п’ятничний алкоголізм

П’ятничний алкоголізм.

Mindray DC-7 — універсальна ультразвукова система, що забезпечує виключно високу якість зображення.

—> Дефібрилятор BeneHeart D6 Mindray Затребуваний товар Ультразвуковий сканер M5 Mindray.

«П’ятничний алкоголізм» — хіба таке буває?

Напружений графік роботи виключає щоденне пияцтво, активні люди не можуть собі дозволити розслабитися в будні дні, адже на кону стоїть кар’єра і особисте зростання. Тому алкоголізм в сучасному суспільстві набуває зовсім іншу форму, тільки уявну невинною – «п’ятничний» алкоголізм. Ця форма залежності характерна тільки для активно працюючих людей. Вони рано встають, пізно лягають, сильно втомлюються за трудовий тиждень. А тому в кінці тижня все, про що вони мріють – розслабитися.

Схема «розслаблення» залежить тільки від віку. Старші люди вважають за краще випивати в тихій обстановці. Молоді – збираються у великі компанії і йдуть в нічні клуби, ресторани, їдуть за місто. Логіка проста – в п’ятницю можна дозволити собі випити, адже з ранку не потрібно вставати на роботу. Тому веселощі триває в суботу, а в неділю всі приходять в нормальний стан, готуючись до нових трудових буднях. При цьому, не розуміючи, що через рік або два знадобиться виклик нарколога.

По змісту

Чим небезпечний «п’ятничний» алкоголізм?

Є дуже поширений міф – алкоголь раз на тиждень не несе ніякої небезпеки. Людям здається, що стаціонари і витверезники по виведенню із запою-це не про них. Але навіть при такій «спрощеної» схемою стійкість до спиртного неухильно підвищується, а для того, щоб задоволення було повним, потрібні все більші і більші дози. Циклічність таких заходів регулярна, а значить, обов’язково відбудеться неминуче-втрата дозового контролю, яку потім доведеться лікувати, виробляти висновок із запою в стаціонарі. Ваш організм вже звик до малих доз, і вони не викликають колишньої бадьорості і емоційного підйому, а тому від п’ятниці до п’ятниці доза збільшується.

У понеділок люди йдуть на роботу в розбитому стані, дуже швидко стомлюються. Втома, як відомо, має властивість накопичуватися до кінця тижня. І вже з вівторка людина знову з нетерпінням чекає п’ятниці. У сучасному суспільстві, на жаль, така схема появи залежності, яка є викликом нарколога – дуже поширена.

Чим небезпечний алкоголізм вихідного дня? Він швидко створює стійкий спосіб життя, при цьому стрижнем стає спиртне. Для людей не зібратися в п’ятницю і не випити стає вже неможливим, перетворюючись в ритуал. Через певний проміжок часу ритуал перетворюється в самоціль. Але ж починається все банально — з бажання відпочити від завантаженого трудового тижня.

Стаття підготовлена за матеріалами клінік alcovit.ru.

«Відмінне співвідношення – мобільність/ціна/якість»

Прайс-лист на медичне обладнання, витратні медичні матеріали, роботи по ремонту медтехніки.

Перегляд відновленого медичного обладнання Тільки для зареєстрованих користувачів сайту!

Інтернет довідник медичних установ Нижнього Новгорода і області.

– Великі міста Росії захлеснула епідемія «п’ятничного алкоголізму» –

З кожним роком у великих містах Росії все гостріше проявляються проблеми, пов’язані з алкоголізмом. Так, за офіційною статистикою, за останні кілька років «рейтинг» любителів випити значно змінився. Перші рядки в ньому тепер займають не сантехніки, вантажники або люди інших професій, що займаються фізичною працею, а офісні працівники, які мають справу з цифрами, грішми й паперами. Як правило, вони страждають особливою формою залежності, яка вже отримала назву п’ятничного алкоголізму. Про те, що таке «п’ятничний алкоголізм» і як з ним боротися, розповідає психолог, парапсихолог Сергій Шевцов-Ланг.

Всі менеджери середньої ланки, бухгалтери, програмісти та інші офісні працівники протягом тижня відчувають стрес. Причини його виникнення можуть бути найрізноманітнішими: від невеликих розбіжностей з колегами і монотонності роботи до неспівпадання щомісячних звітів або небажання відправлятися в чергове відрядження. Втомлені і емоційно спустошені до п’ятниці люди шукають спосіб зняти внутрішнє напруження. А найпростішим і доступним засобом для цього, переконані вони, є саме алкоголь. Він розслабляє, змушує переключити думки в позитивне русло, забути про робочі проблеми. Проте більшість людей не здатні або не бажають побачити за цією ширмою безтурботності і щастя сумну реальність.

Небезпечний симптом.

Психолог, парапсихолог Сергій Шевцов-Ланг пояснює: «У п’ятницю людина випиває, в суботу відпочиває, в неділю готується до роботи. Здавалося б, нічого поганого. Однак п’ятничний алкоголізм загрожує безліччю проблем. Його перший, найнебезпечніший симптом-втрата дозового контролю. Організм звикає до регулярно споживаються дозам, алкоголь перестає бути тим джерелом веселощів і умиротворення, яким був спочатку. Не дивно, що з кожним наступним разом його кількість значно збільшується. Людина не тільки починає вживати алкоголь все у великих дозах, він ще й поступово «розтягує» п’ятницю до закінчення вихідних. Спочатку вживання спиртного перетікає в суботу: це може бути або цілеспрямованим продовженням застілля, або спробою похмелитися, за якою, як правило, слід новий алкогольний виток. А ще через якийсь час алкоголь захоплює новий «плацдарм» — неділя».

Планувавши.

Щоб не піддатися п’ятничній спокусі і не потрапити в число любителів випити, людині досить заздалегідь планувати свій відпочинок. На початку робочого тижня ретельно продумайте справи на вихідні. Приділіть час рідним і близьким людям. Тих друзів, зустрічі з якими незмінно супроводжуються випивкою, краще не включати в цей список. Психолог, парапсихолог Сергій Шевцов-Ланг рекомендує: «Зробіть п’ятницю традиційним днем походу в кіно, театр або парк відпочинку. Позитивні емоції, отримані в таких культпоходах, дадуть потужний енергетичний підйом, завдяки яким людина зможе «протримаються» весь наступний робочий тиждень».

Відкривайте нове.

Психологи переконують, що кожній людині, зайнятій з понеділка по п’ятницю нудною, монотонною роботою, боротися зі стресом, не вдаючись до алкоголю, допоможе нове, цікаве захоплення. Неважливо, яке саме заняття вибере людина, головне, щоб воно приносило радість і почуття задоволеності, дарувало відчуття польоту і щастя. Пам’ятайте: життя, наповнене позитивними емоціями-найкраща профілактика п’ятничного алкоголізму.

Синдром п’ятниці як стадія алкоголізму.

За підступністю алкоголізм можна назвати лідером. Найнебезпечніший ворог той, кого не сприймають всерйоз. Наприклад, всі знають, як страшна і небезпечна наркоманія, як швидко вона руйнує особистість і тіло людини. А алкоголізм діє повільно, нишком, на початкових стадіях його руйнівний ефект взагалі не помітний.

Більш того, лікування алкоголізму багато вважають зайвим, відносячи явище не до захворювань, а всього лише до поганих звичок, з якими можна впоратися виховними заходами. Результат очевидний: середнє споживання алкоголю на душу населення в нашій країні становить дванадцять літрів в рік, в той час як критичною є восьмилитровая відмітка. Фахівці narko-centr.com.ua закликають не затягувати і почати лікування якомога раніше. Не варто чекати хронічної стадії, на якій відбувається повне руйнування особистості. При цьому необхідно врахувати нові явища в протіканні цього захворювання.

Сьогодні до традиційних трьох стадій алкоголізму додався так званий алкоголізм по п’ятницях. Це пов’язано з ритмом сучасного життя, що змушує людини рано вставати, допізна працювати, жити в постійній напрузі, часто в оточенні численних проблем.

Природно, що після такого трудового тижня людині хочеться, та й просто необхідно розслабитися, відпочити. Але як? Соціокультурні традиції пропонують нам в якості універсального варіанту «зберемося, посидимо, поспілкуємося». Особливо небезпечний цей варіант, розрахований на кілька днів (наприклад, з виїздом на дачу). Веселощі охоплює вечір п’ятниці, більшу частину суботи, а неділя залишається на відпочинок і відновлення.

Багато хто вважає такий «відпочинок» нормальним і безпечним. Але це далеко не так. Дози, які потрібні організму для того, щоб почалося розслаблення, від п’ятниці до п’ятниці стають все більше, контроль втрачається швидше. А час, необхідний на відновлення збільшується. Неділі вже недостатньо, щоб прийти в норму – людина у понеділок йде на роботу хворим, втомленим, а вже з вівторка починає мріяти про п’ятниці, як про час, коли можна випити.

Саме в цьому і полягає основна небезпека п’ятничного алкоголізму – усталений спосіб життя, який формується, не крутиться близько сім’ї, друзів, хобі та іншого. Центром життя стає випивка. Так невинний відпочинок закінчується серйозними проблемами, і людина потребує професійної допомоги.

Пити в міру: чи існує безпечна доза алкоголю?

Суперечки про те, чи варто взагалі вживати алкоголь, ведуться століттями. Щорічно різні наукові дослідження приходять до суперечливих результатів: деякі стверджують, що алкоголь в малих дозах приносить користь людині, у той час, як інші наукові дослідження говорять про безумовне шкоду спиртного в будь-якому вигляді. Де ж правда?

П’ятничні алкоголіки – явище сучасного суспільства.

Традиція «розслаблятися» за допомогою алкоголю щоп’ятниці сьогодні вкрай поширена серед молоді 20-35 років. Дивно, але саме такі люди, що вживають спиртне лише по п’ятницях, стають пацієнтами наркологічних клінік набагато частіше. Лікарі б’ють на сполох: у Росії розвивається новий вид побутового пияцтва – п’ятничний алкоголізм. І посилення цієї проблеми доводить: безпечних доз алкоголю не існує. Регулярна випивка рано чи пізно призводить до звикання.

Чому ж молодь обирає спиртне, як єдиний спосіб відпочинку? Багато в чому це пояснюється традиціями сучасного суспільства, а також доступністю алкоголю. П’ятниця для працюючих людей знаменує початок вихідних – своєрідне свято. Накопичився за тиждень стрес, роздратування і образи хочеться виплеснути якомога швидше. При цьому п’ятничний вечір – не час для активного відпочинку, спорту та інших ефективних методів зняти напругу. І на допомогу приходить випивка, адже це просто, недорого і не вимагає зайвої активності. Досить відправитися з друзями в бар або купити спиртне для посиденьок будинку.

Що ж може бути небезпечного у випивці раз на тиждень? Таке питання задає собі більшість «п’ятничних алкоголіків». Але ставлення до випивки, як до традиції, обов’язкового компоненту п’ятничного вечора стає першим кроком на шляху до справжньої адикції.

Навіть пара пляшок пива, що випиваються щоп’ятниці поступово підвищують толерантність організму до алкоголю. З часом двох пляшок виявляється недостатньо для того, щоб зняти напругу, і молоді люди вживають все більше і більше. В кінцевому підсумку форма п’ятничного відпочинку більше схожа на псевдозапой: людина вживає міцні напої, починаючи з п’ятничного вечора і закінчуючи вранці неділі. Весь залишок останнього вихідного йде на відновлення сил перед початком робочого дня. Непомітно для себе людина стає алкоголіком, продовжуючи заперечувати небезпеку регулярних п’ятничних пиятик.

Що чекає п’ятничних алкоголіків далі? Необхідна доза алкоголю поступово підвищується і вживання спиртного триває і в неділю. В понеділок людина відчуває себе погано і йде на роботу, позбавлений сил. Вже у вівторок він може зірватися і випити трохи пива ввечері. Так алкоголь завойовує нові території, щоб надалі зруйнувати все життя людини.

Безпечна доза алкоголю: яка вона?

п'ятничний алкоголізм

Так як алкоголь є сильним психоактивною речовиною, неправильно було б говорити про його безпечних дозах. Як малі дози героїну неминуче призводять до наркоманії, так і регулярне вживання невеликих доз спиртного ведуть до алкогольної залежності. Тим не менш, завдяки дослідженням вчених, була встановлені доза випивки, після якої людина ще може контролювати себе і відмовитися від подальшого вживання.

Для чоловіків така доза варіюється в межах 50-150 грам горілки, для жінок – не більше 25-100 грам. А тепер давайте згадаємо, скільки алкоголю ви вживаєте у свята під час застіль? Доза буде явно вище. На жаль, ставлення сучасного суспільства до алкоголю формує сприятливий грунт для зростання алкоголізації населення.

Говорячи про випивку необхідно брати до уваги не стільки дозу спиртного, скільки регулярність його вживання. Якщо у людини з’являються традиції: пляшка пива щовечора після роботи, пару чарок горілки в п’ятничний вечір – він неухильно рухається до залежності.

Що ж можна порадити тим, хто не бажає назавжди відмовлятися від спиртного? Для початку, знайдіть нові шляхи зняття стресу: захоплююче хобі, спорт, будь-яка інша активність. Статистика в пивних барах, наприклад, показує: встановлені більярдні столи або настільний футбол істотно скорочує кількість купленої випивки. Це говорить про те, що будь-яка альтернатива дозволяє людині відмовитися від спиртного на користь більш здорового відпочинку.

Слідкуйте за собою і аналізуйте своє ставлення до спиртного. Якщо ви розумієте, що алкоголь стає невід’ємною частиною вашого життя, не втрачаючи ні хвилини зверніться до фахівців реабілітаційного центру.

П’ятничний алкоголізм — новий термін лікарів-наркологів.

Алкоголь — великий демократ. Для нього ніякої різниці між багатим і бідним, розумним або дурним немає. Алкоголь рівняє всіх.

Олег Рибалко.

Відео — п’ятничний алкоголізм (Відео)

До чого призводить звичка знімати стрес після трудових буднів за допомогою чарки.

П’ятничний алкоголізм. Все частіше і частіше цей термін можна зустріти на сторінках газет і в матеріалах електронних ЗМІ. — Алкоголізм — це захворювання, тому тут правильніше буде застосовувати термін «алкоголізація», а якщо точніше — п’ятнична алкоголізація, — розповідає Олег Рибалко, психотерапевт-нарколог Іркутського обласного психоневрологічного диспансеру. — Тривожна статистика свідчить — звичка розслаблятися в кінці тижня все частіше призводить до плачевних наслідків.

Трудоголіки або алкоголіки?

Перш за все п’ятничні узливання стосуються активно працюючих людей. Вони рано встають, пізно лягають. Неабияк вимотуючись на роботі, вирішують купу поточних проблем. І як наслідок, в кінці робочого тижня прагнуть як слід розслабитися, вибираючи вельми підступний спосіб релаксації-випивку.

— Є позитивний стрес, а є негативний. Однак шкода здоров’ю може принести як перший, так і другий. Успіх — це теж свого роду позитивний стрес, який, на жаль, йде часом на шкоду. І тут доречно згадати фразу з Біблії: «Успіх — це не благо, це випробування». Так, далеко не всі, перебуваючи на гребені успіху, в силах утримати себе в рамках раціональної, здорової поведінки.

Однак, за словами Олега Рибалка, тема п’ятничних пиятик і, як наслідок, самого алкоголізму стосується всіх. У цьому сенсі алкоголь — великий демократ. Для нього ніякої різниці між багатим і бідним, розумним або дурним немає. Алкоголь рівняє всіх.

Весело веселощі, важко похмілля.

Хто хоч раз намагався знайти вільний столик в п’ятницю ввечері, знає-кафе і ресторани в центрі міста забиті вщерть. Найчастіше п’ятнична виручка розважальних установ перевищує доходи, отримані за суботу та неділю разом узяті. І все ж, проводячи час в компанії друзів, мало хто хоче напиватися. Люди прагнуть лише весело і з цікавістю провести вільний час. Однак якщо такі зустрічі стали регулярними і без спиртного не обходяться, від п’ятниці до п’ятниці доза буде тільки збільшуватися, і це перший тривожний симптом.

— І потім, навіть при збільшенні дози якість сп’яніння погіршується, інакше кажучи-колишньої легкості і ейфорії досягти все складніше і складніше. Ну а по-друге, виробляється похмільний синдром. Він-то часом і змушує продовжувати п’ятничну релаксацію спочатку в суботу, а потім і в неділю. Але якщо представники молоді схильні відпочивати по п’ятницях у великих і шумних компаніях, то люди середнього і старшого віку, найчастіше сімейні, п’ють, як правило, вдома.

І тут, за словами фахівців, велику роль відіграє ще один важливий аспект-самотність. Як ні парадоксально, але вік інформаційних технологій, з його електронною поштою і стільниковим зв’язком, все більше віддаляє людей один від одного. Живе спілкування нерідко замінюють нам SMS-повідомлення, електронна пошта, розмови в чатах.

— П’ятничне пияцтво, як правило, одиночне, — додає Олег Рибалко. — Людині вечорами буквально нікуди подітися. Часто у нього немає друзів, немає компанії. Принаймні тій, в якій йому цікаво перебувати тверезому. Але де і в якій компанії людина б не пив, при рясному прийнятті на груди у вихідні в понеділок він, природно, відчуває себе недобре. Поступово втома накопичується. І вже з вівторка-середи людина знову з нетерпінням чекає п’ятниці.

Рано чи пізно настільки часті узливання неодмінно приносять плоди. Руйнуються плани, тріщить по швах сімейне життя. Дружина подає на розлучення, начальство все частіше незадоволене роботою, і з кожною наступною п’ятницею бажання напитися стає все більш нав’язливим. Так, в більшості випадків все так і починається: невинні речі обертаються в результаті серйозними проблемами.

— І справа не тільки в безконтрольному бажанні випити, — розповідає Олег Рибалко. — У разі залежності у людини виробляється свого роду патологічний умовний рефлекс. Він просто не в силах контролювати вживання спиртного. І не тому що слабовільний або морально розбещений, а тому що його самопочуття, в силу балансу обміну речовин, настійно вимагає. Вимагає, природно, на шкоду організму. «До смерті працює, до напівсмерті п’є».

Ще одна реальність сучасності — систематичне пияцтво. Причому не випадкове, а позначене в графіку. Так, займаючись справами, працюючи іноді на знос, людина заздалегідь будує плани: «Ось потружусь місяць-другий, а там вже відпочину як слід».

Природно, що в нашому випадку під словом «відпочину» мається на увазі «вип’ю». Нерідко схема загулу налагоджена на всі сто. Людина пускається у всі тяжкі, п’є, гуляє, розслабляється, а потім не без допомоги фахівців, шляхом систем і медикаментів, знову приходить у себе. І так до наступного разу.

— Так, таке буває, і досить часто. Знаєте, як у Некрасова: «До смерті працює, до напівсмерті п’є», — продовжує Олег Рибалко, психотерапевт-нарколог. — І знову ж таки це стосується не лише людей бізнесу, а й, скажімо, тих самих водіїв. Поки машина на ходу, водій працює по 18 годин на добу, але в разі, якщо машина зламалася і встала на ремонт, починається безпробудне пияцтво. Схожа ситуація зустрічається і серед закодованих пацієнтів. Хтось, закодувавшись на рік, до алкоголю не повертається ніколи, а хтось весь рік дивиться на години і буквально хвилини вважає до того моменту, як встановлений термін скінчиться.

Але будь-які мрії відрізняються від реальності, і думки про жаданий застілля далеко не завжди реалізуються так, як хотілося б. Буває, що, довго тримавши себе в руках, людина буквально занурюється в пияцтво. У підсумку потрапляє в неприємні історії, вплутується в бійки, лається з дружиною, втрачає роботу, а задоволення — нуль.

Потягує? Швидко до лікаря!

Тим часом алкоголізму, як і любові, всі віки покірні. Досить пройтися ввечері по скверах і алеях іркутських парків, щоб особисто переконатися — студенти і старшокласники вважають за краще відпочивати, випиваючи. У семи з десяти хлопців в руках неодмінний атрибут сучасного проведення часу-пляшка пива.

Однак не все так погано в нашому королівстві. Одна позитивна тенденція За останній час з’явилася — все частіше і частіше люди звертаються за допомогою до фахівців на початкових стадіях алкоголізму. Адже сучасне життя диктує свої умови. Люди сподіваються лише на себе, вони бережуть репутацію, дорожать місцем роботи, прагнуть до досягнення поставлених цілей. Залежність від алкоголю — це свого роду розкіш, яку можуть дозволити собі далеко не всі. Більшості з нас треба працювати і заробляти гроші. Звідси головна порада — відчуваєте, нехай навіть легку, але все ж залежність від алкоголю — негайно звертайтеся до лікаря.

Відпочинок — це теж робота.

Відпочивати після напруженого робочого тижня потрібно всім. Питання лише в одному — як? На жаль, дуже часто поняття «розслабитися після роботи» зводиться до розпивання спиртних напоїв. Та що говорити, якщо найменша подія, від покупки меблів до придбання носових хусток, при бажанні можна зробити відмінним приводом для застілля.

— У людей, залежних від алкоголю, способів самовиправдання маса, — розповідає Олег Рибалко. — П’ятнична алкоголізація — по суті, один з методів самозахисту. І водночас, як не парадоксально, метод самообмеження. Щоб тримати своє пияцтво в соціально прийнятних межах, людина сама себе переконує: «Та я ж тільки по п’ятницях. По п’ятницях-то можна».

Але якщо ви схильні до алкоголізму, якщо відчуваєте залежність від спиртних напоїв, вам краще цілком і повністю від них відмовитися. Пияцтво — це угода з дияволом. А диявол, як відомо, великий обманщик. Тому, яку б угоду ви з ним не уклали, як би не страхувалися, він все одно вас обдурить.

Щоб уникнути зайвих спокус, плануйте свій відпочинок заздалегідь. Так радять фахівці. Чому б не зробити п’ятницю вдень спільних прогулянок з дітьми або традиційного походу в кіно. Свято для самих себе ми в силах влаштувати самі. І нехай ваш гарний настрій і блиск в очах ніколи вступають у пряму залежність від кількості випитих напоїв.

— Працювати нас вчать скрізь, практично в кожному освітньому закладі. А ось відпочивати, на жаль, не вчать ніде, — міркує Олег Рибалко. — А тим часом відпочинок-це теж робота. Це дуже важлива і відповідальна справа. Адже в кінцевому підсумку наскільки успішно ми відпочиваємо, настільки успішно ми і працюємо. І якщо наш відпочинок неефективний, непродуктивний, то і на роботі він не може позитивно відбитися.

У список найбільш «питущих» професій завжди було прийнято вносити артистів, музикантів, журналістів, медиків. Не обходилося, як правило, без міліціонерів, військових і горезвісних сантехніків. Але все частіше і частіше в рейтинг любителів випити потрапляють такі професії, як бухгалтер, менеджер середньої ланки та інші офісні працівники, які мають справу з цифрами, грошима і цінними паперами. Не обходить ця біда і бізнесменів.

П’яниці по п’ятницях.

За твердженням головного санітарного лікаря країни Геннадія Онищенка, споживання алкоголю досягло 15 літрів на рік на душу населення, хоча за загальноприйнятим нормам 8-літрова відмітка вважається катастрофічною. Старше покоління зазначає: п’яних на вулицях стало набагато менше, особливо в містах. Число медвитверезників скоротилося по всій Росії в багато десятків разів. Але медики б’ють нову тривогу: в країні зростає побутове пияцтво.

За експертними даними, кількість п’є молоді за останні п’ять років збільшилася на 13 відсотків. Більшість пацієнтів відділень інтенсивної терапії, що надходять з нападами білої гарячки, — молоді люди, причому не опустилися, часто навіть успішні. Люди весь тиждень працюють, вимотуються, ось і виникає бажання розслабитися. Серед наркологів виник навіть термін для певної категорії пацієнтів: алкоголік по п’ятницях.

Але чому саме так прийнято знімати втому? Так це просто, доступно, до того ж інших способів часто немає. Ось, наприклад, те ж пиво п’ють більше 60 відсотків росіян, з них близько 40 відсотків займаються цим «під відкритим небом». Частково це можна пояснити традиціями. Але основна причина — явна нестача недорогих, але пристойних закладів, оснащених не тільки бочкою і стійкою, але і якимись іншими розвагами. Зарубіжна і навіть вітчизняна практика показує: установка в звичайному барі пари більярдних столів знижує споживання пива приблизно на чверть і одночасно на третину підвищує виручку закладу за рахунок більшої наповнюваності залу.

Антиалкогольні кампанії в нашій країні проводяться досить регулярно, але результат дають мізерний, а частіше — зворотний. Тому що ми завжди боремося «проти» і забуваємо про боротьбу «за». Так і нині: віднімаючи пляшку з пивом в сквері, що запропонували натомість? Вельми недешеві розважальні центри, де одним з головних компонентів відпочинку пропонується знову ж спиртне? У Європі, де влада теж стурбована проблемою молодіжного пияцтва, навіть пабам давно є альтернатива-спортивні центри та Фітнес-клуби.

У Росії вони доступні лише багатим. В Абакані, наприклад, минулого тижня єдиний в місті плавальний басейн був проданий під елітний фітнес-центр, і тепер туди без 20 тисяч рублів не зайдеш. У підмосковному Домодєдово басейну немає взагалі, в Обнінську вже три роки закритий на ремонт. Правда, в Липецькій області за останні два з гаком роки вже побудовано десять спорткомплексів з басейнами, а до кінця нинішнього року в лад увійдуть ще п’ять. У Краснодарському краї розпочато реалізацію програми » Сто спорткомплексів — за два роки!»Зате в Переславлі Ярославської області влада ніяк не може знайти інвестора, який добудував би басейн, закладений там. 20 років тому.

Прикиньте самі, скільки горілки за цей час витекло.

Париж З вином французи знайомляться ще підлітками. Під час їжі в селянській родині обов’язково присутня тарілка з домашнім вином, в неї накришений хліб. Але це не головна страва на столі, а доповнення до їжі, свого роду десерт. Нікому не спадає на думку напиватися по п’ятницях. Тим більше що у французів взагалі не прийнято вживати міцні спиртні напої. Вони навіть свій знаменитий коньяк в основному виробляють на експорт. А якщо, покладемо, хто захоче пригубити міцну настоянку перно, то накапає в склянку 30 — 40 грамів, потім лід додасть, наллє води, і виходить легкий аперитив.

Хто розслабляється по п’ятницях, так це молодь. Гуляють, веселяться від душі — не в ресторанах, а на дискотеці. Звичайно, там подають горілку, віскі, але кожен знову ж знає міру. Тим більше що батьківське око не дрімає. Коли далеко заполночь дискотека закінчується, батьки по черзі розвозять компанії по домівках.

Алкоголізму у нас, як і любові, всі віки покірні. Але останнім часом експерти з тривогою відзначають: міцно випивати росіяни починають набагато раніше, ніж кілька років тому. Вік прилучення до чарки змістився з 16 — 18 на 13 — 15 років. З цього і почалася наша розмова з відомим психіатром-наркологом Олександром МАГАЛИФОМ.

— Так, пияцтво молодіє. Але я ось що хочу особливо відзначити: «нові росіяни алкоголіки» (а точніше — залежні від алкоголю люди сьогодні набагато раніше починають усвідомлювати згубність свого становища — принаймні у містах. У радянські часи вважалося, що алкоголізм — це коли запої. А зараз у мене близько 15 — 20 відсотків пацієнтів з початковими стадіями хвороби. Причому в основному це молоді люди до 30 років. Життя змушує їх займатися цією проблемою. Раніше пили потихеньку і абияк працювали-тихе пияцтво нікому не заважало. А зараз ті, хто дорожить роботою, отримують непогані гроші, бояться себе скомпрометувати. Людина не може дозволити собі напитися і на ранок бути з хворою головою. Тому що він повинен терміново приймати якісь відповідальні рішення.

«П’ятничний» алкоголізм стосується активно працюючих людей. Вони рано починають працювати, пізно закінчують, сильно вимотуються за тиждень. Потрібно розслабитися. Далі все залежить від віку. Молоді — до тридцяти — збираються компаніями (у багатьох ще немає сімей, дітей). Це нічні клуби, дачі, ресторани. Схема проста: у п’ятницю п’ємо від душі — на роботу вранці не йти. У суботу цілком можна продовжити. А в неділю приходимо в нормальний стан, готуємося до понеділка.

— Це досить поширена думка: раз на тиждень випити зовсім не шкідливо. Це правда?

— Ні, це не так. Навіть при такій схемі поступово підвищується стійкість до алкоголю, для отримання задоволення потрібні все більші дози. Запевняю вас: в таких компаніях ніхто дійсно не хоче напиватися. Хочуть просто повеселитися. Але оскільки це повторюється регулярно, то обов’язково з’являється перший небезпечний симптом — втрата дозового контролю. Організм звикає до маленьких доз, вони вже не викликають радості, підйому. І від п’ятниці до п’ятниці доза зростає. В будні дні людина спочатку обходиться без спиртного, але до п’ятниці бажання випити наростає. Такі зустрічі стають ритуальними, виробляється рефлекс.

Є таке поняття — критична запускає доза. Це певна концентрація спирту в головному мозку, якась доза, після якої людина втрачає контроль. Кожен знає: якщо я вип’ю 100 грамів горілки, то можу зупинитися, а ось після 150 — 200 загальмувати важко. Але підступність в тому, що ця доза залежить від багатьох факторів. Якщо людина сита і спокійна, вона вище. Якщо він голодний, втомився, роздратований, то фатальна доза нижче. А далі — втрата контролю. У п’ятницю люди так і п’ють — до кінця. А в суботу, якщо, наприклад, компанія гуляє на дачі, йде «продовження банкету». У кого-то вже друга стадія — руки тремтять, треба похмелитися. А хтось міг би і обійтися, але бере участь у застіллі за компанію.

На жаль, настає момент, коли неділі для цього вже не вистачає. Тому що спочатку п’ють багато в п’ятницю, а поступово починають прихоплювати і всю суботу. Так алкоголь потихеньку завойовує нову територію. Потім додається ще частина неділі. А далі. В понеділок людина йде на роботу ніякої, дуже швидко втомлюється. Втома накопичується. І вже з вівторка — середи він знову з нетерпінням чекає п’ятниці. Ось це дуже поширена зараз форма споживання алкоголю. До речі, дуже часто це т. зв. пивний алкоголізм.

— Має значення, що конкретно п’ють?

— Маючи. Горілка прискорює процес. Міцні напої швидше проникають в кров, створюють ситуацію алкогольного удару. Звикання до високих дозувань теж йде швидше. І якщо обраний такий стиль споживання, то до вина і пива ніхто вже не повернеться.

— Чим ще небезпечний «п’ятничний» алкоголізм?

— Він дуже швидко створює стійкий образ життя, стрижнем якої стають випивки. Не зібратися в п’ятницю для компанії стає просто неможливо. Цей ритуал виявляється в центрі буття, стає самоціллю. Людина вже прагне саме до цього: не піде в театр, не залишиться вдома з близькими. Якщо він вже одружений, то сім’я його майже не бачить, починаються скандали. Хоча спочатку зовсім не збирається всі три дні пити — просто хоче посидіти з друзями. Але контроль слабшає, час летить, сидять допізна, а потім вже не хочеться їхати додому в п’яному вигляді. І сімейне життя тріщить по швах. Це дуже типовий випадок: починається все з абсолютно невинних речей, а закінчується серйозними проблемами.

— Ви згадали ще «вечірній» алкоголізм. А це що за звір?

— Він стосується людей, які працюють гранично напружено. У мене багато таких пацієнтів. Вони мають справу з цифрами, грошима, тисне відповідальність за бізнес, щоденні тривоги. Як тільки важкий день закінчується, потрібно розслабитися. Молоді їдуть в клуб, бар, Боулінг. У сімейних все відбувається вдома. Закінчують роботу після шести — семи, багато пізніше. Іноді по дорозі випивається пляшка пива (одно 50 — 60 грамам горілки). Будинки добавка відразу, до їжі. І за вечерею вип’є. До сну начебто не нап’єшся, виходить 200 — 300 грамів міцного алкоголю або пара — трійка пляшок пива. Засинає людина миттєво.

— Спить — і що тут поганого?

— Що це за сон? Не фізіологічний,

— Чи можна говорити про те, яке зло менше — «п’ятничне» або «вечірнє»?

п'ятничний алкоголізм

— Різниця досить умовна. Але все ж за руйнівністю «вечірній» алкоголізм, звичайно, гірше. Він взагалі не залишає паузи для відновлення організму. До речі, «п’ятничний» алкоголізм у нас був завжди. Але раніше пили абияк — в під’їзді, в гаражі. А зараз можна випивати з комфортом в кафе, клубах.

— Ваша порада тим, хто не готовий стати стовідсотковим непитущим?

— Відчуваєте залежність, навіть легку-ступайте до лікаря. Поговоримо, знайдемо вихід, поборемося. Ніколи не пийте на ходу! Пляшка пива в руці на вулиці — це огидно і небезпечно. Постарайтеся вникнути у смак вина, вчіться розбиратися в ньому. Ніколи не вживайте алкоголь як психотропний засіб, щоб заглушити тугу, познайомитися з дівчиною, «для хоробрості». А взагалі головні ліки-економічне і соціальне. Розвиток економіки змусить людей активно працювати, прагнути до поставленої мети. А пляшка цьому заважає. Я ж бачу, до мене приходять молоді працюючі люди, хочуть вчасно зупинитися. І на ранніх стадіях це цілком реально.

Прокоф’єв В’ячеслав соб. корр. «Праці», Проценко Олександр, Суха Світлана.

«П’яна» п’ятниця. Нарколог про звички, які роблять з вас алкоголіка.

Фахівці стверджують, що алкоголізм можна запобігти тільки на ранніх стадіях. В запущеній мірою він невиліковний. Але як зрозуміти, в який саме момент варто звернутися до лікаря? Нарколог Ігор Калінін розповів про те, чим насправді загрожує випивка по п’ятницях, як виявити у себе схильність до алкоголізму і хто найбільш схильний до залежності.

Частина культури?

Катерина Гаврилова, «Аіф-Південь»: Ігор Вікторович, чому так багато людей, які люблять випити?

Ігор Калінін: Позитивні емоції, розкріпачення. Деякі не можуть спілкуватися без випивки. У кожної людини є доросле і дитяче стану. А що робить алкоголь? Вбиває внутрішнього критика. Напідпитку веде себе, як велика дитина, дозволяє собі те, що не в змозі зробити тверезим.

— Чи можна визначити свою норму?

— Існує графік сп’яніння, але кількість і час для кожного індивідуальні. Нормально, якщо це келих хорошого вина в святкові дні. Поганий би був з мене лікар, якби я порадив вам випивати якусь кількість алкоголю! Не рекомендую категорично.

— Яка найпоширеніша причина алкоголізму?

— Нерідко складні стосунки в сім’ї. Через це, по суті, виникають всі залежності: переїдання, трудоголізм, алкоголізм. Генетика знову ж. Та й взагалі, алкоголь сприймають як частину культури. «Росіянин повинен пити багато», — впевнені, до речі, і наші пацієнти.

Коли прийде «білочка»?

— Як визначити, що людина реально залежна?

— Залежність — це патологічний потяг і бажання похмелитися. Якщо є підвищена тяга, значить, ви на першій стадії захворювання. Коли приєднується абстинентний синдром — це друга стадія. І тоді вже вам потрібна медична допомога.

— Чому тоді багато хто впевнений, що клин клином вибивають, — щодо похмільного синдрому?

— А це якраз одна з традицій нашої питної культури. Для людини хворого-похмілля норма. Іноді це життєво необхідно, коли немає іншої можливості зняти порушення метаболізму. Але тільки якщо він на межі і немає інших засобів.

— Потяг і похмелитися — перша і друга стадії, а як проявляється третя?

— Все просто. Алкоголь руйнує внутрішні органи. Розвиваються цирози, страждають серцевий м’яз і підшлункова залоза. А сильні інтоксикації викликають психічні розлади.

— А зелені чортики на якій стадії з’являються?

— Зазвичай на третій. Біла гарячка — це тривога, обман сприйняття, галюцинації, параноя, страх. «Білочка» — реакція організму на брак алкоголю, ломка. Мозок під час запою отримує токсичну поразку. При припиненні починається кисневе голодування.

Щоп’ятниці — не огірком.

— Студенти п’ють-гуляють всю ніч до ранку, а до 30 років після келиха вина встати не можуть… Що відбувається з віком?

— Змінюється робота всіх внутрішніх систем. Коли людина себе постійно отруює організм слабшає. Вживання будь-якої психоактивної речовини-вірний шлях до саморуйнування.

— Ще одна реалія-алковечеринки у вихідні. Пити раз на тиждень — теж залежність?

— Це регулярне вживання. А значить, є місце залежності. У кого-то сформується абстинентний синдром, у кого-то немає. Якщо випивати з періодичністю, наслідки будуть однозначно.

— Скільки часу треба пити щоп’ятниці, щоб стати алкоголіком?

— Захворювання виникає по-різному: наприклад, через 2-3 роки — швидке формування, через 5 — 8 років — середній, більше 8 років — тривалий. Чим довше формується захворювання, тим сприятливіше прогноз. Але щастить не всім.

Проблема в тому, що алкоголік ніколи не визнає себе таким. Він же ходить на роботу, стежить за собою, не валяється під парканом… Він просто знімає тижневий стрес разом з друзями. Але саме з цього все, як правило, і починається.

Побутове пияцтво процвітає. Лікар розповів городянам, чим загрожує «п’ятничний» алкоголізм.

Дійсно, вже не так часто зустрічаються люди, що п’ють на лавочках або дитячих майданчиках. П’яних на вулиці стало набагато менше, при тому, що витверезників скоротилося по всій Росії у багато разів. Все б було добре, якщо не одне «але». В Росії процвітає побутове пияцтво. Якщо заглянути в кошик покупця, то практично у кожного третього ми можемо побачити напої розважального характеру. І вранці, поряд з пенсіонерами, в магазині неакуратно топчуться ті, у кого вже з ранку «труби горять». І якщо розповідати детальніше, то вранці ми можемо спостерігати один контингент, ввечері зовсім інший, як правило, це чоловіки та жінки приємної зовнішності, які купують пляшку легкого вина, стежать за його якістю, або одну-три пляшки пива, набагато рідше більш міцні напої. Даний контингент ми не зустрінемо на вулиці в алкогольному сп’янінні, тому що, як правило, вони п’ють для «розслаблення». І лідером по продажу алкогольних напоїв стає п’ятниця! У цей день «відпочиває» даним способом більша частина країни. Люди весь тиждень працюють, вимотуються, ось і виникає загальне бажання розслабитися. У наркологів навіть термін з’явився для такої категорії пацієнтів – алкоголік по п’ятницях.

Але чому саме так прийнято знімати втому? Найважливіший фактор, так це доступність, до того ж інший спосіб багатьом просто не приходить в голову. З кожним роком питання про алкоголізм стає гостріше. Згідно з офіційною статистикою, за останні кілька років «рейтинг» любителів випити значно змінився. Верхні рядки в ньому тепер займають не ті, хто зайнятий фізичною працею, а офісні працівники, які мають справу з цифрами, грішми й паперами. Менеджери будь-якої ланки, бухгалтери, програмісти, адміністративний персонал протягом тижня відчувають різного ступеня стреси. Причинами можуть бути і невеликі розбіжності з колегами, монотонність роботи, звітність або небажання відправлятися в чергове відрядження. Втомлені і емоційно спустошені люди до п’ятниці шукають спосіб зняти внутрішнє напруження. І знову з’являється алкоголь. Він розслабляє, змушує переключити думки в позитивне русло, забути про робочі проблеми. І більшість людей не здатні або не бажають бачити за цією ширмою сумну реальність залежності.

У п’ятницю людина випиває, в суботу відпочиває, в неділю готується до роботи. Здавалося б, судити Його нема за що. Однак п’ятничний алкоголізм загрожує безліччю проблем. Перший і найнебезпечніший симптом-втрата дозового контролю. Організм звикає до регулярно споживаються дозам, і алкоголь перестає бути джерелом веселощів або спокою, яким був спочатку. З кожним наступним разом його кількість збільшується. Людина не тільки починає вживати більше алкоголю, але і поступово «розтягує» п’ятницю на всі вихідні. Спочатку вживання спиртного перетікає в суботу. Часто трапляється, що на неї припадає чийсь день народження або будь-яке інше свято. Але скоро це може стати або цілеспрямованим продовженням п’ятничного застілля, або спробою похмелитися. А за нею, як правило, слід новий алкогольний виток. І незабаром алкоголь захоплює новий «плацдарм» – ваше неділю.

Щоб не піддатися п’ятничного спокусі, людині всього-то досить заздалегідь спланувати свій відпочинок, починаючи з закінчення робочого часу в п’ятницю. На початку робочого тижня необхідно продумати справи на вихідні. Не забувати про час для рідних і близьких. Тих друзів, зустрічі з якими незмінно супроводжуються випивкою, краще в цей список не включати. Можна придумати для своєї сім’ї традиції і незмінно їх дотримуватися. Наприклад, п’ятниця – традиційний день походу в кіно, театр, на концерт, в музей. Або обов’язкова спільна прогулянка в улюбленому парку. Позитивні емоції, отримані в таких походах, дадуть потужний енергетичний підйом, завдяки якому людина зможе «протриматися» в хорошому і піднесеному настрої весь наступний робочий тиждень.

Психологи переконують: кожній людині, зайнятій з понеділка по п’ятницю монотонної, одноманітної роботою, боротися зі стресом, не вдаючись до алкоголю, допоможе нове цікаве захоплення. Неважливо, яке саме заняття вибере людина, головне, щоб воно приносило радість і почуття задоволеності, дарувало відчуття польоту і щастя. Життя, наповнене позитивними емоціями-це найкраща профілактика п’ятничного алкоголізму!

П’ятничний алкоголізм — новий термін лікарів-наркологів.

Трудоголіки або алкоголіки? Перш за все, п’ятничні узливання стосуються активно працюючих людей. Вони рано встають, пізно лягають. Неабияк вимотуючись на роботі, вирішують купу поточних проблем. І як наслідок, в кінці робочого тижня прагнуть, як слід розслабитися, вибираючи вельми підступний спосіб релаксації — випивку. Є позитивний стрес, а є негативний. Однак шкода здоров’ю може принести як перший, так і другий. Успіх — це теж свого роду позитивний стрес, який, на жаль, йде часом на шкоду. І тут доречно згадати фразу з Біблії: «Успіх — це не благо, це випробування». Так, далеко не всі, перебуваючи на гребені успіху, в силах утримати себе в рамках раціональної, здорової поведінки.

У цьому сенсі алкоголь — великий демократ. Для нього немає ніякої різниці між багатим і бідним, розумним або дурним. Алкоголь рівняє всіх.

У список найбільш «питущих» професій завжди було прийнято вносити артистів, музикантів, журналістів, медиків. Не обходилося, як правило, без міліціонерів, військових і горезвісних сантехніків. Але все частіше і частіше в рейтинг любителів випити потрапляють такі професії, як бухгалтер, менеджер середньої ланки та інші офісні працівники, які мають справу з цифрами, грошима і цінними паперами. Не обходить ця біда і бізнесменів.

rovego.

Записки життєрадісного песиміста.

Люди без почуття гумору тут не виживають.

п'ятничний алкоголізм

П’ятничний алкоголізм вас вб’є.

Ну що, хто сьогодні п’є?! Все так щиро радіють — п’ятниця. Робочий тиждень завершена. Можна прийняти на груди, розслабитися. П’ятничні пости традиційно веселі і сповнені оптимізму. Багато постять фотографії пива, а хтось і горілки з солоними огірочками. У наркологів є спеціальний термін — п’ятничний алкоголізм. Дуже точний, треба сказати. Я-як людина Російська, відкрита всім пристрастям, теж таке проходив.

Втома можна знімати і іншими способами, але 60 відсотків росіян вважають за краще боротися з перевтомою-пивом. Голову воно дійсно розвантажує. Але навантажує організм. Та й наслідки, якщо пива багато, потім досить помітні. Особливо, якщо вам вже не 20 років. Ті, хто всерйоз займається бізнесом і хоче домогтися успіху, не можуть дозволити собі пити. Напружене ділове життя виключає щоденне пияцтво. Зате з’явилися інші форми алкоголізму. Найпоширеніший — п’ятничний.

П’ятничний алкоголізм стосується активно працюючих людей. Вони рано починають працювати, пізно закінчують, сильно вимотуються за тиждень. Потрібно розслабитися. Далі все залежить від віку. Молоді — до тридцяти — збираються компаніями (у багатьох ще немає сімей, дітей). Це нічні клуби, дачі, ресторани. Схема проста: у п’ятницю п’ємо від душі — на роботу вранці не йти. У суботу цілком можна продовжити. А в неділю приходимо в нормальний стан, готуємося до понеділка.

При такій схемі поступово підвищується стійкість до алкоголю, для отримання задоволення потрібні все більші дози. Оскільки це повторюється регулярно, то обов’язково з’являється перший небезпечний симптом — втрата дозового контролю. Організм звикає до маленьких доз, вони вже не викликають радості, підйому. І від п’ятниці до п’ятниці доза зростає. В будні дні людина спочатку обходиться без спиртного, але до п’ятниці бажання випити наростає. Такі зустрічі стають ритуальними, виробляється рефлекс.

Далі — втрата контролю. У п’ятницю люди так і п’ють — до кінця. А в суботу, якщо, наприклад, компанія гуляє на дачі, йде «продовження банкету». У кого-то вже друга стадія — руки тремтять, треба похмелитися. А хтось міг би і обійтися, але бере участь у застіллі за компанію.

На жаль, настає момент, коли неділі для цього вже не вистачає. Тому що спочатку п’ють багато в п’ятницю, а поступово починають прихоплювати і всю суботу. Так алкоголь потихеньку завойовує нову територію. Потім додається ще частина неділі. Це факт. Самоконтроль не рятує. А далі. В понеділок людина йде на роботу ніякої, дуже швидко втомлюється. Втома накопичується. І вже з вівторка — середи він знову з нетерпінням чекає п’ятниці.

До речі, дуже часто це саме пивний алкоголізм.

Загалом, п’ятничний алкоголізм — це вже спосіб життя, стрижнем якої стають випивки. Не зібратися в п’ятницю, не випити, стає просто неможливо.

Я, звичайно, нікого не агітую. Але алкоголь і пиво, — дуже підступний ворог. Він змінює свідомість, переконує вас, що він вам необхідний, що він вам допомагає в житті. А коли не п’єш рік і більше — дивуєшся, чому ти раніше мислив зовсім інакше — виявляється, в алкоголі немає взагалі ніякої необхідності. І при цьому стільки нерозтраченої енергії з’являється. Вибачте, кому зіпсував настрій. Хтось повинен був це сказати.

5 ознак того, що ви зловживаєте алкоголем.

Алкогольна залежність, як правило, розвивається повільно. Спочатку спиртне вживається у свята в компанії, але поступово алкоголем починають «заливати» поганий настрій або страхи.

Більшість людей у вихідні не проти пропустити по чарці-інший. Адже наступного ранку будильник дзвонити не буде, і голові буде легше-так вважають багато. Ну а що, коли доза алкоголю з кожним разом тільки збільшується? Що, якщо келиха вина не вистачає, а за вечір «йде» ціла пляшка? Це вже проблема?

Міхаель Рот з психосоціального консультаційного центру допомоги залежним у Франкфурті (ZenSIS) вважає, що алкогольна залежність зазвичай розвивається повільно. Спочатку людина випиває тільки в компанії, насолоджується розкутістю і хорошим настроєм. Але поступово алкоголь проникає і в інші сфери життя, і людина починає використовувати його, щоб позбутися від тривоги і страхів.

Нарколог пояснює, що привід випити у таких людей знаходиться завжди, він упевнений, що розпізнати початок алкоголізму можна по тому, коли людина погано себе почуває без спиртного і страждає від стриманості.

Але де саме починається залежність?

Міхаель Рот каже, що перші проблеми виникають, коли справа доходить до відмови від випивки. Залежний вже сам відчуває, що з ним щось не те. Водночас він не хоче змінювати свою поведінку, оскільки йому подобається сам процес і ефект від алкоголю. З-за цього протиріччя виникає почуття провини. Але замість того, щоб шукати причини того, що відбувається, людина воліє «тікати» від ситуації і не копатися в собі.

Але у всій «красі» алкоголізм проявляється тоді, коли залежний намагається створити імідж прихильника тверезого способу життя, виправдовуючи запої і обманюючи себе сумнівними поясненнями типу: «я випиваю тільки у вихідні», «я починаю вживати тільки після 6 вечора», «я п’ю тільки пиво».

Наркологи виділяють наступні стадії починається залежності:

Небезпечний рівень ризику: небезпечний рівень ризику виникає у разі, коли жінки вживають більше 20 г чистого спирту (що еквівалентно 0,5 л пива), а чоловіки – більш 30/40 г в день.

Шкідливий рівень ризику: про цьому рівні говорять, коли щоденне вживання алкоголю досягає більше 40 г етанолу у жінок і 60 г – у чоловіків.

Алкоголізм: в переході від другої до третьої стадії експерти розрізняють фізичну і психічну залежність. Фізична залежність проявляється рядом фізичних і психологічних проявів. Психічна залежність – це неможливість зупинитися після прийняття невеликих доз алкоголю, невгамовна потреба підняти настрій або зняти стрес за рахунок випивки.

Наступний 5-ступінчастий самотест допоможе визначити, чи не переборщуєте ви з алкоголем і чи не Стоїте ви на порозі алкоголізму:

Ви вже почали регулярно вживати алкоголь, навіть на самоті. Ви втрачаєте контроль над кількістю випитих чарок. Вам важко утриматися від прийому алкоголю. У вас були неприємності на роботі або вдома через випивки. Ви завжди знаходите виправдання вживання алкоголю, як перед собою, так і перед іншими.

Якщо ви відповіли «так» на всі 5 тверджень, найімовірніше, вам пора звертатися за допомогою до фахівців.

Який вихід?

Міхаель Рот закликає всіх людей при перших симптомах залежності негайно дзвонити в спеціалізовані консультаційні центри, групи самодопомоги або до психолога.

Федеральний центр санітарної освіти (BZgA) надає таку допомогу залежним і їх родичам, зв’язатися з фахівцями BZgA і задати всі питання можна по телефону: 0221 /89 20 31.

Це також буде Вам цікаво:

Порада юриста: сплатить лікарняна каса лікування від алкоголізму Зворотна сторона німецької культури споживання алкоголю Пасивний алкоголізм: тисячі дітей народжуються з вадами розвитку.

Не забувайте стежити за нашими новинами в соціальних мережах: Vk, Facebook, Ok, Twitter, Яндекс Новини.

Знамениті алкоголіки — про алкоголь.

Ось тільки не потрібно викривати нас в пропаганді алкоголю. Як казав Жванецький: «Алкоголь у малих дозах нешкідливий у будь-яких кількостях». А всі проблеми — від того, що ти просто не знаєш заходи і не вмієш пити. У вині істина, а в доброму келиху вина, випитому за вечерею, немає нічого поганого. Тож послухаємо, що говорили про узливання великі алкоголіки, і повторимо знаменитий тост Гомера Сімпсона: «За алкоголь! Причину і вирішення всіх проблем!».

Борис Єльцин.

Про кохання «Ледовласого» ходять легенди. Для одних «пес поганий, п’янчужка», як свідчив легендарний напис на одній зі стін міста Краснодара, був символом вітчизняної ганьби, для інших — його причиною. Це зараз до його алкоголізму ставляться простіше, а раніше зловживання вважали мало не головною причиною гнітючого стану справ.

Бернард Блек…

Фрази самого знаменитого мізантропа і алкоголіка вже давно стали крилатими. З-за нього мільйони хлопчиків і дівчаток по всьому світу не хочуть нічого робити, а тільки сидіти весь день, читати книги і пити вино. Бажано, щоб це була їхня робота. А чому б і ні? Справжній тріумф розумового гедонізму. Ти начебто інтелектуал, ніби при роботі, але тобі приємно.

…і сам Ділан Моран.

Втім, персонаж Бернарда Блека не вийшов би таким спокусливо яскравим, якби сам Ділан Моран був непитущим. Ще той алкаш. І краще за нього про алкоголь не висловився ніхто.

Трумен Капоте.

А адже це великий американський письменник, один з найбільш культових писак XXI століття. Він народився в сім’ї алкоголіків, і все його подальше життя виглядало як один суцільний привід випити. Світське життя проходило в нескінченних пафосних прийомах і богемних вечірках. Залишаючись наодинці з собою, він мучився від власних кошмарів і ретельно боровся з депресією за допомогою бурбона.

Запам’ятовуй цю дотепну відповідь. Повториш, коли до тебе знову пристануть з ідіотським питанням: «навіщо було так набухатися?».

Чарльз Буковскі.

А де один пише п’яниця, там і другий. Про пригоди Чарльза ходять легенди, і скрізь головним учасником подій був алкоголь. Коли він не займався письменництвом, то говорив: «моїм мистецтвом стали пияцтво і співжиття з жінками». Коли писав, то рукою Його рухав життєвий досвід, змочений декількома пляшками бурбона. Наприклад, роман «Поштамт» Буковскі написав всього за двадцять ночей у товаристві двадцяти пляшок віскі.

Алкоголь був не рушійною силою письменника, а скоріше його засобом самозахисту. Причому з наймолодших років. У шістнадцять він прийшов додому п’яний, йому стало погано, і він вивалив весь свій «внутрішній світ» на килим у вітальні. Батько схопив його за барки і почав тикати носом в калюжу блювотини як собаку. Син вибухнув, розмахнувся як слід і врізав татові в щелепу. Генрі Чарльз Буковскі-старший впав і довго не вставав. Після цього він жодного разу не підняв на сина руку. А не був би п’яним, дивись, продовжував би терпіти батьківські кулаки.

Ось ще одне знамените висловлювання.

п'ятничний алкоголізм

Леммі Кілмістер.

Найбільший бешкетник і алкаш, чиїх неосудних пригод вистачило б на кілька життів. Про те, як він пив, складають легенди. Якось Леммі приніс літр горілки і пару маленьких коробочок апельсинового соку, щоб розбавити алкоголь. Горілку він налив у склянки майже до самого верху. Місця в склянці більше не залишалося, тому сік хіба що трохи пофарбував горілку в помаранчевий колір, але ніяк не розбавив.

Коли стало зрозуміло, що у рок-зірки не хронічне похмілля, а рак простати, йому довелося відмовитися від узливань. Частково відмовитися.

Лікарі заборонили мені робити багато речей. Але я вирішив, що якщо вже померти, то від того, що приносить тобі задоволення.

Сергій Довлатов.

Багато задавались питанням: «Коли ж він пише, якщо весь час п’є?». Пила вся творча інтелігенція, але Довлатов особливо відзначився на цьому полі. Навіть його твори часом викликають бажання перекинути чарку-другу в гордій самоті. Тому що вони просякнуті сумом, іронією і цинізмом — вірними супутниками алкоголіка. Пив в основному через те, що не друкували. А не друкували його дуже довго. І в журналістсько-письменницькому середовищі якось всі пили… і допилися. Алкоголь і став причиною того, що Довлатов пішов з життя всього лише в 48 років. Але цитата, чорт забирай, хороша. Кращої реакції на заборони і не придумати!

Ернест Хемінгуей.

Геніальна фраза, чи не так? Найперше напуття для кожного мандрівника. Культура пиття дозволяє сказати про народ куди більше, ніж його архітектура і уряд. Та що там, навіть якість і смак алкоголю говорить про народ багато, чи то національне пійло або пиво різного ступеня разбавленності. Поважаючий себе народ не допустить вживання гидоти.

Алкоголь розслабляє, показує справжнє нутро з усіма ментальними особливостями і ставленням до життя.

А про ставлення до алкоголю старовини Хема було написано більше, ніж про Олексія Навального (а це дуже багато). Письменник і алкоголь — абсолютні синоніми. Дайкірі, мохіто — напої, нерозривно пов’язані з його персоною. Йому приписують створення легендарної «Кривавої Мері». А крім дорогоцінних коктейлів, письменник залишив у спадок масу мудрих думок з приводу кожного напою. Наприклад, про віскі він сказав наступне.

Сергій Шнуров.

Найкраще виправдання від людини, яка тряс своїми мудями на сцені ніби як в стані підживлення.

Дуже шкода, що після інтерв’ю Володимиру Володимировичу Познеру його стали вважати недалеким алкашем і кретином. Розумний адже людина, говорить все як є, без прикрас, нехай навіть не всім така правда подобається. Дійсно, професійні спортсмени не менше пошарпані, ніж професійні алкаші.

Про власний алкоголізм Шнур сказав приблизно наступне: «в принципі, я придумав собі легенду, що я п’ю для того, щоб перезавантажитися. Можу вам процитувати багато висловлювань великих людей типу:»я п’ю через занадто тверезе ставлення до життя». Є й інші красиві фразочки, гідні поста в соцмережах, але не потрібно це зводити в культ. Взагалі не варто робити культу з чого б то не було. Алкоголь — не така вже необхідність, як повітря, наприклад. Я за свободу: хочеш-пий, не хочеш — не пий, я за таке ставлення до алкоголю». І це найправильніше ставлення. Все-таки з випивали людьми якось простіше, їм віриш більше, з ними зійтися легше. Їх простіше розгадати, з ними простіше знайти точки дотику — з ними взагалі простіше, тому що вони обходяться без моралей і презирства. Хоча Шнур не любить непитущих з іншої причини:

Омар Хайям.

Тому що випивка може витягти з тебе тільки твою справжню натуру. А ти з вина — радість, правду і багато іншого.

Перший з поетів-алкоголіків, мудреців повного глечика і захмелілого розуму. Не сказати, що він був хронічним алкоголіком. Просто одного разу він отримав місце при дворі ісфаханського правителя Малік-шаха. Цар був охочий до пияцтва, і тому Хайям був змушений регулярно оспівувати красу п’яних поцілунків на галявинах. Двадцять років участі в регулярних пиятиках не підірвали ні здоров’я, ні чудові розумові здібності вченого, зате породили геніальні рубаї во славу алкоголізму.

Вино заборонено, але є чотири «але»: Дивлячись хто, з ким, коли і в міру ль п’є вино. При дотриманні цих чотирьох умов Всім розсудливим вино дозволено.

8 ознак того, що ви алкоголік.

На наш сайт регулярно приходять люди з таким питанням: я п’ю майже кожен день, але по чуть-чуть, тільки для задоволення. Залежності і Похмілля у мене немає, з ранку готовий знову працювати і взагалі жити повноцінним життям. Це алкоголізм чи ні?

Експерт сайту Похмілля.рф попереджає, що до такого режиму випивки не варто ставитися легковажно: пити алкоголь майже кожен день протягом тривалого часу — це і є ознака що розвивається залежності. До пори До часу це може бути не алкоголізм, а просто побутове пияцтво. Але рано чи пізно дози алкоголю почнуть поступово (і непомітно для вас) збільшуватися: наприклад, якщо ви спочатку обмежувалися 150 грамів міцного алкоголю в день, то з часом вони перетворяться спочатку в 170, потім 200, 220, 300 і так далі.

До якогось моменту побутове пияцтво у всіх протікає безсимптомно і тому не викликає хвилювань. (Особливо якщо вам ще немає 35 років: компенсаторні можливості молодого організму дійсно великі.) А коли ви відчуєте, що алкоголь псує вам життя, кинути пити вже буде не так-то просто. Список нижче допоможе визначити, чи не перейшло ваше побутове пияцтво в явний алкоголізм.

Побутове пияцтво: Після разової п’янки виникає звичайний похмільний синдром , а після запою іноді може виникнути абстинентний синдром («ломка», коли з ранку погано не від вчорашньої пиятики, а від відсутності нової дози алкоголю).

Алкоголізм: Навіть після разової пиятики, після будь-якої кількості алкоголю виникає абстинентний синдром і дуже важко втриматися, щоб не піти в запій.

Побутове пияцтво: з ранку противно думати про алкоголь, і навіть якщо похмелишся-тяжкий стан похмілля від цього не зміниться, тільки додасться ще й сп’яніння.

Алкоголізм: З ранку тягне знову випити. Прийом нової дози алкоголю при абстинентному синдромі дійсно покращує самопочуття, настрій і працездатність.

Побутове пияцтво: Немає залежності. Людина може легко відмовитися від алкоголю на тривалий термін (мінімум на 8 місяців), не відчуваючи від цього незручностей.

Алкоголізм: Є залежність. Якщо людина намагається утримуватися від алкоголю, то стає злим і дратівливим.

Побутове пияцтво: протягом декількох років дози регулярно вживаного алкоголю залишаються однаковими.

Алкоголізм: Ви стали випивати частіше (наприклад, раз в тиждень замість колишнього рази в місяць), успішно стали знаходити нові приводи випити — такі, які не використовували раніше. Стало з’являтися бажання «наздоганяти», тобто випивати під час і після заходу поза зв’язку з тостами або випивкою інших учасників компанії.

Побутове пияцтво: Алкоголь додає приємних відчуттів в житті, але при цьому від нього можна з легкістю, без жалю відмовитися.

Алкоголізм: Вживання алкоголю стає неконтрольованим і починає доставляти незручності: шкодити роботі, сімейному житті, дружнім відносинам, бюджету і т. д.

Побутове пияцтво: Алкоголь випивається у вільний час і на вільні гроші, не залишаючи людину «на мілині».

Алкоголізм: Все більше грошей і часу йде на пошук нової дози алкоголю. З’явилося бажання випивати поодинці і без приводу.

Побутове пияцтво: Ви думаєте про алкоголь спокійно. Алкоголь — це не мета вашої зустрічі з друзями, вам буває весело і без нього.

Алкоголізм: останнім часом у вас змінилася емоційна реакція на алкоголь: якщо раніше «від цього добре», то тепер «без цього погано». Стало поліпшуватися настрій при думці про майбутню випивку.

Побутове пияцтво: ви прекрасно уявляєте, яким ви буваєте, коли вип’єте. Ваша поведінка змінюється порівняно з тверезим, але воно не переходить крайні межі того, що ви можете собі дозволити в тверезому вигляді.

Алкоголізм: Змінився характер сп’яніння, в першу чергу в частині поведінки в нетверезому стані. З’явилися або почастішали дрібні травми, епізоди втрати документів, речей, дезорієнтації у часі і просторі в нетверезому стані. З’явилися провали в пам’яті після відбулася пиятики.

Насправді, існує досить багато ознак розвитку алкогольної залежності. Деякі з них може виявити тільки фахівець, а деякі цілком доступні для самоаналізу. Найбільш важливі серед них ви прочитали вище. Якщо ви виявили у себе хоча б дві ознаки алкоголізму, то краще кинути пити і піти «в зав’язку» на шість — вісім місяців. Мається на увазі повне утримання від будь-якого алкоголю в будь-яких дозах. При появі трьох і більше ознак необхідно, не зволікаючи, звернутися до фахівця. У сучасних умовах доступно анонімне звернення і лікування .

Думаєте, що вмієте пити?

Пройдіть тест , перевірте себе. Більше 180 тисяч осіб пройшли опитування, але тільки 2% відповіли на всі питання вірно. Яка оцінка буде у вас?

Що таке алкоголізм і як з ним треба боротися? Нотатки непитущого алкоголіка. Частина 1. Майже теорія.

З приводу алкоголізму вже писано-переписано! Навряд чи ні врівень з темою взаємини статей. З побіжного аналізу популярних матеріалів в різних виданнях мені стало ясно, що розглядаються, як правило, три стадії захворювання. Але, якщо бути більш точним, виділяються етапи розвитку тільки хронічного алкоголізму. Я пропоную подивитися на питання ширше, і буду використовувати для цього особистий досвід і приклади з власного життя. При цьому, не ставлячи мети охопити всі нюанси.

Сам я потомствений алкоголік з більш ніж п’ятдесятирічним стажем. Свою першу чарку горілки, правда, розбавлену 50 на 50 з компотом, я перекинув в день своєї річниці від роду. «Добрий» дядько Сеня вирішив таким чином вгамувати мене, щоб я не заважав біганиною і залицянням веселощів досить численних гостей. У всякому разі, так мама розповідала.

Але мій інтерес до проблеми алкоголізму проявився не завдяки цьому животрепетному факту, а через сліз матері з приводу пияцтва батька. Десь років в 14 я побачив статтю в журналі «Здоров’я». Автора її я, на жаль, не зможу тепер назвати, але виділені в ній чотири стадії перетворення людини в хронічного алкоголіка я пам’ятаю досі.

Треба дивитися правді в очі. Алкоголізм починається з першої дози спиртного, допущеної в організм. Простота і різноманіття варіантів вражає уяву! Тому як ніхто не бачить загрози в шампанському або пиві на п’ятнадцятиріччя, а то й раніше. У чарочці чого міцніше на випускний. В регулярній слабоалкоголці вечорами у вихідні, а то й частіше. Перераховувати можна довго.

Кожен твердо впевнений: алкоголік — це не про нього, вже він-то завжди буде знати міру, його-то ця проблема ніколи не торкнеться! Підступна помилка. І не тільки з приводу зловживання спиртними напоями. Пам’ятайте народне: від суми та від в’язниці не зарікайся?

Отже. Ви випили порцію градуйованого напою і ступили на першу сходинку алкоголізму. До речі, зворотної дороги вже немає.

Інша справа, що тривалість стадій суто індивідуальна.

Інше питання, добредете ви до «хроніка» чи ні.

Але факт залишається фактом. А форми можуть бути різними. Ось у мого сина, наприклад, своєрідний алкоголізм. Він вживає спиртне (коньяк) лише один раз в році. Це буває, коли вони, четверо шкільних друзів, зустрічаються в день випускного. Далі поки справа не пішла, але йому-то всього 33 роки!

Для першої стадії алкоголізму характерно швидке короткочасне сп’яніння після порівняно невеликої дози. Характерною ознакою завершення цієї стадії є зникнення блювотного рефлексу після «перебору». Як тільки ви помітили, що вчора перебрали лишку, але при цьому вас не знудило, знайте, ви пішли у другу стадію алкоголізму. Я ще був малий, але пам’ятаю, як мій батько радів, коли зникли ці природні позиви. А даремно.

Зовні другий етап поки особливо ніяк не проявляється. Ви як і раніше п’єте «тільки у свята», інший раз можете перекинути пару додаткових чарок без особливих наслідків. Але відбуваються узливання все частіше. У часовому проміжку процес, звичайно, більш тривалий, ніж я його описую. Багато затримуються на цьому періоді на довгі роки. Однак ми підемо далі.

Зрештою настає момент, коли після ранкового пробудження ви вже не відчуваєте себе бадьорим і свіжим, як це бувало раніше. Похмільний синдром називається. Перші рази ви з ситуацією впораєтеся за допомогою кави, чаю, розсолу, але настане день, коли ви, щоб «поправити здоров’я», хлібнете з ранку пивка, винця або навіть горілки. Весь. Другий етап вашого алкоголізму завершився.

Якось непомітно підібрався третій етап . Його головна небезпека в тому, що тепер ви можете пити багато, довго і при цьому зберігати відносну тверезість розуму і твердість пам’яті. У мене, наприклад, були такі випадки, коли я «непомітно» за ніч літрів так по шість міцних напоїв (горілка, самогонка) вживав. Разом з тим, все частіше трапляються провали в пам’яті. До речі, випадання пам’яті може відбуватися вже на другій стадії. На наступний день ви з подивом дізнаєтеся, що ніхто не помітив змін у вашій поведінці в ті періоди, спогади про які у вашій голові стерті геть.

Ця стадія теж може бути досить тривалою. Але ось тут вже виникають ситуації, коли просто хочеться випити. Спочатку ви ще шукає привід, а потім вже не потрібен ні привід, ні колеги. Пиво, вино, горілка, випадкові товариші по чарці, товаришки по чарці, похмілля поодинці… Строго за приказкою: з ранку не випив — день пройшов даром. І ніби немає бажання прийти в стан сп’яніння, але організму вже не вистачає «градусів». Ще кипить робота, ще вирує громадська діяльність, але пиття забирає все більше часу і місця в житті.

Ви ще можете, коли треба, не пити. Сумно, а відбувається це рідше і рідше. Що не кажіть, але не за горами остаточний перехід в четверту стадію — хронічний алкоголізм. До цієї «вершини» я сам не дістався. Можу судити лише за іншими.

Завершальна стадія алкоголізму характеризується безперервними випивками швидким і глибоким сп’янінням після малої кількості спиртного: пляшка пива, 100 г горілки. З роботою покінчено, пропивається будь-який випадковий заробіток, домашнє начиння. Залишається один пріоритет-АЛКОГОЛЬ! Звідси інший раз повертаються, але рідко надовго. І дорога сюди відкрита для всіх, хто хоч раз пригубив «за компанію».

Невелике резюме по стадіях алкоголізму від перших «по трохи» до хронічного захворювання.

Перша стадія. Рідкісні вживання, неминучий блювотний рефлекс при зайвій кількості напоїв, що містять алкоголь.

Друга стадія. Блювотний рефлекс від надмірно випитого зник. Кількість приводів для пиятик за святковим столом поступово зростає.

Третя стадія. З’явився стійкий похмільний синдром з обов’язковими ранковими рятівними ста грамами. Частішають випадки вживання спиртних напоїв без пошуків приводу і поодинці. Кількість і тривалість періодів пиття наростає.

Четверта стадія. Швидке сп’яніння від малої дози. Невибіркова тяга до алкоголю. Неухильна деградація особистості.

У продовженні я ілюструю вищевикладене фактами зі свого шляху по алкоголізму.

Жіночий алкоголізм – чи є вихід? 0+

Часто доводиться чути про те, що жіночий алкоголізм не піддається лікуванню. Насправді, це міф – жіночий алкоголізм виліковний точно так само, як і чоловічий. Але у нього є свої особливості, які варто враховувати.

Причини жіночого алкоголізму.

У жінок більшою мірою розвинена права півкуля, відповідальна за емоції – а тому причини жіночого алкоголізму зазвичай психологічні. Найбільш поширені підстави виникнення і розвитку хворобливої пристрасті до спиртного у жінок – проблеми в особистому житті (наприклад, розлучення), втрата близьких людей (особливо важко жінки переживають смерть дітей). Рідше поштовхом до розвитку алкогольної залежності стають регулярні стреси на роботі або в сімейному житті, відсутність залучення в соціальне життя.

У житті акторки Ірини Печерниковой , за її словами, була єдина велика любов. Але, на жаль, щастя їй було відпущено всього нічого. З чоловіком Олександром Соловйовим вони прожили всього три роки. Коли він загинув, Ірина Печерникова стала пити, щоб заглушити біль. Але час, за її словами не лікує. Вона зізнається, що не вважає себе сильною. І все відкрито говорить про алкоголізм і про те, що кодувалася. А це може визнати тільки сильна людина.

Окрема група ризику-домогосподарки, інтереси яких зосереджені виключно на будинку і сім’ї. Як не дивно, саме ця категорія особливо схильна до стресів. Причин тому може бути багато – зайнятість чоловіка на роботі, дорослішання дітей, кризи в сім’ї, коли сидить вдома дружина перестає цікавити чоловіка… В житті жінки виникає порожнеча, яку вона заповнює алкоголем.

Можна говорити про те, що алкоголь для жінок стає засобом уникнути відчуття непотрібності і самотності. Проблема в тому, що алкоголь не допомагає – більш того, жіночий алкоголізм у суспільства викликає відторгнення більшою мірою, ніж чоловічий. А це означає, що з розвитком залежності соціальна ізоляція і відчуття самотності тільки наростають.

Ситуацію ускладнюють також деякі особливості жіночого організму, пов’язані з чутливістю до алкоголю.

Переносимість алкоголю у жінок нижче, ніж у чоловіків. В організмі дам менше ферментів, що розщеплюють алкоголь, а також менше води. А тому жінці в середньому потрібно менше алкоголю для стану сп’яніння-та й залежність у них розвивається швидше, ніж у чоловіків. Якщо сильній статі для розвитку серйозної залежності потрібно 7-10 років систематичного прийому алкоголю, то жінкам достатньо всього п’яти років.

Постановку діагнозу ускладнює і те, що жінки, на відміну від чоловіків, частіше за все вживають алкоголь поодинці – тому навіть близькі люди можуть довгий час залишатися в невіданні. При цьому критика до свого стану у жінок абсолютно відсутні – вони завжди впевнені в тому, що ніякої залежності в них немає. «Мені треба розслабитися після роботи», – кажуть вони. – «Що поганого в тому, щоб у вихідні випити пару коктейлів/пляшок пива?»

Це так званий п’ятничний алкоголізм. Небезпека таїться в тому, що будь – який регулярний прийом алкоголю-це крок до розвитку залежності. З часом формується установка «вихідні – треба випити», зростає толерантність до алкоголю, з’являється абстинентний синдром, впоратися з якими можна, якщо випити ще («А що, власне, поганого в пляшці пива?»).

Дійсно, що поганого. Насправді, наслідки регулярного прийому алкоголю для жінок серйозніше, ніж може здатися.

Наслідки жіночого алкоголізму.

Результатом алкоголізму з часом стає деградація – і у милих дам вона наступає швидше в силу того, що жінка проходить всі стадії хвороби стрімкіше, ніж чоловік. Крім того, регулярні узливання негативно позначаються на здоров’ї. У першу чергу страждає репродуктивна функція – ризик гінекологічних захворювань у питущих жінок в 2,5 рази вище, ніж у непитущих. Можливо, причиною тому стає сексуальна розбещеність, що з’являється при регулярному прийомі спиртного. Також сильно страждають когнітивні функції – увага і пам’ять.

Погіршується і зовнішній вигляд – по-перше, поступово зменшується кількість підшкірної жирової клітковини, що не сприяє поліпшенню фігури жінки. Від нестачі поживних речовин псуються волосся і зуби.

Як розпізнати жіночий алкоголізм?

Першим «дзвіночком» для близьких стає нездатність зупинитися при прийомі спиртних напоїв – це особливо помітно під час сімейних урочистостей. Жертва залежності не може ні відмовитися від келиха/чарочки, ні випити менше, ніж необхідно для стану сп’яніння.

Друга ознака того, що вже виникає залежність – похмілля, що вимагає прийому алкоголю з ранку. Здорова людина, випадково «перебрав» напередодні, вранці зазвичай відчуває огиду від однієї думки про прийом алкоголю. І знімає жахливі наслідки чаєм з лимоном, таблетками аспірину та іншими лікувальними засобами.

Третя ознака алкоголізму-недоглянутий вигляд, набряклість обличчя, втрата інтересу до сім’ї, роботи, — словом, до всього, що не пов’язано з прийомом алкоголю. На цьому етапі зазвичай має місце вже серйозна залежність, хвороба, з якою зазвичай складно впоратися самостійно. В цей же час, як правило, з’являється звичка пити запоями.

Як впоратися з алкогольною залежністю?

В першу чергу, треба зрозуміти, чим викликано нездорову пристрасть до спиртного. Адже алкоголь – не мета, а засіб. Для чого? Щоб побороти залежність, потрібно зрозуміти, чому жінка п’є – і усунути першопричину.

Величезну роль тут грає підтримка близьких-жінка постійно відчуває, що вона не одна, що вона потрібна, її люблять. Таким чином, усувається головна причина жіночого алкоголізму – відчуття самотності, непотрібності.

Добре, коли у жінки багато друзів, захоплень. Насичене життя не залишає місця » зеленому змію – — на нього банально не залишається часу. Крім того, якщо людина живе цікавим життям, відпадає необхідність в алкоголі – штучна ейфорія ні до чого, коли вистачає справжньої.

Дуже важливий і критичний погляд самої жінки – вона повинна зрозуміти, що проблема є і з нею треба боротися. Тільки з таким усвідомленням варто звертатися в спеціалізовані реабілітаційні центри. Заперечення проблеми і спроби приховати хворобу («Що ж люди скажуть?» дуже ускладнюють шлях до одужання.

Реабілітаційні центри спрямовані на комплексну роботу. Вони не тільки знімають прояви фізичної залежності від алкоголю, а й борються з психологічною – вчать жити і радіти життю без допінгу.

Успіх боротьби з жіночим алкоголізмом безпосередньо залежить від того, наскільки рано розпочато лікування: чим раніше, тим більша ймовірність повної реабілітації.

Коментар сімейного психолога Анетти Орлової:

Коли ми говоримо про жіночий алкоголізм, то уявляємо собі опущену брудну жінку в поношеного одягу з пляшкою огидного дешевого пійла. Так, буває і так. Але насправді жіночий алкоголізм багатоликий. Алкоголічкою може бути і поважна мати сімейства, і юна неоперена дівиця. Все починається непомітно і досить складно відстежити, коли згубне захоплення переростає в хронічну хворобу. На відміну від чоловіків, жінки набагато довше можуть приховувати свою пристрасть до алкоголю. Саме з цієї причини вони починають лікуватися тоді, коли їх алкоголізм знаходиться вже в запущеній формі. Можливе лікування цього захворювання слід розглядати індивідуально. Адже тут грають роль кілька факторів:

1. Наскільки жінка усвідомлює свою залежність? Чи розуміє вона, що серйозно хвора? 2. Які причини викликали цю пристрасть? 3. Скільки часу триває захворювання? 4. Чи є в її родині співзалежні близькі, які самі потребують психотерапевтичному лікуванні? 5. Наскільки її життєві обставини сприяють вирівнюванню її емоційного стану? 6. Є можливість і бажання нейтралізувати фактори, що провокують і виправдовують її бажання знову прикластися до пляшки?

Якщо говорити про причини виникнення жіночого алкоголізму, то вони мало відрізняються від причин, що породжують чоловічий алкоголізм. Це, перш за все, спосіб відходу від реальності, від невирішуваних проблем. Певна доза спиртного допомагає досягти стану млості, зняти тривогу, виникає ілюзія душевної рівноваги. Відповідно, позбавляючи жінку спиртного, їй треба запропонувати альтернативу. Що, крім алкоголю, може дати їй бажані відчуття? Знову ж кожен окремий випадок індивідуальний.

Щоб почати лікування хворої жінки, слід попрацювати з її свідомістю, вигнати з нього загальноприйняті переконання, що алкоголь знімає стрес, що є безпечні дози», що є виправдання у вигляді несприятливих обставин або душевних травм.

У будь-якому випадку, алкоголізм – це залежність, і працювати з цією залежністю слід також, як з будь-якої іншої, заповнюючи виник «дефіцит» на тлі синдрому відміни на емоційному, фізичному та хімічному рівнях.

Соромлюся запитати: я люблю випити, значить, я алкоголік? Нарколог про залежність і безпечну дозу.

У рубриці «Соромлюся запитати» відповідаємо на питання, які білоруси зазвичай соромляться задавати друзям і професіоналам, зате часто гуглят. Сьогодні психіатр-нарколог розповідає, як зрозуміти, що у вас алкоголізм, і як його лікувати.

Володимир Іванов лікар-психіатр-нарколог, психотерапевт.

— Як люблять говорити в «анонімних Алкоголіках», алкоголізм (синдром залежності від алкоголю) — це хронічне, прогресуюче, невиліковне і смертельне захворювання. І в значній мірі так воно і є. Воно завжди починається з вживання алкоголю, ніяких інших шляхів захворіти їм не існує.

►Алкоголіками стають різко або поступово?

Як правило, поступово, все залежить від віку, особливостей людини і типу напою. Але в молодому віці алкоголізм може розвинутися дуже швидко: від нульового споживання до залежності може пройти всього півроку. Ми неодноразово бачили такі приклади, і найчастіше це відбувається з тими, хто починає зловживати алкоголем в підлітковий період.

Швидкість розвитку алкоголізму багато в чому залежить від реактивності організму – ми різні, і у деяких алкоголь легко переробляється і виводиться без істотних наслідків, а в інших виникають проблеми.

►А який алкоголь швидше викликає залежність?

Перш за все, звичайно, міцні алкогольні напої – вони володіють набагато більшим фактором ураження організму. Алкоголь – це хімічний розчинник. Всі знають, що спиртом протирають хірургічні інструменти, місце ін’єкції, щоб убити шкідливі клітини і організми. Але справа в тому, що спирт вбиває будь-яку живу клітину, яка зустрічається на його шляху.

Алкоголь розчиняє жир, а всі бар’єри нашого організму, всі клітинні оболонки побудовані на ліпідах (жирах). Тут легко провести аналогію з яйцем: якщо розбити шкаралупу, вміст витече і загине. І чим вище міцність напою, тим страшніші руйнування він приносить, тим швидше викликає залежність і загибель. В статистиці навіть є окрема графа – «смерть від передозування алкоголю».

Але небезпека слабкого алкоголю теж надзвичайно велика, і перш за все це стосується пива. Крім алкогольної дії воно володіє ще вираженими смаком і запахом, які деяким подобаються, – це додатковий фактор, що робить з людей пивних алкоголіків. Наслідки такої залежності не менш жахливі.

►Я щовечора випиваю по келиху-це алкоголізм?

Треба дивитися на контекст. Алкоголік той, хто втрачає контроль. У деяких культурах прийнято випивати келих пива або розведеного водою вина на вечерю, це робить велика частина дорослого населення, але ми ж не будемо записувати всіх у алкоголіки. Хоча, звичайно, хтось з них неминуче буде страждати від залежності.

►А якщо я і дня без цього не можу?

Це питання первинного потягу і того, наскільки воно патологічне. Якщо ви на вимогу чи прохання близького не пити говорите, що ніяк не можете без цієї банки пива, злитеся, засмучені і не йдете на компроміс – це залежність.

►Мене можна вважати алкоголіком, якщо мені подобається смак спиртного і почуття сп’яніння?

На це теж треба дивитися в контексті. Якщо ви не втрачаєте контроль над власним життям, якщо спиртне не замінює вам всіх інших задоволень, починаючи з простої прогулянки і закінчуючи сексуальними відносинами, можете бути спокійні. Справа в тому, що у алкоголіка все починає витіснятися алкоголем.

►А що якщо я за всіма ознаками розумію, що алкоголік, але мене все влаштовує?

Таке буває, але врахуйте, що алкоголізм – це хвороба. Всі алкоголіки відчувають біль, їм погано, і рано чи пізно настає момент таких страждань, що вони самі починають шукати допомогу.

►Часто говорять про » функціональних алкоголіках – — людина працює, у нього сім’я, але він регулярно, роками п’є. Може, це не так вже й небезпечно?

Це зовнішній фасад благополуччя. У будь-якому випадку це дисфункціональна сім’я, в ній будуть страждати діти: їх не обов’язково будуть бити, але відсутність любові вплине. До того ж це поганий приклад: діти виростуть, почнуть вживати або шукати собі п’є партнера. З таким прикладом перед очима нічого хорошого не виходить.

►Усвідомлення проблеми допомагає або посилює?

Допомагає, звичайно. Алкоголік не почне пити більше після цього, оскільки обсяги залежать від його організму, а не від того, що він про це думає.

►А як же неприємне почуття провини, яке хочеться заглушити?

Воно є у всіх алкоголіків, це ознака хвороби. Ми всі відповідальні за те, що вчинили. А у них це ознака депресії, яка є практично у всіх діючих алкоголіків, з нею почуття провини – це просто симптом.

►Алкоголізм-це наслідок або причина психологічних порушень?

І те й інше. Деякі залежні люди мають психологічні і навіть психіатричні проблеми, погано себе почувають. Алкоголь сам по собі викликає депресію і проблеми комунікації. Залежні люди надзвичайно самотні, щоб пити і колотися, ніхто не потрібен, тільки речовина. Але і нерідко алкоголізм починається з придушення якогось психологічного дискомфорту. У таких випадках і психологічні проблеми, і алкоголізм лікуються одночасно.

►У алкоголізму є стадії розвитку з чіткими ознаками?

У міжнародній класифікація хвороб десятого перегляду стадії не вказані, але радянська і російська школи психіатрії – а вони були дуже високого рівня – детально їх розібрали. Їх класифікація досі не застаріла і широко використовується, по ній легко визначити хворобу у себе або знайомого.

Спочатку йде преалкоголізм — коли зростає толерантність до алкоголю , тобто людина переносить все більші дози. Нормальна реакція організму на алкоголь – передозування і блювота. Якщо привчати себе до цієї отрути, дозування, яку Ви можете перенести без блювоти, починає рости. В результаті настає момент, коли людина каже: «О, дивіться, я випив пляшку горілки, а по мені не видно!» І це ознака не здоров’я, а того, що він знаходиться як мінімум в преалкогольной залежності.

Перша стадія алкоголізму включає два симптоми: патологічне бажання вживати алкоголь і втрата контролю над дозою. Звичайне бажання випити на святі легко відрізнити від патологічного: нормальна людина спокійно відмовляється від випивки і відволікається, якщо ситуація для цього несприятлива, якщо обставини не дозволяють. А ось алкоголік не може відволіктися, тому що йому погано без спиртного, він відчуває важкі емоції: гнів, тугу, занепокоєння.

Втрату контролю над дозою теж легко визначити. Ми знаємо, що стан сп’яніння добре тільки спочатку, коли є легка ейфорія, розгальмування і піднесений настрій, адже далі тільки придушення, сон або блювота – нічого хорошого. Нормальна людина зупиняється на цьому, не п’є більше, у нього є відчуття насичення-це ознака здоров’я.

Алкоголік ж п’є безмірно і не може сам зупинитися через непереборне бажання, яке настає навіть після перших ста грамів. Та й неприємні відчуття наступають у нього пізніше: толерантність підвищена, блювоти майже немає.

Друга стадія алкоголізму-поява цього стану відміни, абстинентного синдрому. Людина не може нескінченно довго вживати великі дози алкоголю, рано чи пізно обставини або власне здоров’я змушують його припинити. І ось коли він зупиняється, організм починає реагувати: тремтіння в руках, озноб, скачки тиску, пітливість, блювання, почервоніння особи і у найважчому випадку – епілептичний напад і (або) металкогольный психоз (біла гарячка).

Третю стадію ми бачимо рідко , вона характерна для тих, хто багато років хворіє на алкоголізм. У ній людина п’є безперервно, нехай і в маленьких дозах. Це справжні запої, які тривають дуже довго: хворий п’є тижнями, і ці ексцеси завжди закінчуються повним фізичним виснаженням.

Ще один симптом, який може проявитися і з першої стадії – порушення пам’яті , які виникають на тлі великих доз (300-500 мл в перерахунку на горілку). Вони бувають двох видів: алкогольний палімпсест і блекаут , чорний провал. У першому випадку людина пам’ятає фрагменти, а в другому він забуває абсолютно все, що відбувалося після сп’яніння.

Якщо є провали в пам’яті, значить, ви не контролюєте свою поведінку в момент вживання алкоголю, це ознака хвороби. У всіх алкоголіків з цим є проблеми, може, вони не хочуть говорити про це, але точно це знають.

►Як лікується алкоголізм?

Є три позиції в лікуванні алкоголізму. Перша – лікування ускладнень: важке сп’яніння, абстинентний синдром, судомний синдром, металкогольні психози, алкогольна поліневропатія, цироз печінки і т. д. Лікарі добре на цьому знаються, і їм, в принципі, подобається це лікувати, тому що є результат: алкоголік приходить весь тремтячий і хворий, а через пару днів йде в нормальному стані.

Друга позиція – лікування самого алкоголізму з точки зору медицини. Створюються умови, в яких людина не може вживати алкоголь: йому дають препарат, який блокує розпад алкоголю в організмі, людина отруюється продуктами напіврозпаду, йому стає дуже погано, коли він п’є. Сказати, що він не хоче спиртного, неможливо, бажання вживати є завжди, і воно залишається до кінця днів.

Є і психологічна частина – придушення потягу до алкоголю, формування і підтримання установки на тверезість. Наприклад, класичне кодування, кодування по Довженко, стресова терапія, гіпноз — все це добре працює, але не дуже довго. У будь-якому випадку настає момент, коли це бажання проривається в новий ексцес.

Більш правильну, з моєї точки зору, підхід – формування у людини бажання бути тверезим, змінюючи самого себе. «Анонімні Алкоголіки» називають це «другим народженням». Людина починав пити і продовжував, володіючи деякими звичками й особливостями характеру, і, коли він все це відкидає, починає пізнавати новий світ, формує правильні емоційні контакти, інтеракції, правильно себе веде, виробляє правильну базу мислення. Така реабілітація дає кращий результат. Жодна кодування не буде працювати так довго.

З останнім працюють не тільки лікарі, а й параспеціалісти – колишні алкоголіки, які діляться своїм досвідом. Це дуже добре працює, хворі розпізнають в такому алкоголіку «свого». Коли ж приходить лікар в білому халаті і каже: «не пий, козенятком будеш», Йому часто відповідають: «Таким, як ти, чи що?»Лікарі з більшого прибирають наслідки алкоголю, решту роблять психологи і самі алкоголіки.

►Тобто лікування триває все життя і колишніх алкоголіків насправді не буває?

Ні, лікування не нескінченно, а ось підтримка тверезості насправді триває все життя. Коли людина виконує якісь дії кілька разів, у нього утворюється фізична нервова зв’язок в головному мозку: нейрон з’єднується з іншим, виходить своєрідна ланцюжок, за якою сигнал до дії проходить дуже швидко.

Чим більше ми виконуємо якусь дію, тим з меншим опором проходить сигнал, потрібно докласти серйозне зусилля, щоб пустити його по іншому маршруту. Коли людина кидає пити, цей нервовий зв’язок нікуди не пропадає, вона чекає свого часу. І тільки формування паралельного каналу допомагає.

►Якщо я кину, мені більше ніколи не можна буде пити алкоголь?

Ризик того, що людина повернеться, якщо вип’є, дуже великий. Спочатку він вип’є півчарки за революцію 7 листопада і зупиниться, потім все келих шампанського на Новий рік і 150 грамів на Різдво, але на 23 лютого піде в запій.

Справа в тому, що після довгого утримання і першої чарки, яка не дала наслідків, виникає дуже небезпечна ілюзія того, що людина навчилася пити культурно, впорався з проблемами і йому нічого не загрожує. Це все призводить до тяжких наслідків.

►Чи можна вилікуватися без медичної допомоги?

Звичайно, але для цього треба точно виконувати кожен з дванадцяти кроків «Анонімних Алкоголіків». Якщо ти їх виконуєш, не мудруючи, можеш припинити вживання алкоголю, але це дуже важко, тому що накладає величезну моральну відповідальність. Це дано меншості.

12 кроків АА.

п'ятничний алкоголізм

1. Ми визнали своє безсилля перед алкоголем, визнали, що ми втратили контроль над собою.

2. Прийшли до переконання, що Сила, більш могутня, ніж ми, може повернути нам розсудливість.

3. Прийняли рішення доручити нашу волю і наше життя Богу, як ми Його розуміли.

4. Глибоко і безстрашно оцінили себе і своє життя з моральної точки зору.

5. Визнали перед Богом, собою і будь-якою іншою людиною справжню природу наших помилок.

6. Повністю підготували себе до того, щоб Бог позбавив нас від усіх наших недоліків.

7. Смиренно просили Його виправити наші вади.

8. Склали список всіх тих людей, кому ми заподіяли зло, і сповнилися бажанням загладити свою провину перед ними.

9. Особисто відшкодовували заподіяну цим людям шкоду, де тільки можливо, крім тих випадків, коли це могло зашкодити їм чи кому-небудь іншому.

10. Продовжували самоаналіз і, коли допускали помилки, відразу визнавали це.

11. Прагнули шляхом молитви і роздуми поглибити зіткнення з Богом, як ми розуміли Його, молячись лише про знання Його волі, яку нам належить виконати, і про дарування сили для цього.

12. Досягнувши духовного пробудження, до якого привели ці кроки, ми намагалися донести зміст наших ідей до інших алкоголіків і застосовувати ці принципи у всіх наших справах.

►А сам алкоголізм може пройти?

Ми знаємо, що з віком у деяких алкоголіків скорочуються обсяги споживання – це чиста біологія. Деякі доживають до віку 65-70 років, і у них алкоголізм сходить майже немає: дози стають невеликими, ексцеси нечастими, наслідки неяскравими.

Спонтанне кидання може бути, але наскільки часто, ми не знаємо, питання просто не досліджений. Сподіватися на це в реальному житті не можна. Вони всі так кажуть: «Я сам!» А що толку? Таких випадків одиниці, і, як правило, дізнаємося ми про них випадково.

►«Анонімні Алкоголіки» допомагають всім?

Всім, хто хоче вилікуватися. Є три умови одужання з точки зору АА. Перше – чесність перед собою, ти повинен визнати наявність проблеми. Друге-відкритість, ти повинен сприймати навколишнє з прямотою дитини, не мати упереджень, що ти все знаєш. Третє – готовність працювати в програмі і вчитися, ти повинен щось робити, а не просто сидіти і слухати.

►Якщо я хворію, мені потрібно в першу чергу йти до психіатра або до АА?

І туди, і туди, треба ходити скрізь. Оскільки хвороба невиліковна, треба використовувати всі можливі способи.

►Як мені допомогти близькому, який хворий?

Підійти до професіонала (лікаря, психолога) і отримати консультацію. Кожен випадок індивідуальний. Але людину реально змусити піти до лікаря, тому що перш за все життя змушує їх це робити: боляче і важко пити постійно.

►Як правильно ставитися до алкоголіка: із засудженням або з розумінням?

Ми називаємо це жорсткою любов’ю. Ніхто не каже, що не можна любити родичів і друзів-алкоголіків, але не можна допомагати їх пияцтва. Як кажуть американці, ставлення до алкоголіку наркоману повинно бути cold turkey («холодна індичка»): як тільки виникає ситуація, пов’язана з вживанням, родич захищає себе і повністю відсторонюється від залежного, не платить боргів, не похмеляет, не рятує його, не витягує з міліції.

Як мовиться, «якщо твій чоловік у холодну зимову ніч п’яний дійшов до будинку і впав в замет, ти маєш право зробити тільки одне: затягнути його в під’їзд, щоб він не замерз, а додому ні в якому разі не заводь». Врятувати життя-так, але не більше того. Біла гарячка – викликаєш психбригаду, серцевий напад – «швидку», б’ється – міліцію, але ні в якому разі не мити, не похмелять, не лягати в ліжко.

Людина-має право пити, у нас це не заборонено законом, але ми маємо право не перебувати поруч з брудною агресивної худобою. Не потрібно думати про те, що з ним буде на вулиці або в міліції, це його проблеми, може, після цього він все-таки кине пити.

►Хто найчастіше стає алкоголіком?

Залежить від багатьох факторів: від схильності, оточення, культури, в якій людина живе. Ще все дуже залежить від батьків: якщо хтось зловживає алкоголем, шанс того, що дитина виросте і стане залежним, підвищується, оскільки діти копіюють поведінку батьків. Він і п’яні бійки буде вважати нормою, навіть якщо вони його лякають.

►Тобто спадковість дійсно важлива?

Звичайно. Розвиток наших біохімічних процесів і реакцій визначається генотипом. Ми знаємо, що приблизно в чотири рази більше хворих на алкоголізм генерується з сімей, де є алкоголіки.

Захворюваність алкоголізмом визначається приблизно сотнею генів, тобто насправді це дуже складне спадкування. Ми можемо говорити тільки про великі цифри, не приводячи точних відсотків, адже складно сказати, що в конкретній ситуації вплинуло на людину більше: генетика або оточення.

►А є люди з імунітетом до алкоголізму?

Так. Ми живемо в алкогольній культурі, більше 90% дорослого населення вживає алкоголь, але близько 5% є повними абстинентами: у частини з них немає ніякого інтересу до напою і бажання його вживати. Людина пробує, йому не подобається сп’яніння, і він більше так не робить. Назвати це імунітетом можна, але, скоріше, в лапках.

►Як не стати алкоголіком? Невже вихід один – не пити?

Якщо ти можеш не пити, не пий. А в інших випадках треба просто добре розуміти, що ти робиш. Є в дзене таке поняття «10 сходинок перетворення в Будду», притча про те, як чернець ловить буйвола: він пройшов всі десять ступенів і потім ходив де завгодно, робив що хотів, і ніхто його не зупиняв, бо всі знали, що він не заподіє шкоди. Так і тут: тільки пройшовши працю, аскезу, біль, вбирання людської культури, ми можемо дозволити собі багато чого.

►Як мені поводитися в компаніях, де п’ють, якщо я поборов залежність?

Ви повинні розуміти, навіщо саме туди йдете. Якщо хочете просто бути присутнім, значить, ви не чесні перед собою і підсвідомо заочно з ними випиваєте. Такі походи рано чи пізно виллються в ексцес.

►А чи є безпечна доза алкоголю?

Це залежить від контексту і конституції. Більшості людей невеликі дози алкоголю, як, наприклад, склянка розведеного вина за вечерею, не принесуть шкоди і не приведуть до залежності. Але є й ті, хто приречений стати алкоголіком в нашій культурі, будь-яка доза буде розвивати залежність. Людина повинна мати на плечах голову, потрібно розуміти, що алкоголь – це небезпечна річ, треба вміти поводитися з ним.

Як поводиться алкоголік? Опис поведінки на всіх стадіях алкоголізму.

Важлива інформація: ті, хто прочитав до кінця всі рекомендовані матеріали, перераховані тут: «Як вилікувати наркоманію без лікарів і РЦ? Покрокова інструкція» — кинув наркотики.

Спробуй і ти! Це працює, незалежно від терміну вживання і виду наркотиків.

Звернутися до лікаря і примусово забрати наркомана в РЦ можна тут .

Створити тему на форумі тут.

Алкоголізм швидко призводить до деградації особистості. Природно поведінка такої людини нормальним бути не може. Від неадекватної поведінки алкоголіка страждає в першу чергу його сім’я.

Але чи все поведінку алкоголіка можна пояснити виключно впливом алкоголю? Або, можливо, алкоголь просто вивільняє схильність людини до аморальної поведінки?

Давайте розглянемо, як поводиться алкоголік, і постараємося зрозуміти, чи є алкоголізм дійсно хворобою і чи існує взагалі залежність від алкоголю.

Будемо відштовхуватися від того, що алкоголізм – це все-таки хвороба. Перебіг будь-якої хвороби, якщо її не лікувати, ділиться на стадії, в залежності від тяжкості і занедбаності.

Перша стадія алкоголізму – надмірна зацікавленість предметом.

Не завжди можна помітити відразу, що рідна людина змінила «випиваю від випадку до випадку» на регулярне вживання спиртного. Але якщо ви уважні і співчутливі, то ви повинні помітити щось.

Першим дзвіночком алкоголізму є звуження кола інтересів. Всі захоплення людини зникають, розмови починаються вестися лише на теми п’янок – як добре «посиділи» час з друзями або коли планується чергова пиятика. Всі свята, походи в гості та інші заходи розглядаються тільки як можливість випити.

Будь-які розмови про спиртне, підвищують настрій алкоголіка. У нього з’являється багато жартів, пов’язаних з алкоголем і людьми, його вживають. Знаходить різні виправдання своїм п’янка: то стрес знімає, то лікарі рекомендують.

З’являються алкогольні традиції. Випити після робочого дня або під перегляд фільму.

Спочатку алкоголік розуміє, що своєю поведінкою ущемляє і підводить близьких. Може навіть відчувати почуття сорому, обіцяти, що подібне більше не повториться.

Але це повторюється знову і знову. Знову п’є, знову просить вибачення і обіцяє. І так по колу. У алкоголіка з’являється відчуття, що його намагаються обмежувати, тиснути на нього. Він починає дратуватися. Як наслідок, починає проводити більше часу поза домом зі своїми товаришами по чарці, де він відчуває себе комфортно.

Особливо стійко відчуває себе початківець алкоголік в компанії друзів з більш запущеною стадією алкоголізму. Він відчуває свою перевагу. Адже він просто випиває, щоб розслабитися і зняти стрес, а вони – мужики звичайно хороші, але бухарі. Заодно і дружині можна завжди сказати: «Я алкоголік? Ти алкоголіків не бачила. Он як Сашка з Вовкою бухають. Гріх тобі на мене скаржитися».

Друга стадія алкоголізму – «Я мужик! Я маю право розслабитися»

Ось тоді, коли алкоголік переходить від виправдань, вибачень і обіцянок до зухвалих заяв про те, що він нічого такого не робить, а лише знімає стрес, починається друга стадія алкоголізму.

Алкоголь починає змінювати особистість. Зникають емоційні реакції, почуття, які виникають у людей при спілкуванні з іншими людьми. Людина перестає відчувати фарби життя.

8(800) 551 07 01.

У нас є філії у всіх великих містах Росії.

п'ятничний алкоголізм

У нас є можливість примусово забрати в РЦ з будь-якого міста.

Алкоголік намагається все більше часу проводити з товаришами по чарці і все менше дому. Він шукає різні приводи, здатні виправдати те, що йому потрібно кудись піти.

Він бреше і вивертається на кожному кроці. Вигадує нереальні історії про те, куди витрачаються значні суми грошей. Але природно сім’я його швидко викриває.

Але це призводить лише до того, що алкоголік перестає брехати, і починає відкрито пиячити, витрачати гроші на п’янки.

Алкоголік перестає відчувати будь-яку провину за свої п’янки. Десь в глибині підсвідомості він розуміє, що те, що він робить, не є правильним, але ж не він в цьому винен.

Винними в основному стають дружини і діти, які щось роблять не так. При чому вигадуються неіснуючі причини. Через дружину йому доводиться працювати не на роботі своєї мрії, через дітей немає можливості проводити час так, як хотілося б тощо.

У разі, якщо алкоголіку щось потрібно, він може пообіцяти, навіть присягнутися, що кине пити. Але це лише для того, щоб досягти своєї мети. Кидати він абсолютно не збирається. Йому подобається те життя, якої він живе, і міняти її він не буде.

Третя стадія алкоголізму – деградація і жорстоке ставлення до сім’ї.

Природно, на вищепереліченому алкоголізм не зупиняється. Чим більше собі алкоголік дозволяє, тим більше змінюється його особистість. На третій стадії відбувається алкогольна деградація, коли алкоголік починає проявляти жорстокість, в першу чергу, звичайно ж, до своєї сім’ї.

Алкоголік нікому нічого не винен, ні за кого не у відповіді. Він стає байдужим до своєї сім’ї і егоїстичним.

До того ж починає розвиватися нестійкість настрою. Повернувшись додому п’яним, алкоголік може проявляти милосердя, бути веселим, але в будь-який момент його може переклинить і він стане чіплятися і проявляти агресію. Часто алкоголік на цій стадії застосовує фізичне насильство по відношенню до своєї сім’ї.

Для алкоголіка не існує інших проблем, крім як знайти алкоголь. Його абсолютно не цікавить що їдять і у що одягнені його діти.

– Ти чув, що горілка подорожчає?

– Тепер будеш менше пити?

– Ні. Але діти будуть менше їсти.

Якщо при другій стадії алкоголік весело сміється, розповідаючи цей анекдот, то на третій стадії це стає суворою правдою життя.

Четверта стадія алкоголізму – овоч під парканом.

До цієї стадії доходять одиниці.

Це ті алкоголіки, які, залишившись без роботи і сімї, пропили все, що у них є. Вони живуть на вулиці. У стані алкогольного сп’яніння прибувають постійно, нужду справляють під себе… простіше кажучи, це вже не люди, а організми.

Зупинятися на цій стадії більш докладно сенсу немає. Тому перейдемо до висновків.

І, все-таки, чи хвороба алкоголізм?

Може бути алкоголізм це і хвороба, але ця хвороба дуже незвичайна… якби всі хвороби так лікувалися!

Алкоголізм – це хвороба, яка вбиває в більшості випадків не самого алкоголіка, а його близьких людей.

Для того, щоб позбутися від алкоголізму, достатньо лише просто захотіти. Так-так, саме так. На четвертій стадії це навряд чи вийде, але на всіх інших без проблем.

Але алкоголік не хоче цього. Він насолоджується своїм життям, прирікаючи близьких на страждання. Поки він живе собі в радість, його сім’ї ламають голови над тим як його вилікувати, як заробити гроші на лікування…

Розповім вам історію з особистого досвіду.

Мій колишній чоловік, перебуваючи на третій стадії алкоголізму, на спір не пив рік. І абсолютно нормально себе почував і вів. Просто на рік перестав пити і все. А потім повернувся. При чому повернення було в ту ж третю стадію.

Ніякої залежності алкоголь не викликає. Алкоголік п’є, бо хоче пити. Коли його притискає зі здоров’ям, він перестає пити, підліковується і повертається до алкоголю знову.

Чому навіть у запійних алкоголіків запій не триває вічно? Чому він припиняє пити? Тому що він жити хоче.

Кожен алкоголік може вилікувати сам себе. Тому не варто вірити йому. Не варто витрачати гроші на псевдолікування від алкоголізму. Алкоголік погоджується на лікування лише для того, щоб переконати вас в тому, що він хворий.

Адже жінки дбайливі, і дуже багато хто не кидають алкоголіка саме тому що вважають його хворим, боятися нести вантаж провини за те, що кинули хвору людину. А алкоголіки просто користується благами, які створюють їм дружини і насолоджуються життям своїм збоченим способом.

П’ятничний свербіж.

Новачок.

Привіт) 31 рік, зареєстру ще 2 жовтня, але з темою своєї не квапився) зважився сьогодні, в цей знаменний день *CRAZY*

Сценарій думаю популярний: з Понеділка по четвер погано-бідно робиш справи..і ось вона — п’ятниця!! Вже з обіду, та який там з обіду, з ранку знаходишся в солодкому передчутті вечора! Біжиш з роботи, стрімголов) І понеслася. увечері в неділю з опухлою пикою встаєш з ліжка, готуєшся до трудової тижня) Погано спиш, потієш, ловиш жахлики і як зомбак в Пн плетеш на роботу.

До такого режиму за роки бурхливої трудової діяльності звик і я сам, і мій організм (хтось мені сказав, що так у нас півкраїни живе), і якщо цього немає по п’ятницях я відчуваю неабиякий дискомфорт *NO*

Сиджу в тачці і не знаю чим себе зайняти. А зараз ось подзвонили брати по недугу, сказали що бухають і запросили скласти компанію свербіж багаторазово посилився.

Ну і звичайно як у багатьох було всяке: биті морди, неадекват, провали в пам’яті, пробудження в несподіваних місцях і і. д.

Але це не заважає одягати в Пн костюм і перти на роботу (хоча по рожі напевно помітно))

Втомився бухати, втомився кидати і починати. Потрібно трохи допомоги мені з’єднати

П’ятничний алкоголізм.

Лабковський-як жити для себе не відчуваючи почуття провини.

Лабковський-як жити для себе не відчуваючи почуття провини. Про нездатність приймати рішення. П’ятничний.

Лабковський-як зрозуміти причину алкоголізму. Перемогти себе не так вже й легко.

Психолог Михайло Лабковський у програмі «Міша+Катя» обговорює тему алкоголізму (1 частина) — перемогти себе не.

Алкогольна залежність. Михайло Лабковский. психолог.

Корисні відео ▽▽▽▽▽▽▽▽▽ ⍃ Чого хочуть чоловіки https://www.youtube.com/watch?v=QXttvsWGpQY які змінять 6 правил.

Михайло Лабковский – Алкогольна залежність.

п'ятничний алкоголізм

Лабковський Михайло-чому ви не можете заробляти більше.

Лабковський Михайло-чому ви не можете заробляти більше. — П’ятничний алкоголізм — Не треба жити як тобі.

Як позбутися від алкогольної залежності за допомогою глини, практичні поради Андрій Дуйко.

Як позбутися алкогольної залежності за допомогою глини практичні поради Андрій Дуйко офіційні.

У НІМЕЧЧИНІ БАГАТО ПИВНИХ АЛКОГОЛІКІВ.ЧОМУ Я НЕ П’Ю АЛКОГОЛЬ.

Чому я не п’ю ,багато хто думає що раніше я був алкоголіком, рада мужикам,любите краще своїх дружин і дітей.

Допомога алкоголіку. Алкозависимость. Код від залежностей.

Андрій_дуйко_офіційний # алкозалежність #совети_лікаря в цьому відео Я даю рекомендації для алкозалежних.

Алкоголізм в Дагестані.

Зустріч з керівником федерального проекту «Твереза Росія» в Махачкалі. Студенти РПА спільно з громад.

Алкоголь на святі. Алкоголизм відгуки.

алкоголизм відгуки. алкоголь на святі показник того, що люди не можуть відсвяткувати без нього. Мій.

Алкоголь з 21 року! — П’ятничний гість.

Ні для кого не секрет, що у нас досить складна алкогольна ситуація в Росії. Без радикальних заходів,без.

IGM News: Майже Dota 3 і алкоголізм краще ігор.

У новому випуску IGM News: Valve випустила майже Dota 3, росіяни бачать у відеоіграх більше зла, ніж в наркоманії в.

П’ятничний топ: звірі-алкоголіки.

Друзі, наближається п’ятниця. Ми маємо на увазі не календарну п’ятницю, вона настав, а п’ятницю — початок вихідних.

Франція / всі крапки НАД » і » / клуб анонімних алкоголіків/

Всім привіт! сьогоднішній влог прояснить ситуацію в моїй родині. Далі — день відкритих дверей в клубі анонімних.

Потрапив на п’ятничний тусич тайців! Алкоголізм!

Шаміль Аляутдінов про спиртне і телевізорі, а також Св. Коран, 39:47.

2011.05.13 П’ятничний вааз Шаміля Аляутдінова.

П’ятничний Білківський.

Видеоколонка Станіслава Бєлковського: у першому випуску свого щотижневого блогу для «Відкритого світу».

Алкоголік в СІМ’Ї — Need For Drink.

п'ятничний алкоголізм

G2A DEAL: https://www.g2a.com/ru/game-deals ПРОМОКОД на знижку: AGLP Канал Тані: https://www.youtube.com/channel/UCiaP442zdAYyDmOE-FTQzeA .

Алкоголь продають з 18 або 21.

Мій instagram: https://www.instagram.com/izzylaif/ З якого віку продають алкоголь 18 або 21 Чому вимагають паспорт.

Ура! Подарунок Андрія Дуйко Енн шум від пияцтва, шум блокування алкоголізму Енн

андрей_дуйко #эзотерика_магия #школа_кайлас Ура! Подарунок Андрія Дуйко Возз’єднання від пияцтва до шуму блокування.

Проект » П’ЯНІ двори»

Федеральний алкогольний проект «П’яні двори» від некомерційної організації «П’яна Росія» націлений на.

Теплий ламповий кухонний стрім 🙂

Мат в коментарях = бан. Донат — http://donatepay.ru/d/59021 Група в ВК — https://vk.com/public154949408 ФБ — https://www.facebook.com/denis.alcobard .

П’ятничний віджим Москва, Стиляги, часи і епохи.

Ось же дивовижна штука пам’ять, # временаіепохи свого дитинства пам’ятаю, а те, що сьогодні п’ятниця, зовсім.

Наші Тирани! Як бути ? Що робити ?

эзотерика_магия #Дуйко_видео #эзотерика_Кайлас Справжня магія тут — http://duiko.guru Наші Тирани! Як бути.

Три бульбаша 🙂

Донат — http://donatepay.ru/d/59021 Корисна інформація та посилання: Instagram — https://goo.gl/YqK5Cn Другий канал (АлкобардLive)-.

Українці – нація, яка п’є. prm.global. КУБ.

«Здоров’я в Кубі» Світлана Шевчук розмовляє з Євгеном Нерухом – керівником Міжнародної антинаркотич.

«У полоні зеленого змія» Про те, як Зав’язали з Алкоголем Знаменитості.

«У полоні зеленого змія» Про те, як Зав’язали з Алкоголем Знаменитості З приходом алкоголю в сім’ю йдуть любо.

Алкоголізм вихідного для і причини захворювання.

Якщо у вас щовечора п’ятниці супроводжується випивкою, є бажання «надратися» або посидіти в компанії за пляшкою-інший вина, горілки або пива. Ви не помічаєте вихідних, які пролітають без відчуття відпочинку – це привід замислитися. Найчастіше хвороба алкоголізм вихідного дня починається саме з п’ятничних застіль, що закінчуються в неділю ввечері.

Вихідні з алкоголем: хвороба або просто жарт.

Алкоголізмом називається хвороба, при якій проявляються: фізична, психологічна, хімічна залежність. ВООЗ визначає кілька стадій хвороби, що йдуть за зростанням:

Приймати алкоголь по святах не рідше разу на місяць; пити спиртні напої 3-4 рази на місяць; пияцтво по вихідних; щоденне вживання алкоголю.

Найпоширенішою вважається третя ступінь захворювання, так як четверта призводить до повної втрати контролю і вимагає найжорсткіших заходів лікування. Питво ж спиртних напоїв у вихідні – це проблема, з якою цілком може впоратися сам пацієнт, якщо усвідомлює згубність звички.

Причини захворювання.

Розуміння – ключ до зцілення, тому мало усвідомлювати ступінь свого захворювання, необхідно розібратися в причинах. Їх існує чимало, назвемо найпоширеніші.

Стреси на роботі.

У багатьох корпораціях і фірмах пити по вихідних-мало не норма статусу. Склад менеджерів знаходить відповідні заклади, директорат усамітнюється в кабінетах, але п’ють все. Алкоголь стає засобом для зняття стресу, розкріпачення і розслаблення. Протягом робочого тижня співробітник відчуває тиск від вищого керівництва, виконує не завжди приємні обов’язки, доводить свою правоту і часто замовчує невдоволення. Всі проблеми накопичуються і виливаються в п’ятничні п’янки.

Висока працездатність, страх за зобов’язання, боязнь бути звільненим і трудоголізм – це перша причина захворювання.

Сім’я.

Не можна недооцінювати роль сімейних традицій. Якщо прийнято, що вихідні проводяться за пляшкою пива, то діти явно зростуть з повним розумінням, що алкоголь – це можна і правильно. Крім того, постійні стреси в сім’ї також припускають, що людина буде «йти від проблем», забуваючись за пляшкою. Наслідки передбачити нескладно: скандали, зниження рівня життя, розлучення.

Не слід припускати, що «вихідний» алкоголізм – доля сімей, де соціальний рівень недостатньо високий. Багато заможні сім’ї також відчувають проблеми, вирішувати які потрібно в обов’язковому порядку.

Жіночий алкоголізм.

Жінки спиваються нітрохи не менше, причому, якщо дама успішна у своїй кар’єрі, за статистикою, вона набагато частіше заглядає в чарку, ніж чоловік. Дані медичних досліджень гнітючі: жіночий алкоголізм практично не піддається лікуванню, причому від згубної залежності страждає більше половини всього жіночого населення Землі.

Проблема питущої жінки гостріше, ніж чоловіки. Берегині вогнища не можуть дозволити собі розслабитися надовго, їм потрібно виконувати домашні обов’язки. Крім того, осуд оточуючих більш негативно відбивається саме на представниць слабкої статі. Тому і п’ють дами потихеньку, поодинці. Найчастіше звичка стає невиліковною, непомітною для сім’ї і виявляється, коли перестати пити жінка вже не може.

Відпочинок.

п'ятничний алкоголізм

Ще одна причина випивати – виїзд на природу, відпочинок. Затяжні вихідні на новорічні, травневі свята, традиція рибалок і полювань з випивкою – це менталітет, що склався у багатьох країнах. Відзначити свято без випивки багато хто з нас не вважають можливим, а це алкоголізм. Нехай прояви видно не відразу, проте лікування потрібно і чим раніше людина усвідомлює цей факт, тим простіше зруйнувати стереотип.

Незалежно від того, як часто приймається алкоголь, є чіткий тест на прояви першої стадії хвороби:

Зникає блювотний рефлекс. Хвора людина починає відчувати тягу не тільки по вихідних, але і ввечері, «з устатку», після важкої роботи. Залежність збільшується, алкоголік може захотіти випити в пізній час доби, в дорозі, за роботою. Змінюється поведінка при сп’янінні, з’являється дратівливість, тяга до скандалів. Збільшується доза прийому. Втрачається інтерес до всіх сфер життя: літератури, хобі, роботи, сім’ї. Притупляється сприйнятливість до великих доз напоїв, потрібне збільшення кількості для того, щоб досягти потрібного ступеня розслаблення.

Якщо вам набридло, що рідна або близька людина вживає алкоголь або ви самі знайшли у себе ознаки захворювання-потрібно це виправляти! В першу чергу тому, що хвороба розвивається практично непомітно, але дуже швидко. Незабаром алкоголь стане єдиною причиною, заради чого варто жити. Буде потрібно набагато більше зусиль, щоб кинути пити, почнеться ломка в організмі.

Зрештою, питуща людина опускається і перестає за собою стежити, а ослаблений організм вже не може боротися з інфекціями і алкоголік починає хворіти. Підсумок плачевний: розкладання печінки, відмова нирок, рак шлунка, проблеми з кровотворенням, тиском і ЦНС.

Як перестати пити у вихідні.

На ранніх стадіях захворювання можна повністю вилікувати. Якщо людина п’є кожні вихідні, слід з’ясувати причини і переключити інтереси з випивки на більш підходящі об’єкти:

Уникати п’ятничних посиденьок з друзями, колегами. Це складно. Як правило, друзі починають жартувати, а колеги наполягати «підтримати компанію і не виділятися». Опинившись у колі питущих людей відмовитися від прийняття дози вже неможливо, тому варіант тільки один – заздалегідь планувати свої справи так, щоб відмова пролунав вагомо, і не було причин змінити рішення. Крім усього іншого, це економно і все обійдеться без похмільного синдрому. Зміна інтересів. Доведеться подумати, чим можна зайнятися замість того, щоб випивати. Фільми, книги, підготовка до вилазки на дачу, полювання, рибалка або відвідування виставок, театрів – може бути все, що завгодно. Головне – не пити. Зміна кола спілкування. У будь-якому колі друзів є люди, для яких алкоголь – не головне. Вони вміють веселитися без випивки, так чому не сходити в гості до них? Проведіть вечір у компанії веселих і дотепних співрозмовників, спробуйте пограти з дітьми, влаштуйте сімейний перегляд фільмів – нудьгувати не доведеться, а вихідні подарують радість. Прогулянка. Це перший і найпростіший варіант для того, хто думає: як кинути пити. Прогулянки можуть бути як цільові, так і безцільні. Побродити по парку, сходити до річки, погуляти по проспектах і подивитися на вечірнє місто – цікаво і пізнавально. Витягніть на прогулянку своїх рідних, займіться влітку збиранням красивих квітів, а взимку ліплення снігових фігур.

Заняття спортом допоможуть не тільки відмовитися від спиртного, але і значно поправити здоров’я. Якщо вдома ніхто і ніколи не здійснював спортивних подвигів, зараз саме час їх почати. Біг, швидка ходьба, лижі, ковзани, ігри на повітрі – варіантів маса, слід тільки задуматися і не кидати справу на півдорозі. Немає бажання багато бігати і ходити, запишіться в спортивний зал. Витрати на спиртне трохи менше, ніж покупка річного абонемента. Комп’ютерні ігри – це варіант для тих, хто не хоче нікуди ходити і що робити. Захоплюючих ігор в мережі досить, як в режимі он-лайн, так і для скачування. Але не варто перегинати палицю, інакше доведеться лікуватися від інтернет-залежності. Виїзд на природу без спиртного. Щоб не з’явилася тяга до випивки, слід ретельно продумати всі етапи. Нехай це буде важкий похід з наметами, виїзд в село до батьків. Ще краще, щоб на відпочинку довелося як слід поворухнутися: колоти дрова, добувати їжу, розводити вогонь і прочая, прочая. Такий пікнік не допускає алкоголь, особливо, якщо поруч діти, зате залишаться кращі враження, які захочеться повторити.

Зізнатися в тому, що є причина для занепокоєння набагато складніше, ніж зрозуміти, як кинути пити. Як правило, людина відмовляється необхідністю розслабитися, підтримати друзів і наявністю вільного часу. Але якщо звичка випивати келих вина в день вже стала постійною, поповнюються запаси пива в холодильнику і домашньому барі – це вагомий привід задуматися. Часто вживає спиртний напій людина не може віддавати собі звіт в точності і розумності відбувається, тому доведеться братися за лікування рідним і друзям. Терпіння, м’який контроль, урізноманітнення життя пацієнта і залучення його до всіх проблем побуту – іноді таких малих заходів цілком достатньо, щоб цей згубний недуга зник без сліду.

Запій і його лікування.

Сайт про запій.

Алкоголізм п’ятничний.

До чого призводить звичка знімати стрес після трудових буднів за допомогою чарки.

П’ятничний алкоголізм. Все частіше і частіше цей термін можна зустріти на сторінках газет і в матеріалах електронних ЗМІ. — Алкоголізм — це захворювання, тому тут правильніше буде застосовувати термін «алкоголізація», а якщо точніше — п’ятнична алкоголізація, — розповідає Олег Рибалко, психотерапевт-нарколог Іркутського обласного психоневрологічного диспансеру. — Тривожна статистика свідчить — звичка розслаблятися в кінці тижня все частіше призводить до плачевних наслідків.

Трудоголіки або алкоголіки?

Перш за все п’ятничні узливання стосуються активно працюючих людей. Вони рано встають, пізно лягають. Неабияк вимотуючись на роботі, вирішують купу поточних проблем. І як наслідок, в кінці робочого тижня прагнуть як слід розслабитися, вибираючи вельми підступний спосіб релаксації-випивку.

— Є позитивний стрес, а є негативний. Однак шкода здоров’ю може принести як перший, так і другий. Успіх — це теж свого роду позитивний стрес, який, на жаль, йде часом на шкоду. І тут доречно згадати фразу з Біблії: «Успіх — це не благо, це випробування». Так, далеко не всі, перебуваючи на гребені успіху, в силах утримати себе в рамках раціональної, здорової поведінки.

Однак, за словами Олега Рибалка, тема п’ятничних пиятик і, як наслідок, самого алкоголізму стосується всіх. У цьому сенсі алкоголь — великий демократ. Для нього ніякої різниці між багатим і бідним, розумним або дурним немає. Алкоголь рівняє всіх.

Весело веселощі, важко похмілля.

Хто хоч раз намагався знайти вільний столик в п’ятницю ввечері, знає-кафе і ресторани в центрі міста забиті вщерть. Найчастіше п’ятнична виручка розважальних установ перевищує доходи, отримані за суботу та неділю разом узяті. І все ж, проводячи час в компанії друзів, мало хто хоче напиватися. Люди прагнуть лише весело і з цікавістю провести вільний час. Однак якщо такі зустрічі стали регулярними і без спиртного не обходяться, від п’ятниці до п’ятниці доза буде тільки збільшуватися, і це перший тривожний симптом.

— І потім, навіть при збільшенні дози якість сп’яніння погіршується, інакше кажучи-колишньої легкості і ейфорії досягти все складніше і складніше. Ну а по-друге, виробляється похмільний синдром. Він-то часом і змушує продовжувати п’ятничну релаксацію спочатку в суботу, а потім і в неділю. Але якщо представники молоді схильні відпочивати по п’ятницях у великих і шумних компаніях, то люди середнього і старшого віку, найчастіше сімейні, п’ють, як правило, вдома.

І тут, за словами фахівців, велику роль відіграє ще один важливий аспект-самотність. Як ні парадоксально, але вік інформаційних технологій, з його електронною поштою і стільниковим зв’язком, все більше віддаляє людей один від одного. Живе спілкування нерідко замінюють нам SMS-повідомлення, електронна пошта, розмови в чатах.

— П’ятничне пияцтво, як правило, одиночне, — додає Олег Рибалко. — Людині вечорами буквально нікуди подітися. Часто у нього немає друзів, немає компанії. Принаймні тій, в якій йому цікаво перебувати тверезому. Але де і в якій компанії людина б не пив, при рясному прийнятті на груди у вихідні в понеділок він, природно, відчуває себе недобре. Поступово втома накопичується. І вже з вівторка-середи людина знову з нетерпінням чекає п’ятниці.

Рано чи пізно настільки часті узливання неодмінно приносять плоди. Руйнуються плани, тріщить по швах сімейне життя. Дружина подає на розлучення, начальство все частіше незадоволене роботою, і з кожною наступною п’ятницею бажання напитися стає все більш нав’язливим. Так, в більшості випадків все так і починається: невинні речі обертаються в результаті серйозними проблемами.

— І справа не тільки в безконтрольному бажанні випити, — розповідає Олег Рибалко. — У разі залежності у людини виробляється свого роду патологічний умовний рефлекс. Він просто не в силах контролювати вживання спиртного. І не тому що слабовільний або морально розбещений, а тому що його самопочуття, в силу балансу обміну речовин, настійно вимагає. Вимагає, природно, на шкоду організму. «До смерті працює, до напівсмерті п’є».

Ще одна реальність сучасності — систематичне пияцтво. Причому не випадкове, а позначене в графіку. Так, займаючись справами, працюючи іноді на знос, людина заздалегідь будує плани: «Ось потружусь місяць-другий, а там вже відпочину як слід».

Природно, що в нашому випадку під словом «відпочину» мається на увазі «вип’ю». Нерідко схема загулу налагоджена на всі сто. Людина пускається у всі тяжкі, п’є, гуляє, розслабляється, а потім не без допомоги фахівців, шляхом систем і медикаментів, знову приходить у себе. І так до наступного разу.

— Так, таке буває, і досить часто. Знаєте, як у Некрасова: «До смерті працює, до напівсмерті п’є», — продовжує Олег Рибалко, психотерапевт-нарколог. — І знову ж таки це стосується не лише людей бізнесу, а й, скажімо, тих самих водіїв. Поки машина на ходу, водій працює по 18 годин на добу, але в разі, якщо машина зламалася і встала на ремонт, починається безпробудне пияцтво. Схожа ситуація зустрічається і серед закодованих пацієнтів. Хтось, закодувавшись на рік, до алкоголю не повертається ніколи, а хтось весь рік дивиться на години і буквально хвилини вважає до того моменту, як встановлений термін скінчиться.

Але будь-які мрії відрізняються від реальності, і думки про жаданий застілля далеко не завжди реалізуються так, як хотілося б. Буває, що, довго тримавши себе в руках, людина буквально занурюється в пияцтво. У підсумку потрапляє в неприємні історії, вплутується в бійки, лається з дружиною, втрачає роботу, а задоволення — нуль.

Потягує? Швидко до лікаря!

Тим часом алкоголізму, як і любові, всі віки покірні. Досить пройтися ввечері по скверах і алеях іркутських парків, щоб особисто переконатися — студенти і старшокласники вважають за краще відпочивати, випиваючи. У семи з десяти хлопців в руках неодмінний атрибут сучасного проведення часу-пляшка пива.

Однак не все так погано в нашому королівстві. Одна позитивна тенденція За останній час з’явилася — все частіше і частіше люди звертаються за допомогою до фахівців на початкових стадіях алкоголізму. Адже сучасне життя диктує свої умови. Люди сподіваються лише на себе, вони бережуть репутацію, дорожать місцем роботи, прагнуть до досягнення поставлених цілей. Залежність від алкоголю — це свого роду розкіш, яку можуть дозволити собі далеко не всі. Більшості з нас треба працювати і заробляти гроші. Звідси головна порада — відчуваєте, нехай навіть легку, але все ж залежність від алкоголю — негайно звертайтеся до лікаря.

Відпочинок — це теж робота.

Відпочивати після напруженого робочого тижня потрібно всім. Питання лише в одному — як? На жаль, дуже часто поняття «розслабитися після роботи» зводиться до розпивання спиртних напоїв. Та що говорити, якщо найменша подія, від покупки меблів до придбання носових хусток, при бажанні можна зробити відмінним приводом для застілля.

— У людей, залежних від алкоголю, способів самовиправдання маса, — розповідає Олег Рибалко. — П’ятнична алкоголізація — по суті, один з методів самозахисту. І водночас, як не парадоксально, метод самообмеження. Щоб тримати своє пияцтво в соціально прийнятних межах, людина сама себе переконує: «Та я ж тільки по п’ятницях. По п’ятницях-то можна».

Але якщо ви схильні до алкоголізму, якщо відчуваєте залежність від спиртних напоїв, вам краще цілком і повністю від них відмовитися. Пияцтво — це угода з дияволом. А диявол, як відомо, великий обманщик. Тому, яку б угоду ви з ним не уклали, як би не страхувалися, він все одно вас обдурить.

Щоб уникнути зайвих спокус, плануйте свій відпочинок заздалегідь. Так радять фахівці. Чому б не зробити п’ятницю вдень спільних прогулянок з дітьми або традиційного походу в кіно. Свято для самих себе ми в силах влаштувати самі. І нехай ваш гарний настрій і блиск в очах ніколи вступають у пряму залежність від кількості випитих напоїв.

— Працювати нас вчать скрізь, практично в кожному освітньому закладі. А ось відпочивати, на жаль, не вчать ніде, — міркує Олег Рибалко. — А тим часом відпочинок-це теж робота. Це дуже важлива і відповідальна справа. Адже в кінцевому підсумку наскільки успішно ми відпочиваємо, настільки успішно ми і працюємо. І якщо наш відпочинок неефективний, непродуктивний, то і на роботі він не може позитивно відбитися.

У список найбільш «питущих» професій завжди було прийнято вносити артистів, музикантів, журналістів, медиків. Не обходилося, як правило, без міліціонерів, військових і горезвісних сантехніків. Але все частіше і частіше в рейтинг любителів випити потрапляють такі професії, як бухгалтер, менеджер середньої ланки та інші офісні працівники, які мають справу з цифрами, грошима і цінними паперами. Не обходить ця біда і бізнесменів.

Келих вина ввечері – алкоголізм чи ні? 4 міфи про алкоголь.

Скільки пити і пити взагалі? Норма алкоголю і «культура пиття»

Скільки алкоголю у вашому житті? Пляшка вина в свято? Або упаковка пива кожні вихідні? Або стопочка горілки вечорами? Ви теж вважаєте, що за останні роки в Росії навчилися пити красиво, і «культура пиття» поступово відроджується? Про це та інші міфи, що склалися навколо алкоголю і алкоголізму, — головний лікар клініки Маршака, психіатр-нарколог Дмитро Вашкин.

У Росії стали пити як в Італії.

Останнім часом неодноразово зустрічаю думку, що російські люди щодо алкоголю стали такими собі європейцями. Від горілки практично відмовилися, перейшли на вино. Келих за обідом, два — за вечерею. Як італійці. Або французи.

На жаль, ця думка помилкова. Поясню чому. Коли той же італієць випиває трохи вина за ланчем, потім ще трохи — в обід, а після вечірньої трапези згадує лімончеллу, мова йде про альфа-алкоголізм . Це такий тип алкогольної залежності, при якому людина вживає градусні напої невеликими порціями протягом дня. Для настрою. При цьому він не втрачає соціальних функцій, працює, спілкується з сім’єю. Цей тип залежності властивий південцям.

Є бета-алкоголізм , по-іншому його ще називають «пивним». Йому більше схильні жителі Німеччини, Англії, де п’ють багато пива, елю. У Росії завжди був і є гамма-алкоголізм — тип залежності, який зустрічається у північних народів, які віддають перевагу міцним спиртним напоям. П’яніють вони певним чином (позначається спосіб засвоєння алкоголю, характерний саме для сіверян). Швидше спиваються-знову ж це обумовлено географією.

Говорити про формування альфа-алкоголізму в Росії можна хіба що в умовах мегаполісів і в дуже вузьких колах людей певного рівня життя і доходів. У країні ж як і раніше домінує гамма-алкоголізм . Ні про яку культуру пиття, особливо в регіонах, де в хід йдуть сурогати, поки говорити не доводиться.

Якщо не пити більше норми — алкоголізму не буде.

Складно сказати однозначно, що таке «норма алкоголю» — не за кермом, а допустима для здоров’я. Теоретично для чоловіків це 30 мл етанолу в день, для жінок — 20 мл. тобто 75 і 50 мл вина, наприклад. Однак вплив алкоголю на організм, генетична схильність до алкоголізму, формування психологічної і фізіологічної залежності від спиртного у кожної людини відрізняються. Що здається «нормою» для одного, руйнівно для іншого.

Генетична схильність до алкоголізму — коли людина пробує спиртне один раз, відразу починає систематично вживати і до 25 голам обзаводиться залежністю — це не міф. Але є й такі люди, причому з поганою спадковістю, які тотально байдужі до спиртного. У них не розвивається навіть перша стадія алкоголізму, ніколи. Тому що так влаштовані психіка і організм.

Справа в тому, що є певний набір генів, які відповідають за наші нейромедіатори, біологічно активні речовини, що впливають на вироблення серотоніну, дофаміну, а значить, на наші емоції. Якщо в організмі людини в недостатній кількості виробляється серотонін, то у нього формується тривожно-мнительное поведінку. Він схильний до депресій, не вірить у власні сили, незначна неприємність здатна вибити його з колії.

Алкоголь підвищує рівень серотоніну і дофаміну, тобто є для такої людини якимось «ліками». Дійсно, нехай на короткий проміжок, депресія відступає, з’являється впевненість у собі, життя стає гарнішим і приємнішим. Люди, у яких «гормони щастя» в нормі, не здатні відчути підбадьорливий ефект алкоголю настільки сильно, тобто шансів обзавестися залежністю у них менше. Сьогодні існують навіть спеціальні тести, що дозволяють визначити генетичну схильність до алкоголізму. Коштують вони недешево — близько 30 тисяч рублів.

Алкоголь — ворог сім’ї, і з ним потрібно боротися.

Буває, що у соціально благополучних, успішних дорослих є в анамнезі батьки-алкоголіки. Травмовані в дитинстві, у свідомому віці ці люди нерідко не тільки не п’ють взагалі, але вважають алкоголь головним ворогом людства, не виносять людей навіть у стані легкого сп’яніння, категорично забороняють будь-які «веселящие» напої у власній родині. Так, вони дуже бояться, що їх партнер або діти почнуть випивати.

Якщо це стає нав’язливим станом, яке отруює життя домашніх, людина з травматичним досвідом, травматик, як ми його називаємо, обов’язково потребує терапії. Хоча б тому, що жити з такою людиною непросто. До того ж саме у батьків-панікерів діти якраз і знаходяться в групі ризику.

Запам’ятайте: наявність безнадійних алкоголіків або побутових п’яниць серед родичів зовсім не означає, що у вас або вашої дитини розвинеться алкоголізм. Особливо якщо ви не буде на цьому зациклюватися. Або навпаки — не перетворіть келих вина в щовечірній ритуал.

Дітей від алкоголю треба особливо берегти.

п'ятничний алкоголізм

У сучасному світі неможливо вберегти підросло чадо від алкоголю, його пробують все. А ось в якій формі буде це вживання після першого разу-це вже питання батьківського контролю. Але не заборони.

Я б сказав, що найкраще-виховати здорове ставлення до алкоголю, а для цього-дотримуватися золотої середини. Що це означає? Вино і пиво не повинні бути постійними супутниками обідів і вечерь, але і забороненою темою в сім’ї ставати не зобов’язані.

Нормально, коли алкоголь асоціюється зі святом, як Новий рік — з шампанським. Нормально, коли сімнадцятирічному підлітку в новорічну ніч пропонують підняти келих ігристого. Ненормально, коли люди п’ють вино щовечора, щоб розслабитися. Нормально шукати способи зняти стрес — спорт, хобі.

Ненормально, якщо до алкоголю в сім’ї виробляється якесь особливе ставлення, та ж заборона. Підліток, натрапивши на ембарго, буде шукати можливість випити таємно — в під’їзді і відразу горілки.

А ось від чого дітей дійсно варто берегти-так це від членів сім’ї, що знаходяться в стані алкогольного сп’яніння. Я зараз навіть не про алкоголізм, а про побутове пияцтво. І справа навіть не в тому, що дитині неприємно і дивно (а підлітку — смішно бачити батька «під шофе». І не в тому, що дитина неодмінно почне пробувати спиртне, вирішивши, що бути напідпитку — це нормально. Мова про вашому батьківському авторитеті, відносинах з дитиною і ступеня його довіри вам.

Чи буде дитина пишатися батьком-випивохою, поважати його? Навряд. Чи зможе відчувати себе в безпеці, довіряти вам після побаченого? Ні. Так не руйнуйте власними руками ваші стосунки.

Якщо маленька дитина бачить когось із близьким у стані алкогольного сп’яніння, вона відчуває страх. Тому перший крок — захистити малюка від спілкування з п’яним. Ніколи не влаштовуйте розбірки з «перебрав» людиною в присутності дитини-це марно для дорослого і додатковий стрес для дитини. Якщо подібні епізоди поодинокі, не варто акцентувати на них увагу, досить коротко відповісти на запитання дитини в тому сенсі, що «з ким не буває».

Якщо ж ви відчуваєте, що алкоголь стає в сім’ї приватним гостем, варто задуматися і, можливо, звернутися до фахівця. Для початку це може бути хороший психолог.

П’ятничний алкоголізм.

Жер в середу пиво, потім текілу, потім самогон. Проспав добу, випив відро води, просрався, ща буду працювати.

>>173421621 >не можу а ти через не можу спочатку. А потім навчишся.

Я ж купив ще два бутерброда, щоб не збльовувати.

— Ти хотів сказати, Віничка:»щоб не знудило»?

Ні, що я сказав, то сказав. Першу дозу я не можу без закуски, тому що можу зблювати. А ось вже другу і третю можу пити всуху, тому що знудити може і знудить, але вже ні за що не зблюю. І так — аж до дев’ятої. А там знову знадобиться бутерброд.

— Навіщо? Знову знудить?

— Та ні, знудити-то вже ні за що не знудить, а ось зблювати-зблюю.

Ви все, звичайно, на це качаєте головами. Я навіть бачу — звідси, з мокрого перону, — як усі ви, розсіяні по моїй землі, качаєте головами і беретеся іронізувати:

— Як це складно, Віничка, як це тонко!

>>173422445 >консервантів казковий довбойоб.

> > 173419070 (OP) на першому-другому курсі пив щоп’ятниці і суботи, на третьому майже кожен день, а потім раз на місяць-настільки мене заебал алкоголь.

Просто в один момент зрозумів, що не люблю пити, не люблю творити всяку хуйню синім і просто ненавиджу похмілля.

випив вчора літр розливухи, пощастило не кисла.

так, з Понеділка нічого не пив (на кшталт), тому, напевно тиждень був вкрай фрустрірующей.

сьогодні день дуже небезпечний, на щастя у мене взагалі немає грошей, але хаха гроші лол.

>>173419070 (OP) Насолоджуюся. Живу весь тиждень в передчутті вечора п’ятниці. Само собою з’їжджати з цих рейок не має наміру. Субота — іноді, якщо справ немає на вихідних.

У цьому ітт тред рсу в рот алкобыдлу, адже їм не звикати пити сечу.

> > 173423827 гівном закушуй, кажуть що алкобидлу подобається.

Мама не дозволяє або бухой вітчим пиздить?

> > 173424163 > де продається Свердловська обл., Челябінська обл., Курганська обл., Башкирія. Завод десь під ебургом емнип. Причому седуха — це від тих же, хто володіє заводом шихан. Але шихан-рідкісна сеча з яскраво вираженим присмаком води, найпростішої води. А ось седуха — норм для бидла , ось такий ось парадокс.

У моїй мухосрані пляшка коштує 52-55 руб.

>>173420419 >не можу зупинитися. 2 стадія алкоголізму. >У мене ніколи не буває сильного похмілля, ніколи не буває думок вранці, типу: «- все, ніколи більше не буду пити >мені 21 Всього Скоро ти охуєш.

>чи можна це якось вилікувати? Найближчий наркодиспанспр чекає на тебе. Без твого бажання на облік не ставлять, а ось запилиться на денній можна безперешкодно.

У мене з алкоголем не складалося, довгий час вважав, що синька для бидла, хоча речовини при цьому упарывал.

Зав’язав з речовинами і утворився вакуум, вирішив спробувати алкоголь — відразу розчарувався в ефекті, легка ейфорія з перших ковтків, що проходить за 10 хвилин, потім паморочиться голова і хилить на сон, якщо продовжувати.

Тому я вирішив зосередитися на смак і став пробувати різну алкашку: дорогою арманьяк, дороге шампанське, дохуищу дорогого пива, дешеве вино, дешеве шампанське, дешевий віскарь, дешеве пиво, дешевий сидр, дорогий сидр, навіть джин тонік спробував.

В принципі знайшов самий придатний сидр для себе і саме придатне пиво, як розливне так і магазинне.

І тут мені набридло. Як би всі смаки/аромати вже відчув. Хіба що зливати бабло на дороге вино-у нього хоч аромат різниться, але в моїй підмосковній мухосрані немає вина дорожче 1.5 к, а аромат починається від 3К, їздити за вином в ДС це перебір я вважаю. В принципі ще не спробовано мартіні і Бейліс я хотів.

Батько пив і пішов з сім’ї, мати пила і через це померла, я бухаю з 14-вже в школі в обов’язковому порядку бухав по п’ятницях, в Інституті пив вже всі вихідні, після інституту і армії до 27 років бухав майже кожен день.

Єдине, що стримувало від запою, це робота. Що не заважало після неї вичавлювати 6 літрів пива щодня. Але самий пиздець був під час відпустки — коли прокидаєшся і відчуваєш що на роботу не треба, йдеш до холодильника, відкриваєш банку, стримуючи смак вчорашнього пива в роті і блювотні позиви, випиваєш її, розганяєшся, випиваєш ще пару, що залишилися зі вчора, години до 12 йдеш за догоном, випиваєш, вирубаєшся, вже до вечора прокидаєшся і знову йдеш за догоном.

Ноги потіють, потіють пахви, спина потіє, лоб весь час мокрий — організм нонстопом виводить з себе лайно, щоб потім прийняти ще п’ять-шість літрів в чистому вигляді.

А коли пиво вже не вставляло переходив на дешевий віскарь і джин з тоніком, а потім блював. Пив воду, омиваючи стінки шлунка і знову блював. І так протягом п’яти годин. Щоб знову перейти на пиво.

Коли трохи тверезішав думав навіть звернутися до церква/до нарколога/психолога/хуй знає, але з власної волі алкоголік туди не піде.

_____________ Але потім Богиня Аматерасу послала на мене хворобу з температурою. З-за цього я тиждень не пив, сидів на лікарняному і одужував, ще три тижні через пройденого курсу антибіотиків пити мені було не можна — я відчував як організм плавно пішов на поправку, обличчя набувало людські риси, проходила нудота, з’являвся апетит і бажання зайнятися благими справами типу прибирання/готування/спортом. Мені сподобався цей місяць без бухла, я сприйняв хвороба надіслану мені Аматерасу як божий знак, тому я зробив для себе відповідні висновки, один з яких є те, що у мене в голові регулятора бухла тупо взагалі ніякого немає і краще від нього взагалі триматися подалі. Тому позаминулого року всі вільні бабки від новорічної премії вирішив в’ебал на навчання, щоб бухати найближчі місяці було взагалі нема на що.

Після цього зірвався один раз на місяць — зло перед відпусткою — але зараз не п’ю вже рік. Не пив ні в гостях, ні на святах, ні на власному тридцятиріччі.

Я буквально почав нове життя. Життя без бухла.

п'ятничний алкоголізм

Побутовий алкоголізм: ознаки, симптоми, як боротися.

Багато людей стикаються з побутовим алкоголізмом і пияцтвом своїх родичів. Пияцтво представлено специфічним способом життя громадян, які мають пристрасть до шкідливих звичок і помилковим установок, що мають відношення до використання спиртних напоїв. Воно не є якоюсь хворобою, але представлено поганою звичкою, яка може перетекти в звичайний хронічний алкоголізм, позбутися якого досить складно.

Визначення.

Побутове пияцтво є комплексом шкідливих звичок, які притаманні конкретній людині. Лікарі не вважають його яким-небудь захворюванням, але якщо не зайнятися викоріненням цих звичок, то в майбутньому людина може стати хронічним алкоголіком.

Це поняття базується на різних традиціях, які існують в російському суспільстві. Наприклад, люди звикли випивати певну кількість алкогольних напоїв під час зустрічей з родичами, колегами або друзями. Це призводить до того, що алкоголь супроводжує людину протягом усього його життя. Побутове пияцтво і алкоголізм є різними поняттями, так як в першому випадку людина може легко позбутися від звички, а в другому випадку потрібне якісне і тривале лікування.

Тому, якщо людина усвідомлює, що він занадто часто випиває зі своїми знайомими або друзями, то доцільно відмовитися від такої шкідливої звички, щоб запобігти інші серйозні наслідки такої поведінки.

Причини виникнення.

Побутове пияцтво може розвинутися у будь-якої людини з різних причин. Йому схильні не тільки чоловіки, але і жінки, тому така проблема не стосується тільки однієї статі. Зазвичай воно виникає з-за того, що:

у людини є занадто багато вільного часу, який він вважає за краще проводити за чаркою вина або іншого алкогольного напою, тому такий спосіб організації дозвілля стає регулярним, а також людина може вільно знайти собі компанію; у багатьох сім’ях по різних свят прийнято випивати, тому люди просто з дитинства привчаються, що при різних святкових подіях організовується застілля, на якому обов’язково присутній алкоголь; випивають за компанію, причому нерідко якщо людина відмовляється вживати алкогольну продукцію, то до нього життя з якими-небудь труднощами, часто заспокоюються тільки після прийняття алкоголю; неправильно вибрано оточення, тому, якщо людина проживає в сім’ї алкоголіків, то йому досить складно відмовитися від міцних напоїв.

Люди самі можуть вибрати відповідний їм стиль життя, не спираючись на думку друзів і родичів. Тому вони можуть позбутися шкідливої звички регулярно випивати алкогольні напої, а інакше їм доведеться зіткнутися з побутовим алкоголізмом.

Нюанси для підлітків.

Велика кількість вільного часу буває зазвичай у підлітків, тому саме вони схильні до побутового пияцтва. Вони вживають алкогольні напої в той час, коли їх батьки перебувають на роботі або зайняті іншими справами.

Тому батьки повинні чітко стежити за тим, щоб у їхніх дітей просто не залишалося часу на таку шкідливу звичку. Для цього потрібно самостійно організовувати їх дозвілля, відправляючи в різні спортивні секції.

Класифікація.

Відмінність алкоголізму від побутового пияцтва полягає в тому, що алкоголіки не можуть прожити без випивки. Вони всі кошти витрачають на покупку спиртних напоїв, а також часто йдуть в запій. Побутове пияцтво пов’язано з тим, що люди періодично з різних причин випивають, але при цьому у них немає залежності від міцних напоїв.

Побутових алкоголіків можна розділити на кілька видів:

помірно питущі люди, які вживають алкоголь максимально раз на місяць і лише за якихось свят, причому вони п’ють тільки слабкі напої в невеликій кількості; епізодично п’ють можуть випивати алкоголь до трьох разів на місяць; систематично п’ють люди представлені особами, які вживають міцні алкогольні напої кілька разів на тиждень.

Всі вищевказані люди володіють шкідливою звичкою, відмовитися від якої іноді досить складно. Наступна група представлена вже хронічними алкоголіками, які п’ють винятково міцні напої, а також пиячать практично кожен день. Побутовий алкоголізм можна виділити медикаментами або кодуванням. Самостійно впоратися з проблемою досить складно.

Ознак.

Ознаки побутового пияцтва є однаковими як для чоловіків, так і для жінок. З їх допомогою можна зрозуміти, чи дійсно у людини є шкідлива звичка, з якою бажано почати боротися як можна раніше.

Ознаки побутового алкоголізму у чоловіків зазвичай більш яскраво виражені, ніж у жінок. Це обумовлено тим, що чоловіки зазвичай вважають за краще міцні напої, а також випивають набагато частіше.

До основних ознак побутового пияцтва відноситься наступне:

у людини відсутня хвороблива пристрасть до міцних напоїв, тому він може відмовитися від їх вживання в будь-який момент часу; алкоголь приймається за якою-небудь значимої події, наприклад, громадянин зустрічається з друзями, святкує день народження або знаходиться в колі родичів, тому, якщо відсутня значимий привід, то спиртне не купується; не збільшується рівень агресії, тому зазвичай прийняття міцних напоїв призводить тільки до поліпшення настрою і веселощів співрозмовників, а ось якщо людина стає злим і похмурим, то йому бажано якомога раніше почати відмовлятися перерости в хронічний алкоголізм; після сильної п’янки у людини виникає почуття сорому і каяття, так як практично завжди люди переборщують з алкогольними напоями.

При наявності вищевказаних ознак можна говорити про наявність побутового пияцтва, а не повноцінного і складного в лікуванні алкоголізму. До ознак побутового алкоголізму відноситься складність відмови від випивки, зміни у внутрішніх органах і відмова від повноцінного життя.

Особливості для жінок.

Ознаки побутового алкоголізму у жінок легко виявити, а ось ознаки пияцтва складніше, так як в більшості випадків дівчата є або помірно п’ють, або не п’ють зовсім.

Але іноді навіть жінки стають хронічними алкоголіками. Це обумовлено спадковістю, наявністю численних проблем в житті або іншими вагомими причинами.

Чим відрізняється алкоголізм від побутового пияцтва?

Між цими станами є кілька значущих відмінностей, про які повинні пам’ятати всі люди, періодично випивають алкогольні напої. Основні відмінності побутового пияцтва і алкоголізму полягають в наступному:

побутове пияцтво не є серйозною хворобою, тому при необхідності людина досить легко може позбутися цієї шкідливої звички; хронічний алкоголізм вимагає серйозного лікування, для чого використовуються різні ліки, кодування і робота досвідченого психолога; алкоголік рідко самостійно може позбутися наявної проблеми, тому йому доводиться вдаватися до допомоги професіоналів; під час надмірного вживання алкоголю в організмі людини відбуваються серйозні зміни, тому, якщо громадянин відмовляється від міцних напоїв, то йому стає дуже погано; побутове пияцтво не призводить до виникнення будь-яких проблем при відмові від алкоголю; алкоголік після п’янки навіть не пам’ятає, які дії він здійснював під час безпам’ятства, а ось чоловік, який випиває досить рідко, добре контролює свої слова і дії; алкоголізм представлений прогресуючою хворобою, яка постійно розвивається, що призводить до деградації особистості; побутове пияцтво протягом тривалого періоду часу залишається на колишньому рівні, тому людина вживає спиртні напої без перевищення їх певної кількості.

Звичайна людина насилу може помітити різницю між цими поняттями. Тому тільки лікар може поставити точний діагноз алкоголізму або побутового пияцтва. Межі між двома цими станами вважаються дуже складними. Будь-яка людина, яка тільки у свята вживає невелику кількість вина, при різних складнощах в житті може стати хронічним алкоголіком.

Як відбувається перехід?

Перейти до алкоголізму від побутового пияцтва досить просто, тому люди повинні відповідально підходити до того, коли саме та яку кількість алкогольних напоїв вони вживають. За принципом своєї дії алкоголь схожий з різними наркотичними речовинами, так як після його вживання виникає почуття задоволення і благополуччя. Людина відчуває себе добре і розкуто, а також забуває про різні проблеми в житті.

Алкогольні напої можуть викликати звикання, тому людина починає вживати все більше і більше алкоголю. Тяга до спиртного стає першою стадією алкоголізму. Людина все ще контролює своє бажання випивати, але при цьому практично в будь-який вільний час бажає зустрітися з друзями для вживання алкоголю. Людина починає відчувати справжнє задоволення від стану сп’яніння. Лікар легко може помітити такі зміни у пацієнта, тому відразу при виявленні таких ознак необхідно звернутися до фахівця.

Якщо ж людина не помітить в собі таких змін, то він легко стане хронічним алкоголіком. Вилікуватися від цієї хвороби досить складно.

Як боротися?

Навіть побутове пияцтво не вважається хорошою звичкою, тому люди, які піклуються про своє здоров’я і бажають вести здоровий спосіб життя, повинні прагнути позбутися від неї. Для цього можна користуватися різними рекомендаціями лікарів:

спочатку потрібно зайняти увесь вільний час якимись корисними заняттями; вся сім’я повинна прийняти рішення позбутися від звички регулярно випивати алкоголь, тому на різних сімейних заходах не повинні бути присутніми алкогольні напої; ведення активного суспільного життя, для чого слід зайнятися різними новими захопленнями або хобі; потрібно почати приділяти увагу спорту, так як якщо людина буде отримувати фізичну і психічну розрядку, то він легко відмовиться від задоволення, яке приносить алкоголь.

Багато людей впевнені, що побутове пияцтво не вважається поганою звичкою, але деякі громадяни ставали хронічними алкоголіками за рекордно короткий термін саме тому, що вони звикли регулярно отримувати певну дозу алкоголю. Тому, якщо людина бажає бути здоровим і бадьорим, то потрібно прагнути до позбавлення від усіх шкідливих звичок.

Як лікується алкоголізм?

Якщо людина не змогла позбутися від побутового пияцтва, то вона в майбутньому може стати алкоголіком. Проблема зазвичай виявляється його родичами, які намагаються допомогти рідній людині. Лікування вважається важким і тривалим, а також реалізується в кілька етапів:

спочатку лікарі з допомогою ліків виводять людину із запою; усуваються ознаки інтоксикації; діагностуються внутрішні органи, що дає зрозуміти, наскільки сильно змінився організм людини під дією алкоголю; при наявності додаткових хвороб призначається лікування; здійснюється робота за викликом відрази до алкогольних напоїв, для чого зазвичай використовується кодування; пропонується психологічна підтримка, якої потребує людина в процесі одужання; застосовується психотерапевтичний вплив, що передбачає використання різних перевірених методик.

Навіть використання всіх вищевказаних способів не завжди дозволяє позбутися залежності. Тому кожна людина повинна відповідально підходити до ситуацій, коли вона приймає алкоголь.

Укладення.

п'ятничний алкоголізм

Побутове пияцтво володіє багатьма відмінностями від побутового алкоголізму, але перехід від одного стану до іншого вважається швидким і непомітним. У кожного стану є свої ознаки і наслідки. Тому будь-яка людина повинна обережно приймати алкогольні напої, щоб не стати хронічним алкоголіком.

Позбавлення від шкідливої звички або хвороби – це складні процеси, які повинні здійснюватися з підтримкою родичів і друзів.

Вечірній алкоголізм — сумна тенденція сучасного життя.

Вам, напевно, зустрічалися в житті люди, які були впевнені, що їм точно не загрожує алкоголізм. Всі вони красиві, розумні, з вищою освітою і престижною роботою, а значить шансів потрапити в залежність від спиртного у них немає.

Я сам якийсь час думав про щось подібне, поки одного разу не почув про такий термін, як «Вечірній алкоголізм».

Уявіть собі вже згадану вище людину з хорошою, престижною роботою. Наприклад менеджера або юриста. Постійна напруга, стреси, турботи про те, як забезпечити свою подальшу життя, досягти успіху і заробити достатньо грошей призводять до того, що ця людина починає шукати самий простий і доступний спосіб розслабитися і зняти накопичене за вечір напруга. І цим простим способом виявляється алкоголь.

Кожен з нас хоча б раз у житті замислювався про те, щоб випити ввечері після важкого трудового дня кухоль пива чи склянку коктейлю. Адже це зовсім трохи, хіба від цього може щось статися? До того ж зустрітися в барі з друзями, теж втомленими після роботи — це святе.

Вечірній алкоголізм — сумні тенденції.

Здавалося б, цілком невинні думки, від яких навряд чи може статися щось непоправне. Але подивимося на ситуацію з боку.

В результаті, здавалося б, нешкідливих посиденьок з друзями в організм регулярно потрапляє доза алкоголю. Вона поки що не така велика, але це справа поправна. Згодом звичайні одна-дві кружки пива вже перестануть вас задовольняти. Адже організму виробиться стійкість до принимаемому алкоголю — а це значить, що стала звичною доза перестане надавати необхідний ефект. Тобто не буде розслабляти і заспокоювати. А оскільки вживають алкоголь саме через ці ефекти, то люди відразу починають збільшувати дозу. Це спрацьовує і розслабляючий ефект повертається. Однак разом з ним починає формуватися залежність.

Постійне збільшення дози призводить до замкнутого кола: все більша кількість алкоголю заважає сну, що призводить до втоми, яку знімають ще більшою кількістю спиртних напоїв. Так вечірній алкоголізм поступово перетворюється в постійний. І поступово пропадає охайний і доглянутий вигляд, зникає хороша робота, і ось вчорашній успішний менеджер виявляється на самому дні життя. А виною всьому кухлик пива, випита з друзями після важкого робочого дня. Хоча, здавалося б, така дрібниця.

Вечірній алкоголізм якнайкраще ілюструє собою думку про те, що диявол мешкає в дрібницях. Всякий раз здійснюючи який-небудь незначний вчинок, варто пам’ятати про те, до чого він може привести. Невинне бажання зняти накопичився за день стрес може повністю зруйнувати ваше подальше життя, і таких прикладів можна навести дуже багато. Така ось історія.

Дев’ять ознак алкоголізму.

Ми всі звикли думати, що алкоголік — «це не про мене, Та я кину в будь-який момент!». Здавалося б, так. Адже, за медичним визначенням, алкоголіком називають людину, чий організм залежить від постійного надходження в нього алкоголю.

Це хронічне захворювання, при якому людина не в змозі контролювати споживання алкоголю, навіть якщо це починає створювати серйозні проблеми в особистих стосунках, на роботі і вдома.

Як виникає залежність?

Регулярне споживання алкоголю порушує баланс хімічних речовин в мозку. Складне медичне пояснення звучить так: порушується баланс гамма-аміномасляної кислоти, яка контролює імпульсивність, глютамата, що стимулює нервову систему, і гормону задоволення дофаміну.

— Поступово змінюється метаболізм дофаміну в центрах задоволення і центрах нагороди, і людина просто перестає відчувати задоволення без цих речовин, — пояснює експерт Національного наукового центру наркології Міністерства охорони здоров’я Росії , кандидат медичних наук Олексій Надєждін.

Це призводить до того, що мозок людини потрібен алкоголь для того, щоб позбутися від неприємних відчуттів і відчувати себе добре.

Залежність може бути генетичною.

Вчені виділяють кілька ознак того, що вам може загрожувати алкоголізм:

1. Генетика.

Є конкретні генетичні фактори, які роблять людей більш схильними до розвитку залежності від алкоголю. Ті, в чиїх сім’ях є історія вживання наркотиків або спиртного, стають залежними від алкоголю в шість разів частіше.

2. Ранній контакт з алкоголем.

Результати дослідження показують, що люди, які почали вживати алкоголь до 15 років, частіше страждають алкоголізмом.

3. Куріння.

На думку вчених, в п’ять разів частіше алкоголізм проявляється у тих, хто курить хоча б іноді.

4. Стреси.

Оскільки гормони стресу викликають тривожність, зниження настрою і працездатності, деякі люди намагаються вживати алкоголь у спробі позбутися від неприємних відчуттів.

5. Випивка за компанію.

Люди, у яких друзі регулярно випивають або вже мають проблеми з алкоголем, теж починають вживати спиртне занадто часто.

6. Депресія.

Люди з депресивними симптомами можуть свідомо або не дуже вживати алкоголь в якості самолікування. Але, як показують результати досліджень, вживання психоактивних речовин призводить до ризику розвитку депресії, а не полегшує її симптоми.

7. Реклама.

Алкоголь нерідко зображується атрибутом «красивого» життя. Експерти вважають, що реклама алкоголю і згадка про нього в позитивному ключі в ЗМІ створює в аудиторії впевненість прийнятності надмірного вживання спиртного.

А тепер власне ознаки самого алкоголізму:

1. Випивка поодинці.

п'ятничний алкоголізм

Людина перестає шукати компанію для того, щоб випити, і може приймати будь-яку кількість спиртного наодинці з самим собою.

2. Чітко відчувається бажання випити.

Прийом алкоголю не залежить від ситуацій — свята або наявності компанії — а визначається тільки потребою вжити спиртне.

3. Випивка потай від друзів і близьких.

Часті поїздки «на дачу», «на пікнік», поява в кишенях великої кількості льодяників, жувальних гумок і засобів, що відбивають запах алкоголю.

4. Алкогольні «заначки».

Заховані в потайних місцях розпочаті пляшки зі спиртним, алкоголь в незвичайній тарі — пластикових пляшках, графинах або глечиках.

5. Відсутність контролю кількості випитого.

Людина вживає алкоголь до тих пір, поки здатний це робити — тобто фактично до отруєння. Пропадає почуття міри і здатність утриматися від чергової чарки.

6. Провали в пам’яті під час випивки.

Після протрезвления людина може не згадати частину подій, які відбулися під час прийому алкоголю.

7. Поява ритуалів випивки.

Вживання алкоголю до або після роботи, під час перегляду телевізора, «для апетиту». Людина дратується, якщо ритуалу не вдається слідувати, або хтось відпускає з їх приводу коментарі.

8. Втрата інтересу до улюблених занять.

Людина забуває про багаторічне хобі, перестає доглядати за домашніми тваринами, спілкуватися з рідними, відмовляється від подорожей і поїздок.

9. Агресія по відношенню до близьких.

Прийом алкоголю провокує сварки, сімейні скандали і агресивні дії по відношенню до друзів і близьким.

ТЕСТ.

Чи Пора зав’язувати?

Дізнатися це дуже просто. Дайте відповідь чесно на кілька простих питань:

— Чи були у вас хоч раз проблеми із законом у п’яному вигляді? Позбавлення прав за пияцтво за кермом, ночівлі у витверезнику, адміністративні або кримінальні правопорушення, вчинені в нетверезому вигляді.

— Чи траплялися проблеми на роботі через алкоголь. Зниження працездатності, скандали з товаришами по службі, прогули через прийом алкоголю або похмілля.

— Чи бувало, що ви заради алкоголю пропускали важливі зустрічі, заходи, доручення начальства або побачення з коханими людьми? Якщо випивка починає домінувати над усіма іншими видами діяльності, можна говорити про початок алкоголізму.

ТІЛЬКИ ЦИФРИ.

За даними ВООЗ, в світі як мінімум 140 мільйонів алкоголіків, і більшість з них не лікується. З них приблизно 2,5 мільйона — в Росії. Вчені вважають, що 1 з 25 осіб у світі помирає саме від наслідків прийому алкоголю.

Росспоживнагляд підтримав ініціативу щодо заборони продажу алкоголю в Москві по п’ятницях.

У Росспоживнагляді підтримали пропозицію депутата Мосміськдуми, про яку преса повідомила в середу, ввести «день тверезості», заборонивши в столиці продаж алкоголю по п’ятницях.

«Ми підтримуємо всі ідеї, які при реалізації ведуть до зниження алкоголізації населення. Чим менше народ вживає спиртних напоїв, тим нація здоровішою», — заявила в середу журналістам глава відомства Ганна Попова, слова якої наводить РИА «Новости».

Раніше член комісії з охорони громадського здоров’я Мосміськдуми Олексій Мішин повідомив M24.ru про те, що депутати обговорять питання заборони продажу алкоголю по п’ятницях. Він висловив думку, що заборона матиме позитивний вплив на здоров’я громадян і допоможе знизити кількість ДТП на вулицях столиці. У середу депутат пояснив журналістам, що ніякого законопроекту або законодавчої ініціативи щодо заборони продажу алкоголю по п’ятницях в Москві немає.

У Громадській палаті РФ теж підтримали ідею введення в Москві «дня тверезості» по п’ятницях. За словами першого заступника голови комісії Громадської палати РФ з безпеки та взаємодії з ОНК Дмитра Чугунова, це правильна міра, але для повноцінного ефекту її треба поширити й на інші регіони Росії. На його думку, недоступність алкоголю-превентивний захід, який в перспективі зробить його малоцікавим, передає ТАСС.

Тим часом влада Москви засумнівалися в користі подібної заборони. Керівник департаменту торгівлі та послуг Олексій Немерюк висловив М24.ги думка, що подібна заборона недоцільна, оскільки один конкретний «день тверезості» не змінить ситуацію кардинальним чином. «Це міра лінійного впливу. Не знаю, наскільки вона доцільна», — пояснив чиновник. В інтерв’ю ТАСС він зазначив, що в разі введення такої заборони жителі столиці почнуть частіше купувати контрафактні спиртні напої або будуть купувати алкоголь заздалегідь, створюючи величезні черги в магазинах.

Директор Центру дослідження ринків алкоголю Вадим Дробиз вважає, що ініціатива про заборону продажу алкоголю по п’ятницях — всього лише «засіб піару». «Всі ці обмеження і заборони відображають ставлення чиновників, депутатів і громадських діячів до свого населення, до свого електорату. Якщо в п’ятницю заборонити продажі, невже вони думають, що ніхто не здогадається купити алкоголь в четвер? Все смішно і нерозумно», — заявив ТАСС Дробиз.

На думку Уповноваженого з прав людини в місті Москві Тетяни Потяєвої, введення заборони порушуватиме права москвичів. «Ця ініціатива, на мій погляд, людей, упереджених до алкоголю, не врятує, оскільки їм все одно, в який день випивати — в п’ятницю або в іншої. Загалом, я сильно сумніваюся, що дана ідея дійсно матиме позитивний вплив на стан здоров’я москвичів», — підкреслила Потяева.

Середа або п’ятниця: причини вибору цих днів тижня.

Автор ініціативи Олексій Мішин заявив журналістам, що одними заборонами проблему непомірного вживання алкоголю не вирішити, передає ТАСС. «Потрібна комплексна робота, в яку повинні бути включені роз’яснювальні бесіди з населенням, в тому числі що стосуються так званого п’ятничного алкоголізму та вечірнього алкоголізму. Такі бесіди повинні проводитися в школах, у виробничих установах», — пояснив депутат. Він заявив М24.ги, що питання необхідно опрацювати на спільних засіданнях комісій з охорони здоров’я та з соціальної політики. На думку депутата, «можливо, якісь механізми будуть запозичені із зарубіжної практики».

Мотивуючи вибір «дні тверезості», Мішин пояснив, що «у багатьох людей відпочинок з алкоголем починається в п’ятничний вечір і потім переходить на всі вихідні. «В результаті в понеділок вони виходять на роботу не просто не відпочили, але, найчастіше, з вираженим астенічним синдромом», — підсумував парламентарій.

Схожа ініціатива обговорюється і в Санкт-Петербурзі. Депутати Законодавчих зборів Північної столиці пропонують повністю заборонити продаж алкоголю в регіоні по середах. Законопроект розробив депутат Андрій Анохін. Він пояснив, що вибір припав на середу, оскільки в Російській православній церкві це день посту, який тримається протягом усього року.

У свою чергу, депутат Держдуми, лідер ЛДПР Володимир Жириновський підтримав ініціативи законодавців Москви і Петербурга про введення «днів тверезості», повідомив у середу кореспондент «Російської служби новин» з засідання нижньої палати парламенту.

«Поступово, не відразу, ми прийдемо до того, що буде скорочено час протягом робочого дня (на продаж алкоголю), все менше буде магазинів, які продають спиртне, все менше годин, коли можна купити алкоголь. І, може, прийде час, коли залишимо одну годину алкоголіка. І будуть спеціальні місця в містах, де вони будуть стояти в чергах і всі будуть бачити», — заявив Жириновський. «Це ганьба. Вони будуть там отримувати свою свою дозу спиртного. І ось це буде варіант», — додав він.

Нагадаємо, в даний час в Росії діє заборона на продаж алкоголю з пізнього вечора до ранку — у всіх магазинах країни не можна купити спиртні напої, зокрема пиво, з 23:00 до 8:00. Водночас законом передбачена можливість збільшення в регіонах часового проміжку дії заборони на продаж алкоголю. Влада Москви також обмежує продаж алкоголю в день проведення останнього дзвоника і випускного в школах. Одне з найбільш жорстких правил діє в Ульяновської області, де, крім загального для РФ заборони, алкогольні напої міцніше 15 градусів не продають в День Росії, День сімейного спілкування (12 вересня), а також у всі вихідні.

У вересні в Держдуму був внесений законопроект, що підвищує з 18 до 21 року вік, з якого можна купувати і продавати алкоголь в РФ. «Зазвичай молоді люди вживають спиртні напої під впливом своїх однолітків, «за компанію», навіть не замислюючись про негативні наслідки для здоров’я. У 21 рік молода людина може зробити власний вибір у цьому питанні, не озираючись на думку оточуючих», — йшлося в пояснювальній записці.

Документом не тільки вводяться вікові обмеження на продаж алкоголю, але і посилюються норми щодо торгових точок, які порушують заборону на реалізацію спиртних напоїв. Ініціативу парламентаріїв підтримав Росспоживнагляд.

Автор і розробник цього законопроекту, член Ради Федерації РФ, відомий хокеїст В’ячеслав Фетисов, в середу прокоментував РІА «Новини» ініціативу. «Якщо ми по максимуму обмежимо продаж алкогольних напоїв особам до 21 року, то після цього ніяких обмежень вводити не треба, ні реклами, ні з реалізації», — заявив сенатор. На його думку, якщо країна хоче мати здорову націю, то треба підвищувати віковий поріг для продажу алкоголю. «А якщо в п’ятницю ти з друзями випив пляшку вина, ти не будеш алкоголіком», — упевнений Фетисов.

Алкоголік або просто п’яниця?

Алкоголь споконвіку стоїть на столі російської людини. Часом здається, він став невід’ємною частиною культури, тому намагатися прибрати його з нашого життя зовсім — заняття безперспективне, скільки б лікарі ставили знак рівності між словом «алкоголь» та «отрута». Ймовірно, вживання якісного алкоголю в помірній кількості і не несе серйозної шкоди для здоров’я, але при цьому межа між «випиваю зрідка», «випиваю в міру» та алкогольною залежністю дуже тонка. Що може вважатися нормою, а що патологією?

«У нашому суспільстві прийнято закривати очі на проблеми алкоголізму. Справа в тому, що алкоголізм — соціально прийнятна форма наркоманії. Якщо людина систематично вживає алкоголь, періодично йде в запої (вживання алкоголю більше доби з обов’язковим проявом абстинентного синдрому (похмілля), але продовжує приносити гроші, в цьому не бачать проблеми. Як правило, звернутися до лікарів змушують випадки, що загрожують життя самого алкоголіка або когось із його близьких, коли ми діагностуємо алкоголізм третьої стадії, тобто на момент звернення до фахівців людина вживає систематично близько 15-20 років. Таких пацієнтів в нашій клініці приблизно 70%, а будь-яке захворювання, як відомо, простіше лікувати на початковому етапі. І хто б що не говорив, алкоголізм-хвороба. Алкоголік просто не може не пити, ось у чому його відмінність від здорової людини», — ділиться досвідом головний лікар «Клініки Маршака», психіатр-нарколог Дмитро Вашкин .

Алкоголізм — системне захворювання, яке захоплює всі сфери життя людини. Неконтрольоване вживання спиртного б’є по фізичному здоров’ю, виводить з ладу душевну рівновагу, послаблює соціальні зв’язки і негативно позначається на моральному обличчі людини. За статистикою, близько 80% злочинів (вбивства, травми, згвалтування, хуліганство різного ступеня тяжкості) відбувається людьми, що знаходяться в стані алкогольного сп’яніння. Це, мабуть, найкраще свідчення того, як спритно алкоголь змінює людину до невпізнання всього за вечір. Стан зміненої свідомості (сп’яніння) є нічим іншим, як симптомом «відмирання» клітин головного мозку. Уявіть, що відбувається в організмі через 5-10 років систематичного вживання.

Дуже складно сказати, в який момент конкретна людина може переступити грань між контрольованим споживанням і патологічним потягом до алкоголю. Діагноз «алкоголізм» може поставити тільки лікар-нарколог, тому що зустрічається багато станів — побутове пияцтво або згубний споживання, які ще не є хворобою, але дуже близькі до неї. До ознаками зловживання алкоголем можна віднести наступні стани: регулярне вживання алкоголю (більше 3 разів на тиждень), систематичне вживання алкоголю для того, щоб «зняти стрес» або «підняти настрій», якщо людина регулярно випиває більше, ніж планував, не знає «свою» норму, вживання алкоголю в самоті. Згідно з ВООЗ, «нормою» для дорослого чоловіка є вживання 20 г етанолу в день, що дорівнює приблизно 50 г горілки або будь-якого сорокаградусного напою. Для жінки ця цифра дорівнює 15 г, що відповідає 100-150 г сухого вина. При цьому в тижні має бути кілька «тверезих» днів, а загальна кількість алкоголю на тиждень для чоловіка не повинна перевищувати 200-250 г горілки, а для жінки — приблизно пляшки вина. При цьому раз на кілька місяців варто влаштовувати собі кілька «тверезих» тижнів, застерігає експерт.

При цьому історія знає багато прикладів того, коли люди, які страждають алкогольною залежністю, продовжують працювати, творити і вести активне соціальне життя. Часто це вводить в оману і здається, що у систематичному вживанні немає нічого поганого, насправді це не так, навіть якщо 10 років ви щовечора випиваєте половину пляшки вина і зранку йдете на роботу, через 12 ви напевно дозу збільшите… Алкоголь завдає непоправної шкоди здоров’ю, скорочуючи тривалість життя і погіршуючи її якість.

Перша стадія виникає через 3-5 років систематичного вживання. Це той період, коли алкоголь ще не сильно впливає на соціальну й особисте життя — людина регулярно п’є, але продовжує працювати, виконувати сімейні обов’язки. У цей період можна часто зустріти синдром «відстроченого похмілля», коли людина страждає від похмілля вранці, але знає, що вип’є ввечері і це дає йому сили. Ви можете легко зрозуміти, чи страждає людина від «відстроченого похмілля», якщо раптом порушите його плани на вечір. Просто подивіться на реакцію, якщо людина буде проявляти агресію, ви зачепили його за хворе. Наслідки згубного зловживання для здоров’я в цей період, поки ще видно, але вже варто поговорити з наркологом.

Друга стадія алкоголізму характеризується проблемами зі сном, підвищеною дратівливістю. Алкоголь починає плавно витісняти всі інші життєві цінності і пріоритети. Як правило, в цей момент людина починає помічати, що здатний випити більше, ніж зазвичай. Людина, як правило, не може самостійно вийти із запою і вдається до допомоги лікарів. На цій стадії можна говорити про ураження печінки, підшлункової залози, проблеми з центральною нервовою системою (ЦНС).

Третя стадія алкоголізму характеризується постійним вживанням алкоголю, стійкою зміною психіки, ураженням клітин мозку, ЦНС, печінки. Яскраво виражений абстинентний синдром, з’являється «біла гарячка». Це та стадія, коли людина сама вже точно не впорається, тому що безпечно вивести з абстинентного синдрому його зможуть тільки медики.

Останнім часом досить часто йдеться про алкоголізм вихідного дня. За статистикою, більше 70% офісних працівників у віці до 30 років вечір п’ятниці проводять в барах і часто не контролюють кількість прийнятого алкоголю. Коли з’являється сім’я, ця звичка зникає, або просто переходить в стіни будинку. Подібне споживання небезпечно тим, що носить систематичний характер. Людина, яка напивається раз на місяць або два (без похмілля і продовження на наступний день) викликає у наркологів менше питань, ніж п’ятничний клубий завсідник. Коли ми говоримо про алкоголізм, важливе значення мають два показники: регулярність споживання і кількість випитого. Не важливо, що один п’є горілку, а інший-пиво. «Я бачив, як здоровий чоловік спивався через рік систематичного споживання вина, а інший 10 років щовечора випивав стакан горілки і жив щасливо, а потім сам вирішив «зав’язати», так як з’явилися онуки. Якщо ви почали робити близькій людині зауваження з приводу алкоголю, це привід звернутися до нарколога для консультації, цілком можливо, що він розвіє ваші побоювання, а, можливо, вам вдасться врятувати життя і здоров’я рідної людини», — рекомендує Вашкин.

«Коли прийом алкоголю стає заковтуванням своїх невирішених проблем, коли хочеться залити і забути свій біль, переживання, відбувається поступова сублімація, і це небезпечно. Дуже часто при алкоголізмі немає справжнього бажання пити алкоголь, часто це глибока залежність спочатку на емоційному рівні, потім на ментальному, а потім на фізичному. І чим далі, тим складніше його лікувати, — розповідає лікар-невролог, голкорефлексотерапевт Наталія Тер-Аванесова . — Треба враховувати, що перейти з ряду побутових посиденьок в розряд серйозного алкоголізму можна при будь-яких напоях, навіть легких, якщо мотивація пиття така ж. Людина, яку тягне випити повинен задуматися про те, чому він вибрав вирішити свою проблему саме алкоголем. Мозок сам себе обманює, але не до кінця, і коли мозок розуміє, що проблема не пішла і навіть не ховалась, а стоїть перед ним, він знову вирішує забутися і залити своє негода. Порочне коло. Потім починаються незворотні патологічні процеси в організмі. Розвивається дуже багато захворювань. Наприклад, алкогольна кардіоміопатія (що може привезти до гострої кардіальної патології і летального результату), алкогольна поліневропатія (що призводить до втрати чутливості ніг, а потім і до парезу), деменція (слабоумство), проривні виразки шлунка і дванадцятипалої кишки (гостра хірургічна патологія), різні ендокринні збої і багато інші серйозні захворювання. Я вже не розглядаю психологічний клімат в сім’ї і страждання родичів». Не заливайте свої проблеми алкоголем, вони все одно не підуть. Проблеми треба вирішувати, а не бігти від них.

Це вже алкоголізм! 9 міфів про алкоголь, в які вірять жінки.

п'ятничний алкоголізм

1. Одна чарка коньяку в день корисна для судин.

Це міф. Нещодавно у мене на прийомі була жінка, яка розповіла, що коли вона звернулася до лікаря з приводу частих головних болів, від яких не рятували традиційні анальгетики. Лікар порадив їй вживати перед вечерею «чарочку коньяку». Головні болі дійсно вляглися, та й вечорами пацієнтка стала себе почувати «веселіше». Правда, для всього цього незабаром стали необхідні великі дози коньяку, однієї чарки вже не вистачало. Через рік вона опинилася в наркологічному стаціонарі, куди буквально на руках її відвіз чоловік. Я б міг навести безліч подібних прикладів, але скажу тільки, що алкоголізм може вразити будь-якої людини — без знижки на інтелект і освіченість.

2. Помірне споживання якісного сухого вина піднімає рівень гемоглобіну, знижує холестерин, допомагає нормалізувати тиск і сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань.

Заяви про те, що щоденні дози деяких видів алкоголю не тільки не шкідливі, але й корисні для здоров’я, — це міраж. Всі знають про рецепти продовження молодості і підтримки здоров’я — досить вести здоровий спосіб життя, займатися грамотно дозованої фізкультурою, висипатися, гуляти на свіжому повітрі, правильно харчуватися. На світі безліч корисних речей, що не викликають залежність і така кількість трагедій, як алкоголь. Але комусь приємніше і простіше думати, що здоров’ю допомагає алкоголь. Самообман!

3. Жіночий алкоголізм — це окреме захворювання і, на відміну від чоловічого алкоголізму, невиліковний.

Жіночий алкоголізм вважається більш складним з двох причин. По-перше, через порівняно невеликого біологічного вмісту в печінці алкогользруйнуючих ферментів. По‑друге, у жінки швидше розвиваються порушення психіки, які для самої пацієнтки часом непомітні. Скажімо так: жіночий алкоголізм розвивається за укороченим сценарієм, коли бажання випити перетворюється на потребу. Але насправді в лікуванні діють ті ж правила, що і при терапії «чоловічого алкоголізму».

4. Закодований алкоголік дійсно може померти, випивши спиртне.

Сила можливих наслідків часом не прогнозована, так як залежить не тільки від професійного потенціалу лікаря, але і від психічного складу хворого. У мене був випадок, коли після вживання спиртного на тлі проведеного кодування у хворого виник функціональний тетрапаралич, оборотна втрата рухомості рук і ніг. Хворого госпіталізували в неврологічне відділення Тарасівської лікарні і тільки після зняття коду його стан нормалізувався. У мене є відомості, що ця людина досі не п’є, а пройшло вже кілька десятків років. Випадки смерті після кодування не відзначені навіть в анналах драматичної медицини.

5. Легкі алкогольні напої (пиво, коктейлі) менш шкідливі, ніж міцний алкоголь.

Це теж ілюзія. Легкі напої впливають на організм точно так само, як і міцні. А різниця тільки в тому, що пива і коктейлю для досягнення ефекту людині треба випити більше. Ще одна небезпека таїться в самому смаку коктейлів: коли пити смачно і приємно, то і не помітиш, як опинишся в стані некерованого сп’яніння. Звідси і виникають часом протиправні дії підлітків.

6. Якщо людина кинула пити, то обов’язково зірветься-це просто питання часу.

Якщо людина багато років не пив, це не означає, що він повністю одужав. Хворі і родичі хворого алкоголізмом повинні знати правду — при відновленні алкоголізації хвороба негайно повернеться, та ще й з «надбавкою» в перерахунку на банальні процеси старіння організму. Тут все впирається в закони фізіології — зруйновані етанолом печінкові ферменти не відновлюються. Виходячи з цього необхідно розуміння того, що хвороба може рецидивувати. Якщо людина, наприклад, хвора на онкологічне захворювання, це ж не означає «що треба » махнути на нього рукою — — мовляв, все одно можливий рецидив. До речі, алкоголізм має одну незаперечну перевагу перед багатьма іншими важкими захворюваннями — якщо хворий своєчасно звернувся до лікаря, і після лікування він повністю відмовився від прийому спиртного, то стає в цьому випадку практично здоровим.

7. Якщо у вас буває похмілля, ви не алкоголік. А ось якщо напередодні ввечері ви неабияк випили, і вранці відчуваєте себе прекрасно — це алкоголізм, тому що ваш організм перестав сприймати спиртне як отруту.

Насправді все навпаки: поява похмільного синдрому говорить про розвиток біологічної залежності від алкоголю. Це та ж сама ломка. Термін абстиненція походить від фр. Absence (абсанс), що буквально перекладається як «відсутність». Позбавлений наркотику організм починає вимагати його повернення. Якщо своєчасно не зупинитися, то несприятливий прогноз очевидний.

8. Вчені розробляють «безпечний алкоголь» — речовину, що викликає відчуття, схоже з сп’янінням, але при цьому немає ні звикання, ні шкідливих наслідків.

Якщо вчені дійсно розроблять таку речовину, їх можна буде привітати з винаходом ще одного нового наркотику. У фізіології людини діє одне непорушне правило, узаконене ВООЗ: будь-яка речовина, що покращує самопочуття і настрій, може викликати звикання і залежність.

9. Якщо не перевищувати безпечну дозу — п’ять напоїв на тиждень — шкоди для здоров’я не буде.

Говорити про міфічну «безпечну дозу» неможливо, і ось чому. У кожного це кількість індивідуально: один вип’є 5 пляшок пива і цілком мирно проведе вечір, а в іншого, від однієї пляшки трапляється помутніння розуму. Коли людина п’є, у нього змінюється стан свідомості, і при цьому внутрішні відчуття можуть бути оманливі. Об’єктивно встановити характер сп’яніння можна тільки з боку. Або з «присмаком» — на наступний день вам буде ясно, перевищили ви напередодні вашу безпечну дозу чи ні. Можливий критерій того, що ви не перевищили вашу безпечну кількість, — це те, що ви залишаєтеся в межах вашої типової поведінки.

NETALCO.ru.

«П’яна» п’ятниця. Нарколог про звички, які роблять з вас алкоголіка.

11 вересня Росія відзначає День тверезості. Як не сумно, але сьогодні середньостатистичний росіянин випиває до 15 літрів чистого алкоголю на рік. А, на думку експертів ВООЗ, поріг загрози нації — 8 літрів.

Фахівці стверджують, що алкоголізм можна запобігти тільки на ранніх стадіях. В запущеній мірою він невиліковний. Але як зрозуміти, в який саме момент варто звернутися до лікаря? Нарколог Ігор Калінін розповів про те, чим насправді загрожує випивка по п’ятницях, як виявити у себе схильність до алкоголізму і хто найбільш схильний до залежності.

Частина культури?

Катерина Гаврилова, «Аіф-Південь»: Ігор Вікторович, чому так багато людей, які люблять випити?

Ігор Калінін: Позитивні емоції, розкріпачення. Деякі не можуть спілкуватися без випивки. У кожної людини є доросле і дитяче стану. А що робить алкоголь? Вбиває внутрішнього критика. Напідпитку веде себе, як велика дитина, дозволяє собі те, що не в змозі зробити тверезим.

— Чи можна визначити свою норму?

— Існує графік сп’яніння, але кількість і час для кожного індивідуальні. Нормально, якщо це келих хорошого вина в святкові дні. Поганий би був з мене лікар, якби я порадив вам випивати якусь кількість алкоголю! Не рекомендую категорично.

— Яка найпоширеніша причина алкоголізму?

— Нерідко складні стосунки в сім’ї. Через це, по суті, виникають всі залежності: переїдання, трудоголізм, алкоголізм. Генетика знову ж. Та й взагалі, алкоголь сприймають як частину культури. «Росіянин повинен пити багато», — впевнені, до речі, і наші пацієнти.

Коли прийде «білочка»?

— Як визначити, що людина реально залежна?

— Залежність — це патологічний потяг і бажання похмелитися. Якщо є підвищена тяга, значить, ви на першій стадії захворювання. Коли приєднується абстинентний синдром — це друга стадія. І тоді вже вам потрібна медична допомога.

— Чому тоді багато хто впевнений, що клин клином вибивають, — щодо похмільного синдрому?

— А це якраз одна з традицій нашої питної культури. Для людини хворого-похмілля норма. Іноді це життєво необхідно, коли немає іншої можливості зняти порушення метаболізму. Але тільки якщо він на межі і немає інших засобів.

— Потяг і похмелитися — перша і друга стадії, а як проявляється третя?

— Все просто. Алкоголь руйнує внутрішні органи. Розвиваються цирози, страждають серцевий м’яз і підшлункова залоза. А сильні інтоксикації викликають психічні розлади.

— А зелені чортики на якій стадії з’являються?

— Зазвичай на третій. Біла гарячка — це тривога, обман сприйняття, галюцинації, параноя, страх. «Білочка» — реакція організму на брак алкоголю, ломка. Мозок під час запою отримує токсичну поразку. При припиненні починається кисневе голодування.

Щоп’ятниці — не огірком.

— Студенти п’ють-гуляють всю ніч до ранку, а до 30 років після келиха вина встати не можуть… Що відбувається з віком?

— Змінюється робота всіх внутрішніх систем. Коли людина себе постійно отруює організм слабшає. Вживання будь-якої психоактивної речовини-вірний шлях до саморуйнування.

— Ще одна реалія-алковечеринки у вихідні. Пити раз на тиждень — теж залежність?

— Це регулярне вживання. А значить, є місце залежності. У кого-то сформується абстинентний синдром, у кого-то немає. Якщо випивати з періодичністю, наслідки будуть однозначно.

— Скільки часу треба пити щоп’ятниці, щоб стати алкоголіком?

— Захворювання виникає по-різному: наприклад, через 2-3 роки — швидке формування, через 5 — 8 років — середній, більше 8 років — тривалий. Чим довше формується захворювання, тим сприятливіше прогноз. Але щастить не всім.

Проблема в тому, що алкоголік ніколи не визнає себе таким. Він же ходить на роботу, стежить за собою, не валяється під парканом… Він просто знімає тижневий стрес разом з друзями. Але саме з цього все, як правило, і починається.

П’яниці по п’ятницях.

За твердженням головного санітарного лікаря країни Геннадія Онищенка, споживання алкоголю досягло 15 літрів на рік на душу населення, хоча за загальноприйнятим нормам 8-літрова відмітка вважається катастрофічною. Старше покоління зазначає: п’яних на вулицях стало набагато менше, особливо в містах. Число медвитверезників скоротилося по всій Росії в багато десятків разів. Але медики б’ють нову тривогу: в країні зростає побутове пияцтво.

За експертними даними, кількість п’є молоді за останні п’ять років збільшилася на 13 відсотків. Більшість пацієнтів відділень інтенсивної терапії, що надходять з нападами білої гарячки, — молоді люди, причому не опустилися, часто навіть успішні. Люди весь тиждень працюють, вимотуються, ось і виникає бажання розслабитися. Серед наркологів виник навіть термін для певної категорії пацієнтів: алкоголік по п’ятницях.

Але чому саме так прийнято знімати втому? Так це просто, доступно, до того ж інших способів часто немає. Ось, наприклад, те ж пиво п’ють більше 60 відсотків росіян, з них близько 40 відсотків займаються цим «під відкритим небом». Частково це можна пояснити традиціями. Але основна причина — явна нестача недорогих, але пристойних закладів, оснащених не тільки бочкою і стійкою, але і якимись іншими розвагами. Зарубіжна і навіть вітчизняна практика показує: установка в звичайному барі пари більярдних столів знижує споживання пива приблизно на чверть і одночасно на третину підвищує виручку закладу за рахунок більшої наповнюваності залу.

Антиалкогольні кампанії в нашій країні проводяться досить регулярно, але результат дають мізерний, а частіше — зворотний. Тому що ми завжди боремося «проти» і забуваємо про боротьбу «за». Так і нині: віднімаючи пляшку з пивом в сквері, що запропонували натомість? Вельми недешеві розважальні центри, де одним з головних компонентів відпочинку пропонується знову ж спиртне? У Європі, де влада теж стурбована проблемою молодіжного пияцтва, навіть пабам давно є альтернатива-спортивні центри та Фітнес-клуби.

У Росії вони доступні лише багатим. В Абакані, наприклад, минулого тижня єдиний в місті плавальний басейн був проданий під елітний фітнес-центр, і тепер туди без 20 тисяч рублів не зайдеш. У підмосковному Домодєдово басейну немає взагалі, в Обнінську вже три роки закритий на ремонт. Правда, в Липецькій області за останні два з гаком роки вже побудовано десять спорткомплексів з басейнами, а до кінця нинішнього року в лад увійдуть ще п’ять. У Краснодарському краї розпочато реалізацію програми » Сто спорткомплексів — за два роки!»Зате в Переславлі Ярославської області влада ніяк не може знайти інвестора, який добудував би басейн, закладений там. 20 років тому.

Прикиньте самі, скільки горілки за цей час витекло.

п'ятничний алкоголізм

Париж З вином французи знайомляться ще підлітками. Під час їжі в селянській родині обов’язково присутня тарілка з домашнім вином, в неї накришений хліб. Але це не головна страва на столі, а доповнення до їжі, свого роду десерт. Нікому не спадає на думку напиватися по п’ятницях. Тим більше що у французів взагалі не прийнято вживати міцні спиртні напої. Вони навіть свій знаменитий коньяк в основному виробляють на експорт. А якщо, покладемо, хто захоче пригубити міцну настоянку перно, то накапає в склянку 30 — 40 грамів, потім лід додасть, наллє води, і виходить легкий аперитив.

Хто розслабляється по п’ятницях, так це молодь. Гуляють, веселяться від душі — не в ресторанах, а на дискотеці. Звичайно, там подають горілку, віскі, але кожен знову ж знає міру. Тим більше що батьківське око не дрімає. Коли далеко заполночь дискотека закінчується, батьки по черзі розвозять компанії по домівках.

Алкоголізму у нас, як і любові, всі віки покірні. Але останнім часом експерти з тривогою відзначають: міцно випивати росіяни починають набагато раніше, ніж кілька років тому. Вік прилучення до чарки змістився з 16 — 18 на 13 — 15 років. З цього і почалася наша розмова з відомим психіатром-наркологом Олександром МАГАЛИФОМ.

— Так, пияцтво молодіє. Але я ось що хочу особливо відзначити: «нові росіяни алкоголіки» (а точніше — залежні від алкоголю люди сьогодні набагато раніше починають усвідомлювати згубність свого становища — принаймні у містах. У радянські часи вважалося, що алкоголізм — це коли запої. А зараз у мене близько 15 — 20 відсотків пацієнтів з початковими стадіями хвороби. Причому в основному це молоді люди до 30 років. Життя змушує їх займатися цією проблемою. Раніше пили потихеньку і абияк працювали-тихе пияцтво нікому не заважало. А зараз ті, хто дорожить роботою, отримують непогані гроші, бояться себе скомпрометувати. Людина не може дозволити собі напитися і на ранок бути з хворою головою. Тому що він повинен терміново приймати якісь відповідальні рішення.

«П’ятничний» алкоголізм стосується активно працюючих людей. Вони рано починають працювати, пізно закінчують, сильно вимотуються за тиждень. Потрібно розслабитися. Далі все залежить від віку. Молоді — до тридцяти — збираються компаніями (у багатьох ще немає сімей, дітей). Це нічні клуби, дачі, ресторани. Схема проста: у п’ятницю п’ємо від душі — на роботу вранці не йти. У суботу цілком можна продовжити. А в неділю приходимо в нормальний стан, готуємося до понеділка.

— Це досить поширена думка: раз на тиждень випити зовсім не шкідливо. Це правда?

— Ні, це не так. Навіть при такій схемі поступово підвищується стійкість до алкоголю, для отримання задоволення потрібні все більші дози. Запевняю вас: в таких компаніях ніхто дійсно не хоче напиватися. Хочуть просто повеселитися. Але оскільки це повторюється регулярно, то обов’язково з’являється перший небезпечний симптом — втрата дозового контролю. Організм звикає до маленьких доз, вони вже не викликають радості, підйому. І від п’ятниці до п’ятниці доза зростає. В будні дні людина спочатку обходиться без спиртного, але до п’ятниці бажання випити наростає. Такі зустрічі стають ритуальними, виробляється рефлекс.

Є таке поняття — критична запускає доза. Це певна концентрація спирту в головному мозку, якась доза, після якої людина втрачає контроль. Кожен знає: якщо я вип’ю 100 грамів горілки, то можу зупинитися, а ось після 150 — 200 загальмувати важко. Але підступність в тому, що ця доза залежить від багатьох факторів. Якщо людина сита і спокійна, вона вище. Якщо він голодний, втомився, роздратований, то фатальна доза нижче. А далі — втрата контролю. У п’ятницю люди так і п’ють — до кінця. А в суботу, якщо, наприклад, компанія гуляє на дачі, йде «продовження банкету». У кого-то вже друга стадія — руки тремтять, треба похмелитися. А хтось міг би і обійтися, але бере участь у застіллі за компанію.

На жаль, настає момент, коли неділі для цього вже не вистачає. Тому що спочатку п’ють багато в п’ятницю, а поступово починають прихоплювати і всю суботу. Так алкоголь потихеньку завойовує нову територію. Потім додається ще частина неділі. А далі. В понеділок людина йде на роботу ніякої, дуже швидко втомлюється. Втома накопичується. І вже з вівторка — середи він знову з нетерпінням чекає п’ятниці. Ось це дуже поширена зараз форма споживання алкоголю. До речі, дуже часто це т. зв. пивний алкоголізм.

— Має значення, що конкретно п’ють?

— Маючи. Горілка прискорює процес. Міцні напої швидше проникають в кров, створюють ситуацію алкогольного удару. Звикання до високих дозувань теж йде швидше. І якщо обраний такий стиль споживання, то до вина і пива ніхто вже не повернеться.

— Чим ще небезпечний «п’ятничний» алкоголізм?

— Він дуже швидко створює стійкий образ життя, стрижнем якої стають випивки. Не зібратися в п’ятницю для компанії стає просто неможливо. Цей ритуал виявляється в центрі буття, стає самоціллю. Людина вже прагне саме до цього: не піде в театр, не залишиться вдома з близькими. Якщо він вже одружений, то сім’я його майже не бачить, починаються скандали. Хоча спочатку зовсім не збирається всі три дні пити — просто хоче посидіти з друзями. Але контроль слабшає, час летить, сидять допізна, а потім вже не хочеться їхати додому в п’яному вигляді. І сімейне життя тріщить по швах. Це дуже типовий випадок: починається все з абсолютно невинних речей, а закінчується серйозними проблемами.

— Ви згадали ще «вечірній» алкоголізм. А це що за звір?

— Він стосується людей, які працюють гранично напружено. У мене багато таких пацієнтів. Вони мають справу з цифрами, грошима, тисне відповідальність за бізнес, щоденні тривоги. Як тільки важкий день закінчується, потрібно розслабитися. Молоді їдуть в клуб, бар, Боулінг. У сімейних все відбувається вдома. Закінчують роботу після шести — семи, багато пізніше. Іноді по дорозі випивається пляшка пива (одно 50 — 60 грамам горілки). Будинки добавка відразу, до їжі. І за вечерею вип’є. До сну начебто не нап’єшся, виходить 200 — 300 грамів міцного алкоголю або пара — трійка пляшок пива. Засинає людина миттєво.

— Спить — і що тут поганого?

— Що це за сон? Не фізіологічний,

— Чи можна говорити про те, яке зло менше — «п’ятничне» або «вечірнє»?

— Різниця досить умовна. Але все ж за руйнівністю «вечірній» алкоголізм, звичайно, гірше. Він взагалі не залишає паузи для відновлення організму. До речі, «п’ятничний» алкоголізм у нас був завжди. Але раніше пили абияк — в під’їзді, в гаражі. А зараз можна випивати з комфортом в кафе, клубах.

— Ваша порада тим, хто не готовий стати стовідсотковим непитущим?

— Відчуваєте залежність, навіть легку-ступайте до лікаря. Поговоримо, знайдемо вихід, поборемося. Ніколи не пийте на ходу! Пляшка пива в руці на вулиці — це огидно і небезпечно. Постарайтеся вникнути у смак вина, вчіться розбиратися в ньому. Ніколи не вживайте алкоголь як психотропний засіб, щоб заглушити тугу, познайомитися з дівчиною, «для хоробрості». А взагалі головні ліки-економічне і соціальне. Розвиток економіки змусить людей активно працювати, прагнути до поставленої мети. А пляшка цьому заважає. Я ж бачу, до мене приходять молоді працюючі люди, хочуть вчасно зупинитися. І на ранніх стадіях це цілком реально.

Прокоф’єв В’ячеслав соб. корр. «Праці», Проценко Олександр, Суха Світлана.

Алкоголь по п’ятницях – виправданий чи ні?

Ні для кого не секрет, що велика наша держава Росія – унікальна в плані алкоголю і його вживання населенням. Немає більше країни, в якій сам процес застілля перетворювався в якийсь обряд, а можливість випити залпом склянку горілки робить з людини напівбога.

Ось і соціологічні дослідження показують, що пити в Росії менше не стали, якщо не навпаки. Але, як всі вже встигли помітити, масове вживання спиртних напоїв безпосередньо залежить від дня тижня. Пік, безсумнівно, припадає на п’ятницю. Саме в цей день трудовий народ, який гнув спини (напружував мізки, працював мовою) весь тиждень, вважає за краще «відірватися». Щось в цьому є, адже п’ятниця – дійсно унікальний день. Ніби як ще й робочий, але в душі у всіх – вихідний. З самого ранку в офісах і цехах починаються обговорення вечірнього проведення часу, дзвінки з приводу замовлення столика, закликання колег-товаришів на спільну вечірку. Цей день тижня-найзручніший в плані випивки до стану коми. Хтось, може, скаже, що зручно в суботу. Але це зовсім не так. На суботній день дружина напевно запланувала похід на ринок, поїздку по магазинах, вигул дітей у зоопарк (цирк), візит до тещі… А може, ви чекаєте гостей, тому вранці доведеться штовхатися на ринку, вибираючи шматок м’яса посочнее та свіжіші, шукати свіжу зелень і молоко, одним словом «отоварюватися» для майбутньої вечірки. По приїзду додому необхідно допомогти дружині на кухні: щось помити, нарізати, замаринувати, перешкодити, відкрити. До вечора ви валитесь з ніг, а тут ще дізнаєтесь, що гості не прийдуть, і засинаєте рано ввечері з тарілкою салату в руках. Про неділю і говорити нічого-в понеділок бути на роботу з синцями під очима і пом’ятим обличчям якось негоже. Чи то справа п’ятниця — саме час напитися до безпам’ятства, відіспатися, як слід в суботу і провести повноцінні вихідні. Хочете покінчити з п’ятничним алкоголізмом? Клініка cordiamed.ru допоможе впоратися з проблемою.

Свої мінуси.

Як говорив один шанована людина, для якого бар ввечері в п’ятницю перетворився на своєрідний культ, ранок суботи завжди проходить не так, як хотілося б. Бажання відіспатися в суботню рань завжди гріє душу ввечері в п’ятницю, але зазвичай пробудження відбувається дуже рано через дикої головного болю і бажання випити чогось освіжаючого, бо язик прилипає до неба. Міцний повноцінний сон до обіду по можливості переноситься на неділю.

Без докорів сумління (якщо проконсультуватися з медиками) всіх нас можна назвати алкоголіками. Хто п’є по п’ятницях і вихідних – алкоголік вихідного дня. Але ж алкоголізм-хвороба, яка не тільки фізично вбиває людину, але і психологічно ламає особистість, змушуючи пити все частіше і частіше.

Повернемося до п’ятничних пиятиків.

Якщо ви вирішили в кінці трудового тижня «зависнути» в одному з злачних закладів (при цьому ви проживаєте у Великому Місті з великою кількістю офісів) – потурбуйтеся про місця заздалегідь. «Приткнутися» де-небудь в пристойному місці ввечері в п’ятницю не так вже й просто. З метою досліджень і встановлення істини був відвіданий один з таких барів, іменований «Три порося». У той самий день, про який ми ведемо мову, близько 20 годин, там яблуку ніде було впасти, а від сигаретного диму щипало в очах. Що примітно-контингент закладу на 95 відсотків-чоловіки. Жінки, заглядаючи сюди, вважають за краще випити коктейль-інший, і піти, пошукавши приємного суспільства де-небудь в іншому місці. Чоловіки в таких закладах, як правило, на жінок якщо і звертає увагу, то лише пізно ввечері. Та й мета теж зрозуміла – нехитрий секс без зобов’язань. Адже в більшості своїй всі відвідувачі-серйозні і одружені чоловіки.

Взагалі вечір п’ятниці може відкрити нам той факт, що перевертні ще залишилися на планеті. Який-небудь топ-менеджер, справно висиджує в офісі весь тиждень, відвідує презентації і переговори, що призначає зустрічі і здійснює угоди, в п’ятницю знімає краватку, розстібає верхні гудзики сорочки і йде у відрив. Караоке і «Путана» під замовлення – звична справа.

Які причини таких пиятик?

Що рухає тими, хто в п’ятницю є м’ясо і напивається «в м’ясо»? Чоловіки кажуть, що виною всьому стреси. Весь тиждень по крупинці втрачається терпіння, люди стримують в собі те, що хочеться іноді висловити, кріпляться і чекають. Дочекавшись п’ятниці, все це вихлюпується в нестримному веселощі і гранованому склянці. Дуже часто бармени в таких закладах виступають в ролі психологів, вислуховуючи п’яні розмови та історії відвідувачів. Чому не п’ють чоловіки серед тижня? Та тому що можна і репутацію свою в офісі втратити, а то і зовсім залишитися без роботи.

Окремим питанням стоїть алкоголізм жіночий. Хвороба ця прогресує з кожним роком, і якщо ще кілька років тому на десять чоловіків-алкоголіків припадала одна жінка, то сьогодні кількість таких людей серед різних статей може зрівнятися.

Причини жіночого алкоголізму – в прагненні слабкої статі зрівнятися з сильним в питаннях кар’єризму. Успішних бізнес-леді стає все більше, а якщо у такої жінки ще й сім’я є – на неї падає подвійний тягар проблем. Працюючи як чоловіки, жінки і розслаблятися намагаються так само. Але якщо п’є чоловік-це всього лише слабкий сигнал для занепокоєння, то питуща жінка-це вже справжня сирена. П’ють, тому, жінки нишком, наодинці, переважно вдома. Але не тільки кар’єра може стати приводом для жіночого алкоголізму, нудьга і домашня рутина теж штовхають жінку до вживання спиртних напоїв. Весь тиждень, день у день перебувати вдома, не відходячи від плити і раковини – теж не кожному сподобається. Ось до вихідних і виникає бажання вирватися з дому, відпочити і розслабитися. Прекрасна половина зазвичай в супутники вибирає собі подібних, подруг-домогосподарок.

А взагалі, як кажуть наші психологи, проблема нашої країни – в нашому менталітеті, і позбутися тавра «питуща нація» нам вдасться не скоро. Прикро, але часто слово «відпочинок» і слово «п’янка» у нас сприймаються як слова-синоніми. Практично ніде, крім нашої країни не існує переносів робочих днів, щоб (як висловлюється уряд) «створити сприятливі умови для святкування чогось там». Відпочивати без того, щоб не змінювати свідомість алкоголем ми не вміємо. Все це закладено ще з народження. Жити правильно і радіти потрібно вчитися без допоміжних засобів. Радує, що здоровий спосіб життя останнім часом став популярним і модним.

Алкоголь і тютюн повинні зникнути з нашого життя, а узливання по п’ятницях-забутися. Працювати і відпочивати потрібно правильно, як це роблять інші народи.

Форум тверезих алкоголіків.

Швидка психологічна взаємодопомога алкоголіків і їх близьких.

Теми без відповідей Активні теми Пошук.

п'ятничний алкоголізм

Вечірній алкоголізм.

Надіслати тему по email Версія для друку.

Вечірній алкоголізм.

Повідомлення Славік » 23 лис 2014, 17:37.

Доброго дня, мене звуть Славік (ім’я змінено). Натрапив на тему Димки на цьому форумі, після того як гуглив «вечірній алкоголізм». Маю абсолютно ті ж проблеми, що Дімка описував у своєму першому повідомленні. Вживаю щодня ввечері, в нормі 300-350 мл міцного алкоголю, в основному коньяк, настоянки, горілка рідше. Намагався перейти на вино, сенс той же. Тобто, як писав І Димка, класичний вечірній алкоголік. Усвідомив це буквально днями, а прочитавши цю тему з початку до кінця, утвердився в думці. У думках звернутися до нарколога, тому що проблема вже в наявності. Але спочатку вирішив спробувати самостійно, раптом що вийде. Ніяких записів до цього моменту не вів, мл. не рахував.

Мені 39 років, одружений, є син 9 років, матеріально забезпечений, займаю керівну посаду.

Відповідно маю і проблеми, описані Димко, в т. ч. погіршення на роботі.

Починалося все з п’ятнично-суботніх вечірніх пиятик, поступово зайняло весь тиждень, за рідкісними днями прогалин. Спочатку виправдовував сам себе проблемами на роботі (вони за фактом і були якийсь період), типу ввечері треба розслабитися, відволіктися. Потім важкий період на роботі пройшов, а звичка залишилася.

Живу в Приморському краї.

Сподіваюся з вашою допомогою спробувати позбутися згубної звички. Перепрошую перед Дімкою за використання його теми.

Що новогоПсихиатр-нарколог Олена Шалаєва — про те, як зрозуміти, що ваші друзі — алкоголіки.

Після новорічних свят The Village повертається до життя і дізнається у психіатра-нарколога, чим небезпечне бажання похмелитися і чому так важливо стежити за почуттям гумору власних друзів.

У рубриці «Що нового?» The Village говорить з людьми, які знають краще за інших, що нового відбувається в різних сферах життя міста: в освіту, на ринку праці та нерухомості, в культурі і особистого життя москвичів.

У цьому випуску кореспондент Олександра Шевельова поговорила з лікарем психіатром-наркологом, асистентом кафедри наркології і психотерапії ФГБОУ ДПО ІПК ФМБА Росії, лікарем-психотерапевтом Московського міського психотерапевтичного центру Оленою Шалаєвої про недооціненою небезпеку алкоголю.

Про причини алкоголізму.

— Чому алкоголь пов’язаний з центром задоволення? Вчені це як-то вже пояснили?

— Алкоголь не завжди пов’язаний з центром задоволення. Алкогольна залежність розвивається в стовбурових і лімбічних структурах мозку, де розташована система підкріплення. Вона регулює емоційні стани, настрій і поведінку. Дофамін, який виробляється під час прийому алкоголю, збуджує систему підкріплення, наповнюючи людину позитивними емоціями. При виснаженні дофаміну виникає млявість і апатія. Деякі люди, наприклад, не можуть вступити в спілкування без вживання алкоголю. Алкоголь використовується як засіб для зняття «батьківського контролю. Теорія транзактного аналізу стверджує, що у кожної людини є батьківський стан, дорослий і дитячий. «Батьківське» стан часто пригнічує «дитяче», людині некомфортно, коли він хоче, але не може познайомитися або поговорити з кимось. Якщо говорити про психологію, то перше, що робить алкоголь, — прибирає внутрішнього критика. Захмелілий чоловік веде себе як велика дитина: розгальмовуються емоції, він дозволяє собі те, що не в змозі зробити тверезим.

— А чому, коли вип’єш, так тягне зробити який-небудь подвиг, показати вдалину?

— Ми вивчаємо структуру особистості хворих на алкоголізм або іншими залежностями. Можу сказати, що у таких людей були переважні індивідуальність батьки. Вийти з-під батьківського контролю в реальності у них не виходило. Подорослішавши, ці люди продовжували пригнічувати внутрішню дитину самостійно. Якщо вони під дією алкоголю зовсім растормаживались, то здійснювали такі вчинки, які б не зробили в іншому стані: співали пісні, знайомилися з невідповідними людьми, чому з ранку зазвичай жахалися.

Складні взаємини в сім’ї — одна з основних причин розвитку залежностей.

— Є теорія, що в сп’янінні існує так звана «точка Розанова», досягаючи якої, людина радіє, сміється, радіє, а потім знову скочується в смуток-тугу і засинає.

— Ви говорите про зміну ступенів сп’яніння. Існує графік сп’яніння, але кількість алкоголю і час для кожної людини будуть індивідуальними. Легкий ступінь-приблизно 20-100 ммоль алкоголю на 100 мілілітрів крові, в середньому ступені сп’яніння настрій вже змінюється з піднесено-ейфоричного на похмуро-гнівливе або байдуже. У важкому ступені сп’яніння (більше 400 ммоль) порушується свідомість.

— Чи Правильно я розумію, що в цій точці ейфорії треба переставати пити?

— Ні, неправильно. Треба раніше: відчуття насичення організму запізнюється, тому людина може переїдати. Так і тут, з алкоголем.

— А скільки можна випити?

— Я взагалі алкоголь не рекомендую. Нормально, якщо це келих хорошого вина, яке, можливо, люди самі зробили зі свого винограду, в якісь рідкісні святкові дні. Кавказці, до речі, дуже рідко хворіють на алкоголізм, тому що вони якісний алкоголь п’ють з жирною їжею. У них висока толерантність до алкоголю.

— Виходить, що авторитарні батьки — часта причина алкоголізму?

— Так, складні взаємини в сім’ї — одна з основних причин розвитку залежностей: як хімічної, так і інших (наприклад, переїдання або трудоголізму). Велика роль генетичної схильності, але в сім’ях, де через покоління передається алкоголізм, народжуються діти, які їм не страждають. У сім’ях, де алкоголь — норма, ймовірність виростити алкоголіка, звичайно, вище. Якщо дивитися на причини, то в Росії вже давно вкоренилася алкогольна традиція, яку нелегко змінити. Згадайте радянські фільми: там випиває і палить людина-норма. В » Ну, постривай!» навіть вовк курить!

— Але це ж не те, що сценаристи з голови вигадали, це ж дійсно ціла усталена культура.

— Якщо говорити про культуру, то у часи богатирів відрами і ковшами пили «зелено вино», яке розводилася водою. По фортеці воно було як «медовуха». Уявлення про те, що російська — це той, хто може багато пити, для багатьох наших пацієнтів «природно».

Про симптоми.

— Які критерії у алкогольної залежності? Як ви її визначаєте?

— Алкоголізм — це хронічне захворювання, яке протікає з фазами загострень і ремісій. Крім патологічного потягу до алкоголю, для нього характерна наявність абстинентного синдрому, коли людині необхідно прийняти речовина додатково, щоб полегшити стан.

— Тобто похмелитися?

— Да. Це означає, що залежність вже сформувалося. Якщо є підвищена тяга, якщо людина вживає якесь речовина на шкоду іншим соціальним ролям, потребам, значить він вже на першій стадії захворювання. Коли до цього приєднується абстинентний синдром, це вже друга стадія, коли людині потрібна медична допомога.

— Уявлення, що вранці треба трохи випити, щоб добре себе почувати після вчорашнього і йти далі працювати, я чую мало не як рада здорового способу життя. Тобто навіть якщо ти не хочеш, це спосіб зняти неприємні відчуття.

— Це одна з традицій, сформованих у питній культурі. Але це «норма» для людини, схильної до формування захворювання. У здорової людини немає такого уявлення.

— Тобто пити з ранку, щоб похмелитися, ні в якому разі не варто?

— Я цього не говорила. Іноді це життєво необхідно. Я говорю речі, які не прийнято говорити, але іноді, коли немає можливості зняти це страшне порушення метаболізму в організмі, трохи алкоголю застосовують. Але це коли людина знаходиться на межі і немає інших засобів.

— Це ви говорите про алкоголіків зі стажем?

— Це вже третя стадія залежності, коли алкоголь порушує функціонування внутрішніх органів: розвиваються цирози, страждають серцевий м’яз і підшлункова залоза. Людина може випити стільки алкоголю, що відбудеться серйозне порушення обміну речовин і йому буде необхідна медикаментозна допомога.

Інакше він може померти, навіть не страждаючи алкогольною залежністю (від пригнічення дихання). Така сильна алкогольна інтоксикація викликає психічні розлади (в тому числі делірій, або білу гарячку). Люди, схильні похмелитися, при продовженні цього шляху, швидше за все, прийдуть до такого розладу.

Згідно з офіційною точкою зору, алкоголізм — невиліковна хвороба.

— Які симптоми у білої гарячки?

п'ятничний алкоголізм

— Виражена тривога, обман сприйняття (наприклад, слухові галюцинації): людині може здаватися, що його переслідують. Пацієнт зазвичай чує, як його лають, до нього чіпляються. Напевно, ви бачили: на вулицях стоять люди і кудись убік розмовляють.

— З уявним другом розмовляє?

— Да. Це прояви білої гарячки.

Про бурхливу молодість.

— Чому з віком нам все важче сприймати алкоголь?

— Це індивідуально. У кожного організму свій біологічний цикл. Деякі люди доживають до самої смерті досить здоровими, а у деяких і в 30 розвиваються серйозні захворювання. На жаль, один з моїх пацієнтів в 36 років помер від наслідків вживання неякісного алкоголю. Розвинулося токсичне ураження печінки-він знав, що не можна, і в один з прийомів алкоголю помер.

— Чому в 20 п’єш, гуляєш і веселишся всю ніч, а вранці ще й в університет збираєшся, а в 30 випиваєш ввечері кілька келихів вина і на наступний день не можеш встати? У нас засвоюваність змінюється?

— З віком змінюється робота всіх внутрішніх систем. Алкоголь — це ж токсична речовина, особливо у великих дозах. Якщо людина себе постійно отруює організм слабшає. Вживання будь-якого психоактивного речовини — це прагнення до загибелі, до саморуйнування. Спочатку людина відчуває ейфорію, піднесений настрій, легкість спілкування. Потім все змінюється з точністю до навпаки. Хоча насправді смак алкоголю — це ж гидота неймовірна. Кращий напій для людини-проста вода.

Про лікування.

— Якось змінилися методи лікування алкогольної залежності?

— Зараз є препарати, які блокують рецептори, пов’язані з бажаними реакціями на алкоголь. Людина може випивати, але очікуваного стану не отримає. Йому буде тільки погано, сенс випивки пропаде. Ці препарати, правда, досить дорогі, і люди не завжди можуть їх собі дозволити. Але в будь-якому випадку їх підбирає лікар-нарколог.

— А ви як психотерапевт як працюєте з такими хворими?

— Людині, що потрапила у важку ситуацію, важливо усвідомити своє становище і отримати підтримку в бажаних змін. Найскладніше в лікуванні — мотивація, особливо на ранніх стадіях, коли людина навіть не розуміє, що у нього формується захворювання. Багато пацієнтів дивуються: «А що, хіба у нас в країні можливо бути тверезим? Та ну, ви що, я не вірю!» Розмовляючи з людиною, ми шукаємо, для чого йому потрібна тверезість. Я прошу людей розповісти, які втрати вони несуть в результаті такого способу життя і що могло б бути на цьому місці. Пошук випивки, компанії, алкоголізація, похмілля — на це потрібен час. Прокинувшись, люди відчувають страждання: відчувають провину і починають розуміти, від чого йшли в стані алкогольного сп’яніння.

— Скільки приблизно триває лікування?

— Рекомендована кількість сеансів — 10-15, але чим довше, тим краще. До психотерапевта в Центр психотерапії та медичної психології і в наркологічному диспансері можна звернутися безкоштовно. Це важливо, особливо на ранніх стадіях, коли ще не ставлять на облік. Згідно з офіційною точкою зору, алкоголізм — невиліковна хвороба, при якій підтримка необхідна постійно. Згодом людина навчиться надавати підтримку самостійно.

— Мені здається, головна проблема, що люди не усвідомлюють серйозність взаємин з алкоголем. Як ніби це не про мене: я просто з друзями по п’ятницях зустрічаюся і намагаюся зняти накопичений за тиждень стрес.

— Кожна картка, яку я заповнюю, починається приблизно з цих слів. Ці омани застять людям очі, як ніби у них на очах шори: «Зі мною такого не станеться. Алкоголізм-це ж коли десь там валяються п’яні, погано пахнуть люди». А той, який п’яний і неприємно пахне, скаже: «Ні, у мене немає алкоголізму. Це у того, який в труні лежить». Відсутність розуміння-це деяка захист: якби людина усвідомлювала, що він робить, він би себе не вбивав.

Жінки стабільні , в тому числі і в своїх залежностях.

— Але що робити близьким і рідним людям?

— Близьким і рідним людям треба прийти до професіонала. Нерідко родичі або друзі-співзалежні, іноді їм складніше допомогти, ніж самому залежному від психоактивної речовини. Співзалежність ми навіть в статистиці відзначаємо як хворобу, тому краще приходити до психотерапевта разом.

— Ну так, не завжди ж зрозуміло: «вона мене пиляє, тому що я п’ю, або я п’ю, тому що вона мене пиляє».

— Приблизно так, так. Люди функціонують як одна особистість. Здоровій людині добре як в парі зі своїм партнером, так і окремо, а люди з співзалежності погано себе почувають на самоті, їм обов’язково потрібна пара. Як правило, коли матері не дають своїм дітям нормально від них відділятися (сепаруватися), виростає така співзалежна людина.

Про п’ятничні вечірки.

— Якщо людина не п’є запоєм, а випиває раз в тиждень, по п’ятницях, наприклад, у нього є шанс стати алкоголіком?

— Цей шанс є у будь-кого, хто регулярно вживає алкоголь.

— Навіть у тих, хто п’є раз на тиждень?

— Навіть якщо раз на тиждень. Але є шанс і не стати-Це залежить від багатьох факторів: кожен організм індивідуальний. Сформується абстинентний синдром у цієї людини чи ні? Може, і не сформується — таке теж буває. Але з більшою ймовірністю сформується. Якщо регулярно випивати, наслідки будуть.

— Скільки років треба пити щоп’ятниці, щоб стати алкоголіком?

п'ятничний алкоголізм

— Захворювання виникає по-різному: наприклад, через два-три роки вживання-швидке формування, через п’ять-вісім років — середнє, більше восьми років-тривале. Чим довше формується захворювання, тим сприятливіше прогноз. Якщо абстинентний синдром сформувався швидко, прогноз важче.

— Може і не вилікуватися?

— Будь-яка людина може «вилікуватися». Якщо він звик пити після сварки, від радості, з багатьох дріб’язкових приводів, то може легко повернутися до випивки. Однак при певній роботі з лікарем-психотерапевтом багатьох зупиняє те, як багато вже зроблено, щоб позбутися від хвороби.

Про жіночий алкоголізм.

— Алкоголізм, якщо я правильно вас зрозуміла, більше не чоловіча хвороба?

— Раніше в Росії співвідношення хворих чоловіків і жінок було 5 до 1, але тенденція до зростання жіночого алкоголізму є. Жінки стають більш соціально активними, часто живуть одні, працюють багато і беруть на себе чоловічі функції. Крім того, біологічні фактори: менше в порівнянні з чоловічим організмом вміст води в організмі жінки призводить до більш сильної токсичної дії однієї і тієї ж дози алкоголю.

— Правда, що жіночий алкоголізм невиліковний, чи це такий міф?

— Вважається, що хвороба невиліковна: жінці може стати краще, але захворювання довічне. Інша крайня точка зору схожа з такою відомого психотерапевта Еріка Берна: «Якщо психотерапевт не вилікував шизофреніка за один сеанс, йому треба йти і думати, що він зробив не так». Він, звичайно, утрирує, але ефективна психотерапія дає людині можливість перебудуватися, щоб жити краще і звільнитися від залежності.

— Чи є якісь особливості лікування жінок або особливості розвитку хвороби?

— Вважається, що жіночий алкоголізм протікає важче. Жінки стабільні, в тому числі і в своїх залежностях. Жінці складніше допомагати. Смертність від наслідків вживання алкоголю у них більш ніж наполовину вище, ніж у чоловіків. Допомагаючи жінці подолати недугу, на мою думку, варто звертати більше уваги на індивідуальні, а не гендерні особливості.

— Чим жіночий алкоголізм важче?

— Його складніше лікувати. Фізіологічно він швидше формується, в тому числі через циклічних гормональних особливостей. Жінки більш емоційні. Алкоголь же емоційно розгальмовує. Згодом відбувається моральне руйнування людини, етичні процеси страждають. Тому у хворих з’являється стереотипність, пропадає почуття гумору, відбувається деградація. Коли страждають органи — серцевий м’яз, підшлункова залоза, печінка, — тоді психіка, як правило, вже деградувала. Але навіть на третій стадії, якщо людина припиняє вживати алкоголь, відбувається поступове відновлення, хоча, звичайно, не до колишнього рівня.

— І скільки піде на це відновлення?

— П’ять-вісім років, якщо це вже третя стадія.

Маячня планую покотитися в п’ятничний алкоголізм, дайте порад мудрих.

пиво, пива, ковтками, горілку, пити, подобається, хорошого, горілки, день, віскі, дрібними, кожен, великих, п’ятничний, п’ю.

#182568860.

Планую покотитися в п’ятничний алкоголізм, дайте порад мудрих.

#182569323.

Просто ебашь і все.

#182569435.

#182569544.

>>182568860 Чого тут пояснювати? Спочатку, якщо ти зовсім не п’єш, бери банку пива. На наступну п’ятницю, дві, потім три. Потім купи ще пляшку вина і наздоженися келишком після півторашки. Далі збільшуєш кількість келихів по одному, поки не зможеш вичавити півторашку пива і пляшку вина За п’ятничний вечір. Після цього догоняешься уже не вином, а горілкою, точно також, починаєш з чарочки, потім доходиш до 0,25 на наздоганяння. Далі відразу змішуєш пиво з горілкою. Ось тут обережно, повернутися буде вже складно. Потім просто переходиш на півлітра горілки щоп’ятниці. Далі там напевно медіцнскій спирт в каністрах, бояра і склоочисник, я не знаю, не пробував. Рекомендую курити, не рекомендую закушувати (закуска градус краде). Можеш пошукати товаришів по чарці, там освоїш дисципліну» збагнути на трьох», ну і взагалі мужики навчать, якщо я щось упустив.

#182571205.

> > 182568860 Тащемта секретів то тут і немає. Тупо береш і йдеш в бар або в магазин і бухаєш. Це ж не на місяць злітати, навіть не книгу написати.

#182571257.

п'ятничний алкоголізм

> > 182568860 Нахуй він собі відразу 4 кружки налив, воно ж видихнеться.

#182571728.

> > 182571257 >видихнеться він планує встигнути, щоб не видихалося.

#182572012.

>>182568860 теж питання, як вкотитися якщо не розумію смаку алкоголю, просто гірка рідина, по мені краще коли навернути — це хоча б солодка рідина.

#182572106.

> > 182572012 Бля, дебіл, ти думаєш ми горілку закушуємо, запиваємо або закурюємо, тому що вона смачна?

#182572205.

>>182572106 А навіщо тоді пити, якщо не подобається?

#182572276.

> > 182572205 так щоб накидатися. Набухати. Ну, щоб ебошило. Ти як маленький.

#182572304.

> > 182568860 Тащемта секретів тут і немає, Jack Daniels флорентина.

#182572356.

>>182572276 Пий тоді смачні міцні напої. Текілу, наприклад. Я хоч і не п’є (1 банка пива за пару місяців), але вважаю її смачною. Особливо, якщо вона крижана з лимончиком.

#182572436.

>>182572356 Ага, горілка якщо крижана і з оселедцем теж норм. Я і кажу: закушуємо, охолоджуємо, запиваємо. А ти спробуй випити склянку цієї текіли як склянку води. Алкоголь, особливо міцний — несмачний. Та й не мажор я якийсь, Я горілку п’ю, жваво за коштами!

#182572524.

>>182572012 >>182572356 до речі, абсент і єгер виправляють ситуацію, реально смачна настоянка.

#182572540.

п'ятничний алкоголізм

>>182572205 Нікому не подобається смак алкоголю, ми п’ємо тому, що нам це треба. Ніхто за всю історію людства не випив текіли і не сказав «ой, як смачненько, треба буде пити замість чаю». Ми п’ємо, тому що життя гівно, і доводиться робити все, що в наших силах, щоб витримати ще один йобаний день.

#182572602.

0050.jpg 420✘420,24 Кб 0051.jpg 1365✘1365,166 Кб 0072.jpg 600✘800,37 Кб.

> > 182568860 сюди потрібно пасту про оселедець, картопельку.

А взагалі, ти сам з часом прийдеш до алкоголю, який тобі подобається. Можливо, тобі сподобається пивко з чіпсами/горішками/рибкою / кальмарами або ще якийсь закускою.

А може вино з рибою/сиром/фруктами.

Або що міцніше? Горілка з хорошою закусочкою, або коньячок з шоколадкою/яблучком?

Якщо ти молодий і хочеш взяти від життя все найсолодше і соковите-то тоді тобі або коктейлі з горілки / рому/коньяку/віскі з колою / соками.

Можна і текілки як в «достукатися до небес».

Хочеш бути оригінальним? Спробуй дорогий коньяк або віскі в «правильному» келиху з сигарою. Але це, скоріше, не до алкоголізму, а до витонченого задоволення. Але не всім подобається коньяк/віскі.

Якщо твоя мета наебеніваться, то тут можу рекомендувати якісну горілку або настоянки, тому що з них немає похмілля. Мені добре заходить Фінляндія горілка / настоянка, свого часу ще випив весь запас настоянки «svedka citron» в моєму місті.

Все залежить від твоїх фінансових можливостей, особистих переваг і переносимості алкоголю.

#182572644.

>>182568860 Бери пару пива, горішки, рибу (солону або гарячого копчення), міхур горілки, маринованих огірочків, гострої морквини по-корейськи, пляшку мінеральної води ( намагайся під час пияцтва хоча б половину випити — інше на ранок), візьми вологих серветок (іноді з похмілля кілька разів посрати сходиш — жопу зітреш, а серветки від цього врятують). Спочатку починаєш з пивка і риби, потім горілочку і пиво, потім пишеш всім знайомим і незнайомим привіт, відправляєш їм пісні, які слухаєш (пропаганда, акула, руки вгору, иванушки, стигмата, кіркоров, олександр ревва). Вранці прокидаєшся — п’єш воду, йдеш в душ, потім за шаурмою/шавермой/крайняк макдак. Якщо сильний терпиш, потієш і дрочишь, якщо слабкий, то береш якогось солоденького пивного напою, чекушку горілки і продовжуєш. Неділя потієш, сумуєш. Понеділок вже в депресії, лінь навіть ноги пересувати. У середу можеш собі дозволити 1.5 пивка, а там і до п’ятниці.

#182572662.

>>182572602 Полторашку «Балттики 3» і «Путінки» коли підросте. Розвели тут вкусовщину.

#182572675.

>>182572540 Ой бляяяяя. Дохуя розумні цитатки з вкудаха.

#182572684.

>>182568860 найголовніша порада, не пий снгшное пиво і не пий пиво, де більше 5.5%

#182572716.

>>182572684 Чому? Є ж нормальні бари в СНД де торгують місцевим крафтом, вони досить непогані як правило.

#182572724.

#182572725.

>>182572540 День це занадто. Життя, блядь! Все це чортове життя.

п'ятничний алкоголізм

#182572806.

> > 182572716 ну я про звичайне, магазинне, крафтове зазвичай теж хороше, але я б все одно не ризикував.

#182572916.

>>182572806 З магазинного зараз навіть гіннес в рашке варять Так що особливої різниці між, наприклад, Bud’ом і Балтикою особисто я не бачу.

#182572988.

> > 182572540 мені подобається смак хорошого пива і хорошого вина.

#182573149.

>>182572436 Я теж п’ю горілку і частіше з традиційними закусками. Але люблю і віскарь в чистому вигляді, можу пити ром, джин просто маленькими ковтками. Горілку я п’ю найчастіше сам з собою, в алкотредах. Інші напої, коли дружина витягує з дому, щоб «відпочити». Чому ці напої? Тому що частіше це жіночі компанії на третину, а їм горілка нібито не до смаку. Ось і шокую їх тим, що п’ю чистоганом і дрібними ковтками.

#182573166.

>>182568860 Чому саме п’ятничний? Бухай кожен день! Брат помре, звичайно, зате веселенький і п’яненький щовечора. яблуня скоро з розуму зійду від пияцтва, спасітенахуй.

#182573168.

>>182572916 з досвідом зрозумієш, я зараз будь снд пиво і зарубіжне відрізню з закритими очима російський гіннес і нормальний дуже відрізняються навіть раджу тобі попити Kozel чеська(не російський) Pilsner Urquell, Grolsch, все закордонне, дуже придатне, як ти звикнеш, потім снгшное не зможеш взагалі пити.

#182573247.

> > 182573168 добре не жили, нічого і починати!

#182573435.

>>182573168 Ключове слово звикнеш. Коли жив поруч з ашан, то перепробував купу саме імпортного пива, теж говорив знайомим, що небо і земля. Потім як то приїхав в свою мухосрань, з кентом заглянули в намет біля пивзаводу, в’ебал свіжого пивка і зрозумів, що всі мої дегустації — все хуйня. Пиво, воно і в африці пиво. І нехуй тут розпорошуватися. звичайно, можеш обоссать, в европке не був у їх барах не пив.

#182573547.

>>182573149 Ебать, дрібними ковтками. Бате 62 роки, так і не навчився пити, так само дрібними ковтками. Перші дві стопки ясний хуй у нього не йдуть ваще ніяк, крекче, пердить, сльози ллє, потім звикає. Як, блять, так можна то? Досі з таких охуїваю.

мимоалкаш 30 лвл.

#182573595.

>>182568860 Це хуйня, браток. Я сам ледве виліз з нього, не повертайся, раджу!

#182573598.

>>182573435 >>182573168 Хорошого пива в Росії завались. Але, в більшості випадках, продають його в крафтових кабаках і пивних магазинах у великих містах. Все інше-це на 90% табірна мас-маркетовская сеча типу ебалтики або хайнекена, однакова в будь-якій точці планети, або продукція місцевих відносно не великих пивзаводів, які можуть іноді гнати дуже хороший продукт.

#182573622.

> > 182573598 >хорошого пива в Росії завалися Щас смішно було.

#182573646.

>>182572602 >А може вино з рибою/сиром/фруктами. Двачую. Щоп’ятниці / суботи так роблю, залежність є.

#182573749.

>>182573622 А хулі ти смієшся? Волковська пивоварня, Василеостровская пивоварня, Глетчер, Jaws Brewery роблять охуєнний продукт не гірше імпортних.

#182573895.

> > 182573749 таке пиво в продажу знайти те саме виграшу в лотерею. Один раз буде, потім ще рік чекай.

#182573963.

> > 182573895 >але, в більшості випадках, продають його в крафтових кабаках і пивних магазинах у великих містах.

#182574134.

> > 182573963 >у крафтових кабаках в цю пиздрільню мене і калачем не заманиш. >і пивних магазинах у великих містах Про те і мова. Буває спробуєш на вигляд ультрахуесосное пиво, виявляється годнота. З етикетки з’ясовується, що налито воно тиражем сім літрів який-небудь куріновстраской пивоварнею.

#182574220.

>>182573547 Хуй знає. Я ще Чилі перці свіжі вприкуску з супом їм. А так скилзу я придбав таку, коли в 17 років побачив, що круті дядьки п’ють віскі, виявляється не з колою. Грошей на віскі не було, взяли з пацанами горілки, лимон і дзвіночок за 7.50 за 0.5. Розлили по склянках. Один випив залпом третину-проблевался, другий теж залпом в’ебал і допив ебаную жадібними ковтками газводу, ну а я надломив лемон, вижав хлопця соку в склянку і ходив дрібними ковтками попивав. З тих пір можу навіть самогон так пити, а від хорошого віскаря і задоволення отримую.

#182574244.

Бухаю кожен день вечорами, залежності немає. Кожен день тепер свято!

#182574403.

>>182574134 >В цю пиздрильню мене і калачем не заманиш. Ну і дурень.

#182574655.

>>182574244 Пруф за три дні, слабочек.

#182574783.

п'ятничний алкоголізм

Я теж спочатку вкотився в п’ятничний алкоголізм. Тепер ось перебуваю в щоденному пивному алкоголізмі. Під вечір вже б’є сходити за пивом, годинах до семи просто не можу працювати, поки не вип’ю.

#182575737.

>>182574220 Ну я про горілку писав. Віскарь хороший, з льодом, есессна не залпом п’ється і без грошей на вітер з колою Сидиш — пердишь, кайфуєш від смаку з кожного ковтка, відразу хочеться бабу спітнілий, руду, ох бля.

#182576791.

#182576897.

>>182574134 Непогано, чувак. Гугл не видав мені жодного результату за запитом «пиздрильня».

#182577465.

> > 182568860 >рад мудрих не вкочуйся. Ніяких профітів, одні мінуси.

#182577886.

>>182569544 Ахаха два чаю адеквату.

#182580541.

>>182572988 Мені подобається перший ковток пива, далі зазвичай, а останні глотки ледве-ледве, бо самий макуха на дні залишається.

Алкоголізм.

Алкоголізм (пияцтво) – прояв пристрасті обжерливості, спроба вирішення духовних проблем вживанням деяких продуктів в їжу. У Святому Письмі пияцтво стоїть в одному ряду з мужоложеством і скотоложеством: 1Кор.6:10 , Лк. 21:34 , Тов. 4:15 , Гал. 5:21 , 1Пет. 4: 3, Сир. 31:30 . Лікування від алкоголізму вимагає духовної дисципліни: щоденної молитви, щоденного читання Святого Письма, регулярної участі в Таїнствах Сповіді і Святого Причастя.

Всі залежності – це невдала людська спроба знайти внутрішню рівновагу без допомоги Бога, свого роду спроба знайти Царство Небесне в підземному царстві. Преподобний Серафим Саровський говорив, що є три види капіталу – грошовий, чиновний і духовний, і якщо для людини головним є духовний капітал, то він не потрапить в залежність від грошей, ні чинів, ні від наркотиків, від алкоголю. «Шукайте ж перш Царства Божого і правди Його, і ця вся прикладуться вам» » Мф. 6:33 ). ієрей Григорій Григор’єв.

Алкоголізм-1) хронічне захворювання, обумовлене систематичним споживанням спиртного; проявляється в стійкій психологічній і фізіологічній залежності від алкоголю; 2) гріховна пристрасть, пияцтво.

Чому, якщо алкоголізм — хвороба, він перешкоджає входженню в Царство Небесне ( 1Кор.6:10 ); хіба хвороба — гріх?

По ряду критеріїв алкоголізм і дійсно визнається хворобою, причому широко поширеною, важковиліковної.

У той же час в ряду хвороб він займає особливе місце. І справа тут ось в чому. Багато хвороб виникають і прогресують незалежно від бажання (всупереч бажанню) людини.

Алкоголізм ж багато в чому обумовлений саме свідомим потягом до спиртного, особливим розташуванням його душевних сил. Можна сказати, що алкоголізм є хворобою морального, духовного порядку. Власне кажучи, і лікувати її виключно медичними засобами, ігноруючи духовні, вкрай важко, а інколи майже неможливо.

В рамках Православного Морального Богослов’я пияцтво визначається насамперед як гріховна пристрасть. Стало бути, подолання алкогольної залежності головним чином має на увазі духовні, благодатні засоби.

Для людини, підлеглого пияцтву, алкоголь стає одним з головних (якщо не головним) предметів прагнень. Бог, сім’я, творчість, робота, турбота про моральне Самовиховання, про християнський обов’язок відступають на задній план.

У випадках крайньої залежності від спиртного алкоголь фактично перетворюється в ідола. У зв’язку з цим пияцтво поставляється в Святому Письмі в один ряд з ідолопоклонством (1Кор.6:9-10 ).

Крім того, за руйнівності і згубності пияцтва, воно зіставляється з блудом, мужолозтвом, лихоимством, хищничеством ( 1Кор.6:9-10 ).

Стало бути, людина, що зловживає спиртними напоями і не бажає це заняття припиняти, сам перешкоджає собі входження в Царство Боже.

Алкоголізм як духовна хвороба.

НЕ В ПРОВИНІ ВИНА.

«Диявол нічого так не любить, як розкіш і пияцтво, оскільки ніхто так не виконує його волі, як п’яниця» св. Іоанн Златоуст.

У «Стародавньому Патерику» є характерна розповідь про те, як якомусь єгипетському пустинножителю біс обіцяв, що не буде його більше пригнічувати ніякими спокусами Тільки б він зробив який-небудь гріх.

Він запропонував наступні три гріхи: вбивство, блуд і пияцтво. Пустельник ж той подумав про себе так: «людину вбити-страшно, бо це є саме по собі велике зло і заслуговує смертної кари, як по Божому суду, так і по цивільному. Блуд зробити-соромно, погубити збережену до того чистоту тіла-шкода, і мерзенно осквернитися не пізнав ще цієї кепські. Набратися по один раз, здається, невеликий гріх, бо людина скоро протрезвляется сном. Отже, піду, вп’юся, щоб біс більше не гнітив мене, і мирно я буду жити в пустелі». І ось, взявши своє рукоділля, він пішов в місто і, продавши його, увійшов в корчму і впився. За дією сатанинскому сталося йому розмовляти з якоюсь безсоромною і перелюбної жінкою. Будучи спокушений, він упав з нею. Коли він здійснював з нею гріх, прийшов чоловік тієї жінки і застав грішить з дружиною, почав його бити. А він, оговтавшись, почав битися з тим чоловіком і, здолавши його, вбив. Таким чином, той пустельник зробив всі три гріха, яких він тверезий боявся і гребував, і через це погубив багаторічні труди свої. Хіба тільки істинним покаянням він зміг знову знайти їх, бо милосердям Божим людині, істинно кається, повертаються його колишні заслуги, які він погубив гріхопадінням.

Ось як винопиття штовхає на всі гріхи і позбавляє порятунку, погубляючи чесноти. Істину говорить апостол: «не впивайтеся вином, в ньому ж є блуд «(Еф. 5, 18). (Творіння св. Димитрія Ростовського. СПб., С. 455-456)

Пристрасть пияцтва-тілесна, а «рух плотських пристрастей припиняє утримання» (Добролюбність, т. 1, с. 600). Тому святі подвижники воліли навіть абсолютно не вживати вина. Ось написано про це в знаменному пам’ятнику аскетичної літератури « » лузі духовному»:

«В двадцяти милях від Олександрії є Лавра… Туди ми прибули до авве Феодору і запитали його: «Добре, отче, якщо ми прийдемо до кого чи до нас прийде хто-небудь і ми дозволили на вино?»»Ні!»- відповідав старець. А як же дозволяли стародавні батьки?»»Стародавні батьки були великі і сильні-вони могли дозволяти і знову забороняти. А наш рід, чада, не може дозволяти і забороняти. Якщо ми дозволимо, то вже не витримаємо суворого подвижництва» (Луг Духовний. Сергієв Посад. 1915 с. 192-193).

Або ще такий приклад з давнини. «Одного разу в скиту зроблено було частування для братії. Одному з присутніх старців подали чашу вина. Він відмовився випити її, сказавши подала: «Забери від мене цю смерть». Інші, які брали участь в трапезі, побачивши це, також не стали пити вина»(Св. Ігнатій Брячанінов. Отечник. Пб. 1903 с. 482).

І, нарешті, наведемо розповідь про дещо іншому випадку утримання, який ілюструє розважливість святих подвижників. «Один із старців, налив вино в чашу, підніс її авве Сисою, той випив; потім підніс другу, він прийняв і другу. Коли ж старець запропонував йому третю, авва не прийняв і сказав: «Перестань, брат! Або ти не знаєш, що є сатана?»(Достопам’ятні оповіді про подвижництво святих і блаженних отців. М. 1845 с. 289)

Важливо зрозуміти, що алкоголізм-це без сумніву хвороба, але в той же час, з точки зору релігійної антропології, алкоголізм – це пристрасть, від якої жодна людина не здатна безболісно позбутися, не змінивши нічого в своїй душі і свідомості. Що таке пристрасть? Пристрасть – це злоякісний недуга душі, згубний навик, що утворюється при багаторазовому виконанні яких-небудь порочних потягів, які стають потребою людини, входять у його звичку, впливають на його спосіб життя, панують над ним – вся подальша життя людини будується в залежності від цієї пристрасті. «Пияцтво відбувається не від вина – і вино створене Богом… але порочна воля виробляє пияцтво» (Іоанн Златоуст) і, отже, необхідно спочатку змінити свою волю – відмовитися від самовиправдання, визнати свою пристрасть і своє безсилля перед нею і попросити допомоги. В цьому випадку допомога медицини виявиться набагато ефективніше, оскільки хворий сам буде шукати зцілення. Але саме це найскладніше.

В Православ’ї давно відомо, що причиною алкоголізму є духовне захворювання – гордість. Одним з її проявів в людській природі вважається така якість як свавілля. Люди з алкогольною залежністю – свавільні люди. Ця думка заснована не на здогадці, а на твердому доказі і дослідженні. Хімічно залежні люди останніми бачать свої проблеми. Вони не можуть бачити себе з боку. Внутрішньо, в душі алкоголік не виносить (не терпить) контролю людей і Бога. Він, алкоголік, «є і буде господарем своєї долі». Розум його закритий для сприйняття інших ідей, тверджень, знань.

Підводячи підсумок вищесказаному можна стверджувати два моменти, необхідних для подолання алкогольної залежності. В першу чергу це бажання самого стражденного кинути пити і готовність вести тверезе життя, причому не якийсь обмежений термін (рік, два, п’ять років — це все порожні відмовки, що не дають необхідного ефекту), а постійно. По-друге, для цього необхідно відмовитися від свавілля і попросити допомоги нічого не приховуючи і не тая від лікарів і близьких.

Що ж стосується християн страждаючих цією недугою, то для них вирішальними можуть стати ці слова апостола Павла: «П’яниці Царства Божого не успадкують» ( 1Кор. 6:10 ).

Православний медичний сервер.

ЛІКИ ВІД АЛКОГОЛІЗМУ.

Пристрасть винопиття, — джерело багатьох зол і лих. І тим не менше люди п’ють. Чому? Що так нестримно, всупереч логіці і здоровому глузду, тягне людину до пляшки? Що ж таке алкоголізм-хвороба, пристрасть, спосіб життя? І головне — чи можна позбавити людину від алкогольної залежності?

З цими питаннями я звернулася до о. Алексію Бабурину, настоятелю храму Св. Миколи в підмосковному селі Ромашкова, де з 1992 року діє перший в Росії клуб тверезості при православній парафії. О. Алексій — лікар-психіатр за освітою, довгий час займався проблемами алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління у Всесоюзному кардіологічному науковому центрі. Працював над дисертацією, яку закінчити не встиг-пішов служити до церкви. Але, як він каже, не для того, щоб розлучатися з лікуванням, а, навпаки, щоб зайнятися справжнім спасінням — духовним. Зараз, в сані православного священика, о. Алексій бере участь у міжнародних з’їздах наркологів, пише наукові праці, працює над програмою допомоги людям з алкогольною залежністю та їх сім’ям.

— О. Алексій, алкоголь — це зло. Чому ж православна церква дозволяє вживання спиртних напоїв, більш того, використовує вино в богослужбових цілях?

— Перш за все, зло не в вині, а в неправильному, точніше, непомірному його вживанні. У невеликих дозах вино не шкідливо, навіть надає деякий терапевтичний ефект. В одному з послань апостола Павла Тимофія міститься порада останньому вживати вино з водою заради хворого шлунка (1Тим. 5, 23 ). До того ж вино — продукт творчої творчої діяльності людини і тому використовується як богоугодної жертви в таїнстві Євхаристії. У таїнстві шлюбу спивається подружжям загальна чаша символізує особливе єднання-в любові і злагоді переносити всі випробування майбутнього спільного життя, і радості, і горе.

— Як же виходить, що чаша ця з символу любові перетворюється іноді в джерело страждання для всієї родини? Іншими словами, в чому коріння пияцтва?

— Причини криються в гедоністичній філософії. Людина шукає насолод, миттєвих задоволень. Не випадково гріх пияцтва за святоотецької класифікації гріхів входить в пристрасть обжерливості.

— Батюшка, чи існує схильність до алкоголізму? П’ють — то ж багато, але не всі стають алкоголіками.

— Дійсно, за даними науки, з десяти регулярно вживають спиртне людей лише шість набувають алкогольну залежність. Справа в тому, що в житті людини велике значення має його родовід: гріхи батьків часто позначаються на дітях. Так що якщо в роду у людини були, скажімо, бабусі, зловживали спиртним, то вже є підстави для занепокоєння.

— Раз вже ми заговорили про жіноче пияцтво … чому на жінок алкоголь робить особливо сильний вплив?

— Справді, жіночий організм більш ранимий по відношенню до алкоголю. І це природно. Порівняйте, що легше пошкодити: тендітна квітка або груба рослина?

— Батюшка, існує такий вислів «напитися до чортиків». Чи не слід розуміти його буквально?

— Напиваючись, людина відкриває в свою душу доступ силам зла, стає сідничком темних сил. Він може навіть спілкуватися з ними в стані алкогольної гарячки, бачити їх.

— Як це-бачити?

п'ятничний алкоголізм

— Так, зазвичай … з рогами та іншими атрибутами. Втім, мені не хотілося б про це говорити.

— Розкажіть, будь ласка, про те, як перемогти зеленого змія. Як вилікуватися від алкоголізму?

— Алкоголізм практично невиліковний. Залежність, якщо вже вона сформувалася, залишиться у людини назавжди.

— Як же так? Адже існує стільки способів, методів. Невже всі вони безрезультатні?

— Я поясню. Справа в тому, що в організмі людини, постійно отруює себе алкоголем, виникають незворотні зміни на біохімічному рівні. Зокрема, перестає в потрібній кількості вироблятися спеціальний фермент, що розщеплює спирт — алкогольредуктаза. І це — на все життя. Людина може місяцями, роками не торкатися до пляшки і вважати себе цілком здоровим, але варто йому знову потягнуться до спиртного, як тут же, після першої чарки, він впадає в стан важкого запою. Але вихід є. І дуже простий. Потрібно навчитися жити без алкоголю. Адже алкоголізм не тільки хвороба, це і спосіб життя. І людина повинна сам твердо вирішити позбутися згубної пристрасті і почати нове життя. В цьому йому можуть і повинні допомогти близькі люди, сім’я. Своєю любов’ю, увагою, терпінням. На жаль, так буває рідко. Знаєте, як розвиваються відносини в сім’ї, де є питуща людина? Спочатку шукаються всілякі способи лікування, потім накопичується втома, роздратування і, врешті-решт, виникає бажання позбутися від цієї людини за всяку ціну. Рідко хто несе свій хрест до кінця.

— Нести свій хрест-це значить терпіти всі витівки п’яної людини?

— Ні. Я говорив про любов, але про любов діяльної. Тієї, яка допомагає людині подолати пристрасть. Перш за все потрібно позбутися традиції так званого культурного пиття, взагалі не тримати в будинку спиртного. На початку нашої бесіди Я говорив, що в обмежених кількостях спиртне не шкідливо. Але це висловлювання справедливе тільки щодо здорових людей, тих, у кого не сформувалася алкогольна залежність.

— Батько Алексій, сьогодні, щоб допомогти людині кинути пити, існують такі методи, як гіпноз, кодування…

— Користі вони не принесуть, а нашкодити можуть. Неприйнятний і такий спосіб, коли людині кажуть, що знайдено унікальні ліки від хвороби, а вводять йому у кров’яне русло, ну, скажімо, хлористий кальцій. Це справжнісінький обман. Справжнього зцілення він не принесе. Бог чекає від нас діяльної, активної участі у власному спасінні. Чекає покаяння. Буває, людина приходить за допомогою в храм Божий, купує ікону, свічку. Але все це без віри, без молитви, без покаяння. Він чекає миттєвого зцілення без всяких зусиль зі свого боку. І його очікування не завжди виправдовуються.

Бесіду вела Галина Семенова.

(публікується зі скороченнями)

АЛКОГОЛІЗМ. глава з другого видання книги «Духовність як відповідальність»

Тема християнського осмислення алкогольної залежності настільки обширна і серйозна, що їй варто присвятити окрему книгу. Однак, в контексті осмислення відповідальності, варто згадати про таке. Як і будь-яка форма залежності, алкоголізм – наслідок пошуку занадто легкого виходу з життєвих труднощів і пошуків. Те, що не вдалося знайти в звичайному житті, компенсується споживанням алкоголю. Рятуючись від реальності, людина намагається знайти засіб переносити біль життя. Це допомагає на час забутися, але проблеми так і залишаються невирішеними. Небажання брати на себе відповідальність за власне життя і долю тих, хто поруч, підштовхує людину до відходу зі світу реальності у світ ілюзій.

Відходом від реальності може бути не тільки алкоголізм. Сьогодні все голосніше і страшніше про себе заявляє наркоманія, особливо серед молоді. Людина може йти від реального життя, від відповідальності, занурюючись в якесь хобі або в роботу. Недарма існує термін «трудоголік». Неважливо, куди йде людина, важливо, що він йде від реальності, від відповідальності за те, як він будує своє життя, свої відносини з іншими людьми. І цей догляд загрожує наслідками. За це потім доводиться розплачуватися. Настає момент, коли цей догляд починає проявлятися на органічному рівні. Звичайно, наркоманія, алкоголізм – найстрашніші форми відходу від реальності.

Слід зазначити і пам’ятати про те, що не меншу відповідальність за це несуть і ті, хто живе поруч з подібними людьми. Дуже часто доводиться чути розповіді жінок, які скаржаться на своїх чоловіків, що вони п’ють. І найчастіше це і закінчуються тільки скаргами. Мова не йде про те, як допомогти алкоголіку, адже перед вами не він, а його близький. Найчастіше алкоголізм виникає не на порожньому місці, але тоді, коли в оточенні, в сім’ї не все гаразд.

Священик може запитати жінку:

– Коли Ви виходили заміж, Ваш чоловік був алкоголіком?

– Значить, він став алкоголіком на Ваших очах. Чому? Як будувалися ваші стосунки, ваше життя? Від чого, від якої реальності втік чоловік в цю страшну залежність?

Тут є над чим думати. Звичайно, з людини, яка страждає цією залежністю, відповідальність не знімається. Але хочеться ще раз підкреслити, що не менш важливо усвідомити свою відповідальність за те, що відбувається з людиною, який став колись вашим ближнім.

Першим кроком до виходу з будь-якої залежності є усвідомлення того, що нерозв’язних проблем не існує. Божественний Промисел посилає нам рівно стільки випробувань і труднощів, скільки ми здатні винести. Важливо також усвідомити, від чого тікає людина. Це дозволить виділити справжню проблему. Після цього необхідно покласти надію на Бога і в Його руки довірити власне безсилля.

Досить успішно з цією проблемою справляються групи, що працюють за Дванадцятишагової програмою. До літератури 12 кроків мені б хотілося направити читачів, які хотіли б більш поглиблено вивчити форми і методи подолання алкогольної залежності з сподіванням на допомогу Божу.

Святі отці кажуть, що пияцтво є мати всіх ганебних справ, сестра прелюбодїяння і корабельна аварія цнотливості. Пияцтво-початок безбожжя, бо воно затьмарює розум, яким звичайно найбільш пізнається Бог.

Премудрий Соломон пише: «У кого виття? у кого стогін? у кого сварки? у кого горе? у кого рани без причини? у кого багряні очі? У тих, які довго сидять за вином, які приходять відшукувати вина приправленого. Не дивись на вино, як воно червоніє, як воно іскриться в чаші, як воно доглядається рівно; згодом, як змій, воно вкусить, і вжалить, як аспід; очі Твої будуть дивитися на чужих дружин, і серце твоє заговорить розпусне; і ти будеш, як сплячий серед моря і як сплячий на верху щогли. І скажеш: «Били мене, мені не було боляче; штовхали мене, я не відчував. Коли прокинуся, знову буду шукати того ж» » ( Прит. 23, 29-35 ).

Слово про пияцтво.

Святий Димитрій Ростовський.

«Не винно вино, але прокляте пияцтво» (Прип. ХХ. 1), від якого як великої шкоди буває, про це немає потреби говорити. Бо це може кожен побачити з повсякденного досвіду, і в церковних книгах скрізь знаходиться багато написаного про шкоду пияцтва. Однак і ми про те ж тут щось згадаємо. Славний серед стародавніх еллінів філософ Анахарсис говорив, що лоза Виноградна народить три грона: по-перше, гроно насолоди, по-друге, захоплення, і по-третє, гроно печалі. Це філософ виясняв в тому сенсі, що питое вино в незначній кількості є слухали і корисно людині, бо втамовує спрагу, подає цельбу стомахе і веселить серце, тоді як пиття у великій кількості робить людину п’яним, породжує численні сварки, розпалює гнів і піднімає на лайку і бій, за чим слід чимала печаль. Ми ж, якщо побажаємо детально розглянути силу пияцтва і якщо пияцтво назвемо виноградом, то знайдемо народжені від пияцтва грона моралі, що приносять людині не користь, але шкода і печаль, і знайдемо не три, але більше, а саме – десять.

Нехай буде пияцтво названо виноградом, але виноградом не благоплодовитым, а хіба тим, про що пророк Мойсей у Второзаконні пише: «Від виноградов содомських виноград їх, і лоза їх від Гоморри, гроно їх гроно жовчі, гроно прикрості їх; лють зміїв вино їх, і лють гаспида неисцельна» (Втор. XXXII . 32-33). Воістину, пияцтво є содомогоморрскій виноград і не Інші грона, як тільки грона жовчі, прикрощі, виконані зміїної і аспідного отрути і народжують лють, бо який сад, такі і плоди бувають! (Цибуля. VI. Сорок п’ять)

Перше гроно жовчного п’янкого винограду полягає в Затьмаренні розуму, зміни розуму і погублення пам’яті, бо сила п’янка, сходячи від наповненого вином шлунка до голови, потемнює мозок і бентежить розум. Тому часто буває те, що багато хто в своєму пияцтві не пам’ятають про себе і не знають, що роблять і що говорять, як божевільні; якщо ж з ними трапиться якесь лихо або безчестя, або рани, то вони ранок не пам’ятають. На таких виконуються слова, написані в Притчах: «Біша мя, і не поболех, і поругашамися, аз ж не разумех » (Прит. XXIII . 35).

Інша гроно є безсоромність, бо п’яний нікого не соромиться, але, погубивши сором, вимовляє слова погані, зневажливі, безсоромні, безглузді, скаредні і негідні цнотливого слуху, і бувають його вуста як би якійсь порожній хлевиной, виконаної смрадного гною, а мова уподібнюється лопати, якою викидається гній. Серце такої людини чим іншим може бути, хіба тільки таємним місцем багатьох зол, звідки не може відбуватися добро, але лише одне зло, як говориться в Євангелії; «Людина зла від лихого скарбу серця свого износит зле, від надлишку бо серця розповідають вуста його» (Лук. VI. 45).

Третя гроно п’янкого винограду є недотримання таємниці, бо все те, що тверезий глибоко в серці своєму приховує, поховавши мовчанням, чи будуть це свої або ввірені йому будь-ким іншим таємниці, все це п’яний робить відомим для всіх. Крім того, і все, що було скоєно давно і віддано забуттю, він згадує і як мерця воскрешає. Такий подібний бочці, повної нового пиття, в якій при шумить і виливається питво дріжджі не утримуються на дні, але піднімаються наверх і, гнані з бочки внутрішньою теплотою, випливають геть. Подібно сему і в п’яній людині сила сп’яніння обурює серцеві таємниці і жене їх геть. Він вустами своїми відкриває таємниці подібно до того, як дріжджі піднімаються з дна бочки, і що зазвичай буває, як їжа зі шлунка, виконаного пияцтвом, викидаються і таємниці блюванням. У п’яному обидві ці, то є і їжа, і таємниці, перетворюються в блювотини.

Четверта гроно п’янкого содомогоморрского винограду є розпалення похоті на плотське змішання. Тому-то апостол і вмовляє: «не впивайтеся вином, в ньому ж є блуд «(Ефес. V . 18) , а святий Василій Великий каже: «Безсумнівно, від вина, як від якогось джерела, виникає нестримна похіть, яка багато перевершує навіть шаленство всіх безсловесних по відношенню до жіночої статі; бо безсловесні тварини не переходять меж природного, а упиваються вином у чоловіків шукають жіночої статі і у жінок – чоловічої статі.»

П’ята гроно-сповнена зміїної і аспідної отрути, є лють, гнів, ворожнеча, сварки, бійки і кровопролиття. Пророк Осія говорить: «Начаша князі яритися від вина, не токмо ж князі, а й простолюдини, що виконалися вина, постають один на одного люттю » (Осії VII. 5) . Тому-то і Пріточнік висловлює осуд: «Кому люте? Кому чутка? Кому суди. Кому туга і пронос? Кому сокрушення вотще? Кому сини очі? Чи не перебуває у вині і не наглядає чи, де коли пірові бувають?» (Притча. XXIII . 29, 30). І Сирах вмовляє: «у вині не мужайся, багатьох бо погуби вино: печь спокушає залізо, вином же спокушається серце в Палі гордих «(Сирах. XXXI . 29, 30). І ще той же каже: «Горе душам вино багато пиваемо, з гнівом і клеветою помножить лють божевільного» (Сирах. XXXI . 34-35).

Шоста жовчна гроно – пьянственного винограду є ушкодження здоров’я, ослаблення тілесних сил, тремтіння рук, біль голови, зміна очей, бідування шлунка, стогони, недуги, передчасна старість, зменшення років життя і рання смерть.

Сьома гроно-розтрата майна, погублення багатств і відсутність прибутків. «Делатель бо пиянивый, – каже Сирах,- не буде багатий» (Сирах. XIX, 7). О, як багато таких, які від великого багатства прийшли до крайньої убогості! Прикладом цього може бути блудний син.

Восьма несолодка гроно-позбавлення спасіння, бо пияцтво губить подібно речовим маєткам і духовні багатства. Воно насмілюється на всі гріхи, бо той гріх, якого твереза людина гребує, боїться або соромиться, той гріх Він у п’яному вигляді вчинити не соромиться, не боїться і не гребує. У Патерику є повість про якийсь єгипетському пустынножителе, якому біс обіцяв, що не буде його більше пригнічувати ніякими спокусами, тільки б він зробив один який-небудь гріх з трьох. Він запропонував наступні три гріхи: вбивство, блуд і пияцтво. Вчини, говорив він, який-небудь один з них: чи людину вбий, чи соблуди, або один раз упейся, і далі ти будеш у світі, і після цього я не буду вже спокушати тебе ніякими спокусами. Пустельник ж той подумав про себе так: людину вбити страшно, бо це є і саме по собі велике зло, і заслуговує смертної кари як по Божому суду, так і по цивільному. Зробити блуд, сором, погубити збережену до того чистоту тіла-шкода, і мерзенно осквернитися не пізнав ще цієї кепські.

Набратися по один раз, здається, невеликий гріх, бо людина скоро протрезвляется сном. Отже, піду я, вп’юся, щоб біс більше не пригнічував мене, і мирно я буду жити в пустелі. І ось, взявши своє рукоділля, він пішов в місто і, продавши його, увійшов в корчму, і впився. За дією сатанинскому сталося йому розмовляти з якоюсь безсоромною і перелюбної жінкою. Будучи спокушений, він упав з нею. Коли він здійснював з нею гріх, прийшов чоловік тієї жінки і, змусивши грішить з дружиною, почав його бити; а він, оговтавшись, почав битися з тим чоловіком і, здолаючи його, вбив. Таким чином той Пустельник скоїв всі три гріхи: блуд і вбивство, почавши з пияцтва. Будь гріхів він тверезий боявся і гребував, ті він сміливо скоїв п’яний і через це погубив багаторічні труди. Хіба тільки потім істинним покаянням він зміг знову знайти їх, бо милосердям Божим людині, істинно кається, повертаються його колишні заслуги, які він погубив гріхопадінням. Ось як пияцтво штовхає на всі гріхи і позбавляє порятунку, погубляючи чесноти.

Про це ясно говорить святий Златоуст: «Пияцтво, якщо в кому знайде і цнотливість, і сором, і розум, і лагідність, і смиренність, все кидає в безодню законопреступления». Чи не позбудеться спасіння Свого і чи не буде усунутий від спадщини небесного та людина, яка через пияцтво позбулася всіх своїх чеснот? Істину говорить апостол: «П’яниці Царства Божого не спадкують «(1Кор. VI. 10).

Дев’ята жовчна гроно-гнів Божий, бо п’янкий, переступаючи заповіді Божі, посуває на гнів Бога своїми гріхами. Тому пророк Ісайя вигукує: «Горе восстающим рано, гонящим п’янкого напою, пиющим до вечора: вино бо поїсть я. З гуслями і прегудицами, і тимпани, і свирельми вино пиют, а справ Божих не ведят» (Ісаї V . 11,12) до таких і пророк Єремія говорить: «Пийте і упійтеся, і облюйте, і падіть, і не станьте від імені меча його ж Аз послю серед вас «» Єремії XXV . 27).

Десята та сама гірка гроно пьянственного винограду є безсумнівна погибель душі, бо інші грішники, коли наблизяться до години смерті своєї, можуть каятися і шкодувати про гріхи, маючи тверезий розум; п’яний ж як може, вмираючи покаятися, якщо він не пам’ятає себе і не знає, що наблизилася до нього несподівана смерть? Вмираючому ж без покаяння неминуча геєнна.

Ось які грона того содомогоморрского винограду, тобто п’янства, смак яких хоча на початку і здається солодким, але після перетворюється в жовчну гіркоту і в яд зміїний і аспідний.

Все це сказано не для похулення вина, але для докори пияцтва, бо вино створено Богом на радість і здоров’я людям, а не для пияцтва і шкоди. Послухаємо, що говорить святий Златоуст:

«Вино дано для того, щоб ми веселилися, а не бешкетували, щоб сміялися, а не були осміяні, щоб ми здравствовали, а не хворіли, щоб виправили слабкість тіла, а не знищували душевну міцність». Ще він же в іншому місці говорить: «Пияцтво не від вина, а від безмірного споживання: вино нам дано не для чого іншого, як тільки для тілесного здоров’я, але цьому перешкоджає безмірне його вживання».

З цих слів вчителі видно, що не вино винне, але нестримання питущих без міри. Той же святий вважає п’яниць за їх безмірне пияцтво бесчестнее псів, ослів і інших безсловесних тварин, бо всяке тварина не їсть і не п’є більше ніж потрібно, і ніхто не може примусити його, щоб воно єло або пило більше, ніж бажає його природа. Пиячна ж людина і без примусу все більше і більше наповнює утробу своє, так що навіть сам собі шкодить.

Біблія про пияцтво.

Дивіться ж за собою, щоб серця ваші не обтяжувалися осягненням і пияцтвом і турботами життєвими, і щоб день той не спіткав вас раптово…

Діла плоті відомі; вони суть: перелюб, блуд, нечистота, розпуста, ідолослужіння, чари, ворожнечі, сварка, заздрість, гнів, суперечки, незгоди, [спокуси,] єресі, завидки, п’янство , гулянки й подібне. Передую вас, як і раніше передував, що вступники так Царства Божого не успадковують.

Бо досить, що ви в цей час життя надходили з волі язичницької, вдаючись розпусті, розпусті (мужолозтва, скотоложству, помислам), пияцтва , напитках і питии і безглуздим ідолослуженню…

Що ненависно тобі самому, того не роби нікому. Вина до сп’яніння не пий, і пияцтво та не ходить з тобою в дорозі твоєму.

Піч відчуває міцність леза закалкою; так вино відчуває серця гордих-пияцтвом .

П’ємо пиво або вино щотижня. Ми алкоголіки?

ну я видихаю тоді))) :drinks:

а я темку-то толком не читала-назва та останню сторінку, але в таких темах все одне і те ж, зазвичай)

абсолютно не згодна! Багато років у родині моїх батьків, і тепер у моїй родині ми кожну п’ятницю або суботу випиваємо: або по келиху мартіні з яблучним соком, або пляшку,0,5 столового вина на двох, або за пива 0,33. Нам просто смачно це пити. Навіть не п’яніємо.

Результати тесту: у вас відсутня алкогольна залежність.

: ok:: heat: загалом то я вже на першій третині тесту зрозуміла, що пити мені можна.

Не лізти в пляшку.

Про пропозиції окремих депутатів заборонити продаж алкогольних напоїв в Москві по п’ятницях, а в Санкт-Петербурзі — по середах стало відомо напередодні. Листи з такими рекомендаціями були розіслані всім регіональним парламентам. Головними цілями ініціаторів заборони стали турбота про здоров’я громадян, яке погіршується в тому числі з-за «п’ятничного алкоголізму», перенесеного згодом на вихідні (а то й на понеділок), а також можливе зниження числа «п’яних» ДТП в обох столицях.

Практично відразу ж після появи новини її активно почали обговорювати в Інтернеті, причому противників нововведення виявилося набагато більше, ніж прихильників. Почали на нього реагувати і в місцевих парламентах. Зокрема, про те, що столичні депутати все-таки не планують пропонувати заборону продажу алкоголю по п’ятницях, заявляла голова комісії Мосміськдуми з охорони здоров’я й охорони громадського здоров’я Людмила Стебенкова.

При цьому в Росспоживнагляді концепцію ідеї прийняли, але з обережністю. «Ми підтримуємо всі ідеї, які при реалізації ведуть до зниження алкоголізації населення. Чим менше народ вживає спиртних напоїв, тим нація здоровіша», — зазначала глава відомства Ганна Попова. Глава ж МОЗ Вероніка Скворцова заявила, що перш ніж давати рекомендації регіонам, необхідно подивитися на результати роботи ініціативи. Керівництво регіонів теж розійшлося у своїй оцінці введення «дня тверезості» в п’ятницю. У Башкирії його підтримали, а в Єкатеринбурзі заявили, що краще йти по шляху перенесення продажу алкоголю в спеціальні магазини і підвищення акцизів на спиртне.

На думку експертів «Російської газети», позитивних змін не дасть жодна подібна міра. «Я впевнений, що заборона продажу алкоголю ні в середу, ні в п’ятницю, ні коли-небудь ще введена не буде. Навіть якщо б це сталося, то, повірте, все б здогадалися запастися спиртним у вівторок або четвер, ще й на всякий випадок із запасом, в півтора рази більше, ніж зазвичай», — сказав директор Центру досліджень федерального і регіонального ринків алкоголю Вадим Дробиз.

За його словами, неминучим наслідком заборони продажів алкоголю стало б зростання кількості сурогатної продукції, оскільки запит на спиртне в суспільстві нікуди не зник. У регіонах, де алкоголь заборонено продавати у вихідні, або більше днів у році, ніж зазвичай, пити менше не стали, нагадує Вадим Дробіз.

Спеціалізовані «Алкомаркети» теж не стануть панацеєю, а зарубіжний досвід з їх впровадження — не більше ніж міф, вважає співрозмовник «РГ». «Так, в Скандинавських країнах алкоголь можна придбати в порівняно невеликій кількості торгових точок, їх приблизно 500. Але такі обмеження призвели до зростання споживання спиртного в цілодобових кафе і ресторанах — там його випивається приблизно 30 відсотків по всій Скандинавії. У Росії в місцях громадського харчування випивається 3 відсотки алкоголю», — розповів Вадим Дробиз.

За його словами, на алкоголізацію фінів, шведів чи норвежців обмежувальні заходи не вплинули, а призвели до збільшення числа «алкотуров» в суміжні країни, включаючи і Росію. «Минулого року фінські туристи вивезли з собою з Естонії третину роздрібного алкоголю. Плюс в Північній Європі добре розвинене самогоноваріння, тільки широко говорити про це чомусь не прийнято», — розповів Вадим Дробиз.

Саме тому будь-яка заборонна міра, пов’язана зі спиртним, потребує глибокого аналізу. «На сьогоднішній день ініціатив, пов’язаних з алкогольною тематикою, багато, але вони часто не опрацьовані з точки зору соціальних досліджень і експертних думок», — говорить керівник федерального проекту «Твереза Росія» Султан Хамзаев. На його думку, при будь-якому просуванні подібних ідей потрібно обов’язково сповідувати головну цінність «не нашкодь». В іншому випадку реакція на них неминуче буде зворотною, а виграють виключно виробники сурогату, впевнений Султан Хамзаев.