий страждає цілим комплексом різноманітних розладів, серед яких: підвищена дратівливість аж до агресивності; неврівноваженість, швидка зміна настрою; загальна слабкість, виникає навіть при незначних навантаженнях; деформація вольових рис характеру; зниження здатності хворого до зосередження в періоди тверезості; істотна зміна пріоритетів у житті: формуються одноманітні бажання, пов’язані виключно з вживанням спиртного. Значно погіршується пам’ять і розумові здібності питущої людини. Хворий починає страждати важкими носять епізодичний характер психічними розладами, такими як: біла гарячка; галюцинації; алкогольна епілепсія; параноя.

Чебрець.

Найпоширенішою травою від алкоголізму є чебрець. Його почали використовувати вже багато років тому. Для профілактики захворювання його часто додавали в чай. Для його застосування в якості лікувального засобу роблять відвар чебрецю. Заливають окропом сушену траву і, настоюючи в темному місці добу, виходить чудодійний засіб. Можна придбати в аптеці, зібрати самостійно. Варто відзначити, що в магазині продаються тільки чаї з чебрецем.

Чебрець несумісний з алкоголем. Саме тому людина, що випила відвар, не зможе випити спиртне. У нього з’явиться нудота і блювота.

Не варто вважати, що чебрець — чарівна трава, і після одиничного випадку алкоголік перестане пити. Для того щоб з’явився потрібний ефект, він повинен пити відвар чебрецю не менше двох місяців.

Любисток і лавровий лист.

Корінь любистку широко використовують знахарки. Багато років тому його практикували, як засіб для лікування серця. Але разом з лавровим листом, любисток може стати відмінним засобом від алкоголізму. Найкорисніше буде використовувати корінь любистку, який тільки зацвів. В аптеках також продається це засіб, але при його покупці не можна бути точно впевненим в його свіжості. Трави, куплені в аптеці, зможуть допомогти, але для лікування буде потрібно більше часу.

Випивши настій цих трав перед торжеством, можна бути впевненим в тому, що людина не зможе пити спиртне. Навіть після однієї чарки алкоголю у людини з’явиться запаморочення, в деяких випадках навіть блювота.

Час лікування. Тут варто судити по стадії алкоголізму. Якщо таким настоєм будуть виводити алкоголіка із запою, то буде потрібно близько десяти днів, щоб організм почав відторгати спиртне. Якщо використовувати цей засіб в якості профілактики, то буде досить одного разу.

Копитняк.

Це одна з небагатьох трав, які потрібно додавати безпосередньо в алкоголь. Вона має властивості виведення токсинів з організму і очищення печінки. Як лікування використовують тільки порошок кореня цієї рослини. Тому краще купувати його в готовому вигляді в аптеці. Можна зібрати його самостійно, але буде потрібно правильно висушити і перемолоти його.

Очищаючи організм від токсинів і шкідливих речовин, копитняк, потрапляючи в організм разом зі спиртним напоєм, в першу чергу починає очищати організм саме від нього. Тим самим, у людини з’являється сильна нудота і блювота. При тривалому прийомі відвару копитня людини буде нудити навіть при запаху спиртного.

Профілактика від алкоголізму.

всі стадії алкоголізму

Профілактика вважається потрібною і корисною, адже набагато простіше передбачити і зупинити, ніж битися з наслідками, та й лікування проходить важко і не кожен раз успішно. Багато спилися люди після подібного лікування відчувають легкість, але через якийсь час знову починають пити спиртні напої. Курс терапії ділиться на наступні види:

Профілактика проходить у вигляді спілкування. Це допомагає попереджати появу алкогольної залежності. Сюди входять спілкування, перегляд різних відеороликів, а також прослуховування інтерв’ю з різними особистостями, які вживали спиртні напої. Людина, яка веде бій з даною проблемою, відсторонюється від суспільства і починає пропаганду здорового способу життя.

Дуже сильно впливає задана ідеологія. Раніше не було такого поняття як фужер смачного вина на сніданок, щоб краще працювало травлення. Нині ж все більше серйозних обідів проходять з випивкою. Все більше руйнується сімей через спиртні напої. Навіть звичайний пивний напій може завдати великої шкоди. Адже пиво може порушити роботу нервової системи і збільшити кількість жіночого гормону у чоловіка.

Як визначити стадію алкоголізму.

Стадії алкоголізму є своєрідним показником присутньої у людини алкогольної залежності. Під час звернення до нарколога лікар обов’язково призначить хворому ряд аналізів і діагностичних процедур, за допомогою яких вдасться визначити симптоми алкоголізму, а також стадії алкогольної залежності. Відомо, що алкоголізм – це захворювання, що вимагає довгого і наполегливого лікування. Але щоб позбутися від пияцтва, важливо знати характеристику негативного процесу, що протікає в організмі алкоголіка.

Скільки існує стадій алкоголізму?

Сьогодні лікарі виділяють 3 стадії перебігу захворювання, кожна з яких має свої особливості, симптоми алкоголізму і зовнішні ознаки хвороби.

Алкогольна таблиця стадій характеризує загальний стан алкоголіка, дає зрозуміти клінічну картину перебігу, а також вказує на процеси, що протікають в організмі п’яниці. Наркологи стверджують, що лікування алкоголізму у жінок і чоловіків важливо проводити ще на початковому етапі перебігу хвороби, а саме – на першій стадії, так як подальший стан здоров’я виправляти набагато важче і довше.

В залежності від самопочуття алкоголіка виділяється ще одна ступінь запійного стану – четверта стадія алкоголізму. Вона діагностується у п’яниці тоді, коли людина вже не розуміє, не може нормально ходити і мислити – йому цікаво тільки приймати спиртне. Однак на цьому етапі перебігу хвороби знаходиться трохи алкоголіків, оскільки вижити на ній дуже і дуже важко. В основному, четверта стадія діагностується у людей, які слабо п’яніють від алкоголю, тим самим випиваючи велику дозу, але не викликаючи серйозні симптоми алкогольної хвороби. Як визначити стадію алкоголізму? Легко, досить поспостерігати за характерною поведінкою.

Що собою являє алкоголізм.

Що таке алкоголізм? Даний стан хворого характеризується постійним прийомом алкоголю, без якого людина не може мислити, працювати і нормально існувати. При розвитку у людини алкоголізму зникають певні цінності життя, в результаті чого йому просто хочеться постійно випивати алкогольні напої. Саме тому захворювання називають вбивцею, що завдає серйозної шкоди здоров’ю.

Однак алкоголізм і залежність від алкоголю-це різні поняття, так як в першому випадку немає сильної тяги до вживання міцних напоїв, та й симптоми похмілля протікають в слабо вираженій формі. Наслідки від алкоголізму для п’яниці самі негативні, оскільки ця згубна звичка викликає чимало хвороб і порушень функціонування організму. Наприклад, у хворого розвивається алкогольна залежність, якій притаманні такі ускладнення:

порушення роботи печінки; пригнічення функціонування нирок і підшлункової залози; відмирання клітин мозку; погіршення роботи органів ШКТ; проблеми з «статевим» здоров’ям.

Проникає в русло крові, алкоголь викликає серйозні порушення роботи організму, тому лікувати алкоголізм необхідно по мірі виявлення перших незначних ознак, інакше стан людини сильно погіршиться. Особливо це буде помітно, коли розвинеться залежність від алкоголю, прогноз якої часто невтішний.

При розвитку залежності у п’яниці з’являються стадії алкоголізму, за допомогою яких вдається легко зрозуміти ступінь ураження організму отрутами спирту, а також виявити всі проблеми, які викликали міцні напої. Скільки стадій сьогодні налічується? Лікарям відомо про чотири стадії залежності, хоча офіційно відомо тільки три. 4 стадії алкоголізму здатні повністю зруйнувати особистість, тому з ними важливо починати боротьбу в самому початку розвитку захворювання.

Перша стадія розвитку алкоголізму.

Перша стадія захворювання є найбільш безпечною для здоров’я, так як при її розвитку людина відчуває лише деякі симптоми алкоголізму. Настає 1 стадія алкоголізму в тому випадку, якщо п’яниця не хоче кидати пити і проводити лікування. При цьому, якщо до її настання питущий відчував лише невелику тягу до прийому алкоголю, то при розвитку даної стадії алкоголізму у чоловіків і жінок в організмі відбувається ряд змін. До них відноситься:

підвищення оптимальної дози алкоголю, яку людина здатна випивати протягом дня; підвищення загальної кількості спиртного; систематичне пияцтво; важке протягом похмілля.

Алкоголік, у якого протікає перша стадія алкоголізму, вже зауважує, що не здатний жити як раніше, оскільки алкоголь знаходиться у нього на першому місці і займає весь вільний час. Наркологи стверджують, що початкова стадія алкоголізму веде до підвищеної чутливості міцних напоїв. В такому випадку алкоголік випиває вдвічі, а то і втричі більше, ніж він міг випити раніше. При цьому у нього пропадає блювотний рефлекс, який розвивається в тому випадку, коли організм ще намагається боротися з великою кількістю алкоголю, завдає серйозної шкоди здоров’ю. У підсумку якщо нормальна людина вип’є «зайвого», організм не буде чинити опір, а стане боротися з таким шкідливим натиском.

Як визначити стадію залежності? Це питання цікаве, як алкоголікам, так і близьким їм людям, які хочуть вилікувати п’яницю від шкідливої звички. На першій стадії алкоголізму у хворих спостерігається підвищена активність і працездатність. На думку лікарів, дійсно, такий стан діагностується у будь-якої людини на 1 стадії. Пояснити це можна тим, що у п’яниці поступово виробляється психічна залежність, в результаті якої людина думає тільки про одне – де взяти спиртне. Після його прийому настрій у алкоголіка відразу поліпшується, що веде до збільшення активності і заспокоєння. Зрозуміло, в такому стані хочеться працювати, адже знову повно сил і енергії. Але коли дія алкоголю пройде, знову знадобиться прийняти чергову дозу, щоб знову підняти настрій і збільшити запас енергії.

Ще одним явним ознакою, що характеризує захворювання, є пропажа відрази до міцних напоїв. Якщо у здорової людини під ранок спостерігається блювотний рефлекс від виду і запаху алкоголю, то при перебігу першій стадії він втрачається.

Відбувається це тому, що організм втрачає свої захисні реакції – це дозволяє вживати спиртне не тільки у вечірній час, а також вранці під час похмілля. Але, на жаль, це сильно погіршує ситуацію, зводячи захисні сили організму на мінімум.

Хронічний алкоголізм 1 стадії закрепощает людини, ведучи його до сильної зміни картини сп’яніння. Алкогольні напої вже не можуть заспокоювати, а лише ведуть до появи непосидючості і агресії. Однак п’яниця швидко втрачає інтерес до всього що відбувається, і навіть якщо починає займатися справою до душі, то відразу ж закидає його, так як втрачає сенс витрачати на це час.

Якщо порівнювати всі стадії алкоголізму, то саме на першій спостерігається збільшення сприйнятливості до міцних напоїв – на інших проводиться лише закріплює дію.

Лікування першого ступеня алкоголізму проводиться швидше і ефективніше за все, тому лікарі радять не губити власний організм, а як можна швидше починати позбуватися від згубної звички.

Алкоголізм і його стадії вимагають обов’язково спостереження, тому хворому важливо проводити прийом протиалкогольних препаратів строго під контролем лікаря (придбати їх можна не тільки в аптеках, але і в інтернет-магазині).

Друга стадія перебігу алкоголізму.

Друга стадія алкоголізму приносить вже більше шкоди здоров’ю людини. В цей час алкоголік помічає симптоми хвороби, оскільки у нього відбувається неконтрольований прийом міцних напоїв. Якщо при перебігу 1 стадії з’являється лише невелике бажання розпивати алкоголь, то алкоголізм 2 стадії просто «вимагає» прийому спиртного, причому відбувається це навіть в тверезому стані. Обумовлюється це тим, що в організмі вже є залежність, і він здатний вбирати в себе алкоголь у великих кількостях.

На попередній стадії хворий міг придумати собі виправдання, як це роблять багато алкоголіків-але на 2 стадії захворювання буде видно з боку, і п’яниця не буде його приховувати. Вживання алкоголю бувають не тільки у свята чи при зустрічі з друзями, але також і без приводу – причому відбувається це регулярно.

Механізм розвитку алкогольної залежності на 2 стадії характеризується тим, що підвищена кількість вживаного алкоголю на першій стадії не стає більше – в даному випадку людина лише закріплює його і «привчає» організм до більш високим алкогольних дозування. Заснути алкоголік здатний тільки після прийому будь-якого міцного напою.

Розвиток алкоголізму 2 ступеня небезпечно для людини тим, що у нього з’являється похмільний синдром – це означає, що хворий уже не може існувати без спиртного, і йому кожні два-три дні потрібно насичувати організм цим згубним напоєм.

На 2 стадії розвитку алкоголізму крім психологічної у людини утворюється фізична залежність, що також несе серйозну шкоду здоров’ю. При даній ступеня алкоголізму вилікувати запійний стан одними противоалкогольными препаратами не вийде, так як організм вже перенастроился і тепер не в змозі працювати без спиртного. Однак все ж на другій стадії п’яниця ще може чергувати алкогольні дні з тверезими, навіть якщо бажання випити буде особливо сильним.

2 стадія алкоголізму викликає серйозні зміни в поведінці людини. Він стає:

злим; агресивним; податливим; не здатним відмовитися від прийому спиртного; млявим; слабким.

Зрозуміло, такий стан називається залежністю, і його необхідно швидко усувати. Етапи проведення лікування підбираються лікарем після оцінки стану здоров’я людини і за формою залежності.

Третя стадія розвитку алкоголізму і четверта.

Третя стадія алкоголізму характеризується зниженням щоденної дози, оскільки людина здатна сп’яніти навіть від мінімальної кількості спиртного.

При цьому на даній стадії знижується не тільки щоденна доза, але і випивати за один раз.

Однак ознаки похмілля стають тільки сильніше, оскільки відбувається розвиток деградації особистості.

Третя стадія алкоголізму викликає:

повну зміну особистості; зміна характеру людини; втрату інтересів до всього, що відбувається; розвиток озлобленості.

В даному випадку людина вже перестає бути особистістю, так як не може контролювати свої вчинки і відповідати за власні дії. Важливо зауважити, що його вчинки також не можуть пояснити і близькі йому люди.

Крім вищевказаних ознак, 3 стадія алкоголізму характеризується порушенням пам’яті та інтелекту. В результаті алкоголік не здатний ні з ким спілкуватися і вести тлумачний і розсудливий розмову. З кожним днем п’яниці стає все гірше і гірше, так як алкоголізм цій стадії розвитку викликає зниження настрою, млявість і слабкість.

Під час запоїв негативними проявами вважається апатія до життя, що, зрозуміло, негативно відбивається на особистості. Якщо порівнювати ознаки і стадії алкоголізму, ця є кінцевою, так як її доповнюють судоми, психози, припадки, біла гарячка.

Остання стадія алкоголізму дуже рідко піддається повному лікуванню, тому затягувати з її усуненням не слід.

Можна виділити четверту стадію – коли психіка зруйнована повністю, внутрішні органи постраждали настільки, що ледь витримують поточне навантаження. Хворий перетворюється на примітивну тварину, яка ледь нагадує людину. Вилікуватися тут вже неможливо, залишається тільки «привести справи в порядок» і чекати неминучої розв’язки.

Якщо порівнювати три стадії алкоголізму, які з них вважаються більш щадними? Лікарі стверджують, що найбільш м’яко протікає тільки 1 ступінь залежності, хоча і вона викликає багато неприємних симптомів. Тому їх лікування слід проводити відразу в міру виявлення ознак розвитку алкоголізму. Скільки живуть з даною хворобою? При проведенні підтримуючої терапії прожити людина може дуже довго, навіть незважаючи на те, що більшість органів пошкоджено і вимагає відновлення.

Стадії алкоголізму і їх ознаки.

Алкогольна залежність – це швидко прогресуюча хвороба. При відсутності лікування вона швидко проходить у своєму розвитку кілька послідовних етапів, що мають характерні ознаки та наслідки. На кожній наступній стадії алкоголізму відбувається посилення ситуації, т. к. форма захворювання стає більш важкою і важче піддається лікуванню.

Етапи прогресування алкогольної залежності.

Залежність від алкоголю, як і будь-яка хвороба або звичка, розвивається поступово. На кожному наступному етапі відбувається збільшення потреби у випивці, людина починає неадекватно сприймати ситуацію і погано контролює себе.

У швидкоплинності розвитку і практично непомітному переході зі стадії в стадію і ховається основна небезпека залежності від алкоголю. Між келихом вина, що випиваються у свята, і алкоголізмом останньої стадії проходить всього кілька років, які для людини, що перетворюється в алкоголіка, пролітають непомітно.

Наркологи країн Заходу користуються класифікацією алкогольної залежності, створеної в 1941 році канадським лікарем Е. Джеплинеком. Вона включає 4 стадії алкоголізму, систематичне пияцтво, прихована, критична і хронічна фази.

На пострадянському просторі наркологи в своїй практиці застосовують трохи іншу класифікацію, в якій тільки 3 основні стадії і одна додаткова, що передує розвитку хвороби:

Побутове пияцтво. Спиртні напої вживають для зняття стресу або втоми, причому причини, що вимагають обов’язкових алкогольних узливань, виникають все частіше і більшою мірою є надуманими. Поява толерантності до напоїв, що містять етанол. На цьому етапі хворий починає випивати за один раз більше алкоголю, ніж пив до цього, і робити це частіше. Запійний алкоголізм. Вранці після вечірнього зловживання з’являються ознаки абстинентного синдрому, тому міцно випив напередодні алкоголік прагне похмелитися, сподіваючись, що це принесе йому полегшення. Однак така похмелитися завжди переростає в подальшу п’янку. Хронічний алкоголізм. У хворого розвиваються серйозні психічні відхилення, і розвивається стійка деградація особистості.

У цій класифікації алкогольної залежності докладно описано все розмаїття особистісних і психічних змін алкоголіка. Вона враховує емоційний стан хворого на кожній стадії і відбуваються в організмі біохімічні процеси, що дозволяє підібрати відповідне конкретної ситуації лікування.

Збиток від постійного зловживання може бути незворотнім, тому необхідно вміти своєчасно розпізнавати загрозу розвитку алкоголізму. Тільки вчасно вжиті заходи допоможуть зупинити запої алкоголіка і повернути його до нормального способу життя.

Цілодобово Анонімно Безкоштовно.

Перша стадія алкогольної залежності.

Визначити, що розвивається початкова стадія алкоголізму далекій від медицини людині досить складно. Хвороба на цьому етапі має велику схожість з побутовим пияцтвом. Для першої стадії алкогольної залежності характерні такі ознаки:

Поява нав’язливого потягу до спиртних напоїв, що свідчить про формування психічної залежності від алкоголю. Поява провалів у пам’яті, але алкогольні амнезії на початковій стадії ще не глибокі – з пам’яті випадають тільки окремі фрагменти. Формування синдрому неврастенії, що супроводжується початковими проявами психічних розладів. Зростання толерантності до етанолу, що робить можливим вживання великих кількостей алкоголю. Втрата під час чергової випивки кількісного контролю. Зміна епізодичного зловживання на систематичне.

На першому етапі розвитку алкоголізму порушується функціонування окремих внутрішніх органів, що виражається в частій появі них хворобливості і дискомфорту. У залежної людини знижується апетит, і постійно з’являються ознаки диспепсичних розладів (нудота, блювота, рідкий стілець). Виникають негативні явища з боку ЦНС, що свідчать про першій стадії алкоголізму – безсоння і локальні неврити (запалення периферичних нервів, що супроводжується гострими болями на певній ділянці тіла або, навпаки, практично повною втратою чутливості і онімінням).

Друга стадія.

Перехід на цю сходинку розвитку алкоголізму характеризується появою фізичної залежності від алкоголю з абстинентним синдромом і постійним бажанням похмелитися для зменшення тяжких ознак похмілля. Вживання спиртних напоїв стає систематичним – людина весь вільний час проводить у компанії з пляшкою, без випивки не обходиться жодне свято. Для другої стадії характерні такі симптоми:

різкі зміни настрою – при відсутності випивки людина стає агресивною депресія і байдужість до всього, крім алкоголю поява постійних провалів у пам’яті відсутність ейфорії від сп’яніння збільшення дози.

Практично у 90% людей, що перебувають на обліку в наркології, спостерігаються перераховані ознаки. На даному етапі алкогольезалежна людина стає апатичним і млявим, і часто кидає роботу. В сімейному житті також з’являються проблеми, що постійно виникають сварки і нерідко справа закінчується розлученням.

Третя стадія.

Цей етап хвороби характеризується зміною характеру хворого – різкі перепади настрою, присутні на другій стадії, перетворюються в озлобленість, похмурість, байдужність. Алкоголік втрачає почуття співчуття і жалю, у нього починається емоційне отупіння. Крім цього для передостаннього етапу розвитку алкогольної залежності характерно поява таких ознак:

з’являються виражені неврологічні порушення – втрата координації рухів, постійний тремор порушується короткострокова пам’ять – людина не розуміє, де він знаходиться і як сюди потрапив втрачається більшість професійних і побутових навичок відбуваються мимовільні дефекація і сечовипускання.

Руйнування, що з’явилися в печінці, сприяють появі хронічної інтоксикації – у хворого часто виникає блювота, він може без видимої причини втрачати свідомість. Його організм через відсутність апетиту вкрай виснажений, живіт збільшений з-за розвитку уражень печінкової паренхіми, присутня виражена набряклість, спровокована виникли під впливом продуктів напіврозпаду етилового спирту патологіями нирок.

При третій стадії захворювання людині вже важко встояти перед спокусою напитися, з’являються психози, явні ознаки деградації особистості. Причому п’ють такі громадяни вже небагато: великих доз алкоголю вони вже не переносять. Але і від малих доз Похмілля у них вкрай важке. Вік таких хворих під 50 або трохи за 50. На жаль, при наявності фізичних ускладнень вони вмирають швидко. Тому і на обліку хворих з третьою стадією алкоголізму набагато менше.”

Четвертий, заключний етап.

всі стадії алкоголізму

До однозначної ознаки останньої, вихідної стадії, відноситься різке зниження толерантності до етилового спирту. Хворий буквально на очах п’яніє від невеликих доз алкоголю і навіть від однієї чарки горілки може втратити свідомість. У алкоголіка, допившего до цієї стадії, відбуваються незворотні зміни у функціонуванні внутрішніх органів і психіці, людина втрачає соціальні зв’язки і практично повністю деградує. Основними клінічними ознаками четвертої стадії вважаються:

починається дистрофія мозку утяжеляются симптоми абстинентного синдрому з’являються приступи білої гарячки або алкогольних психозів припиняється нормальне функціонування імунної системи, внаслідок чого загострюються всі хронічні захворювання.

На заключній стадії алкоголізму у хворого все частіше з’являються думки про суїцид, тому серед алкоголіків в цей період відзначається дуже високе число самогубств. Летальний результат можуть спричинити і біла гарячка, захворювання нирок, печінки або серцево-судинної системи.

Наслідки.

Отруйна дія продуктів напіврозпаду етанолу провокує розвиток в організмі незворотних змін. В першу чергу ураження піддаються органи травної (основний удар припадає на печінку і шлунок) і серцево-судинної системи. За даними статистики основна частина передчасних смертей припадає на «алкогольні» хвороби цих органів. Важливе значення мають і психічні наслідки тривалих періодів неконтрольованого пияцтва. До них відносяться:

астенія (постійна нервозність, супроводжується перепадами настрою) галюцинації, алкогольне марення у відсутності критичного мислення дисфорії (болісно-знижений настрій) і депресії втрата моральних цінностей та інтересів дратівливість і агресія потьмарення свідомості.

Але наслідки стосуються не тільки самого алкоголіка, а й соціальної сфери. Через зловживання спиртними напоями збільшується кількість злочинів, розпадаються сім’ї, народжуються хворі діти. Крім цього алкоголізм призводить до зниження працездатності і, як наслідок, матеріально-економічного збитку для суспільства.

Висновок.

Алкоголізм – прогресуюча форма хронічної хвороби, що має безпосередній зв’язок з фізичною і психічною залежністю від спиртного. Розвиток патологічного процесу проходить через 4 стадії, на кожній з яких додаються нові клінічні симптоми, і погіршується стан хворого. При відсутності лікування алкогольна залежність швидко прогресує і в короткі терміни призводить до незворотних наслідків.

Опис стадій і класифікацій алкоголізму.

Стадії алкоголізму – це своєрідний діагноз для залежної людини. Вони характеризують ступінь деградації особистості і руйнування всіх систем в організмі алкоголіка.

Лікарі-наркологи виділяють 3 стадії алкоголізму. Вони відрізняються не тільки фізичною реакцією людини на спиртне. Тут оцінюються ще й психологічні аспекти, ступінь звикання до міцних напоїв. Існує медична симптоматика, яка характеризує ту чи іншу стадію захворювання.

Алкогольний абстинентний синдром різноманітний за тривалістю і тяжкості своїх проявів.

Перша стадія алкоголізму.

На першій стадії алкоголізму вже починаються кількісні і якісні зміни в здоров’ї людини.

На першій стадії залежність від алкогольних напоїв тільки ще починає формуватися.

збільшується порції алкогольних напоїв; розширюється асортимент спиртного. Якщо раніше людина не пив якісь напої – горілку, самогон, то вже на першій стадії алкоголізму вид спиртного не має значення; систематичність вживання. Людина без аперитиву не уявляє собі, наприклад, прийом їжі; згасає блювотний рефлекс, що приводить до збільшення дози алкоголю. Це сприймається, як показник якоїсь «доблесті» — п’ю і не п’янію; чомусь вважається, що алкоголь здатний підвищити працездатність. Але це тільки відмовка – насправді залежна людина шукає спосіб вгамувати свою пристрасть; спиртне перестає викликати огиду. Якщо здорова людина, перебравши з вечора, вранці відчуває неприємний запах від себе і це йому не подобається, то алкоголіка питання перегару вже не хвилює; змінюється модель поведінки. Якщо на здорової людини алкоголь діє гнітюче, хочеться прилягти, поспати, то алкоголік стає активним, балакучим, агресивним, грубим; вже на цій стадії алкоголізму виникають провали в пам’яті. Людина не пам’ятає, що він робив вчора, з ким пив, як потрапив додому. Це ознака того, що залежність вже закріпилася.

Якщо людина продовжить в тому ж дусі, то залежність буде посилюватися, а проблеми зі здоров’ям тільки наростати. На цій стадії ще можна спробувати одужати самостійно, не вдаючись до допомоги лікарів.

Друга стадія.

На другій стадії алкогольної залежності стирається грань між бажаннями. Якщо на першому етапі потреба випити виникає, коли чоловік тверезий, то на другій стадії алкоголізму бажання задовольнити свою пристрасть вже стає постійним.

На цій стадії людина відчуває як психічну, так і фізичну залежність від алкогольних напоїв.

вже не вистачає звичної кількості алкоголю; з’являються нові друзі, які п’ють більше; людина перестає маскуватися. Йому все одно-бачать його оточуючі чи ні; алкоголь вже не робить заспокійливого ефекту. Залежна людина не може заснути, якщо не вип’є. При цьому сон нагадує коматозний стан-людину дуже важко розбудити. Він практично не реагує на зовнішні подразники; на цій стадії алкоголізму у хворого виникає важке похмілля. Вивести їх цього стану може тільки чергова порція алкоголю; виникають перші запої. Тобто людина починає вживати міцні напої періодами – і тиждень, і два, і місяць. Іноді бувають і тверезі періоди – від декількох днів до декількох тижнів, але їх кількість неухильно скорочується; залежна людина вже не в змозі відмовитися від спиртного в потрібній ситуації. Такі люди випивають на роботі, сідають за кермо в нетверезому стані.

Цей період можна охарактеризувати так – з алкоголем людина відчуває себе краще, йому здається, що спиртне покращує його здоров’я. А на тверезу голову алкоголік млявий, сумний і втомлений.

На цій стадії самостійно вирішити проблему вже не вдасться. Тільки грамотний лікар-нарколог в спеціалізованій клініці може надати кваліфіковану допомогу.

Третя стадія залежності.

Це останній рубіж. На цій стадії алкоголізму повернути людину до нормального стану практично неможливо.

Що відбувається з залежною людиною?

Третя стадія – фізіологічна залежність.

доза алкоголю знижується. Але не є обнадійливою ознакою. Для того щоб піти в запій або перестати повністю контролювати себе потрібно все більш низькі дози спиртного; прогресує деградація людини. Алкоголіка цікавить тільки спиртне. Родичі, друзі, сім’я йдуть зі сфери інтересів питущого незалежно від його статі; в наявності зміни в особистості. Людина не контролює свої вчинки, не може пояснити логіку своїх дій; знижується інтелект, порушуються функції пам’яті; виникають епілептичні припадки. Вінчає це все біла гарячка; це кінцева стадія алкогольної залежності. Підсумком буде повністю деградувала особистість з повністю знищеним фізичним здоров’ям.

Третя стадія алкоголізму лікується тільки в умовах стаціонару. У цьому випадку мова йде тільки про примусове лікування, але повернути людину в первісний стан практично неможливо.

Якщо аналізувати алкоголізм за статевими ознаками, то поділ на стадії однаковий і для чоловіків, і для жінок, і для підлітків. Тільки у двох останніх категорій формування залежності відбувається набагато швидше, ніж у чоловіків. Звичайно, останні стадії алкоголізму легше попередити, ніж боротися. Але хто попереджений, той озброєний. Тому будьте уважні і не пропустіть загрозливі здоров’ю ознаки.

Стадії алкоголізму.

Алкоголізм-недуга прогресуючий. При природному розвитку він проходить три стадії, які послідовно змінюються. Дана хвороба не починається раптово.

Першій стадії обов’язково передує такий спокусливий етап, як регулярне «традиційне вживання алкоголю. Він триває від року до десяти. Люди, схильні до алкоголізму, проходять перший етап швидко. Іноді всього за пару місяців. Після чого настає наступний період — «малокультурного» пиття. По суті, він передує переходу в першу алкогольну стадію.

У деяких людей поширена концепція «культурного» пиття викликає скептичне ставлення. Адже всі алкоголіки починають культурно. Але в підсумку систематичне вживання міцних напоїв призводить до алкоголізму.

Перша стадія алкоголізму: опис і особливості лікування.

На початковій стадії людині властиво захоплюватися спиртним. Але, як правило, пити він не вміє. Відчуваючи певний потяг до алкоголю, людина не знає міри. При сп’янінні відбувається втрата кількісного і ситуаційного контролю. Вранці після вживання стан задовільний, похмелятися не потрібно. Однак з’являються амнезії. Ця стадії триває кілька років, і перехід до наступної практично уникнути, якщо вчасно не кинути пити.

У людини проявляються хвороби шлунка і печінки, початкові симптоми гепатиту, вегетосудинна дистонія, панкреатит, нервові дисфункції. Лікування початкової стадії проводять вдома. Людина, як завжди, спілкується з оточуючими, ходить на звичну роботу. Іноді рекомендується проконсультуватися з психологом, який допоможе виявити причини появи алкоголізму. Важлива підтримка рідних і близьких. Головне-хворому допомогти, поки недуга не перетворився в наступну стадію.

Друга стадія алкоголізму: опис і особливості лікування.

На другому етапі алкоголізму з’являється абстинентний синдром. Іноді доводиться терпіти до самого вечора, щоб «поправити здоров’я». Часом алкоголік не в силах чекати. Він похмеляється в обід. Далі і до обіду чекати немає сил. Тоді похмілля настає вранці. І так аж до пробудження. Ранній похмелитися дає початок запойной стадії алкоголізму.

На роботі виникають проблеми, в сім’ї все йде під укіс. Життя стає неконтрольованим. Алкоголь займає в свідомості головне місце. Життя без спиртного втрачає сенс. Діти, робота, сім’я — все відступає на другий план. Одні п’ють постійно, інші роблять перерви. Але недуга прогресує. Зупинити природне протікання алкоголізму допомагає лише остаточна тверезість. На такій стадії можна кинути пити, і навіть потрібно. Адже настає надмірна втома і проблеми зі здоров’ям наполегливо нагадують про себе.

Щоб побороти такий стан, потрібен комплексний підхід, що передбачає аверсивну терапію, детоксикацію організму, психологічну допомогу і подальшу соціальну адаптацію.

Аверсивное лікування застосовують, якщо алкоголік добровільно не бажає лікуватися. Використовують ряд медичних засобів, що викликають огиду до всіх міцних напоїв. Вони впливають на первинні рефлекси. Застосовують препарати, що викликають погіршення самопочуття в разі вживання спиртного. Народні методи рекомендують відвар чебрецю, який при поєднанні з алкоголем викликає страшний блювотний рефлекс.

Під детоксикацією організму розуміють комплекс медичних заходів, орієнтованих на очищення організму від токсинів, всіляких продуктів розпаду етанолу безпосередньо в травному тракті, в крові, клітинах печінки. Такі процедури виводять продукти метаболізм, позбавляючи від фізичної залежності. Правда, психологічна тяга до алкоголю не згасає.

Тоді потрібна допомога фахівця. Психолог може розібратися в ситуації, підказати, як здолати недугу, якщо алкоголік визнає залежність і готовий боротися за одужання. Практика показує, що психологічна терапія в 80% випадків ефективна.

Під соціальною адаптацією розуміють рішення алкоголіка позбутися залежності, навіть якщо самостійно знайти вихід не вдається. Тоді фахівці приходять на допомогу. Вони допомагають людині взаємодіяти з суспільством, вливатися в роботу, налагоджувати відносини з оточуючими і зі своєю сім’єю.

Третя стадія алкоголізму: опис і особливості лікування.

Закономірним фіналом багаторічного вживання міцних напоїв є третя стадія. Їй притаманна повна деградація і всілякі розтрати за потурання. Людину очікує часте похмілля, запої, ураження печінки, імпотенція, алкогольні психози, епілептичні напади, енцефалопатія, розлад пам’яті, слабоумство, поліневрит. Ймовірність смертності збільшується. Це рівень не аматорський і навіть не професійний. Третя стадія — руїна. Безповоротно втрачені багато років, та й все життя. Однак навіть в такій стадії часом кидають пити, незважаючи на поважний вік.

Хворого поміщають в клініку, де починають відновлення внутрішніх органів і надають психологічну допомогу. Похмільний синдром не спостерігається. Хворому забороняють вживати будь-яке спиртне. Це дозволяє здійснити детоксикацію організму, почавши лікування порушених органів. Прийом спеціальних препаратів знімає больові відчуття, відновлюючи можливість стабільного функціонування організму. Кульмінаційним етапом стає повна соціальна адаптація.

На третій стадії часто застосовують методики кодування, гіпнозу і нетрадиційної медицини. Можливість рецидиву можна виключити. Але якщо своєчасно не вилікувати людину, то він просто вмирає.

Зупинити алкоголізм може виключно тверезість, причому повна і, зрозуміло, остаточна. Навіть при рідкісних зривах, наприклад, епізодичних, раз на кілька років, недуга знову буде прогресувати. Навіть один незначний зрив знову відкине людину назад, в безодню алкогольної залежності. Все це лише затягне вузол проблем.

Стадії алкоголізму: опис, перша, середня і остання стадії.

Алкоголізм — проблема сучасного суспільства .

всі стадії алкоголізму

Хвиля паталогічної залежності від спиртного захлеснула не тільки європейські країни, але також і жителів США, Азії та інших континентів. Як проявляється алкоголізм, розглянемо в цій статті далі.

Що таке алкогольна залежність.

Алкоголізм відноситься до хвороб, які вражають одночасно фізичну і психоемоційну сферу. Людина, яка відчуває залежність від спиртного, не може контролювати кількість випитого, на тлі чого розвивається непереборна тяга до випивки.

У алкоголіків спостерігаються напади похмілля, а також провали в пам’яті.

Етиловий спирт завдає шкоди всім органам і системам в організмі. Як і будь-яка інша хвороба, алкоголізм настає поступово. На початковій стадії залежність важко діагностувати. Ускладнює постановку діагнозу і той факт, що випиває людина в більшій частині схильний заперечувати наявність проблеми, перешкоджаючи тим самим її вирішенню.

Основним критерієм при визначенні стадії алкоголізму є ступінь потреби людини в спиртному. Стадії залежності проявляються приблизно однаково як у чоловіків, так і у жінок.

Початкова стадія.

Найчастіше цей період залишається непоміченим, оскільки питуща людина заперечує наявність захворювання, а оточуючим не завжди вдається розпізнати залежність.

Потяг до алкогольних напоїв на першій стадії алкоголізму характеризується часто виникають бажанням випити, незалежно від наявності приводу.

Залежний знаходить причину прикластися до спиртного самостійно, а при відсутності явної причини намагається знайти виправдання своїм діям.

Симптом :

Бажання випити у людини виникає в будь-який день. Привід для прийняття алкоголю не потрібен, залежний готовий випивати в будь-який час. Тяга до алкоголю не піддається контролю, однак свою залежність хворий заперечує, запевняючи, що може кинути пити в будь-який момент. Після прийняття алкоголю людина стає розслабленим, його дії не контролюються свідомістю, поведінка розв’язна, ідеї неадекватні. Наступний день після прийняття алкоголю затьмарюється поганим настроєм. Людину дошкуляє погане самопочуття. Бажання до прийняття алкоголю в якості похмілля не виникає. Можуть спостерігатися невеликі провали в пам’яті. Дії людини розходяться з його судженнями: залежний може засуджувати питущих, перебуваючи в тверезому стані. Обіцянки, плани і думки людини сплутані і не відповідають дійсності.

Перша стадія є найменш небезпечною . В такому стані людина ще усвідомлює небезпеку надмірного вживання спиртного, тому його можна переконати кинути випивку.

Вжити заходів на початковій стадії залежності вкрай важливо, оскільки вона має властивість швидко трансформуватися в другу. Перехід від однієї стадії в іншу може зайняти всього 2-3 роки.

Чим допомогти.

Терапія полягає у виведенні токсичних речовин з організму, а також в психологічному впливі, метою якого є формування у залежної відрази до спиртного.

У лікуванні початкової стадії найважливішу роль відіграє підтримка близьких людей. Важливо надавати хворому допомогу, підтримувати його. Метою лікування є запобігання розвитку наступної стадії алкоголізму.

Друга стадія.

Друга ступінь залежності , або середня стадія алкоголізму розвивається через кілька років перебування людини в першій стадії. Друга стадія характеризується хворобливим потягом людини до спиртного . Залежний випиває все більше алкоголю, причому бажання вжити спиртне носить гострий характер, оскільки організм відмовляється нормально функціонувати без чергової дози етилового спирту.

Алкоголізм є різновидом токсикоманії , оскільки в результаті регулярного вживання спиртного у людини швидко розвивається залежність від алкоголю.

Симптоми другої стадії :

Перші ознаки абстинентного синдрому. В тверезому стані людина відчуває депресивні думки, тому вдається до випивки, щоб усунути негативні відчуття. Короткочасна втрата пам’яті знаходить регулярний характер. Людина не може згадати дії, які робив в стані сп’яніння. Періоди пияцтва затягуються з одного застілля до декількох діб. Людина випиває протягом 3-5 днів поспіль. Запій характеризується непереборним бажанням прийняти чергову дозу спиртного, яке виникає при ранковому пробудженні. Неможливість випити призводить до спалахів агресії, людина стає неадекватною в спробах відшукати шанс прийняти алкоголь. Його діями управляє випивка. Етиловий спирт, залишаючи організм, залишає гостру залежність, яку людина не в змозі подолати. Навіть незначна кількість алкоголю призводить до умиротворення. Людина розслабляється, відчуває задоволення. Випивка поступово витісняє інші заняття: людина припиняє приділяти увагу сім’ї, кидає хобі.

Людина, що знаходиться на другій стадії алкоголізму, відчуває не тільки психологічну потребу , але і фізичну тягу до спиртного . Питущий може вживати до 500 мл міцних алкогольних напоїв на добу.

Друга стадія алкоголізму небезпечна тим, що негативні наслідки для організму, що взяли свій початок на першому етапі, починають проявлятися. Якщо вчасно не почати лікування, людину можуть наздогнати такі наслідки :

Розлади травлення, гастрит, панкреатит; Цироз печінки, або жирова дистрофія; Також у результаті сильного алкогольного сп’яніння людина не здатна керувати своїми діями, тому часто виявляється залученим в різні неприємності.

Чим допомогти.

На відміну від початкової стадії, яку можна подолати в домашніх умовах, середня вимагає кваліфікованої медичної допомоги . Найчастіше лікування відбувається в клініці, де застосовується сукупність двох методів:

Агресивне лікування . Грунтується на прийомі препаратів, які викликають негативну реакцію в організмі при прийомі алкоголю. Для непитущого людини такі препарати абсолютно безпечні. Д етоксикация . З крові хворого виводяться шкідливі продукти розпаду етилового спирту. Подібні заходи допомагають усунути фізичне бажання випити, однак, психологічна тяга залишається.

Третя стадія.

Третя стадія алкогольної залежності характеризується прийняттям алкоголю з метою підтримки життєдіяльності організму , оскільки без чергової порції спирту організм просто відмовляється працювати. Даний етап захворювання включає в себе деградацію особистості .

У хворого спостерігається погіршення розумових здібностей, фізична і психологічна слабкість.

Необхідність приймати алкоголь змушує питущого випивати по кілька разів в день. Для настання сп’яніння людині тепер потрібна невелика порція спирту — так проявляє себе зниження переносимості алкоголю.

Симптом:

Інтелектуальні здібності знижуються настільки, що людина повністю деградує. Психіка страждає разом з внутрішніми органами: порушується мова, логічне мислення, людина не може приймати елементарні рішення. Центральна нервова система уражається настільки, що людина не може адекватно керувати своїм тілом: погіршується хода, спостерігається порушення рухової функції. Часто трапляється, що чергова доза алкоголю завдає настільки сильний удар, що організм не витримує. Після настання паралічу виникає велика ймовірність летального результату. Людина худне на очах, іноді спостерігається рахітичність хворого. Згодом виникнення цирозу стає вираженим живіт пацієнта на тлі загальної худорлявості. Прийоми їжі. Як правило, викликають у хворого блювотний рефлекс.

Наслідки третьої стадії алкоголізму настільки руйнівні, що побороти такий ступінь залежності може тільки 4% хворих . У більшості випадків алкоголізм закінчується летальним результатом в результаті інфаркту, інсульту або інших захворювань.

Допомога.

Допомогти людині на даному етапі складно, однак, ще можливо. Характерною для третьої стадії ситуацією є відсутність похмільного синдрому, що дозволяє почати терапію з абсолютної заборони спиртних напоїв.

Терапія включає в себе заходи по детоксикації організму, а також лікування уражених алкоголізмом органів і систем. Важливу роль відіграє соціальна адаптація, оскільки до третьої стадії залежності людина стає агресивною і асоціальною.

Рішенням проблеми після оздоровчих заходів вважається кодування або гіпноз.

Четверта стадія.

Підводячи підсумки, лікарі схильні називати різні числа стадій. Це пов’язано з тим, що остання стадія є завершальною . Таблиця ступеня алкоголізму говорить про існування чотирьох етапів.

Четверта є фатальною , оскільки лікування на такому етапі не приносить результату. Закінченням алкогольної залежності є летальний результат .

Симптомів четвертої стадії трохи:

Повна втрата інтересу до життя. Людина втрачає бажання спілкуватися і жити в соціумі. Весь його побут зосереджений на пошуку чергової дози алкоголю. Порушується психіка хворого. Залежний не може адекватно мислити і сприймати те, що відбувається. Організм працює не злагоджено, раз у раз спостерігаються збої в роботі органів. Найчастіше летальний результат настає в результаті відмови однієї з систем.

Відмінності жіночого алкоголізму від чоловічого.

Чоловічий алкоголізм зустрічається частіше, проте не так рідкісні випадки жіночої залежності від спиртного. Чим же характеризується тяга прекрасної статі до випивки:

Поширена причина жіночого пияцтва — самотність . Дівчина топить своє горе в алкоголі, не помічаючи, як в результаті цього скочується на соціальне дно. Чоловіча випивка, навпаки, часто носить компанійський характер і виникає в якості причини перебувати в суспільстві. Психологи відзначають, що серед представниць прекрасної половини залежними виявляються більш успішні особистості. Яскраві і видні дівчата прикладаються до келиха частіше за інших. Однозначного пояснення такому факту поки не існує. Відомо, що жінки п’яніють набагато швидше за чоловіків. Можливо, причина тому криється в кількості води: в чоловічому організмі її на 10% більше. Отже, випиваючи те ж саме кількість спиртного що і чоловік, дівчина сп’яніє швидше. Жіночий організм швидше піддається залежності. Для представниці жіночої статі досить 20 мл етилового спирту в щодня, щоб почався процес звикання. При перерахунку на напої це означає: 200 мл вина або 400 мл пива. Щоб спровокувати залежність у чоловіка, потрібна доза в два рази більше. Вплив спирту на жіночий і чоловічий організм аналогічно. Хвороби серця і судин розвиваються дуже швидко. Також виявляється зниження розумових здібностей як у чоловіків, так і у жінок. Жіноча печінка схильна до впливу алкоголю більшою мірою, ніж чоловіча. У випивають дам частіше виявляється цироз і гепатит.

Алкоголізм — найнебезпечніше захворювання. Боротися з ним потрібно при перших симптомах, оскільки розвивається залежність дуже швидко, а при настанні останніх стадій побороти її практично неможливо.

Стадії алкоголізму.

всі стадії алкоголізму

Алкоголізм – складне захворювання , яке зачіпає всі сфери існування людини: його здоров’я, його психіку, його соціальне благополуччя. Порушення при алкоголізмі носять незворотний характер. В цьому і полягає підступність захворювання – зворотної дороги немає! Людина з діагнозом «алкоголізм» вже НІКОЛИ не зможе ПОМІРНО, вживати алкоголь. Алкоголь для нього стає своєрідним алергеном, який, потрапляючи всередину, неминуче запускає патологічний механізм хвороби.

У клініці захворювання виділяють наступні стадії розвитку алкоголізму:

Початкова або неврастенічна , якій властиві поява потягу до алкоголю і стану сп’яніння (психічна залежність). Зростає толерантність (стійкість) до прийнятих доз алкоголю. Виникає астенічний симптомокомплекс (підвищена втомлюваність, роздратованість, емоційна лабільність, безсоння, раннє ранкове пробудження і т. д.). На цій стадії змінюється форма вживання алкоголю (перехід від епізодичного до систематичного його прийому). Діагноз цій стадії, як правило, встановлюють тільки на підставі провідних симптомів залежності і зміненої реактивності (підвищення стійкості до великих доз алкоголю, втрата кількісного контролю). Середня або наркоманическая , яка супроводжується наростанням потягу до алкоголю, зміненою формою сп’яніння (часті амнезії), а головне – втратою контролю, появою абстинентного синдрому, псевдозапойным і запійним пияцтвом. На цій стадії виникають певні, характерні, більш виражені порушення психіки, ураження внутрішніх органів і нервової системи. Абстинентний синдром при алкоголізмі вперше проявляється саме на цій стадії і ускладнюється в міру розвитку хвороби. Тяжкість абстинентного синдрому свідчить про тяжкості залежності. Вихідна або энцефалопатическая , при якій розвивається тривале цілодобове запійний пияцтво, зменшується витривалість до алкоголю, відзначаються більш важкі нервово-психічні порушення і захворювання внутрішніх органів і нервової системи, виникають алкогольні психози.

Алкоголізм – статті, історії з практики лікування алкоголізму.

Стаття.

Хронічний алкоголізм тривало поточне захворювання, що протікає з наростанням тяжкості наявних симптомів. Причиною алкоголізму, як всі про це знають, є непомірне, систематичне пияцтво. Проте пияцтво і алкоголізм – зовсім не синоніми, хоча так і вважають в побуті. П’яниця-це здорова, але систематично «перебираюча» людина. Хронічний же алкоголізм – це хвороба, що характеризується комплексів симптомів і стадій розвитку. Розрізняють такі стадії алкоголізму по їх тяжкості.

Початкова стадія алкоголізму – проявляється, як і просте або побутове пияцтво, частим і тривалим вживанням спиртних напоїв у великих дозах. Толерантність (стійкість) до алкоголю в цьому випадку досягає великих цифр, іноді досягаючи смертельної дози для здорових людей. Посилює це положення відсутність блювотного рефлексу, що виникає у всіх інших у відповідь на передозування. Це часто є предметом особливої гордості алкоголіків, здатних випивати велику кількість спиртного і, як вони кажуть, «не п’яніти». Важливим симптомом першої стадії алкоголізму є психічна залежність від алкоголю. Вона проявляється в тому, що при вимушеній відмові чи неможливості вживати спиртний напій у хворого з’являється дратівливість, гнівливість, знижується настрій і самопочуття. Але справжнього похмільного синдрому ще немає. Самостійно в цій стадії хворі рідко звертаються до нарколога, тому що не відчувають себе хворими. Якщо людина не припиняє вживання алкоголю, то через кілька років ця стадія переходить в середню стадію, що знаменує собою розпал хвороби.

Середня стадія алкоголізму. Тут зберігаються всі ознаки хвороби, відповідні початковій стадії, але до цього приєднується так званий абстинентний або похмільний синдром – стан розбитості, слабкості, болю у всьому тілі, погіршення сну і апетиту, кошмарних сновидінь. У стані похмілля можуть з’являтися уривчасті слухові і зорові галюцинації, супроводжувані ідеями переслідування, а також епілептичні припадки. Все це може проходити абсолютно самостійно, але може і наростати по тяжкості і силі, трансформуючись в серйозній ускладнення алкоголізму-алкогольний делірій або білу гарячку. Хворі, як правило, прагнуть до похмілості, частково знімає або полегшує у них всі симптоми похмільно синдрому. Також з’являються перші серйозні зміни особистості, зниження пам’яті, кмітливості, емоційні порушення. Фаза триває кілька років, і, якщо хворий не припиняє вживання спиртного і не вмирає, то трансформується в кінцеву стадію алкоголізму, є апофеозом всіх алкогольних порушень.

Кінцева стадія алкоголізму характеризується на відміну від попередніх – зниженням толерантності до алкоголю за рахунок масивної патології з боку печінки, підшлункової залози та інших внутрішніх органів. Хворий вже не може одноразово або за короткий час випити необмежену кількість алкоголю внаслідок швидко наростаючих і суб’єктивно дуже неприємних симптомів отруєння. Однак, навіть споживаючи алкоголь малими дозами протягом доби він може випити точно така ж кількість, як і пацієнт в початковій і середній стадії. Особливістю третьої стадії алкоголізму є навіть не це, а величезна кількість різного роду соматичних, неврологічних і психічних порушень, серед яких такі серйозні як гепатити та цирози печінки, запалення і некрози підшлункової залози, виразкова хвороба шлунка, дистрофія міокарда, алкогольна енцефалопатія, слабоумство, поліневрити. Тривалість життя хворих в третій стадії алкоголізму не перевищує 1-3 роки.

Окремо слід сказати про лікування хворих, де як і при будь-якій хворобі, чим раніше воно розпочато, тим результат буде більш сприятливим. Більш того, лікування повинно бути добровільним. Тут є певні труднощі, оскільки хворі з початковою стадією алкоголізму звертаються самостійно за протиалкогольної допомогою тільки у випадку адміністративного або сімейного тиску. Добровільно себе вони хворими зазвичай не вважають. Те ж саме в ще більшій мірі спостерігається і в середній стадії алкоголізму, де пацієнти вважають себе хворими тільки щодо свого похмільного синдрому і»невміння пити в міру». Що ж стосується кінцевої стадії, то там анозогнозія (неузнаваніе своєї хвороби) досягає найвищих ступенів, Незважаючи на масу внутрішньої патології, відверто пов’язаної зі зловживанням алкоголю, такі хворі заперечують у себе діагноз внаслідок набутого слабоумства. Таким чином майже всі хворі переконані, що після відвідування лікаря наркологічного диспансеру та лікування вони зможуть випивати помірно, причому довести або переконати їх у зворотному – дуже нелегка, а іноді і неможливе завдання.

У цій статті коментарів — 43 :

Одного знайомого дружина кілька разів поміщала в наркодиспансер,у нього біла гарячка.Не п’є після цього 2-3 тижні і по-новій,доходить до судом потім починає виходити з запою,знову 2-3 тижні перерва.І так нескінченно!У всіх в цій родині настрій залежить від стану алкоголіка.Якщо він не п’є,вони з гарним настроєм.Тільки запив-у всіх депресія.Між іншим,він живе окремо,вони його ходять підгодовують.Алкоголіки-удавальники, егоїсти і брехуни.

Comment by Ніна — April 2, 2011.

«Алкоголіки-удавальники, егоїсти і брехуни – — 100% правда. Напився до безтями, впав, розрубав лоб, а нам почав прикидатися жертвою і розповідати, як його побили, на наступний день сховав свій телефон і почав звинувачувати всіх, що ми у нього вкрали телефон, хапати ніж і ним розмахувати, а ще виявилося, що в гаражі присутній пістолет і ножі. Розбудити о 2-3 годині ночі і з’ясовувати ці речі йому, прям, по кайфу! Сволота остання, все що можу сказати про свого «батька рідного»! Здоров’я і нерви на межі, боюся, візьму щось важке і шарахну його сплячого!

Comment by Ю. — May 26, 2011.

так, егоїсти, сволоти — але поки п’яні! тверезі то вони інші..Питання в тому як вилікувати якщо вони всі вважають що або не хворі, або як у випадку з моїм братом, що він сам впорається.. це ж не чужий з вулиці, дивитися як людина себе вбиває сил немає, а чим допомогти і як-не знаю.

Comment by Elena-June 29, 2011.

Батько – алкоголік з тридцятирічним стажем. Що я бачив за свої 28 – не побажаю нікому. Тверезий – добрий, але знервований і запальний. Але все рідше я бачу його тверезим. За весь цей час кодування і різні види лікування нічого не приносили. Вже давно краде гроші і загрожує матері, якщо не дає грошей. Особистість у п’яного – відсутня. Чужа людина абсолютно. Гірше я нічого ні в кого ще не бачив. Скільки ще проживе – не ясно. Що робити з ним далі – ніхто не знає. Начебто і рідна людина, а все рідше їм буває. Може хто знає, що в таких випадках роблять?

Comment by Андрій — July 20, 2011.

І у мене батько п’є.Особливо останні 3 роки.Постійно з мене і з мами гроші клянчить на горілку.Як причепиться!І він ніколи не може зрозуміти, якщо йому кажуть, що немає грошей.Тоді він взагалі звіріє:починає речі з ящик викидати і гроші шукати.Взагалі, він в будь-який момент може грошей попросити: і рано вранці з’явиться може і пізно ввечері.І йому по барабану,що ми спимо.

Коли він вип’є,він базікає.Без угаву. Його заткнути неможливо.Його і по-хорошому і по-поганому просиш,а він продовжує.

Ю.,мені теж іноді свого хочеться торохнути,але,на жаль,не можна,так як навіть за таку мразь в тюрягу можуть посадити. Останнім часом він ще постійно всім заміт,може накричати без приводу.Дуже нестриманий і раздрожительный.

Comment by Kate — August 28, 2011.

Давно, ще за радянських часів я запам’ятала передачу одного моск. професори-нарколога .Він сказав , що алкоголіки в сім’ї – це мучителі своїх дітей і дружин . Якщо є можливість – позбавляйтеся від них, незважаючи ні на що ., т. к . здоров’я і психіка дітей безцінна .Жінки старіють раніше часу , хвора психіка , серце , постійний страх за своє життя і життя дітей т. до алкоголіки непередбачувані . Не шкодуйте їх,біжіть рятуйте себе і дітей . Що я і зробила , промучившись 9 років . і навіть зараз пройшло вже 15 років , але ніяких змін , колишній живе у своєї рідні , які не знають коли вже ці муки закінчаться . Дружини , у вас одне життя , і не дозволяйте її труїти .

Comment by Mariya — November 19, 2011.

Додам , що я також пробувала його і кодувати , але марно . зараз він п’є настоянку глоду , а починав з дорогих бренді і коньяків . оскільки колись він був успішним бізнесменом , з двома вищими освітами , і без краватки з білосніжною сорочкою , навіть з дому не виїжджав .казино і ресторани , і пішло – поїхало запивав до білої гарячки , що стрибав з ліжка і біг на вулицю , розганяти якихось неіснуючих бандитів , і т. д . , ламав меблі , знущався наді мною , і завжди він прав , як і всі інші алкаші . Втратив все, і бізнес і машини розбивав . Я щаслива, що я не стала жити з ним , але здоров’я він відняв і у дитини, і у мене . Алкоголізм -це та ж наркоманія . Не знаю , скільки він ще буде мучити свою рідню , де сестри з дому тікають по знайомим , коли він запиває на три -4 тижні . . тиждень потім не п’є , і все знову починається знову .. добре що мій син і я ,не бачимо цього жаху .

Comment by Mariya — November 19, 2011.

Ось вони-масові наслідки діяльності найкращої в світі системи освіти. Прекрасна країна СРСР прекрасно виховала чоловіків.Масово так. Але вона, звичайно ж, була хоррошая, а це вони всі козли. Спеціально спилися, на зло батьківщині. Негідник.

Comment by Юрій — November 19, 2011.

Все життя ми з братом мріяли, щоб батьки розлучилися.Ми всі говорили тільки про одне, коли ж він вже здохне, поплачемо разочок і позбудемося цього ганьби. Коли це сталося і батько переїхав, ми були щасливі. Життя стала спокійною.Ми навіть якийсь час з ним не спілкувалися.Потім стосунки налагодилися. Ми з братом до нього приїжджали.Одного разу він випив паленої горілки і помер. 5 років минуло. Я досі за ним плачу.

Comment by Юля — November 23, 2011.

Здоров.У мене та ж історія.Батько п’є 18 років.Переламав всі руки.Вночі спати взагалі не дає, обкурює всю квартиру, вночі двері на сорочку.Ми його вже і в психлікарню лягали, і ментів викликали.Дарма.Він хоч і рідний, але сил вже немає.Або здох би вже, або зник кудись.Нехай бог мене пробачить за такі думки, але мені дочка шкода.І піти навіть нікуди.Так що Ю. я тебе розумію,сама вже думаю як шарахну коли-небудь і кінець буде,лише у в’язницю за покидька не хочеться.

Comment by Марина — December 6, 2011.

Люди, ка ж страшно те що ці люди просто змушують нас думати про таке жахливе як «здох би вже». Але ми ж це не від злоби, просто вже набридло. Просто немає сил терпіти і хочеться жити нормально! А ці моральні урподи і собі життя гублять і нам. Щиро сподіваюся, що вони будуть в пеклі горіти на це!

Comment by Ірина — February 14, 2012.

всі стадії алкоголізму

Це все добре, що Ви тут говорите… але я сам п’є (не скажу що помірно, бо всі «алкаші» так кажуть)Ви краще скажіть що робити, а то СКОРІШЕ Б ЗДОХ! Ви не думаєте, що від Вашого ставлення залежить Наше здоров’я і самопочуття. Кодування-не вихід (для себе такого не хочу. Краще вже дійсно «щоб / швидше здох». )

Comment by Олексій — February 22, 2012.

Олексій, якщо Ви самі собі не допоможете, вам ніхто не зможе допомогти.Тут одна допомога – кинути пити, зовсім, ні крапельки. Інакше, ви станете таким же покидьком суспільства, як багато… займіться фізкультурою, знайдіть захоплення. Почитайте,що відбувається з Вашим організмом, коли алкоголь надходить… Вам вибирати, що для Вас важливіше…

Comment by Олена — March 2, 2012.

Вибачте, забула запитати:) Ви думаєте,що від Вашого ставлення наше здоров’я не залежить.

Comment by Олена — March 2, 2012.

Усі Коментарі — про те, що в сім’ї п’є батько. А у мене – мати. З батьком вони в розлученні. Схоже, втратила повагу до себе як до жінки. Не усвідомлює, як мені важко жити під час її запоїв. Та й коли твереза періодично буває теж нелегко, вона ж стала дратівлива і уїдлива. Сьогодні у нас 4-ий день запою. Найцікавіше, що з ранку я йду рано, поки вона спить, і не знаю, кого побачу ввечері вдома – більш-менш нормальної людини або алкоголіка. Ось і сьогодні, приходжу, а тут … ще гірше стан, ніж вчора. Вона не працює, а поять її добрі подружки на свої грошики. Добра, видать, бажають. Я одну з них вже шугала, вона на час відстала. А що толку? Таке відчуття складається, що в своїй цій біді я одна на цілому світі. Адже нікому з друзів про таке не розкажеш, дуже-дуже соромно.

Comment by Катерина — March 11, 2012.

блядь, у мене кінцева скоро здохну йобаний в рот!

Comment by Костян — May 5, 2012.

дивлюсь радянські фільми 80-90 хх як добре живеться, все є; будинок, робота, гроші, як застолом так відразу сто грам огірки помідори цибуля борщ і співати застільні пісні. думаю… ось аткуда виховання майбутнього!. справи вирішувати сто грам свята гулянки сто грам.

Comment by еліна — July 29, 2012.

А я ось походу алкоголік середньої стадії. Пройшов тест в інтернеті. П’ю в основному пиво. Питання: А можна полікуватися так щоб ніхто не знав, особливо роботодавець?

Comment by Толік — September 26, 2012.

розповім свою історію. Почалася вона 17 років тому, з гулянок з сусідами. І почали пити відразу двоє: тато і мама. А мені 10 років, і кожен такий день вносив свій відбиток. Будучи за природою дуже вразливою людиною, я ревіла, благала і, всилу юних років, молилася місяці і зіркам за батьків, щоб більше не пили… а мама стояла п’яна на колінах і клялася, що більше не буде. Тому слово «дитинство» для мене не більше ніж звук. Сама суть: сім’я благополучна, грошей вистачало, через моїх постійних хвороб мама пішла з роботи і більше, власне, туди не поверталася, вона знайшла заняття веселіше. Напевно, все своє життя буду звинувачувати себе в тому, що так часто хворіла. Бути може все по-іншому склалося… Ось так і слаживалась наша «щасливе» життя: мама з ранку п’яна, тато з вечора, як з роботи приходив. і обидва не запійні, просто день-через день, як в порядку речей. Я, ледь закінчивши універ, перебралася від них подалі і побудувала свою сім’ю, але і тут мені немає спокою! У моє особисте життя постійно виешивается мама, у всьому корить, все критикує. А я так і не научіалсь не сприймати її слова, все така ж вразлива. Тільки чоловік мене і підтримує, інші знають, але вважають за краще мовчати. І рідня в тому числі. Відповідно, ніхто її не лікує, нікому справи до неї і тата немає. А у мене більше немає сил. Я на одних антидепресантах. Планую вагітність, але який вже тут спокій! Як бути-вже не знаю, руки давно опустилися, та й жоден лікар вже за них не візьметься (але ж вони не алкоголіки, допомога їм не потрібна!,-кажуть батьки). Судячи зі стадій розвитку алкоголізму, у мами остання, і жити їй залишилося 2-3 роки. Я її дуже люблю, тата люблю, але мене ніхто не слухає, я для них по «синій хвилі» всього лише (дослівно) тупа, нікчемна шалава, не доросла ще батькам вказувати, не твоя справа…

Comment by Жанна — October 15, 2012.

Ось читаю все зараз і божеволію…. Сьогодні після двох днів свята був у мене абстинентний синдром, так швидка сказала. дали корвалол і поїхали…я думала може крапельницю поставлять якусь, щоб легше пережити було.. кошмарило цілу добу… «дитячий страх», руки тряслися, не могла спати – кошмари і серце стукало так, що на всю кімнату було чути… зараз відійшла… я блін така слабовольная… навіть самій прикро за себе. Рік тому їздила до лікаря (воду заговорює) кодуватися. 4 місяці не пила.. потім зірвалася вже в Єгипті (звичайно, все включено, п’янки, тусовки). Не знаю що зараз робити. Сестра молодша правильні мені говорить речі, а я ніби не чую. Все кажу так, розумію, але нічого зробити не можу. Заробила в свої 31 рік виразку шлунка. 3 роки поспіль лежала в лікарні. Алкоголь і наркотики – «ЧУМА» 21 століття. Іноді навіть думаю про самогубство, як нав’язлива ідея, такі думки приходять в основному коли страшне похмілля..Лягати в лікарню не варіант, походу у мене психологічна залежність. П’ю не багато, але кожен день! Я в шоці сама від себе. Молода, красива і розумна Телиця начебто не може вирішити цю проблему самостійно. прикро за себе.

Comment by Кароліна — December 9, 2012.

У продовженні думаю може мені знайти психолога або спробувати через гіпноз. Поділіться, хто як намагався боротися з цією «чумою». Відчуваю себе жалюгідною і нікчемною. Тривалі депресії. Сестра каже, що в усьому винна моя робота (яка, як їй здається мені не цікава, ВОНА права) Що чоловіки поруч немає коханої і що я слабка. Згодна на всі 100%. У мене вже середня стадія алкоголізму. А мені ще дітей народжувати. Вибачте за ниття, але поділитися поки не з ким своєю проблемою.

Comment by Кароліна — December 9, 2012.

Ось Мій хлопець-алкоголік, і через горілку ми знімемо постійно лаємося…. але я його люблю! дівчата! якщо ви знаєте що хлопець, з яким в майбутньому збираєтеся жити, випиває часто, прошу вас не закохуйтеся в таких. З нимиодна біда…

Comment by mashen’ka — January 22, 2013.

І до речі,кажуть:»Алкоголіки-егоїсти…» Це не так, це просто люди, яким потрібна допомога… Вони не знають інших розваг крім алкогля. Чесно, я майже їх розумію … допомагайте їм!

Comment by mashen’ka — January 22, 2013.

Толік, як він говорить, походу іншим захворюванням хворий.

всі стадії алкоголізму

Comment by Микита — January 28, 2013.

Як все це знайомо, батько все життя пив, тверезий нормальний, душа компанії, п’яний був просто зверьм як диявол вселявся, коли йшов пити до друзів, ми зі страхом чекали на його повернення, приходив, починав кричати, оскарблять всіх і матір і нас, своїх дітей, міг сокиру або ніж схопити, тоді ми вибігали з квартири перечекали у знайомих або в під’їзді, поки він засне, цей кошмар тривав довго, поки після чергового запою він не помер, сам не знаю чому, але ридав від горя, рідний адже був чоловік. Що ж робить алкоголь з людьми, адже якби він не пив була б щаслива сім’я, а не це кошмар.

Comment by Дмитро — February 24, 2013.

я теж алкоголік,що ж робити?

Comment by alla — March 12, 2013.

@я теж алкоголік,що ж робити[email protected] Чо робити, чо робити. Іди остограмься…

Я хрінею від розуміння причинно-наслідкових зв’язків.

“У мене температура. Що мені робити…» Ну ппц. Здогадатися.

Для протоколу: сам судячи з усього в середній стадії – спасибі матері з батьком. Один ніяк ласти не склеїть (1-3 роки в останній-це брехня або значить є сама остання), а друга жаліслива дуже Або я хз досі вже 35 років живе.

Comment by Олкаш — July 5, 2013.

…дуже жаліслива або я хз досі вже 35 років живе з ним носитися як з …

Comment by Олкаш — July 5, 2013.

Я теж алкоголічка,випиваю все частіше і частіше,більше і більше.А все починалося з чоловіком «по трохи».Тут взагалі зірвало-завагітніла, сказала чоловікові, ми 13років чекали, він відповів: «Нехай він здохне в тобі разом з тобою». І як після цього жити?

Comment by Юлька — December 4, 2013.

А я хочу попросить вибачення від усіх алкоголіків за те що вони заважають вам жити в цьому прекрасному і доброму світі.

Comment by Олександр — June 1, 2014.

А я хочу попросить вибачення від усіх алкоголіків за те що вони заважають вам жити в цьому прекрасному і доброму світі.Пишіть мені [email protected]ndex.ru будемо разом намагаіься щось зробити.

Comment by Олександр — June 1, 2014.

Сиджу читаю і реву як білуга. Попало ж зв’язатися з алкашом! Де були мої очі, де були мої мізки? Я в кошмарному сні не могла уявити, що весь цей жах буде в моєму житті! Я поняття не мала, що це настільки брехливі, мерзенні люди, адже ніколи близько алкашів я не бачила… А тепер це чудовисько – мій чоловік, почитала і зрозуміла що в нього вже 3я стадія алкоголізму, розпад особистості, просто повний набір. Поки з бодуна і натворив ділов – шовковий на все згоден, трохи відпустило, проходить трохи часу і знову одне і те ж – не піду до лікаря, мені це не треба, це більше не повториться. Ще через тиждень знову тягне пляшку, починається з чарочки, через 5-7 днів опохмеляется з ранку т. к. випив дофіга вчора і на підставі сходити за хлібом, в перукарню або ще куди-то звалює в прекрасне далеко і вештається, бухає до стан неосудності повного. Що він влаштував вчора взагалі ні в які ворота не лізе, і ображенка у нього на весь світ – ах, бідолаху знову з дому виставили. Цікаво, а з якого хрону я повинна тікати з 2х річним сином під пахвою зі СВОЄЇ квартири ?? Дістав він мене, нехай Господь простить мене за такі думки, але вже краще б здох, щоб це припинилося все і відвалив від нас з дитиною , життя перетворив на кошмар, в році ледве набереться 3-4 місяці що він тверезий….

Comment by Анна — June 12, 2014.

Скільки людей ця зараза погубила, тільки й дивлюся зараз, як один за одним поступово зникають алкаші з нашого двору. Сумно що на зміну їм приходять молоді, які ще не визначилися в житті. Поцікавилися б у лікаря будь-який з алкоклінік, до чого це може з привести.

Comment by Просто попутниця — June 30, 2014.

я думала мене такі думки відвідують «скоріше б здох», а ні, мабуть це нормально для втомлених від питущих людей. страшно за свої нерви, не хочеться потім все життя через одного виродка бути хворий!

Comment by йцукен — July 13, 2014.

всі стадії алкоголізму

Я недавно на сайті Алкоклінік читав, що виявляється п’яниця і алкоголік це різні речі. І плутати їх не можна. Алкоголіку необхідна допомога фахівців і стаціонарне лікування, а п’яниця це просто часто випиває людина. Хоча для мене завжди ці поняття були синонімами.

Comment by Ярослав — July 21, 2014.

Мдааа… А я думала що я ненормальна раз думаю про те,щоб тато згинув куди-небудь, і шкода засранця. Останні років 15 п’є як проклятий, допився, що нетримання і недоумство в 65 років. А мені жити хочеться в 25 то… і шкода-довелося забрати до себе. А у мене дитина в школу в перший клас і відносини з гарною людиною вже чотири роки душа в душу. А тепер чую з-за папаньки доведеться розходиться мало кому приємно в ссанках і сранках перебувати. Дитина по подругам. Та ще й за весь час родичі чоловіка допомагають нам, а мої ні, тільки витрачаємо на них.

Comment by Катерина — July 22, 2014.

Я недавно на сайті Алкоклінік читав, що виявляється п’яниця і алкоголік це різні речі. І плутати їх не можна. Алкоголіку необхідна допомога фахівців і стаціонарне лікування, а п’яниця це просто часто випиває людина. Хоча для мене завжди ці поняття були синонімами.

Comment by Slon — September 28, 2014.

У мене алкоголік батько, п’є років 30. Кожен день бажаю йому смерті, мене від одного виду і запаху його нудить, він вкрав у нас детсво, бив,всяческй знущався, їжу їсть руками, сопливий, смердючий, ссе на штани, не миється, скока раз клали в лікарню марне, за що нам таке життя.

Comment by юлія — January 12, 2016.

відгуки… комерційний сайт правильно? ) ктоб безкоштовно допоміг…. але краще не треба – виживає найсильніший закон еволюції )

Comment by Сергій — February 11, 2016.

Чому деякі люди наполегливо продовжують стверджувати, що «кодування — не вихід»? А що вихід? Самогубство? Просто йдеш до нарколога, проходиш курс лікування і вшиваєш імплант. І все, і більше не п’єш цю токсичну отруту.

Comment by Ахмед — May 10, 2016.

Ось зайшла в інет з таким же питанням..і виявляється я не одна..немає не сил не бажання їм допомагати, егоїсти і брехуни..невже мама правду каже,що він ще нас переживе..хай би жив ,але мене не чіпав,всім терпіння,здоров’я…

Comment by Ксюша — June 5, 2016.

Катерина 36, ви робите величезну помилку. Виженете свого татуся,краще подумайте про свою дитину,він для вас повинен бути на першому місці! Ваш батько сам вибрав собі таке життя і він сам за себе у відповіді! І ваша дитина не повинна шлятися по подругам,а повинна жити вдома в спокійній обстановці і мати гідний приклад перед очима. Живіть для себе і дитини. Ось моя мати кинула мого батька і зв’язалася з алкоголіком. Виконала життя Мені і батькові, народила від цього алкаш брата. Вітчим помер в 58,тепер спиваються молодший брат, не можу бачити це. І не можу пробачити матір.

Comment by Лена-September 14, 2016.

Цікаво… Я бухав близько п’яти років. Добре так бухав, по півлітрі в день. А почалося просто – була нормальна сім’я у мене, дружина. Був би і дитина. Але вийшло так, що дружина зробила аборт і пішла до «більш благополучного», своєї шкільної любові. Просто тому, що хотілося жити на широку ногу, а я цього в той момент дати їй не міг. Запивши. Звільнився і місяць бухав без просыху. Потім влаштувався на роботу – але тут нова напасть – кар’єра вгору, а стреси знімав горілкою вечорами. Загалом, не так давно просто зрозумів, що кірдик прийде. І зав’язав. Сам. Помучився тиждень, пристрасть як хотілося «кулі залити», розслабитися. Перетерпівши. Загалом, півроку як взагалі не п’ю, максимум, квас Саморобний.

Стадії алкоголізму у жінок: ознаки, лікування.

Що являє собою жіночий алкоголізм.

Досі немає точного визначення такого поняття, як жіночий алкоголізм, але всі фахівці сходяться на думці, що будь-який вид алкоголізму-це важке хронічне захворювання, за своєю дією схоже з наркоманією, яке руйнує як фізичний вигляд людини, так і психологічний.

У жінок процес залежності від алкоголю відбувається значно швидше, ніж у осіб чоловічої статі. Це пов’язано з фізіологічними особливостями жіночого організму.

Алкоголізм – залежність від етанолу (діючий компонент алкогольних напоїв), що вкрай негативно позначається на організмі людини.

На сьогоднішній день в Росії жіночий алкоголізм набув статусу справжнього лиха, який може зрівнятися лише зі спалахом епідемії. Тільки за останні п’ятнадцять років число жінок, які страждають від згубної пристрасті різної стадії, зросла, як мінімум в п’ять разів. Ця цифра заснована на даних статистичних опитувань.

Взявши в Облік той факт, що більшість питущих жінок приховують або соромляться своєї звички і всіляко відмовляються від відвідування лікувальних установ, то дана цифра багаторазово збільшується.

Що ж стосується фізичного — тут жінці також немає рівних. Жінка легше переносить хвороби, нездужання.

І різниця полягає в наступному: на відміну від представників чоловічої статі, які навіть при невеликій температурі стають нестерпними, примхливими і не можуть займатися нічим, крім як лежати в ліжку і «вмирати», жінка продовжує залишатися в строю, на ногах і займатися поточними справами.

Практика показує, що вік жінки довший, ніж у чоловіків. Все було б добре, якщо не один огидний фактор. Це жіночий алкоголізм. І ця обставина здатна знищити жінку як фізично, так і морально. Цей вид алкоголізму — явище об’єктивно неприємне.

Механізм виникнення залежності.

При регулярному вживанні алкоголю в мозку порушуються обмінні процеси гамма-аміномасляної кислоти, яка контролює імпульсивність глютамата, який стимулює нервову систему і гормон задоволення дофамін.

Що слідує за цим? З плином часу зміни стосуються метаболізму дофаміну, що відбувається в центрах «задоволення». Без цих речовин людина перестає бути задоволеним життям.

Це провокують мозок людини на споживання алкоголю, при прийнятті якого можна позбутися від неприємних відчуттів і почати відчувати себе добре.

Причини захворювання.

Зазвичай причини жіночого алкоголізму криються в таких проблемах, як: сильні стреси, душевні рани, самотність, відсутність роботи або, навпаки, надмірні навантаження, втрата близької людини, зрада коханого і т. д. Щоб заглушити емоції, представниця слабкої статі починає пити.

Найчастіше до алкоголізму схильні жінки з низьким соціальним статусом, відсутністю професії і поганою спадковістю. Останнє пояснюється генетичною схильністю і сімейним укладом.

Діти, чиї батьки регулярно вживали спиртне, надалі вважають такий спосіб життя нормальним.

Нерідко алкогольна залежність формується при регулярному прийомі алкоголю для апетиту, щоб зняти втому після важкого дня, щоб вбити час, коли нічим зайнятися або при посиденьки з подругами за пляшкою вина.

Багато з жінок розуміючи, що соціум засуджує таку поведінку, починають розпивати алкоголь вдома на самоті. Однак почуття самотності тільки посилює стан жінки, змушуючи її пити частіше і більше.

Відсутність хобі, сім’ї, друзів і роботи обертаються для представниці слабкої статі алкоголізмом.

Шлях від молодої, здорової, прекрасної жінки до пацієнтки лікаря-нарколога проходить по-різному, в житті кожної є фактори, що підштовхнули до такої поведінки.

Тут не можна виключати роль спадковості, біологічної схильності до алкоголізму. Якщо подружжя в період до зачаття дитини систематично і регулярно випивають, то народжені ними діти теж будуть мати схильність до вживання спиртних напоїв, у них в 2-4 рази більше шансів захворіти, ніж у інших дітей.

● спадковість (алкоголіки в сім’ї);● клімакс (у цей час жінка особливо вразлива психічно);● депресія (зради чоловіка, втрата близької людини, образи, недолік уваги близьких);● неврастенія;● відсутність улюбленого заняття або роботи;● відсутність сім’ї або дітей;● коло спілкування;● проституція.

1соціальні проблеми-недостатній рівень виховання і освіти, матеріальні проблеми, проблеми на роботі, незадоволеність у соціальній сфері і т. д.;

2 Емоційні переживання. Різні стресові ситуації, які можуть бути пов’язані з втратою роботи, втратою близьких, хворобами дитини і т. д.;

3 Коло спілкування. Якщо друзі жінки п’ють або є алкоголіками;

4 Робочі обставини. Коли посада жінки сприяє тому, що часто доводиться випивати алкоголь;

5Заболевания. Психічні, генетичні, нервові, а також велика схильність до негативного впливу людей;

6 кримінальна і розпусна поведінка.

всі стадії алкоголізму

Кожен фактор, який був перерахований вище, може стати причиною розвитку жіночого алкоголізму. Якщо є відразу кілька факторів або все, то уникнути розвитку залежності у людини не представляється можливим.

Різновид алкоголізму.

Пиво-далеко не нешкідливий алкоголь, він викликає звикання швидше всіх інших спиртних напоїв. Пивний алкоголізм вважається підвидом залежності, при якому хвора жінка звикає пити пиво великими дозами.

Пивний алкоголізм – поширене явище серед жінок, тому що слабкість організму робить їх дуже вразливими. Причини, за яких з’являється пивний алкоголізм, все так само пов’язані з самотністю, депресіями, стресами і іншим, має психологічний або соціальний характер.

Зародження залежності до вживання пива можна виявити за наявністю деяких симптомів.

Симптоми другої стадії.

Алкогольна залежність як у чоловіків, так і у жінок має практично ідентичні стадії. Вони визначаються послідовними змінами, що відбуваються в організмі страждає від алкоголізму, неможливістю адекватно оцінювати все навколишнє і контролювати свої дії.

Початкова стадія.

Формування побутового пияцтва відбувається не одномоментно. Саме по собі пристрасть до алкоголю процес поступовий і має кілька стадій:

Поодинокі епізоди вживання; Регулярне випивання; Звикання; Хронічна алкогольна залежність.

По початку людина п’є алкоголь з приводу урочистостей і святкових заходів. Це нормально і викликати занепокоєнь не повинно. Щомісячна доза зупиняється на позначці до 1 ліра спиртного, вже з’являється задоволення, проте без настання ейфорії.

Якщо близька людина зловживає спиртним, але заперечує свою залежність, запропонуйте йому пройти цей тест, можливо отриманий результат змусить його задуматися і почати лікування поки не пізно.

На кожне питання з тесту потрібно відповідати ствердно «так» або «ні». Не варто брехати, так як свідомо неправдиві відповіді – самообман, що позбавляє людину своєчасної допомоги. Тільки правдиво відповівши на питання і дізнавшись про ступінь залежності можна змінити життя на краще. Отже:

Для того щоб сп’яніти потрібно більше алкоголю, ніж це було раніше;

Практично всі психіатри і наркологи виділяють три стадії хронічного алкоголізму за характерними ознаками. Спочатку людина повинна просто звикнути до алкоголю, потім він попадає в алкогольне рабство, а потім починається розпад особистості.

Розглянемо коротко періоди цього «славного шляху».

Звикання і зміна реактивності.

Суцільна радість і полегшення від швидкоплинних зустрічей з алкоголем. Він стає універсальним засобом, який вирішує проблеми, поступово наростає доза. Переносимість алкоголю поліпшується, печінка «розгортає резерви». На цій стадії випадкове вживання переходить в регулярне.

Перебіг алкогольної залежності в тілі прекрасної статі відбувається швидко і стрімко. Якщо чоловікові потрібно 5 років для» проходження » одного етапу, то у жінок такі зміни проскакують за 1-2 роки. Якщо знати всі симптоми розвитку, тоді є шанс вилікувати хворобу на початку еволюції.

Перша стадія.

Зародження недуги починається з невизначеного бажання випити. Для цього знаходяться будь-які приводи:

стрес на роботі; небажання самостійно вирішувати проблеми; спроба піти від дійсності в алкогольний дурман.

Алкоголізм у жінок протікає в 3 стадії, які розрізняються за ступенем складності стану, поведінки залежної і методу лікування.

1 стадія. На цьому етапі залежність від алкоголю тільки починає свій розвиток.

Як правило, дана стадія супроводжується бажанням випити при появі конфліктів в сім’ї або на роботі. Надалі жінка може почати шукати псевдоповод для чергового вживання.

Саме так перша стадія перетікає в другу, і часто вловити цю тонку грань не представляється можливим. Боротися з бажанням стає дуже складно, і жінка починає систематично пити.

2 стадія. У цей період відбувається роздратування опіоїдних рецепторів, якщо жінка не приймає порцію алкоголю.

Представниця слабкої статі починає страждати від психологічної залежності від спиртного. У структурах нейронів головного мозку і внутрішніх органах поки не відбуваються патологічні зміни.

Для цього етапу алкоголізму у жінок характерні регулярні прийоми спиртовмісних напоїв і запої. Це найбільш поширена стадія серед представниць прекрасної статі, яка призводить до раннього старіння, руйнування внутрішніх органів і переходу до самої важкої стадії.

3 стадія. Це остання і найнебезпечніша стадія алкоголізму у жінок, під час якої відбуваються незворотні зміни в опіоїдних рецепторах, головному мозку, а також у внутрішніх органах.

На третій стадії залежність від алкоголізму стає настільки серйозною, що представниця жіночої статі починає пити в регулярному порядку, повністю змінюючи свій життєвий уклад.

В цей же час у алкоголічки розвиваються психологічні захворювання, а внутрішні органи руйнуються. Лікування алкоголізму у жінок на цьому етапі рідко дає результати, через повну відсутність бажання у хворої проходити реабілітацію і високого рівня смертності.

Алкоголізм – залежність від алкогольних напоїв (етанолу), яка негативно на стан організму людини в цілому.

Згідно зі статистикою чоловікові потрібно близько семи-десяти років, щоб стати этанолозависимым, і лише п’ять років регулярного вживання необхідно, щоб розвинувся жіночий алкоголізм. Ознаки у жінок, незважаючи на швидкоплинність процесу, буде менш помітними, а лікування — довгим і важким.

Ознаки даного розладу ми описали. Тепер розглянемо його стадії. Жіночий алкоголізм, розвиваючись, проходить певні етапи, відповідно з ними відбувається поступовий перехід від вживання етанолу в невеликих дозах до повної втрати самоконтролю, супроводжується розпадом особистості в поєднанні з актуальними соматичними патологіями.

Стадії жіночого алкоголізму:

Етап перший-безконтрольне прийняття алкоголю. Заперечення залежності, втрата блювотного рефлексу, вживання спиртних напоїв 2-3 рази в тиждень, стан сп’яніння після прийняття незначної дози, формування психічної залежності від алкоголю. Етап другий — зміни в організмі, що відбуваються на тлі формування залежності, є поява похмільного синдрому, посилення тяги до спиртного, вживання напоїв з високим градусом для більш швидкого настання стану алкогольного сп’яніння. Як результат, при збільшенні дози отруєння стає більш інтенсивним за рахунок потрапляння в кров ацетальдигіду. На підставі цього процесу відбуваються помітні зміни в зовнішності жінки. Другий етап супроводжується появою псевдозапоїв, тобто вживанням алкоголю 3-4 дні поспіль, безсонням, короткочасною амнезією в період сп’яніння, формуванням фізичної залежності від спиртних напоїв. Третій етап характеризується розпадом особистості, тобто повною деградацією, деменцією, що приводить до слабоумства, амнезією, тривалими тривалими запоями і, як наслідок, появою білої гарячки.

Не радує око похмуре видовище на вулицях – п’яні особини жіночої статі, сплячі іноді на лавочках в парку. Де ж коріння жіночого алкоголізму? Людям властиво вживати за святковим застіллям в хорошій компанії спиртні напої, але після цього не всі стають алкоголіками.

Близькі не завжди помічають перші ознаки алкоголізму у жінок. А коли вони стають явними, часом вже пізно.

Коли ж настає переломний момент між нормальним життям і жіночим алкоголізмом?

Жіночий алкоголізм – одна з найактуальніших проблем останніх років. Представниці прекрасної статі звикають до алкоголю набагато швидше чоловіків. Якщо чоловікові потрібно 7-9 років, для того щоб спитися, то жінка стає алкоголіком всього за п’ять років. Але найголовніше – жіночий алкоголізм практично невиліковний.

Ознаки першої стадії:

Втрата блювотного рефлексу; Людина починає регулярно вживати спиртне – два-три рази в тиждень; Втрата толерантності спиртного – для сп’яніння достатньо невеликої дози; Початок формування психічної залежності від спиртного. Псевдозапої – чоловік пиячить кілька днів підряд з невеликими перервами; Стійкість до алкоголю перевищує среднефизиологическую в шість-десять разів; Безсоння; Провали в пам’яті; Початок формування фізичної залежності.

Третя стадія – остання. Вона характеризується повною деградацією людини, тривалими запоями, остаточним руйнуванням мозку (деменція призводить до недоумства) і летального результату. Нагадаємо, що у жінок всі вищеописані симптоми проявляються набагато сильніше, ніж у чоловіків.

Алкогольна залежність у жінок – це згубна звичка, яка нерідко руйнує сім’ї, вбиває фізичний і психічний стан. Лікування цієї проблеми можливо тільки в тому випадку, якщо залежна сама усвідомлює всю тяжкість своєї пристрасті.

Невміння вчасно зупинитися рано чи пізно призведе до плачевних наслідків. П’яна жінка являє собою одночасно жалюгідне і моторошне видовище.

Жіночий алкоголізм веде до повного знищення особистості людини, тому так важливо не допустити такого розвитку подій.

Пристрасть до алкоголю у жінок має три стадії. Стадії розрізняються між собою за ступенем тяжкості, за поведінкою залежною і за методикою лікування.

Алкогольна залежність як чоловіків, так і у жінок має практично ідентичні стадії. Вони визначаються послідовним збільшенням випитої випивки хворим, неможливістю адекватно оцінювати все навколишнє і контролювати свої дії.

Про розвиток алкоголізму у жінок свідчить її позитивне ставлення до випивки, припливи бадьорості і ентузіазму при реченні влаштувати застілля, самостійне ініціювання вживання алкоголю.

Жінка починає вживати алкоголь при кожному зручному випадку, мотивуючи це необхідністю розслабитися після роботи, відзначити якесь незначне подія і т. д. Пацієнтки з жіночим алкоголізмом п’ють нарівні з чоловіками.

Доза, необхідна для досягнення стану сп’яніння, поступово збільшується.

Жіночий алкоголізм розділяється на три стадії в залежності від складності захворювання і його лікування.

Стадія 1.

Момент зародження хвороби. Як правило, близькі не помічають цього, оскільки найчастіше алкоголізм у жінок починається з так званих благородних напоїв — червоного вина або слабоалкогольних коктейлів.

Початкова стадія алкоголізму відрізняється зменшенням сприйнятливості організму-втратою блювотного рефлексу. Раніше людина, що випила більше своєї норми, відчував симптоми гострої інтоксикації – блювоту, на першій стадії рефлекс зникає.

Наслідком стає більш сильне сп’яніння, поява провалів в пам’яті, які важко відновити. Інтоксикація після прийому алкоголю продовжує бути болісною – сильний головний біль, сухість у роті, тремор.

Головним симптомом продовжує залишатися регулярність прийому алкоголю – 2-3 рази в тиждень. Відраза до спиртних напоїв на ранок після застілля відсутня, наслідок – потреба похмелитися. Це тягне за собою багатоденне пияцтво.

Переносимість спиртного зростає, людині недостатньо звичної дози для досягнення потрібного ефекту алкоголю необхідно в 3-4 рази більше. Тут формується психічна залежність:

поява спогадів про стан сп’яніння, пов’язаних з алкоголем події, думки про чарці; пошук приводу для випивки, необхідність прийняття рішення – випити/не випити, позиціонування себе як знавця спиртних напоїв у спілкуванні з оточуючими; виправдання безстороннього поведінки сп’янінням – стосовно інших і себе; підйом настрою – передбачення застілля; задоволення від сп’яніння, решта – втрачає значимість; конфлікти на роботі і вдома, прояв жорстокості і агресії до близьких, протистояння прохання припинити пити.

Перша стадія алкоголізму характеризується погіршенням здоров’я в п’яному і тверезому станах, зниженням працездатності, дратівливістю. Це перші ознаки алкоголізму, які повинні викликати тривогу у близьких хворого.

Якщо початковий стан організму було не ідеальним, можливе загострення хронічних хвороб, більш виражене погіршення самопочуття.

Друга стадія алкоголізму – це посилення ознак першої і поява нових. Залежний частково усвідомлює свою хворобу, робить спроби відмовитися від алкоголю, які не увінчаються успіхом.

Стан помірного сп’яніння супроводжується максимальною працездатністю. Стійкість до спиртного плавно зростає до індивідуальної межі.

Доза, необхідна для сп’яніння, перевищує норму в 6-10 разів – залежить від статі, віку, стану організму, індивідуальних особливостей.

Третя стадія алкоголізму може спричинити летальний результат від:

алкогольного делірію; захворювання серцево-судинної системи; хвороб печінки, нирок.

До цього людина зазнає фізичну, психічну, соціальну деградацію. Характер хворого змінюється – цинізм, агресивність, жорстокість, злість стають «каркасом» особистості залежного. Його важко впізнати близьким людям і знайомим-людину ніби підмінили.

Виразність абстинентного синдрому на третій стадії алкоголізму важче. Знижена толерантність до алкоголю призводить до швидкого сп’яніння від малих доз, з’являються справжні запої – щоденне безперервне прийняття спиртного. Втрата апетиту, порушення функції шлунково-кишкового тракту призводять до зниження маси тіла.

Серйозним змінам піддаються мозок, нирки, печінка, серце. Відбувається втрата життєвих інтересів, сп’яніння перестає давати очікувані відчуття. Морально-моральна сторона особистості страждає не менше.

Інтелектуальна та емоційна сфери зазнають таких змін:

зниження інтелекту, погіршення мислення, примітивність; нерозуміння гумору; відмова від інтелектуальних навантажень, роздратування; виражена дратівливість, конфліктність; образливість, плаксивість; упертість, егоїзм; втрата інтересів.

Погіршення матеріального становища неминуче веде до заміни спиртного на сурогат. Людина вживає його і піддається моментальному сп’янінню і втраті контролю над собою.

Остання стадія алкоголізму має несприятливий прогноз – висока ймовірність летального результату, виснаження органів і систем, важкі депресії, можливість суїциду.

Важливо знати, які стадії алкоголізму пройшов близький, щоб не допустити непоправного.

Прийнято розрізняти алкоголізм по стадіях і рідко — за гендерними ознаками, оскільки стадії є однаковими і у чоловіків, і у жінок: відмінність становлять лише деякі прояви.

Чоловічий організм характеризується порівняно більшою міцністю, тому стадії алкоголізму у чоловіків можуть тривалий час переходити один в одного. Серед психічних проявів статистично частіше відзначають агресивну поведінку, спалахи гніву, жорстокість по відношенню до близьких людей.

Якщо Ви – дружина п’є, стаття: як позбавити чоловіка від алкоголю, може бути Вам корисною.

Стадії алкоголізму у жінок протікають швидше у зв’язку зі зниженою опірністю. Представниці слабкої статі частіше проявляють апатію, дратівливість, плаксивість, уразливість. Головною відмінною рисою є скритність – початкова стадія алкоголізму протікає непомітно для близьких, оскільки жіночий алкоголізм соціально засуджуємо.

Відмінність може зумовлюватися причиною, що спричинила хворобу. Чоловік може почати вживати спиртне в компанії, а також нерідко вживає в кризові моменти життя, плавно збільшуючи дозу і потрапляючи в залежність. Жінки нерідко починають вживати з невдачами в особистому житті – розривом, розлученням, невірністю дружина.

Вищесказана інформація в рівній мірі відноситься і до пивного алкоголізму, міцні напої – не єдина форма залежності.

Етапи розвитку алкозалежності.

Алкоголізм – це не вроджена патологія, а набута з роками залежність, яку офіційна медицина відносить до токсикоманії (безконтрольне споживання етилу викликає велику інтоксикацію організму).

Лікарі виділяють чотири стадії алкоголізму. Кожна має свої симптоми і супроводжується різними (по тяжкості течії) фізично-психічними порушеннями. Якщо описати коротко, то класифікація розвитку алкозалежності виглядає так:

Продромальна стадія (вона ж нульова або початкова) – хвороби як такої ще немає, але людині подобається перебувати в ейфорії, викликаної алкоголем; Неврастенічна – це перша ступінь, при якій розвивається фізична толерантність (звикання) та психічна залежність від випивки; Наркоманическая – друга стадія. Людина втрачає самоконтроль, з’являється абсистентний синдром, потреба похмелитися, запій; Енцефалопатична-третя ступінь. Щоденне споживання алкоголю стає нормою життя.

Стадії алкоголізму у жінок.

Спочатку чоловіки випивають тільки в компанії друзів, проте в міру прогресування залежності вони можуть почати пити і в одиночці. В такі моменти чоловік відчуває сильне бажання випити, з часом у нього втрачається інтерес до навколишнього, падає відповідальність.

Хронічний алкоголізм жінок – особливий стан, який небезпечніше чоловічого — жінки спиваються уп’ятеро швидше за чоловіків. Середній, сіренький мужичок стає алкашем за 5-10 років, а жінка вже на 3 рік дійде до такої ж «кондиції», якщо не гірше. Не грає ролі при жіночому алкоголізмі і фортеця спиртного.

Особливістю жіночого алкоголізму також є і часте вживання алкоголю наодинці з собою: жінці рідше потрібна компанія, ніж чоловікові.

Алкоголічки набагато частіше є пацієнтками психоневрологічних відділень і психіатричних стаціонарів, у них швидше настає розпад особистості. Лікування жіночого алкоголізму — це більш складне і більш делікатне завдання, і з нею краще справляються жінки-лікарі.

У соматичному плані і цироз, і алкогольні поліневрити, і ураження серця у жінок розвивається швидше і протікають важче, ніж у чоловіків.

Сучасне лікування алкоголізму може задовольнити найвибагливіший смак. Тут є всі методики, від переривання запою на дому до вступу в організацію АА, або «анонімних алкоголіків» і стаціонарного лікування залежності.

Ми не будемо зупинятися на кожному з методів: це потрібно обговорювати з психіатром чи наркологом. Просто перерахуємо ці способи.

Кодування з усіма його різновидами. Це просто зовнішнє навіювання, яке підтверджується в ряді випадків проявом вегетативної реакції. Пацієнту навіюється «програма», що його життя закінчиться при прийнятті алкоголю. Препарати для лікування хронічного алкоголізму: «торпедо», «Еспераль». Носять заборонний характер: хочеться, але не можна. Крім цього, ризик смертельного результату великий, а при прийомі алкоголю немає сп’яніння, а є дуже неприємні симптоми. Політика «спалених мостів». Гіпноз і умовні рефлекси. Групова терапія і психотерапія.

Зважаючи на те, що представниці прекрасної статі намагаються всіляко приховати свою пристрасть до спиртних напоїв, на початковому етапі симптоми хвороби можуть залишатися непоміченими, і часто навіть найближчі люди не розпізнають наявність проблеми. Але все ж існує цілий ряд ознак, що говорять про алкоголізм у жінки:

Систематичний прийом спиртного. Проміжки між вживанням алкоголю скорочуються, а з часом узливання стає щоденним ритуалом. Відсутність вимог до якості алкогольних напоїв. З розвитком діагнозу алкоголізм, представниці прекрасної статі стають невимогливими до виду і смаку спиртного, єдиним критерієм залишається присутність у складі етанолу. Розпивання спиртного в самоті. Жінку перестає хвилювати привід для вживання. Навіть при відсутності компанії, алкоголічка не відмовляється від чергової порції спиртного. Зміни настрою. При відсутності можливості вживання алкоголю, настрій жінки стає пригніченим, вона може проявляти агресію і, навпаки, в передчутті чергової дози, алкоголічка веде себе надзвичайно весело і радісно. Трата останніх грошей на спиртне. Навіть якщо в сімейному бюджеті немає вільних грошей, або вони відкладені на важливу покупку, жінка готова розлучитися з останніми заощадженнями заради придбання алкогольної продукції.

Навіть запущений жіночий алкоголізм, симптоми якого явно простежуються в зовнішності, дуже рідко визнається найболючішою, в цей момент дуже важливо, щоб рідні виявилися поруч, проявили терпіння і надали підтримку.

Жіночий алкоголізм – страшне захворювання, яке призводить до руйнування внутрішнього світу і здоров’я. В результаті людина просто виявляється на дні, втрачаючи друзів, роботу та інші важливі складові щасливого життя.

Впоратися з проблемою можна, але тільки важливо помітити перші ознаки алкоголізму. щоб допомогти жінці виплутатися з небезпечної павутини.

Згідно зі статистикою з кожним роком ця проблема молодшає, та й жінки звикають до алкоголю набагато швидше за чоловіків. Є кілька основних причин, чому жінка заглядає в пляшку і найчастіше це пов’язано з емоційним стресом, депресією і частими стресами.

Крім цього, всьому виною можуть бути соціальні проблеми, а також неполадки в сім’ї.

Якщо мова йде про другий і третій стадіях алкоголізму, що супроводжуються запоями, виявити етанолозалежну жінку не складе труднощів. На відміну від чоловіків жінки підсвідомо бояться бути викритими в пияцтві.

Саме тому алкоголічки намагаються ретельно приховати свою слабкість. До того ж жінці складно зізнатися самій собі і оточуючим, що вона стала однією з тих, кого колись сама засуджувала і обходила стороною.

Ознаки алкоголізму у жінок на обличчі з’являються дуже швидко. Вони включають в себе:

Зміна кольору обличчя і шкіри, нездоровий рум’янець, колись рожева шкіра набуває сірий, землистий відтінок, можлива поява багряних плям, синців від лопаються капілярів. Хворобливий блиск очей, скляний, неосмислений погляд, мішки під очима, набряклість повік. Неохайні, недоглянуте волосся. Сплутані, брудні, засмальцьовані, з патологічною кіркою з лупи на шкірі голови. Випадання почорніння зубів, утворення зубного каменю і нальоту. Зморшки, напруженість лобових м’язів, поглиблення носогубної складки, потовщення губ, розширення ніздрів, атрофія м’язів шиї.

Зовнішні ознаки алкоголізму у жінок:

Хиткість ходи, незграбність фігури, хвороблива худоба. Яскравий, невідповідний віку макіяж або повна відсутність ознак дотримання особистої гігієни. Неохайна, брудна, рвана одяг.

Найчастіше у жінок спостерігається пригнічений хворобливий стан, набряклість губ, поява мішків під очима і зморшок, сухість і в’янення шкіри, худі ноги, великий живіт, занедбаність.

Як розпізнати у людини відмінні зовнішні ознаки захворювання, щоб вчасно зупинити його перебіг?

Перш за все, звертаємо увагу на обличчя. М’язи обличчя втрачають тонус, обличчя стає обвислим, набряклим, з почервонілою шкірою (фото). Згодом на обличчі стають помітні бордові точки від лопнули капілярів. Шкіра навколо очей набуває синюватого відтінку, припухає, з’являються характерні мішки під очима. Може спостерігатися посиніння губ, огрубіння голосу. Звернемо увагу на руки. Зазвичай у людини, що зловживає алкоголем, пальці на руках скорчені через спазм сухожиль, і руки тремтять. Ці неврологічні розлади не дозволяють йому доторкнутися пальцем до носа. Жінки мають неохайний вигляд, перестають стежити за своєю зовнішністю, їх не хвилює, як вони виглядають. Речі не стираються, відчувається неприємний запах від тіла. Волосся не розчісується і весь час жирні, в окремих випадках з симптомами педикульозу. Швидше настає старіння. В поведінці спостерігаються часті спалахи грубості, гніву, агресії.

Про особливості розвитку жіночого алкоголізму і його шкоду для здоров’я розповідається в наданому відео.

Деякі вчені вважають, що жіночий алкоголізм невиліковний. Однак це – неправда. Просто жінці потрібно набагато більше уваги у зв’язку з психофізіологічними факторами, які обумовлюють більш важкий перебіг захворювання.

У жінок набагато менше води в організмі. Тому концентрація алкоголю в крові вище; У представниць прекрасної статі знижена активність ферментів, які беруть участь в утилізації алкоголю; Ступінь сп’яніння у жінок набагато більш виражена, ніж у чоловіків, внаслідок підвищення всмоктування алкоголю із шлунка під час передменструального синдрому.

Крім фізіологічних, існує ряд психологічних причин, за якими алкоголізм у жінок протікає важче, ніж у чоловіків. Представниці слабкої статі дуже рідко звертаються за допомогою до лікаря.

На відміну від західних країн, у нас просто не прийнято виносити цю проблему за межі будинку. Причина проста – жінка боїться громадського осуду.

Адже в Росії протягом довгого часу було прийнято, що чоловікові можна випивати, а жінки – ні. Тому вона намагається приховувати свою згубну пристрасть від оточуючих до самого останнього моменту.

А коли хвороба стає помітною, то часто вже занадто пізно-більшість жінок, які страждають на другий-третій ступінь алкоголізму, просто не хочуть лікуватися. Якщо людина не хоче позбавлятися від проблеми самостійно, то йому, незалежно від того, якої він статі, вже ніщо не допоможе.

Будьте обережні.

всі стадії алкоголізму

Від алкоголю в 89% випадків вмирають уві сні! Причому в більшості випадків це не якісь спилися алкоголіки, а «помірно» випивають люди, п’ють не тільки міцні, але і слабоалкогольні напої.

Для розуміння через алкоголь помирає стільки ж людей, скільки в дорожньо-транспортних аваріях. У питущого людини практично немає шансів дожити до старості і померти своєю смертю!

Як же бути якщо людина не може або не хоче відмовитися від алкоголю? В даний час проходить Федеральна програма «Здорова нація», в рамках якої кожному жителю РФ і СНД видається препарат для лікування алкогольної залежності БЕЗКОШТОВНО! За рахунок екстракту копринуса.

Глава 5 стадії алкоголізму.

Алкоголізм як прогресуюче захворювання при своєму природному перебігу протікає в три послідовно змінюють один одного стадії. Перехід від однієї стадії до іншої відбувається плавно і непомітно. Це захворювання ніколи не починається раптово. Несподівано можна захворіти на грип, жовтяницю, стенокардію, виразкову хворобу, апендицит, гонорею, дизентерію і багато ще чим, але тільки не алкоголізмом. Першої стадії алкоголізму обов’язково передує спокусливий етап регулярного «культурного» пиття, має різну тривалість, частіше в діапазоні від 1 року до 10 років. Схильні до алкоголізму люди проходять цей етап дуже швидко, інколи усього за кілька місяців, далі настає період малокультурного пиття, що, по суті, означає перехід у першу стадію алкоголізму. Тому я скептично ставлюся до популярної концепції «культурного» пиття. Це не вихід з положення. Всі алкоголіки колись починали культурно. Кожна людина, систематично вживає «культурно», ризикує стати алкоголіком.

Зупинити цю хворобу може тільки повна і остаточна тверезість. Але навіть у разі дуже рідкісних і короткочасних зривів, наприклад при одному епізоді в кілька років, хвороба неухильно прогресує. Кожен, навіть дуже рідкісний і нетривалий зрив не просто відкидає людину назад, а обважнює алкогольну залежність, все тугіше затягуючи вузол проблем.

Як розвивається алкоголізм або стадії алкогольної залежності.

Алкоголізм – це серйозне патологічне захворювання, що носить хронічний характер і викликає у людини сильну психологічну та фізичну залежність. Чим запущенней стадія алкогольної залежності, тим великі дози спиртного людина вживає, тим прогресивніше у нього розвиваються різні порушення в організмі, обумовлені отруєнням етиловим спиртом.

«Походження» алкогольної залежності.

Виникнення і розвиток алкоголізму безпосередньо залежить від обсягу і частоти вживання спиртного (враховуючи індивідуальні особливості організму). Існують окремі групи осіб, які ризикують потрапити в залежність від алкоголю, через те, що вони знаходяться в такому соціальному оточенні, де випивка вважається нормою. Деякі індивідууми схильні до алкоголізму через спадковість або нестійкого психічного стану.

У нашому суспільстві, де п’ють все поголовно, досить складно не піддатися загальній помилці і не пристраститися до алкоголю. Але така тенденція зовсім не означає, що всі, хто хоч раз спробував пиво, вино, горілку і т. п., неодмінно стають алкозалежними.

Є люди взагалі непитущі і ті, які помірно, розумно, зі смаком час від часу п’ють спиртне. У разі розвитку патології, захворювання, мова йде про розвиток алкогольної залежності у осіб, які зловживають алкоголем, втратили самоконтроль і схильні до регулярних запоїв.

Стадії алкогольної залежності.

У загальноприйнятій класифікації виділяють три з тадії алкогольної залежності. Крім того, існує ще нульова стадія, яку називають продром. Вона передує трьом подальшим щаблям і є останньою рисою перед настанням алкоголізму.

На цьому етапі людина вживає алкогольні напої періодично, однак, часто втрачає контроль над собою, напивається до втрати розуму. Причому залежності як такої ще немає – людина абсолютно байдужий до алкоголю, він може випити велику кількість спиртного сьогодні, а завтра не згадати про існування спиртного зовсім.

На першій стадії алкогольної залежності виникає непереборне бажання випити. Якщо такої можливості немає, то почуття потягу до алкоголю на деякий час зникає.

Але як тільки хворий отримує дозу алкоголю, він перестає контролювати кількість випитого. Стан сп’яніння на цій стадії часто характеризується дратівливістю, агресією, провалами в пам’яті. Людина починає ставитися до свого пияцтва абсолютно нормально, виправдовувати і прикривати свій алкоголізм надуманими причинами. У кінці першої стадії алкоголізму, яка може тривати від 1 до 5 років, хворому потрібно все більше і більше випивати, щоб відчувати «насичення».

На другому етапі розвитку алкоголізму кількість випитого людиною спиртного збільшується до тих пір, поки не досягне найвищої точки. На даній стадії у хворого формується вже фізична залежність. Виявляється вона у формі похмільного синдрому. Для полегшення цього стану алкоголік вживає невелику кількість алкоголю. Але так як це призводить лише до тимчасового полегшення, то йому постійно потрібна нова порція.

Це призводить до кількаденних запоям. Переривання запою без медичної допомоги загрожує множинними побічними ефектами, аж до розвитку психозів, важких соматичних захворювань або навіть летального результату.

На третій стадії організм постійно «вимагає» порцію алкоголю. Потяг до випивки стає непереборним. Для досягнення стану сп’яніння досить вже невеликої кількості спиртного. Відбуваються незворотні зміни психіки, розвиваються важкі захворювання нервової системи, внутрішніх органів. Нерідко запій в третій стадії закінчується «білою гарячкою».