методи лікування алкогольної залежності

Методи лікування хронічного алкоголізму.

Розлучитися зі шкідливою звичкою зловживати алкоголем, досить важко і затратно. Процес займає тривалий час, має на увазі реабілітацію і медикаментозну терапію.

Існують різні способи лікування алкоголізму, але підбирати їх потрібно індивідуально.

Найкраще проконсультуватися з наркологом або психологом, вони допоможуть підібрати найбільш дієвий метод лікування залежності. Проте вибрати його можна і самостійно, вивчивши досконально інформацію з даного питання.

Що являє собою залежність від алкоголю.

Алкоголізм – це хронічне захворювання, при якому людина не може контролювати дозу вживаних спиртовмісних напоїв, при цьому регулярно випиває або з інтервалом у кілька днів.

Залежність формується поступово, ділиться на три стадії. Першу вилікувати набагато легше, ніж наступні. Для третьої стадії потрібна тривала реабілітація і медикаментозне лікування навіть після виписки з наркологічної клініки.

Крім того, буде потрібно кодування, яка проводиться різними способами і має різні терміни ремісії.

Також необхідно буде дотримуватися спеціальних рекомендацій, які допоможуть хворому залишатися тверезим. Тільки комплексне лікування допоможе впоратися з алкогольною залежністю.

По змісту

Негативні наслідки прийому алкоголю.

Безумовно, випити келих вина ніхто не забороняє, так і за словами вчених – він принесе лише користь організму, якщо це дійсно якісний напій.

Але непомірне систематичне споживання алкоголю, веде до хронічної залежності і має досить багато негативних наслідків. Так, у алкоголіка руйнується центральна нервова система, головний мозок перестає нормально працювати, він деградує і стає асоціальною.

Втрачає роботу, друзів, від нього можуть відмовитися навіть рідні. Такій людині просто необхідно пройти курс реабілітації та медикаментозного лікування.

Крім того, істотно збільшується ризик отримати травми, як побутові, транспортні, так і виробничі.

У п’яному стані може постраждати сам і завдати травми іншим людям. Алкоголік схильний до раптової смерті на тлі зупинки серця.

Та й більша кількість самогубств відбувається в стані алкогольного сп’яніння. Слід додати, що якщо п’яниця помітив проблему, взяв її і згоден лікуватися, то потрібно знати, що існують різні методи лікування хронічного алкоголізму.

Якщо вибрати відповідний спосіб лікування, то можна назавжди розпрощатися із залежністю і почати життя з чистого аркуша.

Способи лікування від алкоголю.

На сьогоднішній день вилікувати алкоголізм можливо. Для цього розроблені старі і нові методи лікування алкоголізму.

Вони поділяються на наступні:

гіпноз; вшивання торпеди; кодування від алкоголізму; апаратний вплив; психотерапевтичний спосіб; лікування від пияцтва за допомогою медикаментів в наркології; нетрадиційні способи.

Слід зауважити, що чим запущеннее проблема, тим дієвіше повинен бути обраний метод лікування алкоголізму. Вибрати рішення проблеми можна самостійно, зібравши всю необхідну інформацію, але не зайвим буде порадитися з лікарем.

Нарколог, на підставі проведених досліджень і аналізів зможе підібрати дійсно ефективний метод лікування. Також спосіб підбирається в залежності від стадії залежності.

Сучасні способи дають хороші результати, так само як і ті, які були розроблені давно.

Кодування.

Даний метод розробив відомий нарколог О. Довженка. Він заснований на психотерапевтичному лікуванні.

За допомогою гіпнозу лікар впливає на підсвідомість алкоголіка, вселяючи йому огиду до міцним напоям.

У ході процедури лікар говорить пацієнту про те, що, навіть випивши невелику дозу спиртного, у нього можуть виникнути негативні наслідки, які можуть бути небезпечні, аж до летального результату.

Таке лікування від алкоголізму підходить лише тим, хто приходить на сеанс в тверезому стані і схильний до навіювання. Якщо людина не вселяємо, даний спосіб терапії йому не підійде.

Підшивання.

Ефективне лікування алкоголізму дає вшивання під шкіру препарату «Торпедо» або»Еспераль». Також до даного методу відноситься внутрішньовенна ін’єкція, наприклад, препаратом дисульфірам.

Суть лікування полягає в тому, що при прийнятті навіть невеликої дози спиртного, у алкоголіка виникають негативні наслідки. Його починає нудити, рвати, з’являються запаморочення. А якщо він вип’є більше, його чекають більш важкі наслідки: набряк мозку, тахікардія, задишка або інфаркт.

Препарати для підшивання від алкоголізму абсолютно нешкідливі, але результат від них тимчасовий.

Більше того, для деяких метод досить болісний, так як вони все одно дозволяють собі випити. Підшиті найкраще хворим, які перебувають на 1 і 2 стадії залежності, тому що саме для них він виявляється найбільш дієвий.

Лікування за допомогою медичних апаратів.

В лікуванні від алкоголізму може надати допомогу і спеціальна медична апаратура. Методика розроблена вченими під керівництвом Лебедєва В. П. ТЕС терапія (технологія електростимуляції мозку) полягає в тому, що електроди блокують потяг до алкоголю, впливаючи на певні ділянки мозку.

Пацієнт назавжди забуває про спиртні напої, не відчуває до них потягу. Однак дані сучасні способи лікування підходять не всім.

Так, якщо алкоголік страждає захворюваннями центральної нервової системи, отримував раніше травми голови або шкірних покривів в цій області, має в анамнезі діагноз «пухлина мозку», таке лікування від алкоголізму йому не підходить.

Відео — методи лікування алкогольної залежності (Відео)

Нетрадиційні способи лікування.

До нетрадиційних методів відносяться: народна медицина, медитація і голковколювання. Це достатньо ефективні методи лікування алкоголізму, за умови, що пацієнт знаходиться на першій стадії алкоголізму, і вона не переросла в хронічну форму.

Народна медицина має на увазі лікування травами і рослинами, з яких готуються відвари і настої. В основному, напій необхідно пропити курсом і при необхідності повторити процедуру.

Голковколювання проводиться фахівцем, дозволяє розслабитися, поліпшити роботу організму, відновлює роботу ЦНС. Те ж саме впливає і медитація, однак відмінність цих способів полягає в тому, що хворий може медитувати в будинку, без сторонньої допомоги.

Наркологічні диспансери, стаціонари та клініки.

Щоб вилікуватися від залежності, хворому необхідно звернутися в наркологічну клініку. Такі центри надають медикаментозну допомогу. У стаціонарі також можна пройти курс реабілітації, попрацювати з психологом.

Таке лікування дуже дієво і ефективно, підходить всім алкоголікам. Однак воно займе достатню кількість часу, в залежності від стадії алкоголізму.

Вибрати підходящу клініку або стаціонар, можна за відгуками знайомих або почитати інформацію в інтернеті. Клініки з лікування залежності працюють як на платній, так і на безкоштовній основі.

Рекомендації для алкоголіків, що пройшли лікування.

Неважливо, які методи були обрані в ході лікування – нові чи старі, важливо підтримувати стан ремісії і повністю відмовитися від випивки.

Найефективніший спосіб – перестати спілкуватися з товаришами по чарці, необхідно змінити коло спілкування і контактувати тільки з нормальними людьми.

Відео — методи лікування алкогольної залежності (Відео)

Добре, якщо у самого пацієнта є цікаве хобі. Тепер можна вільний час присвячувати йому. Крім усього іншого, рекомендується зайнятися своїм здоров’ям, яке було підірвано спиртовмісними напоями.

Потрібно налагодити свій режим харчування, алкогольних напоїв перевагу корисні фруктово-овочеві коктейлі, смузі, морси. Виключити зі свого раціону все гостре і смажене. Для того щоб організм прийшов в тонус і зарядився енергією, потрібно займатися спортом.

Фізичні навантаження позитивним чином впливають на стан людини в цілому. Якщо раптом виникне бажання випити, рекомендується звернутися до нарколога. Якщо дотримуватися цих рекомендацій, можна буде відновити своє здоров’я і підтримувати себе в тверезому стані.

Сучасні методи лікування алкогольної залежності.

Алкоголізм – серйозна проблема нашого часу, поширена медична проблема, і, нарешті, одна з найскладніших проблем, яка потребує психологічної підтримки. Є різні методи лікування алкогольної залежності, серед яких кожна людина з цією проблемою може знайти для себе найбільш дієву. Давайте познайомимося з ними ближче. Але перш ніж шукати спосіб терапевтичного впливу, пропонуємо вам пройти невеликий тест, щоб зрозуміти, чи дійсно Ви потребуєте лікування.

Чи є у вас залежність від алкоголю?

Вживання алкогольних напоїв є практично нормативною поведінкою сучасної дорослої людини. Коли всі люди, що оточують вас, постійно вживають спиртне, складно зрозуміти, як багато п’єте ви самі. Цей невеликий тест допоможе визначити ступінь вашої залежності від алкоголю.

Чи Часто вам треба випити, щоб заспокоїтися (наприклад, після сварки або неприємностей)? Чи траплялося вам випивати на самоті? Чи з’являється у вас бажання випити, коли ви пригнічені? Чи Говорите ви собі, що треба пити поменше? Чи помічаєте, що в компанії вам хочеться випити більше, ніж прийнято? Чи нудно вам в компанії, де немає алкоголю? Чи хочеться вам додати ще, коли оточуючі вже зупинилися? Чи відчуваєте ви почуття провини або бажання приховати кількість вживаного алкоголю? Применшуєте ви кількість випитого перед близькими? Чи доводилося вам відчувати сором від того, що ви зробили або сказали, будучи п’яні? Чи трапляються у вас провали в пам’яті після вживання алкоголю? Чи бувають у вас труднощі з засипанням або сном?

Якщо ви відповіли «Так» на 3 і більше питання, це означає, що ваші стосунки з алкоголем стають небезпечними.

Є ще один простий спосіб перевірити, чи є у вас алкоголізм. Просто скажіть собі: «Не більше 50-100 грамів на день протягом 2 місяців, що б не трапилося». Якщо ви зірветеся, значить, ваші важелі ефективного контролю вже разболтаны і настав час шукати ефективні методи і способи для лікування формується алкогольної залежності.

Що треба знати?

методи лікування алкогольної залежності

Алкогольна залежність формується досить тривалий час, проходячи через кілька стадій:

Початкова стадія. Характеризується частим і регулярним свідомим вживанням алкоголю; Перша стадія. Людина надмірно вживає алкоголь, але поки це не призводить до серйозних наслідків; Друга стадія. Вживання алкоголю супроводжується важким абстинентним синдромом, внаслідок чого людині треба приймати алкоголь знову і знову; Третя стадія. У хворого виникають різні порушення роботи внутрішніх органів, а також специфічні психічні розлади. Без відповідного лікування настає летальний результат.

Боротьба сучасними засобами і методами з алкогольною залежністю найбільш ефективна на першій і другій стадіях, оскільки наслідки алкоголізму у таких хворих ще оборотні. А ось лікування алкогольної залежності третьої стадії дуже тривале і складно, а період реабілітації сильно збільшується. Тому починати боротися з цим захворюванням треба якомога раніше, поки з ним ще легко впоратися.

Лікувати алкоголізм можна як в клініці або спеціальному центрі, так і в домашніх умовах. За вашим бажанням таке лікування може проводитися абсолютно анонімно. Види і засоби, якими сьогодні можна вилікувати алкоголізм, радують своєю різноманітністю: це і медикаментозна терапія, і народні засоби, і психологічна підтримка. Крім того, все більше хворих вирішуються лікувати свою залежність методом кодування. Важливе значення також відіграє і профілактика вживання алкогольних напоїв.

Допомога при зловживанні.

Лікування алкоголізму – цілий комплекс психологічних і медичних заходів, завдяки яким стає можливим повна відмова від алкоголю і повернення людини до нормального життя. Щоб почати ефективно лікувати цю хворобу, лікарям потрібно змусити пацієнта добровільно або примусово повністю відмовитися від прийому спиртних напоїв. Це необхідно для того, щоб його організм очистився від алкоголю і продуктів його розпаду. Потім пацієнта починають лікувати спеціальними медичними препаратами, а потім до терапії приєднується психолог або психотерапевт, допомагаючи людині адаптуватися до нормального життя. Давайте розглянемо різні варіанти медичної та психологічної підтримки при лікуванні алкоголізму.

Висновок із запою.

Зазвичай, щоб почати лікувати алкоголізм, перш за все треба вивести людину з запою. Цей захід здійснюється тільки лікарем-наркологом. Самолікування або звернення за допомогою до осіб без медичної освіти можуть привести до найсумніших наслідків.

Висновок із запою проводиться 2 способами: лікар приїжджає додому або хворого поміщають в стаціонар. Хоча ціна на ці послуги може сильно варіювати (від 2500 до 9 000 рублів), другий варіант більш кращий, оскільки в клініці лікар може використовувати різні лікувальні та діагностичні засоби, а також постійно наглядати за пацієнтом.

Позбавлення від абстинентного синдрому.

При різкій відмові від алкоголю у людини може розвинутися абстинентний синдром, або, як кажуть в народі,»біла гарячка». Цей стан загрожує найважчими наслідками, аж до скоєння кримінальних злочинів або летального результату. Абстинентний синдром треба лікувати тільки стаціонарно. Ціна 1 дня в стаціонарі обійдеться від 1500 до 10 тис. руб. в день в залежності від ступеня важкості синдрому, престижності клініки і пропонованих зручностей.

Детоксикація.

Після виведення із запою треба повністю вивести алкоголь з організму. Найчастіше для цього використовується введення спеціальних ліків через крапельницю. Паралельно з медикаментозними препаратами все частіше застосовуються сучасні методи і засоби лікування алкоголізму: биоксеновая терапія (вдихання суміші кисню і ксенону через маску) і плазмаферез (очищення плазми крові за допомогою спеціальних апаратів). Ці способи вважаються сьогодні найефективнішим засобом, та й ціни цілком доступні: від 6 тисяч рублів.

Заборонна терапія або кодування.

Після детоксикації хворий може вирішити, що можна знову випивати, оскільки тепер все буде добре. Щоб не допустити рецидиву, відразу після детоксикації роблять кодування.

Для цього використовують такі заборонні засоби:

Психотерапевтичні та гіпнотичні техніки (наприклад, метод Довженка). Середня ціна по Москві приблизно 8 тис. руб.; Підшивку капсули з препаратом на основі дисульфіраму (наприклад, «Еспераль» або «Торпедо»). Підшивка обійдеться вам від 5 до 10 тис. рублів, в залежності від препарату і тривалості його дії; Застосування препаратів для внутрішньовенного і внутрішньом’язового введення (наприклад, «Аквилонг» і «Алгоминал»). Середня ціна-6-8 тис. рублів; застосування блокаторів опіоїдних рецепторів в головному мозку (наприклад, «Вівітрол»). Ціна в середньому 20-35 тис. рублів; Нейрофізіологічне кодування (електромагнітні імпульси певної частоти) Таке кодування обійдеться вам по Москві в 7-10 тис. рублів.

Підбір найбільш ефективного засобу в кожному конкретному випадку завжди здійснюється лікарем-наркологом індивідуально.

На відміну від психологічного або нейрофізіологічного кодування, медикаментозні заборонні методи лікування слід застосовувати дуже обережно, оскільки вони безпечні тільки для пацієнтів, здатних дотримуватися абсолютну тверезість, поки їх будуть лікувати.

Заборонна терапія і кодування вже давно підтвердили свою високу ефективність, вони успішно використовуються в усьому світі. Мінус будь-яка забороняє терапії в тому, що після того, як перестануть лікувати хворого, у нього може статися зрив, тому для закріплення ефекту необхідний тривалий період психологічної реабілітації. Також слід враховувати, що психологічні методи кодування сильно залежать від особливостей психіки хворої людини, тому важливо знайти висококваліфікованого фахівця.

Психологічна допомога та реабілітація.

Після того, як вдалося зняти гострі прояви алкоголізму, в хід йде психологічний вплив і реабілітація хворого до нових умов життя. Ці методи спрямовані на створення негативної установки на вживання алкоголю і на відмову від вживання спиртних напоїв.

Така комплексна терапія спрямована на відновлення організму людини, яка тривалий час вживала алкоголь. Таке лікування включає в себе препарати, що нормалізують стан внутрішніх органів, серцево-судинної і нервову систему. Найважливішу роль відіграє психологічна допомога і підтримка, а також профілактика повторного алкоголізму. Адже якщо колишній алкоголік не буде впевнений у власних силах і можливостях, то обов’язково повернеться до вживання спиртного.

Народні методи.

Народні методи засновані на використанні різних натуральних компонентів. Більшість з таких засобів доступно в домашніх умовах. До їх складу зазвичай входить мед і різноманітні трав’яні збори. Існують і інші нетрадиційні методи. Хоча таке лікування обійдеться вам дешевше традиційної терапії, перед тим як почати лікувати хворого, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Як зробити вибір.

Важливими питаннями для людей, які бажають лікувати алкоголізм, є вибір клініки і ціна лікування. Середня вартість лікування по Росії варіюється від 6 до 30 тисяч рублів (в залежності від обраного методу). Причому чим більше місто, тим вище, як правило, виявляється ціна. Так, ціни на кодування в Москві на 20-30% вище аналогічних послуг в глибинці Росії. Тому при виборі клініки не варто орієнтуватися тільки на ціну: висока ціна не завжди є гарантом якості.

При виборі клініки уважно ознайомтеся з сертифікатами та патентами самого закладу, а також з документами, що підтверджують кваліфікацію лікарів. Абсолютно не зайвим буде наявність позитивних відгуків і рекомендацій від знайомих, вже скористалися послугами цього медичного центру.

Профілактичні заходи.

Профілактика алкогольної залежності ґрунтується на спільній координованої діяльності лікарів різного профілю, психологів, педагогів, вихователів, соціологів, юристів, різних громадських і державних організацій. Вона проводиться диференційовано і ділиться на первинну, вторинну і третинну.

Первинна профілактика – це попередження причин виникнення алкоголізму задовго до їх появи. Така профілактика-наймасовіша і неспецифічна. Це переважно педагогічний, соціальний і психологічний вплив, спрямований на дітей, підлітків і молодь.

Вторинна профілактика задіює особи, вже вживають спиртні напої (рання діагностика, психологічна підтримка, соціальна робота з оточенням і членами сім’ї алкоголіка).

Третинна профілактика включає в себе допомогу людям, які зуміли впоратися з алкоголізмом (клуби тверезості, суспільства на зразок «Анонімних Алкоголіків», психологічне консультування видужуючих пацієнтів, і т. д.).

При всьому різноманітті методів і засобів лікування цієї дуже поширеною залежності важливо розуміти, що жоден, навіть найсучасніший метод лікування алкоголізму, не гарантує результат. Не можна ефективно лікувати, а тим більше вилікувати алкоголіка без його власного бажання і зусиль.

Методи лікування від алкогольної залежності.

Методи лікування алкоголізму.

Лікування алкогольної залежності — процес тривалий і важкий. Питуща людина повинна остаточно зважитися на проходження реабілітації і повна відмова від спиртного, що буває зробити досить складно. На сьогоднішній день існує безліч способів лікування алкоголізму, проте все одно важко сказати, який з них найефективніший. Для кожної людини підходить певний метод, так як організм індивідуальний і по-різному реагує на зміни.

Першим кроком і найбільш важким є умовити хворого почати лікування. Багато хто відмовляється і не хоче проходити реабілітацію. Однак за допомогою психолога та інших фахівців це зробити можливо. Вкрай важливо, щоб до початку лікування алкоголізму пацієнт не вживав спиртне протягом 10 днів . Всі способи лікування алкогольної залежності мають ряд протипоказань:

психічні захворювання та розлади нервової системи; гіпертонічні кризи, гострі інсульти; судомні стани, епілепсія; наявність електричного кардіостимулятора; вік більше 60 років, але бувають винятки.

Перед початком лікування з хворим проводиться бесіда, повністю обстежується організм на наявність можливих захворювань. Психолог готує пацієнта до майбутнього процесу. Якщо вам вдалося умовити алкоголіка почати лікування, не можна гаяти ні хвилини. Потрібно відразу поміщати його в клініку або відправляти на консультацію з психотерапевтом.

Відома ведуча розповіла в прямому ефірі про засіб, що відбиває тягу до спиртного протягом 14 днів . Позитивні результати лабораторних тестів в НДІ Наркології у 96% досліджених. Засіб без смаку і запаху.

Сучасні методи лікування алкоголізму.

На сьогоднішній день сучасна медицина включає в себе ефективні старі і новітні методи лікування алкоголізму. Вони різноманітні і застосовують різні способи впливу на людину, викликають огиду до алкоголю, сприяють тривалій ремісії . Сучасні методи лікування алкогольної залежності включають в себе:

підшивання; кодування; гіпноз; апаратний вплив; психотерапія; різні нетрадиційні методи лікування.

Підшивання.

методи лікування алкогольної залежності

Підшивання від алкоголізму є одним зі старих методів лікування. Пацієнту під шкіру вшивається або вводиться внутрішньовенно певний препарат:» Торпедо», «Еспераль», NIT, SIT, MST та інші. Якщо людина п’є, препарати виділяють токсичні речовини, які призводять до блювоти і нудоти. Мета даного методу лікування алкоголізму-створити у пацієнта огиду до спиртних напоїв . При вживанні великої кількості алкоголю деякі препарати викликають більш важкий ефект: порушення серцевого ритму, напади стенокардії, інфаркт міокарда, набряк мозку. З цієї причини у хворого викликається страх перед спиртним, він боїться випити навіть малу дозу.

Препарати для підшивання нешкідливі для організму пацієнта , якщо він повністю відмовляється від алкоголю. Однак це тимчасовий ефект, так як вони не відбивають повністю бажання пити. Даний метод терапії для багатьох є болісним, але деяким допомагає, особливо на 1 стадії алкогольної залежності.

Детальніше про даний метод: підшивка від алкоголю.

Кодування.

Одним з найефективніших методів лікування алкоголізму є кодування-емоційно-стресова психотерапія. За допомогою психічного впливу на пацієнта створюється заборона на алкоголь. Засновником кодування від алкогольної залежності є український лікар-нарколог А. Довженка, який придумав методи впливу на підсвідомість людини. Лікар з допомогою емоційно-стресової бесіди вселяє хворому, що навіть при вживанні малих дох спиртного його чекають важкі, небезпечні наслідки, загрозливі життя.

ПОЗБУТИСЯ ВІД АЛКОГОЛІЗМУ ЗА 14 ДНІВ.

Наші читачі вибирають АЛКОБАР’ЄР-засіб з натуральними компонентами. Пару крапель щодня викликають огиду до алкоголю вже на другий тиждень. Ефективність доведена клінічними дослідженнями.

У лікуванні алкоголізму застосовується гіпноз, який дає високі результати, проте не всім підходить. Якщо людина не вселяємо, сеанс не допоможе відмовитися від спиртного. У стані гіпнозу хворому навіюється відраза або байдужість до спиртних напоїв, важкі наслідки після його вживання. Складність методу в тому, що пацієнт повинен прийти на прийом абсолютно тверезим, інакше він не сприйме інформацію. Для менш чутливих до гіпнотерапії можуть використовуватися заходи фізичного впливу.

Детальніше про даний метод: кодування.

Апаратне лікування.

Апаратне вплив — сучасний метод лікування алкогольної залежності за допомогою спеціальної медичної апаратури, яка діє на мозок пацієнта. З допомогою такого лікування відновлюється робота мозку, блокується активність центрів, що відповідають за потяг до спиртного . Усувається бажання випити і пацієнт може почати життя заново.

Найбільш відомою в світі технологією електростимуляції мозку є ТЕС-терапія , яка була розроблена вченими Російської Академії наук під керівництвом професора В. П. Лебедєва. Вона об’єднала в собі основні наукові дослідження і сучасні технології, успішно застосовується в 17 країнах світу. Однак існують деякі протипоказання до проведення ТЕС-терапії : важкі травми і пухлини мозку, інфекційні захворювання ЦНС, травми шкірних покривів голови в місцях накладання електродів.

Психологічні методи.

Психотерапія давно зарекомендувала себе як ефективний спосіб лікування алкогольної залежності. Сюди включають авторські методи лікування Малкіна, психотерапевтичний метод Рожнова, колективні сеанси та інші методики. На пацієнта впливають психотерапевтичними установками для підтримки емоційно-вольового стану. Може застосовуватися самостійно і паралельно з іншими способами лікування. Щоб процес реабілітації проходив ефективніше, в ньому повинна брати участь сім’я хворого. Рекомендується проводити разом з основним методом лікування алкоголізму психотерапевтичні сеанси для всієї сім’ї протягом певного періоду.

Психотерапевт розмовляє з рідними, намагається встановити причину алкогольної залежності хворого, встановлює довіру між членами сім’ї. Родичі пацієнта повинні бути позитивно налаштовані, не показувати агресії і не тиснути на нього. Тільки в приємній атмосфері людина зможе почати жити без спиртного, почне захоплюватися новими заняттями. Підтримка сім’ї і близьких дуже важлива, від неї залежить ефективність лікування і відновлення.

Нетрадиційні методи лікування алкоголізму.

Інші методи лікування від алкоголізму крім кодування включають рецепти народної медицини. Ще з давніх часів люди лікувалися від алкогольної залежності за допомогою трав, рослин. Деякі лікарські трави знижують потяг до алкоголю , такі як: чебрець повзучий, золототисячник, звіробій, полин, дягель. Вони не вважаються повноцінними ліками від алкоголізму, але їх вживання допомагає підтримати організм у важкий період, відновити сили. Фіточай допомагає усунути нервову напругу, очищає організм від токсинів, сприяє поліпшенню травлення.

Більш радикальні способи лікування алкоголізму включають використання трав’яних зборів на основі отруйних рослин: плаун-баранець, копитняк європейський, чебрець та інші. При вживанні спиртного у людини виникає сильна блювота, нудота, біль в шлунку. Завдяки цьому у хворого формується на підсвідомості відраза до алкоголю, страх випробувати неприємні відчуття і померти.

Чебрець здатний викликати сильну блювотну реакцію. Він застосовувався ще нашими предками для лікування алкоголізму.

Рецепт 1: взяти 15 г трави і залити 200 г води, прокип’ятити протягом 15 хвилин. Відвар наполягати 45 хвилин. Процідити і вжити по 1 столовій ложці 2-3 рази на день перед вживанням їжі. Для більш сильної реакції в настій чебрецю додається 1 частина полину звичайної.

Рецепт 2: приготувати чай з чебрецю: 2 чайні ложки сухого чебрецю заварити 1 склянкою окропу. Вжити по 4 склянки вранці протягом місяця.

Рецепт 3: відвар трави чебрецю з полином 1:1 здатний викликати сильну блювоту, якщо хворий вип’є алкоголь. Настій можна додавати в горілку, щоб хворий нічого не помітив. Для приготування настою береться 3 столові ложки чебрецю і заливається склянкою окропу, настоювати протягом години. Пити по 1 столовій ложці 3-4 рази на день.

Щоб у хворого не було шлункового розладу і нудоти, у відвар потрібно додати до 4 частин богородской трави 1 частина полину і 1 частина дягелю лікарського. Суміш трав подрібнити і заварити 1 ст. л. в 1 склянці окропу. Настояти протягом 2 годин, пити по 1-2 ст. л. 3-4 рази в день. Курс лікування становить 2-3 місяці.

Одним з найефективніших нетрадиційних способів лікування алкоголізму є використання гриба гнойовика . Свіжі гриби гнойовика сірого допомагають викликати сильну нудоту і блювоту при вживанні спиртного. В грибах міститься коприн, який припиняє розщеплення алкоголю на стадії утворення ацетальдегіду, що призводить до отруєння організму, викликає сильну блювоту, прискорене серцебиття, сильне почервоніння шкіри, діарею.

Через кілька годин ознаки отруєння зникають, але при повторному вживанні алкоголю симптоми знову повертаються, навіть на наступний день. В результаті у людини формується стійка відраза до алкоголю. Молоді гриби гнойовика можна варити, смажити, тушкувати і давати хворому, як основне блюдо. Так він нічого не запідозрить.

Інші нетрадиційні способи.

В нетрадиційні методи лікування алкоголізму включають голковколювання і медитацію . Вони засновані на розслабленні людини, знімають стрес, допомагають відволіктися від навколишнього світу, зрозуміти причину алкогольної залежності. Голковколювання зміцнює захисну систему організму, нервову систему, відновлює організм. Медитація допомагає пацієнту зрозуміти себе, відкрити щось нове, піти від проблем і впоратися з депресією. Для цих же цілей може застосовуватися йога і дихальна гімнастика . Їх використовують в період реабілітації і на перших стадіях алкогольної залежності.

Методів лікування алкоголізму існує безліч, але все залежить тільки від самого пацієнта і його сім’ї. Бажання кинути пити і повна відмова від спиртного-великий крок на шляху до одужання, а сім’я і друзі повинні завжди надати підтримку і турботу.

Найефективніші народні засоби від алкоголізму: рецепти, відгуки.

Більшість людей, які байдуже ставляться до алкоголю, вважають пияцтво поганою звичкою. Лікарі-наркологи мають на цей рахунок іншу думку. Вони вважають, що алкоголізм не можна називати просто шкідливою звичкою.

Це важке хронічне захворювання, яке характеризується безконтрольною пристрастю до етилового спирту. Це скоріше одна з різновидів токсикоманії, що супроводжується фізіологічними і психічними розладами. Тільки повністю усвідомивши свою проблему, хворі можуть відчути бажання з нею розпрощатися і знайти ясне мислення, повноцінне життя, дім, сім’ю.

Хвороба розвивається поступово, причому у жінок значно швидше, ніж у чоловіків. Спочатку з’являється звикання до алкоголю на психологічному рівні, а потім вже і на фізичному. У людини, яка страждає цією недугою, знижується працездатність, стираються моральні, моральні цінності і погіршується стан здоров’я.

Традиційне лікування цього захворювання здійснюється за допомогою медикаментів, поряд з ним використовуються народні засоби від пияцтва і алкоголізму, які дають непогані результати судячи за відгуками пацієнтів і лікарів. Саме про ці способи лікування ми розповімо в цій статті.

Чи лікується алкоголізм?

Це захворювання є великою проблемою не тільки для самого питущого, але і для близьких йому людей. Боротьба з цією недугою своїм корінням йде в далеке минуле, коли лікуванням алкоголізму займалися травники, знахарі і навіть чаклуни. В наші дні існує безліч способів лікування цієї залежності: гіпноз, кодування, медикаментозна терапія і народні засоби, що допомагають позбутися від алкоголізму.

Неможливо відповісти на питання, який з цих методів більш ефективний, до вибору способів лікування слід підходити індивідуально-комусь простіше закодуватися або пройти курс голковколювання, а хтось вважає за краще використовувати найефективніші народні засоби від алкоголізму. А іноді лікування включає в себе всі перераховані методи.

Симптоми алкогольної залежності.

Треба сказати, що такі ознаки захворювання проявляються досить швидко, тому рідним пацієнта слід поставитися до них уважно і намагатися донести серйозність ситуації до питущої людини. До таких симптомів відносяться:

періоди запоїв — щоденне вживання алкогольних напоїв, протягом декількох днів, а іноді і тижнів; зниження рівня соціального благополуччя; значне перевищення порогу відторгнення алкоголю: відсутність блювоти, нудоти, після вживання великих доз алкоголю; похмільний синдром; зовнішні прояви — старіння шкіри, розширення вен, синці на шкірі, не пов’язані з травмами.

Психологічна допомога.

Не секрет, що першими б’ють на сполох, коли в сім’ї є питуща людина, його близькі. Нерідко жінки звертаються до нарколога з питанням: «Як впоратися з алкоголізмом чоловіка народними засобами?» І це відбувається не з-за того, що вони не довіряють традиційній медицині, а тому що 98% алкоголіків не вважають себе залежними, і навідріз відмовляються від відвідування лікаря.

Навіть вибравши найефективніші народні засоби від алкоголізму (відгуки підтверджують це), близькі хворого можуть і повинні надати йому всемірну психологічну допомогу. Він повинен відчувати підтримку і любов з боку рідних, тільки в цьому випадку, спільними зусиллями можна перемогти «зеленого змія». Не демонструйте своє добре ставлення до чоловіка (сина), коли він тверезий, а погане – коли він п’яний. Такі ігри не дадуть потрібного результату.

Виведення токсинів і зміцнення здоров’я.

Найбільш ефективні народні засоби від алкоголізму не дадуть результату, якщо попередньо, до початку лікування не очистити організм.

В першу чергу слід позбутися від токсичних речовин. До найбільш ефективним народним методам відносяться:

Щоденне вживання зеленого листового чаю, не менше чотирьох чашок. Цей напій не тільки виводить токсини, але і різко знижує тягу до спиртного. Щоранку необхідно з’їдати ложку (чайну) натурального бджолиного меду, який відшкодовує недолік калію в організмі. Його заповнення знижує залежність. Подібним дією володіють і кислі яблука. Їх слід вживати вранці натщесерце, щоб уникнути ранкового похмілля. З’їдаючи щодня вранці 1-2 яблука, спочатку відпаде необхідність похмілля, а потім поступово зникає тяга до спиртного.

Методи народної терапії.

методи лікування алкогольної залежності

В основі боротьби з пияцтвом і алкоголізмом народними засобами лежить використання трав’яних настоїв і відварів, застосування засобів, виготовлених з натуральних продуктів. Народні цілителі вважають, що такі кошти можуть застосовуватися як для самостійного, так і для анонімного лікування людини. Основне завдання народної медицини в боротьбі з алкоголізмом – викликати огиду до спиртного. Ефект відрази часто досягається завдяки використанню засобів, які викликають блювоту, розлад шлунка та інші неприємні стани. Наприклад, алкоголь з’єднують з природними речовинами, що володіють огидним смаком.

Лікування народними засобами.

Близьким хворого далеко не завжди вдається умовити питущого людини звернутися за допомогою до фахівця. Зазвичай вони кажуть: «Кину пити в будь-який момент, коли захочу». І це дійсно так. Без бажання алкоголіка позбутися згубної звички неможливо, всі зусилля медиків будуть марні.

Саме в такій ситуації родичі використовують найефективніші народні засоби від алкоголізму, які часто дають дуже хороші результати. Препарати на основі рослин, натуральних речовин допомагають зняти похмільний синдром і лікують хвороби, які викликані алкоголізмом.

Народні засоби лікування алкоголізму: трави.

Травники стверджують, що існує безліч цілющих трав, які можуть в домашніх умовах полегшити стан хворого. Більш того, в деяких випадках лікування рослинами буває набагато ефективніше, ніж голковколювання або кодування. Це відбувається не тільки тому, що використовуються природні засоби.

Трави при лікуванні алкоголізму дають хороший результат у тих хворих, які не бажають змінювати свого способу життя. Найкращий ефект можна отримати в наступних випадках:

На найперших стадіях хвороби. Коли пацієнт вже робив спроби позбутися залежності самостійно, але не домігся успіху. Якщо алкоголік відмовляється лікуватися.

Для пацієнтів, які не сприймають кодування через його вплив, а традиційного лікування-через можливий розголос, який може нашкодити кар’єрі, наприклад, народні методи лікування алкогольної залежності травами є прекрасною можливістю повернути здоров’я. Але не можна забувати про те, що таке лікування показано не всім. Перш ніж використовувати народні засоби від пияцтва і алкоголізму необхідно проконсультуватися з фахівцем. Справа в тому, що більшість цілющих рослини, володіють крім лікувальних ще й негативними для організму властивостями. Їх категорично заборонено приймати при деяких захворюваннях.

Іноді такі рослини викликають алергічні реакції і побічні ефекти. Уважно вивчивши кожен конкретний випадок, доктор порекомендує найефективніший і безпечний рецепт. При цьому необхідно точно дотримуватися дозування і правила прийому лікарських засобів.

Відвар чебрецю.

Такий відвар дає сильну відразу до алкоголю. Вранці і ввечері давайте хворому по ложці (їдальні) лікувального засобу. В результаті людина буде відчувати біль в області шлунка, можлива блювота. Якщо в період лікування хворий не вживає спиртне, то курс лікування триватиме тридцять днів. А якщо чотири-п’ять ложок додати в пляшку горілки, то бажання випити пропадає надовго.

Для приготування відвару вам знадобиться три ложки (столові) чебрецю (краще використовувати траву, придбану в аптеці). Залийте сировину літра окропу і на десять хвилин поставте ємність на водяну баню. Потім укутайте каструльку і дайте складу настоятися протягом двох годин.

Відвар чебрецю протипоказаний людям, що страждають астмою, туберкульозом, деякими захворюваннями щитовидної залози, цукровий діабет.

Овес і календула.

Хороший народний засіб в боротьбі з алкоголізмом. Відгуки пацієнтів свідчать, що воно ефективне при пивному алкоголізмі та інших його різновидах. Насипте в трилітрову каструлю неочищений овес до половини. Залити водою майже до верху. Коли відвар почне закипати, додайте до нього 100 грамів сухих квітів календули і прокип’ятіть на повільному вогні півгодини.

Зніміть відвар з вогню, укутайте і дайте настоятися протягом 12 годин. Приймати по 100 мл перед їжею.

Найефективніші народні засоби від алкоголізму часто виготовляються з добре відомих трав. Приклад тому-повзучий чебрець. Коли стан питущого людини погіршується і йому необхідна термінова допомога, полегшити стан допоможе саме ця трава.

Дві ложки (столові) сухої сировини залийте 200 мл окропу і поставте каструльку на водяну баню на десять хвилин. Потім відвар слід охолодити, процідити і приймати по третині склянки тричі на день після їди. Курс лікування 8-10 днів.

Трав’яні збори.

У боротьбі з алкоголізмом не менш ефективні збори лікувальних трав.

Змішайте в рівних частинах траву любистку, польовий хвощ, чебрець, ягоди ялівцю, корінь синюхи. Столову ложку подрібненої суміші трав залийте окропом (250 мл), прокип’ятіть протягом трьох хвилин на повільному вогні. Дайте засобу настоятися протягом години. Вживати відвар слід двічі на день по дві ложки (столові). Курс лікування – місяць.

Рівні частини трави золототисячника, чебрецю, гіркого полину подрібніть. Запарте 200 мл окропу три чайних ложки збору. Ємність укутайте і залиште на дві години. Після цього суміш процідіть і приймайте по столовій ложці тричі на день.

До ефективних препаратів народної медицини, здатних боротися з алкоголізмом відносять різноманітні настої і настоянки. Нижче представимо деякі з них.

Корінь солодки.

Корінь голої солодки поріжте, потім подрібніть в порошок за допомогою блендера. Столову ложку сировини залийте гарячою водою, але не окропом (250 мл). Настій можна приймати через дві години по ложці (їдальні) три рази в день.

Настій плауна булавовидного.

Залийте сухий порошок рослини (10 г) склянкою окропу. Через десять хвилин змішайте склянки настою з 50 г горілки. За відгуками пацієнтів, вони відчувають відчуття відторгнення до будь-яких спиртовмісних напоїв практично відразу.

Інші рецепти: харчова сода.

На перших стадіях захворювання для позбавлення від похмільного синдрому відмінно допомагає харчова сода. Суміш зі склянки води і чайної ложки соди здатна вивести з запою. Для більш глибокого очищення необхідно протягом доби випити три склянки содового розчину.

Лікування лавровим листом — народний засіб від алкоголізму.

З допомогою цих ароматних листочків, які застосовуються в кулінарії, успішно лікується чоловічий і жіночий алкоголізм. Приготувати лікувальний засіб зовсім нескладно: один листочок заливають 30 мл горілки і настоюють протягом кількох годин. Випив цей настій пацієнт практично відразу відчуває огиду до спиртного.

Існує ще кілька рецептів на основі лаврового листа: Дванадцять грамів листя лавра запарте 300 мл окропу. Отриману суміш ставлять на вогонь. Через десять хвилин з моменту кипіння склад готовий до вживання. Його необхідно випити дрібними ковтками протягом доби. Два листки і корінь рослини залийте 250 мл горілки і відставте в темному прохолодному місці на чотирнадцять днів.

Гриб гнойовик.

Такий засіб застосовують досить часто, завдяки простоті застосування. Приготуйте ці гриби з не найпривабливішим назвою звичайним способом і запропонуйте це блюдо питущому людині в якості закуски. Блюдо досить ароматне і дуже смачне. Змішавшись з горілкою в організмі, гриби уповільнюють в крові розщеплення спирту, викликаючи стан, що нагадує сильне отруєння. Згодом у алкоголіка виникає відраза до алкоголю.

Чи можна лікувати алкоголіка без його відома?

Ми вже говорили про те, що більшість людей, залежних від спиртного, не визнають свого захворювання і відмовляються від лікування. У подібних ситуаціях їх рідні використовують народні засоби від алкоголізму без відома алкоголіка. Лікарі-наркологи вважають такий метод досить спірним, але часто у дружин і матерів запійних п’яниць не залишається альтернативи цій хитрості.

Індійський гриб.

На думку людей, які страждали алкогольною залежністю, настояний на молоці індійський гриб є ефективним засобом у боротьбі з цією підступною недугою. Приймаючи цей кисломолочний напій протягом сорока днів, можна позбутися від потягу до алкоголю.

Червоний перець.

Це засіб зовсім нескладно приготувати. Для цього необхідно приготувати півлітра спирту (60%) і додати до нього столову ложку червоного перцю. Це засіб має настоюватися тиждень. Щоб позбутися від алкогольної залежності, необхідно додавати по три краплі настою на літр спиртних напоїв.

Алкоголізм в аюрведі.

методи лікування алкогольної залежності

Понад три тисячі років в аюрведі-одного з різновидів альтернативної індійської медицини, алкоголізм вважається важкою хворобою. Її прихильники впевнені, що залежна людина обов’язково повинна прийняти допомогу ззовні. Перший крок до позбавлення від будь-якої залежності — визнання існування проблеми. Головна психологічна проблема алкоголіка полягає в слабкості волі.

Щоб ефективно вирішити проблему алкогольної залежності, необхідно пройти програму детоксикації і очищення — панчакарму. Крім того, уражені спиртними напоями органи необхідно зміцнювати спеціальними народними засобами від алкоголізму. Аюрведичний препарат сурари — це суміш, що складається з тридцяти рідкісних трав, які сприяють детоксикації крові і виведенню токсинів з організму.

Екстракти трав збільшують вироблення жовчі і нормалізують функції печінки. Це дуже ефективний засіб не робить побічних ефектів. Препарат очищає організм і омолоджує його.

Відгуки пацієнтів.

Якщо вас цікавить, як позбутися від алкоголізму назавжди народними засобами, рекомендуємо уважно вивчити відгуки пацієнтів. Більшість людей зуміли перемогти алкогольну залежність, відзначають, що неодноразово намагалися впоратися самостійно з цією проблемою, але не домагалися успіху.

Багатьом з них допоміг гриб-гнойовик, який після двох тижнів прийому викликає стійку огиду до спиртного. Деякі пацієнти розповідають, що кодувалися, приймали медикаменти, але позитивного результату вдалося досягти після прийому трав’яних зборів. Всі, хто пережив алкогольну залежність і позбувся від неї за допомогою народних засобів, впевнені, що ефективність лікування залежить від бажання людини почати нормальне життя.

Лікування хворих на хронічний алкоголізм.

Алкоголізм (хронічний алкоголізм). Захворювання з прогредієнтним (прогресуючим) перебігом, в основі якого лежить пристрасть до етилового спирту. У соціальному плані алкоголізм означає зловживання спиртними напоями (пияцтво), що призводить до порушення моральних і соціальних норм поведінки, до нанесення шкоди власному здоров’ю, матеріального і морального стану сім’ї, а також впливає на здоров’я та добробут суспільства в цілому. Зловживання алкоголем, за даними ВООЗ, є третьою після серцево-судинних і онкологічних захворювань причиною смертності.

По-перше, важка форма сп’яніння (алкогольного отруєння) — нерідка причина смерті в молодому віці.

По-друге, при зловживанні спиртними напоями може настати раптова «серцева» смерть внаслідок первинної зупинки серця або порушення ритму серцевої діяльності (наприклад, миготлива аритмія).

По-третє, зловживають алкоголем більшою мірою схильні до травматизму-побутового, виробничого, транспортного. Причому страждають не тільки самі, але і можуть сприяти отриманню травми іншими особами.

Крім того, ризик самогубства серед хворих на алкоголізм зростає в десятки разів порівняно з популяцією. Близько половини вбивств також відбувається в стані сп’яніння.

Для ранніх стадій алкоголізму більш характерні такі захворювання, як виразкова хвороба, травми, серцево-судинні розлади, для більш пізніх — цироз печінки, поліневрити, мозкові порушення. Висока смертність серед чоловіків пов’язана, в основному, зі зростанням хронічного алкоголізму. 60-70 % чоловіків, які зловживають алкоголем, помирають у віці до 50 років. Причини вживання алкоголю різні. Однією з них є психотропна дія етилового спирту: ейфоризирующее (підвищує настрій), релаксирующее (знімає напругу, розслаблюючу) і седативну (заспокійливу, іноді викликає сонливість). Потреба в досягненні такого ефекту існує у багатьох категорій людей: у осіб з патологічним характером, що страждають неврозами, погано адаптованих в суспільстві, а також у працюючих з емоційними і фізичними перевантаженнями. У формуванні пристрасті до алкоголю велику роль відіграють соціальне оточення, мікроклімат в сім’ї, виховання, традиції, наявність психотравмуючих ситуацій, стресів і здатності адаптуватися до них. Безперечно вплив спадкових чинників, що визначають як характерологічні особливості, так і схильність до метаболічних порушень.

Алкогольне сп’яніння. Ступінь вираженості сп’яніння залежить від кількості і якості випитих спиртних напоїв, індивідуальної чутливості до алкоголю та психофізичного стану людини. Виділяють 3 ступеня сп’яніння: легку, середню і важку.

Легкий ступінь. У типових випадках на початку сп’яніння підвищується настрій, полегшується спілкування. Людина задоволений собою і оточуючими, стає більш самовпевненим і балакучим. З’являється відчуття м’язового розслаблення і фізичного комфорту. Міміка стає більш виразною, рухи менш точними.

Середній ступінь.При переході до середнього ступеня сп’яніння замість благодушного настрою може виникнути дратівливість, образливість, іноді злість і агресивність. Критика до себе і оточуючих знижується. Порушується координація рухів і хода. Людина може здійснювати невмотивовані імпульсивні вчинки. Мова стає невиразною. Знижується больова і температурна чутливість. Після сп’яніння зазвичай відзначаються симптоми інтоксикації: тяжкість в голові і головний біль, спрага, слабкість, розбитість, знижений настрій з апатією або дратівливістю. Пам’ять на період сп’яніння зазвичай не порушується. Бувають і атипові форми сп’яніння, коли замість ейфорії з самого початку сп’яніння з’являється пригнічений настрій, дратівливість з озлобленістю, невдоволенням, яке переростає в агресивні дії по відношенню до оточуючих. В деяких випадках буває підвищений настрій з руховим збудженням, пустотливістю або карикатурне загострення характерологічних рис. Атипові форми сп’яніння відзначаються зазвичай у осіб, які перенесли в минулому черепно-мозкову травму, які страждають олігофренією, психопатів.

Важка ступінь сп’яніння відзначається симптомами виключення свідомості — від оглушення до коми. Іноді виникають епілептичні припадки. Можливі мимовільне сечовипускання і дефекація. Подібний стан, як правило, повністю випадає з пам’яті людини.

Діагностика алкогольного сп’яніння проводиться на підставі клінічних даних і спеціальних проб. Клінічними критеріями сп’яніння служать: запах з рота, особливості моторики і мови, вегетативно-судинних проявів. Так як факт прийому алкоголю часто ховається щоб уникнути небажаних наслідків, експертам доводиться досліджувати вміст алкоголю в крові, сечі за допомогою різних експрес-методів. Застосовуються також індикаторні трубки Мохова-Шинкаренко для виявлення парів алкоголю в повітрі, що видихається.

Лікування. При середньому ступені сп’яніння необхідно промити шлунок слабким розчином перманганату калію (1,5-2 л) і викликати блювоту.

При важкому ступені сп’яніння допомога надається в умовах лікувального закладу. Блювоту викликати не слід, тому що можлива аспірація (вдихання в легені) блювотних мас.

Патологічне сп’яніння-гострий розлад психіки, пов’язаний з прийомом алкоголю. Розвивається зазвичай вулиць з вразливою нервовою системою — страждають епілепсією, енцефалопатією, психопатією і т. д. Іноді патологічне сп’яніння може виникати і у тих, хто не виявляв ознак непереносимості алкоголю. У цих випадках має велике значення вплив попередніх несприятливих факторів (стрес, вимушене безсоння, голодування, перегрівання), що послаблюють адаптаційні можливості організму.

Симптоми і перебіг. Патологічне сп’яніння може виникати після прийому навіть незначних доз спиртного (50-100 г) і проявляється своєрідним потьмаренням свідомості. Поведінка хворого не пов’язана з реальною ситуацією і повністю визначається фабулою маячних переживань. Звертає на себе увагу виражений афект страху, гніву або люті. Хворий збуджений, він або обороняється, здійснюючи насильно руйнівні дії, або намагається бігти, уникаючи насувається небезпеки. Хворий може зробити спробу покінчити життя самогубством, опинившись в» безвихідній » ситуації. Тривалість патологічного сп’яніння — від декількох хвилин до декількох годин. Зазвичай збудження переходить в загальну слабкість і глибокий сон. Спогад про те, що сталося повністю відсутній. Особи, що зробили правопорушення в стані патологічного сп’яніння, судово-психіатричної експертизи визнаються неосудними, тому розпізнавання цієї форми психозу представляє дуже велику важливість.

ХРОНІЧНИЙ АЛКОГОЛІЗМ . Систематичне вживання алкоголю може призвести до розвитку хвороби з певними психічними і соматичними проявами.

Вже в першій стадії алкоголізму з’являється непереборне потяг до алкоголю з втратою кількісного контролю («втрата почуття міри»). Проявом алкоголізму є також змінена реактивність організму до алкоголю у вигляді наростаючої толерантності (переносимості) до спиртних напоїв і переходу до систематичного пияцтва. При передозуванні алкоголю починають випадати з пам’яті події, пов’язані за часом з сп’янінням.

У другій стадії переносимість алкоголю досягає максимальної величини (до 1-2 л горілки в день). Формується похмільний (абстинентний) синдром, який спочатку виникає лише після важких алкогольних ексцесів чи після декількох днів запою. Суть його полягає в тому, що на наступний день після пиятики» невелика кількість спиртного знімає погане самопочуття і полегшує стан. У здорових людей на інший день після сп’яніння залишаються симптоми інтоксикації (див. вище), які можуть посилюватися при прийомі алкоголю, що викликає відразу до спиртного.

Похмільний синдром виявляється у вигляді таких симптомів, як гіперемія обличчя, почервоніння склер, серцебиття, підвищення артеріального тиску, пітливість, біль в області серця, тремтіння в тілі і тремор кінцівок, слабкість, розбитість. У ряду хворих виникають диспепсичні розлади: болі в області живота, втрата апетиту, нудота, блювота, пронос. Спочатку хворі у зв’язку з соціально етичними обставинами можуть утримуватися від похмілля в ранкові години. Однак, цей процес може відбутися і після роботи , в другій половині дня. Іноді протягом усього дня хворий не працює, а тільки мріє про той час, коли він зможе ,нарешті, похмелитися. З плином часу до соматичних проявів похмільного синдрому приєднуються психічні. У стані похмілля змінюється настрій з переважанням пригніченості, тривоги, страху. Виникають думки про власну винність, загальне засудження. Сон стає поверхневим з кошмарними сновидіннями і частим пробудженням. Раннє поява в стані похмілля психічних розладів, а також їх перевага над соматичними свідчить про можливості розвитку психозів. Максимальної вираженості абстинентні явища досягають на 3-й день утримання від спиртних напоїв. У другій стадії алкоголізму хворі п’ють щодня протягом багатьох років. Перерви в пияцтві визначаються зазвичай зовнішніми обставинами: відсутністю грошей, службовими ускладненнями, сімейними конфліктами. Потяг ж до алкоголю і фізичні можливості продовжити пияцтво зберігаються.

Третя стадія алкоголізму. Знижується толерантність до алкоголю. Сп’яніння виникає від менших, ніж раніше, доз спиртного. Багато хворих замість горілки починають вживати кріплені вина. У цих випадках хворий постійно знаходиться в стані сп’яніння, хоча і неглибокого. Поряд з кількісним контролем втрачається і ситуаційний. Спиртне видобувається будь-якими засобами, без урахування етичних і суспільних норм поведінки. У ряду хворих зловживання алкоголем набуває характеру справжніх запоїв, що виникають спонтанно при непереборному потягу до спиртного. Перші два дні при дробовому споживанні спиртних напоїв приймається максимальна доза алкоголю. У наступні дні сп’яніння настає від менших доз спиртного у зв’язку з порушенням процесу обміну етилового спирту в організмі. Погіршується соматичний і психічний стан. Відзначається зниження апетиту, схуднення, падіння артеріального тиску, задишка, порушення мови, ходи, судоми кінцівок, напади. Погіршення фізичного стану унеможливлює продовжувати запій. Тому з плином часу запої стають все коротшими (по 2-3 дні), а проміжки між ними все довше. Зміни особистості при хронічному алкоголізмі з’являються вже в другій стадії і досягають ступеня алкогольної деградації в третій стадії. Формується так званий алкогольний характер. З одного боку, як би загострюються всі емоційні реакції (горе, радість, обурення, захоплення і т. д.) за рахунок підвищення загальної збудливості. Потім з’являється слабкодухість, плаксивість, особливо в стані сп’яніння. Хворий плаче від радості і від горя. З іншого боку, відбувається емоційне огрубіння. Хворий стає егоїстичним, байдужим по відношенню до дружини, дітей. Зникає почуття обов’язку, відповідальності, втрачається значення етичних норм поведінки. Вся увага хворого зосереджується тільки на одному — як би дістати спиртне. Пияцтво завжди применшується, а свої особисті якості прикрашають. Хворий, як правило, не вважає себе алкоголіком (або не зізнається в цьому оточуючим), аргументуючи це тим, що «всі п’ють», і він «як всі». Спочатку знаходять відмовки, виправдання, підшукуючи приводи для випивок. При цьому проявляють спритність, брехливість в аргументації своїх вчинків. Надалі алкоголік вже не приховує свого прагнення до випивки, п’є в будь-який, навіть не дуже підходить для цього обстановці, тобто втрачається ситуаційний контроль. Для придбання алкогольних напоїв використовуються будь-які засоби. Хворий починає забирати з дому речі, продавати їх за безцінь, красти, жебракувати. Алкогольний гумор, властивий таким хворим, стає все більш плоским, примітивним, цинічним, як і поведінку в цілому. З’являються брутальні (надмірні, асоціальні) форми реагування, такі як агресія, злісність, насильство, відвертий цинізм. Все частіше хворі вдаються до вживання сурогатів (денатурат, одеколон, лікарські настоянки і т. п.).

Прогресуванню алкоголізму супроводжує і соціальне зниження. Хворий втрачає кваліфікацію, опускається вниз по службових сходах з переходом на некваліфіковану роботу, випадкові заробітки і, нарешті, паразитичний спосіб життя. Сімейні відносини руйнуються аж до розлучення, діти не бажають зазвичай спілкуватися з батьками алкоголіками. Сім’я зберігається лише в тих випадках, коли є надія на лікування, зміна установки в житті або коли обоє зловживають алкоголем (а іноді до цього залучають і дітей з раннього віку). Описані зміни особистості зазвичай спостерігаються після 40 років при алкогольному стажі більше 20 років.

Алкоголізм у підлітків. Досить часто зустрічається явище, особливо в тих сім’ях, де ослаблений контроль за поведінкою підлітків, а також в сім’ях алкоголіків. Важливе значення набуває наявність у них вільних грошей, які вони самі мають можливість заробити. Необхідно відзначити, що алкоголізм зазвичай починає розвиватися в 13-15 років, рідше — в більш ранньому віці (дитячий алкоголізм). Підлітки вживають спиртні напої в компанії однолітків, рідше — дорослих (наприклад, на роботі, з батьками). З самого початку вживаються великі дози алкогольних напоїв, без самоконтролю, до важкого ступеня сп’яніння. Швидко наростає толерантність (переносимість), особливо при систематичному, іноді щоденному, прийомі алкоголю. Досить швидко формується похмільний синдром, в структурі якого переважають психічні порушення. Характер також швидко змінюється, набуваючи психопатичні риси. Це виражається або в підвищеній збудливості, вибуховості з агресивними проявами, або в зниженні активності, ініціативи, інтелектуальних можливостей, апатії. У цьому віці часті поєднання алкоголю з лікарськими засобами. Можливі епізоди прийому наркотиків («на пробу», «заради інтересу»).

Хронічний алкоголізм у жінок . Поширений в меншій мірі, ніж серед чоловіків, що пов’язано з історично сформованою в суспільстві нетерпимістю до жіночого пияцтва. Крім того, жінки самі до певної міри приховують свої алкогольні проблеми, вживаючи спиртні напої поодинці або в колі близьких подруг. В основному страждають алкоголізмом жінки середнього віку (від 35 до 50 років), причому, спочатку пияцтво носить епізодичний характер або (ситуаційний) , або циклічний, коли жінки вживають алкоголь як ліки для підвищення настрою, як заспокійливий засіб з метою зняття напруги, тривоги, дратівливості, плаксивості, порушень сну, які часто спостерігаються перед менструацією (Передменструальний синдром — див. нижче). В подальшому і в тому і в іншому випадку прийом спиртного вже стає систематичним (іноді щоденним) або розвиваються справжні запої. Коли жінка починає з’являтися в п’яному вигляді (або в стані похмілля) на роботі або похмеляється в колі таких же п’яниць з ранку раніше у торгових «точок», то це свідчить вже про далеко зайшов алкоголізм і деградації особистості. У цих випадках зазвичай сильно виражене моральне падіння жінки, зниження соціальних інтересів з концентрацією їх тільки на видобутку і прийомі спиртного; емоційне огрубіння з втратою любові до дітей і турботи про власну родину; сексуальне розгальмування з безладними зв’язками без урахування можливих наслідків.

Якщо у чоловіків супутніми алкоголізму частіше є серцево-судинні порушення, то у жінок — захворювання шлунково-кишкового тракту (панкреатит, гепатит, холецистит, гастрит).

Лікування алкоголізму . Успішне лікування алкоголізму можливо тільки в тому випадку, якщо хворий сам цього бажає. Враховуючи той факт, що алкоголіки в більшості випадків себе такими не вважають, попередньо необхідно провести з ними роз’яснювальну роботу. Якщо це не вдається зробити в сім’ї, то можна скористатися послугами лікарів-наркологів, психотерапевтів, психіатрів. Лікування можна проводити як в амбулаторних умовах, так і в стаціонарі. Вибір умов лікування, з одного боку, визначається бажанням пацієнта, а з іншого боку, залежить від його психічного і фізичного стану. У випадках важкого похмільного синдрому, при виражених соматичних і психічних порушеннях, при наявності в минулому психотичних епізодів показано стаціонарне лікування.

Методи лікування алкоголізму.

На 1 етапі проводиться дезінтоксикаційна терапія, зазвичай в тих випадках, коли при надходженні в стаціонар виражений похмільний синдром або необхідно перервати запій. Для дезінтоксикації застосовують різні засоби, переважно використовуючи парентеральний спосіб введення (внутрішньовенний або внутрішньом’язовий). Використовують унітіол, сульфат магнію, вітаміни B1 , В6, С, ноотропи (ноотропіл, пірацетам, піроксан). При виражених психічних порушеннях призначають транквілізатори (седуксен, реланіум, феназепам, тазепам). При порушеннях сну застосовують радедорм, а у випадках безсоння з кошмарними сновидіннями, страхом, тривогою — барбітурати (барбаміл, люмінал). Хворому рекомендують рясне пиття (мінеральна вода, соки, морси) з одночасним призначенням сечогінних засобів. При важких соматичних порушеннях (захворюваннях внутрішніх органів) хворий консультується терапевтом і додатково призначається лікування, спрямоване на ліквідацію тих чи інших розладів. Необхідно калорійне, багате вітамінами харчування. При сильному виснаженні хворого призначають малі (4-6 ОД) дози інсуліну для підвищення апетиту.

При досягненні хорошого стану, психічного і соматичного, проводять протиалкогольну лікування. Вибір здійснюється разом з хворим і його близькими, пояснюється сутність і наслідки пропонованих методик. Протягом усього процесу лікування повинна застосовуватися психотерапія, що сприяє, виробленню установки у хворого на лікування і тверезий спосіб життя. Лікування буде ефективним тільки в тому випадку, коли хворий повірив лікаря, коли встановився необхідний контакт, взаєморозуміння і довіру.

Одним з методів лікування алкоголізму є умовно-рефлекторна терапія. Суть методу полягає у виробленні умовно-рефлекторної реакції у вигляді блювоти на смак або запах алкоголю. Це досягається поєднаним застосуванням блювотних препаратів (відвар баранца, ін’єкції апоморфіну) і невеликих кількостей алкоголю. Лікування проводиться щодня або через день. На курс лікування — 20-25 сеансів. Найбільш ефективна умовно-рефлекторна терапія у хворих у 1 стадії і особливо у жінок, зазвичай погано переносять блювоту і з огидою реагують на саму лікувальну процедуру.

Метод сенсибілізуючої терапії. Мета його полягає в придушенні потягу до алкоголю і створення умов для вимушеного утримання від прийому спиртного. Хворому щодня дається препарат антабус (тетурам), який сам по собі нешкідливий. Однак, при попаданні в організм спиртного, (навіть невеликої кількості пива, вина), відбувається реакція взаємодії, наслідки якої можуть бути дуже важкими і непередбачуваними. Одним з варіантів цього виду терапії є створення депо препарату в організмі, для чого підшкірно або внутрішньом’язово імплантується (частіше в сідничний область) препарат еспераль. Еспераль являє собою 10 таблеток, вкритих особливою оболонкою, запаяних в стерильний флакон. Реакція на препарат в організмі виникає лише в разі вживання алкоголю. Можливі смертельні наслідки. Про можливі наслідки порушення режиму тверезості хворий попереджається, про що він дає розписку, яка, в свою чергу, для лікаря є юридичним документом, який реабілітує його дії.

Психотерапія застосовується з першого відвідування хворим лікаря і супроводжує всьому процесу лікування. Роз’яснювальна психотерапія спрямована на пояснення сутності захворювання, його шкоди і шкідливих наслідків, вироблення установки на лікування і тривалий тверезий спосіб життя. Хворий повинен зрозуміти, що пити «як всі» він вже не в змозі і що без допомоги лікаря йому вже не обійтися. Крім роз’яснювальної психотерапії, застосовуються і інші методики.

Гіпнотерапія (гіпноз) — навіювання в стані гіпнотичного сну. Показана хворим легко вселяється і вірить в ефективність цього методу. Застосовується як в індивідуальному порядку, так і в спеціально підібраних групах (груповий гіпноз).

Особливим різновидом психотерапії є кодування. Методики авторські, на які є у лікарів виняткові права.

Групова раціональна психотерапія. Для цього виду лікування підбирається невелика група хворих (близько 10 осіб), об’єднаних спільністю психологічних і соціальних проблем, що сприяє встановленню між ними емоційних зв’язків, почуття взаємної довіри, приналежності до особливої групи. Хворі обговорюють з лікарем і між собою самі різні життєві проблеми, в першу чергу, пов’язані з хронічним алкоголізмом. Спільне обговорення різних питань дозволяє хворим інакше поглянути на себе, оцінити свою поведінку. Особлива обстановка взаємоповаги і довіри дозволяє виробити певний стиль життя, з іншими (тверезницькими) установками і устремліннями, повірити в себе і свої можливості.

Ремісії і рецидиви. Після виписки із стаціонару найважчими для хворого є перші 1-2 місяці, коли доводиться пристосовуватися до нової ролі непитущого. В цей період необхідно реабілітуватися на роботу, налагодити стосунки в сім’ї, скласти «легенду» для своїх товаришів по чарці в якості виправдання тверезого способу життя. Моральна підтримка в сім’ї, з боку друзів, співробітників — необхідна умова для становлення якісної ремісії.

Потяг до алкоголю може зберігатися досить тривалий час, в залежності від тяжкості захворювання. Воно зазвичай супроводжується тими ж вегетативними і психічними порушеннями, які спостерігалися в стані похмілля. Тому подібний стан, що виникає на тлі абсолютної тверезості, називається псевдоабстинентним синдромом. Хворий стає дратівливим, розбурханим, «зривається» на дружину і дітей, не знаходить собі місця. Лікар зазвичай при виписці дає рекомендації, що робити в подібних випадках, щоб не було «зриву» — повернення до пияцтва. Якщо ж рекомендацій не було, потрібно звернутися до лікаря і, можливо, пройти профілактичний курс лікування. Найпростіший спосіб уникнути алкоголізації: якщо з’явилося бажання «випити», необхідно щільно і смачно поїсти, а при ситому шлунку, як відомо, це бажання пропадає. Крім того, потрібно прийняти, заспокійливий засіб, (седуксен, феназепам, сонапакс — 1-2 табл.), і приймати їх регулярно до поліпшення стану і зникнення потягу до алкоголю. Психотропні препарати та їх дози необхідно узгодити з лікарем.

Найефективніші методи лікування алкоголізму.

Алкоголізм – це захворювання, яке викликає у людини як фізичну, так і психологічну залежність. При чому остання набагато серйозніше, щоб від неї позбутися, потрібно докласти чимало зусиль. Дана проблема сидить глибоко в голові людини. Сьогодні є ефективні методи лікування алкоголізму і всі вони зібрані в один комплекс. Як показує практика ті, хто пройшли це комплексне лікування здатні жити щасливо без вживання алкоголю.

На які методи не варто витрачати час?

Досить часто люди перебуваючи в розпачі починають шукати швидкі методи лікування алкогольної залежності, так і не розуміючи до кінця наскільки це стан важкий. Тим більше, що сьогодні в багатьох джерелах можна знайти інформацію про такі методи.

Найпопулярнішими з них є:

Кодування; Народна медицина; Медикаментозне лікування; Гіпноз, екстрасенси і т. д.

Кодування. Даний метод найпопулярніший серед алкозалежних. Проводять його різними способами. Це може бути ушиття «Торпедо», гіпнотичні сеанси, спеціальні уколи, вплив апаратами і т. д. Кодування проводять різні фахівці і ціни теж різні, іноді вони надмірно високі. Але сім’ї часто готові віддати останнє, щоб вилікувати близьку людину.

Не дивлячись на переконання фахівців, про те, що даний метод має високу ефективність, статистика говорить зовсім про інше. Всього 3% залежних після кодування не повертаються до вживання. І то до них відносяться тільки ті, хто вже усвідомив свою залежність і мають хорошу мотивацію. Всі інші повертаються до вживання алкоголю. Найчастіше люди здатні протриматися близько 1 року, після цього відбувається зрив і людина вживає ще більше.

Народна медицина. Сьогодні в інтернеті можна знайти багато різних рецептів відварів, настоїв, чаїв від алкоголізму. Часто родичі алкоголіка хапаються за цю можливість і починають готувати ці кошти. Дані кошти є нічим іншим як профілактикою від запоїв, так як трав’яні настої і відвари можуть надавати детоксикаційну властивість, тобто виводять токсини з організму. Але це в тому випадку якщо приймати їх протягом тривалого часу.

При зловживанні алкоголем у людини розвивається стійка психологічна залежність. А даний стан неможливо вилікувати за допомогою відварів і настоїв. Бажання вжити алкоголь у людини проявляється саме від психологічної залежності.

До того ж якщо організм ослаблений (як часто буває у алкоголіків), то може проявитися алергічна реакція на трави.

Медикаментозне лікування. Сьогодні фармацевтичні компанії активно випускають різні диво-Препарати від алкоголізму. Їх рекламують, при цьому явно перебільшуючи їх властивості, але люди цього не знають. Часто виробники обіцяють, що даний препарат здатний вилікувати людину від залежності. Такі препарати надають на організм ту ж властивість, що і засоби народної медицини, чистять організм. Іноді ще їх дія спрямована на блокування деяких рецепторів. Але цього не достатньо для лікування від алкоголізму.

Такі диво-препарати продаються як в звичайних аптеках, так і в гомеопатичних.

Екстрасенс. Лікуванням алкогольної залежності також займаються різні екстрасенси, бабки-змовниці, шамани і т. д. звичайно, то чим займаються ці фахівці, складно назвати лікуванням. Вони дають лише надію залежному і його сім’ї, яка в підсумку не збувається і залишається тільки розчарування. Після цього в розпачі алкоголік починає вживати ще більше алкоголю і запої стають тривалішими і важче.

Ніякі змови та інші ритуали не допоможуть людині побороти проблему, яка сидить глибоко в голові. Це завдання під силу психологам, які допомагають алкозалежним зрозуміти свою проблему і визначити причину своєї залежності.

Вся проблема, що такі шарлатани сьогодні дуже активно себе рекламують через Інтернет, в газетах, на рекламних щитах. І люди знаходяться буквально в розпачі йдуть до них за допомогою.

Найефективніший метод.

Для того, щоб визначити який метод лікування краще потрібно зрозуміти всю складність алкогольної залежності. Алкоголізм-це важке захворювання, яке вражає як фізичне здоров’я, так і психічне. Найстрашніше, що алкоголь вражає головний мозок і впливає на всі сфери особистості людини. Немає в світі ще такий диво-таблетки, яка позбавить людину від алкоголізму без його зусиль. Іноді залежні внаслідок будь-яких проблем в житті кидають на деякий час алкоголь, але важливо розуміти, що залежність неможливо вилікувати, і це всього лише ремісія. В результаті залежний все рівно повернеться до вживання. Так як проблеми криються глибоко в людині, і щоб від них позбутися потрібна допомога фахівця.

Позбутися від алкоголізму можна тільки після комплексної терапії. Вона включає в себе 3 основних кроки.

Крок 1 – детоксикація.

Детоксикація-це чистка організму від токсинів медикаментозним шляхом. При цьому відбувається протверезіння людини. Як відзначають алкоголіки весь час проведене в центрі людина спить під дією препаратів. Триває даний період від 3 до 5 днів. Таке лікування проводять детоксикаційні центри, які є медичними установами.

Отже, коли родичі вибирають центр, вони повинні звертати увагу на документацію, так як центр повинен мати ліцензію та всіх необхідних фахівців. Краще, щоб в детоксикационном центрі були ще лікарі крім наркологів, так як часто у алкоголіків є й інші проблеми зі здоров’ям, хронічні захворювання.

Ефективно якщо після детоксикації в центрі з людиною проведе мотиваційну бесіду психолог. Після цього людина відправляється в реабілітаційний центр.

Крок 2 – реабілітація.

Психологічна реабілітація – це основний етап одужання, так як саме в цей період закладається фундамент для нового життя. При цьому психологи допомагають залежному усвідомити свою проблему, і що найголовніше – навчитися жити тверезо не вдаючись до алкоголю. Адже залежність залишається на все життя.

Найефективнішими на сьогоднішній день є Реабілітаційні центри, які практикують програму 12 кроків. Саме вона діє вже протягом 50 років, і з тих пір, як була запущена вперше в США в неї не вносили істотних змін. За даною програмою залежний набуде нових навичок, напрацює звички, вміння. Дуже важливим аспектом цієї методики є те, що відбувається відновлення всіх сфер особистості людини.

У центрі реабілітантам пропонують приємне проведення часу. Це і походи в лазню, спортивні заходи, походи на пікнік, медитації і т. д. Все це покращує стан залежних.

У реабілітаційному центрі з залежними працюють психологи. Вони проводять мотиваційні бесіди, тренінги і головне, що допомагають людині знайти справжню причину цієї залежності і завдяки цьому позбутися від проблеми, тобто знайти корінь проблеми.

Конкретних термінів психологічної реабілітації немає, все індивідуально, але фахівці рекомендують, щоб вона тривала не менше 6 місяців. Деяким залежним від алкоголю потрібно більше часу.

Ще одним важливим аспектом є, то що реабілітаційний центр повинен знаходиться на значній відстані від будинку. Воно повинно бути 200-300 км і більше. Таким чином у реабілітанта не буде бажання втекти додому. Про це говорять і самі алкоголіки і наркомани.

Крок 3 — Соціальна адаптація.

Адаптація людини в соціумі – це дуже складний період, який проходить вже вдома, після центру. Протягом цього періоду залежному потрібно також докласти всіх зусиль і обов’язково йому потрібна підтримка рідних. В РЦ алкоголік може бути впевненим у своїх силах, але повертаючись додому він відчуває страх перед соціумом. Якщо в цей час не підтримати людину, то зрив неминучий. Щоб цього не сталося людина і далі повинен відвідувати психолога. Зустрічі з таким фахівцем проходить за груповим принципом. Група складається з 4-5 осіб, які так само знаходяться на останньому етапі лікування. Важливо, що людина може зателефонувати своєму фахівцеві по телефону, щоб в даний час отримати підтримку.

У період соціальної адаптації слід відвідувати збори Анонімних Алкоголіків. Вони допомагають відчувати себе не настільки втраченим, спілкування з такими ж одужуючими дуже допомагає.

До відома:

Дуже важливим фактором одужання є зміни кола спілкування. Іноді для цього потрібно навіть змінити роботу, місце навчання і т. д.

Якщо немає грошей.

Не всі сьогодні можуть дозволити собі повноцінне лікування з перебуванням в реабілітаційному центрі. Але це не означає, що виходу немає. Для початку потрібно пройти детоксикацію, а далі вже можна відправиться на збори АА.

Слід пам’ятати, що в багатьох містах сьогодні є групи підтримки – зібрання Анонімних Алкоголіків. Вони є абсолютно безкоштовними і анонімними. Там людина побачить, що він не один такий зіткнувся з проблемою алкоголізму. На зборах відбувається обмін досвідом, так як там є люди, які тільки почали видужування і ті, хто вже по 10-15 років тверезі. Історії інших залежних – це додаткова мотивація.

Інформація в статті, носить виключно інформаційний характер і не є інструкцією до застосування. Проконсультуйтеся з вашим лікарем.

Нові методи лікування алкогольної залежності.

Лікування алкоголізму – новий метод.

Проблема пияцтва стає все більш гострою. Традиційні методи лікування спрацьовують важко і не завжди. Є в лікуванні алкоголізму нові методи або хоча б щось обнадійливе?

Тремтіння, часте серцебиття, пітливість – симптоми, які супроводжують алкогольної інтоксикації. Навіть після проведення процедур детоксикації – виведення максимально можливих продуктів алкоголю з організму, виключення алкоголізму надалі передбачає абсолютне утримання від будь-якого його прийому. Розуміння цього, до речі, і відштовхує багатьох алкоголіків від візиту до нарколога.

Але можливо в лікуванні алкоголізму гряде і щось нове.

Лікувати алкоголізм по — новому можна зниженням кількості прийнятих спиртних напоїв.

У провідних фахівців з наркоманії в Німеччині уми в частині методів лікування алкогольної залежності помітно змінилися. Вперше вони також рекомендують зниження кількості спиртного в якості потенційної терапії для алкоголіків. Цей висновок представлений в нових керівних принципах лікування, що стосуються алкоголю і нікотину, Німецького товариства з психіатрії і психотерапії, психосоматики та нервів (DGPPN), представлених зовсім недавно в Берліні. Керівні принципи ввібрали в себе дослідження й досвід 80 фахівців, а також представників груп самодопомоги за останні роки.

Дослідження також говорить, що до цих пір тільки 10 відсотків всіх алкогольних наркоманів в Німеччині приймали рішення до позбавлення від залежності. Переважна більшість навіть не думала про такий крок. 90 відсотків усіх наркоманів ніколи не потраплять до фахівців для лікування. «Ніколи не приймати алкоголь — — це занадто сувора заборона для них. Дослідження показують, що набагато більше з них були б готові до лікування алкоголізму, якби не треба було повністю відмовитися від алкоголю. Якби не ця заборона, то близько 40 відсотків усіх питущих наркоманів опинилися б в руках професіоналів.

Новий метод лікування алкоголізму пробивав собі дорогу, як завжди, в муках. Піонером можна вважати психолога Йоахіма Керкеля, який приніс метод в 90-х з США до Німеччини. Але тут був шквал критики. «Це нерозважливо і небезпечно, якщо хворим на алкоголізм пропонується пити під контролем», писав німецький центр з питань наркоманії в 2001 році.

Нове лікування алкоголіків сприймалося спочатку скептично.

Спочатку скептично поставився до нового методу лікування алкоголізму і Карл Манн — директор Центрального інституту психічного здоров’я в Мангеймі, який представив у Берліні нові керівні принципи позбавлення від залежності. Але після вивчення наявних даних, він змінився, як завив він сам. Дослідження показують, що від 20 до 30 відсотків алкоголіків в змозі зменшити їх споживання алкоголю протягом тривалого періоду часу. І це зміна парадигми в лікуванні наркоманії. Однак кінцевою метою лікування залишається утримання від вживання спиртних напоїв. Сухий «закон» повинен залишатися таким у кожному випадку. Адже тривалість життя непитущих як і раніше значно вище, ніж у помірно питущих. Однак зниження частоти і кількості випивки є початком її припинення в ідеальному випадку.

Зниженню тяги до прийому алкоголю допомагає ліки.

Разом з тим, алкоголік навряд чи зможе зробити цього самостійно. Крім зниження вживання алкоголю забезпечується супровід лікарський і психологічний. Пацієнти отримують агент, який містить активну речовину налмефен. Він блокує ділянку мозку, відповідального за ефект нагороди при прийомі алкоголю. Благополуччя (або по нашому –кайф), як правило, після прийому алкоголю знижується. Це має приборкати тягу до випивки і допомогти зробити легше зниження доз і частоти вживання спиртного.

Два незалежних дослідження в даний час демонструють ефективність налмефена. Суб’єкти, які приймають його, можуть скоротити споживання спиртного в порівнянні з групою плацебо. Вже через місяць вони пили на 40 відсотків менше, ніж раніше. Після року лікування, їх було 60 відсотків. Проте, налмефен не вільний від побічних ефектів, таких як запаморочення, нудота і головні болі.

Погляд на відвикання і лікування куріння електронними сигаретами.

Не обійшло своєю увагою Німецьке товариство з психіатрії та психотерапії, психосоматики і нервів (DGPPN) і проблему відвикання від куріння. Все більше курців намагаються знизити шкоду куріння використанням електронних сигарет. Але навіть в електронній сигареті є забруднювачі. «Ми навіть не знаємо точно, що там,» говорить дослідник наркоманії з Університету Тюбінгена Аніл Батра. Керівництва по наявних в сигаретах компонентах не існує, і деякі виробники взагалі навіть нічого не вказують на упаковці. Завзятий курець вдихає в кінці кінців, від 100 до 200 разів на день. Існує брак довгострокових досліджень про вплив на здоров’я споживання електронних сигарет,» говорить Батра. В електронних сигаретах не спалюється тютюн, але там випаровуються рідини. Так звані рідини являє собою суміш води, нікотину, ароматизаторів і затуманюють агенти, такі як пропіленгліколь, який використовується, наприклад, для створення туману в клубах або театрах. Це повинно викликати занепокоєння, особливо для людей з респіраторними захворюваннями. При аналізах окремих рідин знаходяться також важкі метали та інші канцерогенні речовини. З’являється думка, що куріння в громадських місцях може стати прийнятним в частині використання електронних сигарет.

Стаття корисна? Тоді повідомте про неї іншим, натиснувши на кнопки соціальних мереж (Twitter, Facebook та ін) нижче. Швидше за все, вам будуть цікаві і корисні такі записи: Знайдено речовина, що впливає на алкоголізм і наркоманію Засіб від алкоголізму, а також стане в нагоді підписка на нові цікаві матеріали сайту.

Сучасне лікування алкоголіка — вихід з алкоголізму.

В даний час слід розрізняти сам алкоголізм і наслідки, ускладнення алкоголізму. Всі способи, різноманітні методики лікування залежності від алкоголю і викликаних, супутніх ускладнень алкозалежності можливо класифікувати наступним чином.

Терапія ускладнень алкоголізму.

До типових ускладнень алкогольної залежності, як правило відносять — не ускладнений на рівні побутового пияцтва синдром відміни алкоголю (бодун, отходняк, похмілля, і т. д.) і синдром відміни етанолу ускладнений (алкогольна абстиненція, аж до критичних з судомами та/або психозами). Сучасне лікування алкогольної залежності не повинно зупинятися тільки на лікуванні ускладнень від зловживання спиртних напоїв.

Складнощі терапії алкоголіків.

Статистика лікування алкогольної залежності показує, що в середньому 5% синдромів відміни спиртного переходять в психози алкогольної природи. Близько чверті хворих, висновок із запою у яких проводився лише медикаментозно за допомогою лікарських препаратів знову зриваються в запій. Так протягом вже першого тижня після купірування абстинентного синдрому, третина пацієнтів протягом місяця повертається до випивки.

Лікування запою медичними препаратами зводиться до внутрішньовенному крапельному призначення лікарських розчином для підтримки життєдіяльності організму алкоголіка і дезінтоксикації його від алкогольних отрут, для відновлення діяльності ЦНС необхідно грамотний підбір відповідних лікарських засобів, транквілізаторів, нейролептиків і так далі, включаючи необхідність заповнення дефіциту вітамінів, насамперед С і групи В.

Основне завдання переривання алкогольного абстинентного синдрому зняти потяг до алкоголю, непереборного самостійно, усунути хворобливий стан внутрішнього тремтіння,безсоння, тривоги, створити умови для подолання депресії в алкоголіка. Депресивний стан хворого страждає алкогольною залежністю у фазі синдрому відміни пояснюється, що на психічному і фізичному рівні, з одного боку, потяг до випивки він не може самостійно перемогти.

З іншого боку — його організм просто не може далі приймати алкоголь через сильну зашлаковиваніі внутрішніх середовищ організму токсинами алкоголю і продуктів його розпаду. Хронічна інтоксикація при цьому носити настільки важкий характер, що природні системи виділення і знешкодження етанолу ніяк не справляються, а людина може запросто загинути від алкогольного отруєння, перервати яку він ніяк не може.

Типові медичні процедури.

Виведення із запоїв і переривання синдрому відміни. Природно лікування найкраще проводити в спеціалізованому лікувальному закладі-наркологічному стаціонарі або закритому наркологічному відділенні лікарні загального профілю. У хворих з невеликим стажем зловживання не більше трьох в рідкісних випадках п’яти років ефективне виведення з запою можливо і в домашніх умовах. Лікування абстинентного синдрому, обтяженого судомами, втрати свідомості, алкогольними психозами. Така терапія для алкоголіків тільки в закритих токсикологічних та наркологічних відділеннях лікарень повинна проводитися, а ще краще в спеціалізованих медичних центрах, госпіталях, клініках.

Слід розуміти, що лікування у відділеннях наркології не є повноцінним лікуванням алкогольної залежності. На перших етапах алкоголізм лікують шляхом детоксикації та відновлення нормальної життєдіяльності організму, тобто створюють умови, коли хворий зможе протистояти алкогольної тязі на фізичному рівні, лікують ускладнення виникли походу зловживання спиртними напоями — методи лікування медикаментозні та фізіотерапевтичні.

Лікування алкогольної залежності.

Терапія алкоголізму на сучасному рівні по суті, це таке психо-соматичний вплив на хворого страждає алкогольною залежністю при якому усувається сама причина виникнення потягу або тяги до алкоголю. Зрозуміло, що як правило, справжня причина вживання спиртного укладена більше на духовному рівні. Тобто стосовно до методів лікування повинні бути використані психічні, соціологічні та психологічні інструменти впливу на хворого.

Вони необхідні, щоб » розкопати і нейтралізувати» внутрішні мотиви підштовхують на випивку. На сучасному рівні наркологічних та медичних послуг, пропонованих людям з алкогольними проблемами варто відзначити разові (короткострокові) і курсові (довгострокові) методики лікування алкоголізму.

Короткострокові методи лікування алкоголізму.

Найбільшого поширення набули швидкі методики лікування алкогольної залежності, які найчастіше об’єднують за загальною назвою кодування від алкоголізму. Незалежно від конкретних способів впливу на алкоголіка спільним у них є експрес лікування, тобто швидка терапія, яка рідко триває більше години кількість лікувальних сеансів найчастіше обмежується одним, набагато рідше двома, але не більше трьох. Відомі види кодування:

Психотерапія разова — емоційно-стресова, когнітивна, опосередкована та інші напрямки кодування експлуатують психотерапевтичні прийоми для швидкості ефекту частіше доповнюються медикаментами аверсивної групи. Наприклад, «кодування» по Довженко, всі види гіпнозу, танатотерапия, нейролінгвістичне програмування, терапія лінією часу, реимпринтирование, розрив шаблону, рефреймінг часто доповнюють постановкою річного уколу, призначенням тетураму, эспераля, колме та інших препаратів. Імплантація(підшивка) як більш досконалий медикаментозний спосіб блокування комфортного вживання алкоголю. Разове введення лікарських речовин, без поєднання в етиловим спиртом шкоди не завдають, але взаємодіючих з алкоголем викликає вкрай негативну нього реакцію. Найчастіше використовуються препарати дисульфіраму — так звана «торпеда від алкоголю», «ушиття еспераль». Якщо вшити препарати налтрексону — продексон, вивитрол і так далі негативної реакції не виникає, але частково блокується рецептори відповідають за задоволення від прийому спиртних напоїв. Різні нейростимуляції електричні, энцефалоподобные, рефлексостимуляции, вплив на вузлові активні точки, нервові вузли, центри задоволення і так далі. Зняти патологічну алкогольну програму, яка сформувалася від тривалого зловживання спиртними напоями — ось мета такої терапії алкоголізму. Родоначальником цієї групи експрес-кодування алкогольної залежності можна вважати голкорефлексотерапію, але на сучасному рівні зовсім не обов’язково шукати цілителя з Китаю, зараз голковколювання для зняття тяги до алкоголю з успіхом замінюється іншими новими методами лікування. До цієї групи слід віднести лазерне кодування, електросудорожне лікування, гіпертермію, траскраніальний метод і так далі.

Плюси і мінуси бліц-лікування алкоголізму.

До переваг одномоментних методик лікування алкоголізму до яких відноситься будь-яке кодування алкогольної залежності трохи:

а) швидкість лікування — час витрачається на пацієнта не більше 1-1, 5 години. б) Дешевизна такої терапії лікарю або медичному центрі платять один раз, як правило не більше 10 тисяч рублів. Причому купують самий розрекламований «новий» спосіб кодування або посилений варіант типу подвійний блок. Підшитися варто дорожче-в залежності від терміну до 20 000 тисяч рублів. Низька вартість, пояснюється власне малою кількістю процедур. в) Простота лікування кодуванням — до процедури, родичам гарантують, що хворий не зможе пити вже відразу після лікування. І навіть буде змушений утримуватися від алкоголю ще тривалий час. Даний ефект досягається насамперед заборонними заходами — страх смерті-за порушення коду, взаємодії з ліками тощо.

Недоліки одноразових способів терапії алкогольної залежності, навіть якщо кодування від алкоголізму в назві методики не фігурує:

а) тверезість вимушена досягається, тому що хворий очікує закінчення терміну встановленого при лікуванні. («Алкоголік тягне термін», думки типові такі — от термін на який кодувався закінчиться — відірвуся, розслаблюся) Після кодування людина страждає алкогольною залежністю, як правило вважає, що життя під кодом або ліками не цікава зовсім. Чекає справжнє життя, яке почнеться тільки тоді, коли термін закінчиться. б) Практично гарантований зрив на випивку і важкі запої відразу по закінченню терміну кодування. (Примітно, що більша половина алкоголіків в цьому звинувачують не себе а погане лікування. Зазвичай заявляється, що «код» винен, «лікар у мізки не так поправив» «вліз в психіку і ось, як виходить») в) Близько трьох чвертей залежних, яким поле кодування на силі волі вдалося утримуватися тривалий термін (тобто перебувати у тверезості 1, 3 і навіть 5 років) так і не придбали за цей час глибоких змін особистості, тобто цінності більш високого порядку так і сформувалися. г) Методики кодування і аналогічні їм, внаслідок дешевизни і короткочасності і в більшій половині випадків застосовуються алкоголіками як спосіб зачаїтися і для маніпуляцій. Мета — заспокоїти, приспати увагу родичів, начальника і т. д. Іншими словами усунути симптоми, вирішуючи малі проблеми, при цьому не вирішуючи основний… Дуже хочеться залишити можливість пити, а раптом організм налагодитися і вийти випивати помірно без запою (невиправдана надія).

Терміни, причини гарантії.

Основний інстинкт — самозбереження, на якому ґрунтується дія більшості експрес методик лікування працює зазвичай не більше 2-3 разів при кодуванні. З часом страх смерті слабшає ось чому ці способи, показує високу ефективність тільки на початку і діють тимчасово. Найчастіше після такої процедури, алкоголік не пив пів року, зірвався, а потім згоден на її повторення. Дуже ймовірно це наступні терапевтичні маніпуляція буде менш ефективна і вже через два місяці він почне пити.

Ефективність можна гарантувати, тільки коли до лікування алкоголізму підходять комплексно, тобто робота проводить не тільки лікар але і сам пацієнт по чітким керівництвом. Якщо вплив ведеться як на рівні інстинкту самозбереження, як антивірус, який від оновлень не відключений, так і на психічному духовному для зняття справжніх причин пристрастей до вживання алкоголю. Необхідно ілюзії кайфу від алкоголю постійне стирання, научіння життя без спиртного, отримання справжньої насолоди, відчуття повноти від здорового способу життя.

Довгострокове лікування алкоголізму.

На жаль справжнє лікування алкогольної залежності не може бути швидким. Воно й зрозуміло, адже спиваються не за один день… Так чому ж очікують, що таку серйозну проблему, яка формувалася роками, можна раз і зняти? Купірувати запій будь ласка — алкогольні токсини з організму виводяться досить швидко. Але отрута алкоголю у вигляді патологічним чином зміненої психіки усунути за раз гіпнозом, шоком, ліками — та чим завгодно не вийти…

Необхідно тривале лікування з метою навчити жити без алкогольного кайфу, вирішуючи реальні життєві проблеми, а не ховаючись від них за спиртової дурман. На сучасному рівні розвитку медицини все більша кількість висококваліфікованих лікарів ратують за лікування алкоголізму диференційованим методом.

При комплексному лікуванні можуть використовуватися методики експлуатовані в усіченому вигляді при кодуванні від випивки. Але так як процедури не форсується, то ефект від них повний і що особливо важливо більш сильний і довготривалий. Найчастіше упор ведеться саме на психотерапію, медикаментозна підтримка носить допоміжний характер. Виділяти:

Індивідуальна психотерапія, найрізноманітніші методики. Групова психотерапія, також можуть використовуватися різні способи. Лікування через взаємопровірку-групи анонімних алкоголіків, програма 12 кроків.

Недолік очевидний, висока ціна обумовлена великою тривалістю лікувального курсу, яке може тривати ціле життя. Перевага теж є, повноцінне життя без алкоголю, можливість щастя для себе близьких і рідних.

Терапія алкоголізму. Повернення хронічного алкоголіка до повноцінного життя можливе при 2-х головних умовах.

Особливості терапії алкогольної залежності. Але важливо розуміти, що поліпшення фізичного стану-тільки початок терапії алкоголізму.

Лікування психотерапевтичними методами займає особливе місце в стратегії терапії алкоголізму.

Нові сучасні методи лікування алкоголізму.

Алкоголізм – це захворювання, яке на сьогоднішній день часто зустрічається в соціумі. Причиною можуть послужити незадовільні умови життя, сильна стресова ситуація, відсутність підтримки з боку близьких, спадкова схильність до залежності. На щастя, існують методи лікування алкоголізму, які можна підібрати під індивідуальний випадок.

Способи лікування алкоголізму.

методи лікування алкогольної залежності

Сучасні методи лікування являють собою сукупність ефективних старих і нових способів, які встигли набрати популярність з-за високої результативності. Основні методи:

За допомогою медичних препаратів під наглядом фахівців. Психотерапія. Народні методи. Акупунктура. Гомеопатія. Кодування.

При лікуванні алкоголіка вибирають той спосіб, який найкраще підійде для даної ситуації і є доступним для близьких людей.

Читайте також.

Читайте також.

Ліки від алкоголізму.

При будь-якій методиці спочатку потрібно налагодити контакт із залежною людиною. Тому що в зворотному випадку не буде ніякого результату. Не потрібно насильно або обманом тягнути його в спеціальну клініку. Варто адекватно поговорити з людиною, пояснити ситуацію, розповісти про можливі негативні наслідки.

У наркодиспансері лікарі пропонують пройти терапію. Лікування полягає в тому, що пацієнту дають медичні препарати, які викликають огиду до спиртних напоїв. Все проходження курсу має бути під наглядом фахівців.

Увага. Лікування алкоголізму без відома хворого, може негативно позначитися на його здоров’ї. До доповнення, це карається законом.

Як правило, виписуються ліки на основі дисульфіраму. Відомі представники:

Дія препаратів полягає в порушенні метаболізму етилового спирту. Ферменти печінки не здатні профільтрувати всю рідину. Накопичуються токсини. Людину починає нудити, з’являється блювота, запаморочення, сильна слабкість в тілі. Для такого результату досить невеликої кількості спирту. Після того як людина випробував на собі подібний ефект, він більше не захоче, щоб таке повторилося. Таким чином, виробляється умовний рефлекс.

Форма випуску таких медикаментів: таблетки і уколи. Але є і ще один окремий вид – капсули для підшивки. До складу входять всі ті ж речовини, які фіксуються під шкірою. Робити цю процедуру повинні виключно фахівці. Капсула абсолютно безпечна для людини до того, як він не вжив етиловий спирт. Ефект після вживання буде відповідний. Цікавим способом є прийом блокаторів опіатних рецепторів в головному мозку. Коли пацієнт вживає алкоголь, у нього не виробляються позитивні емоції. Оскільки часто метою прийому алкоголю є підняття настрою, то після прийому блокаторів не буде сенсу пити спиртне.

Новітні технології.

Нові методи лікування алкоголізму припускають використання лазерної апаратури. Промінь потрапляє на точки тіла, які пов’язані з головним мозком. А точніше, з центрами залежності і бажанням випити. Таким чином, відбувається непрямий вплив і коригування рівня алкоголізму.

порок серця; екстрасистолії; онкологічна хвороба; психічна хвороба або порушення в даній області; патологічні процеси нервової системи; черепно-мозкові травми.

Хоча ця технологія виявилася ефективним методом, вона не дуже поширена і відома. Не у всіх клініках є потрібні пристосування для боротьби із залежністю таким методом.

Психотерапія.

Сучасне уявлення про лікування алкоголіків не може не включати допомогу з боку психотерапевта. Існує ефективна методика Рожнова, лікування Малкіна, терапія в групі і особисті заняття. Крім того, є різні напрямки:

когнітивно-поведінкове; Гештальт-терапія; психоаналіз.

Кожен сеанс, незалежно від формату, спрямований на те, щоб з’ясувати причину вживання спиртних напоїв. Якщо це неприємні відносини, то фахівець допоможе їх налагодити. Якщо пошук позитивних моментів, то пропонує альтернативну заміну.

Психотерапевти працюють над емоційно-вольовою сферою. Вчать справлятися з потягом, піддавати їх усвідомленому контролю. Також, працюють з близькими людьми клієнта. Допомагають їм пережити стрес, вчать правильно поводитися з залежними. Психотерапію використовують як додаткову методику для основного лікування.

Народні методи.

Велика кількість людей вважає за краще лікування в домашніх умовах, оскільки це дешевше і зручніше. До доповнення, не потрібно афішувати свою проблему перед іншими людьми. В арсеналі народних способів від алкоголізму:

Найефективніші трави народної медицини, які призначені для домашнього приготування:

корінь Копитня Європейського; полин; лаврове листя; мучниця; чебрець; корінь любистку; М’ята; Ромашка.

Також, потрібно часто їсти кислі яблука і мед.

Від домашнього лікування не завжди можна отримати ефективного результату. Тільки при початковій стадії. Важкі випадки потребують допомоги фахівців.

Акупунктура.

Під час сеансу східного голковколювання зачіпають на тілі пацієнта точки, які відповідають за залежність від спиртних напоїв. Також відбувається стимулювання вироблення ендорфінів, що теж сприяє притуплення бажання пити алкоголь. Для позитивного кінцевого результату, на акупунктуру варто ходити кілька разів на тиждень, протягом 1-1,5 місяця.

Акупунктура не викликає побічних ефектів, на відміну від ліків. До доповнення, часто люди відзначають, що після сеансів у них перестає боліти голова, тіло розслабляється, поліпшується настрій і кровообіг, відбувається зменшення судом.

Гомеопатія.

Є нетрадиційним методом, як і акупунктура. Лікування полягає в тому, щоб пацієнт приймав препарати, які викликають такі ж ознаки, як і алкоголь: нудота, блювання, запаморочення, загальне погане самопочуття. Ці ознаки активізують організм і допомагають позбутися залежності.

Спеціальні препарати можна вживати під особистим контролем. Але для визначення, який саме засіб вибрати, краще звернутися до лікаря. Серед гомеопатичних ліків:

Компоненти рослинного, тваринного, мінерального походження, без хімічних інгредієнтів, з яких складаються препарати, що не викликають алергії і побічних ефектів.

Терапевти радять приймати ці препарати разом з ентеросорбентами для кращого ефекту (наприклад, Смекта). Не варто забувати, що це альтернативна медицина, і вона може служити лише додатковим методом.

Лікування алкоголізму за методом Довженка.

Такий метод лікування, як кодування, є винаходом лікаря Довженка. Його рідним містом виступає Феодосія, де він і працював над даним способом, який допомагає при алкоголізмі.

Кодованого просять уважно слухати лікаря. Фахівець, вдаючись до гіпнозу і сильного навіювання, нав’язує огиду до пияцтва на підсвідомому рівні.

самий ефективний метод проти алкоголізму, на думку психотерапевтів сучасного суспільства; просто і надійно; найгуманніша методика; у даного лікування чудові підсумкові результати; всього 1 сеанс; відносно недорогий; зберігається повна анонімність при зверненні; немає протипоказань і побічних ефектів.

Є найвідомішим лікуванням алкоголізму у Феодосії. Як показує статистика, Самара і її жителі теж віддають перевагу кодуванню.

Родичі та близькі люди.

Фахівці, яку б методику не використовували, повинні поговорити з близькими і рідними людьми алкогольезалежного. Часто після проходження лікування, родичі погіршують ситуацію. Вони не вірять в те, що у колишнього алкоголіка вистачить сил знову не почати пити. Вони нагадують про минулий час, помилки і помилки.

Така атмосфера може погубити всі результати і прикладені сили. Людина знову повернеться до спиртних напоїв. Тому лікарі повинні заздалегідь поговорити з близькими людьми про їх подальшу поведінку та обігу. Алкоголізм – це не тільки хвороба однієї людини, але і всієї родини.

Методи для лікування патології бувають самими різними: без кодування за допомогою трав, медикаментозне, гіпнозне програмування, Альтернативна медицина, найсучасніші – лазерні. З цього розмаїття можна вибрати той, що буде найбільш підходящим для пацієнта. Найголовніше — не можна зволікати з терапією.

Вилікувати алкоголізм неможливо.

Випробувано безліч способів, але нічого не допомагає? Чергове кодування виявилося неефективним? Алкоголізм руйнує вашу сім’ю?

Не впадайте у відчай, знайдено ефективний засіб він алкоголізму. Клінічно доведений ефект, наші читачі випробували на собі . Читати далі>>

Методи лікування алкоголізму.

методи лікування алкогольної залежності

Всі методи лікування алкоголізму можна умовно розділити на способи офіційної та народної медицини. Традиційна медицина пропонує медикаментозні препарати і психологічний вплив. На думку лікарів, залежність тільки на початкових етапах лікується психологічними методами (гіпноз, «анонімні алкоголіки» та ін). На пізній стадії без застосування ліків обійтися неможливо.

У свою чергу народні засоби іноді показують високу ефективність — так само, як і інші нетрадиційні методи (голковколювання, медитація і т. д.). У цій статті ми детально розповімо про сучасні способи лікування алкоголізму.

Сучасні методи лікування алкоголізму.

На сьогоднішній день сучасна медицина включає в себе ефективні старі і новітні методи лікування алкоголізму. Вони різноманітні і застосовують різні способи впливу на людину, викликають огиду до алкоголю, сприяють тривалій ремісії . Сучасні методи лікування алкогольної залежності включають в себе:

підшивання; кодування; гіпноз; апаратний вплив; психотерапія; різні нетрадиційні методи лікування.

Підшивання.

Підшивання від алкоголізму є одним зі старих методів лікування. Пацієнту під шкіру вшивається або вводиться внутрішньовенно певний препарат:» Торпедо», «Еспераль», NIT, SIT, MST та інші. Якщо людина п’є, препарати виділяють токсичні речовини, які призводять до блювоти і нудоти. Мета даного методу лікування алкоголізму-створити у пацієнта огиду до спиртних напоїв . При вживанні великої кількості алкоголю деякі препарати викликають більш важкий ефект: порушення серцевого ритму, напади стенокардії, інфаркт міокарда, набряк мозку. З цієї причини у хворого викликається страх перед спиртним, він боїться випити навіть малу дозу.

Препарати для підшивання нешкідливі для організму пацієнта , якщо він повністю відмовляється від алкоголю. Однак це тимчасовий ефект, так як вони не відбивають повністю бажання пити. Даний метод терапії для багатьох є болісним, але деяким допомагає, особливо на 1 стадії алкогольної залежності.

Детальніше про даний метод: підшивка від алкоголю.

Кодування.

Одним з найефективніших методів лікування алкоголізму є кодування-емоційно-стресова психотерапія. За допомогою психічного впливу на пацієнта створюється заборона на алкоголь. Засновником кодування від алкогольної залежності є український лікар-нарколог А. Довженка, який придумав методи впливу на підсвідомість людини. Лікар з допомогою емоційно-стресової бесіди вселяє хворому, що навіть при вживанні малих дох спиртного його чекають важкі, небезпечні наслідки, загрозливі життя.

У лікуванні алкоголізму застосовується гіпноз, який дає високі результати, проте не всім підходить. Якщо людина не вселяємо, сеанс не допоможе відмовитися від спиртного. У стані гіпнозу хворому навіюється відраза або байдужість до спиртних напоїв, важкі наслідки після його вживання. Складність методу в тому, що пацієнт повинен прийти на прийом абсолютно тверезим, інакше він не сприйме інформацію. Для менш чутливих до гіпнотерапії можуть використовуватися заходи фізичного впливу.

Детальніше про даний метод: кодування.

Апаратне лікування.

Апаратне вплив — сучасний метод лікування алкогольної залежності за допомогою спеціальної медичної апаратури, яка діє на мозок пацієнта. З допомогою такого лікування відновлюється робота мозку, блокується активність центрів, що відповідають за потяг до спиртного . Усувається бажання випити і пацієнт може почати життя заново.

Найбільш відомою в світі технологією електростимуляції мозку є ТЕС-терапія , яка була розроблена вченими Російської Академії наук під керівництвом професора В. П. Лебедєва. Вона об’єднала в собі основні наукові дослідження і сучасні технології, успішно застосовується в 17 країнах світу. Однак існують деякі протипоказання до проведення ТЕС-терапії : важкі травми і пухлини мозку, інфекційні захворювання ЦНС, травми шкірних покривів голови в місцях накладання електродів.

Психологічні методи.

Психотерапія давно зарекомендувала себе як ефективний спосіб лікування алкогольної залежності. Сюди включають авторські методи лікування Малкіна, психотерапевтичний метод Рожнова, колективні сеанси та інші методики. На пацієнта впливають психотерапевтичними установками для підтримки емоційно-вольового стану. Може застосовуватися самостійно і паралельно з іншими способами лікування. Щоб процес реабілітації проходив ефективніше, в ньому повинна брати участь сім’я хворого. Рекомендується проводити разом з основним методом лікування алкоголізму психотерапевтичні сеанси для всієї сім’ї протягом певного періоду.

Психотерапевт розмовляє з рідними, намагається встановити причину алкогольної залежності хворого, встановлює довіру між членами сім’ї. Родичі пацієнта повинні бути позитивно налаштовані, не показувати агресії і не тиснути на нього. Тільки в приємній атмосфері людина зможе почати жити без спиртного, почне захоплюватися новими заняттями. Підтримка сім’ї і близьких дуже важлива, від неї залежить ефективність лікування і відновлення.

Нетрадиційні методи лікування алкоголізму.

Інші методи лікування від алкоголізму крім кодування включають рецепти народної медицини. Ще з давніх часів люди лікувалися від алкогольної залежності за допомогою трав, рослин. Деякі лікарські трави знижують потяг до алкоголю , такі як: чебрець повзучий, золототисячник, звіробій, полин, дягель. Вони не вважаються повноцінними ліками від алкоголізму, але їх вживання допомагає підтримати організм у важкий період, відновити сили. Фіточай допомагає усунути нервову напругу, очищає організм від токсинів, сприяє поліпшенню травлення.

Більш радикальні способи лікування алкоголізму включають використання трав’яних зборів на основі отруйних рослин: плаун-баранець, копитняк європейський, чебрець та інші. При вживанні спиртного у людини виникає сильна блювота, нудота, біль в шлунку. Завдяки цьому у хворого формується на підсвідомості відраза до алкоголю, страх випробувати неприємні відчуття і померти.

Чебрець здатний викликати сильну блювотну реакцію. Він застосовувався ще нашими предками для лікування алкоголізму.

Рецепт 1: взяти 15 г трави і залити 200 г води, прокип’ятити протягом 15 хвилин. Відвар наполягати 45 хвилин. Процідити і вжити по 1 столовій ложці 2-3 рази на день перед вживанням їжі. Для більш сильної реакції в настій чебрецю додається 1 частина полину звичайної.

Рецепт 2: приготувати чай з чебрецю: 2 чайні ложки сухого чебрецю заварити 1 склянкою окропу. Вжити по 4 склянки вранці протягом місяця.

Рецепт 3: відвар трави чебрецю з полином 1:1 здатний викликати сильну блювоту, якщо хворий вип’є алкоголь. Настій можна додавати в горілку, щоб хворий нічого не помітив. Для приготування настою береться 3 столові ложки чебрецю і заливається склянкою окропу, настоювати протягом години. Пити по 1 столовій ложці 3-4 рази на день.

Щоб у хворого не було шлункового розладу і нудоти, у відвар потрібно додати до 4 частин богородской трави 1 частина полину і 1 частина дягелю лікарського. Суміш трав подрібнити і заварити 1 ст. л. в 1 склянці окропу. Настояти протягом 2 годин, пити по 1-2 ст. л. 3-4 рази в день. Курс лікування становить 2-3 місяці.

Одним з найефективніших нетрадиційних способів лікування алкоголізму є використання гриба гнойовика . Свіжі гриби гнойовика сірого допомагають викликати сильну нудоту і блювоту при вживанні спиртного. В грибах міститься коприн, який припиняє розщеплення алкоголю на стадії утворення ацетальдегіду, що призводить до отруєння організму, викликає сильну блювоту, прискорене серцебиття, сильне почервоніння шкіри, діарею.

Через кілька годин ознаки отруєння зникають, але при повторному вживанні алкоголю симптоми знову повертаються, навіть на наступний день. В результаті у людини формується стійка відраза до алкоголю. Молоді гриби гнойовика можна варити, смажити, тушкувати і давати хворому, як основне блюдо. Так він нічого не запідозрить.

Сучасні методи лікування алкоголізму — кращі розробки вчених.

Стійке пристрасть до алкогольних напоїв виникає внаслідок різноманітних причин – це можуть бути часті конфліктні ситуації на роботі і вдома, вплив соціуму, часте вживання спиртного в галасливих компаніях, на корпоративах, біологічна схильність до пияцтва і багато іншого.

Алкоголізм у всьому світі визнаний важким захворюванням, яке призводить до розвитку серйозних патологій внутрішніх органів і психічних розладів. Алкогольна смертність в одній тільки Росії в рік становить до 600 тис. людей.

Великі зусилля вчених спрямовані на вирішення даної проблеми, розробляються ефективні медикаментозні засоби, апаратне лікування для впливу на ділянки мозкових центрів, які відповідають за тягу до алкоголю, проводяться заняття з психотерапевтами. Сучасні методи лікування алкоголізму – кращі розробки вчених дозволяють повністю викорінити проблему і повернути людину до нормального життя.

Як виникає проблема алкогольної залежності?

Основною причиною розвитку тяги до алкоголю безумовно є їх ейфорійну дію на людину — поліпшення настрою, зниження страхів і тривожності. Люди після випитої дози спиртного стають впевненішими в собі, більш товариськими. Таким чином при стресових ситуаціях людина прагне поліпшити свій психоемоційний стан і починає використовувати спиртні напої в якості антидепресантів.

Алкоголізм — проблема сучасного суспільства.

Згодом організм звикає до алкоголю і йому стає недостатньо вживаних доз для виникнення колишнього ейфоричного дії. Після чого дози починають збільшуватися, а частота прийомів скорочуватися.

Також високий ризик виникнення алкогольної залежності у людей, які виросли в сім’ях алкоголіків або в соціально неблагополучних.

Сучасні методи лікування алкоголізму.

Сучасні методи лікування алкоголізму впливають безпосередньо на ділянці головного мозку, що відповідають за тягу до спиртного і коригуючи подаються нейронами імпульси. Деякі з нових способів лікування діє на клітинному рівні, впливаючи на певні точки тіла.

Лікувальні заходи можуть проводитися амбулаторно або в стаціонарі наркологічного диспансеру, все залежить від занедбаності хвороби, стану пацієнта та супутніх патологічних процесів.

Нові методи лікування алкоголізму показали хороші результати, але для закріплення ефекту і поліпшення психоемоційного стану людини застосовується психотерапія в індивідуальному порядку або у вигляді групових занять.

Блокування дофамінових рецепторів.

Дофамін – це нейромедіатор, біологічний попередник норадреналіну. Речовина є важливою частиною системи «винагороди мозку», так як викликає відчуття задоволення і задоволення. Природним шляхом відбувається продукування дофаміну у великих кількостях вчасно позитивних подій (наприклад, при статевому контакті або прийомі улюблених страв).

Структурна формула дофаміну.

методи лікування алкогольної залежності

При зниженні позитивних відчуттів кількість речовини виділяється в незначних кількостях, що призводить до погіршення настрою, розчарування, стресів.

Під дією алкогольних напоїв частіше різні стимули призводять до підвищеного вироблення дофаміну. Після закінчення дії етанолу в організмі повертається депресивний стан і людина намагається все виправити і заново відчути задоволення і радість, вживаючи все більші дози алкоголю.

Враховуючи дані процеси, були розроблені спеціальні антагоністи дофамінових рецепторів. Дія препаратів спрямована на запобігання підвищення рівня дофаміну вчасно прийому спиртних напоїв. Одним з широко відомих ліків, є Налтрексон.

Курс прийому даного засобу в загальному становить до трьох місяців. Хороший терапевтичний ефект спостерігається в результаті дотримання призначеного лікарем дозування і винятком спиртних напоїв, зокрема медикаментів на основі етилового спирту. Дане лікування підходить пацієнтам, які мають неконтрольовану тягу до спиртного.

Лікування алкоголізму на клітинному рівні.

Одним з досить нових і популярних методів лікування алкогольної залежності є використання лазерного випромінювання. Переваги та лікування є доступність цінової категорії, безпека і безболісність лікування, тривалий терапевтичний ефект.

Лікування алкоголізму лазером.

В ході процедури проводиться вплив лазерного випромінювання на біологічно активні ділянки тіла, що активізує захисні сили організму і дозволяє протистояти тязі до спиртних напоїв.

Лікування на клітинному рівні застосовується як основне або додаткове лікування хронічних запоїв, а також в профілактичних цілях для запобігання рецидивів захворювання. Крім того, лазерна терапія знижує наявність набряклості і дискомфортних відчуттів, що розвиваються на тлі алкоголізму.

Лікування проводиться в кілька сеансів, перед якими забороняється прийом алкоголю.

Укладення.

Лікування алкоголізму – це в першу чергу комплексний підхід, який включає також терапію уражених етиловим спиртом внутрішніх органів. Дуже важливо в процесі терапії психологічна підтримка близьких людей.

Сучасні методики лікування алкоголізму дозволяють впоратися з пристрастю навіть в самих запущених випадках.

Способи лікування алкоголізму.

Згідно з визначенням Гіппократа, алкоголізм є добровільним божевіллям, в якійсь мірі так і є – адже ніхто не змушує залежного вживати алкоголь до появи симптомів «білої гарячки», а з іншого боку, не була б залежність від спиртного настільки сильною, не потрібні були б способи лікування алкоголізму , як і лікарі-наркологи – адже залежало б пристрасть до алкоголю лише від бажання людини.

В реальному житті все йде більш сумно — у людини, яка має давній досвід пиття алкоголю, сила волі практично відсутня, і хронічний алкоголік не в силах відповідати за свої діяння, ним керує лише бажання і патологічний потяг.

способи лікування алкоголізму.

Всі думки і діяння алкоголіка підпорядковані виникла в його мозку аномальної тязі до алкогольних напоїв, що констатується як фізична та психологічна залежність. А оскільки і мозок, і в загальному організм питущого позбавлений можливості нормального функціонування без вживання спиртного, алкоголіку залишається лише йти на приводу своєї пристрасті. Саме тому вчені всього світу зайняті пошуками ефективних сучасних способів лікування від цієї згубної звички, яка по суті є важкою хворобою.

Про ці нові розробки в лікуванні алкоголізму і піде мова в статті. Для отримання більш детальної інформації про статистику і способи лікування алкоголізму, пройдіть за посиланням на сайт наркологічного центру Cristal, інформація надана на сайті зацікавить багатьох. Однак, перш ніж приступати безпосередньо до будь-якого методу позбавлення від пристрасті до алкоголю, потрібно схилити пацієнта до добровільної згоди на початок терапії, що вельми непросто. Тут можуть допомогти бесіди з досвідченим психологом, іншими лікарями, які зуміють донести до свідомості залежного те, як згубно впливає алкоголь на його здоров’я. Але пацієнт повинен сам налаштуватися на лікування і припинити вживання алкогольних напоїв ще за півтора тижні.

термінове виведення із запою.

Будь-яке лікування від алкоголізму не може бути досить ефективним без виведення пацієнта із запою. Займається виведенням із запою тільки лікар-нарколог і ніхто інший. Некомпетентний «доброзичливець» може завдати лише шкоди, допомогти не зможе ніхто, який не має певної кваліфікації. Процедуру можуть провести як вдома пацієнта, так і в умовах стаціонару. У першому випадку приїжджає за викликом лікар і професійно працює з пацієнтом. Більш кращим буде другий варіант, тобто в стаціонарі, під ретельним цілодобовим наглядом лікаря-нарколога і медперсоналу. До того ж в умовах стаціонару є можливість використання всіх доступних терапевтичних засобів і методів діагностики — способи лікування алкоголізму .

Так само треба розуміти і те, що найбільш ефективним лікування буде в першій або другій стадії хвороби, оскільки процес поки що звернемо. Лікування третього ступеня алкоголізму вважається більш тривалою і складною, з більш тривалим періодом реабілітації. Тому ранній початок терапії найбільш прийнятно і бажано приступати до лікування алкоголізму, як можна раніше. За допомогою останніх досліджень вчених, була встановлена ступінь впливу спиртних напоїв на головний мозок, а також дія їх на когнітивно-поведінкову реакцію пацієнтів, що дало можливість виробити більш сучасні способи терапії алкоголізму, знижують пристрасть до спиртних напоїв. Однак успіх терапії залежить від головного і істотного-бажання самого пацієнта позбутися залежності.

ксенотерапия, голкотерапія.

Використання в цілях терапії алкоголізму газу ксенону, виявилося вельми ефективним, до того ж абсолютно не завдає шкоди пацієнтові. Газ раніше використовувався в цілях наркозу і його властивості, позбавляють від болю, знімають запалення і заспокійливі підкріплені відсутністю побічної дії, протипоказань і унікальним впливом на нервові рецептори. Такий симбіоз властивостей дозволяє позбавити пацієнта від абстинентного синдрому та симптомів депресії, і попутно знижує пристрасть до спиртного. Використання ксенону покращує і здоров’я головного мозку, погіршене частими пиятиками, шляхом відновлення його діяльності.

Альтернативним, проте не менш ефективним способом терапії алкоголізму вважається метод голковколювання, до речі метод офіційно визнаний ВООЗ. Спосіб грунтується на впливі голками на біоактивні точки, що відповідають за роботу органів. Голковколювання сприяє запуску процесу самозцілення і нормалізації енергетичного балансу. Однак, чим досвідченіше голкорефлексотерапевт, тим успішніше лікування — способи лікування алкоголізму .

лазеротерапія, терапія ІКТ.

Лазер впливає на рефлекторно-фізичному рівнях, спрямований безпосередньо на біоактивні точки, відповідальні за регуляцію внутрішніх процесів організму пацієнта. За допомогою впливу лазером зменшується пристрасть до спиртного, а значить є тенденція до лікування. Нейрофізіологічний вплив на мозок головного здійснюється за допомогою інтракраніальної транслокації, або ІКТ.

Клітини мозку, відповідальні за пристрасть до алкоголю, присипляються, інакше дезактивуються. Ефект даного впливу досить довгий — до п’яти років, проте процедура має на увазі повну відмову від спиртного, з причини можливого летального результату через зупинки серця і дихання.

ТЕС-лікування.

Транскраніальної електростимуляцією, скорочено ТЕС-терапією названа активізація тих ділянок мозку, які продукують нейромедіатори, покликані контролювати процеси систем і органів пацієнта в усьому тілі. Цей метод терапії наркологи часто поєднують з іншими способами лікування алкоголізму, проте можливо і самостійне застосування. Дослідження показали абсолютну безпеку цього методу, до того ж має тривалий період впливу. Як відомо залежні від алкоголю відчувають дефіцит гормонів серотоніну і ендорфінів, звідси і поява симптомів депресії, тривоги, погана переносимість стресів, безсоння.

За допомогою ТЕС-терапії відбувається заповнення дефіциту зазначених гормонів. Поряд зі зниженням пристрасті до спиртного цей метод сприяє спокою, яке необхідно під час терапії. Лікування від алкоголізму можливо шляхом поєднання офіційним методів із засобами народної медицини, проте не стане зайвим бесіда з лікарем — способи лікування алкоголізму .

Методи лікування алкоголізму.

З 1956 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я алкоголізм офіційно визнаний хворобою, а не шкідливою звичкою. Хвороба непомітно переходить у важку стадію. Наркологи не розрізняють жінок і чоловіків за методами лікування. Індивідуальні особливості організму жінок викликають більш швидку залежність від етилового спирту.

Існує думка, що кращу ефективність психологічної терапії жінок визначає велика вразливість. Крім того, материнський інстинкт і діти є найсильнішою мотивацією.

Правила підготовки до лікування алкоголізму.

Перш, ніж вдаватися до якого-небудь методу терапії, необхідно порадитися з лікарем і обговорити проблему в сім’ї. Поради нарколога допоможуть у виборі оптимального способу, збережуть фінансове становище.

Практика показала, що примусове лікування від алкоголізму не приносить очікуваної користі. Для результату необхідно бажання пацієнта навіть, якщо воно ще не цілком усвідомлено Виведення з запою крапельницями не вважається лікуванням. Це процедура, що допомагає зняти інтоксикацію, вивести продукти напіврозпаду спирту з організму і добитися адекватного стану алкоголіка Приховувати проблему від сусідів та співробітників складно. Анонімний варіант або виклик нарколога додому частково допомагають уникнути розголосу терпіння потрібно не тільки від хворого, але і від рідних. Ніякими умовляннями і ультиматумами змусити лікуватися не вдасться. Про те, як грамотно переконати і привести до думки про можливість терапії, розповість досвідчений фахівець. У наркодиспансерах для цього є соціальні працівники Чим раніше почати лікування, тим більше шансів на тривалий результат. Не можна чекати виникнення стану агресії, алкогольного психозу. У таких випадках слід викликати поліцію і Швидку допомогу». Хворого госпіталізують в стаціонар і примусово лікують порушення психіки В переконанні допомагає проходження тестування, опублікованого на наркологічних сайтах або пропонованого при відвідуванні лікаря. Воно дає об’єктивну оцінку стадії алкоголізму, стимулює до повернення тверезого життя До початку терапії пацієнт не повинен вживати спиртне як мінімум 10 днів. Цей термін необхідний для впевненості в повному виведенні метаболітів етилового спирту. При використанні в лікуванні деяких препаратів («Налтрексон», «Дисульфірам») можливо важке отруєння із зупинкою дихання і серця. За цей час людина здатна прийняти усвідомлене рішення про необхідність лікування, відвідати групу «Анонімних алкоголіків», вислухати думку побратимів по нещастю.

Цілодобово Анонімно Безкоштовно.

Сучасні способи.

Заздалегідь передбачити ефективність методу для певної людини неможливо. Кожен спосіб підбирається індивідуально. Деяким доводиться послідовно пройти через всі види терапії, іншим допомагають медикаменти або психологічний вплив, а також їх поєднання. Метод кодування використовує страх пацієнта померти, як найбільш сильний інстинкт. При вживанні алкоголю стан настільки погіршується, що самозбереження вимагає відмови від небезпечного напою. Результат залежить від ступеня впевненості в негативній реакції.

Медикаментозне кодування.

методи лікування алкогольної залежності

Медикаментозний спосіб полягає в застосуванні лікарських препаратів на основі дисульфіраму («Еспераль», «Тетлонг 250»). Речовина має особливість викликати реакцію непереносимості при контакті з етиловим спиртом. Воно блокує переробку в печінці на метаболіти і різко посилює інтоксикацію. З’являється блювота, тахікардія, знижується артеріальний тиск.

Уколами «Апоморфіну» під шкіру викликається почуття відрази до алкоголю. Блювота може початися навіть від запаху спиртного. На курс потрібно близько 30 ін’єкцій.

Інший варіант — введення нікотинової кислоти. Препарат не дає реакцію на алкоголь, але викликає розширення периферичного капілярного русла, почервоніння, відчуття сильного жару, запаморочення і нудоту.

Для повноти ефекту проводиться алкогольна «провокація». Вона включає навіювання, що аналогічний стан буде виникати після кожного вживання спиртного. На тлі введених препаратів лікар дає малу дозу алкоголю, всі відчуття людина відчуває насправді. Якщо додатково встановленням обладнання для реанімації, фразами мови оточуючих медиків імітується невідкладна допомога, то у вразливого алкоголіка закріплюється негативне ставлення і страх.

Зрив відбувається через деякий період. Для підтримки ефекту рекомендують поєднання з психологічним методом, відвідуванням анонімного спільноти, прийом препаратів, що знижують потребу в алкоголі:

Різновид медичного впливу-вшивання препарату під шкіру за письмовою згодою пацієнта. Термін дії імплантованого препарату — до 5 років. Спосіб комбінують з психологічним навіюванням.

Психологічне кодування.

Психологічним прийомом лікування володіють наркологи і психіатри. Гіпнотична техніка добре діє на вселених пацієнтів. При гіпнозі воля пацієнта повністю підпорядкована лікарю. Людину змушують відчути огиду до міцним напоям. Курс включає до 15 сеансів, доктора рекомендують їх проведення з триденним інтервалом.

Різновид впливу на психіку — метод Довженка. Автор не використовує гіпнотичний транс. У співбесіді попередньо визначається ступінь бажання позбутися залежності і сугестивності. Шляхом групових занять та роз’яснень пацієнти детально інформуються про суть методики. Наступний етап — індивідуальна стресова терапія. Протягом сеансу (2-3 години) лікар використовує усні коди, для переконання в смертельній небезпеці спиртного. Людина отримує «наказ» у разі бажання випити звернутися до нарколога.

Використання апаратури.

Найбільш популярний метод — транскраніальна електростимуляція. Полягає процедура в дії слабкими електричними імпульсами на ядерні структури головного мозку, стимулюють вироблення «гормонів щастя» — ендорфінів. Шляхом придушення стану депресії, абстинентного синдрому у хворого зникає потяг до спиртних напоїв. Спосіб більш ефективний в поєднанні з медикаментозним, оскільки в кілька разів підсилює вплив ліків.

Народні методи лікування.

Використання в домашніх умовах народних рекомендацій багатьом видається більш доступним і дешевим способом. Думка лікарів вказує на помилковість цього твердження. Рослинні засоби допомагають вивести продукти розпаду етилового спирту при запої, полегшити абстиненцію, але не є лікувальними препаратами, не позбавляють від залежності. Важливо розуміти, що застосування народних засобів тільки доповнює офіційні методики.

До переліку протиалкогольних засобів в народній медицині відносять солодощі (мед), відвари і лікувальні чаї з рослин. Цілителями пропонуються:

полин чемериця чебрець золототисячник овес лавровий лист Для зняття інтоксикації і в період підготовки до використання офіційно визнаних способів підходять збори, що включають: ромашку календулу шипшина ялівець корінь дягелю.

Серйозні протипоказання стосуються людей з алергічними проявами у вигляді свербежу, несиметричних набряків на обличчі, нападів кашлю, нежиті, висипу на тілі.

Обмеження та статистика ефективності.

Вибір способу терапії алкоголізму залежить від особливостей конкретного хворого. Кожне ліки має свою інструкцію з обмеженнями, призначається тільки після обстеження.

Для психологічного кодування не підходять випадки, коли у пацієнтів є:

розлад психіки перенесена травма черепа цукровий діабет вагітність важка стадія декомпенсації нирок, печінки, серця стареча деменція.

При методиці імплантації препаратів додатково виключаються:

туберкульоз бронхіальна астма і прояви алергії злоякісні новоутворення виразкова хвороба.

Спостереження за застосуванням допустимих методик на дому показало, що ефект не більше 70% відчули люди з алкоголізмом I стадії, при II і III стадії результат практично був відсутній.

Аналіз використання різних способів показує показники результативності:

медикаментозне лікування — для 7% звернулися пацієнтів, у тому числі під дією вшитих імплантів — у 15% метод Довженка з кодуванням — 70-80% транскраніальна електростимуляція викликає ремісії тривалістю від 1 року до 10 років.

Висновок.

Наркологи стверджують, що результат лікування в значній мірі залежить від бажання пацієнта кинути пити. Щоб воно виникло, потрібно знайти сильну мотивацію. Після зриву рекомендується відновити терапію, пробувати інші способи. Не можна допустити деградації особистості людини.

Методи лікування алкогольної залежності.

«d=»M24.76888,20.30068a4.94881,4.94881,0,0,1,2.35656-4.15206,5.06566,5.06566,0,0,0-3.99116-2.15768 c-1.67924-.17626-3.30719,1.00483-4.1629,1.00483-.87227,0-2.18977 -.98733-3.6085 -.95814a5.31529,5.31529,0,0,0-4.47292,2.72787 c-1.934,3.34842-.49141,8.26947,1.3612,10.97608.9269,1.32535,2.01018,2.8058,3.42763,2.7533,1.38706-.05753,1.9051-.88448,3. 5794 -.88448,1.65876,0,2.14479.88448,3.591.8511,1.48838-.02416,2.42613-1.33124,3.32051-2.66914a10.962,10.962,0,0,0,1.51842-3.09251A4.78205,4.78205,0,0,1,24.76888,20.30068 Z» style=»fill: #fff»>

«d=»M22.03725,12.21089a4.87248,4.87248,0,0,0,1.11452-3.49062,4.95746,4.95746,0,0,0-3.20758,1.65961,4.63634,4.63634,0,0,0-1.14371,3.36139A4.09905,4.09905,0,0,0,22.03725,12.21089 Z» style=»fill: #fff»>

Як встановити додаток.

Потрібна термінова допомога? Зв’яжіться з нами — це просто!

Методи лікування алкоголізму.

Перед лікарями, які взяли на себе нелегку працю по лікуванню алкоголізму, варто відразу кілька завдань: домогтися настання ремісії (людина ніколи більше не повинен приймати спиртне), відновити втрачену працездатність, повернути пацієнта до повноцінного життя в суспільстві.

Початковий етап лікування алкоголізму.

Він передбачає купірування гострої алкогольної інтоксикації і абстинентного синдрому (синдрому відміни), досягнення нормалізації основних показників здоров’я пацієнта. На цьому етапі проводиться:

медикаментозна детоксикація (плазмозамінники, сольові розчини, протинабрякові засоби, ноотропи); психофармакологічних терапія (транквілізатори, нейролептики та ін); замісна терапія (обов’язково призначаються вітаміни В 1 , С, PP, 6 у високій дозі).

Активне протиалкогольне лікування.

Воно існує в декількох варіантах.

Условнорефлекторная терапія. Це спадщина радянської психіатрії. В сучасних центрах (наприклад, «Рішення») не використовується. В основі лежить метод «собачок Павлова». Пацієнту дають випити спиртне, після чого вводиться блювотний засіб. Метод негуманний і малоефективний, так як з часом умовний зв’язок слабшає і зникає. Психокодирование. Здійснюється лікарями-психотерапевтами високого рівня. В центрі «Рішення» цей метод не поставлено «на потік», але використовується вдумливо, індивідуально і тому дає відмінні результати. Як правило, методика доповнюється введенням речовин підвищують чутливість до алкоглю (еспераль, тетурам, дисульфірам та ін). Придушення первинного патологічного потягу до спиртним напоям за допомогою психотропних препаратів (усувають коливання настрою, емоційну напруженість, тривожність, відчуття втоми, нормалізують пам’ять і мислення). Психотерапія. Фахівці Центру домагаються того, що у пацієнта змінюється ставлення до себе і оточуючих людей. Тут використовується аутогенне тренування (самонавіювання), гіпноз, групова психотерапія та інші методи.

Активне протиалкогольне лікування пацієнти клініки «рішення» проходять на базі заміського центру, в умовах виключають «зрив». Крім перерахованих вище використовуються і інші допоміжні методи (фізкультура, трудова реабілітація і т. д.).

Підтримуюча терапія.

методи лікування алкогольної залежності

Протягом перших місяців фахівці центру допомагають людині адаптуватися до позалікарняних умов. Надалі здійснюється динамічне спостереження за пацієнтами, консультування, психологічна підтримка.

Пам’ятайте, алкоголізм — це не те захворювання, яке зникає. Лікарі вимагають тривалої ремісії, проте навіть якщо через багато років людина вирішить спробувати всі симптоми повернуться. Тому співробітники центру «Рішення» налаштовують своїх пацієнтів на довічне утримання від алкоголю, стимулюють появу нових інтересів і захоплень, допомагають налагодити трудову діяльність і сімейне життя.

Ефективні методи лікування алкоголізму.

Кількість сімей, в яких є хоча б один алкоголік, неухильно зростає. Найчастіше від алкоголізму страждають чоловіки, але з кожним роком збільшується число питущих жінок і підлітків. Небезпека запоїв очевидна всім, але тільки не алкоголіку, який знаходиться в своєму власному світі і не бачить того, що відбувається навколо. Жодна питуща людина не визнає себе залежною. Родичам алкоголіка доводиться виконати велику роботу, щоб змусити нещасного почати лікування. У деяких випадках лікувати людину доводиться примусово, але, як кажуть фахівці, без особистого волевиявлення хворого досягти істотного просування у лікуванні не вдасться.

Сучасні методи лікування алкоголізму дають непогані результати і дозволяють позбутися від залежності без небезпечних маніпуляцій і у відносно короткий термін. Що ж пропонує нам сучасна медицина, і на який результат можна розраховувати?

Класичні методи лікування.

Перемогти пияцтво не так-то просто, особливо якщо людина не висловлює особливого прагнення. Саме тому перед початком лікування необхідно провести серйозну психологічну підготовку пацієнта. Звичайно потрібна допомога кваліфікованого психолога, який проводить попередню роботу і готує пацієнта до подальших маніпуляціям.

Ефективність лікування від алкоголізму визначається ступенем хвороби і бажанням пацієнта одужати. Лікування можна починати тільки після 10-денної тверезої паузи.

Всі розуміють, як важливо швидко почати лікування алкоголізму методи сучасної медицини дозволяють домогтися гарних результатів, проте використовувати класичне лікування не завжди можливо. Існують протипоказання до проведення консервативної терапії при алкоголізмі:

епілепсія і судомні стани; захворювання серцево-судинної системи в гострій формі; гіпертонічні кризи; психічні захворювання; літній вік; наявність електрокардіостимулятора.

У деяких випадках протипоказання є умовними, і лікування може бути здійснено за погодженням з лікарем.

Основні способи лікування алкоголізму включають:

кодування – вважається надійним методом лікування алкогольної залежності. Засноване на принципах емоційно-стресової психотерапії. Лікар переконує хворого, що навіть мінімальне вживання спиртного принесе йому муки. Інформація подається в емоційно-стресової формі, в результаті чого формується жорстка заборона на алкоголь; підшивання – ефективний засіб для ліквідації алкогольної залежності. Має на увазі внутрішньовенне введення певних препаратів, які при взаємодії з етанолом дають сильну реакцію. Метою методики є викликати стійку огиду пацієнта до алкоголю. Люди, які вживають велику кількість алкоголю, перебуваючи під впливом даних препаратів, стикаються з сильним отруєнням, порушенням серцевого ритму, напади стенокардії та іншими тяжкими станами. Страх випробувати щось подібне змушує алкоголіка свідомо відмовлятися від спиртного; психотерапія – спрямована на пошук мотивації, яка допоможе алкоголіку самостійно впоратися із залежністю. Хороші результати дає колективна психотерапія, сімейні сеанси, а також інші методи лікування алкоголізму на основі психотерапії; апаратне вплив – ефективне лікування алкоголізму, стало одним з кращих рішень сучасної медицини. Під впливом медичної апаратури відновлюється робота головного мозку, а активність мозкових центрів, які відповідають за тягу до спиртного, блокується. В результаті вдається придушити бажання випити, і нормалізується психоемоційний стан пацієнта. Однак використовувати даний метод не можна при мозкових пухлинах, травмах, інфекційних захворюваннях ЦНС; лікування лазером – тих, кого цікавлять нові методи лікування алкоголізму, порадує лазерне відновлення. У лікувальних цілях використовується червоний лазер, який відрізняється хорошою проникаючою здатністю і при цьому не пошкоджує тканини. У ході процедури вдається відновити кровообіг, поліпшити загальне самопочуття, підвищити ефективність медикаментозного лікування.

Наркологи постійно відкривають щось нове в лікуванні алкоголізму, що дозволяє розширювати терапевтичні програми і підвищує шанси на одужання.

Нетрадиційний підхід в лікуванні алкогольної залежності.

Нетрадиційна медицина пропонує свої способи впливу на алкоголіка. Так, добре зарекомендував себе такий спосіб лікування, як акупунктура. Це перевірений метод китайської медицини, який допомагає блокувати тягу до алкоголю, прискорити процес відновлення організму і нормалізувати роботу нервової системи. Відзначено, що після голковколювання вдається нормалізувати психоемоційний стан, поліпшити роботу головного мозку, нормалізувати кровопостачання тканин. У голкорефлексотерапії є безліч плюсів, наприклад, відсутність побічних дій, мінімальні протипоказання, стійкий лікувальний ефект. Однак домогтися швидкого результату, використовуючи акупунктуру, не вийде. Необхідно провести кілька повноцінних курсів, а ще краще – поєднати голковколювання з класичними методами лікування.

Сучасні методи лікування алкогольної залежності мають на увазі використання гіпнотичних станів для досягнення максимального ефекту. Скептики вважають даний метод неефективним, проте якщо лікарю вдасться достукатися до підсвідомості хворого, то результати перевершать всі очікування. Якщо сам пацієнт не дуже вірить в ефективність гіпнозу, то використовувати даний метод лікування не рекомендується. Як і перед ортодоксальною терапією, перед початком лікування слід утриматися від прийому спиртного хоча б 7-10 днів.

Офіційна медицина не виключає використання нетрадиційних методів, але рекомендує їх поєднувати з класичною терапією при алкоголізмі.

Найбільш ефективні методи лікування алкоголізму в контексті нетрадиційної медицини – фіточаї і трав’яні збори. Знизити тягу до алкоголю допоможуть такі трави, як звіробій, дягель, золототисячник, полин. Їх не можна розглядати в якості автономного ліки для лікування алкоголізму, але вони можуть посилити ефективність медикаментозної терапії.

Алкоголізм-методи лікування алкогольної залежності, рецепти і препарати, поради нарколога.

Алкоголізм-хронічний стан залежності від спиртних напоїв. Деякими фахівцями воно визначається як первинна залежність, іншими – як синдром, третіми – як хвороба.

Визначення алкоголізм було дано цьому стану шведським діячем М. Гуссом в 1849 році. Саме тоді вперше заговорили про хронічну форму алкогольної залежності. Тепер розвиток дійшов до того, що всі знають алкоголізм як захворювання.

Вважається, що прихильність до алкоголю – це різновид токсикоманії. Вона виражається в пристрасті до етилового спирту і його субпродуктів (спиртних напоїв). Алкоголіком називати можна не всіх людей, що вживають алкоголь.

Під цю категорію потрапляють лише ті індивіди, які не контролюють вживання, і при цьому психологічно і фізично залежні. Не слід плутати алкоголізм з пияцтвом.

Відмінності алкоголізму і пияцтва.

У 19-20-их століттях фахівці не робили відмінності між п’яницями і алкоголіками; алкоголіки, у яких хронічний алкоголізм плуталися зі звичайними людьми, зрідка випивали у свята.

Вони однаково називали і тих, і інших алкоголі-залежними. До самої залежності застосовувався термін дипсоманія. На даний момент він застарів, набув іншого значення, а його місце офіційно зайняла «алкогольна залежність».

Між п’яницями і алкоголіками є кардинальні відмінності, незважаючи на змішання, що відбувалося сто років тому. Алкоголік прив’язаний до спиртного фізично і психічно. Він показує ознаки звикання, певні і класифіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Детальніше про них розказано нижче.

П’яниця ж ні в якій мірі не залежимо від алкогольних напоїв, бачить в алкоголі тільки засіб розваги. Він може в будь-який момент відмовитися від їх вживання і не робить шкодять собі вчинків заради покупки алкоголю. Так, він не стане здавати в ломбард цінні речі, безпричинно йти в запій, віддалятися від оточуючих.

П’яниці – це люди, які вживають спиртне без контролю, але не звикають до нього. Безконтрольне вживання часто може бути тимчасовим, викликається побутовими проблемами. П’яниці «запивають горе», але після того, як впораються з ним, легко перестають пити.

Інша справа – справжні алкоголіки. Вони не можуть зупинитися, навіть якщо в сім’ї, кар’єрі, суспільному житті все добре і виходить, що єдина їхня проблема-це алкоголізм.

При відсутності перешкод вони продовжують пити нібито від нудьги, а на ділі тому, що без вживання відчувають справжню ломку, недалеку від наркотичної.

В результаті тривалого вживання спирту мозок таких людей структурно змінюється, і шкідлива звичка укоріняється глибше, ніж позитивні мотивації людини. Такий індивід не здатний самостійно припинити вживання, і це вже алкоголізм.

Відмінності алкоголізму і періодичного прийому спиртного.

Диференціювати потрібно і алкоголізм з простим періодичним вживанням. Для визначення, залежна людина або просто вживає (не перевищуючи заходи), можна виходячи з діагностичних факторів ВООЗ і грунтуючись на власній логіці.

Згідно ВООЗ, людина не вважається алкоголіком, якщо він:

не проявляє підвищення толерантності до алкоголю (доза, яка доводить до повного сп’яніння, поступово збільшується); здатний контролювати прийом спиртних напоїв; не звикає на психологічному рівні; не п’є собі у збиток.

Ключовий момент – почуття міри. П’яниці його не знають і вживають стільки, що втрачають свідомість або починають п’яний дебош. Люди ж, які п’ють помірно і рідко, ніколи не доводять себе до несвідомого стану.

Тобто періодичне споживання з відсутністю сильного сп’яніння – не привід вважати людину п’яницею чи алкоголіком. Це підтверджують і професіонали.

Хронічний алкоголізм.

Хронічна алкогольна залежність – крайня стадія етилової токсикоманії. Згідно медичної класифікації МКБ, це не просто звичка, а хвороба. Вона вимагає лікування і тривалої реабілітації, і ставитися до хронічної стадії потрібно з усією серйозністю.

Ключові фактори, що свідчать про наявність хронічної залежності:

пацієнт не проявляє реакції на малі дози алкоголю, повільно і погано п’яніє; індивід діє на догоду своїй звичці, доводячи себе до стану проблем з фінансами і здоров’ям; залежність приймає вкрай деструктивний характер; алкоголік періодично йде в запої; при спробі відібрати алкоголь людина проявляє агресію і може нашкодити оточуючим; відбуваються незворотні зміни в мозку; сформована міцна психологічна залежність; без етилового спирту практично не виробляються допамін і серотонін, пацієнт перебуває у стані безпричинної депресії.

Точно діагностувати хронічний алкоголізм може тільки лікар-нарколог. Вище наведено не повний перелік діагностичних факторів. Намагатися самостійно відрізнити первинні стадії залежності від кінцевих слід тільки в домашніх цілях.

Наприклад, щоб зрозуміти, як вести себе з алкоголіком, говорити йому у відкриту про необхідність лікування. А ось приймати рішення про способи лікування повинен вже професіонал. Він може і винести вердикт про деструктивну поведінку, сказавши, що це не алкоголізм.

Жіночий алкоголізм.

У колах медичних працівників і співробітників психологічної сфери існує такий термін, як жіночий алкоголізм. Це різновид залежності від алкоголю, притаманна тільки жінкам.

Цей термін виділяється з основного, оскільки у простого алкоголізму і жіночої форми є кардинальні відмінності. Такий алкоголізм викликає хвороби іншого типу (у тому числі розлад жіночих статевих органів), по-іншому впливає на мозок.

Жіночий алкоголізм – це хронічне захворювання, що характеризується певними гендерними факторами. Відмітні ознаки жіночого алкоголізму — це висока швидкість звикання, побутовий характер (50% жінок-алкоголіків почали пити з-за чоловіків із залежністю). Такі токсикомани воліють дорожчі алкогольні напої (вино, текіла, мартіні), частіше вживають, оскільки третина з них виконує функцію домогосподарок і частіше знаходиться вдома. Цю форму алкоголізму так само складно лікувати, як запойную і хронічну залежність, оскільки алкоголізм викликає хвороби психологічного характеру.

Запійний алкоголізм.

Одна з найрідкісніших різновидів хвороби – це запійний алкоголізм, який характеризується вираженою періодичністю. Його згадують найрідше, оскільки цей вислів народний, а не медичний. При його допомозі обивателі характеризують залежність, яка виражається тільки у вигляді періодичних запоїв.

Більшість таких «проявів запійного алкоголізму» — просте пияцтво. Воно викликане не звиканням, а відсутністю сили волі у людини, бажанням розважитися або забутися. Однак частина випадків все ж доводиться на дійсний алкоголізм.

Зазвичай така поведінка – періодичне, але посилене вживання спиртного з втратою зв’язку з реальністю, — характерно для людей, які в звичайний час утримують від спиртного. Це можуть бути сімейні люди, кар’єристи. Їм складніше боротися з алкоголізмом через вантаж побутових проблем.

Запійний алкоголізм лікувати найскладніше. Його складно діагностувати і відрізнити від пияцтва без додаткових тестів. Діагностика розладів проводиться швидко і на основі клінічних і психологічних тестів.

Багато медичних центрів не приймають це за хворобу і вважають тільки побічним синдромом звичайного алкоголізму.

Перша і друга стадії алкоголізму.

У залежності розрізняють три стадії розвитку. Вони визначаються в залежності від вираженості і сили симптомів, глибини звикання, на основі клінічних аналізів на толерантність до алкоголю.

Виявлення стадії необхідно для ефективного лікування. Вперше поділ на стадії було визначено в 1950-их роках в США дослідницькими інститутами. Воно зберігається і донині.

Перша стадія починається з бажання вживати спиртні напої. Саме по собі воно не наростає, але якщо стимулювати його випитим спиртним, переходить в стан неконтрольованого споживання. При відсутності доступу до спирту індивід припиняє проявляти симптоми захворювання. Але поруч з вино — горілчаними магазинами бажання наростає.

Якщо людина піддається миттєвим бажанням, хвороба поступово переходить у другу стадію. Переломним моментом вважається підвищення толерантності до спирту.

До нього можуть бути помічені підвищена дратівливість і агресія при сп’янінні, схильність до деструктивної поведінки. Пацієнт починає виправдовувати кожен прийом спирту то особистими проблемами, то святом, то іншими причинами.

Друга стадія відрізняється наростанням фізичної залежності. Розвивається абсистентный синдром. Алкоголік вживає без будь-якої міри, нерідко йде в запій. У нього починають тремтіти руки, погіршується мова. При різкій відмові від алкоголю може початися психоз.

Третя стадія хвороби.

З третьої стадії вивести пацієнта практично неможливо. Відбуваються незворотні зміни і алкогольна деградація. Людина легко напивається, за допомогою малих доз.

Відбуваються часті запої, які він абсолютно не в змозі припинити. Вони закінчуються сильним виснаженням організму, і при відсутності допомоги ймовірний летальний результат.

Повністю відновити людину після такої стадії неможливо.

методи лікування алкогольної залежності

Трактування залежності як хвороби.

З 1950-их років згубна звичка вживати спиртне визнана залежністю. Тоді ж сформувалося сучасне поняття хронічного алкоголізму.

Алкоголізм – це не просто синдром, а серйозна недуга, тепер і офіційно.

Зарахувати термін до сфери хвороби дозволило те, що тривалий прийом спиртного дійсно схожий на хворобу: змінює структуру організму і мозку. Алкоголізм викликає хвороби, побічні ефекти, важко лікуються. Це як психологічний, так і фізіологічний недуга.

У зв’язку з трактуванням терміна як повноцінної хвороби вже понад півстоліття розробляються медикаменти і методики, які допоможуть впоратися зі звичкою.

На жаль, препаратів, який викликали б відмову без побічних ефектів, поки немає. Існують тільки інгібітори, які блокують відчуття ейфорії від вживання і зводять його нанівець, або засоби, що призводять до інтоксикації.

Для ефективної боротьби з хворобою створені реабілітаційні наркологічні центри, створюються державні програми підтримки, ведуться дослідження нейронів головного мозку. Завдяки правильному вивченню залежності і переведенню її в ранг недуг підвищився шанс лікування.

Алкоголіки, що мають хронічний алкоголізм вимагають особливого лікування. Про це говорять всі словники і медичні довідники, що характеризує термін. Тому якщо ви або ваш близький потрапили під визначення, потрібно терміново звернутися до нарколога. Алкоголізм як діагноз – це не вирок. Залежність лікується навіть в короткі терміни.

Щоб швидко допомогти в боротьбі зі звичкою, потрібно знати про алкоголізм практично всі, в тому числі і наведені вище терміни. Практичну частину боротьби здійснить нарколог, а близькі, завдяки своїм знанням, нададуть моральну підтримку.

Огляд основних ліків в лікуванні запою.

У 1952 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я алкоголізм був офіційно включений в перелік захворювань.

На сьогоднішній день достовірно відомо, що тривале та безконтрольне зловживання спиртним призводить до тяжких наслідків і ускладнень.

Анемія, гепатит, панкреатит, енцефалопатія, гастрит, нефропатія, цироз печінки, онкологічні хвороби – це далеко не повний перелік супутніх алкогольного запою захворювань.

Лікування алкоголізму повинно бути комплексним, адекватним і грамотним, а також проходити під обов’язковим контролем лікаря-нарколога, при чому складовою частиною лікувальної терапії повинна бути медикаментозна методика.

Класифікація лікарських препаратів від алкогольного запою.

Викликають у хворого огиду до спиртного: Торпедо, Еспераль, Тетурам. Знижують непереборну тягу до алкоголю: Пропротен-100, Метадоксил, Акампросат. Для зняття абстинентного синдрому. Для лікування розладів психіки, які пов’язані з безконтрольним вживанням алкоголю. Зменшують силу фармакологічної дії етанолу.

Лікарські препарати при запої можна приймати тільки після консультації з лікарем, так як всі вони є сильнодіючими засобами з цілим рядом протипоказань, вимагають суворого дотримання необхідних доз і правил прийому.

Дія клонідину і карбамазепіну при алкогольному запої.

Лікарським засобом, який багато років успішно застосовується для виведення хворого з запійного стану, є Клонідин. Препарат знімає такі симптоми похмільного синдрому, як:

Тахікардія. Сильне потовиділення. Артеріальна гіпертензія.

Вживання Клонідину допомагає зменшити у хворого підвищену збудливість нервової системи і зняти непереборне відчуття страху. Наркологи призначають препарат по одній таблетці (0,75 міліграм) до чотирьох разів на добу перед прийняттям їжі.

Вживаючи Клонідин при виході з алкогольного запою, необхідно пам’ятати про те, що поєднувати препарат з прийомом спиртного категорично протипоказано. Починати лікування Клонідином можна тільки через шість-вісім годин після прийому останньої дози алкоголю. Найкращим періодом для початку медикаментозного лікування буде ранковий час доби, коли хворий ще не встиг похмелитися.

Має антидепресивну, протисудомну, аналгетичну дію. Допомагає очистити кров після запою. Покращує поліпшити емоційний стан.

При сильному синдромі похмілля лікарський препарат призначають разом з прийомом їжі по одній-дві таблетки (0,2-0,4 г) три рази в день. Тривалість курсу лікування Карбамазепіном встановлюється лікарем.

Препарат допустимо комбінувати з прийомом спиртного, тому лікування хворого можна починати навіть у тих випадках, коли він ще перебуває в стані алкогольного запою.

Препарат має великий список протипоказань, так Карбамазепін не рекомендовано вживати, якщо у хворого спостерігаються такі захворювання та обставини:

Проблеми з кроветворением. Вагітність і період грудного вигодовування. Захворювання кісткового мозку. Порушення у функціонуванні серцево-судинної системи. Простатит. Важкі патології печінки і нирок. Глаукома.

Перевищення дозування лікарського засобу може викликати у хворого:

Блювота. Сонливість. Головний біль. Судома. Запаморочення. Помутніння розуму.

При погіршенні загального самопочуття прийом Карбамазепіну слід припинити і в терміновому порядку показати хворого лікаря.

Лікування алкогольних запоїв бензодіазепінами та Тиапридом.

Зняття гострих симптомів абстинентного синдрому. Нормалізації сну. Усунення розладів психіки. Запобігання нападів при алкогольній епілепсії.

До групи бензодіазепінів відносяться такі препарати, як:

Однак ці препарати здатні викликати швидке звикання і залежність, тому питання доцільності їх застосування вирішується наркологом індивідуально в кожному конкретному випадку.

Бензодіазепіни не призначають пацієнтам, у яких спостерігаються такі симптоми, захворювання і обставини:

Серйозна патологія печінки і нирок. Сильна алкогольна інтоксикація, яка послабила весь організм людини. Порушення функції дихання. Епілепсія. Захворювання головного мозку. Глаукома. Літній вік. Вагітність і період лактації. Наявність в анамнезі фізичної залежності від лікарських засобів.

Справляє на хворих у стані алкогольного запою виражену детоксикаційну дію. Допомагає зменшити симптоми важкого похмільного синдрому. Запобігає виникненню ускладнень, викликаних тривалими алкогольними запоями.

Щоб не викликати у хворого залежність від ліків, наркологи призначають їх короткими курсами.

Дозволяє помітно знизити прояв абстинентного синдрому. Зменшує емоційну нестійкість, тремор і головний біль, завдяки чому хворому стає легше вийти із запою.

При алкоголізмі препарат зазвичай призначають по дві-три таблетки (200-300 міліграм) в день, тривалість курсу лікування Тіапридом може досягати двох місяців.

Протипоказаннями до вживання препарату вважаються:

Гіпертонічна криза. Ниркова і печінкова недостатність. Захворювання серцево-судинної системи. Епілепсія. Хвороба Паркінсона. Вагітність і період лактації. Онкологічні хвороби. Літній вік.

Під час або після прийому препарату у хворого можуть проявитися такі побічні ефекти, як:

Безсоння. Головний біль. Млявість. Надмірна збудливість. Підвищення артеріального тиску. Апатія.

Передозування ліками вкрай небезпечна і може закінчитися навіть впаде в стан коми. Якщо побічні ефекти виражені занадто інтенсивно, то хворому необхідно проінформувати про це нарколога, який зменшить дозування Тиаприда або замінить його іншим препаратом.

Пропротен 100, Тіамін і Колме в лікуванні алкогольного запою.

Основна властивість Тіаміну – запобігання розвитку у хворих алкогольного психозу. Тіамін зазвичай призначають по одній таблетці (10 міліграм) до п’яти разів на добу після прийому їжі. Остаточну дозування нарколог підбирає після оцінки загального стану здоров’я хворого.

Людям, які схильні до алергічних реакцій, з тіаміном необхідно бути гранично обережними, так як ліки здатні викликати сильну алергію, аж до анафілактичного шоку.

Дія препарату Пропротен 100 добре вивчено на всіх рівнях нейрональних структур, препарат використовується з метою зняття похмільного синдрому, а при хронічній стадії алкоголізму – для запобігання рецидивів. Пропротен 100 показаний в якості складеного елемента комплексної медикаментозної терапії абстиненції, ліки помітно полегшує:

Різні психопатологічні порушення (занепокоєння, безсоння, психічне напруження, зниження настрою, дратівливість, тривога, посилене потяг до алкоголю). Соматовегетативні порушення (слабкість, головний біль, пітливість, порушення травлення, тахікардія).

Ліки випускають у вигляді таблеток для розсмоктування або крапель, призначених для прийому внутрішньо. Ці ефективні таблетки, також, як і краплі, не варто застосовувати хворим у період вагітності та годування дитини груддю.

Протипоказання до використання Колме наступні:

Важкі серцеві хвороби. Підвищена індивідуальна чутливість до лікарських компонентів. Хвороби печінки. Вагітність і період лактації. Хвороби дихальних шляхів і нирок.

Якщо хворий буде вживати Колме спільно з алкогольними напоями, то можуть виникнути:

Слабкість. Гіперемія шкірних покривів. Нудота. «Пульсація» в голові і шиї. Утруднення дихання. Потовиділення. Тахікардія. Нечіткість зору. Блювота, пригнічення дихання і зниження артеріального тиску в найбільш тяжких випадках.

Лікування краплями слід починати не раніше дванадцяти годин після останнього вживання алкогольних напоїв і після ретельного обстеження хворого. При тривалому використанні Колмі необхідно близько двох разів на рік контролювати функцію щитовидної залози.

Як вилікувати алкогольну залежність в домашніх умовах медикаментозно, народними засобами і кодуванням.

Будь-який тип алкоголізму – це залежність, яка має руйнівний вплив на фізичне здоров’я людини, духовне. Спочатку відбувається отруєння мозку, далі слід повна залежність, яка руйнує сім’ї і долі людей.

У суспільстві алкоголіків намагаються уникати, а люди, які страждають від хвороби, намагаються вилікувати її самостійно, вдома.

Лікування алкоголізму в домашніх умовах є цілком ефективним методом боротьби, і багато хворі виходять з ями запою і похмілля.

Як лікувати алкоголізм в домашніх умовах.

Ефективним лікування алкоголізму будинку буде, якщо сам пацієнт бажає досягти результату. Вилікувати залежність без згоди алкоголіка будь-яким способом неможливо.

Необхідний мотивуючий фактор, а далі в хід йдуть такі методи позбавлення від алкоголю, як настоянки, відвари, чаї, інші напої.

Курс позбавлення від залежності триває різний час і підбирається в індивідуальному порядку, але деяким пацієнтам вистачить місяця.

Для початку необхідно позбутися від компанії приятелів, які провокують людину на алкоголь. Можливо, знадобиться навіть виїзд з міста, зміна обстановки.

Бажано познайомити людину з колишнім алкоголіком, який вже вдало пройшов такий метод лікування і може спокійно обійтися без вживання спиртного.

Якщо ж пацієнт налаштований лікуватися, підготовлені всі засоби для боротьби з алкоголізмом, слід придумати заняття, яке буде відволікати хворого, працетерапію.

Висновок із запою на дому.

Коли людина йде в запій, він споживає більше літра будь-якого алкоголю мінімум кілька днів. В такі моменти організм починає страждати від інтоксикації.

Метод боротьби з запоєм цілком простий – необхідно провести детоксикацію, тобто вивести всі токсини і шкідливі речовини з організму.

Щоб позбавити хворого від почуття тривоги, відчуття божевілля і моторошного похмілля, можна застосувати щось з народних засобів.

Перша допомога при запої полягає в рясному питті чаю, мінеральної води, соків. Необхідно запропонувати харчування, яке приведе в норму ШКТ: кисломолочні продукти, нежирні бульйони. Пити бажано не тільки воду, але і вітаміни. Можна зробити укол вітамінами В1, В2, В6. Допоможуть від алкоголізму такі народні засоби: чай з травами, настоянка на пустирник, валеріана.

Медикаментозне лікування алкоголізму.

Самим легким і швидким способом є медикаментозне лікування алкоголізму. На ефективність не впливає психологічний настрій залежного, такий вплив відмінно доповнює інші засоби лікування. Всі лікарські препарати сьогодні діляться на три види:

позбавляють від похмілля; позбавляють від тяги до алкогольних напоїв; викликають огиду до будь-якого алкоголю.

Кодування від алкоголізму на дому.

методи лікування алкогольної залежності

Багато людей, які страждають від алкоголізму, бояться осуду з боку сторонніх і навіть близьких. Часто за допомогою після детокса люди звертаються в групи типу анонімних алкоголіків.

Не кожен може піти в поліклініку, в цьому випадку викликають фахівців, щоб закодуватися будинку. Коли приходить нарколог додому, він обов’язково розмовляє з хворим і з’ясовує точну причину пристрасті до алкоголю.

Перед лікуванням (кодуванням) лікар просить здати кілька аналізів, щоб зрозуміти загальну картину здоров’я.

Кодування від алкоголізму може проходити двома способами: медикаментозним і психологічним. Наркологічна допомога на дому медикаментами – найпопулярніший метод, адже для нього не потрібно спеціального устаткування. Психологічний метод для лікування від алкоголізму є і більш тривалим за термінами, і більш ефективним. Він підходить для людей зі стійкою психікою.

Чим лікувати алкоголізм.

Лікування алкоголізму будинку відбувається в кілька етапів. Спочатку організм хворого необхідно привести в норму, очистити його від токсинів. Для цього використовують медикаментозні препарати, ін’єкції і вітаміни.

Далі можна ефективно застосовувати допомогу наркологів, кодування (психологічне або медикаментозне) і народні засоби. Вибір, як лікувати алкоголізм в домашніх умовах, залежить тільки від бажання і стану пацієнта.

Крапельниця при алкогольній інтоксикації на дому.

Якщо похмілля переходить в запій або неймовірно болісно впливає на людину, необхідно вдатися до медикаментозних методів – крапельниць. Бажано викликати нарколога, у якого є сертифікат, своє обладнання, ліки.

До складу крапельниці для детоксикації входять: глюкоза, фізіологічний розчин або Гемодез. Обов’язково повинні бути вітаміни. Іноді лікар пропонує подвійну крапельницю, але важливо знати точний стан нирок.

Якщо вони не зможуть вивести певну кількість рідини, подвійну крапельницю заборонено робити.

Таблетка.

Щоб вийти з запою або позбутися від похмілля, медицина запропонувала варіанти таблеток, які можуть допомогти. З метою не нашкодити організму рекомендується застосування тільки тих лікарських препаратів, які прописав лікар.

При алкогольному отруєнні не всі таблетки можуть впоратися з виведенням токсинів. Ефективними будуть: тіамін, клонідин, бензодіазепіни, тіаприд і т. д.

Не варто самостійно підбирати і приймати препарати без уточнення рецепта і точних призначень лікаря.

Лікування алкоголізму народними засобами в домашніх умовах.

Лікування алкоголізму в домашніх умовах може бути засноване на народних засобах.

Коли організм хворого вже привели в норму, вивели з запою, рекомендується приступати до засобів народної медицини.

Найпопулярнішими методами при боротьбі з алкогольним отруєнням рецепти з медом, яблуками, лавровими листами, різноманітними настоянками. Варіанти і показання дуже сильно розрізняються:

Мед: у першу ж добу пацієнту дається 6 чайних ложок меду хорошої якості, ще через 20 хвилин, необхідно повторити прийом, і ще через 20 хвилин знову 6 ложок. Через 2 години потрібно повторити всю схему. Таке лікування триває два дні. На інший день після першого прийому меду хворому даємо легкий сніданок, завершується він 4 ложками меду. Лікування засноване на переконанні, що при алкоголізмі у людини виникає недолік калію, через що хочеться пити алкоголь. Мед цей недолік прибирає. Лавровий лист: у склянку залити 250 грам горілки покласти лавровий корінь і два листки. Процідити суміш чи ні – вибирати вам. Після все настоюється два тижні. Кажуть, що така настоянка відбиває бажання приймати алкоголь, викликає до нього страшну огиду. Це давній народний метод, який допомагає боротися із залежністю до алкогольних напоїв. Цікавим способом лікування від алкоголізму в домашніх умовах можна вважати яблука. Кажуть, що потрібно в кожне яблуко засунути по 6-7 цвяхів, і залишити їх на добу. Після цього давати хворому з’їдати по три яблука в день протягом шести тижнів.Яблука повинні бути обов’язково кислими. Навіть якщо засіб не зовсім допоможе, стан організму алкоголіка має значно покращитися.

Лікування алкоголізму травами.

До народних засобів люди намагаються вдаватися, коли вже медикаментозне лікування не допомагає. Багато хто стверджує, що конкретний збір трави, може позбавити від залежності, вилікувати алкоголізм (щавель, півонія, копитняк європейський). Найефективнішим збором трав вважаються такий рецепт:

Взяти чебрець повзучий – 4 ч. л, полин гіркий – 1 ч. л, траву золототисячника – 1 ч. л. Одну столову ложку суміші трав заливають окропом, настоюють дві години. За 30 хвилин до їди необхідно давати хворому по 1-2 ст. л. напою 3 рази на день. Курс триває 3 місяці.

Як позбутися від похмілля в домашніх умовах.

У сучасної людини немає часу на похміллі. Від нього бажано позбавлятися швидко і ефективно. Перше, що потрібно зробити – випити багато води, гарненько виспатися.

Якщо немає такої можливості, можуть допомогти контрастний душ, щільний сніданок (бажано – гарячий супчик). Якщо їжа не йде, то краще не провокувати організм на нудоту, блювоту. Відмінним варіантом для шлунково-кишкового тракту будуть кисломолочні продукти.

Можна відновити водний баланс розсолом або квасом.

Що робити при алкогольному отруєнні.

Якщо стадія отруєння не настільки критична і не проходить з ускладненнями, тоді з алкогольним отруєнням можна впоратися в домашніх умовах. Хворому, якого мучить нудота, блювота, краще запропонувати кілька склянок питної води, щоб допомогти промити шлунок.

Далі варто застосовувати результативний метод – сорбенти. Найпопулярнішим вважається активоване вугілля, є аналоги на лигнине (натуральній деревині), яких можна випити від 1-2 шт. Сорбенти вбирають в себе шкідливі речовини, токсини.

Рекомендується застосовувати Біле вугілля: це зменшить подразнення шлунка.

Відкликання.

Василь, 42 роки Довго страждав від важкої стадії алкоголізму. Пережив все: ломку похмілля, отруєння, жахливі стани. Вилікувати себе намагався народними засобами, йшов кодуватися. Всі дії давали короткочасний ефект. Деякі навіть викликали отруєння. Спробував Копринус-гриб проти алкоголізму.

Виявився ефективним, більше я не п’ю. Аліна, 32 роки Добре, що не страждала алкоголізмом, але з похміллям доводилося стикатися. Відмінним рішенням у боротьбі з ним, вважаю соду. Робити такий напій не можна часто, це може викликати проблеми з ШЛУНКОВО-кишкового тракту, але сода прибирає всі наслідки алкоголю.

Просто додайте від 3 до 10 грам соди на велику кількість води і випийте. Андрій, 44 роки зняття гострих ознак алкогольного отруєння-найголовніше завдання. Якщо нудить або настала блювота, просто пийте багато води поки не прочистіть шлунок. Сам для себе зрозумів, що краще прийняти сорбекс як перед святом, так і після.

Він вбере в себе всі токсини і шкідливі речовини, а вранці буде не так погано.

Алкоголізм — поради фахівця — Звільнення.

Справжні лікарі, на відміну від шарлатанів, хвороби лікують, хороші лікарі і лікують добре.

Чого не скажеш про шахраїв прикриваються «медичною психологічною освітою, якої взагалі не може бути» або взагалі вчилися чомусь іншому-містицизму, релігієзнавству і так далі.

Питання: чи Правда що, процес лікування алкоголізму (зниження тяги до спиртного, якісне і кількісне зменшення обсягу випитого, остаточна відмова від вживання) – це проходження тих чи інших медичних процедур і дія ліків?

порада: Алкогольна залежність — це вид наркозалежності, в якості наркотику в цьому випадку вживається етиловий спирт в різних концентраціях. В основі своїй він має не тільки біохімічну, але і психологічну, соціальну і духовну складову.

Справжнє лікування залежності від алкоголю неможливо без створення змін у всіх цих сферах. Для чого мені необхідно пособництво всіх близьких і рідних пацієнта для створення мотивації і свідомої активності.

Хоча ліки від алкогольної залежності теж відіграють важливу роль.

Питання: чи Існують медичні препарати (таблетки, уколи, імплантанти, настоянки…), які однозначно вилікують алкоголізм, у тому числі без відома самого хворого?

порада: На жаль, таких ліків немає.

Найкращі ліки: таблетки від алкогольної залежності, ін’єкції, капсули для підшивки, краплі та розчини можуть лише тимчасово допомогти… А ефективні методи позбавлення від тяги і спраги випити більше схожі на реабілітаційні заходи щодо відновлення після важкої операції. Видужуючий вчиться жити по-новому, приймаючи неминучі обмеження (відмова від спиртних напоїв) і знову пристосовується до нормального життя, її можливостям.

порада: Якщо алкогольна залежність сформувалася, то вживання спиртних напоїв у будь-якій кількості завжди буде призводити до втрати контролю. Ймовірність зриву велика… Але, в результаті ефективного лікування алкоголізму хворий отримує можливість жити радісно і плідно без спиртних напоїв, важливо його підтримувати.

Питання: Як при відмові від випивки в лікувальному процесі уникнути сірого, похмурого, болісного існування; депресії, яка настає після відмови від пляшки? Адже йому не буде кінця для будь-якого алкоголіка?

порада: почуття пригніченості, туги, безнадійності характерні для початкової стадії лікування алкоголізму.

Однак навіть в найгіршому випадку (при відсутності кваліфікованої допомоги), депресивний стан триває не більше декількох місяців.

Якраз цей період тверезості і допомагає знову відчути смак і повноту життя, саме тому на питання, як вилікувати алкоголізм без відома хворого, відповідь одна — ніяк.

Питання: Лікування алкоголіка має сенс тільки на початкових етапах алкоголізму, а якщо хворий вже не людина — «зовсім спився», йому не допоможеш,вірно?

порада: Хворому можна надати допомогу на будь-якій стадії захворювання. Найчастіше на пізніх етапах лікування від алкогольної залежності навіть результативніше. Втрати і виникаючі складнощі, як результат проби алкоголю, утримують від подальших спроб зірватися.

Питання: будь п’яниця-безвольна істота; лікування алкоголізму-це навіювання хворому, напевно йому просто «пора взятися за розум»?

порада: найчастіше, волі і розуму у алкоголіка досить, просто вони скуті хворобливою пристрастю. Алкоголік надходить так тому, що просто не може інакше. Лікування алкоголізму-це робота всіх зацікавлених по звільненню від хвороби, людина отримує шанс вибирати і жити по-іншому.

Як ми лікуємо алкоголізм.

Алкогольна залежність – завжди трагедія, і не однієї людини, а цілих сімей, якої супроводжує безліч проблем зі здоров’ям, фінансами, психікою. Ця згубна звичка – хвороба, і в кожному індивідуальному випадку вона проявляється по-своєму.

Повернутися до повноцінного життя можна, забувши про алкоголь раз і назавжди, адже саме для цього розроблено багато ефективних лікарських засобів та методик. Саме на таких методиках засноване лікування алкоголізму в Москві і Московській області, здійснюване нашим центром.

Алкогольні розлади.

При зловживанні алкоголем можуть розвинутися серйозні розлади, такі як:

Запій. Це той випадок, коли людина п’є по кілька днів, а то й тижнів поспіль. У цей період алкоголь для нього – як вода, якої необхідно втамувати спрагу, що є загрозою його життю і здоров’ю Абстинентний синдром. Однією з форм якого є «алкогольний делірій» ,відомий як «біла гарячка» — дуже небезпечне ускладнення. Алкогольні психози. Це ускладнення, що нагадують шизофренію, протікають дуже важко і мають наслідки, пов’язані з психічними розладами. Ураження внутрішніх органів. При алкоголізмі найбільше страждають печінка і серце, тому розвиваються такі важкі захворювання, як цироз, стенокардія, інфаркт. Так само поширені у алкоголіків виразка шлунка і різні ураження кишечника. Отруєння. Алкогольні отруєння, в тому числі, отруєння сурогатами, дуже небезпечні і провокують стани, при яких життєво необхідно екстрене звернення до лікаря.

Питущим людям і їх дітям властиві:

методи лікування алкогольної залежності

втрата пам’яті і зниження рівня інтелекту; шизофренія; неуважність; різні психопатології, часто призводять до злочинів.

Більш докладно про те, як впливає алкоголь на мозок ви можете дізнатися зі статті.

Самостійно впоратися з такими проявами алкоголізму без лікарської допомоги не під силу , адже ефект дасть тільки комплексне лікування недуги. Лікування алкогольної залежності буде успішним лише тоді, коли терапія буде проводитися цілеспрямовано і послідовно.

Антиалкогольна терапія проводиться в кілька кроків:

Детоксикація.

Позбавити організм від накопичених отрут і продуктів отруєння допомагають наступні заходи:

Висновок із запою. Цей захід можна проводити як вдома, так і в стаціонарі, однак друге – краще, адже пацієнт завжди буде перебувати під наглядом. У разі виникнення ускладнень медперсонал негайно надасть лікарську допомогу. Лікування «білої гарячки» (абстинентний синдром). Проводиться тільки в стаціонарі. Це ускладнення будинку лікувати небезпечно, адже при «білій гарячці» пацієнт може нашкодити і собі, і оточуючим, а його стан різко може змінитися. Очищення від продуктів етилу. На цьому етапі застосовуються спеціальні новітні французькі, німецькі та російські ліки. Відновлювальна терапія. Вона спрямована на відновлення нормальної роботи внутрішніх органів. При терапії застосовуються ліки за показаннями.

Головне завдання детоксикації полягає в тому, щоб вивести пацієнта з гострих станів, відновити його організм і знизити тягу до алкоголю, щоб продовжити лікування . Цей етап триває від трьох до шести діб.

Коли виражені ознаки сп’яніння зникають, ряд функціональних систем організму, які визначають його фізичну і психічну працездатність, залишаються зниженими. Вони відновлюються частково протягом багатьох днів або навіть місяців.

Кодування.

Проводиться кодування різними способами:

Гіпноз. Найвідоміша гіпнотична методика розроблена А. Р. Довженко, відомим радянським наркологом. Медикаментозне кодування. Введення спеціальних препаратів шляхом вшивання під шкіру пацієнта, прийому таблеток або введення ін’єкцій. Такий спосіб кодування призводить до того, що введені препарати, при взаємодії з алкоголем, приносять пацієнту важке похмілля.

Вибір способу кодування наданий наркологу, який при індивідуальній роботі з кожним пацієнтом повинен зрозуміти, що йому необхідно і підійде найкраще.

Реабілітація.

Хоч кодування і дозволяє якийсь час протриматися пацієнту без спиртного, але психологічних проблем не вирішує.

Для алкоголіка універсальним рішенням будь-якої проблеми є прийняття спиртного, тоді як здорова людина підходить до вирішення завдань відповідально.

Брати на себе відповідальність більшість алкоголіків не готові, крім того, вони не розуміють всю серйозність свого недуги, все ще сподіваючись, що зможуть випивати, не йдучи в запої.

Завдання реабілітації-це допомогти усвідомити пацієнтові , що він серйозно хворий і повинен перемогти хворобу, впевнено крокуючи до повноцінного здорового життя. Хворий повинен зрозуміти, що навіть крапля алкоголю поверне його в похмурий стан запою, що алкоголь не зможе вирішити проблем, а лише створить нові.

Програма дванадцяти кроків, яка використовується в нашому центрі, показала високу ефективність реабілітації.

Пройшовши якісну реабілітацію, пацієнт остаточно усвідомлює, в якій біді він знаходиться і прагне до того, щоб навчитися справлятися з цим станом, не вдаючись до допомоги алкоголю. Якість реабілітації алкоголіка залежить від професіоналізму наркологів, які лікують пацієнтів за спеціальними схемами.

У чому запорука успіху.

Найважливішою умовою лікування від алкогольної залежності є бажання і прагнення пацієнта позбутися від недуги. Він повинен захотіти знову стати повноцінною людиною ще до звернення в клініку. За російськими законами примусове лікування алкоголіків заборонено, але причина навіть не в цьому, а в тому, що без бажання хворого успіху в лікуванні не домогтися.

Наші фахівці гарантують одужання тільки в тому випадку, якщо:

пацієнт внутрішньо готовий вилікуватися; готовий пройти всі етапи лікування; виконає всі призначення і рекомендації лікарів.

До переваг нашого центру можна віднести:

Доступні ціни лікування. Нам важливий тільки результат, тому ви платите тільки за факт виклику лікаря. А ціна за виклик залежить тільки від вашого місця розташування. Лікування на дому або в стаціонарі. У більшості випадків домашній затишок і сім’я зроблять для хворого більше, ніж будь-який стаціонар. Однак, у важких випадках реабілітація може врятувати людині життя. Індивідуальний підхід до лікування. Вище говорилося про те, що нарколог лікує не алкоголізм, а алкоголіка, адже психологія людини унікальна і захворювання виражається по-різному. Адже на когось подіє гіпноз, а когось закодувати можна тільки за допомогою препаратів, та й на контакт з лікарем люди по-своєму йдуть. Завдання нарколога – професійно підійти до проблеми кожного. Сучасне оснащення центру, до якого відносяться 4 клініки в Москві, і два центри реабілітації в Підмосков’ї. На всіх місцях працюють досвідчені фахівці, застосовуються ефективні методики лікування алкоголізму і подальшої реабілітації. Застосування комплексного лікування, яке включає всі етапи терапії — від виведення із запою до повного відновлення організму після реабілітації. Курс лікування, проведеного, переважно, на дому-це безперервний процес, спрямований на позбавлення від залежності. Анонімність, яка гарантується, як при домашньому лікуванні, так і при стаціонарному. Адже багато хворих переживають через своє захворювання і не хочуть, щоб їх бачили в такому стані ні сусіди, ні колеги. При цьому саме анонімність є важливим принципом роботи наркологів.

Якщо вам необхідна додаткова інформація про методи лікування або про роботу центру, можете зателефонувати нам в будь-який час доби.

Краплі від алкогольної залежності – як вони впливають на організм?

Краплі від алкогольної залежності без відома хворого показали себе одними з найефективніших засобів, що зменшують тягу до спиртного. Вони починають діяти практично відразу після потрапляння в організм людини. Великим плюсом є і те, що багато краплі від алкоголізму не мають кольору і чіткого вираженого запаху, тобто вони практично не помітні в стравах чи напоях.

Про те, наскільки шкодить людині постійне пияцтво, відомо чимало.

Так чому ж кількість людей, які регулярно вживають спиртне, не зменшується, а навпаки-стрімко збільшується? Без сумніву, алкоголізм – одне з найнебезпечніших захворювань, від яких щороку помирає понад 25 тис. жителів нашої країни.

Раніше регулярне вживання спиртного вважалося формою психологічної залежності, проте в наші дні тяга до спиртного прирівнюється до хронічного захворювання, впевнено руйнує суспільство.

Головною проблемою, з якою стикаються люди при лікуванні своїх родичів, фахівці вважають небажання алкоголіків кидати вживання спиртного. Як правило, випивають готові ігнорувати будь-який біль, тільки ви випити чергову дозу спиртного. Але, на жаль, в більшості випадків все закінчується плачевно.

Щоб допомогти людині кинути пити, придумано чимало методик. Одну з найбільш значущих ролей у вдалому лікуванні алкоголізму грає кодування від алкоголізму. Але найчастіше такий метод зцілення звичайному росіянину просто не по кишені.

В такому випадку варто вдатися до медикаментозних способів лікування, а саме спробувати краплі від алкоголізму.

Рекомендуємо ознайомитися.

Незважаючи на те, що такі препарати використовуються трохи рідше, ніж таблетки від алкоголізму без відома хворого, вони все ж можуть допомогти в лікуванні тяги до спиртного. Варто відзначити, що препарати в формі крапель далеко не завжди показують той результат, якого від них чекають.

По-перше, такі кошти не допоможуть у випадках, якщо людина знаходиться на останніх стадіях алкоголізму. По-друге, ефективне лікування можливе тільки при відсутності у хворого алергічних реакцій на компоненти рідких препаратів. По-третє, майже кожен третій медикамент у формі крапель володіє дуже сильним снодійним ефектом.

Тому, використовуючи краплі і мікстури проти алкоголізму, дуже важливо не перевищувати їх дозування.

Коли ж краплі від алкоголізму можуть допомогти хворій людині? Оптимальний випадок – це застосування рідких препаратів вже на першій стадії захворювання.

Перебуваючи на етапі формування алкогольної залежності, багато людей не відчувають особливого відрази до медикаментів і охоче прислухаються до прохання прийняти кілька крапель того чи іншого ліки.

Це самий підходящий випадок, якщо для лікування використовуються препарати з гірким смаком або противним запахом.

Дуже часто краплі застосовуються для лікування пивного алкоголізму у жінок і дітей. Це пов’язано з наявністю в мікстурах спеціальних ферментів, ефективно пригнічують пивні гормони.

Фахівці-наркологи призначають краплі для реабілітації організму після тривалих запоїв.

Це пов’язано з наявністю в складах мікстур цілющих трав і коренів, які допомагають відновити сили і повернути людину в нормальний стан.

Також фахівці часто виписують краплі відразу після кодування алкоголіка. Таким чином, лікарі збільшують тривалість здорового життя людини і пригнічують його бажання випити.

Кожне засіб від алкоголізму без відома хворого має певний механізм дії. Не виняток і медикаменти у формі крапель. Залежно від основного діючого компонента, краплі діляться на три типи.

До першого виду медикаментів відносяться ліки, до складу яких входить дисульфірам. Ці препарати вважаються найбільш популярними серед лікарів-наркологів.

Основна перевага таких ліків полягає в здатності перетворювати молекули спирту у ферменти, які провокують підвищення кров’яного тиску. У цей час людина відчуває сильну сонливість, так як його організму потрібен відпочинок.

Тому дозування препаратів на основі дисульфіраму не можна перевищувати і приймати ці ліки за кермом. До групи таких медикаментів відносяться препарати Еспераль і Тетурам.

Друга група ліків включає в себе мікстури, до складу яких входить ціанамід. Ці ліки впливають на організм майже так само, як і мікстури першої групи. Однак між ними є і різниця. Так, препарати на основі ціанаміду перетворюють молекули спирту не ферменти, а в ацетальдегід – продукти, що викликають інтоксикацію організму.

В результаті цього хворий відчуває не сонливість, а підвищену активність. Через прискорене серцебиття алкоголік також піддається нападам паніки і страху перед смертю. У нього з’являються симптоми тахікардії, і підвищується тиск. Це швидко змушує алкоголіка кинути вживання спиртного.

Найпопулярнішим медикаментом з цієї групи вважається препарат Колме.

До третьої групи відносяться гомеопатичні медикаменти. Вони виготовляються на основі цілющих трав, через що впливають не на серцевий м’яз, а на органи травлення.

В результаті прийому цих ліків людина відчуває сильну нудоту і втому. Чим більше спиртного знаходиться в крові алкоголіка, тим гірше її самопочуття.

До гомеопатичних препаратів відноситься Лавіталь, інші біологічно активні добавки і безалкогольні настоянки.

Вибираючи ті або інші краплі від алкоголізму для підмішування їх без відома хворого, варто пам’ятати, що кожен препарат має свої протипоказання і побічні дії. Тому ні в якому разі не варто давати їх людині, яка страждає захворюваннями печінки і серця! Найкраще відразу проконсультуватися з цього приводу з лікарем-наркологом.

Є кілька медикаментів, які виписують своїм пацієнтам більшість фахівців-наркологів. Вони відмінно підходять не тільки в разі, коли хворий згоден лікуватися, але і тоді, коли людина не бажає цього робити.

Одним з найбільш популярних препаратів у формі крапель вважається Пропротен-100. Ця мікстура найбільш ефективна при лікуванні людей на першій і другій стадії алкоголізму.

Також її виписують для пом’якшення симптомів гострого похмілля. Краплі мають слабо виражений запах і смак, тому їх можна додавати в будь-які продукти харчування та напої. Повний курс лікування препаратом становить 3 місяці.

Давати мікстуру хворому потрібно два рази щодня з їжею.

Друге популярний засіб для лікування-Лавіталь. Це гомеопатичний медикамент, в основу якого входять екстракти цілющих рослин і велика кількість бурштинової кислоти, яка швидко виводить молекули спирту з організму людини.

Так само, як і Пропротен, Лавіталь добре лікує алкоголізм на його ранніх стадіях. Лавиталь входить в групу біологічно активних добавок, тому його вплив на організм повільніше, ніж у інших медикаментів.

Приймати ліки необхідно по 2 рази на день, випиваючи по 15 крапель за один прийом.

Третій відомий препарат – Колме. Цей засіб потрібно приймати під час вживання алкоголю. При цьому діючі речовини мікстури викликають нудоту, прискорене серцебиття і важкий похмільний синдром. Все це змушує алкоголіка кинути вживання спиртного. Підмішувати засіб потрібно при кожному застіллі протягом трьох місяців.

Ще одна відома біологічно активна добавка – Копринол. Це досить спірний препарат в сучасній вітчизняній медицині, так як багато фахівців вважають його звичайними вітамінами. Однак, як показує практика, це не зовсім так.

Після тривалого прийому кошти у алкоголіка виробляється стійка відраза до спиртного будь-якої фортеці. Разом з тим при передозуванні Копринолу порушується робота печінки і нирок.

Тому перед підмішуванням медикаменту алкоголіку його родичі повинні проконсультуватися з лікарем.

Як було описано вище, кожний з медикаментів діє на певні органи, тим самим змушуючи алкоголіка кинути свою згубну звичку. Що ж відбувається з хворим при одночасному прийомі крапель і алкоголю? Згідно з дослідженнями вітчизняних фахівців, алкоголік відчуває ряд таких симптомів:

прискорене серцебиття, припливи крові до капілярах в лицьовій частині голови; сильна нудота і рясна блювота; різке підвищення артеріального тиску; стрімке почастішання пульсу; почуття паніки і страху; болі в суглобах; втрата апетиту; сильна втома.

Бувають випадки, коли при тривалому лікуванні алкоголізму хворий втрачає свідомість. Можлива поява і інших симптомів, таких як сильний тремор кінцівок, язика або голови.

При додаванні крапель в раціон алкоголіка його родичі повинні бути вкрай уважними. Відомі випадки, коли у хворого чітко спостерігалися всі візуальні ознаки інсульту.

Ці симптоми рідня пацієнта сприймала, як нормальну реакцію організму на медикаменти. А коли приїжджали лікарі, допомогти пацієнтові вони вже не встигали.

Одночасної прийом крапель і спиртного.

При лікуванні хворого мікстурами варто також звертати увагу на його виділення. Вони ні в якому разі не повинні бути білого або червоного кольору. У першому випадку це свідчить про захворювання жовтухою. А в другому – про загострення шлункової виразки.

Дуже часто родичі ігнорують у хворого наявність хронічних захворювань. Таким чином, при підмішуванні мікстур з протипоказаннями вони ще більше шкодять здоров’ю свого близького.

Щоб такого не повторювалося, перед кожною покупкою препарату варто відвідати лікаря і здати аналізи алкоголіка на дослідження. Якщо ж часу немає, або найближча клініка розташована дуже далеко від місця проживання, то дізнатися, чи можна давати краплі алкоголіку, нескладно і самому.

В першу чергу, необхідно точно переконатися в тому, що людина не хворіє такими захворюваннями:

аритмія, гостра тахікардія; хронічний поліневрит, ниркова недостатність, цироз печінки, печінкова недостатність, жовтяниця; припадки епілепсії; проблеми з психікою; захворювання крові; алергія на компоненти препарату.

Якщо у хворого спостерігається хоча б одне з цих захворювань, значить, прийом мікстур без рецепта лікаря строго заборонений. Іноді симптоми перерахованих хвороб проявляють себе тільки при сильному похміллі або відразу після застілля. На це варто звернути особливу увагу і не підмішувати ліки в раціон алкоголіка.

В перераховані захворювання не увійшли хвороби шлунково-кишкового тракту. Справа в тому, що прийом мікстур протипоказаний тільки при наявності у людини виразки або гострого гастриту. В інших, менш небезпечних випадках лікуватися краплями лікарі дозволяють.

Також краплі не завжди можна використовувати при наявності проблем з жовчним міхуром. Якщо у хворого спостерігається тривалий застій жовчі, значить, швидше за все, додаткове навантаження від медикаментів згубно вплине на стан печінки.

Чи можливо вилікувати алкоголізм? Які існують стадії алкоголізму?

Як вилікувати хворого на алкоголізм? Проблема алкоголізму знайома кожному. Адже з пияцтвом ми зустрічаємося часто на вулиці, вдома або на роботі. Під вплив цієї згубної звички потрапляють люди всіх соціальних груп і віків.

Підлітки мріють стати дорослими і самостійними, набираючись хоробрості в спиртному, думаючи, що вони можуть реалізуватися за допомогою спиртного.

Зрілі чоловіки і жінки вживають його для розслаблення і втечі від проблем і труднощів.

Люди не помічають, що часте вживання спиртних напоїв ставати звичкою, поступово перетворюючись на важку залежність.

Пияцтво сприяє деградації особистості, руйнує сім’ї, знищує успішну кар’єру і призводить до соціального неприйняття суспільством. Це стає не тільки потребою, але і психофізіологічною залежністю.

Тому у багатьох виникає питання: чи можна вилікувати алкоголізм? Щоб в цьому розібратися, потрібно зрозуміти, як виникає алкогольна залежність.

Стадії розвитку алкоголізму.

Кожна людина, що потрапляє під вплив спиртного, проходить приблизно однакові стадії розвитку цієї залежності. Все починається з нешкідливих гулянок і святкувань і закінчується життєво необхідною потребою прийняти частку алкоголю. Для того щоб зрозуміти, як вилікувати алкоголізм, потрібно розібратися, на який зі стадій знаходиться людина.

Толерантне ставлення; Дуже часто причиною появи залежності є стрес і життєві труднощі. Щоб полегшити переживання, людина намагається розслабитися в барі з друзями. Дійсно, на якийсь час приходить полегшення, настає ейфорія. Але на ранок проблеми знову повертаються. На цій стадії назвати людину алкоголіком ще не можна. Просто саме в такі періоди формується прийняття алкоголю і толерантне ставлення до нього. Психологічна залежність; Настає тоді, коли посиденьки з друзями зі спиртним частішають, стаючи звичним способом проведення часу. У людини з’являється бажання випити просто так, без компанії. Він вже не уявляє собі веселощів без алкоголю, хоч і починає усвідомлювати проблему, відчуваючи себе винним перед близькими. Розмови про можливі проблеми зі зловживанням спиртним стають нестерпними, людина проявляє агресію, дратівливість. Фізична залежність; Алкогольно-залежний починає втрачати контроль, не уявляючи собі життя без спиртного, яка повністю ним керує. Проблема поширюється не тільки на окрему особистість, а й сім’ю, роботу, друзів. Людину перестають цікавити звичні речі, його свідомість повністю належить випивці. Родичі починають хвилюватися і цікавитися, як вилікувати хворого алкоголізмом. Адже почуття провини хворого трансформується в неадекватну поведінку і байдужість до оточуючих. Потреба в спиртному відчувається на фізичному рівні, висловлюючись в поганому самопочутті без прийому спиртного. Фізіологічна залежність. Людина втрачає контроль над своїм життям, повністю потрапивши під владу алкоголю. Без випивки він вже не може прожити і дня. Найчастіше це призводить до розриву відносин з сім’єю і близьким колом спілкування. Хворий змінює місце проживання, його коло спілкування ставати відповідним. Інтерес до життя і оточуючим пропадає, всі думки зайняті пошуком коштів на випивку, причому, неважливо з ким, і неважливо що. Клінічна залежність. На цій стадії настає повна деградація особистості, зникають моральні цінності і переконання. Людина не може без алкоголю не тільки на психологічному рівні, але і на фізіологічному. Організму необхідний алкоголь. З’являються сильні запої, ранкова випивка і значне погіршення стану здоров’я. Настає явне розлад психіки: безпідставні страхи, нездатність до діяльності, релігійні погляди та ін. Людина звинувачує інших у своїх проблемах, вважаючи всіх йому зобов’язані.

Психологічна допомога.

методи лікування алкогольної залежності

Досить часто зустрічаються оголошення, які стверджують: «Вилікую від алкоголізму!»,- але чи так легко впоратися з проблемою насправді? Чи можна вилікувати алкоголізм назавжди? Перший крок до одужання алкозалежний повинен зробити самостійно, усвідомивши свою проблему і побажавши від неї позбутися. Тільки тоді методи лікування будуть ефективними. На цьому етапі дуже важливо надати правильну психологічну і підтримку.

Робота психолога і лікаря-нарколога полягає в поступовому поверненні людини в суспільство, усуненні психологічної тяги до спиртного і фізичної потреби організму в ньому. Психотерапія має ряд етапів, пройшовши які, пацієнт зможе повернутися до нормального життя:

Прийняття проблеми. Зупинка прийому спиртного. Усвідомлення потреби в допомозі. Повернення особистісних цінностей і постановка нових цілей і прагнень. Поява тверезого мислення. Усвідомлення духовних цінностей. Прийняття нових можливостей і вірі в початок нового життя. Згода на участь у груповій терапії. Перебудова організму на відмову від алкоголю. Віра в майбутнє. Прийняття того, що алкоголь не здатний вирішити проблеми. Відновлення нормального харчування і сну. Відновлення спілкування з сім’єю, друзями, поява інтересів. Верифікацію оцінки оточуючих і загальноприйнятих норм поведінки і моральних цінностей. Повернення на роботу. Набуття нормального життя, повна відмова від алкоголю.

Така терапія допоможе розібратися, як вилікувати чоловіка від алкоголізму, або дружину, сина, брата та ін. Потрібно тільки бажання і прагнення.

А також професійні поради психолога, лікаря і підтримка сім’ї та близьких. Враховуючи думки людей на питання, як вилікувати від алкоголізму, відгуки підтверджують високу ефективність психотерапії та кодування.

Медикаментозна терапія.

Досить часто вилікувати алкоголізм без відома хворого намагаються за допомогою медикаментів. Ліки використовують для очищення організму, нормалізації роботи систем і виведення шкідливих речовин. Також можуть призначатися седативні препарати, спрямовані на заспокоєння пацієнта, препарати заборонної терапії.

Головними препаратами є ті, дія яких спрямована на детоксикацію і усунення синдрому відміни. Ці кошти допомагають впоратися з хворобою і знижують ризик пошкодження мозку через синдром відміни.

Найбільш ефективними вважаються препарати групи бензодіазепінів.

Вони не лише нівелюють симптоми алкоголізму, але поступово усувають тягу до спиртного, їх прийом повинен проходити тільки під контролем лікаря!

Як можна вилікувати алкоголізм, якщо пацієнт знаходиться в залежності дуже довго? Для цього додатково призначають « вітамінні» і «сольові» ін’єкції і крапельниці. Вони спрямовані на відновлення електролітного балансу.

Особливо ефективно медикаментозне лікування в перші 3 дні після відмови від прийому спиртного. Пов’язано це з тим, що симптоми потреби у випивці з’являються через 12 годин від останнього вживання. А пік припадає на період 48 годин.

Критична фаза може тривати добу, після чого стане легше.

Радикальні способи боротьби з алкоголізмом.

Якщо перераховані вище способи не допомагають вирішити проблему, як вилікувати людину від алкоголізму або як вилікувати пивний алкоголізм, люди вдаються до більш радикальних методів. До них можна віднести кодування і гіпноз.

За допомогою гіпнозу можна вселити людині, що алкоголь йому неприємний. При цьому немає ніякої гарантії на тривалий результат. Кодування викликає нестерпний дискомфорт від вживання алкоголю. Має свої переваги, так як частково усуває психічну залежність, сприяє виробленню страху перед вживанням алкоголю.

Похмілля.

Як кинути пити розповідає нарколог Максим Кірсанов. Список ліків для зниження тяги до спиртного і психологічні прийоми. Народні рецепти, підтверджені наукою.

Як вийти із запою в домашніх умовах.

Щоб вийти із запою самостійно, скористайтеся цими рецептами лікаря-нарколога:

Не кидайте пити різко. Знижуйте дозу поступово, протягом трьох днів, щоб уникнути «білої гарячки». Пийте більше рідини. Якщо блювота довго не припиняється, прийміть 2 таблетки церукала з перервою в 15 хвилин. Прийміть 8-10 таблеток активованого вугілля або інший сорбент по інструкції. Якщо сильно болить голова — розжуйте 2 таблетки но-шпи і 2 таблетки анальгіну. Зверніться за підтримкою до своїх близьких. Якщо мучить безсоння-прийміть Донорміл (полтаблетки або 1 таблетку). Приймайте 2-3 рази на день гліцерин, в 3 рази розведений водою, щоб знизити тягу до алкоголю.

Як вийти з запою. Інфографіка. Розглянути крупніше.

Як вивести людину із запою.

На висновок із запою питущого треба вміти грамотно умовити: не кричати і не погрожувати. Перші пару днів треба поступово знижувати дозу алкоголю, а потім давати ліки. Давати багато пити. Годувати легкозасвоюваною їжею, багатою вітамінами. При появі небезпечних симптомів викликати швидку допомогу.

Алкоголізм. Як починається залежність від алкоголю.

Існують конкретні ознаки появи залежності, коли необхідно на час зав’язати з алкоголем, в особливо важких випадках — з допомогою лікаря.

Як відновити організм після тривалого запою.

Лікар-нарколог Максим Кірсанов розповідає, як відновити організм після тривалого запою: окремо розповідається про стадії абститентного синдрому, і окремо про наступної стадії — астенічною.

У статті окрему увагу приділено доглядом за серцем, шлунком і кишечником, нервовою системою, а також того, як відновити можливість повноцінно жити і працювати після того, як запій закінчився.

Перераховані ліки, засіб і окремо вказано те, чого не можна робити при лікуванні, щоб не нашкодити організму. Як відновити організм після тривалого запою. Інфографіка.

Алкобарьер. Обережно, шахраї!

Алкобарьер не допоможе від тяги до алкоголю, це обман довірливих покупців. Компоненти препарату не мають підтвердженої ефективності, а якщо в чомусь і ефективні, то заважають один одному діяти. І продаються за сильно завищеною ціною.

Чи можна вилікувати алкоголізм в принципі?

Повністю вилікувати алкоголізм не можна: це хронічне захворювання. Однак, можливо домогтися тривалої ремісії і нормального життя для хворого. Два ключових умов: визнання факту хвороби і повне беззастережне виключення алкоголю з життя. Автор статті лікар-нарколог Максим Кірсанов підкріплює ці тези своїм досвідом лікування алкоголізму.

Ліки від алкоголізму.

Дії більшості препаратів від алкоголізму ґрунтується на тому, що вони надовго блокують переробку алкоголю в організмі, і цим самим викликають неприємні відчуття від алкоголю замість задоволення.

Є, однак, і препарати замісної терапії, що допомагають пережити ломку, а також блокатори опійних рецепторів. У лікуванні алкоголізму також використовуються популярні антидепресанти.

У цій статті лікар-нарколог коментує всі популярні препарати.

Психотерапевтичні методи лікування алкоголізму.

методи лікування алкогольної залежності

Як лікують алкоголізм без таблеток (немедикаментозні методи)

У цій статті лікар-нарколог розбирає різні методи лікування алкоголізму, які не вимагають таблеток. Наприклад, вдихання ксенону допомагає при абстинентному синдромі. Плазмаферез швидко очищає кров від шкідливих речовин. ГБО дозволяє знизити дози ліків. ВЛОК допомагає очистити і відновити організм після запою.

Біла гарячка: симптоми і лікування.

Біла гарячка зазвичай розвивається на другий-п’ятий день після запою і вимагає невідкладного лікування в лікарні. Єдиний доступний в домашніх умовах спосіб уникнути білої гарячки заздалегідь — поступове зниження дози алкоголю на виході з запою.

Чоловічий і жіночий алкоголізм. В чому різниця?

Діти і алкоголь. Чому дитина виростає в алкоголіка.

Це стаття про те, як формується залежність дитини від алкоголю і як цього можна уникнути. Досвідчений психіатр-нарколог розповість про те, що сильніше впливає на ймовірність розвитку дитячого алкоголізму: спадковість або поганий приклад оточуючих дорослих. Як не можна себе вести, якщо ви не хочете виростити майбутнього алкоголіка.

Що робити, якщо чоловік п’є.

Лікування алкоголізму без відома хворого — небезпечно, непродуктивно і протизаконно. Найкраще, що можуть зробити родичі алкоголіка — це поставитися до хворого з повагою і умовити звернутися до лікаря.

Лікування алкоголізму в різних країнах. Як лікують алкоголізм в США.

Чи можна вилікувати алкоголізм народними засобами.

Деякі народні засоби лікування алкоголізму працюють: наприклад, токсичні настої трав, що викликають огиду до алкоголю. Чаї і відвари, як правило, працюють тільки як плацебо.

Оксибутират натрію, алкоголь і алкоголізм.

Оксибутират натрію — препарат «для мозку». З алкоголем несумісний.

Дисульфірам від алкоголізму: як зробити лікування більш ефективним.

На сьогоднішній день дисульфірам — найнадійніші ліки від алкоголізму. Але бездумного прийому таблеток недостатньо, щоб остаточно перемогти залежність. Потрібна правильна мотивація хворого, щоб у нього дійсно з’явилися бажання кинути пити, щоб це було свідоме рішення.

Пропротен-100.

Якщо уважно прочитати інструкцію до Пропротену-100, то з’ясується, що в таблетках немає діючої речовини. У коробці за кілька сотень рублів звичайний цукор. Насправді, це гомеопатичний препарат, хоча це ховається. Сучасна наука не підтверджує ефективність гомеопатії.

Трави від алкоголізму.

Екстракт коренів кудзу, звіробій продірявлений, відвар копитня, настій полину, настій хмелю і м’яти дійсно знижують тягу до алкоголю. Про це говорять результати наукових досліджень. Але далеко не всі рослини корисні при алкоголізмі.

Паксил: чому він допомагає вийти з запою.

При виході із запою легко впасти в депресію: людині понуро і не хочеться нічого робити. Антидепресант паксил допомагає відновити смак до життя — і в результаті вже не так тягне випити.

Тетурам. Відгуки приймали. Інструкція.

Тетурам уповільнює переробку алкоголю в організмі. Похмілля стає дуже важким, і людину наступного разу вже не тягне пити алкоголь. Особливо добре допомагає, якщо алкоголік сам твердо має намір кинути пити.

Монастирський чай від алкоголізму.

Монастирський чай — це трав’яний чай, у якого немає чіткого складу. Не чудодійний засіб, але в загальному випадку може виявитися корисним.

Звичайний склад монастирського чаю від алкоголізму спрямований на зниження тяги до алкоголю, але наш лікар-токсиколог попереджає, що з його прийомом слід бути обережним: іноді трави дуже погано поєднуються з якимись ліками, а то й один з одним.

Алкогольна полінейропатія: що це таке і як лікується?

У тих, хто багато п’є, пошкоджуються нерви, а це призводить до численних проблем у всьому організмі. При появі перших симптомів потрібно відразу звернутися до лікаря. І кинути пити, інакше хвороба буде прогресувати. Полінейропатія не лікується, але хворобу можна зупинити.

Легкий спосіб кинути пити. Книга Аллена Карра.

методи лікування алкогольної залежності

Аллен Карр у своїй книзі послідовно пояснює, що вживання алкоголю не приносить абсолютно ніякої користі, зате завдає багато шкоди. Автор пропонує кидати пити з почуттям радості і полегшення від того, що нарешті можна бути вільним від тяжкої залежності.

Методи лікування алкогольної залежності.

Методи лікування алкоголізму.

Лікування алкогольної залежності — процес тривалий і важкий. Питуща людина повинна остаточно зважитися на проходження реабілітації і повна відмова від спиртного, що буває зробити досить складно.

На сьогоднішній день існує безліч способів лікування алкоголізму, проте все одно важко сказати, який з них найефективніший.

Для кожної людини підходить певний метод, так як організм індивідуальний і по-різному реагує на зміни.

Першим кроком і найбільш важким є умовити хворого почати лікування. Багато хто відмовляється і не хоче проходити реабілітацію. Однак за допомогою психолога та інших фахівців це зробити можливо. Вкрай важливо, щоб до початку лікування алкоголізму пацієнт не вживав спиртне протягом 10 днів. Всі способи лікування алкогольної залежності мають ряд протипоказань:

психічні захворювання та розлади нервової системи; гіпертонічні кризи, гострі інсульти; судомні стани, епілепсія; наявність електричного кардіостимулятора; вік більше 60 років, але бувають винятки.

Перед початком лікування з хворим проводиться бесіда, повністю обстежується організм на наявність можливих захворювань. Психолог готує пацієнта до майбутнього процесу. Якщо вам вдалося умовити алкоголіка почати лікування, не можна гаяти ні хвилини. Потрібно відразу поміщати його в клініку або відправляти на консультацію з психотерапевтом.

Сучасні методи лікування алкоголізму.

На сьогоднішній день сучасна медицина включає в себе ефективні старі і новітні методи лікування алкоголізму. Вони різноманітні і застосовують різні способи впливу на людину, викликають огиду до алкоголю, сприяють тривалій ремісії. Сучасні методи лікування алкогольної залежності включають в себе:

підшивання; кодування; гіпноз; апаратний вплив; психотерапія; різні нетрадиційні методи лікування.

Підшивання.

Підшивання від алкоголізму є одним зі старих методів лікування. Пацієнту під шкіру вшивається або вводиться внутрішньовенно певний препарат:» Торпедо», «Еспераль», NIT, SIT, MST та інші. Якщо людина п’є, препарати виділяють токсичні речовини, які призводять до блювоти і нудоти.

Мета даного методу лікування алкоголізму-створити у пацієнта огиду до спиртних напоїв. При вживанні великої кількості алкоголю деякі препарати викликають більш важкий ефект: порушення серцевого ритму, напади стенокардії, інфаркт міокарда, набряк мозку.

З цієї причини у хворого викликається страх перед спиртним, він боїться випити навіть малу дозу.

Препарати для підшивання нешкідливі для організму пацієнта, якщо він повністю відмовляється від алкоголю. Однак це тимчасовий ефект, так як вони не відбивають повністю бажання пити. Даний метод терапії для багатьох є болісним, але деяким допомагає, особливо на 1 стадії алкогольної залежності.

Кодування.

Одним з найефективніших методів лікування алкоголізму є кодування-емоційно-стресова психотерапія. За допомогою психічного впливу на пацієнта створюється заборона на алкоголь.

Засновником кодування від алкогольної залежності є український лікар-нарколог А. Довженка, який придумав методи впливу на підсвідомість людини.

Лікар з допомогою емоційно-стресової бесіди вселяє хворому, що навіть при вживанні малих дох спиртного його чекають важкі, небезпечні наслідки, загрозливі життя.

У лікуванні алкоголізму застосовується гіпноз, який дає високі результати, проте не всім підходить. Якщо людина не вселяємо, сеанс не допоможе відмовитися від спиртного.

У стані гіпнозу хворому навіюється відраза або байдужість до спиртних напоїв, важкі наслідки після його вживання. Складність методу в тому, що пацієнт повинен прийти на прийом абсолютно тверезим, інакше він не сприйме інформацію.

Для менш чутливих до гіпнотерапії можуть використовуватися заходи фізичного впливу.

Апаратне лікування.

Апаратне вплив — сучасний метод лікування алкогольної залежності за допомогою спеціальної медичної апаратури, яка діє на мозок пацієнта. З допомогою такого лікування відновлюється робота мозку, блокується активність центрів, що відповідають за потяг до спиртного. Усувається бажання випити і пацієнт може почати життя заново.

Найбільш відомою в світі технологією електростимуляції мозку є ТЕС-терапія, яка була розроблена вченими Російської Академії наук під керівництвом професора В. П. Лебедєва.

Вона об’єднала в собі основні наукові дослідження і сучасні технології, успішно застосовується в 17 країнах світу.

Однак існують деякі протипоказання до проведення ТЕС-терапії: важкі травми і пухлини мозку, інфекційні захворювання ЦНС, травми шкірних покривів голови в місцях накладання електродів.

Психологічні методи.

Психотерапія давно зарекомендувала себе як ефективний спосіб лікування алкогольної залежності. Сюди включають авторські методи лікування Малкіна, психотерапевтичний метод Рожнова, колективні сеанси та інші методики.

На пацієнта впливають психотерапевтичними установками для підтримки емоційно-вольового стану. Може застосовуватися самостійно і паралельно з іншими способами лікування. Щоб процес реабілітації проходив ефективніше, в ньому повинна брати участь сім’я хворого.

Рекомендується проводити разом з основним методом лікування алкоголізму психотерапевтичні сеанси для всієї сім’ї протягом певного періоду.

Психотерапевт розмовляє з рідними, намагається встановити причину алкогольної залежності хворого, встановлює довіру між членами сім’ї.

Родичі пацієнта повинні бути позитивно налаштовані, не показувати агресії і не тиснути на нього. Тільки в приємній атмосфері людина зможе почати жити без спиртного, почне захоплюватися новими заняттями.

Підтримка сім’ї і близьких дуже важлива, від неї залежить ефективність лікування і відновлення.

Нетрадиційні методи лікування алкоголізму.

Інші методи лікування від алкоголізму крім кодування включають рецепти народної медицини. Ще з давніх часів люди лікувалися від алкогольної залежності за допомогою трав, рослин.

Деякі лікарські трави знижують потяг до алкоголю, такі як: чебрець повзучий, золототисячник, звіробій, полин, дягель. Вони не вважаються повноцінними ліками від алкоголізму, але їх вживання допомагає підтримати організм у важкий період, відновити сили.

Фіточай допомагає усунути нервову напругу, очищає організм від токсинів, сприяє поліпшенню травлення.

Більш радикальні способи лікування алкоголізму включають використання трав’яних зборів на основі отруйних рослин: плаун-баранець, копитняк європейський, чебрець та інші. При вживанні спиртного у людини виникає сильна блювота, нудота, біль в шлунку. Завдяки цьому у хворого формується на підсвідомості відраза до алкоголю, страх випробувати неприємні відчуття і померти.

Чебрець здатний викликати сильну блювотну реакцію. Він застосовувався ще нашими предками для лікування алкоголізму.

Рецепт 1: взяти 15 г трави і залити 200 г води, прокип’ятити протягом 15 хвилин. Відвар наполягати 45 хвилин. Процідити і вжити по 1 столовій ложці 2-3 рази на день перед вживанням їжі. Для більш сильної реакції в настій чебрецю додається 1 частина полину звичайної.

Рецепт 2: приготувати чай з чебрецю: 2 чайні ложки сухого чебрецю заварити 1 склянкою окропу. Вжити по 4 склянки вранці протягом місяця.

Рецепт 3: відвар трави чебрецю з полином 1:1 здатний викликати сильну блювоту, якщо хворий вип’є алкоголь. Настій можна додавати в горілку, щоб хворий нічого не помітив. Для приготування настою береться 3 столові ложки чебрецю і заливається склянкою окропу, настоювати протягом години. Пити по 1 столовій ложці 3-4 рази на день.

Щоб у хворого не було шлункового розладу і нудоти, у відвар потрібно додати до 4 частин богородской трави 1 частина полину і 1 частина дягелю лікарського. Суміш трав подрібнити і заварити 1 ст. л. в 1 склянці окропу. Настояти протягом 2 годин, пити по 1-2 ст. л. 3-4 рази в день. Курс лікування становить 2-3 місяці.

Одним з найефективніших нетрадиційних способів лікування алкоголізму є використання гриба гнойовика. Свіжі гриби гнойовика сірого допомагають викликати сильну нудоту і блювоту при вживанні спиртного.

В грибах міститься коприн, який припиняє розщеплення алкоголю на стадії утворення ацетальдегіду, що призводить до отруєння організму, викликає сильну блювоту, прискорене серцебиття, сильне почервоніння шкіри, діарею.

Через кілька годин ознаки отруєння зникають, але при повторному вживанні алкоголю симптоми знову повертаються, навіть на наступний день. В результаті у людини формується стійка відраза до алкоголю. Молоді гриби гнойовика можна варити, смажити, тушкувати і давати хворому, як основне блюдо. Так він нічого не запідозрить.

Інші нетрадиційні способи.

В нетрадиційні методи лікування алкоголізму включають голковколювання і медитацію. Вони засновані на розслабленні людини, знімають стрес, допомагають відволіктися від навколишнього світу, зрозуміти причину алкогольної залежності.

Голковколювання зміцнює захисну систему організму, нервову систему, відновлює організм. Медитація допомагає пацієнту зрозуміти себе, відкрити щось нове, піти від проблем і впоратися з депресією. Для цих же цілей може застосовуватися йога і дихальна гімнастика.

Їх використовують в період реабілітації і на перших стадіях алкогольної залежності.

Методів лікування алкоголізму існує безліч, але все залежить тільки від самого пацієнта і його сім’ї. Бажання кинути пити і повна відмова від спиртного-великий крок на шляху до одужання, а сім’я і друзі повинні завжди надати підтримку і турботу.

Сучасні методи лікування алкогольної залежності.

Алкоголізм – серйозна проблема нашого часу, поширена медична проблема, і, нарешті, одна з найскладніших проблем, яка потребує психологічної підтримки.

Є різні методи лікування алкогольної залежності, серед яких кожна людина з цією проблемою може знайти для себе найбільш дієву. Давайте познайомимося з ними ближче.

Але перш ніж шукати спосіб терапевтичного впливу, пропонуємо вам пройти невеликий тест, щоб зрозуміти, чи дійсно Ви потребуєте лікування.

Чи є у вас залежність від алкоголю?

Вживання алкогольних напоїв є практично нормативною поведінкою сучасної дорослої людини. Коли всі люди, що оточують вас, постійно вживають спиртне, складно зрозуміти, як багато п’єте ви самі. Цей невеликий тест допоможе визначити ступінь вашої залежності від алкоголю.

Чи Часто вам треба випити, щоб заспокоїтися (наприклад, після сварки або неприємностей)? Чи траплялося вам випивати на самоті? Чи з’являється у вас бажання випити, коли ви пригнічені? Чи Говорите ви собі, що треба пити поменше? Чи помічаєте, що в компанії вам хочеться випити більше, ніж прийнято? Чи нудно вам в компанії, де немає алкоголю? Чи хочеться вам додати ще, коли оточуючі вже зупинилися? Чи відчуваєте ви почуття провини або бажання приховати кількість вживаного алкоголю? Применшуєте ви кількість випитого перед близькими? Чи доводилося вам відчувати сором від того, що ви зробили або сказали, будучи п’яні? Чи трапляються у вас провали в пам’яті після вживання алкоголю? Чи бувають у вас труднощі з засипанням або сном?

Якщо ви відповіли «Так» на 3 і більше питання, це означає, що ваші стосунки з алкоголем стають небезпечними.

Є ще один простий спосіб перевірити, чи є у вас алкоголізм. Просто скажіть собі: «Не більше 50-100 грамів на день протягом 2 місяців, що б не трапилося». Якщо ви зірветеся, значить, ваші важелі ефективного контролю вже разболтаны і настав час шукати ефективні методи і способи для лікування формується алкогольної залежності.

Що треба знати?

Алкогольна залежність формується досить тривалий час, проходячи через кілька стадій:

Початкова стадія. Характеризується частим і регулярним свідомим вживанням алкоголю; Перша стадія. Людина надмірно вживає алкоголь, але поки це не призводить до серйозних наслідків; Друга стадія. Вживання алкоголю супроводжується важким абстинентним синдромом, внаслідок чого людині треба приймати алкоголь знову і знову; Третя стадія. У хворого виникають різні порушення роботи внутрішніх органів, а також специфічні психічні розлади. Без відповідного лікування настає летальний результат.

Боротьба сучасними засобами і методами з алкогольною залежністю найбільш ефективна на першій і другій стадіях, оскільки наслідки алкоголізму у таких хворих ще оборотні.

А ось лікування алкогольної залежності третьої стадії дуже тривале і складно, а період реабілітації сильно збільшується.

Тому починати боротися з цим захворюванням треба якомога раніше, поки з ним ще легко впоратися.

Лікувати алкоголізм можна як в клініці або спеціальному центрі, так і в домашніх умовах. За вашим бажанням таке лікування може проводитися абсолютно анонімно.

Види і засоби, якими сьогодні можна вилікувати алкоголізм, радують своєю різноманітністю: це і медикаментозна терапія, і народні засоби, і психологічна підтримка.

Крім того, все більше хворих вирішуються лікувати свою залежність методом кодування. Важливе значення також відіграє і профілактика вживання алкогольних напоїв.

Допомога при зловживанні.

Лікування алкоголізму – цілий комплекс психологічних і медичних заходів, завдяки яким стає можливим повна відмова від алкоголю і повернення людини до нормального життя. Щоб почати ефективно лікувати цю хворобу, лікарям потрібно змусити пацієнта добровільно або примусово повністю відмовитися від прийому спиртних напоїв.

Це необхідно для того, щоб його організм очистився від алкоголю і продуктів його розпаду. Потім пацієнта починають лікувати спеціальними медичними препаратами, а потім до терапії приєднується психолог або психотерапевт, допомагаючи людині адаптуватися до нормального життя.

Давайте розглянемо різні варіанти медичної та психологічної підтримки при лікуванні алкоголізму.

Висновок із запою.

методи лікування алкогольної залежності

Зазвичай, щоб почати лікувати алкоголізм, перш за все треба вивести людину з запою. Цей захід здійснюється тільки лікарем-наркологом. Самолікування або звернення за допомогою до осіб без медичної освіти можуть привести до найсумніших наслідків.

Висновок із запою проводиться 2 способами: лікар приїжджає додому або хворого поміщають в стаціонар. Хоча ціна на ці послуги може сильно варіювати (від 2500 до 9 000 рублів), другий варіант більш кращий, оскільки в клініці лікар може використовувати різні лікувальні та діагностичні засоби, а також постійно наглядати за пацієнтом.

Позбавлення від абстинентного синдрому.

При різкій відмові від алкоголю у людини може розвинутися абстинентний синдром, або, як кажуть в народі,»біла гарячка».

Цей стан загрожує найважчими наслідками, аж до скоєння кримінальних злочинів або летального результату. Абстинентний синдром треба лікувати тільки стаціонарно. Ціна 1 дня в стаціонарі обійдеться від 1500 до 10 тис.

руб. в день в залежності від ступеня тяжкості синдрому, престижності клініки і пропонованих зручностей.

Детоксикація.

Після виведення із запою треба повністю вивести алкоголь з організму. Найчастіше для цього використовується введення спеціальних ліків через крапельницю.

Паралельно з медикаментозними препаратами все частіше застосовуються сучасні методи і засоби лікування алкоголізму: биоксеновая терапія (вдихання суміші кисню і ксенону через маску) і плазмаферез (очищення плазми крові за допомогою спеціальних апаратів).

Ці способи вважаються сьогодні найефективнішим засобом, та й ціни цілком доступні: від 6 тисяч рублів.

Заборонна терапія або кодування.

Після детоксикації хворий може вирішити, що можна знову випивати, оскільки тепер все буде добре. Щоб не допустити рецидиву, відразу після детоксикації роблять кодування.

Для цього використовують такі заборонні засоби:

Психотерапевтичні та гіпнотичні техніки (наприклад, метод Довженка). Середня ціна по Москві приблизно 8 тис. руб.; Підшивку капсули з препаратом на основі дисульфіраму (наприклад, «Еспераль» або «Торпедо»). Підшивка обійдеться вам від 5 до 10 тис. рублів, в залежності від препарату і тривалості його дії; Застосування препаратів для внутрішньовенного і внутрішньом’язового введення (наприклад, «Аквилонг» і «Алгоминал»). Середня ціна-6-8 тис. рублів; застосування блокаторів опіоїдних рецепторів в головному мозку (наприклад, «Вівітрол»). Ціна в середньому 20-35 тис. рублів; Нейрофізіологічне кодування (електромагнітні імпульси певної частоти) Таке кодування обійдеться вам по Москві в 7-10 тис. рублів.

Підбір найбільш ефективного засобу в кожному конкретному випадку завжди здійснюється лікарем-наркологом індивідуально.

На відміну від психологічного або нейрофізіологічного кодування, медикаментозні заборонні методи лікування слід застосовувати дуже обережно, оскільки вони безпечні тільки для пацієнтів, здатних дотримуватися абсолютну тверезість, поки їх будуть лікувати.

Заборонна терапія і кодування вже давно підтвердили свою високу ефективність, вони успішно використовуються в усьому світі.

Мінус будь-яка забороняє терапії в тому, що після того, як перестануть лікувати хворого, у нього може статися зрив, тому для закріплення ефекту необхідний тривалий період психологічної реабілітації.

Також слід враховувати, що психологічні методи кодування сильно залежать від особливостей психіки хворої людини, тому важливо знайти висококваліфікованого фахівця.

Психологічна допомога та реабілітація.

Після того, як вдалося зняти гострі прояви алкоголізму, в хід йде психологічний вплив і реабілітація хворого до нових умов життя. Ці методи спрямовані на створення негативної установки на вживання алкоголю і на відмову від вживання спиртних напоїв.

Така комплексна терапія спрямована на відновлення організму людини, яка тривалий час вживала алкоголь. Таке лікування включає в себе препарати, що нормалізують стан внутрішніх органів, серцево-судинної і нервову систему.

Найважливішу роль відіграє психологічна допомога і підтримка, а також профілактика повторного алкоголізму. Адже якщо колишній алкоголік не буде впевнений у власних силах і можливостях, то обов’язково повернеться до вживання спиртного.

Народні методи.

Народні методи засновані на використанні різних натуральних компонентів. Більшість з таких засобів доступно в домашніх умовах. До їх складу зазвичай входить мед і різноманітні трав’яні збори. Існують і інші нетрадиційні методи. Хоча таке лікування обійдеться вам дешевше традиційної терапії, перед тим як почати лікувати хворого, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Як зробити вибір.

Важливими питаннями для людей, які бажають лікувати алкоголізм, є вибір клініки і ціна лікування. Середня вартість лікування по Росії варіюється від 6 до 30 тисяч рублів (в залежності від обраного методу).

Причому чим більше місто, тим вище, як правило, виявляється ціна. Так, ціни на кодування в Москві на 20-30% вище аналогічних послуг в глибинці Росії.

Тому при виборі клініки не варто орієнтуватися тільки на ціну: висока ціна не завжди є гарантом якості.

При виборі клініки уважно ознайомтеся з сертифікатами та патентами самого закладу, а також з документами, що підтверджують кваліфікацію лікарів. Абсолютно не зайвим буде наявність позитивних відгуків і рекомендацій від знайомих, вже скористалися послугами цього медичного центру.

Профілактичні заходи.

Профілактика алкогольної залежності ґрунтується на спільній координованої діяльності лікарів різного профілю, психологів, педагогів, вихователів, соціологів, юристів, різних громадських і державних організацій. Вона проводиться диференційовано і ділиться на первинну, вторинну і третинну.

Первинна профілактика – це попередження причин виникнення алкоголізму задовго до їх появи. Така профілактика-наймасовіша і неспецифічна. Це переважно педагогічний, соціальний і психологічний вплив, спрямований на дітей, підлітків і молодь.

Вторинна профілактика задіює особи, вже вживають спиртні напої (рання діагностика, психологічна підтримка, соціальна робота з оточенням і членами сім’ї алкоголіка).

Третинна профілактика включає в себе допомогу людям, які зуміли впоратися з алкоголізмом (клуби тверезості, суспільства на зразок «Анонімних Алкоголіків», психологічне консультування видужуючих пацієнтів, і т. д.).

При всьому різноманітті методів і засобів лікування цієї дуже поширеною залежності важливо розуміти, що жоден, навіть найсучасніший метод лікування алкоголізму, не гарантує результат. Не можна ефективно лікувати, а тим більше вилікувати алкоголіка без його власного бажання і зусиль.

Сучасні методи лікування алкоголізму.

Алкоголізм у світі сучасної медицини вже давно визнаний хворобою. Хронічної, долготекущей і смертельною. Адже ця патологія повністю стирає у людини всю особистість і безжально руйнує внутрішні органи, формуючись на фізичному і психічному рівні. Дані проблеми в основному вирішують психотерапевти і наркологи, розробляючи курс терапії для залежних.

Фахівці-медики працюють над очищенням тіла від наслідків етанолу, інші «чистять» душу, повертаючи хворого в суспільство. Методик лікування залежності безліч і регулярно з’являються все нові способи лікування алкоголізму. Буде цікаво дізнатися, які шляхи використовують сучасні лікарі, що є нового в терапії алкозалежності.

Для терапії алкозалежності створено безліч ефективних методик.

Лікування стандартне, звичне.

Всім знайомий вислів «» все нове-це добре забуте старе». Правда, сучасні лікарі не забули, а успішно продовжують використовувати перевірені роками методи лікування алкозалежності . Перший крок, який слід зробити для одужання – це відвідати нарколога. Але цього мало.

Причина пристрасті до спиртного криється далеко в куточках підсвідомості людини. При позбавленні його від залежності не обійтися від злагодженої роботи фахівця з наркології і психолога.

Ефективне лікування алкоголізму за звичними методиками і криється в злагодженому тандемі зусиль двох медичних представників. Складається процес з декількох кроків.

Існує три основні напрямки до терапії алкоголізму.

Усунення абстиненції.

Абстинентним синдромом медики називають стан організму, який звик до постійного надходження в нього алкоголю і вимушеного з якихось причин відмовитися від звичного допінгу.

Відсутність етанолу, який став вже звичним доповненням до метаболічних процесів, викликає у людини справжнісінький шок, що супроводжується болісним нездужанням і нестримним бажанням влити в себе чергову порцію спиртного.

Саме в цей момент залежному життєво необхідна допомога лікарів-наркологів, в завдання яких входить повне очищення страждає організму від спиртних метаболітів і переклад роботи внутрішніх органів на нормальне «чисте» функціонування. Для цього використовують цілий ряд медичних процедур, головною з яких стає крапельниця.

Деякі хворі вирішують відкопатися в домашніх умовах. Але такий експеримент медиками не схвалюється.

Вдома немає гарантії повної ізоляції доступу людини до спиртного, та й реакції отруєного організму можуть бути занадто непередбачуваними. Зафіксовано вже кілька випадків летального результату при спробі провести домашню крапельницю з виведення з абстинентного синдрому. Дану процедуру краще проводити в умовах клініки під пильним оком лікаря.

Реанімування втраченого здоров’я.

методи лікування алкогольної залежності

Після виведення з змученого організму всіх залишків етанолу, людині потрібно відновити покалічені алкоголем внутрішні органи і повернути їх до здорової роботі. На даному етапі фахівцями використовується ряд наступних медикаментів:

медикаменти для усунення залишкової абстиненції; засоби для лікування алкогольного розладу психіки; системні препарати, що працюють на придушення тяги до випивки.

Які саме ліки можна використовувати, їх дозування і тривалість прийому визначає лікар . Фахівець враховує стан залежного і наявність різних додаткових хронічних захворювань. Така терапія дуже тривала і часом затягується на роки. Також занадто великий ризик рецидиву і повернення до пияцтва.

Нові методи лікування алкоголізму.

Сучасна медицина не стоїть на місці. Нововведення та інноваційні розробки стосуються і терапевтичних способів лікування алкозалежності. Нові методики терапії різноманітні, але всі вони підпорядковані одній меті-викликати і сформувати у хворого огиду до спиртного. Саме це і дає гарантію успішної і тривалої ремісії.

Існує і примусове лікування алкоголізму.

Всі сучасні схеми лікування алкопристрастия включають наступні заходи:

Підшивання. Кодування. Апаратне лікування. Методи психотерапії. Вплив за допомогою гіпнозу. Нетрадиційні способи лікування.

Підшивання.

Цей метод терапії не можна назвати абсолютно новим. Але хоча їй вже досить багато років, вона вважається однією з найбільш успішних і дієвих. Суть лікування полягає у введенні під шкіру хворого певного медичного препарату. У клініках найбільш часто використовують такі підшивки:

На основі дисульфіраму . Даний медикамент вважається основним при позбавленні від алкозалежності. Працює цей спосіб на прояві болісної симптоматики відразу після прийняття всередину чергової дози спиртного: від нападу стенокардії до важкого набряку мозку і смерті людини.

Перш ніж провести процедуру, залежного попереджають про наслідки продовження пияцтва і беруть у нього розписку.

З цієї причини препарати з дисульфірамом дійсно є одними з найдієвіших і результативних в лікуванні алкоголізму. Найчастіше медики використовують такі препарати, як:

Тетлонг; Тетурам; Алгоминал; Хімзахист; Тетлонг-250; Еспераль (Esperal).

Блокуючі центр задоволення . Дані підшивки працюють на купіруванні ділянок головного мозку, які відповідають у людини за формування відчуття задоволення, що з’являється після випивки. Імплант вшивається хворому під місцевою анестезією, вся процедура займає всього півгодини.

Перед її проведенням людина проходить повний курс очищення організму від метаболітів етанолу. Термін дії підшивки становить 5-6 місяців. Цього часу цілком достатньо для одужання. Найчастіше використовують такі засоби, як:

Перед проведенням процедури підшивання, людині доведеться 3-7 діб взагалі не торкатися до спиртного. Сам імплант вводиться в сідничний м’яз або м’які тканини області спини. По закінченні заходу пацієнту перші кілька днів доведеться дотримувати режим, що обмежує будь-яку фізичну активність. На деякий час слід забути і про водні процедури.

Самі використовувані препарати не приносять людині ніякої шкоди, якщо він веде тверезий спосіб життя. Але сам процес проведення заходу для дуже багатьох виявляється болісним і супроводжується незручностями. За відгуками підшивка особливо дієва при перших стадіях алкогольної залежності .

Кодування.

На думку фахівців, це найефективніший метод лікування алкоголізму. Кодування за своєю суттю є стресово-емоційним способом психотерапії. З його допомогою йде вплив на підсвідомість хворого і формування у нього суворої заборони на вживання алкоголю.

Кодування — один з ефективних способів лікування алкозалежності.

Основоположником способу антиалкогольного кодування є лікар-нарколог Олександр Довженко. Саме цей фахівець і розробив дієву методику впливу на підсвідомість особистості.

Сама процедура заснована на звичайній бесіді з хворим. В процесі неї лікар вселяє людині, використовуючи емоційно-стресову манеру діалогу те, що чекає залежного при продовженні вживання спиртного. Даний метод не дарма вважається одним з найбільш результативних – переважна більшість людей, дійсно успішно позбулися згубної пристрасті після процедури.

Кодування по Довженко має масу переваг (в порівнянні з іншими способами лікування):

гуманність; анонімність; безпека для людини; простота проведення процедури; висока ступінь результативності; відсутність різних побічних ефектів; для отримання результату досить лише одного сеансу.

При проведенні цього лікування не використовуються ніякі додаткові маніпуляції, медичні втручання. Сама людина знаходиться в повній свідомості і усвідомлює все, що відбувається. Кодування по Довженко формує у хворого стійкий негативний рефлекс до алкоголю без будь-яких неприємних наслідків для здоров’я.

Використовуючи апаратні сучасні методи лікування алкоголізму, лікарі впливають на мозкові функції пацієнта. Лікарі використовують спеціальні пристрої. За допомогою даного способу терапії у хворого:

нормалізується і реанімується робота мозку; повністю усувається бажання і потреба в спиртному; купірує мозкові рецептори, що відповідають за пристрасть до алкоголю і отримання задоволення і випивки.

Найбільш відомою технологією даного способу терапії від алкозалежності є ТЕС-терапія. Ця електростимуляція мозкових відділів була створена спільними зусиллями вчених Цента Транскраніальної Електростимуляції під керівництвом професора нейрофізіолога Валерія Павловича Лебедєва .

Апаратне лікування — інноваційна методика лікування алкоголізму.

В основу даної методики були закладені передові наукові розробки і дослідження. ТЕС-терапія успішно використовується при лікуванні алкозалежності в 18 країнах. Але у інноваційного та ефективного методу існує ряд протипоказань. Забороною в даному випадку стає:

Пухлини мозку. Мозкові важкі травми. Захворювання ЦНС інфекційної природи. Сильне травмування шкіри в місцях, призначених для накладення електродів.

Методи психотерапії.

Суть психотерапії при лікуванні алкоголізму.

Психотерапевтичні способи лікування давно і успішно зарекомендували себе при лікуванні алкозалежності. Сюди входять такі успішні процедури, як:

авторська методика терапії Малкіна; психотерапевтичні сеанси за способом Рожнова.

Суть методик полягає у впливі на людину психотерапевтичними установками з метою вироблення необхідних емоційно-вольових установок. Для отримання більш ефективного і гарантованого результату в сеансах лікування беруть участь і члени сім’ї хворого.

Гіпноз.

Не менш успішним і ефективним способом лікування алкозалежності є гіпноз. В процесі проведення сеансу хворому вселяється повну байдужість або огиду до будь-яких видів алкоголю, дається установка на тверезий, «чистий» спосіб життя. Але на жаль, даний метод підходить далеко не всім, багато людей не піддаються установок (негипнабельные).

Гіпноз вважається одним з найдієвіших способів лікування алкозалежності.

До особливостей гіпнотерапії відноситься і факт, що людина зобов’язана з’явитися на процедуру абсолютно тверезим, в іншому випадку хворий просто не сприйме потрібну інформацію.

Нетрадиційні способи лікування.

Крім сучасних розробок в плані боротьби з алкозалежністю, успішно використовуються і різні методики народної медицини.

Ці способи можна назвати інноваційними, але їх використання допомагає відновити і підтримувати організм у важкий період терапії .

З цією метою використовується безліч лікарських трав і рослин, що володіють різноманітним впливом на людину.

Для зниження потягу до випивки:

дягель; полин; звіробій; золототисячник; чебрець повзучий.

Збори на основі отруйних трав для викликання відрази до алкоголю:

чебрець; гриб-гнойовик; плаун-баранець; копитень Європейський.

методи лікування алкогольної залежності

Ці рослини більш радикальні по впливу. При їх використанні у хворого (якщо він вип’є алкоголь) виникає ряд неприємних симптомів (нудота, блювота, головний біль, слабкість). На основі таких властивостей і формується на підсвідомому рівні огиду до пияцтва.

Інші методи лікування.

Наркологи, говорячи про нетрадиційні способи терапії алкопристрастия, згадують і такі процедури, як медитацію і акупунктура. Дані методи базуються на повному фізичному розслабленні хворого. Звільненому від стресу і оточуючих проблем, людині легше усвідомити головну причину своєї проблеми і знайти способи її видалення.

Крім цього, голкотерапія і сприяє загальному зміцненню ослаблі організму, посилення його захисних функцій, стабілізації нервової системи та імунітету.

Допомагає позбутися від нервового напруження і медитація. Для таких же цілей застосовують спеціальну дихальну гімнастику, йогу.

Всі дані способи успішні як підготовчі процедури для лікування перших стадій алкозалежності .

Методик позбавлення людини від страшного зла безліч. Але результат цілком залежить від настрою самого хворого і членів його сім’ї. Перш за все, самому залежному належить зробити величезний крок на шляху до повного одужання – визнати у себе проблему і почати повноцінне лікування.

Способи лікування алкоголізму: сучасні та ефективні методики, народні засоби, рекомендації лікарів, відгуки.

Алкоголізм – це складне захворювання, яке можна віднести як до психічної сфери життя людини, так і до фізичної. Рік від року кількість зареєстрованих хворих зростає.

Терапією алкогольної залежності займається наркологія, яка є дочірньою дисципліною психіатрії. Чому проблемою алкоголізму не займає звичайна медицина? Адже погане самопочуття і страждання хвора людина відчуває на фізичному рівні.

Відповідь проста: найефективніші способи лікування алкоголізму знаходяться в сфері духовної, а нею займається психіатрія.

Якої шкоди завдають людському організму напої з вмістом етилового спирту?

Культура пиття пустила коріння глибоко в суспільство. Вважається нормальним і звичайним випивати різноманітні алкогольні напої не тільки у свята, але і по вихідних.

Інші люди п’ють практично щовечора, виправдовуючи свою поведінку втомою або стресом. Типова поведінка залежного – знаходити виправдання своєї патології. У наркології такий самообман називається «алкогольне алібі».

Пацієнт впевнений, що йому необхідно випити, тому що в країні все погано, економічна ситуація в глухому куті, дружина накричала, начальник урізав премію.

В аналогічній ситуації у здорової людини не виникне навіть думки в бік випивки.

Шкода напоїв, що містять етиловий спирт:

провокують параліч нервової системи і загибель сотень тисяч нейронів (нервових клітин); випалювання слизової оболонки стравоходу і шлунка; інтоксикація всіх систем організму; печінка змушена працювати в так званому режимі на знос, щоб знешкодити шкідливі метаболіти етилового спирту; внаслідок паралічу ЦНС деякі ділянки мозку деградують – розвивається алкогольна енцефалопатія та полінейропатія; при пивному алкоголізмі страждають нирки, багаторічна зловживання пивом призводить до розвитку хронічної ниркової недостатності.

Стадії розвитку алкоголізму.

Сучасна наркологія виділяє три стадії розвитку залежності від спиртних напоїв. Залежно від рівня розвитку хвороби будуть відрізнятися способи лікування алкоголізму.

Перша стадія характеризується найменшим пошкодженням внутрішніх органів і психіки. Способи лікування алкоголізму на початковому етапі розвитку залежності – робота з психотерапевтом, відвідування груп АА, дисульфирамовое кодування, використання цілющих відварів. Основна проблема в тому, що на першій стадії рідко хто усвідомлює свою хворобу. Зізнатися у своєму алкоголізмі рівноцінно для хворих людей самогубству. Тому вони найчастіше сприймають поради близьких людей про необхідність терапії агресивно. Друга стадія характеризується появою провалів в пам’яті і підвищенням толерантності до доз випитого. Розвиваються хронічні захворювання внутрішніх органів, властиві алкоголікам: хронічний панкреатит, цироз, токсичний гепатит, холецистит, енцефалопатія. Страждають когнітивні здібності, пам’ять, адекватне сприйняття навколишньої дійсності. Способи лікування алкоголізму на другому етапі розвитку залежності – кодування, відвідування зборів АА. Третя стадія характеризується повним руйнуванням фізичного і психічного здоров’я пацієнта. Тому-то алкоголізм і називають смертельним захворюванням. Якщо пацієнт доживає до третьої стадії, він помирає від незворотних множинних пошкоджень внутрішніх органів. Цироз, асцит, ХНН, інсульт, тромбоемболія – найпоширеніші причини летального результату.

Позбавлення від алкоголю можливе для пацієнта тільки в одному випадку: якщо він сам бажає вести соціально прийнятний спосіб життя. Наркологи повідомляють на кожній консультації з проблеми алкоголізму той факт, що якщо нервова система запам’ятала стан сп’яніння, і толерантність до етанолвмісних напоїв зросла-повністю вилікувати алкоголіка вже не можна. Він може досягти ремісії.

Те, скільки місяців або років триватиме ремісія, залежить від нього самого. Відгуки про ефективні методи лікування алкоголізму повідомляють, що кодування, таблетки і трав’яні настої гарні тільки в перші місяці. Адже не може людина пити ліки все життя. Тому досягнення багаторічної ремісії залежить від самого пацієнта і його бажання.

Класичні варіанти терапії.

Способи лікування алкоголізму можна поділити на кілька основних напрямків:

Кодування (з гіпнозом або без): вшивание під лопатку або в сідничний м’яз ампулу з препаратом, що містить дисульфірам. Відвідування консультацій нарколога-психотерапевта. Відвідування зборів Товариства Анонімних Алкоголіків (АА); Народні способи лікування алкоголізму.

Кожен метод по-своєму ефективний. Залежно від стадії хвороби і індивідуальних особливостей хворої людини слід вибрати оптимальний спосіб терапії.

Таблетки від алкоголізму: принцип дії.

Сучасна фармакологія дозволяє лікувати залежність за допомогою препаратів. Всі ліки можна поділити на дві великі групи:

дисульфірамові («Тетурам»,» Еспераль»,» Лідевін»); містять ціанамід («Колме»).

Відгуки про спосіб лікування алкоголізму за допомогою «Тетурама» різні. Люди в своїх відгуках підтверджують, що препарат доступний і коштує дешево. Бентежить найчастіше принцип дії цього засобу. Він не відбиває тягу до сп’яніння.

Дисульфірам (основний діючий компонент «Тетурама», 150 мг в кожній таблетці) несумісний з метаболітами етилового спирту.

Алкоголік при прийомі таблеток стоїть перед вибором: напитися і померти або залишатися тверезим і добре себе почувати.

Якщо в процесі лікування залежна людина вирішить напитися – його чекає неприємний сюрприз. Підскочить тиск, пацієнт впаде в передінфарктний стан. Якщо вчасно не надати йому професійну медичну допомогу, то можливий інфаркт, інсульт, механічна асфіксія (задихнеться від власних блювотних мас).

Відвідування зборів АА і лікаря-психотерапевта.

Цей спосіб лікування алкоголізму найлояльніший, безпечний і в той же час дієвий. Підходить тільки тим пацієнтам, хто сам бажає раз і назавжди покінчити зі шкідливою звичкою.

Щодня хвора людина відвідує спеціальні збори таких же алкоголіків, як і він сам. Протягом години люди розмовляють про коріння своєї проблеми і діляться один з одним емоційними переживаннями. Такі бесіди – відмінна групова психотерапія. Сотні тисяч людей у всьому світі змогли перемогти свою залежність завдяки відвідуванням зборів АА.

Кодування і гіпноз від алкогольної залежності.

Процес кодування-це коли в м’яз пацієнту зашивають ампулу з дисульфірамом. Наприклад,»Еспераль». Вище була описана дисульфірамовая реакція.

Методика гіпнозу полягає в тому, що перед процедурою з хворим проводить бесіду дипломований психотерапевт. Він намагається ввести в підсвідомість алкоголіка інформацію про шкоду етилового спирту і напоїв, що містять його.

Якщо пацієнт вип’є в той момент, коли в його тілі буде перебувати ампула, він може померти.

Способи лікування алкоголізму без відома хворого.

Ця тема найбільше цікавить родичів залежної людини. Чи існують народні способи лікування алкоголізму без відома хворого? На жаль ні, не існують.

Алкоголізм – невиліковне психічне захворювання, ця теза підтвердить будь-який лікар-нарколог. Домогтися ремісії можливо тільки при бажанні самого пацієнта. Коли він почне усвідомлювати всю глибину своєї проблеми і робити реальні кроки до лікування, тоді почнуться просвіти в змозі.

Ні в якому разі не можна без відома хворої людини підливати йому в їжу краплі «Колмі» або будь-які інші настої, відвари і подібне. Якщо залежна людина помре внаслідок отруєння, родич ,що підливав йому «ліки», буде нести кримінальну відповідальність за своє діяння.

Можна закодувати алкоголіка так, щоб він не знав про це?

Це питання найчастіше цікавить матерів і дружин залежних людей. На жаль, закодувати людину без його згоди і відома неможливо. Процедура кодування має на увазі вчинення розрізу особливим медичним скальпелем, вшивання в нього крихітної ампули з ліками. Це свого роду хірургічне втручання. Будь-яка людина відчує таке втручання.

Проводити процедуру кодування, коли пацієнт в нетверезому вигляді суворо заборонено. Це може призвести до летального результату, і медик, який здійснив таку операцію, може бути засуджений (якщо родич пацієнта захочуть подати позов до суду).

Народні способи лікування алкоголізму: список.

Використання відварів і настоїв трав – найбезпечніший метод з усіх перерахованих вище. Способи лікування алкоголізму в домашніх умовах, найпопулярніші серед пацієнтів і їх родичів:

У рівних частинах (по одній чайній ложці) змішати траву деревію з полином, звіробоєм і м’ятою. Заварити 500 мл окропу, дати настоятися протягом двох-трьох годин. Приймати натщесерце за півгодини перед кожним прийомом їжі. Вважається, що суміш цих трав зменшує патологічну тягу до сп’яніння і відновлює функцію печінки. Два-три лаврових листки додають в 250 мл горілки. Настій витримують в теплі пару тижнів. Залежна людина може приймати по дві чайні ложки настою перед їжею. Лавровий лист сприяє розладу шлунка і блювоті, що буквально повністю відбиває тягу до спиртного. Курс лікування триває близько десяти днів. У каструлю об’ємом два літри насипають нечищений овес до її середини. Поверх ллють воду, заповнюючи їй овес доверху. Каструлю ставлять на плиту і доводять вміст до кипіння, після чого варять близько півгодини. Відвар зливають, кладуть в нього 100 г квіток календули. Накривши кришкою, укутують і ставлять в тепло. Після закінчення 12 годин відвар проціджують. Прийом відвару: по склянці натщесерце два-три рази на добу. Відраза до спиртних напоїв проявляється приблизно на третій день.

Наркологи найчастіше відносяться до подібних рецептів з часткою сарказму. Офіційна медицина визнає, що найефективніший спосіб лікування алкоголізму – кодування або прийом таблеток, що містять дисульфірам.

Продукти, які допомагають зменшити тягу до алкоголю в домашніх умовах.

Науково доведено, що в перші місяці повного утримання від алкогольних напоїв організм пацієнта відчуває шок. Ще б пак, адже етиловий спирт вже почав вбудовуватися в обмін речовин. Мозок навчився черпати енергію з вуглеводів, які спирт щедро дарує кровотоку.

Для того щоб перші місяці відмови від отрути пройшли гладко і людини турбували позиви випити якомога рідше, медики рекомендують регулярно вживати в їжу продукти:

будь-які ягоди і фрукти їсти стільки, скільки хочеться і в будь-який час доби; вівсяна, гречана, рисова каші – відмінний джерело повільних вуглеводів; шоколад, солодощі, мед, пастила, тістечка, будь-які продукти і солодощі з високим вмістом вуглеводів; супи і рідкі страви на бульйоні, звареному на кістки.

Поєднання народних способів терапії з прийомом таблеток.

У пацієнтів і їх родичів часто виникають питання щодо того, чи можна суміщати фармакологічні методи терапії з народними рецептами. Звичайно, можна. Якщо залежна людина хоче лікуватися, то можна використовувати паралельно хоч всі способи відразу. Головне, щоб це утримало його від зриву.

Наркологи рекомендують у перші місяці (а в деяких випадках важкої залежності навіть роки) утриматися від психоемоційного напруги, перевтоми, фізичного навантаження.

Поширена причина зривів у алкоголіків – вони пірнають з головою в роботу, приходить втома і стрес.

Слабка психіка і нервова система залежної людини не в змозі витримати таке навантаження: в результаті відбувається зрив і вся терапія йде нанівець.