лікувати алкогольну залежність

Лікувати алкогольну залежність.

У більшості випадків, причини чоловічої алкозалежності мають психологічні корені і є наслідком невміння або небажання вирішувати свої проблеми іншими способами. Беручи алкоголь, чоловіки знімають емоційну напругу, на час, забуваючи про те, що їх турбує.

Як відомо, головним кроком до успіху антиалкогольного лікування є визнання своєї проблеми. Дається воно чоловікам дуже складно, оскільки особливості їх психіки запрограмовані на досягнення успіху, а не визнання своїх поразок і слабкостей. Допомогти зрозуміти свою проблему і зважитися на лікування, чоловікам допоможе професійна допомога нарколога-психолога, а також підтримка близьких, щиро вірять у нього.

Ефективний спосіб, як лікувати алкоголізм у чоловіка, застосовуваний реабілітаційними центрами та наркоклиниками, припускає повна відмова від вживання алкоголю і проходження алкозалежним багатомісячного реабілітаційного курсу, що забезпечує стабільну ремісію. У разі неможливості з яких-небудь причин пройти тривале лікування, наркологом може бути запропонована процедура кодування. Вона проводиться тільки за згодою алкозалежного і гарантує припинення вживання алкоголю строком до 5 років.

Ще одним дієвим методом, як лікувати алкогольну залежність, який може бути запропонований питущому чоловікові є підшивка від алкоголізму. Його дія заснована на страху вживання алкоголю. Речовини, що потрапляють в організм із зашитої ампули, блокують вироблення ферментів, що розщеплюють алкоголь. Вживання в даній ситуації навіть мінімальної дози алкоголю, викликає харктерную для отруєння симптоматику.

Психологічна допомога, як метод лікування алкоголізму.

Замислюючись над тим, як лікувати алкогольну залежність, слід розуміти, що навіть найдієвіші методи і ліки-ін’єкції, таблетки, краплі або ампули дадуть тільки тимчасовий ефект. Усуваючи фізичну залежність, вони лише на час притупляють тягу до спиртного. Як тільки алкоголік повертається в своє коло, до звичного життя, повертається і психологічна тяга до спиртного.

У зв’язку з цим, підбираючи спосіб, як лікувати алкоголізм у чоловіка, слід зупинитися на комплексної терапії, що включає медикаментозну детоксикацію, психологічну реабілітацію, соціалізацію.

По-справжньому ефективною є комплексна реабілітаційна терапія, яка навчає жити без випивки. Застосовувані при цьому техніки, дають можливість усвідомити алкоголіку, навіщо він вживає спиртне, що викликає у нього бажання випити і до чого це призводить. Професійна психологічна допомога та рекомендації при алкоголізмі, дані фахівцями на індивідуальних консультаціях і під час групових сеансів, призводять до зміни свідомості у алкозависимого, формуванню у нього мотивації на лікування. Працює протягом декількох місяців з алкозалежним, нарколог, психотерапевт допомагає йому зрозуміти мотиви своєї поведінки.

Ефективним інструментом антиалкогольної терапії є збори, на які приходять вже виліковані від залежності люди. Допомога та рекомендації при алкоголізмі, якими вони готові поділитися з новачками, є хорошою підтримкою і мотивацією на лікування. Володіють сильним бажанням вилікуватися, алкоголіки, добровільно відвідують такі збори, здатні самостійно позбутися своєї алкозалежності. При відсутності такого бажання, навіть відправка на примусове лікування дасть тільки тимчасовий ефект.

По змісту

Як лікувати алкогольну залежність: способи і поради.

Алкогольна залежність – це бич сучасності. Вона руйнує не тільки фізично, але і ментально. Глобальність проблеми, як правило, полягає в тому, що люди відмовляються від допомоги, продовжуючи залучати себе в капкан залежності, втрачаючи контроль і просто деградуючи.

Встановлено, що 70% людей з алкогольною залежністю при адекватному лікуванні здатне різко знизити кількість часу, витрачений на споживання спиртного, а також відновити своє здоров’я.

Коли прийом алкоголю стає хворобою.

Алкоголізмом називають хронічне захворювання, що характеризується психічною і фізичною залежністю від спиртних напоїв.

Саме з психічної підневільності починається цей стан. При цьому з’являється нав’язлива потреба у вживанні алкоголю і досягнення задоволеності після його прийому. Хворий постійно думає про предмет своєї залежності, і якщо йому не вдається отримати дозу, стає дратівливою і пригніченим.

Цікаво, що прийом допінгу викликає не стільки почуття задоволення як такого, яке ми відчуваємо від багатьох речей, скільки усуває відчуття невдоволення. Поступово алкоголь стає єдиним засобом набуття психічного благополуччя, без якого світ стає сірим і безрадісним.

Психічна залежність дає привід людині регулярно вживати алкогольні напої, розвиваючи толерантність до них і вимагаючи підвищення дози. На цьому етапі відбувається формування фізичної залежності до речовини. Вона проявляється комплексом психологічних і вегетативних реакцій, що з’являються в разі тривалої відсутності прийому «улюбленого» напою або зниження дози:

нудота, блювота; підвищена пітливість; болі в усьому тілі; дратівливість.

Ця стадія вимагає від людини постійного вжитку спиртного, так як зниження його рівня в крові викликає небажані тяжкі реакції.

Остання стадія алкоголізму характеризується постійними запоями, ускладнюється маренням і алкогольними психозами. Прогресує слабоумство і деградація, частково в результаті поганого харчування і зниження рівня вітаміну В1 – тіаміну.

Алкоголізм – це, в першу чергу, вибір людини. Але природі відомі випадки, коли алкогольне сп’яніння настає незалежно від волі індивіда. Японські лікарі виявили вид дріжджових грибів, що паразитують в кишечнику людини і виробляють спирт. Кількість його таке, що, всмоктуючись в кров, він викликає симптоми сп’яніння.

Лікування алкоголізму ускладнюється з ряду причин. В першу чергу, це заперечення наявності самої хвороби. Людина не бачить нічого поганого або патологічного в своїх діях. Має місце також таке поняття, як дисимуляція, коли хворий навмисно приховує від оточуючих свою проблему, вважаючи, що її оприлюднення може зашкодити йому в соціальному плані.

Потрібно розуміти, що перший і головний крок на шляху до успішного лікування від алкогольної залежності – це усвідомлення самою людиною наявності хвороби, бажання позбутися її раз і назавжди. Тільки в цьому випадку терапія дасть позитивний результат.

Традиційні методи.

Традиційно лікування алкоголізму проводять в 3 етапи.

1 етап спрямований на усунення алкогольної інтоксикації. Вона розвивається на тлі прийому великих доз алкоголю і може бути небезпечною для життя.

Ознаки передозування алкоголем можуть виникати у кожного, хто не розрахував з дозою. Але тільки в разі, коли такий стан виникає рідко, людина здатна купірувати його самостійно, без медичної допомоги.

Якщо алкогольна інтоксикація носить хронічний характер, вона може стати причиною алкогольного оглушення або коми. У такій ситуації без лікарської допомоги не обійтися. Вона включає ряд маніпуляцій, покликаних якомога швидше вивести токсичну речовину з організму:

промивання шлунка; інфузійна терапія; форсованої діурез.

2 етап терапії спрямований на боротьбу з абстинентним синдромом. Це так зване похмілля – типовий стан для алкоголіка. Безконтрольне і не дозоване споживання спиртного все більше погіршує стан.

Лікування цього етапу також носить медикаментозний характер і включає препарати різних груп. Їх дія спрямована на усунення залежного положення і ліквідацію наслідків отруєння алкоголем.

Особлива увага приділяється аверсивної терапії. Суть її полягає в тому, що пацієнту вводиться особлива група препаратів. Вони блокують фермент, що розщеплює алкоголь і при взаємодії зі спиртними напоями викликають у хворого замість почуття сп’яніння неприємні відчуття. Це може бути нездужання, страх смерті, тривожність, скачки тиску, серцебиття.

Інші кошти, змінюючи перебіг хімічних процесів в мозку, знижують потребу організму в спиртному і пригнічують приємні відчуття після його прийому. Це, в свою чергу, сприяє зменшенню дози і повної відмови від алкоголю.

Препарати цинку сприяють більш швидкому усуненню симптомів інтоксикації. Вони знімають запалення, підвищують працездатність, відновлюють функції печінки.

Аверсивну терапію проводять за допомогою ін’єкційних, пероральних засобів, а також фіксують під шкірою специфічні капсули. Якщо, встановивши їх, пацієнт прийме алкоголь, то його відвідають неприємні відчуття у вигляді нудоти, утрудненого дихання, тахікардії.

Відео — лікувати алкогольну залежність (Відео)

Крім даного методу, застосовуються засоби для нормалізації загального стану організму:

транквілізатори; вітаміни групи В, які повертають баланс нервової системи; препарати з вмістом калію, натрію, магнію і інших мінералів для нормалізації електролітного балансу; засоби для лікування супутніх захворювань, загострюються на фоні алкогольного отруєння: протиаритмічні, гіпотензивні, протисудомні і т. д.

Третій, заключний етап терапії є самим важливим, адже він спрямований на зміну особистості людини, виховання в ньому морально-етичних норм, адаптацію в сім’ї та суспільстві. На цьому щаблі перетворення використовують методи психотерапії і соціальні методи виховання.

Психотерапевтичний підхід.

Психотерапія-дуже важливий і ефективний метод в боротьбі з хронічним алкоголізмом. Перебуваючи в стаціонарі, під суворим контролем лікарів і дією медикаментів, хворому вдається позбутися від фізичних мук абстиненції і якийсь час відмовляти собі в алкоголі.

Відео — лікувати алкогольну залежність (Відео)

Але, повернувшись у звичне життя, у нього з’являється безліч спокус для відновлення згубної звички. Для повного викорінення цієї думки, для створення нових патернів мислення, навичок поведінки, і потрібна психотерапевтична допомога. Вона допоможе людині позначити його проблеми, підкаже методи їх вирішення, усуне емоційне напруження і забезпечить психологічну підтримку на шляху до нового життя.

причини алкогольної залежності; фактори, що заважають відмовитися від згубної звички.

навчання навичкам нового життя; адаптацію до існування в тверезому вигляді; утримання від прийому спиртного.

Психотерапевтичні методи дозволяють підсвідомо виробити негативні установки на вживання спиртного. Серед них широко застосовують індивідуальну або групову психотерапію, розмовні, образні, дихальні, тілесно-емоційні методики. Особливе місце відводиться сімейної терапії.

Нейролінгвістичне програмування або, просто кажучи, гіпноз, використовує певні мітки, що дозволяють виробляти умовний рефлекс відмови при вигляді алкоголю.

Існує також і еріксонівський гіпноз, під час якого хворого вводять в транс і в цьому стані диктують йому установки на здорове і щасливе життя.

Непрямі методики діють через встановлення стійких, домінантних заборон. Пацієнту навіюється, що в разі найменшого зіткнення зі спиртним його чекають важкі проблеми зі здоров’ям або навіть смерть.

Відео — лікувати алкогольну залежність (Відео)

Когнітивно-поведінкова терапія допомагає пацієнтові перетворити своє життя, створити позитивну думку про себе і оточуючих. Вона сприяє усвідомленню тих гальмуючих факторів, які заважають вирватися людині з алкогольної кабали, вчить раціонально мислити.

Є й інший підхід в даній терапії, що дозволяє виробляти у хворого алкоголізмом огиду, блювотний рефлекс. Такі реакції виникають не тільки на смак алкоголю, але і на його запах, і навіть згадка про нього.

Аутотренінги також приносять плоди в лікуванні алкоголізму. Але їх варто застосовувати на тому етапі, коли людина вже усвідомлено прагнути відмовитися від нього. Даний спосіб полягає у формуванні і навчанні пацієнта певним твердженням, що дозволяє йому розслабитися, прибрати тривожність і усунути спокусу випити.

Прикладами таких формул можуть стати ті, що пропагують спокій дихання і помірну роботу серця, поширення приємного тепла по тілу або, навпаки, легкої прохолоди.

Аутотренінги проводяться як індивідуально, так і в групах. Психотерапевти стверджують, що лікування алкоголізму більш ефективно проходить в групових тренінгах. Це обумовлюється тим, що людина чує масу позитивних прикладів лікування залежності, і це вселяє йому надію. Група також здатна продуктивніше протистояти сумнівам алкоголіка, ніж один лікар.

Психотерапія, в більшості випадків, дає позитивні результати. Але бувають ситуації, в яких вона безсила. Подібне лікування не проводиться людям зі зниженим інтелектом, відсутністю мотивації, а також алкоголікам, що розпивають спиртне на сеансі.

Народні рецепти.

Потрібно розуміти, що народні методи не повинні повністю заміщати традиційну терапію алкоголізму. Вони можуть застосовуватися в якості допоміжного засобу для прискорення процесу.

Для фіксування негативної реакції на алкоголь застосовують спиртові настоянки. Для їх приготування використовують лавровий лист, любисток (корінь) або гарбузове насіння. Береться будь-який з перерахованих інгредієнтів, подрібнюється і заливається горілкою, настоюється. Через 2 тижні настій готовий до вживання.

Його дають випити хворому в кількості 1 стопки. Велику дозу він не подужає, так як таке зілля викликає огиду у алкоголіка. Можуть спостерігатися диспепсичні розлади, тобто розвивається непереносимість алкоголю.

Лікарі стверджують, що лікування залежності від спиртного виключно домашніми методами неефективно. Потрібна обов’язкова дезінтоксикаційна терапія, щоб звільнити організм від отруйних речовин.

Соціальні методи.

Боротьба з пияцтвом ведеться з давніх пір. Ще Аристотель говорив: «Сп’яніння – добровільне божевілля». А класик Лев Толстой був таким затятим противником спиртного, що в 1887 році заснував товариство тверезості. Воно стало досить популярним і залучало в свої ряди багато впливових і відомих осіб.

Одним з найвідоміших методів викорінення алкоголізму став «сухий закон». Його вводили в багатьох країнах: Росії, США, Фінляндії і т. д. в 20 -30 рр. Але особливих плодів він не дав, так як контрабанда і сурогат не давали людям «засохнути».

Крім нього, в Росії проводилися протиалкогольні компанії, наприклад, 1985 року. Але вони давали подвійні результати.

У сучасному суспільстві багатьох країн світу діє організація Анонімних алкоголіків (АА). Варто відзначити, що це не метод психотерапії. Такі групи збираються добровільно, створюючись самими залежними людьми. На такі зустрічі допускається приходити випили, але слово такому суб’єкту не дається.

Товариство анонімів не усуває залежність, не змушує людину кинути пити. Сюди люди приходять, щоб висловитися, розповісти про свої досягнення, невдачі, сховатися від самотності.

Подібні групи отримали підтримку не тільки у нужденних, але і у лікарів-наркологів. Вони не замінюють основного лікування, але в комплексі з ним допомагають пройти шлях зцілення легше і комфортніше.

Ситуація в сім’ї.

Наявність в сім’ї залежної людини вимагає від її членів певної поведінки. З одного боку, родичі повинні усвідомити і прийняти хворобу рідної людини, не соромитися її і не відсторонюватися від хворого. Відразу варто сказати, що закиди, шантаж по типу «кинь пити заради дитини» не діють. Відмовтеся від повчань, присоромлення та інших подібних дій. Людина сама все розуміє, але поки не може протистояти «зеленому змію».

З іншого боку, шкодувати, робити поблажки теж не варто. Наприклад, виправдовувати алкоголіка перед друзями або родичами, на роботі, виплачувати за нього борги. У такій ситуації він втрачає можливість побачити негативні наслідки своєї залежності. І, в якомусь роді, це є її заохоченням.

Не варто довіряти тим його обіцянкам, які він не в змозі виконати, або робити за нього роботу.

Ну і звичайно, головне табу – не випивати разом з алкоголіком, не давати йому приводу думати, що його підтримують в цій дії. Неефективно і вишукувати спиртне в будинку з метою знищити його.

Завдання родичів – допомогти людині усвідомити його проблему і почати лікуватися, дати підтримку, а не пригнічувати ще більше звинуваченнями і докорами. Зробити це потрібно в короткі терміни, інакше у близьких існує ймовірність розвитку співзалежності,тобто звикання до ситуації, що склалася. Це закриває шлях до позитивних змін ситуації і забирає у людини шанс на позбавлення від алкогольної підневільності.

Напевно, не варто вмовляти або переконувати людей, як важливо лікуватися від алкогольної залежності. Досить навести кілька прикладів її наслідків, щоб довести на конкретних фактах її руйнівний вплив на тіло і особистість людини.

слабоумство; жирове переродження печінки, цироз; панкреатит, гастрит, панкреонекроз; руйнування слизової стравоходу з кровотечею в результаті систематичної блювоти; аритмія; алкогольна кардіоміопатія — велике руйнування тканин міокарда; рак органів шлунково-кишкового тракту; інсульт; алкогольний психоз; смертельні травми в стані алкогольного сп’яніння.

Як лікувати алкогольну залежність.

Алкоголь при надмірному і тривалому вживанні викликає звикання і трансформується в алкоголізм, прояви якого можуть збільшуватися з часом. Вилікуватися від нього можна, але досить важко, оскільки сам алкоголік не вважає себе хворою і заперечує наявність проблеми. Ця згубна звичка може з’явитися незалежно від віку і статі, але вилікувати алкоголізм жінкам, як правило, набагато важче, ніж чоловікам.

Коли пора починати боротьбу з алкоголізмом?

Практично завжди алкоголіки не помічають свою проблему, і вважають, що можуть зупинитися в будь-який момент. На жаль, це не так. У більшості випадків, для позбавлення від алкогольної залежності хворий потребує професійного супроводу. Помітити початкові стадії алкоголізму можуть сім’я або родичі.

Фактори і особливості, які сигналізують про необхідність боротьби з жіночим або чоловічим алкоголізмом:

Неконтрольовані запої. Залежний не може відмовитися від алкоголю ні за яких умов. При необхідності випити, людина втрачає соціальні кордони і поводиться агресивно. Хворий бачить тільки гостру потребу випити, ігноруючи сім’ю, будинок. Можливість пити поодинці. Алкоголік не бачить нужді в компанії для вживання спиртного. Більш того, його дратує необхідність ділити випивку з іншими людьми. Велика кількість алкоголю, випите без приводу. Гостра необхідність інтоксикації організму, для якого стан сп’яніння став нормальним. Людина може пити без приводу, не чекаючи свята, просто так. Приховане пияцтво. Хворий відлучається з дому без приводу, ховається від рідних. В кишенях алкоголіка можна виявити дрібні жуйки, цукерки. Ними він намагається заглушити запах і не дати приводу бути засудженим за пияцтво. Агресивність. Алкоголік може легко впасти в лють і стати небезпечним для оточуючих без приводу. Безконтрольна агресія може бути спровокована відмовою на невеликий час від алкоголю. Алкоголь залишається і ховається про запас. Алкоголік починає робити спеціальні схрони для невеликих доз спиртовмісної продукції, яку вип’є пізніше. Може ховати напої усвідомлено, або несвідомо в стані сильного сп’яніння. Алкоголь стає звичкою. Для себе хворий починає виробляти правила, яким слід, виконуючи ритуал для випивки. Випивати «для апетиту», після роботи, при цьому дуже болісно сприймає критику на адресу таких дій. Короткочасна втрата пам’яті. Людина, що страждає від алкоголізму, часто починає позбавлятися пам’яті після сп’яніння. Це побічно свідчить про збільшене дозування алкоголю, що спровокувала амнезію. Тремор рук. Алкоголік не контролює свої руки, які постійно тремтять. Особливо часто це проявляється вранці. На зауваження і жарти з приводу тремтячих рук реагує вкрай негативно і агресивно. Це свідчить про термінову необхідність лікування.

Чи можна вилікувати алкоголізм в домашніх умовах?

лікувати алкогольну залежність

Вилікувати алкоголізм в домашніх умовах можна, але для цього доведеться прийняти допомогу рідних і сім’ї. Комплексне лікування, що включає в себе лікарські засоби і психологічну підтримку рідних, дозволяє позбутися залежності в короткі терміни.

В домашніх умовах для подолання тяги до алкоголю можна вдатися до таких засобів:

У момент домашнього лікування потрібно приймати вітаміни як натуральні разом з фруктами і овочами, так і в лікарській формі. Потрібно перестати приймати спиртне на час домашнього лікування. Відмовитися від будь-яких приводів і посиденьок, де може виникнути бажання випити. Після протверезіння можна сходити в лазню або сауну, щоб прискорити процес очищення організму. Сауну категорично не можна відвідувати при похміллі.

Лікування на дому, в звичній обстановці — саме щадне для пацієнта. При такій терапії не застосовується жорстких стримуючих факторів і залежний знаходиться в комфортних умовах.

Самостійно побороти залежність в домашніх умовах також можливо. Буде потрібно сила волі і усвідомлення наявності проблеми з алкоголем. Хворий сам захистить себе від спиртного і не дозволить статися рецидиву. Як правило, після самостійного лікування, людина назавжди кидає пити.

У відео від автора «Віктор Мерзляков» можна ознайомитися про тонкощі лікування алкоголізму в домашніх умовах.

Які способи боротьби з алкоголізмом існують?

Основними способами боротьби з алкоголізмом вважаються:

стаціонарне лікування; амбулаторне лікування; кодування; медикаментозний вплив; народні засоби.

Лікування в стаціонарі.

Показання, при яких необхідно проводити лікування алкоголізму в стаціонарі:

Наявність патологій, викликаних алкоголем. Хронічна форма захворювання і постійна інтоксикація організму може призвести до тяжких хвороб печінки та інших внутрішніх органів. Ускладнення таких хвороб може істотно погіршити стан пацієнта і навіть спричинити летальний результат. Епілептичні напади. Неконтрольовані судоми, спровоковані порушеннями в роботі мозку із-за алкоголю, можуть спричинити серйозні наслідки для пацієнта на домашньому лікуванні. Хворий може захлинутися блювотними масами, задихнутися запалим мовою. Під час нападів алкоголік може травмуватися, викликавши артеріальну кровотечу. При таких пошкодженнях втрата крові відбувається у високому темпі і людина може померти протягом 3 хвилин. Спостерігаються виразні психічні розлади. Делірій (біла гарячка), зорові і слухові галюцинації часто супроводжують алкоголізм. Купірування і лікування таких розладів необхідно проводити тільки в стаціонарному режимі. Відсутність мотивації. Пацієнт може заперечувати свою проблему навіть на останніх стадіях захворювання. При відсутності мотивації будь-яке лікування може бути перервано рецидивом пацієнта. Щоб уникнути цього, пацієнт повинен бути ізольований від звичного оточення і виключена можливість випити. Ізольованості від вживання алкоголю дозволяє домогтися тільки стаціонарне лікування.

Амбулаторне лікування.

Лікування в амбулаторному режимі можна проводити, якщо сам хворий і його рідні впевнені, що можуть забезпечити належний догляд. Потрібно гарантувати відсутність алкоголю в житті пацієнта. Будь-яка доза етанолу може анулювати результати лікування і доведеться все починати з самого початку.

Вигідною стороною амбулаторного лікування є його відносна дешевизна. Знаходження в поліклініці на стаціонарному лікуванні коштує дорого. Амбулаторне лікування, як правило, розробляється індивідуально з урахуванням показань хворого і його стану при первинному огляді. Процес контролюється наркологом, який буде лікувати і допомагати перемогти алкоголізм на всіх стадіях.

Хворий постійно консультується з наркологом, який спостерігає за протіканням одужання. Під час прийомів проводиться психотерапевтичне лікування, використовуються медикаменти. Пацієнт повинен зрозуміти, що справлятися зі стресовими ситуаціями, депресіями можна без використання алкоголю.

Кодування.

Кодування при алкоголізмі ефективно тільки в разі, якщо пацієнт дійсно бажає позбутися залежності. Навіювання потреби відмовитися від алкоголю — швидкий і досить ефективний метод.

До даного способу створення надійного захисту від спиртного потрібно звертатися запійним людям, здоров’я яких істотно підірвано алкоголем. Але, кодуються не тільки алкоголіки. Іноді процедура проводиться, щоб убезпечитися від впливу етанолу, коли будь-який випадок вживання спиртних напоїв робить свідомість некерованим.

Показання для кодування при алкоголізмі:

пізній етап алкоголізму; часті запої; необхідність зафіксувати ефект від лікування алкоголізму в стаціонарі або амбулаторно.

Однак, для проведення процедури існують протипоказання. Це пов’язано з індивідуальними фізіологічними особливостями організму хворого і загальним станом здоров’я.

Кодування проводити не можна при наявності:

психічних захворювань; ішемічних і гіпертонічних патологій серцево-судинної системи; нетримання сечі; порушення функціонування підшлункової і щитовидної залози; епілептичних припадків; гепатиту в гострій формі; цирозу печінки; перенесеного інфаркту або інсульту; вагітності.

Медикаментозне лікування алкоголізму.

У медикаментозних способах боротьби з алкоголізмом використовуються лікарські засоби у вигляді таблеток, крапель. Вводяться в організм і, накопичуючись, вступають в реакцію з етиловим спиртом. Звичайний курс прийому таких медикаментів становить 60-90 днів. За цей час концентрація речовини досягає необхідної кількості і може ефективно працювати тривалий час.

Препарати, які використовуються в медикаментозному лікуванні алкоголізму:

Колме. Краплі, які додають в їжу пацієнта. Має досить сильний ефект, що виявляється в хворобливих відчуттях після прийому спиртного. Не знижує тяги до алкоголю. Торпедо. Комбінована речовина, що складається з різних ліків з ідентичною дією. Добре підходить для кодування на термін від півроку до декількох років. Викликає непереносимість етилового спирту. Еспераль. Не дозволяє печінки руйнувати алкоголь до безпечних для людини компонентів. В результаті, при попаданні в організм закодованого пацієнта спиртного, він починає відчувати сильну інтоксикацію.

У відео від каналу «Жити Здорово!» можна дізнатися про те, як вилікуватися від алкоголізму.

Рецепти народної медицини для лікування алкогольної залежності.

На практиці можуть застосовуватися рецепти народної медицини. Клінічна ефективність таких методів слабо вивчена, проте може давати позитивний ефект, завдяки екстрактам трав’яного збору, багатого вітамінами.

Настоянка любистку і лаврового листа.

Цілюща настоянка для лікування алкоголізму робиться так:

Наполягати корінь любистку і два лаврових листки протягом тижня. 3 рази процідити і дати випити пацієнтові.

Після прийому відвару у пацієнта з’являється відраза до алкоголю на тривалий час. При рецидиві можна провести процедуру повторно.

Відвар кореня лялькаря.

Рецепт виготовлення відвару:

Взяти 1/6 частина пакетика подрібненого кореня лялькаря і залити 75 грамами окропу. Настоювати 1 годину. Процідити і охолодити.

Відвар потрібно додавати в усі страви і напої хворому по 2-3 краплі. Постійне вживання кореня лялькаря вбиває тягу до спиртного і викликає байдужість до нього. Відвар нешкідливий для організму, і родичі алкозалежного можуть непомітно для нього додавати препарат в перші і другі страви. Корінь лялькаря значно знижує агресивність, пов’язану з прийомом етанолу.

Настоянка з полину і золототисячника.

лікувати алкогольну залежність

Тягу до алкогольних напоїв знімає настоянка з полину і золототисячника в рівних частках.

Даний екстракт трав’яного збору виробляє різкий детоксикуючий ефект:

Трави і стебла рослин подрібніть, перемішайте, висушіть. Візьміть дві столові ложки суміші і залийте 200 мл горілки. Дайте настоятися 7 днів. Настоянку дайте випити відразу. Проведіть 3-4 сеанси.

Дрова березові.

Для того щоб провести подібну терапію, необхідно:

Посипати цукром на сухі дрова берези і розпалити. Після декількох хвилин можна дрова загасити і дати п’яниці подихати цим димом. Дозволити випити немнго горілки.

Цілителі стверджують, що після цього людина не буде пити ніколи. Вплив диму, що виходить від березових дров, негативно позначається на легенях.

Настій з трави чемериці.

Алкоголізм лікується настоєм з чемериці. Столову ложку цієї трави заварюють 250 мл окропу. Дають алкозалежній людині по одній третині склянки на прийом 3 рази на добу. Подібна терапія дієва при лікуванні іпохондрії і психічних захворювань.

Використовувати мед можна, навіть якщо хворий знаходиться в стадії сп’яніння.

Методика лікування алкоголізму медом:

Протягом години хворий повинен вжити 18 чайних ложок меду. Це приблизно 40 грам. Алкозалежний може спати до ранку. Вранці, при необхідності, можна дати людині похмелитися. Перед сніданком п’яниця повинен знову з’їсти 18 чайних ложок меду протягом години. На десерт — 4 чайних ложки меду.

Стверджується, що якщо дотримуватися інструкцій, хворий зможе подолати тягу до спиртного і вилікується. При рецидиві процедуру повторюють.

Золототисячник, чебрець і полин гіркий.

Рецепт приготування відвару:

Змішайте порівну золототисячник, чебрець і полин гіркий. 3 столові ложки суміші залийте склянкою окропу. Настоюйте в теплому місці 2 години, процідіть.

Приймати по 1 столовій ложці 3-4 рази на день. За твердженнями знахарів такий рецепт гарантовано вилікує алкоголізм. Відвар трав’яного збору позитивно впливає також на травну систему.

Відвар трави плауна баранца.

Дві столові ложки подрібненої трави плауна баранця необхідно залити склянкою окропу. Кип’ятити на слабкому вогні 20 хвилин. Настоювати 1 годину. Процідити двічі.

Приймають відвар по третині або половині склянки 3 рази на день. Метод досить небезпечний, оскільки при неправильному приготуванні, баранець може погіршити стан хворого. Повинна строго дотримуватися дозування препарату.

Чи можна вилікувати людину від алкоголізму без його відома?

Засоби для лікування від алкоголізму без відома хворого:

Тетурам. Призначений для формування помилкового відчуття неприйняття спиртного. При тривалому курсі прийому навіть «досвідченому» п’яниці буде претити сам запах спиртного. Пропротен 100. Знижує силу залежності від токсичної субстанції. Відбувається нормалізація метаболізму, усуваються симптоми похмілля. Однак слід відмовитися від нього при цукровому діабеті, захворюваннях видільної системи. Метадоксил. Допомагає уникнути зривів у разі довгого утримання. Ряд речовин, що входять до складу препарату, можуть спровокувати алергічну реакцію.

Позбутися від алкоголізму в домашніх умовах можливо.

Перш за все, потрібно усвідомити факт: алкоголізм – це справжнісінька хвороба. Без сторонньої допомоги можливо позбутися від нежиті, але пневмонія вимагає складного стаціонарного лікування. То ж з алкогольною залежністю — при легкому ступені захворювання можливе самостійне лікування, але при запущеній – ні.

Наркологами виділяється 3 стадії алкоголізму.

Стадія Характеристика I Відповідальність людини за власне життя ще чинить стримуючий вплив, але вже з’являється психологічна залежність від прийому спиртного. При думці про алкоголь у людини підвищується настрій, він дозволяє собі випити без приводу на самоті, щоб розслабитися. II Психологічна залежність змінюється фізичної. На цій стадії етанол вже не відторгається організмом, а включається в метаболізм. Головна ознака-обов’язковий наступ похмільного синдрому різного ступеня тяжкості і тривалості. Людини тягне похмелитися, і після цього настає полегшення. З’являється періодичний запійний алкоголізм. III Характеризується хронічною інтоксикацією продуктами розпаду етанолу. Виснажується і руйнується нервова система, відбувається деградація особистості. Функції всіх органів і систем порушуються. Сп’яніння стає способом життя.

Вилікувати алкоголіка в домашніх умовах можливо на I і II стадіях захворювання. Остання вимагає обов’язкової госпіталізації і контролю з боку нарколога.

Важливо! Навіть лікування алкогольної залежності на дому обов’язково потрібно починатися з візиту до лікаря. Тільки фахівець правильно встановить ступінь тяжкості алкоголізму і грамотно призначить необхідні препарати і дії.

Як кинути пити в домашніх умовах.

Успішне позбавлення від алкогольної залежності забезпечується дотриманням 2-х умов: твердий намір хворого і підтримка близьких. Боротьба з алкоголізмом можлива тільки сукупними зусиллями всіх членів сім’ї. Крім того, потрібно враховувати загальні рекомендації наркологів:

Строгий режим дня на період лікування. Хворому потрібно не менше 8 годин сну на добу. Приймати їжу потрібно за розкладом. Нормальне вітамінізоване харчування і рясне пиття (не менше 2 л води в добу). Піші прогулянки на повітрі (не менше 1 години на день) і помірні спортивні навантаження, які допомагають відновити нормальний метаболізм. Повна відмова від спиртного. Ніхто з близьких хворого також не повинен вживати алкоголь, навіть епізодично і в невеликих кількостях.

Існує кілька способів вилікувати алкоголізм в домашніх умовах.

Методи боротьби Загальний опис Ефективність Самостійна відмова Спосіб, що полягає в спробі позбутися від алкоголізму без кодування і ліків, виключно вольовим зусиллям. Може спрацювати тільки при I стадії завдяки сильній мотивації хворого. У поєднанні з психологічною підтримкою може бути досить ефективним. Медикаментозне лікування алкоголізму в домашніх умовах Суть методу — в призначенні хворому препаратів, що знижують тягу або відвертають від спиртного. Це можуть бути таблетки, розчини або кодування. Ефективний тільки в разі грамотного підбору препарату і схеми лікування. Психотерапія Включає кілька варіантів:

кодування за методом Довженка;

лікувати алкогольну залежність

стресовий Груповий гіпноз за методом Рожнова;

допомога індивідуального психотерапевта;

відвідування клубів анонімних алкоголіків. Ефективність залежить від професіоналізму фахівця. Добре працює в комплексі з медикаментозною терапією. Лікування алкоголізму народними засобами в домашніх умовах Метод включає лікування травами, содою, медом та іншими засобами народної медицини. Низька ефективність. Можливо, допоможе позбутися від побутового пияцтва, якщо у хворого є сильна мотивація. У сукупності з детоксикацією і психологічною допомогою цей спосіб також може спрацювати на I стадії алкоголізму.

Найбільша терапевтична ефективність досягається при поєднанні декількох методів лікування.

Препарати для лікування в домашніх умовах.

Всі медикаментозні засоби від алкогольної залежності поділяються на 3 групи:

для зниження тяги; викликають огиду; відновлюють.

Грамотно підібраний комплекс допомагає провести лікування алкоголізму без кодування.

Препарати для зменшення потягу до спиртного.

Призначаються, коли хворому важко самостійно утримуватися від прийому спиртного. Один з найпопулярніших препаратів даної групи – Вівітрол. Це засіб блокує в мозку опіоїдні рецептори, що відповідають за відчуття задоволення і ейфорії при вживанні алкоголю і наркотиків. Вівітрол досить дорогий і складний в самостійному використанні, так як вимагає навички внутрішньом’язових ін’єкцій. Але у нього є більш дешевий і простий аналог – таблетки Налтрексон.

У препарату Пропротен-100 інший механізм дії. Він відновлює пошкоджені функції мозку, ліквідує симптоми важкого похмілля і додає велику стійкість до токсинів. У людини нормалізується емоційна сфера і знижується потяг до спиртного.

Препарати викликають огиду від спиртного.

До них відносяться, в першу чергу, препарати для кодування, які зашиваються під шкіру або роблять укол внутрішньом’язово. Їх дія полягає у формуванні негативного рефлексу від вживання алкоголю. При прийомі спиртних напоїв у хворого розвивається комплекс негативних відчуттів, що дає можливість виробити рефлектолярное огиду.

Подібними властивостями володіють таблетки і уколи Еспераль, розчин для ін’єкцій Тетлонг-250 і краплі Колме.

Препарати для відновлення.

Тривалий алкоголізм неминуче призводить до розбалансування функцій багатьох систем організму: травної, серцево-судинної, нервової. При лікуванні важливо зняти хронічну алкогольну інтоксикацію і відновити їх.

Для нормалізації функціонування нервової системи часто застосовується Гліцин-таблетки з м’якою антидепресивною і седативною дією. Для зняття симптомів інтоксикації доцільно приймати Біотредин або Зорекс.

Лікування алкоголізму в домашніх умовах медикаментами допустимо тільки під контролем фахівця-нарколога.

Важливо! Застосовувати будь-які таблетки без відома хворого, підсипаючи їх в їжу, небезпечно! Багато лікарських засобів вимагають повної відмови від алкоголю. Не знаючи про лікування, хворий може випити, і тоді можливі сильна блювота, втрата свідомості, судоми, зупинка дихання і навіть летальний результат.

Лікування народними засобами.

Використання медикаментів не завжди можливо через наявність протипоказань. Також не всім підходить кодування або психологічні методи відмови. Якщо необхідно кинути пити без кодування і медикаментів, то можуть допомогти деякі народні рецепти.

Лимонний сік.

Цей рецепт – один з найбільш ефективних в народній медицині. Курс триває 14 днів і проводиться за наступною схемою:

у 1-ий день вживається сік 1 лимона; у 2 – ий-сік 2-х лимонів; до 7-го дня кожен день додається по 1 лимону; після 7-го дня доза послідовно зменшується на 1 лимон в день; на 14-й день приймається сік 1 лимона.

Абсолютне протипоказання для такого способу – виразкові хвороби і гіперацидний гастрит.

Медова терапія.

Цей засіб допомагає боротися з алкоголізмом у поєднанні з будь-якими іншими методами, заповнюючи в організмі людини гострий дефіцит глюкози і калію. Курс триває 2 дні:

1 день: обсяг з 18 ч. л. меду розбивається на 3 прийоми з інтервалом у 20 хвилин; 2 день: мед дається в 2 прийоми по 6 ложок і в останній прийом – 4 ложки.

Квашена капуста з зеленим чаєм.

При заквашування капусти на зиму додають сухий зелений чай з розрахунку 3 ч. л. на 1 кг. В цьому випадку в процесі бродіння утворюються речовини, що знижують потяг до спиртного.

Важливо усвідомлювати, що народні рецепти допоможуть вилікуватися від алкоголізму і позбутися пияцтва тільки за умови твердого наміру самого хворого.

Лікування пивного алкоголізму в домашніх умовах.

Залежно від пива є особливості, які дозволяють виділити її в окрему групу. Проблема в тому, що вживання пива не має вираженого негативного контексту в масовій свідомості. Більш того, в побуті культивується позитивний образ цього напою, поширені міфи про його нешкідливості і навіть користь, завдяки великому вмісту вітамінів групи B. Саме тому переконати когось кинути пити пиво дуже складно.

Вилікувати пивний алкоголізм без візиту до фахівця вдається не завжди. Позбавлятися від нього доводиться, починаючи зі зміни способу життя і пошуку нових стимулів, інтересів. Іноді хворий буває змушений повністю відмовитися від звичного кола спілкування, що саме по собі представляє важкий стрес. У такій ситуації підтримка близьких і психологічна допомога виходять на перший план.

Лікування пивного алкоголізму в домашніх умовах проводиться за загальним принципом: детоксикація, подолання залежності, відновлення функцій уражених органів. Вилікуватися від пристрасті до хмільного напою можуть допомогти і народні рецепти-відвари мучниці або чебрецю:

1 столова ложка сировини поміщається в 1 склянку окропу; рідина витримується 15 хвилин на водяній бані; відвар приймається 6 разів протягом 1 дня по 1 столовій ложці.

У важких випадках лікування пивного алкоголізму й інших видів алкогольної залежності в домашніх умовах проводитися тільки під наглядом досвідчених наркологів.

Медикаментозне лікування алкоголізму в умовах стаціонару.

Хто не може вийти з запою або відчуває болісні симптоми абстинентного синдрому, звертаються до нарколога в стаціонар першими. Як вилікувати людину від алкоголізму медикаментозно? Терапія проводиться в наркологічних відділеннях психіатричних лікарень, спеціалізованих наркологічних установах.

Результат медикаментозного втручання – купірування симптомів «похмілля», поліпшення загального стану, нормалізація показників серцево-судинної системи. Переймаючись питанням Як вилікувати алкоголіка за допомогою крапельниць в стаціонарі?, врахуйте: умови перебування можуть бути некомфортними. Знаходження алкоголіка супроводжується негативним впливом «постійних пацієнтів» — однопалатников, які закликають до порушення режиму.

Інший мінус: постановка на облік в районному наркодиспансері. Вона здійснюється автоматично при зверненні за направленням на лікування.

Платне стаціонарне лікування можливе без постановки на облік, але слід розуміти, що крапельниці, ліки – перший етап подолання хвороби. Щоб знати, як вилікувати людину від алкоголізму, він повинен мати власне бажання одужати, в іншому випадку є ризик витратити гроші даремно.

Амбулаторне лікування (детоксикація) з використанням медикаментів.

Заходи при амбулаторній терапії аналогічні попередньому способу, тільки прийом медикаментів здійснюється в домашніх умовах. Хворий має можливість відвідувати психолога, не ставиться на облік. Метод працює при наявності початкової стадії алкоголізму, ефективний тільки при стійкій мотивації до лікування. Як вилікувати людину від алкоголізму на останніх стадіях? Вибрати інший спосіб – стаціонар.

Переваги амбулаторного лікування — відсутність необхідності знаходження в стаціонарі, необов’язкова постановка на наркологічний облік. До недоліків можна віднести високий ризик рецидиву.

Кодування вилікує людину від алкоголізму?

лікувати алкогольну залежність

Щоб розуміти, як вилікувати алкогольну залежність, потрібно враховувати причини формування недуги. Кодування-метод, який широко застосовується в багатьох країнах світу, проте він не дозволяє хворому повною мірою взяти участь у одужанні.

Найпоширенішим є кодування по Довженко-протиалкогольне навіювання. Головна умова його ефективності-віра залежного в дієвість, результативність сеансів. Хворий повинен бути вселяємо. Цей параметр оцінюється лікарем на попередній консультації.

Якщо пацієнт не володіє достатнім ступенем сугестивності, фахівець відмовляється проводити сеанс.

Процедура порівняно безпечна, нешкідлива, незважаючи на втручання в психіку. Вона полягає в одному або декількох сеансах гіпнозу, результат якого-переконаність, що для щасливого життя більше не потрібен алкоголь. Допомагає кодування не кожному, а при уявній ефективності може статися зрив після закінчення терміну дії навіювання.

«Вшивання» як метод лікування алкоголізму.

Медикаментозне лікування може полягати у введенні спеціальних препаратів в організм залежного – вшиванні під шкіру або ін’єкційно. Гарантії, що пацієнт вилікується від алкоголізму, немає-будучи рухомим страхом ускладнень він на час відмовляється від алкоголю. Кожен лікарський засіб має термін дії, після його закінчення може статися зрив.

Страх посилюється завдяки роз’ясненням лікаря про можливі фатальні наслідки при вживанні будь-яких доз спиртного. Якщо пацієнт порушує режим і випиває, це призводить до серйозних побічних ефектів – нудоті, блювоті, почастішання серцебиття, панічних атак, сильного погіршення стану. Такий метод, як і більшість інших, ґрунтується не на опрацюванні причин алкоголізму, а на залякуванні, зовнішньому впливі. Як вилікувати алкоголіка цим методом? Формується деякий психологічний бар’єр, через який хворий не дозволяє собі випити, але ефект тимчасовий.

Сенсибілізуюча терапія – радикальний спосіб лікування алкоголізму.

Суть методу та ж, що при вшиванні, Різні тільки шляхи надходження сенсибілізуючих засобів в організм — в цьому випадку хворий п’є призначені ліки курсом. Залежно від механізму дії він може бути коротким або тривалим.

Як вилікувати людину від алкоголізму, використовуючи ліки? Прийом ліків викликає непереносимість спиртного. Алкоголь не засвоюється організмом, не здійснюється реакцій розпаду, відбувається отруєння організму і інтоксикація, що провокує блювоту, погіршення самопочуття, головний біль, перепади тиску. Страх побічних ефектів змушує алкоголіка відмовитися навіть від малих доз спиртного. Але по закінченні лікування залежний повертається до колишнього способу життя, його більше нічого не стримує.

Дисульфірам (Антабус, Тетурам та ін) – блокує ферменти, що відповідають за розпад алкоголю. Спирт стає токсичною сполукою, провокує негативні реакції-блювоту, нудоту, порушення показників роботи серцево-судинної системи. Принцип лікування від алкоголізму, простий-він фізично не може вживати спиртне; Еспераль-ліки, дія якого аналогічно вищезгаданому, тільки французького виробництва; Лідевін-аналогічне дію, але доповнене вітамінами. Як вилікувати людину від алкоголізму з його допомогою? Додаткові компоненти знижують наслідки отруєння для нервової системи, покращують переносимість; Колме-діюча речовина ціанамід викликає непереносимість алкоголю, реакції виражені, провокує стійку огиду до спиртних напоїв. Курс лікування до 6 місяців.

Задаючись питанням, як самостійно вилікуватися від алкоголізму, слід пам’ятати: такі препарати відпускаються без рецепта лікаря, але самолікуванням займатися категорично не можна. Організм хворого залежністю зазнає колосальні навантаження, додаткове отримання серйозних лікарських засобів може погіршити стан. Тільки лікар призначає той чи інший вид засобу.

Акупунктура: наскільки ефективний цей метод лікування алкоголізму?

Голковколювання дозволяє впливати на біологічно активні точки за допомогою механічного впливу – спеціальних голок. Результат – активізація обмінних процесів, нормалізація струму енергії по каналах людського організму, поліпшення самопочуття. Деякі майстри стверджують, що таким чином можна домогтися такого ефекту, як вилікувати людину від алкоголізму – заблокувати тягу до спиртного. Але твердження спірне, акупунктура не може бути самостійним методом лікування, вона покликана лише покращити здоров’я хворого. До голковколювання є певні протипоказання, а організм алкоголіка часто зазнає незворотні зміни. Наявність захворювань серцево-судинної системи, пухлин, ендокринних, інших порушень – пряме протипоказання до виконання сеансів акупунктури.

Народні методи лікування травами в домашніх умовах.

Ця група методів лікування найбільш обширна. Варто пам’ятати, що хворий не вилікуватися від алкоголізму за допомогою виключно трав, але як допоміжний спосіб вони можуть підтримати стан.

Деякі рецепти покликані викликати стійку огиду до спиртного. Позбавлення від тяги, відмова від алкоголю можна забезпечити на ранніх стадіях хвороби.

Чебрець. 20 гр. сушеної трави настоюють, заливаючи окропом, 20 хвилин. Режим прийому: по 1 ст. л. Як вилікувати алкогольну залежність чебрецем? Якщо залежний приймає алкоголь, може виникнути блювання, розлади шлунково-кишкового тракту. Чебрець, полин, золототисячник. 4 ст. л. чебрецю і по 1 ст. л. інших сушених трав заливають окропом, настоюють 30 хвилин. Приймати 1 ст. л. перед прийомом їжі. Корінь любистку. Нарізаний корінь і кілька лаврових листів заливають горілкою. Наполягати 2 тижні. Як вилікувати людину від алкоголізму за допомогою любистку? Після проціджування запропонувати хворому, коли він збереться випити. Баранець. З листя рослини видавлюють сік, розбавляють водою в пропорції 1 до 20. Це – обов’язкова умова, баранець отруйний. Вживати потрібно 50-70 гр. отриманої суміші в день. Через 15 хвилин після вживання дати хворому понюхати ватку, змочену горілкою. Виникає нудота, блювота і неприйняття спиртного. Лікуватися потрібно 5-10 днів до одужання – стійкої відмови від алкоголю.

Мінуси домашнього лікування:

ймовірність непереносимості деяких рослинних компонентів; непередбачувані реакції на прийом коштів; високий ризик рецидиву у зв’язку з відсутністю прямої участі залежного в процесі одужання.

Як очистити алкоголізм від алкоголю, читайте в цій статті.

Чому народні методи користуються високим попитом? Через конфіденційність. Такий вид терапії не вимагає постановки на облік, звернення до фахівця, перебування в стаціонарі. Як вилікувати людину від алкоголізму тільки травами? Важливо пам’ятати про те, що подолати психологічну залежність будинку неможливо, особливо тоді, коли хворий не прикладає зусиль волі.

Застосування Бадів при алкоголізмі.

Бади – не лікарські засоби і не можуть впоратися ні з симптомами синдрому відміни, ні з психологічної тягою до алкоголю. Їх застосування обумовлено необхідністю підтримати загальний стан залежного, поліпшити самопочуття, заповнити дефіцит вітамінів і важливих речовин. Як вилікувати людину від алкоголізму вітамінами? Ніяк.

Детальніше про симптоми алкоголізму, читайте тут.

В основному Бади призначаються лікарем у випадках, коли внаслідок хронічного алкоголізму людина придбав захворювання внутрішніх органів, нервової, ендокринної систем. Однак вони є лише частиною комплексного лікування, а основний курс призначає терапевт. Для того, щоб знати, як вилікувати алкоголіка, недостатньо правильно вибрати БАД – важливо опрацювати причини недуги.

Чи можна вилікувати алкоголіка без його відома? Коментарі нарколога.

Як вилікувати алкогольну залежність, якщо людина не хоче вести тверезе життя? Ніяк. Першою і основною умовою ефективності будь-яких терапевтичних заходів є щире бажання хворого стати здоровим.

Це можливо завдяки усвідомленню своєї хвороби і небажанню продовжувати життя в тому ж ключі.

Алкоголік, який прийняв рішення вилікуватися, може опинитися в глухому куті: однієї сили волі буває мало, щоб назавжди відмовитися від згубної пристрасті. У цьому покликані допомогти фахівці – нарколог, психолог, психотерапевт, консультант по залежностях.

Будь-які заходи, які не мають на увазі прямої участі залежного у власному одужанні, ризикують бути неефективними.

Другою умовою, завдяки якій пацієнт майже гарантовано вилікується від алкоголізму, є увага до першопричини хвороби.

Самостійні заходи по виведенню Близького з залежності не дають потрібного результату, але це не означає, що більше не потрібно брати участі в житті рідної людини. Як вилікувати людину від алкоголізму?

М’яко направити залежного, переконати в необхідності лікування, підтримати морально – самостійно або із залученням фахівців мотиваційної бригади, які працюють у реабілітаційному центрі. Тільки такий підхід дозволяє «включити» в роботу психологічні аспекти одужання.

Позбавлення від психологічної залежності до алкоголю.

Психологічна допомога-інструмент повної перебудови образу мислення людини. Почати велику роботу можна ще вдома-щоб знати, як вилікувати алкоголіка, родичам необхідно слідувати декільком рекомендаціям, щоб замотивувати близьку людину до отримання допомоги ззовні:

намагатися не провокувати залежного на конфлікт; не шантажувати, не погрожувати; не «пиляти», відмовитися від довгих нотацій, читання лекцій про шкоду; не позбавляти хворого від наслідків його хвороби – це сприяє швидкому усвідомлення недуги; розповісти про те, що Ви дізналися про нові способи, як вилікувати людину від алкоголізму; м’яко, але впевнено стояти на своєму – необхідності отримання допомоги.

Зміна ставлення до хвороби виступає своєрідною струсом для алкоголіка. Він замислюється про свій спосіб життя. Потрібно діяти м’яко, даючи зрозуміти, що від нього не відмовляються – йому хочуть допомогти. Як вилікувати людину від алкоголізму, коли він вважає за краще залишатися залежним? Звернутися до мотиваційної бригади реабілітаційного центру. Після того, як прийшло усвідомлення, розуміння необхідності допомоги ззовні, відмова від вживання спиртного, доцільно продовжити лікування, реабілітацію та адаптацію.

Схематично подальшу роботу з алкоголіком в реабілітаційному центрі можна представити наступним чином:

усвідомлення цінностей, набуття нових цілей, прагнень; розуміння принципів, як вилікувати алкогольну залежність; набуття тверезого погляду на речі; розуміння можливостей для нового старту»; участь у груповій роботі; фізичні заходи – формування нового режиму, вправи, спортивні заходи; поява надії на майбутнє без алкоголю; основа розуміння, як вилікувати людину від алкоголізму – прийняття першопричин хвороби і усвідомлення, що спиртне – не спосіб їх вирішення; формування захоплень, інтересів; формування потреб у самореалізації (в професійному плані); стабільність, повернення в нормальне русло життя – до сім’ї.

Після того, як пацієнт вилікуватися від алкоголізму, він може в будь-який момент отримати психологічну допомогу фахівців будучи в звичних умовах. Підтримка психолога – відмінна профілактика зриву. Вона знімає напругу, дозволяє вирішити виникаючі питання, не зійти з вірного шляху.

Ефективність глибокої психологічної роботи залежить від своєчасності її початку, тому не варто затягувати до звернення до фахівців. Якщо Ви або Ваш близька людина зіткнулися з проблемою алкоголізму, задайте питання фахівців реабілітаційного центру «Покоління» і отримаєте кваліфіковану допомогу. Ми знаємо, як вилікувати людину від алкогольної залежності.

Як лікувати алкогольну залежність.

Коли приходить розуміння, що ваш близька людина не просто пропускає по стаканчику, а захворів певною хворобою, ви неодмінно захочете дізнатися, як лікувати алкоголізм, щоб не кидати його одного наодинці з проблемою. Дуже рідко хворий може усвідомити свій стан.

Це той, хто буде до останнього все заперечувати, кажучи, що може перестати пити, але не хоче. Насправді він нездатний на таке без проходження повноцінного курсу лікування по відновленню обміну речовин.

Процес формування алкоголізму.

Отримати алкоголізм, випивши один-два літри спиртного не можна. На першій стадії людина починає, ніби спиртне приносить йому задоволення, аргументуючи, «я можу розслабитися, тільки коли вип’ю». Поступово мозок запам’ятовує таку установку і, бачачи спиртне, видає асоціацію — задоволення.

Це називається психологічною залежністю. На цьому етапі потрібно бити тривогу і зупиняти хворого, інакше алкоголізм прогресує до наступної стадії, на якій доведеться шукати, як вилікувати людину від алкоголізму максимально безболісно для нього.

На другій стадії організм налаштовує обмін речовин під спиртне. Етиловий спирт, «запалюючись» всередині організму, дає масу енергії. Якщо раніше енергія бралася з білків, жирів і вуглеводів, то зараз перевага віддається алкоголю. Тут теж є своя логіка-навіщо є велику порцію, наприклад, жирів, тоді як можна випити меншу порцію алкоголю.

Але ще гірше цього те, що на цьому етапі спиртне, як психоактивна речовина формує залежність. І ось що цікаво — якщо на першій стадії хворому «для щастя» не бракувало 1 літр спиртного, то з кожним прийомом ця доза поступово збільшується. В майбутньому таку залежність можна подолати.

Єдино, чим можна вилікувати близьку людину — зробити так, щоб спиртне не потрапляло до нього в організм. Тоді обмін речовин повільно нормалізується, хоча цей процес хворий буде переносити зі стражданнями. Йому постійно буде хотітися випити, щоб полегшити свій стан, процес дуже схожий з наркотичною залежністю — відрізняється тільки об’єкт залежності.

Увага! Келих пива полегшить страждання на невеликий проміжок часу, але поверне людину до початкової точки процесу відновлення.

Излечимость алкоголізму: міф чи реальність.

Читайте також: як позбутися алкогольної залежності.

Раніше ми натякали, що залежність незворотна, а значить, лікування від алкоголізму неможливо. «Що ж робити?» — запитаєте ви. Незважаючи на те що хвороба довічно залишиться з людиною, він сам, або за допомогою близьких і лікарів може відмовитися від прийому спиртного назавжди.

Якщо лікарі розповідають вам, як вилікують алкоголізм, значить, вони пояснюють, як знайдуть метод зробити, щоб людина відмовилася від алкоголю. Симптоми хвороби зникнуть, він буде відчувати себе набагато краще. Але в таких умови завжди залишається ризик зриву, коли прийнявши алкогольний напій, всього один келих або чарку відповідного спиртного, людина зірветься і піде в пияцтво, або запій, іншими словами.

Методи, що допомагають відмовитися від алкоголю.

Методи, як вилікуватися або відмовитися від спиртного, призначені для людей, хвороба яких перейшла на третю стадію. Застосовувати їх можна як вдома, так і в умовах госпіталізації. Найбільш популярні такі способи:

Лікарський метод-лікування за допомогою медикаментів, що поєднує прийом препаратів за програмою, яку розробив лікар. кой метод допоможе вилікуватися максимально легко, з мінімальним стресом. Крім того, у хворого виробиться стійке і фізіологічне неприйняття алкоголю завдяки карбаміду кальцію або дисульфіраму, які в зв’язці зі спиртним призводять до поганого самопочуття: болі в голові, запаморочення. А також у складі присутні інгредієнти, що стабілізують діяльність мозку, такі як акампросат, налтрексон, які нейтралізують приємні ефекти від прийому спиртного. Лікар може прописати ліки для відновлення обміну речовин і роботи печінки; Метод психологічного впливу — спосіб навіювання хворого негативного сприйняття алкоголю і впевненості в досягнення життєвих цілей без нього, на підсвідомому рівні. Це рідко буває ефективним, хіба що ви знайдете відмінного професіонала. Тут також має значення прагнення самої людини вилікуватися — чим воно сильніше, тим ефективніший метод; Метод знешкодження токсичних речовин — введення внутрішньовенно схожих за складом на спиртне речовин, які менш шкідливі ніж алкоголь і не приносять йому задоволення. Застосовують для виведення з запою і підготовки до процесу реабілітації; Комплексний метод — спосіб, що являє собою симбіоз декількох методик. Наприклад, «Іспанська методика» — спосіб, що складається з лікарського, психологічного лікування і соціального відновлення. Для її реалізації також проводяться бесіди з найближчим оточенням хворого.

Читайте так само: як кинути пити пиво самостійно.

Лікування в домашніх умовах.

Увага! Щоб зрозуміти, де лікувати від алкоголізму, можна скористатися рекомендаціями фахівців в області наркології, які запевняють, що можна позбутися, полегшити нездужання від алкоголізму в домашніх умовах, якщо він з’явився у процесі втечі від стресових ситуацій і якщо вирішити всі такі проблемні ситуації. У разі якщо алкогольна залежність передалася у спадок, складно говорити про ефективність домашнього лікування.

Якщо ви бажаєте допомогти близькій людині подолати залежність — оточіть його турботою і підтримкою, допоможіть йому уникнути появи стресових ситуацій. Використовуйте лікарський метод разом з психологічним навіюванням марності приймати спиртне. Перш ніж звертатися до народних методів, попередньо проаналізуйте, чи є в них здоровий глузд.

Наприклад, якщо говорити про метод, де потрібно спалити посипані цукром березові Поліна, щоб хворий подихав над багаттям і випив потім склянку горілки, що призведе до зникнення бажання пити. Таке відчуття, що цей спосіб придумали самі хворі, щоб отримати дозу спиртного.

Інша справа-різні настоянки і відвари на мучниці або чебрецю. Можливо, вони колись і були ефективні, можуть виліковувати в разі тривалого застосування, але зараз з’явилися більш надійні засоби. Адже Ви користуєтеся смартфоном або ручкою з листком, записуючи, що потрібно купити в магазині, а не вибиваєте написи на кам’яній брилі, вірно?

Самим перевіреним способом, як вилікувати алкоголізм в домашніх умовах, є виклик лікаря. Йому буде складно працювати, адже у нього буде всього 1-1,5 години для відновлення функцій організму хворого, що піддаються взаємодії зі спиртним довгий час. Без додаткового обстеження і проведення аналізів, складно зробити висновок про те, які з функцій пошкоджені і потребують відновлення.

В такому випадку доводиться керуватися самовідчуттям хворого, яке не завжди можна вірно оцінити. Досвідчений лікар, на підставі отриманої інформації, може зрозуміти в яких дозах і що прописати пацієнту. Він складе інструкції з прийому для вашого близької людини, що зіткнувся з цим захворюванням.

Чому хворі віддають перевагу домашньому відновленню.

Читайте також: як зняти тягу до алкоголю.

Найчастіше люди вважають за краще залишатися вдома для проходження курсу реабілітації, ніж лягати в лікарню. Небажання звертатися до фахівців, можна пояснити наступними обставинами:

неприйняття своєї хвороби; впевненість, що вони зможуть зробити це самостійно; брак грошей; збереження конфіденційності хвороби.

Переваги лікування на дому.

У проходженні реабілітаційного періоду вдома існують певні переваги:

звична обстановка, що допомагає впоратися з депресією; багато уваги з боку близьких — людині важливо розуміти, що на нього не махнули рукою, відправивши у стаціонар; лікування відбувається набагато швидше, излечившийся через 2-3 дні вливається в звичну для нього життя, але вже без тяги до спиртного, на відміну від госпіталізації, де доведеться провести не менше тижня.

Лікування в умовах стаціонару.

Ясно, що лікування вдома у конкретних випадках може нашкодити, погіршити стан людини, тоді необхідно лягати в лікарню на стаціонар. Крім передачі залежності від спиртного у спадок, в числі подібних випадків відносять:

тривалий пияцтво, сильно послабити організм; ризик появи білої гарячки; загострення хронічних захворювань, наприклад, виразки; стан гострого запалення підшлункової залози.

Увага! Період після лікування, коли хворий може обходитися без алкоголю залежить тільки від нього.

Йому потрібно проявляти силу волі щодо вживання алкоголю в будь-яких проявах, в тому числі в цукерках та іншій їжі. Щоб вилікуватися від алкоголізму, точніше, від симптомів його появи, необхідно стримуватися від прийняття безалкогольного пива, яке за смаковими відчуттями і запаху збільшує ризик зриву.

Укладення.

Сила волі знадобиться не тільки вашій близькій людині, але і тому, хто буде поруч з ним в ці важкі хвилини. Ваше бажання допомагати йому правильний вибір, адже це така ж важка хвороба, як всі інші. Підтримуйте його під час лікування, проявляйте любов, турботу. Разом ви обов’язково впораєтеся. Удачі у вашій боротьбі!

Медикаментозне лікування алкоголізму в умовах стаціонару.

Хто не може вийти з запою або відчуває болісні симптоми абстинентного синдрому, звертаються до нарколога в стаціонар першими. Як вилікувати людину від алкоголізму медикаментозно? Терапія проводиться в наркологічних відділеннях психіатричних лікарень, спеціалізованих наркологічних установах.

Результат медикаментозного втручання – купірування симптомів «похмілля», поліпшення загального стану, нормалізація показників серцево-судинної системи. Переймаючись питанням Як вилікувати алкоголіка за допомогою крапельниць в стаціонарі?, врахуйте: умови перебування можуть бути некомфортними. Знаходження алкоголіка супроводжується негативним впливом «постійних пацієнтів» — однопалатников, які закликають до порушення режиму.

Інший мінус: постановка на облік в районному наркодиспансері. Вона здійснюється автоматично при зверненні за направленням на лікування.

Платне стаціонарне лікування можливе без постановки на облік, але слід розуміти, що крапельниці, ліки – перший етап подолання хвороби. Щоб знати, як вилікувати людину від алкоголізму, він повинен мати власне бажання одужати, в іншому випадку є ризик витратити гроші даремно.

Амбулаторне лікування (детоксикація) з використанням медикаментів.

Заходи при амбулаторній терапії аналогічні попередньому способу, тільки прийом медикаментів здійснюється в домашніх умовах. Хворий має можливість відвідувати психолога, не ставиться на облік. Метод працює при наявності початкової стадії алкоголізму, ефективний тільки при стійкій мотивації до лікування. Як вилікувати людину від алкоголізму на останніх стадіях? Вибрати інший спосіб – стаціонар.

Переваги амбулаторного лікування — відсутність необхідності знаходження в стаціонарі, необов’язкова постановка на наркологічний облік. До недоліків можна віднести високий ризик рецидиву.

Щоб розуміти, як вилікувати алкогольну залежність, потрібно враховувати причини формування недуги. Кодування-метод, який широко застосовується в багатьох країнах світу, проте він не дозволяє хворому повною мірою взяти участь у одужанні.

Найпоширенішим є кодування по Довженко-протиалкогольне навіювання. Головна умова його ефективності-віра залежного в дієвість, результативність сеансів. Хворий повинен бути вселяємо. Цей параметр оцінюється лікарем на попередній консультації.

Якщо пацієнт не володіє достатнім ступенем сугестивності, фахівець відмовляється проводити сеанс.

Процедура порівняно безпечна, нешкідлива, незважаючи на втручання в психіку. Вона полягає в одному або декількох сеансах гіпнозу, результат якого-переконаність, що для щасливого життя більше не потрібен алкоголь. Допомагає кодування не кожному, а при уявній ефективності може статися зрив після закінчення терміну дії навіювання.

«Вшивання» як метод лікування алкоголізму.

Медикаментозне лікування може полягати у введенні спеціальних препаратів в організм залежного – вшиванні під шкіру або ін’єкційно. Гарантії, що пацієнт вилікується від алкоголізму, немає-будучи рухомим страхом ускладнень він на час відмовляється від алкоголю. Кожен лікарський засіб має термін дії, після його закінчення може статися зрив.

Страх посилюється завдяки роз’ясненням лікаря про можливі фатальні наслідки при вживанні будь-яких доз спиртного. Якщо пацієнт порушує режим і випиває, це призводить до серйозних побічних ефектів – нудоті, блювоті, почастішання серцебиття, панічних атак, сильного погіршення стану. Такий метод, як і більшість інших, ґрунтується не на опрацюванні причин алкоголізму, а на залякуванні, зовнішньому впливі. Як вилікувати алкоголіка цим методом? Формується деякий психологічний бар’єр, через який хворий не дозволяє собі випити, але ефект тимчасовий.

Сенсибілізуюча терапія – радикальний спосіб лікування алкоголізму.

Суть методу та ж, що при вшиванні, Різні тільки шляхи надходження сенсибілізуючих засобів в організм — в цьому випадку хворий п’є призначені ліки курсом. Залежно від механізму дії він може бути коротким або тривалим.

Як вилікувати людину від алкоголізму, використовуючи ліки? Прийом ліків викликає непереносимість спиртного. Алкоголь не засвоюється організмом, не здійснюється реакцій розпаду, відбувається отруєння організму і інтоксикація, що провокує блювоту, погіршення самопочуття, головний біль, перепади тиску. Страх побічних ефектів змушує алкоголіка відмовитися навіть від малих доз спиртного. Але по закінченні лікування залежний повертається до колишнього способу життя, його більше нічого не стримує.

Дисульфірам (Антабус, Тетурам та ін) – блокує ферменти, що відповідають за розпад алкоголю. Спирт стає токсичною сполукою, провокує негативні реакції-блювоту, нудоту, порушення показників роботи серцево-судинної системи. Принцип лікування від алкоголізму, простий-він фізично не може вживати спиртне; Еспераль-ліки, дія якого аналогічно вищезгаданому, тільки французького виробництва; Лідевін-аналогічне дію, але доповнене вітамінами. Як вилікувати людину від алкоголізму з його допомогою? Додаткові компоненти знижують наслідки отруєння для нервової системи, покращують переносимість; Колме-діюча речовина ціанамід викликає непереносимість алкоголю, реакції виражені, провокує стійку огиду до спиртних напоїв. Курс лікування до 6 місяців.

Задаючись питанням, як самостійно вилікуватися від алкоголізму, слід пам’ятати: такі препарати відпускаються без рецепта лікаря, але самолікуванням займатися категорично не можна. Організм хворого залежністю зазнає колосальні навантаження, додаткове отримання серйозних лікарських засобів може погіршити стан. Тільки лікар призначає той чи інший вид засобу.

Акупунктура: наскільки ефективний цей метод лікування алкоголізму?

Голковколювання дозволяє впливати на біологічно активні точки за допомогою механічного впливу – спеціальних голок. Результат – активізація обмінних процесів, нормалізація струму енергії по каналах людського організму, поліпшення самопочуття. Деякі майстри стверджують, що таким чином можна домогтися такого ефекту, як вилікувати людину від алкоголізму – заблокувати тягу до спиртного. Але твердження спірне, акупунктура не може бути самостійним методом лікування, вона покликана лише покращити здоров’я хворого. До голковколювання є певні протипоказання, а організм алкоголіка часто зазнає незворотні зміни. Наявність захворювань серцево-судинної системи, пухлин, ендокринних, інших порушень – пряме протипоказання до виконання сеансів акупунктури.

Народні методи лікування травами в домашніх умовах.

Ця група методів лікування найбільш обширна. Варто пам’ятати, що хворий не вилікуватися від алкоголізму за допомогою виключно трав, але як допоміжний спосіб вони можуть підтримати стан.

Деякі рецепти покликані викликати стійку огиду до спиртного. Позбавлення від тяги, відмова від алкоголю можна забезпечити на ранніх стадіях хвороби.

Чебрець. 20 гр. сушеної трави настоюють, заливаючи окропом, 20 хвилин. Режим прийому: по 1 ст. л. Як вилікувати алкогольну залежність чебрецем? Якщо залежний приймає алкоголь, може виникнути блювання, розлади шлунково-кишкового тракту. Чебрець, полин, золототисячник. 4 ст. л. чебрецю і по 1 ст. л. інших сушених трав заливають окропом, настоюють 30 хвилин. Приймати 1 ст. л. перед прийомом їжі. Корінь любистку. Нарізаний корінь і кілька лаврових листів заливають горілкою. Наполягати 2 тижні. Як вилікувати людину від алкоголізму за допомогою любистку? Після проціджування запропонувати хворому, коли він збереться випити. Баранець. З листя рослини видавлюють сік, розбавляють водою в пропорції 1 до 20. Це – обов’язкова умова, баранець отруйний. Вживати потрібно 50-70 гр. отриманої суміші в день. Через 15 хвилин після вживання дати хворому понюхати ватку, змочену горілкою. Виникає нудота, блювота і неприйняття спиртного. Лікуватися потрібно 5-10 днів до одужання – стійкої відмови від алкоголю.

Мінуси домашнього лікування:

ймовірність непереносимості деяких рослинних компонентів; непередбачувані реакції на прийом коштів; високий ризик рецидиву у зв’язку з відсутністю прямої участі залежного в процесі одужання.

Як очистити алкоголізм від алкоголю, читайте в цій статті.

Чому народні методи користуються високим попитом? Через конфіденційність. Такий вид терапії не вимагає постановки на облік, звернення до фахівця, перебування в стаціонарі. Як вилікувати людину від алкоголізму тільки травами? Важливо пам’ятати про те, що подолати психологічну залежність будинку неможливо, особливо тоді, коли хворий не прикладає зусиль волі.

Застосування Бадів при алкоголізмі.

Бади – не лікарські засоби і не можуть впоратися ні з симптомами синдрому відміни, ні з психологічної тягою до алкоголю. Їх застосування обумовлено необхідністю підтримати загальний стан залежного, поліпшити самопочуття, заповнити дефіцит вітамінів і важливих речовин. Як вилікувати людину від алкоголізму вітамінами? Ніяк.

Детальніше про симптоми алкоголізму, читайте тут.

В основному Бади призначаються лікарем у випадках, коли внаслідок хронічного алкоголізму людина придбав захворювання внутрішніх органів, нервової, ендокринної систем. Однак вони є лише частиною комплексного лікування, а основний курс призначає терапевт. Для того, щоб знати, як вилікувати алкоголіка, недостатньо правильно вибрати БАД – важливо опрацювати причини недуги.

Чи можна вилікувати алкоголіка без його відома? Коментарі нарколога.

Як вилікувати алкогольну залежність, якщо людина не хоче вести тверезе життя? Ніяк. Першою і основною умовою ефективності будь-яких терапевтичних заходів є щире бажання хворого стати здоровим.

Це можливо завдяки усвідомленню своєї хвороби і небажанню продовжувати життя в тому ж ключі.

Алкоголік, який прийняв рішення вилікуватися, може опинитися в глухому куті: однієї сили волі буває мало, щоб назавжди відмовитися від згубної пристрасті. У цьому покликані допомогти фахівці – нарколог, психолог, психотерапевт, консультант по залежностях.

Будь-які заходи, які не мають на увазі прямої участі залежного у власному одужанні, ризикують бути неефективними.

Другою умовою, завдяки якій пацієнт майже гарантовано вилікується від алкоголізму, є увага до першопричини хвороби.

Самостійні заходи по виведенню Близького з залежності не дають потрібного результату, але це не означає, що більше не потрібно брати участі в житті рідної людини. Як вилікувати людину від алкоголізму?

М’яко направити залежного, переконати в необхідності лікування, підтримати морально – самостійно або із залученням фахівців мотиваційної бригади, які працюють у реабілітаційному центрі. Тільки такий підхід дозволяє «включити» в роботу психологічні аспекти одужання.

Позбавлення від психологічної залежності до алкоголю.

лікувати алкогольну залежність

Психологічна допомога-інструмент повної перебудови образу мислення людини. Почати велику роботу можна ще вдома-щоб знати, як вилікувати алкоголіка, родичам необхідно слідувати декільком рекомендаціям, щоб замотивувати близьку людину до отримання допомоги ззовні:

намагатися не провокувати залежного на конфлікт; не шантажувати, не погрожувати; не «пиляти», відмовитися від довгих нотацій, читання лекцій про шкоду; не позбавляти хворого від наслідків його хвороби – це сприяє швидкому усвідомлення недуги; розповісти про те, що Ви дізналися про нові способи, як вилікувати людину від алкоголізму; м’яко, але впевнено стояти на своєму – необхідності отримання допомоги.

Зміна ставлення до хвороби виступає своєрідною струсом для алкоголіка. Він замислюється про свій спосіб життя. Потрібно діяти м’яко, даючи зрозуміти, що від нього не відмовляються – йому хочуть допомогти. Як вилікувати людину від алкоголізму, коли він вважає за краще залишатися залежним? Звернутися до мотиваційної бригади реабілітаційного центру. Після того, як прийшло усвідомлення, розуміння необхідності допомоги ззовні, відмова від вживання спиртного, доцільно продовжити лікування, реабілітацію та адаптацію.

Схематично подальшу роботу з алкоголіком в реабілітаційному центрі можна представити наступним чином:

усвідомлення цінностей, набуття нових цілей, прагнень; розуміння принципів, як вилікувати алкогольну залежність; набуття тверезого погляду на речі; розуміння можливостей для нового старту»; участь у груповій роботі; фізичні заходи – формування нового режиму, вправи, спортивні заходи; поява надії на майбутнє без алкоголю; основа розуміння, як вилікувати людину від алкоголізму – прийняття першопричин хвороби і усвідомлення, що спиртне – не спосіб їх вирішення; формування захоплень, інтересів; формування потреб у самореалізації (в професійному плані); стабільність, повернення в нормальне русло життя – до сім’ї.

Після того, як пацієнт вилікуватися від алкоголізму, він може в будь-який момент отримати психологічну допомогу фахівців будучи в звичних умовах. Підтримка психолога – відмінна профілактика зриву. Вона знімає напругу, дозволяє вирішити виникаючі питання, не зійти з вірного шляху.

Ефективність глибокої психологічної роботи залежить від своєчасності її початку, тому не варто затягувати до звернення до фахівців. Якщо Ви або Ваш близька людина зіткнулися з проблемою алкоголізму, задайте питання фахівців реабілітаційного центру «Покоління» і отримаєте кваліфіковану допомогу. Ми знаємо, як вилікувати людину від алкогольної залежності.

Як лікувати алкоголізм в домашніх умовах.

Ефективним лікування алкоголізму будинку буде, якщо сам пацієнт бажає досягти результату. Вилікувати залежність без згоди алкоголіка будь-яким способом неможливо. Необхідний мотивуючий фактор, а далі в хід йдуть такі методи позбавлення від алкоголю, як настоянки, відвари, чаї, інші напої. Курс позбавлення від залежності триває різний час і підбирається в індивідуальному порядку, але деяким пацієнтам вистачить місяця.

Для початку необхідно позбутися від компанії приятелів, які провокують людину на алкоголь. Можливо, знадобиться навіть виїзд з міста, зміна обстановки. Бажано познайомити людину з колишнім алкоголіком, який вже вдало пройшов такий метод лікування і може спокійно обійтися без вживання спиртного. Якщо ж пацієнт налаштований лікуватися, підготовлені всі засоби для боротьби з алкоголізмом, слід придумати заняття, яке буде відволікати хворого, працетерапію.

Висновок із запою на дому.

Коли людина йде в запій, він споживає більше літра будь-якого алкоголю мінімум кілька днів. В такі моменти організм починає страждати від інтоксикації. Метод боротьби з запоєм цілком простий – необхідно провести детоксикацію, тобто вивести всі токсини і шкідливі речовини з організму. Щоб позбавити хворого від почуття тривоги, відчуття божевілля і моторошного похмілля, можна застосувати щось з народних засобів.

Перша допомога при запої полягає в рясному питті чаю, мінеральної води, соків. Необхідно запропонувати харчування, яке приведе в норму ШКТ: кисломолочні продукти, нежирні бульйони. Пити бажано не тільки воду, але і вітаміни. Можна зробити укол вітамінами В1, В2, В6. Допоможуть від алкоголізму такі народні засоби: чай з травами, настоянка на пустирник, валеріана.

Медикаментозне лікування алкоголізму.

Самим легким і швидким способом є медикаментозне лікування алкоголізму. На ефективність не впливає психологічний настрій залежного, такий вплив відмінно доповнює інші засоби лікування. Всі лікарські препарати сьогодні діляться на три види:

позбавляють від похмілля; позбавляють від тяги до алкогольних напоїв; викликають огиду до будь-якого алкоголю.

Кодування від алкоголізму на дому.

Багато людей, які страждають від алкоголізму, бояться осуду з боку сторонніх і навіть близьких. Часто за допомогою після детокса люди звертаються в групи типу анонімних алкоголіків. Не кожен може піти в поліклініку, в цьому випадку викликають фахівців, щоб закодуватися будинку. Коли приходить нарколог додому, він обов’язково розмовляє з хворим і з’ясовує точну причину пристрасті до алкоголю. Перед лікуванням (кодуванням) лікар просить здати кілька аналізів, щоб зрозуміти загальну картину здоров’я.

Кодування від алкоголізму може проходити двома способами: медикаментозним і психологічним. Наркологічна допомога на дому медикаментами – найпопулярніший метод, адже для нього не потрібно спеціального устаткування. Психологічний метод для лікування від алкоголізму є і більш тривалим за термінами, і більш ефективним. Він підходить для людей зі стійкою психікою.

Чим лікувати алкоголізм.

Лікування алкоголізму будинку відбувається в кілька етапів. Спочатку організм хворого необхідно привести в норму, очистити його від токсинів. Для цього використовують медикаментозні препарати, ін’єкції і вітаміни. Далі можна ефективно застосовувати допомогу наркологів, кодування (психологічне або медикаментозне) і народні засоби. Вибір, як лікувати алкоголізм в домашніх умовах, залежить тільки від бажання і стану пацієнта.

Крапельниця при алкогольній інтоксикації на дому.

Якщо похмілля переходить в запій або неймовірно болісно впливає на людину, необхідно вдатися до медикаментозних методів – крапельниць. Бажано викликати нарколога, у якого є сертифікат, своє обладнання, ліки. До складу крапельниці для детоксикації входять: глюкоза, фізіологічний розчин або Гемодез. Обов’язково повинні бути вітаміни. Іноді лікар пропонує подвійну крапельницю, але важливо знати точний стан нирок. Якщо вони не зможуть вивести певну кількість рідини, подвійну крапельницю заборонено робити.

Таблетка.

Щоб вийти з запою або позбутися від похмілля, медицина запропонувала варіанти таблеток, які можуть допомогти. З метою не нашкодити організму рекомендується застосування тільки тих лікарських препаратів, які прописав лікар. При алкогольному отруєнні не всі таблетки можуть впоратися з виведенням токсинів. Ефективними будуть: тіамін, клонідин, бензодіазепіни, тіаприд і т. д. Не варто самостійно підбирати і приймати препарати без уточнення рецепта і точних призначень лікаря.

Лікування алкоголізму народними засобами в домашніх умовах.

Лікування алкоголізму в домашніх умовах може бути засноване на народних засобах. Коли організм хворого вже привели в норму, вивели з запою, рекомендується приступати до засобів народної медицини. Найпопулярнішими методами при боротьбі з алкогольним отруєнням рецепти з медом, яблуками, лавровими листами, різноманітними настоянками. Варіанти і показання дуже сильно розрізняються:

Мед: у першу ж добу пацієнту дається 6 чайних ложок меду хорошої якості, ще через 20 хвилин, необхідно повторити прийом, і ще через 20 хвилин знову 6 ложок. Через 2 години потрібно повторити всю схему. Таке лікування триває два дні. На інший день після першого прийому меду хворому даємо легкий сніданок, завершується він 4 ложками меду. Лікування засноване на переконанні, що при алкоголізмі у людини виникає недолік калію, через що хочеться пити алкоголь. Мед цей недолік прибирає. Лавровий лист: у склянку залити 250 грам горілки покласти лавровий корінь і два листки. Процідити суміш чи ні – вибирати вам. Після все настоюється два тижні. Кажуть, що така настоянка відбиває бажання приймати алкоголь, викликає до нього страшну огиду. Це давній народний метод, який допомагає боротися із залежністю до алкогольних напоїв. Цікавим способом лікування від алкоголізму в домашніх умовах можна вважати яблука. Кажуть, що потрібно в кожне яблуко засунути по 6-7 цвяхів, і залишити їх на добу. Після цього давати хворому з’їдати по три яблука в день протягом шести тижнів.Яблука повинні бути обов’язково кислими. Навіть якщо засіб не зовсім допоможе, стан організму алкоголіка має значно покращитися.

Лікування алкоголізму травами.

До народних засобів люди намагаються вдаватися, коли вже медикаментозне лікування не допомагає. Багато хто стверджує, що конкретний збір трави, може позбавити від залежності, вилікувати алкоголізм (щавель, півонія, копитняк європейський). Найефективнішим збором трав вважаються такий рецепт:

Взяти чебрець повзучий – 4 ч. л, полин гіркий – 1 ч. л, траву золототисячника – 1 ч. л. Одну столову ложку суміші трав заливають окропом, настоюють дві години. За 30 хвилин до їди необхідно давати хворому по 1-2 ст. л. напою 3 рази на день. Курс триває 3 місяці.

Як позбутися від похмілля в домашніх умовах.

У сучасної людини немає часу на похміллі. Від нього бажано позбавлятися швидко і ефективно. Перше, що потрібно зробити – випити багато води, гарненько виспатися. Якщо немає такої можливості, можуть допомогти контрастний душ, щільний сніданок (бажано – гарячий супчик). Якщо їжа не йде, то краще не провокувати організм на нудоту, блювоту. Відмінним варіантом для шлунково-кишкового тракту будуть кисломолочні продукти. Можна відновити водний баланс розсолом або квасом.

Що робити при алкогольному отруєнні.

Якщо стадія отруєння не настільки критична і не проходить з ускладненнями, тоді з алкогольним отруєнням можна впоратися в домашніх умовах. Хворому, якого мучить нудота, блювота, краще запропонувати кілька склянок питної води, щоб допомогти промити шлунок. Далі варто застосовувати результативний метод – сорбенти. Найпопулярнішим вважається активоване вугілля, є аналоги на лигнине (натуральній деревині), яких можна випити від 1-2 шт. Сорбенти вбирають в себе шкідливі речовини, токсини. Рекомендується застосовувати Біле вугілля: це зменшить подразнення шлунка.

Відео: як кинути пити в домашніх умовах.

Як кинути пити алкоголь самостійно в домашніх умовах.

Відкликання.

лікувати алкогольну залежність

Василь, 42 роки Довго страждав від важкої стадії алкоголізму. Пережив все: ломку похмілля, отруєння, жахливі стани. Вилікувати себе намагався народними засобами, йшов кодуватися. Всі дії давали короткочасний ефект. Деякі навіть викликали отруєння. Спробував Копринус-гриб проти алкоголізму. Виявився ефективним, більше я не п’ю.

Аліна, 32 роки Добре, що не страждала алкоголізмом, але з похміллям доводилося стикатися. Відмінним рішенням у боротьбі з ним, вважаю соду. Робити такий напій не можна часто, це може викликати проблеми з ШЛУНКОВО-кишкового тракту, але сода прибирає всі наслідки алкоголю. Просто додайте від 3 до 10 грам соди на велику кількість води і випийте.

Андрій, 44 роки зняття гострих ознак алкогольного отруєння-найголовніше завдання. Якщо нудить або настала блювота, просто пийте багато води поки не прочистіть шлунок. Сам для себе зрозумів, що краще прийняти сорбекс як перед святом, так і після. Він вбере в себе всі токсини і шкідливі речовини, а вранці буде не так погано.

Знайшли в тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо! Коментарі для сайту Cackl e.

Коли пора починати боротьбу з алкоголізмом?

Практично завжди алкоголіки не помічають свою проблему, і вважають, що можуть зупинитися в будь-який момент. На жаль, це не так. У більшості випадків, для позбавлення від алкогольної залежності хворий потребує професійного супроводу. Помітити початкові стадії алкоголізму можуть сім’я або родичі.

Фактори і особливості, які сигналізують про необхідність боротьби з жіночим або чоловічим алкоголізмом:

Неконтрольовані запої. Залежний не може відмовитися від алкоголю ні за яких умов. При необхідності випити, людина втрачає соціальні кордони і поводиться агресивно. Хворий бачить тільки гостру потребу випити, ігноруючи сім’ю, будинок. Можливість пити поодинці. Алкоголік не бачить нужді в компанії для вживання спиртного. Більш того, його дратує необхідність ділити випивку з іншими людьми. Велика кількість алкоголю, випите без приводу. Гостра необхідність інтоксикації організму, для якого стан сп’яніння став нормальним. Людина може пити без приводу, не чекаючи свята, просто так. Приховане пияцтво. Хворий відлучається з дому без приводу, ховається від рідних. В кишенях алкоголіка можна виявити дрібні жуйки, цукерки. Ними він намагається заглушити запах і не дати приводу бути засудженим за пияцтво. Агресивність. Алкоголік може легко впасти в лють і стати небезпечним для оточуючих без приводу. Безконтрольна агресія може бути спровокована відмовою на невеликий час від алкоголю. Алкоголь залишається і ховається про запас. Алкоголік починає робити спеціальні схрони для невеликих доз спиртовмісної продукції, яку вип’є пізніше. Може ховати напої усвідомлено, або несвідомо в стані сильного сп’яніння. Алкоголь стає звичкою. Для себе хворий починає виробляти правила, яким слід, виконуючи ритуал для випивки. Випивати «для апетиту», після роботи, при цьому дуже болісно сприймає критику на адресу таких дій. Короткочасна втрата пам’яті. Людина, що страждає від алкоголізму, часто починає позбавлятися пам’яті після сп’яніння. Це побічно свідчить про збільшене дозування алкоголю, що спровокувала амнезію. Тремор рук. Алкоголік не контролює свої руки, які постійно тремтять. Особливо часто це проявляється вранці. На зауваження і жарти з приводу тремтячих рук реагує вкрай негативно і агресивно. Це свідчить про термінову необхідність лікування.

Чи можна вилікувати алкоголізм в домашніх умовах?

Вилікувати алкоголізм в домашніх умовах можна, але для цього доведеться прийняти допомогу рідних і сім’ї. Комплексне лікування, що включає в себе лікарські засоби і психологічну підтримку рідних, дозволяє позбутися залежності в короткі терміни.

В домашніх умовах для подолання тяги до алкоголю можна вдатися до таких засобів:

У момент домашнього лікування потрібно приймати вітаміни як натуральні разом з фруктами і овочами, так і в лікарській формі. Потрібно перестати приймати спиртне на час домашнього лікування. Відмовитися від будь-яких приводів і посиденьок, де може виникнути бажання випити. Після протверезіння можна сходити в лазню або сауну, щоб прискорити процес очищення організму. Сауну категорично не можна відвідувати при похміллі.

Лікування на дому, в звичній обстановці — саме щадне для пацієнта. При такій терапії не застосовується жорстких стримуючих факторів і залежний знаходиться в комфортних умовах.

Самостійно побороти залежність в домашніх умовах також можливо. Буде потрібно сила волі і усвідомлення наявності проблеми з алкоголем. Хворий сам захистить себе від спиртного і не дозволить статися рецидиву. Як правило, після самостійного лікування, людина назавжди кидає пити.

У відео від автора «Віктор Мерзляков» можна ознайомитися про тонкощі лікування алкоголізму в домашніх умовах.

Які способи боротьби з алкоголізмом існують?

Основними способами боротьби з алкоголізмом вважаються:

стаціонарне лікування; амбулаторне лікування; кодування; медикаментозний вплив; народні засоби.

Лікування в стаціонарі.

Показання, при яких необхідно проводити лікування алкоголізму в стаціонарі:

Наявність патологій, викликаних алкоголем. Хронічна форма захворювання і постійна інтоксикація організму може призвести до тяжких хвороб печінки та інших внутрішніх органів. Ускладнення таких хвороб може істотно погіршити стан пацієнта і навіть спричинити летальний результат. Епілептичні напади. Неконтрольовані судоми, спровоковані порушеннями в роботі мозку із-за алкоголю, можуть спричинити серйозні наслідки для пацієнта на домашньому лікуванні. Хворий може захлинутися блювотними масами, задихнутися запалим мовою. Під час нападів алкоголік може травмуватися, викликавши артеріальну кровотечу. При таких пошкодженнях втрата крові відбувається у високому темпі і людина може померти протягом 3 хвилин. Спостерігаються виразні психічні розлади. Делірій (біла гарячка), зорові і слухові галюцинації часто супроводжують алкоголізм. Купірування і лікування таких розладів необхідно проводити тільки в стаціонарному режимі. Відсутність мотивації. Пацієнт може заперечувати свою проблему навіть на останніх стадіях захворювання. При відсутності мотивації будь-яке лікування може бути перервано рецидивом пацієнта. Щоб уникнути цього, пацієнт повинен бути ізольований від звичного оточення і виключена можливість випити. Ізольованості від вживання алкоголю дозволяє домогтися тільки стаціонарне лікування.

Амбулаторне лікування.

Лікування в амбулаторному режимі можна проводити, якщо сам хворий і його рідні впевнені, що можуть забезпечити належний догляд. Потрібно гарантувати відсутність алкоголю в житті пацієнта. Будь-яка доза етанолу може анулювати результати лікування і доведеться все починати з самого початку.

Вигідною стороною амбулаторного лікування є його відносна дешевизна. Знаходження в поліклініці на стаціонарному лікуванні коштує дорого. Амбулаторне лікування, як правило, розробляється індивідуально з урахуванням показань хворого і його стану при первинному огляді. Процес контролюється наркологом, який буде лікувати і допомагати перемогти алкоголізм на всіх стадіях.

Хворий постійно консультується з наркологом, який спостерігає за протіканням одужання. Під час прийомів проводиться психотерапевтичне лікування, використовуються медикаменти. Пацієнт повинен зрозуміти, що справлятися зі стресовими ситуаціями, депресіями можна без використання алкоголю.

Кодування.

Кодування при алкоголізмі ефективно тільки в разі, якщо пацієнт дійсно бажає позбутися залежності. Навіювання потреби відмовитися від алкоголю — швидкий і досить ефективний метод.

До даного способу створення надійного захисту від спиртного потрібно звертатися запійним людям, здоров’я яких істотно підірвано алкоголем. Але, кодуються не тільки алкоголіки. Іноді процедура проводиться, щоб убезпечитися від впливу етанолу, коли будь-який випадок вживання спиртних напоїв робить свідомість некерованим.

Показання для кодування при алкоголізмі:

пізній етап алкоголізму; часті запої; необхідність зафіксувати ефект від лікування алкоголізму в стаціонарі або амбулаторно.

Однак, для проведення процедури існують протипоказання. Це пов’язано з індивідуальними фізіологічними особливостями організму хворого і загальним станом здоров’я.

Кодування проводити не можна при наявності:

психічних захворювань; ішемічних і гіпертонічних патологій серцево-судинної системи; нетримання сечі; порушення функціонування підшлункової і щитовидної залози; епілептичних припадків; гепатиту в гострій формі; цирозу печінки; перенесеного інфаркту або інсульту; вагітності.

Медикаментозне лікування алкоголізму.

У медикаментозних способах боротьби з алкоголізмом використовуються лікарські засоби у вигляді таблеток, крапель. Вводяться в організм і, накопичуючись, вступають в реакцію з етиловим спиртом. Звичайний курс прийому таких медикаментів становить 60-90 днів. За цей час концентрація речовини досягає необхідної кількості і може ефективно працювати тривалий час.

Препарати, які використовуються в медикаментозному лікуванні алкоголізму:

Колме. Краплі, які додають в їжу пацієнта. Має досить сильний ефект, що виявляється в хворобливих відчуттях після прийому спиртного. Не знижує тяги до алкоголю. Торпедо. Комбінована речовина, що складається з різних ліків з ідентичною дією. Добре підходить для кодування на термін від півроку до декількох років. Викликає непереносимість етилового спирту. Еспераль. Не дозволяє печінки руйнувати алкоголь до безпечних для людини компонентів. В результаті, при попаданні в організм закодованого пацієнта спиртного, він починає відчувати сильну інтоксикацію.

У відео від каналу «Жити Здорово!» можна дізнатися про те, як вилікуватися від алкоголізму.

Рецепти народної медицини для лікування алкогольної залежності.

На практиці можуть застосовуватися рецепти народної медицини. Клінічна ефективність таких методів слабо вивчена, проте може давати позитивний ефект, завдяки екстрактам трав’яного збору, багатого вітамінами.

Настоянка любистку і лаврового листа.

Цілюща настоянка для лікування алкоголізму робиться так:

Наполягати корінь любистку і два лаврових листки протягом тижня. 3 рази процідити і дати випити пацієнтові.

Після прийому відвару у пацієнта з’являється відраза до алкоголю на тривалий час. При рецидиві можна провести процедуру повторно.

Відвар кореня лялькаря.

лікувати алкогольну залежність

Рецепт виготовлення відвару:

Взяти 1/6 частина пакетика подрібненого кореня лялькаря і залити 75 грамами окропу. Настоювати 1 годину. Процідити і охолодити.

Відвар потрібно додавати в усі страви і напої хворому по 2-3 краплі. Постійне вживання кореня лялькаря вбиває тягу до спиртного і викликає байдужість до нього. Відвар нешкідливий для організму, і родичі алкозалежного можуть непомітно для нього додавати препарат в перші і другі страви. Корінь лялькаря значно знижує агресивність, пов’язану з прийомом етанолу.

Настоянка з полину і золототисячника.

Тягу до алкогольних напоїв знімає настоянка з полину і золототисячника в рівних частках.

Даний екстракт трав’яного збору виробляє різкий детоксикуючий ефект:

Трави і стебла рослин подрібніть, перемішайте, висушіть. Візьміть дві столові ложки суміші і залийте 200 мл горілки. Дайте настоятися 7 днів. Настоянку дайте випити відразу. Проведіть 3-4 сеанси.

Дрова березові.

Для того щоб провести подібну терапію, необхідно:

Посипати цукром на сухі дрова берези і розпалити. Після декількох хвилин можна дрова загасити і дати п’яниці подихати цим димом. Дозволити випити немнго горілки.

Цілителі стверджують, що після цього людина не буде пити ніколи. Вплив диму, що виходить від березових дров, негативно позначається на легенях.

Настій з трави чемериці.

Алкоголізм лікується настоєм з чемериці. Столову ложку цієї трави заварюють 250 мл окропу. Дають алкозалежній людині по одній третині склянки на прийом 3 рази на добу. Подібна терапія дієва при лікуванні іпохондрії і психічних захворювань.

Використовувати мед можна, навіть якщо хворий знаходиться в стадії сп’яніння.

Методика лікування алкоголізму медом:

Протягом години хворий повинен вжити 18 чайних ложок меду. Це приблизно 40 грам. Алкозалежний може спати до ранку. Вранці, при необхідності, можна дати людині похмелитися. Перед сніданком п’яниця повинен знову з’їсти 18 чайних ложок меду протягом години. На десерт — 4 чайних ложки меду.

Стверджується, що якщо дотримуватися інструкцій, хворий зможе подолати тягу до спиртного і вилікується. При рецидиві процедуру повторюють.

Золототисячник, чебрець і полин гіркий.

Рецепт приготування відвару:

Змішайте порівну золототисячник, чебрець і полин гіркий. 3 столові ложки суміші залийте склянкою окропу. Настоюйте в теплому місці 2 години, процідіть.

Приймати по 1 столовій ложці 3-4 рази на день. За твердженнями знахарів такий рецепт гарантовано вилікує алкоголізм. Відвар трав’яного збору позитивно впливає також на травну систему.

Відвар трави плауна баранца.

Дві столові ложки подрібненої трави плауна баранця необхідно залити склянкою окропу. Кип’ятити на слабкому вогні 20 хвилин. Настоювати 1 годину. Процідити двічі.

Приймають відвар по третині або половині склянки 3 рази на день. Метод досить небезпечний, оскільки при неправильному приготуванні, баранець може погіршити стан хворого. Повинна строго дотримуватися дозування препарату.

Чи можна вилікувати людину від алкоголізму без його відома?

Засоби для лікування від алкоголізму без відома хворого:

Тетурам. Призначений для формування помилкового відчуття неприйняття спиртного. При тривалому курсі прийому навіть «досвідченому» п’яниці буде претити сам запах спиртного. Пропротен 100. Знижує силу залежності від токсичної субстанції. Відбувається нормалізація метаболізму, усуваються симптоми похмілля. Однак слід відмовитися від нього при цукровому діабеті, захворюваннях видільної системи. Метадоксил. Допомагає уникнути зривів у разі довгого утримання. Ряд речовин, що входять до складу препарату, можуть спровокувати алергічну реакцію.

Виправити алкоголіка шансів немає , а виправиться самому алкоголіку шанси є, причому дуже навіть реалістичні. З приводу піти від алкоголіка чи ні, це самостійний вибір кожної людини. Давайте розберемося…

Тут важливо розділити себе і алкоголіка. І так алкоголік…

Алкоголізм — це хронічне захворювання. Це означає, що людина хвора. Але багато вважаю причина криється в поганому характері. Тому залежного намагаються виховувати, звинувачувати, лаяти і так далі. Все це марно. Алкоголік все розуміє і сам хоче змінити своє життя. Але самостійно це неможливо. Залежного треба лікувати, як будь-якого іншого хворого. Тому не потрібно винаходити велосипед. Проаналізуйте пропоновані послуги в цій сфері. Тверезо оцініть свої можливості. І зверніться за допомогою до фахівців.

Тепер ви самі.

Фокус в тому, що відхід від алкоголіка не чого не змінить. З величезною ймовірність ви від одного алкоголіка прийдете до іншого.

Задайте собі питання:

лікувати алкогольну залежність

Чому ви у відносини з алкоголіком? Чому ви терпите всі ці проблеми, пов’язані з вживанням спиртного вашим чоловіком? Що станеться, якщо раптом один він перестане пити? Чим тоді буде заповнена Ваше життя?

Це відкриє Ваші внутрішні проблеми. Стане зрозуміло, що питання не в питущому алкоголіка, а в Вас самих. Така поведінка визначається як співзалежність.

Якби співзалежності не було, тоді проблеми проживання з алкоголіком теж не було.

Як залежність тягне людину до спиртного, так і співзалежність тягне до людей, у яких проблеми.

В Підсумку .

Тут все, як і з лікуванням алкоголізму. Знайдіть центри, які займаються цими питаннями. Або індивідуального психолога. Або терапевтичні групи по співзалежності.

Займайтеся собою і тільки після цього приймайте рішення піти від алкоголіка чи ні!

Як лікувати алкогольну залежність.

Алкоголізм – важка хвороба, яка впливає на всі сфери життя хворого. Якщо вірити статистиці, більше 60 % сімей розпадаються саме через надмірну тяги одного з подружжя до міцних напоїв. Головна трудність в лікуванні алкоголізму – неготовність пацієнта визнати, що він став залежним від спиртних напоїв і самостійно впоратися з проблемою не може. Якщо така людина і погоджується на лікування, то тільки в домашніх умовах, що теж досить добре.

У більшості випадків амбулаторне лікування алкогольної залежності проводиться за допомогою медикаментозних методів, але це не означає, що хворому не доведеться докладати зусиль для досягнення результату. Як раз навпаки – саме від того, наскільки людина і оточуючі його люди серйозно поставляться до призначень лікаря, залежить кінцевий результат.

Вдома або в клініці?

Можливість домашнього лікування визначається лікарем-наркологом. Головним критерієм вибору є занедбаність проблеми і стадія алкоголізму, діагностована у хворої людини. Родичі таких пацієнтів повинні розуміти, що терапія в домашніх умовах не відноситься до серйозних методів, тому чекати чарівних результатів від такого підходу при 3 стадії алкоголізму не варто.

Всього виділяють 3 стадії згубної залежності. Від того, на якій саме стадії знаходиться пацієнт, залежить обрана лікувальна тактика.

Перша стадія (початкова)

На початковій стадії алкоголізму пацієнту ще можна допомогти за допомогою медикаментозних методів. Основними симптомами патології, які повинні стати сигналом для негайного відвідування нарколога, є:

прийом алкогольних напоїв більше 3 разів на тиждень; відсутність захисної реакції організму (блювоти, нудоти від вживання спиртного); збільшення кількості випитого для настання сп’яніння (замість 100 мл горілки для сп’яніння потрібно 300-400 мл); періодичні проблеми з пам’яттю (людина не пам’ятає, що з ним відбувалося під час вживання спиртного); постійний пошук приводів (найчастіше надуманих) для випивки.

Людина стає дратівливою, хоча до агресії поки не доходить. Можуть з’являтися і зовнішні ознаки: темні кола під очима, набряки на обличчі і кінцівках, почервоніння шкіри.

Друга (середня) стадія.

На даному етапі хвороба впевнено прогресує, і умовити людину зупинитися практично неможливо. Людина стає стійким до підвищених доз алкоголю, при цьому в більшості випадків у нього зберігається працездатність. Періоди пияцтва стають довшими і вже не обмежуються одним днем. Часто виникає передзапійний стан, коли алкоголь вживається протягом 2-3 днів поспіль.

Одночасно з фізичною потребою у хворого формується психологічна залежність (виробляється взаємозв’язок «алкоголь – гарний настрій»), боротися з якою можна тільки за допомогою кваліфікованого психолога або психотерапевта.

Третя (заключна) стадія.

Третя стадія-період повної соціальної та фізичної деградації людини, яка закінчується розвиток смертельно небезпечних захворювань (найчастіше з них – цироз печінки). У пацієнта часто трапляються приступи білої гарячки (медична назва – алкогольний делірій) – стану психозу, що виникає після виходу із запою. Людина стає соціально-небезпечним, так як перестає контролювати свої дії і вчинки. Більшість побутових злочинів скоюється саме в стані алкогольного делірію.

Медикаментозне лікування алкоголізму 3 стадії неефективно. Повернути хворого до нормального життя потрібна тривала терапія у спеціалізованих наркологічних клініках, але навіть приміщення пацієнта в стаціонар не гарантує позитивного результату.

Статистика успішного лікування алкогольної залежності в домашніх умовах виглядає наступним чином:

Стадія захворювання Ймовірність позитивного результату від амбулаторного лікування 1 стадія 70 % 2 стадія 30 % 3 стадія 0-0,09 %

Важливо! Боротися пияцтвом за допомогою медикаментів можна тільки на 1 і 2 стадіях. Перед початком лікування потрібно обов’язково отримати консультацію фахівця, так як деякі ліки мають протипоказання і можуть викликати серйозні побічні ефекти.

Медикаментозне лікування алкоголізму: класифікація ліків.

Препарати, які можна використовувати для лікування алкогольного синдрому в домашніх умовах, діляться на три групи:

засоби, що допомагають боротися з тягою до випивки (пригнічують психологічну і фізичну залежність); ліки, що викликають неприйняття і відразу до спиртного; препарати для зниження інтоксикації, викликаної тривалим прийомом алкоголю.

Ці ліки можуть призначатися окремо або комбінуватися один з одним. Схему лікування слід підбирати індивідуально, так як універсальних методів лікування алкоголізму не існує. Препарати, які дають стабільно хороші результати у одного пацієнта, може абсолютно не підійти іншим хворим, тому терапія повинна контролюватися фахівцем на всіх етапах.

Препарати, що викликають фізичне неприйняття алкоголю.

Ліки даної групи можна приймати тільки після консультації з фахівцем. Найважливішою умовою терапії із застосуванням цих препаратів є повна відмова від алкоголю. Справа в тому, що якщо хворий, який отримує терапію подібними препаратами, вип’є навіть незначна кількість спиртного, настає сильна інтоксикація організму, що вимагає надання невідкладної медичної допомоги. Якщо людина не отримає реанімаційні заходи своєчасно, великий ризик коми і летального результату.

Не завжди рідні можуть проконтролювати поведінку людини, що страждає алкогольною залежністю, тому важливо знати симптоми інтоксикації, спричиненої змішанням сильнодіючих ліків і алкоголю. Визначити, що пацієнт прийняв «міцний напій і потребує термінової допомоги, можна за такими ознаками:

сильна блювота фонтаном; попадання жовчних кислот в ротову порожнину; напад асфіксії (задухи); холодний липкий піт.

Важливо! Зазначені симптоми дуже небезпечні для життя людини, тому не можна призначати ліки, що викликають огиду, якщо у хворого немає сильного і усвідомленого бажання зав’язати з пагубною звичкою.

«Колме»

Досить ефективний препарат для лікування алкоголізму, що випускається у формі крапель. Діюча речовина – цианамид. Якщо хворий прийме навіть мінімальну кількість алкоголю, ціанамід вступить в хімічну реакцію з етанолом і буде активно брати участь у метаболічних процесах. Одночасно з ці в крові пацієнта буде підвищуватися рівень ацетальдегіду. Саме цей ефект і викликає стійку огиду до запаху і смаку спиртних напоїв.

Приймати даний засіб потрібно 2 рази на день. Разова доза розраховується індивідуально і може становити від 12 до 25 крапель. Важливо приймати препарат, дотримуючись строгий часовий інтервал між прийомами, рівний 12 годинах.

Тривалість лікування залежить від стану пацієнта і наявності позитивної динаміки (при її відсутності препарат відміняється).

Лікування за допомогою крапель «Колме» протипоказано вагітним і годуючим жінкам, особам віком до 18 років, а також пацієнтам з наступними захворюваннями:

патології судин та серця (вади серця, ішемічна хвороба); цироз і інші важкі ураження печінки; ниркова недостатність; захворювання органів дихання (включаючи бронхіальну астму).

Для досягнення стійкого лікувального результату зазвичай достатньо одного курсу терапії.

Але Колме вже давно відсутня на російському ринку і його неможливо придбати в аптеках. Аналогічний Колмі за хімічним складом препарат Мідзо. Засіб викликає короткочасну сенсибілізацію організму до алкоголю, яка проявляється низкою неприємних відчуттів (нудотою, гіперемією шкірних покривів, рясним потом, почастішанням серцевих скорочень). Препарат безпечний, не має смаку, кольору і запаху, що дозволяє забезпечити непомітний прийом. Завдяки формі крапель його легко додати в їжу або напої.

«Еспераль»

Найпопулярніший препарат для лікування алкогольної залежності в амбулаторних умовах. Ліки випускається у формі таблеток та гелю, призначеного для імплантації для шкіри (спеціалізований гель «Еспераль» використовується тільки в наркологічних стаціонарах). Діюча речовина препарату – дисульфірам. Його дія подібна цианамиду: при взаємодії з етанолом дисульфірам вступає в метаболічні процеси, в результаті чого молекули етанолу не розщеплюються і потрапляють у кров у незміненому вигляді, викликаючи сильну інтоксикацію.

Максимальний результат спостерігається через 12 годин після прийому таблеток. Дія препарату зберігається протягом 14 днів після припинення лікування, тому важливо витримувати інтервал не менше 2 тижнів між терапією дисульфірамом та цианамидом.

Приймати «Еспераль» потрібно 1 раз в день в ранкові години. Разова доза – 500 мг (1 таблетка). Поступово дозу слід знижувати до 250 мг. На завершальному етапі лікування хворий приймає 125 мг до повної відміни препарату. Завершальний етап тривалий і може досягати 1-3 років. Прийом ліків повинен бути щоденним.

Важливо! Через 7-10 днів після початку лікування хворому проводиться алкогольна проба, на підставі якої коригується схема лікування.

Протипоказано лікуванням медикаментами на основі дисульфіраму особам з цукровим діабетом, психічними захворюваннями, епілепсією та іншими важкими патологіями неврологічного характеру (включаючи судомний синдром), а також захворюваннями печінки. При недостатньої вироблення тиреоїдних гормонів і проблеми з нирками «Еспераль» призначається з підвищеною обережністю і приймається тільки під контролем лікаря.

«Тетлонг 250»

Ще один препарат на основі дисульфіраму. «Тетлонг 250» добре зарекомендував себе в лікуванні хронічних форм алкогольної залежності. Засіб випускається у формі розчину для внутрішньом’язових ін’єкцій, які можна ставити в домашніх умовах (при цьому важливо дотримуватися призначення і рекомендації лікаря).

Ін’єкція ставиться глибоко в сідничний м’яз, ліки вводиться повільним способом. Курс лікування складається з 10-12 ін’єкцій на рік (приблизно 1 укол на місяць).

Під час лікування у хворого можуть спостерігатися побічні ефекти, наприклад:

першіння і сухість в горлі; Періодичне бажання відкашлятися; почуття тривожності і страху.

Важливо! Поява будь-яких побічних ефектів на тлі лікування є приводом для звернення до лікаря. У більшості випадків перераховані реакції проходять самостійно, але іноді пацієнту потрібна корекція лікувальної схеми.

Препарати для зниження тяги до алкоголю.

«Вивитрол»

Препарат, який впливає на опіоїдні рецептори і блокує їх чутливість. Згодом хворий перестає отримувати задоволення від алкоголю, в результаті формується нова позитивна звичка, що вимагає закріплення.

«Вівітрол» випускається у формі порошку, з якого готується суспензія для внутрішньом’язового введення. В місяць хворий отримує 1 ін’єкцію. Тривалість лікування визначається строго індивідуально. Перед введенням препарату пацієнт обов’язково проходить пробу на чутливість до компонентів препарату.

«Пропротен-100»

лікувати алкогольну залежність

Універсальний і дуже ефективний препарат для лікування хронічної алкогольної залежності. Він часто використовується для виведення з запою і усунення симптомів похмільного синдрому. Після прийняття ліків у хворого поліпшується мозковий кровообіг, знижується рівень інтоксикації, проходить головний біль, припиняється тремор кінцівок.

«Пропротен-100» проводиться на основі очищених антитіл до мозгоспецифическому білку, тому він позитивно впливає на якість сну і психоемоційний стан людини. Тканини мозку краще забезпечуються киснем, зникають ознаки гіпоксії, підвищується стійкість до дії токсичних речовин.

Для лікування алкоголізму препарат приймають 1 раз на день до прийняття їжі. Разове дозування-1-2 таблетки. Курс лікування становить 2-3 місяці, але точну тривалість прийому визначає лікар.

«Балансин»

Цей засіб відноситься до групи харчових добавок – додаткового джерела магнію, селену та інших мінеральних солей, а також вітамінів групи B. Препарат приймається курсових прийомом (протягом 30 днів). За цей час вдається нормалізувати роботу внутрішніх органів, налагодити процеси кровообігу і очистити кров від токсинів і інших небезпечних речовин.

Зниження тяги до алкоголю досягається за рахунок загального оздоровлення і зміцнення здоров’я, а також нормалізації настрою. Приймати «Балансин» потрібно по 1 таблетці в день.

Підтримуюча (допоміжна) терапія.

Одночасно із застосуванням медикаментів для усунення залежності важливо забезпечити підтримку внутрішніх органів, які працюють буквально «на знос», особливо якщо чоловік зловживав спиртними напоями протягом тривалого періоду. Прийом додаткових ліків дозволяє зменшити ступінь інтоксикації і відновити обмінні процеси в органах та тканинах.

Додатково до основної терапії можуть призначатися такі препарати:

Для купірування болів можна використовувати «Парацетамол» або кошти на основі ібупрофену. Гліцин допоможе відновити роботу мозку, поліпшити стан кровоносних судин і провідність кисню в м’язові волокна.

Не можна забувати і про вітаміни. Люди з хронічною алкогольною залежністю відчувають гостру нестачу корисних елементів, тому важливо забезпечити достатнє надходження вітамінів і мінералів. Враховуючи, що початковий період лікування часто супроводжується блювотою і нудотою, урізноманітнити харчовий раціон навряд чи вийде, тому потрібно проконсультуватися з лікарем про вибір вітамінно-мінерального комплексу. Його можна приймати після проходження курсових ін’єкцій вітамінів групи B, так як в них виснажений алкоголем організм потребує найбільше.

Лікування алкоголізму будинку: основні правила.

Відмова від алкоголю повинна бути повною. Це стосується не тільки залежної людини, але і членів його сім’ї. Якщо в будинку хтось буде випивати, або в барі буде прихована пляшка вина, хворий не зможе впоратися зі своїм бажанням. Достатнє споживання чистої води вкрай важливо для боротьби з алкоголізмом. Рясний питний режим допоможе швидше вивести з організму токсини і поліпшити самопочуття пацієнта, що позитивно позначиться на зниженні тяги до алкоголю. Харчування має бути калорійним і різноманітним. Слід уникати жирних продуктів, копченостей і маринадів, так як вони негативно впливають на уражену печінку. А ось від солодкого відмовлятися не варто – вуглеводи допоможуть поліпшити настрій і справитися з головним болем (в розумних межах, звичайно). На сон має відводитися не менше 8-10 годин. Якщо дозволяють умови, рекомендується ввести хворому денний сон. Для успішної боротьби з згубною пристрастю організм повинен відновити витрачені на пияцтво сили. Зарядка і прогулянки – обов’язкова частина лікувальної тактики. Прогулянки допоможуть усунути гіпоксію тканин, якої страждають майже всі алкоголіки, а вправи позитивно позначаться на обмінних процесах і тонусі м’язів.

Алкоголізм – звичний діагноз майже для половини сімей, але це не означає, що потрібно миритися з проблемою. При грамотному підході можна впоратися навіть з такою важкою патологією. Дивитися на страждання близьких дуже важко, але потрібно взяти себе в руки і проявити максимальну твердість – тоді можна сподіватися на позитивний результат і спокійне і щасливе життя.

Алкоголізм руйнує не тільки організм, але і психіку питущої людини. Крім цього, сильно страждають його родичі, у яких також починаються нервові розлади. Найглибша помилка полягає в тому, що алкоголізм є лише згубною звичкою.

Більшість алкоголіків не визнають своєї хвороби, тому відмовляються лікуватися. Дуже складно вилікувати питущого, якщо він не бажає цього. Якщо хворий знаходиться в черговій стадії запою, постарайтеся вивести його з цього стану. Ви можете вдатися до послуг лікарів або зробити це в домашніх умовах.

Якщо ситуація запущена, хворого необхідно помістити в стаціонар при наркологічному відділенні психіатричної лікарні. В цьому випадку його виведуть із запою і проведуть необхідне лікування. Якщо ви не хочете вдаватися до послуг лікарів, спробуйте допомогти хворому самі.

Важливо якомога швидше вивести з організму алкоголь і продукти його розпаду. Протягом трьох-десяти днів нервова система алкоголіка повинна відновитися. У цей час акуратно постарайтеся підштовхнути його до лікування. Необхідно відновити органи і системи, які постраждали після довготривалого споживання алкоголю.

Хворий повинен приймати вітаміни, антиоксиданти, антидепресанти, займатися фізичними навантаженнями і частіше бувати на свіжому повітрі. Якщо є можливість, контролюйте його. Поговоріть з ним по душам і з’ясуйте причину алкоголізму. Можливо, у людини є хобі або улюблені захоплення – нехай він займе себе чимось іншим і розвивається в цьому напрямку.

Постарайтеся захистити його від спілкування з товаришами по чарці. Якщо є можливість, переселіться в інше місто. Але як показує практика, такої можливості часто немає, тому доводиться використовувати інші способи. Якщо хворий лояльно ставиться до лікування, запропонуйте йому кодування або іншу подібну методику.

Дуже важливо підтримувати формування здорових звичок. Заохочуйте хворого чимось значущим для нього. Разом радійте успіхам. Дуже важливо закріпити тверезий спосіб життя. Умовте пацієнта поспілкуватися з психологом. Скажіть, що якщо йому не сподобається, ви більше не підете на сеанс. Попередньо переговоріть з психологом самі і переконайтеся, що ця людина зможе знайти з хворим точки дотику.

Заварюйте хворому корисні трав’яні напої. Хорошим варіантом є відвар із звіробою. Покладіть чотири столові ложки подрібненої трави в півлітрову банку. Залийте її гарячою водою. Прокип’ятіть відвар на водяній бані протягом двадцяти хвилин. Нехай хворий приймає відвар по половині склянки в день перед прийомом їжі. Через два тижні тяга до алкогольних напоїв помітно зменшиться, у деяких і зовсім з’явиться відраза перед ними. Також корисно пити соки.

Якщо хворий чітко усвідомив свою проблему і готовий позбутися її раз і назавжди, ви можете піти разом з ним в клініку для проведення сенсибілізуючої терапії. У його організм введуть препарат, який спровокує до спиртного огиду і непереносимість організмом.

Якщо надалі він прийме спиртне навіть у невеликій кількості, його чекають сумні наслідки у вигляді блювання, погіршення зору, болю і спазмів у ділянці серця, сильного головного болю, стрибків тиску і т. д. Тому перш ніж прийняти наступну чарку спиртного, він буде ясно усвідомлювати, до чого це призведе.

Багато людей живуть з алкоголіками роками і постійно дорікають їх замість того, щоб зробити спроби лікування і відшукати причину такої поведінки. Зрозумійте, що алкоголізм-це хвороба, з якої людині складно вийти самостійно.

Один п’є, страждають всі: як краще лікувати?

Давайте, перш за все, уточнимо, чи є різниця між методами лікування хворого, що страждає від алкогольної залежності, без його відома і з його згоди. Всі знають, що переконати алкоголіка в тому, що він – алкоголік, практично неможливо.

Чому хворі заперечують явний факт? Не визнаючи факт захворювання, простіше не брати пояснення, що негативні наслідки стосуються і його, як конкретного хворого. Таким чином, фактично через одного в сім’ї страждають всі.

Спочатку біда приходить в будинок, в прямому сенсі слова, у свята. І чим частіше веселощі за столом, тим наполегливіше і частіше приходить думка під час тостів «швидше б цей вечір закінчився». Звична розслаблена поведінка після відходу знайомих змінюється агресією. На ранок з’являються не знайомі до цього явища. Порівнявши побачене з описом алкогольних синдромів, залишається одне – констатувати факт: чоловік – алкоголік. Після цього доводиться відмовлятися від запрошень знайомих у гості, влаштовувати «виховні» бесіди, ховати в будинку спиртне і т. п.

Нікого не радують взаємні закиди, скандали, порожні обіцянки і сварки. Згодом посилюється бажання повернути так бездарно втрачене сімейне щастя. Оскільки чоловік не визнає себе хворим і не хоче звертатися в клініку, перше, що спадає на думку – лікувати анонімно.

Якщо розглянути можливі варіанти лікування, то їх можна розділити на три види.

Телепатія або магічні методи лікування. Не все в них вірять, але, «вписуючись» у розцінки, вкладають останню копійку в надію. Методи, засновані на новітніх розробках» із зазначенням складних технологій сучасних методик. З умовами дії таких методик потрібно знайомитися з граничною уважністю тому що не всі вони є дійсно заснованими на наукових розробках. Народні рецепти, інші їх ще називають народним зіллям. На якому з них зупинитися, залежить від того, хто, з чим стикався і який вийшов результат. Тут дуже важливо точно витримати дозування, оскільки використовуються трави, здатні своїм складом придушити алкогольні отрути. В цьому напрямку багато беруть на озброєння і використовують професійні наркологи, у них такі методики носять назву методу умовно-рефлекторної терапії алкоголізму.

Фахівці впевнені, що найбільш ефективним методом лікування алкогольної залежності є комплексний підхід. Підбір препаратів і складів повинен бути в кожному випадку персоніфікованим. Лікування за принципом » подруга сказала, що ось так вилікувала свого», носить характер невпевненості за своєю результативністю.

Що радять наркологи?

У зв’язку з цим цікаво, що думають з приводу нетрадиційних, народних методів лікування алкоголізму професійні наркологи, фахівці з досвідом практичної роботи. Вони не радять звертатися за такою допомогою. Ось, як аргументується така точка зору:

якщо хворому стане відомо, що йому в їжу додавали якісь речовини, і він звернеться в правоохоронні органи, «кухаря» чекають неприємні зустрічі зі слідчим, а може бути, і з суддею; індивідуальні властивостей організму можуть по-різному реагувати на одну і ту ж «добавку»: що одному допомогло, то іншому може непоправно нашкодити; практично весь «джентльменський набір» для анонімного лікування алкоголіків підбирається з метою відрази до прийому спиртного. Медики стверджують, що у алкоголю подвійний лик – фізична і психологічна залежність. В даному випадку відраза до алкогольних напоїв – це відсікання тільки однієї голови «зеленого змія». Тому ефект може бути нетривалим, а після нього можливий рецидив.

Є ще одна, менш видима межа: нерідко у близьких людей алкоголіка виникає співзалежність, тобто вони також зазнають певні зміни власного психічного стану і воно також повинно коригуватися фахівцями.

Медикаментозне лікування.

З огляду на стійке прагнення спочатку спробувати лікування «не виносячи сміття з хати», деякі вдаються до самостійного лікування медикаментозними препаратами. Їх класифікують за трьома типами.

Препарати, що полегшують ранковий похмільний синдром. Вони мають дію, розслаблюючу і знімає дискомфортні і хворобливі відчуття похмільного синдрому. У їх числі звичайний парацетамол, аспірин в поєднанні з бурштиновою кислотою. Препарати, що знижують тягу до алкоголю. Вони пригнічують бажання пити. У США і Європі їх називають «Золотий стандарт». На жаль, у багатьох країнах пострадянського простору не поширюються. Таким собі аналогом їм може служити «Пропротен-100». Але практики стверджують, що він показує гірші результати, ніж задекларовані в рекламних роликах. Тому приймати такі препарати рекомендується все-таки під наглядом фахівців. Препарати, що викликають алкогольну непереносимість. До них відносяться «Тетаурам», «Еспераль», «Лидевин», «Колме», «Тетлонг-250» та інші. Принцип їх дії заснований на хімічних процесах, які викликають зовнішнє неприємне відчуття результатів розщеплення алкоголю.

Загальним недоліком більшості препаратів є їх висока вартість. До того ж у країнах пострадянського простору вони мало поширені.

Він і знати не буде…

Приблизно такими словами завершується «обмін досвідом» співрозмовниць, одна з яких вирішує проблему – як вилікувати чоловіка, а інша вважає, що вона її вже вирішила.

Якщо вмовляння і несистемне застосування медикаментів не допомагає у членів сім’ї не залишається іншого варіанту, як лікувати домашнього алкоголіка, скориставшись багатовіковим досвідом народу. Прийоми і рецепти, які десятиліттями переходять з уст в уста, як і медикаментозні, засновані на встановленні стійкої неприязні до алкогольних напоїв і нудоті при їх вживанні. Але, як свідчать спостереження тих же бабусь, в більшості випадків їх магічне дію нетривалий.

Практики стверджують, що деякі рецепти народної медицини і настоянки поводяться досить ефективно, борючись проти алкоголю в організмі.

Гриб-гнойовик.

Рецепти з його використанням зустрічаються часто. Засіб по своєму впливу дуже сильне, тому вимагає до себе пильної уваги.

Гриб-гнойовик за смаком нагадує печериці.

Потрібен свіжий гриб-гнойовик. Його «життєвий цикл» короткий – всього кілька днів, тому знайти непросто. Після цього він починає загнивати і темніє. Такий не годиться: потрібен світлий.

Процес приготування простий:

нарізати дрібними шматочками; перекласти в сковороду; висушити гриб, часто помішуючи на повільному вогні і не додаючи масла; коли «піде» волога, просушені шматочки перемолоти за допомогою кавомолки; отриманий порошок додають у їжу.

Якщо після прийому порошку хворий «остограммится», тут же почнеться реакція:

особа побагровеет, потім стане фіолетовим; вушні мочки і кінчик носа стануть блідо-білими; з’явиться сильна спрага і блювання; підніметься температура; з’явиться пронос; зір не стане чітким; відчують збої функцій мовлення.

Як і з’явившись через годину-дві після прийому алкоголю, приблизно через такий же час, реакція на алкоголь пропаде.

Курс лікування-10 днів, доза-2-3 грами один раз на два дні. Гриб дуже токсичний, тому потрібно дуже точно дотримуватися дозування і уважно стежити за реакцією організму.

Настій чебрецю.

Його ще називають настоєм чебрецю повзучого. Засушену траву можна купити в аптеці. Деякі самі збирають його в поле.

Відомо кілька рецептів приготування настою. Ось один з них:

взять15 гр. чебрецю і залити 1/2 літра окропу; помістити на 10-15 хвилин на водяну баню; відцідити розчин; розбавити звичайною водою до колишнього обсягу в 0,5 л.

Рекомендується приймати по 50 мл кілька разів на день перед застіллям. Необхідно уважно стежити за дозуванням, оскільки у великих кількостях настій викликає сильну блювоту і нудоту.

Деякі відвари чебрецю протипоказані хворим, страждаючим захворюваннями шлунка, підшлункової залози та ін. захворюваннями, тому слід уважно читати рецепти і звертати увагу на протипоказання.

Настій з червоного перцю.

Це не та «Перцовка», яку люблять алкоголіки. Цю готують з іншими цілями:

беруть 20 гр. червоного перцю (мелений); заливають 60-градусним спиртом (0,5 л); щільно закривають в ємності і ставлять у темне місце на два тижні; не виносячи на світло, періодично струшують суміш; через два тижні настоянку проціджують.

Хворому дають по кілька крапель настоянки разом з алкоголем. Найкраще вона «працює», будучи розчиненої у вині.

Такий «коктейль» викликає у алкоголіка головний біль і нудоту і, таким чином, «гасить» тягу до алкогольних напоїв.

Трав’яні чаї.

лікувати алкогольну залежність

Просто, дешево, нешкідливо. Так коментують методи лікування від алкоголізму за допомогою трав. Найчастіше застосовуються відвари.

Золототисячник і добре відому полин беруть рівними частками і роблять відвар. Кажуть, що після прийомів у алкоголіка настає стійка відраза до спиртних напоїв. Кислі яблука, нібито, також допомагають людині побороти шкідливу звичку. Що для цього потрібно? Беруть яблука кислих сортів. У них встромляють по 7 цвяхів і залишають на добу. Після цього щодня дають з’їдати 3 таких яблука протягом півтора місяців. Навесні, як тільки з’являться сережки на горіхах, їх збирають з ліщини і «набивають» ними півлітрову пляшку. Заливають до верху горілкою і настоюють 10 днів. Після цього настойку проціджують і дають її хворому. При запої можна спробувати відвар коренів щавлю. Беруть одну столову ложку кореня кучерявого щавлю, заливають 200 мл окропу і кип’ятять протягом 5 хвилин в закритому посуді. Настоюють протягом трьох годин, не відкриваючи кришку, після того, як вода закипить. Хворому дають відвар протягом дня 6 разів по столовій ложці.

Досить ефективним вважається лікування від алкогольної залежності за допомогою звичайного меду. Його прийом ведуть за спеціально розробленою схемою, що допомагає наситити організм корисними речовинами, які він втратив в результаті зловживання алкогольними напоями.

Існує досить багато рецептів приготування різних трав’яних чаїв.

Нерідко родичі, щоб врятувати рідну людину від біди, вдаються до молитов або змов. Це-самі щадні методи боротьби з недугою.

Які з них стануть рятівними для конкретної хворої людини, яка страждає від алкогольної залежності, вирішувати вам, його найближчим друзям і помічникам.

Лікування при алкоголізмі.

Існує кілька причин, чому людина, яка страждає пияцтвом, повинна погодитися на лікування. Перша і найважливіша – це те, що людина постійно ставить під загрозу своє здоров’я, страждають всі внутрішні органи. Регулярне вживання алкоголю дає велике навантаження на серце, печінку і нирки. Підривається також психічний стан алкоголіка. Психологічний фактор теж важливий. Людина своєю поведінкою доставляє багато горя своїм близьким.

Як лікувати алкогольну залежність? Лікування алкоголізму можна розділити на кілька видів:

Кодування. Медикаментозна терапія. Народні методи лікування.

Кодування – досить поширений спосіб. Існують різні таблетки для кодування. Але в більшості своїй цей метод навіювання гіпнозом людині, яка страждає алкогольною залежністю, не завжди дієвий. Для лікування може застосовуватися лазер, голкорефлексотерапія і такі нетрадиційні методи, як змови.

Медикаментозний метод лікування заснований на ліках, несумісних з алкоголем. Людина, що страждає пияцтвом, після вживання даних препаратів вже не може випити спиртне без наслідків, так як може виникнути блювота, з’явитися панічний страх, може підвищитися температура і т. д. Першим етапом медикаментозного лікування є відновлювальна терапія: водно-електролітного балансу, виведення з організму токсинів, відновлення роботи серця і психічних розладів, якщо такі є, у разі розвитку алергічних реакцій, їх запобігання.

Другим етапом лікування є сама терапія, спрямована на усунення алкогольної залежності: внутрішньовенне вливання, яке може тривати до 3-х місяців. Підшивка-це метод, при якому під шкіру вшивається ампула зі спеціальними ліками, яке запобігає у пацієнта бажання випити.

Діє протягом півтора років. Методом Хімічної блокади можна позбутися залежності на 3 роки. Для цього робиться укол внутрішньом’язово або вводиться внутрішньовенно спеціальні ліки. Лікування нейролептиками полягає в тому, що кожен місяць робиться ін’єкція, яка блокує в головному мозку центр отримання задоволення від спиртних напоїв.

Домашні методи лікування дуже численні. Наприклад, непоганий спосіб позбавлення від пияцтва – лікування лимоном. Лимонний сік в деяких випадках може допомогти при алкогольній залежності. Також на допомогу можуть прийти лавровий лист у вигляді настоянки або настоянка з чебрецю. Несподіваним способом лікування алкоголізму є настій з дощових черв’яків. На 200 мл спирту береться стільки ж черв’яків, настояти 3 тижні, після чого додається в їжу по 1 ст л.

Вважається, що секрет, що виділяється дощовими черв’яками, при тривалому застосуванні настоянки викликає огиду до спиртних напоїв. Але при лікуванні народними методами варто пам’ятати, що існує ризик побічного ефекту, з цієї причини все ж важлива консультація нарколога.

Але варто пам’ятати, що за сучасним законодавством неможливо примусово починати лікування алкогольної залежності. Звичайно, є винятки. Наприклад, в тому випадку, якщо в момент алкогольного сп’яніння людиною було скоєно соціально небезпечну дію або кримінальний злочин. В історії існують факти примусового лікування алкоголіків (в період СРСР), але в цьому випадку людина після примусового лікування знову повертався у своє звичне середовище.

З цієї причини важливим вважається, щоб залежний від алкоголізму сам захотів почати лікуватися. Для цього проводиться ретельна робота лікарів-наркологів і людей, зацікавлених в тому, щоб залежна людина повернулася до свого звичайного способу життя. Психологічна допомога в цей час дуже важлива.

Як лікувати жіночий алкоголізм?

Жіночий алкоголізм вважається набагато небезпечніше чоловічого. Якщо чоловік-алкоголік вважає, що йому потрібна медична допомога, і він визнає себе алкоголезависимым, то жінка буде до останнього моменту приховувати це захворювання. Ще одним істотним недоліком жіночого алкоголізму вважається те, що жінки швидше набувають дану залежність. На відміну від чоловічого алкоголізму, жіноче пияцтво має в більшості своїй психологічну підгрунтя. Постійні стреси, життєві неприємності, самотність можуть зломити жінку. І щоб забутися, наповнити життя фарбами, як їй здається, вона починає «прикладатися до пляшки».

Симптоми і ознаки жіночого алкоголізму помітні відразу. У жінки грубіє голос, з’являється характерна набряклість обличчя. Характер теж починає змінюватися. Жінка стає грубою, агресивною, особливо в період витвереження, з’являється схильність до злодійства. Жіночий організм в період алкогольної залежності починає швидше (ніж у чоловіків) зношуватися, починає страждати психіка, часто це призводить до різного роду психічних захворювань.

Лікування повинно бути проведено якомога раніше, коли ще наслідки можуть бути оборотними. Лікують алкоголізм у нарколога. Часом змусити жінку піти до лікаря дуже важко. Психологічно жінці важко визнати, що вона страждає цією недугою. Так як соціальний статус для жінки дуже важливий, вона підсвідомо боїться суспільного нерозуміння і осуду. Після того як жінка все ж звернулася за допомогою до фахівця, починається її лікування.

Лікування алкоголізму має бути комплексним. Якщо жінка страждає давно запоями, її внутрішні органи починають страждати від цього. Слід відвідати і інших вузьких фахівців. Потрібно перевірити роботу нирок, печінки, серця і при необхідності почати лікування. Лікується алкоголізм шляхом усунення інтоксикації, викликаної спиртними напоями. Психологічний фактор в лікуванні жіночого алкоголізму також грає важливу роль. Можна почати лікуватися психотерапією. Сприятлива обстановка в сім’ї може багато в чому допомогти жінці впоратися з хворобою.

Хронічний алкоголізм.

Існує три стадії:

Патологічний потяг до пияцтва. Абстинентний синдром. Стійке зниження витривалості до алкоголізму.

Хронічний алкоголізм має місце після тривалого часу вживання алкоголю, часто триває роками. Відчуття насичення алкоголем виникає тільки після вживання останнього у великих кількостях. Після тривалого запою, в похмільний період може розвинутися біла гарячка. Характерними ознаками білої гарячки можуть бути тремтячі руки, поганий нічний сон, жвавий настрій хворого, пітливість рук. У нічний час можуть виникнути галюцинації і марення. В такому стані людину варто терміново госпіталізувати, в разі необхідності, коли біла гарячка протікає буйним чином, пацієнта пов’язують. Лікування хронічного алкоголізму протікає тим же чином, як і при звичайній алкогольній залежності. У цей період лікуватися від алкоголізму стає більш важко.

Реабілітаційні програми.

Після того, як лікування було проведено, настає тривала реабілітація. Слід пам’ятати, що людині, лікувався від такого захворювання, як алкоголізм, ні в якому разі не можна повертатися до колишнього укладу життя, як і раніше, колі спілкування, інакше існує ризик повернення до згубної звички.

Варто налаштувати себе до успішного результату лікування, намагатися створити навколо себе сприятливу обстановку.

Лікуючий лікар повинен бути один, але все ж варто пошукати знавця своєї справи. Хороший лікар повинен не з чуток знати, як лікувати алкоголізм. Він не буде обіцяти стовідсоткового результату, він буде лікувати не по інструкції, а враховуючи всі індивідуальні особливості пацієнта. Тільки в цьому випадку варто розраховувати на сприятливий результат лікування. Не варто самостійно призначати собі лікування. В даний час існують лікувально-реабілітаційні центри, де може бути надана анонімна допомога людям, які страждають алкогольною залежністю. В цих центрах, крім лікарської, може бути надана і психологічна допомога, дії її буде спрямовано на усунення причини, по якій виник алкоголізм.

УВАГА! Інформація, опублікована в статті, носить виключно ознайомчий характер і не є інструкцією до застосування. Обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем!

Лікування алкоголізму народними методами.

Щоб вилікувати алкоголізм в домашніх умовах, застосовуються такі методи впливу:

Психологічний (навіювання, переконання, часто з допомогою церкви); Вироблення відрази до спиртного; Методи, що нейтралізують дію алкоголю;

Перед застіллям слід давати людині випити гарячий напій (чай або кава) з лимоном. Лимон нейтралізує дію алкоголю і полегшує стан сильного сп’яніння. Не зайвим буває прийом активованого вугілля перед застіллям. Якщо хворий почав пити, необхідно контролювати не тільки дозування алкоголю, але і перешкоджати змішанню напоїв різної міцності. Одним з найнебезпечніших поєднань є суміш горілки і вина, що вживаються в один і той же часовий проміжок. Середня сп’яніння можна зняти шляхом прийому холодної води з 20 краплями м’ятної настоянки. При більш сильному сп’янінні, слід напоїти людину водою з декількома краплями нашатирного спирту (5-6 на склянку води).

При лікуванні алкоголізму в домашніх умовах, можна застосовувати деякі рецепти, які допомагають викликати стійку відразу до спиртного у хворої людини . Як наслідок, відбувається позбавлення від згубної звички і добровільна відмова від спиртного. Рецепти досить ефективні перш за все на ранніх стадіях алкоголізму, коли залежність не перейшла в фізіологічну стадію, а також не вражені життєво важливі органи. Використовуючи народні рецепти, слід пам’ятати про можливі наслідки для організму — відраза до спиртного досягається шляхом виклику у людини блювоти, діареї, розлади шлунка.

20 г чебрецю потрібно залити окропом і настояти 15-20 хвилин. Приймати настій кілька разів на добу по одній столовій ложці. При хронічному алкоголізмі застосовуються відвари з рослини. У поєднанні з великими дозами алкоголю, вони викликають блювотний рефлекс, нудоту, розлади травної системи. Трав’яний збір з чебрецю, полину гіркого і золототисячника також допомагає боротися з хворобою. Для цього потрібно 4 ст. л. чебрецю повзучого, по 1 ст. л. полину і золототисячника залити крутим окропом, настояти протягом півгодини. Хворий повинен приймати такий настій по 1 ст. л. перед їдою. Відмінно діють настої безпосередньо з використанням спиртного. Корінь любистку дрібно нарізати, додати кілька лаврового листя і залити горілкою. Засіб потрібно настояти протягом 2-2,5 тижнів, процідити і подати хворому в якості випивки, бажано без його відома про складі.

Мінуси лікування алкоголізму в домашніх умовах пов’язані з тим, що в організмі хворого відбуваються незворотні процеси з боку нервової і серцево-судинної системи. Результат такого методу не завжди допомагає уникнути рецидивів захворювання. Трав’яні настої можуть подіяти на певні органи, але не вилікувати алкоголізм повністю. До безперечних плюсів можна віднести конфіденційність такого способу лікування. Найчастіше хворий соромиться своєї недуги, і звернення до фахівця для нього не представляється можливим.

Якщо зловживання алкоголю носить тимчасовий характер, то рекомендуємо почитати статтю Як самостійно вийти з запою.

Медикаментозне лікування алкоголізму.

Боротьба з алкоголізмом шляхом прийому фармацевтичної продукції, включає в себе два основних принципи:

Купірування синдрому відміни, абстинентного синдрому та алкогольного делірію. Стабілізація стану; Терапія, спрямована на профілактику рецидивуючих ефектів;

Щоб вилікувати алкоголізм за допомогою медикаментів, потрібен тривалий час. Лікування включає в себе стабілізацію стану хворого, детоксикацію і реабілітацію. Останній етап, спрямований на закріплення результату і попередження рецидивів захворювання. Медикаментозне лікування повинно проводитися строго під наглядом лікаря. Фахівець підбирає певний курс і препарат, придатний для кожного окремого випадку, складає схему його прийому. Лікар повинен контролювати можливий прояв інших захворювань, які тягне за собою алкоголізм, і вчасно вжити заходів щодо їх усунення. Лікування алкоголізму медикаментами може проводитися в домашніх умовах або амбулаторно, в залежності від ступеня тяжкості захворювання і інших нюансів, пов’язаних з поведінкою і психічним станом хворого. Такий метод більш ефективний, ніж народні засоби, оскільки проводиться комплексно, спрямований на повне очищення організму і стабілізацію здорового стану. Крім прийому препаратів, нарколог систематично проводить бесіди з хворим, виявляючи причини і стадію захворювання.

До мінусів медикаментозного лікування можна віднести тривалість курсу і пов’язані з нею матеріальні витрати. У хворого можуть спостерігатися ускладнення з боку ЦНС — послаблюється концентрація уваги, знижується інтелект, з’являються відхилення психічного стану. Людина деякий час може залишатися непрацездатним.

Медикаменти, найбільш часто використовувані для лікування алкоголізму:

Діазепам Лоразепам Фенобарбітал Цитофлавин Акампростат Налтрексон Метидан Гидазепам.

Радикальні способи лікування алкоголізму.

До таких методів відноситься кодування хворого — найбільш популярний і ефективний засіб лікування алкогольної залежності. Кодування — це психотерапевтичний вплив на алкоголіка, спрямоване на освіту у нього відрази чи страху перед спиртним. Хворому вводиться якась речовина шляхом ін’єкції, лікар попереджає його про можливі страшні наслідки при взаємодії ліків зі спиртним. Це може бути задуха, параліч, сильний розлад психіки, судинний колапс та інші ефекти, що викликають у алкоголіка страх. Проводяться регулярні психологічні бесіди з хворим, призначаються деякі препарати для полегшення реабілітації.

Плюси кодування полягають у відносній простоті і доступності методу. Лікування проводиться в основному анонімно, виключаючи випадки примусової терапії. Тому, як і лікування в домашніх умовах, методу не змушує людину соромитися. Метод є результативним у більшості випадків, однак є й винятки. За останні десятиліття з’явилися різноманітні сучасні способи кодування, включаючи лазерний метод.

Абсолютним мінусом кодування є придушення волі хворого, навіювання йому страху за власне життя, що тягне за собою певні психічні проблеми. Таким чином, алкоголік не самостійно приймає рішення кинути пити — їм рухають інші, негативні емоційні стани. Тяга до спиртного при класичному кодуванні не пригнічується, хворий все так само хоче випити. Нерідко це призводить до зривів, що несуть шкоду для загального стану здоров’я людини. Гіпносуггестивні техніки кодування не просто пригнічують потяг до спиртного, а змушують сприймати його як отруту і страшну речовину. Це також тягне за собою певні психічні проблеми.

Алкоголізм в більшості випадків піддається лікуванню. Важливим плюсом в ефективності його проведення буде виявлення хвороби на ранніх стадіях, психологічна робота з хворим, викликає бажання вилікуватися у нього самого. Варіанти лікування можна комбінувати і шукати ту методику, яка найбільш результативно діє на алкоголіка. Будь-яке лікування алкоголізму тягне за собою деякі ускладнення, які потрібно враховувати в підборі методики. Для амбулаторного лікування (медикаментозного або кодування), у виборі лікаря, необхідно керуватися відгуками, оскільки серед приватних наркологів нерідко трапляються недобросовісні і некваліфіковані фахівці.

Як вилікувати алкогольну залежність?

Лікування алкогольної залежності в сучасній медицині можна розділити на 3 етапи.

Перший етап — це лікування важкої алкогольної інтоксикації — коли людина отруєний великими дозами алкоголю, його безпорадність може принести шкоду або навіть загибель. Іншими словами, це лікування алкогольного абстинентного синдрому (похмілля) та власне алкогольної хвороби, синдрому алкогольної залежності, з-за якого людина, прекрасно усвідомлюючи шкоду, яку завдає йому алкоголь, страждаючи від стану інтоксикації, не може від нього позбутися. Всім відомо, що не ускладнена інтоксикація настає зазвичай, коли людина вживає алкоголь в побутових умовах, іноді він може «перебрати», цей стан не вимагає медичного втручання. Людина виспався, на ранок відчуває лише слабкість, дискомфорт.

Читайте також: Як кинути пити алкоголь? Як лікувати алкоголізм?

Якщо він не страждає алкогольною залежністю , даний стан дуже швидко проходить, організм приходить в норму. Але бувають випадки, коли рівень алкогольної інтоксикації високий. Тут вже можна говорити про алкогольне оглушення і навіть про алкогольну кому. У такій ситуації людина потребує виведення із запою і в реанімаційній допомозі. Як правило, якщо його залишити в безпорадному стані, він може загинути. Для лікування алкогольної інтоксикації застосовуються звичайні засоби детоксикації, форсований діурез. Поряд з діуретиками, пацієнту вводиться плазмозамінний розчин. За рахунок посилення сечовиділення відбувається детоксикація організму. Застосовується промивання шлунка, щоб вивести залишковий алкоголь. Дані кошти стимулюють серцеву діяльність і дихальну систему. Ці заходи можуть бути здійснені в спеціальному медичному закладі, і врятувати людину, організм якого отруєний алкоголем.

А потім треба пити знову і знову. І постає питання: а чи можна вилікувати алкоголізм назавжди? Як вилікувати алкоголізм?

Лікування алкогольного абстинентного синдрому — це дуже важлива і дуже цікава стадія, або ж другий етап лікування алкоголізму .

Якщо людина страждає алкогольною залежністю , одним з головних критеріїв його стану є похмілля. Людина вживає алкоголь, далі не може контролювати кількість уживаного алкоголю, як правило, на ранок йому погано, і якщо він не вип’є дозу, йому стає все гірше і гірше.

В такому випадку, вживаючи спиртні напої, людині на деякий час стає легше, але потім ослабленість організму повертається і йому доводиться знову пити, так відбувається день у день. Токсичні ураження організму наростають, людина не виконує свої професійні і соціальні функції, не може себе обслуговувати, він змушений звертатися за наркологічною допомогою, щоб припинити ці стани.

Незважаючи на те, що існує дуже багато різних методик лікування абстинентного синдрому , більшість з них — шарлатанські. Практика показує, що абстинентний синдром при алкоголізмі лікується обмеженою кількістю препаратів . Це, перш за все, бензодіазепінові транквілізатори, які повинні прийматися виключно під контролем лікаря, так як вони можуть викликати залежність. Вони відпускаються строго за рецептом в аптечній мережі Росії. Це застосування вітамінів, зокрема вітамінів групи B , тіамін, який руйнується в алкогольній середовищі (а, як відомо, без тіаміну в організмі не може існувати нервова тканина). Це відновлення електролітів — введення препаратів калію, магнію, натрію , причому не обов’язково у вигляді крапельниці.

Можливе застосування пероральних регідраційних солей, які часто використовують при кишкових інфекціях. Здорові люди не завжди страждають похміллям. Однак більшість алкоголіків мають супутні захворювання, або викликані алкоголем, або з’являються закономірно в процесі життєдіяльності організму, при його старінні. Якщо людина страждає миготливою аритмією, то в алкогольній абстиненції вона загостритися. При такому діагнозі йому необхідно застосовувати антіарітмікі.

Небезпечні ускладнення алкоголізму.

При захворюванні на гіпертонію стадії алкогольної абстиненції вона істотно зростає, піднімається артеріальний тиск. У таких ситуаціях важливо користуватися спеціальними гіпотензивними засобами. Важка абстиненція однозначно вимагає медичного втручання і постійного контролю. Дуже часто алкогольна абстиненція ускладнюється судомними припадками, званими алкогольною епілепсією . В такому випадку до вищезазначеної терапії, яка складається з мінералів, солей, вітамінної групи в, бензодіазепінів, додаються антиконвульсанти.

Самі абстиненти мають протиепілептичну і протисудомну дію, але їх можна посилити певними препаратами. Якщо людина звертається за медичною допомогою, йому допоможуть в цьому розібратися. Припустимо у разі вираженої набряклості, високого артеріального тиску призначення сечогінних засобів, але з корекцією мінерального складу крові, шляхом додавання солей калію.

Ця проблема і світоглядна.

лікувати алкогольну залежність

Третій етап-це лікування власне синдрому алкогольної залежності .

Людина може йти «в запій», долати абстиненцію, або звертатися до фахівців, однак він самостійно не може повністю припинити зловживання алкоголем. Можливо, якийсь час він буде триматися, але рано чи пізно у нього виникає алкогольне потяг, він придумує собі привід і під його впливом починає пити знову і знову — так триває нескінченно. Засоби, якими лікарі купірують абстиненцію, похмілля, запій, не позбавляють людину від алкогольної залежності. Це, скоріше, препарати швидкої допомоги, проте тільки їх застосуванням не дозволити процес або хвороба.

Щоб вилікувати синдром алкогольної залежності існує обмежена кількість препаратів і психотерапевтичних технік. Алкоголь, крім біологічної проблеми, несе в собі світоглядну проблему, тому без психотерапевтичної підтримки особам, які страждають алкоголізмом, дуже складно позбутися згубної звички. Існують досить чіткі методи лікування алкоголізму , які довели свою ефективність навіть при лікуванні алкоголізму в домашніх умовах — це психотерапевтичні техніки, що базуються на партнерських відносинах, на інформаційних методи спілкування між лікарем і пацієнтом — когнітивна та поведінковій терапії.

Як вилікувати алкоголізм? Треба вирішити алкогольну домінанту.

Ці техніки спрямовані на те, щоб допомогти людині усвідомити раніше не усвідомлювані механізми, свої поведінкові реакції і стратегії, які сприяють продовженню пияцтва. Людина замислюється, чому, відмовившись від спиртного, він раптом виявляється в тому місці, де продається його улюблений сорт алкогольної продукції, і не може встояти перед його вживанням. Завдання нарколога — пояснити людині, що він опинився в цьому місці не випадково, його привело туди погано усвідомленого потяг. Необхідно проаналізувати ситуацію, змінити поведінкові стратегії людини, щоб він міг розуміти причини свого бажання — повернути саме в той парк, де він часто зустрічався з друзями. Це рішення тієї алкогольної домінанти, яка існує у свідомості.

Необхідно аналізувати життя людини, її вчинки, поведінку і допомагати їй їх скорегувати. Поряд з цим, досить ефективними виявляються групи взаємодопомоги — коли без присутності лікаря особи, які вже подолали алкогольну залежність, пояснюють новоприбулому новачкові, як краще позбутися згубної звички. У них є певні традиції, постулати, керуючись якими певний відсоток хворих утримують тверезість. Отже, сучасні підходи до лікування алкогольної залежності лежать в області психофармакології і фармокології. Насправді, які б методи лікування алкоголізму пропонували різні фахівці, в нашій країні застосовуються обмежена кількість методик — це препарати, які викликають аверсивную реакцію при прийомі алкоголю, блокують важливий для розщеплення алкоголю фермент. Застосовуючи даний препарат, людина не може випивати протягом певного часу. Що надійшов в організм алкоголь не розщеплюється, а накопичується, і замість стану сп’яніння викликає тривогу, страх, підвищення артеріального тиску, різкий дискомфорт.

Існують засоби, які сприяють поліпшенню функціонування основної медіаторної (гальмуючої) системи головного мозку. Вважається, що медіаторна система головного мозку у осіб, які зловживають алкоголем, може лежати в основі алкогольної залежності . Застосування даних препаратів виявляється ефективним у 25-30% хворих. Більш сучасні підходи, які зараз активно розвиваються — це блокатори опіоїдних рецепторів. Опіоїдні рецептори — це системи, які відповідальні за задоволення.

Чому треба лікувати алкогольну залежність.

В організмі відбувається викид ендогенних опіоїдів, які взаємодіють з рецепторами в певних зонах головного мозку, таким чином, викликаючи каскад нейрохімічних реакцій, тому людина відчуває те, що називається позитивними емоціями. Одурманюючі, п’янкі засоби також формують стан ейфорії, розслабленості, яке часто приводить людей в трагічний глухий кут. Вогонь ейфорії перетворюється на пристрасть, і людина гине в полоні хімічної залежності.

Застосування блокаторів дуже тонко сприяють тому, що ми вживаємо алкоголь, але не відчуваємо приємних відчуттів, таким чином, втрачається мотивація до вживання алкогольних напоїв, яка поступово сходить нанівець.

Отже, існують прості засоби і методи лікування алкогольної залежності навіть у домашніх умовах , від препаратів короткої дії до препаратів пролонгованої застосування, коли вводиться підтримуюча ін’єкція протягом місяця, і людина не вживає спиртне. Це дуже ефективний метод лікування алкоголізму, який активно застосовується за кордоном, в поєднанні з психотерапевтичною підтримкою він дуже хороший. Вважається, що даний препарат при постійному прийомі сприяє не тільки зміні структури сп’яніння, але і сприяє ослабленню потягу до алкоголю за рахунок блокади опіоїдних рецепторів.

А не можете впорається з алкоголізмом самостійно, шукайте клініку, де можна вилікуватися від алкоголізму назавжди .

Якщо у вас є приклади, як вилікувати алкоголізм назавжди, або ви знаєте перевірені методи лікування алкоголізму, будь ласка, залиште відгук про ці методи лікування алкоголізму в коментарях нижче.

Лимонний сік і яблука.

Ефективно здійснити лікування алкоголізму в домашніх умовах можна за допомогою соку лимона, який здатний спровокувати відраза до спиртного навіть у завзятих алкоголіків. Тривалість лікування таким способом становить 18 днів. Починати слід з одного лимона в день, щодня додаючи по одному лимону. Так продовжувати до дев’ятого дня. Після цього йде щоденне зменшення кількості випивається соку за такою ж схемою. Якщо цей спосіб застосовується для когось із домочадців, протягом курсу доцільно застосовувати антиалкогольне навіювання. Під час лікування власного організму, можна вивчити літературу про наслідки алкоголю.

Протипоказання у даного методу лікування звичайно є. При будь-яких захворюваннях шлунково-кишкового тракту агресивна дія лимонного соку може заподіяти істотну шкоду здоров’ю.

Щоденне споживання кислих яблук для позбавлення від згубної залежності — ще один метод народної медицини. В день потрібно вживати по 3 яблука. Перед тим, як їх вживати, до кожен плід на добу потрібно вставити 6-7 цвяхів. Тривалість курсу — 6 тижнів.

Трав’яні збори і настої.

Існує безліч трав’яних відварів і настоїв, які допоможуть ефективно пройти лікування від алкоголізму в домашніх умовах. Зупинимося на деяких з них:

Для цього настою будуть потрібні наступні інгредієнти: чебрець повзучий (4 ч. ложки), полин гіркий і трава золототисячника – по одній ч. ложці. Столова ложка суміші на склянку окропу настоюється години 2. Пити по 2 ст. ложки до їди (за 30 хвилин), 4 рази на день. Лікуватися настоєм 3 місяці, але вже через 2 тижні настає значне полегшення стану хворого. Відвар коренів щавлю допоможе при запої. На 200 мл окропу знадобиться одна столова ложка коренів. Прокип’ятити все в закритому посуді хвилин 5. Наполягати 3 години, не відкриваючи кришки. Приймати по столовій ложці 6 разів на день. Суміш календули і вівса допоможе позбутися від алкогольної і нікотинової залежності. Трилітрову каструлю наповнити наполовину неочищеним вівсом і залити холодною водою. Закип’ятити і варити 30 хвилин. Ще не остиглий відвар злити, додати туди 100 грамів квіток календули і настоювати 12 годин. Процідити і приймати до їди 3 рази в день по склянці. Курс продовжувати місяць. Настій із звіробою може назавжди викликати у людини відразу до спиртного. Потрібно взяти 4 ст. ложки трави і залити половиною літра окропу. На водяній бані прогріти хвилин 30. Приймати перед ранковим і денним прийомом їжі по 2 столові ложки протягом 15 днів. Курс повторювати періодично за необхідності.

Як вилікувати від алкоголізму.

Як вилікувати від алкоголізму людини. Методичне керівництво для родичів хворого. Розроблено колективом наркологічної клініки Преображення.

Наркологічна клініка «Преображення»,

М. Москва, Новоданилівська Набережна,

будинок 4, стр. 2, тел. 8-800-200-01-09.

ЯК ВИЛІКУВАТИ ВІД АЛКОГОЛІЗМУ.

(МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК ДЛЯ РОДИЧІВ)

Введення Глава 1 «З чого почати?» Глава 2 «Мотивація на лікування» Глава 3 «Алкоголізм як хвороба» Глава 4 «Психологічні та емоційні передумови хвороби» Глава 6 «Сценарій алкогольної сім’ї» Глава 6 «Терапія алкогольної залежності» Глава 7 «Етапи лікування алкоголізму» Глава 8 «Кодування – панацея чи етап для перепочинку?»Глава 9″ особливості діагностики хворих з алкоголізмом «Глава 10» психотерапевтична робота з пацієнтом і його сім’єю» висновок.

Досвід показує, що найбільше в лікуванні від алкоголізму зацікавлені родичі хворого. Саме вони шукають інформацію по даному недугу, зідзвонюються з наркологами, доставляють члена сім’ї в клініку або викликають лікаря додому.

Буває, звичайно, що і сам страждає алкогольною залежністю звертається до фахівців. Трапляється це зазвичай на ранніх стадіях хвороби, коли особистість ще здатна критично ставитися до свого стану. Однак і тут зустрічаються підводні камені, що заважають людині зупинити подальшу алкоголізацію.

В даному методичному посібнику будуть висвітлені всі основні моменти, що стосуються труднощів позбавлення від цієї недуги і шляхи їх можливого подолання. Ми поступово покажемо Вам як вилікувати від алкоголізму близької людини. А це можливо.

Синдром алкогольної залежності – це хронічна хвороба, яка буде супроводжувати людину все життя. Це не слабкість характеру і не звичка, а таке ж захворювання, як бронхіальна астма, цукровий діабет і їм подібні.

Перше, що потрібно засвоїти родичам хворого алкоголізмом, – цей особистісний і генетичний дефект нікуди не дінеться, і небезпека зриву буде існувати завжди. З огляду на цей факт, потрібно навчитися співіснувати з цією особливістю і так вибудувати своє життя, щоб якомога довше утримати період ремісії хвороби.

Друге, що потрібно знати: вилікувати алкоголізм за допомогою крапельниць, кодування і прийому препаратів дисульфіраму неможливо! Лікарів-наркологів та наркологічні клініки, які стверджують, що вони можуть вилікувати хворобу раз і назавжди даними способами, вам потрібно виключити зі свого списку відразу ж.

І третій момент: синдром алкогольної залежності – це психіатричний діагноз. Тому єдиним способом, що дозволяє досягати стабільних періодів тверезості, є тривалий прийом психотропних препаратів і глибинна психологічна робота як з самою людиною, так і з усією сім’єю в цілому.

Нарколог може допомогти тільки на першому етапі лікування алкоголізму, коли потрібна дезінтоксикація, профілактика алкогольного делірію та інших ускладнень. Надалі буде потрібно тривала реабілітація у лікаря психіатра-психотерапевта.

Ні один залежний, що потрапив у другу стадію хвороби, не вважає себе алкоголіком і лікуватися не бажає. Тому найважливішим моментом початку боротьби з недугою буде мотивація родича на лікування. Якщо Ви пропустили цей крок: привезли пацієнта без його щирого бажання, заманили до лікаря обманним шляхом або наполягли на лікуванні через тиск, то отримаєте на виході нервового члена сім’ї, який вважає дні закінчення кодування на календарі.

Найкраще, чого ви можете очікувати, що він протримається до кінця терміну кодування і піде в ще більш тривалий запій. Умовити його на повторний курс терапії буде вже дуже складно. Призначені препарати приймати не буде, а психотерапію проігнорує як щось зайве. В результаті програють всі: сім’я рано чи пізно махне рукою на свого підопічного, у хворого захворювання переросте у стадію, коли добитися ремісії і гарного самопочуття буде неможливо, а клініка втратить свою репутацію.

Тому обов’язково пройдіть консультацію на мотивацію у лікаря-нарколога і психотерапевта як вилікувати від алкоголізму. Вас навчать всім необхідним навичкам для побудови правильного діалогу з алкоголізуючим родичем і іншим чесним методам настрою на тверезий спосіб життя в сім’ї. Так, ви не помилилися – змінюватися і працювати над собою потрібно буде всім членам родини та іншим людям з найближчого оточення залежного. Часто подібна консультація проводиться в наркологічній клініці безкоштовно. Однак будьте готові до того, що пройде ще деяка кількість часу, перш ніж ви досягнете результату.

МОТИВАЦІЯ НА ЛІКУВАННЯ.

Мотивація людини на протиалкогольне лікування-головний крок на шляху боротьби з алкоголем. Він же-найскладніший. Тому варто приділити йому особливу увагу. Поки ми втікаємо в сім’ї від обговорення теми залежності, боїмося прояви негативних емоцій і показуємо всім, що у нас все на найкращому рівні – змотивувати людини на лікування не вдасться.

Треба почати називати речі своїми іменами. Так, в сім’ї є алкоголік і всім цього вигідно. Дивуватися цим твердженням не варто, так як класичний сценарій алкогольної сім’ї існує у всіх залежних сім’ях. Головним«героєм» деструктивної гри, на перший погляд, є сам алкоголік, який п’є горілку, замість того, щоб нормально працювати і займатися сім’єю. Але не все так однозначно. І про це знають всі наркологи і психотерапевти, що займаються лікуванням алкогольної залежності. Коли жінка тричі виходить заміж і навіть її непитущі чоловіки починають вживати спиртне, то мимоволі починаєш шукати закономірності в особливому погляді на життя самої жінки. А криються вони в її і його сім’ї, де існують певні особливості психології особистості їх батьків і батьків цих батьків, а також взаємин між ними. В одній з рубрик ми будемо детально обговорювати сценарій алкогольної сім’ї і вихід на більш конструктивне спілкування.

Почати мотивувати алкоголіка на лікування всередині сім’ї не представляється можливим. Так як давно розподілені ролі і існують сталі «методи боротьби» з алкоголем, які, на жаль, давно не працюють. Тому потрібен приплив нових сил та інформації ззовні. Іноді так і виходить, коли в алкогольну сім’ю випадково вбудовуються здорові елементи. Це відбувається, наприклад, коли діти починають дружити з кимось із здорових сімей або утворюється нова пара, яка вирішила перервати сформовані підвалини і установки батьківської сім’ї. Але найбільш часто хвороблива структура руйнується, якщо один з членів сім’ї починає внутрішню роботу над собою, відвідуючи психолога або групу для родичів алкоголіків. Поступово внутрішні зміни призводять до змін зовнішнім. Фундамент починає розхитуватися, а звичні взаємини тріщати по швах. Це загострення ситуації зазвичай і призводить сімейну пару в наркологічну клініку.

Іншим кардинальним моментом, що дозволяє прийняти рішення встати на шлях тверезості, буває приємне або негативне потрясіння в житті питущої людини. Так, до переривання запою може призвести різка зміна в стані здоров’я хворого: епілептичний статус, алкогольний психоз, аналізи, що говорять за цироз печінки і т. д. Або навпаки: народження онука, рішення почати свій бізнес, купівля нового житла та інші надихаючі моментымогут приводити до тривалої спонтанної ремісії. Все це необхідно враховувати в мотивації людини до лікування своєї хвороби і намагатися приурочувати дані самомотиваторы до початку серйозної терапії залежності.

У роботі з мотивації члена сім’ї необхідно враховувати фактор часу і якість докладених зусиль. Одній людині, яка бажає змінити звичний спосіб життя, це не під силу. Але все ж він лідер і організатор даного руху. Необхідно підключати якомога більше значущих для людини людей: друзів, родичів, колег по роботі, сусідів, вчителів. Не повинно бути суперечливих тенденцій: вибирайте серед близьких тільки тих, хто підтримує вашу точку зору на хворобу і можливість її лікування. Збирайте літературу, аудіолекції та інші матеріали і нав’язуйте її хворому алкоголізмом людині. Відвідуйте разом семінари з тверезого способу життя, групи анонімних алкоголіків, консультації по мотивації і різні джерела, які допомагають вам показати шкоду алкоголізації та переваги тверезого життя. По-перше, це додасть вам аргументів для необхідності лікування; по-друге,дасть можливість хоч трохи розширити надзвичайно вузький і зашорений тунель реальності алкоголезависимого людини.

Щоб правильно промотивувати алкоголіка, необхідно опанувати певними знаннями і навичками, атак же набратися терпіння і бути послідовним. За нашими даними, на мотивацію хворого до лікування йде приблизно від 2-х тижнів до 10 місяців. Найкраще робити це разом з психологом, що працюють в рамках психотерапії залежності, і лікарем-наркологом. Ви можете почати з себе: необхідно прийти до певного внутрішнього стану і запастися усіма необхідними методами для процесу мотивації.

АЛКОГОЛІЗМ ЯК ХВОРОБА.

Синдром алкогольної залежності – це хронічне психічне захворювання, яке має свій початок, стадії хвороби, ускладнення та результат.

Гостра алкогольна інтоксикація – це момент безпосередньої алкоголізації хворого. Вона відзначається як на першій стадії хвороби, так наостанующих. У цей момент людина знаходиться в стані сп’яніння або продовжує пити.

Розрізняють кілька ступенів алкогольного сп’яніння, як в залежності від кількості випитого спиртного, так і стану здоров’я в цілому. Спочатку спостерігається пожвавлення, підвищення апетиту, поліпшення настрою, з’являється зайва балакучість і підвищення гучності мови. При другого ступеня додається рухова активність і рухливість настрою від манії до смутку і гніву, потреба в їжі відпадає, часто йде переоцінка себе, хвастощі, знижується чутливість, рухи стають сильно раскоординированными, порушується послідовність мислення. У третю стадію людина від веселощів і рухливості все більше впадає в зневіру і загальмованості, здатність мислити практично зникає, він перестає контролювати свою ходу і сечовипускання. Наступні стадії характеризуються ще більшою завантаженням кори головного мозку, втратою чутливості і сном. Так як алкогольна анестезія може переходити в кому і межа між цими станами дуже хистка – алкоголь не використовують в якості наркологічного сну в реаніматології.

Чим глибше стадія хвороби, тим більше ураження внутрішніх органів, нервової системи і психіки. Тим сильніше знижується критика хворого до свого стану, тим більша кількість спирту потрібно для досягнення стану одурманення. Сп’яніння з часом втрачає свої класичні форми і спотворюється. Коротше стає стан ейфорії і рухової активності, пропадає апетит, все більше опановує слабкість і дисфорія – тоскно-злісний настрій. З часом, при глибокому ураженні організму, все менша кількість спиртного здатне викликати сп’яніння.

Під час алкогольної інтоксикації може виникати загальне отруєння організму, епілептичні припадки, коматозний стан, втрата пам’яті, алкогольний галюциноз. Сильно страждає головний мозок, периферична нервова система, серце, шлунково-кишковий тракт, печінка і нирки. Одне з серйозних станів на тлі сильної алкогольної інтоксикації – гострий панкреатит (ураження підшлункової залози), який часто призводить до смерті. Крім того, в стані алкогольного сп’яніння часті різного роду травми, в тому числі і струсу мозку.

На першій стадії хвороби з’являється радісне бажання від майбутньої можливості випити, коло інтересів звужує до розмов про алкоголь і п’янках, настрій стає нестійким. Може порушуватися нічний сон, а вдень турбувати слабкість і сонливість.

При другій стадії алкогольної залежності психологічна тяга переходить у фізичну. Людина починає пити по кілька днів, тобто з’являються запої. Потрібно все більшу кількість алкоголю, щоб досягти бажаної стадії сп’яніння. Відбувається так зване підвищення толерантності до алкоголю.

Поступово йде захисний блювотний рефлекс при отруєнні етанолом, а на ранок все частіше з’являється бажання похмелитися. Якщо такої можливості немає, на 3-5 день формується похмільний синдром. Абстинентний синдром проявляється у вигляді повної безсоння, дратівливості і агресії, поганого фізичного самопочуття: тремтіння у кінцівках, головний біль, тривога і неспокій. Це небезпечний період для виникнення різного роду ускладнень: епілептичних нападів, алкогольного делірію і гострої недостатності важливих життєвих органів. З’являються періоди амнезії, коли людина не пам’ятає, що відбувалося в момент сп’яніння. Сильно знижується критика до алкоголізації, стану здоров’я і свого психічного самопочуття. Зникає прагнення до пізнання нового, людина часто не справляється зі своїми звичними обов’язками, його мучать головні болі, тривога і депресія.

Третя стадія алкоголізму характеризується незворотними ураженнями систем органів. Тіло не справляється з постійним навантаженням і починає відмовляти. Це проявляється в зниженні толерантності до спиртного. Іноді про таких людей кажуть, що їм потрібно лише понюхати пробку, щоб сп’яніти. Ні про який стан доброзичливості в моменти прийому спиртного мовлення немає-хворі продовжують пити лише для того, щоб підтримати свій звичайний стан. Це період формування алкогольної енцефалопатії. Органічне ураження головного мозку призводить до того, що алкоголіку складно виконувати навіть ту роботу, яка для нього звична, не кажучи вже про який-небудь навчанні. Хворі в буквальному сенсі деградують інтелектуально і морально. Фізично присутня постійна слабкість, тремтіння в руках, часто спостерігається біль в ногах і порушення ходи за рахунок розвиненої полінейропатії. Прогресуючий цироз печінки призводить до набряків, порушення засвоєння їжі і безлічі інших проблем зі здоров’ям.

За рахунок істотних психічних і фізичних проблем хворому алкоголізмом перед початком лікування потрібна ретельна діагностика відразу декількох фахівців. Лабораторні та інструментальні дані дозволяють зрозуміти глибину поразок і виявити найслабші місця в тілі хворого.

Починаючи з другої стадії хвороби, лікування потрібно починати тільки в стаціонарі. Ніякі крапельниці будинку або походи в поліклініку не зможуть дати ту масовану медикаментозну терапію, яка необхідна на першому етапі. Родичам хворого, та й самому пацієнтові, необхідно знати це і не витрачати сили, гроші і дорогоцінний час на псевдолікування. Воно тільки посилить проблему і позбавить віри людини в можливе лікування.

ПСИХОЛОГІЧНІ ТА ЕМОЦІЙНІ ПЕРЕДУМОВИ ХВОРОБИ.

Навіщо потрібен даний розділ для розуміння як вилікувати від алкоголізму? Яке відношення він має до позбавлення від алкогольної залежності? Саме пряме.

Справа в тому, що крім генетичної схильності до захворювання, коли батьки чи бабусі-дідусі страждали від цієї згубної звички, – велике значення мають особливості взаємин таких сімей. І, відповідно, формування певного характеру у осіб з аддикциями.

Аддикция-це хвороблива фіксація на якому-небудь явищі. Будь це інша людина, їжа, наркотики, алкоголь, робота, секс або що-небудь інше. Хворий відчуває цю область як сверхзаряженную емоційно, без якої він не зможе існувати або його життя втратить сенс. Крім вживання алкоголю або наркотиків, сюди відноситься любовна залежність, трудоголізм, німфоманія, шопоманія, переїдання і багато іншого.

Родина, рід, нація і навіть суспільство в цілому можуть передавати з покоління в покоління свої страхи, в основі яких лежить винесення відповідальності за своє життя назовні. Всі ми звикли, що спочатку про нас піклується старше покоління, потім приєднуються педагоги. У підлітковому віці з’являються кумири з області шоу-бізнесу або літератури. Релігія та інші громадські інститути теж нав’язують молодій людині свою ідеологію і програму. В результаті чого людина вступає в доросле життя з певним набором шаблонів, часто суперечить один одному, і не розуміє своїх справжніх почуттів.

Співзалежні сім’ї сприяють формуванню шаблонної поведінки за типом «можна-не можна» без урахування справжніх потреб членів сім’ї. З дітьми це часто, формальне спілкування: «привіт, уроки зробив, поки». Батьки чітко виконують програму забезпечення турботи про дитину і її безпеку, але не діляться з нею справжніми переживаннями. Гнітючі самовираження правила сім’ї не дозволяють відкрито висловлювати почуття як негативного, так і позитивного характеру. Проблеми сімейного союзу замовчуються, особистісні труднощі і відносини не виносяться на загальне обговорення.

Співчуваючий алкоголіку і намагається його «врятувати» – це співзалежна людина в сім’ї. Якщо він з якоїсь причини втрачає свою роль (виходить з родини або одужує), його місце займає інший родич. Залежний-це людина, яка втратила здатність зберігати себе при впливі обставин або інших людей. Співзалежний-той, хто бажає контролювати поведінку іншого.

Передумовами до майбутньої залежності служать такі психологічні особливості:

відсутність здатності швидко приходити в норму після важкої життєвої ситуації; слабкі особисті кордону і невміння сказати «ні»; труднощі вибору з урахуванням своїх потреб; перекладання відповідальності за важливе рішення на іншого; невміння тримати удар при зовнішніх маніпуляціях; нестабільний фон настрою; використання зовнішніх джерел для заспокоєння.

Якщо ви думаєте, що співзалежна людина – це щось зовсім протилежне залежному, то ви глибоко помиляєтеся. Відмінності лише в зовнішній поведінці, а всередині-все теж недовіра собі і процесу життя в цілому. За певних обставин співзалежний може приєднуватися до алкоголіка і почати випивати. А колишній залежний – стати, наприклад, керівником групи анонімних алкоголіків. Тим самим впоратися зі своєю хворобою, але залишитися в рамках «алкогольної гри».

До набору особистісних характеристик співзалежного відносяться:

лікувати алкогольну залежність

недовіра до інформації і дій оточуючих людей; жертовність; потреба брати всі важливі ситуації в свої руки; страх втратити контроль над собою і життєвими обставинами; боязнь осуду і несхвалення з боку значущих осіб; небажання пробувати нове, життя за шаблоном – старий друг краще нових двох; стримування проявів спонтанності і емоцій; невміння просити про допомогу і почуття сорому при її отриманні.

Якщо ви уважно перечитаєте обидві характеристики, то побачите, що у того й іншого багато спільних рис. І в основі їх-ігнорування власних індивідуальних особливостей і потреб у здоровому якісному житті. Один –прагне контролювати все навколо: не дозволяючи собі та іншим людям знаходити власне я і отримувати особистий досвід. Інший-відмовляється від свого вибір апріорі. Але обидва недбало ставляться до свого здоров’я, самореалізації і якості відносин.

Дані параметри поведінки є лише вивченим шаблоном особистісних характеристик, вони не передаються у спадок, а лише складають деструктивний сценарій даної окремої сім’ї або декількох поколінь відразу. Тому вони можуть бути змінені на конструктивні і дають можливість людині вільно знаходити своє місце в світі, і реалізовуватися. Поясню це на прикладах.

У розмовах про сім’ю, де є талановитий алкоголік, ми часто вдаємося до легенди, що якби не його згубна звичка, то він став би видатною людиною і домігся високого статусу. Насправді все з точністю до навпаки. Ми забуваємо, що алкоголізм – тільки наслідок його внутрішніх дефектів, а ніяк не навпаки. Так, дія наркотичних речовин призводить до органічного ураження головного мозку, але посилює вже наявні риси характеру. Алкоголізація в даному випадку є якраз виправданням і ширмою нестачі внутрішніх ресурсів і складного характеру. Саме це і заважає людині домогтися бажаного.

Більш конкретна ситуація. Чоловік, відомий бізнесмен у своєму місті, господар ряду промислових підприємств, у віці 55 років починає сильно випивати. Через титанічні зусилля підлеглих і родичів потрапляє в наркологічну клініку. На той час стаж його алкоголізації становить 10 років. В анамнезі – гіпертонічна хвороба 2 стадії. При обстеженні виявляються серйозні органічні порушення ЦНС і розлади психіки. Як керівник він практично втратив контроль, став агресивним в сім’ї, давно страждає порушенням пам’яті та інтелектуальних здібностей. Прийом алкоголю в даному випадку робив його сміливіше в прийнятті рішень і прикривав втрату колишніх навичок. Основна причина погіршення якості життя тут – гіпертонія.

Досвід багатьох наркологів і психіатрів містить в собі приклади, коли алкоголізація носила вторинний характер на тлі особистісних розладів і навіть ендогенних психічних захворювань. Коли хворий намагається впоратися з дискомфортом від хвороби і труднощів в соціалізації через вживання психоактивних речовин.

Що роблять чоловіки, коли вже пристойно випили? Правильно, починають згадувати про свої армійські подвиги. А жінки? Звичайно ж, розповідати про минулі курортні романи, де від потенційних женихів не було відбою. Алкоголь притупляє самокритику і робить нас красивішими у власних очах.

Причина залежної і співзалежної поведінки завжди глибше, ніж ми хочемо її собі уявити. Вона лежить всередині особливостей характеру людини, супутніх захворювань, генетичної схильності, яка формувалася століттями, особливостей пристрою сім’ї і найближчого оточення людини. Без приведення в порядок психіки, внутрішньої роботи над собою, переформування оточення і зміни відносин в сім’ї-лікування алкогольної залежності завжди буде лише превентивним заходом. Залежність укладена в самій поведінці хворого, з якого він і вибудовує зовнішній світ.

СЦЕНАРІЙ АЛКОГОЛЬНОЇ СІМ’Ї.

Намагаючись розібратися в причинах алкоголізації своїх близьких, напевно, хоча б краєм вуха ви вже чули про градаціях і ролях цієї соціальної гри. Опишемо більш докладно всі основні ролі алкогольного сценарію, щоб ви змогли розгледіти існуючу ситуацію як би з боку. Добре описав основні деструктивні ігри Ерік Берн-провідний фахівець психодинамічного напрямку «транзактний аналіз».

Всі ми любимо пограти, розважитися і отримати від цього задоволення. Але мова йде про соціально-психологічні рольові ігри з трагічним сценарієм.

У чому суть будь-якої деструктивної гри? Перерахую основні відмінні моменти:

— гра не усвідомлюється гравцями, будь-яка спроба викрити їх викликає бурхливий опір;

— процес комунікацій носить прихований маніпулятивний характер;

— кожен з учасників отримує свій виграш – якийсь соціальний, психоемоційний і навіть фізичний куш;

— йде порушення соціальних і природних законів, нехтування логічних і етичних норм;

— створюються свої власні правила, стереотипи мислення і поведінки грають;

— скільки б гра не існувала, вона завжди погіршує комфорт і якість життя її членів і знижує ступінь їх виживання.

Копіюючи невербальну поведінку значущих дорослих, дитина «вчиться» висловлювати свої потреби не безпосередньо, а нечесним шляхом. Це дозволяє уникнути відмови або покарання і частково знімає з нього відповідальність. Так, наприклад, якщо він хоче, щоб йому купили якусь іграшку, то це заявляє не безпосередньо, а через вплив на слабку точку батьків. Замість того щоб сказати: «мама купи мені вантажівку», ми можемо почути: «а Петі ТАТО така вантажівка подарував на день народження, хоча він з ним не живе». Навіть у самих розсудливих батьків на хвилину виникає почуття провини і страх, що їх сім’я теж може розпастися.

Де ми вчимося такій неприродній поведінці? Ну, звичайно ж, всередині своєї батьківської сім’ї. Неусвідомлені потреби, невміння заявляти про свої бажання відкрито, боязнь відмови і внутрішні конфлікти змушують нас хитрувати і вивертатися, щоб отримати хоча б частину того, на що ми хочемо претендувати. Вихід з цього один – сидіти і розбиратися з самим собою. Знаходити можливість задовольняти свої потреби самостійно, радіти тому, що дають і вміння захищати свої власні межі. Ось чому я неодноразово наголошую, що впоратися з алкоголізмом можна тільки через внутрішню психологічну роботу. І неважливо, хто почав робити це першим: співзалежний або алкоголік. Результат прийде, як тільки один з членів сім’ї почне змінюватися. І поступово прийде розуміння як вилікувати від алкоголізму близької людини.

Повернемося до ролей алкогольної сім’ї.

Отже, їх кілька:

Алкоголік, Переслідувач, Рятувальник, Покровитель, Підбурювач і Простак.

Алкоголік – людина з залежністю, який виправдовує свою поведінку важкими зовнішніми обставинами, не хоче самостійно шукати шляхи виходу з цього і демонструє свою безпорадність. Ну як же тут не допомогти «слабкій» людині і не взяти відповідальність за контроль його життя в свої руки. Тут і знаходиться друга роль сценарію – Покровитель.

Покровитель-це людина, готова кинутися на амбразуру, щоб допомогти знесиленому і захистити його від агресії зовнішнього світу. Це не обов’язково близький родич, хоча найчастіше – нова дружина або коханка алкоголіка. Але завжди-людина глибоко співчуваюча, повна сил і бажання віддати частину себе для поліпшення життя бідного-нещасного. Він і в квартирі забереться, і обід приготує, забере дитину з садка, перебинтує проломлену голову алкоголіка і вислухає всі його скарги. Проходить час і Покровитель починає бачити, що його зусилля абсолютно марні. Посуд не миється, борщ не вариться, гроші не заробляються. Ось тут у нього закипає обурення і він починає пред’являти Алкоголіку претензії. Його роль змінюється на Переслідувача. А новим Покровителем може стати бабуся-сусідка або все розуміє і приймає коханка.

Переслідувач – зазвичай дружина (чоловік, мати) Алкоголіка. Вона лає його за пияцтво, бардак в будинку, відсутності грошей на сім’ю та інші «гріхи». Але не кидає і не розлучається. Все терпить, але іноді виганяє з дому і влаштовує прочухана. Чому?

Розглянемо куші, вторинні вигоди цих трьох учасників гри.

Алкоголіку в п’яному стані все як з гусака вода. Ну що можна зажадати з п’яного людини, нехай проспиться. А на ранок – похмілля: голова болить, руки тремтять, ноги не слухаються. І він знову не працівник. Того і гляди стягне з сімейного бюджету останню сотку і проп’є її, не доходячи до дверей будинку. Зняття відповідальності, відхід від самореалізації та участі в долі сім’ї-ось його подарунок від гри в даному фільмі.

Покровитель-впливова людина, яка не має шкідливих звичок, надвідповідальний і жалісливий. Позиція супергероя цілком виправдовує нікчемність і невлаштованість власного життя.

Переслідувача всі шкодують. Це ж так важко жити з безвідповідальним тираном, який тільки шкодить родині. У підсумку у переслідувача теж з’являється виправдання, що просто немає сил для реалізації своїх цілей. Ну і, звичайно, багато співчуття з боку суспільства. Чому він не розлучається і не кидає алкоголіка? Тому що той кричить своєю поведінкою: «я без тебе пропаду!». І це правда. Тут мова не про почуття, яких вже давно немає. Вони вигоріли в пеклі спиртівки. Друга половина метається між Рятувальником і Переслідувачем в силу свого власного сценарію. Їй треба когось звинувачувати у своєму неспроможному житті і когось рятувати, щоб она набула сенсу.

Підбурювачами Алкоголіка зазвичай є дружки-п’яниці, колеги з роботи і просто сусіди – кличуть його взяти участь в алкогольній вечірці і провокує його прийняти першу чарку за: «ти нас поважаєш, вже не ображай». Їх вигода – в можливості попросити відповідну послугу, та й просто похвалитися своїми перемогами на тлі невдахи-алкоголіка.

Простак зовсім не такий простий, як здається. Він відчуває внутрішні страхи і потреби. І щоб на час забути про власні проблеми, відкуповується від страшного-брудного-нещасного алкоголіка грошиками або пляшкою. Він прекрасно знає, на що будуть витрачені ці ресурси, але так йому спокійніше на душі. Його куш-облагодіяти нещасного заради власного спокою, якийсь ритуал типу пожертвування для спокути гріхів.

Ну і, нарешті, рятувальник-дуже важливий персонаж даної сцени. Це може бути будь-який родич, близький друг або знайомий лікар, який береться за позбавлення Алкоголіка від його недуги. Замість того щоб займатися своїм власним життям, він кидає всі свої справи і починає тягати Алкоголіка по лікарях, купувати отворотные зілля, «лікувати» хвороба фотографії, підсипати антиалкогольні ліки. Але так як він знаходиться всередині алкогольного кола – всі зусилля його марні. Адже це робиться без бажання і потрібної мотивації з боку самого «страждає». Зрештою, всі інші учасники гри накидаються на Рятувальника з претензіями, перетворюючи його в жертву.

Іноді таке трапляється і з професійними лікарями-наркологами або цілою наркологічною клінікою, коли ведеться нечесна гра. Хворого і родичів не попереджають, що крапельниця на дому, кодування або навіть лікування в стаціонарі не позбавлять залежного від хвороби. Родичі привозять свого члена сім’ї в сильному алкогольному сп’янінні і здають на піклування фахівцям. Лікар приймального покою кидається рятувати: приймає з пляшкою горілки в руках – тільки на таких умовах він готовий лягти в лікарню. Нічого не міркуючи, він підписує згоду на лікування. Весь курс терапії, під різним приводом, рветься «на волю», формально бере участь в бесідах з психологом. І в підсумку, як тільки потрапляє в звичні умови, — знову напивається.

Що робити? І хто винен? Як вилікувати від алкоголізму?

Всі і ніхто одночасно. Лікар може вивести хворого зі стану алкогольного сп’яніння і купірувати запій? Може. Родичі доставили алкогольного хворого в клініку? Доставити. Хворий дав згоду на лікування? Так. Здавалося б,все в ажурі. Але не враховується головна складова позбавлення від алкоголізму: тверде і свідоме бажання самої людини впоратися зі своєю проблемою.

Починати працювати з проблемою потрібно задовго до того, як пацієнт доставлений в клініку. Не хоче лікуватися сам, працювати і «лікувати» потрібно ту людину, яка заявила про проблему. Якщо він вийде із замкнутого кола алкогольного сценарію-система почне гойдатися, втратить колишню стійкість. Чи захочуть інші гравці наслідувати його приклад – це ще питання. Але на одного члена алкогольної зграї стане менше. Так, святе місце порожнє не буває. Можливо, сім’я прийме рішення залишити все як є. Але у кожного з них з’явиться надія на позбавлення від тяжкого тягаря деструктивної гри.

Всі перераховані персонажі гри під назвою «Алкоголік» добре вкладаються в драматичний трикутник Карпмана: Жертва – Агресор – Рятувальник. Ролі послідовно змінюють один за одного, і колишня Жертва якось стає Переслідувачем, а потім і Рятувальником. І тоді жертвою виявляється чоловік, який страждає від алкоголіка. У цей момент Алкоголік переходить в Псевдоспасателя і заявляє: ну я ж тебе попереджав, що лікування не допоможе, давай я буду продовжувати пити і все знову стане на свої місця. Ось чому зміна ролей ніколи не призводить до вирішення проблеми. Щоб вилікуватися, всім її членам необхідно повністю відмовитися від драматичних ролей і вийти з гри.

Є таке правило деструктивних ігор: перемагає завжди той, хто перший виставив умови. Якщо залежний хворий або його родич вказує, на яких умовах він готовий лягти, як потрібно лікувати і скільки, а лікар погоджується, прекрасно розуміючи, скільки і яких зусиль зажадає терапія, – він стає співучасником ігор алкогольного сценарію.

Здорова конструктивна комунікація відрізняється рівноправністю учасників – тоді виграє кожен. Залежний або його співзалежний родич відкрито заявляє, що хоче впоратися зі своєю проблемою. Спеціаліст пояснює, як і чим може допомогти кожен етап терапії, до якого результату це призведе і що потрібно для досягнення заявленої мети. І кожна зі сторін несе відповідальність за свій вибір.

Щоб стало зрозуміло, про яке лікування на різних етапах допомоги йде мова, розпишу всю необхідну терапію більш докладно.

ТЕРАПІЯ АЛКОГОЛЬНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ.

Лікування алкоголізму-це глобальна тема, що зачіпає різні аспекти здоров’я хворого. Вірніше, навіть так: лікарі полікують хворобу, а ось здоров’я людині доведеться відновлювати самостійно. Організм піддавався хімічного стресу багато років і потрібно розуміти, що стабілізувати стан за 1 місяць не вдасться. Пошкодження знаходяться на різних рівнях і зачіпають всі внутрішні органи хворого, центральну і периферичну нервову систему і психічну сферу особистості. Часом ці зміни незворотні. Але лікарі постараються зробити все максимально можливе, щоб привести пацієнта в норму.

Лікуванням синдрому алкогольної залежності займаються відразу кілька фахівців. Тільки так можна поправити підірване роками здоров’я. Спочатку хворим займатимуться наркологи. Вони очистять тіло від алкоголю і небезпечних продуктів його розпаду. Є спеціальні ліки, які пов’язують алкоголь і метаболіти етанолу, і безпечно виводять його з організму.

Добре б почати лікування в стаціонарі. Це дозволить спостерігати і оцінювати стан відразу декількома лікарями. Те, що не побачив один, зможе помітити інший. Можна буде використовувати інфузійне вливання препаратів, а, значить, ліки прийдуть в потрібні органи-мішені практично відразу після початку введення. Потім з’являється можливість використовувати медикаментозні засоби, які можна застосовувати тільки в умовах лікарні під постійним контролем медиків. Масовані дози лікарських препаратів дозволяє досягти ефекту набагато швидше і їх терапевтична сила буде вище. Крім того, щоб не сталося з хворим під час виходу з запою і купірування абстинентного синдрому – поруч завжди будуть лікарі, необхідне обладнання та всі потрібні медикаменти.

Відразу підключаться терапевт і кардіолог. Це необхідно, щоб якомога швидше зняти навантаження з страждають під час похмілля життєво важливих органів. Пацієнт отримуватиме заспокійливі серце препарати, ліки, знижує артеріальний тиск та набряки пошкоджених органів, що знімають навантаження з нирок, гепатопротектори для поліпшення знешкоджуючій і виводить функції печінки, засоби для лікування і профілактики гострого алкогольного панкреатиту.

Психіатр буде давати ліки для зниження тяги до алкоголю, відновлення сну, стабілізації настрою і профілактики алкогольного делірію.

Невролог призначить вітаміни і спеціальні препарати для зняття вегетативних неврологічних проявів: тремору кінцівок, тахікардії, ознобу; відновить периферичні нерви, поліпшить обмін речовин і кровообіг головного мозку.

Фізіотерапевт і реабілітолог займатимуться відновленням загального стану і поліпшенням роботи основних систем органів за допомогою масажу, водних і фізіопроцедур, лікувальної гімнастики, арома — і фітотерапії.

Голкорефлексотерапевт допоможе швидше прийти в норму, прибрати потяг до спиртного і відновити внутрішній гомеостаз через рефлекторне вплив на біологічно активні точки.

Робота з психологом і психотерапевтом дозволить краще зрозуміти себе, свої внутрішні бажання і протиріччя, наново вибудувати життєвий сценарій і знайти внутрішні ресурси для реалізації задуманої мети.

При необхідності, напередодні виписки зі стаціонару пацієнту рекомендують пройти кодування. Потім розписують план поліклінічного лікування на етапі амбулаторної терапії.

Розглянемо етапи лікування алкоголізму.

Перш ніж почати лікування, лікарю потрібно знати стадію перебігу хвороби, його даний стан і ступінь пошкодження органів і психіки пацієнта. Особливостям діагностики при алкоголізмі буде приділена окрема глава.

Потрібно розуміти, що провести ретельне обстеження і виявити всі проблеми хворого в умовах прийому нарколога на дому – неможливо. Як вилікувати від алкоголізму без ретельної діагностики? Це обмежує і можливості проведених лікарських маніпуляцій. Краще один раз пройти повний курс лікування, ніж 100 крапельниць з перервою на запої. Після проведення дезінтоксикаційної крапельної терапії хворому, як правило, стає гірше. Ми вимили алкоголь з організму, тим самим спровокувавши раніше настання синдрому відміни. Звичайно ж, викликаний лікар залишить на перший час ліки для зменшення симптомів похмілля або випише необхідні рецепти. Але він не зможе відстежити зміни при наступила абстиненції і дати препарати, які купірують всі прояви в повному обсязі. Щоб не було претензій до якості проведених процедур, необхідно знати, що ви можете отримати на виході домашньої терапії:

— на час дії введених ліків (звичайно не більше 2-6 годин) – основні фізіологічні функції будуть в порядку;

— хворий проспить деякий час після крапельниці, тут є небезпека, що коли він почне прокидатися і захоче встати, то може впасти з седативної дії деяких ліків і потрібно його притримувати;

— з наростанням абстинентного синдрому з’явиться сильне бажання знову випити, тому якщо лікар рекомендував якісь ліки – їх потрібно купити заздалегідь, прибрати все спиртне з дому і не випускати родича на вулицю;

— у 90% відсотків випадків одного дня терапії буває недостатньо і потрібно вирішити: чи будете ви продовжувати лікування в домашніх умовах, повторно викликаючи лікаря-нарколога, або продовжите терапиюв умовах клініки.

Якщо лікування проходить у стаціонарі, то після того, як перші необхідні моменти діагностики проведені, пацієнта покладуть під крапельницю, підшкірно або внутрішньом’язово вводять засоби, які не можна застосовувати внутрішньовенно.

Що зазвичай входить до складу системи для внутрішньовенних вливань і які ліки використовують для ін’єкцій?

Мета 1 етапу терапії: очистити організм хворого від випитого алкоголю і отруйного продукту його розпаду – ацетальдегіду; стабілізувати його фізичний стан і зняти збудження.

Для цього можуть бути застосовані наступні групи лікарських засобів:

— фізіологічні розчини для заповнення об’єму плазми крові. Справа в тому, що при прийомі алкоголю і виведенні його організм підсилює обмін речовин, людина більше і частіше мочиться. Його кров згущується, порушується співвідношення електролітів та інших необхідних речовин. Плазмозамінні розчини покращують якісні показники крові, живлять організм і розбавляють токсичні речовини, тим самим полегшуючи роботи сечовивідних органів.

— глюкоза. Залежний, коли п’є, то зазвичай мало їсть. Спиртне-висококалорійний продукт, та й органи травлення працюють погано, не даючи сигнал голоду. Глюкоза – це легкозасвоюваний цукор, який живить ослаблений організм хворого. Особливо це корисно для печінки і головного мозку, поліпшується їх робота і тіло швидше справляється з хворобливим станом.

— солі і мінерали (Дисоль, трисоль і багато інших). При вживанні спиртних напоїв в тілі відбуваються збої електро-сольового балансу. Для відновлення внутрішнього гомеостазу необхідно вливання таких речовин.

— препарати для зняття інтоксикації і зв’язування етанолу та його метаболітів (унітіол, медіхронал), самі розчини для інфузій також здатні знижувати токсичну дію алкоголю, розбавляючи кров.

— гепатопротектори. Речовини, що поліпшують метаболізм печіння і відновлюють її клітини (Ессенціале, метадоксил). Печінка перша приймає на себе удар від токсичної дії алкоголю, тому потрібно їй допомогти швидше вивести шкідливі речовини з організму.

— антиоксиданти (вітамін С, Е, бурштинова кислота, мексидол, омега-3). При похміллі частина плазми крові накопичується в органах, кров густіє, погано доставляє кисень тканинам. Вони зараховуються, знижується їх метаболізм. Для зняття гіпоксії органів і виведення шкідливих вільних радикалів і застосовуються ці засоби.

— розчини з 4-5% вмістом соди сприяють відновленню кислотно-лужної рівноваги, порушеної продуктами розпаду алкоголю.

— сечогінні засоби. Потрібно звільнити тканини від набряклості і налагодити їх нормальний кровообіг.

— різні терапевтичні препарати за показаннями. Застосовуються для підтримки роботи серця, нормалізації тиску, поліпшення роботи нирок, легень, печінки, підшлункової залози та інших систем органів.

— вітамін. Сприяють нормалізації обміну речовин, мають антиоксидантну дію. Беруть участь в складних ферментних тканинних процесах.

— психотропні препарати. При тривалому прийомі алкоголю психічні процеси розбалансовуються. Вночі хворий не може заснути, а вдень його мучить слабкість і втому. Вкрай важливо дати пацієнтові відпочити, забезпечити повноцінний і тривалий медикаментозний сон. Це дозволить центральній нервовій системі прийти в норму і уникнути важких неврологічних і психічних ускладнень: галюцинації, делірій, судомний синдром.

Ви бачите самі, що лікувати алкогольного пацієнта самостійно за допомогою сусідки-медсестри і навіть при одноразовому виклику нарколога додому – неможливо. Потрібна величезна кількість хімічних речовин, які можуть вступати у взаємодію один з одним, самі впливати на печінку і нирки хворого, викликати алергічні реакції та інші побічні ефекти. Все це потрібно враховувати при складанні схеми лікування кожного конкретного залежного від алкоголю. Особливо на перших порах, коли гострі патологічні зміни відзначаються практично у всіх сферах організму.

2-ий етап в лікуванні алкоголізму – це подальша діагностика наявних розладів і супутніх захворювань. Вони можуть спотворювати симптоми алкогольної залежності, давати несподівану реакцію на введений препарат або взагалі не відповідати на терапію.

Мета цієї стадії лікування хвороби: відновлення порушених органів та їх функціоналу; лікування психічних розладів і неврологічних порушень.

Крапельниці сходять нанівець і настає період таблетованої терапії, застосування фізіо — і водних процедур і масованого лікування психічної сфери пацієнта.

Багато хворих на алкоголізм вважають, що зняття тяжких симптомів гострого періоду хвороби – це і є її лікування. Йому полегшало і тепер вже хочеться додому. Але це зовсім не так. Лікування алкоголізму тільки починається. Треба привести в порядок роботу внутрішніх органів, зняти фізичну і психологічну тягу до спиртного, стабілізувати психічні процеси в корі головного мозку, дати периферичній нервовій системі всі необхідні речовини, щоб відновити нормальну роботу тканин. Багато хто не розуміє як вилікувати від алкоголізму людини. Не розуміють, що це велика, складна і кропітка праця лікаря у співдружності з його рідними.

У цей період підбираються ліки для тривалого прийому. Якщо виникли ускладнення у вигляді алкогольного делірію або епіприпадків-призначаються антипсихотики і протиепілептичні препарати.

Отже, основними групами ліків на даному етапі будуть:

— антидепресанти, нормотиміки, транквілізатори та нейролептики;

— гепатопротектори, ферментні препарати, засоби для поліпшення апетиту і роботи травної системи;

— відновлення нервової системи: вітаміни групи в, Препарати для поліпшення мікроциркуляції і обміну речовин тканин, ноотропи, антиоксиданти і антигіпоксанти, засоби для зміцнення судин, анальгетики і протинабрякові речовини;

— ліки для лікування ускладнень і хронічних захворювань, викликаних тривалим вживанням алкоголю: гіпотензивні та антигістамінні засоби, нестероїдні протизапальні препарати, протисудомні і будь-які інші медикаменти, в яких є потреба.

Під час другого етапу лікування підключаються фізіопроцедури, масаж, голкорефлексотерапія.

Якщо пацієнт досить зміцнів – починається робота з психологічної складової хвороби. Це найважливіший момент в лікуванні алкогольної залежності і йому буде приділена особлива глава.

Мета 3-го етапу у лікуванні залежності – це максимальне оздоровлення алкогольного хворого, зняття астенії, стабілізація фону настрою, медикаментозна корекція поведінкових розладів і масована психотерапевтична робота як з самим пацієнтом, так і його сім’єю.

Людина продовжує отримувати медикаментозне лікування: вітаміни, амінокислоти, психотропні речовини. Його виводять на монотерапію, тобто вибирають 1 або 2 препарати, які в найближчі 4-6 місяців будуть підтримувати його.

Він проходить фізіолікування, спрямоване на підвищення настрою, зняття тривоги, поліпшення сну, масаж, водні процедури, арома-та фітотерапія; займається лікувальною фізкультурою і працює з психологом.

Цей етап зазвичай починається в стаціонарі і триває в амбулаторних умовах. Пацієнт регулярно, зазвичай 1 раз на тиждень, відвідує свого лікаря, при необхідності повторює лабораторні та апаратні обстеження – для відстеження динаміки терапії, отримує рекомендації і займається внутрішньою роботою над собою.

Надзвичайно важливо підтримувати тривалий зв’язок зі своїм лікуючим психіатром-психотерапевтом. Алкоголізм-це хронічний психічний розлад зі зниженою критикою до свого стану. Тому під час стресів або складних життєвих ситуацій деякі симптоми можуть залишитися непомітними для самого хворого. Це може підірвати віру в себе і привести до прикрого зриву. Головний принцип при даному хронічному захворюванні – стійка тверезість, незважаючи ні на що. Якщо сама людина або його близькі помітили, що стан психіки стало нестійким, потрібно обов’язково відвідати лікаря і пройти підтримуючий курс лікування. Важливо знати: навіть крапля алкоголю, що потрапила в організм хворого, призведе до загострення захворювання і нового запою. Тому краще завжди профілактувати, ніж починати все заново.

Психотерапія-найтриваліший етап в лікуванні алкогольної залежності. Зазвичай це займає від року до 3-х років. Людина відвідує індивідуальні та групові заняття і виконує домашні завдання; при необхідності можуть поновлюватися курси медикаментозного лікування.

Часто при виписці з лікарні пацієнту рекомендується пройти один з видів кодування.

КОДУВАННЯ-ПАНАЦЕЯ АБО ЕТАП ДЛЯ ПЕРЕПОЧИНКУ.

Хімічне і гіпнотичне кодування пацієнтів з синдромом алкогольної залежності ось вже років 50 як не втрачає своєї актуальності. Розробляються нові антиалкогольні препарати і методики проведення цієї процедури. Але вони не відповідають на питання як вилікувати від алкоголізму.

Однак повністю покладатися на цей метод, як панацею в лікуванні алкоголізму, не варто. Поясню чому.

Хворому вводиться препарат або проводиться гіпнотичне навіювання, що блокує один з важливих ферментів розщеплення алкоголю: ацетальдегідрогеназу. В результаті чого, при попаданні спиртовмісної продукту в шлунок, починає накопичуватися сильна отрута – метаболіт етанолу: ацетальдегід. Залежно від концентрації антиалкогольного препарату і випитої дози виникають серйозні порушення в роботі життєво важливих органів. Людина червоніє, виникає серцебиття і нестабільність артеріального тиску, задишка, слабкість, відчуття тривоги і страху нудота. Можуть бути судоми, втрати свідомості, інсульти або інфаркти.

Якщо на тлі кодування алкоголь все ж був прийнятий такому хворому потрібно терміново звернутися до нарколога (бажано до того, хто проводив процедуру) або токсикологічне відділення найближчої лікарні для симптоматичного лікування.

Людина під страхом смерті і ускладнень утримується від вживання спиртного. Але лікування хвороби при цьому не відбувається. Для купірування психологічної тяги і компульсивної поведінки такий пацієнт часто змушений приймати, поряд з кодуванням, психофармакологічні препарати. У кодуванні немає головного-усвідомленого вибору людини встати на шлях тверезості. Нерідко такі хворі вважають місяці і дні до закінчення терміну кодування, або намагаються вивести ліки завчасно, щоб знову почати пити. Такий хворий, натерпівшись за час дії кодування, буквально накидається на пляшку і йде в сильний запій,чому виникає думка, що кодування погіршує перебіг алкоголізму.

Звичайно, це не так. За час періоду тверезості такий пацієнт встигає поправити здоров’я, влаштуватися на роботу і навіть досягти певного комфорту в своєму житті. Йому б піти до психіатра-психотерапевта-пройти курс відновної психотропної терапії і провести серйозну психологічну роботу. Але він вважає, що отже пожертвував багатьом, позбавивши себе можливості випивати. В результаті період антиалкогольного лікування так і залишається єдиним світлим періодом в анамнезі хвороби. Іноді таких епізодів буває 2 або 3. Після чого хворий і його близькі зневірюються в наркологічної допомоги і опускають руки.

Кодування хороша на момент психотерапевтичної роботи. Для цього якраз потрібен час в 1-3 роки. Лікар повинен бути впевнений, що під час психотерапії, а вона часом буває нелегкою, зриву не відбудеться і пацієнту вистачить часу, щоб виробити нову життєву стратегію і навчитися справлятися з внутрішніми і зовнішніми труднощами конструктивним шляхом.

Основними видами психопрограмування є методи:

Метод Довженка-мабуть, найпопулярніший з них. Суть його полягає у формуванні 2-х емоційних домінантних осередків в корі головного мозку: від’ємного – страху самозбереження і позитивного підкріплення – за рахунок активації позитивних рис особистості.

Кондыбовский метод заснований на створенні 2-х домінант: зони збудження і зони гальмування. Вогнище збудження гальмує прилеглі області головного мозку і призводить до заспокоєння і розслаблення, а вогнище гальмування, навпаки, стимулює і мобілізує, приводячи пацієнта в стан польоту і невагомості. В результаті чого виникає підвищена здатність до сприйняття вселяється програмі-кодом. Гіпнолог вкладає лікувальну інформацію, спрямовану на огиду до алкоголю і перевагу тверезості. Показує шлях як вилікувати від алкоголізму.

Технологія Шичко і його послідовника Жданова заснована на самонавіювання антиалкогольних установок, переформуванні ставлення до алкоголю і зміни свого способу життя. Вона засуджує і повністю виключає вживання спиртного сім’єю і близьким оточенням колишнього алкоголіка.

Всі хімічні види кодування засновані на застосуванні блокатора ферменту, що розщеплює метаболіт алкоголю. Цей механізм був описаний вище. Ліки містять один з 2-х діючих активних речовин:

— дисульфірам (Еспераль, торпедо, антабус, тетурам, Лідевін і багато інших);

— ціанамід (колме, темпозіл та інші).

Дані антиалкогольні препарати можна приймати щодня в таблетках або краплях, так і у вигляді ін’єкцій або таблетованих форм для вшивання.

Хімічні методи кодування мають багато протипоказань. Призначати і проводити їх має право тільки лікар-психіатр, нарколог або психотерапевт після проведеного обстеження і періоду тверезості не менше 3-х днів. Протипоказані дані методи при ендогенних психічних хворобах, тяжких захворюваннях серцево-судинної і дихальної систем, декомпенсованих хворобах нирок і печінки, вагітності та грудному вигодовуванні.

Проводити кодування краще після повного купірування похмільного синдрому, стабілізації психічного стану і відновлення життєво важливих органних функцій. Ні в якому разі не варто погоджуватися на кодування в домашніх умовах відразу після виведення з запою. І вже тим більше підмішувати дані речовини в їжу хворого алкогольною залежністю.

Що таке провокація при кодуванні?

лікувати алкогольну залежність

Це процедура, що проводиться на тлі кодування, для перевірки дії лікувального антиалкогольного препарату. Вона проводиться тільки в умовах наркологічної клініки! Погоджуватися на провокаційну пробу будинку або в умовах поліклініки небезпечно для здоров’я і життя хворого. У даній медичній маніпуляції бере участь ціла група лікарів і медсестер. Заздалегідь готують ліки на випадок серйозних ускладнень і реанімаційне обладнання. Пацієнту капають на язик алкоголь і дивляться реакцію. Зазвичай вона протікає від декількох секунд до 2-3 хвилин. Потім симптоми сходять нанівець, або її купируют симптоматичним лікуванням. Може спостерігатися задишка, зупинка дихання, почервоніння обличчя і грудної клітини, тахікардія, слабкість в кінцівках, підвищення температури тіла.

Кодування є хорошим підтримуючим методом в комплексному лікуванні алкоголізму, але не замінює медикаментозне лікування і психотерапію. Кодування не є основною методикою лікування, це всього лише маленька частина питання про те, як вилікувати від алкоголізму і повинна включатися у загальний план лікування.

Поставити діагноз алкоголізму 2 стадії – просто. Людина багато п’є, на ранок відчуває похмілля і знову напивається. Це доступно кожному, хто навіть далекий від медицини. Куди складніше знайти всі пошкодження, нанесені спиртним. Від токсичного впливу етанолу страждає кожен орган і будь-яка тканина тіла. Тому перед початком лікування необхідно ретельно перевірити всі системи органів хворого.

Його повинні проконсультувати хоча б основні фахівці: нарколог, психіатр, невролог, терапевт і кардіолог. Вони оглянуть пацієнта, промацають, простукають, проведуть необхідні проби.

Вкрай бажано провести апаратні методи обстеження: ЕГК, ЕЕГ, КТ, МРТ, УЗД органів черевної порожнини, при необхідності – рентгенографію.

Лабораторні аналізи покажуть ступінь зміни функціонування життєво важливих органів, наявність або відсутність гострих або хронічних вогнищ запалення, виявлять інфекції, якщо вони мають місце бути. Це частково допоможе з питанням: як вилікувати від алкоголізму. При необхідності призначають проби на показники імунітету або гормональної сфери. Важливими лабораторними параметрами є загальні клінічні складові крові: лейкоцити, еритроцити, тромбоцити, ШОЕ, гемоглобін, гематокрит і деякі інші. Біохімія крові показує характер ураження органів і тканин пошкодженого організму: печінкові проби (АСТ, АЛТ, білірубін), ниркові показники (креатинін, кров і білок в сечі), пошкодження м’язової тканини скелетної мускулатури та органів (лужна фосфотаза, амілаза), ознаки запалення (С-реактивний білок) і т. д. Перевіряють кров на основні небезпечні інфекції: вірусні гепатити В і С, ВІЛ, RW (сифіліс).

Так як алкогольезалежна людина зайнятий тільки однією справою: як роздобути пляшку, і більшу частину часу знаходиться в наркотичному отупленні, він не звертає уваги на тривожні знаки тіла, що говорять про внутрішнє неблагополуччя. Часто такі хворі поступають в наркологічне відділення у вкрай занедбаному стані і потребують великої уваги і ресурсів лікарні, щоб виявити існуючі проблеми і позбавити від них. Буває, що пацієнт надходить з черепно-мозковою травмою або дихальною недостатністю на тлі розгорнутої пневмонії – і навіть не підозрює про це. На жаль, їм доводиться відмовляти і переводити в спеціалізовані відділення великих лікарень. Іноді цим людям потрібна консультація дермато-венеролога, так як алкоголізація і заразні хвороби, як кажуть, – труться рука об руку.

Під час запоїв і похмільних станів загострюються наявні хронічні захворювання. Тим більше що людина не зацікавлена в підтримці ремісії і не приймає необхідні ліки. Це вимагає залучення додаткових вузькоспеціалізованих лікарів і дообстеження.

Нарколог оцінює ступінь сп’яніння і час введення тих чи інших препаратів. Справа в тому, що на тлі вмісту спирту в організмі застосування ряду медикаментозних засобів просто виключено.

Психіатр дивиться стан психічної сфери: наскільки хворий орієнтується в собі, часу і навколишньому просторі – це потрібно, щоб зрозуміти ступінь завантаженості людини алкоголем і наявності гострих психічних станів. Виявляє психічні відхилення, пов’язані з синдромом відміни алкоголю або передумови до них:алкогольний галюциноз, делірій, маревні розлади і психопатії.Оцінює рухливість фону настрою, чи є психомоторне збудження, агресія або депресія і суїцидальні думки. З’ясовує сімейний аналіз і можливість супутніх психічних хвороб.

Обстеження у невролога дозволяє дізнатися ступінь завантаженості свідомості. Бувають дуже глибокі ступені сп’яніння, близькі до наркотичного сну і комі; отруєння сурогатами алкоголю, гостра ниркова недостатність. А це пряма загроза для життя хворого. Нерідко таким пацієнтам потрібні реанімаційні заходи і допомога токсиколога, аж до гемодіалізу. І тут важливо не упустити час і направити хворого до потрібних фахівців. Лікар-невропатолог дивиться стан центральної нервової системи і периферичних нервів.При алкогольної енцефалопатії – відмирання кори головного мозку на тлі тривалої алкоголізації, приводить до деградації людини, – порушується пам’ять і концентрація уваги, знижується інтелект і навчальні здібності, змінюється емоційний фон і поведінку хворого – спалахи агресії і ревнощів змінюються періодами невиправданого веселощів або туги, людина стає безвідповідальним і втрачає над собою контроль. Але і алкогольні полінейропатії-не рідкість на 3-ій стадії розвитку алкоголізму. Хворий відчуває болі при ходьбі, втрату чутливості кінцівок, гіпотрофію м’язів. Лікар проводить електро-енцефалографію, яка дозволяє виявити судомні пароксизми і готовність мозку до епілептичних нападів; а також об’єктивні ознаки органічного ураження головного мозку.

Терапевт і кардіолог оцінюють ознаки ураження внутрішніх органів і стан серцево-судинної системи. Зазвичай виявляється тахікардія – прискорене серцебиття, можуть бути порушення серцевого ритму токсичного характеру, підвищення артеріального тиску.

Коли пацієнт трохи зміцніє, його направляють до клінічного психолога, щоб виявити ступінь зміни особистості, показники тривожності і депресії, особливості його мислення і поведінки; при необхідності проводять тест на IQ – рівень інтелекту. Це допомагає лікаря-психотерапевта швидше розібратися в психологічних особливостях людини і вибудувати програму психотерапевтичної допомоги як вилікувати від алкоголізму.

Ось, нарешті, ми дісталися до найголовнішого в лікуванні алкоголізму-внутрішнього переформування залежної особистості. Без цього етапу всі інші-лише біологічна Допомога по виведенню алкоголю з організму і, частково, по позбавленню наслідків його прийому. Так, це робота, що вимагає великих зусиль з боку цілої групи фахівців. Але вони будуть марними, якщо людина не знайде можливості внутрішньо перебудуватися і налагодити своє життя в ракурсі тверезості.

Ніколи не пізно змінитися і почати все робити по-іншому. Навіть якщо вже є незворотні наслідки алкоголізації. Печінка здатна до практично повного відновлення, якщо залишилося більше 10% здорової тканини. Підшлункова залоза, яка перестала страждати оттоксичного впливу етанолу, перестане реагувати запаленням. Серцево-судинну і дихальну системи можна відновити заняттями спортом і спеціальними вправами. Нейропатію – вилікувати ліками і фізіотерапією. Депресію і тривогу – прибрати антидепресантами. От тільки якщо сформувалася енцефалопатія, пам’ять, концентрація уваги, інтелект і особливості поведінки органічно зміненого мозку вже не виправити. До речі, алкогольна енцефалопатія сильно обмежує можливості психологічної роботи. Її потрібно буде доповнювати прийомом психотропних препаратів (можливо, довічно) і регулярними курсами нейротропної терапії: ноотропи, судинні препарати, вітаміни групи В і амінокислоти.

Нагадаю, синдром алкогольної залежності – це хронічне психічне захворювання. Воно залишиться з людиною на все життя. Хворому на цукровий діабет потрібно постійно приймати інсуліновмісні речовини, бронхіальною астмою-бронхолітики. При ХОЗЛ пацієнти змушені отримувати терапію, що поліпшує прохідність бронхів і насишенію крові киснем. Так і при алкоголізмі – хворому потрібно виключити основний провокуючий фактор – спиртне. Навчиться самостійно справлятися зі стресами, заспокоювати себе під час тривожних або депресивних станів.

Людина п’є не тому що це його саме бажане стан за життя, а у зв’язку з тим, що не вміє впоратися з внутрішніми або зовнішніми проблемами інакше. Це закріплюється на соціально-психологічному і генетико-біологічному рівні. У кожного з нас є свої перекоси у вихованні, що нам дається легко, коли інше – майже не доступно. Всі ми шукаємо найбільш прості і швидкі шляхи для самозаспокоєння, підвищення впевненості в собі та прийняття негативних моментів в собі і оточуючих. І якщо алкогольний хворий бачив, що так чинять його батьки і батьки їх батьків – йому і в голову не прийде, що може бути по-іншому. У таких сім’ях алкоголь – благо.

Ви вже прочитали главу про сценарій алкогольної сім’ї. Так ось, є подібна гра під умовною назвою «непитущий алкоголік». Коли алкоголь замінюється будь-якою іншою психоактивною штукою, що змінює свідомість. Це можуть бути як психоактивні речовини, так і певні заняття. І це поступово призводить до відповіді як вилікувати від алкоголізму.

Розглянемо деякі поняття.

З аддикцией ви вже знайомі, нагадаю трактування терміна.

Аддикция походить від англійського слова» addiction » –схильність,згубнаяпривичка, рабська відданість. Тобто під аддикцией розуміють будь-деструктивна поведінка, що веде від лякаючою реальності шляхом зміни свого психологічного стану.

Девіація перекладається з латинської » deviatia – — відхилення. Девіантна поведінка-це неадекватна в плані загальноприйнятих норм поведінка. Коли ігноруються принципи моралі, права і традициймикросреды. Проявляється у вигляді відмови, протесту, награного пристосування та інших форм антагоністичної захисту. Така поведінка вказує на соціально-психологічні проблеми адаптації і слабкість морально-етичної сфери. Тут, як то кажуть, або геній, або лиходій. Це не є психічною патологією, швидше можна віднести до акцентуації характеру.

Акцентуація характеру-загострення деяких рис особистості, що заважають комунікації з навколишнім середовищем. Вона може бути уклоняющейся (тривожної), асоціальною, диссоциальной (істеричної) і т. д. Це є крайнім варіантом норми. Десь 20% людей володіють такими надмірно вираженими проявами характеру.

Адиктивна поведінка — це відхиляється від норми поведінка, пов’язане зі зловживанням психоактивних речовин або надмірним захопленням будь-яким заняттям.

Не алкогольні види залежності.

Любовна залежність; працеголізм; азартні ігри; надмірне захоплення будь-яким хобі (риболовля, машини, екстремальні види спорту); переїдання; регулярне прослуховування музики, змінює свідомість; потреба відвідувати магазини і купувати купу непотрібних речей (шопоголізм); надмірне захоплення онанізмом і переглядом порновідео; часті зміни сексуальних партнерів і незвичайні сексуальні захоплення; вживання наркотиків і навіть паління.

Отже, з точки зору психології, алкоголізм-це девіантна поведінка за рахунок прихильності до значущої адикції у акцентуйованої особистості. Виходячи з цього ми можемо говорити про те, як вилікувати від алкоголізму близької людини.

Тепер, коли ви підвищили свої психологічні знання в поведінці алкоголіка, повернемося до сценарію «Непитущого алкоголіка».

Коли вживання алкоголю неможливо, наприклад, в силу віку – у дитини (підлітка), що росте в алкогольній родині або за внутрішнім мотивів – батьки пили, а я спиртне в рот не візьму, або коли вже здоров’я не дозволяє, відбувається цікаве явище. Одна аддикція замінюється інший. Тоді «колишній» алкоголік стає трудоголіком і сімейним тираном, жінка, що пройшла курс по схудненню, – шопоголичкой і анорексичкою. А дочка батька-алкоголіка раптом перестає відвідувати школу, зв’язується з поганою компанією і завдає собі ушкодження на шкіру. Все це прояви однієї природи.

Часто в цю гру починають грати діти алкоголіків. Батьки розлучаються і місце «головного героя» залишається незайнятим. Вони починають брехати, вести себе зухвало: можуть красти речі з магазину, покуривать, пробують легкі наркотики, починають раннє статеве життя… тобто всім своїм виглядом напрошуються на покарання і критику з боку дорослих і шукають своїх Рятувальників, які б взяли над ними строгий контроль. Нерідко такі діти потрапляють в школи для важких підлітків. Найдивовижніше полягає в тому, як на це реагує мама – колишня дружина алкоголіка. Її поведінка знову стає неузгодженим. Вона перетворюється в Переслідувача і намагається повністю контролювати життя підлітка, то стає Рятувальником і виправдовує поведінку дитини, вірячи в його уявні хвороби і проблеми. Водить його за ручку до психолога, возить по санаторіях, наймає репетиторів. Але алкоголік на те і алкоголік, що він хитрий і завжди знаходяться виправдувальні причини: чому сьогодні знову можна не йти в школу, пропустити секцію або не прийти додому. Вона продовжує тягнути на собі весь будинок, працювати за двох і плює на своє власне життя. Вторинна вигода при цьому нам вже відома.

Якщо колишній алкоголік вже не п’є, а внутрішній стан його залишилося колишнім – висока ймовірність, що він продовжить ковзання вниз. Він буде продовжувати втрачати, навіть якщо встиг відновити свій матеріальний і громадський статус. Якщо це дуже талановита людина, який міг би стати організатором великого і успішного виробництва, його прихильність до аддикциям: трудоголізм або переїдання або щось ще – буде стримувати самореалізацію.

Жертва в минулому може захотіти зайняти позицію Рятувальника. Таке ми бачимо в групах анонімних алкоголіків або наркоманів, коли заняття веде колишній залежний. Він змінив роль, але повністю не вийшов з алкогольного сценарію. Або жінка, яка шкодує і підбирає бездомних котів. Ось їх вже 20 чи навіть сорок в її самотньою 2-х кімнатній квартирі, а вона тягне з останніх сил, витрачаючи всі свої ресурси на бідних і страждаючих тварин. А згадала б вона про закон природного виживання і той факт, що на зміну колишніх вуличних тварин прийдуть інші: молодше, дурніше і слабше – можливо, переглянула б свої погляди.

Також часто буває й інший варіант сценарію «непитущого алкоголіка»: колишній чоловік алкоголіка знову знаходить собі залежну людину, адже святе місце порожнє не буває. І необов’язково це людина, що зловживає спиртними напоями. Один раз обпікшись, він може запідозрити проблеми зі спиртним у свого нового претендента. Це може бути просто інфантильна людина, влюблива, легко змінює захоплення і своїх партнерів. Жінка кидається допомагати своєму новому чоловікові, намагаючись влаштувати його життя. І знову ж всупереч своїм інтересам і потребам. Тому що вона не знає, як жити інакше.

Все це легко помітити сторонній людині, особливо якщо він фахівець в області клінічної психології або психотерапії. Але для самих учасників сценарію гра залишається неусвідомленою.

Кожна людина прагне до кращого, ніхто не хоче страждати і відчувати біль, нехай навіть душевну. Але вирватися з кола родового сценарію, знайти сміливість визнати свої слабкі місця і якось прикрити їх – це серйозна робота над собою. Але виконавши її, Ви зможете дати свободу не тільки собі, але і всім наступним поколінням своєї сім’ї. А заради цього, думаю, варто поборотися.

У психотерапії є таке правило: робота відбувається з тією людиною, яка звернулася за допомогою. Тобто в ідеалі, починати психотерапію потрібно не з залежного, а з співзалежного, як найбільш свідомого і зацікавленого в здоров’ї члена сім’ї. На ділі ж все відбувається з точністю до навпаки: «винуватця» безладу здають в» виправний » наркологічний заклад і хочуть забрати додому вже досконалої іншої людини.

Тепер, прочитавши вище викладений матеріал, ви розумієте, що це неможливо. Пацієнт залишається колишнім і повертається в своє незмінене середовище.

Якщо вас турбує Чоловік або один-алкоголік – почати слід з себе.

По-перше, вам потрібно чітко вирішити, що дана людина і ці відносини покращують вас і змінюють ваше життя на краще. Якщо це так, то можна переходити до другого кроку. Заперечення від імені Рятувальника, що він загине без вас – не приймаються. Якщо хворий не позбавлений дієздатності, а Ви не є його офіційним опікуном, то приймати рішення про лікування буде він сам.

По-друге, ви повинні визначити, як будете мотивувати свого близького до лікування. Для цього потрібно розібратися в ваших особистих і сімейних цінностях. Потім знайти для себе групу підтримки із загальних друзів, родичів, колег по роботі та інших значущих для людини людей і почати діяти всім разом.

По-третє, потрібно почати працювати над власними змінами. Адже якщо родич пролікується, вам потрібно буде заново вибудувати всю систему відносин. Почати можна, коли хворий вже проходить лікування в умовах лікарні і потім продовжити вже разом на сеансах сімейної психотерапії. Залучайте до роботи з сімейним психологом всіх членів сім’ї і близьких друзів, які зацікавлені в спілкуванні нової якості.

Не вдавайтеся і групами для співзалежних родичів алкоголіків. Зазвичай їх кілька по місту. Походіть на різні і виберіть ту, яка викликала у вас найбільшу довіру. Групова психотерапія має свої переваги: при більш швидкої динамикевнутренних змін ви будете спілкуватися з людьми, що мають схожі з вами проблеми та будь-яка група – це завжди спеціально організоване терапевтичне простір для проби нових варіантів і стратегій.

У чому полягає психологічна допомога хворому.

Початок будь-якої психотерапії полягає в навчанні пацієнта розслаблятися, відключатися від поганих думок і емоцій, і саморегуляції. Це досягається шляхом технік аутогенного тренування, трансовими станами і знаходженню в собі станів, що дозволяють швидко приходити в норму. Боятися слова «транс» не варто. Йдеться про сучасні методики еріксонівських станів самонаведення Трансу. Людина сама вибирає до якої міри він хоче розслабитися і яких змін в цьому стані досягти. Ніхто нічого вселяти і змушувати його не буде. Це не гіпнотичне шоу, а необхідна первісна робота.

Коли він зміцніє, психологічна робота над собою буде полягати в пошуку ресурсних станів, що дозволяють вирішувати свої психологічні проблеми конструктивним і швидким шляхом. Це потрібно для того, щоб у людини завжди був під рукою арсенал засобів для будь-якої ситуації, що викликає стрес. Раніше дане питання дозволялося випиванням склянки горілки. Для нового майбутнього потрібно мати якомога більше варіантів вирішення складних життєвих ситуацій за рахунок внутрішніх психологічних резервів організму.

На третьому етапі відбувається розбір деструктивних ігор і сценаріїв, що зривають залежного з тверезого образу думок. Наші звички не так просто викорінити. Особливо коли вони формувалися не один рік і не в одному поколінні. Але це благодатна робота, так як саме вона дозволяє людині вийти з вузького тунелю алкогольного бачення і подивитися на все це з боку. Мозок раніше алкоголізується людини завжди (я не обмовилася – завжди) буде шукати відступні шляхи і різного роду пояснення: чому потрібно зараз прийняти алкоголь. І до цього потрібно бути готовим. Тим більше, що частина минулого алкогольного оточення залишиться. Твереза частина особистості повинна стати сильнішою і викликати найбільшу довіру нашого пацієнта.

Крім індивідуальної роботи з лікарем-психотерапевтом і прийому призначених їм допомагають ліків, людині потрібно буде почати роботу всередині сім’ї. Це відбувається на сеансах сімейного терапевта. Вкрай бажано залучити всіх членів сім’ї, включаючи маленьких дітей і батьків з обох сторін. Зазвичай сімейний психотерапевт не береться за роботу, якщо хтось із найближчих родичів ігнорує відвідування терапії.

Якщо індивідуальну психологічну роботу можна проходити онлайн по скайпу, застарілі сімейні проблеми зажадають очного відвідування. Тому потрібно заздалегідь запланувати на цей час.

Коли психотерапевтичний курс закінчений, клієнту рекомендують продовжувати відвідувати свого лікуючого психотерапевта. Алкоголізм – це психічна хвороба, а значить сама людина може не помітити змін внутрішнього стану. А це може призвести до зриву.

Ви помітили, що на етапі опису психологічної допомоги я перестав називати алкогольного залежного хворим?

Зроблено це не випадково. Психотерапевт – не звичайний лікар, він не дає директивних вказівок і не вимагає їх виконання. Спільна робота і комунікація тут завжди будується на рівних. І відповідальність за зміни і терапію розділяється 50 на 50. Людині потрібно добре попрацювати, перш ніж внутрішні зміни приведуть до змін зовнішнім.

Чим більше зусиль вкладено в своє психічне і фізичне здоров’я, тим вище ймовірність, що якість життя досягне бажаного рівня. Щоб прибрати камінь з річки і дати потоку відновити колишню міць, потрібно попрацювати над цим: інтелектуально і фізично. Ми дуже сподіваємося, що дане керівництво допомогло вам зрозуміти суть алкогольної залежності і всіх компонентів її лікування. Поступово проблема набуде статусу ряду здійсненних завдань, а компетентність наших фахівців допоможе зробити це на вищому рівні.

УКЛАДЕННЯ.

Алкоголізм – це не слабкість характеру або погана звичка, а хронічне психічне захворювання, що вимагає ретельної діагностики, комплексного лікування і регулярного відвідування лікаря. Без явного прагнення хворого алкоголізмом пройти лікування – результату від терапії не буде. Потрібна мотивація залежного його найближчим оточенням. Хвороба вражає всі внутрішні органи, нервову і психічну систему людини. Чим глибше стадія алкогольної залежності, тим менше критики у хворого до свого стану. Схильністю до майбутньої залежності служать такі психологічні особливості:

— відсутність здатності швидко приходити в норму після важкої життєвої ситуації;

— слабкі особисті кордони і невміння сказати » ні»;

— труднощі вибору з урахуванням своїх потреб;

— перекладання відповідальності за важливе рішення на іншого;

— невміння тримати удар при зовнішніх маніпуляціях;

— нестабільний фон настрою;

— використання зовнішніх джерел для заспокоєння.

Все близьке оточення алкоголіка пов’язане деструктивним сценарієм. Поки існує хоча б один грає, гра триватиме. Щоб перервати її, потрібно повністю усвідомити свою вторинну вигоду і вийти із замкнутого кола. Терапія алкогольного хворого-це тривалий процес, що складається з декількох послідовних етапів. Починати лікування краще стаціонарно, тому що крапельниці на дому можуть посилити похмільний синдром і викликати пов’язані з ним ускладнення. Лікування починається з очищення організму від алкоголю і його метаболітів і стабілізації функцій життєво важливих органів. Потім призначаються ліки для зняття психічних і неврологічних проблем. Завершальним етапом терапії буде оздоровлення ослабленого алкоголем організму і соціально-психологічна робота. Кодування – це тимчасова міра, що дає можливість відновитися фізично і опрацювати свою психологічну залежність з психотерапевтом. Тільки ретельне обстеження бригадою лікарів, функціональна та лабораторна діагностика синдрому алкогольної залежності може виявити хворобливі зміни на всіх рівнях. А значить, такий пацієнт отримає всю необхідну його організму допомогу. Психологічна внутрішня робота над собою залежного і його сім’ї-найважливіший момент в лікуванні від алкоголізму. Він починається з освоєння технік розслаблення і саморегуляції організму і закінчується створенням нової життєвої стратегії повного прийняття відповідальності і керування своїм життям.