лікар алкоголізм

Лікування алкоголізму: лікар нарколог.

Алкоголізм-це важке психоневрологічне захворювання, яке важко піддається лікуванню через часті алкогольні «зриви». Однак такий стан лікується, і займається цим лікар-нарколог в спеціалізованих клініках.

Нарколог виконує відразу кілька важливих завдань при лікуванні залежності:

діагностує стадію захворювання, інтенсивність і тяжкість патології; лікування залежності, індивідуальна консультація; попередження розвитку гострої стадії в період тривалої ремісії.

Як ми бачимо, завдання лікаря непросте і вимагає від нього відмінних навичок, знань і хорошої практики. У клініці «Профпомощь» працюють високоефективні фахівці, які здійснюють індивідуальний підхід до кожного пацієнта. На підставі опитування хворого і вивчення його історії хвороби проводять лікування алкоголізму. Лікар нарколог завдяки своїм знанням і тривалій практиці роботи в цій сфері призначає терапевтичне лікування хворому, яке допомагає в короткі терміни не тільки зняти інтоксикацію, але привести алкоголіка в нормальний і адекватний стан.

Які проблеми допомагає вирішити нарколог в клініці «Профдопомога»?

депресивний стан, яке мучить пацієнта і викликає тягу до чарки; епілептичні напади під час запою; алкогольний марення і галюцинації; біла гарячка, делірій; полегшення стану після синдрому відміни алкоголю; загальмованість і апатія; агресія, лють.

Хороший лікар з лікування алкоголізму здатний швидко і якісно допомогти клієнту подолати важкий період після скасування спиртного. Пацієнту в період лікування і відновлення забороняється вживати алкоголь навіть в незначних кількостях, інакше відбудеться психологічний зрив і почнеться новий запій.

Наркологічна клініка «Профдопомога» дає гарантію того, що пацієнт, який знаходиться на лікуванні в лікарні, не матиме доступу до алкоголю і ніяк не зможе піти в черговий запій. Медичний персонал чуйно ставиться до такої складної проблеми, тому докладає всіх зусиль, щоб хворий якомога швидше вилікувався і повернувся в колишній ритм життя.

Коли потрібно йти до нарколога?

Алкоголізм-хвороба тривалого і затяжного перебігу, тому лікувати його потрібно при перших ознаках і симптомах. Якщо у вас або у вашого близького є такі стани, то це означає, що пора вже починати лікування алкоголізму. Лікар-нарколог вислухає кожну проблему і дасть необхідні медичні рекомендації!

По змісту

Симптоми хвороби:

алкогольне сп’яніння частіше, ніж раз на тиждень; похмілля після розпивання спиртних напоїв; втрата роботи, сім’ї; безпричинна агресія, апатія, роздратування; продаж особистих речей з метою купівлі алкоголю; розпивання спиртовмісних медичних препаратів і п’янкої рідини сумнівного виробництва; втрата пам’яті, біль у серці, збільшення печінки; біла гарячка, бачення потойбічної сили, шум у голові і чутність чужих голосів; домашнє злодійство, бродяжництво.

Якщо з перерахованих вище ознак Вам хоч щось знайоме, то необхідно проконсультуватися у фахівця, так як з часом хвороба буде прогресувати, і симптоми будуть додаватися.

Не варто мовчати про проблему! Поговоріть про неї з близькими людьми, напевно вони Вас не залишать у важку хвилину і зможуть допомогти вирішити непросту проблему. Алкоголізм-це досить поширене захворювання, проте його чомусь всі соромляться і чекають, що хворий мимовільно позбудеться тяги до спиртного.

Наші фахівці готові відповісти на всі Ваші запитання!

Алкоголізм.

Що таке алкоголізм.

Як би страшно не було це говорити, але все ж варто відзначити, що сьогодні найбільш продаваним і самим улюбленим продуктом молоді і не тільки є алкогольний напій. Це тільки на перший погляд здається, що немає нічого страшного в тому, щоб «розслабитися, відпочити з друзями, душевно поспілкуватися за чаркою. На ділі ж все виявляється зовсім інакше. Алкоголізм-це Біч нинішнього покоління. Це те, чому у новонароджених все більше і більше генетичних захворювань, в містах і селах все більше і більше побутових вбивств і так далі. Не може країна йти вперед семимильними кроками, коли і молодь, і люди поважного віку зловживають алкоголем.

Алкоголізмом в медицині прийнято вважати психічне захворювання. Людина в не помірних кількостях вживає алкогольні напої, при цьому йому дуже подобається стан сп’яніння. І при досягненні певної стадії алкоголізму, йому для отримання задоволення потрібно все більше і більше випивки. Ця недуга при величезному бажанні можна перебороти, але варто відзначити, що, наприклад, жіночий алкоголізм в принципі невиліковний. Можна використовувати різні методи кодування, гіпнозу і так далі, але це все марно, якщо у людини немає ніякого бажання лікуватися і намагатися позбутися від цього вбиває недуги.

Алкоголь вбиває поступово. Спочатку він дозволяє людині розслабитися, відчути себе вільним і веселим, відволіктися від побутових труднощів і проблем. Людина в якийсь момент розуміє, що для того, щоб якісно відпочити, показати себе, потрібно «прийняти на груди». Ось тоді-то і можна розгулятися.

Згодом дози міцних напоїв збільшуються, при чому в геометричній прогресії і дуже швидко. Ні хворий, ні його рідні, близькі та друзі не встигають помітити, як нормальна, здорова людина перетворюється в маргінала, п’яницю і алкоголіка, сенс життя якого полягає в пошуку та вживання спиртовмісних напоїв.

95% алкоголіків гинуть в досить ранньому віці від вживання неякісного алкоголю.

Запам’ятайте, що алкоголь — це універсальна отрута. Він вражає абсолютно всі органи і системи організму. На останніх стадіях відбувається ураження центральної нервової системи, що призводить до психозів, неврозів, білої гарячці і так далі.

Сьогодні медицина виділяє чотири стадії алкоголізму. Розглянемо кожну детальніше.

Перша стадія класифікується як слабка психологічна залежність від вживання алкоголю. Якщо на даному етапі не давати людині доступу до будь-яких міцних напоїв, то ця залежність зійде нанівець сама собою. Будь-яких видимих патологій, змін у функціонуванні органів і систем в людському організмі немає. Варто відзначити, що на даному етапі завжди існує ймовірність отруєння алкоголем. І потрібно бути напоготові, щоб правильно надати допомогу хворому. Можливо, цей випадок назавжди і відвадить людину від вживання алкогольних напоїв. Другий етап характеризується нав’язливим бажанням випити. Психологічна залежність стає міцнішою. Навіть коли людина зайнята, захопленою будь-якою справою, вона так чи інакше думає про те, що потім-по завершенні проекту-вона зможе випити. На цьому етапі збільшується доза, необхідна для досягнення ейфорії. Спиртне відтепер присутній щодня в раціоні людини. Третя стадія характеризується появою абстинентного синдрому у питущого. Психологічна залежність переходить у фізичну. Алкоголь блокує вироблення багатьох природних гормонів, внаслідок чого він вже не може не пити. На цьому етапі у алкоголіка спостерігаються патологічні зміни нервової тканини, печінка починає повільно перероджуватися в сполучну тканину – виникають зачатки цирозу. Четверта стадія алкоголізму відзначається тим, що алкоголь вражає практично всі органи і системи. В цей момент з’являються злоякісні пухлини, розвивається цироз печінки. Хворий повністю втрачає людський вигляд. Його вже нічого не цікавить, крім вживання чергової дози. Варто відзначити, що вже при такій стадії багато алкоголіку не треба. Тепер він швидко п’яніє, так як організм переповнений вже етиловим спиртом. Хворий може пити абсолютно все, що містить спирт – склоочисники, аптекарські настоянки, одеколони і так далі.

Причини виникнення.

Не можна однозначно сказати, що саме є стовідсотковою причиною алкоголізму. Багато хто стверджує, що низький рівень життя, невдоволення своїм соціальним статусом і становищем призводять до депресії. З неї є два виходи-або міняти себе, намагатися повернути в інший бік, стати успішним і багатим; або зануритися в світ своїх ілюзій, втекти від суворої дійсності за допомогою алкоголю. Не варто і окремо обговорювати той факт, що багато хто вибирає саме другий варіант, так як він легше, простіше.

Самотність, особливо при наявності сім’ї, друзів і роботи, є також потужним поштовхом до пияцтва. Небажання поговорити по душам, вийти із зони комфорту і кинути те, що не подобається, піти туди, куди хочеться є причиною зловживання алкоголем.

Симптоми алкоголізму.

У захворювання алкоголізм симптоми такі:

Зміни не в кращу сторону в зовнішньому вигляді. Шкіра блідне, під очима з’являються синці, повіки опухають; Наявність запійних періодів. Наприклад, людина три місяці не бере ні краплі в рот, а потім раз і на тиждень йде у небуття. Не варто думати, що це в порядку речей і виправдовувати себе або своїх близьких фразами, мовляв, ну він же не кожен день, а тільки раз в триместр. Треба ж якось людині розслаблятися і так далі. Запам’ятайте, запій-це вже певна стадія алкоголізму; збільшення порога алкогольного відторгнення, відсутність блювоти при прийомі великих доз алкоголю; наявність похмілля.

Діагностика захворювання.

Діагностувати захворювання може навіть не лікар, а просто знайомий або родич. Тобто іноді досить тільки погляду на хворого для того, що зрозуміти, що людина страждає від цієї страшної недуги.

Для перевірки органів і систем, чи були вони вражені алкоголем використовують:

Ультразвукову діагностику; Комп’ютерну томографію; магнітно-резонансну томографію; загальний аналіз крові і сечі.

Методи лікування.

Методи лікування алкоголізму існують, при чому вельми ефективні навіть на самих пізніх і важких стадіях.

Але не варто думати, що все станеться легко і просто. Перш ніж починати лікування, потрібно розуміти, що найголовніше – це бажання хворого позбутися від такої згубної звички. Він повинен усвідомлено хотіти жити нормальним, тверезим життям. Тільки в такому випадку лікування дійсно буде ефективним.

При лікуванні варто спиратися тільки на перевірені роками і досвідом методики, які дійсно дають добрі плоди. Розглянемо найбільш відомі і діючі.

Аверсивная терапія. Навіть якщо алкоголік не до кінця визнає хворобу, то цей курс лікування допоможе хоча б «прочистити мізки». В даному курсі застосовуються різні медикаменти, які призначаються лікарем індивідуально. Психологічна терапія. В даному випадку алкоголік повинен відмінно розуміти і визнавати те, що він хворий. Метод допомагає тільки в тому випадку, якщо хвороба ще не досягла найважчих стадій, і хворий ще хоче мати сім’ю, ростити дітей і так далі. Рецидиви після такої терапії відбуваються досить рідко. Детоксикація організму. Це цілий комплекс заходів, який застосовується при важкому алкогольному отруєнні. Мета курсу — це позбавити хворого від згубного впливу продуктів розпаду алкоголю в крові і травному тракті, очистити печінку, вивести з організму хворого продукти метаболізму.

Лікування алкоголізму народними засобами.

Навряд чи можна сказати, що домашнє лікування алкоголізму принесе величезну користь. Але якщо ще не все так запущено, та й сам хворий хоче вести нормальне, адекватне життя, то на допомогу можуть прийти народні ради.

Очищення печінки від токсинів і продуктів розпаду алкоголю. Необхідно приймати по півграма порошку кореня ластовня протягом п’яти днів. Особливий трав’яний збір. Для того, що приготувати такий відвар необхідно взяти чотири чайних ложки трави чебрецю повзучого, одну чайну ложку полину гіркого і трави золототисячника. Все гарненько подрібнити і залити склянкою окропу. Через дві години необхідно процідити відвар. Приймати потрібно по одній-дві столовій ложці три-чотири рази на день за півгодини до їжі. Курс лікування становить три місяці. Настоянка: взяти корінь любистку, дрібно нарізати і покласти в банку. Залити горілкою. Настоюватися засіб буде протягом двох тижнів. Приймати потрібно таким чином, щоб у хворого виникла блювота. А вже після цього заходу з’явиться і відраза до будь-яких алкогольних напоїв. Лікування алкоголізму в домашніх умовах також передбачає використання лаврового листа. До речі, це засіб по праву вважається одним з найефективніших і дієвих. Наприклад, для важких стадій захворювання рекомендується в 250 мілілітрів горілки покласти корінь або пару листочків лаврового листа. Наполягати необхідно дане питво протягом двох тижнів. Після того, як хворий спробує цей напій, у нього виникне стійка відраза до алкоголю. Також проти алкоголізму можна використовувати соду. Для цього береться одна чайна ложка даного інгредієнта і заливається склянкою води. Хворий випиває, виникає блювота. Так можна очистити від продуктів розпаду алкоголю кілька органів. Під час запою, якщо такий трапляється, можна використовувати відвар коренів щавлю кучерявого. Одну столову ложку останнього необхідно покласти в склянку з окропом. Прокип’ятити протягом п’яти хвилин в щільно закритому посуді. Зняти з вогню, не відкриваючи кришки, настоювати три години. Відвар готовий. Приймати необхідно по столовій ложці шість разів на день.

Доктор, що лікує алкоголізм.

На жаль, з часом людина набуває не тільки корисний досвід, але і шкідливі звички. Одна з найбільш згубних – алкоголізм.

Причому вона поступово виростає в дуже серйозне захворювання. Для її усунення потрібно доктор, лікування алкоголізму для якого є основним напрямком роботи. Тільки знаючи у всіх тонкощах методи боротьби з цим важким захворюванням, можна знайти дієвий спосіб впоратися з ним.

Якщо у людини є проблеми з надмірним вживанням спиртних напоєм, обов’язково слід звернутися до лікаря, лікування алкоголізму не варто здійснювати самостійно. Є великий ризик не впоратися з цим завданням. Важливо розуміти, що завдяки доктору лікування алкоголізму може завершитися успішно з-за того, що він володіє великим досвідом і перевіреними методиками.

Відео — лікар алкоголізм (Відео)

Як правило, лікар представляє якусь спеціалізовану клініку, яка працює з пацієнтами, що страждають від алкоголізму. Доктор знає, наскільки важливо дотримуватися правильну черговість кроків на шляху до позбавлення від алкоголізму.

Якщо щось зробити не так, можна ще більше погіршити ситуацію, що іноді буває загрожує незворотними наслідками.

Кращі методики з лікування від алкоголізму застосовуються в клініці .

Фахівці найвищої кваліфікації індивідуально підходять до кожного пацієнта. Вони складають найбільш ефективний графік лікування, виходячи з конкретного випадку для кожної людини. Це дозволяє досягати відмінних результатів і раз і назавжди позбавляти людей від алкогольної залежності.

З допомогою доктора лікування алкоголізму, як правило, здійснюється за певною схемою. На початковому етапі необхідно зробити так, щоб людина зуміла відмовитися від спиртних напоїв. Для цього його організм потрібно очистити від токсичних речовин, а також необхідно провести відповідну психологічну підготовку до такої антиалкогольної терапії. Слідом за цим за допомогою доктора лікування алкоголізму переходить в наступну стадію. Вона полягає в безпосередньому процесі інтенсивного лікування, яке складається і з психологічних, і з якихось медикаментозних дій.

І в завершальній стадії необхідно приділити увагу допоміжної та відновної терапії. Це дуже важливо зробити, щоб закріпити успіх. Не секрет, що багато людей, через якийсь час після лікування від алкоголізму, знову зриваються і ситуація тільки погіршується.

Чому лікарі п’ють багато, хто і що винне?

лікар алкоголізм

Готель вибирали довго, в результаті зупинилися на хорошій п’ятірці, яка проте також працювала за системою «все включено». Вирішили їхати в нього, думаючи, що в цивілізованій візовій Європі немає «Тагілу», тим більше в готелі передбачений дрес-код і ціни далекі від пролетарських.

По дорозі з аеропорту в готель в автобусі познайомилися з сімейною парою за сорок. Чоловік з комплекцією шафи, дружина — інтелігентна дама «а ля вчителька англійської мови». Дізнавшись, що чоловік працює кардіохірургом, з цікавістю обговорив з ним реалії столичної медицини. На жаль, з тих пір жодного дня відпочинку тверезим ми його не бачили.

Крім того, вже першим ввечері співробітники готелю разом з дружиною виловлювали його з басейну, в дупель п’яного і репетує пісні рідною мовою. Відразу згадалося, як в час моєї роботи у відомчій медицині, одного разу зламував вранці рентген-кабінет з померлим там вночі від маллорі-вейсса алкоголіком-рентгенологом. Як замикав в одномісній палаті консультантшу-невролога з розмазаний по обличчю тушшю, ревучу сп’яну благим матом в присутності сидять в коридорі хворих. Як не міг відкрити двері в ординаторську психіатричного відділення, так як цьому заважало «тіло» спала поперек на підлозі докторицы в 12 годин дня… По приїзду вирішив подивитися інформацію на тему лікарського алкоголізму.

Алкоголізм в середовищі лікарів явище не рідкісне.

Виявилося, що серед лікарів-лікарів алкоголізм поширений в 3 рази частіше, в порівнянні з іншим населення — цей факт відзначений і підтверджений результатами аутопсій з виявленням цирозів печінки. Зцілюючи інших, лікар працює і виконує свій професійний обов’язок в складних умовах підвищеного ризику обумовленого самою професією. Він нерідко забуває про себе, часто змушене ігнорує необхідність профілактики і захисту від багатьох небезпечних факторів, з якими пов’язана його діяльність.

Це призводить до емоційної напруженості і розвитку синдрому «професійного вигорання» що природно загрожує швидкому виснаженням нервової системи. Всі лікарі чудово знають, наскільки алкоголь шкідливий для здоров’я, у лікарів постійно перед очима численні приклади того, як талановиті, сильні, і навіть цілком успішні в житті люди надломлюються під вантажем спиртного.

Що характерно відсоток лікарів-алкоголіків це якась константа, яка не зменшується. Висновок простий і очевидний — знання і приклади не можуть є надійною перешкодою. У лікарів є також додаткова спокуса: пороки нашої система охорони здоров’я виховали традицію подарунків від хворих та їхніх родичів. Про рівень зарплат медичного персоналу їх пацієнти цілком собі обізнані. А відмінним (» не образливим, але і не дорогим» символом щирої подяки в Росії вже більше століття прийнято вважати спиртне.

Тому підношення у вигляді пляшок хорошого алкоголю не перестають надходити лікарям. Тільки завдяки появі платної медицини ця традиція потихеньку починає відходити. Лікування будь-якого алкоголіка ускладнене тим, що визнання хвороби викликає в ньому сором, почуття провини. Небажання не те, що вирішувати, а навіть обговорювати проблему з ким-небудь.

А лікар-алкоголік, знаючи про причини хвороби, ще й критично ставиться до загальноприйнятого лікування, тому що його пригнічує відчуття приреченості у зв’язку з негативним прогнозом. Психіатри та наркологи, добре розбираючись у всій тяжкості прояви алкогольної залежності у колег-медиків, часто оптимізують прогноз з деонтологічних міркувань.

Додаткові фактори ризику лікарського алкоголізму.

Є зв’язок лікарського алкоголізму з певними факторами ризику:

перше знайомство зі смаком алкоголю до 14 років; наявність близьких родичів з надмірним прийомом алкоголю; регулярне вживання алкоголю у бутність студентом; розпивання спиртного 2-3 рази в тиждень і частіше; незадоволеність матеріальним становищем; наявність питущого оточення; проти стресовий прийом спиртного для розслаблення з метою зняття психічного напруги; доступність медичного спирту; ненормований, роз’їзний та змінний характер роботи (включаючи нічний час доби).

Лікар п’є — захворює, але в цілому це влаштовує і його самого і колег і навіть сім’ю, а як ще все це витримувати?

Щоб допомогти колезі-алкоголіку? Необхідно розкрити причини психологічних проблем неблагополуччя в особистому житті і провести антистресову психічну або хоча б психологічну допомогу (відверті бесіди, виховання підтримки в середовищі, насамперед сім’ї), усунути психічні травмуючі фактори. Провести трудову адаптацію, яка має на увазі можливу зміну його спеціалізації, включаючи зміну професії.

Важливо формування перешкоджають розвитку хвороби факторів-навчання, творчість, заняття фізичною культурою і активні види відпочинку. Якщо лікар п’є треба не просто бити тривогу, треба вживати всіх можливих заходів! Все це звучить Науково і переконливо, проте на ділі, крім родичів, часто нікого не цікавить…

Який лікар лікує алкоголізм?

У сучасному світі проблема алкоголізму стає все актуальніше, незалежно від статі або шару населення. Тому люди повинні чітко розуміти, який лікар лікує алкоголізм, адже даний стан є повноцінним захворюванням. На жаль, подібна залежність лікується настільки важко, що велика частина успіху залежить від бажання пацієнта позбутися патології і зажити повноцінно. Далеко не кожна людина здатна піти проти психологічної звички і фізіологічної залежності, тому відсоток алкоголіків у світі з кожним роком лише зростає.

Лікар з алкоголізму називається наркологом, а не психіатром або психотерапевтом, як вважають багато пацієнтів . Важливо розуміти різницю між цими фахівцями, що є принципово важливою для терапії алкогольної залежності. Нарколог – це лікар, який проводить лікування будь-яких уражень організму хімічними речовинами. За фахом даний лікар є психіатром, але з ухилом в токсикології. Він одночасно застосовує соматичні та психотерапевтичні методи лікування, що дозволяє досягти хороших результатів і ефективного лікування від алкоголізму.

Особливості такого захворювання, як алкоголізм.

Першочерговим завданням лікаря, який займається лікуванням патологічної залежності від алкоголю, є установка діагнозу. Іноді зробити це дозволяють тільки специфічні лабораторні дослідження, так як бесіда з пацієнтом не дає очікуваних результатів. Не у всіх випадках алкоголізм лікує лікар з добровільної згоди пацієнта. У разі небезпеку особи для себе або оточуючих людей, згідно із законодавством, здійснюється примусова госпіталізація.

Багато людей до останнього залишаються некритичними до себе і не визнають, що хворі на алкоголізм. Насправді, навіть людина, яка 3-4 рази на тиждень вживає по пляшці пива, вважається алкоголіком, що знаходяться в стадії побутового пияцтва. Лікар, лікуючий алкоголізм, повинен вміти знайти спільну мову з такими людьми і пояснити їм наслідки подібного способу життя.

Найбільшою проблемою наркологів залишаються жінки, які вважаються більш важкими пацієнтками. Практично жодна жінка не зізнається, що хвора на алкогольну залежність. Всі вони починають пити таємно від знайомих, тому хворобу виявляють вже на останніх стадіях. Позбавити жінок від залежності вважається практично неможливим.

Як лікар лікує алкоголізм?

Завжди лікування алкоголізму починається з добровільної згоди пацієнта і його щирого бажання одужати. В іншому випадку лікар може лише очистити організм від токсичних продуктів, провести зниження толерантності до алкоголю, прибрати синдром абстиненції, однак виписавшись з лікарні, пацієнт продовжить вживати спиртні напої.

Складові лікування від алкоголізму :

Психологічна допомога . Як показує практика, люди (особливо жінки) рідко починають пити без видимих причин. Професійний підхід в даному випадку дозволяє позбавити хворого людину від ілюзії, що алкоголь є єдиним виходом із ситуації. Психотерапія. Тут застосовуються не тільки бесіди, але навіть агресивні методики або гіпнотичні сеанси. Психотерапія завжди спрямована на переконання пацієнта в наявності проблеми і варіантах її усунення. У професійних клініках щодо позбавлення від алкоголізму широко застосовуються групові та сімейні форми даної терапії. Медикаментозне лікування . Являє собою один з найпростіших, але необхідних етапів лікування від алкоголізму. Лікар проводить повну дезінтоксикацію пацієнта, максимально відновлює втрачені функції організму. Іноді лікарям доводиться боротися з симптомами алкогольного делірію (гострого розладу мислення з появою галюцинацій, маячних ідей і психомоторного збудження).

Лікар, який лікує алкоголізм, кожен раз повинен знаходити індивідуальний підхід до пацієнта, впливати на його точки дотику з соціумом, щоб раз і назавжди позбутися від хвороби.

Крім професійного лікування у лікаря, останнім часом процвітають народні терапевтичні методики лікування, які ґрунтуються на психотерапевтичних принципах. Пацієнтам рекомендується лікуватися у кваліфікованих лікарів хоча б тому, що ті зможуть ефективно знизити фізичну тягу до алкоголю і зупинити руйнування організму при різкій відміні.

Збережіть посилання, або поділіться корисною інформацією в соц. мережа.

doroga_peremen.

— Я теж захоплююся психологією.

Особистий блог лікаря-психотерапевта.

Цікаві думки вголос лікаря-анестезіолога про алкоголізм і пияцтво. З деякими пунктами згоден.

Як лікар і людина, що обертається в творчому світі, постійно стикаюся з практичною стороною питання про алкоголь. По-перше, мене часто про це запитують пацієнти/колеги по творчому цеху/друзі. По-друге, я часто і сам собі задаю це питання, тому що в цілому люблю випити, хоча і досить помірно. Відразу наголошую, що сам не нарколог і не психіатр, тому думка суто особиста. Викладаю тезисно.

1. В цілому ставлення до алкоголю лише загострено відображає ставлення людини до життя . Не більше і не менше.

2. Побутове пияцтво — це добре . Людина, яка зовсім не вживає алкоголь, викликає у мене підозру: чи то він нудний обмежений задрот, то хронічний алкоголік, що знаходиться в ремісії і готовий грубо послати будь-якого запропонував випити зі страху зірватися. Побутове пияцтво (воно ж — «алкоголізм нульовий») сумісно з будь-яким родом діяльності і пропонує людині прекрасний спосіб відпочити і розважитися. Значна частина мого життєвого досвіду зобов’язана алкоголю. Нехай всі, які вважають, що спорт, подорожі і прогулянки на повітрі замінюють алкоголь, йдуть лісом. Це зовсім інші задоволення, нічого вони не замінюють, хоча не менш гарні.

3. Алкоголізм — це серйозне зло . Алкоголізм руйнує душу, тіло, сім’ю, а також нашу і без того розвалюється країну. Соціально-медичні наслідки алкоголізму жахливі. Людина, що страждає на алкоголізм, нещасна і приречена на психічну і соматичну деградацію. Найстрашніше в алкоголізмі — це тяга, яка мучить хворого, змушуючи його страждати як в умовах вживання алкоголю, так і в стані відмови від нього.

4. Сучасні методи лікування алкоголізму неефективні . Пацієнт, що страждає цим алкоголізмом (особливо на тлі нестійкої психопатії і психоорганики), приречений на проходження всіх стадій хвороби і розпад особистості. Я особисто взагалі не впевнений, що лікування алкоголізму гуманно (оскільки дозволяє лише зняти запій, а не страждання, обумовлене тягою). Думаю, що ефективніше було б ізолювати алкоголіків-проте їх занадто багато, економічно неефективно і взагалі неможливо.

5. Якщо поруч з Вами алкоголік, біжіть . Не треба рятувати людину, вона розбереться сама. Рятуйте себе. Якщо вирішуєте не бігти, а допомагати, віддавайте собі звіт в тому, який жертовну працю з свідомо низьким ККД вам належить.

6. Як розпізнати перехід від побутового пияцтва до алкоголізму . Лікнеп для неспеціалістів, зрозуміло.

* Перше (і головне): систематичне (!) виникнення ситуації, при якій людина йде на вживання алкоголю, незважаючи на очевидні негативні соціальні наслідки. Тобто людину не лякає явка на важливу робочу зустріч з важкого похмілля, ризик відходу дружини або чоловіка з-за пияцтва, небезпека запізнення на літак через випивки і т. д. Повторюю — систематичне виникнення.

• Запій. Основним критерієм запою є його некерованість, тобто нездатність пацієнта самостійно припинити вживання алкоголю — в цьому його відмінність від абстиненції. Тим не менш, регулярне прагнення зняти абстиненцію дозою ранкового алкоголю повинно насторожити (хоча це ще не запій з клінічної точки зору).

• Поява патологічного сп’яніння. При всьому різноманітті цього стану воно завжди зводиться до абсолютної втрати контролю над своїми діями і подальшої повної амнезії періоду сп’яніння. Внаслідок параноїдних або епілептоїдних особливостей особистості багатьох алкоголіків патологічне сп’яніння часто призводить до потрапляння в криміногенні ситуації, нещасні випадки, ДТП.

• Значне скорочення інтересів до всього, не пов’язаного з алкоголем. Значне звуження кола знайомств на користь товаришів по чарці. Регулярне створення приводів (навіть абсурдних) для випивки, в тому числі в робочі дні.

* Соматичні прояви алкоголізму (алкогольний цироз, алкогольний панкреатит, алкогольна полінейропатія, кардіоміопатія та ін.). No comments.

• Розвиток алкогольних психозів. А саме білої гарячки (яскраві, загрозливі, страшні галюцинації, захоплюючі всі чуттєві сфери), алкогольного слухового галюциноз, алкогольне марення (ревнощів, переслідування). Виникають на пізніх стадіях. No comments.

NET-ALKO.

Все про алкоголь і куріння.

Який лікар лікує алкоголізм.

1. Шизотипічний розлад 2. Шизоафективні розлади 3. Циклотимія 4. Хронічні маячні розлади 5. Фобічні тривожні розлади 6. Стійкі розлади настрою [афективні розлади] 7. Розумова відсталість помірна 8. Розумова відсталість важка 9. Розумова відсталість неуточнена 10. Розумова відсталість легкого ступеня 11. Розумова відсталість глибока 12. Трихотиломанія 13. Стійкі зміни особистості, не пов’язані з пошкодженням або хворобою головного мозку 14. Специфічні розлади особистості 15. Соціофобія 16. Судинна деменція 17. Соматоформні розлади 18. Змішані та інші розлади особистості 19. Синдром Ретта 20. Синдром Мюнхаузена 21. Синдром Аспергера 22. Симптоми і ознаки, що відносяться до емоційного стану 23. Симптоми і ознаки, що відносяться до зовнішнього вигляду і поведінки 24. Садомазохізм 25. Рекурентний депресивний розлад 26. Реакція на важкий стрес і порушення адаптації 27. Розлад настрою [афективне] неуточненное 28. Розлад особистості і поведінки в зрілому віці неуточнене 29. Розлади прийому їжі 30. Розлади звичок і потягів 31. Розлади особистості і поведінки, обумовлені хворобою, пошкодженням або дисфункциейголовного мозку 32. Психологічні та поведінкові фактори, пов’язані з порушеннями або хворобами 33. Психічні розлади та розлади поведінки, пов’язані з післяпологовим періодом 34. Психічні та поведінкові розлади, викликані вживанням тютюну 35. Психічні та поведінкові розлади, спричинені вживанням седативних або снодійних засобів 36. Психічні та поведінкові розлади, викликані вживанням опіоїдів 37. Психічні та поведінкові розлади, викликані вживанням летючих розчинників 38. Психічні та поведінкові розлади, викликані вживанням кокаїну 39. Психічні та поведінкові розлади, викликані вживанням канабіоїдів 40. Психічні та поведінкові розлади, спричинені вживанням інших стимуляторів (включаючи кофеїн) 41. Психічні та поведінкові розлади, викликані вживанням галюциногенів 42. Психічні та поведінкові розлади, викликані вживанням алкоголю 43. Психічні та поведінкові розлади, виз. одночасним вживанням декількох наркотичних засобів і використанням ін. психоактивних речовин 44. Проблеми, пов’язані з певними психосоціальними обставинами 45. Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) 46. Поведінкові синдроми, пов’язані з фізіологічними порушеннями і фізичними факторами 47. Піроманія 48. Панічний розлад [епізодична пароксизмальна тривожність] 49. Гострі і минущі психотичні розлади 50. Органічний або симптоматичний психічний розлад неуточнене Показати всі захворювання.

Причини виникнення.

лікар алкоголізм

Існує три групи причин виникнення алкоголізму:

перша група причин – генетичні (дію психологічних і соціальних факторів на тлі генетичної схильності дитини до вживання спиртних напоїв); друга група – психологічні причини (вживання алкоголю з метою боротьби зі страхами, болем, тривожними станами, депресією, а також для стимуляції сміливості і віри в себе, в даному випадку алкоголізм є методом позбавлення від комплексів, засобом для завоювання довіри й прихильності); третя група причин є найпоширенішою – соціологічні причини (так зване традиційне вживання спиртних напоїв на свята, відмова від якого тягне за собою можливе осуд з боку друзів, колег і родичів, самої людини, яка відмовляється вживати алкоголь, можуть вважати нездоровим, а його поведінка – неповажних).

У групі підвищеного ризику розвитку алкоголізму знаходяться люди без певного місця проживання. Умови їхнього життя можуть впливати на загальний психологічний стан, сприяючи бажанню виникнення тимчасової ейфорії та відволікання від дійсності.

Провокувати виникнення алкоголізму може і професія людини. Зазвичай надмірне вживання алкоголю властиве людям, чия робота вимагає високого рівня відповідальності, пов’язана з сильними психологічними навантаженнями або високим ризиком для життя, а також з щоденним відкритим доступом до спиртних напоїв.

Жіночий алкоголізм зустрічається рідше, ніж алкоголізм у чоловіків, однак залежність у жінок прогресує набагато швидше, руйнуючи психіку, і в результаті набуває хронічну форму. До причин виникнення жіночого алкоголізму відносять прагнення розслабитися, заспокоїтися, зняти напругу і заснути із-за психологічних розладів або депресій.

Алкогольна залежність серед підлітків в нинішній час стала нерідким явищем.

Чому з’являється алкоголізм?

Особливу роль у розвитку алкогольної залежності відіграють спадкова обтяженість і особиста схильність.

Захворюванню сприяють: виховання в неповній сім’ї, зростання соціальної напруженості, низький рівень якості життя в країні. Тривала стресова ситуація, низький рівень культури, негативне соціальне оточення призводять до того, що алкоголь стає засобом зняття психологічної напруги, універсальним ліками від проблем».

Симптоми алкогольної залежності.

Залежним від алкоголю людина стає поступово. Кожному треба різний час для того, щоб виникла тяга до вживання спиртного.

Загальні ознаки алкоголізму включають в себе:

Алкогольне сп’яніння; Зміна настрою; Зміна свідомості; Непереборний потяг до алкоголю; Психологічна залежність від спиртних напоїв; Фізична потреба в алкоголі, що виявляється у вживанні спиртного з метою усунення проявів похмільного синдрому; Запої; Періодично виникає відраза до алкогольних напоїв, їх виглядом, смаком, запахом та іншим атрибутам; Виникнення похмільного синдрому; Деградація особистості.

Особливе значення має рання діагностика та підвищення ефективності лікувально-реабілітаційних заходів, спрямованих на боротьбу з алкоголізмом.

Лікування алкогольної залежності (лікування хворого на алкоголізм)

Першу зустріч з пацієнтом лікаря-нарколога бажано проводити в присутності членів сім’ї хворого. Це необхідно в, першу чергу, для збору об’єктивних відомостей про хворого і його характер пияцтва. Крім того, в процесі опитування членів сім’ї хворого можна визначити характер сімейних відносин, виявити ставлення кожного з близьких пацієнта людей до лікування алкоголізму, їх інформованість про сучасних поглядах на це захворювання.

При обстеженні хворого на алкоголізм окрему увагу слід приділити історії життя і хвороби.

Лікар-нарколог, при першому інтерв’ю пацієнта, повинен розпитати його про мали місце в минулому спробах лікування, причини, стійкості і якісні особливості терапевтичних і спонтанних ремісій, а також причини зривів, особливостей перебігу і структурі рецидивів алкоголізму.

Лікар-нарколог повинен виявити причину звернення хворого до лікаря.

Перед прийомом пацієнта бажано визначити концентрацію етанолу в його крові.

Психотерапевт і співзалежні.

Тому що багато хто просто не шкодують визнавати, що «хімічний захист від алкоголю», просто клітина. А справжні витоки алкоголізму приховані, в сімейних відносинах, незадоволеності, спробах захистити прогресуючого алкоголіка від відповідальності за себе, свою поведінку.

Парадоксально, але багато дружин алкоголіків ніби спеціально створюють умови, в яких чоловік алкоголік може комфортно пити. Тобто, для лікування необхідно працювати і з дружиною, і з чоловіком. Боротися потрібно з самим феноменом співзалежності. Коли несвідомо поведінкою провокується і підтримується залежність, а не з окремими його проявами.

Твердження-закодуйте, його доктор будь ласка, зовсім від нього втомилася. Але на давайте тільки на рік, там видно буде-неправильні за своєю суттю. Вони дозволяють алкоголізму розвиватися. Співзалежні вважають, що кодуватися від алкоголізму можна скільки завгодно.

Психіатр повинен коли треба як вимикачем прибрати тягу до спиртного, але весіллі або ювілеї закодованого «дозволяють» пити, щоб бути як всі. А потім коли багаторазове кодування не спрацьовує, звинувачують психотерапевта. Люди шукають нові або зведені в культ методи, на зразок кодування по Довженко. Причому не бажаючи визнавати, що самі, своєю співзалежністю алкогольну залежність провокують і розвивають.

Лікар нарколог – це і психотерапевт і психіатр.

Під час психотерапевтичних консультацій виявляється величезний пласт особистісних проблем, без вирішення яких далі в лікуванні залежності не просунутися. І спроби отмолчатся на сеансах у психіатра, а також ухилення від них при будь-якій можливості явно демонструє істинне не бажання лікуватися.

Чим більше працюєш наркологом, тим точніше усвідомлюєш, що не наркологом працюєш. А є психічні проблеми і діагностує їх психіатр, а лікує їх психотерапевт. Але саме нарколог, все це в своїй діяльності об’єднує. Тому що він зобов’язаний допомогти хворому зрозуміти: навіщо він п’є, що його штовхає на вживання алкоголю.

Потім нарколог допомагає хворому вирішувати ці проблеми, або, хоча б, тримати їх під контролем, щоб можна було їх пом’якшити. При роботі наркологом я просто змушений бути психотерапевтом. І через це у своїй практиці лікар все менше використовує одномоментне «кодування».

Подумайте, чи дійсно хоче алкоголік вилікуватися від алкогольної залежності, коли він просить «закодувати» його на тверезість терміном в 1 рік? А якщо рідні ще й наполягають на цьому? Важко сказати відразу, а що буде після цього року?

Безумовно: повернення до запоїв, ще сильніше і руйнівніше. А чому тоді зубного лікаря не просять на рік вилікувати ? А можливо ви хотіли вилікувати ангіну на тиждень? Ні, всі визнають, що це захворювання і бажають від нього позбутися зовсім.

У ставленні до алкоголізму такої диференціації бути теж не повинно, хворий повинен прагнути до утримання від алкоголю назавжди. Але ось щоб цього домогтися, психотерапевт, психіатр і нарколог повинні бути єдиним цілим в кожному наркологічному Докторі.

Умови правильного лікування алкоголізму.

На тему лікування алкоголізму написано дуже і дуже багато, і на нашому сайті, і на багатьох інших сайтах різних клінік, що пропонують послуги на будь-який вибір для самих алкоголіків — безліч приватних лікарів, наркологічних клінік і шахраїв різних мастей. Всі намагаються догодити алкоголікам і їх родичам (співзалежність при алкоголізмі), які змучені поведінкою своїх близьких людей які п’ють. Але, закони природи не підкоряються бажанням людей. Використовуючи найбільш бажані і фантастичні, на сьогодні, бажання людей, наживаючись на біді, пропонуються найнеймовірніші варіанти, які подаються в рекламі як правильне лікування алкоголізму.

І все ж, питання про те, як правильно лікувати алкоголізм постійно задається сотнями користувачів інтернету, які пройшли безліч різних варіантів і не отримали очікуваного результату, на різних форумах в великій мережі інтернет.

Як правильно лікувати алкоголізм?

Давайте відкинемо всі красиві рекламні пропозиції та амбіції, всі найрізноманітніші, і, часом абсолютно неймовірні пропозиції щодо методик лікування алкоголь залежних людей! Ми не хочемо сказати, що тільки наша клініка лікує це захворювання правильно. Є багато інших клінік і лікарів, які чесно і відповідально ставиться до цього дуже складного і делікатного процесу. Ми пропонуємо спиратися тільки на факти і біологічні закони природи, змінити які не під силу ні кому.

Алкоголь є отрутою широкого спектру дії. Ця отрута діє на всі тканини нашого організму, але найбільшої шкоди він завдає тканини головного мозку, так як ті клітини, які він знищує в різних тканинах, мають можливість відновлюватися, а в головному мозку ці клітини вже не відновлюються, хоча, деякі з пошкоджених нейронів відновити, можливо. Інші органи мають можливість часткової, а іноді й повної регенерації після впливу алкоголю, якщо в органу ще залишилися ресурси (залежить від тривалості та інтенсивності вживання алкогольних напоїв). Крім токсичної дії на тканини організму, алкоголь має біологічно активну дію. Це приводить до зміни біохімічних процесів головного мозку і викликає заміщення біологічних компонентів, що виробляються здоровим організмом, на метаболіти (продукти розпаду алкоголю. Метаболіти, як більш активні хімічні елементи, що витісняють з обмінних процесів організму біологічні компоненти, які з плином часу, поступово припиняють вироблятися організмом. На підставі цього починає наростати залежність організму від зовнішнього надходження етилового спирту, а значить — зростає залежність від алкоголю.

Шлях до правильного лікування алкоголізму.

Для того, щоб знайти розуміння як правильно лікувати алкоголізм, багатьом доводиться пройти не легкий шлях. Необхідно зрозуміти основні істини, які дають розуміння про справжню дію алкоголю на організм людини.

Шкода, що наноситься алкоголем тканинам нашого організму настільки великий, що його можна назвати вбивчим. Вживання алкоголю, особливо в надмірних кількостях і часто, це повільний рух до досить болісної смерті. Шлях до смерті від алкоголю лежить через переживання безлічі захворювань, які формуються у зв’язку як безпосередньої дії алкоголю на клітини, так і внаслідок втрати контролю головного мозку за життєзабезпеченням організму. Правильне лікування алкоголізму займає досить тривалий час, який необхідно для повного відновлення всіх функцій головного мозку і всього організму. Тільки при правильному лікуванні алкоголізму людина не тільки повністю відновлює втрачені здібності, але і найчастіше покращує індивідуальні розумові показники.

Виходячи з цього, в залежності від того наскільки сильно вражений організм отрутою, правильне лікування алкоголізму необхідно будувати за індивідуальною концепції лікування, у кожному конкретному випадку, для кожної людини окремо. Відповідно, на різних стадіях токсичного ураження організму підключаються різні методики, або поєднання методик, їх інтенсивність. При терапії алкогольної залежності повинні застосовуватися різні форми лікування, починаючи від амбулаторних не тривалих програм і кодування, закінчуючи тривалим лікуванням у стаціонарі наркологічної клініки з урахуванням всіх ускладнень цієї недуги. Найбільш часте ускладнення, це формування тривожно-депресивного розладу.

Природно, що за кілька днів, декількома уколами і жменею пігулок, відновити організм, який має досить значні втрати, неможливо відновити і вилікувати. Для цього потрібен значний час, пропорційно часу прийому алкоголю.

Так, медицина на сьогоднішній день може багато чого, але лікарі не чарівники, і можуть діяти тільки в рамках законів природи.

Підібрати правильне лікування алкоголізму не завжди вдається з першого разу, так як пацієнт і його родичі не завжди бувають повністю відверті з лікарем або не можуть дати повну інформацію про стан свого організму досить повно з багатьох причин.

Як правильно лікувати алкоголізм.

Розроблена нами програма дає виключно високі показники. Ми вважаємо, що в концепції правильного лікування алкоголізму повинні бути враховані основні моменти, які впливають на ефективність проведених заходів по відновленню організму від наслідків вживання алкоголю. Пацієнти, найчастіше, звертаються за допомогою до лікаря в моменти підвищеного зловживання алкоголем, в стані тієї чи іншої міри алкогольного отруєння. Тому, в такі моменти головним чином слід проводити:

Нейтралізація залишкових метаболітів.

Нейтралізацію залишкових метаболітів алкоголю в організмі часто називають «детокс». Однак, цей період дуже небезпечний розвитком різних ускладнень. Виконання дезінтоксикації організму повинно проходити з урахуванням індивідуального стану пацієнта, його біологічних і фізичних можливостей. Інакше проведення даної процедури призведе до більш складних уражень центральної нервової системи. В першу чергу, незворотних уражень мозкової тканини, як це відбувається при проведенні гемосорбції, гемодіалізу, плазмаферезу та інших необдуманих, не грамотних дій з боку любителів «швидких грошей». Дуже часто етап необхідно проводити в умовах стаціонару, під цілодобовим контролем з боку досвідченого лікаря.

Стабілізація стану організму.

Другим за важливістю дією, стає стабілізація психічного і фізичного стану організму. Цей період дуже відповідальний для лікаря і складно переноситься пацієнтом, так як в цей період особливо сильно загострюється тяга до алкоголю. Залежна людина стає неврівноваженим, дратівливим, агресивно налаштованим до тих, хто стоїть на шляху до досягнення сьогоднішньої мети – прийому алкоголю.

Тут дуже важливо дотримати розумний баланс при застосуванні препаратів, виходячи з відомого принципу хороших медиків – не нашкодь. Але, для полегшення своїх зусиль або під впливом вимог родичів (щоб не турбував) деякі лікарі «присипляють» своїх підопічних. Що в цей період робити не рекомендується. Саме в цей момент потрібно активність головного мозку для відновлення втрачених, під впливом токсину, зв’язків між нейронами.

Активна терапія.

Третій етап правильного лікування алкоголізму це активне безпосередньо медикаментозне та психотерапевтичне вплив, що і є основним етапом лікування. У цей період проходить лікування, головним чином, наслідків вживання алкоголю для більш віддалених періодів. Це такі розлади головного мозку як алкогольна енцефалопатія, розлад особистості, психоорганічний синдром та інші зміни вищої нервової діяльності. Паралельно проводяться медичні заходи по зниженню вираженості «потягу до алкоголю», відновлення функцій інших органів і тканин, які забезпечують життєздатність всього організму як цілісної системи. У цей момент має відбуватися активна робота з формування мотивації на продовження лікування.

Період реабілітації.

лікар алкоголізм

Завершальний етап якісно правильного лікування алкоголізму це період реабілітації. У цей період пацієнт продовжує лікування, але не настільки активно. Триває планова терапія по відновленню організму. Проводяться навчальні заходи – психотерапевтичні програми по стабілізації поведінкових навичок, напрацьовуються рефлекси на окремі зовнішні подразники. Це сприяє формуванню адекватних дій пацієнта по відношенню до алкоголю. Період досить тривалий і може тривати до 5 років, в залежності від стану пацієнта.

Підводячи підсумки, Ви можете самостійно розібратися в тій величезній інформації про алкоголізм і правильному лікуванні алкогольної залежності. Зробіть вірний вибір серед безлічі пропонованих методів лікування.

Удачі вам в боротьбі над цією всесвітньою недугою! Бажаємо Вам перемоги!

А тим, хто звернеться в нашу клініку. ми обіцяємо, що докладемо всі наші знання і багаторічний досвід всіх наших фахівців, які мали можливість навчання і практики в Європі, США, Росії та інших країнах, щоб допомогти вирішити цю глобальну проблему.

Причини виникнення алкоголізму.

Алкоголізм-захворювання хронічної форми, що зачіпає психічні і фізіологічні процеси в організмі. Це різновид токсикоманії, якій характерно хворобливе пристрасть до алкоголю, залежність організму від нього. Захворювання має місце, коли людина втрачає контроль над кількістю випитого, для досягнення задоволення йому потрібно все більшу кількість алкоголю, при відсутності чергової «дози» розвивається абстинентний синдром похмілля, характеризується настільки сильним нездужанням, що людина віддає перевагу випити знову.

Алкоголізм — складне захворювання, це позбавлення від залежності, яке має відбуватися при поєднанні методик на викорінення фізичної і психічної залежності від етилового спирту і культури його споживання в цілому.

Розвиток алкоголізму у конкретної людини провокується найрізноманітнішими факторами і Умовами. Сьогодні прийнято виділяти три групи причин виникнення алкоголізму :

генетичні причини — наявність в близькій спорідненості алкоголіків визначає ймовірність розвитку алкоголізму у нащадка; доведено, що ймовірність розвитку алкоголізму зростає на 25% у тих, чиї батьки були алкоголіками; психологічні причини — схильність до прийому алкоголю, поступово переходить у залежність від напоїв, закладається на психологічному рівні; до того може мати вплив друзів і однолітків, особистий досвід, стреси та інші обставини, в які потрапляє людина, культурні та соціальні чинники, що формують особистісне сприйняття алкоголю як такого; конфлікти з навколишнім середовищем, емоційні зриви, психологічна нестабільність, нещастя або, навпаки, постійна неробство буття визначають ризик розвитку алкоголізму; соціальні причини — соціум, в якому в різні періоди свого життя «обертається», впливає на культуру споживання алкоголю; непитущі люди можуть різко спиватися в певних компаніях, втративши близьких людей або стабільну роботу, опинившись на межі життєвих обставин, коли соціальна система не сприяє задоволенню їх потреб; можливий і протилежний процес, коли налагоджені системи соціальної реабілітації повертають людину до благополуччю; умови і якість життя людини прямо пов’язане з культурою споживання алкоголю.

Як лікувати алкоголізм?

Лікування алкоголізму — нагальна проблема для багатьох людей і їх сімей. На сьогоднішній день розроблені десятки методик, засновані на традиційних і нетрадиційних уявленнях про дію алкоголю на людський організм. Ефект від таких методик може бути оцінений лише індивідуально — різні люди долають напасти по-різному. Часто доводиться випробувати не один підхід, а кілька окремо або в комплексі.

Сьогодні кваліфіковані медики застосовують такі підходи для позбавлення пацієнтів від алкогольної залежності:

Медикаментозне лікування застосовується для придушення алкогольної залежності і усунення порушень, викликаних хронічною алкогольною інтоксикацією. Методика під назвою аверсивна терапія покликана виробити у хворого найнеприємніші відчуття і побоювання за своє життя при подальшій прихильності своїй звичці. У рамках лікування застосовуються такі діючі речовини як дисульфірам, карбімід кальцію, налтрексон, акампростат, препарати цинку. Медикаментозне лікування також передбачає прийом препаратів, що сприяють відновленню здоров’я. Детоксикація являє собою внутрішньовенне введення медикаментів для корекції соматичного стану при різкому припиненні прийому алкоголю. Часто поєднується з прийомом бензодіазепінів, речовин з аналогічним дією алкоголю, для запобігання абстинентного синдрому — групи симптомів різного поєднання і ступеня тяжкості, що виявляються при повному або частковому припиненні прийому алкоголю після тривалого і масованого його вживання. Проводиться в умовах стаціонару або на дому бенкет ймовірності розвитку м’яких або помірних симптомів. Бензодіазепіни викликають звикання, а тому їх прийом повинен бути строго лімітований. Методи психологічного впливу дозволяють закріпити негативне ставлення хворого до алкоголю і запобігти рецидивам хвороби. У ході терапії формується світоглядна установка, що він може жити і справлятися з виникаючими проблемами і труднощами без «допомоги» алкоголю, іншими методами і способами.

Заходи з соціальної реабілітації спрямовані на відновлення хворого на алкоголізм як особистості і реінтеграцію його в структуру суспільства.

Принципи нормування і помірності в боротьбі з алкоголем недоречні. Алкоголіки, які намагаються вживати алкоголь в розумних заходах, в переважній кількості случаве повертаються до згубної звички. Необхідно розуміти, що для людей, яким був діагностований алкоголізм будь-якого ступеня, тільки повне утримання від спиртного може гарантувати одужання. Часткове утримання неприйнятне.

З якими захворюваннями може бути пов’язано.

Гормональний дисбаланс спадкова схильність Психоневротичні розлади хронічний стрес або гостра реакція на стрес.

Лікування алкоголізму в домашніх умовах.

Лікування алкоголізму часто проходить в домашніх умовах. Близькі алкоголіку люди вдаються до найрізноманітніших способів позбавити людину від отруює його залежності, більшість з яких втілюються в домашніх умовах. Сюди можна віднести прийоми самостійно обраних і призначених лікарем медикаментів, приготування народних рецептів, звернення до ведуньям і екстрасенсів, методи психологічного впливу і т. д. і т. п. Оскільки лікування алкоголізму є чи не найбільш індивідуально орієнтованим медичним процесом (різним людям допомагають різні способи), важко судити про ефективність домашніх способів лікування. Деколи доцільніше звернутися до профільних фахівців і пройти курси лікування в реабілітаційних установах.

Якими препаратами лікувати алкоголізм?

Дисульфірам Колме Лидевин Лимонтар Налтрексон Оксазепам Тетурам Еспераль.

Лікування алкоголізму народними методами.

Народні засоби для боротьби з алкоголізмом націлені на вироблення почуття відрази до алкоголю. Вони можуть містити горілку в якості компонента, а можуть бути абсолютно безалкогольними. Зцілення необхідно проводити регулярно і безперервно, поки ефект не буде досягнутий.

На основі алкоголю:

У 100 мл горілки настояти 5 лаврових листочків протягом двох тижнів в темному місці. Підмішувати отриману настоянку до звичайної горілки, що випивається алкоголіком, або поїти настоянкою окремо. Лавровий лист може стати причиною розладу шлунка, проте у хворого виробиться стійка відраза до алкоголю. Трилітрову каструлю наполовину наповнити неочищеним вівсом, залити доверху водою і проварити 30 хвилин від початку кипіння. Відвар злити, додати в нього 100 грам квіток календули, закрити ємність, обернути її в ковдру, настояти протягом 12 годин. Процідити, приймати тричі на день до їди по 200 грам. Через 3-4 дні виникне відраза до алкоголю. У щойно зварену натуральну каву додати подрібнений корінь копитня (на 50 грам кави ¼ ч. л.порошку). Кава необхідно випити за один прийом, повторити процедуру через 1-2 дня, не раніше.

Сушений чебрець повзучий, золототисячник і полин гіркий з’єднати в пропорції 4:1:1, одну столову ложку збору залити склянкою крутого окропу і настояти протягом двох годин. Процідити, приймати по 1-2 ст. л. за півгодини до кожного прийому їжі. 1 ст. л. коренів щавлю кучерявого заварити в склянці окропу, проварити під кришкою 5 хвилин, зняти з вогню і, не знімаючи кришку, витримати три години. Приймати по 1 ст. л. шість разів на день. Панцирі річкових раків перемолоти в порошок і підмішувати його в їжу алкоголіка 2-3 рази в день по ½ чайної ложки. В результаті людини почне нудити і рвати, як тільки він вип’є дозу спиртного. Підмішувати порошок в їжу слід до появи у хворого стійкої відрази до алкоголю.

Лікування алкоголізму під час вагітності.

Лікування алкоголізму під час вагітності представляє не просто складний терапевтичний процес, але і важкий життєвий вибір.

Необхідно знати, що алкоголізм жінки (тим більше підкріплений тією ж хворобою батька дитини) визначає ризик вроджених ускладнень у дитини на 97%. Безумовно, не можна заперечувати ймовірність народження здорової дитини у жінки, яка п’є до і/або під час та/або після зачаття, проте це швидше виняток підтверджує правило. Думка вчених про вплив помірного споживання алкоголю статевозрілим людиною на його потомство різняться, деякі дослідження навіть доводять користь малих доз спиртного під час вагітності, проте все однозначно сходяться у висновках про те, що у хронічних алкоголіків плід розвивається аномально.

Новина про те, що хвора на алкоголізм жінка чекає дитину, не може позитивно сприйматися спостерігає її лікарем, виникає питання про необхідність збереження такої вагітності. У разі рішення всупереч побоюванням вагітність зберегти, має бути призначене паралельне лікування алкогольної залежності, хоч таке і є сильним стресом для організму, проте тривалі запої ще більш небезпечні для плода. Лікування залежності неодмінно повинно проходити під наглядом профільних фахівців – гінеколога, нарколога, кардіолога, терапевта та інших, поставлених до відома про всі нюанси вагітності.

Лікар лікуючий від алкоголізму називається.

Причини виникнення.

Існує три групи причин виникнення алкоголізму:

перша група причин – генетичні (дію психологічних і соціальних факторів на тлі генетичної схильності дитини до вживання спиртних напоїв);

друга група – психологічні причини (вживання алкоголю з метою боротьби зі страхами, болем, тривожними станами, депресією, а також для стимуляції сміливості і віри в себе, в даному випадку алкоголізм є методом позбавлення від комплексів, засобом для завоювання довіри й прихильності); третя група причин є найпоширенішою – соціологічні причини (так зване традиційне вживання спиртних напоїв на свята, відмова від якого тягне за собою можливе осуд з боку друзів, колег і родичів, самої людини, яка відмовляється вживати алкоголь, можуть вважати нездоровим, а його поведінка – неповажних).

У групі підвищеного ризику розвитку алкоголізму знаходяться люди без певного місця проживання. Умови їхнього життя можуть впливати на загальний психологічний стан, сприяючи бажанню виникнення тимчасової ейфорії та відволікання від дійсності.

Провокувати виникнення алкоголізму може і професія людини. Зазвичай надмірне вживання алкоголю властиве людям, чия робота вимагає високого рівня відповідальності, пов’язана з сильними психологічними навантаженнями або високим ризиком для життя, а також з щоденним відкритим доступом до спиртних напоїв.

Жіночий алкоголізм зустрічається рідше, ніж алкоголізм у чоловіків, однак залежність у жінок прогресує набагато швидше, руйнуючи психіку, і в результаті набуває хронічну форму. До причин виникнення жіночого алкоголізму відносять прагнення розслабитися, заспокоїтися, зняти напругу і заснути із-за психологічних розладів або депресій.

Алкогольна залежність серед підлітків в нинішній час стала нерідким явищем.

Алкоголізм-захворювання хронічної форми, що зачіпає психічні і фізіологічні процеси в організмі. Це різновид токсикоманії, якій характерно хворобливе пристрасть до алкоголю, залежність організму від нього. Захворювання має місце, коли людина втрачає контроль над кількістю випитого, для досягнення задоволення йому потрібно все більшу кількість алкоголю, при відсутності чергової «дози» розвивається абстинентний синдром похмілля, характеризується настільки сильним нездужанням, що людина віддає перевагу випити знову.

Алкоголізм — складне захворювання, це позбавлення від залежності, яке має відбуватися при поєднанні методик на викорінення фізичної і психічної залежності від етилового спирту і культури його споживання в цілому.

Розвиток алкоголізму у конкретної людини провокується найрізноманітнішими факторами і Умовами. Сьогодні прийнято виділяти три групи причин виникнення алкоголізму:

генетичні причини — наявність в близькій спорідненості алкоголіків визначає ймовірність розвитку алкоголізму у нащадка; доведено, що ймовірність розвитку алкоголізму зростає на 25% у тих, чиї батьки були алкоголіками; психологічні причини — схильність до прийому алкоголю, поступово переходить у залежність від напоїв, закладається на психологічному рівні; до того може мати вплив друзів і однолітків, особистий досвід, стреси та інші обставини, в які потрапляє людина, культурні та соціальні чинники, що формують особистісне сприйняття алкоголю як такого; конфлікти з навколишнім середовищем, емоційні зриви, психологічна нестабільність, нещастя або, навпаки, постійна неробство буття визначають ризик розвитку алкоголізму; соціальні причини — соціум, в якому в різні періоди свого життя «обертається», впливає на культуру споживання алкоголю; непитущі люди можуть різко спиватися в певних компаніях, втративши близьких людей або стабільну роботу, опинившись на межі життєвих обставин, коли соціальна система не сприяє задоволенню їх потреб; можливий і протилежний процес, коли налагоджені системи соціальної реабілітації повертають людину до благополуччю; умови і якість життя людини прямо пов’язане з культурою споживання алкоголю.

Не можна однозначно сказати, що саме є стовідсотковою причиною алкоголізму. Багато хто стверджує, що низький рівень життя, невдоволення своїм соціальним статусом і становищем призводять до депресії. З неї є два виходи-або міняти себе, намагатися повернути в інший бік, стати успішним і багатим;

Самотність, особливо при наявності сім’ї, друзів і роботи, є також потужним поштовхом до пияцтва. Небажання поговорити по душам, вийти із зони комфорту і кинути те, що не подобається, піти туди, куди хочеться є причиною зловживання алкоголем.

лікар лікуючий алкоголізм як називається.

Ще одна перевага замовлення на офіційному сайті — гарантія справжності препарату і можливість отримати істотну знижку на товар. Виробник часто проводить акції, під час яких можна придбати ліки на 75% дешевше. В цьому випадку ціна Алкопроста складе всього 990 рублів. Процедура оформлення замовлення займе всього 5 хвилин, зате ви можете бути впевнені в тому, що на сайті офіційного постачальника придбаєте якісний препарат, що має сертифікат якості і пройшов клінічні випробування.

Вірніше сказати, лікування алкоголізму в Бєлгороді проводиться за кількома напрямами. Так де ж шукати в Бєлгороді наркологічну допомогу? Є ряд приватних клінік, які надають послуги нарколога в Бєлгороді. Лікування алкоголізму в Бєлгороді. Незалежно від того, хто визнав наявність проблеми залежності – пацієнт або його рідні – слід звернутися в Приватну наркологію №1.

Створена на її базі клініка спеціалізується на лікуванні. Лікування алкогольної залежності в приватній клініці. Лікування алкоголізму в Бєлгороді нашим методом вигідно відрізняється від багатьох інших, тому ми з упевненістю стверджуємо, що здатні допомогти кожному. Бєлгород, докладні відгуки про в Бєлгороді. Медицина.›

Наркологічні клініки, лікування алкоголізму в Бєлгороді. Поділитися. Наркологічна клініка в Бєлгороді. Професійне лікування та реабілітація алкоголізму і наркоманії – основна спеціалізація нашої клініки. Лікування та кодування від алкоголізму в Бєлгороді. Переривання і виведення із запою, профілактика алкоголізму, допомога нарколога.

35 лікарів, 30 відгуків пацієнтів, запис на. Бєлгородський пр-т, д. 40А Неврологічна клініка доктора Бочарова. Висловлюю йому величезну подяку за сумлінне лікування, дуже допоміг! Лікування алкоголізму в Бєлгороді. Поки оцінок немає. Заявка в клініку. Лікування алкоголізму складається з 3х основних етапів без яких лікування від пияцтва буде не повним Ми живемо в такий час, коли цілителів і екстрасенсів народ довіряє більше, ніж офіційній медицині.

Алкоголізм баба Шура з Абдулино не просто лікує, а кодує, причому досить цікавим способом. Кіра Куликова: 3 дні тому — коли проблема алкоголізму в твоїй родині, жити і аналізувати стає проблематично. — Шадринськ: Лікування Алкоголізму. Codirex — Вилікувати Близьких від Алкогольної Залежності.

Хотілося б дізнатися якщо хтось лікував так то скільки разів і допомогло? І чим дякували, тому що вона сказала що зможите то і принесете … сама нічого не просить. Ні ми не в шадринске лікувалися в петухово, ми зараз тут живемо. та так від Вона я як чула від усього кодує і лікує. Я вважаю що перш за все потрібно визнати що є така проблема.

Потім вибрати або пити Далі або жити і просити допомогти рідних жити тобі. Список форумів Шадринский форум-Шадринск і околиці — сервіс в Шадринске — [підкажіть] потрібна ворожка. ні просто бабуся, яка лікується ось опис вище. З чоловіком живемо майже 8 років! Фактори результативності змов від алкоголізму.

— виведення із запою на дому-кодування від алкоголю-екстрене витверезіння Показати повністю … — лікування алкоголізму. Виїзд в: Тюмень, Курган, Шадринськ У райони: Ісетський, Ялуторовский, Zavodoukovsky, Упоровский. Дуже потрібна бабка яка лікує (змовами, молитвами.) від алкоголізму і наркоманії. Може хто знає і є контакти.

Людини як навиворіт вивернули, стали жити, ремонт зробили, машину купили, сина ще одного народили. 7 4933 190231 це Кінешемський район Іванівської області, там і лікують від алкоголізму, дзвонити до 16.00, крім. Як все складно! Але ж російська людина сходить і до лікаря, і в церкву, і до баби. Жити-то хочеться.

Їй 36 років, 2 дітей. Перегляд повної версії : Хто — небудь стикався з бабками або знахарками, які лікують від АЛКОГОЛІЗМУ. 19 років живу з чоловіком-алкоголіком. Пробувала і кодування, і молебні, і сама молюся щодня,і ліки, але все. Для тих хто живе з алкоголіком. Як його можна примусово лікувати — в клініці сказали, що тільки за його згодою.

Бабуся не може з ним вже жити-самі розумієте, коли буйний алкаш. Знаю що лікує від алкоголізму вона. дівчина до неї з безпліддям прийшла за мною в черзі стояла. які хвороби конкретно лікує не цікавилася я з іншого питання. Якщо кому треба, напишу контакти. Живе в нижній частині міста. .Першою дією АлкоПроста є детоксикація, а після проходження цього процесу спостерігаються ланцюгові реакції.

У мене все це проявлялося нудотою, блювотою, ознобом і судомами, тому незабаром я зрозуміла — алкоголь не моє, якщо його вживання викликає такі неприємні відчуття. Спосіб застосування дуже простий. Я додавала кілька крапель АлкоПроста в їжу або ж чай, так як він не впливає на смакові характеристики їжі.

На краплі від алкоголізму «Алкопрост» я звернув увагу через специфічний склад, все-таки не кожен з препаратів містить такий достаток компонентів. Відгуки лікар, який лікує алкоголізм як називається.

Ще рік тому у нас з чоловіком доходило до розлучення. Він регулярно пиячив, і якщо в перші роки спільного життя не особливо захоплювався спиртним, то з часом звик і став йти в запої. Коли не пив, був абсолютно адекватним, характер у нього спокійний, руки золоті і дочка його дуже любить.

Поділюся своїм реальним відгуком про лікар, який лікує алкоголізм як називається. Основний (і доведений) механізм дії Алкопроста — це формування відрази до спиртного. Виникає завдяки діяльності гриба копринус, який гальмує розщеплення алкоголю і затримує в організмі отруйний ацетальдегід – продукт розпаду етилового спирту.

Це викликає сильне отруєння: нудоту, блювоту, тахікардію і навіть судоми. Після такого випробування людина просто не захоче більше випивати. Алкопрост допомагає позбутися від алкоголізму за рахунок щеплення стійкої відрази до алкоголю. Купити оригінальний Алкопрост можна тільки на офіційному сайті. Наркологи призначають Алкопрост своїм пацієнтам, а негативні відгуки на Алкопрост – звичайна фікція і спроба заплутати покупця.

Ще посилання де можна дізнатися про лікар, який лікує алкоголізм як називається:лікування абстинентного синдрому при алкоголізмі у домашнихврач який лікує алкоголізм як называетсяалкоголь і аритмія причини і лікування, алкоголь і аритмія причини і лечениепринудительное лікування від алкоголізму в селі поперечному, методи лікування алкоголизмаАлкоПрост купити в Набережних Челнахлечение алкоголізму за допомогою лаврового листа.

До складу препарату входять рідкі рослинні складові, які здатні викликати реакції підвищеної чутливості. Це необхідно враховувати особам, схильним до алергічних проявів.Вірніше сказати, лікування алкоголізму в Бєлгороді проводиться за кількома напрямами. Так де ж шукати в Бєлгороді наркологічну допомогу?

Є ряд приватних клінік, які надають послуги нарколога в Бєлгороді. Лікування алкоголізму в Бєлгороді. Незалежно від того, хто визнав наявність проблеми залежності – пацієнт або його рідні – слід звернутися в Приватну наркологію №1. Створена на її базі клініка спеціалізується на лікуванні.

Лікування алкогольної залежності в приватній клініці. Лікування алкоголізму в Бєлгороді нашим методом вигідно відрізняється від багатьох інших, тому ми з упевненістю стверджуємо, що здатні допомогти кожному. Бєлгород, докладні відгуки про в Бєлгороді. Медицина.› Наркологічні клініки, лікування алкоголізму в Бєлгороді. Поділитися.

Наркологічна клініка в Бєлгороді. Професійне лікування та реабілітація алкоголізму і наркоманії – основна спеціалізація нашої клініки. Лікування та кодування від алкоголізму в Бєлгороді. Переривання і виведення із запою, профілактика алкоголізму, допомога нарколога. Стороннім немає доступу. Ми не відповідаємо на запити про пацієнтів клініки.

Лікування алкоголізму в Бєлгороді ми проводимо за двома методиками: Медикаментозний. Через: 0 ч. 0 м. Ніколи! Отримати докладний результат. Фото клініки. Дивитися все. Одне і теж лікування не може підходити всім. Нарколог в Бєлгороді (народний рейтинг): 35 лікарів, 30 відгуків пацієнтів, запис на. Білгородський пр — т, д.

40А Неврологічна клініка доктора Бочарова. Висловлюю йому величезну подяку за сумлінне лікування, дуже допоміг! Лікування алкоголізму в Бєлгороді. Поки оцінок немає. Заявка в клініку. Лікування алкоголізму складається з 3х основних етапів без яких лікування від пияцтва буде не повним .Препарат, який позбавляє від алкогольної залежності, має повністю натуральний склад.

У ньому немає хімічних компонентів, небезпечних для здоров’я. Алкопрост рекомендують застосовувати не тільки при усвідомленні проблеми і бажання питущої людини від неї позбутися, але і у випадках, коли алкоголік не бажає визнавати залежності. У такій ситуації близькі люди можуть використовувати краплі без відома хворого.

Чому з’являється алкоголізм?

Особливу роль у розвитку алкогольної залежності відіграють спадкова обтяженість і особиста схильність.

Захворюванню сприяють: виховання в неповній сім’ї, зростання соціальної напруженості, низький рівень якості життя в країні. Тривала стресова ситуація, низький рівень культури, негативне соціальне оточення призводять до того, що алкоголь стає засобом зняття психологічної напруги, універсальним ліками від проблем».

Методи лікування.

лікар алкоголізм

При будь-якому досить серйозному захворюванні необхідний лікар, алкоголізм в цьому плані не є винятком. Лікар, лікуючий алкоголізм-це нарколог і психолог, який має сучасні методи лікування. Алкоголізм неможливо перемогти без кваліфікованої лікарської допомоги. Навіть якщо зусиллям волі алкоголіку вдається на час зупинити розвиток залежності, незабаром вона все одно повертається. Єдиним спосіб вирішити проблему раз і назавжди є звернення до фахівців.

Клініка лікування алкоголізму – це спеціалізований медичний заклад, створений спеціально для боротьби із залежністю. Саме тут лікар, алкогольна залежність для якого є профільним захворюванням, може застосувати сучасні методики, які допоможуть узалежненої людини повернутися до нормального життя.

Лікування алкогольної залежності – це складний багатостадійний процес, в якому послідовно вирішується цілий ряд завдань. Пацієнт проходить різні процедури, в процесі яких його організм повністю очищається від дії алкоголю.

Спочатку усувається фізична залежність від спиртного – стійке звикання до алкоголю. Це досягається за рахунок використання методів переривання запою і детоксикації. З організму пацієнта виводиться алкоголь, відновлюються функції нервової системи.

Паралельно з цим здійснюються відновлювальні процедури. Вони допомагають відновити життєвий тонус пацієнта, провести повне очищення організму, а також підготувати організм до подальшого лікування.

Реабілітація алкоголіка – це один з головних етапів лікування алкоголізму. Саме на цьому етапі усувається психологічна залежність від спиртного. Пацієнт вчиться дивитися на світ інакше, його особистість розвивається, з’являються нові цінності. У підсумку він свідомо відмовляється від алкоголю і виходить з реабілітаційного центру для алкоголіків вже іншою людиною.

Лікар, лікуючий алкоголізм в реабілітаційному центрі, використовує найрізноманітніші підходи. Це й психотерапія для алкоголіків, і групова терапія, і ресоціалізація алкоголіків в групах.

Почати лікування можна в будь-який момент. Все, що для цього потрібно зателефонувати за телефонами, вказаними на сайті, і записатися на безкоштовну консультацію з наркологом.

Ваш близька людина стала жертвою залежності?

Не відкладайте, телефонуйте зараз!

У захворювання алкоголізм симптоми такі:

Зміни не в кращу сторону в зовнішньому вигляді. Шкіра блідне, під очима з’являються синці, повіки опухають; Наявність запійних періодів. Наприклад, людина три місяці не бере ні краплі в рот, а потім раз і на тиждень йде у небуття. Не варто думати, що це в порядку речей і виправдовувати себе або своїх близьких фразами, мовляв, ну він же не кожен день, а тільки раз в триместр. Треба ж якось людині розслаблятися і так далі. Запам’ятайте, запій-це вже певна стадія алкоголізму; збільшення порога алкогольного відторгнення, відсутність блювоти при прийомі великих доз алкоголю; наявність похмілля.

Методи лікування алкоголізму існують, при чому вельми ефективні навіть на самих пізніх і важких стадіях.

Але не варто думати, що все станеться легко і просто. Перш ніж починати лікування, потрібно розуміти, що найголовніше – це бажання хворого позбутися від такої згубної звички. Він повинен усвідомлено хотіти жити нормальним, тверезим життям. Тільки в такому випадку лікування дійсно буде ефективним.

При лікуванні варто спиратися тільки на перевірені роками і досвідом методики, які дійсно дають добрі плоди. Розглянемо найбільш відомі і діючі.

Аверсивная терапія. Навіть якщо алкоголік не до кінця визнає хворобу, то цей курс лікування допоможе хоча б «прочистити мізки». В даному курсі застосовуються різні медикаменти, які призначаються лікарем індивідуально. Психологічна терапія. В даному випадку алкоголік повинен відмінно розуміти і визнавати те, що він хворий. Метод допомагає тільки в тому випадку, якщо хвороба ще не досягла найважчих стадій, і хворий ще хоче мати сім’ю, ростити дітей і так далі. Рецидиви після такої терапії відбуваються досить рідко. Детоксикація організму. Це цілий комплекс заходів, який застосовується при важкому алкогольному отруєнні. Мета курсу — це позбавити хворого від згубного впливу продуктів розпаду алкоголю в крові і травному тракті, очистити печінку, вивести з організму хворого продукти метаболізму.

Залежним від алкоголю людина стає поступово. Кожному треба різний час для того, щоб виникла тяга до вживання спиртного.

Першу зустріч з пацієнтом лікаря-нарколога бажано проводити в присутності членів сім’ї хворого. Це необхідно в, першу чергу, для збору об’єктивних відомостей про хворого і його характер пияцтва. Крім того, в процесі опитування членів сім’ї хворого можна визначити характер сімейних відносин, виявити ставлення кожного з близьких пацієнта людей до лікування алкоголізму, їх інформованість про сучасних поглядах на це захворювання.

При обстеженні хворого на алкоголізм окрему увагу слід приділити історії життя і хвороби.

Лікар-нарколог, при першому інтерв’ю пацієнта, повинен розпитати його про мали місце в минулому спробах лікування, причини, стійкості і якісні особливості терапевтичних і спонтанних ремісій, а також причини зривів, особливостей перебігу і структурі рецидивів алкоголізму.

Лікар-нарколог повинен виявити причину звернення хворого до лікаря.

Перед прийомом пацієнта бажано визначити концентрацію етанолу в його крові.

На тему лікування алкоголізму написано дуже і дуже багато, і на нашому сайті, і на багатьох інших сайтах різних клінік, що пропонують послуги на будь-який вибір для самих алкоголіків — безліч приватних лікарів, наркологічних клінік і шахраїв різних мастей.Всі намагаються догодити алкоголікам і їх родичам (співзалежність при алкоголізмі), які змучені поведінкою своїх близьких людей які п’ють.

І все ж, питання про те, як правильно лікувати алкоголізм постійно задається сотнями користувачів інтернету, які пройшли безліч різних варіантів і не отримали очікуваного результату, на різних форумах в великій мережі інтернет.

Лікування алкоголізму часто проходить в домашніх умовах. Близькі алкоголіку люди вдаються до найрізноманітніших способів позбавити людину від отруює його залежності, більшість з яких втілюються в домашніх умовах. Сюди можна віднести прийоми самостійно обраних і призначених лікарем медикаментів, приготування народних рецептів, звернення до ведуньям і екстрасенсів, методи психологічного впливу і т. д. і т. п.

Оскільки лікування алкоголізму є чи не найбільш індивідуально орієнтованим медичним процесом (різним людям допомагають різні способи), важко судити про ефективність домашніх способів лікування. Деколи доцільніше звернутися до профільних фахівців і пройти курси лікування в реабілітаційних установах.

Народні засоби для боротьби з алкоголізмом націлені на вироблення почуття відрази до алкоголю. Вони можуть містити горілку в якості компонента, а можуть бути абсолютно безалкогольними. Зцілення необхідно проводити регулярно і безперервно, поки ефект не буде досягнутий.

На основі алкоголю:

У 100 мл горілки настояти 5 лаврових листочків протягом двох тижнів в темному місці. Підмішувати отриману настоянку до звичайної горілки, що випивається алкоголіком, або поїти настоянкою окремо. Лавровий лист може стати причиною розладу шлунка, проте у хворого виробиться стійка відраза до алкоголю. Трилітрову каструлю наполовину наповнити неочищеним вівсом, залити доверху водою і проварити 30 хвилин від початку кипіння. Відвар злити, додати в нього 100 грам квіток календули, закрити ємність, обернути її в ковдру, настояти протягом 12 годин. Процідити, приймати тричі на день до їди по 200 грам. Через 3-4 дні виникне відраза до алкоголю. У щойно зварену натуральну каву додати подрібнений корінь копитня (на 50 грам кави ¼ ч. л.порошку). Кава необхідно випити за один прийом, повторити процедуру через 1-2 дня, не раніше.

Сушений чебрець повзучий, золототисячник і полин гіркий з’єднати в пропорції 4:1:1, одну столову ложку збору залити склянкою крутого окропу і настояти протягом двох годин. Процідити, приймати по 1-2 ст. л. за півгодини до кожного прийому їжі. 1 ст. л. коренів щавлю кучерявого заварити в склянці окропу, проварити під кришкою 5 хвилин, зняти з вогню і, не знімаючи кришку, витримати три години. Приймати по 1 ст. л. шість разів на день. Панцирі річкових раків перемолоти в порошок і підмішувати його в їжу алкоголіка 2-3 рази в день по ½ чайної ложки. В результаті людини почне нудити і рвати, як тільки він вип’є дозу спиртного. Підмішувати порошок в їжу слід до появи у хворого стійкої відрази до алкоголю.

Лікування алкоголізму під час вагітності представляє не просто складний терапевтичний процес, але і важкий життєвий вибір.

Необхідно знати, що алкоголізм жінки (тим більше підкріплений тією ж хворобою батька дитини) визначає ризик вроджених ускладнень у дитини на 97%. Безумовно, не можна заперечувати ймовірність народження здорової дитини у жінки, яка п’є до і/або під час та/або після зачаття, проте це швидше виняток підтверджує правило.

Думка вчених про вплив помірного споживання алкоголю статевозрілим людиною на його потомство різняться, деякі дослідження навіть доводять користь малих доз спиртного під час вагітності, проте все однозначно сходяться у висновках про те, що у хронічних алкоголіків плід розвивається аномально.

Новина про те, що хвора на алкоголізм жінка чекає дитину, не може позитивно сприйматися спостерігає її лікарем, виникає питання про необхідність збереження такої вагітності. У разі рішення всупереч побоюванням вагітність зберегти, має бути призначене паралельне лікування алкогольної залежності, хоч таке і є сильним стресом для організму, проте тривалі запої ще більш небезпечні для плода.

Лікар нарколог – це і психотерапевт і психіатр.

Ще один поширений питання: як лікують залежність? У більшості випадків без таблеток, лікарських препаратів і медичних засобів не обходитися. Фармацевтичні компанії продовжують пошук таблеток, уколів і нових препаратів від алкоголізму, тютюнопаління та наркоманії.

Однак спроби покладатися тільки на ліки при лікуванні залежностей, приречені на провал. Бо як препарати практично не впливають на причину їх появи і розвитку – психічну основу залежності, тут може допомогти тільки психотерапія.

Будь-який нарколог повинен бути ще одночасно психіатром і психотерапевтом. Чому? Тому що лікар знає, що не можна домогтися тривалої і якісної ремісії виключно за допомогою психофармакологічних, лікарських засобів.

Під час прийому пацієнта або його близьких, лікар, в процесі бесіди повинен з’ясувати якомога більше про хворий і характер його захворювання. Від цього безпосередньо залежить правильність і ефективність вибору стратегії лікування алкоголізму або іншої залежності.

Тому що багато хто просто не шкодують визнавати, що «хімічний захист від алкоголю», просто клітина. А справжні витоки алкоголізму приховані, в сімейних відносинах, незадоволеності, спробах захистити прогресуючого алкоголіка від відповідальності за себе, свою поведінку.

Парадоксально, але багато дружин алкоголіків ніби спеціально створюють умови, в яких чоловік алкоголік може комфортно пити. Тобто, для лікування необхідно працювати і з дружиною, і з чоловіком. Боротися потрібно з самим феноменом співзалежності. Коли несвідомо поведінкою провокується і підтримується залежність, а не з окремими його проявами.

Твердження-закодуйте, його доктор будь ласка, зовсім від нього втомилася. Але на давайте тільки на рік, там видно буде-неправильні за своєю суттю. Вони дозволяють алкоголізму розвиватися. Співзалежні вважають, що кодуватися від алкоголізму можна скільки завгодно.

Психіатр повинен коли треба як вимикачем прибрати тягу до спиртного, але весіллі або ювілеї закодованого «дозволяють» пити, щоб бути як всі. А потім коли багаторазове кодування не спрацьовує, звинувачують психотерапевта. Люди шукають нові або зведені в культ методи, на зразок кодування по Довженко. Причому не бажаючи визнавати, що самі, своєю співзалежністю алкогольну залежність провокують і розвивають.

Під час психотерапевтичних консультацій виявляється величезний пласт особистісних проблем, без вирішення яких далі в лікуванні залежності не просунутися. І спроби отмолчатся на сеансах у психіатра, а також ухилення від них при будь-якій можливості явно демонструє істинне не бажання лікуватися.

Чим більше працюєш наркологом, тим точніше усвідомлюєш, що не наркологом працюєш. А є психічні проблеми і діагностує їх психіатр, а лікує їх психотерапевт. Але саме нарколог, все це в своїй діяльності об’єднує. Тому що він зобов’язаний допомогти хворому зрозуміти: навіщо він п’є, що його штовхає на вживання алкоголю.

Потім нарколог допомагає хворому вирішувати ці проблеми, або, хоча б, тримати їх під контролем, щоб можна було їх пом’якшити. При роботі наркологом я просто змушений бути психотерапевтом. І через це у своїй практиці лікар все менше використовує одномоментне «кодування».

Подумайте, чи дійсно хоче алкоголік вилікуватися від алкогольної залежності, коли він просить «закодувати» його на тверезість терміном в 1 рік? А якщо рідні ще й наполягають на цьому? Важко сказати відразу, а що буде після цього року?

Безумовно: повернення до запоїв, ще сильніше і руйнівніше. А чому тоді зубного лікаря не просять на рік вилікувати ? А можливо ви хотіли вилікувати ангіну на тиждень? Ні, всі визнають, що це захворювання і бажають від нього позбутися зовсім.

У ставленні до алкоголізму такої диференціації бути теж не повинно, хворий повинен прагнути до утримання від алкоголю назавжди. Але ось щоб цього домогтися, психотерапевт, психіатр і нарколог повинні бути єдиним цілим в кожному наркологічному Докторі.

Як правильно лікувати алкоголізм?

Давайте відкинемо всі красиві рекламні пропозиції та амбіції, всі найрізноманітніші, і, часом абсолютно неймовірні пропозиції щодо методик лікування алкоголь залежних людей!Ми не хочемо сказати, що тільки наша клініка лікує це захворювання правильно. Є багато інших клінік і лікарів, які чесно і відповідально ставиться до цього дуже складного і делікатного процесу.Ми пропонуємо спиратися тільки на факти і біологічні закони природи, змінити які не під силу ні кому.

Алкоголь є отрутою широкого спектру дії. Ця отрута діє на всі тканини нашого організму, але найбільшої шкоди він завдає тканини головного мозку, так як ті клітини, які він знищує в різних тканинах, мають можливість відновлюватися, а в головному мозку ці клітини вже не відновлюються, хоча, деякі з пошкоджених нейронів відновити, можливо. Інші органи мають можливість часткової, а іноді й повної регенерації після впливу алкоголю, якщо в органу ще залишилися ресурси (залежить від тривалості та інтенсивності вживання алкогольних напоїв). Крім токсичної дії на тканини організму, алкоголь має біологічно активну дію. Це приводить до зміни біохімічних процесів головного мозку і викликає заміщення біологічних компонентів, що виробляються здоровим організмом, на метаболіти (продукти розпаду алкоголю. Метаболіти, як більш активні хімічні елементи, що витісняють з обмінних процесів організму біологічні компоненти, які з плином часу, поступово припиняють вироблятися організмом. На підставі цього починає наростати залежність організму від зовнішнього надходження етилового спирту, а значить — зростає залежність від алкоголю.

Для того, щоб знайти розуміння як правильно лікувати алкоголізм, багатьом доводиться пройти не легкий шлях. Необхідно зрозуміти основні істини, які дають розуміння про справжню дію алкоголю на організм людини.

Шкода, що наноситься алкоголем тканинам нашого організму настільки великий, що його можна назвати вбивчим. Вживання алкоголю, особливо в надмірних кількостях і часто, це повільний рух до досить болісної смерті. Шлях до смерті від алкоголю лежить через переживання безлічі захворювань, які формуються у зв’язку як безпосередньої дії алкоголю на клітини, так і внаслідок втрати контролю головного мозку за життєзабезпеченням організму. Правильне лікування алкоголізму займає досить тривалий час, який необхідно для повного відновлення всіх функцій головного мозку і всього організму. Тільки при правильному лікуванні алкоголізму людина не тільки повністю відновлює втрачені здібності, але і найчастіше покращує індивідуальні розумові показники.

Виходячи з цього, в залежності від того наскільки сильно вражений організм отрутою, правильне лікування алкоголізму необхідно будувати за індивідуальною концепції лікування, у кожному конкретному випадку, для кожної людини окремо.Відповідно, на різних стадіях токсичного ураження організму підключаються різні методики, або поєднання методик, їх інтенсивність.

При терапії алкогольної залежності повинні застосовуватися різні форми лікування, починаючи від амбулаторних не тривалих програм і кодування, закінчуючи тривалим лікуванням у стаціонарі наркологічної клініки з урахуванням всіх ускладнень цієї недуги. Найбільш часте ускладнення, це формування тривожно-депресивного розладу.

Природно, що за кілька днів, декількома уколами і жменею пігулок, відновити організм, який має досить значні втрати, неможливо відновити і вилікувати. Для цього потрібен значний час, пропорційно часу прийому алкоголю.

Так, медицина на сьогоднішній день може багато чого, але лікарі не чарівники, і можуть діяти тільки в рамках законів природи.

Підібрати правильне лікування алкоголізму не завжди вдається з першого разу, так як пацієнт і його родичі не завжди бувають повністю відверті з лікарем або не можуть дати повну інформацію про стан свого організму досить повно з багатьох причин.

З якими захворюваннями може бути пов’язано.

Гормональний дисбаланс спадкова схильність Психоневротичні розлади хронічний стрес або гостра реакція на стрес.

Діагностувати захворювання може навіть не лікар, а просто знайомий або родич. Тобто іноді досить тільки погляду на хворого для того, що зрозуміти, що людина страждає від цієї страшної недуги.

Для перевірки органів і систем, чи були вони вражені алкоголем використовують:

Ультразвукову діагностику; Комп’ютерну томографію; магнітно-резонансну томографію; загальний аналіз крові і сечі .

Алкоголізм: симптоми хвороби, лікування і профілактика.

Алкоголізм – це фізична залежність від напоїв, що містять етанол, найбільш поширена форма токсикоманії. Хвороба призводить до особистісної деградації, обумовлює пошкодження внутрішніх органів.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони Здоров’я, сьогодні в світі більше 140 млн. алкоголіків. При цьому поширеність залежності безпосередньо пов’язана з рівнем життя населення.

Причини алкоголізму.

Головний компонент алкогольних напоїв – це етанол. Малі його дози є частиною природних метаболічних процесів, що протікають в людському організмі. Потрапляючи ззовні, етанол дуже швидко всмоктується в травному тракті, після надходить у кров і починає впливати на нервові клітини.

Максимальна ступінь сп’яніння людини спостерігається через півтори-три години після вживання спиртного. Якщо випито занадто багато, виникає блювота. Чим сильніше алкогольна залежність, тим рідше проявляється блювотний рефлекс.

90% етанолу окислюється в клітинах, розщеплюється в печінці і виводиться у вигляді кінцевих продуктів обмінних процесів. Решта 10% надходять в легені і нирки в непереробленому вигляді. Повністю очиститися від алкоголю організм може за добу. Якщо людина п’є спиртні напої систематично і у великих дозах, продукти розпаду етанолу не встигають виводитися. Це негативно впливає на роботу внутрішніх органів.

Як розвивається алкогольна залежність.

Існує не тільки фізична, але і психічна залежність від алкоголю. Це пояснюється тим, що етанол вражає нервову систему. Випивши спиртне, людина відчуває приємне почуття ейфорії, може розслабитися, вести себе більш вільно. Йому легше спілкуватися з оточуючими. Саме тому дуже часто люди п’ють алкоголь, коли у них виникають будь-які проблеми, під час відпочинку. В даній ситуації етанол використовується як дешевий і доступний антидепресант.

Однак, якщо застілля повторюються часто, формується фізична залежність. Непомітно для самого себе алкоголік поступово збільшує дози. Пам’ять його погіршується. Настає важка психічна деградація.

Симптоми алкоголізму.

Існують три стадії алкоголізму:

Перше. Спостерігається підвищений інтерес до спиртного. Як тільки виникають будь-які проблеми, хворий хоче випити алкоголь так само сильно, як здорова людина поїсти. Якщо вжити спиртне не вдається, він відволікається і забуває про небезпечний «антидепресант» до наступних життєвих складнощів. Якщо ж алкоголь під рукою, п’є багато, прагнучи досягти почуття вираженого сп’яніння. Пити може і один, і в компанії. Зупинитися стає все складніше. До особливостей першій стадії алкоголізму відносяться: — згасання блювотного рефлексу; — погіршення пам’яті; — дратівливість, підвищена агресивність. Початківець алкоголік не п’є систематично. Поодинокі п’янки чергуються з тривалими періодами тверезості. Не виключені і багатоденні запої. Людина не розуміє, що стає залежним. Навіть у тверезому стані він знаходить пояснення своїй антисоціальній поведінці. Може перекладати відповідальність за свої вчинки на інших, запевняти, що його змусили/умовили випити. Друга. Хворий приймає більше алкоголю, ніж на першій стадії. Він не здатний контролювати, скільки випиває. При різкій відмові від напоїв, що містять етанол, розвиваються: — артеріальна гіпертензія; — тахікардія; — безсоння; — блювота під час їжі; — тремор рук. У деяких алкоголіків на другій стадії виникають напади білої гарячки. Тоді вони бачать галюцинації, температура тіла підвищується. Третина. Толерантність до алкоголю істотно знижується. Щоб сп’яніти, досить випити зовсім небагато алкоголю. Наступні дози практично не змінюють стану алкоголіка, хоча концентрація етанолу в крові збільшується. Тяга до спиртного стає неконтрольованою. Тривалі запої. При відмові від етанолу виникає алкогольний делірій. Порушується робота внутрішніх органів. Хворий деградує.

Поняття продрома.

До окремої категорії людей наркологи відносять тих, хто часто п’є алкоголь і входить в групу ризику по алкоголізму, але поки ще не відчуває залежності. Стадія продрома характеризується наступним: людина охоче п’є в компанії і майже ніколи в самоті.

Зазвичай застілля припадають на важливі свята, урочистості. Складнощів, пов’язаних з відмовою від етанолу, у людини на продромальному етапі не виникає.

Як розпізнати алкоголіка.

Алкоголіки завжди виглядають старше свого віку. Їх шкіра гіперемована. Тургор шкірних покривів втрачений. М’язовий тонус нормалізується після прийому чергової дози спиртного.

У період стаціонарного лікування поводяться безтурботно і легковажно, неадекватно сприймають власний стан. Нехтують інтересами оточуючих.

Якщо ви виявили у себе схожі симптоми, обов’язково зверніться до фахівця. Попередити захворювання набагато простіше, ніж боротися з наслідками.

Діагностика алкоголізму.

Під час обстеження залежних людей проводяться:

Також обов’язкові консультації невропатолога і терапевта.

Лікування чоловічого і жіночого алкоголізму.

Лікування алкоголізму може бути:

екстреним і плановим; за бажанням хворого, без відома пацієнта і примусовим; стаціонарним, амбулаторним і на дому.

методи психотерапії (індивідуальні консультації, групові та сімейні заняття); лікарські препарати (для якнайшвидшого виведення етанолу з організму, підвищення імунітету і підтримки внутрішніх органів), комбіновані методики.

Екстрені заходи при алкоголізмі.

Екстрені заходи з лікування алкоголізму включають в себе:

Виведення із запою. Усунення ознак абстинентного синдрому.

Виведення із запою.

Щоб вивести алкоголіка із запою:

проводяться детоксикаційні заходи; усувається зневоднення; нормалізується кислотно-лужний і водно-електролітний баланс.

Також пацієнту призначаються психотропні препарати, вітаміни. Детоксикаційні ліки вводять внутрішньовенно. Це можуть бути розчини натрій хлориду, глюкози, магнезії та ін.

Існують три програми виведення із запою:

Стандартне очищення. Застосовується при нетривалих запоях, періоді залежності не більше 3 років. Включає одну крапельницю з сольовим розчином, глюкозою, сірчанокислою магнезією, вітаміном В6, седативним складом, ноотропом. Ціна лікування алкоголізму на дому за програмою стандартного очищення є доступною. Подвійне очищення. Показано, якщо алкогольний стаж» перевищує 5 років. Ставляться дві крапельниці, що містять ноотроп, глюкозу, седативний препарат, вітаміни, різні ліки симптоматичної дії. Глибоке очищення. Застосовується при дуже тривалих і регулярних запоях, присутності ознак абстинентного синдрому. Алкоголіку призначаються три крапельниці, з допомогою яких в організм вводяться ноотропи, магнезія, вітаміни, глюкоза, заспокійливі та інші ліки. Вартість лікування алкоголізму за даною схемою є найбільш високою.

Боротьба з абстинентним синдромом.

Абстинентний синдром при алкоголізмі виникає тільки в осіб з 2 і 3 стадіями залежності. Він проявляється тремтінням рук, підвищеною пітливістю, посиленим серцебиттям, порушенням координації рухів, депресивним настроєм. Не виключена біла гарячка.

Щоб поліпшити самопочуття алкоголіка і вивести його зі стану абстинентного синдрому, застосовується інфузійна терапія (вітаміни, бензодіазепіни, дезінтоксикаційні препарати, сольові розчини, ліки для відновлення функцій внутрішніх органів). Лікар може приїхати додому до хворого. Якщо самопочуття алкоголіка дуже погане і спостерігається виражене зневоднення, показана госпіталізація.

Планове лікування хронічного алкоголізму.

Планове лікування алкоголізму може бути:

лікар алкоголізм

Медикаментозним (кодування від алкоголізму). Немедикаментозним (вплив на психіку хворого).

Кодування від алкоголізму.

Кодування – це один з найпопулярніших способів медикаментозного лікування алкоголізму. Він передбачає використання ліків, які викликають непереносимість спиртного, щоб сформувати у хворого негативне ставлення до алкоголю.

Препарати при кодуванні можуть вводитися парентерально або перорально. Частота їх використання визначається властивостями обраного ліки і способом його введення в організм. Найбільш часто наркологи застосовують дисульфіры:

Кодування буває двох видів:

Оперантной. Самопочуття хворого погіршується, якщо він випиває алкоголь. У нього відразу виникають задишка, тахікардія, слабкість, блювота, нудота, різко знижується артеріальний тиск. Реципрокной. Небажані реакції виникають при контакті з етанолом. Навіть при вдиханні запаху спиртного алкоголіку стає погано.

Унаслідок негативного впливу кодування на стан здоров’я дану міру вважають крайньою. Але через невисоку вартість до неї як і раніше вдається досить велика кількість алкоголіків.

Немедикаментозне лікування алкоголізму.

Немедикаментозне лікування алкоголізму передбачає вплив на психіку хворого, щоб сформувати у нього вольовий відмова від вживання напоїв, що містять етанол. Досить популярною сьогодні є гіпносуггестивна терапія, більш відома як гіпноз. Вона може проводитися в амбулаторних і стаціонарних умовах, бути індивідуальною або груповою. Для досягнення стійкого ефекту має бути проведено близько 15 сеансів.

До переваг гіпнозу відносяться:

безпека; можливість використання, навіть якщо протипоказана медикаментозна терапія.

Реабілітація.

Соціальна реабілітація – це обов’язковий заключний етап лікування алкоголізму. На жаль, цей напрям в Росії поки ще слабко розвинене, але з кожним роком кількість клінік алкоголізму, що займаються розробкою комплексних реабілітаційних програм, збільшується.

Досить популярною в РФ є групова програма «12 кроків». Люди, які беруть в ній участь (алкоголіки), надають один одному допомогу. Необхідно розуміти, що домогтися одужання, відвідуючи суспільство анонімних алкоголіків, можна тільки на першій стадії захворювання. В інших випадках важливо попередньо очистити організм від продуктів розпаду етанолу.

Група ризику по розвитку алкоголізму.

Стати алкоголіком може абсолютно будь-яка людина, незалежно від статі, віку і соціального стану. До Переліку осіб, найбільш схильних до даної залежності, наркологи включають:

Дітей і онуків алкоголіків. Доведено, що діти, батьки яких були алкоголіками, починають зловживати спиртним в 6 разів частіше, ніж діти з благополучних сімей. Що важливо, ступінь спорідненості йде тут на другий план. Тобто неважливо, хто в роду був алкоголіком – батько або дід. Людей, які вжили в перший раз спиртне у віці до 15 років. Курець. Осіб, які часто перебувають у стані стресу. Людей, що підтримують відносини з хронічними алкоголіками. Людей з підвищеною сугестивністю.

Чим небезпечний алкоголізм.

Алкоголіки живуть в середньому на 15 років менше, ніж люди, не зловживають спиртним. Через свою згубну пристрасть вони часто хворіють:

Також в стані алкогольного сп’яніння вони нерідко отримують травми, що призводять до інвалідності, страждають від порушень обміну речовин. Не виключений і летальний результат від отруєння етанолом.

Хронічні алкоголіки-це залежні люди, у яких немає хорошої роботи, сім’ї, друзів. Тому дане захворювання є небезпечним і в психічному, і в фізичному плані.

Профілактика алкоголізму.

Первинна профілактика алкоголізму полягає в попередженні розвитку хвороби. Вона включає в себе:

проведення бесід про згубний вплив алкоголю; формування особистості таким чином, щоб спиртне не вважалося цінністю.

Вторинна профілактика алкоголізму – це лікування залежних людей. Вона передбачає зустрічі з сім’єю алкоголіка, надання широкої соціальної та психологічної допомоги.

Третинна профілактика націлена на підтримку алкоголіків, що проходять реабілітацію після лікування. Сюди відноситься участь в програмах, розроблених для анонімних алкоголіків.

Дана стаття розміщена виключно в пізнавальних цілях і не є науковим матеріалом або професійним медичним радою.

Алкоголізм — лікарі та клініки Санкт-Петербурга, опис і симптоми захворювання.

Лікуванням і діагностикою даного захворювання займаються наркологи, психологи, психотерапевти і психіатри.

Ми підібрали 26 лікарів, які лікують алкоголізм в Санкт-Петербурзі:

8 хв. від метро Звенигородська Найближчим часом запису до лікаря: 30 Серпня 12:00 , ціна прийому — 3 500 ₽ Відгуки:

Катерина 02.09.2019 відмінно (10 з 10)

Доктор відмінно допоміг. Обговорили всі мої проблеми, поставив діагноз,виписав потрібні препарати. Порадив і розповів як краще буде проходити моє лікування.

35 хв. від метро Питома ціна прийому (як нарколог) — 2 500 ₽ «Династія на вул. Леніна» Петроградський район, Леніна 5 — рейтинг клініки 8.86 з 10 на основі 245 відгуків.

Ольга 29.04.2019 відмінно (10 з 10)

Та проблема з який ми звернулися до лікаря, він досить уважно до неї поставився, дав ряд рекомендацій, вислухав уважно ті питання, які він ставив. Кваліфікований лікар, у мене залишилися позитивні враження і у всякому разі ті рекомендації, які він дав, вони досить розумні з моєї точки зору.

8 хв. від метро Звенигородська найближчим часом записи до лікаря: 19 Вересня 20: 00, Ціна прийому — 3 500 сполучень відгуки:

Олена 11.09.2018 добре (7 з 10)

Все було у справі, нічого зайвого. Єдине доктор не балакучий, доводилося перепитувати.

Андрій 22.10.2019 відмінно (10 з 10)

Хороший лікар. Він детально вислухав мене, розповів про препарати, ми розглянули різні ситуації, мені стало зрозуміло щодо подальшого лікування. Прийом тривав цілу годину. Якщо знадобитися запрошу його ще раз.

15 хв. від метро Садова Ціна прийому — 2 000 рядків 1 800 рядків:

Дарина 04.09.2019 відмінно (10 з 10)

лікар алкоголізм

Це був перший сеанс консультація. Доктор спонукає до себе і з нею приємно спілкуватися. Позначила, чим ми будемо займатися. Буду далі до неї ходити.

41 хв. від метро Виборзька ціна прийому — 2 500 з’єднань 1 500 З’єднань:

Олександр 19.11.2019 відмінно (10 з 10)

Хороша і добра дівчина. Вона справжній професіонал своєї справи! Лікар проконсультувала мене. Спеціаліст провела чудовий прийом на вищому рівні!

Опис і симптоми.

Алкоголізм — це хвороба, при якій виникає залежність від алкоголю. Вживання алкоголю впливає на особисті і професійні якості людини, руйнує його соціальні відносини, шкодить здоров’ю. При алкоголізмі існує потреба в регулярному споживанні алкогольних напоїв, втрачається контроль над кількістю випитого. Наслідки алкоголізму розвиваються через кілька років вживання спиртних напоїв. Організм звикає до постійного прийому алкоголю, з часом потрібне підвищення доз. Якщо людина припиняє випивати, то починає страждати від симптомів відміни (абстиненції).

Причини залежності.

Причин для вживання алкоголю може бути багато. Найчастіше людина намагається позбутися від невпевненості, занепокоєння або проблем. Багато людей вдаються до алкоголю під впливом поганого настрою, депресії.

Як проявляється алкоголізм.

Залежність від алкоголю розвивається в кілька послідовних етапів. На першому етапі людина вживає спиртні напої, щоб забути про свої турботи, підняти настрій. У цій ситуації алкоголь надає стимулюючу дію. Частота споживання спиртного поступово зростає.

На другому етапі залежна людина починає вживати всі великі обсяги алкоголю, щоб досягти стану сп’яніння і розслаблення. Хвора людина зі слабоалкогольних напоїв переходить на вживання міцного алкоголю. Пияцтво супроводжується характерними періодами просвітління. Алкоголік розуміє свої проблеми, він переконаний, що може себе контролювати і зупинитися в будь-який час. Але незабаром контроль втрачається, і людина знаходиться в запійному стані постійно, цілими місяцями.

На наступному етапі зменшується толерантність до алкоголю. Потрібне регулярне збільшення дози і градуса напою. Алкоголіки починають пити з ранку і до кінця дня. Людина потрапляє в ситуацію, коли алкоголь повністю контролює його життя. Хворий не може впоратися із залежністю самостійно, без психіатричної допомоги та лікування.

Як підтвердити алкоголізм.

При діагностиці захворювання дуже важливо виявити причини алкоголізму. Консультація психолога або психіатра є важливою частиною обстеження. Для оцінки поточного стану використовуються спеціальні анкети і тести, бесіди з родичами залежної людини.

Лікування алкоголізму.

Основою для високоефективного лікування є повне утримання від алкоголю. Деякі препарати, які впливають на нервову систему, можуть використовуватися для подолання симптомів відміни. Вибір варіантів лікування повинен вирішуватися тільки лікарем. Одночасне вживання деяких фармакологічних препаратів і алкоголю може призвести до пошкодження печінки.

Для лікування використовують медикаменти, які викликають огиду до спиртних напоїв: Антабус, Торпедо, Лідевін. Медикаменти блокують ферменти, які руйнують алкоголь в організмі. Після вживання спиртовмісних напоїв у людини починається інтоксикація, нудота і блювота. В результаті у людини формується негативне ставлення до вживання алкоголю. Спиртні напої асоціюються не з розслабленням і сп’янінням, а з поганим самопочуттям.

При лікуванні алкоголізму необхідно підтримувати стан внутрішніх органів. Використовуються вітамінні препарати і гепатопротектори-засоби для відновлення тканин печінки.

Алкоголь повністю змінює життя людини. Крім проблем зі здоров’ям, алкоголіки часто стикаються з соціальними і психологічними труднощами. Вони втрачають роботу, соціальні контакти, руйнують свою сім’ю.

Після встановлення залежності важливо якомога швидше почати кваліфіковане лікування. Важливою частиною терапії є повернення хворого в нормальне життя. Для успішної боротьби з алкоголізмом важлива сильна воля пацієнта і тверде рішення позбутися залежності. Важливим стимулом може стати підтримка близьких людей пацієнта.

Діагностувати алкоголізм можна в клініках наркології.

Ми підібрали 14 відповідних клінік в Санкт-Петербурзі:

Лікарі, до яких потрібно звертатися при алкоголізмі.

Тут ви зможете вибрати лікаря, що займається лікуванням алкоголізму. Якщо ви не впевнені в діагнозі, запишіться на прийом до терапевта або лікаря загальної практики для уточнення діагнозу.

Які лікарі лікують алкоголізм.

На даній сторінці представлені рейтинги, ціни та відгуки про лікарів Москви, що спеціалізуються на лікуванні алкоголізму.

Інші фахівці.

Щоб підібрати максимально ефективне лікування, лікар може направити вас на консультацію до фахівців: психотерапевт.

Вибрати лікуючого лікаря 30.

Симптоми алкоголізму.

лікар алкоголізм

Провали в пам’яті Ранкове похмілля Втрата контролю над кількістю випитого Тяга до спиртного Відсутність блювотного рефлексу при прийомі великої кількості алкоголю Перепади настрою.

Якщо ви знайшли у себе схожі ознаки, не чекайте, негайно зверніться до лікаря!

Рекомендації перед прийомом нарколога.

На консультацію до нарколога потрапляють не тільки пацієнти, які мають проблеми з вживанням наркотичних засобів. Огляд нарколога необхідний при проведенні різних медичних оглядів, наприклад, шоферської комісії.

Перед консультацією нарколога не можна вживати психотропні засоби. У тих випадках, коли це неможливо, пацієнта повинен супроводжувати людина, яка надасть лікарю всю необхідну інформацію: що вживається, як регулярно, протягом якого часу.

Перед профілактичним оглядом треба відпочити, щоб у лікаря не виникло підозр щодо вживання алкоголю або наркотиків. Якщо будь-які препарати вживаються за медичними показаннями, про це обов’язково потрібно повідомити фахівця.

Який лікар лікує алкоголізм.

Психотерапевт або нарколог, який лікар потрібен алкоголіку – Звільнення.

Ще один поширений питання: як лікують залежність? У більшості випадків без таблеток, лікарських препаратів і медичних засобів не обходитися. Фармацевтичні компанії продовжують пошук таблеток, уколів і нових препаратів від алкоголізму, тютюнопаління та наркоманії.

Однак спроби покладатися тільки на ліки при лікуванні залежностей, приречені на провал. Бо як препарати практично не впливають на причину їх появи і розвитку – психічну основу залежності. Тут може допомогти тільки психотерапія.

Будь-який нарколог повинен бути ще одночасно психіатром і психотерапевтом. Чому? Тому що лікар знає, що не можна домогтися тривалої і якісної ремісії медикаментозно . Тобто виключно при лікуванні за допомогою психофармакологічних лікарських засобів.

Під час прийому пацієнта або його близьких, лікар, в процесі бесіди повинен з’ясувати якомога більше про хворий і характер його захворювання. Від цього безпосередньо залежить правильність. Більш того це визначає ефективність вибору стратегії лікування алкоголізму або іншої залежності.

Що дає консультація для лікування?

У цей період доктор повинен зуміти проявити себе як психіатр, завоювати авторитет і з допомогу психологічних методів домогтися бажаного.

Зазвичай за алкоголізмом ховається якась проблема, і вона вже не Психологічна, а скоріше психотерапевтична. Буває, що алкогольна залежність носить симптоматичний характер.

Це, наприклад, можливо при біполярному розладі, при схильності до шизофренії.

Досить часто на прийомі у нарколога з’являються не поодинці. Найчастіше разом: дружина і чоловік алкоголік або, навпаки, чоловік приводить дружину, хвору алкогольною залежністю. Тоді ми розмовляємо спільно: психотерапевт і сімейна пара.

В процесі розмови, іноді і не за один раз, доводиться пояснювати важливе. А саме чому неможливо вирішити проблему тяги до алкоголю однією тільки імплантацією препарату Еспераль.

Чому спроби лікувати хворого без його відома приречені на провал. Чому дистанційні курси лікування за методом 25 кадру з ультразвуком і НЛП не допоможуть.

До тих пір поки не вирішена головна проблема – відсутність бажання лікуватися по справжньому у самого хворого.

Психотерапевт повинен проявити терпіння і вміння, щоб зуміти «достукатися» до здорового глузду хворого, пробитися через його алкогольне алібі. Більшість хворих совою хвороба щиро не визнають: «я п’ю бо мені так хочеться», «винен весь світ, тільки не я».

Думки «мені б тільки поправити здоров’я, а від випивки я відмовлятися зовсім не збираюся» тощо часто не озвучується, але вони є. Але саме через це, а буває, хворі навіть і не приховують цього. Але наркологи змушені лікувати ліками лише наслідки руйнування організму і психіки людини від алкоголю.

Психотерапевт і співзалежні.

Тому що багато хто просто не шкодують визнавати, що «хімічний захист від алкоголю», просто клітина. А справжні витоки алкоголізму приховані, в сімейних відносинах, незадоволеності, спробах захистити прогресуючого алкоголіка від відповідальності за себе, свою поведінку.

Парадоксально, але багато дружин алкоголіків ніби спеціально створюють умови, в яких чоловік алкоголік може комфортно пити. Тобто, для лікування необхідно працювати і з дружиною, і з чоловіком. Боротися потрібно з самим феноменом співзалежності. Коли несвідомо поведінкою провокується і підтримується залежність, а не з окремими його проявами.

Твердження-закодуйте, його доктор будь ласка, зовсім від нього втомилася. Але на давайте тільки на рік, там видно буде-неправильні за своєю суттю. Вони дозволяють алкоголізму розвиватися. Співзалежні вважають, що кодуватися від алкоголізму можна скільки завгодно.

Психіатр повинен коли треба як вимикачем прибрати тягу до спиртного, але весіллі або ювілеї закодованого «дозволяють» пити, щоб бути як всі.

А потім коли багаторазове кодування не спрацьовує, звинувачують психотерапевта. Люди шукають нові або зведені в культ методи, на зразок кодування по Довженко.

Причому не бажаючи визнавати, що самі, своєю співзалежністю алкогольну залежність провокують і розвивають.

Під час психотерапевтичних консультацій виявляється величезний пласт особистісних проблем, без вирішення яких далі в лікуванні залежності не просунутися. І спроби отмолчатся на сеансах у психіатра, а також ухилення від них при будь-якій можливості явно демонструє істинне не бажання лікуватися.

Чим більше працюєш наркологом, тим точніше усвідомлюєш, що не наркологом працюєш. А є психічні проблеми і діагностує їх психіатр, а лікує їх психотерапевт. Але саме нарколог, все це в своїй діяльності об’єднує. Тому що він зобов’язаний допомогти хворому зрозуміти: навіщо він п’є, що його штовхає на вживання алкоголю.

Потім нарколог допомагає хворому вирішувати ці проблеми, або, хоча б, тримати їх під контролем, щоб можна було їх пом’якшити. При роботі наркологом я просто змушений бути психотерапевтом. І через це у своїй практиці лікар все менше використовує одномоментне «кодування».

Подумайте, чи дійсно хоче алкоголік вилікуватися від алкогольної залежності, коли він просить «закодувати» його на тверезість терміном в 1 рік? А якщо рідні ще й наполягають на цьому? Важко сказати відразу, а що буде після цього року?

Безумовно: повернення до запоїв, ще сильніше і руйнівніше. А чому тоді зубного лікаря не просять на рік вилікувати ? А можливо ви хотіли вилікувати ангіну на тиждень? Ні, всі визнають, що це захворювання і бажають від нього позбутися зовсім.

У ставленні до алкоголізму такої диференціації бути теж не повинно, хворий повинен прагнути до утримання від алкоголю назавжди. Але ось щоб цього домогтися, психотерапевт, психіатр і нарколог повинні бути єдиним цілим в кожному наркологічному Докторі.

Популярне по темі:

Нарколог Кстово обслужить цілодобово Хороший нарколог – поганий алкоголь Лікар нарколог: виклик на будинок Вихід із запою: самостійно або потрібен нарколог.

Алкоголізм: симптоми, діагностика, лікування.

Алкоголізм – це фізична залежність від напоїв, що містять етанол, найбільш поширена форма токсикоманії. Хвороба призводить до особистісної деградації, обумовлює пошкодження внутрішніх органів.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони Здоров’я, сьогодні в світі більше 140 млн. алкоголіків. При цьому поширеність залежності безпосередньо пов’язана з рівнем життя населення.

Причини алкоголізму.

Головний компонент алкогольних напоїв – це етанол. Малі його дози є частиною природних метаболічних процесів, що протікають в людському організмі. Потрапляючи ззовні, етанол дуже швидко всмоктується в травному тракті, після надходить у кров і починає впливати на нервові клітини.

Максимальна ступінь сп’яніння людини спостерігається через півтори-три години після вживання спиртного. Якщо випито занадто багато, виникає блювота. Чим сильніше алкогольна залежність, тим рідше проявляється блювотний рефлекс.

90% етанолу окислюється в клітинах, розщеплюється в печінці і виводиться у вигляді кінцевих продуктів обмінних процесів. Решта 10% надходять в легені і нирки в непереробленому вигляді.

Повністю очиститися від алкоголю організм може за добу. Якщо людина п’є спиртні напої систематично і у великих дозах, продукти розпаду етанолу не встигають виводитися.

Це негативно впливає на роботу внутрішніх органів.

Як розвивається алкогольна залежність.

Існує не тільки фізична, але і психічна залежність від алкоголю. Це пояснюється тим, що етанол вражає нервову систему.

Випивши спиртне, людина відчуває приємне почуття ейфорії, може розслабитися, вести себе більш вільно. Йому легше спілкуватися з оточуючими.

Саме тому дуже часто люди п’ють алкоголь, коли у них виникають будь-які проблеми, під час відпочинку. В даній ситуації етанол використовується як дешевий і доступний антидепресант.

Однак, якщо застілля повторюються часто, формується фізична залежність. Непомітно для самого себе алкоголік поступово збільшує дози. Пам’ять його погіршується. Настає важка психічна деградація.

Існують три стадії алкоголізму:

Перше. Спостерігається підвищений інтерес до спиртного. Як тільки виникають будь-які проблеми, хворий хоче випити алкоголь так само сильно, як здорова людина поїсти. Якщо вжити спиртне не вдається, він відволікається і забуває про небезпечний «антидепресант» до наступних життєвих складнощів. Якщо ж алкоголь під рукою, п’є багато, прагнучи досягти почуття вираженого сп’яніння. Пити може і один, і в компанії. Зупинитися стає все складніше.До особливостей першій стадії алкоголізму відносяться:— згасання блювотного рефлексу;— погіршення пам’яті;— дратівливість, підвищена агресивність.Початківець алкоголік не п’є систематично. Поодинокі п’янки чергуються з тривалими періодами тверезості. Не виключені і багатоденні запої. Людина не розуміє, що стає залежним. Навіть у тверезому стані він знаходить пояснення своїй антисоціальній поведінці. Може перекладати відповідальність за свої вчинки на інших, запевняти, що його змусили/умовили випити. Друга. Хворий приймає більше алкоголю, ніж на першій стадії. Він не здатний контролювати, скільки випиває. При різкій відмові від напоїв, що містять етанол, розвиваються: — артеріальна гіпертензія;— тахікардія;— безсоння;— блювота під час їжі; — тремор рук.У деяких алкоголіків на другій стадії виникають напади білої гарячки. Тоді вони бачать галюцинації, температура тіла підвищується. Третина. Толерантність до алкоголю істотно знижується. Щоб сп’яніти, досить випити зовсім небагато алкоголю. Наступні дози практично не змінюють стану алкоголіка, хоча концентрація етанолу в крові збільшується. Тяга до спиртного стає неконтрольованою. Тривалі запої. При відмові від етанолу виникає алкогольний делірій. Порушується робота внутрішніх органів. Хворий деградує.

Поняття продрома.

До окремої категорії людей наркологи відносять тих, хто часто п’є алкоголь і входить в групу ризику по алкоголізму, але поки ще не відчуває залежності. Стадія продрома характеризується наступним: людина охоче п’є в компанії і майже ніколи в самоті.

Зазвичай застілля припадають на важливі свята, урочистості. Складнощів, пов’язаних з відмовою від етанолу, у людини на продромальному етапі не виникає.

Алкоголіки завжди виглядають старше свого віку. Їх шкіра гіперемована. Тургор шкірних покривів втрачений. М’язовий тонус нормалізується після прийому чергової дози спиртного.

У період стаціонарного лікування поводяться безтурботно і легковажно, неадекватно сприймають власний стан. Нехтують інтересами оточуючих.

Якщо ви виявили у себе схожі симптоми, негайно зверніться до лікаря. Легше попередити хворобу, ніж боротися з наслідками.

Діагностика алкоголізму.

лікар алкоголізм

Під час обстеження залежних людей проводяться:

Також обов’язкові консультації невропатолога і терапевта.

Лікування чоловічого і жіночого алкоголізму.

Лікування алкоголізму може бути:

екстреним і плановим; за бажанням хворого, без відома пацієнта і примусовим; стаціонарним, амбулаторним і на дому.

методи психотерапії (індивідуальні консультації, групові та сімейні заняття); лікарські препарати (для якнайшвидшого виведення етанолу з організму, підвищення імунітету і підтримки внутрішніх органів), комбіновані методики.

Екстрені заходи при алкоголізмі.

Екстрені заходи з лікування алкоголізму включають в себе:

Виведення із запою. Усунення ознак абстинентного синдрому.

Виведення із запою.

Щоб вивести алкоголіка із запою:

проводяться детоксикаційні заходи; усувається зневоднення; нормалізується кислотно-лужний і водно-електролітний баланс.

Також пацієнту призначаються психотропні препарати, вітаміни. Детоксикаційні ліки вводять внутрішньовенно. Це можуть бути розчини натрій хлориду, глюкози, магнезії та ін.

Існують три програми виведення із запою:

Стандартне очищення. Застосовується при нетривалих запоях, періоді залежності не більше 3 років. Включає одну крапельницю з сольовим розчином, глюкозою, сірчанокислою магнезією, вітаміном В6, седативним складом, ноотропом. Ціна лікування алкоголізму на дому за програмою стандартного очищення є доступною. Подвійне очищення. Показано, якщо алкогольний стаж» перевищує 5 років. Ставляться дві крапельниці, що містять ноотроп, глюкозу, седативний препарат, вітаміни, різні ліки симптоматичної дії. Глибоке очищення. Застосовується при дуже тривалих і регулярних запоях, присутності ознак абстинентного синдрому. Алкоголіку призначаються три крапельниці, з допомогою яких в організм вводяться ноотропи, магнезія, вітаміни, глюкоза, заспокійливі та інші ліки. Вартість лікування алкоголізму за даною схемою є найбільш високою.

Боротьба з абстинентним синдромом.

Абстинентний синдром при алкоголізмі виникає тільки в осіб з 2 і 3 стадіями залежності. Він проявляється тремтінням рук, підвищеною пітливістю, посиленим серцебиттям, порушенням координації рухів, депресивним настроєм. Не виключена біла гарячка.

Щоб поліпшити самопочуття алкоголіка і вивести його зі стану абстинентного синдрому, застосовується інфузійна терапія (вітаміни, бензодіазепіни, дезінтоксикаційні препарати, сольові розчини, ліки для відновлення функцій внутрішніх органів). Лікар може приїхати додому до хворого. Якщо самопочуття алкоголіка дуже погане і спостерігається виражене зневоднення, показана госпіталізація.

Планове лікування хронічного алкоголізму.

Планове лікування алкоголізму може бути:

Медикаментозним (кодування від алкоголізму). Немедикаментозним (вплив на психіку хворого).

Кодування від алкоголізму.

лікар алкоголізм

Кодування – це один з найпопулярніших способів медикаментозного лікування алкоголізму. Він передбачає використання ліків, які викликають непереносимість спиртного, щоб сформувати у хворого негативне ставлення до алкоголю.

Препарати при кодуванні можуть вводитися парентерально або перорально. Частота їх використання визначається властивостями обраного ліки і способом його введення в організм. Найбільш часто наркологи застосовують дисульфіры:

Кодування буває двох видів:

Оперантной. Самопочуття хворого погіршується, якщо він випиває алкоголь. У нього відразу виникають задишка, тахікардія, слабкість, блювота, нудота, різко знижується артеріальний тиск. Реципрокной. Небажані реакції виникають при контакті з етанолом. Навіть при вдиханні запаху спиртного алкоголіку стає погано.

Унаслідок негативного впливу кодування на стан здоров’я дану міру вважають крайньою. Але через невисоку вартість до неї як і раніше вдається досить велика кількість алкоголіків.

Немедикаментозне лікування алкоголізму.

Немедикаментозне лікування алкоголізму передбачає вплив на психіку хворого, щоб сформувати у нього вольовий відмова від вживання напоїв, що містять етанол.

Досить популярною сьогодні є гіпносуггестивна терапія, більш відома як гіпноз. Вона може проводитися в амбулаторних і стаціонарних умовах, бути індивідуальною або груповою.

Для досягнення стійкого ефекту має бути проведено близько 15 сеансів.

До переваг гіпнозу відносяться:

безпека; можливість використання, навіть якщо протипоказана медикаментозна терапія.

Реабілітація.

Соціальна реабілітація – це обов’язковий заключний етап лікування алкоголізму. На жаль, цей напрям в Росії поки ще слабко розвинене, але з кожним роком кількість клінік алкоголізму, що займаються розробкою комплексних реабілітаційних програм, збільшується.

Досить популярною в РФ є групова програма «12 кроків». Люди, які беруть в ній участь (алкоголіки), надають один одному допомогу. Необхідно розуміти, що домогтися одужання, відвідуючи суспільство анонімних алкоголіків, можна тільки на першій стадії захворювання. В інших випадках важливо попередньо очистити організм від продуктів розпаду етанолу.

Група ризику по розвитку алкоголізму.

Стати алкоголіком може абсолютно будь-яка людина, незалежно від статі, віку і соціального стану. До Переліку осіб, найбільш схильних до даної залежності, наркологи включають:

Дітей і онуків алкоголіків. Доведено, що діти, батьки яких були алкоголіками, починають зловживати спиртним в 6 разів частіше, ніж діти з благополучних сімей. Що важливо, ступінь спорідненості йде тут на другий план. Тобто неважливо, хто в роду був алкоголіком – батько або дід. Людей, які вжили в перший раз спиртне у віці до 15 років. Курець. Осіб, які часто перебувають у стані стресу. Людей, що підтримують відносини з хронічними алкоголіками. Людей з підвищеною сугестивністю.

Чим небезпечний алкоголізм.

Алкоголіки живуть в середньому на 15 років менше, ніж люди, не зловживають спиртним. Через свою згубну пристрасть вони часто хворіють:

Також в стані алкогольного сп’яніння вони нерідко отримують травми, що призводять до інвалідності, страждають від порушень обміну речовин. Не виключений і летальний результат від отруєння етанолом.

Хронічні алкоголіки-це залежні люди, у яких немає хорошої роботи, сім’ї, друзів. Тому дане захворювання є небезпечним і в психічному, і в фізичному плані.

Профілактика алкоголізму.

Первинна профілактика алкоголізму полягає в попередженні розвитку хвороби. Вона включає в себе:

проведення бесід про згубний вплив алкоголю; формування особистості таким чином, щоб спиртне не вважалося цінністю.

Вторинна профілактика алкоголізму – це лікування залежних людей. Вона передбачає зустрічі з сім’єю алкоголіка, надання широкої соціальної та психологічної допомоги.

Третинна профілактика націлена на підтримку алкоголіків, що проходять реабілітацію після лікування. Сюди відноситься участь в програмах, розроблених для анонімних алкоголіків.

Дана стаття розміщена виключно в пізнавальних цілях і не є науковим матеріалом або професійним медичним радою.

Список лікарів наркологів для лікування і профілактики алкоголізму в Москві.

Алкоголізм: причини, симптоми, лікування, профілактика.

Як би страшно не було це говорити, але все ж варто відзначити, що сьогодні найбільш продаваним і самим улюбленим продуктом молоді і не тільки є алкогольний напій. Це тільки на перший погляд здається, що немає нічого страшного в тому, щоб «розслабитися, відпочити з друзями, душевно поспілкуватися за чаркою.

На ділі ж все виявляється зовсім інакше. Алкоголізм-це Біч нинішнього покоління. Це те, чому у новонароджених все більше і більше генетичних захворювань, в містах і селах все більше і більше побутових вбивств і так далі.

Не може країна йти вперед семимильними кроками, коли і молодь, і люди поважного віку зловживають алкоголем.

Алкоголізмом в медицині прийнято вважати психічне захворювання. Людина в не помірних кількостях вживає алкогольні напої, при цьому йому дуже подобається стан сп’яніння. І при досягненні певної стадії алкоголізму, йому для отримання задоволення потрібно все більше і більше випивки.

Ця недуга при величезному бажанні можна перебороти, але варто відзначити, що, наприклад, жіночий алкоголізм в принципі невиліковний.

Можна використовувати різні методи кодування, гіпнозу і так далі, але це все марно, якщо у людини немає ніякого бажання лікуватися і намагатися позбутися від цього вбиває недуги.

Алкоголь вбиває поступово. Спочатку він дозволяє людині розслабитися, відчути себе вільним і веселим, відволіктися від побутових труднощів і проблем. Людина в якийсь момент розуміє, що для того, щоб якісно відпочити, показати себе, потрібно «прийняти на груди». Ось тоді-то і можна розгулятися.

Згодом дози міцних напоїв збільшуються, при чому в геометричній прогресії і дуже швидко. Ні хворий, ні його рідні, близькі та друзі не встигають помітити, як нормальна, здорова людина перетворюється в маргінала, п’яницю і алкоголіка, сенс життя якого полягає в пошуку та вживання спиртовмісних напоїв.

95% алкоголіків гинуть в досить ранньому віці від вживання неякісного алкоголю.

Запам’ятайте, що алкоголь — це універсальна отрута. Він вражає абсолютно всі органи і системи організму. На останніх стадіях відбувається ураження центральної нервової системи, що призводить до психозів, неврозів, білої гарячці і так далі.

Сьогодні медицина виділяє чотири стадії алкоголізму. Розглянемо кожну детальніше. Перша стадія класифікується як слабка психологічна залежність від вживання алкоголю. Якщо на даному етапі не давати людині доступу до будь-яких міцних напоїв, то ця залежність зійде нанівець сама собою. Будь-яких видимих патологій, змін у функціонуванні органів і систем в людському організмі немає. Варто відзначити, що на даному етапі завжди існує ймовірність отруєння алкоголем. І потрібно бути напоготові, щоб правильно надати допомогу хворому. Можливо, цей випадок назавжди і відвадить людину від вживання алкогольних напоїв. Другий етап характеризується нав’язливим бажанням випити. Психологічна залежність стає міцнішою. Навіть коли людина зайнята, захопленою будь-якою справою, вона так чи інакше думає про те, що потім-по завершенні проекту-вона зможе випити. На цьому етапі збільшується доза, необхідна для досягнення ейфорії. Спиртне відтепер присутній щодня в раціоні людини. Третя стадія характеризується появою абстинентного синдрому у питущого. Психологічна залежність переходить у фізичну. Алкоголь блокує вироблення багатьох природних гормонів, внаслідок чого він вже не може не пити. На цьому етапі у алкоголіка спостерігаються патологічні зміни нервової тканини, печінка починає повільно перероджуватися в сполучну тканину – виникають зачатки цирозу. Четверта стадія алкоголізму відзначається тим, що алкоголь вражає практично всі органи і системи. В цей момент з’являються злоякісні пухлини, розвивається цироз печінки. Хворий повністю втрачає людський вигляд. Його вже нічого не цікавить, крім вживання чергової дози. Варто відзначити, що вже при такій стадії багато алкоголіку не треба. Тепер він швидко п’яніє, так як організм переповнений вже етиловим спиртом. Хворий може пити абсолютно все, що містить спирт – склоочисники, аптекарські настоянки, одеколони і так далі.

Причини виникнення.

Не можна однозначно сказати, що саме є стовідсотковою причиною алкоголізму. Багато хто стверджує, що низький рівень життя, невдоволення своїм соціальним статусом і становищем призводять до депресії.

З неї є два виходи-або міняти себе, намагатися повернути в інший бік, стати успішним і багатим; або зануритися в світ своїх ілюзій, втекти від суворої дійсності за допомогою алкоголю.

Не варто і окремо обговорювати той факт, що багато хто вибирає саме другий варіант, так як він легше, простіше.

Самотність, особливо при наявності сім’ї, друзів і роботи, є також потужним поштовхом до пияцтва. Небажання поговорити по душам, вийти із зони комфорту і кинути те, що не подобається, піти туди, куди хочеться є причиною зловживання алкоголем.

Діагностика захворювання.

Діагностувати захворювання може навіть не лікар, а просто знайомий або родич. Тобто іноді досить тільки погляду на хворого для того, що зрозуміти, що людина страждає від цієї страшної недуги.

Для перевірки органів і систем, чи були вони вражені алкоголем використовують:

Ультразвукову діагностику; Комп’ютерну томографію; магнітно-резонансну томографію; загальний аналіз крові і сечі.

Методи лікування.

Методи лікування алкоголізму існують, при чому вельми ефективні навіть на самих пізніх і важких стадіях.

Але не варто думати, що все станеться легко і просто. Перш ніж починати лікування, потрібно розуміти, що найголовніше – це бажання хворого позбутися від такої згубної звички. Він повинен усвідомлено хотіти жити нормальним, тверезим життям. Тільки в такому випадку лікування дійсно буде ефективним.

При лікуванні варто спиратися тільки на перевірені роками і досвідом методики, які дійсно дають добрі плоди. Розглянемо найбільш відомі і діючі.

Аверсивная терапія. Навіть якщо алкоголік не до кінця визнає хворобу, то цей курс лікування допоможе хоча б «прочистити мізки». В даному курсі застосовуються різні медикаменти, які призначаються лікарем індивідуально. Психологічна терапія. В даному випадку алкоголік повинен відмінно розуміти і визнавати те, що він хворий. Метод допомагає тільки в тому випадку, якщо хвороба ще не досягла найважчих стадій, і хворий ще хоче мати сім’ю, ростити дітей і так далі. Рецидиви після такої терапії відбуваються досить рідко. Детоксикація організму. Це цілий комплекс заходів, який застосовується при важкому алкогольному отруєнні. Мета курсу — це позбавити хворого від згубного впливу продуктів розпаду алкоголю в крові і травному тракті, очистити печінку, вивести з організму хворого продукти метаболізму.

Лікування алкоголізму народними засобами.

Навряд чи можна сказати, що домашнє лікування алкоголізму принесе величезну користь. Але якщо ще не все так запущено, та й сам хворий хоче вести нормальне, адекватне життя, то на допомогу можуть прийти народні ради.

Очищення печінки від токсинів і продуктів розпаду алкоголю. Необхідно приймати по півграма порошку кореня ластовня протягом п’яти днів. Особливий трав’яний збір. Для того, що приготувати такий відвар необхідно взяти чотири чайних ложки трави чебрецю повзучого, одну чайну ложку полину гіркого і трави золототисячника. Все гарненько подрібнити і залити склянкою окропу. Через дві години необхідно процідити відвар. Приймати потрібно по одній-дві столовій ложці три-чотири рази на день за півгодини до їжі. Курс лікування становить три місяці. Настоянка: взяти корінь любистку, дрібно нарізати і покласти в банку. Залити горілкою. Настоюватися засіб буде протягом двох тижнів. Приймати потрібно таким чином, щоб у хворого виникла блювота. А вже після цього заходу з’явиться і відраза до будь-яких алкогольних напоїв. Лікування алкоголізму в домашніх умовах також передбачає використання лаврового листа. До речі, це засіб по праву вважається одним з найефективніших і дієвих. Наприклад, для важких стадій захворювання рекомендується в 250 мілілітрів горілки покласти корінь або пару листочків лаврового листа. Наполягати необхідно дане питво протягом двох тижнів. Після того, як хворий спробує цей напій, у нього виникне стійка відраза до алкоголю. Також проти алкоголізму можна використовувати соду. Для цього береться одна чайна ложка даного інгредієнта і заливається склянкою води. Хворий випиває, виникає блювота. Так можна очистити від продуктів розпаду алкоголю кілька органів. Під час запою, якщо такий трапляється, можна використовувати відвар коренів щавлю кучерявого. Одну столову ложку останнього необхідно покласти в склянку з окропом. Прокип’ятити протягом п’яти хвилин в щільно закритому посуді. Зняти з вогню, не відкриваючи кришки, настоювати три години. Відвар готовий. Приймати необхідно по столовій ложці шість разів на день.

До якого лікаря слід звертатися.

Терапевта Лікаря «Швидкої допомоги» Психотерапевта Психолога.

лікар алкоголізм

У нашій базі більше 500 хвороб і станів з докладним описом всіх причин, симптомів і способів лікування. Виберіть захворювання і дізнайтеся способи його лікування.

Неврологіяафазія: причини, симптоми, лікування, агнозія, алалія, амнезія, хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона, делірій, епілепсія, інсульт, менінгоцеле головного мозгапроктологіяанальний свербіж, геморой, поліпи в товстому кишечникеендокринологія, порушення обміну речовин.

Page 3.

Чи можливо вилікувати алкоголізм? Які існують стадії алкоголізму?

Дзвоніть! – для Вас лікар на зв’язку!

Як вилікувати хворого на алкоголізм? Проблема алкоголізму знайома кожному. Адже з пияцтвом ми зустрічаємося часто на вулиці, вдома або на роботі. Під вплив цієї згубної звички потрапляють люди всіх соціальних груп і віків.

Підлітки мріють стати дорослими і самостійними, набираючись хоробрості в спиртному, думаючи, що вони можуть реалізуватися за допомогою спиртного. Зрілі чоловіки і жінки вживають його для розслаблення і втечі від проблем і труднощів.

Люди не помічають, що часте вживання спиртних напоїв ставати звичкою, поступово перетворюючись на важку залежність. Пияцтво сприяє деградації особистості, руйнує сім’ї, знищує успішну кар’єру і призводить до соціального неприйняття суспільством.

Це стає не тільки потребою, але і психофізіологічною залежністю. Тому у багатьох виникає питання: чи можна вилікувати алкоголізм? Щоб в цьому розібратися, потрібно зрозуміти, як виникає алкогольна залежність.

Стадії розвитку алкоголізму.

Кожна людина, що потрапляє під вплив спиртного, проходить приблизно однакові стадії розвитку цієї залежності. Все починається з нешкідливих гулянок і святкувань і закінчується життєво необхідною потребою прийняти частку алкоголю. Для того щоб зрозуміти, як вилікувати алкоголізм, потрібно розібратися, на який зі стадій знаходиться людина.

1. Толерантне ставлення; Дуже часто причиною появи залежності є стрес і життєві труднощі. Щоб полегшити переживання, людина намагається розслабитися в барі з друзями. Дійсно, на якийсь час приходить полегшення, настає ейфорія. Але на ранок проблеми знову повертаються. На цій стадії назвати людину алкоголіком ще не можна. Просто саме в такі періоди формується прийняття алкоголю і толерантне ставлення до нього. 2. Психологічна залежність; Настає тоді, коли посиденьки з друзями зі спиртним частішають, стаючи звичним способом проведення часу. У людини з’являється бажання випити просто так, без компанії. Він вже не уявляє собі веселощів без алкоголю, хоч і починає усвідомлювати проблему, відчуваючи себе винним перед близькими. Розмови про можливі проблеми зі зловживанням спиртним стають нестерпними, людина проявляє агресію, дратівливість. 3. Фізична залежність; Алкогольно-залежний починає втрачати контроль, не уявляючи собі життя без спиртного, яка повністю ним керує. Проблема поширюється не тільки на окрему особистість, а й сім’ю, роботу, друзів. Людину перестають цікавити звичні речі, його свідомість повністю належить випивці. Родичі починають хвилюватися і цікавитися, як вилікувати хворого алкоголізмом. Адже почуття провини хворого трансформується в неадекватну поведінку і байдужість до оточуючих. Потреба в спиртному відчувається на фізичному рівні, висловлюючись в поганому самопочутті без прийому спиртного. 4. Фізіологічна залежність. Людина втрачає контроль над своїм життям, повністю потрапивши під владу алкоголю. Без випивки він вже не може прожити і дня. Найчастіше це призводить до розриву відносин з сім’єю і близьким колом спілкування. Хворий змінює місце проживання, його коло спілкування ставати відповідним. Інтерес до життя і оточуючим пропадає, всі думки зайняті пошуком коштів на випивку, причому, неважливо з ким, і неважливо що. 5. Клінічна залежність. На цій стадії настає повна деградація особистості, зникають моральні цінності і переконання. Людина не може без алкоголю не тільки на психологічному рівні, але і на фізіологічному. Організму необхідний алкоголь. З’являються сильні запої, ранкова випивка і значне погіршення стану здоров’я. Настає явне розлад психіки: безпідставні страхи, нездатність до діяльності, релігійні погляди та ін. Людина звинувачує інших у своїх проблемах, вважаючи всіх йому зобов’язані.

Психологічна допомога.

Досить часто зустрічаються оголошення, які стверджують: “Вилікую від алкоголізму!»,- але чи так легко впоратися з проблемою насправді? Чи можна вилікувати алкоголізм назавжди? Перший крок до одужання алкозалежний повинен зробити самостійно, усвідомивши свою проблему і побажавши від неї позбутися.

Тільки тоді методи лікування будуть ефективними. На цьому етапі дуже важливо надати правильну психологічну і підтримку.

Робота психолога і лікаря-нарколога полягає в поступовому поверненні людини в суспільство, усуненні психологічної тяги до спиртного і фізичної потреби організму в ньому.

Психотерапія має ряд етапів, пройшовши які, пацієнт зможе повернутися до нормального життя:

1. Прийняття проблеми. 2. Зупинка прийому спиртного. 3. Усвідомлення потреби в допомозі. 4. Повернення особистісних цінностей і постановка нових цілей і прагнень. 5. Поява тверезого мислення. 6. Усвідомлення духовних цінностей. 7. Прийняття нових можливостей і вірі в початок нового життя. 8. Згода на участь у груповій терапії. 9. Перебудова організму на відмову від алкоголю. 10. Віра в майбутнє. 11. Прийняття того, що алкоголь не здатний вирішити проблеми. 12. Відновлення нормального харчування і сну. 13. Відновлення спілкування з сім’єю, друзями, поява інтересів. 14. Верифікацію оцінки оточуючих і загальноприйнятих норм поведінки і моральних цінностей. 15. Повернення на роботу. 16. Набуття нормального життя, повна відмова від алкоголю.

Така терапія допоможе розібратися, як вилікувати чоловіка від алкоголізму, або дружину, сина, брата та ін. Потрібно тільки бажання і прагнення.

А також професійні поради психолога, лікаря і підтримка сім’ї та близьких. Враховуючи думки людей на питання, як вилікувати від алкоголізму, відгуки підтверджують високу ефективність психотерапії та кодування.

Консультація фахівця.

Медикаментозна терапія.

Досить часто вилікувати алкоголізм без відома хворого намагаються за допомогою медикаментів. Ліки використовують для очищення організму, нормалізації роботи систем і виведення шкідливих речовин. Також можуть призначатися седативні препарати, спрямовані на заспокоєння пацієнта, препарати заборонної терапії.

Головними препаратами є ті, дія яких спрямована на детоксикацію і усунення синдрому відміни. Ці кошти допомагають впоратися з хворобою і знижують ризик пошкодження мозку через синдром відміни. Найбільш ефективними вважаються препарати групи бензодіазепінів.

Вони не лише нівелюють симптоми алкоголізму, але поступово усувають тягу до спиртного, їх прийом повинен проходити тільки під контролем лікаря!

Як можна вилікувати алкоголізм, якщо пацієнт знаходиться в залежності дуже довго? Для цього додатково призначають « вітамінні» і «сольові» ін’єкції і крапельниці. Вони спрямовані на відновлення електролітного балансу.

Особливо ефективно медикаментозне лікування в перші 3 дні після відмови від прийому спиртного. Пов’язано це з тим, що симптоми потреби у випивці з’являються через 12 годин від останнього вживання. А пік припадає на період 48 годин.

Критична фаза може тривати добу, після чого стане легше.

Радикальні способи боротьби з алкоголізмом.

Якщо перераховані вище способи не допомагають вирішити проблему, як вилікувати людину від алкоголізму або як вилікувати пивний алкоголізм, люди вдаються до більш радикальних методів. До них можна віднести кодування і гіпноз.

За допомогою гіпнозу можна вселити людині, що алкоголь йому неприємний.

При цьому немає ніякої гарантії на тривалий результат. Кодування викликає нестерпний дискомфорт від вживання алкоголю. Має свої переваги, так як частково усуває психічну залежність, сприяє виробленню страху перед вживанням алкоголю.

Гарантія.

Дзвоніть! – для Вас лікар на зв’язку!

Де лікують від алкоголізму – статті клініки «Ультрамед»

Алкоголізм – не просто шкідлива звичка, а важка хвороба, часом призводить до серйозних проблем зі здоров’ям.

При надмірному вживанні алкоголю порушується робота внутрішніх органів і життєво важливих систем організму, а на пізніх стадіях хвороби тканини органів відмирають, і вони перестають виконувати свої функції.

Людина гине або залишається інвалідом. Ось чому у алкоголіків і їх близьких виникає питання: де і як можна вилікувати тягу до спиртного?

Для чого страждають від алкоголізму люди звертаються до лікарів? Ця недуга, подібно до інших згубних звичок, при відсутності лікування призводить до серйозних захворювань, а в окремих випадках — і до смерті.

Неконтрольоване поглинання спиртного негативно відбивається на роботі головного мотора людського організму. Тканини серця перестають бути еластичними і збільшуються в розмірах, а стінки судин стоншуються і з часом починають руйнуватися.

На пізніх стадіях алкоголізм легко може стати причиною інфаркту або інсульту.

Нічого хорошого алкоголь не несе і іншим важливим органам-печінки, ниркам і шлунково-кишковому тракту.

Якщо хворий не реагує на зміни в роботі органів (а іноді їх важко виявити без допомоги лікаря) і не лікується від алкоголізму, з плином часу вони починають руйнуватися.

Гепатит, цироз, панкреатит, гастрит, виразка шлунка, ракові захворювання – ось лише кілька хвороб, часом смертельно небезпечних, причиною яких є надмірне вживання спиртного.

Ціни на послуги клініки » Ультрамед.

І, звичайно ж, алкоголь вражає нервову систему. Питуща людина деградує і стає соціально небезпечним, не кажучи про власні проблеми з координацією і зниження розумових здібностей.

За статистикою, більше половини тяжких злочинів скоюються під впливом алкоголю, а серед самогубців кількість алкоголіків у кілька разів перевищує число здорових людей. Причому, як правило, алкоголіки зводять рахунки з життям в перервах між п’янками, коли почуття ейфорії і радості їх покидає.

Особливо шкідливий алкоголь для підлітків, так як їх нервова система в цьому віці все ще знаходяться в процесі формування та особливо чутлива до зовнішніх загроз.

Позначається вплив алкоголю і на жінках. Крім загальних з чоловіками проблем (порушення в роботі органів і систем організму, розлади нервової системи, передчасне старіння), спиртне позначається на їх репродуктивної функції. Алкоголь може стати причиною безпліддя, а якщо жінка вагітна, то її дитина може народитися розумово неповноцінним, або з вродженими захворюваннями.

Чи варто лікувати алкоголізм? Наша відповідь – так, варто. Особливо гостро ця проблема стоїть в Росії і країнах колишнього СРСР, де відсоток питущого населення вельми великий.

Де можна вилікувати алкоголізм?

! Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням! Алкоголізм – серйозна хвороба, якою повинні займатися психіатри-наркологи! Для постановки діагнозу і вибору методу лікування можна звернутися як в державну поліклініку, так і в приватний медичний центр.

Якщо приватна наркологічна клініка має хорошу репутацію і позитивно себе зарекомендувала на ринку медичних послуг, якісне обстеження та лікування в ній буде коштувати чималих грошей.

У державних поліклініках вам зможуть допомогти і безкоштовно, але при цьому не чекайте індивідуальний підхід до кожного хворого.

Як бути, куди піти лікуватися – вирішувати самому хворому. Але врахуйте, що не варто звертатися в установи, що обіцяють швидке зцілення протягом тижня. Лікування алкоголізму-тривалий і важкий процес, як у державній поліклініці, так і в приватній організації.

Не забудьте і про той факт, що алкоголізм – дуже «соціальне» захворювання, тому хворий під час лікування дуже потребує підтримки оточуючих і повернення до життя в нормальному суспільстві. Допомогти йому в цьому, в першу чергу, мають рідні та близькі люди, інакше побороти тягу до спиртного буде дуже складно. Особливо потребують психологічної допомоги підлітки і жінки.

Багато алкоголіки не довіряють лікарям (або не вважають свою хворобу настільки серйозною для цього) і приймаються за самостійне лікування. Такий метод безкоштовний (витрати тільки на ліки), але не завжди ефективний. Так, іноді самолікування дає результат, але в більшості випадків воно неефективно, а іноді і небезпечно для здоров’я хворого.

Найбільш популярними засобами самолікування є народні рецепти різних трав, відварів і настойок. Деякі люди при цьому читають молитви або звертаються до різних «цілителів». Ми ж рекомендуємо звернутися до лікаря за консультацією і вибором оптимального методу лікування, благо з розвитком медичних технологій є з чого вибирати.

Етапи лікування від алкоголізму.

лікар алкоголізм

Перш за все, для успішного лікування алкоголізму необхідно перестати вживати спиртне. Якщо хвороба перейшла у важку форму і супроводжується запоями, алкоголіка краще покласти в лікарню. Там він перебуватиме під наглядом лікарів і не зможе в черговий раз доторкнутися до пляшки.

Крім того, в разі виникнення ускладнень йому відразу буде надана кваліфікована допомога. На другому етапі відбувається очищення організму від продуктів розпаду етилового спирту – так звана дезинтоксикація.

Виведення токсинів відбувається за допомогою лікарських препаратів, які також сприяють відновленню зруйнованих тканин внутрішніх органів. Наступний етап – повне відновлення внутрішніх органів і систем організму. Цей етап найбільш тривалий, так як клітини відновлюються дуже повільно і, як правило, не до кінця.

Повністю повернути здоров’я вже не вийде, так як багато незворотні процеси вже були запущені під час вживання спиртного. Медикаменти допомагають лише поліпшити самопочуття хворого. Паралельно з лікуванням організму проводиться психологічна терапія. Хворому розповідають про шкоду алкоголю і позбавляють від тяги до спиртного.

Після проходження курсу лікування його результати необхідно закріпити. Хворий проходить реабілітацію, тобто поступово повертається до нормального життя, починає спілкуватися з оточуючими, влаштовується на роботу і т. д.

На цьому етапі дуже важливі контроль і підтримка з боку сім’ї, так як людина може «зірватися», і все лікування піде нанівець.

Є й інші, більш швидкі, методи лікування.

Як правило, вони пов’язані з застосуванням несумісні з алкоголем препаратів (еспераль, торпедо і інші), які викликають негативні реакції організму і, за задумом розробників, повинні відбити у хворого тягу до спиртного. На жаль, часто буває, що незабаром після завершення курсу лікування цими засобами хворий знову починає пити. Тому кращий спосіб лікування алкоголізму – це повільна терапія з проходженням всіх відновлювальних процедур.

Алкоголізм.

Хронічне, поступово прогресуюче захворювання, що характеризується патологічним потягом до алкоголю, зміною реакції (толерантність) на прийом алкоголю, розвитком соматичних і неврологічних ускладнень і характерних змін особистості аж до деградації.

Фактор ризику. Походження захворювання – мультифакторное. Частіше від алкоголізму страждають чоловіки, проте захворювання в рівній мірі можуть бути схильні і жінки. Серед факторів розвитку залежності відзначають:

Молодий вік до 35 років;

Психосоціальні фактори: роль емоційного стресу;

Неповна сім’я, негативний батьківський приклад, негативний соціально-культурний вплив (доступність алкогольних напоїв, реклама, негативні приклади кумирів і значимих інших);

Наявність розладу особистості (асоціальні, прикордонні, шизоїдні, тривожні, конституціонально депресивні, залежні), посттравматичного стресового розладу, біполярного розладу, депресії, шизофренії, органічної патології головного мозку, олігофренії.

Види і типи. Виділяють два типи алкоголізму:

Тип 1. Йому властиві пізній початок і незначні соціальні наслідки. цей тип алкоголізму формується під впливом в основному факторів навколишнього середовища.

Тип 2. Властиві ранній початок на тлі обтяженої спадковості. Переважно спостерігається у чоловіків, часто супроводжується политоксоманией.

Клінічні прояви . Центральним порушенням є непереборний патологічний потяг до алкоголю з психічною і фізичною залежністю. Розвиток психічних розладів є наслідком зловживанням алкоголем (гостра алкогольна інтоксикація з розгальмуванням, порушенням орієнтації, ходи, рівноваги, мови; біла гарячка, або делірій; синдром відміни; алкогольні галюцинації).

Виділяють чотири ступені розвитку алкоголізму:

1. Зміна режиму споживання алкоголю;

2. Виражена стадія втрати контролю;

3. Стадія настання соціальних наслідків;

4. Виражена психічна і фізична залежність.

У російській наркології виділяють три стадії:

Компенсована (побутове пияцтво, легка, предалкогольная, продромальна фаза). Часто формується до 30 років і триває до 6 років. Характерно часте вживання спиртного для полегшення переживань, зниження здатності переносити психічні навантаження, зростання переносимості алкоголю, втрата контролю над кількістю випитого при втраті почуття насичення. При високих дозах, що викликають важке сп’яніння, можуть відзначатися розлади пам’яті (алкогольна амнезія).

Субкомпенсована (середня, розгорнута, критична). Основна ознака – фізична залежність від алкоголю, або синдром (похмільний) синдром, з якими пов’язана необхідність похмеляння. Поступово потреба в похмеленні приймає стійкий характер. Толерантність продовжує підвищуватися, досягаючи максимуму, і протягом декількох років залишається на цьому рівні (плато толерантності). Даній стадії характерні перехід на міцні напої, втрата контролю над ситуацією, домінування потягу до алкоголю серед інших мотивів поведінки, відсутність усвідомлення і критики до хвороби, поява палімпсестів (систематична забудькуватість періодів сп’яніння). Розвиваються соматичні захворювання: хвороби печінки, шлунка, серця.

Декомпенсація (хронічна, важка, енцефалопатична стадія). Формується протягом 10-20 років систематичного вживання алкоголю. Для цієї стадії характерні посилення фізичної залежності і зниження толерантності до алкоголю, повна втрата ситуаційного контролю: хворий не зупиняється ні перед чим, щоб роздобути випивку. На тлі абстинентних явищ виникають судомні напади і алкогольні психози. Порушується пам’ять, мислення, знижується інтелект. Відзначаються важкі соматичні порушення.

Діагностика. Проводиться лікарем-наркологом за допомогою клініко-психопатологічного обстеження з опорою на сучасні стандарти діагностики, в тому числі міжнародні діагностичні критерії для розладів внаслідок вживання психоактивних речовин по МКБ-10 (F10).

Діагностика алкоголізму заснована на виявленні алкогольного абстинентного синдрому, непрямих ознак залежності від алкоголю та тривалого зловживання ним, соматичних і неврологічних наслідків – так як хвороба діагностується, як правило, на 2 стадії алкоголізму.

Лікування. Стратегія і тактика залежать від стадії алкоголізму, наявності критичного ставлення до хвороби, попереднього досвіду лікування. Обов’язково включає етап купірування абстинентного синдрому і лікування алкогольних психозів.

Амбулаторно проводиться активна протиалкогольна терапія, психопрофілактика за участю в роботі груп анонімних алкоголіків. В основному амбулаторно лікуються хворі з другою стадією алкоголізму. Тривалість цієї стадії без лікування – 5-12 років, на тлі лікування вона може збільшуватися до 15-20 років – без переходу на третю стадію.

Стаціонарне лікування необхідно для усунення небезпечної для життя інтоксикації, при виникненні абстинентного синдрому і гострих алкогольних психозів (алкогольного делірію, параноїду, галлюциноза, амнестичного психозу) та важкого ускладнення гострої енцефалопатії Гайе-Верніке, а також при лікуванні запоїв, що виникають при загостренні іншого психічного розладу.

Спостереження. Потрібно тривалий моніторинг психічного, неврологічного та соматичного стану, так як при алкоголізмі частим ускладненням є енцефалопатія, полінейропатія, атаксія, панкреатит, цироз печінки, алкогольна кардіоміопатія, напади аритмії, артеріальна гіпертензія, часті травми та інша патологія.

Який лікар лікує алкоголізм.

Лікар з алкоголізму називається наркологом, а не психіатром або психотерапевтом, як вважають багато пацієнтів . Важливо розуміти різницю між цими фахівцями, що є принципово важливою для терапії алкогольної залежності. Нарколог – це лікар, який проводить лікування будь-яких уражень організму хімічними речовинами. За фахом даний лікар є психіатром, але з ухилом в токсикології. Він одночасно застосовує соматичні та психотерапевтичні методи лікування, що дозволяє досягти хороших результатів і ефективного лікування від алкоголізму.

Особливості такого захворювання, як алкоголізм.

Першочерговим завданням лікаря, який займається лікуванням патологічної залежності від алкоголю, є установка діагнозу. Іноді зробити це дозволяють тільки специфічні лабораторні дослідження, так як бесіда з пацієнтом не дає очікуваних результатів. Не у всіх випадках алкоголізм лікує лікар з добровільної згоди пацієнта. У разі небезпеку особи для себе або оточуючих людей, згідно із законодавством, здійснюється примусова госпіталізація.

Багато людей до останнього залишаються некритичними до себе і не визнають, що хворі на алкоголізм. Насправді, навіть людина, яка 3-4 рази на тиждень вживає по пляшці пива, вважається алкоголіком, що знаходяться в стадії побутового пияцтва. Лікар, лікуючий алкоголізм, повинен вміти знайти спільну мову з такими людьми і пояснити їм наслідки подібного способу життя.

Найбільшою проблемою наркологів залишаються жінки, які вважаються більш важкими пацієнтками. Практично жодна жінка не зізнається, що хвора на алкогольну залежність. Всі вони починають пити таємно від знайомих, тому хворобу виявляють вже на останніх стадіях. Позбавити жінок від залежності вважається практично неможливим.

Як лікар лікує алкоголізм?

лікар алкоголізм

Завжди лікування алкоголізму починається з добровільної згоди пацієнта і його щирого бажання одужати. В іншому випадку лікар може лише очистити організм від токсичних продуктів, провести зниження толерантності до алкоголю, прибрати синдром абстиненції, однак виписавшись з лікарні, пацієнт продовжить вживати спиртні напої.

Складові лікування від алкоголізму :

Психологічна допомога . Як показує практика, люди (особливо жінки) рідко починають пити без видимих причин. Професійний підхід в даному випадку дозволяє позбавити хворого людину від ілюзії, що алкоголь є єдиним виходом із ситуації. Психотерапія. Тут застосовуються не тільки бесіди, але навіть агресивні методики або гіпнотичні сеанси. Психотерапія завжди спрямована на переконання пацієнта в наявності проблеми і варіантах її усунення. У професійних клініках щодо позбавлення від алкоголізму широко застосовуються групові та сімейні форми даної терапії. Медикаментозне лікування . Являє собою один з найпростіших, але необхідних етапів лікування від алкоголізму. Лікар проводить повну дезінтоксикацію пацієнта, максимально відновлює втрачені функції організму. Іноді лікарям доводиться боротися з симптомами алкогольного делірію (гострого розладу мислення з появою галюцинацій, маячних ідей і психомоторного збудження).

Крім професійного лікування у лікаря, останнім часом процвітають народні терапевтичні методики лікування, які ґрунтуються на психотерапевтичних принципах. Пацієнтам рекомендується лікуватися у кваліфікованих лікарів хоча б тому, що ті зможуть ефективно знизити фізичну тягу до алкоголю і зупинити руйнування організму при різкій відміні.

Умови правильного лікування алкоголізму.

На тему лікування алкоголізму написано дуже і дуже багато, і на нашому сайті, і на багатьох інших сайтах різних клінік, що пропонують послуги на будь-який вибір для самих алкоголіків — безліч приватних лікарів, наркологічних клінік і шахраїв різних мастей. Всі намагаються догодити алкоголікам і їх родичам (співзалежність при алкоголізмі), які змучені поведінкою своїх близьких людей які п’ють. Але, закони природи не підкоряються бажанням людей. Використовуючи найбільш бажані і фантастичні, на сьогодні, бажання людей, наживаючись на біді, пропонуються найнеймовірніші варіанти, які подаються в рекламі як правильне лікування алкоголізму.

І все ж, питання про те, як правильно лікувати алкоголізм постійно задається сотнями користувачів інтернету, які пройшли безліч різних варіантів і не отримали очікуваного результату, на різних форумах в великій мережі інтернет.

Як правильно лікувати алкоголізм?

Давайте відкинемо всі красиві рекламні пропозиції та амбіції, всі найрізноманітніші, і, часом абсолютно неймовірні пропозиції щодо методик лікування алкоголь залежних людей! Ми не хочемо сказати, що тільки наша клініка лікує це захворювання правильно. Є багато інших клінік і лікарів, які чесно і відповідально ставиться до цього дуже складного і делікатного процесу. Ми пропонуємо спиратися тільки на факти і біологічні закони природи, змінити які не під силу ні кому.

Алкоголь є отрутою широкого спектру дії. Ця отрута діє на всі тканини нашого організму, але найбільшої шкоди він завдає тканини головного мозку, так як ті клітини, які він знищує в різних тканинах, мають можливість відновлюватися, а в головному мозку ці клітини вже не відновлюються, хоча, деякі з пошкоджених нейронів відновити, можливо. Інші органи мають можливість часткової, а іноді й повної регенерації після впливу алкоголю, якщо в органу ще залишилися ресурси (залежить від тривалості та інтенсивності вживання алкогольних напоїв). Крім токсичної дії на тканини організму, алкоголь має біологічно активну дію. Це приводить до зміни біохімічних процесів головного мозку і викликає заміщення біологічних компонентів, що виробляються здоровим організмом, на метаболіти (продукти розпаду алкоголю. метаболіти, як більш активні хімічні елементи, що витісняють з обмінних процесів організму біологічні компоненти, які з плином часу, поступово припиняють вироблятися організмом. На підставі цього починає наростати залежність організму від зовнішнього надходження етилового спирту, а значить — зростає залежність від алкоголю.

Шлях до правильного лікування алкоголізму.

Для того, щоб знайти розуміння як правильно лікувати алкоголізм, багатьом доводиться пройти не легкий шлях. Необхідно зрозуміти основні істини, які дають розуміння про справжню дію алкоголю на організм людини.

Шкода, що наноситься алкоголем тканинам нашого організму настільки великий, що його можна назвати вбивчим. Вживання алкоголю, особливо в надмірних кількостях і часто, це повільний рух до досить болісної смерті. Шлях до смерті від алкоголю лежить через переживання безлічі захворювань, які формуються у зв’язку як безпосередньої дії алкоголю на клітини, так і внаслідок втрати контролю головного мозку за життєзабезпеченням організму. Правильне лікування алкоголізму займає досить тривалий час, який необхідно для повного відновлення всіх функцій головного мозку і всього організму. Тільки при правильному лікуванні алкоголізму людина не тільки повністю відновлює втрачені здібності, але і найчастіше покращує індивідуальні розумові показники.

Виходячи з цього, в залежності від того наскільки сильно вражений організм отрутою, правильне лікування алкоголізму необхідно будувати за індивідуальною концепції лікування, у кожному конкретному випадку, для кожної людини окремо. Відповідно, на різних стадіях токсичного ураження організму підключаються різні методики, або поєднання методик, їх інтенсивність. При терапії алкогольної залежності повинні застосовуватися різні форми лікування, починаючи від амбулаторних не тривалих програм і кодування, закінчуючи тривалим лікуванням у стаціонарі наркологічної клініки з урахуванням всіх ускладнень цієї недуги. Найбільш часте ускладнення, це формування тривожно-депресивного розладу.

Природно, що за кілька днів, декількома уколами і жменею пігулок, відновити організм, який має досить значні втрати, неможливо відновити і вилікувати. Для цього потрібен значний час, пропорційно часу прийому алкоголю.

Так, медицина на сьогоднішній день може багато чого, але лікарі не чарівники, і можуть діяти тільки в рамках законів природи.

Підібрати правильне лікування алкоголізму не завжди вдається з першого разу, так як пацієнт і його родичі не завжди бувають повністю відверті з лікарем або не можуть дати повну інформацію про стан свого організму досить повно з багатьох причин.

Як правильно лікувати алкоголізм.

Розроблена нами програма дає виключно високі показники. Ми вважаємо, що в концепції правильного лікування алкоголізму повинні бути враховані основні моменти, які впливають на ефективність проведених заходів по відновленню організму від наслідків вживання алкоголю. Пацієнти, найчастіше, звертаються за допомогою до лікаря в моменти підвищеного зловживання алкоголем, в стані тієї чи іншої міри алкогольного отруєння. Тому, в такі моменти головним чином слід проводити:

Нейтралізація залишкових метаболітів.

Нейтралізацію залишкових метаболітів алкоголю в організмі часто називають «детокс». Однак, цей період дуже небезпечний розвитком різних ускладнень. Виконання дезінтоксикації організму повинно проходити з урахуванням індивідуального стану пацієнта, його біологічних і фізичних можливостей. Інакше проведення даної процедури призведе до більш складних уражень центральної нервової системи. В першу чергу, незворотних уражень мозкової тканини, як це відбувається при проведенні гемосорбції, гемодіалізу, плазмаферезу та інших необдуманих, не грамотних дій з боку любителів «швидких грошей». Дуже часто етап необхідно проводити в умовах стаціонару, під цілодобовим контролем з боку досвідченого лікаря.

Стабілізація стану організму.

Другим за важливістю дією, стає стабілізація психічного і фізичного стану організму. Цей період дуже відповідальний для лікаря і складно переноситься пацієнтом, так як в цей період особливо сильно загострюється тяга до алкоголю. Залежна людина стає неврівноваженим, дратівливим, агресивно налаштованим до тих, хто стоїть на шляху до досягнення сьогоднішньої мети – прийому алкоголю.

Тут дуже важливо дотримати розумний баланс при застосуванні препаратів, виходячи з відомого принципу хороших медиків – не нашкодь. Але, для полегшення своїх зусиль або під впливом вимог родичів (щоб не турбував) деякі лікарі «присипляють» своїх підопічних. Що в цей період робити не рекомендується. Саме в цей момент потрібно активність головного мозку для відновлення втрачених, під впливом токсину, зв’язків між нейронами.

Активна терапія.

Третій етап правильного лікування алкоголізму це активне безпосередньо медикаментозне та психотерапевтичне вплив, що і є основним етапом лікування. цей період проходить лікування, головним чином, наслідків вживання алкоголю для більш віддалених періодів. Це такі розлади головного мозку як алкогольна енцефалопатія, розлад особистості, психоорганічний синдром та інші зміни вищої нервової діяльності. Паралельно проводяться медичні заходи по зниженню вираженості «потягу до алкоголю», відновлення функцій інших органів і тканин, які забезпечують життєздатність всього організму як цілісної системи. У цей момент має відбуватися активна робота з формування мотивації на продовження лікування.

Період реабілітації.

Завершальний етап якісно правильного лікування алкоголізму це період реабілітації. У цей період пацієнт продовжує лікування, але не настільки активно. Триває планова терапія по відновленню організму. Проводяться навчальні заходи – психотерапевтичні програми по стабілізації поведінкових навичок, напрацьовуються рефлекси на окремі зовнішні подразники. Це сприяє формуванню адекватних дій пацієнта по відношенню до алкоголю. Період досить тривалий і може тривати до 5 років, в залежності від стану пацієнта.

Підводячи підсумки, Ви можете самостійно розібратися в тій величезній інформації про алкоголізм і правильному лікуванні алкогольної залежності. Зробіть вірний вибір серед безлічі пропонованих методів лікування.

Удачі вам в боротьбі над цією всесвітньою недугою! Бажаємо Вам перемоги!

А тим, хто звернеться в нашу клініку. ми обіцяємо, що докладемо всі наші знання і багаторічний досвід всіх наших фахівців, які мали можливість навчання і практики в Європі, США, Росії та інших країнах, щоб допомогти вирішити цю глобальну проблему.

Причини виникнення.

Існує три групи причин виникнення алкоголізму:

перша група причин – генетичні (дію психологічних і соціальних факторів на тлі генетичної схильності дитини до вживання спиртних напоїв); друга група – психологічні причини (вживання алкоголю з метою боротьби зі страхами, болем, тривожними станами, депресією, а також для стимуляції сміливості і віри в себе, в даному випадку алкоголізм є методом позбавлення від комплексів, засобом для завоювання довіри й прихильності); третя група причин є найпоширенішою – соціологічні причини (так зване традиційне вживання спиртних напоїв на свята, відмова від якого тягне за собою можливе осуд з боку друзів, колег і родичів, самої людини, яка відмовляється вживати алкоголь, можуть вважати нездоровим, а його поведінка – неповажних).

У групі підвищеного ризику розвитку алкоголізму знаходяться люди без певного місця проживання. Умови їхнього життя можуть впливати на загальний психологічний стан, сприяючи бажанню виникнення тимчасової ейфорії та відволікання від дійсності.

Провокувати виникнення алкоголізму може і професія людини. Зазвичай надмірне вживання алкоголю властиве людям, чия робота вимагає високого рівня відповідальності, пов’язана з сильними психологічними навантаженнями або високим ризиком для життя, а також з щоденним відкритим доступом до спиртних напоїв.

Жіночий алкоголізм зустрічається рідше, ніж алкоголізм у чоловіків, однак залежність у жінок прогресує набагато швидше, руйнуючи психіку, і в результаті набуває хронічну форму. До причин виникнення жіночого алкоголізму відносять прагнення розслабитися, заспокоїтися, зняти напругу і заснути із-за психологічних розладів або депресій.

Алкогольна залежність серед підлітків в нинішній час стала нерідким явищем.

Що таке алкоголізм.

Як би страшно не було це говорити, але все ж варто відзначити, що сьогодні найбільш продаваним і самим улюбленим продуктом молоді і не тільки є алкогольний напій. Це тільки на перший погляд здається, що немає нічого страшного в тому, щоб «розслабитися, відпочити з друзями, душевно поспілкуватися за чаркою. На ділі ж все виявляється зовсім інакше. Алкоголізм-це Біч нинішнього покоління. Це те, чому у новонароджених все більше і більше генетичних захворювань, в містах і селах все більше і більше побутових вбивств і так далі. Не може країна йти вперед семимильними кроками, коли і молодь, і люди поважного віку зловживають алкоголем.

Алкоголізмом в медицині прийнято вважати психічне захворювання. Людина в не помірних кількостях вживає алкогольні напої, при цьому йому дуже подобається стан сп’яніння. І при досягненні певної стадії алкоголізму, йому для отримання задоволення потрібно все більше і більше випивки. Ця недуга при величезному бажанні можна перебороти, але варто відзначити, що, наприклад, жіночий алкоголізм в принципі невиліковний. Можна використовувати різні методи кодування, гіпнозу і так далі, але це все марно, якщо у людини немає ніякого бажання лікуватися і намагатися позбутися від цього вбиває недуги.

Алкоголь вбиває поступово. Спочатку він дозволяє людині розслабитися, відчути себе вільним і веселим, відволіктися від побутових труднощів і проблем. Людина в якийсь момент розуміє, що для того, щоб якісно відпочити, показати себе, потрібно «прийняти на груди». Ось тоді-то і можна розгулятися.

Згодом дози міцних напоїв збільшуються, при чому в геометричній прогресії і дуже швидко. Ні хворий, ні його рідні, близькі та друзі не встигають помітити, як нормальна, здорова людина перетворюється в маргінала, п’яницю і алкоголіка, сенс життя якого полягає в пошуку та вживання спиртовмісних напоїв.

95% алкоголіків гинуть в досить ранньому віці від вживання неякісного алкоголю.

Запам’ятайте, що алкоголь — це універсальна отрута. Він вражає абсолютно всі органи і системи організму. На останніх стадіях відбувається ураження центральної нервової системи, що призводить до психозів, неврозів, білої гарячці і так далі.

Сьогодні медицина виділяє чотири стадії алкоголізму. Розглянемо кожну детальніше.

Перша стадія класифікується як слабка психологічна залежність від вживання алкоголю. Якщо на даному етапі не давати людині доступу до будь-яких міцних напоїв, то ця залежність зійде нанівець сама собою. Будь-яких видимих патологій, змін у функціонуванні органів і систем в людському організмі немає. Варто відзначити, що на даному етапі завжди існує ймовірність отруєння алкоголем. І потрібно бути напоготові, щоб правильно надати допомогу хворому. Можливо, цей випадок назавжди і відвадить людину від вживання алкогольних напоїв. Другий етап характеризується нав’язливим бажанням випити. Психологічна залежність стає міцнішою. Навіть коли людина зайнята, захопленою будь-якою справою, вона так чи інакше думає про те, що потім-по завершенні проекту-вона зможе випити. На цьому етапі збільшується доза, необхідна для досягнення ейфорії. Спиртне відтепер присутній щодня в раціоні людини. Третя стадія характеризується появою абстинентного синдрому у питущого. Психологічна залежність переходить у фізичну. Алкоголь блокує вироблення багатьох природних гормонів, внаслідок чого він вже не може не пити. На цьому етапі у алкоголіка спостерігаються патологічні зміни нервової тканини, печінка починає повільно перероджуватися в сполучну тканину – виникають зачатки цирозу. Четверта стадія алкоголізму відзначається тим, що алкоголь вражає практично всі органи і системи. В цей момент з’являються злоякісні пухлини, розвивається цироз печінки. Хворий повністю втрачає людський вигляд. Його вже нічого не цікавить, крім вживання чергової дози. Варто відзначити, що вже при такій стадії багато алкоголіку не треба. Тепер він швидко п’яніє, так як організм переповнений вже етиловим спиртом. Хворий може пити абсолютно все, що містить спирт – склоочисники, аптекарські настоянки, одеколони і так далі.

Причини виникнення.

Не можна однозначно сказати, що саме є стовідсотковою причиною алкоголізму. Багато хто стверджує, що низький рівень життя, невдоволення своїм соціальним статусом і становищем призводять до депресії. З неї є два виходи-або міняти себе, намагатися повернути в інший бік, стати успішним і багатим; або зануритися в світ своїх ілюзій, втекти від суворої дійсності за допомогою алкоголю. Не варто і окремо обговорювати той факт, що багато хто вибирає саме другий варіант, так як він легше, простіше.

Самотність, особливо при наявності сім’ї, друзів і роботи, є також потужним поштовхом до пияцтва. Небажання поговорити по душам, вийти із зони комфорту і кинути те, що не подобається, піти туди, куди хочеться є причиною зловживання алкоголем.

Симптоми алкоголізму.

лікар алкоголізм

У захворювання алкоголізм симптоми такі:

Зміни не в кращу сторону в зовнішньому вигляді. Шкіра блідне, під очима з’являються синці, повіки опухають; Наявність запійних періодів. Наприклад, людина три місяці не бере ні краплі в рот, а потім раз і на тиждень йде у небуття. Не варто думати, що це в порядку речей і виправдовувати себе або своїх близьких фразами, мовляв, ну він же не кожен день, а тільки раз в триместр. Треба ж якось людині розслаблятися і так далі. Запам’ятайте, запій-це вже певна стадія алкоголізму; збільшення порога алкогольного відторгнення, відсутність блювоти при прийомі великих доз алкоголю; наявність похмілля.

Діагностувати захворювання може навіть не лікар, а просто знайомий або родич. Тобто іноді досить тільки погляду на хворого для того, що зрозуміти, що людина страждає від цієї страшної недуги.

Для перевірки органів і систем, чи були вони вражені алкоголем використовують:

Ультразвукову діагностику; Комп’ютерну томографію; магнітно-резонансну томографію; загальний аналіз крові і сечі.

Методи лікування.

Методи лікування алкоголізму існують, при чому вельми ефективні навіть на самих пізніх і важких стадіях.

Але не варто думати, що все станеться легко і просто. Перш ніж починати лікування, потрібно розуміти, що найголовніше – це бажання хворого позбутися від такої згубної звички. Він повинен усвідомлено хотіти жити нормальним, тверезим життям. Тільки в такому випадку лікування дійсно буде ефективним.

При лікуванні варто спиратися тільки на перевірені роками і досвідом методики, які дійсно дають добрі плоди. Розглянемо найбільш відомі і діючі.

Аверсивная терапія. Навіть якщо алкоголік не до кінця визнає хворобу, то цей курс лікування допоможе хоча б «прочистити мізки». В даному курсі застосовуються різні медикаменти, які призначаються лікарем індивідуально. Психологічна терапія. В даному випадку алкоголік повинен відмінно розуміти і визнавати те, що він хворий. Метод допомагає тільки в тому випадку, якщо хвороба ще не досягла найважчих стадій, і хворий ще хоче мати сім’ю, ростити дітей і так далі. Рецидиви після такої терапії відбуваються досить рідко. Детоксикація організму. Це цілий комплекс заходів, який застосовується при важкому алкогольному отруєнні. Мета курсу — це позбавити хворого від згубного впливу продуктів розпаду алкоголю в крові і травному тракті, очистити печінку, вивести з організму хворого продукти метаболізму.

Лікування алкоголізму народними засобами.

Навряд чи можна сказати, що домашнє лікування алкоголізму принесе величезну користь. Але якщо ще не все так запущено, та й сам хворий хоче вести нормальне, адекватне життя, то на допомогу можуть прийти народні ради.

Очищення печінки від токсинів і продуктів розпаду алкоголю. Необхідно приймати по півграма порошку кореня ластовня протягом п’яти днів. Особливий трав’яний збір. Для того, що приготувати такий відвар необхідно взяти чотири чайних ложки трави чебрецю повзучого, одну чайну ложку полину гіркого і трави золототисячника. Все гарненько подрібнити і залити склянкою окропу. Через дві години необхідно процідити відвар. Приймати потрібно по одній-дві столовій ложці три-чотири рази на день за півгодини до їжі. Курс лікування становить три місяці. Настоянка: взяти корінь любистку, дрібно нарізати і покласти в банку. Залити горілкою. Настоюватися засіб буде протягом двох тижнів. Приймати потрібно таким чином, щоб у хворого виникла блювота. А вже після цього заходу з’явиться і відраза до будь-яких алкогольних напоїв. Лікування алкоголізму в домашніх умовах також передбачає використання лаврового листа. До речі, це засіб по праву вважається одним з найефективніших і дієвих. Наприклад, для важких стадій захворювання рекомендується в 250 мілілітрів горілки покласти корінь або пару листочків лаврового листа. Наполягати необхідно дане питво протягом двох тижнів. Після того, як хворий спробує цей напій, у нього виникне стійка відраза до алкоголю. Також проти алкоголізму можна використовувати соду. Для цього береться одна чайна ложка даного інгредієнта і заливається склянкою води. Хворий випиває, виникає блювота. Так можна очистити від продуктів розпаду алкоголю кілька органів. Під час запою, якщо такий трапляється, можна використовувати відвар коренів щавлю кучерявого. Одну столову ложку останнього необхідно покласти в склянку з окропом. Прокип’ятити протягом п’яти хвилин в щільно закритому посуді. Зняти з вогню, не відкриваючи кришки, настоювати три години. Відвар готовий. Приймати необхідно по столовій ложці шість разів на день.

Відгуки який лікар лікує алкоголізм.

Василиса Нікітіна: 2 дні тому-поговорити нормально не вийшло, вже дуже мене образило, що мене, без відома, чимось напихали. Замість того, щоб сваритися, дружина просто відкрила мені сторінку в інтернеті і пішла. Там я знайшов все: інформацію від виробників, пропозиції від продавців і навіть думки споживачів.

Аня Григор’єва: вчора — Краплі Alco Blocker мають рослинний склад. Саме завдяки цьому вони не токсичні для організму. До складу входять також вітаміни. Краплі містять компоненти, які допомагають блокувати тягу до спиртного на молекулярному рівні. Інструкція по застосуванню містить інформацію про те, що завдяки цьому препарату можна назавжди позбутися від бажання випити і стати нормальною, здоровою людиною. Відгуки який лікар лікує алкоголізм.

Василиса Григор’єва: вчора — Лікування алкоголізму безкоштовно в Красноярську-телефони, адреси з рейтингом, відгуками і фотографіями. Адреси, телефони, години роботи, схема проїзду. 3 червня 2017 року в наш центр Лікування алкоголізму звернулася Ольга Сергіївна з Красноярська. Ціни на лікування від алкоголізму. Соціально-психологічна реабілітація. Консультація. безкоштовно. Чисте місто — наркологічний центр в Красноярську. Послуга. Психологія алкогольної залежності. Алкоголь і корвалол. Лікування алкоголізму в клініці. Скільки днів лікуватися?. Первинний прийом лікаря психіатра-нарколога. Безкоштовно. 3D. 27. Zoon Медичні центри Красноярська Типи медичних центрів Лікування алкоголізму в Красноярську. У нашому центрі в Красноярську ви можете пройти лікування від алкоголізму, ми вам допоможемо! Цілодобово! Анонімно! Консультація нарколога-безкоштовна! Лікування алкогольної залежності в нашій клініці анонімне, тобто пацієнт. Лікування алкоголізму в Красноярську. Є протипоказання. Безкоштовна доставка в клініку. Анонімно! Чисто, затишно, комфортно, домашня обстановка. Порівняльна таблиця медичних центрів Красноярська, де проводиться лікування алкоголізму. Краще, якщо в межах центру з лікування алкоголізму буде відкрита група Анонімних Алкоголіків, що діє безкоштовно, — спілкування С. безкоштовна консультація. Алкоголізм вимагає лікування! Реабілітаційний центр Лікування алкоголізму в Красноярську. Анонімність як важливий фактор в лікуванні алкоголізму. Лікування алкоголізму в Красноярську, реабілітація алкоголіків. Іноді в сім’ях, домашні зустрічаються з проблемою алкоголізму. Всю серйозність даної проблеми, першими розуміють родичі. Лікування в стаціонарі наркологічного диспансеру проводиться за паспортом і полісом ОМС – безкоштовно. У Красноярську приватні клініки пропонують найрізноманітніший спектр послуг з лікування будь-яких стадій алкоголізму. Лікування алкоголізму в Красноярську, медикаментозні методи кодування від алкоголізму, психотерапевтичні бесіди. Повна анонімність. Лікування алкоголізму і наркоманії. Висновок із запою. Зняття ломки. Виїзд. Гарантія Унікальний підхід. Науково обґрунтовано. Симптоми аденоми. Можливі захворювання. Дізнайтеся більше на MedaboutMe!Є протипоказання. Порадьтеся з лікарем. Офіційний сайт санаторію. Відпочинок за доступними цінами! Бронювання без посередників!]

Вилікувати алкоголізм. Більше 20 років роботи. Тисячі врятованих життів! Реальна гарантія. Як лікує психотерапевт, а як нарколог? Ще один поширений питання: як лікують залежність? Від цього безпосередньо залежить правильність і ефективність вибору стратегії лікування алкоголізму або іншої залежності. Тому люди повинні чітко розуміти, який лікар лікує алкоголізм, адже даний стан є повноцінним захворюванням. На жаль, подібна залежність лікується настільки важко. Як лікар-нарколог лікує алкоголізм? Лікування алкогольної залежності – це складний багатостадійний процес, в якому послідовно вирішується цілий Реабілітація алкоголіка – це один з головних етапів лікування алкоголізму. Подивимося, в які способи люди традиційно вірять і чи можна взагалі так лікувати алкоголізм. Це реальний спосіб, який лікарі використовували протягом багатьох років. Однак зараз в стандарт лікування, затверджений Моз, він не. Один мій знайомий почав знову пити через три дні після кодування, інший через два тижні.(З вшиванням торпеди схожа історія) кодування, в тому числі гіпноз і вшивання торпеди не лікують алкоголізм, а лише заганяють хворобу всередину. Консультація на тему — Алкоголізм антидепресанти і синдром відміни — Здрастуйте, доктор! Будь-яке лікування із застосуванням лікарських засобів, завжди призначається строго на очному прийомі, очним лікарем, після. Як вилікувати алкоголіка без його бажання? Кодування: що це таке? Відео про наслідки алкоголізму і його лікуванні. Однак рекомендується попередньо сповістити лікаря на предмет можливих протипоказань. Препарат Лонгідаза успішно лікує тканинні сполуки. За відгуками лікарів, зазвичай він використовується саме при сполучуваність Лонгідази з алкоголем. Але алкоголізм — захворювання, яке штовхає людину на все нові і нові. Алкоголізм. Добрий День, Олег Іванович! У мене чоловік — алкоголік 2-й стадії. За цей час 7 разів кодувався. Лікували у різних лікарів, різними методами, в різних клініках і навіть в різних містах. Багато клінік сьогодні пропонують досить ефективні методи лікування алкоголізму. Дуже часто медики пропонують пройти курс лікування в одній з клінік. Безпечне швидке повернення до щасливого життя. Анонімно. Ваша знижка до 10%. Порятунок. Лікування алкоголізму і наркоманії. Висновок із запою. Зняття ломки. Виїзд. Професійне лікування алкоголізму. Анонімність гарантуємо. Низькі ціни. Гарантія Унікальний підхід. Науково обґрунтовано лікування алкоголізму в Кірові ціни який лікар лікує алкоголізм як лікувати алкогольну залежність у чоловіків, афобазол при алкогольній залежності, алкогольна залежність книга лікування алкоголізму в Кірові ціни. Алко блокер усуває потяг до спиртного на фізичному рівні. Як би довго не брав людина алкоголь, він здатний позбавити його від згубної звички. Alco blocker очищає організм від шлаків, продуктів розпаду етанолу та інших шкідливих речовин..

Причини алкоголізму.

Головний компонент алкогольних напоїв – це етанол. Малі його дози є частиною природних метаболічних процесів, що протікають в людському організмі. Потрапляючи ззовні, етанол дуже швидко всмоктується в травному тракті, після надходить у кров і починає впливати на нервові клітини.

Максимальна ступінь сп’яніння людини спостерігається через півтори-три години після вживання спиртного. Якщо випито занадто багато, виникає блювота. Чим сильніше алкогольна залежність, тим рідше проявляється блювотний рефлекс.

90% етанолу окислюється в клітинах, розщеплюється в печінці і виводиться у вигляді кінцевих продуктів обмінних процесів. Решта 10% надходять в легені і нирки в непереробленому вигляді. Повністю очиститися від алкоголю організм може за добу. Якщо людина п’є спиртні напої систематично і у великих дозах, продукти розпаду етанолу не встигають виводитися. Це негативно впливає на роботу внутрішніх органів.

Як розвивається алкогольна залежність.

Існує не тільки фізична, але і психічна залежність від алкоголю. Це пояснюється тим, що етанол вражає нервову систему. Випивши спиртне, людина відчуває приємне почуття ейфорії, може розслабитися, вести себе більш вільно. Йому легше спілкуватися з оточуючими. Саме тому дуже часто люди п’ють алкоголь, коли у них виникають будь-які проблеми, під час відпочинку. В даній ситуації етанол використовується як дешевий і доступний антидепресант.

Однак, якщо застілля повторюються часто, формується фізична залежність. Непомітно для самого себе алкоголік поступово збільшує дози. Пам’ять його погіршується. Настає важка психічна деградація.

Існують три стадії алкоголізму:

Перше. Спостерігається підвищений інтерес до спиртного. Як тільки виникають будь-які проблеми, хворий хоче випити алкоголь так само сильно, як здорова людина поїсти. Якщо вжити спиртне не вдається, він відволікається і забуває про небезпечний «антидепресант» до наступних життєвих складнощів. Якщо ж алкоголь під рукою, п’є багато, прагнучи досягти почуття вираженого сп’яніння. Пити може і один, і в компанії. Зупинитися стає все складніше. До особливостей першій стадії алкоголізму відносяться: — згасання блювотного рефлексу; — погіршення пам’яті; — дратівливість, підвищена агресивність. Початківець алкоголік не п’є систематично. Поодинокі п’янки чергуються з тривалими періодами тверезості. Не виключені і багатоденні запої. Людина не розуміє, що стає залежним. Навіть у тверезому стані він знаходить пояснення своїй антисоціальній поведінці. Може перекладати відповідальність за свої вчинки на інших, запевняти, що його змусили/умовили випити. Друга. Хворий приймає більше алкоголю, ніж на першій стадії. Він не здатний контролювати, скільки випиває. При різкій відмові від напоїв, що містять етанол, розвиваються: — артеріальна гіпертензія; — тахікардія; — безсоння; — блювота під час їжі; — тремор рук. У деяких алкоголіків на другій стадії виникають напади білої гарячки. Тоді вони бачать галюцинації, температура тіла підвищується. Третина. Толерантність до алкоголю істотно знижується. Щоб сп’яніти, досить випити зовсім небагато алкоголю. Наступні дози практично не змінюють стану алкоголіка, хоча концентрація етанолу в крові збільшується. Тяга до спиртного стає неконтрольованою. Тривалі запої. При відмові від етанолу виникає алкогольний делірій. Порушується робота внутрішніх органів. Хворий деградує.

Поняття продрома.

До окремої категорії людей наркологи відносять тих, хто часто п’є алкоголь і входить в групу ризику по алкоголізму, але поки ще не відчуває залежності. Стадія продрома характеризується наступним: людина охоче п’є в компанії і майже ніколи в самоті.

Зазвичай застілля припадають на важливі свята, урочистості. Складнощів, пов’язаних з відмовою від етанолу, у людини на продромальному етапі не виникає.

Як розпізнати алкоголіка.

Алкоголіки завжди виглядають старше свого віку. Їх шкіра гіперемована. Тургор шкірних покривів втрачений. М’язовий тонус нормалізується після прийому чергової дози спиртного.

У період стаціонарного лікування поводяться безтурботно і легковажно, неадекватно сприймають власний стан. Нехтують інтересами оточуючих.

Якщо ви виявили у себе схожі симптоми, негайно зверніться до лікаря. Легше попередити хворобу, ніж боротися з наслідками.

Діагностика алкоголізму.

Під час обстеження залежних людей проводяться:

загальний і біохімічний аналізи крові; загальний аналіз сечі, рентген грудної клітини; електрокардіографія.

Також обов’язкові консультації невропатолога і терапевта.

лікар алкоголізм

Лікування чоловічого і жіночого алкоголізму.

Лікування алкоголізму може бути:

екстреним і плановим; за бажанням хворого, без відома пацієнта і примусовим; стаціонарним, амбулаторним і на дому.

методи психотерапії (індивідуальні консультації, групові та сімейні заняття); лікарські препарати (для якнайшвидшого виведення етанолу з організму, підвищення імунітету і підтримки внутрішніх органів), комбіновані методики.

Екстрені заходи при алкоголізмі.

Екстрені заходи з лікування алкоголізму включають в себе:

Виведення із запою. Усунення ознак абстинентного синдрому.

Виведення із запою.

Щоб вивести алкоголіка із запою:

проводяться детоксикаційні заходи; усувається зневоднення; нормалізується кислотно-лужний і водно-електролітний баланс.

Також пацієнту призначаються психотропні препарати, вітаміни. Детоксикаційні ліки вводять внутрішньовенно. Це можуть бути розчини натрій хлориду, глюкози, магнезії та ін.

Існують три програми виведення із запою:

Стандартне очищення. Застосовується при нетривалих запоях, періоді залежності не більше 3 років. Включає одну крапельницю з сольовим розчином, глюкозою, сірчанокислою магнезією, вітаміном В6, седативним складом, ноотропом. Ціна лікування алкоголізму на дому за програмою стандартного очищення є доступною. Подвійне очищення. Показано, якщо алкогольний стаж» перевищує 5 років. Ставляться дві крапельниці, що містять ноотроп, глюкозу, седативний препарат, вітаміни, різні ліки симптоматичної дії. Глибоке очищення. Застосовується при дуже тривалих і регулярних запоях, присутності ознак абстинентного синдрому. Алкоголіку призначаються три крапельниці, з допомогою яких в організм вводяться ноотропи, магнезія, вітаміни, глюкоза, заспокійливі та інші ліки. Вартість лікування алкоголізму за даною схемою є найбільш високою.

Боротьба з абстинентним синдромом.

Абстинентний синдром при алкоголізмі виникає тільки в осіб з 2 і 3 стадіями залежності. Він проявляється тремтінням рук, підвищеною пітливістю, посиленим серцебиттям, порушенням координації рухів, депресивним настроєм. Не виключена біла гарячка.

Щоб поліпшити самопочуття алкоголіка і вивести його зі стану абстинентного синдрому, застосовується інфузійна терапія (вітаміни, бензодіазепіни, дезінтоксикаційні препарати, сольові розчини, ліки для відновлення функцій внутрішніх органів). Лікар може приїхати додому до хворого. Якщо самопочуття алкоголіка дуже погане і спостерігається виражене зневоднення, показана госпіталізація.

Планове лікування хронічного алкоголізму.

Планове лікування алкоголізму може бути:

Медикаментозним (кодування від алкоголізму). Немедикаментозним (вплив на психіку хворого).

Кодування від алкоголізму.

Кодування – це один з найпопулярніших способів медикаментозного лікування алкоголізму. Він передбачає використання ліків, які викликають непереносимість спиртного, щоб сформувати у хворого негативне ставлення до алкоголю.

Препарати при кодуванні можуть вводитися парентерально або перорально. Частота їх використання визначається властивостями обраного ліки і способом його введення в організм. Найбільш часто наркологи застосовують дисульфіры:

Кодування буває двох видів:

Оперантной. Самопочуття хворого погіршується, якщо він випиває алкоголь. У нього відразу виникають задишка, тахікардія, слабкість, блювота, нудота, різко знижується артеріальний тиск. Реципрокной. Небажані реакції виникають при контакті з етанолом. Навіть при вдиханні запаху спиртного алкоголіку стає погано.

Унаслідок негативного впливу кодування на стан здоров’я дану міру вважають крайньою. Але через невисоку вартість до неї як і раніше вдається досить велика кількість алкоголіків.

Немедикаментозне лікування алкоголізму.

лікар алкоголізм

Немедикаментозне лікування алкоголізму передбачає вплив на психіку хворого, щоб сформувати у нього вольовий відмова від вживання напоїв, що містять етанол. Досить популярною сьогодні є гіпносуггестивна терапія, більш відома як гіпноз. Вона може проводитися в амбулаторних і стаціонарних умовах, бути індивідуальною або груповою. Для досягнення стійкого ефекту має бути проведено близько 15 сеансів.

До переваг гіпнозу відносяться:

безпека; можливість використання, навіть якщо протипоказана медикаментозна терапія.

Реабілітація.

Соціальна реабілітація – це обов’язковий заключний етап лікування алкоголізму. На жаль, цей напрям в Росії поки ще слабко розвинене, але з кожним роком кількість клінік алкоголізму, що займаються розробкою комплексних реабілітаційних програм, збільшується.

Досить популярною в РФ є групова програма «12 кроків». Люди, які беруть в ній участь (алкоголіки), надають один одному допомогу. Необхідно розуміти, що домогтися одужання, відвідуючи суспільство анонімних алкоголіків, можна тільки на першій стадії захворювання. В інших випадках важливо попередньо очистити організм від продуктів розпаду етанолу.

Група ризику по розвитку алкоголізму.

Стати алкоголіком може абсолютно будь-яка людина, незалежно від статі, віку і соціального стану. До Переліку осіб, найбільш схильних до даної залежності, наркологи включають:

Дітей і онуків алкоголіків. Доведено, що діти, батьки яких були алкоголіками, починають зловживати спиртним в 6 разів частіше, ніж діти з благополучних сімей. Що важливо, ступінь спорідненості йде тут на другий план. Тобто неважливо, хто в роду був алкоголіком – батько або дід. Людей, які вжили в перший раз спиртне у віці до 15 років. Курець. Осіб, які часто перебувають у стані стресу. Людей, що підтримують відносини з хронічними алкоголіками. Людей з підвищеною сугестивністю.

Чим небезпечний алкоголізм.

Алкоголіки живуть в середньому на 15 років менше, ніж люди, не зловживають спиртним. Через свою згубну пристрасть вони часто хворіють:

делірієм; серцево-судинною недостатністю; інсультом; цироз печінки; гастритом, панкреатитом; набряком мозку; нирковою недостатністю.

Також в стані алкогольного сп’яніння вони нерідко отримують травми, що призводять до інвалідності, страждають від порушень обміну речовин. Не виключений і летальний результат від отруєння етанолом.

Хронічні алкоголіки-це залежні люди, у яких немає хорошої роботи, сім’ї, друзів. Тому дане захворювання є небезпечним і в психічному, і в фізичному плані.

Профілактика алкоголізму.

Первинна профілактика алкоголізму полягає в попередженні розвитку хвороби. Вона включає в себе:

проведення бесід про згубний вплив алкоголю; формування особистості таким чином, щоб спиртне не вважалося цінністю.

Вторинна профілактика алкоголізму – це лікування залежних людей. Вона передбачає зустрічі з сім’єю алкоголіка, надання широкої соціальної та психологічної допомоги.

Третинна профілактика націлена на підтримку алкоголіків, що проходять реабілітацію після лікування. Сюди відноситься участь в програмах, розроблених для анонімних алкоголіків.

Дана стаття розміщена виключно в пізнавальних цілях і не є науковим матеріалом або професійним медичним радою.

Алкоголізм… Мабуть, ні з одним словом не пов’язано стільки найрізноманітніших проблем, скільки з цим. І рідко навколо якої хвороби виникає стільки міфів, стереотипів, чуток, скільки навколо пристрасті до спиртного. У чому природа алкогольної залежності, як людина потрапляє в ці мережі, може він вибратися самостійно і чим можна йому допомогти? Чи можливе лікування від алкоголізму? Про це та багато іншого ми розмовляємо з Генеральним директором клініки «АлкоМед», лікарем-наркологом Максимом Олександровичем Боровковим.

— Яка найбільша помилка з приводу алкоголізму?

Швидше за все, ставлення до нього як до якоїсь соціальної розбещеності і вседозволеності. Велика маса населення уявляє собі алкоголізм просто як легка поведінка поступове скочування людини вниз по соціальних сходах. Мало хто розуміє, що алкоголізм — це справжнісіньке захворювання, для якого характерна зміна обміну речовин в організмі, з-за якого людина виявляється не в змозі зупинити себе навіть після першої чарки.

— А що відбувається? Чому алкоголь стає життєвою потребою людини?

Залежність формується поступово. Спочатку людина просто отримує задоволення від прийому спиртного, потім в головному мозку формується стійка асоціація: алкоголь = задоволення. Так формується психологічна залежність. Якщо вчасно не зупинитися, захворювання прогресує. Етанол (етиловий спирт) легко горить не тільки на повітрі. В умовах нашого організму спирт дуже швидко «запалюється» — розщеплюється з вивільненням великої кількості енергії. В організмі людини енергія витягається з білків, жирів і вуглеводів, алкоголь не тільки легко вбудовується в обмін речовин, але і, будучи психоактивною речовиною, сприяє виникненню залежності. Постійно отримуючи велику кількість спирту, організм перебудовує на нього обмін речовин. Тобто алкоголь отримує максимальний пріоритет. Перебудова ця незворотна. Як тільки «поставки» спирту припиняються, обмін речовин поступово повертається на нормальні рейки. Але дуже повільно і дуже болісно — з вираженими психічними і фізичними стражданнями, які мало хто в змозі винести. Набагато простіше дати організму чергову дозу «пального».

— Таке враження, що Ви описуєте ломку у наркомана…

А так і є, це та ж сама абстиненція. Механізм виникнення алкогольної та наркотичної залежності абсолютно однаковий. І клінічні прояви-сп’яніння, тяга до чергової дози, ломка при відміні-теж.

— Повернемося до алкоголізму. Чи виліковно це захворювання?

Ні, не виліковно. Як і наркоманія, алкоголізм-довічний діагноз. Інша справа, що людина може сама або за допомогою лікарів припинити вживання спиртного і не пити до кінця життя. Але навіть і в такому випадку ми говоримо про тривалу ремісію, але не про лікування. Справа в тому, що перша ж чарка алкоголю запускає» сплячі » механізми вже сформованої хвороби з усіма наслідками, що випливають. І цей зрив може статися в будь-який момент.

— Що таке запій і в чому його небезпека?

Перш за все, слід сказати, що запої виникають у людини, яка страждає другою стадією алкоголізму. Вживання алкоголю протягом кількох днів у звичайної людини не є запій, хоча і подібне зловживання завдає серйозної шкоди організму. У хворого ж алкоголізмом запій починається з одного-двох прийнятих чарок, після чого організм переходить на вже звичний спиртової обмін — і якщо алкоголь не приймати, виникає абстиненція. Людина не може зупинитися, так як — як ми вже говорили — відмова від спиртного заподіює виражене фізичне страждання.

Небезпечний запій обмінними порушеннями. Люди в запої або нічого не їдять, або їдять дуже мало. Їм енергії за рахунок спирту вистачає. Але білків, жирів, вітамінів, мікроелементів в організм не надходить, і чим триваліша запій, тим важче порушення з боку всіх органів і систем.

— Чи може людина самостійно вийти із запою?

Теоретично може. Але практично це зустрічається дуже і дуже рідко. Самостійний вихід із запою пов’язаний з вираженим фізичним стражданням, підвищенням артеріального тиску, навантаження на серце і високим ризиком розвитку таких ускладнень, як інфаркт міокарда, інсульт головного мозку, шлункова кровотеча, епілептичний припадок і алкогольний делірій («біла гарячка»).

— Чому в такій ситуації може допомогти лікар?

Лікар, за допомогою різних препаратів, які вводяться, в тому числі, і внутрішньовенно крапельно, допомагає пацієнтові пережити період виходу із запою практично без ризику ускладнень. Знімається так звана «трясучка», знижується артеріальний тиск, відновлюється сон, відбувається живлення організму, відновлення електролітного балансу і, як наслідок, на другу – третю добу нормалізується самопочуття пацієнта без алкоголю в крові.

— Чи є різниця — переривати запій вдома або в стаціонарі?

Особливість лікування на дому складається з декількох моментів. Перш за все, пацієнт знаходиться в звичній для нього обстановці під наглядом рідних і близьких. Це дуже важливо, так як вихід із запою часто пов’язаний з різними депресивними розладами. І ніякий, навіть дуже високо кваліфікований середній медичний персонал, не буде приділяти стільки уваги пацієнта, скільки його рідні. До того ж, після купірування гострих проявів похмілля наші пацієнти вже через 2-3 дні можуть вийти на роботу, брати участь у соціальному житті. Лікування в стаціонарі, як правило, займає набагато більше часу.

Лікування на дому вимагає від лікаря високого професіоналізму, досвіду і зібраності. У досить короткий термін йому необхідно, не маючи на руках результатів аналізів та інструментальних досліджень, оцінити стан пацієнта, визначити, які препарати і в яких дозах вводити, спрогнозувати розвиток ситуації і залишити рідним і близьким чіткі інструкції: як діяти, які медикаменти давати. За 1-1,5 години лікар повинен відновити функції організму, який днями, а іноді і тижнями піддавався руйнівній дії алкоголю.

Проте, існує ряд ситуацій, в яких госпіталізація стає крайньою необхідністю, спроба лікування на дому в цих випадках може тільки погіршити стан пацієнта. Перш за все, це тривалий запій, який призвів до вираженого ослаблення організму, а також всі випадки, коли існує високий ризик розвитку «білої гарячки». Безумовній госпіталізації потребують також загострення на тлі запою різних хронічних захворювань, наприклад, виразкової хвороби, а також гостро виникли невідкладні стани, наприклад, гострий панкреатит.

— Як довго після переривання людина живе без запоїв?

лікар алкоголізм

А ось це вже від нього самого залежить. В даному випадку ми виступаємо в ролі швидкої допомоги, усуваючи загрозливі для життя наслідки. Але сама-то причина залишається. І нічого не заважає пацієнтові через 2-3 дні після «очищення» знову пуститися у всі тяжкі.

— І що ж робити в таких випадках?

Блокувати залежність від алкоголю, або, як частіше говорять «кодуватися». Існує два методи — психотерапевтичний і медикаментозний. Психотерапія спрямована на створення у людини чіткої установки на тверезий спосіб життя, а також формування негативного способу алкоголю і всього, що з ним пов’язано. Однак є ряд обмежень. Перш за все, не всі люди піддаються навіюванню, крім того, в нашій країні якось не прийнято розмовляти з психологом або психотерапевтом і виливати йому душу. Друге — зламати систему цінностей, що встановилася в результаті багаторічного прийому алкоголю, дуже складно. Потрібна копітка і тривала робота.

Медикаментозний шлях блокади алкогольної залежності — це введення людині одного із сучасних препаратів, значно знижують тягу до алкоголю. Одночасно цей препарат має несумісність з алкоголем (ефект «торпедо»). Втім, психотерапевтична складова цього методу також дуже важлива. Лікар не просто мовчки вводить препарат, він повинен пояснити людині, що відбувається, для чого вводиться ліки (це ніби своєрідна страховка, що утримує людину від випивки).

— Тверезий спосіб життя означає, що людина повинна відмовитися від будь-якого виду алкоголю? Або можна випивати, дотримуючись якусь норму?

Якщо людині поставлений діагноз» алкоголізм», то відмовитися необхідно від будь-якого спиртного. Навіть від безалкогольного пива — тому що запах, смак напою, вид пляшки викликають збудливий ефект, людина відчуває легке сп’яніння, яке «згадує» мозок, і відбувається зрив.

— Чи можна лікувати від алкоголізму без відома самої людини?

Ні, не можна. Примусове лікування законом передбачається тільки в тих випадках, коли людина стає соціально небезпечною. А поки людина осудна, ніяке насильство над особистістю недозволено. І все «чудодійні» і «чарівні» кошти у вигляді крапель, настоїв, порошків тощо, які пропонується нишком підмішувати в їжу питущої людини — це не більше, ніж спекуляція на проблемі і обман споживачів. У лікуванні алкоголізму, як дуже важкого захворювання, надзвичайно важлива мотивація самого пацієнта, його внутрішня установка на лікування та сприятливий результат. Якщо мотивація відсутня, ефекту не буде, як би не старалися близькі і родичі питущого.

Алкоголізм-важке захворювання, в розвитку якого відіграють роль численні біологічні та соціальні фактори. Наприклад, якщо людина має генетичну схильність до розвитку алкогольної залежності — коли в його організмі виражений недолік розтлінного спирт ферменту — то, почавши пити, він може заробити алкоголізм 2-ї стадії вже через 2-3 місяці. Тому займатися цією проблемою повинні професіонали — лікарі-наркологи. Наші знання і досвід, арсенал лікарських засобів і лікувальних методик дозволяють нам допомогти людям, що знаходяться навіть в найскладнішій ситуації.

Джерело: клініка «АлкоМед»

Алкоголізм і наслідки зловживання алкоголем.

Важкі медичні та соціальні наслідки як зловживання алкоголем, так і алкоголізму представляють одну з серйозних проблем сучасного суспільства.

Важкі медичні та соціальні наслідки як зловживання алкоголем , так і алкоголізму представляють одну з серйозних проблем сучасного суспільства.

Непомірне вживання алкоголю значною мірою підвищує рівень смертності населення. За даними А. В. Нємцова (2007), показник чоловічої смертності в Російській Федерації, прямо або побічно обумовлений вживанням алкоголю, досягає 29,6%, жіночої — 17% загальної летальності [2].

Пряме і непряме вплив алкоголю на показники смертності населення визначається дією таких основних чинників: важкі отруєння алкоголем; алкогольні психози; інфаркти, інсульти та інші серцево-судинні захворювання; алкогольний панкреатит; алкогольний цироз печінки; автомобільні катастрофи; пожежі та інші нещасні випадки, суїциди; побутові вбивства [2, 4].

Критерії діагностики алкогольної залежності.

Необхідною і достатньою умовою діагностики алкогольної залежності як основи алкоголізму ми вважаємо констатацію наступних основних феноменів:

Перші три критерії служать відображенням психічного компонента алкогольної залежності, а останній відображає її фізичний компонент.

Згідно з критеріями DSM-IV, для кваліфікації пристрасті або залежності від психоактивних речовин, в тому числі алкоголю, необхідна констатація не менше трьох з наступних симптомів: 1) толерантність; 2) синдром відміни; 3) постійне бажання або невдалі спроби зменшити вживання речовин; 4) вживання речовин у великих, ніж спочатку передбачалося, кількостях; 5) порушення соціальної і професійної діяльності, а також діяльності, спрямованої на відпочинок і розваги; 6) витрата великої кількості часу, необхідного для отримання речовин; 7) продовження вживання речовин, незважаючи на виникаючі в результаті цього вживання проблеми [3].

Епідеміологічні дані.

У переважної більшості жителів розвинених країн алкоголь, на відміну від наркотиків, далеко не завжди асоціюється з небезпекою для здоров’я. В Росії, Європі і США спиртні напої в тих чи інших кількостях вживає не менше 95% населення [2, 3, 5].

Вважається, що поширеність алкоголізму в країнах європейської культури коливається в межах 5-12% і в середньому близька до 10% [1, 3]. В країнах, жителі яких традиційно сповідують іслам, цей показник істотно нижчий.

Лікувальні підходи.

Лікування хворих на алкоголізм проводиться за такими основними напрямками:

Купірування гострих алкогольних розладів у першу чергу включає профілактику і лікування синдрому відміни алкоголю і його ускладнень — алкогольного делірію та інших алкогольних психозів і похмільних судомних нападів. Ці заходи проводяться із застосуванням похідних бензодіазепіну, барбітуратів та деяких протисудомних засобів. Одночасно заповнюється характерний для хворих на алкоголізм дефіцит вітамінів і проводиться інфузійна терапія.

Бензодіазепіни володіють максимальним фармакологічним схожістю з етанолом і оптимальним фармакологічним профілем для клініки алкоголізму і тому в першу чергу застосовуються в купировании синдрому відміни алкоголю і його ускладнень. Препаратами вибору служать діазепам (Реліум), хлордіазепоксид (Еленіум) і оксазепам (Тазепам).

Барбітурати поступаються бензодіазепінам в загальній ефективності і терапевтичній широті, до їх фармакологічної дії швидше розвивається стійкість. Незважаючи на зазначені недоліки, барбітурати також знаходять застосування в лікуванні гострих алкогольних розладів. Препаратом вибору є фенобарбітал.

Протисудомними засобами, використовуваними в лікуванні синдрому відміни алкоголю і профілактиці його ускладнень, є карбамазепін (Тегретол) і вальпроат натрію (Депакін).

Вітамінотерапія в першу чергу включає призначення тіаміну (вітаміну В 1 ). Крім того, призначаються піридоксин (Вітамін в 6), ціанокобаламін (вітамін В 12), нікотинова кислота (вітамін PP) і аскорбінова кислота (вітамін С).

Завданнями інфузійної терапії є корекція кислотно-основного балансу, заповнення характерного для алкоголізму дефіциту іонів калію і магнію і регідратація (частим симптомом масивного зловживання алкоголем є зневоднення). Препаратами вибору служать кристалоїдні розчини. Застосування колоїдних розчинів у лікуванні гострих алкогольних розладів недоцільно, а використання розчинів глюкози небажано в зв’язку з можливим посиленням дефіциту тіаміну (який бере участь у метаболізмі вуглеводів), який може послужити причиною провокації однією з найбільш небезпечних форм алкогольних психозів — енцефалопатії Верніке.

У зв’язку з тим, що головними мішенями ушкоджуючої дії етанолу та його метаболітів є печінка, підшлункова залоза, серцево-судинна система, нервова система, корекція наслідків зловживання алкоголем в першу чергу включає компенсацію стану та відновлення функцій перерахованих органів і систем.

У лікуванні алкогольного ураження печінки використовуються орнитин (Гепа-Мерц), препарати розторопші плямистої та інші лікарські засоби.

Лікування алкогольного панкреатиту, поряд з іншими підходами, передбачає внутрішньовенну крапельну інфузію інгібіторів протеолітичних ферментів.

Гемодинамічні зрушення, що ускладнюють синдром відміни у хворих алкоголізмом, — артеріальна гіпертензія, тахікардія, порушення серцевого ритму — корригируются з застосуванням β-адреноблокаторів, антагоністів кальцію, α-2-адреноміметиків, інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту та інших лікарських засобів.

Есенціальним засобом профілактики і лікування алкогольної поліневропатії та алкогольної енцефалопатії є тіамін (вітамін В 1 ). Препаратом вибору для корекції когнітивної дисфункції як прояви різних форм алкогольної енцефалопатії служить антагоніст NMDA-рецепторів мемантин (Акатинол Мемантин).

Засобами протиалкогольної терапії з доведеною ефективністю є дисульфірам, налтрексон і ацетилгомотауринат кальцію (Акампросат). Ці препарати схвалені американською організацією FDA (U. S. Food and Drug Administration) для лікування алкоголізму в США й широко застосовуються з цією ж метою в клінічній практиці багатьох європейських країн.

Дисульфірам (Тетурам) є класичним препаратом, призначеним для лікування алкоголізму, і відноситься до засобів аверсивної терапії, спрямованої на формування відрази до алкоголю. Препарат пригнічує активність ацетальдегіддегідрогенази, що уповільнює перетворення ацетальдегіду в ацетат (оцтову кислоту). Накопичення ацетальдегіду, як найбільш токсичного метаболіту алкоголю в організмі під дією дисульфіраму супроводжується тяжкими проявами психофізичного дискомфорту, зумовленого дисульфірам-алкогольної реакцією (ДАР). Проявами ДАР є тахікардія, серцебиття, артеріальна гіпертензія, пульсуючий біль в голові, нудота і блювота, утруднення дихання, почервоніння шкірних покривів та інші неприємні і нерідко лякають хворого симптоми.

Істотними недоліками дисульфіраму є його висока токсичність і значний ризик розвитку небезпечних ускладнень ДАР, що включають гострий інфаркт міокарда, гіпертонічний криз або, навпаки, пригнічення серцевої діяльності, набряк легенів і інші важкі і створюють загрозу для життя стану.

Налтрексон є антагоністом опіоїдних рецепторів, що грають важливу роль у функціонуванні церебральної «системи нагороди» (reward system). Препарат перешкоджає отриманню задоволення від спиртних напоїв, що призводить до зменшення підкріплюючого дії алкоголю і згасання бажання його подальшого вживання.

Акампросат відноситься до найбільш нових засобів протиалкогольної терапії. Акампросат зменшує потяг до алкоголю, що, мабуть, пов’язано з його впливом на NMDA-рецептори.

Перераховані види протирецидивної терапії алкоголізму характеризуються не цілком задовільним рівнем ефективності і безпеки, що визначає необхідність пошуку нових методів лікування.

Ціанамід (Колме) є дуже перспективним лікарським засобом. Володіючи фармакологічною схожістю з дисульфірамом, ціанамід проявляє відносно м’які клінічні ефекти, що робить його значно безпечнішим для застосування в наркологічній практиці і, що найбільш важливо, підвищує безпеку амбулаторного лікування.

Ціанамід застосовується у вигляді безбарвного розчину для прийому всередину, що не має кольору і запаху, і призначається хворим у вигляді крапель. Практика показує, що у багатьох пацієнтів краплі не викликають такого почуття настороженості, як таблетки; це створює основу для згоди хворих (compliance) приймати препарат і для утримання в лікувальних програмах.

Деякі дружини хворих на алкоголізм при відмові тих від прийому ціанаміду додають препарат в їжу і їжу, домагаючись зменшення вживання алкоголю. У багатьох випадках вони набувають препарат самостійно, без призначення лікаря, за порадою знайомих, що домоглися успіху в лікуванні своїх близьких за допомогою ціанаміду.

У період підготовки даної статті до друку автори спостерігають два випадки тривалої ремісії алкоголізму у хворих з несприятливим і практично безремиссионным перебігом хвороби і багаторазовим безуспішним лікуванням. Тривале і стійке утримання від вживання алкоголю виникло після початку прийому ціанаміду. Один з пацієнтів приймає препарат за рекомендацією і під контролем дружини, не вживає алкоголь через страх можливих ускладнень. Другий хворий, протягом багатьох років відчуває «боротьбу мотивів», приймає препарат добровільно, щоб уникнути спокус; в бесіді з лікарем повідомляє: «З Колме мені спокійніше: вранці прийняв краплі, і все зрозуміло — сьогодні пити не можна».

У ряді випадків різні засоби лікування алкоголізму комбінують один з одним: наприклад, цианамид поєднують з налтрексоном, останній — з Акампросатом і т. д. Крім того, важливу роль в лікуванні алкогольної залежності грає психотерапія.

На жаль, частота тривалої (не менше року) ремісії алкоголізму при будь-яких методах його лікування не перевищує 15% [5]. У тих — переважаючих — випадках, коли повного утримання від вживання алкоголю домогтися не вдається, метою терапії може послужити уражень алкогольних ексцесів і зменшення доз спиртних напоїв.

З питань літератури звертайтесь в редакцію.

Ю. П. Сиволап, доктор медичних наук, професор В. А. Савченков, кандидат медичних наук ММА ім. І. М. Сєченова, Москва.

Алкоголізм: перші симптоми і методи лікування.

За останніми даними Росспоживнагляду, кількість алкоголіків в Росії перевищила 5 мільйонів чоловік, що становить 3,4% від усього населення. При цьому алкоголізм є причиною смерті у 33% всіх чоловіків і 15% жінок. Ця статистика показує всю серйозність проблеми в нашому суспільстві, а також необхідність розповісти про сучасні способи лікування залежності.

Алкогольні напої є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя, без них не обходиться практично жоден святковий захід, вечірка, знайомство, часто спілкування з друзями і колегами також проходить неодмінно з міцним. Як же визначити, що вживання алкоголю перетворюється на хворобу?

Перші ознаки алкоголізму можна запідозрити, якщо людина:

вживає спиртне з метою забути про всі проблеми, випиває вранці або поодинці, в стані сп’яніння може завдати шкоди собі чи оточуючим, потребує все більшій і більшій кількості спиртного, втрачає контроль над собою.

Якщо у вас або ваших близьких є подібні проблеми необхідно вжити заходів. Що важливо зробити в першу чергу, розповідає практикуючий лікар-психіатр, психіатр-нарколог, психотерапевт-гіпнолог Член Національної Наркологічного Товариства, кандидат медичних наук Кантуев Олег: «Першим кроком лікування будь-якої залежності, є усвідомлення хвороби і прагнення самого залежного вилікуватися. Хворий повинен розуміти, що весь процес вимагає багато часу, витримки і мужності з його боку. Шлях до одужання носить комплексний характер, усуваючи і фізичну, і психологічну залежність. На пізніх стадіях захворювань, людині, звичайно ж, необхідна професійна допомога фахівців. Лікування починається у лікаря-нарколога з очищення організму від токсичних отруйних речовин, потім приймаються заходи щодо усунення абстинентного синдрому (ломки). Паралельно з цим хворий повинен працювати над собою, вміти психологічно впоратися з бажанням прийняти чергову дозу, і тут необхідна професійна допомога лікаря-психотерапевта».

Перший крок: вихід із запою.

Щоденне вживання алкоголю протягом тривалого часу, або просто кажучи, запій, — вказівка на наявність серйозної залежності від спиртних напоїв. У цей період людина відчуває психічний розлад, у нього загострюються хронічні захворювання, він перестає виконувати свої соціальні зобов’язання.

Запої розрізняють двох видів.

Помилковий запій.

Справжній запій.

лікар алкоголізм

Вихід із запою може відбуватися самостійно (у легких випадках, коли вживання спиртних напоїв тривало не більше 5 днів і у пацієнта немає серйозних хронічних захворювань), але все-таки краще робити це за допомогою професійного нарколога, у клініці, особливо при тривалих, повторюваних запоях у людини з серйозними порушеннями здоров’я, так як в будь-який момент можуть виникнути важкі ускладнення:

Біла гарячка, або алкогольний делірій. Це самий справжній психоз, під час якого людина відчуває галюцинації, маячні ідеї, його морозить, підвищується температура тіла. Найчастіше пацієнт бачить страхітливі бачення і намагається захиститися від них. Він може завдати шкоди собі і оточуючим. Набряк головного мозку. Потенційно здатний привести до зупинки дихання і смерті. Алкогольний епілептичний судомний припадок. Загрожує травмами для хворого. Психічні захворювання. Токсичне ураження головного мозку здатне призводити до розвитку серйозних порушень психіки. Порушення з боку внутрішніх органів. Це може бути дихальна і серцева недостатність, цироз печінки та ін

Намагаючись «лікувати» людину самостійно і застосовувати народні методи, пам’ятайте, що неправильне лікування і недооцінений стан хворого може привести до його смерті. Тому обов’язково викликайте нарколога додому або везіть пацієнта в стаціонар.

Другий крок: очищення.

Перша стадія лікування алкоголізму спрямована на те, щоб вивести пацієнта з гострого стану і стабілізувати його самопочуття. У сучасної медицини для цього є різні способи детоксикації і відновлення організму. Це:

лікарська терапія. За допомогою крапельниці в організм вводяться розчини, що виводять алкоголь з крові, препарати, які покращують засвоєння кисню клітинами і тканинами, налагоджують обмінні процеси у нервовій тканині, захищають клітини печінки і головного мозку від ураження вільними радикалами, які виділяються у великій кількості під час запою, запобігають надмірному згортання крові. биоксеновая терапія. Через спеціальну маску пацієнт вдихає суміш кисню і ксенону, що призводить до розширення судин, покращує стан нервової системи, обмінні процеси, стабілізує емоційний стан і самопочуття. плазмаферез. Він являє собою очищення плазми крові за допомогою спеціальних апаратів. Цей метод детоксикації вважається одним з найбільш радикальних і ефективних.

Третій крок: кодування.

Після проведення першої стадії лікування пацієнт починає відчувати себе добре, однак, на цьому терапію не можна зупиняти, так як у хворого є високий ризик знову зірватися. Зазвичай буває досить випити всього одну чарку спиртного, щоб людина повернулася на своє порочне коло. Рецидиву не можна допускати ні в якому разі. Тому відразу після детоксикації проводять кодування.

Основні методи лікування алкоголізму за допомогою кодування:

психотерапевтичні та гіпнотичні техніки; медикаментозні засоби на основі дисульфіраму; блокатори опіоїдних рецепторів в головному мозку.

Психотерапевтичні та гіпнотичні техніки. Два найпопулярніших психотерапевтичних методи, розроблених ще за часів СРСР і відмінно себе зарекомендували на практиці, носять імена своїх засновників-Довженко і Шичко. Метод Довженка передбачає тривалу роботу з пацієнтом індивідуально і в групі, психотерапію, елементи гіпнозу, фізичні впливи. В основі методу Шичко лежить переконання, що кожна людина від природи прагне до тверезого способу життя, але це прагнення перекручується під дією зовнішніх факторів. Якщо навчити і допомогти, то позбутися згубної звички кожен здатний самостійно.

Існує величезна кількість гіпнотичних технік, які, як правило, всі є авторськими: кожен гіпнолог або нарколог працює за своїм власним унікальному методу. Однак, суть цих методик одна: пацієнта вводять в стан гіпнотичного сну і вселяють йому огиду до спиртних напоїв.

Медикаментозні засоби кодування.

1) Препарати на основі дисульфіраму.

Вони перешкоджає виведенню спирту з організму, викликаючи сильне токсичне отруєння, аж до коми. На цьому і засноване кодування: страх вкрай неприємних відчуттів і можливої смерті стає сильніше тяги до алкоголю. Дисульфірам не можна поєднувати навіть з ліками на спирту, наприклад, з настойкою пустирника. Ефект буде аналогічний тому, як якщо б пацієнт випив чарку горілки. Препарати можуть вшиватися під шкіру, вводитися внутрішньовенно або внутрішньом’язово. Лікарський засіб проявляє себе не відразу, воно виділяється в організм поступово, протягом тривалого часу. Медикаментозне кодування можна робити на різний термін, за бажанням пацієнта.

2) Препарати, що блокують опіоїдні рецептори.

У головному мозку виробляються морфіноподібні сполуки (енкефаліни і ендорфіни), які викликають ейфорію при прийомі наркотиків і алкоголю. Відповідно, кодування полягає в примі препаратів, які блокують опіоїдні рецептори і запобігають приємні ефекти, викликані вживанням алкоголю.

Крок четвертий: реабілітація.

«Чарівної таблетки» від алкоголізму не існує. Поле проведеного курсу лікування, настає найважливіший етап, який повинен закріпити ефект і дати тривалу ремісію. Цей етап — реабілітація. Людина може вважатися здоровим, тільки коли:

розуміє свою хворобу і її причини; самостійно справляється зі стресами і проблемами; бере на себе відповідальність за своє життя.

Цьому його вчать на курсах реабілітації для людей з алкогольною залежністю. Під керівництвом досвідченого психотерапевта пацієнт заново вибудовує відносини з самим собою і навколишнім світом. Він вчиться усвідомлювати свою хворобу. Вчиться боротися з почуттям провини та іншими дискомфортними відчуттями. Розуміє свою мету, вирішує, як він буде вести здорове і повноцінне життя.

Як відомо, колишніх алкоголіків не буває, і якщо не виробити у них стійкі механізми саморегуляції, велика ймовірність повернення хвороби. Як же умовити близьку людину, що йому необхідно лікуватися, проходити реабілітацію? Радить практикуючий лікар-психіатр, психіатр-нарколог, психотерапевт-гіпнолог Член Національної Наркологічного Товариства, кандидат медичних наук Кантуев Олег Іванович: «У звичайної людини, що не має досвіду психологічного переконання, вкрай рідко, виходить вмовити когось, особливо близької людини, на лікування. Тому родичам залежних від алкоголю треба звертатися за допомогою до лікаря-психотерапевта. Фахівець допоможе сформувати навички спілкування і створення мотивації до лікування. Існують і спеціальні групи — для членів сімей залежних, заняття в яких, поступово вчать спілкуватися з хворими родичами. Марно розмовляти з людиною, що знаходиться в стані сп’яніння. Не варто довіряти обіцянкам, які були дані в стані похмілля, вони, як правило, не виконуються. Будувати розмову з залежним людиною і підібрати переконливі аргументи, які змусили його розпочати лікування, краще навчитися за допомогою фахівця, в групі для родичів, залежних від алкоголю, або на індивідуальній консультації».

Профілактика.

Відомо, що алкоголізм розвивається поступово. Якщо ви стали помічати, що спиртне стало займати занадто велике місце у Вашому житті, то постарайтеся розібратися в собі, чому це відбувається. Також незайвим буде дотримуватися ось ці прості правила:

скорочуйте час, який ви присвячуєте розпивання алкогольних напоїв; уникайте людей, компаній і місця, де ви зазвичай це робите; починайте контролювати кількість випитого: нехай алкогольний напій буде тільки один за вечір; ніколи не пийте, якщо ви за кермом; подбайте про те, щоб вас проводили або викликали вам таксі, якщо ви випили; не вживайте спиртне, якщо хтось у вашій родині вже страждав від алкоголізму; не використовуйте алкоголь як засіб догляду від усіх проблем: якщо вас щось турбує, поговоріть, яке вас відволікає або надихає.

Знаменитий лікар-нарколог про проблему пияцтва в країні 14.02.2013.

Більшість дорослого населення нашої країни пила, п’є і буде пити. Однак різні люди по-різному борються з цією згубною звичкою. І свята часто стають серйозним випробуванням як для самого» злегка перебрав » людини, так і для його сім’ї. Про те, як допомогти людям не знають заходи, з’ясуємо в розмові з відомим лікарем-наркологом, Дмитром Сайковим.

MedPortal: Незабаром нас чекає низка свят. Багато батьків на честь торжества наливають алкоголь своїм дітям. Наскільки небезпечна така практика для дитячого організму? Чи можна це розглядати як соціальне навчання і залучення дитини до вживання алкоголю?

Дмитро Сайків: Так, така практика, на жаль, широко поширена, «турботливі» батьки, хоча і в символічній дозі, але наливають у свято своїй дитині в келишок винця, привчають, що свято – не свято, якщо відсутня вживання спиртного. Втім, все починається набагато раніше, ще в дошкільному віці, коли відбувається первинна соціалізація дітей, коли у дитини на несвідомому рівні закладаються програми соціального поведінки. Діти бачать, що дорослі п’ють з приводу і без приводу: з горя п’ють, з радості п’ють, випивають, щоб розслабиться, зняти втому, просто для апетиту і так далі. А потім батьки дивуються, чому молодь не уявляє собі життя без вживання алкоголю.

MP: Які симптоми свідчать про те, що пора звертатися за допомогою до фахівця?

Дмитро Сайків: По-хорошому, треба вже бити тривогу, коли власне алкоголізму у людини ще немає, але спостерігається так зване «побутове пияцтво» або «звична алкоголізація», коли людина в силу традицій або індивідуальних стереотипів систематично у визначених ситуаціях вживає великі дози спиртного, досягає при цьому стан сп’яніння, але без ознак психічної або фізичної залежності. Алкоголізм відсутня, але все це в цілому шкідливо відбивається на здоров’ї людини і його працездатності, а також ускладнює її відносини з певною частиною його знайомих і родичів. Така людина також потребує допомоги лікаря-психотерапевта або психолога, як і страждає алкогольною залежністю.

Така людина систематично вживає спиртні напої, доходячи до стану вираженого сп’яніння, вважаючи, що інакше просто не можна, що треба, наприклад, з горезвісної чоловічої солідарності підтримати компанію, що для чоловіка нормально за свята, вихідні, з получки або просто після роботи напиватися у компанії приятелів або розслаблятися спиртним будинку. Або у нього хоч і не дуже часто, але все ж, час від часу відбуваються так звані алкогольні ексцеси, коли, потрапляючи в певні обставини, він випиває велику кількість спиртного. Що, знову-таки, відбувається або під тиском оточуючих, або в силу певного стереотипу поведінки. При цьому у такої людини розвивається виражена алкогольна інтоксикація і симптоми отруєння. На жаль, такі люди практично не звертаються за допомогою.

MP: На якій стадії до Вас найчастіше звертаються пацієнти?

Дмитро Сайків: Сьогодні у нас близько 15 — 20 відсотків пацієнтів з початковими стадіями хвороби, але основна маса – це люди з важкими запійними формами алкоголізму.

MP: Що змушує людей тягнутися до чарки, забувши про все на світі?

Дмитро Сайков: Алкоголь є природною речовиною, яка має п’янку і заспокійливу дію, знімає психоемоційну напругу. І одночасно етанол або, як його ще називають, етиловий спирт це природний метаболіт наших обмінних процесів, речовина, яка в нормі в невеликих кількостях завжди присутня в організмі. А бажання зняти напругу, отримати задоволення – це природні прагнення організму, але в даному випадку вони досягаються протиприродним чином.

MP: Дмитро Володимирович, як можна пояснити те, що один може пити у великих кількостях і не п’яніти, а іншому і чарки досить?

Дмитро Сайков: у кожного свій обмін речовин. Та є люди, у яких печінка потужна, голова міцна, випивають багато, але ведуть себе в цілому нормально, і на завтра у них немає проблем. А є такі, які випивають на половину менше, ніж їх сусід, але голова у них при цьому повністю відмовляє, що потрапило кажуть, що потрапило роблять.

MP: чи Можна повністю вилікуватися від алкоголізму? Або ж лікування схоже щоденної боротьби зі спокусою? Чи існує «точка неповернення», коли всяке лікування не ефективно?

Дмитро Сайков: я часто кажу, здавалося б, парадоксальну фразу: «алкоголізм не вилікуємо», чим же я тоді займаюся, як лікар-нарколог?

На жаль, не можна навчити людину, з алкогольною залежністю вживати зрідка і «в міру», йому можна лише допомогти повністю відмовитися від вживання спиртного. Тому є люди з алкогольною залежністю, які уникають вживання спиртного, і є люди, які вдаються до алкоголізації, руйнуючи свій організм і своє життя.

MP: чи Існує в нашій країні безкоштовне примусове лікування від алкогольної залежності?

Дмитро Сайков: і так, і ні. Існує приміщення людини за вироком суду в ЛТП – лікувально-трудовий профілакторій, що дозволяє родичам хоч трохи відпочити, відволіктися від свого горя. Але навіть там комплекс лікувальних заходів застосуються з урахуванням бажання людини. На жаль, всі примусові методи лікування малоефективні.

MP: які професії зі статистики найбільш небезпечні з точки зору вживання алкоголю?

Дмитро Сайков: найчастіше до нас звертаються водії та будівельники.

MP: чому вони?

Дмитро Сайків: Водії звертаються, так як для них зловживання алкоголем – це прямий професійний крах: поєднувати водіння автомобіля і зловживання спиртним – неможливо.

Будівельників, напевно, підводить прагнення випити «з устатку», після важкої фізичної роботи на свіжому повітрі, часто на морозі. Поступово це входить в звичку, доза ростять, а там і до алкоголізму рукою подати. Багато людей, зайнятих у бізнесі. Позначається нервове напруження і бажання «розслабитися». Розслабляються і непомітно для себе скочуються в алкогольну прірву.

MP: чи Існують які-небудь ефективні методи лікування алкоголізму крім кодування? Що ви думаєте з приводу медикоментозних і хімічних способах лікування алкоголізму?

Дмитро Сайков: я завжди за комплексний підхід: корисно і біохімію мозку привести в порядок за допомогою ліків, і психотерапевтичні процедури, що блокують тягу до спиртного застосувати, і з сімейним психологом попрацювати.

MP: чи Може людина самостійно вилікуватися від алкоголізму? Чи варто довіряти народним методам?

Дмитро Сайків: Є люди з високим вольовим потенціалом, які, розуміючи свої проблеми, можуть якийсь час уникати прийому спиртного, але спільно з грамотним фахівцем, це зробити набагато простіше і легше. Людям навіюваною можуть і «народні цілителі» допомогти, але ще раз повторю, краще звертатися до фахівців з медичному дипломом.

MP: чим небезпечне кодування для здоров’я?

Дмитро Сайков: Сама процедура абсолютно нешкідлива, найголовніше, щоб вміст лікувального навіювання збігався з бажанням пацієнта, припинити вживання спиртного. Тоді немає внутрішнього опору, ні психічного напруги, більше того, всім з метою профілактики дається установка на поліпшення роботи нервової системи, стан пацієнтів значно поліпшується.

MP: Спираючись на Вашу багаторічну лікарську практику, як часто і внаслідок чого відбуваються зриви після кодування?

Дмитро Сайков: я своїм пацієнтам завжди кажу: «не можна, щоб в житті була порожнеча, треба, щоб руки, душа, серце були чимось зайняті, потрібне джерело позитивних емоцій, способи зняття нервової напруги». Коли цього не відбувається, стреси, нервування можуть спровокувати пожвавлення алкогольного потягу.

Як Ви оцінюєте ефективність методики лікування в групах анонімних алкоголіків?

Дмитро Сайков: Мені подобається те, чим і як вони займаються. Перш за все, в подібних групах прагнуть до усвідомлення людиною своєї алкогольної проблеми. Дуже важлива психологічна підтримка товаришів по нещастю. Я своїм пацієнтам часто раджу, якщо для них це прийнятно, походити в такі групи.

MP: Дмитро Володимирович, Ви відомий лікар, якого знають як у нас в країні, так і далеко за її межами. До Вас на прийом приходить тисячі людей. Але, напевно, у Вашій практиці є випадки, які Вам запам’яталися. Розкажіть про них.

Дмитро Сайков: для мене завжди дивно і радісно, коли вдається допомогти людині, здавалося б, опустився на саме дно, що пройшло «як ви говорили,»точку неповернення».

Був у мене пацієнт – бомж, пропивший все: роботу, сім’ю, квартиру, вживав мало не гальмівну рідину, що ночує в підвалах. Допомогти такій людині – завдання майже нереальне: обірвані, втрачені всі соціальні зв’язки. За що людині триматися? Але в хвилину рідкісного просвітлення він все ж якось дійшов до мене, впав на коліна і попросив: «Доктор, допоможіть!» І як це не дивно, він кинув пити, влаштувався на роботу вантажником в овочевий магазин, знайшов собі жінку, яка його прихистила. Заходив потім, дякував. Такі випадки для мене самого дивні.

Перед використанням інформації, що надається сайтом medportal.org будь ласка, ознайомтесь з умовами угоди.

Угода користувача.

лікар алкоголізм

Сайт medportal.org надає послуги на умовах, описаних в цьому документі. Починаючи користуватися веб-сайтом Ви підтверджуєте, що ознайомилися з умовами цієї угоди до початку користування сайтом, і приймаєте всі умови даної Угоди в повному обсязі. Будь ласка, не користуйтеся веб-сайтом, якщо Ви не згодні з цими умовами.

Опис послуги.

Вся інформація, розміщена на сайті, носить довідковий характер, інформація взята з відкритих джерел є довідковою і не є рекламою. Сайт medportal.org надає послуги, що дозволяють Користувачу здійснювати пошук лікарських засобів в даних, отриманих від аптек в рамках угоди між аптеками і сайтом medportal.org. Для зручності користування сайтом дані з лікарських засобів, БАД систематизуються і приводяться до єдиного написання.

Сайт medportal.org надає послуги, що дозволяють користувачеві проводити пошук клінік та іншої інформації медичного характеру.

Обмеження відповідальності.

Розміщена в результатах пошуку інформація не є публічною офертою. Адміністрація сайту medportal.org не гарантує точність, повноту і (або) актуальність відображуваних даних. Адміністрація сайту medportal.org не несе відповідальності за шкоду або збиток, який Ви могли понести від доступу або неможливості доступу до сайту або від використання або неможливості використання даного сайту.

Приймаючи умови цієї Угоди, ви повністю розумієте і погоджуєтеся з тим, що:

Інформація на сайті носить довідковий характер.

Адміністрація сайту medportal.org не гарантує відсутності помилок і розбіжностей щодо заявленого на сайті і фактичного наявності товару і цін на товар в аптеці.

Користувач зобов’язується уточнити цікаву для нього інформацію телефонним дзвінком в аптеку або використовувати надану інформацію на свій розсуд.

Адміністрація сайту medportal.org не гарантує відсутності помилок і розбіжностей щодо графіка роботи клінік, їх контактних даних номерів телефонів і адрес.

Ні адміністрація сайту medportal.org, ні будь-яка інша сторона, залучена в процес надання інформації, не несе відповідальності за шкоду або шкоду, яку ви могли понести від того, що повністю поклалися на інформацію, викладену на цьому веб-сайті.

Адміністрація сайту medportal.org робить і зобов’язується робити надалі всі зусилля для мінімізації розбіжностей і помилок у наданій інформації.

Адміністрація сайту medportal.org не гарантує відсутності технічних збоїв, в тому числі щодо роботи програмного забезпечення. Адміністрація сайту medportal.org зобов’язується в максимально короткі терміни зробити всі зусилля для усунення будь-яких збоїв і помилок в разі їх виникнення.

Користувач попереджений про те, що Адміністрація сайту medportal.org не несе відповідальності за відвідування і використання ним зовнішніх ресурсів, посилання на які можуть міститися на сайті, не надає схвалення їх вмісту та не несе відповідальності за їх доступність.

Адміністрація сайту medportal.org залишає за собою право призупинити дію сайту, частково або повністю змінити його зміст, внести зміни в угоду. Подібні зміни здійснюються тільки на розсуд Адміністрації без попереднього повідомлення Користувача.

Ви підтверджуєте, що ознайомилися з умовами цієї угоди , і приймаєте всі умови даної Угоди в повному обсязі.

Рекламна інформація, на розміщення якої на сайті є відповідна угода з рекламодавцем, має помітку «на правах реклами».

Алкоголізм.

Переглядів 7636.

Медичний довідник → Алкоголізм.

– захворювання, обумовлене систематичним вживанням спиртних напоїв; проявляється постійною потребою в сп’янінні, розладом психічної діяльності, соматичними і неврологічними порушеннями, падінням працездатності, втратою соціальних зв’язків, деградацією особистості.

Симптоми і перебіг Алкоголізму.

Алкоголізм виникає внаслідок регулярного вживання спиртних напоїв, однак, повністю сформувавшись, може продовжувати розвиватися і при утриманні від алкоголю. Алкоголізм характеризується чотирма синдромами, послідовний розвиток яких визначає стадії хвороби.

Синдром зміненої реактивності. Зміна переносимості спиртних напоїв, зникнення захисних реакцій при передозуванні алкоголю, здатність до систематичного вживання спиртного і збочення його дії, амнезії на період сп’яніння. Синдром психічної залежності. Потяг до сп’яніння-так зване психічне обсесивне (нав’язливе), психічний дискомфорт в тверезому стані і поліпшення психічних функцій в стані сп’яніння. Синдром фізичної залежності. Фізична (нестримна) потреба в сп’янінні, втрата контролю за кількістю випитого спиртного, прояви абстиненції, поліпшення фізичних функцій в стані сп’яніння. Синдром наслідків хронічної інтоксикації. У психічній, неврологічній, соматичній сферах і в соціальній діяльності.

Психічні наслідки алкоголізму. Астенія, псіхопатізація, зниження особистості (огрубіння, втрата інтересів, моральних цінностей), афективні розлади (коливання настрою, депресії, дисфорії) з агресивністю і суїцидальними тенденціями, в далеко зайшли випадках — деменція (слабоумство); характерний прояв — так званий алкогольний гумор (плоский, грубий, нетактовне); можуть виникати психотичні стани — гострі (деліріозний, галюцинаторно-параноїдний синдроми) і хронічні (галюцинації, марення ревнощів, корсаковський психоз).

Неврологічні наслідки алкоголізму. Гострі мозкові (так звані дисциркуляторнотоксические синдроми) — епілептиформні, Гайе-Верніке, мозочковою, стриопаллидарной недостатності; периферичні неврити, атрофія зорового, слухового нервів (особливо при вживанні сурогатів).

Соматичні наслідки алкоголізму. Ураження серцево-судинної системи, органів дихання, шлунка, печінки та підшлункової залози, нирок, полігландулярна недостатність ендокринної системи, імунний виснаження. Висока захворюваність, смертність (вкорочення життя на 15-20 років).

Для алкоголізму характерні травматизм (нерідко з відставленим зверненням за допомогою з метою приховування сп’яніння), зниження працездатності (внаслідок безтурботності, порушення дисципліни, відсутність бажання працювати, втрати навичок, безглуздості, метушливості).

Час появи синдрому наслідків хронічної інтоксикації залежить не тільки від стадії хвороби, давності і ступеня зловживання алкоголем, а й від конституціональної ранимості окремих систем організму; соціальні наслідки — від умов праці та побуту. На тлі побутового пияцтва зменшуються токсичні ознаки сп’яніння (в тому числі і на ранок — головний біль, розбитість, відсутність апетиту, розслабленість); знижується седативну дію алкоголю; і в сп’янінні, і в тверезому стані піднімаються життєвий тонус, рухова активність, настрій; не порушуються апетит, сон, статева сфера. Прийом алкогольних напоїв у світлий час доби не викликає дискомфорту; зберігаються почуття насичення в сп’янінні, блювота при передозуванні, але на ранок після передозування зникає відразу при спогаді про спиртне. Підйом життєвого тонусу може змінюватися тривалими періодами дратівливості, конфліктності (що знімається в стані сп’яніння).

Перша стадія алкоголізму (тривалість від 1 року до 4-5 років)

Синдром зміненої реактивності. Зростання в 4-5 разів переносимість спиртного, здатність щоденного прийому високих доз, зникнення блювоти при передозуванні, виражений активуючий ефект спиртного при збереженому седативному, забування окремих епізодів періоду сп’яніння (палімпсести).

Синдром психічної залежності. Постійні думки про спиртне, підйом настрою в передчутті випивки, почуття незадоволеності в тверезому стані. Потяг ще піддається контролю. В помірному ступені сп’яніння психічні функції прискорюються, але деякі з них — з втратою якості (наприклад, поверховість, відволікання при розширеному обсязі уваги).

Синдром фізичної залежності. Бути відсутнім.

Синдром наслідків інтоксикації. Може обмежуватися астенічними проявами, тимчасовими соматоневрологічних дисфункціями з неспецифічною симптоматикою.

Друга стадія алкоголізму (тривалість 5-15 років)

Синдром зміненої реактивності. Максимальна переносимість спиртного; щоденне пияцтво, перерви пояснюються зовнішніми обставинами (відсутність грошей, конфлікт) і створюють враження періодичності — так звані псевдозапої. Седативний ефект алкоголю зникає, спостерігається тільки активує. Палімпсести змінюються повною амнезією кінця сп’яніння при зовнішньої упорядкованості поведінки на відміну від амнезії у неалкоголіка, що виникає при сопорозном сп’янінні з обездвиженностью; спочатку амнезія виникає при прийомі високих доз.

Синдром психічної залежності. Психічне благополуччя залежить від сталості інтоксикації; у тверезому стані — дезорганізація психічної діяльності, нездатність до розумової роботи; потяг, що займало думки, що визначало умонастрій і почуття, тепер пригнічується інтенсивною фізичною залежністю.

Синдром фізичної залежності. Нестримний потяг до алкоголю, що диктує поведінку, перекручений уявлення про моральні цінності, взаємини. В тверезому стані хворий розслаблений, подавлений, дратівливий, непрацездатний. Прийом спиртного відновлює фізичні функції, але втрата контролю зазвичай веде до надмірного сп’яніння. Різкий обрив пияцтва викликає абстинентний синдром у формі симпатико-тонічного збудження психічної та соматоневрологічних сферах: екзофтальм, мідріаз, гіперемія верхньої частини тулуба, пастозність, великий гарячий піт, тремор пальців, кистей рук, язика, повік, сіро-коричневий, густий наліт на язику, нудота, блювання, послаблення кишечнику, затримка сечі, відсутність апетиту, безсоння, запаморочення і головний біль, біль в області серця, печінки. Наростання тривоги, нічне занепокоєння, судомний напад можуть бути провісниками гострого психозу.

Синдром наслідків інтоксикації. У психічній сфері представлений зниженням рівня особистості, втратою творчих можливостей, ослабленням інтелекту, психопатизацией, афективними розладами. Маячні ідеї ревнощів, висловлювані спочатку тільки в стані сп’яніння, в подальшому можуть перейти в стійку маячню, вкрай небезпечну для хворого і його близьких.

При неврологічному дослідженні відзначаються неврити, скотоми, звуження полів зору, зниження слуху на певні частоти, атактіческіе розлади, ністагм, порушення точності і координації рухів, можливі мозкові гострі синдроми.

При соматичному дослідженні — ураження серцево-судинної системи, печінки і ін Будь інтеркурентне захворювання, травма, оперативне втручання можуть ускладнитися гострим алкогольним психозом (деліріозний синдром). Висока переносимість алкоголю створює перехресну толерантність до деяких засобів для наркозу.

Третя стадія алкоголізму (тривалість 5-10 років)

Синдром зміненої реактивності. Зниження переносимості спиртного. Багатоденна пияцтво закінчується психофізичним виснаженням (справжні запої) з подальшим утриманням від декількох днів до декількох місяців, можливе збереження систематичного (щоденного) пияцтва, глибоке сп’яніння досягається малими дозами. Активуюча дія алкоголю знижується, він лише помірно вирівнює тонус, практично кожне сп’яніння закінчується амнезією.

Синдром психічної залежності. Виразність симптоматики незначна з огляду на що настали до цього часу грубих психічних змін.

Синдром фізичної залежності. Нестримний потяг визначає життя хворого; відсутність кількісного контролю в поєднанні з зменшеним переносимістю нерідко призводить до смертельних передозіррвкам. Інтенсивний потяг проявляється і втрата ситуаційного контролю (немає критики по відношенню до місця, обставин, компанії товаришів по чарці), чому сприяє наступила втрата інтелектуальних можливостей.

Абстинентний синдром. Представлений в основному вегетативними розладами: млявість, нерухомість, падіння серцево-судинного тонусу, блідість, ціаноз, холодний піт, запалі очі, загострилися риси обличчя, м’язова гіпотонія, атактіческіе порушення (аж до неможливості самостійно пересуватися).

Синдром наслідків інтоксикації. Не тільки функціональні, але й органічні ураження життєво важливих систем, у генезі яких, крім власне токсичної дії, відіграють роль обмінно-трофічні розлади, ензимопатії, нейромедиаторная дізрегуляція та ін. Спостерігаються спустошення психіки, втрата емоційної гами, примітивні афекти (жорстокість, злість), прояв яких пом’якшується лише падінням збудливості і вольовим збіднінням. Коливання емоційного фону частіше виглядають як дисфорії, а не як депресії. Деменція нерідко представлена псевдопаралітичній проявами. Можливі хронічний галюциноз, алкогольна парафренія і марення ревнощів. Хворий не здатний до організованої продуктивної діяльності, потребує спонукання і контролі.

При неврологічному дослідженні-енцефалопатії і поліневрити; до 20% старих п’яниць страждають епілептичним синдромом, іноді розвивається гострий синдром Гайє-Верніке, небезпечний для життя.

Соматичне обстеження виявляє патологію всіх систем і органів; характерно поєднання кардіоміопатії і ураження печінки.

Хворі на алкоголізм виглядають старше своїх років, волосся скуйовджене, тьмяне. Особа спочатку рівномірного рожевого кольору (що в поєднанні з пастозністю справляє враження «розпарені»), з роками стає гиперемированным. При утриманні гіперемія поступово зникає, і на тлі блідості проступають телеангіектазії на крилах носа, щоках, шиї, верхній частині грудей. Тургор шкіри втрачений. Тонус м’язів відновлюється при прийомі спиртного. Розслабленість кругового м’яза рота надає особливий вигляд мімічної слабкості, вольової розбещеності. Часто відзначається недбалість в одязі, неохайність. Многосистемность поразок дає можливість лікарям усіх спеціальностей ставити діагноз алкоголізму. Поданим європейських авторів, від 20 до 40% всього ліжкового фонду зайнято хворими на алкоголізм та особами, стан яких ускладнився внаслідок зловживання спиртними напоями. Поведінка алкоголіка в стаціонарі характерно: безтурботність, легковажність, відсутність адекватної реакції на свій стан і почуття дистанції в спілкуванні з персоналом, іншими пацієнтами, порушення режиму, у тому числі вживання спиртних напоїв; візити нетверезих відвідувачів. Не тільки часті звернення хворого до лікаря (при алкоголізмі до 10-12 звернень в рік), але і особливості його поведінки і особистості повинні допомогти дільничному лікарю запідозрити алкоголізм і направити хворого на консультацію до нарколога. Наявність в сім’ї психосоматичних розладів, невротизація і навіть псіхопатізація непитущого чоловіка з великою частотою зустрічаються в сім’ях алкоголіків. Показова патологія дітей, що помічають уважні педіатри.

Жінки-алкоголічки, продовжують вживання спиртних напоїв під час вагітності, народжують так званий алкогольний плід (алкогольний синдром плоду) з грубими морфологічними порушеннями: неправильні розміри голови і співвідношення голови, тіла, кінцівок, лицьової і мозкової частин черепа; кулясті або глибоко посаджені очі, широке перенісся, втоплена підставу носа, недорозвинення щелепних кісток, вкорочення трубчастих кісток і т. д. Діти зловживають алкоголем батьків часто страждають вродженої малої мозковою недостатністю (надмірна рухливість, відсутність зосередженості, прагнення до руйнування, агресивність), в них сповільнюється або виявляється незадовільним моторне, психічний розвиток, оволодіння практичними навичками. У всіх випадках при пияцтво батьків діти ростуть в психотравмуючої ситуації, виявляють ознаки невротизації (лого-невроз, енурез, нічні страхи), розлади поведінки (впертість, агресивність, втечі з дому) і емоцій (тривога, депресія, суїцидальні спроби); психічний розвиток їх порушено, обов’язкові труднощі навчання і контактів з однолітками. Лабораторний аналіз підтверджує факт хронічної алкогольної інтоксикації: висока і коливається при 2-3-кратному протягом 1 тиждень-10 днів активність комплексу ферментів ГГТ, АСТ, АЛТ (найбільш часто і значно підвищується активність ГГТ у поєднанні з ACT); коливання активності свідчать на користь інтоксикаційної природи відхилень і дозволяють відрізнити їх від ферментопатий як соматичної патології. При утриманні в періоді побутового пияцтва або продрома активність ферментів повертається до норми; сформоване захворювання утримує високу активність ГГТ, АЛТ і ACT до півроку. В далеко зайшли випадках алкоголізму ферментні показники нерідко залишаються в межах норми (виснаження функціональних відповідей), але на цьому етапі хвороби діагноз труднощів не викликає. Показником хронічної алкогольної інтоксикації служить і збільшення корпускулярного обсягу еритроцитів.

Проводиться в наркологічних диспансерах і лікарнях, в спеціалізованих відділеннях і палатах психіатричних лікарень лікарями-наркологами і психіатрами. Завданнями лікування є зняття абстинентного синдрому, наслідків інтоксикації, пригнічення потягу, створення неможливості (сенсибілізація, умовно-рефлекторне огиду) вживати спиртне, зміна ставлення до пияцтва (психотерапевтична переорієнтація, гіпноз). Відмова від лікування вимагає примусового направлення в ЛТП. Лікування в загальномедичній мережі нерезультативно. Виняток становлять гострі соматоневрологічні розлади, інтеркурентні захворювання. Хворим на алкоголізм протипоказано симптоматичне призначення заспокійливих і снодійних засобів через небезпеку політоксикоманії. У загальномедичній мережі можливі випадки розвитку гострого алкогольного психозу, який повинен швидко купуватися введенням хворого в сон ; при цьому необхідна дегідратація і підтримка серцево-судинної діяльності.

Залежить від давності та інтенсивності зловживання, виду спиртних напоїв, прийому сурогатів, характеру наслідків інтоксикації. Смерть наступає в результаті декомпенсації життєво важливих систем у зв’язку з запоєм, ексцесом, абстинентний станом, інтеркурентних захворювання, при яких смертність алкоголіків в 3-4 рази перевищує середню. Антиалкогольне лікування лише на певному етапі призупиняє розвиток хвороби. У запущених випадках психічна і соматоневрологічних інвалідизація наростає, незважаючи на утримання від спиртних напоїв, внаслідок виниклого дефіциту нейроендокринної регуляції, глибоких розладів обміну речовин, харчування, органної патології (атрофія мозкової тканини, дисфункція печінки, підшлункової залози тощо). Прогноз не покращується при початку зловживання в зрілому віці, так як тут соматоневрологические порушення нерідко випереджають розвиток власне алкогольної наркоманической симптоматики і психічних розладів.

Алкоголізм: симптоми, діагностика, лікування.

Алкоголізм – це фізична залежність від напоїв, що містять етанол, найбільш поширена форма токсикоманії. Хвороба призводить до особистісної деградації, обумовлює пошкодження внутрішніх органів.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони Здоров’я, сьогодні в світі більше 140 млн. алкоголіків. При цьому поширеність залежності безпосередньо пов’язана з рівнем життя населення.

Причини алкоголізму.

Головний компонент алкогольних напоїв – це етанол. Малі його дози є частиною природних метаболічних процесів, що протікають в людському організмі. Потрапляючи ззовні, етанол дуже швидко всмоктується в травному тракті, після надходить у кров і починає впливати на нервові клітини.

Максимальна ступінь сп’яніння людини спостерігається через півтори-три години після вживання спиртного. Якщо випито занадто багато, виникає блювота. Чим сильніше алкогольна залежність, тим рідше проявляється блювотний рефлекс.

90% етанолу окислюється в клітинах, розщеплюється в печінці і виводиться у вигляді кінцевих продуктів обмінних процесів. Решта 10% надходять в легені і нирки в непереробленому вигляді. Повністю очиститися від алкоголю організм може за добу. Якщо людина п’є спиртні напої систематично і у великих дозах, продукти розпаду етанолу не встигають виводитися. Це негативно впливає на роботу внутрішніх органів.

Як розвивається алкогольна залежність.

лікар алкоголізм

Існує не тільки фізична, але і психічна залежність від алкоголю. Це пояснюється тим, що етанол вражає нервову систему. Випивши спиртне, людина відчуває приємне почуття ейфорії, може розслабитися, вести себе більш вільно. Йому легше спілкуватися з оточуючими. Саме тому дуже часто люди п’ють алкоголь, коли у них виникають будь-які проблеми, під час відпочинку. В даній ситуації етанол використовується як дешевий і доступний антидепресант.

Однак, якщо застілля повторюються часто, формується фізична залежність. Непомітно для самого себе алкоголік поступово збільшує дози. Пам’ять його погіршується. Настає важка психічна деградація.

Симптоми алкоголізму.

Існують три стадії алкоголізму:

Перше. Спостерігається підвищений інтерес до спиртного. Як тільки виникають будь-які проблеми, хворий хоче випити алкоголь так само сильно, як здорова людина поїсти. Якщо вжити спиртне не вдається, він відволікається і забуває про небезпечний «антидепресант» до наступних життєвих складнощів. Якщо ж алкоголь під рукою, п’є багато, прагнучи досягти почуття вираженого сп’яніння. Пити може і один, і в компанії. Зупинитися стає все складніше. До особливостей першій стадії алкоголізму відносяться: — згасання блювотного рефлексу; — погіршення пам’яті; — дратівливість, підвищена агресивність. Початківець алкоголік не п’є систематично. Поодинокі п’янки чергуються з тривалими періодами тверезості. Не виключені і багатоденні запої. Людина не розуміє, що стає залежним. Навіть у тверезому стані він знаходить пояснення своїй антисоціальній поведінці. Може перекладати відповідальність за свої вчинки на інших, запевняти, що його змусили/умовили випити. Друга. Хворий приймає більше алкоголю, ніж на першій стадії. Він не здатний контролювати, скільки випиває. При різкій відмові від напоїв, що містять етанол, розвиваються: — артеріальна гіпертензія; — тахікардія; — безсоння; — блювота під час їжі; — тремор рук. У деяких алкоголіків на другій стадії виникають напади білої гарячки. Тоді вони бачать галюцинації, температура тіла підвищується. Третина. Толерантність до алкоголю істотно знижується. Щоб сп’яніти, досить випити зовсім небагато алкоголю. Наступні дози практично не змінюють стану алкоголіка, хоча концентрація етанолу в крові збільшується. Тяга до спиртного стає неконтрольованою. Тривалі запої. При відмові від етанолу виникає алкогольний делірій. Порушується робота внутрішніх органів. Хворий деградує.

Поняття продрома.

До окремої категорії людей наркологи відносять тих, хто часто п’є алкоголь і входить в групу ризику по алкоголізму, але поки ще не відчуває залежності. Стадія продрома характеризується наступним: людина охоче п’є в компанії і майже ніколи в самоті.

Зазвичай застілля припадають на важливі свята, урочистості. Складнощів, пов’язаних з відмовою від етанолу, у людини на продромальному етапі не виникає.

Як розпізнати алкоголіка.

Алкоголіки завжди виглядають старше свого віку. Їх шкіра гіперемована. Тургор шкірних покривів втрачений. М’язовий тонус нормалізується після прийому чергової дози спиртного.

У період стаціонарного лікування поводяться безтурботно і легковажно, неадекватно сприймають власний стан. Нехтують інтересами оточуючих.

Якщо ви виявили у себе схожі симптоми, негайно зверніться до лікаря. Легше попередити хворобу, ніж боротися з наслідками.

Діагностика алкоголізму.

Під час обстеження залежних людей проводяться:

Також обов’язкові консультації невропатолога і терапевта.

Лікування чоловічого і жіночого алкоголізму.

Лікування алкоголізму може бути:

екстреним і плановим; за бажанням хворого, без відома пацієнта і примусовим; стаціонарним, амбулаторним і на дому.

методи психотерапії (індивідуальні консультації, групові та сімейні заняття); лікарські препарати (для якнайшвидшого виведення етанолу з організму, підвищення імунітету і підтримки внутрішніх органів), комбіновані методики.

Екстрені заходи при алкоголізмі.

Екстрені заходи з лікування алкоголізму включають в себе:

Виведення із запою. Усунення ознак абстинентного синдрому.

Виведення із запою.

Щоб вивести алкоголіка із запою:

лікар алкоголізм

проводяться детоксикаційні заходи; усувається зневоднення; нормалізується кислотно-лужний і водно-електролітний баланс.

Також пацієнту призначаються психотропні препарати, вітаміни. Детоксикаційні ліки вводять внутрішньовенно. Це можуть бути розчини натрій хлориду, глюкози, магнезії та ін.

Існують три програми виведення із запою:

Стандартне очищення. Застосовується при нетривалих запоях, періоді залежності не більше 3 років. Включає одну крапельницю з сольовим розчином, глюкозою, сірчанокислою магнезією, вітаміном В6, седативним складом, ноотропом. Ціна лікування алкоголізму на дому за програмою стандартного очищення є доступною. Подвійне очищення. Показано, якщо алкогольний стаж» перевищує 5 років. Ставляться дві крапельниці, що містять ноотроп, глюкозу, седативний препарат, вітаміни, різні ліки симптоматичної дії. Глибоке очищення. Застосовується при дуже тривалих і регулярних запоях, присутності ознак абстинентного синдрому. Алкоголіку призначаються три крапельниці, з допомогою яких в організм вводяться ноотропи, магнезія, вітаміни, глюкоза, заспокійливі та інші ліки. Вартість лікування алкоголізму за даною схемою є найбільш високою.

Боротьба з абстинентним синдромом.

Абстинентний синдром при алкоголізмі виникає тільки в осіб з 2 і 3 стадіями залежності. Він проявляється тремтінням рук, підвищеною пітливістю, посиленим серцебиттям, порушенням координації рухів, депресивним настроєм. Не виключена біла гарячка.

Щоб поліпшити самопочуття алкоголіка і вивести його зі стану абстинентного синдрому, застосовується інфузійна терапія (вітаміни, бензодіазепіни, дезінтоксикаційні препарати, сольові розчини, ліки для відновлення функцій внутрішніх органів). Лікар може приїхати додому до хворого. Якщо самопочуття алкоголіка дуже погане і спостерігається виражене зневоднення, показана госпіталізація.

Планове лікування хронічного алкоголізму.

Планове лікування алкоголізму може бути:

Медикаментозним (кодування від алкоголізму). Немедикаментозним (вплив на психіку хворого).

Кодування від алкоголізму.

Кодування – це один з найпопулярніших способів медикаментозного лікування алкоголізму. Він передбачає використання ліків, які викликають непереносимість спиртного, щоб сформувати у хворого негативне ставлення до алкоголю.

Препарати при кодуванні можуть вводитися парентерально або перорально. Частота їх використання визначається властивостями обраного ліки і способом його введення в організм. Найбільш часто наркологи застосовують дисульфіры:

Кодування буває двох видів:

Оперантной. Самопочуття хворого погіршується, якщо він випиває алкоголь. У нього відразу виникають задишка, тахікардія, слабкість, блювота, нудота, різко знижується артеріальний тиск. Реципрокной. Небажані реакції виникають при контакті з етанолом. Навіть при вдиханні запаху спиртного алкоголіку стає погано.

Унаслідок негативного впливу кодування на стан здоров’я дану міру вважають крайньою. Але через невисоку вартість до неї як і раніше вдається досить велика кількість алкоголіків.

Немедикаментозне лікування алкоголізму.

Немедикаментозне лікування алкоголізму передбачає вплив на психіку хворого, щоб сформувати у нього вольовий відмова від вживання напоїв, що містять етанол. Досить популярною сьогодні є гіпносуггестивна терапія, більш відома як гіпноз. Вона може проводитися в амбулаторних і стаціонарних умовах, бути індивідуальною або груповою. Для досягнення стійкого ефекту має бути проведено близько 15 сеансів.

До переваг гіпнозу відносяться:

безпека; можливість використання, навіть якщо протипоказана медикаментозна терапія.

Реабілітація.

Соціальна реабілітація – це обов’язковий заключний етап лікування алкоголізму. На жаль, цей напрям в Росії поки ще слабко розвинене, але з кожним роком кількість клінік алкоголізму, що займаються розробкою комплексних реабілітаційних програм, збільшується.

Досить популярною в РФ є групова програма «12 кроків». Люди, які беруть в ній участь (алкоголіки), надають один одному допомогу. Необхідно розуміти, що домогтися одужання, відвідуючи суспільство анонімних алкоголіків, можна тільки на першій стадії захворювання. В інших випадках важливо попередньо очистити організм від продуктів розпаду етанолу.

Група ризику по розвитку алкоголізму.

Стати алкоголіком може абсолютно будь-яка людина, незалежно від статі, віку і соціального стану. До Переліку осіб, найбільш схильних до даної залежності, наркологи включають:

Дітей і онуків алкоголіків. Доведено, що діти, батьки яких були алкоголіками, починають зловживати спиртним в 6 разів частіше, ніж діти з благополучних сімей. Що важливо, ступінь спорідненості йде тут на другий план. Тобто неважливо, хто в роду був алкоголіком – батько або дід. Людей, які вжили в перший раз спиртне у віці до 15 років. Курець. Осіб, які часто перебувають у стані стресу. Людей, що підтримують відносини з хронічними алкоголіками. Людей з підвищеною сугестивністю.

Чим небезпечний алкоголізм.

Алкоголіки живуть в середньому на 15 років менше, ніж люди, не зловживають спиртним. Через свою згубну пристрасть вони часто хворіють:

Також в стані алкогольного сп’яніння вони нерідко отримують травми, що призводять до інвалідності, страждають від порушень обміну речовин. Не виключений і летальний результат від отруєння етанолом.

Хронічні алкоголіки-це залежні люди, у яких немає хорошої роботи, сім’ї, друзів. Тому дане захворювання є небезпечним і в психічному, і в фізичному плані.

Профілактика алкоголізму.

Первинна профілактика алкоголізму полягає в попередженні розвитку хвороби. Вона включає в себе:

проведення бесід про згубний вплив алкоголю; формування особистості таким чином, щоб спиртне не вважалося цінністю.

Вторинна профілактика алкоголізму – це лікування залежних людей. Вона передбачає зустрічі з сім’єю алкоголіка, надання широкої соціальної та психологічної допомоги.

Третинна профілактика націлена на підтримку алкоголіків, що проходять реабілітацію після лікування. Сюди відноситься участь в програмах, розроблених для анонімних алкоголіків.

Дана стаття розміщена виключно в пізнавальних цілях і не є науковим матеріалом або професійним медичним радою.

Знаменитий лікар-нарколог про проблему пияцтва в країні. Інтерв’ю для сайту MedPortal.org.

Більшість дорослого населення нашої країни пила, п’є і буде пити. Однак різні люди по-різному борються з цією згубною звичкою. І свята часто стають серйозним випробуванням як для самого» злегка перебрав » людини, так і для його сім’ї. Про те, як допомогти людям не знають заходи, з’ясуємо в розмові з відомим лікарем-наркологом, Дмитром Сайковим.

Незабаром нас чекає низка свят. Багато батьків на честь торжества наливають алкоголь своїм дітям. Наскільки небезпечна така практика для дитячого організму? Чи можна це розглядати як соціальне навчання і залучення дитини до вживання алкоголю?

Так, така практика, на жаль, широко поширена, «турботливі» батьки, хоча і в символічній дозі, але наливають у свято своїй дитині в келишок винця, привчають, що свято – не свято, якщо відсутня вживання спиртного. Втім, все починається набагато раніше, ще в дошкільному віці, коли відбувається первинна соціалізація дітей, коли у дитини на несвідомому рівні закладаються програми соціального поведінки. Діти бачать, що дорослі п’ють з приводу і без приводу: з горя п’ють, з радості п’ють, випивають, щоб розслабиться, зняти втому, просто для апетиту і так далі. А потім батьки дивуються, чому молодь не уявляє собі життя без вживання алкоголю.

Які симптоми свідчать про те, що пора звертатися за допомогою до фахівця?

По-хорошому, треба вже бити тривогу, коли власне алкоголізму у людини ще немає, але спостерігається так зване «побутове пияцтво» або «звична алкоголізація», коли людина в силу традицій або індивідуальних стереотипів систематично у визначених ситуаціях вживає великі дози спиртного, досягає при цьому стан сп’яніння, але без ознак психічної або фізичної залежності. Алкоголізм відсутня, але все це в цілому шкідливо відбивається на здоров’ї людини і його працездатності, а також ускладнює її відносини з певною частиною його знайомих і родичів. Така людина також потребує допомоги лікаря-психотерапевта або психолога, як і страждає алкогольною залежністю.

Така людина систематично вживає спиртні напої, доходячи до стану вираженого сп’яніння, вважаючи, що інакше просто не можна, що треба, наприклад, з горезвісної чоловічої солідарності підтримати компанію, що для чоловіка нормально за свята, вихідні, з получки або просто після роботи напиватися у компанії приятелів або розслаблятися спиртним будинку. Або у нього хоч і не дуже часто, але все ж, час від часу відбуваються так звані алкогольні ексцеси, коли, потрапляючи в певні обставини, він випиває велику кількість спиртного. Що, знову-таки, відбувається або під тиском оточуючих, або в силу певного стереотипу поведінки. При цьому у такої людини розвивається виражена алкогольна інтоксикація і симптоми отруєння. На жаль, такі люди практично не звертаються за допомогою.

На якій стадії до Вас найчастіше звертаються пацієнти?

Сьогодні у нас близько 15 — 20 відсотків пацієнтів з початковими стадіями хвороби, але основна маса – це люди з важкими запійними формами алкоголізму.

Що змушує людей тягнутися до чарки, забувши про все на світі?

лікар алкоголізм

Алкоголь є природною речовиною, яка має п’янку і заспокійливу дію, знімає психоемоційне напруження. І одночасно етанол або, як його ще називають, етиловий спирт це природний метаболіт наших обмінних процесів, речовина, яка в нормі в невеликих кількостях завжди присутня в організмі. А бажання зняти напругу, отримати задоволення – це природні прагнення організму, але в даному випадку вони досягаються протиприродним чином.

Дмитро Володимирович, як можна пояснити те, що один може пити у великих кількостях і не п’яніти, а іншому і чарки досить?

У кожного свій обмін речовин. Так, є люди, у яких печінка потужна, голова міцна, випивають багато, але ведуть себе в цілому нормально, і на завтра у них немає проблем. А є такі, які випивають на половину менше, ніж їх сусід, але голова у них при цьому повністю відмовляє, що потрапило кажуть, що потрапило роблять.

Чи можна повністю вилікуватися від алкоголізму? Або ж лікування схоже щоденної боротьби зі спокусою? Чи існує «точка неповернення», коли всяке лікування не ефективно?

Я часто кажу, здавалося б, парадоксальну фразу: «алкоголізм не вилікуємо», чим же я тоді займаюся, як лікар-нарколог?

На жаль, не можна навчити людину, з алкогольною залежністю вживати зрідка і «в міру», йому можна лише допомогти повністю відмовитися від вживання спиртного. Тому є люди з алкогольною залежністю, які уникають вживання спиртного, і є люди, які вдаються до алкоголізації, руйнуючи свій організм і своє життя.

Чи існує в нашій країні безкоштовне примусове лікування від алкогольної залежності?

І так, і ні. Існує приміщення людини за вироком суду в ЛТП – лікувально-трудовий профілакторій, що дозволяє родичам хоч трохи відпочити, відволіктися від свого горя. Але навіть там комплекс лікувальних заходів застосуються з урахуванням бажання людини. На жаль, всі примусові методи лікування малоефективні.

Які професії зі статистики найбільш небезпечні з точки зору вживання алкоголю?

Найчастіше до нас звертаються водії та будівельники.

Чому вони?

Водії звертаються, так як для них зловживання алкоголем – це прямий професійний крах: поєднувати водіння автомобіля і зловживання спиртним – неможливо.

Будівельників, напевно, підводить прагнення випити «з устатку», після важкої фізичної роботи на свіжому повітрі, часто на морозі. Поступово це входить в звичку, доза ростять, а там і до алкоголізму рукою подати. Багато людей, зайнятих у бізнесі. Позначається нервове напруження і бажання «розслабитися». Розслабляються і непомітно для себе скочуються в алкогольну прірву.

Чи існують які-небудь ефективні методи лікування алкоголізму крім кодування? Що ви думаєте з приводу медикоментозних і хімічних способах лікування алкоголізму?

Я завжди за комплексний підхід: корисно і біохімію мозку привести в порядок за допомогою ліків, і психотерапевтичні процедури, які блокують потяг до спиртного застосувати, і з сімейним психологом попрацювати.

Чи може людина самостійно вилікуватися від алкоголізму? Чи варто довіряти народним методам?

Є люди з високим вольовим потенціалом, які, розуміючи свої проблеми, можуть якийсь час уникати прийому спиртного, але спільно з грамотним фахівцем, це зробити набагато простіше і легше. Людям навіюваною можуть і «народні цілителі» допомогти, але ще раз повторю, краще звертатися до фахівців з медичному дипломом.

Чим небезпечне кодування для здоров’я?

Сама процедура абсолютно нешкідлива, найголовніше, щоб зміст лікувального навіювання збігалося з бажанням пацієнта, припинити вживання спиртного. Тоді немає внутрішнього опору, ні психічного напруги, більше того, всім з метою профілактики дається установка на поліпшення роботи нервової системи, стан пацієнтів значно поліпшується.

Спираючись на Вашу багаторічну лікарську практику, як часто і внаслідок чого відбуваються зриви після кодування?

Я своїм пацієнтам завжди кажу: «не можна, щоб в житті була порожнеча, треба, щоб руки, душа, серце були чимось зайняті, потрібне джерело позитивних емоцій, способи зняття нервової напруги». Коли цього не відбувається, стреси, нервування можуть спровокувати пожвавлення алкогольного потягу.

Як Ви оцінюєте ефективність методики лікування в групах анонімних алкоголіків?

Мені подобається те, чим і як вони займаються. Перш за все, в подібних групах прагнуть до усвідомлення людиною своєї алкогольної проблеми. Дуже важлива психологічна підтримка товаришів по нещастю. Я своїм пацієнтам часто раджу, якщо для них це прийнятно, походити в такі групи.

Дмитро Володимирович, Ви відомий лікар, якого знають як у нас в країні, так і далеко за її межами. До Вас на прийом приходить тисячі людей. Але, напевно, у Вашій практиці є випадки, які Вам запам’яталися. Розкажіть про них.

Для мене завжди дивно і радісно, коли вдається допомогти людині, здавалося б, опустився на саме дно, що пройшло, як ви говорили,»точку неповернення».

Був у мене пацієнт – бомж, пропивший все: роботу, сім’ю, квартиру, вживав мало не гальмівну рідину, що ночує в підвалах. Допомогти такій людині – завдання майже нереальне: обірвані, втрачені всі соціальні зв’язки. За що людині триматися? Але в хвилину рідкісного просвітлення він все ж якось дійшов до мене, впав на коліна і попросив: «Доктор, допоможіть!» І як це не дивно, він кинув пити, влаштувався на роботу вантажником в овочевий магазин, знайшов собі жінку, яка його прихистила. Заходив потім, дякував. Такі випадки для мене самого дивні.

Лікування алкогольної, нікотинової, ігрової залежності, надмірної ваги, заїкання, енурезу, псоріазу, екземи та нейродерміту в Білорусі та Російській Федерації.

Алкоголізм (алкогольна залежність, алкогольна токсикоманія)

Наркологічні проблеми.

Загальний опис.

Захворювання, при якому у людини виникає психічна і фізична залежність від спиртних напоїв, називають алкоголізм. Ще порівняно недавно зловживання алкоголем вважалося шкідливою звичкою, і тільки в останні десятиліття було доведено, що це хвороба.

Алкоголізм клінічно проявляється підвищеною патологічною тягою до спиртним напоям, побутовим пияцтвом, нездатністю пацієнта контролювати кількість випитого алкоголю, виникненням похмільного синдрому, зниженням контролю над собою, прогресуючою деградацією особистості, розвитком захворювань внутрішніх органів, які викликані токсичним впливом етилового спирту.

Захворювання алкоголізм є незворотнім станом. Зняти залежність від алкоголю пацієнт може тільки шляхом повної відмови від прийому спиртного. Вживання алкоголю навіть у мінімальних дозах після тривалого періоду утримання часто призводить до зривів і викликає подальше прогресування алкоголізму.

Класифікація, стадії і симптоми алкоголізму.

Виділяють кілька основних видів алкоголізму:

запійний — пацієнт п’є протягом декількох тижнів і не може зупинитися, після закінчення запою він протягом деякого проміжку часу не п’є взагалі, але рано чи пізно відбувається зрив і все починається спочатку; таємний — пацієнт розуміє, що залежний від алкоголю, соромиться цього і тому приховує свою згубну пристрасть до спиртних напоїв, вважаючи за краще випивати великі дози алкоголю удома, за закритими дверима, в самоті; хронічний — людина регулярно вживає різні спиртні напої.

Окремо варто відзначити пивний алкоголізм, на який багато хто не звертають особливої уваги, вважаючи, що в пристрасті до пива немає нічого страшного, так як цей напій вважається слабоалкогольних. Насправді пивний алкоголізм нічим не відрізняється від пристрасті до горілки та інших видів міцного алкоголю. Людина, що зловживає пивом, також може стати запійним або хронічним алкоголіком.

Стадії алкоголізму.

Виділяють кілька стадій алкоголізму:

1. Перша стадія алкоголізму . Людина на цій стадії періодично відчуває сильне бажання випити. Якщо з якихось причин цього зробити не вдається, то бажання на час пропадає, але через деякий час з’являється знову.

При розпиванні спиртних напоїв з’являється стан алкогольного сп’яніння, яке часто супроводжується безпричинної агресією, дратівливістю, короткочасною втратою пам’яті. Пацієнт не може контролювати кількість випитого і намагається виправдатися в своїх очах за кожен випадок вживання алкоголю, придумуючи який-небудь привід. В кінці першої стадії у людини зростає толерантність до спиртних напоїв, і розвиток алкоголізму переходить в другу стадію.

2. Друга стадія алкоголізму . Тяга до алкоголю у пацієнта посилюється, під час розпиття спиртних напоїв він практично повністю втрачає контроль над своїми діями. Після вживання навіть невеликої кількості алкоголю людина перестає контролювати себе і кількість випитого.

У п’яному вигляді він поводиться неадекватно і може становити небезпеку для оточуючих. Основним симптомом цієї стадії алкоголізму є розвиток абстинентного синдрому, який проявляється тремором пальців рук, повік, підвищенням тиску, тахікардією, безсонням, блювотою, яка виникає при спробі що-небудь з’їсти або випити на ранок після застілля.

Людина, що знаходиться в подібному стані, стає вкрай дратівливим. В особливо запущених випадках у нього можуть розвиватися різні алкогольні психози (епілепсія, галюцинації, біла гарячка, алкогольна депресія і так далі).

3. Третя стадія алкоголізму . Це крайня ступінь захворювання, яка при відсутності лікування призводить до смерті пацієнта. Концентрація алкоголю в крові на цій стадії висока.

Проявляється дана стадія алкоголізму наступними симптомами:

тривалі запої, які можуть тривати кілька тижнів і закінчуються лише після того, як втомлений організм просто відмовляється приймати етиловий спирт; розвиток тяжких незворотних захворювань внутрішніх органів (цироз, водянка черевної порожнини, хвороби мозку і так далі); вкрай низька стійкість до впливу спиртних напоїв, людина може поринути в стан сильного сп’яніння після однієї випитої чарки; деградація особистості — неадекватна поведінка, порушення пам’яті, грубість, вузькість мислення, зниження інтелекту.

Похмілля на цій стадії вкрай болісне, супроводжується нападами білої гарячки, відсутністю апетиту, блювотою, важким загальним станом, для того, щоб прийти в норму хворому необхідно терміново похмелитися.

Третя стадія алкоголізму є найбільш важкою. Прогноз несприятливий, при відсутності лікування пацієнт зазвичай вмирає протягом п’яти років. Причиною смерті може стати асоціальний спосіб життя, психічні відхилення, важкі захворювання внутрішніх органів (цироз та інші).

Наслідки алкоголізму: цироз печінки.

Причини алкоголізму.

З проблемою алкоголізму може зіткнутися будь-яка людина, але у деяких шанси стати алкоголіком вище. Основними факторами, які можуть спровокувати розвиток даного патологічного стану організму, є:

погана спадковість — якщо серед близьких родичів людини є алкоголіки, то ймовірність розвитку даної патології різко підвищується, таким людям потрібно особливо уважно стежити за своїм ставленням до спиртних напоїв; підлога — найчастіше алкоголізм розвивається у чоловіків, а у жінок залежність від спиртного набагато сильніше, недарма багато хто вважає, що жіночий алкоголізм невиліковний; психологічні фактори (схильність до депресій, проблеми в сім’ї або на роботі, низька самооцінка) — все це може призвести до того, що людина починає знімати стрес спиртними напоями і непомітно втягується в процес, стаючи алкоголіком; нестійка психіка, підвищена емоційність; соціальні фактори — проживання в неблагополучній родині, коло спілкування, в якому часте вживання алкоголю вважається абсолютно нормальним і так далі.

Звичайно, всі люди різні і наявність перерахованих вище факторів не зробить людину алкоголіком автоматично. Проте, при наявності таких провокуючих чинників варто проявити обережність і контролювати себе.

Жіночий алкоголізм.

Діагностика алкоголізму.

Досвідчений лікар-нарколог може визначити, що у людини проблеми з алкоголем по його поведінці і зовнішньому вигляду. Такі люди виглядають набагато старше свого віку, у них в’яла шкіра, червоне обличчя. Алкоголіки часто недбалі, погано одягаються, не стежать за своїм зовнішнім виглядом.

Діагноз алкоголізм підтверджують, якщо у пацієнта є хоча б три з нижчеперелічених критеріїв:

постійно виникає бажання випити; втрата інтересу до занять, які раніше приносили задоволення; поява абстинентного синдрому; втрата контролю над кількістю випитого алкоголю; збільшення дози випитих спиртних напоїв; навіть при появі негативних наслідків хворий продовжує прийом алкоголю.

Лікування алкоголізму.

Необхідно розуміти, що алкоголізм — це не шкідлива звичка, а хвороба, яку необхідно лікувати. Причому чим раніше почнеться позбавлення від алкогольної залежності, тим краще буде кінцевий результат.

Головна проблема в більшості випадків полягає в тому, що людина не вважає себе алкоголіком і відмовляється від лікування, що сильно ускладнює весь процес реабілітації.

Звичайно, можливо, що на лікування алкоголізму пацієнт погоджується під тиском соціальних служб або близьких людей, але якщо він сам не усвідомлює свою проблему і не захоче позбавитися від згубної звички, то шанси на позитивний результат лікування знижуються.

Терапія проводиться в кілька етапів. Спочатку пацієнту, що страждає алкоголізмом, допомагають позбутися від фізичної залежності шляхом медикаментозного зняття абстинентного синдрому. Краще всього проводити цей етап в наркологічній клініці, щоб звести до мінімуму можливість контакту хворої людини з алкоголем.

Зняття алкогольної інтоксикації.

Після виведення із запою та усунення алкогольного отруєння лікування триває. У перші дні людина повинна перебувати під наглядом фахівців, так як при різкому перериванні запою може виникнути алкогольний делірій, для зняття якого необхідно давати пацієнту седативні засоби і подавати йому психотерапевтичну допомогу.

Другий етап в лікуванні алкоголізму може тривати протягом декількох місяців або років. В цей період хворий відновлює здоров’я, підірване алкоголізмом. На цьому етапі також можуть бути застосовані різні види кодування від алкоголізму (наприклад, вживлення під шкіру препаратів, які викликають відразу до алкоголю).

Також хворий проходить повне медичне обстеження і курс лікування від виявлених соматичних і психічних порушень. Це необхідно, щоб запобігти повторній появі потягу до спиртного.

Для деяких хворих алкоголізмом пацієнтів хороший ефект дає психотерапія, вплив на підсвідомість хворого за допомогою гіпнозу, емоційно-стресова терапія.

Психотерапевтична допомога при алкоголізмі.

На третьому етапі відбувається соціальна реабілітація пацієнта, який зловживає алкоголем. Він знову повинен стати повноцінним членом суспільства, почати працювати. І тут дуже багато залежить від підтримки близьких людей. Крім цього, людині необхідно змінити коло спілкування, відмовившись від старих друзів-товаришів по чарці. В іншому випадку все дуже швидко може початися спочатку і людина знову стане алкоголіком.

Безумовно, цей етап реабілітації вважається найважливішим для пацієнтів, які ще зовсім недавно страждали від надмірного вживання алкоголю. Якщо людина зможе витримати всі спокуси, які чекають його «на волю» і не почне знову випивати, то це буде означати, що він повністю вилікувався від алкоголізму.

Щоб допомогти йому зміцнити волю і не зірватися знову, необхідна тривала психотерапевтична підготовка. Хороші результати дає аутотренінг, який широко використовується фахівцями під час сеансів групової терапії в реабілітаційних центрах для алкоголіків.

Групова терапія для алкоголіків.

Крім цього, застосовується поведінкова терапія, суть якої полягає в корекції способу життя пацієнта. Він повинен самостійно навчитися вирішувати свої проблеми, справлятися зі стресовими ситуаціями в житті без алкоголю, вміти контролювати себе.

Якщо чоловік почав пити вже в зрілому віці, то при виборі методів лікування необхідний індивідуальний підхід, в залежності від його фізичного і психічного стану.

Одним з найбільш відомих методів лікування хронічного алкоголізму є програма «12 кроків».

З її допомогою людина поступово сам усвідомлює суть проблеми і знаходить її джерело, що допомагає швидше позбутися від алкогольної залежності і знову відчути смак до життя. Досить часто цю програму використовують в наркологічних центрах.

Членами групи є як новачки, які тільки почали свій шлях до тверезого життя, так і люди, які вже позбулися від алкогольної залежності. Новачків беруть в програму не відразу. Вони відвідують кілька пробних занять, де їм розповідають суть методики, наводять позитивні приклади позбавлення від залежності. Після цього людина повинна самостійно, без примусу, прийняти рішення, потрібно йому це чи ні.

У кожного новачка цього своєрідного суспільства анонімних алкоголіків є свій куратор, до якого він може звертатися зі своїми питаннями і проблемами. Кураторами стають ті люди, які вже пройшли програму і позбулися алкогольної залежності. Вони розуміють, що відчуває пацієнт, так як порівняно недавно самі пройшли через ті ж випробування.

Пройшовши ті самі 12 кроків, людина не тільки повністю позбавляється від алкогольної залежності, але і змінює свій спосіб життя, знаходить новий сенс свого існування.

Наслідки алкоголізму.

Найбільш часто зустрічаються такі наслідки вживання алкоголю:

занепад сил, загальна слабкість, безпричинна втома; зниження зору, викликане послабленням очних м’язів під дією алкогольних токсинів; зниження концентрації уваги і пам’яті; захворювання печінки — при алкоголізмі різко зростає ризик розвитку таких патологічних станів організму, як цироз печінки алкогольний гепатит, які можуть призвести до летального результату; цукровий діабет; захворювання ШКТ (найчастіше панкреатит та гастрит) — ці негативні наслідки алкоголізму заважають організму засвоювати і переробляти їжу, що призводить до порушення метаболізму та розвитку цілого ряду серйозних патологій; захворювання ССС при регулярному дії алкоголю на організм можуть виникнути такі патологічні стани, як кардіоміопатія, серцева недостатність, інсульт, інфаркт; розвиток еректильної дисфункції у чоловіків і порушення циклу у жінок; порушення роботи нервової системи, сплутаність свідомості, порушення концентрації уваги, деменція; остеопороз; розвиток онкологічних захворювань. Наслідки алкоголізму.

Профілактика алкоголізму.

Основними заходами профілактики алкоголізму є:

ведення просвітницької та пропагандистської роботи серед молоді про шкоду алкоголю; громадське засудження алкоголізму; обмеження продажу алкоголю в вечірні та нічні години, а також заборону продажу неповнолітнім особам; адміністративні покарання для осіб, що порушують громадський порядок у стані алкогольного сп’яніння; примусове лікування хронічних алкоголіків від їх згубної пристрасті.