новинки лікування алкоголізму

Сучасні методи лікування алкоголізму методом КУРС.

Комплексний метод лікування алкогольної залежності КУРС™

авторська методика доктора Куршева А. Н.

Сутність методу.

Як лікувати від алкоголізму ефективно?

На першому етапі, при необхідності, проводяться заходи екстреної наркології з детоксикації, виведення із запою, зняття стану похмілля, глибокого очищення організму. Потім відбувається лікування алкоголізму лазером методом рефлексотерапії, що дозволяє за короткий термін зняти сформувалася патологічну тягу до спиртного. Паралельно, або зі зміщенням у часі, здійснюється ТЕС терапія, відновлююча здатність мозку виробляти власні ендогенні ендорфіни, що необхідно, оскільки у залежного вони переважно екзогенні, що виробляються під дією алкоголю або іншої психоактивної речовини. Комплексний вплив рефлексотерапії і ТЕС терапії в індивідуально підібраних обсягах і пропорціях дозволяє практично повністю зняти фізичну залежність, тягу до алкоголю на тривалий період часу. З самого початку курсу лікування за допомогою гомеопатичних препаратів коригуються збої обмінних процесів, відновлюється імунна система. Всі застосовувані препарати-100% природного походження. Гомеотерапия в комплексі з методами квантової і ТЕС терапії дозволяє повністю ліквідувати залежність в довгостроковій перспективі — назавжди. Закладені основи дозволяють методу КУРС працювати об’єктивно, крім волі і бажання пацієнта, без необхідності жорсткого впливу на його психіку, без формування у свідомості заборонних бар’єрів і установок. В окремих випадках, коли доктором на попередньому тестуванні виявляється істотна частка саме емоційної залежності, що як правило має місце при » жіночому «, «підлітковому» алкоголізмі, паралельно з лікуванням за методом КУРС може здійснюватися робота психотерапевта або психолога. Однак і в цьому випадку методи «кодування», жорстких психологічних заборон не застосовуються — мова йде лише про м’якою «розумової» корекції для формування позитивно-творчих цілей і моделей поведінки. У складних випадках може бути застосовано хімічне блокування із застосуванням новітніх препаратів, таких як «Налтрексон» і «Вівітрол» , або тілесно-орієнтована БЕСТ терапія, що працює на глибинних рівнях підсвідомості. Це вітчизняний винахід з успіхом застосовується в спеціальних службах для корекції складних випадків «афганського синдрому», тяжких психологічних травм. Застосовувані психологічні методи абсолютно узгоджуються з методами терапії по системі КУРС. Клінічна практика показує, що лікування алкогольної залежності за методом доктора Куршева «КУРС» ефективно більш ніж в 75-80% випадків . Метод ефективно застосовувався для лікування алкоголізму не тільки самим Олександром Миколайовичем Куршевым, але і цілим рядом спеціалізованих наркологічних клінік з лікування алкоголізму, починаючи з 2000 року. Метод успішно застосовується в Москві, Санкт-Петербурзі, Кемерово, Новокузнецьку, Іжевську, ряді інших міст. Напрацьований багатий клінічний досвід. Є патент РФ, численні позитивні відгуки та рецензії.

Переваги та відмінності методу.

Після проходження повного курсу лікування алкогольної залежності та подальшої реабілітації за методом КУРС ™, у пацієнта формується нормальна реакція на алкоголь. Тобто, в більшості випадків, при одноразовому вживанні алкогольних напоїв повертається можливість самостійного контролю дози випитого, самоконтролю поведінки в стані сп’яніння. Формується реакція відрази до спиртного згодом, і відповідно, не виникає бажання продовжувати вживання спиртних напоїв. Відсутня тяга до алкоголю в цілому. Вся робота з пацієнтом за методом КУРС ™ проводиться в єдиному комплексі лікувальних заходів. Такий комплекс дозволяє почати лікування практично на будь-якій стадії і в будь-якому стані, і продовжувати його до повного ефекту і стабілізації, тобто до мінімально можливої ймовірності рецидиву (повторного виникнення) залежності. У зв’язку з цим, вартість лікування алкоголізму за методом КУРС ™ істотно нижче, ніж оплата кожного етапу боротьби з алкогольною (тютюнової) залежністю окремо. Відсутність будь-якого впливу на психіку і пов’язаних з цим особистісних змін під час і після лікування за методом КУРС ™. Кодування від алкоголізму, інші насильницькі» методи «лікування» засновані на жорсткому інтелектуально-психічному впливі, формуванні підсвідомого «тварини» жаху перед спиртними напоями або тютюновими виробами. Самостійна відмова від алкоголю (куріння), заснований на вольових установках, також має на увазі формування жорстких психічних бар’єрів. Основою методу КУРС ™ є об’єктивне лікувальну дію: м’яке природне відновлення функцій і структур організму, в тому числі психологічної сфери. Тому ми ніколи не чуємо від родичів: «Доктор, нехай вже краще він п’є (курить), але залишається таким, як був раніше». У комплексі використані найбільш дієві методи лікування алкоголізму і тютюнопаління у поєднанні, що дозволяє охопити всі сфери ураження організму на самих глибинних структурних рівнях. Комп’ютерна аналітична програма ПККТ КУРС ™ розроблена на підставі великої статистичної бази, яка збиралася доктором Куршевым А. Н. протягом десяти років. Програма дає можливість високоточної діагностики ступеня залежності, стану організму, ступеня ураження різних структур, і гарантує безпомилковий підбір оптимальної схеми лікування залежності, знижує до мінімуму ймовірність лікарської помилки. Чесний підхід до діагностики та прогнозу ефективності лікування за методом. При відсутності повної впевненості в гарантованому досягненні стабільного успішного результату лікування (об’єктивні протипоказання, ускладнені крайні стадії алкогольної залежності), комп’ютерна програма рекомендує лікаря відмовити пацієнтові в лікуванні за даною методикою і вдатися до альтернативних (класичних) методів наркології. Комплексний підхід виключає ризики «вузької спеціалізації», коли кожен спеціаліст (лікар) займається своєю справою», а за кінцевий результат не відповідає ніхто.

Ефективність методу КУРС ™ така, що дозволяє нам нести відповідальність перед пацієнтами та їх родичами, гарантувати досягнення результату – повного лікування алкогольної залежності. Ми надаємо письмові гарантії результатів лікування. Кожен пацієнт отримує безстроковий гарантійний сертифікат, що дає право на безкоштовні консультації та профілактичне обслуговування в кабінеті. Крім того, кожен пацієнт, який вилікувався від алкогольної залежності за методом КУРС ™, отримує дисконтну пластикову карту, яку може передати людям, які потребують нашої допомоги. Карта дає право на суттєві знижки на лікування та профілактичні заходи. Таким чином, наші пацієнти, ставши здоровими людьми, допомагають хворим на алкоголізм подолати цю страшну недугу.

Велика увага приділяється паралельному лікуванню супутніх захворювань, як внутрішніх, так і нервово-психічних. Без такого підходу неможлива повноцінна боротьба з залежностями. Багато внутрішні хвороби, зокрема захворювання, що супроводжуються сильною больовий симптоматикою, самі по собі можуть бути причиною розвитку алкоголізму – так званого соматичного алкоголізму Нервово-психічні зміни, що розвиваються на тлі синдрому хронічної втоми, стресових ситуацій і інших факторів, що сприяють розвитку алкогольної, так і тютюнової залежності. У свою чергу алкоголізм і куріння є причиною розвитку багатьох нервово-психічних і внутрішніх захворювань Багато захворювання безпосередньо не пов’язані з алкогольною або тютюновою залежністю, однак також вимагають лікування і лікуються нашим методом. Позбавлення від них зміцнює організм, приводить його в гармонійний стан і в результаті значно допомагає вирішенню основного завдання – ліквідації залежності.

Таким чином, переваги сучасного методу лікування алкогольної або тютюнової залежності КУРС ™, його відмінність від абсолютної більшості інших:

висока ефективність в лікуванні алкогольної залежності (більше 75%) можливість досягнення здатності дозованого вживання спиртного, тобто формування нормальної реакції на алкоголь гарантія відсутності негативного впливу на психіку, негативних особистісних змін в результаті лікування реальні безстрокові гарантії повного лікування алкоголізму, строго індивідуальний підхід з урахуванням статі, віку, групи крові, психосоматичної конституції, внутрішніх захворювань, форми та ступені залежності, паралельне лікування внутрішніх захворювань, початок роботи з пацієнтом без попередньої підготовки з його боку і до повного стабільного ефекту (лікування). Доступність – можливість лікування алкоголізму недорого. Зокрема, допускається розстрочка, поетапна оплата. пропонуються варіанти лікування алкоголізму в кредит. З осені 2011 року діє соціальна програма для пенсіонерів, багатодітних і малозабезпечених сімей.

Лікування і профілактика будь-яких форм алкоголізму.

Метод лікування алкогольної залежності КУРС ™ розроблений з урахуванням необхідності лікування ВСІХ форм алкогольної залежності:

Це особливо важливо зараз, коли Росію накриває нова страшна хвиля – хвиля пивного алкоголізму, набагато більш небезпечного і жорстокого, ніж «традиційний», «північний», «скандинавський» або «запійний» варіант.

Крім того, КУРС ™ є фактично першою науково обґрунтованою методикою медичної профілактики розвитку алкоголізму у осіб, що почали зловживання алкоголю. Наш підхід до профілактики алкоголізму є саме медичним – ми не ведемо культурно-просвітницьку роботу в масах, ми допомагаємо активізувати природні захисні функції і механізми в організмі і свідомості конкретного індивіда.

Фахівці системи КУРС ™ знають про алкоголізм все. Ми знаємо всі поширені методи, що застосовуються в боротьбі з алкоголізмом, знаємо їх слабкі сторони. Відмінно розуміємо, чому той чи інший метод лікування, «кодування» алкогольної залежності може не працювати, знаємо коли він може бути шкідливий або навіть небезпечний. Ми створили наш КУРС ™ як об’єктивну систему лікування, що має мінімум протипоказань і побічних ефектів. Систему, що не має на увазі в процесі лікування алкоголізму впливу на психіку пацієнта. Комплексність, природність, поступовість – ось три кити, на яких заснований авторський метод комплексного лікування алкогольної залежності КУРС ™.

У клініках і кабінетах нашої системи пацієнти, які страждають будь-якою формою алкогольної залежності, а також їхні близькі та родичі знайдуть відповіді на головні, що стали вже класичними питання:

Як вилікувати алкоголізм, коли не допомогли численні спроби кодування, народні засоби і дорогі приватні клініки? Як вилікувати пивний (жіночий, підлітковий) алкоголізм? Як побороти алкогольну залежність, не завдаючи шкоди психічній сфері? Як не допустити, щоб людина спилася, якщо він почав, або йому доводиться зловживати спиртним? Чи можна вилікувати алкоголізм без відома хворого? Що робити, якщо чоловік, брат, батько, син не хочуть лікуватися від алкогольної залежності?

Нас часто запитують:

— Доктор, поясніть мені, непрофесіоналові, чим ваш метод лікування відрізняється від інших загальноприйнятих підходів, того ж кодування алкоголізму?

Найчастіше, ми відповідаємо:

— В першу чергу, він відрізняється тим, що це саме лікування. Уявіть, що у людини сильна харчова алергія. Наприклад, на рибу – якщо він її з’їсть, він може навіть померти. Так от, вилікувати – це зробити так, щоб людина змогла просто їсти рибу, без загроз здоров’ю. А «закодувати» — це заборонити йому на все життя вживати рибу. Ми саме лікуємо алкоголізм!

Метод КУРС дозволяє лікувати всі форми алкоголізму!

Ми можемо допомогти в ситуаціях, коли пацієнт не усвідомлює свого захворювання, або не хоче боротися з ним!

Ми перші, хто здійснює медичну профілактику алкоголізму!

Про вартість лікування.

Вартість лікування алкогольної залежності за методом КУРС ™ строго фіксована, і включає в себе:

Первинну консультацію з роз’ясненням схеми робіт з пацієнтом, попередню оцінку ступеня алкогольної залежності і попередній прогноз тривалості та ефективності лікування* Комп’ютерне тестування – діагностика стану і вибір схеми лікування Поточні консультації у всьому необхідному обсязі в ході лікування і подальшого спостереження в кабінеті протягом року-півтора. У разі необхідності, при пред’явленні гарантійного сертифіката – безстроково. Сеанси на фізіотерапевтичних апаратах в повному необхідному обсязі Сеанси лазеропунктури в повному необхідному обсязі Забезпечення пацієнта необхідними медичними препаратами на весь період лікування і спостереження в кабінеті Спостереження в кабінеті протягом року з проведенням профілактичних сеансів лазеропунктури та фізіотерапії. У разі необхідності, при пред’явленні гарантійного сертифіката – безстроково. При необхідності – екстрені заходи, що проводяться в амбулаторних умовах, або з виїздом до пацієнта мобільного кабінету КУРС, в рамках лікувальної методики.

Можлива поетапна оплата, розстрочка, лікування в кредит.

По змісту

Сучасні методи лікування алкоголізму.

новинки лікування алкоголізму

Гостра проблема суспільства — алкогольна залежність, від неї страждають люди різного віку, статі, достатку. Brositpitlegko.ru розкриває сучасні методи лікування алкоголізму. Лікарі, психотерапевти і вчені постійно шукають ефективні засоби проти цієї хвороби. Кодування,» підшивання«, гіпноз,» Торпеда » і народна медицина поступово відходять у минуле.

Проведені в останні десятиліття дослідження дозволили з’ясувати вплив спиртного на роботу мозку і встановити зв’язок з поведінковими реакціями людини. Це дозволило розробити нові методи лікування алкоголізму, які допомагають зменшити тягу до спиртного. Однак як і раніше важливою умовою успіху є бажання самої людини стати тверезим і здоровим.

Відео — новинки лікування алкоголізму (Відео)

Європейський підхід в лікуванні алкоголізму.

Мета такого комплексу заходів-домогтися у хворого стійкої і тривалої ремісії. Згідно з цим сучасним методом лікування алкоголізму, необхідно пройти ряд етапів.

Купірування похмілля і його симптоматики. Цей етап проходить для пацієнта в стаціонарі. Він отримує внутрішньовенні вливання препаратів для детоксикації, відновлення нормальної роботи внутрішніх органів. Призначення препаратів, що викликають огиду до спиртного. Цей етап може тривати кілька років, після закінчення курсу людина може сподіватися на стійкий ефект. Соціальна реабілітація. Нові методи лікування алкоголізму неодмінно враховують важливість ресоціалізації колишнього алкоголіка. На цьому етапі більшої важливості набуває підтримка близьких і рідних. Арт — і трудотерапія, групові заняття допомагають людині знайти нові інтереси в житті і способи самореалізації.

Лікування алкоголізму газом: ксенотерапия.

Лікарі використовують інертний газ ксенон. Спочатку він застосовувався для наркозу під час операцій. Використання цього газу не має протипоказань і побічних ефектів. Він має знеболювальну, протизапальну і заспокійливу дію.

Новий метод лікування алкоголізму заснований на здатності газу специфічно зв’язуватися з рецепторами і регулювати їх роботу. Він миттєво позбавляє від симптомів абстиненції, допомагає лікувати депресію і знімає тягу до алкоголю. Крім того, ксенон здатний відновлювати мозкову діяльність, порушену прийомом спиртного.

Інформаційно-трансові кодування.

Методика передбачає вивчення анамнезу і особистісних особливостей хворого, розробку індивідуальної мультимедійної програми.

Етапи сучасного методу лікування алкоголізму:

підготовчий. Включає психологічну, патопсихологічну діагностику особистості, визначення показань і протипоказань, оцінку ресурсів особистості; лікувальний етап. Новий метод лікування алкоголізму передбачає 50-хвилинний сеанс перегляду відео на екрані комп’ютера в навушниках. Відео демонструє мозок тверезої людини і алкоголіка, будує асоціативні ряди, що допомагають людині зрозуміти згубність його звички. Прихована рядок з установками на тверезий спосіб життя блокує механізми потягу до спиртного. В кінці пацієнт фіксується на стоп-кадрі у вигляді ока, що допомагає зміцнити створену в ході сеансу установку на тверезість; реабілітація. Для підтримки ефекту пацієнту рекомендовано 5-7 сеансів перегляду аналогічних кліпів, які записані на цифрових носіях.

Ефективність нового методу лікування алкоголізму підтверджується статистикою. У 79 % ремісія досягає року, у 61 % — близько півтора років. Всі учасники випробування відзначають зниження тяги до спиртного.

Лазеротерапія та інтракраніальна транслокація.

Позбавлення від залежності за допомогою лазера засноване на фізичному і рефлекторному впливі. Лазерний промінь направляється на біоактивні точки, за допомогою яких регулюються внутрішні процеси в тілі людини. Завдяки цьому новому методу лікування пацієнти позбавляються від алкоголізму, втрачаючи тягу до прийому спиртного.

Інтракраніальна транслокація заснована на нейрофізіологічному впливі на головний мозок, а саме на так звані алкогольні центри. Цей сучасний метод лікування алкоголізму створює умови для дезактивації (свого роду занурення в сон) клітин, відповідальних за тягу до спиртного. Ефект зберігається на 1-5 років.

Крім того, після інтракраніальної транслокації зовсім не можна пити, так як ймовірна парадоксальна реакція мозку. Порушується робота рухового, дихального, серцево-судинного центрів, що може привести до плачевних наслідків.

Метод Аллена Карра.

Новим методом лікування алкоголізму можна назвати систему Аллена Карра, викладену в книзі «Легкий спосіб кинути пити». Вона допомогла тисячам людей власними зусиллями, без ліків і апаратного впливу, грубого втручання в діяльність мозку і заборонних установок побороти залежність. Спробуйте і ви!

Як в Білорусі лікують алкоголіків: за паспортом, але безкоштовно або анонімно, але за 35 рублів на добу.

Найбільший заклад, де в Білорусі лікують від алкоголізму і наркоманії, — РНПЦ психічного здоров’я. Сьогодні 80% серед їхніх пацієнтів із залежністю-алкоголіки. Якщо половина з них після лікування не п’є рік, це успіх. Адже через рік тверезого життя, як правило, вже мало хто повертається до минулого досвіду.

Добу анонімного лікування від алкоголізму коштують 30-35 рублів.

Володимир Іванов, завідувач 21-м наркологічним реабілітаційним відділенням РНПЦ психічного здоров’я, зустрічає нас у холі. На дивані сидять і розмовляють двоє чоловіків, у одного з них довге темне волосся, він одягнений в косуху. У палату навпаки медсестра привезла на спеціальному візку ліки, на стінах відділення — малюнки пацієнтів.

Зараз тут — 48 хворих. Відділення заповнене практично повністю, ліжок тут 50. Більшість пацієнтів-чоловіки, жінок 11. Тут переважно лікуються люди, які страждають алкогольною залежністю. Частина з них також вживають наркотики, наприклад, спайс, солі, часто курять гашиш. Приблизно 40% хворих приїхали сюди на анонімних умовах, а це значить платно. Інших сюди направили наркологи, психотерапевти, такі пацієнти отримують допомогу безкоштовно.

РНПЦ психічного здоров’я. Тут 1562 ліжко-місця. Крім людей з залежностями, тут лікують жінок з післяпологовою депресією, пацієнтів з психічними розладами і девіантною поведінкою, старечою деменцією.

Добу платного лікування у відділенні коштують 30-35 рублів. А в середньому ліжко-місце в наркологічному відділенні по країні обходиться державі в районі 200 рублів на добу. Курс лікування від алкоголізму 21-28 днів, проте «платники» часом закінчують його раніше, щоб заощадити гроші. При цьому якщо пацієнт вважає, що він вже здоровий, і лікарі з цим згодні, його можуть виписати і раніше.

Анонімне лікування найчастіше віддають перевагу жителі Мінська. Звернутися до лікарів така людина може навіть без паспорта.

Середній вік хворих на алкоголізм у відділенні-25-45 років.

— Частина страждаючих алкоголізмом помирає, не доживають до пенсійного віку. Ми з підлітками практично не працюємо, хоча серед них хворі на алкоголізм теж є, — каже Володимир Іванов.

Він зауважує, що з часом в Білорусі стало багато пивних алкоголіків, особливо серед жінок. При цьому пивний алкоголізм розвивається, якщо випивати більше літра пива в день. На думку заввідділенням, розвиток чужого для білорусів пивного алкоголізму стався через » лобіювання пивного виробництва і того, що пиво довгий час в суспільстві не вважали алкогольним напоєм ».

Володимир Іванов, завідувач 21-м наркологічним реабілітаційним відділенням РНПЦ психічного здоров’я.

Фахівець упевнений, що будь-яка залежна людина насправді прагне не до алкоголю або наркотиків. Він хоче змінити свій емоційний стан.

— Людину можна навчити боротися з цим і відчувати досить сильні емоції, не вживаючи алкоголь і наркотики, — упевнений він.

Бажання пити зменшують за допомогою лікування киснем.

Лікують від алкоголізму і наркоманії в РНПЦ не тільки за допомогою ліків, але і фізіотерапії, і психотерапії. Після реабілітації люди ходять в групи підтримки і продовжують психотерапію.

Якщо людина була в запої два-три дні, перестав пити і йому погано, очищають організм від шлаків в тому числі в барокамері. У спеціальній закритій колбі пацієнт лежить протягом 40 хвилин і вдихає кисень під підвищеним тиском. Тиск там такий, як при зануренні під воду на глибину три-п’ять метрів. З барокамери пацієнт спілкується з медсестрою по спеціальному телефону. Для пацієнтів РНПЦ за показаннями таке лікування киснем безкоштовне.

Барокамери для лікування киснем.

Після процедури клітини насичуються киснем набагато краще, ніж без неї, зменшується бажання вживати алкоголь, поліпшується сон.

— Одна жінка говорила, що навіть шкіра на обличчі підтягнулася — — розповідає Інна Якубович, завідуюча відділенням гіпербаричної оксигенації (лікування киснем під підвищеним тиском. — Прима. TUT.BY ) РНПЦ психічного здоров’я.

Хворим показано до десяти процедур в барокамері. Але скористатися ними можуть не тільки люди з залежностями і психічними розладами, а навіть ті, хто відчуває звичайну втому, перестав спати ночами, у кого порушився апетит і погіршився настрій. Протипоказання — епілепсія, судомний синдром і боязнь закритого простору.

Апарат МРТ, на якому досліджують пацієнтів РНПЦ психічного здоров’я.

Крім барокамери пацієнти РНПЦ ходять на голкорефлексотерапію і в спортзал.

За 20-25 років можна вийти на 6-7 літрів алкоголю на душу населення в рік.

На диспансерному обліку в країні на 1 серпня 2017 року перебувають близько 164 500 хворих на алкоголізм. При цьому в Мінську — близько 35 тисяч осіб, серед них близько 5 тисяч — неповнолітні. Але вони перебувають на профілактичному обліку, і мова йде про підлітків які спробували алкоголь один-два рази. Серед цих п’яти тисяч, за словами завідувача сектором наркології організаційно-методичного відділу РНПЦ психічного здоров’я Володимира Максимчука , 25-30 осіб, у яких хвороба чітко виражена.

Володимир Іванов упевнений, що білоруси — не сама питуща нація, і за його спостереженнями, в країні стали пити менше. Чому? Відповіді на це питання він не знає і каже, що знайти якесь пояснення могли б учені, які провели дослідження.

— У нас п’ють приблизно так само, як у всьому світі. Сказати, що у нас зловживають алкоголем більше, ніж у Литві чи Німеччині, не можу. А п’ють у нас, тому що алкоголь надзвичайно доступний. Він дешевий в продовольчому кошику. При цьому магазини на кожному розі. Чому ж не пити в такому випадку? — каже він.

За даними ВООЗ, в 2016-му білоруси випили 16,4 літра алкоголю на людину, і це друге місце в світі після Литви. За інформацією Белстата, в минулому році у нас доводилося 8,8 літра на душу населення.

Як в цілому побороти алкоголізм в країні, Володимир Іванов знає вже давно. Правда, багаторічне обговорення одних і тих же речей стало для нього нудним.

— Я навіть перестав куди-небудь ходити, тому що говорити одне і те ж, чесно кажучи, набридло. У наркології відомо вже все. Нічого нового ви не відкриєте. Що потрібно зробити? Повинна бути збалансована ціна на алкоголь. У роки моєї молодості, а це 40-45 років тому, пляшка горілки коштувала 2 рубля 87 копійок, на 13 копійок купувався плавлений сирок. При цьому буханець хорошого хліба коштував 20 копійок, кілограм м’яса курчати-бройлера-70 копійок. Подивіться, який розрив цін ( зараз півлітрова пляшка горілки в магазині коштує 7-8 рублів, кілограм курячого м’яса дешевше. — Прима. TUT.BY )? Ціна була збалансована. Також потрібно скоротити кількість місць торгівлі алкоголем і проводити грамотне санітарне просвітництво з дитсадівського віку. Людям треба пояснювати, що таке алкоголь, як його можна і не можна використовувати. При цьому віковий ценз на продаж алкоголю треба підвищити до 21 року. Все це відомо, написано і переписано. Це питання тільки політичної волі. Якщо приймається рішення, то за 20-25 років можна вийти на оптимальний рівень споживання алкоголю, на 6-7 літрів. Нижче він все одно не опуститься в нашій алкогольній культурі.

Головний нарколог Моз Іван Коноразов.

Моз, зі свого боку, пропонує обмежити час продажу алкоголю, в тому числі і пива, по всій країні та реалізовувати його лише з 9 ранку до 23 години вечора. Після цього часу його можуть продавати тільки в кафе і ресторанах.

— Ми разом з МВС відстежували статистичну інформацію. Є чітка доказова база, що більшою мірою злочину вночі і пізно ввечері пов’язані з вживанням алкоголю. Їх роблять вже напідпитку люди, — пояснює головний нарколог Моз Іван Коноразов .

При цьому відомство пропонувало продавати на АЗС тільки сувенірну алкогольну продукцію.

На думку Івана Коноразова, акцизи на міцний алкоголь також повинні бути підвищені.

— Коли міцний алкоголь коштує дорого за рахунок акцизів, відбувається зниження загального обсягу споживання алкоголю, а відрахування до бюджету за рахунок вартості акцизів зростає.

Новинки лікування алкогольної залежності. Медикаментозне лікування алкоголізму: класифікація ліків. якщо відкладати лікування запою — ситуація значно погіршиться.

Способи лікування алкоголізму. Методи боротьби із захворюванням за допомогою психотехнік «Довженко» та «Шичко», шляхом кодування, народними засобами та медичними препаратами.

Психологічні методи боротьби з алкоголізмом.

Незалежно від виду захворювання, його лікування завжди починається з роботи над підсвідомістю людини. Тут неможливо домогтися успіху, поки залежний від алкоголю сам не побажає позбутися своєї тяги. Для цього психотерапевт використовує різні способи, найпопулярнішими з яких є методики «Довженка» і «Шичко». Вони засновані на гіпнозі і мають на увазі кодування за допомогою навіювання.

Лікування алкоголізму методом «Довженка»

Ця програма була розроблена ще в СРСР і офіційно почала застосовуватися з 1984 року. На практиці її ефективність становить не менше 87%. Важливо і те, що вона етична, не принижує людину. На відміну від використання медпрепаратів, в цьому випадку не виробляється відраза до алкоголю на фізичному рівні. Тому хворому буде завжди комфортно в оточенні випивають людей. Цей варіант підходить всім, крім тих, хто несприйнятливий до гіпнозу.

Для того, щоб вдатися до методу лікування алкоголізму по Довженко, потрібна письмова згода пацієнта або його найближчих родичів. Обов’язкова умова — абсолютна тверезість людини. Тому він повинен виключити зі свого життя алкоголь як мінімум за 1-2 тижні до сеансу. Мова йде не тільки про напої, але і про різні ліки на основі спирту. Для лікування таким способом вік повинен бути більше 22 років.

Сеанс проходить приблизно наступним чином:

новинки лікування алкоголізму

На першому етапі доктор з’ясовує готовність пацієнта до проходження лікування і визначає ступінь його сугестивності. Для цього проводиться індивідуальна бесіда тривалістю не більше 20 хвилин. На другому етапі хворого налаштовують на успішне вирішення проблеми. Перед ним ставлять конкретні завдання, емоційно розповідають про наслідки алкогольної залежності, намагаючись донести їх трагічність. Таким чином виробляється установка на здоровий спосіб життя. Це основна частина кодування, під час якої психотерапевт використовує елементи гіпнозу і методику навіювання. Все це дозволяє закріпити вироблені до цього установки. Важливим тут моментом є озвучування терміну, протягом якого пацієнт буде вести здоровий огляд життя. Зазвичай мова йде про один рік, після чого при необхідності процедура повторюється. Для повного вирішення проблеми потрібен всього лише 1 сеанс тривалістю до 2,5 годин. Щоб лікування було більш ефективним, перед його початком рекомендується провести детоксикацію організму.

Лікування алкоголізму за методом «Шичко»

Цей метод лікування алкоголізму також заснований на впливі словами і наочними прикладами на психіку людини. Він складається з 6 кроків і вимагає від хворого активної участі в лікуванні. На відміну від Довженка, Шичко передбачив більш тривалу терапію, яка може зайняти кілька тижнів або навіть місяців. Сенс її полягає в очищенні свідомості від алкоголю, і для цього гіпноз майже не застосовується, в результаті пацієнт сам приходить до бажанням стати здоровим.

Метод Шичко» виглядає так:

В першу чергу необхідно відобразити себе на фото. За весь час лікування це потрібно зробити приблизно 3 рази — на 10-й, 30-й і 100-й день. Потім рекомендується уважно вивчити на знімку зміни в зовнішності. Обов’язково слід проводити паралель з тим, що було раніше. Лікар повинен з емоційним забарвленням розповісти про важливі зміни в житті пацієнта і акцентувати на них увагу. Щоб лікування алкоголізму було ефективним, на цьому етапі хворий з допомогою психолога описує свій спосіб життя, і психіатр в письмовій формі фіксує всю історію. Ця процедура називається збором анамнезу, і тут важливо максимально докладно викласти всі події, які відбулися з хворим з самого початку зловживання спиртним. Необхідно провести межу між тим, що було до і що стало після. У цей час слід з’ясувати відчуття пацієнта від вживання алкоголю, дізнатися, які матеріальні втрати він зазнав і якою була на все це реакція близьких. Також важливо оцінити існуючі проблеми в соціумі — з колегами на роботі, з однокурсниками або однокласниками в навчальному закладі. Загострити увагу потрібно на емоційному стані пацієнта і на його захворюваннях. На третьому етапі аналізують отримані результати. За рекомендаціями Г. А. Шичко для цього знадобиться щоденник. У ньому потрібно щодня записувати всі свої відчуття від алкоголю і зустрічей з колишніми товаришами по чарці, емоції, плани на майбутнє і поточні рішення. Зроблені позначки необхідно час від часу перечитувати вголос і порівнювати з більш ранніми записами. Цей крок має на увазі з’ясування ступеня власної сугестивності. З цією метою потрібно якомога зручніше розташуватися в кріслі, покласти ліву руку на коліно, вимовити подумки кілька разів, що вона нерухома, і спробувати підняти її. Якщо вона насилу відірветься від тіла, це означає, що хворий схильний до гіпнозу. На цьому етапі пишуться тексти з установкою на тверезість і огиду до алкоголю. У них повинні описуватися тільки позитивні моменти, то, як змінилося життя пацієнта після розставання зі спиртним. Читають ці нотатки кожен день, в ідеалі їх треба завчити і час від часу повторювати про себе. Особливо це потрібно робити при появі тяги до алкоголю. Це заключний етап в лікуванні алкоголізму, на ньому закріплюють отримані результати. З цією метою рекомендується читати спеціальні книги про шкоду нетверезого способу життя, небезпеки і наслідки такої поведінки. Дуже добре допомагає і відвідування груп анонімних алкоголіків, де кожен вилікувався ділиться своїм досвідом. Також рекомендується знайти якесь хобі і зайнятися спортом — велогонками, бігом, плаванням, йогою. Боротьба з алкоголізмом завжди закінчується підведенням підсумків, для чого пацієнтові пропонується написати заключний твір про пройденому шляху і свої досягнення. Не менш важливо пройти комплексне обстеження і позбутися від супутніх захворювань.

Кардинальні способи боротьби з алкоголізмом.

Коли психотерапевти не в силах впоратися з ситуацією — а це в основному буває вже на 3-4 стадії — на допомогу приходить кодування від алкоголізму лазером або медпрепаратами. На відміну від запропонованих вище методик, ці не вимагають наявності у пацієнта особливого бажання до одужання. Вони засновані на принципі: «Вип’єш — можеш померти». Таким чином, акцент робиться на загрозі для життя від вживання спиртних напоїв.

Кодування від алкоголізму лазером.

Цей метод заснований на впливі випромінювання на біологічно активні точки на тілі хворого. Цей спосіб не підходить при цукровому діабеті, онкології, загостренні інфекційних захворювань, важких формах психічних відхилень. За силою хворобливих відчуттів ця процедура нагадує голковколювання. Проникаючі глибоко в шкіру промені знижують збудливість ділянок головного мозку, що відповідають за тягу до алкоголю.

Така кодування є неінвазивної, в ході її виконання шкіра не травмується і опіки виключаються. Для її проведення не потрібно приміщення пацієнта в стаціонар, все проходить амбулаторно. Використання лазера не призводить до ускладнень у вигляді алергічних реакцій, інфікування і т. д. Найчастіше його комбінують з методом «Довженка».

Процедура проводиться в три етапи:

Людину виводять із запою за допомогою спеціальних медичних препаратів, в тому числі і шляхом установки крапельниць. Здійснюється ретельна комп’ютерна діагностика всього організму, дозволяє виявити приховані захворювання, які можуть перешкоджати успішному лікуванню. На цьому етапі доктор визначається з потрібними ділянками, частотою випромінювання і знаходить на тілі біологічно активні точки. Після цього протягом 15-20 хвилин їх опромінюють. Стабільні результати можна отримати лише через 7-10 процедур. Їх кількість залежить від стадії захворювання; на початкових зазвичай все набагато простіше, ніж на запущених. Для кращого ефекту можна поєднувати різні методи лікування алкоголізму.

Лікування алкоголізму голковколюванням.

Про голкорефлексотерапії було відомо ще за 2500 років до нашої ери; ця техніка з’явилася в Китаї. В боротьбі з алкоголізмом вона ефективна тільки на 1-2 стадії. Суть цього методу полягає в зменшенні тяги до спиртних напоїв допомогою придушення або активізації потрібних ділянок тіла за допомогою голок. Зазвичай мова йде про точки за вухом, на шиї, попереку.

В ході сеансу акупунктури, як ще називають голковколювання, доктор різкими рухами вводить на глибину до 1-2 см одноразові стерильні голки. Зазвичай вони зроблені зі сталі і мають діаметр від 0,3 до 0,4 мм, через що хворобливі відчуття практично виключені. Тут задіюються техніки обертання, вібрації, масування потрібних точок. Голки не виймаються до тих пір, поки не буде вставлено потрібну їх кількість.

Під час процедури хворий може відчувати невеликий дискомфорт, який виражається у оніміння, поколювання, розпирання оброблюваних зон. Це є хорошим знаком, що говорить про повне дотримання методики.

Вона має на увазі відвідування доктора 10-15 разів; кожен сеанс триває від 15 до 60 хвилин. Її використання дозволяє поліпшити кровообіг в тканинах, запустити процес детоксикації організму та врівноважити емоційний стан хворого.

Лікування алкоголізму медичними препаратами.

В першу чергу з організму необхідно вивести отруйні його речовини. З цією метою пацієнту призначають абсорбуючі препарати для прийому всередину і введення в кров допомогою крапельниць. На цьому етапі актуальним буде застосування натрапив, сульфату магнію, унітіолу. Якщо присутня підвищена тривожність, то прописуються заспокійливі краплі.

Після очищення крові від алкоголю правильним буде провести кодування засобами «Антабус», «Дисульфірам», «Тетурам». Величезне значення має дотримання дієти з великою кількістю мінеральної води, морської солі, свіжих соків. Одночасно з цим корисно приймати сечогінні препарати. При сильному виснаженні і відсутності апетиту виправдано призначення невеликих доз інсуліну.

Розглянемо більш докладно існуючі методи:

Блокування опіоїдних рецепторів . Воно необхідне для придушення задоволення від прийняття спиртного. Для цього застосовуються препарати від алкоголізму «Вівітрол», «Налтрексон» і їх аналоги. Перший потрібен для введення внутрішньом’язово, а другий зазвичай приймається всередину. Курс лікування становить 1-2 тижні. Умовно-рефлекторна терапія . Ця процедура спрямована на вироблення неприйняття організмом алкоголю, що проявляється у вигляді блювоти на його запах або смак. Для цього використовують «апоморфін» для ін’єкцій, відвар баранца, трохи спирту. Препарати застосовують щодня або через добу. Ця методика особливо ефективна в лікуванні жіночого алкоголізму на 1-2 стадії. Сенсибілізуюча терапія . Цей метод заснований на придушенні тяги до спиртних напоїв і створення умов, придатних для відмови від них. Для цього хворому роблять ін’єкції Еспераля і дають Тетурам. Мета доктора полягає в придушенні потягу до алкоголю і створенні умов для утримання від вживання спиртного. Поліпшення можливе лише при проведенні процедури в стані несильного алкогольного сп’яніння, що тягне за собою підвищення ризику фатального результату. Саме тому перед відвідуванням доктора пацієнта і його рідних просять дати письмову угоду на лікування. Імплантація. Вона використовується для кодування медичними препаратами. Для цього в шкіру, коли в крові пацієнта є алкоголь, імплантують таблетки або капсули (Торпедо, Еспераль). В результаті прийому спиртного виникає сильна нудота, температура тіла, відчуття задухи. Все це повинно налякати пацієнта і налаштувати на життя в тверезому стані. З огляду на сказане вище, хворий під час лікування повинен перебувати в стаціонарі під наглядом лікарів.

Зверніть увагу! Лікування принесе свої плоди тільки при тісній співпраці пацієнта, його рідних і доктора.

Народне лікування алкоголізму.

Ці способи самі по собі абсолютно неефективні, їх використовують лише на додаток до офіційних методик. Тут підходять різні настої і відвари на рослинній основі, продукти харчування. Мова йде про любистку, лавровому листі, яблуках, меді, корені копитня Європейського, звичайної харчової соді. Все це необхідно застосовувати з великою обережністю і тільки після узгодження плану лікування з лікарем.

Пропонуємо кілька найпопулярніших засобів:

Трав. Приготуйте суміш з полину гіркого (1 ч. л.), золототисячника (1,5 ч. л.) і чебрецю повзучого (3 ч. л.). Залийте 2 ст. л. маси 200 мл окропу і дайте їй постояти 2 години. Беруть готовий настій 3-х місячним курсом по 1 ст. л. тричі на добу. Такі трави від алкоголізму, звичайно ж, повністю від нього не виліковують, але значно полегшують боротьбу з цим захворюванням. Сода. Розчиніть в склянці гарячої води 1 ч. л. цього інгредієнта і випийте натщесерце. Повторюйте процедуру протягом 7 днів. Цей рецепт не підходить при виразці шлунка і кишечника, гастриті і коліті. Мед. Після припинення прийому алкоголю хворому потрібно з’їсти натщесерце 7 ст. л. цього продукту. На наступний день цю кількість зменшують на 1 ст. л., і так протягом усього тижня. Якщо пацієнт страждає від цукрового діабету, то такий спосіб слід виключити. Лавр. Залийте окропом (200 мл) подрібнений корінь рослини (1 шт.), змішаний з 3-5 листами. Далі накрийте суміш кришкою і поставте на тиждень в тепле місце. Коли вона настоїться, процідіть її і пийте кожен день по 20 мл настоянки. Гарбуз. Очистіть її від насіння ,яке (150 г) потрібно висушити, подрібнити в блендері або кавомолці, залити горілкою і настоювати тиждень. Кожен день, бажано натщесерце, хворий повинен випивати як мінімум по 50 мл настою. У підсумку він викличе у нього порушення стільця, нудоту і навіть блювоту, що сприятиме відразі до будь-яких алкогольних напоїв. Як лікувати алкоголізм — дивіться на відео:

Перед тим як вилікувати алкоголізм, доктору потрібно дуже серйозно попрацювати над емоційним станом свого пацієнта. Адже навіть найдосвідченіші лікарі не дають гарантії вирішення проблеми назавжди, тут все залежить від сили бажання хворого.

Алкоголізм – важка хвороба, яка впливає на всі сфери життя хворого. Якщо вірити статистиці, більше 60 % сімей розпадаються саме через надмірну тяги одного з подружжя до міцних напоїв. Головна трудність в лікуванні алкоголізму – неготовність пацієнта визнати, що він став залежним від спиртних напоїв і самостійно впоратися з проблемою не може. Якщо така людина і погоджується на лікування, то тільки в домашніх умовах, що теж досить добре.

У більшості випадків амбулаторне лікування алкогольної залежності проводиться за допомогою медикаментозних методів, але це не означає, що хворому не доведеться докладати зусиль для досягнення результату. Як раз навпаки – саме від того, наскільки людина і оточуючі його люди серйозно поставляться до призначень лікаря, залежить кінцевий результат.

Можливість домашнього лікування визначається лікарем-наркологом. Головним критерієм вибору є занедбаність проблеми і стадія алкоголізму, діагностована у хворої людини. Родичі таких пацієнтів повинні розуміти, що терапія в домашніх умовах не відноситься до серйозних методів, тому чекати чарівних результатів від такого підходу при 3 стадії алкоголізму не варто.

Всього виділяють 3 стадії згубної залежності. Від того, на якій саме стадії знаходиться пацієнт, залежить обрана лікувальна тактика.

Перша стадія (початкова)

На початковій стадії алкоголізму пацієнту ще можна допомогти за допомогою медикаментозних методів. Основними симптомами патології, які повинні стати сигналом для негайного відвідування нарколога, є:

прийом алкогольних напоїв більше 3 разів на тиждень; відсутність захисної реакції організму (блювоти, нудоти від вживання спиртного); збільшення кількості випитого для настання сп’яніння (замість 100 мл горілки для сп’яніння потрібно 300-400 мл); періодичні проблеми з пам’яттю (людина не пам’ятає, що з ним відбувалося під час вживання спиртного); постійний пошук приводів (найчастіше надуманих) для випивки.

Людина стає дратівливою, хоча до агресії поки не доходить. Можуть з’являтися і зовнішні ознаки: темні кола під очима, набряки на обличчі і кінцівках, почервоніння шкіри.

Друга (середня) стадія.

На даному етапі хвороба впевнено прогресує, і умовити людину зупинитися практично неможливо. Людина стає стійким до підвищених доз алкоголю, при цьому в більшості випадків у нього зберігається працездатність. Періоди пияцтва стають довшими і вже не обмежуються одним днем. Часто виникає передзапійний стан, коли алкоголь вживається протягом 2-3 днів поспіль.

Одночасно з фізичною потребою у хворого формується психологічна залежність (виробляється взаємозв’язок «алкоголь – гарний настрій»), боротися з якою можна тільки за допомогою кваліфікованого психолога або психотерапевта.

Третя (заключна) стадія.

Третя стадія-період повної соціальної та фізичної деградації людини, яка закінчується розвиток смертельно небезпечних захворювань (найчастіше з них – цироз печінки). У пацієнта часто трапляються приступи білої гарячки (медична назва – алкогольний делірій) – стану психозу, що виникає після виходу із запою. Людина стає соціально-небезпечним, так як перестає контролювати свої дії і вчинки. Більшість побутових злочинів скоюється саме в стані алкогольного делірію.

Медикаментозне лікування алкоголізму 3 стадії неефективно. Повернути хворого до нормального життя потрібна тривала терапія у спеціалізованих наркологічних клініках, але навіть приміщення пацієнта в стаціонар не гарантує позитивного результату.

Статистика успішного лікування алкогольної залежності в домашніх умовах виглядає наступним чином:

Важливо! Боротися пияцтвом за допомогою медикаментів можна тільки на 1 і 2 стадіях. Перед початком лікування потрібно обов’язково отримати консультацію фахівця, так як деякі ліки мають протипоказання і можуть викликати серйозні побічні ефекти.

Медикаментозне лікування алкоголізму: класифікація ліків.

новинки лікування алкоголізму

Препарати, які можна використовувати для лікування алкогольного синдрому в домашніх умовах, діляться на три групи:

засоби, що допомагають боротися з тягою до випивки (пригнічують психологічну і фізичну залежність); ліки, що викликають неприйняття і відразу до спиртного; препарати для зниження інтоксикації, викликаної тривалим прийомом алкоголю.

Ці ліки можуть призначатися окремо або комбінуватися один з одним. Схему лікування слід підбирати індивідуально, так як універсальних методів лікування алкоголізму не існує. Препарати, які дають стабільно хороші результати у одного пацієнта, може абсолютно не підійти іншим хворим, тому терапія повинна контролюватися фахівцем на всіх етапах.

Препарати, що викликають фізичне неприйняття алкоголю.

Ліки даної групи можна приймати тільки після консультації з фахівцем. Найважливішою умовою терапії із застосуванням цих препаратів є повна відмова від алкоголю. Справа в тому, що якщо хворий, який отримує терапію подібними препаратами, вип’є навіть незначна кількість спиртного, настає сильна інтоксикація організму, що вимагає надання невідкладної медичної допомоги. Якщо людина не отримає реанімаційні заходи своєчасно, великий ризик коми і летального результату.

Не завжди рідні можуть проконтролювати поведінку людини, що страждає алкогольною залежністю, тому важливо знати симптоми інтоксикації, спричиненої змішанням сильнодіючих ліків і алкоголю. Визначити, що пацієнт прийняв «міцний напій і потребує термінової допомоги, можна за такими ознаками:

сильна блювота фонтаном; попадання жовчних кислот в ротову порожнину; напад асфіксії (задухи); холодний липкий піт.

Важливо! Зазначені симптоми дуже небезпечні для життя людини, тому не можна призначати ліки, що викликають огиду, якщо у хворого немає сильного і усвідомленого бажання зав’язати з пагубною звичкою.

«Колме»

Досить ефективний препарат для лікування алкоголізму, що випускається у формі крапель. Діюча речовина – цианамид. Якщо хворий прийме навіть мінімальну кількість алкоголю, ціанамід вступить в хімічну реакцію з етанолом і буде активно брати участь у метаболічних процесах. Одночасно з ці в крові пацієнта буде підвищуватися рівень ацетальдегіду. Саме цей ефект і викликає стійку огиду до запаху і смаку спиртних напоїв.

Приймати даний засіб потрібно 2 рази на день. Разова доза розраховується індивідуально і може становити від 12 до 25 крапель. Важливо приймати препарат, дотримуючись строгий часовий інтервал між прийомами, рівний 12 годинах.

Тривалість лікування залежить від стану пацієнта і наявності позитивної динаміки (при її відсутності препарат відміняється).

Лікування за допомогою крапель «Колме» протипоказано вагітним і годуючим жінкам, особам віком до 18 років, а також пацієнтам з наступними захворюваннями:

патології судин та серця (вади серця, ішемічна хвороба); цироз і інші важкі ураження печінки; ниркова недостатність; захворювання органів дихання (включаючи бронхіальну астму).

Для досягнення стійкого лікувального результату зазвичай достатньо одного курсу терапії.

Але Колме вже давно відсутня на російському ринку і його неможливо придбати в аптеках. Аналогічний Колмі за хімічним складом препарат Мідзо. Засіб викликає короткочасну сенсибілізацію організму до алкоголю, яка проявляється низкою неприємних відчуттів (нудотою, гіперемією шкірних покривів, рясним потом, почастішанням серцевих скорочень). Препарат безпечний, не має смаку, кольору і запаху, що дозволяє забезпечити непомітний прийом. Завдяки формі крапель його легко додати в їжу або напої.

«Еспераль»

Еспераль-це найпопулярніший препарат для лікування алкогольної залежності в амбулаторних умовах.

Найпопулярніший препарат для лікування алкогольної залежності в амбулаторних умовах. Ліки випускається у формі таблеток та гелю, призначеного для імплантації для шкіри (спеціалізований гель «Еспераль» використовується тільки в наркологічних стаціонарах). Діюча речовина препарату – дисульфірам. Його дія подібна цианамиду: при взаємодії з етанолом дисульфірам вступає в метаболічні процеси, в результаті чого молекули етанолу не розщеплюються і потрапляють у кров у незміненому вигляді, викликаючи сильну інтоксикацію.

Максимальний результат спостерігається через 12 годин після прийому таблеток. Дія препарату зберігається протягом 14 днів після припинення лікування, тому важливо витримувати інтервал не менше 2 тижнів між терапією дисульфірамом та цианамидом.

Приймати «Еспераль» потрібно 1 раз в день в ранкові години. Разова доза – 500 мг (1 таблетка). Поступово дозу слід знижувати до 250 мг. На завершальному етапі лікування хворий приймає 125 мг до повної відміни препарату. Завершальний етап тривалий і може досягати 1-3 років. Прийом ліків повинен бути щоденним.

Важливо! Через 7-10 днів після початку лікування хворому проводиться алкогольна проба, на підставі якої коригується схема лікування.

Протипоказано лікуванням медикаментами на основі дисульфіраму особам з цукровим діабетом, психічними захворюваннями, епілепсією та іншими важкими патологіями неврологічного характеру (включаючи судомний синдром), а також захворюваннями печінки. При недостатньої вироблення тиреоїдних гормонів і проблеми з нирками «Еспераль» призначається з підвищеною обережністю і приймається тільки під контролем лікаря.

«Тетлонг 250»

Ще один препарат на основі дисульфіраму. «Тетлонг 250» добре зарекомендував себе в лікуванні хронічних форм алкогольної залежності. Засіб випускається у формі розчину для внутрішньом’язових ін’єкцій, які можна ставити в домашніх умовах (при цьому важливо дотримуватися призначення і рекомендації лікаря).

Ін’єкція ставиться глибоко в сідничний м’яз, ліки вводиться повільним способом. Курс лікування складається з 10-12 ін’єкцій на рік (приблизно 1 укол на місяць).

Під час лікування у хворого можуть спостерігатися побічні ефекти, наприклад:

першіння і сухість в горлі; Періодичне бажання відкашлятися; почуття тривожності і страху.

Важливо! Поява будь-яких побічних ефектів на тлі лікування є приводом для звернення до лікаря. У більшості випадків перераховані реакції проходять самостійно, але іноді пацієнту потрібна корекція лікувальної схеми.

Препарати для зниження тяги до алкоголю.

«Вивитрол»

Препарат, який впливає на опіоїдні рецептори і блокує їх чутливість. Згодом хворий перестає отримувати задоволення від алкоголю, в результаті формується нова позитивна звичка, що вимагає закріплення.

«Вівітрол» випускається у формі порошку, з якого готується суспензія для внутрішньом’язового введення. В місяць хворий отримує 1 ін’єкцію. Тривалість лікування визначається строго індивідуально. Перед введенням препарату пацієнт обов’язково проходить пробу на чутливість до компонентів препарату.

«Пропротен-100»

Універсальний і дуже ефективний препарат для лікування хронічної алкогольної залежності. Він часто використовується для виведення з запою і усунення симптомів похмільного синдрому. Після прийняття ліків у хворого поліпшується мозковий кровообіг, знижується рівень інтоксикації, проходить головний біль, припиняється тремор кінцівок.

«Пропротен-100» проводиться на основі очищених антитіл до мозгоспецифическому білку, тому він позитивно впливає на якість сну і психоемоційний стан людини. Тканини мозку краще забезпечуються киснем, зникають ознаки гіпоксії, підвищується стійкість до дії токсичних речовин.

Для лікування алкоголізму препарат приймають 1 раз на день до прийняття їжі. Разове дозування-1-2 таблетки. Курс лікування становить 2-3 місяці, але точну тривалість прийому визначає лікар.

Цей засіб відноситься до групи харчових добавок – додаткового джерела магнію, селену та інших мінеральних солей, а також вітамінів групи B. Препарат приймається курсових прийомом (протягом 30 днів). За цей час вдається нормалізувати роботу внутрішніх органів, налагодити процеси кровообігу і очистити кров від токсинів і інших небезпечних речовин.

Зниження тяги до алкоголю досягається за рахунок загального оздоровлення і зміцнення здоров’я, а також нормалізації настрою. Приймати «Балансин» потрібно по 1 таблетці в день.

Підтримуюча (допоміжна) терапія.

Одночасно із застосуванням медикаментів для усунення залежності важливо забезпечити підтримку внутрішніх органів, які працюють буквально «на знос», особливо якщо чоловік зловживав спиртними напоями протягом тривалого періоду. Прийом додаткових ліків дозволяє зменшити ступінь інтоксикації і відновити обмінні процеси в органах та тканинах.

Додатково до основної терапії можуть призначатися такі препарати:

Для купірування болів можна використовувати «Парацетамол» або кошти на основі ібупрофену. Гліцин допоможе відновити роботу мозку, поліпшити стан кровоносних судин і провідність кисню в м’язові волокна.

Не можна забувати і про вітаміни. Люди з хронічною алкогольною залежністю відчувають гостру нестачу корисних елементів, тому важливо забезпечити достатнє надходження вітамінів і мінералів. Враховуючи, що початковий період лікування часто супроводжується блювотою і нудотою, урізноманітнити харчовий раціон навряд чи вийде, тому потрібно проконсультуватися з лікарем про вибір вітамінно-мінерального комплексу. Його можна приймати після проходження курсових ін’єкцій вітамінів групи B, так як в них виснажений алкоголем організм потребує найбільше.

Лікування алкоголізму будинку: основні правила.

Відмова від алкоголю повинна бути повною. Це стосується не тільки залежної людини, але і членів його сім’ї. Якщо в будинку хтось буде випивати, або в барі буде прихована пляшка вина, хворий не зможе впоратися зі своїм бажанням. Достатнє споживання чистої води вкрай важливо для боротьби з алкоголізмом. Рясний питний режим допоможе швидше вивести з організму токсини і поліпшити самопочуття пацієнта, що позитивно позначиться на зниженні тяги до алкоголю. Харчування має бути калорійним і різноманітним. Слід уникати жирних продуктів, копченостей і маринадів, так як вони негативно впливають на уражену печінку. А ось від солодкого відмовлятися не варто – вуглеводи допоможуть поліпшити настрій і справитися з головним болем (в розумних межах, звичайно). На сон має відводитися не менше 8-10 годин. Якщо дозволяють умови, рекомендується ввести хворому денний сон. Для успішної боротьби з згубною пристрастю організм повинен відновити витрачені на пияцтво сили. Зарядка і прогулянки – обов’язкова частина лікувальної тактики. Прогулянки допоможуть усунути гіпоксію тканин, якої страждають майже всі алкоголіки, а вправи позитивно позначаться на обмінних процесах і тонусі м’язів.

Люди, які захворіли на алкогольну залежність, вважаються «втраченими для життя». І головною умовою для людини, що вилікувався від алкоголізму, є подальша повна відмова від вживання спиртного. В іншому випадку, навіть незначна доза алкоголю, зведе нанівець все лікування і відновить бажання випити в багаторазовому ступені.

Кожен алкоголік може подолати свою недугу, за умови повної зміни самого себе і свого ставлення до життя. У будь-якому випадку, передбачається відмова від алкоголю під час процедур і після їх проведення, фактично, назавжди. Самі методи є лише початковою сходинкою на шляху цього складного процесу.

Проблема позбавлення від алкогольної залежності завжди вирішується комплексно. Основні методи лікування алкоголізму умовно поділяються на медикаментозне і психологічний вплив. Насправді вони органічно доповнюють один одного на всіх етапах, дозволяючи отримати максимальний ефект.

Одним з основних методів лікування по праву вважається кодування. В його основі лежить вселена заборона, що викликає страх вживання алкоголю. Його ефективність обумовлена ступенем сугестивності того чи іншого пацієнта. Незважаючи на все розмаїття даних способів, слід зазначити найбільш популярні варіанти:

При звичайному кодуванні психіка хворого приводиться до потрібного стану.Одночасно, проводиться введення в підсвідомість певного коду, у вигляді програми, що поліпшує в певних напрямках. В кінцевому підсумку формується байдуже ставлення до алкоголю з одночасною забороною на його вживання. В основі заборони лежить загроза нанесення шкоди фізичному і психічному здоров’ю у випадках його порушення. Для нейрофізіологічного кодування застосовуються електромагнітні імпульси з певною частотою і довжиною хвилі. Вони впливають на задані центри мозку, значно зменшуючи тягу до спиртного, знімають подразнення і депресію. Необхідний ефект досягається протягом декількох сеансів. Электростереокодирование відрізняється більш потужним впливом на мозкові центри, що викликають тягу до спиртного. Після цього методу, прийом алкоголю вкрай небажаний через можливі серйозні порушення функцій життєвих органів, аж до летального результату.

Досить ефективно застосовуються і інші методи. Наприклад, за допомогою голкорефлексотерапії виявляється вплив на біологічно активні точки, наявні на тілі людини. Крім спеціальних голок, допускається застосування лазера, електричних імпульсів і електромагнітних хвиль з певною частотою. Непогані результати дає гіпноз, коли лікувальний вплив проводиться під час сну. Сеанси проводяться кілька разів, щоб краще закріпити реакцію відрази до алкоголю.

Найефективніші методи лікування алкоголізму полягають в медикаментозному впливі, із застосуванням препаратів, що містять тетраетилтіурамдісульфід. Серед них, найбільш відомі Еспераль і Торпедо. Після застосування цих препаратів, значно посилюються неприємні відчуття після вживання алкоголю. Завдяки їм, прийом спиртного стає абсолютно неможливий фізично, а в багатьох випадках несе в собі смертельну небезпеку.

В сучасних умовах розроблені досить ефективні методи лікування алкогольної залежності, успішно застосовуються на практиці.

Для ефективного лікування алкоголізму фахівці радять засіб «AlcoLock» . Цей препарат:

Усуває тягу до алкоголю Відновлює пошкоджені клітини печінки Виводить токсини з організму Заспокоює нервову систему, Не має смаку і запаху Складається з натуральних компонентів і повністю безпечний AlcoLock має доказову базу, засновану на численних клінічних дослідженнях. Засіб не має протипоказань і побічних ефектів. Думка лікарів >>

Сучасні методи лікування алкоголізму.

Боротьба з алкогольною залежністю нерідко перетворюється в серйозну проблему, оскільки вживання спиртного до певного моменту не вважається захворюванням, а весь процес нібито знаходиться під контролем. Тому, коли рано чи пізно настає усвідомлення необхідності лікування, виникає безліч проблем, пов’язаних з постійним вживанням алкоголю. Основною з них є порушення нормальної роботи організму після позбавлення від алкогольної залежності. Це пов’язано з патологічними змінами, які не завжди вдається виправити. Чим раніше почнеться лікування, тим простіше буде усунути всі негативні наслідки, нанесені алкоголем.

Слід пам’ятати, що будь-які сучасні методи лікування алкоголізму не дають гарантованого результату. Найголовніше – не можна вилікувати алкоголіка, крім його бажання і волі. Навіть знаменитий гіпноз не здатний стати панацеєю, повністю знімає тягу до алкоголю. Це пов’язано з непередбачуваною реакцією психіки при втручанні в її діяльність. Як правило, у людей, що кидають пити без особливого бажання, з’являється запальність, дратівливість, грубість. Тому, належний ефект досягається тільки при свідомій відмові хворого від вживання алкоголю.

Велику роль в лікуванні грає медикаментозний спосіб. Існує кілька груп лікарських препаратів, призначених для тих чи інших цілей:

Засоби очищає дії, що прискорюють виведення з організму отруйних речовин і знімають, тим самим, необхідність похмелитися. Препарати імітаційної дії, що викликають почуття важкого отруєння спиртним. Ці ліки додається в алкоголь, що є основним недоліком даного методу. Ліки, що знімають тягу до алкоголю, приймає сам хворий, за власним бажанням. Ці препарати необхідно приймати під контролем лікаря, щоб уникнути можливих важких наслідків. Часто практикується лікування алкоголізму методом Торпедо, при якому виключається подальше вживання спиртного.

Існує безліч народних засобів по позбавленню від страшної залежності. Проте, всі вони повинні прийматися з урахуванням індивідуальних особливостей кожного хворого.

Народні методи лікування алкоголізму.

Поряд з традиційними способами, досить широко застосовуються народні методи лікування алкоголізму, засновані на використанні різних натуральних компонентів.

Більшість з них являють собою рецепти, що передбачають самостійне приготування і застосування даних засобів:

Вам все ще здається, що вилікувати алкоголізм неможливо?

Судячи з того, що ви зараз читаєте ці рядки — перемога в боротьбі з алкоголізмом поки не на вашому боці.

І ви вже думали закодуватися? Воно й зрозуміло, адже алкоголізм — небезпечне захворювання, яке призводить до серйозних наслідків: цирозу або навіть смерті. Болі в печінці, похмілля, проблеми зі здоров’ям, роботою, особистим життям. Всі ці проблеми знайомі вам не з чуток.

Але може все ж є спосіб позбутися від мук? Рекомендуємо прочитати статтю Олени Малишевої про сучасні методи лікування алкоголізму.

Читати повністю Дуже популярний мед, в якому міститься велика кількість калію, відсутнього в організмі алкоголіка. Застосовуються різні способи очищення печінки, для яких існують окремі рецепти. Ефективний трав’яний збір для позбавлення від сильної тяги до алкоголю. До його складу входить чебрець повзучий-4 чайних ложки, полин гіркий і золототисячник — по 1-й ложці. Сухі трави ретельно подрібнюються. Столова ложка сухої суміші заливається окропом – 1 стакан. Після двогодинного настоювання, засіб проціджують і стає готовим до вживання. Загальний курс лікування становить близько трьох місяців, хоча полегшення настає вже на другому тижні.

Існують і інші нетрадиційні методи лікування алкоголізму, не менш ефективні. Перед застосуванням будь-якого з них необхідно в обов’язковому порядку проконсультуватися з лікарем.

Лікування алкоголізму за методом Довженка.

Суть даного методу полягає в гіпнотичному і психологічному впливі на підсвідомість під час сеансу. В цей час хворий не спить і не перебуває в глибокому гіпнозі, на нього виявляється тільки словесне вплив. Емоційна і яскрава мова терапевта, підкріплена прикладами руйнівної дії алкоголю, поступово призводить до думки про повну відмову від спиртного. Одночасно, до тями хворого вкладаються спеціальні кодові слова, що закріплюють отриманий результат.

Зараз великою популярністю користується лікування алкоголізму за методом Довженка, в основі якого лежить метод психотерапії.

Більшість відгуків про нього тільки позитивні. Необхідний ефект досягається при усвідомленому бажанні людини кинути пити. Спроби спробувати порушити дані установки, ні до чого доброго не приведуть. Це теж перевірено на практиці і видно з відгуків пацієнтів.

Таким чином, все нові методи лікування, можливі лише при повній відмові від спиртного. Тільки в цьому випадку позитивний результат буде досягнутий без серйозних наслідків для організму.

В даний час алкоголізм офіційно визнаний лікарями хворобою, змінює фізичний і психічний стан алкоголіка. Проблеми даного захворювання вирішують найчастіше наркологи і психологи. Перші займаються виведенням алкоголю з організму, «чищенням» внутрішніх органів, відновленням фізичного здоров’я. Другі впливають на психіку алкоголіка, виводячи його свідомість на інший, здоровий рівень. Методи лікування хронічного алкоголізму різноманітні, але існує певний порядок, обумовлений самою хворобою.

Загальноприйнято вважати, що в першу чергу потрібно відвідування лікаря-нарколога, медикаментозне втручання з метою виведення алкоголю з організму хворої людини. Але сама по собі перша наркологічна допомога, дані процедури не виліковують, вони лише «чистять» організм. Так як причини алкоголізму криються набагато глибше, пов’язані із зміною психіки, відразу після чищення організму повинен слідувати етап роботи з психологом.

Перший крок – купірування або усунення похмільного стану.

новинки лікування алкоголізму

Організм алкоголіка, який звик до постійного «вступу» спиртного, при різкому припиненні таких вливань відчуває шок, так званий абстинентний синдром.

І в даний момент необхідна допомога лікарів для купірування абстиненції. Проводиться цей етап найчастіше в спеціалізованому наркологічному стаціонарі лікарями-наркологами.

Деякі намагаються «відкопуються» на дому, що небажано з різних причин: немає контролю з боку лікарів, і не гарантована ізоляція від спиртного. Зафіксовані випадки смертельного результату лікування алкоголізму в домашніх умовах.

Після виведення з організму токсичних речовин починається наступний етап лікування.

Так як у алкоголіка вражені різні внутрішні органи, увагу приділяють відновленню здоров’я.

Серед медикаментів, використовуваних для лікування згубної пристрасті, транквілізатори, антидепресанти, а також засоби, що скорочують тривалість стану ейфорії, як наслідки сп’яніння. Призначає препарати і контролює їх прийом і вплив лікуючий лікар.

Одночасно з прийомами ліків має проходити лікування нервової системи хворого. Етап тривалий, може затягнутися на місяці, на роки і супроводжуватися зривами.

Головна мета – сформувати внутрішнє негативне ставлення до алкоголю.

Методи лікування алкоголізму.

Один з методів — кодування.

Кодування просте від алкогольної залежності.

Ефективність підтверджена багаторічними спостереженнями, проте статистика показує, що існує велика ймовірність зриву, повернення до вживання алкоголю.

Таку допомогу повинні надавати досвідчені психотерапевти з урахуванням психіки конкретної людини. По суті, кодування-це антиалкогольне навіювання, вплив на психіку людини. Тому допомагає даний метод частіше добре вселяє людям.

При цьому підході до лікування хворому з діагнозом «алкоголізм» в підсвідомість впроваджується певний «код» (звідси і назва методу), який формує психологічну байдужість до спиртного і паралельно закріплює в мозку заборону на випивку» під загрозою небажаних наслідків та можливого смертельного результату.

Нейрофізіологічне кодування від алкогольної залежності.

Ще один метод кодування заснований на впливі електромагнітними імпульсами на біологічно активні точки пацієнта. При цьому за кілька сеансів вибірково блокуються окремі «нервові центри», пов’язані з тягою до алкоголю. Наслідками можуть бути мігрені, нудота і блювота, що породжує огиду до спиртного.

Электростереокодирование від алкогольної залежності.

Більш глибоке втручання в організм алкоголіка відбувається при нейрофізіологічному кодуванні. Повинен застосовуватися з особливою обережністю під наглядом фахівців.

Метод може викликати збій в роботі серця, легенів, інших внутрішніх органів навіть при разовому вживанні алкоголю.

Гіпноз для лікування алкоголізму.

Даний прийом лікування від алкоголізму використовується лікарями іноді при груповому лікуванні. Попередньо ознайомивши хворих із сутністю гіпнозу, лікар занурює їх в гіпнотичний сон стандартними способами. І далі в стані сну під час сеансу гіпнозу хворим навіюється відраза до алкоголю.

Сформоване відношення має нестійкий характер, тому гіпноз вимагає неодноразового повторення.

Уколи при лікуванні алкогольної залежності.

Заборона на прийняття спиртного може бути викликаний введенням лікарських препаратів. Наприклад, на основі тетраэтилтиурамдисульфида не чинить негативного впливу на організм, але після випитого спиртного може спровокувати розлади, навіть до летального результату.

Після уколу препаратом перевіряється його ефективність прийомом маленької дози алкоголю.

Реакція організму демонструє пацієнту дію ліків при спробі випити. Метод вимагає введення ліків додатково, так як воно поступово виводиться з рідиною з організму і його вплив слабшає.

Вшивання під шкіру «довгограючого» препарату для лікування алкоголізму.

Інший метод внесення ліки в організм пов’язаний з імплантацією хворому капсул (таблеток) типу еспераль, або дисульфірам, або торпедо. Це так звана «вшивка» є операцією, проводиться з знеболенням.

Ефект зберігається на досить тривалий період і залежить від числа вшитих таблеток.

Методи, що забороняють прийом спиртного з допомогою ліків — «торпедо», еспераль і т. п. Головна умова — видужуючий повинен бути в тверезості аж до останнього уколу, «підшивки». Після ін’єкції у пацієнта виникає чітке розуміння, що поки ліки діє не можна пити ні краплі. Однак після завершення лікування і терміну дії вживленого ліки часто відбуваються зриви.

Акупунктурне програмування.

Часто з гіпнозом і кодуванням плутають метод, розроблений Семеновим С. П., лікарем-психотерапевтом, ще в 1979 році.

Це акупунктурне програмування-одне з найпрогресивніших засобів позбавлення від алкогольної залежності.

Побічних явищ не має, однак, щоб вплив був ефективним, до сеансу слід 10 днів повністю виключити вживання спиртного.

Лікування в реабілітаційних центрах і групах » анонімних алкоголіків»

У Росії (набагато раніше в Америці) активно розвиваються реабілітаційні центри для алко та наркозалежних. Найчастіше це релігійно спрямовані організації, проте ступінь релігійного залучення в різних центрах різна. У них набагато В менше ступінь застосовують медикаментозні методи, а ось психологічний вплив виражено дуже активно.

Групові заняття дають тривалий позитивний ефект.

Пройшли реабілітацію в Центрах (терміном до року і більше) отримують навик чинити опір власним бажанням і тягу до алкоголю. Якщо після реабілітаційного центру організована і соціальна адаптація, то ефект одужання ще більш виражений. Після курсу лікування одужуючий потребує соціальної реабілітації.

Лікування дає результати в тому випадку, якщо людина усвідомлює факт власної хвороби, приймає його, не намагаючись запевнити себе та інших, що «зав’яже» самостійно. Перший крок до одужання – визнання людиною власного безсилля перед недугою.

Вважається, що жіночий алкоголізм набагато важче вилікувати, ніж чоловічий. Хоча пристраститися до алкоголю, як показує статистика, жінка може набагато швидше. Характерними для жінок-алкоголічок є запої.

Відмінністю жіночого алкоголізму є і те, що про алкогольному пристрасть жінки можуть довгий час не підозрювати навіть близькі люди. Як наслідок – запізніле звернення до лікарів і низька ефективність лікування.

Методи лікування жіночого алкоголізму мало чим відрізняються від того, як лікують чоловіків. Це і лікарські препарати, і всілякі кодування і т. д.

Самолікування в домашніх умовах.

Використовувані народні засоби можна поділити на три категорії:

не дають сп’яніти; знижують вплив спиртного після застілля; допомагають позбутися від алкоголізму в цілому.

Попередні заходи.

Лікування алкоголізму самостійно народними засобами допомагає знизити вплив алкоголю. Для цього слід підготуватися заздалегідь до майбутнього застілля.

випити слід міцного чаю з м’ятою або кави з часточкою лимона, повторити після прийняття спиртного; з’їсти насіння капусти (білокачанної), приблизно ложку; прожувати гіркого мигдалю штук п’ять ядер.

Виведення організму зі стану сп’яніння. Рецепт.

Після застілля, додавши, наприклад, на склянку води 20 крапель м’яти настоянки, випити її: головний біль проходить. Або пару крапель нашатирного спирту, ефект той же. Рекомендують сильно розтерти долонями вуха сп’янілого: сильний приплив крові до голови «поверне» свідомість до норми. Широко поширені способи, що викликають блювотний рефлекс. Це може бути гаряча кава з додаванням солі або інші сольові розчини.

Протверезіння настає, якщо випити міцного чаю, кави з додаванням декількох ложок меду. Можна скористатися спиртовою настоянкою м’яти, додавши 20 крапель приблизно на склянку води.

Формування відрази до спиртного: народні рецепти.

Змусити алкоголіка подихати димом від спалених березових дров, попередньо перед багаттям посипаних цукром. Вважається, що після цього на горілку дивитися навіть не захочеться.

Викликати різку огиду до алкоголю може гриб гнойовик Сірий, як вважають в народі. Гриби потрібно посмажити або зварити з ними суп і нагодувати питущого людини, бажано в тверезому стані. При сп’янінні послідує реакція організму, як на отруєння: сильна нудота і позиви до блювоти.

Влітку зібрати декількох лісових клопів і покласти їх в горілку. Дати настоятися і потім напоїти цією горілкою алкоголіка, не розповідаючи про настої. Чутка стверджує, що таким чином можна викликати стійку огиду до спиртного.

Потрібно з’їсти по 6 чайних ложок солодкого меду в три етапи з проміжком в 20 хвилин. Повторити через пару годин. Дати виспатися. На наступний день повторити процедуру вранці до сніданку. На десерт — 4 ложки меду. Знімається похмілля. Противопоказие — діабет.

Знизити потяг до випивки можна за допомогою червоного пекучого перцю. Зробити настоянку в півлітра спирту або горілки (2 тижні). Потім додавати по 2-3 краплі перцовки на кожен літр горілки.

Настій чебрецю (чебрецю повзучого) застосовують кілька разів на добу по столовій ложці. Готують настій, заливши окропом (стакан) три ложки трави. Напій викликає приступ нудоти і блювоти.

Тривале лікування від алкоголізму народними засобами.

Близьким можна спробувати відвадити алкоголіка від спиртного за допомогою трав.

До трьох місяців потрібно для лікування оманом. Настій готують щодня: 2 ложки оману залишають в півлітрі окропу півгодини. Проціджений розчин приймають перед їжею. Кожен місяць два тижні робити перерву.

Використовують корінь копитника: ложку крихти кореня спочатку 10 хвилин прокип’ятити на несильному вогні (води беруть склянку), потім дають настоятися 30 хвилин. Проціджений відвар використовують, по столовій ложці доливаючи на стакан горілки, не більше, і дають випити, не попереджаючи. Ліки провокує блювоту, нудоту, відраза до спиртного. Однак рослина отруйна, застосовувати слід обережно.

Існує залежність від алкоголю як фізична, так і психічна. Тому логічно, що лікування проводиться в різних напрямках і із застосуванням різних засобів. За відгуками пройшли важкий шлях звільнення від алкоголізму, при спільних зусиллях самого алкоголіка і його найближчого оточення є надія навчитися пригнічувати залежність і жити без алкоголю.

Відео: Лікуємо від пияцтва без відома пацієнта.

Відео: Алкоголізм — нові методики лікування.

Лікування алкогольної залежності — процес тривалий і важкий. Питуща людина повинна остаточно зважитися на проходження реабілітації і повна відмова від спиртного, що буває зробити досить складно. На сьогоднішній день існує безліч способів лікування алкоголізму, проте все одно важко сказати, який з них найефективніший. Для кожної людини підходить певний метод, так як організм індивідуальний і по-різному реагує на зміни.

Першим кроком і найбільш важким є умовити хворого почати лікування. Багато хто відмовляється і не хоче проходити реабілітацію. Однак за допомогою психолога та інших фахівців це зробити можливо. Вкрай важливо, щоб до початку лікування алкоголізму пацієнт не вживав спиртне протягом 10 днів . Всі способи лікування алкогольної залежності мають ряд протипоказань:

психічні захворювання та розлади нервової системи; гіпертонічні кризи, гострі інсульти; судомні стани, епілепсія; наявність електричного кардіостимулятора; вік більше 60 років, але бувають винятки.

Перед початком лікування з хворим проводиться бесіда, повністю обстежується організм на наявність можливих захворювань. Психолог готує пацієнта до майбутнього процесу. Якщо вам вдалося умовити алкоголіка почати лікування, не можна гаяти ні хвилини. Потрібно відразу поміщати його в клініку або відправляти на консультацію з психотерапевтом.

На сьогоднішній день сучасна медицина включає в себе ефективні старі і новітні методи лікування алкоголізму. Вони різноманітні і застосовують різні способи впливу на людину, викликають огиду до алкоголю, сприяють тривалій ремісії . Сучасні методи лікування алкогольної залежності включають в себе:

підшивання; кодування; гіпноз; апаратний вплив; психотерапія; різні нетрадиційні методи лікування.

Підшивання.

Підшивання від алкоголізму є одним зі старих методів лікування. Пацієнту під шкіру вшивається або вводиться внутрішньовенно певний препарат:, NIT, SIT, MST та інші. Якщо людина п’є, препарати виділяють токсичні речовини, які призводять до блювоти і нудоти. Мета даного методу лікування алкоголізму-створити у пацієнта огиду до спиртних напоїв . При вживанні великої кількості алкоголю деякі препарати викликають більш важкий ефект: порушення серцевого ритму, напади стенокардії, інфаркт міокарда, набряк мозку. З цієї причини у хворого викликається страх перед спиртним, він боїться випити навіть малу дозу.

Препарати для підшивання нешкідливі для організму пацієнта , якщо він повністю відмовляється від алкоголю. Однак це тимчасовий ефект, так як вони не відбивають повністю бажання пити. Даний метод терапії для багатьох є болісним, але деяким допомагає, особливо на 1 стадії алкогольної залежності.

Кодування.

Одним з найефективніших методів лікування алкоголізму є кодування-емоційно-стресова психотерапія. За допомогою психічного впливу на пацієнта створюється заборона на алкоголь. Засновником кодування від алкогольної залежності є український лікар-нарколог О. Довженко, який придумав . Лікар з допомогою емоційно-стресової бесіди вселяє хворому, що навіть при вживанні малих дох спиртного його чекають важкі, небезпечні наслідки, загрозливі життя.

У лікуванні алкоголізму застосовується гіпноз, який дає високі результати, проте не всім підходить. Якщо людина не вселяємо, сеанс не допоможе відмовитися від спиртного. У стані гіпнозу хворому навіюється відраза або байдужість до спиртних напоїв, важкі наслідки після його вживання. Складність методу в тому, що пацієнт повинен прийти на прийом абсолютно тверезим, інакше він не сприйме інформацію. Для менш чутливих до гіпнотерапії можуть використовуватися заходи фізичного впливу.

Апаратне лікування.

Апаратне вплив — сучасний метод лікування алкогольної залежності за допомогою спеціальної медичної апаратури, яка діє на мозок пацієнта. З допомогою такого лікування відновлюється робота мозку, блокується активність центрів, що відповідають за потяг до спиртного . Усувається бажання випити і пацієнт може почати життя заново.

Найбільш відомою в світі технологією електростимуляції мозку є ТЕС-терапія , яка була розроблена вченими Російської Академії наук під керівництвом професора В. П. Лебедєва. Вона об’єднала в собі основні наукові дослідження і сучасні технології, успішно застосовується в 17 країнах світу. Однак існують деякі протипоказання до проведення ТЕС-терапії : важкі травми і пухлини мозку, інфекційні захворювання ЦНС, травми шкірних покривів голови в місцях накладання електродів.

Психологічні методи.

Психотерапія давно зарекомендувала себе як ефективний спосіб лікування алкогольної залежності. Сюди включають авторські методи лікування Малкіна, психотерапевтичний метод Рожнова, колективні сеанси та інші методики. На пацієнта впливають психотерапевтичними установками для підтримки емоційно-вольового стану. Може застосовуватися самостійно і паралельно з іншими способами лікування. Щоб процес реабілітації проходив ефективніше, в ньому повинна брати участь сім’я хворого. Рекомендується проводити разом з основним методом лікування алкоголізму психотерапевтичні сеанси для всієї сім’ї протягом певного періоду.

Психотерапевт розмовляє з рідними, намагається встановити хворого, встановлює довіру між членами сім’ї. Родичі пацієнта повинні бути позитивно налаштовані, не показувати агресії і не тиснути на нього. Тільки в приємній атмосфері людина зможе почати жити без спиртного, почне захоплюватися новими заняттями. Підтримка сім’ї і близьких дуже важлива, від неї залежить ефективність лікування і відновлення.

Нетрадиційні методи лікування алкоголізму.

Інші методи лікування від алкоголізму крім кодування включають рецепти народної медицини. Ще з давніх часів люди лікувалися від алкогольної залежності за допомогою трав, рослин. Деякі лікарські трави знижують потяг до алкоголю , такі як: чебрець повзучий, золототисячник, звіробій, полин, дягель. Вони не вважаються повноцінними ліками від алкоголізму, але їх вживання допомагає підтримати організм у важкий період, відновити сили. Фіточай допомагає усунути нервову напругу, очищає організм від токсинів, сприяє поліпшенню травлення.

Більш радикальні способи лікування алкоголізму включають використання трав’яних зборів на основі отруйних рослин: плаун-баранець, копитняк європейський, чебрець та інші. При вживанні спиртного у людини виникає сильна блювота, нудота, біль в шлунку. Завдяки цьому у хворого формується на підсвідомості відраза до алкоголю, страх випробувати неприємні відчуття і померти.

Одним з найефективніших нетрадиційних способів лікування алкоголізму є використання гриба гнойовика . Свіжі гриби гнойовика сірого допомагають викликати сильну нудоту і блювоту при вживанні спиртного. В грибах міститься коприн, який припиняє розщеплення алкоголю на стадії утворення ацетальдегіду, що призводить до отруєння організму, викликає сильну блювоту, прискорене серцебиття, сильне почервоніння шкіри, діарею.

Через кілька годин ознаки отруєння зникають, але при повторному вживанні алкоголю симптоми знову повертаються, навіть на наступний день. В результаті у людини формується стійка відраза до алкоголю. Молоді гриби гнойовика можна варити, смажити, тушкувати і давати хворому, як основне блюдо. Так він нічого не запідозрить.

Інші нетрадиційні способи.

В нетрадиційні методи лікування алкоголізму включають голковколювання і медитацію . Вони засновані на розслабленні людини, знімають стрес, допомагають відволіктися від навколишнього світу, зрозуміти причину алкогольної залежності. Голковколювання зміцнює захисну систему організму, нервову систему, відновлює організм. Медитація допомагає пацієнту зрозуміти себе, відкрити щось нове, піти від проблем і впоратися з депресією. Для цих же цілей може застосовуватися йога і дихальна гімнастика . Їх використовують в період реабілітації і на перших стадіях алкогольної залежності.

Методів лікування алкоголізму існує безліч, але все залежить тільки від самого пацієнта і його сім’ї. Бажання кинути пити і повна відмова від спиртного-великий крок на шляху до одужання, а сім’я і друзі повинні завжди надати підтримку і турботу.

Новинки лікування алкогольної залежності. Тривале лікування від алкоголізму народними засобами.

Люди, які захворіли на алкогольну залежність, вважаються «втраченими для життя». І головною умовою для людини, що вилікувався від алкоголізму, є подальша повна відмова від вживання спиртного. В іншому випадку, навіть незначна доза алкоголю, зведе нанівець все лікування і відновить бажання випити в багаторазовому ступені.

Кожен алкоголік може подолати свою недугу, за умови повної зміни самого себе і свого ставлення до життя. У будь-якому випадку, передбачається відмова від алкоголю під час процедур і після їх проведення, фактично, назавжди. Самі методи є лише початковою сходинкою на шляху цього складного процесу.

Проблема позбавлення від алкогольної залежності завжди вирішується комплексно. Основні методи лікування алкоголізму умовно поділяються на медикаментозне і психологічний вплив. Насправді вони органічно доповнюють один одного на всіх етапах, дозволяючи отримати максимальний ефект.

Одним з основних методів лікування по праву вважається кодування. В його основі лежить вселена заборона, що викликає страх вживання алкоголю. Його ефективність обумовлена ступенем сугестивності того чи іншого пацієнта. Незважаючи на все розмаїття даних способів, слід зазначити найбільш популярні варіанти:

При звичайному кодуванні психіка хворого приводиться до потрібного стану.Одночасно, проводиться введення в підсвідомість певного коду, у вигляді програми, що поліпшує в певних напрямках. В кінцевому підсумку формується байдуже ставлення до алкоголю з одночасною забороною на його вживання. В основі заборони лежить загроза нанесення шкоди фізичному і психічному здоров’ю у випадках його порушення. Для нейрофізіологічного кодування застосовуються електромагнітні імпульси з певною частотою і довжиною хвилі. Вони впливають на задані центри мозку, значно зменшуючи тягу до спиртного, знімають подразнення і депресію. Необхідний ефект досягається протягом декількох сеансів. Электростереокодирование відрізняється більш потужним впливом на мозкові центри, що викликають тягу до спиртного. Після цього методу, прийом алкоголю вкрай небажаний через можливі серйозні порушення функцій життєвих органів, аж до летального результату.

Досить ефективно застосовуються і інші методи. Наприклад, за допомогою голкорефлексотерапії виявляється вплив на біологічно активні точки, наявні на тілі людини. Крім спеціальних голок, допускається застосування лазера, електричних імпульсів і електромагнітних хвиль з певною частотою. Непогані результати дає гіпноз, коли лікувальний вплив проводиться під час сну. Сеанси проводяться кілька разів, щоб краще закріпити реакцію відрази до алкоголю.

Найефективніші методи лікування алкоголізму полягають в медикаментозному впливі, із застосуванням препаратів, що містять тетраетилтіурамдісульфід. Серед них, найбільш відомі Еспераль і Торпедо. Після застосування цих препаратів, значно посилюються неприємні відчуття після вживання алкоголю. Завдяки їм, прийом спиртного стає абсолютно неможливий фізично, а в багатьох випадках несе в собі смертельну небезпеку.

В сучасних умовах розроблені досить ефективні методи лікування алкогольної залежності, успішно застосовуються на практиці.

Для ефективного лікування алкоголізму фахівці радять засіб «AlcoLock» . Цей препарат:

Усуває тягу до алкоголю Відновлює пошкоджені клітини печінки Виводить токсини з організму Заспокоює нервову систему, Не має смаку і запаху Складається з натуральних компонентів і повністю безпечний AlcoLock має доказову базу, засновану на численних клінічних дослідженнях. Засіб не має протипоказань і побічних ефектів. Думка лікарів >>

Сучасні методи лікування алкоголізму.

Боротьба з алкогольною залежністю нерідко перетворюється в серйозну проблему, оскільки вживання спиртного до певного моменту не вважається захворюванням, а весь процес нібито знаходиться під контролем. Тому, коли рано чи пізно настає усвідомлення необхідності лікування, виникає безліч проблем, пов’язаних з постійним вживанням алкоголю. Основною з них є порушення нормальної роботи організму після позбавлення від алкогольної залежності. Це пов’язано з патологічними змінами, які не завжди вдається виправити. Чим раніше почнеться лікування, тим простіше буде усунути всі негативні наслідки, нанесені алкоголем.

Слід пам’ятати, що будь-які сучасні методи лікування алкоголізму не дають гарантованого результату. Найголовніше – не можна вилікувати алкоголіка, крім його бажання і волі. Навіть знаменитий гіпноз не здатний стати панацеєю, повністю знімає тягу до алкоголю. Це пов’язано з непередбачуваною реакцією психіки при втручанні в її діяльність. Як правило, у людей, що кидають пити без особливого бажання, з’являється запальність, дратівливість, грубість. Тому, належний ефект досягається тільки при свідомій відмові хворого від вживання алкоголю.

Велику роль в лікуванні грає медикаментозний спосіб. Існує кілька груп лікарських препаратів, призначених для тих чи інших цілей:

Засоби очищає дії, що прискорюють виведення з організму отруйних речовин і знімають, тим самим, необхідність похмелитися. Препарати імітаційної дії, що викликають почуття важкого отруєння спиртним. Ці ліки додається в алкоголь, що є основним недоліком даного методу. Ліки, що знімають тягу до алкоголю, приймає сам хворий, за власним бажанням. Ці препарати необхідно приймати під контролем лікаря, щоб уникнути можливих важких наслідків. Часто практикується лікування алкоголізму методом Торпедо, при якому виключається подальше вживання спиртного.

Існує безліч народних засобів по позбавленню від страшної залежності. Проте, всі вони повинні прийматися з урахуванням індивідуальних особливостей кожного хворого.

Народні методи лікування алкоголізму.

Поряд з традиційними способами, досить широко застосовуються народні методи лікування алкоголізму, засновані на використанні різних натуральних компонентів.

Більшість з них являють собою рецепти, що передбачають самостійне приготування і застосування даних засобів:

Вам все ще здається, що вилікувати алкоголізм неможливо?

Судячи з того, що ви зараз читаєте ці рядки — перемога в боротьбі з алкоголізмом поки не на вашому боці.

І ви вже думали закодуватися? Воно й зрозуміло, адже алкоголізм — небезпечне захворювання, яке призводить до серйозних наслідків: цирозу або навіть смерті. Болі в печінці, похмілля, проблеми зі здоров’ям, роботою, особистим життям. Всі ці проблеми знайомі вам не з чуток.

Але може все ж є спосіб позбутися від мук? Рекомендуємо прочитати статтю Олени Малишевої про сучасні методи лікування алкоголізму.

Читати повністю Дуже популярний мед, в якому міститься велика кількість калію, відсутнього в організмі алкоголіка. Застосовуються різні способи очищення печінки, для яких існують окремі рецепти. Ефективний трав’яний збір для позбавлення від сильної тяги до алкоголю. До його складу входить чебрець повзучий-4 чайних ложки, полин гіркий і золототисячник — по 1-й ложці. Сухі трави ретельно подрібнюються. Столова ложка сухої суміші заливається окропом – 1 стакан. Після двогодинного настоювання, засіб проціджують і стає готовим до вживання. Загальний курс лікування становить близько трьох місяців, хоча полегшення настає вже на другому тижні.

Існують і інші нетрадиційні методи лікування алкоголізму, не менш ефективні. Перед застосуванням будь-якого з них необхідно в обов’язковому порядку проконсультуватися з лікарем.

Лікування алкоголізму за методом Довженка.

Суть даного методу полягає в гіпнотичному і психологічному впливі на підсвідомість під час сеансу. В цей час хворий не спить і не перебуває в глибокому гіпнозі, на нього виявляється тільки словесне вплив. Емоційна і яскрава мова терапевта, підкріплена прикладами руйнівної дії алкоголю, поступово призводить до думки про повну відмову від спиртного. Одночасно, до тями хворого вкладаються спеціальні кодові слова, що закріплюють отриманий результат.

Зараз великою популярністю користується лікування алкоголізму за методом Довженка, в основі якого лежить метод психотерапії.

Більшість відгуків про нього тільки позитивні. Необхідний ефект досягається при усвідомленому бажанні людини кинути пити. Спроби спробувати порушити дані установки, ні до чого доброго не приведуть. Це теж перевірено на практиці і видно з відгуків пацієнтів.

Таким чином, все нові методи лікування, можливі лише при повній відмові від спиртного. Тільки в цьому випадку позитивний результат буде досягнутий без серйозних наслідків для організму.

Алкоголізм-психосоціальне захворювання, нерідко переходить в хронічну фазу. Систематичне пияцтво – різновид токсикоманії. Алкогольна залежність поєднує психологічний і фізичний аспекти. Захворювання піддається лікуванню: 7% хворих кидають пити під впливом медикаментів, 15% – зживають звичку після введення імплантатів, 70-80% відмовляються від алкоголю допомогою кодування за методом Довженка. Важливе бажання пацієнта позбутися залежності.

Де лікувати: вдома або в спеціальному закладі.

новинки лікування алкоголізму

Лікування від алкоголізму вдома можливе при настанні першої стадії недуги – друга і третя вимагають госпіталізації пацієнта в наркологічний стаціонар. Початкова стадія практично непомітна – алкоголік поступово збільшує дозу і частоту вживання спиртного, пожвавлюється при згадці про привід випити, людину переслідують короткочасні провали в пам’яті.

Середня і заключна фази алкоголізму характеризуються зміною особистості, запоями, формуванням психологічної потреби, порушенням роботи внутрішніх органів. Умовити хронічного алкоголіка лікуватися складно.

Статистика невблаганна – ймовірність домашнього лікування вселяє оптимізм тільки на першій стадії: від смертельної звички позбулися 70% хворих. На 2-му і 3-му етапах залежності – 30 і 0,009% відповідно.

Лікування, рятує від алкоголізму, в приватних центрах проводять анонімно за згодою хворого. Примусові заходи приймають до агресивних і неосудним алкоголікам.

Детоксикація і корекція стану пацієнта.

В сучасних клініках лікування проходить комплексно і поетапно. Детоксикація ефективно усуває наслідки похмільного синдрому, виводить з клітин токсини, нормалізує роботу систем організму. Очищення на 2-3 стадіях алкоголізму супроводжується тимчасовим погіршенням стану хворого, аж до критичного, тому проводити лікування самостійно небезпечно. В домашніх умовах роблять наступне:

Двічі, з перервою в 1,5 години, дають алкозалежному абсорбенти — «ентеросгель»,»Полісорб». Поять чаєм з вітаміном В. Якщо тиск не нижче 90 на 60, то приймають «Анаприлін» для зміцнення серцевої діяльності. Пропонують заспокійливе (валеріанові краплі, «Барбовал»), аскорбінку.

Професійна корекція стану алкоголіка, виведення з запою, дезінтоксикаційні заходи можливі в умовах клініки або амбулаторно. Наркологічна бригада виїжджає і на будинок до потерпілого.

Спрямована на зняття наслідків одноразового сп’яніння або короткого запою (не більше 3 днів). Включає водно-сольові розчини (глюкоза, натрію тіосульфат, кальцію глюконат), релаксанти (мікстура Павлова), вітамінні комплекси, препарати, що зміцнюють серцевий м’яз («Кордіамін») і регулюючі мозкову активність. Кількість лікувальних речовин, що вводяться інфузійно – до 800 мл

Детоксикація подвоєної дії.

Процедура дозволяє позбутися від наслідків запою середньої тривалості – до 10 днів. Це швидка допомога при абстинентному синдромі: крім ноотропів («Гліцин», «Пірацетам»), вітамінів групи В і транквілізаторів («Еленіум», «Діазепам») вводяться антиоксиданти («Лютеїн», «Глутатіон») та гепатопротектори (Есенціале», «Урсофальк»). Очищаюча процедура покращує стан алкозалежного, нівелює хворобливу тягу до етанолу. У вену крапельно вводять до 1 000 мл медикаментів.

Нарколог виводить зі стану тривалого пияцтва, безперервного від декади і вище. До стандартних речовин (»Гемодез«,» повідон») додають цитопротектори, що захищають клітини мозку від загибелі при алкоголізмі, активізують метаболізм і коронарний кровообіг («Еуфілін»). Використовують снодійні («Фенобарбітал»). При агресивній поведінці практикують «Аміназин». Загальна введена доза препаратів — до 1 200 мл.

Медикаментозне лікування алкоголізму: класифікація ліків.

Від алкоголю лікують трьома видами препаратів: викликають огиду, що звільняють від залежності, що знімають інтоксикацію. Схема розробляється наркологом індивідуально, медикаменти комбінуються. Починають курс відразу після детоксикації. Методи лікування жіночого і чоловічого алкоголізму практично ідентичні.

Препарати, що викликають фізичне неприйняття алкоголю.

Принцип роботи медикаментів будується на неможливості прийому міцного спільно з ліками без наслідків для організму. В результаті симбіозу виникають неприборкана блювота, задуха, тремор, тому лікування контролюється наркологом.

Ліки підвищує концентрацію ацетальдегіду в крові при мінімальному прийомі спиртного. Засіб містить ціанамід, реалізується в аптеках за рецептом (до 1 500 руб.). Приймають по 25 крапель одноразово вранці і ввечері. Перерва-не менше півдоби. Можна підливати хворому алкоголізмом в їжу. Підліткам, жінкам в період лактації і виношування плоду, людям з вадами серця і цирозом засіб протипоказано.

Заснований на дисульфираме, застосовується для лікування алкозалежності, викликає огиду до запаху і смаку спиртного. Препарат не дозволяє етанолу трансформуватися до безпечних складових-отрути потрапляють в організм в незмінному вигляді. Викликає інтоксикацію, тому без відома хворого використовувати не можна. Починають з великих одноразових доз – 500 мг (1 таблетка), доводячи до 125 мг (1/4 таблетки). Тривалість лікування – 30 днів. Хворим на алкоголізм з тяжкими захворюваннями нирок, щитовидки, печінки та ЦНС (епілепсія, судоми) прийом засобу заборонений. В аптеках реалізується за пред’явленням рецепта і коштує 1400 рублів.

Активна речовина – дисульфірам. Ін’єкції вводяться внутрішньом’язово, раз на місяць. Курс лікування – рік. Побічні ефекти-прояви тривожності, паніки,першіння слизової. Продаж в аптечних пунктах за рецептами (800-1000 руб.).

Препарати для зниження тяги до алкоголю.

Дія базується на блокуванні подразників центру задоволення. Комплексне лікування при алкоголізмі неможливе без застосування цих засобів.

Препарат провокує відвикання від алкогольної ейфорії на рівні клітин мозку. Налтрексон (діюча речовина) вводиться раз на день ін’єкційно. Курс лікування визначає нарколог, який виписав рецепт. Перед застосуванням обов’язкова проба. Вартість комплекту – 20 тис. руб.

Найбільш затребуваний препарат для підвищення мозкової активності. Дозволяє уникнути клітинної гіпоксії при алкоголізмі, отруєння токсинами, безсоння і депресії. Ліки у вигляді таблеток засноване на згенерованих антитіл.

Тривалість лікування – 3 місяці. При хронічному алкоголізмі нарколог збільшує термін прийому. Реалізується тільки за рецептом (до 300 рублів). Таблетку п’ють натщесерце перед сніданком. Максимальна доза – 2 пігулки в день.

БАД з магнієм і селеном. Лікування проводиться протягом місяця, організм страждає алкоголізмом відвикає від спиртного, вітамінізується, очищається. П’ють таблетки під час їжі, запиваючи водою. Протипоказаний при індивідуальній непереносимості складових. Відпускається безрецептурно.

Кодування від алкоголізму.

Видів кодування кілька – медикаментозна, психологічна, умовно-рефлекторна (використання струмів, штучна гіпотермія), лазерна (вплив на ділянки мозку пучками променів). Ефективність способів визначається бажанням алкоголіка лікуватися – це найголовніше. Методика підбирається індивідуально: деякі схильні до алкоголізму прив’язані до спиртного психологічно, інші – фізично (етанол інтегрується в біохімію організму). Щоб перехід до нового здорового життя відбувся коректно, важливо дотримати умови:

Психічні розлади, травми голови, цукровий діабет, вагітність і стареча деменція виключають лікування за допомогою кодування. Також не можна цього робити при важких хворобах нирок, серця і печінки.

Не менше 14 днів перед початком лікування алкоголік не повинен пити. Абстинентний синдром, стан сп’яніння при кодуванні неприпустимі.

Проводяться лабораторні дослідження-у пацієнта з алкоголізмом формула крові і аналіз сечі повинні бути в межах норми. Лихоманка, викликана будь-якою недугою, автоматично скасовує процедуру.

Кодування по Довженко.

Проводяться 2-3-годинний сеанс і попередня бесіда. Скасувати код від алкоголізму, діючий рік і більше, можна в будь-який момент – оборотність процедури додатково мотивує хворого до лікування. Психологічний метод терапії алкоголізму базується на навіюванні. Використовуються усні коди, що передбачають смертельну небезпеку від вживання спиртного. Психолог налаштовує пацієнта: при виникненні бажання випити негайно звертатися до лікаря. Іноді кодування завдає шкоди психіці, викликаючи агресію і дратівливість, але ставить надійний бар’єр – повернення до звичкою під час обумовленого терміну неможливо. Лікування по Довженко коштує від 8 500 рублів на рік.

Кодування від алкоголізму за допомогою гіпнозу.

Медицина постійно винаходить нові методи лікування залежності від спиртного. Вилікувати алкоголіка, самостійно бажає кинути пити, здатний гіпносуггестівний метод. Лікування складається з 40-хвилинних зустрічей з психологом. Терапевтичний курс – до 15 сеансів, що проводяться з інтервалом в 3 дні.

Хворому алкоголізмом вселяють огиду до спиртного, вводячи його в стан гіпотаксії (повноцінного релаксу). Метод безпечний, не має протипоказань. Сеанси проводяться індивідуально або з групою, амбулаторно і в стаціонарі. Вартість – від 8000-10000 рублів.

Підшивка від алкоголізму.

Починається процес з бесіди і письмової згоди хворого на лікування способом вшивання препарату під шкіру. Нерідко метод комбінують з психологічним навіюванням. Підшивка проходить поетапно:

Беруться аналізи, виключаються протипоказання. Визначається місце вшивання (лопатка, сідниця, передпліччя). Вводиться анестетик. Розрізається шкіра. Імплантується препарат.

Термін дії – до 5 років. Існує антидот, нівелюючий результати лікування. Вживати алкоголь під час перебування в тілі ліки небезпечно: спостерігаються гіпертермія, сліпота, блювота, мігрень, набряки, сплутаність свідомості. Для демонстрації алкоголіку негативного ефекту поєднання спиртного і препарату-блокіратора робиться проба (тільки в стаціонарі). Протипоказання до процедури ті ж, що при кодуванні алкоголізму, але є доповнення – туберкульоз, астма, рак, виразка, схильність до алергії.

Препарат блокує розпад етанолу на безпечні складові, заснований на дисульфираме. Ліки протипоказано при шизофренії, глаукомі, епілепсії, вадах серця. Продається за рецептом, вартість – 2990 рублів. При прийомі алкоголю через 10 хвилин настає реакція: різке падіння артеріального тиску, паніка, головний біль, блювота, судоми.

Уколи Апоморфіну.

Ліки від алкоголізму вводиться під шкіру, викликаючи огиду до етанолу. Після уколу залежному дають понюхати вату, змочену спиртом, і випити трохи горілки, що викликає блювоту. Лікування (приблизно 30 уколів) проводиться до появи стійкого неприйняття міцних напоїв. Реалізується в аптечних точках за рецептом. Не можна застосовувати літнім людям, гіпертонікам і язвенникам.

Це БАД російського виробництва на основі смол акації, концентратів пустирника і артишоку. Для впровадження під шкіру препарат не застосовується, спосіб прийому – пероральний. Використовують і без відома ураженого алкоголізмом: біодобавка зовсім несмачна. Лікування безпечно, якщо немає алергії на складові. Приймають саше, розчиняючи у воді або разом з їжею. Кратність – вранці і ввечері. Продається без рецепта, коштує 470 рублів за упаковку.

Екстра-блокатор.

Це парафармацевтик – середнє між медикаментом і БАДом. Основою препарату виступають трави – золототисячник, гнойовик (копринус), зелений чай, чебрець, вітаміни групи В, гліцин. Лікування будується на виробленні неприйняття смаку і запаху етанолу. Регулярний прийом добавки зменшує прояв агресії при алкоголізму. Купити засіб можливо, не пред’являючи рецепта. Курс прийому — від одного місяця, по 35 крапель, розбавлених в половині склянки води, тричі на день.

Лікування народними засобами.

Терапія цілющими травами формує відразу до спиртовмісним продуктів, погіршуючи їх смак, викликає неприємні наслідки після прийому етанолу. Засоби додають в їжу і напої. Якщо у страждає алкоголізмом алергія на трави, то побічні ефекти – сильна блювота, діарея, висип, запаморочення, мігрень.

До artemisia додають золототисячник і чебрець (1:1:4). Суху суміш (25 г) заливають окропом – 250 мл Після двогодинного настоювання і проціджування п’ють по ¼ склянки чотири рази на день. Через 14 днів курс лікування переривають.

Чемериця – не нове, але дієвий засіб лікування перманентного алкоголізму. Рослина дуже отруйна. Тому правила приготування строго дотримуються. Чайна ложка сухого лялькаря заливається 200 мл окропу. Після годинного настоювання додати ще стільки ж рідини.

Відміряють 2-3 краплі відвару, змішуючи зі спиртним або додаючи в їжу. Приймають до 3 разів на добу (можна без згоди алкоголіка). Курс – два тижні. Більше 10 крапель в день – доза, що провокує отруєння.

Відвар вівса від алкоголізму.

У 3 літри води засипають 300 г неочищеного вівса. Варять півгодини і переливають в інший посуд, досыпав 100 г сухих квітів календули. Закутують в рушник і витримують 12 годин. Пити після проціджування по півсклянки натщесерце. Курс – близько місяця.

Наслідки алкоголізму.

новинки лікування алкоголізму

Алкоголь-отрута, що проникає в клітини, що знищує їх. Регулярне вживання спиртного негативно впливає на всі органи, але більше всього дістається ШКТ – першому попадає під удар. Алкоголізм викликає шлункові кровотечі, хвороби підшлункової залози, цироз печінки. Для серцево-судинної системи відсутність лікування згубної залежності обертається ущільненнями судин, утворенням тромбів, виникненням крововиливів, інфарктів. Внаслідок метаболічних перебудов серцевий м’яз страждає від гіпоксії.

Для центральної нервової системи пияцтво особливо згубно – воно провокує хронічні психози і деградацію особистості. Порушуються когнітивні функції і емоційна сфера. Для імунної системи алкоголізм неприпустимий – він зменшує активність антитіл, збільшує вразливість організму. Лікування пияцтва збереже комфортний мікроклімат в сім’ї і здоров’я залежного.

Тест: перевір сумісність своїх ліків з алкоголем.

Введіть в рядок пошуку назву препарату і дізнайтеся наскільки він сумісний з алкоголем.

Catad_tema Алкогольна залежність — статті.

Алкоголізм і сучасні методи його лікування.

Ю. П. Сиволап Кафедра психіатрії та медичної психології МАЛА ім. І. М. Сєченова.

Несприятливі медичні та соціальні наслідки зловживання алкоголем становлять серйозну проблему сучасного суспільства. Зловживання алкоголем є однією з найбільш значущих причин підвищення смертності населення, а також захворюваності та зниження працездатності.

Результати більш ніж 80 досліджень доводять зв’язок між середніми показниками вживання алкоголю на душу населення і смертності у популяції .

У США алкогольасоційовані смерті становлять приблизно 5% загальної летальності . В Російській Федерації цей показник істотно вищий: за даними А. В. Нємцова (2007 р.), до 29% чоловічої і до 17% жіночої смертності так чи інакше пов’язано з вживанням алкоголю .

Перелік основних алкогольасоційованих вісцеральних уражень включає наступні хвороби:

Алкогольний цироз печінки алкогольний панкреатит ураження серця і судин (в тому числі порушення серцевого ритму, ішемічна хвороба серця, алкогольна кардіоміопатія) шлунково-кишкові кровотечі.

Крім перерахованих внутрішніх хвороб, зловживання алкоголем призводить до ураження нервової системи, що виявляється численними неврологічними та психічними порушеннями (див. нижче).

Підвищення смертності населення, супутні зловживання алкоголем вісцеральні, неврологічні і психічні розлади і розвивається внаслідок пияцтва зменшення трудових ресурсів перетворюють алкоголізм в одну з найдорожчих хвороб для сучасного суспільства. В США щорічні економічні втрати, обумовлені зловживанням алкоголем і алкоголізмом, досягають 185 млрд дол. .

Алкоголь поряд з кофеїном і нікотином відноситься до «легальної тріаді» психоактивних речовин (ПАР), вживання яких (при певних вікових обмеженнях на придбання спиртних напоїв і тютюнових виробів) не переслідується законом в країнах європейської культури.

На відміну від заборонених ПАР алкоголь у багатьох споживачів не асоціюється з небезпекою для здоров’я. Не менше 95% жителів Росії, Європи і США хоча б іноді в тих чи інших кількостях вживають спиртні напої .

Алкоголізм є найбільш частою формою залежності від пар, що вимагає медичної допомоги і служить причиною звернення до лікаря .

Отримання точних даних про поширеність алкоголізму в популяції неможливо у зв’язку з відсутністю методів її достовірної оцінки. На думку ряду експертів, частка хворих на алкоголізм в розвинених країнах коливається в межах 5-12% і в середньому оцінюється в 10%. У країнах Азії, Африки цей показник істотно нижче .

Зловживання алкоголем, навіть при наявності небезпечних медичних і соціальних наслідків, не може вважатися алкоголізмом при відсутності ознак алкогольної залежності, що включає психічний і фізичний компоненти.

Відповідно до прийнятих світових стандартів Діагностика алкогольної залежності в даний час проводиться на основі констатації сукупності формалізованих критеріїв, передбачених МКБ-10 і (в північноамериканських країнах) DSM-IV.

Згідно з критеріями DSM-IV для кваліфікації пристрасті або залежно від ПАР, у тому числі алкоголю, необхідна констатація не менше трьох з наступних симптомів: 1) толерантність; 2) синдром відміни; 3) постійне бажання або невдалі спроби зменшити вживання речовин; 4) вживання речовин у великих, ніж спочатку передбачалося, кількостях; 5) порушення соціальної і професійної діяльності, а також діяльності, спрямованої на відпочинок і розваги; 6) витрата великої кількості часу, необхідного для отримання речовин; 7) продовження вживання речовин, незважаючи на виникаючі в результаті цього вживання проблеми .

Необхідною і достатньою умовою діагностики алкогольної залежності як основи алкоголізму ми вважаємо констатацію наступних основних феноменів: 1) алкоголь займає неналежно високе місце в ієрархії цінностей індивіда; 2) вживаються кількості спиртних напоїв завжди або в більшості випадків перевершують передбачувані або плановані величини (втрата контролю дози алкоголю); 3) вживання алкоголю продовжується виникають всупереч перешкодам, протидії з боку оточення, професійним і соціальним інтересам індивіда; 4) вживання алкоголю супроводжується розвитком синдрому відміни.

Перші три критерії служать відображенням психічного компонента алкогольної залежності, а останній відображає її фізичний компонент. Психічний і фізичний компоненти алкогольної залежності нерівнозначні в сенсі їх небезпеки і впливу на динаміку і результат хвороби. Толерантність до алкоголю, фізична залежність від нього і синдром відміни як головне відображення фізичної залежності не відрізняються постійністю. Їх наявність і тяжкість визначаються фазними станами хвороби. У період стабільного утримання від алкоголю фізична залежність зникає.

Психічна залежність від алкоголю формується раніше фізичної і на відміну від неї не зникає навіть в період ремісії. Саме психічною залежністю від алкоголю (або будь-якого іншого ПАР) пояснюється схильність алкоголізму (або будь-який інший аддіктивної 1 хвороби) до несприятливого перебігу.

Алкоголізм у жінок розвивається в 3-5 разів рідше, ніж у чоловіків . Разом з тим відповідно до деяких даних, в останні роки відзначається тенденція до зменшення відмінності в чоловічій і жіночій захворюваності. Зокрема, вказується на те, що якщо в попередні роки в середовищі учнів і студентів зловживання алкоголем частіше зустрічалося у юнаків, ніж у дівчат, то в даний час ці показники порівнюються, а в окремих молодіжних субпопуляциях п’ють дівчата кількісно переважають питущих юнаків .

У немедичною середовищі існує стійке уявлення, поділюване деякими фахівцями, про злоякісну природу і практичної невиліковність жіночого алкоголізму. Інші фахівці (у тому числі А. Ю. Єгоров і ЛКШайдукова, 2005) критично оцінюють дане подання, відносячи думка про злоякісному перебігу жіночого алкоголізму за рахунок стигматизації питущих жінок .

На нашу думку, уявлення про злоякісне характер і невиліковність жіночого алкоголізму відноситься до розряду клінічних міфів, але разом з тим не можна не визнати, що у жінок це захворювання багато в чому протікає інакше, ніж у чоловіків.

Алкогольна залежність розвивається у жінок пізніше, ніж у чоловіків, але характеризується більш швидким прогресуванням . Жінки раніше звертаються за лікарською допомогою і демонструють більш високу прихильність лікуванню при кілька гірших його результати.

Відповідно до наших власних спостережень в основі зловживання алкоголем і алкогольної залежності у жінок значно частіше лежать очевидні психологічні проблеми, ніж у чоловіків. Нарешті, преморбідні прикордонні психічні розлади у питущих жінок виявляються вдвічі частіше (60-70%), ніж у питущих чоловіків (30%) .

Алкоголь і нервова система.

Систематичне або рідкісне, але масивне зловживання алкоголем у всіх без винятку випадках призводить до ураження центральної нервової системи (ЦНС). Поряд з ураженням ЦНС розвивається пошкодження периферичних нервів (алкогольна поліневропатія).

Алкогольне ураження ЦНС характеризується вираженим клінічним різноманіттям, що, очевидно, відбиває складність патогенетичних механізмів, що лежать в основі викликаних дією алкоголю патологічних церебральних процесів, а також значну варіабельність індивідуальних типів реакцій на алкогольну інтоксикацію і пов’язані з нею метаболічні порушення.

Сучасні дослідження показують, що в основі алкогольного ураження ЦНС лежать три основних патогенетичних фактора :

Аліментарний (обумовлений порушеннями харчування) дефіцит тіаміну (вітаміну В1) зниження вмісту гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК) в тканини мозку ексайтотоксичні 2 ефекти глутамату.

Останній механізм відіграє ключову роль у розвитку гострих алкогольних розладів та алкогольної церебральної атрофії.

Зловживання алкоголем призводить до підвищеного синтезу NMDA-рецепторів, природним лігандом яких є глутамат. Синдром відміни алкоголю супроводжується масивним вивільненням глутамату зі зв’язку з рецепторами і ушкоджує дією на мозкові структури. При відносно сприятливому перебігу цього процесу дія глутамату на нервову тканину носить характер «біохімічного ушкодження», а в більш важких випадках глутамат викликає нейродегенеративні зміни.

Глутаматергічні механізми відіграють універсальну роль не тільки у формуванні алкогольної енцефалопатії, але і в розвитку інших видів церебральної атрофії, в тому числі хвороби Альцгеймера. Антагоністичним впливом на NMDA-рецептори і обумовленими ним антіглу-таматергічними властивостями пояснюється ефективність мемантину в лікуванні як деменції, так і — як показують деякі дослідження і наш власний досвід — в лікуванні гострої алкогольної енцефалопатії .

Алкогольне ураження ЦНС включає численні психопатологічні та неврологічні симптоми.

На нашу думку, з точки зору патогенезу алкогольні церебральні розлади можуть бути розділені на типові форми, у розвитку яких основну роль відіграють охарактеризовані вище патогенетичні фактори (і викликані ними нейрометаболические зрушення), та атипові.

форми, генез яких багато в чому визначається спадковим схильністю (що проявляється наявністю психічних розладів шизофренічного і параноїдного спектрів у родичів хворих на алкоголізм) і особливостями преморбідної Конституції.

Типові форми алкогольного ураження ЦНС включають такі стани:

Синдром відміни алкоголю похмельные судомні напади (алкогольна епілепсія) типові варіанти білої гарячки енцефалопатія Верніке корсаковський психоз алкогольна деменція помірні і стерті (субклінічні) прояви когнітивної дисфункції.

Атипові форми алкогольного ураження ЦНС.

подано наступним переліком:

Атипові (ендоформні) варіанти білої гарячки (в тому числі описані низкою авторів онейроїдний і параноїдний делірії) алкогольний Параноїд гострі і хронічні алкогольні галюцинози алкогольні марення ревнощів.

Поділ алкогольного ураження ЦНС на типові і атипові форми представляє аж ніяк не тільки академічний інтерес. Типові варіанти алкогольних церебральних розладів мають такі принципові відмінності від атипових форм:

Більш висока частка неврологічних симптомів у загальній структурі хворобливих проявів (наприклад, неврологічні порушення у структурі енцефалопатії Верніке мають значну перевагу над психопатологічними симптомами, а алкогольна епілепсія в принципі являє собою суто неврологічний феномен) більш високі частота розвитку і тяжкість когнітивної дисфункції виражене соматичне обтяження гострих психопатологічних синдромів висока летальність (здатна досягати 8% при алкогольному делірії і 40% — при енцефалопатії Верніке) Зазначені відмінності у перебігу та прогнозі припускають принципові відмінності лікувальної тактики.

Типові форми часто вимагають інтенсивної терапії, а в ряді випадків реанімаційних підходів, і цілями лікувальних заходів є корекція нейрометаболічних зрушень і підтримка вітальних функцій.

Лікування атипових розладів, головним проявом яких служать эндоформные психопатологічні симптоми, може не мати принципових відмінностей від лікування шизофренії або паранойяльных синдромів, і основним засобом їх лікування служать нейролептики.

Лікування алкоголізму включає два основних етапи: 1) купірування гострих алкогольних розладів; 2) протирецидивну терапію.

Купірування гострих алкогольних розладів в.

першу чергу включає попередження або усунення синдрому відміни і його ускладнень — похмільних судомних нападів та алкогольного делірію.

Препаратами першого вибору в лікуванні синдрому відміни алкоголю і його ускладнень служать найближчі аналоги етанолу, фармакологічні ефекти яких обумовлені Гамкергіческой активністю — похідні бензодіазепіну. З групи бензодіазепінів в лікуванні гострих алкогольних розладів першу чергу використовують діазепам (релиум), хлордіазепоксид (еленіум) і — з дещо меншою ефективністю — лоразепам (лорафен).

Для усунення симптомів відміни алкоголю і попередження його ускладнень бензодіазепіни призначаються в досить високих початкових дозах.

Принцип високих початкових доз не завжди дотримується в російській наркологічній практиці, що, можливо, пояснюється побоюваннями лікарів через можливий ризик розвитку побічних ефектів. Разом з тим клінічна практика показує, що високі дози бензодіазепінів, призначених у період гострої відміни алкоголю, зазвичай не створюють суттєвого ризику для здоров’я пацієнтів, тоді як здатність цих препаратів усунути гострі абстинентні стани і у багатьох випадках попередити розвиток судомних припадків і білої гарячки не викликає сумнівів. У тих несприятливих випадках ускладненого алкоголізму, коли розвиток алкогольного психозу виявляється неможливим, своєчасно призначені бензодіазепіни (так само як і інші, що розглядаються нижче, засоби раціональної терапії) дозволяють пом’якшити перебіг психозу і поліпшити його результат, в тому числі, що найбільш важливо, підвищити виживаність хворих на алкоголізм.

Ризикованим лікувальним підходом слід вважати внутрішньовенне введення діазепаму. Особи, що зловживають алкоголем, нерідко демонструють підвищену чутливість дихальних центрів головного мозку до респіраторно-супрессивному дії препарату, і внутрішньовенна ін’єкція діазепаму може призвести до зупинки дихання. Важливо також брати до уваги, що біодоступність діазепаму при внутрішньом’язовому введенні порівняно невелика, що пояснюється особливостями всмоктування речовини при фізіологічних значеннях pH скелетної мускулатури. Таким чином, внутрішньовенне введення діазепаму ризиковано, а внутрішньом’язове — недостатньо ефективно. Разом з тим слід зазначити, що діазепам, призначений в достатніх дозах, в більшості випадків швидко і ефективно усуває гострі прояви синдрому відміни алкоголю та парентеральному введенні препарату, таким чином, немає клінічної потреби.

Для ефективного усунення симптомів відміни алкоголю і попередження розвитку делірію діазепам призначається в дозі 10-20 мг, хлордіазепоксид — у дозі 30-60 мг і лорафен — в дозі 2-4 мг. Через 1 год при відсутності належного ефекту препарати призначаються повторно .

Дозування, необхідні для підтримуючої терапії синдрому відміни алкоголю або алкогольного делірію, наведені в таблиці.

Поряд з бензодіазепінами в клініці алкоголізму знаходять застосування інших Гамкергічні препарати, а саме барбітурати та протисудомні засоби — карбамазепін (фінлепсин) і вальпроати (депакин).

Поряд з карбамазепіном і вальпроатами в останні роки все більш широке застосування в клінічній практиці знаходять нові протисудомні засоби — ламотриджин (конвульсан) і топірамат (макситопир). Дослідження результатів терапії 125 хворих на алкоголізм, проведене Е. М. Крупицьким і співавт. (2009 р.), показало, що ламотриджин і в дещо меншій мірі топірамат порівнянні з діазепамом і перевершують мемантин в здатності усувати гострі прояви відміни алкоголю .

До наведених даних слід додати, що на відміну від діазепаму та інших бензодіазепінів ламотриджин і топірамат не викликають надмірної седації і не знижують когнітивні функції. Більш того, наявність у ламотриджину і топірамату антиглутаматергічних властивостей дозволяє припускати поліпшення когнітивного функціонування подібно до того, як це (але, мабуть, в набагато більшій мірі) відбувається при лікуванні когнітивних розладів за допомогою мемантину.

Виявлені Е. М. Крупицьким і співавт. (2009 р.) властивості ламотриджину і топірамату відносяться до категорії off label effects і поки що не дозволяють розглядати ці препарати у якості безумовної альтернативи бензодіазепінів в лікуванні гострих алкогольних розладів, однак подальші дослідження, що підтверджують їх безпеку і ефективність, вельми ймовірно, можуть послужити підставою для перегляду існуючих лікувальних стандартів.

Необхідно підкреслити, що Гамкергічні препарати (і, з деякими застереженнями, антагоністи глутамату) характеризуються патогенетично спрямованим дією і тому розглядаються в якості основних засобів терапії гострих алкогольних розладів. Застосування з цією ж метою нейролептиків як альтернативних лікарських засобів неприпустимо з трьох основних причин: 1) нейролептики позбавлені здатності впливати на патогенетичні механізми, що лежать в основі синдрому відміни алкоголю і його ускладнень, і тому мають лише опосередковане і слабкий вплив на зазначені стану; 2) нейролептики підвищують судомну готовність, погіршують неврологічні функції і виявляють багато інші побічні ефекти, що погіршують стан хворих алкоголізмом.

Необхідним компонентом терапії гострих алкогольних розладів і попередження (або лікування) гострих форм алкогольної енцефалопатії є нормалізація біохімічних процесів в головному мозку з допомогою вітамінів. Хворим призначають тіамін (вітамін В 1) і в другу чергу інші вітаміни, в тому числі піридоксин (вітамін В 6), ціанокобаламін (вітамін В 12) та нікотинову кислоту (вітамін PP).

Лікувальна добова доза тіаміну становить 100 мг. У неврологічно обтяжених випадках, а також при енцефалопатії Верніке (або при загрозі її розвитку) необхідна добова доза тіаміну збільшується до 300500 мг.

Крім перерахованих лікувальних заходів, терапія гострих алкогольних розладів включає внутрішньовенну краплинну інфузію, цілями якої служать регідратація та відновлення електролітного балансу (заповнення дефіциту іонів калію і магнію).

У числі різних типів інфузійних препаратів оптимальними характеристиками володіють електролітні (кристалоїдні) розчини. У застосуванні полівінілпіролідону (гемодез) і розчинів глюкози (за винятком порівняно нечастих випадків гіпоглікемії) зазвичай не виникає клінічної потреби. Більш того, введення глюкози (так само як будь-яких інших вуглеводів) вимагає підвищених доз тіаміну, дефіцит якого у хворих алкоголізмом є, як вже говорилося вище, типове явище. У тих випадках, коли інфузійна терапія за допомогою препаратів глюкози все ж призначається хворим на алкоголізм, дана лікувальна міра повинна передувати парентеральним введенням тіаміну.

Ефективне лікування синдрому відміни алкоголю передбачає дотримання трьох основних принципів: 1) невідкладний характер терапії; 2) патогенетичне обґрунтування у виборі лікарських засобів; 3) оптимальна черговість лікувальних заходів.

Якщо перші два принципи зазвичай не викликають питань, то останній, на нашу думку, вимагає спеціального коментаря.

Характерною лікарською помилкою є призначення інфузійної терапії без попереднього прийому бензодіазепінів або інших Гамкергічних лікарських засобів. На відміну від останніх інфузійна терапія per se не робить ніякого впливу на синдром відміни алкоголю, а введення розчинів глюкози без відповідної корекції тіаміном здатне при наявності схильності прямо спровокувати розвиток енцефалопатії Верніке.

Головною метою протирецидивної терапії алкоголізму служить стійка ремісія хвороби. У тих випадках, коли хворі на алкоголізм, незважаючи на проведене лікування, не в стані повністю припинити вживання алкоголю і позначена мета виявляється недосяжної, терапія носить підтримуючий характер, і її метою є поліпшення перебігу хвороби, а саме зменшення частоти і тяжкості алкогольних ексцесів, попередження запоїв і пом’якшення несприятливих наслідків зловживання алкоголем.

Протирецидивна (підтримуюча) терапія алкоголізму в більшості розвинених країн проводиться з використанням трьох основних лікарських засобів: дисульфіраму, налтрексону і акампросата.

Дисульфірам є класичним засобом аверсивної терапії алкоголізму. В основі фармакологічної активності дисульфіраму лежить незворотне пригнічення активності ферменту ацетальдегіддегідрогенази, що каталізує перетворення ацетальдегіду в ацетат (оцтову кислоту). Накопичення в організмі ацетальдегіду під впливом дисульфіраму при вживанні алкоголю призводить до розвитку «ацетальдегідного синдрому», або дисульфірамалкогольної реакції (ДАР).

ДАР характеризується наступними клінічними проявами:

Підвищення артеріального тиску тахікардія серцебиття пульсуючий біль в голові нечіткість зору нудота і блювота задишка і відчуття нестачі повітря.

Самим наочним симптомом ДАР служить почервоніння шкірних покривів, а основним проявом аверсивного дії дисульфіраму і його найбільш корисним терапевтичним ефектом є страх смерті, який у разі успішної терапії змушує хворого алкоголізмом припинити вживання спиртних напоїв.

Початкова (протягом перших 5 днів) добова доза дисульфіраму зазвичай становить 800 мг. Для подальшої підтримуючої терапії рекомендується прийом дисульфіраму в щоденній дозі 400 мг зазвичай по 200 мг 2 рази на день. У ряді випадків препарат призначається в дозі 800 мг через день або 3 рази в тиждень) .

Тривалість курсу аверсивної терапії дисульфірамом зазвичай визначається клінічною потребою. У ряді випадків доцільно застосування коротких курсів в ситуаціях, здатних спровокувати черговий алкогольний ексцес.

На жаль, незважаючи на застосування будь-яких терапевтичних підходів, лікування алкоголізму характеризується низькою ефективністю, що визначається поруч причин, у тому числі слабкою мотивацією пацієнтів до лікування і, отже, їх недостатнім бажанням (комплаєнс) дотримуватися лікарських рекомендацій. Згідно з думкою деяких фахівців (правомірність якого підтверджується нашими власними клінічними спостереженнями) комплаєнс при лікуванні дисульфірамом і, отже, ефективність терапії можуть істотно зростати при контролі за прийомом препарату з боку родичів, в першу чергу подружжя хворих на алкоголізм .

Інноваційної та досить вдалою лікарською формою дисульфіраму є, на нашу думку, розчинні у воді («шипучі») таблетки, вироблені компанією «Actavis» під класичною назвою «Антабус».

Розчинність Антабусу у воді при відсутності смаку і запаху дозволяє родичам хворого (при відсутності ризику серйозних ускладнень ДАР) додавати препарат в їжу або питво у випадках потенційної ефективності терапії при відмові пацієнта від лікування.

Таким чином, кожен прийом розчинної таблетки на відміну від звичайної буде забезпечувати достовірне надходження препарату в організм пацієнта.

Крім того, швидке надходження препарату в кров, що забезпечується даною лікарською формою, передбачає своєчасний розвиток клінічного ефекту, що може мати безумовне значення в практиці лікування алкоголізму.

Таблетки Антабусу випускаються в двох видах по 200 і 400 мг, що відповідає зазначеним вище дозам, рекомендованим для підтримуючої терапії.

Очевидно, багатьом практичним наркологів знаком феномен, який можна визначити як «ефект синусоїди» і який відображає коливання результативності лікування алкоголізму (і, напевно, деяких інших хвороб) з допомогою різних лікарських засобів. Поява нового препарату зазвичай супроводжується підвищенням ефективності лікування, в тому числі завдяки своєрідному плацебокомпоненту його дії. Потім, після неминучого накопичення випадків невдалої терапії та формування негативного уявлення про препарат або метод лікування серед пацієнтів і їх родичів ефективність лікування знижується, з тим щоб знову підвищитися через кілька років при зростаючому інтересі до рідше назначавшемуся і тому «призабутому» лікам. Динаміка популярності і певною мірою опосередкованої психологічними факторами клінічної ефективності лікарських засобів набуває, таким чином, характер синусоїди. Згідно з нашими спостереженнями популярність і, отже, потенційна клінічна ефективність аверсивної терапії алкоголізму в даний час переживають черговий підйом, і поява нової форми дисульфіраму у вигляді розчинних таблеток, безумовно, може істотно розширити можливості практичних лікарів у протирецидивної (підтримуючої) терапії алкогольної залежності.

Поряд з фармакологічною терапією в лікуванні алкоголізму застосовуються психотерапія та інші нелікарські підходи. Відповідно до лікувальних стандартів ВООЗ оптимальними психотерапевтичними підходами в лікуванні (як і інших адиктивних хвороб) вважається Когнітивна і поведінкова психотерапія .

Слід зазначити, що поєднання психотерапії та фармакологічної терапії алкоголізму може підвищити ефективність останньої завдяки більш успішної реалізації її потенціалу.

1 Від англ. addiction «пристрасть». 2 Від англ. excitement «збудження» і toxic «токсичний».

1. Єгоров АЮ, Шайдукова ЛК. Сучасні особливості алкоголізму у жінок: віковий аспект. Наркологія. 2005; 9:4955. 2. Крупицький Є. М., Руденко АА, БураковАМ. порівняльна ефективність застосування препаратів, що впливають на глутаматергічну нейротрансмісію, для купірування алкогольного абстинентного синдрому. Огляд психіатрії та медичної психології ім. ВМБехтерева, 2009; 1:37433. Нємцов АВ. Алкоголізм в Росії: історія питання, сучасні тенденції. Журнал неврології та психіатрії імені с. сКорсакова. 2007; Алкоголізм (додаток), випуск 1:37. 4. Сиволап ЮЛ., Савченков ВА, Янушкевич М. В., Яковчук АМ. Клінічне спостереження сприятливого результату енцефалопатії Верніке. Огляд психіатрії та медичної психології імені В. М. Бехтерева. 2006; 2: 289. 5. Ballinger A, Patchett S. Saunders» Pocket Essentials of Clinical Medicine. 3rd ed. Edinburgh, Elsevier, 2005. 6. Brust JCM. Neurological Aspects of Substance Abuse. 2nd ed. Philadelphia: Elsevier Inc., 2004. 7. Enoch IMA, Goldman D. Problem drinking and alcoholism: diagnosis and treatment. Am Fam Physician 2002; 65 (3): 4418. 8. Hanson GR, Li TK Public health implications of excessive alcohol consumption. JAMA 2003; 289:3017. 9. Mann K, Hermann D, Heinz A One hundred years of alcoholism: the twentieth century. Alcohol Alcohol 2000; 35 (10): 715. 10. Rehm J, Greenfield TK, Rogers JD. Average volume of alcohol consumption, patterns of drinking and allcause mortality. Results from the US. National Alcohol Survey. AmJ Epidemiol 2001; 153: 6471. 11. Saitz R. Clinical practice. Unhealthy alcohol use. N Engl J Med 2005; 352 (6): 596607. 12. Semple D, Smyth R, Burns J et al. Oxford Handbook of Psychiatry. New York: Oxford University Press, 2006.

Перш за все, хотілося б сказати, що коли ми говоримо про методи лікування алкоголізму, то ми повинні розуміти – алкоголізм — це не грип. Не можна прийняти таблетку і стати здоровим. Тут поняття «методи» потрібно розуміти умовно. Будь-який метод в лікуванні алкоголізму-це всього лише початковий поштовх, то що лікує алкоголіка-це він сам. Алкоголік може вилікуватися тільки змінивши себе і своє ставлення до життя. Тому застосування того чи іншого методу лікування алкоголізму – початковий крок, перша сходинка на шляху до лікування, і не більше того.

Всі методи лікування алкоголізму можна розділити за принципом, на методи психологічного і медікоментозного впливу, хоча це досить умовний поділ, оскільки при будь-якому психотерапевтичному лікуванні завжди додатково прописуються медичні препарати для підтримки пацієнта в постреабелитационный період, для запобігання розвитку депресивних станів і можливих рецедивів на їх фоні.

Психологічні методи лікування.

Кодування.

Під кодуванням розуміють численні методи лікування алкоголізму, заснованих на навіяному заборону. В основі кодування лежить страх перед алкоголем, за принципом «вип’єш — помреш». Ефективний при високій сугестивності пацієнта. Дана методика йде своїм корінням в історію, ще в середньовіччі священики лікували алкоголіків змушуючи давати обітницю утримання від спиртного перед богом. У наш час метод був вдосконалений і взятий на озброєння психотерапевтами.

Просте кодування.

При цьому способі лікування алкоголізму, пацієнту, доведеним до особливого психологічного стану, в підсвідомість вводиться певний «код» – певна програма функціонування мозку, яка відновлює нормальну роботу мозкових структур, нормальний психологічний функціонування, контроль особи над своїми емоціями, терапії, звичками, а відповідно, з одного боку формує байдужість до алкоголю (наркотикам, тютюну і т. д.), а іншого боку – накладає заборону на їх вживання під загрозою важких наслідків для психічного і фізичного здоров’я при порушенні цієї заборони, з іншого боку.

Нейрофізіологічне кодування.

Метод лікування алкогольної залежності, при якому на мозок пацієнта і на біологічно активні точки впливають електромагнітними імпульсами певної частоти і довжини хвилі з метою блокування «алкогольних центрів», і як результат повинна зменшуватися тяга до спиртного, дратівливість, депресивність. Прийом алкоголю при такому лікуванні не викликає серйозних наслідків для організму, крім загального дискомфорту, нездужання, мігрені, нудоти, блювоти, а в деяких випадках можлива токсико-алергічна реакція, що в свою чергу викликає у пацієнта негативне рефлекторне ставлення до спиртного. Проводиться в кілька сеансів.

Электростереокодирование.

новинки лікування алкоголізму

Схожий з нейрофизиологическим кодуванням, з тією різницею, що при даному методі проводиться більш потужне, вплив на алкогольні центри. Проводитися при контролі життєвих показників стану пацієнта медичним обладнанням. В результаті повинна знизитися тяга до спиртного, покращиться стресостійкість і полегшення синдрому відміни. При вживанні алкоголю після даного методу лікування, можливе порушення у функціонуванні структур мозку, що в свою чергу може призвести до збою в роботі внутрішніх органів, у тому числі серця, легень, нирок і закінчитися летальним результатом.

Голкорефлексотерапія.

Найдавніший метод лікування алкоголізму, і багатьох видів залежності, застосовувався ще в стародавньому Китаї. Суть методу полягає у впливі на розташовані на людському тілі біологічно активних точок. В наш час для цієї поряд з голками можуть застосовуватися електричні імпульси, лазер і електромагнітні хвилі певної частоти.

Гіпноз.

Медикаментозні методи лікування.

Основні медикаментозні методи лікування алкоголізму це використання препаратів на основі тетраэтилтиурамдисульфида таких як Тіурам Е, Тетурам, Антабус, Дисульфірам, Антетил, Стопэтил, Торпедо, Еспераль. Два останніх, мабуть набули найбільшого поширення в нашій країні. Всі перераховані препарати пригнічують вироблення печінкою природного ферменту ацетальдегіддегідрогенази, яка бере участь у переробці етилового спирту. В результаті при прийомі алкоголю збільшується концентрація оцтового ацетальдегіду, що є продуктом розкладання етанолу, що викликає ряд неприємних відчуттів після його вживання («припливи» крові до шкіри обличчя, нудоту, блювання, відчуття нездужання, тахікардію, зниження артеріального тиску, тимчасову сліпоту, в деяких випадках можливий летальний результат, стан коми). Таким чином препарати даної групи роблять прийом алкоголю фізично неможливим і навіть смертельно небезпечним. Препарати даного типу заборонені в країнах ЄС.

Укол внутрішньовенно (так звана «Вливка»).

Препарати на основі тетраетилтіурамдисульфіду можуть застосовуватися внутрішньовенно, коли введений препарат акумулюється в тканинах пацієнта. Саме ліки не робить негативного впливу на організм, але при прийомі спитного може викликати важкі розлади здоров’я, аж до смертельного результату. При даному методі, після внутрішньовенного введення препарату, для перевірки його ефективності пропонується прийом невеликої кількості алкоголю идемонстрируется несумісність алкоголю і введеного препарату. Це дозволяє розсіяти сумніви, вселити впевненість пацієнта у високій ефективності і надійності протиалкогольного препарату. Менш ефективний, тому як поступово виводиться з організму, якщо не підтримувати прийом препарату.

Вшивання препарату під шкіру («Вшивка»).

Імплантація під шкіру (жирову клітковину) капсул або таблеток типу дисульфірам, еспераль, торпедо. При «вшивке» проводиться операція. Після знеболювання новокаїном, через шкірний надріз укладаються таблетки. Через 7 днів шви знімають. Ефект на відміну від «вливки» триває постійно і досить довгий період (залежить від кількості вшитих таблеток) .

Внутрішньом’язове введення.

Внутрішньом’язово теж вводять препарати, наприклад типу «Бинастим», який також є високо ефективним лікувальним засобом (підвищує імунітет людини, покращує роботу печінки, головного мозку). Через певний адаптаційний період відбувається надходження «Бинастима»в кров з частотою, залежно від біоритму пацієнта, таким чином досягається регулювання самопочуття пацієнта і зниження тяги до спиртного. Сам даний метод не пробував. Дані взяті з відкритих джерел.

Додатково про хімічних методах захисту.

Залежно від введеної (вшитої) дози препарату залежить і час їх дії. Багато алкоголіків впевнені в тому, що цей період дуже недовгий. Так, насправді основна маса препарату виводитися за недовгий період. . Але повний висновок препарату може бути дуже тривалим (кілька років). Тому дуже часто трапляється так, що алкоголік починає випивати раніше терміну закінчення дії ліків, і на перших порах немає ніякої реакції на препарат, але в один «прекрасний» день, ви виходите з лазні (абсолютно тверезий), випиваєте чарку горілки, для розслаблення, і відправляєтеся в кому. Тому коли лікар каже, що буде діяти, наприклад 3 роки, то це і означає 3 роки, тобто час повного виведення з організму. Крім того, залишковим явищем методів заснованих на Дисульфираме і схожих препаратах, є різні ускладнення внутрішніх органів, зокрема печінки при вживанні алкоголю раніше терміну вказаного лікарем який вводив препарат. Абстинентні синдроми посиляться. Тому не варто жартувати з такого роду препаратами.

Не треба боятися психіатрів: чим живе найбільша лікарня СНД.

У 2018 році РНПЦ психічного здоров’я, що змінила за довгі роки існування кілька назв, виповниться 100 років.

Мінськ, 18 сер-Sputnik. Мінський сленг «тобі в Новинки» і «прямо на 18-й автобус» зробив свою справу: Республіканський Науково-практичний центр психічного здоров’я досі не може позбутися лякаючого іміджу.

«Донесіть, будь ласка, до суспільства, що не треба боятися психіатрів. Треба розвіяти цей міф — що якщо я поговорю з психіатром, то на мені можна ставити хрест. Ми доступні і ми не страшні», — звернувся до журналістів з проханням головний нарколог Міністерства охорони здоров’я Іван Коноразов.

Журналістів запросили подивитися, як виглядає зсередини клініка, якій наступного року виповниться сто років.

32 відділення і понад півтори тисячі ліжок — це точно найбільша психіатрична клініка в СНД, а можливо і в Європі.

Кому допомагають.

У центрі допомагають і дорослим, і дітям. Є відділення для підлітків і вікових пацієнтів, є для тих, хто вперше зіткнувся з психічним розладом і часом не готовий відразу прийняти хворобу, є для жінок, які мучаться післяпологовими депресіями, і для тих, хто страждає від анорексії або булімії.

В окремому корпусі утримують тих, хто за рішенням суду був направлений на примусове лікування.

«Вони спрямовані до нас, так як визнані судом недієздатними і неосудними на момент вчинення злочину. Там два чоловічих відділення по 50 ліжок для пацієнтів з посиленим режимом спостереження. І жіноче на 40 ліжок: 20 ліжок із суворим і 20 з посиленим режимом спостереження», — розповів директор РНПЦ Олександр Старцев.

Чотири відділення центру займаються пацієнтами, які страждають наркотичною та алкогольною залежністю. В одному допомагають наркоманам, у другому-вийти із запою, ще в двох здійснюють реабілітацію залежних.

Власне, в першу чергу до нарко — та алкозалежним зверталися медики центру, коли говорили про необхідність побороти страх перед візитом в РНПЦ. Проконсультуватися ж і отримати допомогу можна і анонімно, не доводячи ситуацію до виклику бригади, примусової поїздки в клініку і постановки на облік.

Іноземці дякують за людяний підхід.

Центр орієнтований насамперед на жителів Мінська і Мінської області. Але потрапити сюди може і будь-який житель республіки. При наявності направлення від нарколога пацієнтів госпіталізують безкоштовно, при бажанні отримати допомогу анонімно за певну плату.

Доба в клініці стоять в районі 30-35 рублів для громадян Білорусі. Для іноземців дорожче, але вони, за словами медиків, зазвичай залишаються задоволені отриманою допомогою.

«Коли до нас на лікування потрапляють наші сусіди, вони перше що говорять — це людяність відносин, прихильність до них. Тому ті, хто їдуть, вони, як правило, пишуть слова подяки. Тому що вони в повному обсязі отримують допомогу, а не витягування грошей з них», — говорить директор РНПЦ Старцев.

Але переважна більшість пацієнтів все-таки громадяни Білорусі. Причому близько 40% залежних пацієнтів, які в даний час знаходяться на реабілітації в 21 відділенні, отримують допомогу платно. Причому більшість з платних пацієнтів — мінчани.

«Зараз відділення заповнене. З 50 ліжок зайняті 48. Але за ці два дні я виписую 15 осіб, тобто в п’ятницю відділення буде оголено-стільки ми не наберемо до вихідних», — говорить завідувач 21-м відділенням, яке займається реабілітації осіб, які страждають синдромом залежності від психоактивних речовин, Володимир Іванов.

За його відчуттями, в останні роки пити стали менше. Сказати, що пацієнти молодіють, він теж не може. Раніше в його відділенні допомагають впоратися із залежністю чоловікам і жінкам у віці від 25 до 45 років. А після 45 його пацієнти або потроху йдуть, або зав’язують.

«Тут інший болючий момент. Лобіювання пивного виробництва в нашій країні привело до того, що у нас з’явилося багато пивного алкоголізму, що для Білорусі завжди було чуже. До третини наших пацієнтів, особливо жінки, це пивні алкоголіки, а раніше цього не було», — розповідає Іванов.

Чому п’ють і чому не зупиняються.

Люди п’ють, вживають наркотики або скочуються в інші залежності, тому що не вміють отримувати позитивні емоції іншими способами, пояснює Іванов. До речі, його відділення було єдиним в республіці, де почали системно працювати з ігровою залежністю.

«Будь-який залежний прагне не до якоїсь конкретної речовини або проведення часу, людина хоче змінити свій емоційний стан. І для цього використовує різні способи. І ми повинні щось запропонувати натомість. Навчити людину боротися з цими емоціями і зробити так, що вона навчиться відчувати сильні емоції, не вживаючи алкоголь», — пояснює заввідділенням.

Поки людина в клініці, його день повністю заповнений: медикаменти, потужна фізіотерапія і психотерапія-індивідуальна і в групах. В центрі є і барокамера, і масаж, і тренажерний зал. Той, хто хоче отримати допомогу, її отримує, підкреслює Іванов.

Частка участі медиків в успіху позбавлення людини від залежності, підкреслюють в РНПЦ, відсотків тридцять. Решта-це робота самої людини і оточення.

«Якщо люди мотивувати, то ті технології, якими ми користуємося, приносять високий результат. Але, на жаль, до нас часто приходять люди, не зацікавлені в лікуванні. І тоді технологія не винна. Наведу інший приклад: ось онкологія, наскільки вона (терапія — Sputnik) ефективна? Якщо хворобу діагностували на ранньому етапі, можна домогтися 100-процентного ефекту. Молодці онкологи. А якщо на 4 етапі, можна сказати: даремно витрачаємо гроші на онкологію. Так і тут», — пояснив Sputnik директор РНПЦ Старцев.

Що робити.

Що робити для скорочення споживання алкоголю, давним-давно відоме, каже заввідділенням реабілітації осіб, які страждають синдромом залежності від психотропних препаратів, Іванов. Світовий досвід показує, що проблему відмінно вирішують високі ціни і низька доступність.

«Перш за все, повинна бути збалансована ціна. 40-45 років тому пляшка горілки коштувала 2 рубля 87 копійок. При цьому кілограм хорошого білого хліба коштував 20 копійок. Дивіться, який розрив цін. А бройлерний курча коштував рубль 75 за кілограм, майже в два рази дешевше пляшки горілки. Тому все відомо: збалансована ціна, скорочення ліцензованих місць торгівлі алкоголем, у нас їх дуже багато. Грамотне санітарне просвітництво і віковий ценз — з 21 року. Але для цього потрібна політична воля», — говорить Іванов.

Головний нарколог Моз Коноразов нагадав, що міністерство разом з МВС внесли пропозицію встановити єдиний час продажу алкогольних напоїв. І заборонити продаж спиртного повсюдно, крім закладів громадського харчування, з 23 до 9 годин.

Крім того, за словами Коноразова, вплинути на ситуацію з вживанням алкоголю могло б зміна акцизів на міцний алкоголь. Бюджет би не втратив, а от люди, є шанс, стали б менше пити.

«По відношенню до пива і слабоалкогольних напоїв пропорція вартості акцизів повинна бути один до трьох. На сьогоднішній день це 1:1,3. Коли міцний алкоголь коштує достатньо дорого за рахунок вартості акцизу, перерахування коштів до бюджету за рахунок вартості акцизів зростає, а обсяги споживання знижуються. Тоді навіть люди, які вживають алкоголь, вони вибирають для себе не горілку, а пиво або вино», — міркує Коноразов.

Коли будуть розглянуті і чи будуть прийняті пропозиції медиків, Коноразов сказати не зміг.

Нове в лікуванні алкоголізму.

У лікуванні алкоголізму важливим є не стільки звільнити пацієнтів від шкідливої звички, скільки не допустити їх подальшої алкоголізації. Труднощі позбавлення від алкогольної залежності полягає як раз в тому, що пацієнт неї в силах відмовитися від алкогольних напоїв в тому випадку, якщо це виходить від друзів, родичів та ін. Японські лікарі пропонують лікувати алкоголізм іншим шляхом – поступовим зниженням толерантності (стійкості) до алкоголю.

Чим погано лікування за допомогою Дисульфіраму.

новинки лікування алкоголізму

Дисульфірам застосовується для терапії алкогольної залежності як ефективний засіб, що сприяє повну відміну алкоголю. Однак його безпека ставиться під сумнів через наявність деяких недоліків:

• викликаються дуже неприємні ефекти після прийому навіть невеликих доз етилового алкоголю;

• лікування часто викликає у хворих не зовсім приємні відчуття;

* під час такої терапії важко визначити толерантну кількість алкоголю;

• дуже важка реабілітація пацієнтів.

У чому переваги лікування алкоголізму препаратом Колме.

Колме – надійний і високоефективний протиалкогольний препарат, спеціально розроблений японськими терапевтами. Навіть однопроцентний розчин препарату здатний викликати стабільний терапевтичний ефект.

Препарат повністю безпечний і не викликає ніяких побічних явищ. Навіть мала доза препарату (до 0,06 г) здатна попередити розвиток патологічного алкоголізму у хворого. Крім того, препарат добре регулює толерантність до алкоголю. При цьому пацієнт здатний отримувати задоволення від малої дози алкоголю.

Пацієнту досить приймати Колмі всього один раз в день. При прийомі препарату пацієнт може продовжувати вживати алкоголь. Однак при цьому його кількість буде набагато менше. Таким чином, алкоголізм виліковується не шляхом різкого припинення споживання алкоголю, а шляхом скорочення дози, необхідної для досягнення ефекту помірного сп’яніння.

Які результати такої антиалкогольної терапії.

Автори дослідження про вплив препарату Колме на хворих на алкоголізм показує, що у трьох із чотирьох пацієнтів настало одужання в сприятливих для них соціальних межах. Хворий добре ставиться до такого препарату.

У переважній більшості випадків толерантність до алкоголю поступово знижувалася. Навіть при прийомі малих доз алкоголю хворий не відчував важких і побічних ефектів, як це буває у випадку з іншими аниалкогольными препаратами. Все це робить Колме ефективним для лікування алкогольної залежності шляхом зниження безпечних доз алкоголю. Препарат також був позитивно схвалений членами сім’ї страждає алкогольною залежністю. Вони відзначили хороші психофізіологічні зміни в поведінці хворого. Таке лікування алкогольної залежності з меншою кількістю побічних ефектів має великі перспективи і визнається більшістю терапевтів.

Сучасні методи лікування алкоголізму — кращі розробки вчених.

Стійке пристрасть до алкогольних напоїв виникає внаслідок різноманітних причин – це можуть бути часті конфліктні ситуації на роботі і вдома, вплив соціуму, часте вживання спиртного в галасливих компаніях, на корпоративах, біологічна схильність до пияцтва і багато іншого. Зміст.

Алкоголізм у всьому світі визнаний важким захворюванням, яке призводить до розвитку серйозних патологій внутрішніх органів і психічних розладів. Алкогольна смертність в одній тільки Росії в рік становить до 600 тис. людей.

Великі зусилля вчених спрямовані на вирішення даної проблеми, розробляються ефективні медикаментозні засоби, апаратне лікування для впливу на ділянки мозкових центрів, які відповідають за тягу до алкоголю, проводяться заняття з психотерапевтами. Сучасні методи лікування алкоголізму – кращі розробки вчених дозволяють повністю викорінити проблему і повернути людину до нормального життя.

Як виникає проблема алкогольної залежності?

Основною причиною розвитку тяги до алкоголю безумовно є їх ейфорійну дію на людину — поліпшення настрою, зниження страхів і тривожності. Люди після випитої дози спиртного стають впевненішими в собі, більш товариськими. Таким чином при стресових ситуаціях людина прагне поліпшити свій психоемоційний стан і починає використовувати спиртні напої в якості антидепресантів.

Алкоголізм — проблема сучасного суспільства.

Згодом організм звикає до алкоголю і йому стає недостатньо вживаних доз для виникнення колишнього ейфоричного дії. Після чого дози починають збільшуватися, а частота прийомів скорочуватися.

Також високий ризик виникнення алкогольної залежності у людей, які виросли в сім’ях алкоголіків або в соціально неблагополучних.

Сучасні методи лікування алкоголізму.

Сучасні методи лікування алкоголізму впливають безпосередньо на ділянці головного мозку, що відповідають за тягу до спиртного і коригуючи подаються нейронами імпульси. Деякі з нових способів лікування діє на клітинному рівні, впливаючи на певні точки тіла.

Лікувальні заходи можуть проводитися амбулаторно або в стаціонарі наркологічного диспансеру, все залежить від занедбаності хвороби, стану пацієнта та супутніх патологічних процесів.

Нові методи лікування алкоголізму показали хороші результати, але для закріплення ефекту і поліпшення психоемоційного стану людини застосовується психотерапія в індивідуальному порядку або у вигляді групових занять.

Блокування дофамінових рецепторів.

Дофамін – це нейромедіатор, біологічний попередник норадреналіну. Речовина є важливою частиною системи «винагороди мозку», так як викликає відчуття задоволення і задоволення. Природним шляхом відбувається продукування дофаміну у великих кількостях вчасно позитивних подій (наприклад, при статевому контакті або прийомі улюблених страв).

Структурна формула дофаміну.

При зниженні позитивних відчуттів кількість речовини виділяється в незначних кількостях, що призводить до погіршення настрою, розчарування, стресів.

Під дією алкогольних напоїв частіше різні стимули призводять до підвищеного вироблення дофаміну. Після закінчення дії етанолу в організмі повертається депресивний стан і людина намагається все виправити і заново відчути задоволення і радість, вживаючи все більші дози алкоголю.

Враховуючи дані процеси, були розроблені спеціальні антагоністи дофамінових рецепторів. Дія препаратів спрямована на запобігання підвищення рівня дофаміну вчасно прийому спиртних напоїв. Одним з широко відомих ліків, є Налтрексон.

Курс прийому даного засобу в загальному становить до трьох місяців. Хороший терапевтичний ефект спостерігається в результаті дотримання призначеного лікарем дозування і винятком спиртних напоїв, зокрема медикаментів на основі етилового спирту. Дане лікування підходить пацієнтам, які мають неконтрольовану тягу до спиртного.

Лікування алкоголізму на клітинному рівні.

Одним з досить нових і популярних методів лікування алкогольної залежності є використання лазерного випромінювання. Переваги та лікування є доступність цінової категорії, безпека і безболісність лікування, тривалий терапевтичний ефект.

Лікування алкоголізму лазером.

В ході процедури проводиться вплив лазерного випромінювання на біологічно активні ділянки тіла, що активізує захисні сили організму і дозволяє протистояти тязі до спиртних напоїв.

Лікування на клітинному рівні застосовується як основне або додаткове лікування хронічних запоїв, а також в профілактичних цілях для запобігання рецидивів захворювання. Крім того, лазерна терапія знижує наявність набряклості і дискомфортних відчуттів, що розвиваються на тлі алкоголізму.

Лікування проводиться в кілька сеансів, перед якими забороняється прийом алкоголю.

Укладення.

Лікування алкоголізму – це в першу чергу комплексний підхід, який включає також терапію уражених етиловим спиртом внутрішніх органів. Дуже важливо в процесі терапії психологічна підтримка близьких людей.

Сучасні методики лікування алкоголізму дозволяють впоратися з пристрастю навіть в самих запущених випадках.

Сучасні методи лікування алкоголізму, нове в лікуванні алкоголізму.

3 стадії алкоголізму.

новинки лікування алкоголізму

Перша (початкова) стадія, особливістю якої є поява потягу до алкоголю, що вважається результатом психічної залежності. Саме тому вживання алкоголю стає систематичним.

Друга (середня) стадія – виражається в наростаючому і сильному потягу до алкоголю, неможливість контролю над кількістю випитого, внаслідок чого може бути втрата пам’яті і поява похмілля.

На цій стадії починається порушення психіки, відбуваються зміни у внутрішніх органах і нервовій системі. Пияцтво активно розвивається.

Третя (остання) стадія показує на розвиток у людини запійного пияцтва, так як його організм вже не чинить опір прийнятим дозам спиртного.

Коли з’являється залежність від алкоголю на психологічному рівні, людина найчастіше не вважає себе хворим.

Слідом за психічною залежністю настає фізична: алкоголь включається в процеси обміну речовин, з’являється постійне похмілля, характеризується тремтінням рук, роздратованістю, важким сном.

З кожною наступною стадією зміни в організмі, психіці і поведінці залежного тільки збільшуються. У підсумку це призводить до безвольності – хворий не може керувати своїми вчинками, потрапляє під чужий вплив, відбувається деградація особистості.

Які ефективні методи лікування алкоголізму існують?

Лікування алкоголізму у жінок.

Питання, які останнім часом стрімко набирають свою актуальність, – чому прекрасна стать страждає алкоголізмом і які існують методи лікування алкоголізму у жінок.

Адже саме жінка – мати (або мати), господиня і просто красуня за своєю природою – не повинна і не може приймати спиртне Тим не менше з чоловіками відбувається те ж саме.

Жіночий алкоголізм виліковний? На жаль, але ні чоловічий, ні жіночий алкоголізм не лікується. Все, що можна зробити, – це змусити алкоголіка припинити вживання спиртного, але позбутися від самої залежності неможливо.

Ускладнює все те, що більшість людей з цією проблемою не хочуть повністю кидати пити, а бажають помірно вживати алкоголь. Однією з найпоширеніших помилок жінок з алкогольною залежністю є бажання вилікуватися самостійно, борючись з недугою неперевіреними способами в домашніх умовах.

В більшості випадків це не тільки не приносить результатів, але і може сильно погіршити ситуацію.

При лікуванні необхідна й підтримка дорогих і близьких людей (сім’ї, друзів), що є обов’язковим елементом антиалкогольної терапії та гарантією стимулу у хворого на лікування і одужання.

Саме у тих хворих, які заручилися підтримкою сім’ї, якщо вірити в прогнози лікарів-наркологів, шансів на одужання набагато більше.

Лікування алкоголізму у жінок.

Кращий спосіб зцілення від хвороби-варіант, при якому утворюється стійка відраза до спиртного. Період ремісії терміном в півроку або рік вважається у професіоналів хорошим підсумком лікування, тобто, метод підтверджує свою ефективність.

Проте наркологи дотримуються думки, що навіть такий термін відмови від алкоголю не говорить про безумовне досягнення позитивного результату.

Отже, який спосіб можна вважати самим хорошим, більш надійним і правильним? Тільки усвідомлений, при якому алкоголік сам просить допомоги. В цьому випадку лікується не тільки тіло, але і духовна сфера пацієнта.

Комбінація з декількох методик, підібрана з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта надасть найдієвіший вплив на свідомість і допоможе позбавитися від алкогольної залежності.

Важливо! Звернення за допомогою на ранніх стадіях захворювання дозволить не тільки уникнути наслідків алкоголізму, але і максимально відновити всі функції організму.

Психотерапевтична допомога в підтримці мотивації на тверезість, навчання пацієнта відчути повноту радості життя без вживання алкоголю, також важлива, як і медикаментозне купірування проявів фізичної залежності.

До позбавлення від чоловічої та жіночої алкогольної залежності в домашніх умовах відноситься відпаювання алкоголіка всілякими відварами і настоями.

Ще один нетрадиційний спосіб без кодування-читання молитов і змов. Хтось із сім’ї, хто хоче допомогти близькому кинути пити, повинен читати спеціальні молитви і ходити до церкви, відмолювати гріхи алкоголіка.

Іноді сім’я звертається до знахарів, які підкажуть, які є змови від чоловічого і жіночого алкоголізму і як правильно проводити обряд.

У 80-х рр .. минулого століття Заслужений лікар СРСР А. Р. Довженко розробив спосіб, що допомагає питущим врятуватися від зеленого змія. За рахунок успіху і популярності лікування, методику назвали ім’ям вченого, ще в народі його знають, як метод гіпнозу.

Дієвий метод Синклера від алкоголізму популярний в США. Він простий до банальності, але для нашої людини дорогий. Все, що потрібно робити п’яниці, щоб забути про випивку – за годину до вживання спиртного випити таблетку ліки Налтрексон, яка коштує приблизно $2. Результат не моментальний, однієї таблетки недостатньо, курс підбирається лікарем в залежності від ступеня занедбаності хвороби.

Традиційним в лікуванні хронічного алкоголізму став метод Торпедо-це медикаментозне кодування залежності. Разом з психотерапевтичним лікуванням алкоголіку вводиться під шкіру «торпеда», яка при найменшій дозі алкоголю спровокує сильну реакцію.

У людини виробляється відраза не тільки на смак алкоголю, але і на його запах і навіть вид. Для методу Торпедо часто використовують сучасний препарат » Еспераль.

Лікування алкогольної залежності методом подвійний блок-це поєднання психологічного кодування (гіпнозу) з медикаментозною (введення ін’єкцій, вшивання торпеди).

Найефективніші методики лікування алкоголізму без кодування.

Володимир Іванов, завідувач 21-м наркологічним реабілітаційним відділенням РНПЦ психічного здоров’я, зустрічає нас у холі. На дивані сидять і розмовляють двоє чоловіків, у одного з них довге темне волосся, він одягнений в косуху.

У палату навпаки медсестра привезла на спеціальному візку ліки, на стінах відділення — малюнки пацієнтів.

Зараз тут — 48 хворих. Відділення заповнене практично повністю, ліжок тут 50.

Більшість пацієнтів-чоловіки, жінок 11. Тут переважно лікуються люди, які страждають алкогольною залежністю.

Частина з них також вживають наркотики, наприклад, спайс, солі, часто курять гашиш. Приблизно 40% хворих приїхали сюди на анонімних умовах, а це значить платно.

Інших сюди направили наркологи, психотерапевти, такі пацієнти отримують допомогу безкоштовно.

Лікують від алкоголізму і наркоманії в РНПЦ не тільки за допомогою ліків, але і фізіотерапії, і психотерапії. Після реабілітації люди ходять в групи підтримки і продовжують психотерапію.

Якщо людина була в запої два-три дні, перестав пити і йому погано, очищають організм від шлаків в тому числі в барокамері. У спеціальній закритій колбі пацієнт лежить протягом 40 хвилин і вдихає кисень під підвищеним тиском.

Тиск там такий, як при зануренні під воду на глибину три-п’ять метрів. З барокамери пацієнт спілкується з медсестрою по спеціальному телефону.

Для пацієнтів РНПЦ за показаннями таке лікування киснем безкоштовне.

Після процедури клітини насичуються киснем набагато краще, ніж без неї, зменшується бажання вживати алкоголь, поліпшується сон.

— Одна жінка говорила, що навіть шкіра на обличчі підтягнулася — — розповідає Інна Якубович, завідуюча відділенням гіпербаричної оксигенації (лікування киснем під підвищеним тиском. — Прима. TUT.BY) РНПЦ психічного здоров’я.

Хворим показано до десяти процедур в барокамері. Але скористатися ними можуть не тільки люди з залежностями і психічними розладами, а навіть ті, хто відчуває звичайну втому, перестав спати ночами, у кого порушився апетит і погіршився настрій.

Протипоказання — епілепсія, судомний синдром і боязнь закритого простору.

Крім барокамери пацієнти РНПЦ ходять на голкорефлексотерапію і в спортзал.

Вилікувати людину можна всього двома шляхами: викликавши у нього огиду до спиртного або повністю придушивши тягу до алкоголю. Всі без винятку способи лікування алкоголізму переслідують одну з цих цілей.

Для позбавлення від хвороби використовують такі методи:

медикаментозне лікування алкоголізму; психотерапія і гіпноз; гомеопатія; акупунктура (голковколювання); застосування народних засобів; сучасні методи лікування алкоголізму (лазер, ультразвук).

Вважається, що найбільш ефективні методи лікування алкоголізму – це медикаментозне кодування і застосування методики «подвійний блок». Остання поєднує в собі використання спеціальних лікарських препаратів і психотерапевтичне навіювання.

Таке лікування дозволяє позбутися від етанолової залежності на термін 5-7 років або більше.

У медицині також існує таке поняття, як комплексне лікування алкоголізму. Воно має на увазі одночасне застосування відразу декількох методик.

Наприклад, можна поєднувати кодування фармпрепаратами або лазером з відвідинами сеансів психотерапії. До лікування не буде зайвим додати і боротьбу з співзалежністю у близьких.

Медикаментозне лікування алкоголізму полягає в застосуванні фармпрепаратів, що викликають у людини огиду або байдужість до спиртного. Лікувати алкоголіка потрібно строго за його згодою і після повноцінного обстеження. В ході терапії хворий повинен перебувати під постійним наглядом лікаря.

До речі, препарати від алкоголізму можна застосовувати і в домашніх умовах. Однак більшість з них відпускається тільки за рецептом, виписаним лікарем.

Тому антиалкогольні засоби можна використовувати тільки після консультації фахівця. Підмішувати їх в їжу або питво алкоголіка без його відома не можна ні в якому разі.

Це заборонено законом і вкрай небезпечно для здоров’я і життя людини.

Сенсибілізація до алкоголю.

Ця методика є одним з найбільш ефективних засобів проти етанолової залежності. Її суть полягає у формуванні у питущого стійкого відрази до спиртних напоїв.

Для цього йому дають дисульфірамсодержащіе препарати, що викликають непереносимість спиртного. В результаті людині стає погано від одного смаку або навіть запаху алкоголю.

Акупунктура (цю східну методику також називають голкотерапією) належить до альтернативних методів лікування алкогольної залежності. В ході сеансу фахівець впливає голками на спеціальні акупунктурні точки на тілі пацієнта, що відповідають за тягу до спиртного.

Щоб надмірно не травмувати людину, лікар використовує найбільш тонкі види голок.

Крім акупунктури є й інші нетрадиційні методи лікування алкоголізму. Досить популярною і дієвою є гомеопатія – лікування «подібного подібним».

Людині дають медичний засіб, що викликають симптоми, схожі з симптомами його хвороби. Це дозволяє простимулювати організм і допомагає людині швидше кинути пити.

Лікувати алкоголізм гомеопатією можна і самостійно, в домашніх умовах, однак перед цим краще порадитися з фахівцем. Він підбере найбільш підходяще медичний засіб і дасть корисні рекомендації.

Для боротьби з алкогольною залежністю широко застосовуються різні гомеопатичні краплі. Разом з ними фахівці рекомендують використовувати ентеросорбенти (Ентеросгель, Смекта, Полифепам). Ці кошти допомагають зняти інтоксикацію і сприяють виведенню з організму шкідливих речовин.

Гомеопатичні краплі для боротьби з алкоголізмом:

Практично всі гомеопатичні краплі виготовляються з натуральних інгредієнтів рослинного, мінерального або тваринного походження. Вони вкрай рідко викликають алергію і дуже добре переносяться.

Будь-який гомеопатичний засіб викликає менше побічних ефектів, ніж фармпрепарати проти алкоголізму.

Важливо. Гомеопатичні краплі можна використовувати тільки за згодою людини.

Підмішувати їх в їжу або питво без його відома категорично заборонено. Це не тільки небезпечно для здоров’я, але і заборонено чинним законодавством.

Краплі краще використовувати після узгодження з лікарем і самим алкоголіком.

Результат лікування буде залежати від того, наскільки вірно лікар зміг вибрати спосіб лікування від алкоголізму. Так як останнім часом проблема алкогольної залежності набирає обертів, такий спосіб, як амбулаторне лікування алкоголізму, трохи відходить на другий план, все більше хворих використовують такий вид лікування, як психотерапія.

Вважається, що найефективніші способи лікування, що використовують тільки найкраще, — це психотерапія. Цей метод в першу чергу допомагає з’ясувати і розібратися, що саме стало причиною захворювання.

Якщо при лазерної терапії вплив виявляється на організм хворого, то при психотерапії вплив виявляється тільки на підсвідомість. Психотерапевт насамперед допомагає хворому розібратися в причинах захворювання, при успішному результаті процедур відновлює психічне здоров’я, що тягне за собою відновлення і фізичного здоров’я.

Спосіб включає в себе величезну кількість підвидів: аутогенне тренування (самонавіювання), колективна терапія, арт-терапія (терапія мистецтвом), ігрова, стресова терапія.

Полягає у впливі на підсвідомість хворого, в результаті чого, як правило, формується байдуже ставлення до алкоголю, усуваються психологічні проблеми, які були причиною пристрасті до алкоголю.

Міф №1: алкоголіка неможливо вилікувати.

Вигадка: людину від алкоголізму можна вилікувати лише на початковій стадії.

Правда: вилікувати залежної людини можливо на будь-якій стадії, тільки позбутися від самої залежності майже не вдасться. У більшості випадків людей з запущеними стадіями вилікувати простіше і ефективніше, так як у відмові від алкоголю їх переконують проблеми і втрати, які вони отримали в результаті вживання спиртного.

Одним із стимулів є те, що справи залежної від алкоголю людини починають поліпшуватися, а проблеми зникають.

Міф № 2: існують диво-способи, новинки-порошки, які рятують людину від пияцтва.

Вигадка: існують препарати, які без відома залежного чарівним чином позбавлять його від алкоголізму.

Правда: ні такого порошку, препарату не існує, адже лікування алкоголізму схоже з лікуванням та відновленням людини після дуже важкої хвороби, коли він заново знайомиться зі світом і починає чітко бачити привілеї тверезого життя і прагнути залишитися в такому стані.

http://youtu.be/0kOkV6HOnTg.

Міф №3: можна вживати алкоголь після лікування, але знати міру.

Вигадка: можна повернутися до вживання алкоголю після певного часу і продовжувати випивати, як всі.

Правда: звичайно, не можна. Після того як вже присутній алкогольна залежність, при вживанні алкогольних напоїв у будь-яких кількостях людина обов’язково втратить над собою контроль і знову, можливо, не відразу, а почне зловживати спиртним в тих же кількостях, що і до лікування.

Саме при правильному лікуванні пацієнта сучасними методами і препаратами, правильному їх застосуванні можна гарантувати відсутність навіть тяги до спиртного незалежно від стадії залежності.

Міф №4: занадто високі ціни на лікування алкоголізму, тому кинути пити важко.

Популярні засоби для боротьби з алкогольною залежністю.

Сьогодні пропонуються різні способи і методики лікування від залежності: таблетки, краплі, порошки, трави, змови і вмовляння. Аптечні засоби діляться на 3 види:

Склади, що викликають стійку непереносимість алкоголю; Засоби для вироблення відрази до спиртних напоїв; Медикаментозні препарати, що усувають потяг до стану сп’яніння.

Найефективнішими вважаються препарати: Вітаель, Копринол, Тетурам, Колме, Пропротен-100. Випускаються і новинки типу АлкоСтоп, Стопэтип.

У деякі склади входить бурштинова кислота, використання дозволено в домашніх умовах, але тільки після отримань рекомендацій нарколога і краще під наглядом фахівця.

Справлятися самостійно з даною проблемою не завжди розумно. У першу чергу тому, що тільки професіонал зможе підібрати необхідний засіб, яке потім можна додавати в їжу і їжу пацієнта без його відома.

Однак слід пам’ятати, що із-за такого лікування людина може відчувати неприємні відчуття, потрібно бути готовим до проявів підвищеної нервозності, нестабільності поведінки та іншим симптомам.

Важливо! Лікування без відома пацієнта, може застосовуватися тільки в разі відмови алкоголіка від проходження курсу терапії.

Склади з бурштиновою кислотою несуть в собі великі ризики, через що наркологи не радять застосовувати ліки для домашнього застосування. Будь препарат має протипоказання, а при порушеннях в організмі алкоголіка, неправильно підібране засіб принесе більше шкоди, ніж користі.

Народні способи лікування алкоголізму в домашніх умовах.

Багато людей вважають за краще лікувати алкогольну залежність в домашніх умовах, не вдаючись до допомоги фахівця. Застосування народних методів проти алкоголізму має як переваги, так і недоліки. До того ж, лікувати людину без допомоги лікарів можна тільки на початкових стадіях хвороби.

Ми розглядаємо питання про дотацію вартості продетоксону для малозабезпечених сімей з резервних та благодійних фондів.

Всі питання та консультація по телефону 509-33-05 (цілодобово)

Лікування наркоманії та алкоголізму в Росії до недавніх пір було утруднено через відсутність доступних за ціною лікарських препаратів. Адже імпортні ліки досить дорогі, та й дістати деякі з них в нашій країні було проблематичним.

Тому фахівцям Національного наукового центру наркології Міністерства охорони здоров’я РФ було поставлено завдання – створити вітчизняний препарат, який можна було б використовувати для лікування людей, що належать до будь-якого соціального прошарку.

Так з’явився препарат продетоксон, відгуки про який перевершили всі очікування його розробників.

Блог школи незалежності.

новинки лікування алкоголізму

Сучасні методи лікування алкоголізму.

Ефективні методи лікування алкоголізму в школі Валентини Новікової.

У «Школі Незалежності» Валентини Новікової використовуються принципово інші методи лікування алкогольної залежності. Вони виключають використання лікарських препаратів. Немедикаментозна психотерапевтична програма ґрунтується на принципах «12 кроків».

Таке сучасне лікування алкоголізму дозволяє досягти двох найважливіших цілей:

Відмовитися від вживання алкогольних і спиртних напоїв. Почати нове плідне і успішне життя.

Як відбувається лікування від алкогольної залежності?

У «Школі Незалежності» одужання від алкоголізму проводиться в два етапи. Перша стадія лікування проходить в стаціонарі протягом 8 тижнів. Пацієнти ходять на групові та індивідуальні заняття, відвідують лекції, виконують самостійну роботу, займаються спортом, присутні на зборах анонімних алкоголіків.

Максимальна ефективність лікування алкоголізму досягається за рахунок другої частини – амбулаторної. Вона, як і перша стадія, триває 8 тижнів. Пацієнт вже не знаходиться в стаціонарі, але при цьому він в обов’язковому порядку повинен відвідувати всі заняття, тренінги та лекції.

«Школа Незалежності» Валентини Новікової дозволяє зупинити алкогольну залежність, відновити здоров’я і налагодити стосунки з близькими.

Хочете більше інформації? Добірка статей:

Наркоманія-це важка проблема для кожної людини, що зіткнулася з цією бідою, для їх сімей і всього суспільства. У боротьбі з нею важливо не тільки фізичне одужання, а й психологічна реабілітація. Психоемоційне відновлення засноване на тренінгах і консультаціях.

Вельми затребуваною послугою є лікування наркоманів анонімно. Наркоманія являє собою справжню епідемію, яка захоплює світ – за даними статистики, кількість смертей від наркотичної залежності можна порівняти з кількістю полеглих під час Другої світової.

«Я не вірю, що ці медалі допоможуть комусь залишатися тверезим. Зробити це може тільки Вища Сила. Але ми-нація, що живе символами». «Я не вірю, що ці медалі допоможуть комусь залишатися тверезим. Зробити це може тільки Вища Сила. Але ми-нація, що живе символами». «Я.

Лікування алкоголізму – новий метод.

Проблема пияцтва стає все більш гострою. Традиційні методи лікування спрацьовують важко і не завжди. Є в лікуванні алкоголізму нові методи або хоча б щось обнадійливе?

Тремтіння, часте серцебиття, пітливість – симптоми, які супроводжують алкогольної інтоксикації. Навіть після проведення процедур детоксикації – виведення максимально можливих продуктів алкоголю з організму, виключення алкоголізму надалі передбачає абсолютне утримання від будь-якого його прийому. Розуміння цього, до речі, і відштовхує багатьох алкоголіків від візиту до нарколога.

Але можливо в лікуванні алкоголізму гряде і щось нове.

Лікувати алкоголізм по — новому можна зниженням кількості прийнятих спиртних напоїв.

У провідних фахівців з наркоманії в Німеччині уми в частині методів лікування алкогольної залежності помітно змінилися. Вперше вони також рекомендують зниження кількості спиртного в якості потенційної терапії для алкоголіків. Цей висновок представлений в нових керівних принципах лікування, що стосуються алкоголю і нікотину, Німецького товариства з психіатрії і психотерапії, психосоматики та нервів (DGPPN), представлених зовсім недавно в Берліні. Керівні принципи ввібрали в себе дослідження й досвід 80 фахівців, а також представників груп самодопомоги за останні роки.

Дослідження також говорить, що до цих пір тільки 10 відсотків всіх алкогольних наркоманів в Німеччині приймали рішення до позбавлення від залежності. Переважна більшість навіть не думала про такий крок. 90 відсотків усіх наркоманів ніколи не потраплять до фахівців для лікування. «Ніколи не приймати алкоголь — — це занадто сувора заборона для них. Дослідження показують, що набагато більше з них були б готові до лікування алкоголізму, якби не треба було повністю відмовитися від алкоголю. Якби не ця заборона, то близько 40 відсотків усіх питущих наркоманів опинилися б в руках професіоналів.

Новий метод лікування алкоголізму пробивав собі дорогу, як завжди, в муках. Піонером можна вважати психолога Йоахіма Керкеля, який приніс метод в 90-х з США до Німеччини. Але тут був шквал критики. «Це нерозважливо і небезпечно, якщо хворим на алкоголізм пропонується пити під контролем», писав німецький центр з питань наркоманії в 2001 році.

Нове лікування алкоголіків сприймалося спочатку скептично.

Спочатку скептично поставився до нового методу лікування алкоголізму і Карл Манн — директор Центрального інституту психічного здоров’я в Мангеймі, який представив у Берліні нові керівні принципи позбавлення від залежності. Але після вивчення наявних даних, він змінився, як завив він сам. Дослідження показують, що від 20 до 30 відсотків алкоголіків в змозі зменшити їх споживання алкоголю протягом тривалого періоду часу. І це зміна парадигми в лікуванні наркоманії. Однак кінцевою метою лікування залишається утримання від вживання спиртних напоїв. Сухий «закон» повинен залишатися таким у кожному випадку. Адже тривалість життя непитущих як і раніше значно вище, ніж у помірно питущих. Однак зниження частоти і кількості випивки є початком її припинення в ідеальному випадку.

Зниженню тяги до прийому алкоголю допомагає ліки.

Разом з тим, алкоголік навряд чи зможе зробити цього самостійно. Крім зниження вживання алкоголю забезпечується супровід лікарський і психологічний. Пацієнти отримують агент, який містить активну речовину налмефен. Він блокує ділянку мозку, відповідального за ефект нагороди при прийомі алкоголю. Благополуччя (або по нашому –кайф), як правило, після прийому алкоголю знижується. Це має приборкати тягу до випивки і допомогти зробити легше зниження доз і частоти вживання спиртного.

Два незалежних дослідження в даний час демонструють ефективність налмефена. Суб’єкти, які приймають його, можуть скоротити споживання спиртного в порівнянні з групою плацебо. Вже через місяць вони пили на 40 відсотків менше, ніж раніше. Після року лікування, їх було 60 відсотків. Проте, налмефен не вільний від побічних ефектів, таких як запаморочення, нудота і головні болі.

Погляд на відвикання і лікування куріння електронними сигаретами.

Не обійшло своєю увагою Німецьке товариство з психіатрії та психотерапії, психосоматики і нервів (DGPPN) і проблему відвикання від куріння. Все більше курців намагаються знизити шкоду куріння використанням електронних сигарет. Але навіть в електронній сигареті є забруднювачі. «Ми навіть не знаємо точно, що там,» говорить дослідник наркоманії з Університету Тюбінгена Аніл Батра. Керівництва по наявних в сигаретах компонентах не існує, і деякі виробники взагалі навіть нічого не вказують на упаковці. Завзятий курець вдихає в кінці кінців, від 100 до 200 разів на день. Існує брак довгострокових досліджень про вплив на здоров’я споживання електронних сигарет,» говорить Батра. В електронних сигаретах не спалюється тютюн, але там випаровуються рідини. Так звані рідини являє собою суміш води, нікотину, ароматизаторів і затуманюють агенти, такі як пропіленгліколь, який використовується, наприклад, для створення туману в клубах або театрах. Це повинно викликати занепокоєння, особливо для людей з респіраторними захворюваннями. При аналізах окремих рідин знаходяться також важкі метали та інші канцерогенні речовини. З’являється думка, що куріння в громадських місцях може стати прийнятним в частині використання електронних сигарет.

Стаття корисна? Тоді повідомте про неї іншим, натиснувши на кнопки соціальних мереж (Twitter, Facebook та ін) нижче. Швидше за все, вам будуть цікаві і корисні такі записи: Знайдено речовина, що впливає на алкоголізм і наркоманію Засіб від алкоголізму, а також стане в нагоді підписка на нові цікаві матеріали сайту.

Новинки лікування алкоголізму.

В даний час проблема алкоголізму в Російській Федерації та в світі стоїть дуже гостро: спостерігається зростання хворих з найбільш важкими проявами, протягом алкоголізму нерідко ускладнюється важкими соматичними захворюваннями, прогресує підлітковий алкоголізм, відсутня профілактична протиалкогольна робота з населенням, прогресує нав’язлива алкогольна реклама, скорочується існуюча система наркологічної служби, відсутні ефективні противоалкогольные методики лікування, здатні сформувати якісну ремісію і запобігти ранні рецидиви. Це призводить до наростання соціальних проблем.

Автор проекту пропонує свою унікальну схему лікування алкогольної залежності, що використовує самі передові технологи і спирається на сучасні поняття в медицині. Пропонована методика захищена патентом Російської Федерації і являє собою сучасний комплекс терапевтичних методик лікування алкогольної залежності, включає в себе інфрачервону фотобіостімуляцію і КВЧ-терапію, проводять структурну перебудову клітинного метаболізму і психотерапевтичний вплив, що складається з нейролінгвістичного програмування (НЛП) та еріксоніанського гіпнозу. Інфрачервона фотобиостимуляция стимулює і активізує систему ендогенних опиодных нейропептидів і адаптивні функції надниркових залоз, що приводить до біологічного зникнення, купірування алкогольної залежності; КВЧ-рефлексотерапія здатна протягом однієї-двох процедур повністю купірувати нейровегетативні розлади, полінейропатії, судинні розлади, а також трофико-метаболічні розлади. НЛП проводить особистісну трансформацію пацієнта і змінює ставлення пацієнта до хвороби, еріксоніанський гіпноз в лікуванні алкогольної залежності дозволяє отримати терапевтичний доступ до несвідомого і на рівні несвідомого створити мотивацію на тверезість, сформувати несвідому готовність до досягнення результату і створення домінантною частини особистості, що відповідає за тверезе поведінку. Одночасне застосування НЛП та еріксоніанського гіпнозу дозволяє успішно подолати алкогольну анозогнозию, створити установку на лікування і тверезість, купірувати первинно-патологічний потяг до алкоголю і сформувати байдужість до виду і запаху алкоголю, а також нові мотиви поведінки, пов’язані з необхідністю утримання від алкоголю.

Нами відзначено, що інфрачервона фотобиостимуляция, володіє такими здібностями, як формування артифициальных стабільних функціональних зв’язків другого типу, забезпечує якісне купірування первинно-патологічного потягу до алкоголю, оскільки в корі головного мозку і в підкіркових утвореннях головного мозку утворюються селективні канали зв’язку між різними підкорковими структурами мозку, основу яких складають матриці довгострокової пам’яті. Це дозволяє в короткі терміни сформувати структурні функціональні системи байдужості до алкоголю. При цьому НЛП і еріксоніанський гіпноз посилюють дію інфрачервоної фотобиостимуляции, що дозволяє пацієнтові самостійно усвідомити і опрацювати свої глибинно-підсвідомі причини розвитку залежності і сформувати негативний умовний рефлекс на алкоголь.

Переваги використання такого методу в тому, що він дозволяє змінити алкогольні установки особистості, при цьому зміна цих установок проводиться безпосередньо самим пацієнтом, але під контролем лікуючого лікаря, що дозволяє самому пацієнту усвідомити і подолати патологічні патерни алкогольного поведінки і істотно покращує якість ремісії. При цьому вже після першого сеансу пропадає патологічний потяг до алкоголю.

Лікування індивідуально враховує особливості особистості пацієнта, що підвищує ефективність лікування. У пропонованому методі лікування алкогольної залежності не застосовуються лікарські засоби, що здешевлює спосіб лікування.

Протягом року за даною методикою було проліковано 276 осіб з діагнозом-вживання алкоголю зі шкідливими наслідками і синдромом залежності , з яких-211 чоловіків і 65 жінок. Курс лікування складався з трьох процедур, проміжок між якими становив три дні, підтримуючі сеанси проводилися через 3, 6, 9 і 12 місяців.

Після першої процедури відзначено поліпшення самопочуття у 83% пацієнтів: з’явився апетит, налагодився сон, нормалізувався настрій. Обсесивний первинно-патологічний потяг до алкоголю зник у 64% хворих. Після другої процедури 72% пацієнтів відзначали зміну ставлення до виду і запаху алкоголю у вигляді байдужості і байдужості. Після третьої процедури 96% звернулися відзначали, що, при вигляді алкогольної продукції і в присутності питущих, поява байдужості або відрази до виду і запаху алкоголю. Все, що пройшли курс лікування, відзначали поліпшення фізичного самопочуття: поліпшення сну, апетиту, настрою, підвищення працездатності. При цьому у 14% пацієнтів зберігалися скарги на дратівливість.

Через 3 місяці на підтримуючий сеанс прийшли 238 осіб, з яких 4 людини повернулися до вживання алкоголю, 20% відзначали, що періодично виникає потяг до алкоголю, що виникає переважно на голодний шлунок і проходить після прийому їжі. У 30% відзначалося періодично виникає роздратування, підвищена стомлюваність, зниження працездатності, погіршення сну. Решта відзначали стійку байдужість і байдужість до виду і запаху алкоголю.

Через 6 місяців звернулися 231 людина. З звернулися до вживання алкоголю повернулося 11 осіб, 17% відзначали, що періодично виникає потяг до алкоголю, що виникає на голодний шлунок і при сварках.

Через 9 місяців звернулися 198 осіб-всі вони зберігали тверезий спосіб життя і відзначали наявність байдужість до виду і запаху алкоголю.

Через 1 рік на консультацію звернулося 216 осіб. Всі, хто звернувся, зберігали тверезий спосіб життя і відзначали поліпшення фізичного здоров’я і психологічного клімату в сім’ї.

Пропонована методика відповідає всім сучасним вимогам і дозволяє якісно та ефективно купірувати основні прояви алкогольної залежності, а також здатна сформувати якісну ремісію.

Лікування алкоголізму: які методи вибрати?

Полегшення стану виведення із запою на дому виведення із запою в центрі короткострокова підшивка програми лікування Лікування алкоголізму: які методи вибрати? Прийом лікаря-нарколога Внутрішньовенне підшивання Внутрішньом’язове підшивання Кодування Зняття тяги (алкоголь) Психотерапія при алкоголізмі Лікування залежно від курильних сумішей Лікування тютюнопаління ПРОГРАМИ З КОРЕКЦІЇ ВАГИ Лікування харчової залежності Нервова анорексія і булімія Складання плану харчування ВІДНОВЛЕННЯ Лазеротерапія Магнітотерапія Тес-терапія (Електросон) Курс «Відновлення тіла» Прийом лікаря-терапевта Прийом невролога ДЛЯ РОДИЧІВ Консультація родичів «Як переконати лікуватися» Подолання співзалежності ДІАГНОСТИКА Діагностика Індексу тяжкості залежності (ІТЗ) ЛІКУВАННЯ НЕВРОТИЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ Лікування стресів Лікування фобій Лікування безсоння Консультація психолога Купірування тривоги Лікування депресії Лікування ігрової залежності Особистий психотерапевт Дозвіл сімейних криз Терапія панічних атак.

Внутрішньовенне підшивання.

Мета: абсолютна заборона алкоголю.

Умова: 10 днів повного утримання від алкоголю. Якщо не виходить самому, рекомендуємо підготуватися за допомогою короткострокового підшивки.

Результат: Несумісний з алкоголем препарат типу «Дисульфірам» вводиться внутрішньовенно. Вживання спиртного для пацієнта після введення під абсолютною забороною. Сформований страх важких наслідків у разі потрапляння будь-якої кількості алкоголю, навіть самого невеликого, в організм. На мотиваційній бесіді з доктором також формується установка на життя без алкоголю. Закріплюється результат сеансом ТЕС-терапії для усунення тривожного стану.

Перевага.

✔ За умови збереження тверезості 10 днів-внутрішньовенна підшивка проводиться за 1 відвідування медичного центру . Зручно для іногородніх, а також для тих, хто хоче провести лікування від алкоголізму якомога швидше.

✔ На відміну від інших центрів, у нас обов’язково в комплекс входить сильна мотиваційна бесіда з лікарем-наркологом 1 або вищої категорії. Ми не просто «підшиваємо», ми формуємо бажання залишатися в тверезості.

Зняття тяги.

Мета: досягнення безінтересного ставлення до алкоголю.

новинки лікування алкоголізму

Умова: 1-3 дні тверезості.

Результат: лікування спрямоване на усунення тяги випити і формування байдужості до алкоголю. Комфортне емоційний стан без алкоголю «за столом», в компанії та інших звичних ситуаціях досягається завдяки пошуку в людини причин, навіщо він пив і, відповідно, усунення цих причин. Використовуються швидкі сучасні психотехніки. Психотерапія проводиться без подробиць особистого життя і глибокого переживання заново травм і тривог. Такий підхід і отримання таких результатів вимагає відвідувань лікаря і активної роботи самого пацієнта. Мінімальна кількість відвідувань лікаря, щоб повноцінно зняти тягу до алкоголю — чотири сеанси.

Перевага.

✔ Відмова від алкоголю відбувається усвідомлено, поступово і більш комфортно емоційно. Без заборони і страху.

Кодування (гіпнотерапія)

Мета: досягнення тверезості.

Умова: 7 днів тверезості.

Результат: формування почуття страху або відрази до алкоголю. Метод без використання медикаментів. Потрібні повторні сеанси через час для посилення установки. Проводиться індивідуальний підбір формул і образів гіпнотичного навіювання. Метод підходить не всім. Для посилення ефекту можна поєднувати з іншими методами, спрямованими на формування і підтримку тверезості.

Перевага.

✔ Метод використовується вже більше 25 років.

✔ Робота ведеться в індивідуальному порядку. Ми не проводимо ніяких групових лекцій, тому що всі випадки індивідуальні. Потрібно 2-3 відвідування.

✔ Не використовуються медикаменти. Засноване не на страху або заборони, а на формуванні відрази до алкоголю і бажання жити тверезо.

Внутрішньом’язове підшивання.

Суть методу: Дисульфірам імплантують в м’яз. Він повільно розсмоктується і заважає утворенню ферменту, який бере участь в розщепленні спирту. Тобто, якщо в організм надійде алкоголь, то організм не зможе нормально переробити і вивести і прийме за отруту. Навіть дуже маленька доза спиртного в цьому випадку призводить до наслідків: почервоніння шкіри, відчуття важкості у грудях, відчуття жару в обличчі і верхній частині тулуба, утруднення дихання, біль, важкість у голові, відчуття серцебиття, озноб, відчуття страху, різкі коливання артеріального тиску, та ін Якщо ж пацієнт не п’є, то препарат ніяк не заважає життю і ніяких таких наслідків не буде.

Лікування від алкоголю проводиться в кілька етапів:

1) Прийом лікаря-нарколога, мотиваційна бесіда, виключення протипоказань до даного методу лікування, направлення на аналізи.

2) Проведення самої імплантації у хірурга. Перев’язування. Загоєння.

3) Обов’язковий контроль у лікаря-нарколога через призначеної час.

Перевага.

✔ Зробити «розшивку» дуже складно.

Додаткове лікування алкоголізму.

Крім самого лікування, ми також рекомендуємо проходити додаткові процедури. Поки Ви зловживаєте спиртним, страждають Ваші органи, організм виснажується, купуються неприємні захворювання. В нашому центрі, на прийомі у невролога або терапевта, Вам не потрібно замовчувати про те, що ви раніше багато пили або зараз випиваєте більше, ніж хотілося б. Тому фахівці максимально ефективно і цілеспрямовано можуть допомогти при цирозі, атеросклерозі, гіпертонії, панкреатиті та інших набутих захворюваннях.

✔ Допомогу невролога особливо потрібна в разі судомних синдромів, галюцинацій, при поганому сні, порушеннях пам’яті і уваги, частого головного болю, будь-яких рухових порушеннях.

✔ Терапевт допоможе при проблемах з травленням, прискореним серцебиттям, при загальному поганому самопочутті, слабкості, відсутності апетиту, підвищеному або зниженому тиску.

Програма «Відновлення тіла» — це комплексна програма, яку рекомендується проходити після запоїв різної тривалості. Це такі спеціальні крапельниці з набором медикаментів, дія яких спрямована на поліпшення стану печінки, допомогу серцево-судинній системі, якнайшвидше виведення токсинів з організму, відновлення нестачі вітамінів. В результаті проходження курсу пацієнти відзначають поліпшення загального самопочуття, знімаються головні болі і запаморочення, йде набряклість, стабілізується емоційний стан.

Сучасні методи лікування алкоголізму.

новинки лікування алкоголізму

Класифікація засобів, що призначаються при алкоголізмі.

Давайте розглянемо, які препарати від алкоголю можна придбати сьогодні в аптеках. Всі засоби лікування від алкогольної залежності діляться на 3 групи:

таблетки і краплі, що полегшують синдром похмілля; медикаменти, що ослабляють тягу до алкогольних напоїв; ліки, які викликають огиду до спиртного.

Лікарські засоби першої групи до антиалкогольних можна віднести умовно, так як вони не виліковують від залежності, а лише покращують самопочуття питущого людини після зловживань спиртними напоями.

До медичних препаратів цієї групи відносяться «Медіхронал», «Алька-Зельтцер», до них також можна віднести всім відомі аспірин та парацетамол, будь полівітаміни. Небезпека перерахованих ліків в тому, що, полегшуючи стан алкоголіка з ранку, вони тільки погіршують його згубну звичку, адже провокують його на безконтрольне вживання міцних напоїв у вечірній час.

Вони не борються з алкогольною залежністю і тому ні до чого людині, мріє кинути пити.

Лікування алкоголізму таблетками ділиться на кілька груп, а саме:

ліки, що викликають довге і сильне відраза до міцних напоїв; таблетки від алкоголізму, купирующие тягу до розпивання спиртного; леченые склади, полегшують протягом похмільного синдрому, які стійко перенести може не кожен п’яниця; препарати, що нейтралізують негативну дію алкоголю на організм; засоби для лікування психічних патологій, які активно проявляють себе при зловживанні спиртними напоями.

Як свідчить інструкція таблеток, що приймаються при алкоголізмі – вони найкраще допомагають, якщо той чи інший препарат вживається до сніданку. При цьому капсулу слід запити великою кількістю води, щоб вона швидше розчинилася і вбралася в кров.

Однак самостійно вибирати препарати не слід, так як це може сильно нашкодити здоров’ю хворого людини.

Найчастіше найбільш ефективні таблетки від алкоголю є сильно діючими засобами, які відрізняються від інших видів протиалкогольних медикаментів своїм позитивним дією на організм.

Випивати їх слід строго за інструкцією і рецептом, виписаному наркологом, так як часто неправильний прийом лікувального складу викликає погіршення стану, а також посилює перебіг похмільного синдрому.

Якщо ж кількість випитих ліків сильно перевищує оптимальну добову дозу, наслідки від такого прийому нерідко стоять хворому життя.

Інші методи лікування.

На сьогоднішній день сучасна медицина включає в себе ефективні старі і новітні методи лікування алкоголізму. Вони різноманітні і застосовують різні способи впливу на людину, викликають огиду до алкоголю, сприяють тривалій ремісії. Сучасні методи лікування алкогольної залежності включають в себе:

підшивання; кодування; гіпноз; апаратний вплив; психотерапія; різні нетрадиційні методи лікування.

Апаратне вплив — сучасний метод лікування алкогольної залежності за допомогою спеціальної медичної апаратури, яка діє на мозок пацієнта. З допомогою такого лікування відновлюється робота мозку, блокується активність центрів, що відповідають за потяг до спиртного. Усувається бажання випити і пацієнт може почати життя заново.

Найбільш відомою в світі технологією електростимуляції мозку є ТЕС-терапія, яка була розроблена вченими Російської Академії наук під керівництвом професора В. П.

Лебедєва. Вона об’єднала в собі основні наукові дослідження і сучасні технології, успішно застосовується в 17 країнах світу.

Однак існують деякі протипоказання до проведення ТЕС-терапії: важкі травми і пухлини мозку, інфекційні захворювання ЦНС, травми шкірних покривів голови в місцях накладання електродів.

Багато людей різних статей зловживають спиртними напоями. Для усунення проблеми використовуються не тільки медикаменти.

Лікування алкоголізму народними засобами в домашніх умовах – це перевірений роками метод вилікувати хвору людину від алкогольної залежності. Алкоголік фізично і психічно прив’язаний до вживання спиртних напоїв, так серйозно, що не може самостійно зав’язати.

Коли медичні препарати не справляються з проблемою, для боротьби з пияцтвом застосовують народні рецепти.

Дані народні рецепти відварів і настоїв для позбавлення від згубної пристрасті застосовують при наявності стійкого бажання усунення залежності безпосередньо у хворого через самолікування.

Дуже часто алкоголік не вважає себе таким і вже тим більше відмовляється від запропонованого лікування (самолікування він не розглядає), ігноруючи простягнуту йому руку допомоги близького. Тоді єдиним виходом із ситуації для його рідних стає рішення лікувати алкоголіка без його відома.

Настоянка з горіхових сережок. Сережки з горіха збирають в момент їх розпускання.

Пляшку об’ємом 0,5 л на три чверті заповнюють сережками, долив горілки доверху. Настій витримують 10 днів в темряві.

Після цього готовий настій виставляють в бутлі на добре осяжне місце, на якому хворий міг помітити і випити її. Потім можна давати пити настій через якісь проміжки часу, формуючи тим самим стійке відраза до горілки.

Ліки з панцира річкового рака. Річкових раків відварюють і вивільняють з панцирів.

Панцирі перуть в порошок, який потім підмішують в їжу хворого по половині чайної ложки три рази на день. Свою дію порошок надає після спиття спиртного: з’являється нудота і блювота.

Засіб застосовують, поки лікується повністю не відмовиться від пияцтва.

Полин з чебрецем. Дані трави можливо застосовувати в якості препарату від алкоголізму, як незалежно один від одного, так і разом.

Для збору: полин перемішують з чебрецем в однаковому співвідношенні (1/1). Три стіл.

ложки суміші заливають окропом (1 склянка), настоюють 1 годину. Приготований відвар додають в страви і напої, які вживає хворий або підмішують безпосередньо в горілку.

Поєднання алкоголю і відвару призводить до сильного розладу шлунка, нудоти і викликає блювоту. Курс лікування становить від 5 днів до двох тижнів залежно від індивідуального стану хворого.

Настоянка з перцем. 20 г порошку червоного стручкового перцю заливають 0,5 л спирту (горілки).

Закриту щільно ємність залишають в темному місці на два тижні. Періодично бутель струшують, коли вміст в ній настоюється.

Готовий настій проціджують і перемішують з вином, яке хворий вип’є. На 1 л вина капають 3 краплі настоянки.

Після повного спустошення тари тяга до спиртного повинна абсолютно зникнути.

Олеандр. Лист олеандра (5 штук) подрібнюють і заливають 0,5 л горілки. Настій витримують 10 днів, після чого проціджують. Страждає пияцтвом дають пити по 50 г в день в якості похмеляючого засобу. Після прийому 2,5 л настою тяга до п’янки зникне.

З аналогічним підходом застосовують для лікування залежності від пияцтва будь-який народний засіб з ополонкою, на основі любистку, Європейського копитня, чемеричної води.

Щоб знизити тягу до алкоголю, вдаються до лікування народними засобами. Тобто використовують стандартні продукти, що викликають неприйняття спиртного і більш сильний опір організму.

Якщо вирішено допомогти близькій людині, яка п’є, то можна завести вдома чайний гриб. Настій з гриба істотно зменшує потяг до спиртного. П’ють по одній склянці настояного тиждень гриба по кілька разів за день.

Чайну ложку любистика (подрібнений корінь) і два листка лаврушки заливають склянкою горілки і витримують два тижні. Проціджений настій дають хворому по 1 ч. ложці 4 рази на день. Цей народний спосіб сприяє появі відрази до пияцтва.

Незаперечною перевагою лікування алкоголізму народними засобами є можливість вдатися до натуральних і доступних ліків. Причому, зробивши це анонімно.

Зазвичай, після усвідомлення наявності у себе настільки серйозної проблеми, у хворого з’являється стійке бажання позбутися від неї, повернути собі ясність мислення, незамутнене алкогольними парами свідомість і повноцінне життя.

Ініціатива, що виходить безпосередньо від алкоголіка, один з найважливіших аспектів одужання. Адже, прислухаючись до сигналів організму, він зможе знайти найбільш підходящий для себе рецепт, здатний в найкоротші терміни позбавити його від патологічної залежності.

Для тих, хто не усвідомлює свою проблему, існують народні засоби проти алкоголізму без відома хворого, які допомагають подолати хворобу, спираючись на неявну допомогу близьких.

Народні засоби від алкоголізму – найефективніші!

Як вже згадувалося, лікування алкоголізму народними засобами показує найбільшу ефективність при наявності у хворого усвідомлення проблеми, чіткого і сильного бажання позбутися від неї.

Позбавлення від згубної залежності за допомогою відвару з листя або коренів цього вічнозеленого рослини – перевірений і дієвий спосіб. Випивати необхідно всього по кілька ковтків даного напою за один прийом, таким чином, добова його доза становить близько 2 склянок. Курс прийому повинен становити 1-1, 5 тижні.

Для його створення залийте 4 г лаврушки 100 мл води, накип’ятіть і не знімайте з вогню ще 10 хвилин. Приймати по описаній вище схемі.

Для цього рецепта існує ряд протипоказань:

вагітним і жінкам в період лактації; розлади в роботі підшлункової залози і шлунка; запори.

Наявність хоча б одного з протипоказань, крім останнього, рівносильно однозначної заборони на прийом лаврового відвару. При схильності до запорів, його прийом поєднують з вживанням протизапірних продуктів (курага, чорнослив, кефір).

Ефективний трав’яний збір.

Крім вже описаних, лікування алкоголізму народними засобами проводять ще кількома дієвими способами, серед яких є дуже м’які і досить радикальні.

Народні цілителі впевнені, що з’їдаються щодня по 3 кислих яблука зеленого кольору істотно знизить тягу до алкоголю. Поєднувати їх прийом слід з знежиреною дієтою для максимально ефективного результату.

Приготувавши коктейль з соків капусти і гранатового насіння, ви створите досить ефективний засіб від хворобливої залежності. Готувати соки краще самостійно, вважаючи за краще їм магазинні аналоги. Приймати по 2 склянки коктейлю, розділивши їх на 4 прийоми.

Всім знайомий вислів «» все нове-це добре забуте старе». Правда, сучасні лікарі не забули, а успішно продовжують використовувати перевірені роками методи лікування алкозалежності. Перший крок, який слід зробити для одужання – це відвідати нарколога. Але цього мало.

Причина пристрасті до спиртного криється далеко в куточках підсвідомості людини. При позбавленні його від залежності не обійтися від злагодженої роботи фахівця з наркології і психолога.

Ефективне лікування алкоголізму за звичними методиками і криється в злагодженому тандемі зусиль двох медичних представників. Складається процес з декількох кроків.

Усунення абстиненції.

Абстинентним синдромом медики називають стан організму, який звик до постійного надходження в нього алкоголю і вимушеного з якихось причин відмовитися від звичного допінгу.

Відсутність етанолу, який став вже звичним доповненням до метаболічних процесів, викликає у людини справжнісінький шок, що супроводжується болісним нездужанням і нестримним бажанням влити в себе чергову порцію спиртного.

Саме в цей момент залежному життєво необхідна допомога лікарів-наркологів, в завдання яких входить повне очищення страждає організму від спиртних метаболітів і переклад роботи внутрішніх органів на нормальне «чисте» функціонування. Для цього використовують цілий ряд медичних процедур, головною з яких стає крапельниця.

Деякі хворі вирішують відкопатися в домашніх умовах. Але такий експеримент медиками не схвалюється.

Сучасна медицина не стоїть на місці. Нововведення та інноваційні розробки стосуються і терапевтичних способів лікування алкозалежності. Нові методики терапії різноманітні, але всі вони підпорядковані одній меті-викликати і сформувати у хворого огиду до спиртного. Саме це і дає гарантію успішної і тривалої ремісії.

Всі сучасні схеми лікування алкопристрастия включають наступні заходи:

Підшивання. Кодування. Апаратне лікування. Методи психотерапії. Вплив за допомогою гіпнозу. Нетрадиційні способи лікування.

Підшивання.

Крім сучасних розробок в плані боротьби з алкозалежністю, успішно використовуються і різні методики народної медицини. Ці способи можна назвати інноваційними, але їх використання допомагає відновити і підтримувати організм у важкий період терапії.

З цією метою використовується безліч лікарських трав і рослин, що володіють різноманітним впливом на людину.

Наркологи, говорячи про нетрадиційні способи терапії алкопристрастия, згадують і такі процедури, як медитацію і акупунктура. Дані методи базуються на повному фізичному розслабленні хворого. Звільненому від стресу і оточуючих проблем, людині легше усвідомити головну причину своєї проблеми і знайти способи її видалення.

Крім цього, голкотерапія і сприяє загальному зміцненню ослаблі організму, посилення його захисних функцій, стабілізації нервової системи та імунітету. Допомагає позбутися від нервового напруження і медитація.

Для таких же цілей застосовують спеціальну дихальну гімнастику, йогу. Всі дані способи успішні як підготовчі процедури для лікування перших стадій алкозалежності.

Методик позбавлення людини від страшного зла безліч. Але результат цілком залежить від настрою самого хворого і членів його сім’ї. Перш за все, самому залежному належить зробити величезний крок на шляху до повного одужання – визнати у себе проблему і почати повноцінне лікування.

Існують препарати, які знижують тягу до алкоголю. Наприклад, до них відносяться антидепресанти. Ці ліки підвищують рівень гормону гарного настрою – серотоніну. Справа в тому, що в механізмі алкогольної залежності завжди присутній елемент депресії, тому на тлі прийому антидепресантів потяг до міцних напоїв знижується.

Інша група препаратів – блокатори опіатних рецепторів. Вони блокують рецептори, безпосередньо пов’язані з тягою до алкоголю. За рахунок цього зменшується бажання випити, а вживання алкоголю не приносить очікуваного задоволення.

Наступна група препаратів – нейролептики. Вони усувають тривогу і дратівливість.

Схожим дією володіють і деякі засоби проти епілепсії, які застосовуються в тому числі і лікарями-наркологами. На тлі прийому таких ліків людині не доводиться користуватися алкоголем як заспокійливим.

Крім перерахованих груп медикаментів, також використовуються транквілізатори для зняття похмілля і дратівливості.

Недостатки. На жаль, ці ліки нездатні переконати людину кинути пити. Вони всього лише діють на одне або декілька ланок алкогольної залежності, наприклад, покращують настрій і позбавляють від стресу, тому можуть використовуватися тільки в якості підтримуючої терапії. Крім того, їх можна приймати тільки за призначенням лікаря.

Розчини і ін’єкції, що позбавляють від тяги до випивки.

«Колме» – популярний іспанський препарат від алкоголю, проводиться у вигляді розчину для пиття. Головна діюча речовина в «Колмі» — ціанамід.

Саме його сила викликає у хворого непереносимість спиртних напоїв. Ціанамід має подібний вплив з дисульфірамом, але діє він набагато м’якше останнього.

«Колме» відноситься до нетоксичних медикаментозних засобів, курс лікування їм може тривати до 6 місяців. Прозору рідину без запаху і смаку без праці можна додавати в їжу або чай, і питуща людина навіть не буде здогадуватися про те, що його лікують від алкоголізму.

Єдиним недоліком препарату є його дорожнеча (близько 40 доларів).

Упаковки «Колме» вистачає в середньому на 1 місяць лікування. Ефект від його прийому настає вже через годину після прийому першої дози. Цей протиалкогольний розчин отримав позитивний відгук з боку більшості країн і був включений в перелік основних медикаментозних засобів боротьби з алкоголізмом в Європі та Америці.

Психотерапія.

До цього лікування відноситься не тільки робота з психологом або психотерапевтом, але і відвідування груп анонімних алкоголіків, участь у різних програмах, розроблених для позбавлення від алкогольної залежності.

Це один з кращих способів лікування алкоголізму. Справа в тому, що залежність від алкоголю – це психічне захворювання, тому і працювати потрібно в першу чергу з психікою хворого.

Психологічні програми дозволяють поступово навчитися жити і отримувати задоволення без спиртного, а в групах анонімних алкоголіків працюють люди, які самі в минулому зловживали алкоголем і знають, як переконати хворого кинути пити.

Крім того, на відміну від кодування психологічне лікування базується не на примусі і страху, а на позитивних емоціях, які можна отримати, не вживаючи алкоголь.

Недостатки. Для того щоб почати психологічне лікування, хворий повинен сам захотіти позбутися своєї залежності. Змусити людину звернутися до психолога або почати відвідувати групу анонімних алкоголіків буває дуже складно.

Дія деяких лікарських рослин схоже на дію медичних препаратів. Наприклад, чебрець викликає непереносимість алкоголю, тому відвар цієї рослини може використовуватися в якості більш м’якою альтернативи медикаментозного кодування.

Нерідко алкогольну залежність намагаються лікувати за допомогою голковколювання, масажу та інших фізіотерапевтичних процедур. Вплив на біологічно активні точки може використовуватися для позбавлення від стресу і поліпшення настрою.

Недостатки. Великих клінічних досліджень, які доводять, що фізіотерапія дійсно допомагає позбутися від алкогольної залежності, не проводилося, тому багато фахівців вважають, що успіхи в застосуванні таких засобів засновані тільки на ефекті плацебо.

Однак цей ефект не варто недооцінювати, адже якщо людина вирішив кинути пити, то навіть плацебо може допомогти йому уникнути зриву.

Поєднання з медикаментозним курсом.

Регулярне вживання такого чаю очистить організм від шлаків, надасть протизапальний ефект, а через якийсь час призведе роботу органів і систем, які постраждали від пияцтва, в норму. Звичайно, в повній мірі потяг до спиртного дані препарати не знімають.

Тому застосовувати лікувальні напої доцільно після проходження медикаментозного курсу лікування таблетками – в цілях нормалізації роботи організму і позбавлення від наслідків вживання алкоголю.Можете прочитати відгуки тих, хто приймав чай з метою реабілітації після медичної терапії лікування алкоголізму.

УВАГА! Інформація, опублікована в статті, носить виключно ознайомчий характер і не є інструкцією до застосування. Обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем!

Народні засоби від алкоголізму.

Багато людей, що знаходяться в алкогольній залежності, воліють застосовувати для лікування алкоголізму народні кошти, а не користуватися таблетками та іншими медичними препаратами.

Методи, що рекомендують народні цілителі, мають одну незаперечну перевагу: вони дозволяють займатися самолікуванням найбільш ефективними і доступними засобами.

І робити це анонімно. Коли людина усвідомлено підходить до наявності проблеми, розуміючи, що він страждає від алкоголізму, у нього з’являється стійке намір повернутися до повноцінного життя.

І народні засоби йому будуть в цьому допомагати. Приймати їх можна як незалежно, так і одночасно з медичними препаратами, зробивши і ті, й інші при цьому частиною єдиного комплексного лікування.

Історії наших читачів.

новинки лікування алкоголізму

Вилікувала чоловіка від алкогольної залежності вдома. Минуло вже пів року, як я забула про те що мій чоловік коли взагалі пив. Ох, як же я раніше мучилася, постійні скандали, бійки, вся була в синцях… Скільки разів я ходила до наркологів, але там так і не змогли вилікувати його, тільки грошей здерли. І ось вже 7 місяць пішов, як чоловік взагалі ні краплі не п’є і все завдяки.

Виявлено новий спосіб лікування алкоголізму.

Для цього фахівці пропонують використовувати засіб від депресії.

13.02.2018 о 15:34, переглядів: 8383.

Ліки, що застосовуються в Китаї і Японії в якості антидепресанту, виявилося також дієвим засобом від алкоголізму. У всякому разі, про це свідчать результати експериментів на тваринах, проведених фахівцями з Квінслендського технологічного університету в Австралії.

Як відзначають фахівці, вивчене ними речовина впливає на певні серотонінові рецептори і, наскільки відомо на сьогоднішній день, майже не має побічних ефектів. В ході експерименту вчені з’ясували, що лабораторні миші, яким протягом 15 днів давали пити алкоголь, значно легше переносили період, коли їм переставали давати спиртне, а згодом частіше не відчували бажання знову його пити, коли вчені надавали гризунам таку можливість.

За словами фахівців, засіб дозволяє «перезавантажити» мозок, відновлюючи його здатність виробляти нові нейрони — від тривалого зловживання алкоголем вона зазвичай значно знижується. Таким чином, теоретично засіб повинен допомагати мозку колишнього алкоголіка більш ефективно відновлюватися.

Також вивчений фахівцями препарат, швидше за все, підвищує ймовірність,що страждають від алкогольної залежності люди зможуть успішно кинути пити — як стверджується, він пом’якшить почуття пригніченості і тривоги, які супроводжують ранні етапи лікування від алкоголізму і деколи примушують «зірватися».

Як відзначають автори нової наукової роботи, вони знайшли не просто «нове речовина, потенційно знижує кількості споживання спиртного алкоголіками», а засіб, з високою вірогідністю дозволяє людям з алкогольною залежністю відмовитися від шкідливої звички і відновити чималу частину збитку, алкоголем заподіяної.

Дослідження було опубліковано на сторінках наукового видання Scientific Reports.

Лікування залежності від алкоголю.

Алкоголізм (регулярне вживання спиртних напоїв) — проблема, яка знайома багатьом людям в нашій країні. Але незважаючи на велику кількість старих і нових способів лікування алкоголізму, проблема алкоголю продовжує існувати.

Залежність може виявлятися по-різному: людина просто вживає спиртні напої потроху і часто (щотижня або кожен вечір) і не приносить помітних бід для себе і своєї сім’ї, або ж він п’є багато і помітно шкодить собі, своїй сім’ї та оточення. У кожному з цих випадків потрібно звернутися до лікування залежності від алкоголю.

Методи лікування залежності від алкоголю, пропоновані в клініках, наступні:

Наркологія і групи анонімних алкоголіків. Велика частина реабілітаційних центрів на території Росії пропонує анонімне лікування алкоголізму з використанням методик класичної терапії, таких як наркологія і групи анонімних алкоголіків. Ці способи реабілітації вже не раз піддавалися критиці за низьку ефективність і надзвичайно малий відсоток людей, що страждали від залежності і дійсно вирішили проблему алкоголізму за допомогою таких методів впливу. Кодування, навіювання, гіпноз, Ще одна популярна в нашій країні методика — це сеанси гіпнотичного трансу. У кращому випадку гіпноз виявляється просто неефективним і не робить ніякого впливу, в гіршому — відбувається «зомбування» та людина, відмовившись від алкоголю, виявляється нездатним жити повноцінним життям. Так чи інакше, лікування алкоголізму без кодування, безумовно, краще. Підшивання, використання препаратів, з-за яких прийом алкоголю стає проблематичним. Теорія в тому, що людина боїться приймати алкоголь, так як підшитий препарат у взаємодії з алкоголем призведе до сильного дискомфорту, або, приймаючи алкоголь, він відчує сильний дискомфорт і відмовиться від алкоголю. Способи лікування алкоголізму без відома хворого. Здавалося б, що може бути простіше — дати людині у вигляді їжі або напою настій рослини або гриби, які повинні викликати відраза до спиртного? Поступово він забуде про алкоголь, так як більше не буде відчувати приємного сп’яніння і в результаті вилікується. Така теорія, однак на практиці не все так просто.

Чому не варто лікувати залежність без відома самої людини? Якщо людина не прийняла власного рішення відмовитися від алкоголю — він знайде інший, не менш шкідливий спосіб підняти собі настрій» або ж зануриться в апатичний, байдужий до всього стан. Адже алкоголь-це всього лише спосіб зробити життя більш стерпним, поліпшити свій стан. Хоча ці поліпшення — ілюзія.

Народні способи лікування тяги до алкоголю.

На просторах інтернету ви знайдете багато рецептів і способів, наприклад:

настоянка з двох лаврових листів і одного лаврового кореня на склянку горілки. Настоюють протягом 2-х тижнів і п’ється; настоянка чебрецю, полину і деревію в співвідношенні 4.1:1. Трави заливаються окропом. Приймаються перед кожним прийомом їжі по 1-2 столових ложки протягом 3-х місяців; диму від багаття, лимонний сік, мед, отруйні гриби та інші домашні засоби, включаючи молитви і змови.

Всі ці методи покликані викликати огиду до алкоголю. Як правило, дія цих рецептів базується на наступному принципі — людина п’є відвар, і коли після цього він вип’є спиртного, його буде сильно нудити і виникнуть інші фізичні розлади. Курс такого лікування триває близько місяця або більше. Мета-викликати огиду до спиртного.

У ряді рецептів використовуються отруйні рослини і гриби. Справа в тому, що алкоголь — теж отрута. Отруйний настій і отруйний напій (алкоголь), прийняті один за іншим, ведуть до передозуванні, яка якраз і виражається в нападах нудоти і блювоти, запаморочення і т. д. Серед наслідків може бути летальний результат.

Вважається, що народні методи лікування алкоголізму і наркоманії не дуже гарні, так як ефект від них триватиме недовго: близько місяця. Але проблема не тільки в цьому.

Чому народні засоби не приносять результатів? Відповідь далі в розділі Про реабілітацію.

Новітні методи лікування алкоголізму і наркоманії.

Стали з’являтися нові методи лікування алкоголізму і наркозалежності з використанням електрики, магнітного поля, хірургії і т. п. Що можна сказати про них — «нове» не означає «краще», адже якщо розуміти природу алкоголізму, можна з упевненістю сказати, що вплив магнітних полів, лазера або струму на мозок, на «центр задоволення» не просто неефективними, але можуть бути навіть небезпечні.

Лікарі вважають, що причина залежності — в роботі мозку і його «центру задоволення», тобто в прагненні досягти задоволення. Якщо людина не отримує задоволення від алкоголю, то перестане його вживати. Давайте подивимося на це ширше і відповімо самі собі на пару простих питань: ви хочете, щоб у Вашому житті було більше радості і задоволення? А щоб би ви відчули, якби ніколи більше в своєму житті ви не змогли випробувати радості, щастя і навіть просто гарного настрою? Гарний стан — це природне прагнення, заради якого здійснюються всі добрі вчинки, і іноді погані, але це, швидше, помилка в розрахунках за браком знань, а не результат роботи центру задоволення в мозку (і ця теорія до того ж не є доведеною, тільки припущення).

Тому дані новітні методи не виліковують алкоголізм і наркоманію, однак можуть перетворити людину в істоту без прагнень, байдужого до всього, а немає стану гірше, ніж байдужість і бездіяльність.

Лікування при виведенні із запою.

Лікування алкоголізму-це не тільки виведення із запою. Так, можна тимчасово припинити вживати, але якщо не повернути людині її гарний стан, то він знову почне пити. Оптимальне рішення — реабілітація в стаціонарі. Потрібно багато чого змінити в людині, щоб він більше не потребував спиртному, щоб відчувати себе краще.

Багато клінік направлять наркогола додому і допоможуть вийти із запою, потрібно лише знайти номер телефону і зателефонувати. Або вивести із запою возвожно в клініці. В обох випадках використовуються медикаменти: крапельниці, заспокійливі, антидепресанти. Проте ми не рекомендуємо вирішувати психологічні проблеми таблетками — це зміна однієї залежності на іншу (алкоголік вирішує з допомогою алкоголю саме свої психологічні проблеми). Іншими словами, таблетками не усунути ні причин, ні наслідків залежності, так для чого їх приймати, коли є більш ефективні способи допомогти алкоголіку.

Таким чином, після виходу із запою завданням близьких людей стає умовити людину на реабілітацію.

Реабілітація як альтернатива лікування алкоголізму і наркозалежності.

Щоб вибрати краще лікування залежності від алкоголю, давайте звернемося до природи алкоголізму.

Залежність — це не просто проблеми з тілом, це проблеми розуму, психіки, зв’язку з сім’єю і соціумом, падіння моральних і етичних цінностей, утрачивание здібностей і невміння справлятися з труднощами життя. Алкоголь-спосіб вирішити проблему, поліпшити свій стан (і це, звичайно, невірний спосіб). Причини тяги до алкоголю криються в проблемах людини. Спочатку він почав пити, щоб впоратися з чимось негативним (проблеми, труднощі, депресія і навіть нудьга). Потім негативного в його житті стає більше, а здібностей — менше. Спиртне стає єдиним рішенням. Без нього життя нестерпне, воно приносить страждання.

Цю ситуацію ніяк не вирішити за допомогою переконань, навіювань, ліків, настоїв і електрики, але можна ще більше погіршити стан людини до такої міри, що йому не буде хотітися нічого, включаючи алкоголь (а це майже стан овоча). Проблема не в тому, що людина прагне до задоволення, а в тому, який шлях він вибирає. Заберіть у людини те єдине (на його думку), що робить життя терпимою, і він або знайде інший спосіб (можливо, наркотики), або ж поринути в апатію (стан, дуже близьке до смерті).

Існує добре зарекомендував себе план дій, щоб впоратися із залежністю:

медикаментозне лікування алкоголізму тільки для виведення з запою (у випадку з наркоманією медикаменти обмежуються зняттям сильної ломки); проходження реабілітаційної програми в стаціонарі.

Реабілітація повинна проходити в центрі з хорошою програмою, яка зачіпає всі аспекти залежності і з великою кількістю історій успішного «одужання». Найкраще, якщо вам порекомендує його людина, якій можна довіряти. Однак, якщо ніхто з ваших знайомих не стикався з такою проблемою, отримати дані з інтернету, а найбільш оптимальний спосіб — приїхати у центр і подивитися своїми очима на будівлю і приміщення, на персонал та учасників програми, поговорити з випускниками програми і з’ясувати відсоток успішної реабілітації.

Ефективне лікування алкоголізму і наркоманії без кодування і ліків — вищий прояв майстерності фахівців з реабілітації!

Вже більше сорока років в США і багатьох інших країнах світу використовується унікальна не медикаментозна методика реабілітації людей, які страждають від залежностей, в тому числі і від алкогольної. У процесі роботи з фахівцем, людина не піддається гіпнозу, не відвідує групи анонімних алкоголіків і не зустрічається з наркологом, однак результати, досягнуті під час реабілітаційного періоду, дійсно залишаються на все життя.

Відмова від вживання спиртного є наслідком роботи з внутрішнім потенціалом особистості та розкриття власних здібностей людини. Завдяки цьому приходить усвідомлення цінності тверезого способу життя і можливих шляхів для успішного розвитку в багатьох сферах життя. Алкоголь перестає бути способом відходу від реальності, перетворюючись у найлютішого ворога на шляху до справжнього щастя, і бажання випити не з’являється навіть під час складних періодів.

У Росії ця методика застосовується в реабілітаційному центрі «Нарконон-Стандарт», на рахунку якого багато людей, які позбулися згубного впливу алкоголю на їх життя.

Зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію «Нарконон-Стандарт», і вам теж обов’язково допоможуть знайти вихід з непростої ситуації.

ЗАПИСАТИСЯ НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ.

Допоможемо мотивувати людину, щоб у нього з’явилося бажання позбутися залежності. Дамо рекомендації, як спілкуватися з наркозалежним.

Програми лікування алкоголізму.

В жодної людини немає природної потреби у вживанні спиртного. Виникаюче у алкоголіка бажання є сформованим в процесі життя психічним потягом, воно буквально змушує здійснювати дії, які шкодять життю. Тому розглядати цей стан потрібно тільки як серйозне захворювання. А підходити до терапії таких відхилень слід дуже відповідально. Тільки комплексна програма лікування алкоголізму може допомогти зняти тягу і підтримувати тверезий спосіб до кінця життя.

Що входить в програму лікування алкогольної залежності.

Комплекс терапевтичних заходів щодо позбавлення від пристрасті до алкоголю підбирається індивідуально для кожного пацієнта. При цьому враховується безліч факторів:

стаж зловживання; фортеця прийнятих напоїв; наявність/відсутність запоїв; кількість випитого в добу; вік людини; наявність хронічних захворювань, алергій на препарати і т. д.

Однак при складанні індивідуальної схеми лікар враховує загальні етапи:

Очищення крові від залишків алкоголю і продуктів його розпаду – детоксикацію. Відновлення пошкоджених органів і систем. Психотерапевтичний вплив, спрямоване на підтримку належної мотивації на позбавлення від пристрасті. Протирецидивну терапію і кодування. Реабілітацію, що допомагає утримуватися від спокус і налагодити соціальні зв’язки.

Детоксикація і виведення з запою.

При хронічному алкоголізмі людина може безупинно вживати спиртне місяцями і навіть роками. Тому перше, що обов’язково потрібно зробити-вивести його із запою. Це найважчий етап, так як в стані сп’яніння мало хто погоджується на проходження медичних процедур.

Очищення крові від токсинів може знадобитися і при одноразовому зловживанні спиртним або отруєння недоброякісним алкоголем. У стаціонарі дезінтоксикація виконується за допомогою спеціальних препаратів, які вводяться внутрішньовенно крапельним шляхом.

Найчастіше для цих цілей застосовуються детоксикаційні розчини:

хлориду натрію; 5% глюкози (іноді з інсуліном); комбіновані.

У них можуть вводитися вітаміни, препарати калієво-магнієвого комплексу. Вони сприяють протверезінню і допомагають поліпшити функціонування організму. Для полегшення стану при абстинентному синдромі пацієнту дають транквілізатори і снодійні, для поліпшення роботи головного мозку – ноотропи.

При тяжкій інтоксикації також призначаються гемосорбція і плазмаферез. При делірії, так само відомому як «біла гарячка», даються нейролептики. Ці препарати знижують вираженість психотичних симптомів.

Відмітні особливості різних програм лікування алкогольної залежності.

Терапевтичні схеми головним чином розрізняються між собою тривалістю, числом заходів і комфортністю знаходження в стаціонарі.

Найдешевші – дезотоксиционные. Вони, як правило, проводяться протягом 3 днів. По завершенню пацієнтові дають короткі рекомендації про те, що робити, щоб знову не зануритися в безодню пияцтва.

Інший варіант – короткострокова терапія. Вона теж спрямована на усунення абстинентного синдрому, але в процесі пацієнт проходить ще кілька процедур. По-перше, йому даються препарати, що поліпшують стан організму; по-друге, йому надають більш детальну консультацію психолога або психотерапевта. Перше, що передбачає психотерапія, – отримання інформації про те, що тяга до спиртного – це не природне бажання, а хвороблива пристрасть. Після цього лікар навчає тому, що робити при виникненні уявної непереборної тяги.

Друге – залежність не можна вилікувати, але її можна послабити. Тому під час психотерапевтичних бесід пацієнт і лікар обговорюють варіанти занять, які першому могли б бути цікаві.

Хворим дуже добре допомагає групові заняття з фахівцем. На них люди діляться досвідом боротьби з нав’язливими потягами, а головне – відчувають, що вони не самотні у своїй проблемі.

При наявності бажання, видужуючий може закодуватися в день виписки з клініки.

Дорожчі програми припускають комплексне лікування алкоголізму. Їх тривалість становить 2-3 тижні.

При цьому хворий проходить по кілька сеансів наступних процедур:

новинки лікування алкоголізму

ксенонотерапию; електросон; плазмаферез; групову та/або індивідуальну психотерапію; кодування.

Найдорожчі – включають більш широкий перелік процедур. Зокрема, пацієнт додатково:

займається ЛФК і дихальною гімнастикою; проходить близько 10 сеансів геліокса; отримує масаж.

Також надається консультування його рідним і близьким. При цьому психолог розповідає, як спілкуватися з алкоголіком, що варто і не потрібно робити, щоб запобігти рецидиву.

Чи обов’язково лягати в стаціонар.

Якщо ви або ваші близькі помітили тільки перші ознаки алкогольної залежності, можна спробувати пройти програму лікування алкоголізму амбулаторно. При наявності рідкісних запійних станів, детоксикацію краще пройти в стаціонарі, а наступні кодування і реабілітацію-амбулаторно.

Сильна залежність – це серйозне захворювання, яке не піддається терапії ні самостійно, ні в амбулаторних умовах. Єдиний спосіб її послабити до піддається контролю стану – це лягти на деякий час в стаціонар. У медичному закладі ви будете перебувати під наглядом, зможете отримувати всі необхідні для одужання препарати і проходити необхідні процедури. Після завершення курсу детокс, для запобігання можливих зривів, терапію краще продовжити в реабілітаційному центрі.

Що таке «Програма 12 кроків»

Найбільш відомий і популярний спосіб лікування алкогольної залежності – програма «12 кроків». Це психотерапевтична техніка, яка допомагає хворому самостійно справлятися з нав’язливими потягами.

На перших 3 етапах людина вчиться усвідомлювати і приймати свій стан, а також ставитися до нього як до чогось протиприродному. З 4 по 7 крок хворий отримує моральні установки. На 8 і 9 ж він приймає, що до цього вів неправильне життя, і що минуле не можна змінити.

10 і 11 етапи цієї програми з лікування алкоголізму припускають глибокий самоаналіз, роздуми про власний стан. В процесі залежний повинен почати прагнути виправити допущені раніше помилки, але не картати себе за них. І, нарешті, на 12 кроці алкоголік усвідомлює, що можливе щасливе і цікаве життя без спиртного.

Техніка на перший погляд здається дуже простою, але вона відмінно працює. Багато в чому – завдяки тому, що терапія відбувається в групах, в яких люди діляться своїми переживаннями і досвідом, а також підтримують один одного.

Терапія алкоголізму – це процес позбавлення від серйозного захворювання, яке руйнує не тільки життя самого хворого, але й оточуючих його людей. І чим краще вона сформована, тим більш високих результатів можна досягти.

Авторство і редагування тексту: завідувач відділенням психііатрії та наркології МЦ «Алкоклінік», психіатр-нарколог Попов А. г., лікар психіатр-нарколог Сєрова Л. А.

Сучасне лікування алкоголіка — вихід з алкоголізму.

В даний час слід розрізняти сам алкоголізм і наслідки, ускладнення алкоголізму. Всі способи, різноманітні методики лікування залежності від алкоголю і викликаних, супутніх ускладнень алкозалежності можливо класифікувати наступним чином.

Терапія ускладнень алкоголізму.

До типових ускладнень алкогольної залежності, як правило відносять — не ускладнений на рівні побутового пияцтва синдром відміни алкоголю (бодун, отходняк, похмілля, і т. д.) і синдром відміни етанолу ускладнений (алкогольна абстиненція, аж до критичних з судомами та/або психозами). Сучасне лікування алкогольної залежності не повинно зупинятися тільки на лікуванні ускладнень від зловживання спиртних напоїв.

Складнощі терапії алкоголіків.

Статистика лікування алкогольної залежності показує, що в середньому 5% синдромів відміни спиртного переходять в психози алкогольної природи. Близько чверті хворих, висновок із запою у яких проводився лише медикаментозно за допомогою лікарських препаратів знову зриваються в запій. Так протягом вже першого тижня після купірування абстинентного синдрому, третина пацієнтів протягом місяця повертається до випивки.

Лікування запою медичними препаратами зводиться до внутрішньовенному крапельному призначення лікарських розчином для підтримки життєдіяльності організму алкоголіка і дезінтоксикації його від алкогольних отрут, для відновлення діяльності ЦНС необхідно грамотний підбір відповідних лікарських засобів, транквілізаторів, нейролептиків і так далі, включаючи необхідність заповнення дефіциту вітамінів, насамперед С і групи В.

Основне завдання переривання алкогольного абстинентного синдрому зняти потяг до алкоголю, непереборного самостійно, усунути хворобливий стан внутрішнього тремтіння,безсоння, тривоги, створити умови для подолання депресії в алкоголіка. Депресивний стан хворого страждає алкогольною залежністю у фазі синдрому відміни пояснюється, що на психічному і фізичному рівні, з одного боку, потяг до випивки він не може самостійно перемогти.

З іншого боку — його організм просто не може далі приймати алкоголь через сильну зашлаковиваніі внутрішніх середовищ організму токсинами алкоголю і продуктів його розпаду. Хронічна інтоксикація при цьому носити настільки важкий характер, що природні системи виділення і знешкодження етанолу ніяк не справляються, а людина може запросто загинути від алкогольного отруєння, перервати яку він ніяк не може.

Типові медичні процедури.

Виведення із запоїв і переривання синдрому відміни. Природно лікування найкраще проводити в спеціалізованому лікувальному закладі-наркологічному стаціонарі або закритому наркологічному відділенні лікарні загального профілю. У хворих з невеликим стажем зловживання не більше трьох в рідкісних випадках п’яти років ефективне виведення з запою можливо і в домашніх умовах. Лікування абстинентного синдрому, обтяженого судомами, втрати свідомості, алкогольними психозами. Така терапія для алкоголіків тільки в закритих токсикологічних та наркологічних відділеннях лікарень повинна проводитися, а ще краще в спеціалізованих медичних центрах, госпіталях, клініках.

Слід розуміти, що лікування у відділеннях наркології не є повноцінним лікуванням алкогольної залежності. На перших етапах алкоголізм лікують шляхом детоксикації та відновлення нормальної життєдіяльності організму, тобто створюють умови, коли хворий зможе протистояти алкогольної тязі на фізичному рівні, лікують ускладнення виникли походу зловживання спиртними напоями — методи лікування медикаментозні та фізіотерапевтичні.

Лікування алкогольної залежності.

Терапія алкоголізму на сучасному рівні по суті, це таке психо-соматичний вплив на хворого страждає алкогольною залежністю при якому усувається сама причина виникнення потягу або тяги до алкоголю. Зрозуміло, що як правило, справжня причина вживання спиртного укладена більше на духовному рівні. Тобто стосовно до методів лікування повинні бути використані психічні, соціологічні та психологічні інструменти впливу на хворого.

Вони необхідні, щоб » розкопати і нейтралізувати» внутрішні мотиви підштовхують на випивку. На сучасному рівні наркологічних та медичних послуг, пропонованих людям з алкогольними проблемами варто відзначити разові (короткострокові) і курсові (довгострокові) методики лікування алкоголізму.

Короткострокові методи лікування алкоголізму.

Найбільшого поширення набули швидкі методики лікування алкогольної залежності, які найчастіше об’єднують за загальною назвою кодування від алкоголізму. Незалежно від конкретних способів впливу на алкоголіка спільним у них є експрес лікування, тобто швидка терапія, яка рідко триває більше години кількість лікувальних сеансів найчастіше обмежується одним, набагато рідше двома, але не більше трьох. Відомі види кодування:

Психотерапія разова — емоційно-стресова, когнітивна, опосередкована та інші напрямки кодування експлуатують психотерапевтичні прийоми для швидкості ефекту частіше доповнюються медикаментами аверсивної групи. Наприклад, «кодування» по Довженко, всі види гіпнозу, танатотерапия, нейролінгвістичне програмування, терапія лінією часу, реимпринтирование, розрив шаблону, рефреймінг часто доповнюють постановкою річного уколу, призначенням тетураму, эспераля, колме та інших препаратів. Імплантація(підшивка) як більш досконалий медикаментозний спосіб блокування комфортного вживання алкоголю. Разове введення лікарських речовин, без поєднання в етиловим спиртом шкоди не завдають, але взаємодіючих з алкоголем викликає вкрай негативну нього реакцію. Найчастіше використовуються препарати дисульфіраму — так звана «торпеда від алкоголю», «ушиття еспераль». Якщо вшити препарати налтрексону — продексон, вивитрол і так далі негативної реакції не виникає, але частково блокується рецептори відповідають за задоволення від прийому спиртних напоїв. Різні нейростимуляції електричні, энцефалоподобные, рефлексостимуляции, вплив на вузлові активні точки, нервові вузли, центри задоволення і так далі. Зняти патологічну алкогольну програму, яка сформувалася від тривалого зловживання спиртними напоями — ось мета такої терапії алкоголізму. Родоначальником цієї групи експрес-кодування алкогольної залежності можна вважати голкорефлексотерапію, але на сучасному рівні зовсім не обов’язково шукати цілителя з Китаю, зараз голковколювання для зняття тяги до алкоголю з успіхом замінюється іншими новими методами лікування. До цієї групи слід віднести лазерне кодування, електросудорожне лікування, гіпертермію, траскраніальний метод і так далі.

Плюси і мінуси бліц-лікування алкоголізму.

До переваг одномоментних методик лікування алкоголізму до яких відноситься будь-яке кодування алкогольної залежності трохи:

а) швидкість лікування — час витрачається на пацієнта не більше 1-1, 5 години. б) Дешевизна такої терапії лікарю або медичному центрі платять один раз, як правило не більше 10 тисяч рублів. Причому купують самий розрекламований «новий» спосіб кодування або посилений варіант типу подвійний блок. Підшитися варто дорожче-в залежності від терміну до 20 000 тисяч рублів. Низька вартість, пояснюється власне малою кількістю процедур. в) Простота лікування кодуванням — до процедури, родичам гарантують, що хворий не зможе пити вже відразу після лікування. І навіть буде змушений утримуватися від алкоголю ще тривалий час. Даний ефект досягається насамперед заборонними заходами — страх смерті-за порушення коду, взаємодії з ліками тощо.

Недоліки одноразових способів терапії алкогольної залежності, навіть якщо кодування від алкоголізму в назві методики не фігурує:

а) тверезість вимушена досягається, тому що хворий очікує закінчення терміну встановленого при лікуванні. («Алкоголік тягне термін», думки типові такі — от термін на який кодувався закінчиться — відірвуся, розслаблюся) Після кодування людина страждає алкогольною залежністю, як правило вважає, що життя під кодом або ліками не цікава зовсім. Чекає справжнє життя, яке почнеться тільки тоді, коли термін закінчиться. б) Практично гарантований зрив на випивку і важкі запої відразу по закінченню терміну кодування. (Примітно, що більша половина алкоголіків в цьому звинувачують не себе а погане лікування. Зазвичай заявляється, що «код» винен, «лікар у мізки не так поправив» «вліз в психіку і ось, як виходить») в) Близько трьох чвертей залежних, яким поле кодування на силі волі вдалося утримуватися тривалий термін (тобто перебувати у тверезості 1, 3 і навіть 5 років) так і не придбали за цей час глибоких змін особистості, тобто цінності більш високого порядку так і сформувалися. г) Методики кодування і аналогічні їм, внаслідок дешевизни і короткочасності і в більшій половині випадків застосовуються алкоголіками як спосіб зачаїтися і для маніпуляцій. Мета — заспокоїти, приспати увагу родичів, начальника і т. д. Іншими словами усунути симптоми, вирішуючи малі проблеми, при цьому не вирішуючи основний… Дуже хочеться залишити можливість пити, а раптом організм налагодитися і вийти випивати помірно без запою (невиправдана надія).

Терміни, причини гарантії.

Основний інстинкт — самозбереження, на якому ґрунтується дія більшості експрес методик лікування працює зазвичай не більше 2-3 разів при кодуванні. З часом страх смерті слабшає ось чому ці способи, показує високу ефективність тільки на початку і діють тимчасово. Найчастіше після такої процедури, алкоголік не пив пів року, зірвався, а потім згоден на її повторення. Дуже ймовірно це наступні терапевтичні маніпуляція буде менш ефективна і вже через два місяці він почне пити.

Ефективність можна гарантувати, тільки коли до лікування алкоголізму підходять комплексно, тобто робота проводить не тільки лікар але і сам пацієнт по чітким керівництвом. Якщо вплив ведеться як на рівні інстинкту самозбереження, як антивірус, який від оновлень не відключений, так і на психічному духовному для зняття справжніх причин пристрастей до вживання алкоголю. Необхідно ілюзії кайфу від алкоголю постійне стирання, научіння життя без спиртного, отримання справжньої насолоди, відчуття повноти від здорового способу життя.

Довгострокове лікування алкоголізму.

На жаль справжнє лікування алкогольної залежності не може бути швидким. Воно й зрозуміло, адже спиваються не за один день… Так чому ж очікують, що таку серйозну проблему, яка формувалася роками, можна раз і зняти? Купірувати запій будь ласка — алкогольні токсини з організму виводяться досить швидко. Але отрута алкоголю у вигляді патологічним чином зміненої психіки усунути за раз гіпнозом, шоком, ліками — та чим завгодно не вийти…

Необхідно тривале лікування з метою навчити жити без алкогольного кайфу, вирішуючи реальні життєві проблеми, а не ховаючись від них за спиртової дурман. На сучасному рівні розвитку медицини все більша кількість висококваліфікованих лікарів ратують за лікування алкоголізму диференційованим методом.

При комплексному лікуванні можуть використовуватися методики експлуатовані в усіченому вигляді при кодуванні від випивки. Але так як процедури не форсується, то ефект від них повний і що особливо важливо більш сильний і довготривалий. Найчастіше упор ведеться саме на психотерапію, медикаментозна підтримка носить допоміжний характер. Виділяти:

Індивідуальна психотерапія, найрізноманітніші методики. Групова психотерапія, також можуть використовуватися різні способи. Лікування через взаємопровірку-групи анонімних алкоголіків, програма 12 кроків.

Недолік очевидний, висока ціна обумовлена великою тривалістю лікувального курсу, яке може тривати ціле життя. Перевага теж є, повноцінне життя без алкоголю, можливість щастя для себе близьких і рідних.

Безкоштовні методи лікування алкоголізму.

Алкоголізм — захворювання, від якого важко позбутися. Важко піддається терапії жіноча і підліткова залежність. Потрібна величезна сила волі, щоб впоратися з нею самостійно. Не у кожного вистачає витримки на це.

В цьому випадку можна звернутися в платну анонімну клініку для лікування. Там, різними методиками, хворого повернуть до тверезого життя. Однак не у всіх є можливість оплачувати послуги таких установ. У цій ситуації допоможе безкоштовне лікування алкоголізму в спеціалізованих центрах.

Місця для лікування алкоголізму.

Допомога алкозалежним надається в різних установах, як платно, так і безкоштовно.

Їх список:

новинки лікування алкоголізму

державні служби (диспансери, лікарні); приватні клініки; монастирі, соціальні центри (проводять спеціальні програми для допомоги алкоголікам); місця реабілітації після залежності (анонімно).

Хворі, як правило, втрачають роботу через згубну пристрасть. В результаті у них просто немає грошей, щоб проходити лікування в недешевих клініках. Якщо у людини немає родичів, які допоможуть, то для нього існує лікування від алкоголізму і наркоманії в стаціонарі безкоштовно.

Здійснюється в монастирях, державних клініках і лікарнях для залежних людей.

Державна допомога.

Допомога в лікуванні від алкоголізму виявляється як добровільно, так і примусово.

У першому випадку хворий повинен усвідомити, що має проблеми з випивкою, потрібно щире бажання звільнитися від пияцтва. У другому випадку все дещо складніше. Алкозалежного, згідно із законодавством, ніхто не може змушувати лікуватися амбулаторно або в стаціонарі, тільки умовити. Однак уряд подбав і про близьких хворого.

Кодування здійснюють насильно в таких екстрених випадках (тільки з наданими доказами):

коли пацієнт веде себе неадекватно і не контролює вчинки; якщо хворий проявляє надмірну агресію до оточуючих і становить для них реальну загрозу; при спробах покінчити життя самогубством; якщо пацієнт порушив закон (стан алкогольного сп’яніння не є пом’якшувальною обставиною).

Багато хто не довіряє державним установам, де лікують від залежності. Вони вважають, що безкоштовна терапія не може бути якісною. Така лікарня для хронічних алкоголіків має свої плюси і мінуси.

До позитивних моментів відноситься:

безкоштовні стаціонарні курси; госпіталізація в будь-який час при виклику швидкої допомоги; при необхідності дається направлення на примусове лікування.

До негативних моментів, за відгуками, відноситься:

робота персоналу; низька результативність; постановка на контроль до нарколога офіційно (відсутня анонімність); обмежена кількість місць у стаціонарі; в основному використовуються амбулаторні методи лікування.

При згубній пристрасті краще прийняти державну допомогу, ніж продовжувати пити. Це реальний шанс повернутися до повноцінного життя.

Лікування в наркологічному диспансері.

Виліковують залежність від алкоголю безкоштовно також в диспансерах або спеціальних відділеннях психлікарні. Напрямок туди можна отримати в районній наркологічній поліклініці. Але перед приміщенням в такий заклад людини, уточніть всі умови перебування в стаціонарі.

У багатьох диспансерах і психіатричних клініках медикаментозне лікування платне.

Терапія здійснюється під цілодобовим наглядом медиків різними способами (наприклад, методом Павлова). Виліковувати патологічний стан починають з очищення організму після інтоксикації продуктами розпаду етилового спирту (первинна детоксикація). Це відбувається за допомогою крапельниці.

Також проводиться глибоке очищення крові і допоміжна підтримка центральної нервової системи і життєво важливих органів.

Після цього лікарі знімають абстинентний синдром. Коли хворий припиняє вживати спиртне, у нього починається ломка. Людині погано як на фізичному рівні, так і на психологічному. Може навіть виникнути приступ епілепсії. Для усунення симптоматики патологічного стану призначаються різні препарати.

Наступним кроком буде антиалкогольна терапія.

Спеціаліст повертає п’яницю в нормальний фізичний стан, відновлює порушені функції, зовнішній вигляд. Також призначаються антагоністи опиоиных рецепторів. Вони провокують почуття відрази до спиртних напоїв. Добре допомагають при залежності препарати, які носять назву Вівітрол, Еспераль, Торпедо та інші.

Також в наркологічному диспансері здійснюється психологічна допомога залежним. Доктор пояснює їм до чого може привести згубну пристрасть (виникнення гепатитів, цирозу та інших важких захворювань). Фахівець намагається донести до хворих, що тверезе життя набагато краще, вона сповнена яскравих фарб і без спиртного.

Психологічна допомога буває необхідна не тільки алкоголікам, але і членам сім’ї, які страждають співзалежністю. Так називається стан, коли людина в усьому потурає п’яниці, щоб не викликати конфлікту.

Реабілітаційні клініки.

В даних установах лікування спрямоване на досягнення наступних цілей:

визначення причини виникнення залежності й усунення її з життя пацієнта; вироблення контролю над своїм емоційним станом, поведінкою; повернення віри в себе.

Після проходження терапії в реабілітаційному центрі, людина повинна усвідомити, як згубно впливає на його життя спиртне. Навчитися нести відповідальність за свої вчинки, рішення.

Лікування від алкоголізму в монастирі.

У складних життєвих ситуаціях людина починає звертатися до Бога. Віра, це те, що не дає нам опустити руки. Звернення в монастир за допомогою, при алкогольній залежності, приносить ефективний результат.

У храмі людина починає відчувати Бога всередині себе. Це дає йому сили впоратися зі своєю пристрастю. До того ж життя в монастирі непросте. Хворому треба рано вставати, щоб відвідувати служби, виконувати важку роботу, якої завжди багато.

Таким чином, у нього просто не залишається часу думати про випивку і усунення залежності відбувається непомітно.

Народні методи лікування алкоголізму безкоштовно.

Якщо з яких-небудь причин відсутня можливість звернутися в медичний заклад для позбавлення від алкоголізму, можна лікуватися народними способами в домашніх умовах. Але перед застосуванням рекомендується консультація фахівця. Це допоможе уникнути небажаних наслідків.

Для лікування використовуються лікарські трави. Допомагають від алкоголізму чебрець, Гнойовий гриб, левзея сафлоровидная, червоний перець та інші. Причому настої і відвари цих рослин можна використовувати без відома хворого. Додаючи в їжу або напої.