три стадії алкоголізму друга

Друга стадія алкоголізму: клінічна картина і лікування.

Алкоголізм – патологічна залежність, яка формується поступово, непомітно для людини і його оточення. В її розвитку виділяють кілька стадій, що характеризуються різною симптоматикою і ступенем залученості. Друга стадія алкоголізму найбільш поширена (близько 90% перебувають на обліку у нарколога людей). На цьому етапі захворювання стає очевидним і потребує лікування.

Опис стадії.

На початку розвитку патологічної пристрасті до спиртного люди взагалі не помічають, що з ними відбувається щось не те. В силу російського менталітету споживання алкогольних напоїв не вважається ненормальним. Ніхто не звертає уваги на часте бажання випити, збільшення доз спиртного та інші тривожні ознаки. Тому на першій стадії захворювання люди до наркологів майже не звертаються. Не так часто це відбувається і на більш пізніх етапах розвитку залежності, так як хворими себе алкоголіки в більшості своїй не визнають. В цьому і полягає основна складність виявлення і лікування залежності від алкоголю.

Друга стадія алкоголізму вважається своєрідною «точкою неповернення».

Захворювання набуває хронічного перебігу, впоратися з ним самостійно вдається одиницям. Як правило, на цьому етапі люди п’ють щодня або йдуть в тривалі запої.

На цій стадії алкогольної залежності формується толерантність до дії спиртного. Етанол токсичний, і на надходження його у великих обсягах організм реагує відповідно. Як і при інших інтоксикаціях включається захисний механізм: людину нудить і рве. На другій стадії алкоголізму організм перестає реагувати на отруєння етанолом блювотою. З’являється виражений похмільний синдром.

Людина мучиться наслідками отруєння: сильні головні болі, нудота, диспепсія.

Спроба зняти неприємні симптоми прийомом нової дози спиртного призводить алкоголіка в запій і посилює залежність.

Друга стадія характеризується вираженими фізіологічними і психологічними змінами. Розвиваються різні захворювання, формується специфічний характер алкоголіка, своєрідне почуття гумору, звички. Зростає небезпека серйозних психічних розладів.

Симптоматика.

На цій стадії людині постійно хочеться випити, подолати потяг до алкоголю він не може, а тому п’є кожен день. Дози при цьому значно зростають. Це обумовлено тим, що малі обсяги не приносять задоволення, не доводять до «потрібної кондиції». При цьому шлунково-кишковий тракт не реагує на отруйну речовину, тому дозування алкоголю досягають значного обсягу. Чоловік з другою стадією може випити кількість спиртного в 5-8 разів перевищує фізіологічну норму.

За відсутності алкоголю людина нервує, дратується, може вести себе агресивно. Якщо ж з’являється можливість випити, то настрій стає радісним, піднесеним.

Порушується сон: без алкоголю заснути майже неможливо. З’являються ознаки депресивного стану, невдоволення навколишньою дійсністю. Без спиртного людина відчуває неприємні симптоми і на фізичному рівні: у нього погане самопочуття, головні болі, слабкість. Часто такі люди не в змозі чітко сформулювати локалізацію і характер нездужання. Зате після прийняття чергової дози всі неприємні відчуття як рукою знімає.

Абстинентний синдром.

Характерною ознакою є абстиненція. Цим терміном позначається набір симптомів, що виникають після припинення вживання спиртного. Тривалість та інтенсивність прояву абстинентного синдрому залежить від тривалості запою, загального стану здоров’я людини.

Як правило, на другій стадії алкоголізму гостра симптоматика спостерігається протягом 2-3 днів.

До проявів алкогольного абстинентного синдрому відносяться:

нудота, блювання; розлади травлення, діарея; порушення терморегуляції: періодичне підвищення температури, сильна пітливість, тахікардія; різкі перепади тиску; тремор кінцівок; болі, важкість у голові; погана координація рухів; м’язова слабкість; раптові мимовільні скорочення м’язів.

Після затяжних важких запоїв можуть спостерігатися напади, що нагадують епілептичні, з судомами, мимовільним спорожненням сечового міхура.

Не варто плутати цей стан з похміллям, незважаючи на те, що симптоми дуже схожі. Воно може виникнути і у здорової людини, якщо він випадково перебере спиртного.

Абстиненція характерна саме для алкогольної залежності. Вона відрізняється більш тривалим терміном прояви. Також при алкогольному абстинентному синдромі відзначається вторинне патологічний потяг: людині здається, що йому просто необхідно випити, без цього він не уявляє собі подальше існування. У здорових людей в стані похмілля виникає відраза до спиртного.

Зворотний розвиток абстинентного синдрому супроводжується зниженням інтенсивності симптоматики, відновленням сну, загальним поліпшенням самопочуття. Найдовше зберігаються симптоми неврологічного порядку.

Прийом нової дози спиртного в цей час значно покращує працездатність, знімає гострі симптоми: головні болі, нудоту. Підвищується концентрація уваги, слабшає тривога, настрій піднімається.

Похмелитися допомагає визначити, чи є погіршення психічного стан проявом власне абстиненції або ж це ознака психічного розладу. У першому випадку у людини після прийому спиртного симптоми абстиненції послаблюються. При психічних порушеннях розлад когнітивних функцій, процесу мислення посилюється.

Після того, як гострі прояви алкогольного абстинентного синдрому куповані, відновлюються фізіологічні і психічні процеси. Зникає цинізм, моральні і моральні ознаки повертаються в норму.

Як правило, таке відновлення характерно для початкових етапів другої стадії алкоголізму.

Якщо ж після зняття абстиненції уявлення про те, що добре, а що погано, у алкоголіка зберігаються, то мова йде про деградацію особистості.

Ваш Нарколог попереджає: захворювання, що розвиваються на другій стадії алкоголізму.

На другій стадії алкоголізму під впливом постійної інтоксикації розвиваються різні соматичні патології. Етанол надає дію на всі органи і системи, в результаті вони починають гірше функціонувати, з’являються відхилення. В першу чергу, загострюються хронічні захворювання, якщо вони є у алкоголіка. Також виникають різні порушення в залежності від індивідуальних особливостей організму.

Найбільш поширені патології у алкоголіків на другій стадії:

захворювання органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту (гастрити, виразкова хвороба, коліт, панкреатит); хвороби печінки (стеатоз, гепатит алкогольної етіології, по мірі прогресування ці процеси призводять до цирозу); порушення функціонування ЦНС, погіршення роботи мозку, розлади вегетативної нервової системи, ураження серця і судин (гіпертонія, ІХС, атеросклероз, кардіопатії); патології нирок.

Зростає ризик крововиливів в мозок, геморагічного інсульту. У схильних людей на цьому етапі розвитку алкогольної залежності велика ймовірність появи психічних порушень (делірію, психозів, галлюциноза, енцефалопатії).

Відео — три стадії алкоголізму друга (Відео)

У міру посилення алкоголізму ризик психічних порушень зростає.

Розлади психіки та алкогольна деградація.

У залежних від алкоголю людей відбуваються патологічні зміни в психіці. Їх умовно поділяють на три типи:

деградація особистості; загострення деяких особистісних якостей, що не є патологією; психоорганічний синдром.

Ці порушення спостерігаються незалежно від того, чи перебуває алкоголік під впливом етилового спирту чи ні.

Також психічні розлади, що розвиваються на тлі тривалого непомірне споживання алкоголю, класифікують на такі види:

депресивний – спостерігаються різкі перепади настрою, переважає пригніченість, дратівливість, схильність до створення конфліктних ситуацій; эксплозивный – висока емоційна лабільність, напади агресії; пограничний – у людини є схильність до обману для отримання грошей або спиртного, бажання досягти задоволення максимально легко; астенічний – характеризується душевної слабкістю, надмірною дратівливістю, істеричність, схильністю до емоційного шантажу близьких; конформный – людина легко підпадає під чужий вплив, що його дуже хвилює думка інших людей; синтонный – алкоголік постійно перебуває у піднесеному настрої, жартує (гумор специфічний), необґрунтовано оптимістичний, настирливий, веде себе безпардонно; шизоидный – п’яниця емоційно холодний по відношенню до оточуючих, байдужий, підозрілий, схильний до вживання спиртного поодинці; істеричний – схильність до демонстративного поведінки, егоцентризм, брехливість, інфантильність, імпульсивність.

Алкогольна деградація-це процес погіршення особистісних особливостей, падіння інтелектуального рівня і когнітивних функцій. Людина втрачає набуті навички і знання, засвоєння нової інформації утруднене або неможливо. Бажання і думки зводяться до того, як би випити, знайти грошей на чергову пляшку. Морально-моральні принципи поступово зазнають негативних змін.

Алкоголік схильний проводити час, нічим не займаючись, його нічого не цікавить. Внаслідок цього він перестає звертати увагу на близьких, втрачає з ними емоційний контакт, в результаті відносини з оточуючими псуються, сім’ї розпадаються.

Такі люди легко розлучаються з хорошою роботою, погоджуються на більш низький соціальний статус і низькооплачувану непрестижну працю, від якої також легко відмовляються, якщо це заважає випивати.

Лікування алкоголіків з другою стадією.

Більшість людей усвідомлюють свою хворобу саме на цьому етапі. Одні намагаються приховати її, інші долають сором і звертаються до нарколога. Лікування проводиться із застосуванням медикаментозних засобів, психотерапевтичного впливу. Найбільш значущі результати досягаються при комплексній терапії, що проводиться в стаціонарі. Ізоляція алкоголіка від звичного соціального середовища, неможливість купити спиртне – важливі умови ефективності терапії.

Методи, що застосовуються при алкогольній залежності, включають детоксикаційні заходи і симптоматичне лікування, якщо хворий надходить в стаціонар в стані абстиненції.

Якщо ж пацієнт звертається до лікаря в тверезому стані, то можуть бути призначені медикаментозні препарати, що викликають огиду до спиртного (Дисульфірам, препарати на його основі – Тетурам, Еспераль, Антабус). Застосування цих лікарських засобів пригнічує активність ферменту ацетальдегіддегідрогенази, який розщеплює токсичний метаболіт етанолу. В результаті, у хворого спостерігаються інтенсивні прояви абстиненції. Як правило, лікування проводять таким чином: вводять препарат, а через деякий час дають невелику дозу алкоголю. Так формується умовний рефлекс до спиртного.

Для нормалізації сну, зняття тривожності, депресивних проявів призначаються препарати групи анксіолітиків. Для відновлення мозкової активності застосовуються ноотропні засоби.

У процесі лікування алкоголізму паралельно проводиться терапія захворювань, які розвиваються на тлі непомірного споживання спиртного.

Крім нарколога, в терапії алкоголіків обов’язково участь психотерапевта. Курс лікування у цього фахівця істотно підвищує ефективність, знижує ймовірність подальших зривів.

В комплекс В хороших клініках включається соціальна адаптація хворого. Людину необхідно вирвати з середовища, яка сприяла розвитку залежності, допомогти йому знайти роботу.

Симптоми і лікування другої стадії алкоголізму.

Алкоголізм – це захворювання, яке виникає у людини при зловживанні спиртними напоями. Багато хто називає його шкідливою звичкою, але це в корені не вірно, так як в результаті вживання спиртних напоїв виробляється важка психологічна залежність. Першу стадію захворювання не завжди рідні, і сам хворий, можуть розпізнати, але друга стадія алкоголізму вже проявляється особливої симптоматикою. На даному етапі потрібно терміново надавати допомогу людині, так як захворювання може перейти в хронічну форму, на якій виникають незворотні ускладнення.

Друга стадія алкоголізму.

Друга стадія алкоголізму.

Не всі можуть помітити рубіж між першою і другою стадіями алкоголізму. По мірі розвитку цього етапу тривалість запоїв поступово збільшується, а проміжки між ними все менше. Друга стадія алкоголізму триває від 5 до 15 років. Все залежить від того, скільки людина вживає спиртних напоїв. Для неї характерна добова доза алкоголю в кількості 500 мл і більше. У жінок звикання до алкоголю, більшою мірою залежить від того наскільки регулярно вони вживають спиртні напої. Кількість вживаного не настільки важлива. А у чоловіків важливий і той і інший фактор. Тому жінки більш схильні до розвитку алкоголізму і стадії переходять одна в іншу також швидше. Багато лікарів стверджують, що вилікувати жіночий алкоголізм на розвиненій 2 стадії неможливо.

Коли людина вживає алкоголь на даному етапі, то у нього поліпшується настрій. Але при цьому доза вже більше, ніж при першій стадії.

Відмінною особливістю 2 стадії є високий рівень толерантності до спиртних напоїв. Цей момент дуже небезпечний для здоров’я і життя алкоголіка. Крім того, людина на цьому етапі часто не перебирає алкоголем. При нестачі грошей алкоголік може вживати аптечні настоянки, одеколон та інші види сурогатів, що призводить до серйозних і стрімким проблем зі здоров’ям. Причиною цього стає втрата соціального статусу, роботи, сім’ї і загалом позначається деградація особистості. Людина не може самостійно повноцінно оцінити небезпеку ситуації і його мета тільки чергова доза алкоголю.

Увага! Для другої стадії характерно, що людина вживає алкоголь вже не для того, щоб поліпшити настрій, а щоб вгамовувати фізичну потребу організму.

Симптоми і ознаки.

Інтоксикація організму на 2 стадії алкоголізму вже проявляється гострими симптомами. До них відносяться головний біль, нудота, напади блювоти, тремор кінцівок, тахікардія. Щоб ці ознаки пройшли потрібна чергова доза алкоголю.

Алкоголіка можна розпізнати за такими психологічними ознаками:

три стадії алкоголізму друга

періоди агресії і злості; депресивний стан, апатія; неадекватні вчинки; схильність до конфліктів; постійна тяга до вживання алкогольних напоїв.

2 стадія алкоголізму: визначення.

Вже на даному етапі проявляються тривалі запої. Але характерно, що людина після випитого не загальмований і працездатність збільшується в стані алкогольного сп’яніння. Крім того, людина стає швидше і він виконує як фізичну так і розумову діяльність високопродуктивно. Після виходу алкоголю з організму або ж зниження його концентрації психоемоційний стан змінюється, і у людини прокидається непереборна тяга до алкоголю.

Коли алкоголік тверезий, то він млявий, швидко стомлюється, а також проявляються всі його негативні якості. Загалом алкоголік починає деградувати. Його інтелектуальні здібності знижуються, вирішення звичайних побутових проблем стає важким завданням.

Ще один симптом – це безсоння. Людина не може заснути без дози алкоголю, але при вживанні великої кількості алкоголю він стане активним і заснути йому теж не вдасться. На ряду з безсонням у алкоголіка можуть бути кошмари.

На другій стадії алкоголізму людина входить в затяжні запої, після яких часто трапляється припадок. Ознаками такого нападу можуть бути судоми в процесі яких людина може прикусити язика, а також мимовільне сечовипускання.

Після запоїв людина стає жертвою галюцинацій, «білої гарячки», параноїдальних ідей. А також, у багатьох проявляється алкогольні ревнощі. Це розлад особистості, при якому алкоголік починає патологічно безпідставно ревнувати свого партнера, не бачачи своїх проблем і справжніх причин проблем в сім’ї.

Характерне стан для алкоголізму 2 ступеня – це психоз «Алкогольний Корсаковський». Таке ускладнення від вживання спиртних напоїв проявляється порушенням чутливості кінцівок – її відсутність або сильні болі. Ще одним симптомом даного психозу є розлади пам’яті. Іноді доходить до того, що людина прокидаючись в своєму будинку не може згадати де він знаходиться.

Лікування.

2 стадія алкоголізму – це той випадок, коли лікування дає позитивні результати, але без допомоги фахівців впоратися не вдасться. Лікування комплексне, і потрібна допомога багатьох лікарів.

Першою і головною умовою для початку терапії є повна відмова від алкоголю. Залежність залишається на все життя, тому якщо людина почне вживати алкоголь в маленьких дозах після лікування, то рано чи пізно це призведе до рецидиву і запоїв.

Детоксикація. Психологічна реабілітація. Соціальна адаптація. Медикаментозне лікування спрямоване на усунення супутніх захворювань і зняття характерних симптомів. до змісту ↑

Медикаментозна терапія.

Лікування за допомогою ліків проходить також декількома етапами. Перший – це детоксикація, при якій здійснюється чистка організму від токсичних речовин і продуктів розпаду етилового спирту. Детоксикаційна терапія позбавляє пацієнта від фізичної залежності, тобто від похмільного синдрому. Також при цьому починають нормалізуватися обмінні процеси і сон. Препаратами для детоксикації є унітіол, натрій тіосульфат.

Особливе місце в медикаментозної терапії виділяють корекції порушень психіки. При цьому призначаються препарати седативного або психотропної дії. Це допомагає зняти такі симптоми як напруженість, дратівливість, тривогу, а також спостерігається загальне вегетостабалізативну дію. Препарати-Аміназин, Левомепромазин.

Важливо, що психотропні ліки повинен призначати тільки кваліфікований фахівець, і приймати їх слід тільки за призначеною схемою і дозуванні. Так як при безконтрольному прийомі цих препаратів може розвинутися залежність від них. До транквілізаторів відносять такі ліки як Еленіум, Триоксазин, Діазепам.

Ще однією групою препаратів є ноотропи. Вони сприяють нормалізації обмінних процесів в організмі, в результаті тяга до алкоголю стане менш виражена.

Існує така процедура, як «кодування» алкоголіка. Для цього людині вколюють Дисульфірам, який взаємодіючи з алкоголем провокує неприємні симптоми – головний біль, запаморочення, тахікардія, блювання і т. д.

Головна умови терапії-повна відмова від алкоголю.

Увага! Медикаментозна терапія призначається також якщо були діагностовані інші супутні захворювання. Наприклад, гастрит, виразкова хвороба, алкогольний гепатит і т. д.

Психологічний метод.

Алкоголік обов’язково після проходження медикаментозної терапії повинен пройти психологічну реабілітацію. Так як друга стадія алкогольної залежності розвиває стійку психологічну залежність, тобто проблема алкоголіка сидить глибоко в голові і просто прокапавшись людина не вилікується. Іноді у людей на повне проходження лікування йде 6-8 і більше місяців.

Однією з найвідоміших програм у всьому світі є методика 12 кроків. Вона має на увазі самоаналіз пацієнта, зміна його мислення і допомогу за груповим принципом. Важливо, щоб людина деякий час був ізольований від усього, щоб почати змінюватися.

Соціальна адаптація – це етап лікування, який проходить вже вдома. Людині психолог допомагає адаптуватися в соціумі, повернутися в трудовий колектив, відновити відносини з членами сім’ї. Ще рекомендується алкоголіку відвідувати збори Анонімних Алкоголіків.

Прогноз.

Вилікувати алкоголізм 2 стадії можливо, тільки при повноцінному лікуванні призначеному лікарями. А також при повній підтримці рідних і близьких. Дана стадія захворювання — це вже важка психологічна залежність від алкоголю. Тому часто люди зриваються і знову входять в запої. Позитивний результат спостерігається тільки у тих, хто повністю усвідомив своє захворювання.

Стадії алкоголізму-характерні ознаки і відмінності.

Алкоголізм вважається прогресуючим захворюванням і має три стадії алкогольної залежності, кожна з яких характеризується своїми відмінностями. Вони послідовно змінюють один одного, якщо хвороба запущена. Перехід від однієї стадії до іншої може відбуватися протягом декількох десятків років, а може розвиватися стрімко. Для розгляду відмінностей в стадіях у чоловіків і жінок не потрібна порівняльна таблиця, адже, незалежно від статевої належності, є загальні ознаки і симптоми.

1 Перша стадія алкоголізму – початок тернистого шляху.

Тривалість першої стадії алкогольної залежності може тривати від 3 до 10 років. Протягом цього тривалого етапу у людини з’являється виражене пристрасть до алкогольних напоїв, яке на тлі інших пристрастей є найсильнішим. Таке бажання хмільного задоволення і збільшення дози випитого з’являється безпосередньо під час процесу розпивання спиртних напоїв. Людина вже не розуміє, скільки алкоголю йому потрібно випити, щоб він зміг повністю задовольнити свої потреби. Проте усвідомлення того, що відбувається і контроль над своєю поведінкою на цьому етапі зберігаються.

Якщо розглядати характерні ознаки першої стадії алкогольної хвороби, то можна чітко простежити піднесеність настрою і азартний дух алкоголіка в передчутті випитої пляшки спиртного. А ось якщо миттєві бажання не задовольняються, то його поведінка різко змінюється. З’являється почуття дратівливості і агресивності, яку він в першу чергу намагається зігнати на своїх родичів та близьких. При цьому в разі тривалої відсутності спиртного в його житті він обов’язково компенсує його у великих дозах при наступній же алкогольній вечірці.

Серед найбільш явних ознак, які характеризують першу стадію алкогольної хвороби, можна виділити:

стійкий блювотний рефлекс. Навіть при перевищенні регулярно вживаної дози спиртного у алкоголіка, особливо у чоловіків, захисна реакція організму у вигляді блювотного рефлексу втрачається; часті провали в пам’яті. При невеликому вживанні алкоголю з’являється відчуття втраченості і забудькуватості. У медицині такі симптоми мають наукове обґрунтування – палімпсест, який є другим не менш характерною ознакою першої стадії алкогольної залежності; підвищення регулярності вживання спиртних напоїв. Частота прийому може збільшуватися до 2-3 разів на тиждень. Причому людина абсолютно не відчуває ніякої настороженості. Для нього це заняття переростає в буденність і прирівнюється до звичайного походу в спортзал або вечірньої прогулянки; стійкість до спиртного. У зв’язку з тим, що організм постійно відчуває натиск великої кількості алкоголю, виробляється своєрідний імунітет. Якщо раніше людині для сп’яніння потрібно було випити приблизно 150 мл спиртного, то тепер для досягнення подібного ефекту йому потрібно в 3-4 рази більше алкоголю.

Рекомендуємо ознайомитися.

Згідно зі статистикою, тільки 24 % опитаних чоловіків зізнаються собі і суспільству в тому, що у них розвиваються ранні симптоми і ознаки першої стадії алкогольної залежності.

Ще 12 % зрілих чоловіків не заперечують той факт, що їх виражені симптоми тяги до хмільним напоїв є першими дзвіночками розвитку пивного алкоголізму. Інша ж частина чоловіків доводять суспільству, що у них немає схильності до алкоголізму, і вони тримають ситуацію під контролем. У зміні психічного стану залежного від алкоголю і поведінці в суспільстві можна виділити наступні основні ознаки:

будь-які спогади або згадки про алкоголь викликають почуття ейфорії; в голові виникають постійні компроміси-пити або не пити, які в кінцевому підсумку сходяться до прийому алкоголю, паралельно підштовхуючи оточуючих приєднатися до цієї «непоганий» затії; справжнє задоволення людина отримує від стану алкогольного сп’яніння, а не від його наслідків; на тлі постійної дратівливості і боротьбу думок з приводу пристрасті до алкоголю починають з’являтися конфліктні ситуації в сім’ї і на роботі; розлади сну, неприємні

Приблизно так виглядає перша стадія алкоголізму. Якщо хвороба запущена, і не застосовуються ніякі засоби лікування, до описаних вище характеристик додаються ще більш небезпечні симптоми і ознаки.

2 Друга стадія – найпоширеніший етап.

Як вже говорилося раніше, перша стадія алкогольної залежності може тривати від 3 до 10 років, а цифрові показники другої стадії збільшуються від 5 до 15 років. При цьому стійкість до алкогольних напоїв під час цього етапу хвороби продовжує рости і підвищується в межах від 0,5 до 1,5 л.

У проміжках між вживанням алкоголю і його відсутністю характер алкоголіка різко змінюється. При спробі зосередитися на ситуації або поміркувати з’являється дратівливість і підвищена агресивність, такі люди не здатні адекватно мислити, у них відсутня логіка, а пам’ять знаходиться практично на нульовому рівні. Однак у разі появи в їх житті заповітного алкоголю організм відразу розслабляється, відчуваючи легке наближення свободи і комфорту. Почуття неврівноваженості і швидкої втоми, як у чоловіків, так і у жінок, легко змінюється і емоційна складова.

Відсутність самоконтролю призводить до психологічного розладу, в процесі якого часто можна спостерігати незрозумілий для тверезого оточення «алкогольний гумор», надмірну грубість і втрату інтересу до всього що відбувається. Нарівні з характеристиками першої стадії алкоголізму, з’являються також і інші симптоми, які різко відрізняються від симптомів попереднього етапу:

Абстинентний синдром. Основні ознаки проявляються у вигляді жорсткої необхідності похмелитися після великої дози напередодні випитого спиртного. Однак надалі ця потреба може виникати і після вживання малих і середніх доз алкоголю. Тривалість такого стану на початкових етапах може варіюватися від 1 до 4 днів і поступово збільшитися до 6-10 днів (здебільшого у чоловіків); Вегетативні порушення. Виявляється у вигляді підвищеної пітливості, ознобу, аритмії, тяжкості в голові і ломоті в тілі, тахікардії. Спостерігається відраза до їжі, на мові з’являється характерний біло-коричневий наліт; неврологічні порушення. Це часті симптоми другої стадії алкоголізму. Вони включають в себе тремор верхніх і нижніх кінцівок, очей і язика, голови, порушення координації рухів, зниження пружності м’язів і зниження реакції на світло; Психічні розлади. На тлі абстинентного синдрому виникає порушення сну, може проявлятися повне безсоння. Поганий сон пов’язаний одним ланцюжком з появою кошмарних снів, де хворому весь час здається, що він падає в безодню». Посилюється тривога, виникає страх перед смертю. У тяжких формах у вечірній і нічний час доби можуть виникати галюцинації і панічні атаки (ввижаються вигадані істоти, тварини, люди і з’являється відчуття постійної присутності ворога за спиною); Формування запоїв. На зміну частих випивок приходять так звані псевдозапої (систематичне зловживання алкоголю). Їх тривалість може варіюватися від декількох днів до тижнів. Основна доза прийому спиртного у чоловіків припадає на другу половину дня, причому в даному випадку для алкоголіка важливо випити максимальну дозу спиртного з мінімальними проміжками в часі.

3 Третя стадія – завершальний етап деградації людини.

Через 10-15 років безперервного вживання алкоголю, формується третій завершальний етап розвитку алкоголізму. Найголовнішою відмітною ознакою є різке зниження толерантності (стійкості) до алкоголю. Виникають часті психози, які протікають з підвищеною агресивністю, без почуття ейфорії. Якщо на попередніх етапах алкогольного захворювання спостерігалася тимчасова або часткова втрата пам’яті, то тут чітко простежується тотальна амнезія, а потреба алкоголю перетворюється на справжні запої і пияцтво.

У зв’язку з ослабленням переносимості великої кількості міцних спиртних напоїв, хворий віддає перевагу слабким винам і слабоалкогольних напоїв. Однак навіть зменшення міцності алкоголю не позбавляє від факту постійної його присутності. При цьому хворий знаходиться в безперервному стані сп’яніння і потягу до спиртного. Днів, коли алкоголіка можна побачити тверезим, дуже мало, і вони в основному пов’язані з відсутністю грошових коштів.

Якщо говорити про кількісні показники, то на початку запою хворий приймає алкоголь дробовими частинами в межах від 0,6 л до 1 л в день. Надалі доза спиртного різко знижується до 0,3-0,5 л горілки або вина на добу, а потім і зовсім зводиться до мінімуму, поки не з’являється повна непереносимість алкоголю, і організм не говорить стоп, і тоді запій тимчасово припиняється. Подальші спалахи алкогольної потреби виникають, як правило, раптово, через кілька днів або тижнів.

Здатність до трудової діяльності і духовним цінностям повністю втрачається. Така людина стає справжньою тягарем для рідних. Адже тепер і у чоловіків, і у жінок мета в житті одна – добути кошти на заповітний алкоголь. На цьому етапі хвороби відбувається повний розпад людини, як особистості, і настає так звана деградація, яку умовно можна розділити на три основних категорії:

Алкогольно-психопатоподібна. Симптоми проявляються у вигляді нестійкої психіки, спалахів гніву, неконтрольованої агресії, супроводжується жорстоким і незрозумілим алкогольних гумором, а також непристойною поведінкою з повною втратою моральних і етичних норм. Такі люди повністю апатичні до роботи, постійно вступають у конфлікти з суспільством, ухиляючись від лікування і намагаючись втягнути в свій алкогольний світ якомога більше людей. Органічно-судинна. Така форма деградації характерна для осіб, у яких алкоголізм поєднується разом з порушеннями роботи судин головного мозку і його травмами. У цьому випадку спостерігається недоумство, порушення сну, низький рівень працездатності, знижена увага і важкий депресивний настрій, що може призвести до спроб суїциду. Внаслідок великої кількості захворювань внутрішніх органів хворі цієї категорії піддаються лікуванню. Змішаний. Об’єднує в собі симптоми двох попередніх форм деградації, змінюючи їх вираженість протягом всього перебігу захворювання.

І трохи про секрети.

Російські вчені кафедри біотехнологій створили препарат, який зможе допомогти при лікуванні алкоголізму всього за 1 місяць.

Головна відмінність препарату-його 100% натуральність, а значить ефективність і Безпека для життя:

усуває психологічну тягу виключає зриви і депресію захищає клітини печінки від ураження виводить з сильного запою за 24 ГОДИНИ ПОВНЕ ПОЗБАВЛЕННЯ від алкоголізму незалежно від стадії дуже доступна ціна.. всього 990 рублів.

Курсовий прийом всього за 30 днів забезпечує комплексне вирішення проблеми з АЛКОГОЛЕМ. Унікальний комплекс АЛКОБАР’ЄР є на сьогоднішній день найефективнішим в боротьбі з алкогольною залежністю.

Перейдіть по посиланню і дізнайтеся всі переваги алкобарьера.

Стадії алкоголізму у чоловіків і жінок: симптоми згубної звички.

три стадії алкоголізму друга

Алкоголізм сьогодні — це та грань, яку не можуть перейти більшість людей. Причинами можуть стати спадкові фактори, слабодухість або байдужість до власного життя. Він з’являється поступово, крок за кроком. До первинних симптомів додаються нові, більш небезпечні, і, нарешті, настає повна деградація.

На жаль, шляху назад часом немає. Стадії алкоголізму у чоловіків і жінок однакові, але ознаки різні. Зазвичай, найостанніші алкоголіки, не усвідомлюють, що вони хворі і лише на деякий час, можуть відсторонитися від шкідливої звички.

Але потім все триває знову. З чого починається алкоголізм і до чого може привести. Розглянемо всі стадії, відмінності між жіночим і чоловічим алкоголізмом, щоб повніше зрозуміти, як допомогти хворим людям.

Формування алкогольної залежності.

Алкогольна залежність-це складно виліковна хвороба. Часто недуга приходить сам, пацієнт, спробувавши раз, приохотившись до слабоалкогольних продуктів, не підозрює про те, що у нього виробляється фізіологічна тяга до спиртного.

Залежність той алкоголю починається з малого і непомітно.

Починає формуватися така тяга з періодичних святкувань. Явище стає звичкою, і пацієнт вже не здатний впоратися з цим.

Що ж є причинами розвитку згубної звички?

Образно фактори можна розділити на три категорії: фізіологічні; психологічні; соціальні.

У кожен розділ входять причини, які поступово ведуть до повної деградації, як би переступаючи через тимчасові ступені: стадії алкоголізму.

Фізіологічний.

Цей вид факторів пов’язаний зі змінами роботи органів і життєво важливих систем організму людини. Також вони можуть залежати від особливостей людини, його віку і т. д. Коли в організмі порушені обмінні процеси і метаболізм, то ймовірність звикання до алкоголю збільшується. Вікові параметри, також впливають на розвиток тяги до спиртного. Підлітки і юні особи швидше долучаються до згубної звички, ніж доросла людина, що відбулася, якщо тільки у нього не виникає сторонніх факторів. Нервові захворювання, депресія, сильна схильність до стресових ситуацій. Колишні травми головного мозку або частин тіла. Генетична схильність.

Психологічний.

Це зовнішні фактори, які порушують емоційний фон, психічну стабільність людини.

До них відносяться: Підвищена чутливість. Егоцентризм. Сильна нервова збудливість, тривожність. Плаксивість і смуток. Самотність. Низька самооцінка і відсутність самореалізації.

У людей, що мають такі особистісні дефекти дуже важко пристосуватися в суспільстві. Їм здається, що вони нікому не потрібні або що їх не розуміють. У людей з підвищеним «его» важко знайти роботу і взаєморозуміння в колективі. Часто спроби налагодити життя закінчуються масовою пиятикою.

Соціальний.

Проживання в тому чи іншому середовищі, недолік можливостей змінити життєвий уклад і багато інших впливів з боку оточуючих людей часто призводять до неможливості відмовитися від чарки спиртного. Вплив натовпу. Часті посиденьки з друзями, коли не можеш відмовити. Фінансова нестабільність. Проблеми на роботі або відсутність такої. Великі борги. Хвороби близьких і рідних. Низька культура людини. Не можливість отримати освіту. Побутові проблеми. Розставання з близькими людьми.

Соціальне оточення, побутові проблеми сильніше впливають на формування алкогольної тяги суспільства.

Стадії алкоголізму.

Алкоголізм-це проблема, що руйнує сім’ї, особистість і суспільство в цілому.

Алкоголізм руйнує особистість.

Небезпека захворювання полягає в тому, що спиваються не тільки дорослі мужики, а й підлітки, а також жінки.

Відмінності між жіночим і чоловічим алкоголізмом.

Перебіг захворювання у чоловічої і жіночої статі проходить однаково. Ті ж причини і стадії, ті ж результати.

Але є деякі відмінності в способах вживання міцних напоїв: чоловіки вважають за краще випивати в галасливій компанії, їм необхідно суспільство. Жінки, навпаки, схильні до самотності, а значить і п’ють поодинці, потай, щоб ніхто не бачив. Жінки вважають за краще запивати проблеми в сім’ї, особистому житті. Чоловіки не вирішують такі проблеми випивкою. Вони люблять прикластися до чарки на будь-яких веселушках, святах. Для чоловічої статі властиві міцні міцні напої: коньяк, віскі, горілка, самогон. Жінки прилаштовуються більше до слабоалкогольних напоїв: пиво, вино. Мужика – алкоголіка помітити легше. Він може визнати, що хворий, від жінки такого не почуєш. Вона важко проходить лікування і тривало відновлюється після захворювання. Мужик спивається менше, так як в його організмі присутня велика кількість ферментів, здатних розщепити алкоголь. Жінка п’яніє швидше від малих доз. Тому і деградація настає раніше.

Чоловіча відкритість вживання алкоголю пов’язана з думкою оточуючих. Зазвичай якщо мужик п’є, особливо тривожності ніхто не має. Жінка навпаки, намагається сховатися від людей. На її плечі лягає сім’я, будинок, турботи про близьких. Вона зовсім не повинна пити. Але якщо стався перелом, значить всі вважають її слабкою, опустилася.

У мужиків все йде здавна. Раніше вважали, що він добувач, і якщо прийшов з роботи «під шафі», то так має бути. Такий сімейний уклад і зараз триває. Випити під час зарплати, обмити пам’ятний день у друга (брата, свата), справити день народження начальства. Причин маса, а головне в алкоголізмі чоловіків – це привід.

Перша стадія.

Швидше за все тут мова піде про нульовий стадії, яка носить назву продромальна. Це звичайні будні. Люди вживають спиртові напої у вихідні, у свята,з нагоди. Нічого не віщує біди. Випили, закусили, при цьому зберігають своє обличчя і пам’ять.

Ця стадія характеризується можливістю відмовитися від запропонованої стопки.

Основними ознаками, що описують цю стадію, є: байдужість до відсутності міцних напоїв. Тут спрацьовує принцип: Ні і не треба. Людині легко відмовитися і зробити вибір на користь себе і свого здоров’я. Він спочатку подумає, у що виллється сьогоднішня п’янка і як буде погано завтра. Сюди слід віднести любителів пропустити чарочку для апетиту і не більше. Пацієнт здатний відмовитися від другої чарки і так би мовити знає міру. Він не може пити поодинці.

Якщо громадянин зміг відмовитися від запропонованої дози алкоголю, він не відчуває докорів і фізіологічних мук. Він здатний зберігати працездатність тривалий час, не полегшуючи свої фізичні перенапруги пляшкою гаряченького.

Він відмінно себе почуває і без горілки, навіть довгий час. Але не проти посидіти з друзями за кухлем пива або чаркою коньяку, поговорити, послухати, а потім встати і піти.

Перша стадія алкоголізму — вживання з нагоди.

Якщо людина трохи перебрав, то ранкове похмілля буде важким, що супроводжується блювотою, сильним головним болем – це захисна реакція організму на отруєння спиртом. Потім триває тривалий відрізок часу, коли він може зовсім не пити.

Але часто такі «маленькі і нешкідливі» посиденьки долучають до частого вживання і тоді пацієнт потрапляє в групу ризику, а значить прийде перша стадія алкоголізму.

Друга стадія.

На цій стадії організм сприймає алкоголь як продукт харчування. Інтоксикація йому звична. Якщо в продромальний період він всіляко намагався відторгнути отрути і токсини через рясну блювоту, то тут блювотний рефлекс пропадає. Як наслідок, спирту залишається в організмі більше, він сильніше всмоктується в кров, відбувається сильне сп’яніння з провалами в пам’яті, які не рідко, не відновлюються.

Головною ознакою цієї стадії алкоголізму є кратне вживання спирту в тиждень. Наприклад, два, три рази – стає стабільністю. Тут хворому не важливі свята і приводи. Організм починає вимагати певну дозу, після якої настає страшне похмілля, що виражається у вигляді сильного головного болю, тряскою тіла.

Важливо! Щоб усунути тяжкість похмілля, хворий впевнений, що знову випита стопка поправить положення. Потреба похмелитися і є ознакою алкоголізму.

В результаті похмілля може наступити багатоденна п’янка. Але на цій стадії пацієнта виявити дуже важко, деякі все ж справляються з собою, і тривалий час не вживають.

Ознака другої стадії-стабільність вживання алкоголю.

Відмінність від першої стадії-кількість випитого. Щоб досягти потрібного ефекту людині потрібно напоїв в кілька разів більше, він починає пити без розбору, змішуючи різні типи випивки.

Основними симптомами є: Психічна залежність. Пацієнт всякий раз, коли у нього виникла проблема, думає про чарці. Сам собі шукає привід для випивки. Під час застілля намагається бути душею компанії, часто вимовляє тости, щоб скоротити час між випитим дозами. Постійно виправдовує себе, що «я не алкаш», «нічого страшного», «завтра не буду». Він отримує величезне задоволення від кожної випитої стопки. Намагається протистояти умовлянням не пити з боку близьких, проявляючи агресію, влаштовуючи лайка. Іноді це стає причиною для випивки.

У п’яному стані відбувається погіршення стану, зовнішності, з’являється дратівливість. Якщо ваш домочадець з нетерпінням чекає вихідних, щоб відпочити в колі друзів, то варто бити тривогу, так як несвоєчасна допомога може привести до більш небезпечних стадій алкоголізму.

Третя стадія.

три стадії алкоголізму друга

На третій стадії до перерахованих вище ознак додаються більш серйозні. Хворий навряд чи визнає себе хворим. При малій дозі сп’яніння у нього проявляється підвищена активність, працездатність, яка відразу ж пропадає, після чергової чарки.

Важливо! Доза збільшується в кілька разів. Залежить від індивідуальних здібностей людини.

Головна відмінність від перших стадій – це багатоденне вживання алкоголю з перервами на роботу. Хворий не може навіть заснути без пропущеної чарки горілки. Для нього стає не важливим тип випивається вмісту, його наявність градусів. Компанія для алкоголіка вже не важлива, випити поодинці для нього стає не в дивину.

Відмінність третьої стадії алкоголізму — запойность.

Хворий іноді може забути про існуючу сім’ю, він стає агресивним. На цій стадії з’являються домашні сварки, що закінчуються побиттям. Оточуючі страждають не менше ніж алкоголік. Вони стають співзалежними. Часті вмовляння про кодування та лікування не увінчуються успіхами, навіть у тверезому стані.

Четверта стадія.

Цей етап вважається заключним. Настає повна деградація. Не рідко етап може закінчитися летальним результатом від серцево-судинних захворювань, білої гарячки, хвороби нирок і печінки.

Симптоми на обличчя: агресія, нервова роздратованість. Зовнішні зміни. Тривалість пияцтва зберігається більше тижня. Поява ознак алкогольного делірію. Похмілля всякий раз проходить з пляшкою. Абстинентний синдром для людини дуже небезпечний, він відчуває фізичні муки. Може тривати кілька днів. Сп’яніння настає після малих доз. Тижневий або місячний запій призводить до втрати апетиту, втрату маси тіла, порушення функцій травної системи.

Хворий не реагує на те, що відбувається навколо, він зайнятий тільки своїми інтересами. Пропиваючи всі наявні Фінанси, хворий вдається до сурогатних напоїв, що тягне куди більш серйозні наслідки, ніж дорогі. При цьому пацієнт не замислюється про всю серйозність, яка може наступити від підробленої рідини.

Четверта стадія алкоголізму — повна деградація.

Остання стадія призводить до сильного фізичного і морального виснаження організму, не рідко летального результату і суїциду.

Лікування алкоголізму на всіх стадіях.

Алкоголізм – захворювання, яке вимагає акуратного і індивідуального підходу. Лікар повинен правильно вибудувати план заходів, спрямований на відновлення всіх життєвих функцій організму, усунення симптомів абстиненції, виявлення причин, що призвели алкогольну деградацію. На основі цього всі етапи повинні проходити в присутності підтримки близьких, щоб пацієнт не зірвався і не послідував відмова від лікування.

Лікуванням займаються фахівці наркологічних клінік або диспансерів. На жаль, або на радість, в Росії з кожним днем їх число зростає, так як проблема сьогодні набирає свої обороти. Потребують допомоги не тільки алкоголіки, а й члени сімей, що оточують їх.

Зазвичай лікування протікає в три етапи: Психологічна бесіда з пацієнтом на предмет згоди того до лікування в стаціонарі і проходження всіх реабілітаційних маніпуляцій. Повна відмова від алкоголю на момент перебування в лікарні. Очищення організму від токсинів і предметів розпаду спирту. Психологічна підготовка пацієнта до тривалого лікування та реабілітації. Лікування із застосуванням сучасних препаратів, що викликають відмову організму від алкоголю і збереження його на довгий час. Реабілітація або курс підтримуючої терапії за участю психологів та інших фахівців.

Активне лікування може проводитися стаціонарно або амбулаторно. Тут застосовуються препарати, які працюють на вибудовуванні у хворого, боязні померти через несумісність застосовуваних ліків з алкоголем. Тут же важлива корекція психосвідомості пацієнта психологами-це може бути гіпноз, голковколювання, лазеротерапія.

Боротьба з алкогольною залежністю.

Потрапивши в клініку, пацієнту буде запропоновано весь список необхідних методик, які допоможуть позбутися від алкогольної залежності. Крім цього, психологічні групові тренінги допоможуть співзалежним позбутися від тривожності і боязні. Зазвичай лікування проводиться анонімно, можна викликати лікаря додому.

Укладення.

Алкоголізм починається зі слів «я не алкоголік» або «я тільки одну». Часто ми не замислюємося про наслідки, які дуже небезпечні як для пацієнта, так і для оточуючих. Звичайно сьогоднішні проблеми негативно діють на людську підсвідомість, викривляючи його, порушуючи мислення. Здавалося б, випив і полегшало, але про те, що буде завтра сьогодні думати не буду. А завтра немає сім’ї і немає вас.

Тому, щоб не проходити моторошні стадії алкоголізму, підтримуйте один одного, намагайтеся уникати гучних свят, стресів. Погуляйте з дитиною, займіться улюбленою справою і життя здасться прекрасною без стопки спиртного.

Друга стадія алкоголізму.

Друга стадія алкоголізму – це прогресування алкогольної залежності. Потяг до алкоголю посилюється, бажання випити стає нав’язливим. І привід для того, щоб випити, вже не потрібен.

Досить звичайних причин:

втомився після роботи, перенервував, знімав стрес, відзначили зустріч, замерз, хотів зігрітися.

Вживання алкоголю стає частим, практично щоденним. При цьому питуща людина повністю заперечує залежність від спиртного.

Людина не чекає свята або якоїсь події. Нормальним стає випити за вечерею пару чарок горілки, закінчити робочий день пляшкою пива, і не завжди однієї. Систематична випивка «потроху» доповнюється надмірним вживанням на застіллях, в компаніях.

При 2 стадії алкоголізму спиртне потрібно не для того, щоб поліпшити настрій. Виникає сильна фізична потреба в алкоголі.

Переносимість алкоголю при другій стадії алкогольної залежності зростає. Толерантність до спиртного зростає, кількість випитого може перевищувати норму в п’ять-шість разів.

Ознаки другої стадії алкоголізму.

Основна ознака другої стадії алкоголізму-наявність похмільного синдрому. Це бажання похмелитися, що в медицині називають абстинентним синдромом». Вранці після п’янки хочеться випити, щоб «поправити здоров’я», і людина починає з 1-2 пляшок пива або чарки горілки. Після похмеляння проходить дратівливість, пригніченість, поліпшується настрій, проходить головний біль, тремтіння в тілі, нормалізується ритм серця. Так здається людині з алкогольною залежністю. З часом похмеляння вранці призводить до запоям, що триває кілька днів.

Після виходу із запою з’являються думки «більше ніколи не буду пити», але вистачає цього на кілька тижнів, максимум-місяців.

На другій стадії алкоголізму після вживання алкоголю з’являються провали в пам’яті, порушується психічний стан. Після п’янки «випадають» окремі епізоди, події, діалоги.

Особливості поведінки осіб з другою стадією алкоголізму:

періоди злості, агресії, схильність до конфліктів, пригнічений настрій, байдуже ставлення до проблем близьких людей, оточуючих, постійне бажання випити.

Всі думки концентруються на тому, як випити. У спілкуванні з оточуючими з’являються хвалькуватість, агресивний настрій. Змінюється ставлення до домашніх справ, до роботи, з’являється неохайність, недбалість, неуважність.

Основні ознаки алкоголізму 2 стадії:

абстинентний синдром, посилення потягу до спиртного, слабшання самоконтролю, втрата контролю над випитим після малих доз, непередбачувану поведінку в п’яному стані, можлива поява галюцинацій після запою.

Пошкодження внутрішніх органів при 2 стадії алкоголізму.

На другій стадії алкоголізму прогресує пошкодження внутрішніх органів. Пошкоджується провідна система серця, яка відповідає за ритмічне скорочення серцевого м’яза. Це проявляється порушеннями ритму серця, тахікардією (частим пульсом). Крім того, продукти розпаду етанолу надають токсичну дію на міокард. Ризик інфаркту та інсульту на тлі алкоголізму збільшується в кілька разів.

Які симптоми вказують на пошкодження нервової системи етанолом? Пекучий біль у ногах, тремор (тремтіння) пальців, оніміння пальців рук і ніг, порушення пам’яті, алкогольна деградація особистості з обмеженням словникового запасу, підвищена збудливість, порушення сну.

Запалення і порушення обміну в клітинах печінки призводить до розвитку жирового гепатозу або алкогольного гепатиту. Подальше зловживання спиртним тягне за собою розвиток незворотної загибелі печінкової тканини – цирозу печінки.

Скільки триває 2 стадія алкогольної залежності.

Друга стадія алкоголізму може розтягуватися на роки, іноді 10-15 років. Але без лікування алкогольної залежності підсумок очевидний – третя стадія алкоголізму. Яка неминуче веде до смерті.

Саме друга стадія алкоголізму перетворює успішних чоловіків і жінок, які мають роботу, сім’ю, достаток і комфорт у людей, чиї думки крутяться навколо випивки, у тих, для кого витримати кілька тижнів без спиртного – це найбільше досягнення в житті.

Стадії алкоголізму — тест, ознаки, наслідки.

три стадії алкоголізму друга

Алкоголізм — це безумство, так можна порівняти цей стан. Люди не народжуються з цим захворюванням. Таке «щастя» купується в процесі життя. Крім того, існують стадії алкоголізму у чоловіків.

Вони проявляються в потребі хворого до випивки, неможливості себе зупинити, психологічної залежності, деградації як особистості. Кожен період має свої особливості, всілякий вплив на людину. Медицина розділяє три стадії.

Остання може бути початковою, або переходить в четверту прогресуючу, незворотну. Так, що таке алкоголізм, ступеня, причини виникнення? Про це сьогодні розповімо.

Вплив алкогольної хвороби на людину.

Звідки береться згубна пристрасть? Чому здорові чоловіки втрачають гідність, руйнують сім’ї, позбавляють дитинства своїх дітей? В наш час проблема пияцтва дуже серйозна. Ніякі заборони на продаж спиртних напоїв не можуть зупинити. Про шкоду алкоголю можна говорити з тими, хто не п’є.

Алкоголіку пояснити практично не можна, хіба тільки на ранніх стадіях хвороби. Необхідно частіше розмовляти з дітьми, підлітками.

Медицина називає 3 стадії алкоголізму. Кожна має свої особливості. Багато залежить від організму чоловіки. Чому одні спиваються дуже швидко, пройшовши всі стадії за короткий термін. Інші можуть тримати ситуацію під контролем, вільно кинути пити раз і назавжди.

Все починається з домашніх застіль, як ще називають побутових, коли після трудового дня, щоб розслабитися, чоловік приносить випивку додому. Спочатку один-два рази на тиждень, потім все частіше.

Це ще не хвороба, чоловік усвідомлює свою згубну звичку, може зупинитися сам, при підтримці сім’ї. Якщо на допомогу приходять «добрі друзі», то цей стан стане хворобою.

Перша стадія алкоголізму.

Вже можна розпізнати ознаки:

На початковому етапі для чергової випивки завжди знаходиться привід, на який не питуща людина навіть не звернув би увагу. Це вже психологічна залежність. У нетверезому вигляді проявляється агресія, розв’язність. Вранці погане самопочуття, немає настрою. З пам’яті пропадають деталі вчорашньої пиятики. Бажання похмелитися ще немає. З’являються протиріччя в поведінці. З одного боку, п’є, з іншого засуджує це заняття, розуміє, що це шкідливо. Обіцяє більше не випивати, але знову набирається. З’являється занепокоєння, нервозність, якщо намічена п’янка зірвалася, немає можливості купити пляшку. Збільшується кількість алкоголю для досягнення «нірвани», характерно, що хворий вважає це своєю перемогою. Пишається цим, не розуміючи, що хвороба прогресує, йде згубний вплив на організм.

Початкова стадія алкоголізму — характерний психоз пацієнта. Це стає помітно неозброєним оком. Хворий нервовий, легко збудливий, знаходиться в пошуку спиртного. Розвиток алкоголізму може тривати від двох до семи років.

Фактори, які впливають на перебіг хвороби:

Психіка хворого. У чоловіків з сильною вдачею цей період може тривати довго і не перейти в другу стадію. Слабохарактерні, що піддаються впливу особистості, спиваються дуже швидко. Оточення – сім’я, друзі. Якщо немає підтримки, сімейні проблеми, нерозлучні товариші, готові завжди допомогти, все це прискорює процес хвороби. Для початкової стадії притаманне те, що немає видимих проблем зі здоров’ям. Алкоголік насолоджується життям, не думаючи про наслідки. Тут можлива терапія з позитивною динамікою.

Лікування першої стадії.

Зараз найлегше допомогти хворому. Головне, щоб було бажання позбутися згубної звички. Коли чоловік розуміє, що п’є він, а страждає сім’я, це буде головний стимул кинути. Підтримка близьких в цьому питанні краще будь-яких таблеток.

На цій стадії лікування можна проходити в домашніх умовах. Добре почати у відпустці, щоб дати хворому звільнити від дії алкоголю в крові.

Не слід забувати, що алкоголізм – це захворювання. При частому вживанні спиртних напоїв алкоголь починає брати участь в біологічних процесах хворого.

Слід пройти огляд таких органів, як печінка, підшлункова залоза, шлунок. Відвідати нарколога, невропатолога на наявність нервових розладів. У лікуванні алкоголізму добре допомагає народна медицина. Головне не допустити зриву, переходу в більш важку стадію.

Друга.

Властиво стійкий потяг до спирту. Клінічна картина:

Щоденне вживання великих доз алкоголю (близько 500 мл) призводить до абстинентного синдрому (необхідності похмелитися), який є головною ознакою другої стадії. Якщо немає дози починаються головні болі, трясуться руки, перезбудження нервової системи. Це може призвести до білої гарячки. Порушення психіки, що приводить до депресивних станів. Без спиртного хворий стає агресивним, злим. Різкі перепади настрою. Всі думки про те, де взяти пляшку. Після прийнятої дози швидке сп’яніння, почуття задоволення. На цьому етапі залежність від випивки не тільки психологічна, але і фізична. Алкоголь вже бере участь у фізіологічних процесах в організмі. Його недолік викликає «ломку», як у наркоманів. Цю стадію називають наркотичною. Розумові здібності знижені, починається деградація особистості. Таким чином, алкоголь діє на мозок. Кинути пити хворий самостійно не може. Йому необхідна наркологічна підтримка.

Лікування.

Проходить в стаціонарі, за допомогою різних методик. Алкоголіки на цій стадії практично ніколи по своїй волі не бажають відновлюватися. Способи впливу:

Використовується методика відрази. Прописуються препарати, які викликають огиду до спирту. Частіше застосовують дисульфірам, який безпечний без вживання алкоголю. Але варто тільки змішати з етанолом, як він викликає важку інтоксикацію, сильну блювоту. При попаданні в медичний заклад виникає необхідність очистити організм від токсинів, які знаходяться в крові. Призначається терапія, як при будь-якому отруєнні. Очистивши організм, він звільняється від фізичної та алкогольної залежності. Один з важливих елементів терапії – психологічна допомога. Вона буде ефективна, коли пацієнт сам хоче зцілитися. На цій стадії велика частина хворих піддаються лікуванню. Деяким потрібна соціальна адаптація. Багато хто пішов самі з роботи або їх вигнали, тому вони потребують такої допомоги.

Третя стадія алкоголізму.

Це фінішна пряма. Нормальна людина перетворюється на істоту, яким чуже все людське, існування його відтепер залежить від «зеленого змія». Розвивається руйнування головного мозку, повна деградація, з появами букета хвороб.

Форми вживання спиртного дуже різноманітні. Алкоголік живе на останній грані можливостей свого організму. Такі хворі легко збудливі, агресивні, між ними часто виникають сутички. Їхні обличчя мають колір «засмаги», одутлувату форму. Опускаючись все нижче, ці люди втрачають людський вигляд.

Остання стадія вкорочує тривалість життя, розвиваються незворотні процеси. При цирозі на третьому ступені алкоголізму, коли йде повне руйнування організму, лікувати дуже важко, в більшості випадків неможливо.

Цей етап характеризується тим, що вони вже існують своїм життям, яка дуже відрізняється від людської. За бажанням лікуватися алкоголіки не бажають. На третій стадії алкогольної залежності людині залишилося пити зовсім небагато, прожити довго при таких навантаженнях неможливо.

Ознаки 3 стадії хвороби.

Тривалі запої, які припиняються після неприйняття організму алкоголю. Швидке сп’яніння. Невелика доза стрімко призводить до охмелению. Різке погіршення здоров’я – розвиток цирозу, хвороби серцевої системи, ниркова недостатність, патології судин. Важке похмілля (абстинентний синдром). Без дози алкоголю людина втрачає контроль над собою. Розвивається біла гарячка, з’являються судоми. Повна деградація особистості.

На 3 стадії алкогольного сп’яніння людині залишається жити не більше 5 років. Ті, хто зловживає випивкою, навіть не уявляють, що з ними може таке статися. Якщо вчасно не кинути пити це призведе до плачевного фіналу. Три стадії не мають чітких часових меж.

Одні проходять цю дорогу як спринтери, дуже швидко, інші можуть затриматися. Який би шлях не пройшов випивоха-фінал один.

Як визначити стадію алкоголізму? Дуже значимо почати лікування на ранніх стадіях. Для цього треба побачити людина просто випив, щоб розслабитися, або це вже необхідність.

Перша і друга стадія піддається лікуванню, алкоголік сам може прийняти рішення, що допомагає в реабілітації, зрештою одужання. Це захворювання багато в чому залежить від оточення, сім’ї. За підтримки близьких, результат буде позитивним.

Рівень алкогольного сп’яніння.

Щоб визначити, використовується величина — проміле, що в перекладі з латинської означає «за тисячу». Її вважають, як 1/10 відсотка. Цей захід обчислення використовується для визначення охмеленія за кермом, в медицині, при скоєнні злочину.

% вмісту спирту Загальний стан Менш 0,3 % Відсутність впливу алкоголю 0.3%-0.5% Незначний вплив етанолу 0,5 %-1.5% Легке сп’яніння 1.5%-2.5% Середня 2.5%-3% Сильне захмеление 3%-5% Тяжка форма 5%-6% Смертельна доза.

Всі стадії небезпечні для життя водія і пішоходів. Сідати за кермо в нетверезому вигляді це вже злочин. Це основна причина подій на дорогах.

Алкоголізм-це захворювання, яке вимагає лікування на ранніх стадіях. Читайте інші статті на нашому сайті.

Алкогольна залежність-перебіг у другій стадії.

Захворювання «хронічний алкоголізм» має прогресуючу форму розвитку. Починається з легких побічних ефектів і в своєму розвитку проходить три стадії. Алкоголь відноситься до наркотичних речовин і володіє одурманюючими властивостями. Тому перебіг хвороби проходить непомітно і перехід між стадіями можна виявити лише за загальними ознаками.

Сам хворий змінюються етапів не помічає. Виявити стадію алкоголізму може тільки лікар-нарколог. Більшість пацієнтів звертаються за допомогою на другій стадії алкоголізму. Розглянемо в статті найпопулярніший етап алкоголізму, адже ще залишається шанс відновити здоров’я без наслідків.

Згубний вплив алкоголю на організм.

Як позбутися від алкогольної залежності на другій стадії?

Людина, набуваючи залежність від спиртного, не помічає прогресування хвороби. Початок алкоголізму наркологи називають першою стадією алкоголізму. Цей етап залежності проходить безболісно під схвалення любителів випити. Алкоголь сприймається як забава і необхідність гарного відпочинку. Терміни між прийомами спиртного поступово стають менше і кількість випитого збільшується. Розглянемо стадії алкоголізму. Вони діляться на три етапи:

Початковий етап — перша стадія алкоголізму. Друга стадія. Третій етап захворювання — це третя стадія алкоголізму.

Початок алкоголізму.

Початкова стадія алкоголізму.

Звикання до алкоголю починається з нервового розладу психіки людини. Після звикання до вживання спиртного і систематичного споживання купуються хронічні захворювання печінки або серця. До випивки розташовую т алкогольні т радіції суспільства і повсюдні свята. Причиною, що провокує психологічну залежність від алкоголю, стає моральний тиск різних груп. Колектив на роботі, звиклий до алкогольних корпоративів, засуджує непитущих співробітників.

Дружні компанії приятелів і подруг, які звикли до вечірок з алкоголем, приймають у своє коло схожих особистостей зі спиртними нахилами. Сімейні традиції складних батьків привчають дітей до спиртного. Приводом випити стають вигадані причини радості і нещасть. Тяга до чарки розростається з величезною швидкістю. Алкозалежні люди не помічають змін в їх психіці і фізіології тіла.

У психіці відбуваються зміни, що дозволяють людям дивитися на жахливі речі крізь призму постійного сп’яніння. Норми життя спотворюються і постають в новому вигляді. Для питущого світ представляється райдужною оболонкою якщо є випивка і привід продовження банкету. Кількість випитого перестає контролюватися. Ранкові похмілля від головного болю стають необхідністю.

Просте спілкування більше не має важливості. Всі розмови підтримуються за рахунок градуса в крові. Зійти зі шляху пияцтва виходить у одиниць. Інших людей протверезити здатні тільки обставини. До ознак таких обставин відносять:

Потрясіння в житті. Допомога близьких. Захворювання, при яких пияцтво призведе до інвалідності. Взяття під варту. Особисте усвідомлення проблеми і звернення до нарколога.

Без особистої участі алкозалежної людини шлях до тверезості Неможливий. На шляху на чальній стадії алкоголізму зростає толерантність до алкоголю. Для сп’яніння достатньо однієї чарки міцних напоїв. Алкогольна залежність проявляється в щотижневому пияцтві. Згубна звичка набуває нову форму пияцтва, званої друга стадія алкоголізму. Попередні ознаки пияцтва залишаються і додаються нові особливості залежності.

Друга стадія алкоголізму.

алкоголізм на другій стадії розвитку.

Симптоми пияцтва в гострій фазі залежності проглядаються в змінах психіки. Неадекватна поведінка і постійна радість супроводжують алкоголіка. Черговою ознакою другої стадії залежності виступає посмішка і підйом настрою при згадці алкогольної теми. Спроби перевести бесіду в русло щоденних проблем не призводять до зміни теми розмови. Але варто знову обмовитися про користь розпивання спиртного алкогольний оппоне нт вз ривается від припливу емоцій. Особливість такої поведінки властива всім наркозалежним особам.

Особливість фізіології людини при важкій формі пияцтва є забудькуватість на наступний день. Проявами стертої пам’яті після чергового алкогольного розгулу стають поступово відмирають клітини мозку. Амнезією володіє кожна людина, що зловживає спиртними напоями. У запійному стані стираються межі між правильною поведінкою і бажанням провести чергову пиятику.

Толерантність до спиртного зростає з кожним пропойным днем. Споживання міцних напоїв доходить до літра в день. До наслідків толерантності відносять надмірне вживання спиртного. Наслідки пиятики мають важкі розвитку захворювань. Переважають відхилення в роботі внутрішніх органів. Розвиток цирозу печінки неминуче. А також розвиток тахікардії після прийому спиртного. Страждає імунітет алкоголіка. Людина вистачає кожну нову болячку. Організм перестає справлятися зі звичайним нежиттю.

Хронічний алкоголізм володіє непоправними змінами фізіологічного характеру. Зміни відбуваються в молекулярному стані органів людини. Ознаки змін призводять до наростів тканин в кровоносних судинах, нестабільному тиску і зміни кольору шкіри. Симптоми незворотних змін в органах тіла алкоголіка набувають явного вигляду. Підтвердити форми незворотності вже може лікар-нарколог з аналізів. Подальше пияцтво не дозволить уникнути розвитку ризику інвалідності.

Запій як ознака другої стадії і його симптоми.

Толерантність до алкоголю призводить до безконтрольного вживання спиртного. Особливості запою лежать в тривалому розпиванні всілякого спиртного. Перерви між прийомом чергової дози становлять менше години. Кров постійно напхана молекулами етанолу. Руйнування клітин від його впливу стає руйнівним. Толерантність не дозволяє відчути грань небезпеки. Людина вже не може зупинитися приймати алкоголь і продовжує розпивання до несвідомого стану.

Тривалість прийому спиртних напоїв виділяє в запої явні симптоми:

зовнішній вид неохайного людини; стан марення і відсутність зв’язку із зовнішнім світом; важке похмілля; зростання толерантності до спиртного; відсутність волі зупинитися і звернутися до нарколога.

Симптоми розбавляються особливостями психології людини і його оточенням. Соціальний статус при запоях неминуче падає. Відносини в сім’ї знаходяться в постійному конфлікті. Нормальне суспільство відкидає опустилися людей і цим штовхає на продовження чергового пияцтва. Початок боротьби з пияцтвом може покласти застосування крапельниці.

Крапельниця змінює самопочуття пацієнта до невпізнання. Людина відчуває нормалізацію стану на фізичному рівні. Щоб погасити знервований стан, викликане звичним способом життя, призначають снодійні і заспокійливі засоби.

У важких випадках доцільно застосувати повторну крапельницю. Симптоми важких випадків описують медичні аналізи людини. До різновиду тяжкості можна віднести наявність хронічних захворювань, при яких прийом спиртного згубний.

Алкоголі зм здатний довести до отруєння організму небезпечними речовинами. Супутник алкоголю сигаретний дим. При будь-якому отруєнні головною метою стає виведення з організму небезпечних включень. Хворому потрібно більше кількість рідини. Молоко — головний напій на час зняття токсикації органів.

При перебігу другої стадії залежності від спиртного важливо помітити небезпечну рису, за якою запуститься згубний процес відмирання клітин внутрішніх органів. До точки неповернення відокремлює невидима риса і основне завдання-це усвідомити потребу в сторонній допомозі виходу із запою. Залишаються останні шанси повернутися до здорового стану і їх потрібно використовувати. Наступний період алкоголізму носить назву третя стадія — вкрай важка форма залежності від алкоголю.

Третя стадія залежності.

Алкогольна залежність третя стадія.

В останній формі пияцтва людина має виражену деградацію особистості. Від минулого образу нічого не залишилося. Відсутність розуміння цілей існування і співчуття до близьких. Головна мета життя-перекинутий стакан з дурманною рідиною. Життя закінчується в супроводі алкоголю. Повна самотність переслідує п’яницю. В тверезому стані приходить біль даремно минулих років і фізична ломка від браку спиртного.

Наслідки третьої стадії плачевні. Вийти здоровим з такого запою не виходить. Суїцид стає ліки м м ногих алкоголіків. У тверезому стані нервова система починає впізнавати згнилі тканини внутрішніх органів. Хворий терпить сильний біль. Заглушити біль допомагають сильні знеболюючі, які стають черговим наркотиком.

Допомогти таким пацієнтам можна, але гарантії здорового стану не дасть жоден медичний працівник. Друга стадія стає останнім можливим шансом на безболісний вихід із запійного стану.

Алкоголізм і стадії алкоголізму.

На даному рівні знаходяться :

• особи, практично не вживають алкоголь з якихось біологічних (непереносимість, соматичні хвороби) або моральним (установка на тверезість, релігійні переконання) причин.

• випадково п’ють особи, які, як правило, не відчувають приємних відчуттів у стані сп’яніння і тому не прагнуть до збільшення дози алкоголю або частоти його вживання.

• «помірно питущі»: відчувають деяке задоволення від стану сп’яніння. Бажання випити реалізується в певній компанії, зі своєрідним ритуалом. Ознаки сп’яніння виражені помірно.

* систематично питущі: виступають ініціаторами випивок, відшукуючи прийнятний привід. Алкоголь починає набувати роль провідного ціннісного орієнтира. При цьому відбувається збіднення інших сторін особистості людини.

• звично п’ють особи: алкоголь стає основним джерелом отримання задоволення в житті. Однак ще немає виразної картини алкоголізму.

В останніх двох випадках можна говорити про перехід вживання алкоголю в зловживання або про етап формування алкоголізму.

Другий рівень вживання алкоголю.

Точно так само, як для інших форм токсикоманій, для алкоголізму характерні три послідовні стадії розвитку, а також три основних синдрому (зміненої реактивності, психічної та фізичної залежностей) і наростаючі зміни особистості.

Перша стадія алкоголізму (початкова, неврастенічна)

Перша стадія алкоголізму визначається наявністю синдрому зміненої реактивності і психічною залежністю .

Синдром зміненої реактивності :

• підвищення толерантності (звикання) до етанолу. Для досягнення ейфорії потрібно прийом більшої кількості спиртного і / або перехід на вживання більш міцних напоїв.

• зникнення захисного блювотного рефлексу і неприємних відчуттів при прийомі алкоголю.

• зниження і втрата кількісного контролю. Після прийому невеликих (початкових) доз виникає прагнення досягти стану вираженого сп’яніння. Наприклад, після закінчення свята людина додатково випиває по дорозі додому.

• змінені форми сп’яніння. Замість колишніх позитивних емоцій, ейфорії виникає специфічне збудження з проявами образливості, агресивності, демонстративності в поведінці і т. п.

• випадання з пам’яті окремих фрагментів подій в період сп’яніння.

Синдром психічної залежності :

• нав’язливі думки про алкоголь. Потяг до його прийому виражається в виникають, часом несподівано і спонтанно, бажання випити, приємних спогадах про попередніх п’янках. Характерна » боротьба мотивів – — відносна здатність протистояти хворобливому потягу.

* ейфорія перед вживанням алкоголю і дисфорія (дратівливість, напруженість) при його неможливості або скасування.

• зміна способу алкоголізації і ослаблення (втрата) ситуаційного контролю. Хворий активно створює ситуації, пов’язані з прийомом алкоголю, та бере участь в організації випивки, її обговорення та усунення можливих перешкод («Не бачу приводу, щоб не випити»), провокує оточуючих (раз не п’єш, значить: а) не поважаєш, б) зраджуєш тощо). Крім того, починає ігноруватися соціальний контекст ситуації (алкоголізація на робочому місці, під час офіційних заходів)

Зовнішні прояви патологічного потягу до алкоголю :

три стадії алкоголізму друга

• квапливість з черговим тостом, «випередження кола»

• вживання спиртного «до дна»

• нерозбірливість до сорту спиртного.

Наслідки алкогольного ексцесу обмежуються підвищеною стомлюваністю, нестійкістю настрою з дратівливістю, пригніченістю, погіршенням уваги, помірно вираженими порушеннями сну і вегетативними розладами (серцебиття, пітливість, головні болі). Проходять зазвичай самостійно, протягом 1-3 діб.

Друга стадія алкоголізму (середня, наркоманическая)

Друга стадія алкоголізму характеризується появою вираженої фізичної залежності і подальшим розвитком проявів психічної залежності і зміненої реактивності .

Синдром зміненої реактивності :

• толерантність досягає найвищих для даного хворого значень (так зване плато толерантності) – можливо вживання разових і добових доз, в кілька разів перевищують вихідні.

• повністю втрачається кількісний контроль.

• ейфорія під час сп’яніння часто відсутня або швидко проходить.

• переважає стан збудження з частими і безпричинними змінами настрою (дратівливість, агресивність, образливість і т. п.)

• характерна незв’язність мислення, грубі переоцінка або недооцінка своїх можливостей, що супроводжуються самовосхвалением або самобичуванням і т. п.

• можлива відсутність пам’яті на весь період сп’яніння.

Синдром психічної залежності :

* потяг до випивки набуває компульсивний (непереборний) характер, порівнянний з такими фізіологічними потребами, як голод і спрага.

• виражене зниження ситуаційного контролю, що приводить до соціальних проблем і на роботі, і в особистому житті.

Синдром фізичної залежності:

• етанол остаточно «вбудовується» в обмінні процеси, і його присутність.

стає обов’язковим для відносно нормального функціонування організму.

• хворий вже не може обійтися без деякої (індивідуальної) дози алкоголю, яка необхідна йому для досягнення фізичного благополуччя.

• пияцтво набуває систематичний характер з формуванням запоїв.

Запій – тривале, протягом кількох днів (і навіть тижнів), зловживання алкоголем з розвитком сп’яніння різного ступеня вираженості.

У перший час запої виникають на тлі таких зовнішніх факторів, як отримання зарплати, свята, вихідні. Їх завершення також пов’язано із зовнішніми причинами — відсутністю спиртного (немає грошей на його придбання), сімейними конфліктами, необхідністю виходу на роботу. Похмеляння відбувається з урахуванням обставин, наприклад ввечері після роботи. Надалі запої виникають вже за внутрішніми механізмами, з повним ігноруванням соціальних факторів, наприклад сутра.

У разі відмови від спиртного (вимушеного або внаслідок виснаження) виникає стан абстиненції (інакше – похмілля ). У міру розвитку другої стадії абстиненція стає все більш вираженою. Якщо на перших порах хворий може самостійно «перетерпіти», то надалі він потребує надання медичної допомоги.

Абстиненція – виражене погіршення самопочуття), виникнення фізичних і психічних розладів при припиненні вживання алкоголю. Розвивається протягом декількох годин після останнього прийому.

Тривалість розладів при абстиненції становить в середньому 2-5 діб.

На цій стадії вже виникають соматичні ускладнення, які носять в основному функціональний (оборотний) характер. Найбільш характерні: вегето-судинна дистонія, гастрит, жирова дистрофія печінки, алкогольна міокардіопатія, поліневропатії, гіперхолестеринемія і т. п. Однак можливі порушення, які становлять небезпеку для життя (різкі підйоми тиску, гострий панкреатит подальшим панкреонекрозом, аспірація блювотними масами на висоті інтоксикації тощо).

Основні види алкогольних психозів.

• алкогольний делірій (біла гарячка», на сленгу – «зловити білочку»). Виражається в наявності маячних ідей переслідування, відповідних їм обманів сприйняття (галюцинації і ілюзії). Поведінка і настрій визначається зазначеними порушеннями: хворий тривожний, щось напружено розглядає, тікає, чинить опір, розмовляє з уявними співрозмовниками і т. д. Дезорієнтований в навколишньому (наприклад, вважає, що знаходиться не в лікарні, а у в’язниці або санаторії). Пам’ять на події уривчаста (як після кошмарного сновидіння)

• гострий алкогольний галюциноз . Обмани сприйняття (частіше слухові у вигляді уявних голосів). Хворий емоційно реагує на них, може вступати в діалог.

• гострий алкогольний параноїд . Виражається в охопленості хворим маячними ідеями переслідування і особливого до нього ставлення.

Основні зміни особистості хворого на другій стадії алкоголізму :

• емоційна нестійкість (дратівливість, образливість, конфліктність)

• помірні погіршення пам’яті, уваги, когнітивних здібностей.

три стадії алкоголізму друга

• огрубіння особистості з звуженням сфери інтересів, втратою інтересу до нового; поява або посилення брехливості і самовиправдання; значне зниження критики по відношенню до зловживання алкоголем при збереженні загальної критики; алкоголізація стає основним ціннісним орієнтиром.

Зазначені особливості не досягають ступеня деградації особистості і, як правило, оборотні при припиненні алкоголізації і лікуванні.

Характерно поява внутрішньосімейних конфліктів і негативних соціальних наслідків. Часто відбувається втрата сім’ї (розлучення) і роботи, зниження соціального статусу.

Третя стадія алкоголізму (фінальна, енцефалопатична, дослівно « » мозгопорушена»)

Третя стадія алкоголізму характеризується ускладненням всіх проявів хвороби та алкогольною деградацією особистості, є наслідком незворотних змін в організмі .

Потяг до прийому алкоголю нездоланно і вимагає його негайного прийому. Повністю втрачені кількісний і ситуаційний контроль. Ефект прийому вже не ейфорізуючу (I стадія) і стимулюючий (II стадія), а тонізуючий, тобто забезпечує більш-менш задовільне існування.

Прийом будь-якої дози призводить до необхідності подальшого вживання незалежно від ситуації. Алкоголь-єдина цінність, для його придбання хворий влазить в борги, продає речі, краде.

Відбувається зниження толерантності (переносимості) до алкоголю. Разові дози зменшуються, хоча добова доза може залишатися високою. Надалі і разова і добова доза знижуються. Характерний перехід на частий і дробовий прийом, включаючи нічний час (кожні 2-3 год невеликими дозами).

Під час сп’яніння хворі дратівливі, злісні, агресивні або байдужі і апатичні. Засипання вимагає додаткового прийому алкоголю. Грубі порушення пам’яті і мислення.

Абстинентний синдром проявляється в розгорнутій формі. Можливі судомні напади. Триває більше 5 днів.

Психози носять затяжний характер різної тривалості (тижні, місяці).

Соматичні наслідки в III стадії алкоголізму малообратимы і проявляються у формі органічного ураження практично всіх органів :

• шлунково-кишкового тракту (гепатит, цироз печінки, панкреатит, атрофічний гастрит);

• серцево-судинної системи (міокардіопатія, гіпертонічна хвороба);

• нервової системи (геморагічний полиэнцефалит Гайе-Верніке, енцефалопатії, поліневропатії) та ін.

Зміни особистості характеризуються як алкогольна деградація. Поведінка повністю визначається прагненням до алкоголізації. Часті смертельні наслідки як закономірний підсумок розвитку захворювання, так і в результаті нещасних випадків і кримінальних розборок.

Як визначити чи страждає близька вам людина алкоголізмом?

Виразність ознак I стадії може бути нерівномірною. Тим більше, враховуючи часту некритичність зловживає алкоголем, від нього важко отримати достовірну інформацію. Найбільш легко виявляються об’єктивний показник – втрата кількісного контролю, поява якого однозначно свідчить про хворобливу природу вживання алкоголю.

Діагноз «алкоголізм» свідчить про незворотність біохімічних змін в організмі, що відбуваються. Простіше кажучи :

• подальше вживання алкоголю буде неминуче призводити до розвитку захворювання з усіма витікаючими звідси наслідками;

• навіть при тривалому утриманні захисні механізми організму і контроль за кількістю алкоголю не відновлюються.

Якщо людина, яка страждає від алкоголізму, розуміє всю серйозність свого стану і хоче змінити життя, близьким людям необхідно забезпечити їй максимальну допомогу і підтримку, а саме:

• звернення за професійною допомогою (медичної, психологічної, духовної);

* створення атмосфери емоційної підтримки і впевненості в подоланні залежності, можливості життя без алкоголю;

• допомога в зміні способу життя (активний відпочинок, заняття спортом, перемикання на інші сфери діяльності і т. д.).

Як проявляється друга стадія алкоголізму і чим вона загрожує п’яниці.

Надмірне вживання спиртних напоїв-хвороба, страшна назва якої алкоголізм. Це не просто шкідлива звичка. Це важка психологічна залежність, яка поділяється на кілька стадій. Якщо перший етап не такий страшний для людини, то наступна фаза вимагає професійної допомоги. Друга стадія алкоголізму може тривати від 3 до 15 років. Для неї характерний певний набір ознак, симптомів, психологічних захворювань .

Перехід у другу стадію алкоголізму: небезпека, стан і поведінка людини.

Кожній людині з дитинства вселяють, що вживати алкоголь у великих кількостях шкідливо і небезпечно. Чому ж не на всіх діє це повчання. На вулицях, в багатоквартирних будинках, в сім’ях друзів і знайомих завжди можна зустріти питущого людини. Запалені очі, тремтячі руки, незв’язна мова-ознаки алкоголіка. Як же відбувається деградація п’яниці, якому байдуже все, крім пляшки? Які етапи проходить людина, що вживає міцне все у великих і великих кількостях.

Перша стадія алкоголізму характеризується помірним вживанням спиртовмісних напоїв. На цьому етапі людина цілком себе контролює, може вчасно зупинитися. Його поведінка в стані сп’яніння керована. Все змінюється, коли людина переходить у другу стадію. Помітивши зміни, близькі повинні насторожитися. Цей етап носить назву побутової.

Чоловіка або жінку, яка перейшла в цю стадію алкоголізму, видно відразу. З’явився вільний час – вони відразу купують міцні напої. Вихідні дні, відпустка, відгули і, звичайно, свята такі люди проводять в компанії пляшки. Чергова доза алкоголю приносить задоволення , від випитого поліпшується настрій. Однак кількість міцних напоїв, яких вистачить, щоб заспокоїти алкоголіка, незмінно повзе вгору. Для представниці прекрасної статі або сильної половини людства відкривається шлях в безодню.

Симптоми і ознаки другої стадії алкоголізму.

Жінка, регулярно вживає міцні напої, швидше до них звикає, а значить і перехід з однієї стадії в іншу відбувається оперативніше. Особливості другої стадії алкоголізму для представниці прекрасної статі полягають у тому, що вилікувати даму від шкідливої звички дуже складно, а часом і неможливо. Питущий чоловік на цьому етапі ще піддається лікуванню. Серед відмінних властивостей, які характеризують другу стадію, можна виділити:

щоб відчути сп’яніння потрібна все більша кількість алкоголю; характер змінюється (від веселого до похмурого настрою); в сім’ї починаються сварки, з’ясування стосунків, конфлікти на рівному місці; після п’янки алкоголік погано пам’ятає події, що відбувалися; заради здобуття чергової дози людина здатна піти на злочинні дії.

Друга стадія алкоголізму, ознаки якої виражаються навіть в тому, що коли збирається компанія, людина, яка перейшла в цю стадію, намагається відразу всім налити, і, не слухаючи тостів, п’є, практично не закушуючи. Варто звернути увагу і на зовнішній вигляд п’яниці , який говорить про пристрасть до міцних напоїв. Особа зазвичай виглядає опухлим, очі почервоніли і сльозяться, руки трясуться. Після випивки алкоголік не може встати з ліжка, привести себе в порядок.

На другій стадії алкоголізму проявляються психічні захворювання. З часом людина перетворюється на справжнього п’яницю, який може вживати спиртні напої протягом декількох днів, не піклуючись про своє здоров’я. Саме тому на цьому етапі зафіксовано безліч летальних випадків.

Можливі побічні ефекти.

Алкоголь допомагає розслабитися, на час забути про поточні справи. На початковій стадії міцні напої не можуть зробити страшного впливу на організм людей. Чим більше і частіше людина вживає міцного, тим плачевніше будуть наслідки. Нездоровий вигляд, постійний запах перегару , відмовки і сварки з близькими людьми – ось характеристики п’яниці, який знаходиться на другій стадії алкоголізму. З розвитком залежності у людини можуть спостерігатися і розвиватися деякі з перерахованих психічних захворювань:

біла гарячка. Це один з найпоширеніших психозів, який змінює свідомість людини. П’яниці просто необхідна лікарська допомога. Без підтримки фахівців навряд чи йому самому вдасться впоратися з проявами захворювання. Мова йде про те, що людині постійно ввижаються дивні картини, нереальні події, чутися голоси. Йому здається, що його хочуть вбити, покалічити . Люди постійно знаходяться в збудженому стані, погано сплять або взагалі не можуть заснути; абстинентний синдром. Його характеризує погіршення настрою, поява нічних кошмарів, настороженості. Притому продовження вживання спиртовмісних напоїв тільки погіршує ситуацію. У п’яниці болить голова, спостерігається слабкість, прискорене серцебиття; галюциноз. Поведінкою людини, у якого спостерігається друга стадія алкоголізму, керують неіснуючі голоси. Він перестає працювати, виконувати домашні обов’язки. Йому весь час здається, що його життю щось загрожує. Голоси, що роздаються в голові, диктують алкоголіку що робити і як чинити. параноя. Це психічне відхилення також зустрічається у алкоголіків. Воно характеризується появою незвичайних для нормальної людини ідей. Йдеться про те, що чоловіка або жінку постійно хтось переслідує. Змови близьких людей, спецслужби, інопланетні істоти-перелік тих, хто заважає жити великий. Іноді алкоголіки говорять про те, що і використовують для проведення експериментів і досліджень.

До симптомів другої стадії алкоголізму відноситься і поява так званого марення ревнощів. Людина, яка знаходиться на цій стадії, починає втрачати своїх близьких. З-за своєї поведінки він зазвичай розлучається з дружиною або чоловіком, якщо мова йде про жінку, починає нескінченно до неї чіплятися. Він скрізь бачить ознаки зради , намагається вивести всіх на чисту воду, перевіряє особисті листування, слухає телефонні розмови. У підсумку сім’я не витримує, і п’яниця залишається в гордій самоті. При виявленні будь-якого психічного розладу необхідно негайно звертатися до лікаря.

Способи позбавлення від неприємної залежності від спиртного.

Друга стадія алкоголізму у жінок або чоловіків вимагає звернення за медичною допомогою. Самостійно рідко кому вдається повернутися до нормального життя. Своїми силами не впоратися з «зеленим змієм». Фахівці, що володіють відповідними знаннями, здатні допомогти п’яниці перемогти тягу до спиртних напоїв. Скептики стверджують, що впоратися з хворобою на другій або третій стадії, практично неможливо. Навіть якщо людина, перебуваючи в лікарняних умовах, тимчасово перестане пити, пізніше він знову пристраститися до пляшки.

Фахівці дотримуються іншої думки. Адже зафіксовано багато випадків, коли людині вдалося перемогти себе. Він повернувся до нормального життя, праці, особистих відносин з протилежною статтю. Навіть якщо мова йде про хронічний алкоголізм, не варто думати, що він невиліковний . Головне правило – бажання п’яниці кинути пити, підтримка з боку його близьких. Зазвичай курс лікування п’яниці з другою стадією алкоголізму виглядає наступним чином:

професійна терапія у нарколога в амбулаторних або стаціонарних умовах. Тут виконується очищення організму, призначається терапія, медикаментозні препарати. Ліки підбираються строго індивідуально, відповідно до стану пацієнта; проходження курсу психологічної реабілітації. Тривалі консультації з психологом допомагають колишньому алкоголіку знову повірити в свої сили; соціальна адаптація. Людина, що вилікувався від пристрасті до пляшки, потребує допомоги, яка дозволить налагодити взаємини з близькими людьми, влаштується на роботу, відновити нормальний і здоровий спосіб життя.

Особливості другої стадії алкоголізму полягають в тому, що п’яницю необхідно лікувати в стаціонарі. Тільки так можна перемогти залежність. В умовах стаціонару хворому, який буде під постійним наглядом персоналу медичної установи, призначать ефективне лікування, процедури, розроблять індивідуальну програму відновлення.

Обладнання і персонал сучасних клінік сприяють одужанню пацієнтів, алкоголізм яких перейшов у другу стадію. У таких установах працюють професійно підготовлені фахівці, які здатні надати всю необхідну допомогу. Вони виведуть п’яницю із запою, змусять знову повірити в свої сили. Забезпечивши доброзичливе ставлення і психологічний комфорт, персонал впорається з самим, здавалося б, запущеним випадком.

Друга стадія алкогольної залежності – не вирок, якщо мова йде про людину, яка прагне вилікуватися і повернутися до нормального життя. Якщо в сім’ї є пристрастився до спиртовмісних напоїв, то не варто пускати справу на самоплив. Так можна втратити Близького, втратити з ним зв’язок. Родичі, сім’я, друзі – люди, які повинні об’єднатися і витягнути алкоголіка з безодні. Тільки спільними зусиллями можна домогтися позитивних результатів. Варто нагадати, що алкоголізм – хвороба, але вилікуватися можна і від неї, назавжди забувши про пристрасть до пляшки!

Стадії алкоголізму.

Що таке продром?

Визначають три стадії алкоголізму: перша, друга, третя і продром, який вважає «нульовою» стадією. Продром — побутове пияцтво, на цьому етапі алкоголізму ще немає, але це вже золота серединка між тверезим життям і алкоголізмом. Людина ще не залежний і немає сильного потягу, переважно вживає алкоголь по ситуації і байдуже ставиться до випивки. Також при продромі людина не напивається до втрати пам’яті і в момент п’янки може в будь-який час зупинитися. Продром не є стадією алкоголізму, тому людина може без шкоди для своєї психіки припинити випивати.

Перша стадія алкоголізму.

Перша стадія алкоголізму або стадія психологічної залежності: Людина дуже хоче випити, хоче практично неконтрольовано, без цього він сумний, скута і невпевнена в собі. При прийомі певної кількості алкоголю, кількісний контроль різко падає. У стані алкогольного сп’яніння найчастіше люди стають агресивними, нервовими, а також в деяких випадках навіть втрачають пам’ять. Алкоголь поступово набирає цінність в житті при цьому інші цінності, які є набагато важливішими відходять на задній план, а з часом можуть зникнути взагалі. На першій стадії прийом спиртного становить 2-3 рази на тиждень, при цьому зростає кількість випивки. І напевно легше всього визначити першу стадію алкоголізму тим що зникає блювотний рефлекс, адже саме він є нашим захисником при отруєннях, а алкоголь є страшною отрутою для організму. Людини непомітно починає затягувати і з цим перша стадія переходить в другу.

Друга стадія.

Цю стадію називають — стадія фізичної залежності. Для нормального функціонування організм регулярно вимагає алкоголю. Збільшується тяга до випивки, з якою навіть не можна порівняти спрагу і голод. Слабшає самоконтроль і зростає толерантність (витривалість) до випивки. Стан сп’яніння змінюється, «кайф» вже не такий тривалий, він замінюється нервозністю і конфліктністю. Починаються запої. Особистість змінюється в гіршу сторону, гостро проявляються найбільш негативні риси характеру, які з часом закривають інші риси. Поразка органів: мозок, серце, печінка, підшлункова, а також зрушення сексуальної функції. Друга стадія алкоголізму несе з собою дезадаптацію хворого в суспільстві, частково або навіть повністю. Часто це проявляється паразитичним способом життя. Також може виникнути алкогольний психоз — галюцинації.

Третя стадія алкоголізму.

Алкоголь вживається щодня, проте вже не в таких кількостях, витривалість падає і для сп’яніння потрібна маленька кількість алкоголю. Найчастіше хворі переходять на слабші напої. Сильно деградує особистість, алкоголіки стають байдужими всі закони моралі, виникає байдужість до рідних і близьких, при цьому можуть виникнути вже незворотні зміни в психіці. Людина стає непридатною до праці. Поразка органів переростає у вже незворотні хвороби (алкогольний гепатит, алкогольна енцефалопатія). Особливе місце також виділяють хворобам нервової системи (паралічі і парези, Довготривалі галюцинації, порушення ходи). Алкогольні психози частішають.

Які симптоми різних стадій алкоголізму.

Для того щоб розділити алкогольну залежність за ступенем тяжкості, прийнято розрізняти у алкоголізму 3 стадії, симптоми яких істотно відрізняються один від одного. Кожна наступна стадія відрізняється від попередньої тим, що симптоми стають важчими, ураження внутрішніх органів сильніше, тобто чим далі, тим важче людині відмовитися від вживання спиртних напоїв і повернутися до звичного способу життя.

Алкоголізм являє собою важке хронічне захворювання, причиною якого є систематичне зловживання спиртними напоями. Перший час всі впевнені що ніякої залежності немає, і людина може кинути пити в будь-який момент. Але алкоголізм — річ підступна, часто неможливо визначити той момент, коли людина стає залежною і не може повноцінно жити, не вживаючи спиртне. Чим далі заходить ця залежність, тим складніше від неї позбутися. Вживаючи алкоголь все частіше і більше людина деградує, перестає цікавитися чим-небудь, у тому числі і своїм зовнішнім виглядом, особливо це стосується жінок.

Тривалість кожної зі стадій може бути різною-вона залежить від багатьох факторів. Наприклад, у осіб, які мають спадкову схильність до алкоголізму, а також у жінок ця хвороба прогресує швидше.

Зазвичай на початковому етапі алкогольної залежності людина вважає, що проблеми не існує, і він повністю контролює ситуацію. Він упевнений, що зможе повністю відмовитися від спиртного, якщо захоче, але не робить цього, а продовжує випивати. А хвороба в цей час прогресує, з’являються все нові її ознаки. У медичній практиці виділяють різні ступені і стадії алкогольного сп’яніння для того, щоб визначити можливі наслідки для кожного хворого. При першому і середньому ступені сп’яніння людина ще здатна хоч якось контролювати свої дії, а при третьому-хворому можуть знадобитися госпіталізація і реанімаційні заходи.

Ну, що може бути при такій-то закусці?

Стадії алкогольного сп’яніння визначаються лабораторними методами за кількістю спирту в крові у людини. Легкі стадії мають на увазі вміст спирту в крові приблизно до 2%. На цьому етапі людина ще здатна контролювати свої дії і вчинки. Середня стадія сп’яніння — вміст спирту в крові від 2 до 3% — характеризується нездатністю людини вести себе адекватно, можуть виникати слухові або зорові галюцинації. Ознаки важкої стадії алкогольного сп’яніння-це токсичне отруєння для організму і можлива госпіталізація. Вміст спирту в крові при цьому — від 3 до 5%. Концентрація спирту в крові вище 5% — це критична доза для організму, яка може привести до летального результату.

У медичній практиці прийнято виділяти 3 стадії, або ступеня, алкоголізму. Відрізняються один від одного вони вагою симптомів і особливостями поведінки хворого. Для того щоб зрозуміти, як допомогти хворому на кожному конкретному етапі, необхідно правильно визначити стадію, на якій знаходиться в даний момент.

Етапи, що передують формуванню алкоголізму.

Що таке алкоголізм, і що йому передує? Формування алкогольної залежності передують певні етапи, на перший погляд здаються нешкідливими. Спочатку це періодичні застілля, спочатку вони носять нерегулярний характер і відбуваються з якого-небудь приводу. Після таких вечірніх заходів людина з ранку відчуває себе дуже погано, його мучить похмілля. Повністю протверезівши, він повертається до звичайного способу життя.

Другий етап-це регулярні застілля, які передбачають обов’язкову присутність алкоголю на столах. Такі заходи можуть затягуватися на кілька днів, і з цієї причини людина може не ходити на роботу.

Третій етап — це так званий побутовий алкоголізм, проявляється він частими домашніми п’янками з самого незначного приводу. Людина випиває частіше пари раз на тиждень і рухається при цьому до початкової стадії алкоголізму. Скільки часу це займе — питання індивідуальне. У чоловіків цей процес може статися за кілька років, а у жінок зайняти набагато менше часу. Як правило, розвитку хронічної алкогольної залежності передує тривалий період нерегулярного пияцтва. Через особливості фізіології у жінок одні стадії алкоголізму змінюються іншими швидше, ніж у чоловіків.

Початкова стадія алкоголізму.

Перша стадія алкоголізму характеризується тим, що людина вживає спиртні напої частіше, ніж раніше, постійно збільшуючи при цьому дози алкоголю. Для цієї стадії характерні такі ознаки:

людина при вживанні спиртних напоїв швидко втрачає контроль над своїми діями; можуть виникати перші провали в пам’яті; незважаючи на дуже погане самопочуття вранці, бажання похмелитися у хворого на цій стадії ще не виникає; ще до ознаками 1 стадії алкоголізму можна віднести те, що людина вже не може впоратися з сильним бажанням випити, а в тверезому стані стає агресивним; починають з’являтися проблеми з внутрішніми органами.

Початкова стадія алкоголізму.

три стадії алкоголізму друга

Людину в цей період найлегше вмовити почати боротьбу з алкоголізмом. Надалі зробити це набагато складніше. Лікування на цій стадії можна проводити вдома, можливо, буде потрібна допомога психолога.

Друга стадія алкоголізму.

Коли алкогольна залежність переходить у другу стадію, у хворого вже сформована висока стійкість до спиртних напоїв, і він п’є більше і частіше. Починають більше проявлятися початкові симптоми, а також виникають нові. Основним серед них є абстинентний синдром, тобто бажання вранці похмелитися. Доза прийнятого спиртного поступово зростає, що призводить до багатоденних запоїв.

На цій стадії ознаки алкогольної залежності стають більш вираженими і помітними. У тверезому стані хворий стає агресивний, провали в пам’яті стають постійними.

На цій стадії хворий стає не тільки психологічно залежним від спиртного, але у нього виникає і сильна фізична залежність. Організму потрібно все більше спиртного, без якого він вже не може повноцінно функціонувати. Хворий п’яніє після вживання мінімальної дози спиртного. На цьому етапі самостійно припинити пити він вже не може.

Друга стадія алкоголізму.

Алкоголізм 2 ступеня передбачає комплексне лікування, що поєднує в собі різні методи. По-перше, необхідна детоксикація організму, тобто очищення його від шкідливих токсинів і продуктів розпаду етилового спирту в крові. Це допоможе позбавити хворого від фізичної залежності, але не від психологічної. По-друге, може застосовуватися аверсивное лікування. Воно передбачає застосування медичних препаратів, що викликають у хворого огиду до алкоголю. Такі кошти не становлять загрози для людей непитущих, але якщо змішати їх зі спиртними напоями, то вони сильно погіршують самопочуття хворого і викликають у нього дуже неприємні відчуття.

Допомога психолога на цій стадії актуальна і ефективна тільки в тому випадку, коли хворий усвідомлює свою залежність і хоче з нею боротися.

Третя стадія алкогольної залежності.

На 3 стадії алкоголізму проявляються найважчі симптоми цього захворювання, і виникають дуже неприємні наслідки для організму. У хворого відзначаються порушення у всіх системах організму, а також зміни в його психічному стані. Хворий вживає спиртні напої кожен день і кілька разів. В цей період відбувається дуже швидка деградація людини, серйозні порушення в роботі нервової системи можуть привести до порушень мовлення або рухів, може виникнути параліч і часто — летальний результат.

Третя стадія — психічні розлади.

Для цієї стадії характерно сильне зниження ваги хворого, він практично нічого не їсть, а якщо щось з’їсть, то виникає блювота.

Третя стадія алкоголізму-це вже незворотний процес, при якому настає деградація людини. Зруйновані клітини мозку не відновлюються, через це страждає мова, хворий поводиться неадекватно. Приблизно в 95% випадків настає загибель хворого від таких захворювань, як інфаркт, інсульт, цироз та ін. Вилікувати хворого на цьому етапі дуже важко, але спробувати можна. Для цього в першу чергу необхідно провести детоксикацію організму і потім почати лікарську терапію органів, постраждалих від алкоголізму, і їх відновлення для відновлення нормального функціонування. Основною умовою проведення лікувальних заходів є повна відмова від вживання спиртних напоїв з боку хворого.

Враховуючи той факт, що самостійно на цій стадії алкоголізму людина це зробити не здатний, застосовуються такі методи, як кодування або гіпноз. Деякі використовують методи нетрадиційної медицини, але в будь-якому разі людину повернути до нормального життя вже дуже складно. Основна маса хворих, не припинили вживати алкоголь і не почали лікування, незабаром помирає, так як при подальшому вживанні спиртних напоїв зміни в організмі стають незворотними, і до них приєднуються важкі ураження психіки. Все це не залишає людині ніяких шансів на лікування. Людям, які зіткнулися з алкогольною залежністю у своїх рідних та близьких, важливо розуміти, що чим раніше розпочато лікування, тим більше шансів врятувати людину.

Друга стадія алкоголізму: симптоми і лікування захворювання.

Залежність від спиртного є важким випробуванням для людини будь-якого віку, перша і друга стадія алкоголізму характеризується такими ознаками розвитку, як втрата контролю і похмільний синдром. Патологічне або неконтрольований потяг до спиртних напоїв призводить до формування стійкої залежності, впоратися з якою без лікарської допомоги дуже складно. Головна проблема таких пацієнтів полягає у відсутності усвідомлення власних дій, що зводить до нуля ефективність терапії.

Що таке алкоголізм.

На сучасному продовольчому ринку одним з найпопулярніших товарів є алкоголь. Кожна людина в тій чи іншій мірі споживає спиртні напої, різниця лише в кількості і частоті прийому. Непомірне споживання алкоголю вважається психологічним захворюванням, яке прийнято називати алкоголізмом. У людини, яка знаходиться в стані постійного сп’яніння, погіршується не тільки фізичне здоров’я. Серед таких пацієнтів спостерігається зниження толерантності, розлади психіки, провали в пам’яті та інші ознаки залежності.

У чоловіків і жінок на фоні загальної інтоксикації організму відбувається часта зміна настрою, з’являється безпричинна дратівливість або напади злості. Прогресування алкоголізму викликає ураження печінки, що призводить до появи хворобливих симптомів. Етиловий спирт, що входить до складу алкогольних напоїв, порушує функціонування нервової системи і призводить до погіршення стану всіх внутрішніх органів людини. Нейропаралитический отрута швидко призводить до формування залежності, при відсутності контролю позбутися хвороби можна за допомогою нарколога.

Стадії алкоголізму.

Сучасна медицина виділяє три етапи розвитку алкоголізму, проте деякі фахівці переконані, що соматичне захворювання включає чотири етапи. Перша стадія недуги характеризується наявністю у пацієнта слабкої психологічної залежності від спиртного. При відсутності доступу до алкогольних напоїв, людина самостійно позбавляється від цієї пристрасті, характерних фізичних патологій на цьому етапі не спостерігається.

Такі люди схильні супроводити будь-яку зустріч декількома пляшками спиртного і відпочити на вихідних, випивши будь-якої алкогольний напій. Для того щоб попередити формування звикання, необхідно переключити увагу пацієнта на інший вид діяльності. Важливо скласти програму, в якій немає місця прийому алкоголю. На другій стадії захворювання людини переслідує нав’язливе бажання пити спиртне постійно, навіть якщо він займається будь-якою працею або роботою.

Пацієнту з кожним днем стає все складніше впоратися з психологічною залежністю, яка підкріплюється ще й збільшенням толерантності до алкоголю. Велика кількість спиртного вже не викликає блювоти, відрази або інших ознак отруєння, пропадає критичне ставлення до алкоголізму, дози стрімко ростуть. З переходом на третю стадію, хворий вже не в змозі самостійно впоратися з недугою, йому потрібна професійна медична допомога.

У цей період формується абстинентний синдром, тобто психологічна залежність переростає у фізичну. Людина не може перестати пити з-за припинення вироблення організмом деяких природних гормонів, досягається «плато толерантності до спиртних напоїв». Високі дози етанолу, що перевищують безпечну норму в кілька разів, більше не викликають блювотного рефлексу. Запійний алкоголізм завдає невиправної шкоди по всіх органах і системах пацієнта, що призводить до розвитку захворювань печінки та інших небезпечних недуг.

На четвертому етапі спостерігається дисфункція багатьох життєво важливих процесів в організмі, що зумовлено ще більшим зниженням толерантності до спиртного. Відбуваються патологічні зміни в структурі кровоносних судин, з’являються злоякісні пухлини в печінці або травному тракті. Людина повністю втрачає інтерес до життя, єдине, що його турбує – це де роздобути нову дозу етанолу. Фізична залежність приймає небезпечний оборот, при спробі вивести хворого з цього стану велика ймовірність летального результату.

Друга стадія алкоголізму.

Алкоголізм 2 ступеня вважається «точкою неповернення», одного разу перейшовши яку більшість людей назавжди застряють в подібному стані. Лікарі не дають ніяких гарантій щодо лікування цієї категорії пацієнтів, оскільки велика частина роботи повинна бути виконана самою людиною. Психологічна залежність на даному етапі ще не досягла апогею, але хворому з кожним днем все важче їй протистояти. Нав’язливі думки про алкоголь переслідують людину вдень і вночі, моральні підвалини стрімко падають під гнітом розвивається хвороби.

Щоденне вживання спиртних напоїв стає нормою, прийом великих доз етанолу не викликає симптоми інтоксикації організму. Збільшення толерантності до алкоголю змушує пацієнта пити частіше, що поступово призводить до формування стійкої звички. З часом 2 стадія алкоголізму починає переростати в третю, перехідним етапом є сильна фізична потреба у спиртному.

Симптом.

Визначити стадію алкоголізму може тільки кваліфікований фахівець. Початкові симптоми, характерні для другого ступеня недуги, легко сплутати з проявами першого етапу. З цієї причини огляд нарколога є обов’язковим пунктом в процесі лікування. На даному етапі у пацієнтів спостерігається сильний потяг до спиртних напоїв, яке іноді затьмарює голос розуму. Люди, не схильні до емоційних перепадів, вдаються до впливу алкоголю тільки в стресових ситуаціях, чого не скажеш про індивідах з напруженим психологічним станом.

Друга категорія пацієнтів сильніше схильна до алкогольної залежності, будь-які спроби вивести їх з цього стану зустрічаються вороже. Хронічний алкоголізм 2 стадії проявляється через непереборну тягу до спиртного, на тлі якої зникає самокритика і втрачається контроль над ситуацією. Людина впевнена, що алкоголь йому життєво необхідний і не бачить сенсу відмовлятися від нього. Найпоширенішими симптомами, які виникають у пацієнтів з другим ступенем даної хвороби, є:

слабкість; неспокій; психологічний дискомфорт; перепади настрою; безсоння; постійна незадоволеність навколишнім світом; фізичний дискомфорт; внутрішня напруженість; депресія.

Ознаки другої стадії.

Пацієнти, які страждають від алкоголізму другій стадії, не можуть утриматися від прийому спиртних напоїв, навіть якщо це завдає відчутної шкоди здоров’ю. Потяг до алкоголю стає таким сильним, що людині складно його контролювати. Переносимість організмом етанолу на даному етапі продовжує зростати, згідно медичним дослідженням, у алкоголіків другого ступеня спожите кількість спиртного в п’ять-шість разів перевищує встановлену норму.

Вищевказаний обсяг алкогольних напоїв випивається не за один раз, як при першій стадії, а протягом дня невеликими порціями. Останній прийом закінчується сильним сп’янінням, після якого все починається заново. Концентрація етанолу в крові таких людей становить приблизно 0,3-0,4%, що у нормальної людини викликало б коматозний стан. Для хворих на алкоголізм дані показники свідчать лише про останню стадію сп’яніння.

Абстинентний синдром.

Широко відомо, що стан або абстинентний синдром є одним з головних ознак, що супроводжують другу стадію недуги. Характерними проявами даного патологічного процесу виступають такі симптоми: неприємний смак у роті, слабкість, головний біль і прискорене серцебиття. Пацієнти страждають від критичної дози випитого алкоголю, що супроводжується такими симптомами, як тремор рук, нетверда хода, порушення координації рухів.

Абстинентний синдром характеризується появою психічних порушень, до них відносять тривогу, параноидной настороженість, нічні кошмари, погіршення настрою і самопочуття. Поліпшення відбувається тільки після вживання дози етанолу, що посилює стан. На даній стадії алкоголізму формується п’ять основних форм пияцтва, які в подальшому визначають розвиток захворювання.

Розлади особистості.

Нерідко алкоголізм другого ступеня викликає порушення людської поведінки. Пацієнти стають більш тривожними, виникає депресія або розлад особистості. Іноді такі люди займаються брехливим самобичуванням, щоб викликати співчуття у рідних або близьких. Поведінкові відхилення можуть приймати небезпечний характер, наприклад, спроби суїциду для отримання необхідної дози етанолу. Соціальні норми в даному випадку не грають ніякої ролі, оскільки єдиною цінністю для хворого є спиртні напої.

Іноді тривожний стан пацієнта загострюється до такої міри, що у нього з’являється нав’язливий страх смерті. Така панічна поведінка іноді приймає форму кардіофобії, тому багато алкоголіків часто викликають швидку допомогу, побоюючись інфаркту. На другій стадії недуги лікарі виділяють три види психологічних порушень, які впливають на особистісні зміни людського характеру. До них відносяться:

психоорганические розлади; деградація; загострення особливостей особистості.

Алкогольна деградація.

У медичних колах алкогольною деградацією прийнято називати загальне зниження рівня особистості. Характерною ознакою вищезгаданого стану вважається виражений психопатоподібний розлад. Така людина витрачає час виключно на пошуки нової дози етанолу, все інше його мало хвилює. Коло інтересів деградуючих людей звужується до спиртних напоїв, попередні захоплення або робота більше їх не приваблюють.

У алкоголіків другій стадії спостерігається стрімка втрата накопичених знань і навичок, все життя перетворюється в паразитуюче існування. Вживання постійно зростаючих доз спиртного призводить до формування стійкого розлади психоорганічного, яке ставить під удар здоров’я пацієнта. Без належного лікування захворювання буде прогресувати, що може призвести до деменції, псевдопараличу або алкогольного психозу.

Характерні захворювання другої стадії алкоголізму.

три стадії алкоголізму друга

На другому етапі розвитку алкогольної залежності у пацієнта спостерігається прогресування симптомів, що передують даному етапу. Посилюється патологічна тяга до спиртного, яка виникає не тільки в якихось конкретних ситуаціях. Алкоголік намагається знайти привід зайвий раз випити, не прив’язуючись до свят чи вихідних. На тлі зниження толерантності до етанолу, з’являються регулярні алкогольні амнезії. Значні епізоди життя стираються з пам’яті хворого, як ніби їх ніколи не було.

Часті одноразові випивки змінюються запоями, які можуть тривати тижнями. З’являється фізична залежність від алкоголю, спроби «зав’язати» супроводжуються абстинентним синдромом. У людини виникає блювота, тремор кінцівок, запаморочення, нудота та інші ознаки стану відміни. Похмеляння приносить бажаний поліпшення самопочуття, але психічні захворювання, викликані алкогольної енцефалопатії другого ступеня, продовжують розвиватися.

Лікування алкоголізму на другій стадії.

На початкових етапах алкоголізму рекомендується одразу ж звертатися за допомогою до нарколога і не намагатися вилікувати хворого своїми силами. Своєчасна професійна терапія здатна попередити розвиток захворювання на корені, але цим повинен займатися фахівець. Курс лікування другої стадії залежності триває один-два місяці, хворий знаходиться в амбулаторних або стаціонарних умовах під наглядом лікаря. Спершу проводиться детоксикація організму, щоб вивести скупчилися отрути.

Далі призначається условнорефлекторная терапія, яка має на увазі використання медикаментів. На другій стадії лікарі часто застосовують сенсибілізуючі засоби, такі як Аверсан, Метронідазол або Тетуран, щоб затримати процес окислення етанолу. Такий підхід успішно блокує роботу певних ферментних систем, які відповідають за розкладання алкоголю в організмі людини. Для поліпшення психічного стану і нормалізації сну наркологи виписують психотропні препарати, наприклад, транквілізатори і антидепресанти.

Ноотропні засоби ефективно знижують тягу до алкоголю і сприятливо впливають на обмін речовин. Кожне з перерахованих вище ліків підбирається індивідуально в залежності від стану пацієнта. Те ж саме стосується частоти прийому і дозування препаратів. Лікування другий степенинедуга включає проведення додаткових заходів, які підвищують тонус і покращують загальний стан організму. До них відноситься інсулінотерапія і аугемотерапия.

Психологічна терапія.

Для лікування алкоголізму будь-якій стадії повинні використовуватися комплексні методи. Як тільки медикаментозна терапія закінчена, пацієнту призначають курс психологічної реабілітації. Друга стадія захворювання характеризується наявністю стійкої залежності від спиртного, тому бесіди з фахівцем є невід’ємною частиною одужання. Іноді психологічна терапія триває протягом півроку, що вважається цілком нормальним. Найпопулярніша програма позбавлення від алкоголізму – це методика дванадцяти кроків.

Медичні препарати.

На другій стадії лікарі призначають медичні засоби виходячи з фізичного та емоційного стану алкоголіка. Наприклад, якщо людина не хоче проходити курс лікування, то нарколог рекомендує родичам вдатися до аверсивної терапії. Дана методика полягає у використанні спеціальних препаратів, які викликають огиду до алкогольних напоїв. Частіше за інших для цих цілей застосовується дисульфірам.

Препарат Цианомид блокує процес окислення спиртного, що допомагає виробити у пацієнта негативний умовний рефлекс. При змішуванні з етанолом дані засоби викликають сильне погіршення самопочуття: утруднення дихання, нудота, жар, прискорене серцебиття, шум у вухах. Схожим дією володіє відвар чебрецю, який сприяє появі блювотного рефлексу. Приймати вищевказані ліки людина повинна добровільно.

Системними медикаментами, які виписують алкоголікам другої стадії, є Ацидум-с, Пропотен і Гліцесед. Вищезазначені засоби зменшують тягу до алкоголю за рахунок впливу на роботу центральної нервової системи. Крім того, ці препарати покращують обмінні процеси в тканинах організму, роблячи помірний седативний ефект. Системні ліки не завжди усувають алкогольну залежність, але вони готують організм до майбутніх позитивних змін.