лікування алкоголізму метод довженка

Про алкогольну залежність.

Прийнято вважати, що алкогольна залежність виникає, в основному, у людей з «дефектом волі», у яких немає почуття міри, відповідальності, у яких можливо є якийсь особистісний дефект. І тому п’яниця-це обов’язково безвольна, брехлива і безвідповідальна людина, яка в жаху думає про свою перспективу-необхідність позбавлення від алкоголізму. Від цих думок йому стає ще важче і, як наслідок, розвивається агресія, депресивний настрій.

Громадська думка з задоволенням навішує безліч ярликів на осіб, залежність від алкоголю яких криється в спадковості або народжене нашим же соціумом. На щастя, сьогодні вже багато хто розуміє, що зловживання алкоголем – це не стільки хвороба, скільки особлива стратегія виживання особистості в складній для його психіки ситуації. А якщо говорити про побутове пияцтво, то це просто реакція людини на соціальне оточення, адже питні традиції поступово стали частиною культури нашого суспільства.

Ми, учні і послідовники методу Довженка, постійно говоримо про те, що непитуща частина населення не повинна відгороджуватися стіною від питущих або вже спився людей. На наш погляд, не слід боротися з людьми, які страждають алкогольними розладами, навпаки потрібно допомагати і захищати їх, оскільки будь-яке соціальне приниження, насильницьке позбавлення від алкоголізму, позбавлення багатьох людських прав не вирішує, а лише заганяє цю загальну для всіх людей проблему вглиб.

Думки про вирішення цих важких проблем людини свого часу і спонукали знаменитого доктора Олександра Романовича Довженка зайнятися пошуком найбільш простих і ефективних способів допомоги людям, що страждають тягою до алкоголю, паління та іншими недугами. І донині метод Довженко А. р. є одним з найбезпечніших, ефективних і екологічних.

Відомо, що спиртні напої, куріння тютюну, легкі наркотики, рясна їжа діють насамперед на психіку людини, його «центри задоволення», які знаходяться в підкірці головного мозку – його несвідомої області. Саме тому на таких людей не діють ні логіка, ні розсудливість, які впливають лише на кору головного мозку людини, на її свідомість, не торкаючись глибинних підкоркових структур.

І тоді стає цілком зрозумілим, що навіть у тих випадках, коли людина сама, щиро бажає покінчити зі своїм пияцтвом або курінням, у нього це просто не виходить. Тут же попутно відзначимо, що тютюнова залежність долається часом складніше, ніж алкогольна, і схильні їй люди без сигарети буквально не можуть дихати, бути впевненими в собі і спокійними.

В даний час всі сучасні і новомодні методики позбавлення алкоголізму спрямовані на те, щоб перервати «алкогольне поведінка» людини. Ці методики спрямовані в основному до свідомої, моральної частини особистості людини і не досягають потрібного результату, оскільки при різкому обриві споживання алкоголю і нікотину вищезгадані «центри задоволення» в підкірці головного мозку людини відчувають «голод».

Ось чому для кардинальної зміни психіки і поведінки людини, що зловживає спиртними напоями або має інші шкідливі пристрасті, потрібно пряме позитивне психологічне вплив, свого роду «підзарядка» позитивними емоціями. Ясно, що метод позбавлення від алкоголізму тільки тоді ефективним, коли він усуває у людини «внутрішнє бажання випити, покурити і т. д. І це досягається через прямий вплив на саму «першопричину» прихильності до алкоголю, тютюну (залежність від куріння) та інших психоактивних речовин (ПАР).

Таким чином, всякого роду допомогу, не зачіпає цю «першопричину», швидше є просто «перукарні послугою», що приносить пацієнтові лише тимчасовий успіх і полегшення.

Метод Довженка А. Р. тим і унікальна, що дозволяє впливати і на саму першопричину прихильностей, позбавляючи людину від самого бажання випивати, курити та інше. Кодування за методом Довженка дає нашому пацієнту можливість вільно жити в соціумі з його спокусами і справлятися з виникаючими життєвими і особистісними проблемами, не вдаючись до алкоголю чи паління.

Проблема пияцтва, алкоголізму і тютюнопаління в наш час стоїть дуже гостро, особливо – в середовищі підлітків. Ця страшна недуга, в тому числі: підлітковий алкоголізм, пивний алкоголізм, домашній алкоголізм та інші його різновиди-це проблема не тільки медична, але і економічна і соціальна. За офіційними даними проблемою надмірного вживання алкоголю в нашій країні страждає близько 10 млн. осіб, а гине через вживання алкоголю понад 700 тис. чоловік в рік. А алкогольне отруєння серед населення просто не піддається обчисленню. І це не враховуючи тютюнопаління. За деякими даними-10% працівників доводиться замінювати через пристрасть до алкоголю.

Сьогодні величезна кількість людей самі хочуть покінчити з цими згубними звичками і позбавити від цієї зарази своїх близьких, і за це їм доводиться платити. На жаль, сьогодні розвелося багато шарлатанів, які на нещастя людей заробляють гроші, і вони готові провести кодування від алкоголізму» навіть по фотографії.

Досвідчені фахівці, що займаються кодуванням за методом Довженка однозначно заявляють, що це неможливо. А таких дій, як вшивание препаратів, вживання спеціальних засобів, що блокують вживання алкоголю – вкрай недостатньо, бо дія цих блокаторів рано чи пізно закінчиться, а значить, неминуче станеться зрив. Крім того, всі ці кошти не усувають в корені саму причину пияцтва.

Кодування від алкоголізму за методом Довженка – психологічний вплив на свідомість людини, при якому вселяється заборона на вживання алкоголю (уваги навіяний заборона).

Відзначимо, що дане визначення введено в практику в 1980-х роках. Православні священики ще в XIX столітті позбавляли від пияцтва за допомогою Священної клятви. Алкоголік, даючи клятву, боявся гніву Господа.

Одним з обов’язкових умов при кодування від алкогольної залежності за методом А. Р. Довженка є бажання самого пацієнта кинути пити, палити. Тому кодування спрямоване не тільки на заборону вживання алкоголю, але і на психологічну і соціальну реабілітацію питущого (палить) людини для того, щоб надалі він вів здоровий і тверезий спосіб життя.

Найоптимальніший термін кодування – це 3-5 років, протягом цього терміну людина встигає повністю реалізувати себе поза алкоголю, нікотину і зажити повноцінним життям.

При необхідності вдаються до повторного кодування, але найчастіше це не потрібно, і людина назавжди звільняється від алкогольної або нікотинової залежності.

Довідки та консультації по тел: 8 (495) 212-18-08.

Новий метод «ТРІАДА» зняття алкогольних розладів.

В даний час більшість методик по позбавленню від алкогольної залежності побудовані на емоційних стресах. Основним з цих стресів є страх.

Однак, за станом здоров’я, фізичного і психічного, не кожного можна піддати настільки сильному впливу (інфаркти, інсульти, черепно-мозкові травми, неврастенія та ін). Водночас, науці відомий той факт, що слабкі (підпорогові) подразники часом діють на клієнта більш вибірково і більш ефективно. А, головне, їх вплив абсолютно нешкідливо і безпечно на відміну від впливу більш сильних подразників.

Основою методу «Тріада» є проведення медитативно-трансового сеансу з низькочастотним біоенергетичним впливом. Після закріплення результатів клієнту проводяться підтримуючі заходи.

У підсумку щадною психотехнології у людини відбувається згасання психо-невротичного потягу до алкоголю і поступово відновлюється імунологічний бар’єр до міцним напоям. Є чіткі показання для проведення методу.

Завдяки новому методу «Тріада» багато клієнтів, раніше мали протипоказання, отримують реальну можливість позбутися від алкогольної залежності.

Довідки та консультації по тел: 8 (495) 212-18-08.

ПОМІРНЕ ВИНОПИТТЯ!

Методика «Етанолової програми» щодо повернення особам, залежним від алкоголю права та можливості помірного винопиття (унікальна методика не має аналогів у вітчизняній практиці).

Потяг до алкоголю (бажання випити) має три види:

Первинне — присутній в період, коли людина ще не випив Вторинне виникає вже після вживання алкоголю Третинне — потяг (тяга, непереборне бажання) до алкоголю в похмільному стані.

Сьогодні всі способи і методи позбавлення від алкогольної залежності націлені на усунення первинного потягу до алкоголю і подальшого оголошення «сухого закону».

Методика «этаноловой програми» спрямована на обмеження і гальмування «вторинного потягу до алкоголю, що в підсумку дозволяє людині контролювати власне винопиття і перейти до дозованому, помірного споживання алкогольних напоїв.

«Етанолова програма» включає три етапи оздоровлення.

На першому етапі здійснюється повне відновлення гомеостазу організму по відношенню до алкоголю (індивідуальні терміни від 4-6 місяців до одного року).

На другому етапі — споживання алкоголю під контролем фахівця.

На третьому — винопиття здійснюється під самостійним контролем, а значить без розвитку залежності від алкоголю.

Є показання та протипоказання.

Довідки та консультації по тел: 8 (495) 212-18-08.

Повідомлення Не відправлено, переконайтеся в правильності заповнення полів!

Лікування алкоголізму оптимальний спосіб метод Довженка.

Чому так відбувається.

А чому це відбувається? Багато хто вважає, що в цьому винен закон, що забороняє проводити примусове позбавлення від залежності. Цей закон має лише деякі винятки, обумовлені в п.

1 ст. 97 КК РФ. Згідно з ними, примусове лікування алкоголізму можливе лише в тих випадках, коли хворий скоїв тяжкий злочин або ж адміністративне правопорушення, яке окремо обумовлене в законодавчому зведенні.

Вам все ще здається, що вилікувати алкоголізм неможливо?

Лікування від етанольних залежно проводиться за один, або кілька сеансів, і включає в себе наступні етапи кодування:

Підготовка до кодування. Полягає в утриманні від спиртного, осмисленні проблеми і моральній підготовці до її вирішення. Перед тим як прийти до лікаря, питуща людина повинна зробити перший крок. Психологічна консультація. Лікар знайомиться з ситуацією пацієнта, з’ясовує мотиви, що спонукають його кинути пити, дізнається про важливі для пацієнта емоційних сигналах, задає базові вектора лікування. Пацієнт отримує загальні відомості про те, яким чином і за рахунок чого буде проводитися лікування. Групова або індивідуальна психотерапія. Заняття, на яких проводиться інформаційний вплив на залежну від алкоголю людину. Пацієнту докладно розповідають як діє алкоголь на організм і здоров’я людини, з описом всіх процесів і візуалізацією результатів. Таких занять може бути кілька. В ході даного етапу у алкоголіка повинні відкладеться в свідомості сенс і важливість тверезого життя і небажання вживати отруйний алкоголь. В порядок приводиться психічний і емоційний стан пацієнта, порушене через тривале пияцтва. Закріплення терапевтичного впливу. На заключному етапі відбувається сама кодування, яку можна назвати легким гіпнотичним впливом. Пацієнта, шляхом певних маніпуляцій вводять в стан стресу і в цей момент йому жорстко нав’язується установка: «не пити протягом обраного терміну кодування».

По завершенню всіх процедур, закодованому людині ще раз промовляють всі важливі моменти. Повторюють, чому він не повинен пити, і що з ним буде, якщо він порушить режим тверезості.

Після цього пацієнт повертається до звичайного життя. Як правило, кодування дає цілющий ефект. У більшості випадків одного сеансу кодування достатньо, щоб людина залишалася тверезою кілька років.

В екстрених випадках, коли спирт потрапляє в організм закодованого людини випадковим чином, або за помилку, йому потрібно зв’язатися з лікарем, який проводив процедуру, щоб той відновив кодування.

Судячи з того, що ви зараз читаєте ці рядки-перемога в боротьбі з алкоголізмом поки не на вашому боці…

І ви вже думали закодуватися? Воно й зрозуміло, адже алкоголізм — небезпечне захворювання, яке призводить до серйозних наслідків: цирозу або навіть смерті. Болі в печінці, похмілля, проблеми зі здоров’ям, роботою, особистим життям … Всі ці проблеми знайомі вам не з чуток.

Плюси і мінуси терапії.

лікування алкоголізму метод довженка

Кодування за методом Довженка має доведену ефективність, яка становить 93-95%. Ця методика базується на повазі до особистості і не переходить за рамки моралі та етики.

Крім РАМН програму схвалили провідні фахівці психотерапії і представники ВООЗ (Всесвітня організація охорони Здоров’я).

Переваги програми.

Терапевтичні сеанси в середньому тривають 2-3 години. Головною вимогою до лікування є тверезість людини.

У пацієнта, який пройшов повний курс терапії, повністю відсутні негативні прояви при вигляді алкоголю, як це буває при кодуванні методом трансплантації (вшиванні лікарської капсули при лікуванні алкоголізму).

Протипоказання.

Не можна проводити процедуру, якщо пацієнт знаходиться в нетверезому стані, у маренні, під впливом сильнодіючих препаратів, страждає розладами психіки, депресією, хворобами серця, гіпертонією і іншими серйозними захворюваннями.

Процедура протипоказана людям, які перенесли інфаркт і страждають онкологічними захворюваннями. Якщо хворому людині проводити кодування по довженко, наслідки можуть бути непередбачуваними.

Також небажано проводити кодування в період загострення вірусних, або хронічних захворювань, при наявності сильних травм і запальних процесів в організмі.

Незважаючи на те, що метод Довженка від алкоголізму відгуки має, як найбільш безпечний спосіб позбавлення від спиртного, така програма має ряд своїх протипоказань. Дані заборони роблять проведення кодування абсолютно марною і навіть небезпечною для здоров’я пацієнта. Це наступні ситуації:

діагностована онкологія; наявність абстинентного синдрому; важкі черепно-мозкові травми; наявне алкогольне сп’яніння; захворювання серцево-судинної системи; перенесені (нещодавно) інфаркти та інсульти; наявні інфекційні хвороби в гострій стадії; різні психічні відхилення (параноя, шизофренія та інші подібні захворювання); галюцинації і маревні стани, пережиті людиною на тлі крайнього ступеня алкоголізму.

Терміни кодування за програмою Довженка можуть бути різними. В основному їх рекомендує встановлювати сам лікар-психотерапевт. В середньому цей термін становить 3-4 роки. Такого часу цілком достатньо, щоб у людини сформувався настрій на тверезий спосіб життя.

Доведено, що людина, яка не приймає спиртних напоїв протягом пари років, вже не повертається до колишнього «п’яному» існування.

У деяких випадках після закінчення часу кодування, терапія повторюється вже на більш тривалий час. Але такі випадки рідкісні і спостерігаються вони лише при важких випадках розвитку залежності.

Кодування Довженка відрізняється відсутністю недоліків. Але як будь-яка процедура, має свої протипоказання:

не проводиться при сп’янінні; при абстинентному синдромі; патології психологічного характеру; гіпертонія в гострій стадії або гіпертонічний криз; порушення роботи серцевого м’яза; застуди, що протікають в гострій формі; загострення хронічних патологій; після інфаркту.

Що буде, якщо випити алкоголь закодованому людині: наслідки і ускладнення.

До основних ускладнень кодування з боку внутрішніх органів і систем відносяться:

Порушення роботи серцево-судинної системи. В процесі лікування у хворого може відбуватися хронічне підвищення або зниження артеріального тиску, розвиток стенокардії та аритмії. Якщо такі ускладнення залишити без уваги, то це може закінчитися інфарктом або інсультом. Профілактика цих ускладнень полягає в попередньому ретельному обстеженні пацієнта. Ураження органів шлунково-кишкового тракту. Часто після проведеного кодування хворі скаржаться на біль в нижньому відділенні живота, запор, здуття і діарею. Нерідко хворого турбують періодичні напади нудоти і блювоти, що супроводжується різким зниженням апетиту. Розлад нервової провідності у вигляді зникнення поверхневої чутливості шкірних покривів кінцівок і їх тремором.

Вживати алкоголь людям, які пройшли курс кодування, категорично забороняється. В іншому випадку у людини у віддаленій перспективі може розвинутися органічні ураження печінки (цироз, онкологічне захворювання) або важке порушення роботи серцево-судинної системи.

Лікування від алкоголізму за методом Довженка.

Лікування алкогольної залежності за методом Довженка зарекомендувати себе як одну з найбільш ефективних.

У чому суть методу?

Сенс лікування полягає в пошуку психологічного компонента хвороби. Чому пацієнт п’є? Що він запиває? Від чого намагається втекти? Прибрати тягу до спиртних напоїв — це усунення симптому хвороби. Однак необхідно з’ясувати суть проблеми і викорінити її. Адаптація пацієнтів відбувається м’яко і безболісно, в дружній атмосфері, тому ніякого дискомфорту хворі зазвичай не відчувають. У лікуванні застосовуються методи терапії, спрямовані на усунення тяги до спиртних напоїв.

Принципи методу.

Насамперед лікарі знімають інтоксикацію організму. Під час проведення лікувальних заходів пацієнт почуває себе комфортно, а коли його організм повністю позбавляється від токсинів і людина може адекватно оцінювати ситуацію, приходить час психотерапії. Лікування відбувається після добровільної згоди пацієнта.

Якщо хворого привели родичі, а людина не визнає у себе наявність проблеми, лікування не буде ефективним. Тому з такими хворими працюють психотерапевти з величезним досвідом і високою кваліфікацією. Лікування алкоголізму по Довженко встигло зарекомендувати себе як один з найбільш ефективних методів боротьби із залежністю.

У чому переваги методу?

1. Анонімність. Реалії життя в нашій країні такі, що люди намагаються не виносити таку проблему в суспільство. Тому ми гарантуємо вам повну анонімність лікування!

2. Короткостроковість лікування. Кодування по Довженко передбачає один або кілька сеансів психотерапії.

3. Доступна ціна. Цей метод не зажадає від Вас великих фінансових витрат, але може виявитися єдиним виходом з положення.

Кому підходить метод?

Лікування алкоголізму підходить кожній людині, яка підозрює у себе проблеми, пов’язані з вживанням спиртних напоїв. Якщо ви хочете почати здоровий спосіб життя, то цей метод для вас. Перед курсом лікування слід утриматися від прийому спиртних напоїв протягом тижня. Протипоказано вживати лікарські препарати, що містять спирт.

Що буде на прийомі?

Кожен пацієнт мимоволі замислюється про те, що очікує його на прийомі у лікаря? Це буде ненав’язливий психологічний вплив у форматі бесіди, після якої пацієнт приходить до розуміння в необхідності позбавлення від алкогольної залежності.

Запобіжні заходи при лікуванні.

Існують протипоказання, здатні зробити лікувальний процес неефективним. До таких відносяться розлади особистості, психічні хвороби, наявні в анамнезі травми голови, маніакальні розлади, шизофренія, тривожний розлад, гостре похмілля.

Етапи лікування.

1. Консультація фахівця клініки, що включає в себе діагностику організму щодо наявності психічних захворювань. Спілкування в дружній формі.

2. Розповідь лікаря про специфіку лікування.

3. Визначення методики, яка найбільше підійде хворому.

4. Проведення самої процедури кодування по Довженко.

Вирішувані проблеми.

лікування алкоголізму метод довженка

Які проблеми допомагає усунути лікування методом Довженка? Перше і найбільш важливе — це відновлення психічного здоров’я пацієнта.

Далі фахівці формують стійку установку на тверезість, яка стає подальшим способом життя пацієнта. Виробляється вміння протистояти бажанню випити, підвищується самооцінки пацієнта.

Скільки сеансів потрібно?

Для лікування кожного пацієнта потрібна індивідуальна кількість сесій, що залежить від тяжкості випадку. В середньому це від одного до чотирьох сеансів. Після нетривалої бесіди доктор вводить хворого в стан гіпнозу. Добитися необхідного ефекту можна за один раз, але в деяких випадках потрібно більше сеансів.

Після гіпнотичного сеансу у пацієнта формується стійка установка, спрямована на відмову від вживання спиртних напоїв протягом усього життя. Дуже важливою складовою лікування є підтримка родичів. Завершує сеанс спрямований на формування установки тверезості на все життя.

Якщо трапляється рецидив, що буває вкрай рідко, фахівці клініки завжди прийдуть на допомогу і скорегують лікування хворого. Пацієнту розповідають, чим може обернутися повернення до колишнього способу життя, а також дають стверджують установки на тверезість. Тепер все залежить від самого хворого. Після кодування по Довженко, пацієнту видається пам’ятка з рекомендаціями фахівця. Якщо пацієнт дотримується всіх перелічених рекомендацій, то рецидивів не буває.

Для боротьби з алкогольною залежністю звертайтеся в спеціалізовану клініку «Міннесота». Ми гарантуємо повну анонімність при зверненні в наш лікувальний заклад.

Лікування та кодування від алкоголізму за методом Довженка.

Кодування за методом Довженка — ефективний і широко використовуваний метод, який при правильному підході дає хороші результати. Суть такого способу лікування від алкоголізму полягає в усуненні залежності від алкоголю допомогою створення установок на здоровий спосіб життя. Для цього проводяться спеціальні психотерапевтичні заходи. Сенс методу полягає в тому, що страждає від алкоголізму людина самостійно приходить до тієї думки, що слід відмовитися від спиртного, інакше воно його погубить.

Переваги методу.

Метод Довженка збирає в основному позитивні відгуки. Серед головних переваг пацієнти відзначають наступні:

лікування проводиться без примусу, тому ця методика вважається однією з найбільш гуманних і етичних, методика визнана впливовими психотерапевтами з світовим ім’ям, під час лікування пацієнт усвідомлює все, що з ним відбувається, і розуміє, навіщо це потрібно, як результат, формується відраза до алкоголю, однак при цьому у пацієнта не виникає блювотного рефлексу і нудоти.

Така методика відмінно підійде практично будь-якій людині, яка хоче зав’язати зі своєю залежністю. Це абсолютно нешкідливо, так як не завдає ніякої шкоди організму , як буває з медикаментозним лікуванням.

Лікування проводиться анонімно, тобто хворому не потрібно ставати на облік в наркологічний центр. При необхідності пацієнт може отримати довідку про те, що він пройшов лікування за методом Довженка.

На відміну від інших способів кодування, проводиться за 1 сеанс, без урахування різних підготовчих заходів і бесід. Кодування за методом Довженка є доступним кожному, чого не можна сказати про медикаментозні способи.

Для збільшення ефективності така методика може поєднуватися з іншими способами кодування. Зверніть увагу на те, що лікування за Довженка жодним чином не зачіпає релігійні питання, тому підходить як для релігійної людини, так і для тих, хто не дотримується жодного віросповідання.

Хто може лікуватися за методом Довженка.

Кодування таким способом підійде практично для кожного, хто захоче позбутися від алкогольної залежності. Однак все-таки існує невеликий список вимог, без виконання яких лікування не має сенсу.

Головна вимога полягає в усвідомленості вибору і добровільному рішенні лікуватися. Терапія з примусу не дасть ніякого лікування , хворий повинен сам хотіти позбутися своєї недуги. Примусове лікування може спричинити зворотний ефект. Стадія і характер алкоголізму не грають ніякої ролі.

До початку лікувальних сеансів пацієнт повинен утримуватися від алкоголю протягом 1-2 тижнів. Під забороною не лише спиртні напої, але і лікарські препарати, які в своєму складі містять спирт.

Ефективність лікування безпосередньо залежить від наступних факторів:

наявність бажання позбутися від залежності, відмова від спиртного за 5-7 днів до початку лікування, вибір професійного лікаря-психотерапевта, який буде проводити сеанс лікування.

Основні етапи лікування.

Перший етап.

Це підготовчий етап, на якому класична форма гіпнотизації не проводиться. Пацієнту дають можливість розслабитися, прийняти зручну позу і уважно дивитися на перенісся лікаря. Це потрібно для того, щоб ввести пацієнта в стан легкої гіпноїдності, на тлі якої можна буде проводити мотиваційне навіювання.

Під час бесіди лікар призводить якомога більше прикладів, типових ситуацій, які є емоційно значущими для пацієнта. Завершальний етап передбачає формування переконань, які в подальшому допоможуть позбутися залежності.

Другий етап.

На цій стадії лікар детально пояснює, яким чином буде проходити лікування. Для пояснення використовується умовно-наукова форма, яка роз’яснює всі основні положення методики Довженка.

Третій етап.

Це завершальний етап, під час якого проводяться безпосередні фізичні маніпуляції і психотерапевтичний вплив. Хворий повинен матеріалізувати навіювання . Психологічні установки закріплюються соматичним впливом на біологічно активні точки, які розташовуються на голові пацієнта.

Протипоказання до проведення кодування по Довженко.

До них відносяться:

виражений похмільний синдром, наявність гострих вірусних інфекцій, галюцинації, наявність психологічних захворювань, нещодавно перенесений інфаркт, маревний стан, гіпертонічний криз, наявність хронічних серцево-судинних захворювань.

Перед тим як почати терапію, слід провести повне обстеження, яке буде включати в себе ЕКГ, загальний аналіз сечі і крові.

Наслідки терапії.

Оптимістичний прогноз передбачає повне одужання і позбавлення від потягу до алкоголю. При правильному підході поліпшення настає відразу після проведення сеансу.

Такий позитивний ефект може привести також і до негативних наслідків. Ймовірність їх виникнення безпосередньо залежить від того, наскільки людина психологічно готова відмовитися від алкоголю. Пацієнт повинен усвідомлювати, що ті проблеми, які він раніше вирішував за допомогою алкоголю , все одно будуть з’являтися, але рішення треба буде шукати вже по-іншому. В деяких випадках вони можуть здаватися нерозв’язними. Така психологічна ситуація може привести до того, що у хворого виникне невроз, нервовий зрив або ж депресія.

Вся ці негативні явища можуть закінчитися поверненням до алкоголізму. Якщо хворий почав пити, то слід провести розкодування. Зверніть увагу на те, що це можна зробити як безпосередньо в клініці, так і в телефонному режимі.

Слід зазначити, що методика кодування Довженка буде справді ефективною, якщо пацієнт добровільно погодився на лікування і хоче цього. В іншому випадку, якщо пацієнт буде примушений до терапії, може виникнути негативна реакція, і ситуація посилиться. Людина повинна сама захотіти вести здоровий спосіб життя. Тільки в цьому випадку методика кодування матиме позитивний ефект.

Довженко: у чому полягає його метод лікування алкоголізму.

Кодування від алкоголізму за методом Довженка: суть, етапи програми, протипоказання.

Хоча ряд медиків стверджує, що алкоголізм невиліковний, способи боротьби з ним існують. Найбільш результативним вважається кодування по Довженко, яке завоювало визнання в багатьох країнах. У чому переваги методу Довженка? Як проводиться кодування і чи надовго зберігається її ефект?

Термін» кодування » вперше озвучив відомий радянський психолог А. Р. Довженко, який створив власну методику лікування алкозалежності. В основі найвідомішого кодування лежить шокова терапія.

У 1979-1984 рр метод Довженко був протестований на хворих з різними видами залежності. Стійкий позитивний ефект був досягнутий в 93% випадків, тому даний вид лікування і став добре відомий навіть за кордоном.

Проведення кодування по Довженко вимагає певної кваліфікації і навичок психотерапевта. За життя автор методики встиг навчити 150 фахівців, багато з яких продовжили звільняти алкоголіків від згубної залежності.

Плюс.

Більшість людей повністю позбавляються від алкозалежності після проходження кодування по Довженко. Однак це не єдина причина міжнародного визнання методу.

Він має значний набір переваг:

лікування алкоголізму метод довженка

Простота процедури. Гуманність. Відсутність побічних ефектів. Безпека для здоров’я. Стійкий результат за 1 сеанс. Анонімність. Універсальність.

Кодування від алкоголю по Довженко задоволена проста у виконанні, не вимагає додаткових інструментів. Крім того, при лікуванні не використовується примус, всі заходи проводяться тільки з дозволу хворого. Під час процедури він не спить і усвідомлює все, що з ним відбувається.

На відміну від інших видів кодувань, метод Довженка формує стійке заперечення спиртних напоїв без блювотних позивів та нудоти при вигляді чарки. Хворий може перебувати за святковим столом з близькими без почуття дискомфорту з чиєїсь сторони.

Ризики для здоров’я повністю відсутні. Більш того, вплив, що чиниться на підсвідомість, благотворно відбивається і на нервовій системі, а також психіці. Людина стає спокійнішою і врівноваженішою.

Для накладення кодування по Довженко достатньо 1 сеансу. Лікування алкогольної залежності анонімно, але при необхідності пацієнтові видається довідка про проходження процедури.

Ще одна важлива перевага методу Довженка – можливість комбінувати його з більшістю відомих способів позбавлення від алкоголізму. Комплексний підхід сприяє підвищенню ефективності лікування.

Пройти кодування по Довженко може практично будь-яка людина. Однак до кожного пред’являються певні вимоги.

Так, лікування можливе тільки при досягненні повнолітнього віку і виключно за бажанням хворого. Примусове кодування не допускається. У такому випадку вона не тільки не буде ефективною, але і викличе ускладнення у вигляді посилення тяги до спиртного.

Запорука успішного позбавлення від алкозалежності-усвідомлення проблеми хворим і його готовність слідувати установкам, які вселить йому психотерапевт. Стадія алкоголізму не має принципового значення. Частота ремісій і рецидивів також не позначається на результатах лікування.

Протягом 1-2 тижнів до кодування людина не повинна приймати алкоголь і ліки, що містять спирт. Дотримання цієї умови служить гарантією серйозного настрою пацієнта. Крім того, це зміцнює віру хворого в успіх лікування.

Суть методу.

Метод Довженко полягає в наданні гіпнотичного і психологічного впливу на підсвідомість пацієнта, в результаті чого він налаштовується на байдуже ставлення до алкоголю протягом якогось терміну. Також лікар вселяє хворому установку на абсолютну тверезість. Все це допомагає домогтися спочатку зниження тяги до спиртного, а через деякий час – її повного зникнення.

Ефект від гіпнозу і психологічного впливу досягається без застосування медичних препаратів і навіть без введення пацієнта в стан глибокого гіпнозу. Протягом усього сеансу хворий не спить і усвідомлює те, що з ним відбувається.

Вселяючи пацієнтові інформацію про шкоду алкоголю, фахівець використовує доступні слова і наводить конкретні приклади. Емоційне забарвлення монологу допомагає налаштувати пацієнта на лікування. Установок на відраза до алкоголю хворий не отримує, тому при вигляді спиртних напоїв його не буде нудити і лихоманити.

Завершальним акордом процедури кодування стає розповідь фахівця про реакції організму на прийом алкоголю в заборонений період. Вони бувають непередбачуваними, аж до летального результату.

Етап.

Програма лікування від алкогольної залежності по Довженко проводиться в 3 етапи. Для накладення кодування достатньо 1 сеансу, але попередньо лікар повинен зібрати інформацію про пацієнта і підготувати його до процедури з допомогою сеансів психотерапії.

Перше.

Спочатку проводиться консультація. Фахівець з’ясовує мотиви хворого, його очікування, а також готовність лікуватися і вести тверезий спосіб життя.

Пацієнт дізнається про суть кодування і заходи, які буде проводити психотерапевт. Також хворий отримує дані статистики і може ознайомитися з додатковими способами лікування.

Після бесіди лікар досліджує психологічний стан хворого, щоб визначити, чи можна проводити кодування по Довженко в даному випадку. Потім фахівець визначає необхідність інших способів позбавлення від залежності.

Якщо в ході попереднього обстеження проблем не виявляється, пацієнту призначають сеанси психотерапії, які вирішують кілька проблем:

Нормалізація психічного здоров’я. Відновлення нервової системи. Формування стійких свідомих і несвідомих установок на тверезість.

Зазвичай потрібно 4-5 занять тривалістю до 1,5 годин. Пацієнтові пояснюють механізм формування алкогольної залежності, також він отримує інформацію про тяжкі наслідки для здоров’я. Поступово людина починає усвідомлювати важливість лікування і ведення тверезого способу життя.

Коли хворий отримує необхідні установки, фахівець піддає його м’якому гіпнозу. На закріплення ефекту потрібно 5-6 процедур тривалістю близько 1,5 годин.

Третина.

Останній етап – безпосереднє кодування, при якому хворий вводиться в шоковий стан. Так психіка стає сприйнятливою до впливу ззовні. Лікарю залишається вселити хворому установку на відмову від алкоголю протягом обраного проміжку часу.

Під кінець фахівець ще раз нагадує пацієнту про ускладнення, які може викликати прийом алкоголю. Також лікар дає хворому рекомендації щодо запобігання випадкового вживання спиртовмісних продуктів – наприклад, деяких видів солодощів, кефіру.

Потім людина повертається до звичайного життя. Основним критерієм оцінки ефективності кодування стає підтримка абсолютної тверезості. Якщо ж спирт випадково потрапив в організм хворого, йому необхідно терміново зв’язатися зі своїм лікарем.

Терміни кодування.

У більшості випадків ефект від кодування закріплюється не назавжди, а на вибраний проміжок часу – від 3 до 5 років. Однак в крайніх випадках людину кодують від алкоголю на все життя. Вирішальним у виборі часового проміжку стає бажання самого пацієнта.

За статистикою, стійка відраза людини до спиртного досягається через 1-2 роки. Як поведе себе організм після виходу з кодування, залежить від індивідуальних особливостей.

Деякі алкоголіки вже через рік повністю відмовляються від чарки і втрачають бажання випивати, навіть якщо за них це роблять друзі і знайомі. Іншим відмова від спиртного дається набагато важче. Після закінчення терміну кодування їм потрібне повторення процедури.

Протипоказання.

Як і у будь-якої іншої медичної процедури, у кодування по Довженко є певні протипоказання:

алкогольне сп’яніння; абстинентний синдром; психічні хвороби; гіпертонічний криз, серцево-судинна недостатність; ГРВІ; періоди загострень хронічних захворювань; недавній напад інфаркту.

Якщо людина знаходиться в стані алкогольного сп’яніння або страждає від абстиненції, перед кодуванням слід дочекатися протрезвіння і усунення симптомів інтоксикації. При наявності супутніх захворювань проведення процедури можливо тільки після повного лікування.

Також виділяють 3 фактори, які знижують ефективність методу Довженка:

Відсутність у алкоголіка бажання вести тверезий спосіб життя. Повна деградація особистості. Психопатичні стани.

Проведення кодування в цих випадках можливе, але лікування може виявитися безрезультатним.

Якщо в період заборони людина випадково випиває алкоголь, кодування потрібно терміново знімати. Причому робити це повинен обов’язково лікар. Самостійні спроби розкодуватися можуть спровокувати незворотні наслідки для здоров’я.

Для зняття кодування по Довженко використовують ті ж техніки, що і для її накладення. Психотерапевт вселяє хворому нову інформацію, яка відкладається на рівні підсвідомості. У деяких випадках процедура проводиться навіть по телефону.

За словами фахівців, розкодування можливе в будь-який час. Якщо її проводить фахівець, шкода для здоров’я повністю виключається.

Після розкодування хворий відчуває себе вільніше. Він може їсти будь-які продукти, в тому числі цукерки з лікером, ромову випічку і кефір, в якому містяться малі кількість етилового спирту.

На відео про суть кодування від алкоголізму за методом Довженка:

Позбавлення від алкогольної залежності за методом Довженка.

Дата: 16.04.2016 :

Кодування алкоголізму з використанням методу Довженка є психотерапевтичним способом лікування захворювання. Розробив його в 80-х роках лікар Олександр Романович Довженко.

І вже більше ніж 30 років цей спосіб кодування відноситься до числа найдієвіших, людяних і успішних способів боротьби з алкогольною залежністю.

Особливо він популярний в Росії і країнах недалекого зарубіжжя.

Коротка історія створення.

Практикують методику кодування по Довженко вже протягом досить тривалого періоду часу. Але створювалася вона на базі шокової (в окремих випадках – стресової) терапії-досить популярного напрямку в психотерапії. Ця методика використовується протягом багатьох століть, маючи різноманітні види, але одну і ту ж суть.

Історики підтверджують факт застосування аналогічних прийомів жерцями Стародавнього Єгипту для того, щоб створювати в рабів почуття страху і відчуття прихильності до фараона, божествам, і втілює їх предметів.

Природно, що неконкретно ці відомості стали підставою для виникнення цього методу.

Але серед усіх інших і вони проходили шлях уточнення і вдосконалення, це призвело до того, що виник метод Довженка.

При проведенні цього аналізу не можна перебільшити роль автора, який є заслуженим лікарем України і СРСР. Тільки завдяки його грандіозним старанням і цілеспрямованості вдалося зробити те, чого не зміг домогтися жоден науковий інститут.

Період з 1979 по 1984 рік – час проведення клінічних перевірок запропонованого Довженка способу лікування усіляких залежностей. Цією відповідальною справою займався Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України.

Тут методиці вдалося успішно пройти абсолютно всі стадії апробації.

У результаті її визнали максимально результативною і практично вільно втілюваної в життя методикою, за допомогою якої можна лікувати самі різноманітні наркотичні хвороби, і застосовувати для терапії інших типів залежності.

Спочатку кодування за методом Довженка отримало назву «Емоційно-стресової психотерапії». І тільки через деякий час її почали називати методикою кодування, що користується великою популярністю в практиці лікарів-психіатрів і психотерапевтів.

З чим же пов’язаний такий величезний успіх і тотальна популярність методу серед багатьох фахівців на території всього Радянського Союзу? Це обумовлено великим успіхом цього методу серед людей, які бажають позбутися залежності.

Крім цього його ефективність, яку зафіксував сам автор, становить 93%. Жоден з аналогічних сучасних способів лікування алкоголізму не може похвалитися подібним показником.

До того ж метод Довженка застосовується і при швидкому лікуванні наркоманії.

У чому полягає суть методу.

Істинне кодування за методом Довженка є найзнаменитішим методом звільнення від алкогольної залежності, він користується грандіозною популярністю серед сучасних пацієнтів. Але кількість лікарів, які можуть і знають, як правильно надається така допомога, з кожним роком скорочується.

Суть цієї методики характеризується простотою і доступністю. Кожен сеанс кодування здійснюється з використанням спеціального виду гіпнотичного впливу, під час якого проводиться навіювання хворого вказівки на обумовлений період тверезості. Крім цього, під час цієї процедури усуває тяга до алкогольних напоїв.

Доктор провід створення спеціальної установки на неприйняття алкоголю – на інтуїтивному рівні хворих відбувається вироблення відрази до алкоголю. Закінченням сеансу є проведення особистістю фіксації результату, яка здійснюється завдяки введенню психічного коду.

Він представлений програмою, активація якої відбувається відразу ж після порушення накладеної заборони.

Головною характерною особливістю є те, що при проведенні цієї процедури люди не занурюються в глибокий гіпнотичний стан. Згідно відгуками пацієнтів протягом всієї процедури ясна свідомість ні на хвилину не втрачається. Тривалість всього сеансу становить 4 години. Протягом цього часу проводяться всі необхідні етапи:

На першій стадії попередньо формується і перевіряється те, наскільки пацієнт готовий до проведення гіпнотичного сеансу. В цей час проводиться персональна приватна бесіда з хворим, головна мета якої – перевірити реальну готовність до такого виду лікування, а також, якщо існує така потреба, з’ясувати рівень його особистої сугестивності. Другим етапом є групове діяльність, тривалість якої становить близько 2 годин. Число знаходяться тут хворих не повинно перевищити 25 осіб. Протягом цього часу ніяких гіпнотичних маніпуляцій не роблять. Це свого роду лекційне заняття, на якому фахівець повинен роз’яснити суть методу і налаштувати кодуються людей на успіх і те, яку вигоду вони отримають після звільнення від залежності. Заключний етап-це власне саме кодування по Довженко. Саме в цей період проводять сеанс стресової психотерапії, представлений гіпнотичним навіюванням, його закріплюють фізичні маніпуляції. Ця процедура є особливою, яку необхідно проводити строго індивідуально кожному пацієнту. Протягом цього часу відбувається практичне втілення в життя установок, які були озвучені до цього.

Важливо: власне на останній стадії відбувається установка кодируемому людині коду – гаранта тверезості на точно обумовлений період, протягом якого відбудеться звільнення хворого від аномального тяжіння до спиртного. Мінімальна тривалість подібного кодування рівняється 12 місяців.

Переваги методу Довженка.

До плюсів цього способу кодування від алкогольної залежності відносяться:

Значна ступінь ефективності, підтвердженням якої є не тільки клінічний рівень методики, а й незліченні відгуки пацієнтів. Доступна ціна за рахунок низької собівартості. При цьому не треба здійснювати додаткові розтрати, як при стаціонарному лікуванні. Ціна кодування по Довженко значно менше тієї суми, яку втрачає людина протягом одного довготривалого запою. Висока ступінь ефективності – згідно з деякими даними від 87 до 90%. Гуманність і етичність методу обумовлено тим, що при його використанні не відбувається приниження людської гідності. Всі провідні психотерапевти світу визнали цей метод кодування. До того ж його добрила Всесвітня Організація охорони Здоров’я. Для проведення кодування необхідний тільки 1 сеанс, середня тривалість якого становить приблизно 2,5 години. При проведенні кодування не спить. Після проведення лікування алкоголь не провокує виникнення у закодованого людини блювотного рефлексу, характерного для медикаментозних способів кодування від алкогольної залежності. Це забезпечує людині нормальне самопочуття при знаходженні за столом, і навіть можливість розливати гостям алкогольні напої. Універсальність – цей метод кодування підходить практично будь-якій людині, яка бажає позбутися від залежності, за винятком тих, хто не піддається гіпнотичному впливу. Нешкідливість здоров’ю пацієнта не тільки не наноситься ніякої шкоди, а й значно поліпшується стан його психіки і нервової системи. Абсолютна анонімність – не відбувається передача даних хворих в інші наркологічні лікарні, не ведеться їх облік. Персональний підхід до кожного пацієнта. Метод Довженка можна поєднувати з іншими способами позбавлення від алкогольної залежності. При цьому він сприяє збільшенню їх ефективності. При використанні методу абсолютно не зачіпаються релігійні питання. Тобто використовувати його може будь-яка людина, незалежно від того, яку релігію він сповідує чи є атеїстом.

Неухильні вимоги до хворого.

лікування алкоголізму метод довженка

Першою і найістотнішою умовою є добровільна угода людини на проведення процедури кодування. Якщо людину примусити до виконання цієї процедури – це не принесе ніякого плоду.

До того ж в такому випадку може виникнути абсолютно протилежні побічні наслідки – лікувальний ефект зведеться до мінімуму.

Якщо хворий хоче звільнитися від алкогольної залежності, змінити своє життя в кращу сторону – прийняття кодування відбудеться відповідним чином і не виникнуть можливі побічні наслідки і рецидиви. Крім цього, слід враховувати такі особливості протікання захворювання, як:

характер; стадія; тривалість; як часто чергуються ремісії і рецидиви захворювання.

Друге, не менш важлива вимога до кодується людині-його абсолютна тверезість. Тривалість періоду утримання від вживання спиртних напоїв повинна становити не менше тижня.

Забороняється приймати алкоголь в будь-якому вигляді — не тільки спиртні напої, а й різні спиртовмісні медикаменти.

Виконуючи цю вимогу, пацієнт не тільки доводить те, що він серйозно має намір позбутися своєї залежності, а й відбувається значне зміцнення його сили волі та налаштування на сприйняття всієї інформації.

Є також обмеження у віці — для проведення кодування за методом Довженка хворому має виповнитися 22 роки.

Які рядки має кодування.

З заборони, що накладається наданим методом кодування, є зумовлений термін дії. Його тривалість залежить від індивідуального бажання будь-якого хворого. Кодування може діяти протягом одного, трьох, п’яти років або вічно.

Рекомендують встановлювати код на 3-5 років. Повністю відсутня тяга до використання алкоголю після проведення кодування по Довженко по пришестю 1-2 років.

В деяких випадках і через 12 місяців людина повністю звикає до такого стану і може самостійно відмовитися від алкоголю і назавжди кинути пити.

Але слід постійно пам’ятати про те, що кодування – не панацея, а лише початок шляху лікування від алкогольної залежності.

Після того як рядків кодування закінчився, можна зробити його повторно. А ще можна продовжити рядків чинного кодування перед завершенням терміну його дії.

Чи є можливість розкодуватися?

Так, така можливість є. Але якщо у людини з’явилося бажання випити – це свідчить про те, що кодування не допомогла. Тому для чого знімати те, що спочатку не працювало?

Протипоказання.

Існує безліч обставин, при яких повністю протипоказано проводити лікування кодуванням за методом Довженка. Йдеться про:

галюцинаціях, маревних станах та інших ознаках психічних захворювань; алкогольному сп’янінні або вираженому синдромі алкогольної абстиненції; гіпертонічному кризі; вродженим або набутим серцево-судинних патологій; активній фазі будь-якого хронічного захворювання, гострому запальному процесі або знаходиться в стані після інфаркту, з виникнення якого минуло менше 30 днів.

Неодноразово зменшується результативність кодування при:

відсутності бажання у людини вилікується від захворювання; кінцевої фази залежності, коли спостерігається сформульована деградація особистості; депресії та інших психопатичних станах.

У сучасному світі дуже часто можна зустріти рекламу, в якій пропонується проведення кодування від алкоголізму за допомогою методу Довженка. До неї треба ставитися особливо обережно, тому що в більшості випадків так залучаю клієнтів і не більше цього. Провести цю процедуру може тільки спеціально навчений фахівець, яких не так вже й багато в нашій країні.

Метод Довженка для лікування алкоголізму.

Найвідомішим і ефективним засобом позбавлення від патологічної тяги до випивки, широко застосовується на всьому пострадянському просторі, є лікування алкоголізму по Довженко. Що ми знаємо про цей метод, в чому він полягає і чи всім можна кодуватися таким способом.

Історія створення методу Довженка.

В основі методу лежить шокова (або стресова) терапія, яка використовувалася ще в Прадавньому Єгипті, проте більш вдосконалена і доповнена інноваційними розробками, була використана народним лікарем СРСР і заслуженим лікарем України Довженка Олександром Романовичем.

Протягом 1979-1984 років цей метод проходив тестування в якості способу кодування різних видів залежностей, за підсумками методика пройшла всі етапи апробації дуже успішно.

За результатами практичного використання метод лікування алкоголізму за Довженко став використовуватися по всьому СРСР, а його підтверджена ефективність становить 93%.

Однак проводити кодування, використовуючи метод Довженка, може не кожен фахівець. Сам Олександр Романович встиг навчити йому приблизно 150 лікарів, більшість з яких продовжують розпочату ним справу.

Лікування алкоголізму по Довженко: сутність методу.

Алкоголізм за методом Довженка виліковується за допомогою занурення людини в стан гіпнозу в неглибокій фазі, коли очі пацієнта відкриті. Суть самої методики досить проста і доступна в якості варіанту психотерапевтичного впливу.

Переваги, якими володіє цей метод кодування, такі:

Невеликі тимчасові витрати – сеанс триває близько 4 годин, Висока ефективність, Невисока вартість – оскільки не потребує високих витрат, як при стаціонарному лікуванні, собівартість методу невисока.

Під час сеансу кодування відбувається особливе гіпнотичний вплив, під час якого алкоголіку навіюється установка на заздалегідь певний період тверезості, додатково знімається тяга до спиртного і активізуються позитивні якості особистості.

Лікар, який проводить сеанс, створює у хворого тверду установку на неприйняття будь-якого виду алкоголю шляхом формування на підсвідомому рівні відрази увазі, запаху і смаку алкоголю.

На завершальній стадії сеансу проводиться фіксація отриманого результату, а також установка програми , яка буде активізована, якщо заборона на прийняття пиртных напоїв буде порушений.

Сеанс кодування складається з трьох етапів:

Перший етап – перевірка готовності хворого і попередня підготовка. Для цього проводиться індивідуальна бесіда з алкоголіком, під час якої визначається його готовність і перевіряється ступінь індивідуальної сугестивності. Другий етап – групове заняття (число пацієнтів – не більше 25) тривалістю приблизно 2 години. Під час заняття проводиться лекційне заняття, хворим розповідається про метод Довженка, проводиться настрій на успіх і розповідаються переваги життя без залежності. Третій етап – саме кодування, під час якого проводиться гіпнотичне навіювання, або стрессотерапія, результат закріплюється фізичними маніпуляціями. Саме цей етап проводиться з кожним хворим в індивідуальному порядку і являє собою матеріалізацію озвучених раніше установок.

Саме на третьому етапі узалежненій від алкоголю ставиться особливий код, який гарантує тверезість і відсутність тяги до спиртних напоїв протягом певного терміну, він становить не менше року. Після закінчення цього терміну людина буде вільний від алкогольної залежності і може вести тверезий спосіб життя сам.

У цьому виді кодування не виробляється умовний блювотний рефлекс на слово «горілка», її смак і запах. У лікувальному сеансі не використовуються навіювання на кшталт «запах горілки викликає огиду» або»горілка-блювота». Однак детально відписуються можливі ускладнення від прийому спиртного. Важлива відмітна властивість методу – програмування на певний термін, однак хворий може за бажанням в будь-яку секунду відмовитися від заборони на прийом алкоголю. Оскільки термін кодування вибирає сам хворий, за його порушення передбачено «покарання», причому досить суворе — це різні розлади здоров’я, причому досить серйозні.

Однак не у всіх випадках алкоголізм миє бути вилікуваний цим способом, оскільки існує ряд протипоказань:

Серцево-судинні порушення, як придбані, так і вроджені, Гіпертонічний криз, Різні ознаки психічних захворювань у алкоголіка – марення, галюцинації та інші, Алкогольне сп’яніння, а також алкогольна абстиненція (обов’язкова умова для початку кодування – відсутність етанолу в організмі людини), Загострення будь-яких хронічних захворювань, постинфарктное стан, гострі запальні процеси.

Метод довженка: кодування від алкоголізму та відгуки.

Сучасна медицина пропонує велику кількість ефективних методів кодування алкогольної залежності. Однак, метод Довженка вважається найбільш ефективним у лікуванні алкоголізму.

Автор методики є лікар-нарколог Олександр Довженко, який зумів розробити і успішно впровадити на практиці кодування гіпнозом.

У цій статті ми докладно розповімо про те, як проходить кодування за методом Довженка, розберемо його переваги і суть терапії.

Особливості методики.

Кодування за методом Довженка полягає у використанні спеціальних технік психіатрії.

Кодування за методом Довженка полягає у використанні спеціальних технік психіатрії:

нейролінгвістичне програмування; психоаналіз; терапевтична практика; гіпноз.

Лікування за методом Довженка абсолютно безболісне, а основне завдання терапії-позбавлення від пияцтва і його залежності. Особливість кодування по Довженко полягає в тому, що хворому вкладають у свідомість огиду і повна відмова від спиртного.

Іншими словами, фахівець дає пацієнтові код, здатний впоратися з алкогольною залежністю без наслідків.

Метод Довженка — виключно гіпнотичний вплив на підсвідомість пацієнта, без застосування лікарських препаратів, насильницьких процедур і сильних медикаментів.

Лікування алкоголізму проходить у вигляді сеансу з глибоким зануренням в гіпноз, і така методика ефективно діє на всіх залежних людей. У відеоролику лікар-нарколог розповідає про методику кодування.

Як відбувається кодування.

Кодування методом Довженка проходить виключно в спеціалізованому медичному закладі під наглядом фахівців.

Кодування методом Довженка проходить виключно в спеціалізованому медичному закладі під наглядом фахівців. Фахівці клініки за допомогою спеціальних слів вселяють хворому, що алкогольна залежність це погано, подібний метод здатний викликати огиду до спиртного.

У розмові використовують яскраві, емоційні і правдиві приклади наслідків від алкоголю, про його шкоду. Основна мета такої бесіди плавно і добровільно підвести хворого і почати лікуватися.

Лікування алкогольної залежності обов’язково має відбуватися в невимушеній обстановці, а сам пацієнт повинен бути мотивований на позбавлення від своєї залежності, а також виключити вживання алкоголю перед початком проведення сеансів.

Якщо ж пацієнт не може вийти із запійного стану, його поміщають в стаціонар, а після проведення необхідних процедур, приступають до лікування. Кодування по Довженку:

нешкідливе; покращує загальний стан; призводить нервову систему в порядок; допомагає впоратися з психологічними проблемами; зміцнює здоров’я пацієнта.

Етапи кодування.

Кодування від алкоголізму за методом Довженка ділиться на три основні етапи.

Кодування від алкоголізму за методом Довженка ділиться на три основні етапи:

Підготовка хворого. Перед тим, як закодувати, проводиться консультація, в якій лікар нарколог з’ясовує готовність пацієнта лікуватися, скільки сеансів необхідно провести. Введення в гіпнотичний транс. У стані гіпнозу фахівець виконує програмування або дає код на певний термін, протягом якого хворий відмовиться від вживання спиртного. Заключний етап кодування від алкогольної залежності за Довженко полягає в роботі з підсвідомістю хворого і навіювання йому, що алкоголь — зло.

Мінімальний термін дії терапії становить один рік, далі, лікуючий лікар або припиняє лікувати, або призначає повторний сеанс гіпнозу.

Переваги лікування.

Методика не використовує лікарські препарати і є абсолютно безпечною для здоров’я.

Методика лікування алкоголізму по Довженко має свої переваги:

психотерапевтичний характер забезпечує проведення лікування ненасильницьким шляхом; методика не використовують лікарські препарати і є абсолютно безпечною для здоров’я; метод безболісний і не травмує шкіру; має тривалим терміном дії на пацієнта; позбавлення від залежності досягається після 1 сеансу; кодування може виконуватися в будь-який зручний час для пацієнта; терапія гіпнозом визнана найбільш ефективної і гуманної.

Протипоказання терапії.

Перед початком проведення терапії гіпнозом проводиться комплексне обстеження пацієнта.

Лікування від алкогольної залежності з Довженко має ряд своїх протипоказань, прислухатися до яких варто, інакше все лікування буде малоефективним. Кодуватися категорично заборонено:

стані алкогольного сп’яніння; абстинентному в синдромі; гострих інфекційних захворюваннях; хронічних захворюваннях; онкології; інфарктах, інсультах.

Перед початком проведення терапії гіпнозом проводиться комплексне обстеження пацієнта, що дозволяє спрогнозувати ефективність лікування і його можливі наслідки.

Кодування гіпнозом має багато різних відгуків, але статистика така з 100% звернулися залежних людей 85% повертаються до нормального життя і позбавляються від алкоголю назавжди.Пропонуємо подивитися відеоматеріал про переваги та недоліки методу О. Довженка.

Лікування алкоголізму кодуванням за методом Довженка.

Кодування за методом Довженка – це гіпнотичний і психологічний вплив на підсвідомість хворого, яке спрямоване на навіювання пацієнту стійкої відрази до спиртних напоїв. Метод популярний і затребуваний вже більше 30 років.

Опис методу.

Даний метод був створений радянським лікарем Олександром Романовичем Довженко в 80-х роках і застосовується для лікування алкогольної та нікотинової залежностей.

Метод Довженка від алкоголізму полягає у введенні пацієнта в стан легкого гіпнозу, під час якого йому нав’язується інформація про шкоду алкогольної залежності.

Людина не засинає і залишається в стані свідомості. Йому не дають ніяких ліків, вплив відбувається тільки на його розум.

Результатом цього методу є байдужість до алкоголю на певний час, тривалість вибирається самим пацієнтом.

Сеанс стрессотерапіі створює негативне ставлення до спиртного, засноване на біологічному страху самозбереження і позитивному відношенні до себе, як особистості.

На початку для пацієнта створюється домінанта негативних емоцій, тобто демонструється майбутнє п’є – руйнування здоров’я і скорочення життя. Потім формується друга домінанта позитивних емоцій.

Лікар наполягає, що всі проблеми вирішувані, і вказує шлях до зовсім іншого, здорового і щасливого життя.

Емоційно-стресова терапія звертається, перш за все, до духовних складових особистості. Вона повинна розбудити в алкоголіка прагнення до самовдосконалення, підвищення самооцінки. Кодування за методом Довженка також спрямована на створення нової життєвої позиції та інтересів у пацієнта.

Завдяки застосуванню емоційно-стресової терапії на практиці, була розроблена процедура, яка використовує емоційну складову на рівні здорового стресу.

З пацієнтом проводиться терапевтична бесіда, при якій лікар нав’язує хворому свою точку зору.

Це робиться шляхом уміло складених питань і дотепних зауважень, завдяки чому алкоголік усвідомлює безпідставність своїх переконань і страхів, до яких привів його алкоголізм.

Даний вид терапії є ефективним способом лікування, який здатний повністю придушити залежність.

Розробку Довженка в Росії продовжив Володимир Михайлович Бехтерєв. Він використовував неглибокий гіпноз, щоб всі емоційні складові методу доходили до самих глибин свідомості і підсвідомості.

НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ.

Як відбувається кодування.

Мінімальний термін дії методики Довженка – 1 рік. Період його впливу можна продовжити, якщо людина пройде курс повторно. Лікування алкогольної залежності за методом Довженка проходить в кілька етапів:

Підготовка. Даний етап полягає у встановленні контакту з пацієнтом. Це відбувається в процесі проведення довірчої бесіди лікаря з хворим. Його мета – з’ясувати, наскільки залежний готовий до проведення кодування, хоче він цього самостійно або його привели родичі або друзі. Лікування. На другому етапі процедури пацієнта вводять в легкий гіпнотичний стан і задають термін, протягом якого буде діяти заборона. Хворий при цьому залишається в свідомості. Безпосередньо сам процес кодування. На третьому етапі лікар проводить навіювання з установкою на заборону алкоголю, на перебудову свідомості і на можливість життя без спиртного. У цей час хворий не чує нічого нового, чого б раніше він не знав про шкоду алкоголізму, але емоційно забарвлені слова лікаря пробуджують захисні сили організму чинити опір залежності.

Кодування гіпнозом за методом Довженка створює у свідомості людини непохитну впевненість у тому, що він може позбутися алкоголізму. Спосіб також може застосовуватися для лікування нікотинової залежності.

Лікування алкогольної залежності за методом Довженка вимагає високої кваліфікації, тому як це складна психологічна маніпуляція, яка, при нестачі професійних навичок, не може принести позитивних результатів.

Переваги методу.

Всі існуючі способи лікування алкоголізму мають свої переваги і недоліки. Переваги методу Довженка:

анонімність-інформація про пацієнта і його проблему не розголошується, сама процедура кодування може проводиться вдома; висока ефективність — відсоток невдач зовсім невеликий. Кодування не піддаються тільки ті пацієнти, які не дотримувалися умов лікування; метод Довженка не передбачає застосування ліків, які яким-небудь чином можуть вплинути на здоров’я людини; невелика тривалість терапії за часом її проведення — кодування триває 3-4 години; достатньо одного сеансу для того, що ліквідувати алкогольну залежність на термін від 1 року до 3 років; невисока ціна – терапія медичними препаратами коштує набагато більше, ніж одне кодування; система Довженка не спрямована на огиду пацієнта на запах або смак алкогольних напоїв, тому блювотний рефлекс розкодування раніше встановленого часу, тому залежні люди легше погоджуються на дану процедуру.

Кодування від алкоголізму за методом Довженка відбувається на психічному рівні. Визначити час дії такої установки можна абсолютно точно. В підсвідомість людини фахівцем вводиться своєрідний код, яким є інформація про шкоду і наслідку вживання алкоголю. При цьому у пацієнта змінюються переконання, зміцнюється сила волі і формуються нові життєві цінності.

Протипоказання.

У деяких випадках метод Довженка небезпечний, а його застосування може бути недоцільним і малоефективним. Головним перешкоджаючим фактором є відсутність бажання самого пацієнта, а також повна деградація його особистості. Існують і інші протипоказання до кодування:

заборонено вживання спиртних напоїв за 5 днів перед сеансом. Якщо алкоголік самостійно не може вийти із запою, його поміщають в стаціонар, де йому допоможуть фахівці. Чим більше за часом залежний не п’є до кодування, тим ефективніше буде лікування; заборонено приймати психотропні препарати перед сеансом Довженка. Також не дозволяється в день перед кодуванням пити каву, міцний чай, кока-колу, так як ці напої збуджують нервову систему; застосування гіпнозу може призвести до погіршення стану хворого, якщо у нього спостерігаються психічні розлади та галюцинації; кодування від алкоголю за методом Довженка небезпечна при гострій серцевій недостатності і гіпертонічному кризі. Якщо чоловік переніс інфаркт, то йому необхідний 1 місяць реабілітації, після чого він буде готовий до сеансу; гіпноз заборонений при респіраторних і загострених формах хронічних захворювань.

Перед початком застосування методу Довженка необхідно пройти повне медичне обстеження. Крім цього, існує обмеження за віком – не можна застосовувати кодування особам, які не досягли 22 років.

Можливі наслідки.

Незважаючи на всі переваги, кодування по Довженко може викликати і деякі негативні наслідки. Якщо пацієнт у встановлений кодуванням період зірветься або прийме навіть малу дозу спиртного, то можуть виникнути хворобливі відчуття в шлунку, запаморочення або головний біль, ризик втрати свідомості.

Крім того, якщо раніше людина вирішував свої проблеми за допомогою алкоголю, то, не вміючи долати ці труднощі по-іншому, він дратується, що призводить до нервового зриву і депресії. Результатом цього може стати повернення до алкоголізму.

У зв’язку з цим лікарі рекомендують людям, які пройшли кодування, дотримуватися наступних правил:

приходити на огляди до фахівця через 1, 3 і 6 місяців; у період лікування слід уникати вживання спиртних напоїв, дріжджів, лікарських препаратів на спирту, квасу; якщо навіть невелика кількість спирту потрапило всередину організму, то потрібно випити 1,5 літра води і викликати блювоту. Це допоможе уникнути порушення спеціального протиалкогольного коду. У важких ситуаціях необхідна допомога лікаря.

Однак є винятки, які допускають необхідність створення умов фахівцем для проведення будь-яких видів ін’єкцій і обробки шкіри спиртом. Також дозволяється стоматологічна допомога і застосування будь-якого виду наркозу.

В даний час цей метод використовують тільки учні Довженка, але на базі емоційно-стресової терапії створені і успішно застосовуються інші методики (за Рожнова, Мялкину).

Кодування від алкоголізму за методом Довженка в Санкт-Петербурзі.

Завдяки клініці «Приватний медик 24» можна скористатися такою послугою, як кодування по Довженко. У наркологічному центрі працюють кваліфіковані лікарі з великим практичним досвідом. Вони гарантують позитивний результат і стійкий ефект на тривалий час.

Звернувшись за допомогою до наших фахівців, Ви отримаєте:

Широкий вибір методів кодування: ін’єкційний, вшивание, психотерапевтичний, подвійний блок Якісну медичну допомогу від дипломованих фахівців Гарантію якісного надання послуги Зручне місце розташування клініки Запис на зручну дату і час Повне позбавлення від залежності за 1,5 години Безкоштовну консультацію у лікаря-нарколога по телефону Сертифіковані європейські та американські препарати Низькі ціни , акції на комплексне лікування Цілодобовий прийом заявок.

Що являє собою «кодування по Довженко»?

Кодування «Довженка» є перевіреною та ефективною методикою. Її суть полягає в психотерапевтичному впливі на пацієнта. Така терапія використовується для допомоги залежним людям протягом тривалого часу.

Кодування за методом Довженка показано людям похилого та старшого віку. Такий спосіб показаний пацієнтам, які ще ніколи не кодувалися і не підшивалися. Можна виділити наступний ефект від такої терапії:

усунення патологічної тяги; можливість повернутися до здорового способу життя; людина зможе усвідомити, що потяг до спиртних напоїв є хворобою.

Вже багато людей змогли оцінити ефективність кодування від алкоголізму за методом Довженка.

Варіанти кодування.

Прийом лікаря-нарколога, консультація, огляд; Підбір необхідної дозування в залежності від стадії алкоголізму, віку, хронічних хвороб; Необхідний термін утримання від алкоголю 3 дні; Здійснення процедури медсестрою під наглядом лікаря; Провокація реакції на алкоголь і роз’яснення наслідків вживання спиртовмісних напоїв; Супровід хворого після процедури протягом двох тижнів; читати далі Можливість вибору терміну кодування; Можливість додаткового обстеження при наявності супутніх захворювань; замовити.

Проведення операції висококваліфікованим хірургом; Найбільш ефективний і надійний метод; Кодування діє до 3 років; Необхідний термін утримання від алкоголю 3-5 днів; Прийом лікаря-нарколога, консультація, огляд; Підбір необхідної дозування в залежності від стадії алкоголізму, віку, хронічних хвороб; Можливість вибору терміну кодування; читати далі Провокація реакції на алкоголь і роз’яснення наслідків вживання спиртовмісних напоїв; Супровід хворого після процедури протягом двох тижнів; Можливість додаткового обстеження при наявності супутніх захворювань; замовити.

У нашій клініці працюють за оригінальною методикою А. Р. Довженка; Процедура проходить без медикаментозного втручання; Необхідний термін утримання від алкоголю від 5 днів; Вік і хронічні захворювання не впливають на можливість проведення кодування; Тривалість процедури від 1,5 до 2 годин; Допомога в усвідомленні психологічної природи залежності; читати далі Відсутність негативних наслідків для організму; Прийом лікаря-нарколога, консультація, огляд; Супровід хворого після процедури протягом двох тижнів; замовити.

Індивідуальний підбір препарату і методу психотерапії; Підходить для запійних пацієнтів на пізніх стадіях алкоголізму; Купірує психічну і фізичну тягу до алкоголю; Необхідний термін утримання від алкоголю 5 днів; Застосовується для пацієнтів схильних до зриву (коли інші методи не допомогли); Провокація реакції на алкоголь і роз’яснення наслідків вживання спиртовмісних напоїв; читати далі Комплексне обстеження організму; Прийом лікаря-нарколога, консультація, огляд; Супровід хворого після процедури протягом двох тижнів; замовити.

Переваги методики Довженка.

Можна виділити кілька переваг кодування від алкоголю «Довженко» в Санкт-Петербурзі:

проста і легка процедура; гарантія позитивного результату (наркологічний центр «Приватний медик 24» протягом тривалого часу застосовує методику кодування по Довженко); відсутність побічних проявів та ускладнень; всі процедури здійснюються без введення пацієнта в наркоз або гіпноз.

Про роботу наркологічного центру «Приватний медик 24» залишають позитивні рекомендації і гарні відгуки.

Особливості проведення процедури.

лікування алкоголізму метод довженка

Одне з основних вимог, які пред’являються до пацієнтів – це добровільне бажання. Якщо примушувати людину, то неможливо добитися хорошого результату. Процедура проводиться в клінічних умовах. Пацієнт повинен бути тверезим, утримуватися від вживання алкогольних напоїв протягом тижня.

Під заборону потрапляють і ліки, які містять в своєму складі спирт. До терапії допускаються пацієнти, яким вже виповнилося 18 років. З хворим працює кваліфікований лікар-нарколог, який здійснює психотерапевтичне і психологічний вплив на психіку, свідомість і сприйняття ситуації. Людині вселяють, що алкоголь шкодить здоров’ю, дається установка на тверезий спосіб життя.

Наркологічний центр «Приватний медик 24» гарантує своїм клієнтам позитивний терапевтичний ефект. Пацієнти зможуть оцінити індивідуальний підхід до кожної ситуації, а також доступні ціни на всі послуги. Лікарі та персонал клініки гарантують конфіденційність інформації, а також повну анонімність.

Можливо, Вам буде корисно.