кодування алкоголізму

Міфи і правда про кодування від алкоголізму.

Багато лікарів, що займаються цим бізнесом, мають смутне уявлення про наркологію.

— Які види кодувань від алкоголізму існують?

— Як правило, «кодуванням» називається спосіб лікування від наркологічного захворювання шляхом навіювання, що в разі вживання пацієнту загрожує як мінімум важке захворювання «відмовлять нирки», «осліпнеш» тощо Цей варіант «лікування» широко поширений на території пострадянського простору.

Сумно, що цей метод популярний не тільки серед «цілителів» і шарлатанів, але і серед лікарів,

а тим більше наркологів. Принцип їх віри, в принципі, зрозумілий, це легкі гроші за невеликий обсяг роботи.

По змісту

Від бабусь до хірургів.

Існує ціла маса різних варіантів «кодувань», і всі вони діляться на кілька груп. В прямій залежності від людини, яка їх проводить. Наприклад, бабусі і цілительки використовують трави, що викликають огиду при прийомі алкоголю і т. п.

Шарлатани діють по-іншому, вони можуть використовувати і підручні прилади. В літературі я зустрічав приклад, коли один «спеціаліст» за допомогою торшера, включаючи і вимикаючи світло в хаотичній послідовності, як він стверджував, «перепрограмував» мозок.

У медицині цим бізнесом, поряд з наркологами, займаються всі кому не лінь. Хірурги люблять зашивати під шкіру кетгут (шовний матеріал для операції), стверджуючи, що вони зашили ампулу. Лікарі інших спеціальностей вводять препарат, який дає специфічну реакцію, і стверджують, що це реакція на алкоголь, і т. п. При цьому багато доктора про наркології мають туманне уявлення.

Три стовпи.

Все кодування медичними фахівцями ділиться на кілька варіантів, з різними варіаціями:

1) Введення «торпедо», «еспераль». До складу цих препаратів входить препарат, що пригнічує вироблення ферменту ацетальдегіддегідрогенази. Пригнічуючи вироблення цього ферменту в печінці, зупиняє процес розпаду етилового спирту до вуглекислого газу і води на стадії ацетальдегіду (оцтового альдегіду), який є тканинним отрутою.

В результаті накопичення ацетальдегіду в організмі людини виникає гостра інтоксикація. Вона супроводжується неприємними хворобливими відчуттями, такими як «припливи» крові до обличчя, нудота, блювання, загальне нездужання, тахікардія, зниження артеріального тиску. В результаті відбувається вироблення умовно-рефлекторної реакції відрази до запаху і смаку етанолу.

2) За допомогою спеціального інструментарію: магнітно-резонансна терапія і багато інших.

3) Психотерапевтичні – коли пацієнту рекомендується переглядати відеокасети, диски і т. п.

Успішні випадки.

В принципі, у кожного з практикуючих фахівців є пацієнти, які після «кодування» кинули пити. Це обумовлено тим, що пацієнт був мотивований на відмову від вживання, йому просто був потрібен якийсь зовнішній чинник.

Роль кодування при цьому незначна — по суті, це самообман.

Наукового обґрунтування на використання цього способу лікування немає, або воно слабо мотивоване. По суті, при кодуванні використовується так званий «ефект плацебо», коли людина вірить в ефективність впливу, якого немає.

У разі звернення до нарколога має насторожити наступне: фахівець відразу просить гроші. Багато хто підкреслює свою унікальність,»авторські методики». Людина відразу говорить, що здатний за один або кілька прийомів повністю позбавити від залежності.

Отруїть, але не вб’є.

Ті самі знамениті «торпеди» мають певну силу. Але за умови, що людині був введений реальний препарат і відносно недавно.

Ці препарати мають обмежений період дії, незважаючи на декларований тривалий вплив,

так як «експерименти» починаються, як правило, відразу після кодування. У цьому разі не повинно бути смертельних випадків, але знову ж таки, все залежить від віку, наявності та тяжкості соматичних захворювань, рівня психологічної зрілості і кількості випитого.

Проте найчастіше все це обмежується вираженою інтоксикацією з неприємними відчуттями.

Чи можна закодувати алкоголіка проти волі.

Будь-який варіант лікування наркологічного розладу неефективний без мотивації на позбавлення від залежності. І вирішальне значення має сам пацієнт, а не бажання його рідних і близьких.

Якщо настрої немає, прогноз при кодуванні несприятливий.

Практика показує, що чим нижче рівень освіти, тим вище ефективність подібного роду лікування. За статистикою, ефект від лікування, саме від кодувань, а в наркології це період утримання від вживання психоактивних речовин, не перевищує 14%.

Найгірше, що в цьому випадку людині нав’язується, для того щоб позбутися від залежності, потрібно просто «випити таблетку або зробити укол», тобто здійснити просте дію. В кінцевому підсумку винне буде все те ж лікування, або фахівці, або погані ліки. На мій погляд, це усвідомлений обман пацієнта.

Кожен залежний повинен розуміти, що для того щоб позбутися від неї, потрібно пройти довгий шлях, з успіхами і рецидивами.

Але тільки він відповідальний за свою поведінку і життя. Хочу відразу обмовитися, що в третій клінічній стадії алкоголізму будь-яке лікування малоефективно, тому що людина вже не здатна вірно оцінювати те, що відбувається.

Хронічна хвороба.

Чи можливо назавжди позбутися алкоголізму? Неможливо. Залежність в принципі не можна вилікувати. Але можна домогтися утримання завдовжки в життя. Чим менше стаж алкоголіка, тим більше людина сприйнятливий до лікування. Але знову-таки все впирається в мотивацію на лікування.

Приклади з життя.

Наведу кілька типових варіантів прогнозів по кодуванню.

Пацієнт №1: чоловік, 45-50 років. Вперше спробував алкоголь в підлітковому віці і з тих пір регулярно вживає спиртні напої. Останні 6 років кілька разів на рік йде в запої, звідки його вдома виводить лікар-нарколог. Випиває щодня близько 300 г міцного алкоголю.

За симптомами — сформувався алкоголізм другої клінічної стадії, потребує негайного звернення до фахівця.

Пацієнт №2: чоловік/жінка, 20-25 років. Вперше спробував / а алкоголь в підлітковому віці. Вживає один-два рази на тиждень від 200 до 500 г міцного алкоголю.

Як мінімум це вживання з шкідливими наслідками по МКБ-10. Предалкоголизм.

Пацієнт №3: жінка, 30-35 років. Вперше спробувала алкоголь в підлітковому віці. Вживає 100-200 г міцного алкоголю кілька разів на тиждень для розслаблення.

Який спосіб кодування від алкоголізму краще.

Зловживання спиртними напоями, що приводить до хронічного алкоголізму – глобальна проблема нашого часу. На щастя, вчені знайшли спосіб боротися з нею. Кодування дозволяє позбутися від психоемоційної залежності від спиртних напоїв і назавжди відмовитися від їх вживання. Сучасні методики кодування роблять справжні чудеса, допомагаючи навіть тим, хто вже зневірився вилікуватися від алкоголізму.

Після лікування у людини виробляється стійкий умовний рефлекс, завдяки якому він більше не отримує задоволення від розпивання алкогольних напоїв. Навпаки, колишній алкоголік відчуває огиду до них. Природно, сенс вживання алкоголю пропадає, а людина повертається до нормального, повноцінного способу життя.

На сьогоднішній день багато клінік і наркодиспансери пропонують різні методи кодування від алкоголізму. Який краще вибрати – питання досить складне, адже кожен з них має свої переваги і недоліки. У даній статті будуть детально описані всі сучасні способи боротьби з алкоголізмом, а також буде розказано, яка кодування найефективніша і чому.

Які бувають види кодування.

кодування алкоголізму

Відео — кодування алкоголізму (Відео)

Дізнавшись, які способи кодування існують, багато людей просто губляться і не можуть зробити вибір. Який з методів підійде конкретній людині-зможе визначити кваліфікований нарколог після збору анамнезу і повноцінного обстеження. Якщо в одному випадку буде достатньо сеансу психотерапії, то в іншому знадобитися пройти цілий курс медикаментозного лікування, а в третьому – і зовсім подшиться.

На сьогоднішній день існують такі методи кодування:

медикаментозний; психотерапевтичний; апаратний.

Кожен з методів має численні способи кодування. Наприклад, при медикаментозному кодуванні лікарський препарат можна приймати перорально (всередину), вводити парентерально (через шкірні покриви), підшивати під лопатку або в великий сідничний м’яз. Уколи від хронічного алкоголізму мають на увазі введення ліків внутрішньом’язово або в вену.

Перш ніж закодуватися, потрібно правильно підібрати метод і спосіб кодування. Який з них краще використовувати – повинен вирішувати нарколог спільно з пацієнтом. Слід зазначити, що примусове кодування заборонено законом, тому лікар не має права вшити торпеду від алкоголізму без відома людини. Також наркологи і родичі не мають права надавати гіпнотичний вплив або підсипати який-небудь препарат в їжу алкоголіка без його відома і згоди.

Медикаментозне кодування.

Лікування алкоголізму за допомогою фармакологічних засобів є найбільш поширеним в наш час. Для такого кодування використовується препарат-алкоблокатор, здатний викликати у людини формування стійкої відрази до спиртних напоїв.

Як правило, медикаментозне кодування здійснюється шляхом застосування засобів на основі дисульфіраму або налтрексону. Перша речовина є блокатором ацетальдегіду-ферменту, що бере участь в розщепленні етилового спирту. Одночасне вживання дисульфіраму і етанолу викликає сильне погіршення загального самопочуття. У людини знижується тиск, частішає серцебиття, з’являється головний біль і нудота. Дуже скоро алкоголік починає відчувати огиду при одному лише згадці про алкоголь. Природно, незабаром він кидає пити.

Будь-який препарат на основі налтрексону є інгібітором опіоїдних рецепторів, які відповідають за відчуття ейфорії. Ліки зв’язується з цими рецепторами, через що вони стають нечутливими до впливу алкоголю. Завдяки цьому людина припиняє отримувати задоволення від випивки і відмовляється від неї.

Основні види кодування за допомогою фармакологічних засобів:

кодування від алкоголізму уколом; таблетки для прийому всередину; підшивання від алкоголізму.

Кожна методика діє неоднаковий час, що необхідно враховувати перед тим, як починати лікування. Наприклад, таблетки надають короткочасний ефект, який пропадає вже через один-два дні. А ось вшивання торпеди від алкоголізму здатне викликати дисульфірам-етанолові реакції протягом цілого року.

Укол.

Одним з найбільш ефективних і швидкодіючих методів кодування є укол від алкоголізму. Процедура забезпечує введення ліків безпосередньо в вену (sit-методика) або м’язові тканини, минаючи шлунок і кишечник. Існують такі способи кодування за допомогою уколів:

Внутрішньовенний укол проти алкоголізму. Дана психо-фармакологічна методика носить назву SIT-кодування. Лікарський препарат на основі дисульфіраму вводиться в вену, після чого проводиться показова провокаційна проба; Внутрішньом’язові уколи від хронічного алкоголізму. Цей спосіб має на увазі введення дисульфірамсодержащего гелю. Відразу після потрапляння в тканини гель кристалізується і утворює своєрідне депо. Лікарський препарат поступово вивільняється звідти і надає лікувальну дію протягом тривалого періоду часу. Куди краще вводити гель – вирішується індивідуально. Як правило, укол від алкоголізму робиться в області сідниць, пахвових западин або ж препарат вводиться під лопатку.

Sit-методика знайшла широку популярність в останні 5-7 років. Лікарський препарат вводять у вену після повноцінного обстеження та отримання обізнаної згоди пацієнта. На протязі деякого часу до проведення процедури SIT-кодування людині заборонено вживати спиртні напої – його кров повинна повністю очиститися від етанолу.

На самому початку пацієнту в вену вводять лікарський препарат. Через якийсь час йому на язик капають краплю чистого етилового спирту, разом з цим вводячи антидот. Через пару хвилин людині стає погано. Смак алкоголю починає асоціюватися з неприємними відчуттями, завдяки чому алкоголіку більше не хочеться пити. Саме в цьому і полягає суть методики SIT.

Слід уточнити, що для внутрішньом’язових уколів завжди використовуються дисульфірамсодержащіе гелі, а для SIT-кодування-розчини для ін’єкцій у вену. Ні в якому разі не можна плутати ці два способи лікування алкогольної залежності. Препарат у формі гелю ні в якому разі не можна вводити у вену – це може призвести до тяжких наслідків.

Ушивання.

Підшивка від алкоголю допомагає закодуватися дуже швидко і надовго. Після процедури формується хімічний захист, що викликає погіршення самопочуття при вживанні етанолу. Подібний спосіб кодування дуже ефективний: людина припиняє пити вже на наступний день після проведення процедури, і його не тягне до спиртного як мінімум рік.

Підшивка від алкоголізму проводиться тільки після комплексного обстеження пацієнта і виключення всіх можливих протипоказань. Імплант можна зашити під лопатку або в сідницю. Існують і менш популярні варіанти, такі як вшивание ампули від алкоголізму в пахвову область або підшкірно-жирову клітковину в іншій частині тіла.

Підшивка від алкоголізму проводиться із застосуванням таких препаратів:

Тетлонг, Еспераль і Торпеда від алкоголізму є дисульфірамсодержащімі засобами. Для того щоб успішно закодуватися, недостатньо просто підшити їх під шкіру. Лікування обов’язково повинно включати провокаційну пробу. Відраза до алкоголю формується тільки після декількох подібних процедур.

Ампула від хронічного алкоголізму на основі налтрексону (препарати Вівітрол і Налтрексон) діє зовсім інакше. Після її підшивання немає необхідності в проведенні провокаційної проби. Людині не буде погано після вживання спиртних напоїв. Все, що він буде відчувати після підшивання-відсутність ейфорії і неприємні симптоми похмілля.

Як правило, у важких випадках хімічна захист не надає належного ефекту, тому лікування проводять за допомогою методики «Подвійний блок». Вона включає в себе кодування гіпнозом з паралельним застосуванням лікарських препаратів. Пацієнту пропонують зашитися і піддатися гіпнотичному впливу.

Фахівці стверджують, що одночасне кодування гіпнозом і підшиванням має більш тривалу дію, ніж кожен з цих методів окремо. Правильно поставлений подвійний блок діє протягом п’яти-семи років. Людина може повністю забути про спиртні напої на весь цей період. Подвійний блок показаний при важкому алкоголізмі, коли інші методи безсилі.

Пероральні засоби.

Блокада алкогольної залежності за допомогою таблеток є одним з найбільш простих і зручних методів кодування. Подібне лікування не потребує перебування під гіпнозом, виконання малоінвазивної операції або введення препаратів у вену. Щоб вдало закодуватися, потрібно всього лише щодня приймати таблетки і вчасно виконувати дисульфірам-етанолові проби.

Хімічний захист, отриманий за допомогою дисульфірамсодержащіх препаратів, досить ефективна. Якщо під час лікування людина вип’є спиртне – у нього почне боліти голова, з’явиться нудота і блювота, почастішає серцебиття. Досить швидко у алкоголіка виробиться відраза до етилового спирту і він кине пити. Слід зазначити, що хімічний захист діє лише поки пацієнт приймає таблетки.

Крім засобів, що викликають огиду до алкоголю, існують таблетки, що усувають патологічну тягу до спиртних напоїв. Вони мають різний склад і механізм дії, проте всі ці таблетки досить ефективні. Ліки допомагають людині побороти залежність і повернутися до нормального способу життя.

Таблетки, що усувають тягу до алкоголю:

Дисульфірам — і налтрексонсодержащие таблетки продаються тільки за рецептом, а приймати їх необхідно під контролем лікаря. Перші дисульфірам-етанолові проби потрібно проводити в стаціонарі, спільно з наркологом. Займатися самолікуванням в цьому випадку вкрай небезпечно.

Психологічне кодування.

Існують різні психотерапевтичні методи кодування, проте найбільш відомим і дієвим є метод Довженка. Він був винайдений в середині вісімдесятих років минулого століття відомим радянським наркологом і психотерапевтом Довженко Олександром Романовичем.

Дана методика є чимось середнім між психотерапією і гіпнозом. Під час сеансу, який триває близько двох годин, пацієнт сидить з відкритими очима, а лікар проводить навіювання. Слід зазначити, що метод Довженка ефективний лише в тому випадку, якщо людина щиро бажає вилікуватися від алкоголізму.

Переваги методу Довженка:

простота, безпека і надійність, перевірена часом; висока ефективність (метод Довженка допомагає близько 90% пацієнтів); відсутність побічних ефектів, які викликає медикаментозне лікування; швидке дію (для отримання потрібного ефекту вистачає одного сеансу).

Даний спосіб психотерапевтичного впливу вимагає усвідомленої згоди пацієнта. Примусове кодування в цьому випадку категорично заборонено. Опинившись під гіпнозом, людина може отримати серйозну психоемоційну травму. Протягом як мінімум тижня до кодування алкоголік повинен утримуватися від вживання спиртних напоїв. Щоб закріпити результат, сеанс можна повторити, але обов’язково у того ж фахівця.

Апаратне кодування.

Найбільш сучасними методами кодування є ті, в основі яких лежить застосування лазерного випромінювання або електричного струму слабкої сили і інтенсивності. Обидві процедури абсолютно безпечні, однак виконувати їх слід після десятиденного (або більш тривалого) утримання від пияцтва.

Кодування електричним струмом не викликає у пацієнта відрази до алкоголю, як, наприклад, медикаментозні методи. Вона знижує потяг до алкоголю шляхом впливу на ділянки головного мозку, що відповідають за патологічну залежність. Кодування електричним струмом часто використовують як доповнення до інших методів лікування.

Види кодування електричним струмом:

електростимуляція; електросудомна терапія; биоэлектроблокирование.

Останній метод був розроблений професором Шустовим Д. І. Він є науково обґрунтованим і дуже ефективним. Успішність кодування струмом за даною методикою становить понад 90%. Біоелектроблокування допомагає закодуватися на термін тривалістю в один рік, після чого потрібне проведення підтримуючих сеансів.

Слід зазначити, що електроімпульсне і лазерне кодування застосовуються не тільки для боротьби з алкоголізмом. Ці способи відмінно підходять для лікування наркотичної, нікотинової, ігрової залежності. До того ж, їх нерідко застосовують для придушення апетиту з метою схуднення.

Лазерне кодування.

Згідно з даними Всесвітньої Організації охорони Здоров’я, лазерне кодування від алкоголізму вважається найбільш ефективним і безпечним методом лікування алкоголізму в сучасному світі. Він допомагає блокувати ділянки мозку, що відповідають за патологічну тягу до алкоголю. На сьогодні закодуватися за допомогою лазера можна в багатьох приватних клініках.

Лазерне кодування має такі переваги перед іншими методами:

кодування алкоголізму

мінімальна кількість протипоказань; повна безболісність і безпека; блокування тяги до алкоголю без неприємних відчуттів; швидкий ефект – для одужання вистачає декількох сеансів.

У ході процедури світлові хвилі певної довжини впливають на клітини, змінюючи в них обмін речовин. Завдяки цьому людина більше не отримує задоволення від вживання спиртних напоїв. На жаль, лазерне кодування коштує чимало, через що багато людей віддають перевагу дешевшим методикам.

Яке кодування найефективніше.

На сьогоднішній день найбільш ефективною, науково обгрунтованою і перевіреною є медикаментозне кодування. Природно, вона має бути добровільною і повністю усвідомленою. Примусове кодування в нашій країні є протизаконним. Його можна робити тільки в двох випадках:

За рішенням суду. Для цього потрібні свідчення кількох свідків. Суд повинен отримати докази того, що алкоголік веде шкодить йому і оточуючим спосіб життя. Лікар погодиться виконати примусове кодування, лише маючи на руках постанову суду; При виклику швидкої допомоги. Примусове лікування алкоголізму показано при розвитку у алкоголіка білої гарячки або іншого алкогольного психозу. У цьому випадку людину поміщають в психіатричну клініку, де його лікують наркологи і психіатри.

Бувають ситуації, коли родичі алкоголіка вирішують закодувати його без його ж відома. Як правило, подібні спроби закінчуються невдало. Фахівці не рекомендують таємно додавати краплі або таблетки в їжу питущого людини, адже це може спричинити тяжкі ускладнення. Лікувати алкоголіка можна тільки з його відома і згоди.

Таблетки, підшивка або уколи від хронічного алкоголізму діють однаково на всіх людей. Застосування медикаментозного методу зводить до мінімуму ризик стати жертвою шарлатанів. Кодування виконується лікарями в клініках і наркодиспансерах, що мають відповідну ліцензію.

Переваги медикаментозного кодування:

безпека для фізичного і психічного здоров’я; науково доведена ефективність та цілком зрозумілий механізм кодування; стійкий ефект, що зберігається і після повного виведення препарату з організму; можливість вибрати найбільш зручний спосіб кодування (укол, прийом таблеток, підшивання імпланта); ефективність при будь-якій стадії і форми алкоголізму.

Більш ефективним є методика подвійного блоку. У першу фазу лікар проводить сеанс гіпнозу, в ході якого вселяє людині почуття відрази до алкоголю. Гіпнотичне навіювання можна робити лише після тижневого утримання від вживання спиртних напоїв.

У другу фазу алкоголіку вводять дисульфірамсодержащій препарат і виконують провокаційну пробу. У людини виникає стан, схожий з сильним отруєнням. На тлі попереднього навіювання у нього формується дуже сильна відраза до спиртного. Завдяки цьому подвійний блок надає більш виражений і тривалий ефект.

Способи кодування від алкоголю.

Намагаючись звільнитися від алкогольної залежності, люди приходять до варіанту кодування. Який метод кодування від алкоголізму краще для конкретної людини? Що підійде, а від чого краще утриматися? Розрізняють наступні види кодування: психологічний вплив, медикаментозне, нейролінгвістичне програмування, варіанти з використанням народних методик і трав, способи підмішування в їжу і напої алкоголіку різних компонентів, які викликають відразу до спиртного.

Метод кодування по Довженко.

Метод Довженка кодування від алкоголю широко використовується не тільки в Росії, але і по всьому світу. Успішність застосування цієї методики наближається до 75-80%. Цей показник дуже високий. Даному методу по праву приписують кваліфікацію-найефективніший. Суть методики зводиться до гіпнотичного впливу на підсвідомість хворої людини. Лікар створює певні психологічні установки, внаслідок яких алкоголік перестає відчувати тягу до спиртних напоїв.

Фізична залежність долається за 2-3 місяці. Цього терміну достатньо, щоб організм, клітини, органи і системи перебудувалися на здоровий спосіб життя. Але психологічна залежність сама по собі не проходить і не зникає. Саме тому людина, яка не пив рік або більше, може знову зірватися. Лікування алкоголізму загрожує рецидивами. Цього побоюються родичі і близькі люди алкоголіка. Адже після зриву залежність міцніє і стає ще більш стійкою.

Метод Довженка в цьому плані – кращий варіант, так як методика має на увазі байдужість до спиртного. Алкоголік не відчуває тяги до спиртного після застосування методики. Він відноситься до спиртного байдуже. Це дуже важливо для алкоголіка – мати можливість випити, коли йому захочеться, але при цьому не зірватися в запій.

Етапи застосування методу Довженка:

Дуже важливий позитивний настрій хворого. Він сам повинен хотіти позбутися шкідливої звички. Необхідно не тільки його згоду, але і реальне бажання стати здоровою людиною. Для цього може знадобитися додаткова допомога і підтримка психологів, які зуміють переконати хворого в необхідності лікування. Період тверезості. Кодування по Довженко застосовується тільки на тверезу голову. Необхідний поріг – мінімум один тиждень без спиртного. Краще, якщо буде більше. Організму необхідно очиститися від алкоголю, наскільки це можливо. Мозок повинен бути чистим, щоб ефект був максимальним. Ще й тому важлива згода і бажання алкоголіка звільнитися від пут залежності. Кілька серій гіпнозу здійснює тільки спеціально підготовлений і навчений лікар. Займатися самолікуванням, незважаючи на наявність відеоуроків в інтернеті, не варто. В залежності від строків алкоголізму, ступеня залежності, сили волі конкретної людини встановлюють кількість сеансів, які необхідні для отримання задовільного результату. Для когось достатньо 5-7 сеансів. Іншим буде потрібно більше 12 відвідувань лікаря. Центр задоволення в головному мозку перестає реагувати на роздратування спиртним. Блювотний рефлекс теж відсутній. Людина просто стає байдужим до алкоголю, пропадає тяга і сама причина, по якій людина йшла в запій. З часом відновлюються правильні функції головного мозку, і організм виробляє серотонін вже, як реакцію, на смачну їжу або приємну компанію.

Метод Довженка один із способів кодування від алкоголізму, але дуже ефективний. Багато сімейні пари знайшли друге життя завдяки даній методиці. Основним критерієм успіху лікування є бажання алкоголіка позбутися шкідливої залежності.

Нейролінгвістичне програмування.

Кодуванні за допомогою НЛП стало широко поширюватися по всьому світу. Простий і доступний метод лікування можна застосовувати самостійно, якщо придбати курс аудіопрограм. Можна застосовувати цей метод і без відома хворого, особливо в періоди сну. Щоб закодувати людину від пияцтва досить змінити його погляд на алкоголь. Схильні до алкогольної залежності люди не мислять своє життя без спиртного.

Згодом вони самі привчили себе отримувати задоволення тільки від дії алкоголю. Їх не цікавить їжа або подорожі, особистість поступово деградує до стану звіриних рефлексів. Люди втрачають індивідуальність. Центр задоволень виробляє серотонін – гормон радості тільки при подразненні рецепторів етанолом.

Як і в разі будь-якої іншої залежності, доза з часом збільшується, так як попередньої кількості стає мало в зв’язку зі звиканням організму і адаптацією клітин. Сучасні методи лікування впливають саме на головний мозок, змінюючи його установки. Людський мозок сприйнятливий до повторюваної інформації. Якщо дитина часто чує одну і ту саму пісню по радіо, коли їде в автомобілі, він відтворює її несвідомо, навіть якщо не розуміє слова. Так працює мозок і дорослої людини.

Метод кодування НЛП від алкогольної залежності:

Ефективність підвищується, якщо людина твереза. Тільки чистий незатуманенный наркотичним впливом мозок може позитивно відгукуватися на зовнішній вплив. Періоди сну. Аудіопрограми включають під час сну, навіть без відома хворого. У фазі ранкового сну ефективність зростає, так як в цей період мозок максимально відкритий і беззахисний. Часто цю процедуру проводять в спеціалізованих клініках, де відстежують за допомогою датчиків динаміку хвиль активності головного мозку, визначаючи кращий період часу для психологічного впливу і створення блоків. Метод гарний тим, що установки можна створити абсолютно будь-які: від повної відмови від вживання спиртних напоїв до байдужості до них, в залежності від ступеня алкоголізму і бажання клієнта.

У багатьох країнах НЛП вважають незаконним при використанні в рекламі та в якості маркетингового ходу, що говорить про ефективність методики. Для лікувальних цілей нейролінгвістичне програмування стали використовувати ще в 60-х роках. Щоб не порушити цілісність психологічної особистості людини краще довіритися професіоналам. Вони здатні провести діагностику і виявити слабкі і сильні сторони людини.

Гіпноз.

Класичний спосіб кодування від алкоголізму – метод гіпнозу. Широке поширення елементів гіпнозу призвело до того, що військових навмисно тренували на протистояння до даної методики. Настільки хороший даний варіант. Не всі люди схильні до гіпнозу однаково. Одні більш чутливі, інші – ні. Жінки в силу гормонального фону і особливостей функціонування головного мозку більшою мірою схильні до гіпнотичного впливу, ніж чоловіки. Тому даний метод для них є ідеальним.

Чоловіки ж дуже чутливі до зміни фізіології. Блювотний рефлекс і огиду – критичний фактор у прийнятті рішення: пити або не пити. Жінки терплять токсикоз при вагітності, дискомфорт під час менструації, біль при пологах – їх організм здатний протистояти відчуття нудоти при вживанні етаноловмісних напоїв. А ось чоловіки незвичні до такого, тому гіпноз на створення відрази до спиртного для них вкрай ефективний.

Які умови необхідні:

Знову ж стан тверезості пацієнта. На п’яну голову гіпноз може порушити зв’язки в мозку. Тому людина повинна бути тверезою. Якщо говорити про насильницькі методи лікування, то в лікарнях застосовують плазмаферез для очищення крові від токсинів і з’єднань етанолу. І вже тільки після цього призначають гіпноз. Схильність людини до гіпнотичного впливу. В залежності від цього буде коливатися ступінь успішності методу. Довіра до лікаря. Чим більше людина довіряє тому, хто проводить гіпноз, тим більше відкритий його мозок для впливу. Тому рекомендується підібрати лікаря, який задовольнить пацієнта. Краще спочатку провести кілька серій зустрічей і бесід, протягом яких алкоголік переконатися у власній безпеці і кращих намірах лікаря.

Гіпнотичний вплив добре тим, що фізично організм не піддається ніяким впливам медикаментів, які викликають блювоту при спільному вживанні етанолу. Людський мозок налаштовується на інші способи життя. Часто алкоголік не уявляє собі життя без спиртного, так як це єдиний спосіб розслабитися і отримати задоволення. Центрованість життя залежної особистості зациклена на черговій дозі спиртного.

Коли людина ходить на роботу або здійснює роботу по дому, єдине, про що він думає, – що це все закінчиться і ввечері він зможе напитися. Алкоголік не може зупинитися. У нього немає стопора. Такі люди п’ють до тих пір, поки зберігається свідомість. Гіпноз блокує нервові імпульси в мозку, які викликають задоволення. Тому пити вже немає ніякого сенсу. Згодом потерпілий шукає інші способи радіти життю. І знаходить більш здорові альтернативи, такі як спорт або хобі.

Медикаментозне кодування.

Практично 100% методом кодування від алкоголізму є медикаментозне лікування. Під шкіру хворому вшивають препарат, який викликає блювоту, якщо алкоголік спробує випити алкоголь. Вживання спиртного стає просто фізично неможливим. Навіть якщо людина вип’є, то вся порція етанолу з блювотою вийде назад. Сп’яніння неможливе фізично.

Дана методика є насильницьким методом, який досі застосовують. Існують уколи, таблетки, крапельниці. Після випадків білої гарячки, коли пацієнти потрапляють в клініку, їм пропонують метод вшивання «Торпедо». Операція займає мало часу. На шкірі роблять розріз і вшивають туди таблетку. Дістати її самостійно в домашніх умовах неможливо.

Дія може тривати до року. Цього часу достатньо, щоб людина усвідомила згубність звички і вже усвідомлено прийняла рішення більш не зловживати спиртними напоями. Один з різновидів препаратів Дисульфірам. Простий і ефективний спосіб протверезити алкоголіка і привести його до тями. Дисульфірам блокує вироблення ферментів, що розщеплюють етанол.

А саме ферменти дозволяють відчувати сп’яніння. Печінка виробляє ферменти, які розщеплюють етанол на воду та інші похідні, які можуть вивести нирки. Ці сполуки потрапляють з кровотоком в мозок, де і порушують електричні імпульси між нейронами, впливаючи на центр задоволення в головному мозку.

Спільне вживання етанолу і дисульфіраму:

Запаморочення, головні болі, непритомність. Неприємні стани, при яких хочеться лягти і заснути, а не продовжувати свято. Нудота і напади блювоти. Організм, усвідомлюючи, що не в змозі впоратися з розщепленням етанолу, посилає сигнал мозку про те, що відбувається отруєння і сильна інтоксикація, у зв’язку з чим і виникає блювота. Часом вона настільки сильна, що доводиться звертатися за допомогою до лікаря, щоб запобігти зневоднення організму. Скачки тиск і почастішання серцебиття. Неоднозначна реакція організму призводить до нестабільного стану.

Дисульфірам – ефективний метод кодування. При його застосуванні алкоголік просто не може пити фізично. Одним з недоліків даного методу є насильницький шлях. Після того як закінчується термін дії препарату, людина знову повертається до шкідливої звички. Дисульфірам викликає блювоту, що некомфортно для людини. Тому при застосуванні даного препарату ефективність практично 100%.

Народні методи кодування.

У столиці широкий асортимент методів лікування алкогольної залежності. Але в глибинці немає такого розмаїття, а проблема пияцтва є. Тому борються з нею методами праотців. Лікарські чаї, збори, настої і відвари, мед і бджолина отрута, гриби. Всі ці кошти подібні медикаментозного кодування. Вони викликають огиду до алкоголю. Людина не в змозі вживати спиртні напої. Широке поширення отримав гриб-гнойовик, який за своїми смаковими якостями не відрізняється від звичайних грибів.

Гриб гнойовик.

Гриб росте в лісах. Дуже виразний зовнішній вигляд не дозволить сплутати його з іншим видом. Збирають гриб свіжим і міцним. Сушать про запас, смажать і відварюють для вживання в їжу. Гриб містить ферменти, які блокують вироблення речовин, що розщеплюють алкоголь.

Саме тому алкоголік відчуває блювоту. Вживати його можна тільки будучи в тверезому вигляді. Ферменти гриба всмоктуються в кров і залишаються в організмі до тижня. Саме на цей термін гриб гарантує п’яниці тверезість. Після того як термін закінчився, можна повторити страви із застосуванням гриба.

Чаї, трави і відвари.

кодування алкоголізму

Чебрець, мучниця, корінь копытеня, звіробій, кипрей – всі ці лікарські рослини багаті ферментами і нутрієнтами, які оздоровлює організм, допомагаючи боротися з залежністю. Круті відвари і настої п’ють за певною системою як ліки від алкоголізму. Ефективність перевіряється часом і залежить від сприйнятливості організму конкретної людини. Настої трав на горілці призводять до стабільної відрази людини по відношенню до етанолу.

Мед і бджоли.

Мед є корисним харчовим продуктом, багатим вітамінами. А ось бджоли, впорскуючи отруту підшкірно, застосовуються в якості ліків. Отрута бджоли, при відсутність алергічних реакцій, не може вбити людину, але здатний викликати дискомфорт: нудота, блювота, діарея, підвищене серцебиття.

У такому стані організм намагається позбутися від будь-яких токсинів, в тому числі і від етанолу. Тому, якщо 3-5 бджіл підсадити на шкіру, то прийом спиртних напоїв стане неможливим як мінімум на тиждень, чим успішно користуються знахарі.

Відкликання.

Кодування від алкоголізму буває фізіологічне і психологічне. Методи гіпнозу набули широкого поширення завдяки більш тривалому і стійкому ефекту. Люди вчаться жити заново. У них з’являються нові захоплення і життєві установки. Блоки в мозку працюють невічно, тому зацікавленій особі доводиться боротися і докладати зусиль для збереження тверезості в майбутньому.

Медикаментозне ж кодування дає 100% ефект відразу. Але після того як закінчується дія препарату, дуже високий відсоток рецидивів. А на повторне лікування мало хто погоджується. Так як побічний ефект від дисульфіраму у вигляді нудоти, блювоти, аритмії і задишки неособенно приємний. Тому даний метод, хоч і використовують все ще в медицині, не вважають його особливо успішним і застосовують в крайніх випадках.

NET-ALKO.

Все про алкоголь і куріння.

Адреси кодування від алкоголю.

Як відбувається кодування від алкоголізму?

Почнемо з того, що все залежить від обраного методу кодування. Традиційно вони поділяються на лікарські та психологічні (безмедикаментозні).

Медикаментозні методи кодування:

Укол у вену. Зазвичай цей метод використовують найчастіше, так як пацієнти та їх родичі мають уявлення про процедуру, вони розуміють, як вона відбувається, тому і вибирають її. Це, звичайно, не означає, що спосіб кодування уколом у вену найефективніший. Так, він традиційний, але на сьогоднішній день має багато більш дієвих аналогів. При кодуванні уколом у Відень ставиться блок на алкоголь. Як тільки спиртне потрапляє в організм, виникають негативні реакції: задуха, почервоніння шкіри, блювота і т. д. Залежний, зрозуміло, не захоче терпіти таку сильну реакцію і позбутися від алкоголізму.

Більш безпечний засіб кодування в порівнянні з уколом в вену – вшивка. Процедура не найдешевша, зате після неї можливо менше негативних наслідків, а результативність позбавлення від алкогольної залежності майже 100%. В тіло людини при кодуванні вошивкою імплантується капсула, що містить певну кількість препарату. Цей препарат блокує алкоголізм на довгий термін, діє довше уколу. В іншому принцип роботи той же: алкоголік випиває хоч краплю спиртного і починається блювота, слабкість, ломка і т. д. Вважається одним з найсильніших видів лікування алкоголізму.

Безлекарственные способи кодування:

Десятиліття застосовується такий безмедикаментозний спосіб кодування алкогольної залежності як метод Довженка. Простіше кажучи, ця методика є гіпнозом. З одного боку купірується тяга до алкоголю, з іншого – розробляється установка на тверезий і здоровий спосіб життя. Клініки охоче застосовують таку кодування від алкоголю, так як вона не має абсолютно ніяких негативних наслідків і протипоказань!

Медикаментозні методики небезпечні?

Ні, медикаментозне кодування не несе небезпеки для організму людини. Але і повністю безпечним цей спосіб лікування назвати не можна, так як при вживанні алкоголю можуть виникнути вкрай негативні реакції, які можуть спричинити летальний результат. Щоб цього не відбувалося, радиться закодуватися відразу двома способами: медичним і психологічним плюс пройти реабілітацію.

Чи робиться кодування на дому?

Чисто теоретично, так, кодують і вдома у пацієнта. Але наркологічні центри рідко це практикують, так як куди краще і більш безпечно закодувати алкоголіка в стінах стаціонару. будинку процедуру можна провести, тільки якщо стан хворого вкрай важкий. Спочатку надається послуга детоксикації організму, потім хворого безпосередньо кодують. Робиться це не в один день, тому після детоксикації необхідно стежити за хворим, щоб він не пив ні краплі алкоголю! Закодувати можна тільки «чистого» людини. Детальніше про кодування на дому ви можете дізнатися, зателефонувавши в клініку вашого міста. Жителі Єкатеринбурга можуть отримати безкоштовну та анонімну консультацію з цього питання в центрі «Нарко-інфо» за телефоном +7 (919)183-23-16 або за адресою: Екб., вул. Бебеля, 17, оф. 716.

Чи можна кодуватися від алкоголізму жінкам?

Звичайно, можна. Закодуватися може будь-яка людина, якій необхідна ця процедура, зробити це можна навіть підлітку. Але, зрозуміло, перш ніж позбавлятися від алкогольної залежності, потрібно пройти медичний огляд і отримати висновок лікаря-нарколога. Необхідно з’ясувати наскільки сильна залежність, в якому стані перебуває організм, який вид кодування краще сприйме пацієнт і т. д. Тільки так кодування буде безпечним і дасть результат.

Скільки коштує закодувати людину від пияцтва?

Вартість – ось що дуже хвилює багатьох. Розібратися з ціною питання складно, тому що ціна може змінюватися в залежності від кількості сеансів, обраного методу кодування, кількості та виду препаратів і т. д. клініці Єкатеринбурга «Нарко-інфо» кодують від 5 000 рублів. Це сама бюджетна можливість отримати допомогу професійних наркологів, в інших медичних центрах Єкатеринбурга ціна на кодування починається від 10 000 рублів. Тому, відповідаючи на питання, скільки коштує кодування, клініка «Нарко-інфо» з упевненістю заявляє, що проведе процедуру недорого і зі 100% ефективністю. Навіть не найдешевші послуги на кшталт лікування закордоном обійдуться вам дешевше за ціною.

Вартість лікувальних послуг.

Послуга вартість Лікування алкоголізму 1300 руб./добу комплексне лікування алкогольної залежності від 35000 один місяць лікування алкоголізму ВІП-класу (VIP послуги) від 2300 руб. в день реабілітація алкоголіків від 35000 руб. в місяць лікування методом гіпнозу 12000 руб. висновок із запою 3000 руб. крапельниця на дому 3000 руб. послуги нарколога 3000 руб. примусове лікування алкоголізму (Мотиваційна бригада) від 10000 руб. Лікування алкоголізму в стаціонарі від 2500 руб. кодування алкоголізму від 5000 руб. клініка лікування алкоголізму від 1300 у цьому випадку ми не знаємо, що це таке.

Скільки діє кодування?

кодування алкоголізму

Процес відбувається у всіх по-різному. Іншим вистачає одного курсу на півроку і вони назавжди забувають про алкоголізм. Інші намагаються кодувати кожен рік. Щоб не сталося біганини по лікарях кожен рік, щоб організм зайвий раз не відчував стрес, клініка Єкатеринбурга «Нарко-інфо» радить перед тим, як закодуватися, пройти повний курс детоксикації, а після кодування – реабілітаційну терапію. Так ризик того, що кодування не матиме ефекту, значно знижується. До слова, самим препаратом зазвичай кодують на рік, таке бажання більшості пацієнтів.

Детальніше про клініку.

У медичному центрі Єкатеринбурга «Нарко-інфо» ви можете пройти недороге і безпечне лікування алкоголізму. До пацієнтів, яким необхідний повний курс всіх процедур, лікарі проявляють особливу лояльність і роблять невеликі знижки. Центр пропонує і безкоштовні послуги:

Перший прийом лікаря, повна консультація та складання індивідуального плану лікування, в тому числі і кодування; Консультація по телефону цілодобово; Допомогу алкоголікам на межі зриву після лікування, безкоштовний дзвінок психолога.

Всі послуги проводяться анонімно і цілодобово. Ви можете вибрати для себе зручний час або в будь-який час доби викликати наркологів додому.

Почніть нове і здорове життя, в якому не буде місця алкоголю! Для цього вам потрібно лише набрати номер телефону центру «Нарко-інфо»: +7 (919)183-23-16. Також клініка приймає за адресою: місто Єкатеринбург, вулиця Бебеля, будинок 17, офіс 716. Життя без алкоголізму і негативних наслідків від нього починається в наших стінах!

Суть кодування і підготовка до нього.

В основі будь-якого сучасного методу кодування пацієнта від алкогольної залежності лежить теорія про вищу нервову діяльність, створена російським фізіологом, першим в Росії лауреатом Нобелівської премії І. П. Павловим. Термін «кодування від алкогольної залежності» вперше був введений в медицину в 80-х роках минулого століття радянським вченим, наркологом, психотерапевтом А. Р. Довженко. Він позначає процес формування в мозку пацієнта домінанти тверезості, тобто умовного рефлексу, не дозволяє вживати алкогольні напої під страхом різкого погіршення стану організму.

Питання про те, як кодують від алкоголізму, цікавить не тільки потенційних пацієнтів, але і їх близьких родичів. Дружин алкоголіків, непомітно підмішують в їжу якісь «чарівні засоби», слід пам’ятати про кримінальну відповідальність за нанесення шкоди близькій людині. Кодування від алкоголізму здійснюється тільки за згодою пацієнта.

Кодування не є одномоментною процедурою. При першому відвідуванні лікар проводить бесіду з пацієнтом, у процесі якої з’ясовує загальний стан його здоров’я, умови життя, причини, що спонукали звернутися до нарколога, і прагне закріпити бажання пацієнта позбутися алкогольної залежності. При цьому він пропонує утриматися від використання алкоголю до початку проведення процедури.

Під час другого візиту, зазвичай проходить через 7-10 днів після першого, лікар перевіряє стан пацієнта і виконання поставлених умов. При необхідності проводиться заміщає терапія за допомогою медикаментозних засобів, що містять налтрексон (речовину, що блокує опіоїдні рецептори головного мозку). Складаються договірні документи на проведення кодування і оформляється розписка пацієнта, який бере на себе відповідальність за наслідки кодування.

Під час третього візиту пацієнта до лікаря (через 7-10 днів після другого), коли закінчується очищення організму пацієнта від слідів етилового спирту, проводиться процедура кодування.

Такий триетапний підхід зазвичай передує будь метод кодування, що дозволяє пацієнту осмислити прийняте ним рішення, а не йти на процедуру, піддавшись миттєвому бажанню або тиску родичів.

Перелік методів кодування, що використовуються в даний час в клінічній практиці, наведено в таблиці.

Найбільш ефективним вважається подвійний блок, тобто одночасне використання двох методів, взаємно доповнюють один одного.

Як і всяке лікування, проведення процедури кодування має свої протипоказання, при цьому їх перелік не залежить від механізму дії. Це перш за все:

вагітність і період лактації; поточні інфекційні захворювання; онкологічні захворювання, цукровий діабет у стані субкомпенсації і вище; алергічна реакція на медикаментозні препарати, які використовуються при лікуванні; гіпертонія і захворювання серцево-судинної системи; захворювання головного мозку і нервово-психічні розлади.

Медикаментозне кодування.

Медикаментозне кодування від алкоголізму — найдавніший метод проведення лікування, який завдяки своїй простоті популярний в середовищі наркологів навіть периферійних медичних установ. При цьому використовуються два види препаратів для кодування від алкоголізму: алкоблокаторы і токсико-терапевтичні засоби. Областю застосування алкоблокаторов є стадія постабстинентного синдрому, на якій вони забезпечують зменшення потягу пацієнта до алкоголю протягом обмеженого інтервалу часу (1-2 місяці).

Для виконання кодування від алкоголізму найбільш ефективними є токсико-терапевтичні препарати типу дисульфіраму, особливо у вигляді імплантатів Еспераль. Вони вшиваються під шкіру пацієнта на глибину 3-5 см в подлопаточной, клубової або верхньої сідничної області. В залежності від кількості імплантованого речовини термін гарантованого кодування пацієнта від алкоголю може варіюватися від півроку до 6 років.

Відповідь на питання, що буде, якщо випити після того, як проведена кодування, пов’язаний з біохімічними процесами, що відбуваються в організмі людини. Дисульфірам відіграє роль біоблокатора ферментів, що переробляють токсичні продукти метаболізму етанолу. При надходженні в організм навіть мізерних доз етилового спирту відбувається миттєва інтоксикація організму ацетальдегідом-проміжним продуктом метаболізму етанолу.

Виникає утруднене дихання, зриви серцевого ритму, з’являються нудота і блювота, що не приносить полегшення. В окремих випадках порушується координація, відбувається помутніння свідомості і різко погіршується зір. Врятувати хворого в цьому випадку може тільки кваліфікована допомога наркологів: введення антидоту до ацетальдегіду і повноцінна детоксикація організму. В іншому випадку можливий навіть летальний результат.

Вербальне кодування.

Одним з найбільш поширених методів вербального кодування є психокорекція. Це — ціла група методів, порівняно мало відрізняються один від одного (метод Довженка, Еріксонівський гіпноз, гіпносугестівна терапія, метод Сайкова, нейролінгвістичне програмування). Всі вони орієнтовані на людей, схильних до навіювання, і не є чисто психотерапевтичними, оскільки в процесі проведення сеансу лікування пацієнт занурюється в легкий транс, не втрачаючи зв’язку з навколишньою обстановкою.

Лікар в процесі сеансу виробляє в підсвідомості пацієнта домінантну установку на відмову від алкоголю, використовуючи при цьому страх перед можливою смертю, приємні спогади про дитинство і життя без алкогольної залежності, про близьких людей і відповідальності за них. Тому ці методи часто відносять до розряду емоційно-стресової психотерапії.

Залежно від психотипу хворого і мистецтва психотерапевта протягом сеансу тривалістю близько 2-3 годин хворого вдається запрограмувати на відмову від спиртного на необхідний строк, який визначається хворим до початку сеансу. Наслідками кодування є стійке відраза до спиртного і виникнення відчуття сильного дискомфорту в організмі при випадковому його споживанні, наприклад, у складі лікарського препарату або кондитерського виробу. У разі переростання дискомфорту в хворобливу симптоматику пацієнту доводиться знову звертатися до лікаря, який проводив процедуру кодування.

Вербальне кодування з використанням методу гіпнотичного впливу (класичний гіпноз) — одна з найстаріших методик, використання якої доступно тільки одиницям психотерапевтів. У процесі проведення сеансу пацієнт занурюється в гіпнотичний сон, при якому між гіпнологом і пацієнтом зберігається стан, іменований в психології «раппортом». Користуючись цим каналом зв’язку, гіпнолог може сформувати в підсвідомості пацієнта базові установки на неприйняття алкоголю, огида до запаху, смаку і навіть виду спиртного. При необхідності можна викликати негативне ставлення до питних закладів і посуді, використовуваної при вживанні спиртних напоїв.

Вплив вводиться установки настільки велике, що після пробудження у пацієнта при вигляді спиртного виникає блювотний рефлекс. При виведення пацієнта зі стану гіпнотичного сну лікар дає йому установку на поліпшення самопочуття, прилив бадьорості і життєвих сил.

Нормативні документи вимагають проведення гіпнотичних сеансів у присутності асистента, яким може бути медична сестра.

Як перший, так і другий метод вербального кодування вимагають повторних сеансів для закріплення результату лікування. В іншому випадку введені установки поступово втрачаються підсвідомістю, і пацієнт повертається у вихідну стадію.

Мануальне кодування.

В основу мануального способу кодування пацієнта від алкоголізму покладено метод акупунктурного лікування (голковколювання), що зародився в Китаї більше 5000 років тому. Суть методу полягає в активації і придушенні (седації) певних активних точок, розташованих на поверхні тіла людини. Це — значно обмежені за площею ділянки шкіри, під якими розташовуються об’єднані центри основних біологічних структур організму: нервової, судинної, ендокринної, лімфатичної та імунної.

Таких точок на тілі людини налічується близько 700. Їх можна виявити апаратними методами по більш високій електропровідності. Фахівці знають топологію активних точок і реперних органів, що дозволяють зробити їх локалізацію на тілі будь-якої людини. Активація точок здійснюється за допомогою срібних або сталевих позолочених голок, що проходять процедуру стерилізації після використання. Для кожної точки існує певна глибина занурення голки і техніка введення.

Акупунктура може бути використано не тільки для лікування хронічного алкоголізму в активній стадії, але і як профілактична процедура для проведення кодування, що запобігає рецидив захворювання. Для лікування потрібно 4-12 процедур. Особливу увагу слід звернути на вибір кваліфікованого голкотерапевта, який повинен мати ліцензію на проведення даного виду лікування.

Апаратне кодування.

Апаратне кодування пацієнта від алкоголізму за допомогою електромагнітного впливу є калькою голковколювання. Єдина відмінність полягає в тому, що вплив на біологічно активні точки здійснюється сфокусованим світловим променем. Метод широко рекламується як лазерна терапія, хоча генератором випромінювання в «лазерних» установках є не лазер, а суперлюминесцентный діод, аналогічний використовуваному в китайських світлових указках. Питання про ефективність цього методу лікування знову впирається в кваліфікацію і досвід лікаря, який проводить лікування.

Апаратне кодування від алкоголізму за допомогою імпульсно-токового впливу (або, як його називають автори, транскраніального биоэлектроблокирования) виробляють порушенням чутливих зон кори головного мозку за допомогою слабких імпульсів струму, які направляються через шкірний покрив голови. Імпульси струму активують D2-подібні рецептори нейронів, що блокує на рефлекторному рівні тягу до спиртних напоїв.

Застосування даного методу не передбачає погіршення самопочуття пацієнта при порушенні початкової установки на відмову від спиртного, тобто катастрофічні наслідки кодування відсутні. Тривалість результативності лікування, за даними лабораторних досліджень, орієнтовно становить 10 років. Вивчення методу і накопичення статистики триває.

При завершенні курсу кодування від алкоголізму в медичному закладі, що має ліцензію на проведення даного виду діяльності, пацієнту видається довідка про проходження лікування від алкоголізму.

Вартість кодування від алкоголізму в більшості спеціалізованих клінік на території РФ становить близько 10 000 рублів. Багатьох хворих хвилюють питання про те, як закодуватися від алкоголю в умовах відсутності коштів на проведення платної процедури і де можна закодуватися від алкоголізму в цьому випадку. Згідно з рішенням уряду, в кожному місті РФ існують центри надання безкоштовної допомоги хворим на алкогольну залежність. Для отримання адреси і телефонів досить звернутися до дільничного терапевта.

Медикаментозне кодування від алкогольної залежності.

Принцип дії препаратів для кодування.

На сучасному ринку представлений великий вибір препаратів для медикаментозного кодування від алкоголізму. Але в цілому вони мають однаковий принцип дії.

До складу більшості з них входить активна речовина під назвою дисульфірам . Воно несумісне з етиловим спиртом в організмі людини. Якщо пройшов процедуру кодування пацієнт прийме хоча б невелику дозу спиртного, то у нього розвинеться важке болісний стан, що нагадує похмілля. У кращому випадку це буде не проходить протягом декількох днів сильний головний біль і розбитість. У найбільш важких випадках виникає загроза для життя алкоголіка. Потрібна негайна допомога лікаря.

Схема взаємодії дисульфіраму з етиловим спиртом в організмі пацієнта :

Способи проведення медикаментозного кодування алкоголіків:

вшивання під шкіру капсули з дисульфірамом введення гелю внутрішньом’язові ін’єкції, внутрішньовенні ін’єкції.

Кодування завжди здійснюється на певний термін. Він залежить від виду препарату і способу його введення, може становити від 1 місяця до 5 років.

Найбільш поширені сучасні засоби для медикаментозного кодування.

Препарат опис, протипоказання в яких формах випускається, як вводиться в організм? Еспераль Препарат на основі дисульфіраму. Випускається у формі таблеток для прийому всередину і підшкірного вшивання. На сучасному ринку вважається одним з найбільш якісних і ефективних. Застосування в таблетках всередину: зазвичай нарколог призначає пацієнтові по 1 таблетці еспераль на добу. Згодом, залежно від досягнутого ефекту, доза може бути зменшена до 0,5 – 0,25 таблетки на добу. Препарат потрібно приймати 1 раз на день з ранку, натщесерце, запити достатньою кількістю води (не менше 100 мл).

Застосування таблеток для вшивання під шкіру: Процедуру проводять в стерильних умовах. Під місцевим знеболенням ( новокаїн, лідокаїн ) роблять невеликий надріз на шкірі (в ділянці лопатки або сідниці) і поміщають в нього капсулу з препаратом. Накладають шви. Надалі дисульфірам буде виділяти з капсули в кров в потрібних дозуваннях протягом певного часу. Торпедо Як такого препарату з назвою «Торпедо» не існує. Найчастіше під цим найменуванням об’єднують різні засоби, активним компонентом яких є дисульфірам. Іноді «кодування Торпедо» здійснюється препаратами, які не мають нічого спільного з дисульфірамом і не надають скільки-небудь значущих ефектів. Застосовують їх наркологи роблять основну ставку на психотерапевтичне навіювання, яке проводиться після введення препарату. Торпедо – це препарати для внутрішньом’язового введення і капсули для вшивання під шкіру. При обох способах кодування досягається відносно нестійкий і нетривалий ефект. Антинол Виробник позиціонує цей препарат як сучасний ефективний засіб для лікування алкоголізму. Однак, фактично препарат не значиться в фармакологічних довідниках, про його активну речовину і ступеня ефективності практично нічого не відомо. Часто Антинол випускається під фірмовою назвою «Торпедо». Бинастим Препарат, діючим компонентом якого є дисульфірам. Викликає непереносимість етилового спирту. Кодування може здійснюватися на період від 6 місяців до 5 років. Бинастим вводиться у вигляді внутрішньовенної або внутрішньом’язової ін’єкції. Іноді цей препарат підноситься під назвою «Торпедо». Аквилонг-депо Аналог Торпедо Препарат випускається у формах, призначених для внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення. Закодуватися можна на термін від 3 – 6 місяців до 5 років. Актоплекс Препарат для медикаментозного кодування, який може містити в якості основного діючого компонента дисульфірам або інша речовина. Нерідко випускається під назвою «Торпедо». Даний вид медикаментозного кодування практично завжди поєднується з психологічним навіюванням. Випускаються форми для внутрішньовенного та внутрішньом’язового введення. Алгоминал Препарат на основі дисульфіраму. Входить до групи методик «Торпедо». Після введення Алгоминала завжди слід психологічне навіювання. В основному випускаються форми препарату для внутрішньовенного введення. Процедуру кодування можна здійснювати в умовах стаціонару або вдома. Стопэтил Препарат із серії «Торпедо». Діюча речовина – дисульфірам. Стопэтилпредназначен для внутрішньовенного введення. Пацієнта кодують в умовах стаціонару або вдома. Тетурам Препарат для кодування від алкоголізму на основі дисульфіраму. таблетки для прийому всередину; таблетки для підшкірного і внутрішньом’язового вшивання . Вівітрол Вівітрол-препарат, діючою речовиною якого є Налтрексон . Цей лікарський речовина зазвичай застосовується для лікування наркоманії: Налтрексон з’єднується з опіоїдними рецепторами головного мозку, блокує їх і обриває дію наркотиків. Ці механізми мають значення не тільки при наркоманії, але і при алкоголізмі. Вважається, що опіоїдні рецептори мають певну роль у формуванні алкогольної залежності. У зв’язку з тим, що Налтрексон діє на непрямі механізми, ефективність Вівітролу різниться у різних папцієнтів. Препарат випускається у вигляді стерильного порошку і дистильованої води для приготування суспензії. Готова суспензія вводиться внутрішньом’язово, в сідницю. Препарат вводять за призначенням лікаря 1 раз на місяць. При цьому потрібно чергувати сідниці.

Кодування препаратами, що працюють за принципом плацебо.

Деякі наркологи використовують для кодування від алкоголізму препарати, які не мають ніякого відношення до дисульфираму і ніяк не взаємодіють з етиловим спиртом в організмі людини. Працює «ефект плацебо», підкріплений потужним навіюванням після введення лікарського засобу.

Поширеним препаратом для такого «кодування» є нікотинова кислота, або вітамін PP. Вона випускається у вигляді розчинів в ампулах для внутрішньом’язового введення. Нікотинова кислота розширює капіляри верхньої половини тіла, тому після ін’єкції спостерігається ряд симптомів:

почервоніння обличчя, шиї, плечей; відчуття жару, поколювання, свербіння; легке запаморочення; кислий присмак у роті; хворобливість в місці уколу .

Відразу після ін’єкції лікар дає пацієнтові невелику дозу спирту. Всі описані симптоми він трактує як результат кодування і пояснює людині, що вони повторяться при кожному вживанні алкоголю. Звичайно, насправді нічого подібного не станеться. Через кілька хвилин нікотинова кислота інактивується і почне виводитися з організму, почервоніння і свербіж пройдуть. Кодування «працює» за рахунок того, що нарколог застосовує навіювання.

Алкогольна провокація.

Ця процедура – ще один різновид «плацебо». Вона проводиться тільки в стаціонарі.

Схема проведення алкогольної провокації :

Пацієнту вводять один з препаратів, що містять дисульфірам. Потім йому дають невелику дозу спиртного. З’являються відповідні симптоми. Вони повинні бути досить важкими і болісними для пацієнта.

В цьому ключ до ефективності процедури.

Нарколог з асистентами влаштовують невелику «виставу». Всі зображують переляк і заклопотаність, відразу ж укладають алкоголіка на функціональне ліжко ( ліжка, які використовуються у відділеннях реанімації та інтенсивної терапії), ставлять крапельницю, підключають датчики та монітори, що створюють видимість реанімаційних заходів. При цьому може звучати фраза: «ми втрачаємо його!» Процедура закінчується «порятунком» пацієнта. Лікарі стверджують, що ще трохи-і могла б статися його загибель. Алкоголіку вселяють, що це буде відбуватися кожен раз, коли він не стримається і вирішить вжити спиртне. Ефект досягається поєднанням двох факторів: дією медикаментозного препарату і навіюванням, страхом смерті у пацієнта.

Чому відгуки про медикаментозне кодування такі різні? Чому воно діє не на всіх?

Якщо механізм дії дисульфіраму заснований на блокуванні певних ферментів в печінці, які однакові у всіх людей, то він повинен діяти у будь-якого пацієнта, що страждає алкоголізмом.

Всупереч цьому, відгуки про медикаментозне кодування від алкогольної залежності сильно розрізняються. Є люди, що кинули пити відразу і назавжди. Є такі, які йшли в шинок відразу з кабінету лікаря, і не відчували після значної дози алкоголю ніяких симптомів, якщо не вважати легку головний біль.

Мабуть, основна причина цих відмінностей – різний рівень якості медичних препаратів. На сучасному ринку засобів для кодування від алкоголізму панує деяка плутанина. Для деяких препаратів взагалі неможливо точно назвати склад і основні діючі речовини.

Одні наркологи вибирають якісні препарати від відомих виробників. Інші вважають, що вводити можна буквально будь безпечне ліки, роблячи основну ставку на навіювання.

Перед пацієнтом стоїть питання не стільки правильного вибору засобу для кодування, скільки правильний вибір фахівця, у якого буде проводитися процедура.

Методи кодування від алкоголізму за допомогою гіпнозу.

Умови ефективного кодування від алкоголізму гіпнозом :

попереднє утримання від вживання алкогольних напоїв (чим довше – тим краще); досить високий ступінь сугестивності пацієнта; довірчі відносини між лікарем і пацієнтом.

Класичні гіпнотичні техніки кодування від алкоголізму.

Гіпноз широко практикується багатьма сучасними психологами, наркологами, психотерапевтами. Його застосовують для позбавлення від алкогольної і нікотинової залежності, лікування неврозів, підвищеної тривожності, ожиріння та інших станів.

Гіпнотичні техніки, що застосовуються різними фахівцями, можуть відрізнятися. Загальна суть проведення будь-якого сеансу :

пацієнта занурюють в транс: в цьому стані його воля повністю підпорядкована гіпнотизера (стан так званої підвищеної сугестивності); фахівець дає алкоголіку установку, викликає відразу до спиртного; ця установка залишається після пробудження пацієнта від гіпнотичного трансу.

Завдяки навіюванню, людина здатна відмовитися від прийому алкогольних напоїв. Але з часом ефект починає слабшати. Коли тяга до спиртного знову наростає, необхідний повторний сеанс гіпнозу.

Методика кодування по Довженко.

Про методику . Творцем даного методу є Олександр Романович Довженко – заслужений лікар-нарколог України з міста Феодосії. З 1979 р. по 1984 р вивчення і тестування авторського способу кодування Довженка проходило в Інституті Неврології, Психіатрії та Наркології АМН України. Незабаром методика отримала високу оцінку з боку фахівців. Були відкриті два центри – у Харкові та Феодосії. Довженко встиг навчити близько 200 послідовників. Сьогодні вони надають допомогу пацієнтам в різних містах СНД.

Переваги кодування від алкоголізму за методом Довженка.

Процедура триває всього 4 години. При цьому вона відрізняється високою ефективністю. Відносно невисока вартість. Нарколог не витрачає на пацієнта багато часу. Немає необхідності перебувати в стаціонарі. Висока ефективність методу підтверджена в ході клінічних випробувань.

Як проводиться кодування від алкогольної залежності за методом Довженка?

Етапи роботи з пацієнтом:

Попередня консультація . Лікар повинен познайомитися з пацієнтом, зрозуміти, наскільки той готовий позбутися залежності. Визначається ступінь сугестивності алкоголіка. Групове заняття . Проводиться протягом 2 – 2,5 годин. Зазвичай для цього лікар збирає групу пацієнтів до 20 – 25 чоловік. Він читає лекцію, пояснює суть і призначення кодування, дає хворим необхідні установки. Стресова психотерапія . Є основною частиною кодування за методом Довженка. Нарколог здійснює навіювання за допомогою методів, які підбираються індивідуально для кожного пацієнта. Визначається термін кодування. Мінімальний термін, протягом якого пропонується дотримуватися тверезий спосіб життя – 1 рік. У разі порушення програми пацієнту призначається певна «покарання»: дається установка на певні неприємні відчуття, наприклад, болі в шлунку, головні болі та ін

Якщо пацієнт досить вселяємо, то метод Довженка допомагає забезпечити відмову від спиртних напоїв на весь встановлений термін.

Протипоказання до кодування по Довженко:

Психічне захворювання, марення і галюцинації у пацієнта. Алкогольне сп’яніння або важкий абстинентний синдром. Значне підвищення артеріального тиску. Інфаркт міокарда, перенесений більше 1 місяця тому. Гострі інфекційні захворювання, в тому числі ГРВІ.

Якщо пацієнт налаштований негативно, відрізняється слабкою сугестивністю, має ознаки деградації особистості, то кодування проводити можна, але ефективність, швидше за все, буде дуже низькою.

Кодування від алкогольної залежності за допомогою голкорефлексотерапії.

Що являє собою процедура і як вона проводиться?

Голкорефлексотерапія, або акупунктура – лікування за допомогою введення в шкіру голок. Воно виникло в Китаї приблизно 5000 років тому. Можливість використання акупунктури для лікування алкогольної залежності була відкрита відносно недавно. Про ефективність даного методу досі ведуться суперечки.

Під час процедури лікар використовує стерильні сталеві голки. Їх довжина, кількість і точки введення вибираються індивідуально. Тривалість процедури – від 15 до 60 хвилин. Загальна кількість процедур – 10 – 15.

Ефекти голкорефлексотерапії:

Зниження тяги до алкоголю. Цього можна домогтися, впливаючи на певні точки на тілі. При цьому певні зони головного мозку отримують нервові імпульси з периферії, змінюється їх робота. За допомогою акупунктури можна впливати і на психічну, і на фізичну залежність. Поліпшення настрою. Нормалізація сну. Відновлення апетиту. Усунення болів: головних, суглобових, м’язових. Поліпшення кровотоку в дрібних судинах і усунення кисневого голодування в органах і тканинах.

Іноді голковколювання застосовують в якості самостійного методу, але найчастіше його використовують в складі комплексного лікування алкоголізму.

Протипоказання до голкорефлексотерапії при алкоголізмі:

Будь-які злоякісні та доброякісні пухлини, в тому числі рак крові. Будь-які інфекції, особливо важкі (гепатит C, ВІЛ). Нещодавно перенесений інфаркт міокарда. Активна фаза туберкульозу. Прийом лікарських засобів, в яких діючими речовинами є гормони. Психічні захворювання, шизофренія, гострі психози. Отруєння різними речовинами. Алкогольне сп’яніння. Абстиненція.

Кодування від алкогольної залежності за допомогою лазера (светопунктура)

Светопунктура – метод терапевтичного впливу, який виник в минулому столітті на основі голкорефлексотерапії.

Лікар використовує тонкий пучок лазерних променів різних квітів, які направляє за допомогою спеціального приладу на певні точки на поверхні шкіри (вони вибираються так само, як при проведенні акупунктури).

Параметри лазерного випромінювання, точки на тілі і тривалість процедури визначаються лікарем індивідуально. Зазвичай сеанс триває 15 30 хвилин, а загальна кількість процедур становить 10 – 15.

Ефекти від лазерного кодування при алкоголізмі:

Прискорення виведення токсичного продукту перетворень етилового спирту – ацетальдегіду – з організму. Боротьба з неврозами, депресією і підвищеною тривожністю, які заважають пацієнтові відмовитися від спиртного. Нормалізація обміну речовин і загального стану алкоголіка. Відновлення енергетичного балансу в організмі. Відновлення нормальної активності ферментів. Нормалізація функції печінки. Нормалізація функції нирок. Підвищення опірності організму до негативних впливів.

Кодування за допомогою лазера може застосовуватися самостійно, але найчастіше його використовують в складі комплексного лікування.

Протипоказання до світлопунктури при алкогольній залежності:

Підвищена чутливість до світла . Не є абсолютним протипоказанням. Найчастіше лікування лазером проводити можна, але з обережністю. Будь-які онкологічні захворювання , особливо злоякісні пухлини, рак крові. Значне підвищення температури тіла. Гострі інфекційні захворювання, ГРВІ .

Який найефективніший метод кодування від алкоголізму?

На даний момент не існує методики кодування, яку можна назвати самою ефективною. Жодна не має абсолютних переваг перед іншими. Тому спосіб лікування підбирається лікарем-наркологом індивідуально, після консультації пацієнта.

Ефективність і переваги найбільш популярних методів кодування від алкоголізму :

Еспераль Торпедо кодування гіпнозом Методика Довженка Оцінка ефективності за 5-бальною шкалою 4 4 2 3 Як довго зберігається ефект? Від 3 місяців до 3 років, в залежності від бажання пацієнта. Від 3 місяців до 3 років, в залежності від бажання пацієнта. Від 1 місяця до 3 років, в залежності від бажання пацієнта 1 рік. Оцінка ризику важких ускладнень за 5-бальною шкалою 5 5 2 4 Ймовірність відсутності ефекту (оцінка за 5-бальною шкалою) 2 2 4 3 Оцінка вартості методу за 5-бальною шкалою 4 3 3 3.

Чи допомагає кодування повністю позбутися алкогольної залежності?

У медицині існує таке поняття, як етіотропне лікування – те, яке спрямоване безпосередньо на причину захворювання (на відміну від симптоматичного лікування , спрямованого на усунення проявів, і патогенетичного , спрямованого на патологічні процеси в організмі, якими супроводжується захворювання). Воно найбільш ефективно, і в будь-якій галузі медицини прагнуть саме до нього.

Кодування від алкоголізму є досить ефективним, але не етіотропним методом. Воно «забороняє» пацієнту приймати спиртне, але не бореться з причиною залежності.

Поширені помилки про кодування :

Після кодування людина стає здоровою . Насправді психологічна залежність від етилового спирту залишається. Багато пацієнтів підсвідомо все ще хочуть повернутися до своєї згубної пристрасті. Цього не дозволяє дію медикаментозного препарату або гіпнотичне навіювання. Після того, як термін кодування закінчився, можна знову «культурно» вживати спиртні напої .

Алкоголізм – це змінене реагування організму на надходження алкоголю. Воно залишається після будь-якого кодування. Варто прийняти невелику дозу алкоголю, і майже гарантовано відбудеться рецидив. Це патологічний стан зберігається довічно.

Єдиний спосіб для алкоголіка стати здоровою людиною – повністю відмовитися від алкоголю. Назавжди. Кодування всього лише допомагає в цьому.

Принцип дії кодування.

кодування алкоголізму

Кодування має позитивну сторону — тривалий ефект. Описати, як відбувається кодування, досить просто.

Важливо запам’ятати, що бажаний результат можна досягти тільки неухильно дотримуючись правил, запропоновані лікарем.

Лікування ін’єкцією або підшивкою потрібно проводити в стаціонарі, де хворий буде повністю обмежений від спиртних напоїв. Якщо ж залежний вирішив закодуватися від алкоголю гіпнозом або за методом Довженка, то досить просто приходити на сеанси. Але при цьому людина повинна повністю усвідомлювати всю відповідальність і не вживати спиртне за певний час до початку лікування. У разі кодування по Довженко це мінімум 14 діб.

При сприятливому збігу обставин у пацієнта виробляється психологічне відторгнення до спирту. У алкоголіка не виникає почуття задоволення, а з’являється відраза до вживаним алкогольвмісних напоїв або ж він не відчуває до них ніякої тяги, відчуття залежать від обраного методу. Відновлюється логічне мислення. Прояснюється розум, організм самостійно починає боротися з фізіологічними потребами до алкоголю.

Мінусом будь-якого методу кодування є неможливість вживати алкоголь. Навіть 100 грам спиртного після лікування можуть викликати погані наслідки.

Показання.

Процедура відбувається тільки при повній згоді пацієнта. Позбавити хворого від психологічної залежності без його бажання неможливо. Відмова від спиртного — це сильне емоційне потрясіння. Якщо клієнт не усвідомлює або не бажає добровільно пройти лікування існує ймовірність зриву. Повторне проведення необхідної допомоги буде ускладнено. Фахівці попереджають, що в період реабілітації можливі спалахи люті і агресії. Перед сеансом алкоголіка запрошує на огляд лікар-психіатр. Також призначається консультація у психолога. Грунтуючись на показаннях медиків, будується реабілітаційний план.

Лікування бажано проводити в комплексі. Застосування кодування як допоміжний спосіб в боротьбі з недугою підвищує шанси на одужання. У разі, якщо використовувати даний варіант як основний, то позбутися від захворювання назавжди не вийде. Запій повернеться, через деякий час.

Метою є допомогти хворому позбутися психологічної алкогольної залежності. Результатом процедури стає відмова від спиртних напоїв. Вчені стверджують, що даний метод не є радикальним, так як не лікує саму проблему захворювання, а запобігає вживанню.

Медикаментозні способи кодування.

Зараз наркологічні центри пропонують безліч способів відновлення здоров’я. У боротьбі із залежністю від алкоголю застосовують медикаментозні методи кодування від алкоголізму. Ліки вводиться:

підшкірно (вшивання капсули); внутрішньовенно (укол, крапельниця) підшивкою під лопатку.

Ці способам фахівці навчилися дуже давно і напрацювали величезний досвід в лікуванні алкоголізму з використанням препаратів. Введення лікарських засобів виробляє лікар тільки після згоди пацієнта.

Вшивання ампули Еспераль для кодування від алкоголю.

Еспераль-лікарський засіб, є одним з найвідоміших і часто використовуваних препаратів для лікування алкогольної залежності. Термін дії даного медикаменту від 1 року до 5 років.

Остаточний термін встановлюється лікарем після консультації з пацієнтом. Препарат входить до групи одних з найефективніших засобів, що доведено відгуками лікарів і пацієнтів. Нижче фото упаковки препарату:

Список реакцій на алкоголь:

головні болі; запаморочення; значне підвищення температури, жар; рясне виділення поту; відчуття нудоти; підвищення тиску; порушення серцевого ритму; утруднене дихання; задишка; блювота; болі в печінці.

Аквилонг.

Лікарський засіб Аквілонг вводиться безпосередньо в кров. Чинний засіб-дисульфірам. Дія препарату від 3 місяців до 6 років. Тривалість вибирає пацієнт на консультації з лікарем.

Вплив Аквілонга на організм:

відмова від спиртний продукції; пацієнт не отримує задоволення від вживання; не досягається сп’яніння; формується відраза до запаху і смаку.

Дисульфірам.

Дисульфірам — речовина, що зустрічається практично у всіх лікарських препаратах від алкогольної залежності. Засіб, що має в своєму складі цей інгредієнт, є радикальним і виробляє сильну відразу до алкоголю. У поєднанні з алкоголем викликає велику кількість побічних ефектів. Препарат застосовується у вигляді таблеток, імплантації, внутрішньовенних та внутрішньом’язових ін’єкцій. Вартість препарату залежить від способу введення в організм.

Перед реабілітаційним курсом потрібно пройти медичне дослідження.

Введення таких препаратів в народі називається кодуванням Торпедо. Подібні медикаментозні засоби, що містять дисульфірам та інші речовини, що пройшли багаторічну перевірку на практиці і довели свою ефективність. Як ми вже говорили, спосіб Торпеда має кілька способів введення. Кодують такими способами на термін від 6 місяців.

Важливо! Якщо закодовані прийме дозу алкоголю, то обов’язково вимагає допомога медиків. Тому не відкладайте виклик швидкої медичної служби.

Подвійне кодування – суть процедури.

Не всі пацієнти справляються з тягою до алкогольної продукції. Деякі починають вживати алкоголь ще до закінчення дії кодування. В таких випадках лікарі використовують подвійний блок. Застосовують поєднання двох різних видів препаратів, для більшого ефекту від лікування.

Реакція на алкоголь — дуже сильне погіршення самопочуття, можливі серйозні ускладнення, проявляється гостре отруєння організму.

Комбінація препаратів підбирається індивідуально лікуючим лікарем за результатами аналізів.

Лазерне кодування.

Використання лазера для кодування вважається найрезультативнішим. Шанс одужання прагне до ста відсотків. Свою популярність даний вид боротьби із захворюванням отримав за рахунок відсутності протипоказань. Лазерне лікування дозволяє назавжди відмовитися від алкоголю. У мозкову структуру вводиться кодована інформація, що змушує пацієнта відмовитися від вживання спиртного. Введення відбувається без порізів і уколів, що дозволяє легко перенести процедуру.

Психотерапія і гіпноз.

Лікування алкоголізму психотерапією або гіпнозом — це навіювання пацієнту на підсвідомому рівні відсутності тяги до алкоголю. Пацієнта можуть вводити в стан глибокого сну — трансу, а можуть впливати на нього у свідомості. Спосіб залежить від обраного методу.

Для позитивного ефекту від алкоголіка потрібне вольове бажання позбавлення від недуги, довіра до лікаря, мінімально допустимий період без вживання спиртної продукції.

Гіпноз.

Метод грунтується на зануренні пацієнта в стан трансу і навіюванні. Гіпнолог допомагає позбутися комплексів, депресії, агресії, алкогольної залежності. Лікування має високий показник ефективності і є найдавнішим способом. Терапія проводиться в 3 етапи:

підготовка пацієнта; сеанс реабілітації; підтримка і закріплення позитивного ефекту.

Метод Довженка.

Вважається однією з найнадійніших і результативних методик гіпнозу, прийнятої в 1985 році. Спосіб Довженка зарекомендував себе ціновою доступністю, відгуками хворих і лікарів. Отримав схвалення у Всесвітній Організації охорони здоров’я.

гіпноз дає позитивний результат у 92% випадків; не залежить від віросповідання; метод дозволяє обійтися без приниження гідності пацієнта; зовнішній вид алкогольної продукції не викликає блювотний рефлекс; тривалість терапії від двох до трьох годин; прилив бадьорості і поліпшення самопочуття; хворий знаходиться в свідомості.

Метод Шичко.

Метод ґрунтується на самостійному усвідомленні та підтримці словом, наводяться наукові переконання, відштовхуючись від впевненої позиції пацієнта, руйнуються негативні психологічні установки.

Даним методом реабілітують алкогольну та тютюнову залежність. Відмітна особливість — це доступність способу. Програми реабілітації безкоштовні.

Скільки це коштує.

кодування алкоголізму

Більшість пацієнтів задаються питанням, скільки коштує закодуватися від алкоголю. Ціна послуг має пряму залежність від обраного способу або методу введення препарату. Відвідавши консультацію, фахівець озвучить вартість послуг і підкаже найбільш дієвий спосіб боротьби з недугою. У будь-якому випадку медикаменти коштують недорого і доступні кожному. Що ж стосується сеансів психотерапії і гіпнозу, то тут ціни починаються від 3 тисяч рублів.

Вибір методу кодування.

Якщо хворий або його родичі самостійно намагаються вибрати метод лікування від алкоголізму — це велика помилка. Грамотно підібрати метод оздоровлення здатний тільки фахівець. В інших випадках гарантуватися успіх не можна.

Лікуючий лікар призначить спосіб, грунтуючись на індивідуальних даних, зібраних при проходженні лікарів і аналізах. Також неправильно підібраний варіант терапії може завдати непоправної шкоди ослабленому здоров’ю алкоголіка.

Протипоказання і наслідки кодування.

Небезпека кодування пацієнта полягає в тому, що невідомо до кінця, як відреагує організм на той чи інший спосіб, особливо коли мова йде про введення препарату. До того ж, небезпека для життя і здоров’я хворого виникає при «зриві», препарат згубно впливає на загальний стан здоров’я, в деяких випадках траплялися летальні випадки.

Перед застосуванням того чи іншого методу кодування лікар роз’яснює всі нюанси лікування. Обумовлюються побічні ефекти і наслідки. Процедура проводиться тільки після повної згоди пацієнта.

Отже, в яких випадках від будь-яких методів кодування доведеться відмовитися:

наявність в анемнезі сердцечно-судинних патологій (перенесений інфаркт, а також передінфарктний стан, гіпертонічна хвороба, стенокардія); порушений кровообіг в області мозку (особливо після інсульту); хвороби щитовидної залози; цукровий діабет; цироз і гепатит в гострій формі; епілепсія; вагітність і лактація; психічні захворювання.

Процедура.

Суть кодування полягає у виробленні у людини, яка страждає алкогольною залежністю почуття повної відрази до спиртного і умовного рефлексу, який повинен стати перешкодою від алкогольних напоїв.

Кодування від алкоголізму проводиться тільки за згодою хворої людини. Він повинен сам зважитися на це і знати, що цей метод несумісний з вживанням спиртного. Процедура кодування безболісна і цілком доступна за ціною. Лікування від залежності проводиться:

у клініках анонімно; за бажанням хворого або його рідних на дому, амбулаторно.

Найпопулярніший вид кодування-це введення через вену медикаментів, здатних придушити алкогольну залежність. Під впливом препаратів, при вживанні спиртного, замість сп’яніння у людини починаються нестерпні відчуття, які надовго змусять його відмовитися від спиртного. Метод має широке поширення, але перед вибором саме цього варіанту у багатьох виникає питання про вартість.

Ціни на послугу.

Ціноутворення формується під впливом декількох аспектів і варіюється від наступних факторів:

Вартість препаратів (залежить від країни, де вироблялися, дозування, від активної речовини в складі ліки). Тривалості терміну лікування. Типу власності лікувального закладу, що здійснює кодування. У приватних клініках ціни набагато вище, ніж у державних. Престижності і розрекламованого наркологічного центру. Стану людини, від медичного відома про його здоров’я і життєвого образу.

Вартість процедури в різних містах.

Багато в чому ціни залежать від місцевості. В населених пунктах з високим середнім рівнем життя ціни на різні типи кодування вище. Потрібно пам’ятати, що вартість безпосередньо не залежить від ефективності та надійності лікування. У кожного медичного закладу, який займається цією проблемою, свої особливості, підходи і, відповідно, ціни.

У Москві вартість кодування на термін від 1 місяця до 3, з використанням таблеток, становить від 4000 рублів в наркологічній відділенні і від 6000 в приватній клініці. Пролонговану кодування на термін від 12 місяців і більше з використанням спеціальних препаратів становить від 5500-10000 рублів. У Нижньому Новгороді кодування на короткий термін коштує від 3000 — 3500 рублів, імплантація від алкоголізму на три — п’ять років до 5500 рублів. У Самарі близько 30 лікувальних установ займаються кодуванням від алкоголю. Тут вартість послуги починається від 2100 (на короткий термін) до 6500 рублів (вшивання «эспиралья» на три — п’ять років).

Для зіставлення треба зауважити, що ціна на кодування приблизно дорівнює сумі вартості ящика горілки. За один запій в кілька днів алкоголік може випити 20 пляшок спиртного. На питання, в яку ціну обійдеться кодування від сильної алкогольної залежності, можна впевнено відповісти – це вартість одного чи двох запоїв.

Якщо людина хоче почати нове життя, то можна за цілком прийнятною ціною вирішити проблему, допомагаючи йому. Багато хто віддає перевагу елітним клінікам, інші звертаються в державні установи. Часто питання постає не про ціну, а про тривалість кодування, адже пияцтво – важка хвороба. Алкоголік, навіть при щирому бажанні розлучитися з пляшкою підсвідомо боїться залишитися без неї, людині здається, що він буде страждати й мучитися, а випити вже не зможе. Головне, вибрати правильний шлях. При щирому і сильному бажанні людини вилікуватися, результати будуть самі говорити про себе.

Методи кодування.

Кодування від алкоголізму може проводитися одним з трьох методів:

Фармакологічний. Хворому вводять спеціальні препарати, які непоєднувані з прийомом спиртовмісних напоїв. Якщо людина після процедури вип’є, то відчує різке погіршення самопочуття. Виникне сильний біль, напади задухи, судоми. Чим частіше алкоголь буде потрапляти в кров, тим сильніше стануть напади. Інструментальний. Проводиться з використанням сучасних апаратів для лазерної або магнітно-резонансної терапії. Лазер впливає на потрібні точки нервової системи, після чого відбувається зниження тяги до алкоголю. У хворого припиняється «ломка» і знижується бажання випити. Психотерапевтичний (метод Довженка). Закодуватися від алкоголізму цим методом можна за допомогою перегляду відеокасет або роботи з психотерапевтом, гіпнотизером. Самі неоднозначниеотзиви саме у цього способу лікування. Проте, метод Довженка може виявитися досить ефективним, якщо хворий сам налаштований на подолання залежності.

Методи кодування від алкоголізму працюють, але завжди є ризик рецидиву. Тому важливо стежити за колишнім алкоголіком і після лікування. 100%-го ефекту кодування від алкоголізму не дає: відгуки є і схвальні, і вкрай негативні.

Чи допоможе лазер?

Лазерне кодування від алкоголізму — сучасний і досить ефективний метод лікування, який отримав найкращі відгуки. Суть процедури полягає в точковому дії лазера на центральну нервову систему. Він блокує діяльність ділянки, відповідальної за тягу до алкоголю. У хворого пропадає бажання випити, як наслідок — позбавлення від залежності.

Лазерне кодування від алкоголізму — предмет довгих суперечок в науковому світі. Багато хто вважає цей метод шарлатанством і абсолютно далеким від офіційної медицини. Можливо, ефективність лікування алкоголізму лазером обумовлена ефектом плацебо: пацієнт вірить в силу лікування і виліковується самостійно. Правда це чи ні, невідомо. Але число вилікуваних алкоголіків свідчить про результативність лазерного лікування. У будь-якому випадку ключовим фактором, що впливає на успіх лікування, є наявність сильного бажання самого залежного людини впоратися зі своєю проблемою.

Фармакологічний метод: шарлатанство або порятунок?

Фармакологічний метод або кодування від алкоголізму уколом — спосіб медикаментозного лікування. Пацієнту вводять сильнодіючий препарат, дія якого з часом тільки посилюється. Колишнього алкоголіка попереджають відразу: вип’єш-сильно захворієш, вип’єш знову-помреш. Невідомо точно, що відбувається: дійсно так сильно діє ліки, або ж лікує страх, що не дає знову доторкнутися до чарки. Переваги процедури:

людина відчуває огиду, приймаючи спиртовмісні напої знижується тяга до алкоголю піти в запій не дає страх випробувати сильний біль.

Але є у цього способоа і недоліки. більше трьох разів застосувати його нелья: організм звикне і перестане реагувати на препарати. до проведення процедури утриматися від прийому спиртних напоїв потрібно протягом тижня.

Існує думка, що даний спосіб — шарлатанство. Жоден медик не може піддати людини такому ризику: якщо алкоголік прийме чергову дозу і помре, лікар понесе серйозне покарання. Тому фармакологічне кодування-це скоріше введення хворого в оману. Але знати алкоголіку про це необов’язково: відведіть його на процедуру, нехай побоїться.

Психотерапія і гіпноз.

Розглянемо, як відбувається кодування від алкоголізму психотерапевтичними методами. Суть методики: пацієнта вводять в трансовий стан і роблять навіювання. У мозок закладається програма по відмові від залежності. В результаті тяга до випивки пропадає і алкоголік повертається до нормального життя. Переваги психотерапевтичного способу полягають в поступовому виході з залежності і цей «стрес» для організму мінімальний. Лікування відбувається за рахунок роботи головного мозку. Але без недоліків тут не обійтися:

Ефективно і надовго закодувати від алкоголізму зможе тільки досвідчений і грамотний психотерапевт (гіпнотизер). Важко знайти серед величезного числа пропозицій професіонала, а не шарлатана. Тому вимагайте показати диплом, сертифікат або атестат. Перед початком лікування необхідно тривале утримання. А це важко для завзятого алкоголіка, особливо на останніх стадіях захворювання. Потрібен ретельний контроль з боку близьких. Проблема вирішується не відразу: необхідно провести кілька сеансів, щоб повністю перемогти хворобу. Психотерапія і гіпноз ефективні тільки щодо навіюваних, легко піддаються впливу людей.

Рекомендуємо вибирати лазер, якщо алкоголізм ще не досяг важкої стадії. Психотерапевтичний метод годиться для жінок, літніх людей і легковнушаемих чоловіків. Фармакологічний — це важка артилерія, яку потрібно задіяти в крайніх випадках.

Хворому краще не знати, що кодування — не стовідсотково ефективна процедура. Так, вона допомагає комусь вилікувати залежність назавжди, але у багатьох трапляються і рецидиви. Краще переконайте алкоголіка, що метод 100% — й, тоді є гарантія результату.

Шукайте грамотного фахівця: вивчайте відгуки, розпитайте знайомих. Обов’язково вимагайте документи на право займатися подібною діяльністю. Стежте, щоб всі процедури виконувалися стерильними інструментами, в спокійній обстановці.

Які можуть бути наслідки після кодування від алкоголізму.

Для боротьби з алкоголізмом зазвичай застосовуються медикаментозні або психологічні методи кодування. Як і при лікуванні іншими способами, тут теж є свої побічні дії.

Чим небезпечна кодування.

В народі ходять чутки, що це небезпечний вид терапії. Деякі стверджують, що вона може впливати на стан психіки, провокує формування неврозів. У чоловіків негативно позначається на ерекції, веде до нездатності займатися сексом.

Насправді, якщо закодувати правильно, то негативного впливу не буде. Кодування може призвести до утворення певних побічних ефектів, які можна скорегувати за допомогою ліків. Вплив в основному буде полягати в можливій зміні емоційного стану залежного.

Зазвичай у чоловіків і жінок після того, як вони відмовляться від вживання спиртного, починається затяжний депресивний стан, відчувається занепад сил. Звичайно, це неприємно, але на психіці це ніяк не відбивається і не викликає важкі психоемоційні розлади. Крім того, депресивний стан просто блокувати за допомогою певних фармацевтичних препаратів. Іноді кодування від алкоголізму негативно позначається на потенції у сильної статі.

Наслідки можуть бути наступними:

немає сексуального потягу; проблеми з ерекцією; зниження лібідо.

Іноді може наступити імпотенція. Зазвичай відновити нормальну потенцію виходить без медикаментів. Досить часто симптоми йдуть самостійно. Вже через трохи часу після кодування вшиванням або внутрішньовенно, загальний стан і самопочуття поліпшуються.

На жаль, побічні ефекти уникнути не можна. Наслідки кодування як медикаментозної, так і психологічної, будуть присутні. Наскільки сильні вони будуть, залежить від різних факторів. У одного хворого результати кодування можуть бути легкими, іншому ж завдадуть серйозної фізичної та емоційної шкоди. Тому перш ніж кодуватися, необхідно пройти ретельне обстеження. При наявності важких супутніх патологій підшивка, ін’єкція в вену або інший метод кодування можуть серйозно нашкодити здоров’ю. Алкоголік повинен бути проінформований про те, як відбувається кодування, який механізм її впливу, які негативні наслідки може нести лікування.

Всі побічні дії при правильно проведеної кодуванні відносять до 2 великим категоріям: психологічні впливи і фізіологічні. До психологічних можна віднести проблеми психічні, до другої-соматичні порушення. Складно стверджувати, які з представлених наслідків шкодять алкоголезависимому більше. Якщо депресивний стан можна вилікувати за допомогою медикаментів, то інші стани скорегувати дуже непросто.

Фізіологія.

кодування алкоголізму

Майже всі порушення фізіології мають функціональний характер.

Побічні ефекти можуть бути наступними:

Проблеми з потенцією. Провокуються психотерапевтичним кодуванням, а саме: емоційно-стресовою психотерапією. Ін’єкція або підшивка Дисульфіраму в такій ситуації найменш небезпечні. Зазвичай чоловік перестає відчувати сексуальний потяг, у нього знижується лібідо. Допомагає в такому випадку психотерапія. На жаль, ніякий «чарівний» укол не поверне чоловікові колишню силу. Сильна спрага, небажання їсти або, навпаки, переїдання. Люди можуть об’їдатися або взагалі нічого не їсти. Ін’єкція або таблетки не зможуть притупити або повернути втрачений апетит. Щоб змінити стан, залежний повинен взяти себе в руки і боротися із залежністю самостійно. Допоможе психотерапевтичне лікування. Різка зміна ваги. Люди можуть абсолютно не змінювати смаки і пристрасті, але при цьому схуднути або, навпаки, погладшати. Дана проблема зв’язується з порушенням обмінних процесів в організмі. З цим теж складно боротися. Необхідно самостійно регулювати обсяг з’їденого: це допоможе тримати вагу в нормі. Обмін речовин стане колишнім з часом. Слабкість, апатія. Медикаменти також не допоможуть людині стати радісніше і бадьоріше. Щоб хоч якось прискорити відновлювальний процес, треба дотримуватися дієти, пити вітаміни. Мігруючі болі. Може розвинутися больовий синдром в м’язовій, суглобової тканини і в голові. Для поліпшення стану можна зробити знеболюючий укол або прийняти таблетку. Йдеться про медикаменти групи НПЗЗ (Анальгін, Парацетамол). Алергічна реакція на введене ліки (Еспераль, Торпедо). Лікування алкоголізму психотерапевтичними методами, наприклад, методом Довженко, ніколи не провокує алергічну реакцію, так як навіювання має зовсім інший механізм дії, ніж ліки. Рідко може піднятися температура .

Наслідки лікування в ряді випадків так само небезпечні, як і саме захворювання. Кодування виконується 2 способами: медикаментозно і психологічним впливом. Вплив на людину ліків і, тим більше, гіпнотичний, безсимптомно не проходить і часто робить негативні наслідки.

Психіка.

При кодуванні можуть розвинутися такі порушення:

Агресивний стан, дратівливість. Залежні стають дріб’язковими, чіпляються через дрібниці, конфліктують. Часто трапляються систематичні сварки з родичами, друзями. Такий стан не шкодить здоров’ю і не впливають на психіку. Зазвичай, поведінкові розлади спровоковані зміною обстановки, складнощами з адаптацією до тверезості. Людина може зірватися. У такій ситуації позитивний вплив надасть препарат Тіапрід. Його приймають перорально або у вигляді ін’єкції. Депресивний стан. Розвивається після кодування немедикаментозними способами: уколом в вену або під лопатку. Депресія спостерігається внаслідок різкої зміни способу життя. Тіло залежного не може звикнути до тверезості, людина відчуває страждання. Депресивний стан не може нашкодити здоров’ю, але призводить до відсутності комфорту. Побороти депресію можна, якщо лікар пропише спеціальні ліки. За рахунок їх впливу, можна прибрати всю шкоду кодування, повернути людині радість життя. Тривога. Зазвичай, у залежної людини спостерігається необгрунтований психологічний дискомфорт, відчуття тривожності. Для того щоб уникнути зриву, можна застосувати нейролептики, транквілізатори. Лікарі рекомендують прийом Феназепаму, Еленіуму або седуксену (за рецептом). Їх можна вживати всередину або зробити укол в вену.

Алкогольна залежність — важка патологія. Від неї слід позбутися, але перед тим, як кодуватися, важливо вивчити позитивні ефекти та негативні наслідки того чи іншого способу.

Наслідки для чоловіків.

Зміни в психології людини – основна проблема закодованих чоловіків. В окремих ситуаціях може розвинутися масштабна зміна особистості і основних рис, що в майбутньому переростає в піддається контролю процес.

Розглянемо основні відхилення:

Агресія. Коли алкоголь під забороною, закодований починає відчувати злість на всіх. Конфлікти виникають на рівному місці, відбувається розлад особистості. Це стан несе небезпеку, так як людина безупинно сваритися з рідними і друзями, йде на конфлікт навмисно порушує дисципліну на роботі. Так він буде діяти до тих пір, не звикне до тверезого життя і не перестане бажати алкогольний напій. В якості профілактики лікарі призначають заспокійливі медикаменти. Депресія. Дуже часте явище. Депресивний стан розвивається через різку відмову від спиртного. За своєю природою депресія або апатія не є найгіршими побічними ефектами і не можуть заподіяти тяжку шкоду здоров’ю. Однак, іноді у людини можуть з’явитися думки про самогубство, які дуже важко придушити. Вплинути на ситуацію може цілий ряд спеціально розроблених медикаментів (антидепресантів), які допомагають усунути з’явилася депресію. Тривога. У закодованого чоловіка виникає підозрілість, необгрунтована тривога навіть в буденних ситуаціях. Це побічна дія після кодування. Відхилення фізіології проходять без симптомів, на функціональному рівні. Очевидних порушень після лазерного або іншого виду кодування немає. Іноді, навіть розгорнуте діагностування не дає можливості виявити причину такої негативної реакції організму на кодування від алкогольної залежності. Але, при тривалих відхиленнях (порушеннях в простаті або частих головних болях), слід відвідати нарколога. Лікар призначить лікування медичними препаратами.

Звичайно, побічні дії кодування є, але користь його набагато цінніше.

Потенція.

Найпоширеніші фізіологічні наслідки кодування — проблеми з ерекцією. Ці порушення відбуваються в результаті кодування гіпнозом. Але при деяких обставинах, укол або вшивання препарату також можуть спровокувати розвиток проблем з потенцією. У чоловіка значно скорочується лібідо, бажання сексу практично зникає. Відновити роботу передміхурової залози допоможе лікар-психотерапевт.

Наслідки для жінок.

Єдиний шлях подолати хронічне захворювання – спеціальна медична терапія жіночого алкоголізму і тривала реабілітація. Відгуки жінок, поборіли тягу до спиртного, доводять, що жіночий алкоголізм вилікувати можна. Проте в боротьбі із захворюванням будуть і втрати, що стосуються здоров’я.

Крім змін в стані внутрішніх органів змінюється і зовнішність. Через 12 місяців після початку терапії набряклість обличчя повністю піде. Повернуться колишні риси, але шкірні покриви все одно будуть далекі від ідеалу. Це, природно, старить жінку. Спиртне вимиває з організму вітаміни і мінерали. Так, наслідки жіночого алкоголізму значною мірою відбиваються на якості нігтьової пластини і на якості зубів (вони випадають і кришаться).

Наслідки схожі з чоловічими:

Абсолютно ясно, що краще попередити захворювання, ніж боротися із залежністю або наслідками кодування. Хоч жіночий алкоголізм протікає не так очевидно, як чоловічий, виявити зміни в поведінці і тязі до алкоголю досить просто. Важливо не кинути людину, а допомогти йому.

Протипоказання.

У кодування є ряд протипоказань, так як процедура впливає і на психіку, і на фізіологію.

Не можна кодуватися, якщо діагностовано:

Наркотична залежність. Несвідомість алкоголезависимого. Розлади психіки. Біла гарячка. Епілепсія травми мозку. Інсульт. Цукровий діабет. Сильні алергічні реакції. Гіпертонічна хвороба 2-3 ступеня. Інфаркт. Деякі захворювання нервової системи. Дихальна недостатність. Гепатит, цироз. Ниркова недостатність. Захворювання щитовидної залози. Інфекції в гострому стані. Вік вище 60 років.

Ще одне протипоказання до проходження кодування — це відмова пацієнта лікуватися.

Методики кодування від алкоголізму. Варіанти кодування від алкоголізму.

Правильно підібрана і проведена методика кодування від алкоголізму дозволяє у багатьох випадках за одну процедуру домагатися тривалого утримання від вживання спиртного.

Різні методики кодування від алкоголізму застосовні як у випадках вираженої фізичної залежності від алкоголю (при постійному вживанні спиртного, при запоях), так і при зловживанні алкоголем, не носить характеру залежності.Як і будь-яка медична процедура, кодування має показання та протипоказання.

Підібрати варіант кодування від алкоголізму, строк та спосіб кодування допомагає консультація лікаря-нарколога, яка обов’язково проводиться перед процедурою кодування від алкоголізму.

У клініці «Брейн Клінік» здійснюється кодування від алкоголізму (кодування) з використанням лікарських засобів (торпедо, еспераль, биностим тощо), так і без введення препарату (кодування по Довженко). Кодування коштує від 3000 до 9500 рублів (в залежності від методу).

У нашій країні кодування від алкоголізму (кодування від алкоголізму) набуло великого поширення з 80х років минулого століття завдяки діяльності лікаря О. Р. Довженка. І, незважаючи на появу нових медикаментозних і психотерапевтичних методів лікування алкоголізму, кодування від алкоголізму досі залишається часто використовуваним короткостроковим методом терапії алкогольної залежності.Під терміном кодування від алкоголізму (кодування від алкоголізму) розуміються кілька видів терапії:

— Навіювання: у пацієнта в стані гіпнозу або в ясній свідомості формується установка на повну відмову від вживання алкоголю на певний термін (до декількох років).

— Введення в організм препарату, несумісного з алкоголем, на тривалий термін (від місяця і більше). Тривалість дії залежить від виду препарату, способу введення і його дози.

— Поєднання введення протиалкогольного препарату зі навіюванням.

По суті, кодування від алкоголізму це лише початковий етап позбавлення від алкогольної залежності. Не важливо, які ціни має кодування від алкоголізму, люди все одно вдаються до нього, навіть не з’ясувавши які наслідки викликає те чи інше кодування від алкоголізму, і якість в нашій країні ніяк не може бути пов’язана з ціною.

Якщо у людини починає виражатися явна зацікавленість у більш частому вживанні алкоголю, він починає прагнути до прийому алкоголю, то причин на це може бути дуже багато:

— Особливості будови і розвитку організму.

— Мати під час вагітності вживала алкоголь.

кодування алкоголізму

— Перенесені раніше захворювання.

— Так само впливають стать і вік людини.

— Незадоволеність життєвим статусом.

— і пр. психологічні причини.

Не можливість займатися улюбленою справою, відсутність самореалізації, самовдосконалення, не вміння розслаблятися і. т. д.

Розберемо, які відгуки залишає кодування від алкоголізму. Часто дружини приводять своїх чоловіків тільки на сеанс кодування, сподіваючись, що позбавлення буде «чудовим». Наприклад, сеанс за методом Довженка займає всього лише не більше години, за допомогою нього у алкоголіка зменшується потяг до випивки.

При кодуванні від алкоголізму важливо розуміти, що причини алкоголізму не зникають! А значить, що кодування від алкоголізму незалежно від цін, залишається дуже популярно.

Кодування від алкоголізму може мати наслідки, які всім добре відомі, зазвичай це зриви, можна виключити довгою роботою з психотерапевтом.

За розповідями лікарів, кодування від алкоголізму за відгуками можна порівняти з греблею. Річка текла без перешкод (Людина, що приймає алкоголь), раптом на неї встановлюють греблю (Кодування від алкоголізму). Річка припиняє свій шлях. Але течія і повноводність її нікуди не поділася, вона як і раніше все та ж: швидка і бажаюча нестися вперед. Як тільки перебіг стає сильніше і агресивніше відбувається прорив, це в лікарській практиці називається зривом і алкоголік знову починає пити.

Висновок: якщо припадають вдаватися до кодування від алкоголізму, варто відразу розраховувати на довгий курс психологічного впливу. Психотерапевт поступово буде виявляти всі проблеми і вирішувати їх. Що можна порівняти з тим, що русло річки поділяють на канали, знижуючи тим самим можливість прориву греблі.

Методи кодування від алкоголізму.

Методи кодування від алкоголізму.

Алкоголізм-страшна проблема світової охорони здоров’я, яка лякає своїм розмахом і наслідками. Згідно з визначенням експертів ВООЗ під цим терміном слід розуміти стан, коли алкоголь вживається на шкоду соціальному розвитку людини і його здоров’ю. За оцінками фахівців до 20% чоловіків і 5% жінок в Росії зловживають спиртними напоями, при цьому кожен п’ятий з них офіційно перебуває на наркологічному обліку як страждає алкоголізмом, а це понад 2 мільйонів чоловік, або майже кожен п’ятдесятий мешканець нашої країни. За сухими цифрами статистики ховаються жахливі історії безпробудного побутового пияцтва, руйнування сімей, кинутих дітей, п’яних кримінальних і автодорожніх травм, крахів професійної кар’єри.

Пияцтво-порок, алкоголізм — страшне і підступне захворювання з хронічним перебігом і сумним результатом. Лікувати алкоголізм потрібно обов’язково. Це часто розуміють не тільки члени сім’ї алкоголіків, але і вони самі, тому інтерес до методів кодування алкогольної залежності зберігається на високому рівні. Оскільки нерідко приводиться з цього приводу інформація не витримує ніякої критики, спробуємо дати вичерпне розуміння проблеми в цій статті.

Що таке кодування?

Строго кажучи, офіційна медицина не містить такого визначення як «кодування від алкоголізму». У різних джерелах під цим поняттям позначаються різні медичні та немедичні процедури, що працюють за великим рахунком методом навіювання. Часто з цією метою застосовуються фармакологічні препарати, що викликають огиду до алкоголю, психотерапевтичні і гіпнотичні методики.

Ставлення до кодування в середовищі фахівців діаметрально протилежне. З одного боку вважається, що ефективність процедури не перевищує ефективності плацебо, тобто об’єктивно метод не працює, з іншого боку — якщо плацебо змусило пацієнта відмовитися від алкоголю, то хіба це погано?

Так чи інакше, кажучи в подальшому про лікування алкоголізму, ми будемо дотримуватися загальноприйнятих в сучасній медицині установок, попутно пояснюючи як це може співвідноситься з поняттям кодування.

Лікування алкоголізму.

Найважливішим аспектом лікування алкоголізму залишається мотивація пацієнта, що досяжно насамперед психотерапевтичною роботою, без якої важко сподіватися на гідний результат. В цілому, процес правильного комплексного лікування умовно можна розділити на три етапи:

Відновлення адекватного фізичного стану.

Починаючи з другої стадії захворювання, алкоголік знайомитися з таким поняттям, як абстинентний синдром, або синдром відміни алкоголю. Це цілий комплекс порушень в організмі, пов’язаних з формуванням пристрасті до алкоголю і нестримним бажанням похмелитися. Абстиненцію не варто плутати з похміллям, яке являє собою постінтоксикаційний синдром, пов’язаний зі зловживанням спиртним. У певному сенсі похмілля є складовою частиною абстиненції, хоча відзначається незалежно страждає людина алкоголізмом чи ні.

Основне завдання лікування на цьому етапі — купірування синдрому відміни, нормалізація фізичного самопочуття, корекція психічних і поведінкових розладів. Все це займає 3-5 днів і більше, що залежить від тяжкості стану. Лише тільки, коли фізичний дискомфорт усунутий, можна переходити до наступного етапу лікувального комплексу.

Профілактика рецидивів алкоголізму.

Позбувшись алкогольної інтоксикації і будучи відповідним чином мотивованими, більшість людей вже не хочуть приймати алкоголь, однак, в будь-який час можуть зірватися. Щоб цього уникнути потрібне лікування, спрямоване на запобігання рецидивам. На цьому етапі ми впритул стикаємося з поняттям кодування, оскільки саме з цією метою воно, власне, і застосовується.

Детальніше про методи протирецидивного лікування ми поговоримо трохи нижче, а поки відзначимо, що найважливішим його аспектом як зараз, так і надалі залишається мотивація, яка повинна виходити не тільки від лікаря, але і від близьких пацієнта. Слід розуміти, що, алкоголізм, строго кажучи, невиліковний, проте ми цілком можемо розраховувати на тривалі ремісії, іноді довжиною в життя, при правильному і комплексному підході.

Реабілітація є логічним продовженням попереднього етапу і допомагає усунути залишкові явища психологічної залежності. Завдання реабілітації — поміняти уявлення про життя без алкоголю, знайти нові захоплення, побудувати мети в житті, почати їх реалізацію. У роботі з психологами триває наполегливий пошук найбільш дієвої мотивації пацієнта.

Залежно від вираженості проблем, схеми реабілітації можуть бути різними. Деяким людям потрібна повна зміна обстановки, іншим — достатньо підтримки близьких. Так чи інакше, суть залишається однією-пацієнт повинен сам чітко усвідомлювати яку вигоду йому приносить тверезе життя. Саме тому, на третій стадії алкоголізму ніякі методи лікування алкоголізму зазвичай не працюють. Людська особистість до цього часу вже деградована, і він не може об’єктивно сприймати те, що відбувається.

Методи кодування.

Повернемося до методів протирецидивного лікування і зупинимося на них докладніше. Як ми вже говорили вище, завдання цього етапу терапії полягає в створенні стійкого неприйняття алкоголю. У наркологічній практиці застосовуються чимало коштів досягти цієї мети, проте суть переважної більшості з них полягає по більшому рахунку в навіюванні. У деяких випадках це досягається лише створенням психологічної установки, що в ненаукових публікаціях називають психотерапевтичними методами кодування, а інших — підкріплюють ефект дисульфирамовой реакцією, що викликає фізичне неприйняття алкоголю, що позначають кодуванням медикаментозним. Такий поділ, строго кажучи, досить умовний і не зовсім вірно, оскільки провідну роль при цьому все одно грає психологічне навіювання. Тим не менш, ми продовжимо опис, відштовхуючись саме від такої «класифікації», оскільки це полегшить сприйняття матеріалу.

Методи психотерапевтичного впливу.

Принципи психологічного навіювання відомі з найдавніших часів. Стосовно до кодування від алкоголізму сьогодні в країні застосовується ціла група авторських методик, що відрізняються деталями, але не суттю.

Все почалося в кінці 80-х років минулого століття з появою відомої методики Довженка, яка передбачала формування негативних відчуттів, які б пацієнти пов’язували з прийомом алкоголю. З цією метою їм на вдиху бризкали в глотку струмінь хлоретилу і тиснули на точки виходу очноямкову нерва пальцями, після чого лікар попереджав, що пити людині більше не можна, інакше це призведе до поганих наслідків. Довженка проявив себе відмінним психологом і його методика непогано себе зарекомендувала, оскільки багато людей з нормальною самомотивацією дійсно змогли досягти стійкої ремісії. Однак, коли метод, що називається, пішов в маси і його взяли на озброєння фахівці, які інший раз мали досить віддалене відношення до наркології, це негайно негативно позначилося на загальній ефективності процедури.

На основі принципів психотерапії Довженко досить скоро з’явилися і інші методики, які за своєю суттю мало чим відрізнялися від вихідної концепції стрессотерапіі. Змінювалися лише механізми формування негативних відчуттів. З цією метою стали використовувати переривчасті пучки світла, легкі електричні розряди та інші, часом досить химерні, методи впливу. Втім, і ті методи кодування, що ми надалі будемо розглядати як медикаментозні, так само за великим рахунком працюють саме за цим принципом.

Незважаючи на те, що подібні методики протирецидивного лікування не можуть вважатися ефективними з точки зору принципів доказової медицини, їх не можна назвати і марними, враховуючи яку роль грає психотерапія в лікуванні психічної залежності. При правильній селекції пацієнтів, відповідної харизмі і навичках переконання лікаря, комплексному підході до лікування, вони працюють. Нехай на рівні плацебо, але це той фактор, що утримує від зриву досить мотивованих пацієнтів, яким саме цього плацебо і не вистачає.

Медикаментозні методи кодування.

Основу медикаментозного кодування також становить стресова терапія, тільки в якості дратівної фактора лежить фармакологічна дія деяких препаратів. У переважній більшості випадків в якості такої застосовується алкоголь-дисульфірамова, або антабусна, реакція.

Дисульфірам — це речовина, яка блокує алкогольдегідрогеназу — фермент, який бере участь у процесі метаболізму етилового спирту. У результаті в організмі накопичуються метаболіти алкоголю, які в звичайних умовах викликають симптоми похмілля. Якщо в нормі фермент допомагає розщепити більшість таких метаболітів, то при прийомі дисульфіраму ці процеси блокуються, і людина відчуває важку інтоксикацію, яка супроводжується коливаннями артеріального тиску, вегетативними порушеннями і вираженим почуттям страху. Саме на це робиться провідна ставка при кодуванні медикаментозним способом.

Типове медикаментозне кодування виглядає наступним чином. Пацієнт отримує препарат, що містить дисульфірам. Через деякий проміжок часу йому дають прийняти невелику кількість алкоголю, після чого на тлі розвивається алкоголь-дисульфирамовой реакції, проводиться чергове навіювання, що спиртне відтепер буде викликати подібне самопочуття поки не закінчиться код. З часом, цей метод допрацювали, вводячи довготривалі препарати дисульфіраму підшкірно або вводячи в режим пацієнта щоденний прийом крапель або інших пероральних форм, що дозволило підстрахуватися на випадок прийому алкоголю на терміні кодування.

Так чи інакше, суттю медикаментозного кодування залишається психотерапевтичний вплив, тому називати таке лікування комбінованим в корені невірно. За фактом це та ж стресотерапія, в якій роль негативного фактора грає антабусна реакція. При цьому, з медичної точки зору, абсолютно неважливо як називається препарат: торпедо, еспераль, колме або інакше — коли мова йде про кодування, всі вони працюють однаково незалежно від форми та способу введення. У медичній практиці мав місце випадок, коли лікар, який, до речі кажучи, взагалі був хірургом за спеціалізацією, «підшивав» пацієнтів кетгутом — саморассасывающимся шовним матеріалом. Допомагало? Так! Ще раз повторимося, що величезне значення має саме психологічний вплив, тому в цьому немає нічого дивного, коли пацієнт мотивований. Інше питання, Яким був відсоток зривів і в які терміни, але подібної статистики, природно, ніхто не вів.

Наведена вище інформація, якщо задуматися, дозволяє зробити два висновки:

Так зване кодування не є панацеєю від алкоголізму, особливо враховуючи той факт, що нерідко цим питанням займаються непрофільні спеціаліста, а то і зовсім шарлатани. Проходити лікування від алкоголізму слід в спеціалізованих акредитованих клініках, де є відповідальність за здоров’я пацієнта, а лікарі розуміють всі особливості змін, що відбуваються в організмі при регулярному прийомі алкоголю.

Таким чином, короткочасне психологічне навіювання хоч і приносить певні результати, але ефективно лише при певній чутливості пацієнта до навіювання та належної його самомотивації. Справжнє ж лікування алкоголізму повинно носити більш глибокий характер і в будь-якому випадку не обмежуватися «кодуванням». Лікуватися треба у професіоналів-в профільних наркологічних диспансерах і клініках.

Кодування алкоголізму.

кодування алкоголізму

Найбільш поширеним видом кодування пацієнта від алкогольної залежності є хімічне кодування.

Зміст:

Обов’язковою умовою для здійснення хімічного кодування є тверезий спосіб життя перед кодуванням протягом 5-7 днів, мінімум цей строк зменшується до 3-х днів. Показання для хімічного кодування: пацієнт страждає алкогольною залежністю в початковій або середній стадії.

Протипоказаннями для даного виду служать: важка печінкова або ниркова недостатність, у жінок вагітність. Наркологи рекомендують хімічне кодування хворим на алкоголізм людям 1-2 разів, а максим 3-х кратно.

Кілька методик хімічного кодування при алкоголізмі:

«Торпедо»

Найбільш ефективним методом хімічного кодування при алкоголізмі є внутрішньовенне блокування, інакше дана методика іменується — «торпедо». Виробляють кодування внутрішньовенно, як правило, на термін від 1 року до 3х років. Найбільший ефект від застосування даного методу зафіксований при первісному кодуванні пацієнта.

На сьогоднішній день наркологія розвивається семимильними кроками. З’являються все нові препарати, які використовують при хімічному кодуванні – це SIT, MST, NIT.

Ці медикаменти свого роду модифікація медикаменту «Торпедо», з невеликою різницею, так як активна речовина дисульфірам міститься в різній пропорції. Дані медикаменти вводяться пацієнту внутрішньовенно на часовий період, який визначить сам хворий алкогольною залежністю людина. Дія препарату починається швидко. Потім нарколог здійснює провокацію. Пацієнту дається невелика кількість алкоголю, щоб він на собі міг випробувати відповідну реакцію на прийом алкоголю. На власному прикладі пацієнт може відчути, що після хімічного кодування прийом алкоголю навіть у невеликих кількостях можуть призвести до серйозних ускладнень, а це – поява сильних судом, настає задуха, аж до зупинки дихальної діяльності.

Хімічне кодування при внутрішньом’язовому введенні лікарських засобів.

До методу хімічного кодування від алкогольної залежності відноситься внутрішньом’язове введення препаратів. Головна відмінність даного виду кодування від внутрішньовенного введення ліків полягає в тому, що препарат потрапляє в кров пацієнта не миттєво, а поступово, приблизно через 1.5-2 години після введення. Дія препарату на організм більш повільне, а отже, і більш м’яке. При внутрішньом’язовому кодуванні використовують наступні види препаратів — «Еспераль-гель», Вивитрол, ТЕТ ЛОНГ 250, Дельфизон.

Хімічне кодування алкоголізму при введенні препарату в область лопаток під шкіру.

Даний метод кодування відноситься до третього виду хімічного блокування. Діє з моменту введення через 1.5-2 години. Ефект більш щадний в порівнянні з внутрішньовенною кодуванням. Наркорон використовують в якості лікарського препарату при підшкірному кодуванні.

Короткий опис наданих наркологом послуг.

На чому заснований принцип дії перерахованих вище препаратів при кодуванні алкоголізму? Відбувається сенсибілізація організму, іншими словами, у пацієнта значно підвищується чутливість до алкогольних напоїв і як результат – їх непереносимість. Потяг до алкоголю зникає, більш того, з’являється його фізична непереносимість. Відбувається порушення алкогольного обміну на молекулярному рівні, а саме, накопичується побічний продукт, іменований в медицині — ацетальдегід. Збільшена кількість ацетальдегіду в людському організмі викликає негативні відчуття: відбувається почервоніння шкірних покривів, відчуття жару, неприємне почуття сорому у грудній клітці, утруднене дихання, в голові лунає шум, пацієнт відчуває страх і т. п. При передозуванні препарату нерідко виникають гострі психози. Кодування хворого можна проводити, використовуючи антабусно-алкогольні проби. Можна обійтися без їх застосування.

Ось основні протипоказання, при яких проводити кодування не можна:

Важкий перебіг захворювань серцево-судинної системи. Чітко виражена печінкова недостатність. Наявність цукрового діабету. Епілепсія. Нервово-психічні захворювання. Вагітність. Одночасне вживання ізоніазиду, фенітоїну, метронідазолу. Вживання напоїв, які у витому складі містять алкоголь. Іноді, якщо у пацієнта фіксується неповноцінна нервова система, кодування протипоказано, так як можливе виникнення психозів, відбувається затьмарення свідомості, галюцинації, марення, мовнорухівне збудження. Не рекомендується перед кодуванням вживання метронідазолу, так як можливі порушення в психічному стані пацієнта.

Визнано в усьому цивілізованому світі, що алкоголізм – це захворювання людської психіки. Тому лікування від алкоголізму вирішується, перш за все, на психологічному рівні. Хворому, який приймає дисульфірам, дають невелику пробну дозу алкоголю. Пацієнт під контролем нарколога відчуває при цьому важкий стан. Хоча останнім часом про даного тесту доктора практично відмовилися, так як при його проведенні бувають летальні наслідки пацієнта. Приблизно через п’ять хвилин після вживання алкогольного напою спостерігається наступна реакція хворого: судини різко розширюються, артеріальний тиск знижується, спостерігається підвищене потовиділення, різкий головний біль, задишка, сильні болі в області грудної клітини, з’являється нудота, а потім і блювота. Дана реакція розвиває у пацієнта судоми і судинний колапс. Ні в якому разі не можна давати пацієнтові дисульфірам без пояснення, що прийом в підвищених кількостях алкоголю всередину може привести його до трагічних незворотних наслідків.

Головна умова для лікування хворого дисульфірамом – це його добра воля, плюс необхідно постійне спостереження лікаря, систематичне проведення всіляких аналізів.

Слід сказати, що метод хімічного кодування підходить далеко не всім пацієнтам. Ніякі зусилля нарколога, ніяке введення лікарських засобів не допоможе, якщо він не сприймає тверезий спосіб життя, а, отже, і лікування від алкогольної залежності. Не можна людині насильно нав’язати будь-який з методів кодування, так як результат, як правило, буває нульової. Але якщо пацієнт має почуття самозбереження, то метод хімічного захисту йому, безумовно, підходить.

В інших наркологічних клініках перед застосуванням антабусного ліки розмовляє з пацієнтом нарколог, пояснюючи пацієнту про механізм дії лікарського препарату на організм, яка небезпека підстерігає людину після кодування пі вживанні спиртних напоїв. Родичам найчастіше пропонується підписати документ, в якому йдеться про те, які наслідки можуть настати, якщо пацієнт порушить приписи лікаря, така розписка має не тільки психотерапеввтичекий ефект, але і юридичний. Її вклеюють в історію хвороби хворого.

Статистичні дані свідчать, що результат від лікування Торпедо або Еспераль доходить до 95%.

Багато людей намагаються самостійно кинути пити, але не всі здатні припинити вживання алкоголю. У будь-якому випадку не можна відпускати руки. Намагайтеся самостійно кинути пити ще й ще раз. І тільки коли всі ваші спроби не дадуть належного результату, то тільки тоді звертайтесь фахівця нарколога за допомогою.

Перед кодуванням бажано зробити необхідні аналізи: Загальний аналіз крові та сечі, біохімічний аналіз крові, кров на цукор, жінкам дітородного віку рекомендується зробити тест на вагітність.

Закон РФ » Про психіатричну допомогу населенню і правах громадян при її наданні»

У нашій країні існує Закон РФ»Про психіатричну допомогу населенню і правах громадян при її наданні». З цього Закону випливає, що лікування пацієнта, що страждає такими недугами, як алкоголізм, токсикоманія, наркоманія поводять виключно добровільно, на основі згоди самого хворого. Лікувати без згоди можливо лише, спираючись на судову постанову, коли людина притягується до кримінальної відповідальності.

Гемокодирование.

Гемокодирование є однією з найновіших методик кодування від алкогольної залежності. Кодування здійснюють, використовуючи кров пацієнта. Виробляє дану маніпуляцію нарколог так: бере кров з вени пацієнта, яка змішується з лікарським препаратом. Отриманий препарат вводять в точки виходу корінців нервів хребта. Всього використовують для введення препарату і дев’ять точок. Застосовують в якості лікарської основи — оферон. Гарантія кодування від року Про три роки.

Перед кодуванням потрібно дотримуватися тверезий спосіб життя протягом 5-7 днів.

Показання для застосування гемокодування-починаючи від початкової до кінцевої стадії алкоголізму. Тому метод універсальний, підходить для всіх пацієнтів, які страждають алкогольною залежністю.

Подробиці наданої послуги гемокодирования.

Унікальний метод гемокодування, застосовуваний при лікуванні алкоголізму, особливо ефективний в розпал захворювання, а саме при середній стадії алкогольної залежності. Дана методика сприяє повному припиненню хвороби або більш тривалої ремісії. Перед кодуванням потрібно дотримуватися тверезий спосіб життя, протягом 5-7 діб.

Протипоказаннями є захворювання нервової системи, ушкодження хребта, травми, оперативні дії на організм за останні півроку.

Гемокодирование здійснюють, використовуючи кров пацієнта. Венозна кров хворого змішується з лікарським препаратом і вводиться в точки виходу нервових корінців хребта.

Після кодування ні в якому разі не можна вживати алкоголь, інакше блокується передача нервових імпульсів до внутрішніх органів. Відбувається асмоидоподобный напад, аритмія, порушується функція печінки, розвивається гломерулонефрит, рідина в організмі затримується.

Подвійний хімічний блок.

Умова проведення кодування: 3 дні не вживати алкогольні напої, краще, якщо тверезість складе 5-7 днів.

Показаннями є алкоголізм як початкової, так і середньої стадії.

Протипоказаннями є тяжка печінкова або ниркова недостатність, стан вагітності.

Подвійний хімічний блок зазвичай не рекомендують робити понад 3-5 разів.

Методика проведення кодування.

Слід запам’ятати просту істину, ефективність кодування падає тим сильніше, чим більше, раз пацієнт проходить лікування у нарколога. Найбільший ефект, коли хворий кодується не більше трьох разів.

Протипоказаннями до проведення кодування є важкі хвороби серцево-судинної системи, печінкова недостатність; епілепсія; нервово-психічні захворювання; цукровий діабет; вагітність; одночасний прийом ізоніазиду, фенітоїну, метронідазолу прийом алкоголю.

Перед кодуванням здаємо аналізи: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, біохімічний аналіз крові, кров на цукор, жінок дітородного віку повіряються на наявність вагітності.

Подвійний блок — Довженко+хімічне кодування.

Вимоги для кодування: тверезість не менше 10 днів.

Показання до лікування: алкоголізм пацієнта в початковій або в середній стадії.

Протипоказаннями служить стояння запою понад 10 днів, склероз судин головного мозку, енцефалопатія, органічне ураження головного мозку, травми голови, епілепсія, вагітність, тяжка форма печінкової або ниркової недостатності, розлади психіки.

Методика проведення кодування.

Подвійний блок-кодування за методом Довженка+хімічне кодування виробляють внутрішньовенно, внутрішньом’язово або підшкірно.

Показання до кодування є пивний алкоголізм, алкоголізм 1,2 стадії.

Перед проведенням кодування подвійним блоком потрібно здати загальний аналіз сечі і крові, кров на біохімію, електроенцефалограму.

Протипоказаннями є тяжка форма ниркової та печінкової недостатності, струсу головного мозку в найближчий рік до кодування, вагітність, психічні захворювання, органічні ураження мозку, травми голови,

Умови для успішного кодування: до кодування пацієнт повинен бути тверезий протягом 5-7 днів. Найголовніше, щоб хворий сам бажав позбутися згубної хвороби алкоголізму.

Підшивання еспераль.

кодування алкоголізму

Умова для кодування: пацієнт не повинен вживати алкогольні напої протягом 5-7 днів, а краще протягом 10 днів.

Показаннями до кодування методом Еспераль служить алкогольна залежність початкового або середнього ступеня тяжкості. За показаннями нарколога лікують і алкоголізм важкого ступеня.

Протипоказаннями є: тяжкий перебіг ниркової або печінкової недостатності, ішемічна хвороба серця, вагітність, передінфарктний стан, а так само гострий інфаркт міокарда.

Підшивання еспераль, методика проведення.

Імплантація або підшивання лікарського засобу «Еспераль» є прекрасним засобом сенсибілізуючої терапії, яка застосовується для лікування хронічного алкоголізму. У кожній таблетці, використовуваної для підшивання «Еспераль» знаходиться 100 мг дисульфіраму. Він має сильну антиалкогольну дію. Вживання алкогольних напоїв стає фактично неможливим.

У чому ж полягає основний принцип кодування за допомогою препарату «Еспераль»? Штучно в людському організмі створюється ситуація, при якій вживання алкогольних напоїв стає неприйнятним на фізичному рівні, так як відбувається різке погіршення здоров’я. У зв’язку з цим нарколог знайомить хворого з наслідками, які можуть настати, якщо хворий після лікування за допомогою препарату «Еспераль» не дивлячись на заборону, знову починає вживати алкогольні напої. Кодування «Еспераль», як і інші методи кодування проводять виключно за згодою самого хворого, про це йдеться в Законі РФ Про охорону здоров’я населення.

Перед підшиванням препарату «Еспераль» потрібно, щоб пацієнт утримався від прийому алкогольних напоїв протягом 5-7 діб. В окремих випадках потрібно провести очищення організму від продуктів розпаду алкоголю за допомогою крапельниці.

В ході консультації з наркологом вирішується питання, на який термін провести імплантацію препарату, можливі варіанти від 1 року до 5 років.

Імплантація «Еспераль» здійснюється наркологом в м’язи сідниць, живота, області спини. В подальшому здійснюється повільне всмоктування ліків з постійним вмістом в кров’яному руслі необхідної концентрації дисульфіраму. Дана процедура проводиться в строго стерильних умовах з дотриманням асептики. Медичний інструментарій повинен бути одноразовий. Підшивання «Еспераль» здійснюється з місцевим знеболенням, тому неприємні відчуття відсутні.

Імплантація «Еспераль» робить організм чутливим до спирту. Відпадає потреба щодня приймати таблетки даного препарату. Дисульфірам різко підвищує у пацієнта чутливість до прийому алкоголю. Відбувається інтоксикація організму, якщо на тлі лікування даним препаратом, хворий починає вживати алкогольні напої.

Реакція організму при прийомі алкоголю на тлі лікування препаратом «Еспераль»:

Можливо настання тяжких реакцій організму, різко падає артеріальний тиск, нерідко наступає колапс, затьмарення свідомості, розвиток судом, стенокардія, гострий інфаркт міокарда, набряк мозку і внутрішньочерепна кровотеча, можливі випадки летального результату, які пов’язані з порушенням діяльності серцевого ритму.

Протипоказання для імплантації «Еспераль»:

коронарна хвороба, алкогольний абстинентний синдром, міокардит, вагітність. гострий гломерулит, психічні розлади.

Правила догляду за місцем процедури після імплантації препарату «Еспераль»:

Протягом п’яти днів не мочити місце підшивки препарату «Еспераль». Стерильну пов’язку міняти 1-2 рази на добу.

Шви знімають на 7 добу. Шви знімають в клініці, можна цю процедуру виконати самостійно. Вогнище змастити йодом, розрізати нитку, потім видалити її. Після видалення всіх ниток місце колишньої рани обробити розчином йоду.

Нейрокодирование.

Умова для проведення кодування: 7 днів тверезості пацієнта.

Показання до лікування: алкоголізм як початкової, так і середньої стадії, початок 3 стадії захворювання.

Протипоказаннями є тривалий запій, понад 2х тижнів, ураження головного мозку, енцефалопатія, інсульт, струсу головного мозку, травми мозку, вагітність, епілепсія.

Умова кодування для осіб, які страждають на епілепсію – пройти ЕЕГ.

У чому полягає методика лікування. Нарколог виробляє хімічну блокаду певного центру головного мозку, в якому полягає алкогольний центр задоволення. Викликається почуття байдужості і байдужості до алкогольних напоїв.

Нейрокодирование є сучасною методикою кодування від алкоголізму. У М. Кірові дана методика використовується порівняно недавно. Її використовують при алкогольній залежності 1 — 2-3 стадії, в тому числі і при тяжкому перебігу алкоголізму. У процесі кодування блокується центр в головному мозку, що відповідає за задоволення при прийомі алкоголю.

Метод двокомпонентний: в першу чергу робиться внутрішньом’язовий укол, потім ставлять крапельницю з лікарським засобом. 2 компоненти, що використовуються для блокування, протягом 10-12 годин змішуються в організмі. Отримане нове з’єднання має хімічну здатність блокувати центр задоволення від алкоголю.

Протипоказаннями є захворювання нервової системи, епілепсія, травми голови, психічні розлади, важкі реактивні психічні стани, затяжні неврози,

Підготовка до кодування – потрібно, щоб перед лікуванням пацієнт не вживав алкогольні напої протягом 10 днів, зробити электроэнцефалограмма на приховану епілепсію.

Кодування алкоголізму допомагає?

Що таке кодування від алкоголізму?

Коли вже немає сил боротися з пияцтвом, люди звертаються до кодування від алкоголізму. І це єдиний вірний метод лікування алкозалежності на пізніх стадіях. Головне-вибрати необхідний вид кодування, знайти адресу дешевого і ефективного центру. Самостійно закодувати неможливо.

Перш ніж міркувати про ефективність даного способу лікування цієї страшної хвороби, звернемося до теорії. Що ж таке кодування?Кодуванням називають методи, спрямовані на навіювання хворому думки про те, що алкоголь неминуче призведе його до смерті. Таким чином у питущого формується страх, огиду, ненависть до алкоголю.

Способи кодування від алкоголізму.

Існують різні методики кодування. Їх можна поділити на дві групи: з використанням медичних препаратів і без використання.

Почнемо з безмедикаментозного способу – гіпноз. Хворому дається установка на те, що алкоголь-отрута, незмінно тягне за собою смерть, що життя яскраве, різноманітна і прекрасна, і отрутою труїти її не потрібно.

Люди, не підвладні психологічного впливу, таким способом, як правило, не виліковуються зовсім або виліковуються на дуже короткий термін. Люди, які роздумують, чи шкідливі кодування, частіше вдаються до гіпнозу, побоюючись прийому ліків.

Кодування від залежностей (це стосується не тільки зловживання спиртного) – це найпоширеніший медичний спосіб допомогти людині позбутися від різного роду небезпечних пристрастей, губящих його здоров’я і особистість.

Будь-який вид кодування проводиться тільки досвідченим і професійним лікарем-наркологом або психотерапевтом. Також всі дані методики дозволяється здійснювати при отриманій згоді пацієнта.

Кодування дозволяє на деякий час забути про свою пристрасть до алкоголю, але цей метод далеко не радикальний. Хтось шукає більш швидкий спосіб позбавлення від згубної звички, а хтось, навпаки, дотримується тривалого та якісного лікування.

Часто пацієнти відчувають почуття страху перед процедурою кодування, але чи є воно обґрунтованим?

Види кодування.

Алкогольна залежність — захворювання, яке не так-то просто вилікувати. Єдиний вихід позбудеться залежності швидко і безболісно — кодування від алкоголізму.

Часто саме кодування кращий варіант, що дозволяє відмовитися від напоїв, що містять алкоголь на тривалий час. Якщо пощастить, то пацієнт, будучи, задоволеним своїм життям і зовсім відмовиться від алкоголю.

Вилікувати алкоголізм неможливо.

Кодування від алкоголізму вважається одним з найпопулярніших методів лікування цієї хвороби.

Є певні протипоказання, при яких від проведення лікування алкоголізму кодуванням варто відмовитися. Це очевидно, так як дана процедура є медичним втручанням, яке впливає на фізіологічну і психоемоційну сферу життя людини.

Щоб уникнути ризику завдати шкоди організму, не варто проходити цю процедуру пацієнтам з наступними проблемами:

захворювання серцево-судинної системи (гіпертонія, стенокардія, інфаркт міокарда передінфарктний стан) у тяжкій формі, особливо пережиті недавно; гостра форма порушення кровообігу головного мозку; цукровий діабет; ураження щитовидної залози; хвороби печінки у важкій формі (печінкова недостатність, гепатит, цироз); розлади психічного характеру; неврологічні захворювання (напади епілепсії); інфекційні захворювання в гострій стадії; висока температура тіла.

Протипоказання до процедури включають крім усього перерахованого стан вагітності і підозра на неї, а також стан алкогольного сп’яніння та гострого абстинентного синдрому.

А самий головний аргумент проти проведення такої форми лікування алкоголізму – відсутність бажання пацієнта вилікуватися, його опір, при якому від терапії можна очікувати тільки шкоду.

Випробувано безліч способів, але нічого не допомагає? Чергове кодування виявилося неефективним? Алкоголізм руйнує вашу сім’ю?

Медикаментозне кодування таблетками і капсулами в Ярославлі.

Кодування від алкоголізму медикаментозними препаратами підходить для тієї категорії осіб, які не сприйнятливі до гіпнотичного навіювання. Перевага методики полягає у виробленні рефлексу відрази до будь-якого спиртовмісного напою.

Всі препарати, які використовуються при кодуванні, мають схожий принцип дії. Для початку лікування алкогольної залежності необхідно, щоб людина дала свою згоду на лікування.

Даний вид заходів має на увазі персонально підібраний курс таблеток для кодування і вітамінів, які сприяють встановленню наркоблоку від прийому етилу. Кошти можуть бути на основі речовини налтрексону, який впливає на рецептори головного мозку, а також на основі дисулифирама, який блокує ферментні системи і викликає інтоксикацію при прийомі спиртного.

Таблетки доступні за ціною і в придбанні для звичайного споживача. Наркологічний центр «АльфаЗдрав» в Ярославлі застосовує лише перевірені препарати, які вводять у організм з допомогою ін’єкцій і вшивання ампули із засобом підшкірно.

Варто пам’ятати, що можливі негативні наслідки після використання медикаментозного кодування за допомогою таблеток і капсул у разі нехтування лікувальними рекомендаціями або здійсненням самолікування.

Тому, щоб уникнути проблем зі здоров’ям необхідно строго дотримуватися призначень фахівців.

Отримати упаковку кошти від алкоголізму безкоштовно.

Кодування від алкоголізму медикаментозним методом або за допомогою уколу в вену передбачає введення лікарських речовин, які несумісні з напоями, що містять алкоголь.

Що ж це за такий метод, який для деяких вважається рятувальним кругом, а іншим вселяє панічний страх. Пацієнти, які пройшли кодування уколом у вену залишають різні відгуки.

Багато хто дійсно зуміли протриматися тривалий час і завдяки власній силі волі, змогли довічно відмовитися від алкоголю, інші ж, навпаки, після закінчення терміну кодування відразу кинулися в усі тяжкі.

Кодування від алкоголізму уколом у вену діє практично так само, як і інші гіпнотичні методи, тільки з тією різницею, що пацієнта кодують в повній свідомості, а не під впливом гіпнозу.

У вену вводять препарат, який непросто викликає заборону на алкоголь, повністю змінюється реакція пацієнта. Він втрачає почуття ейфорії від вживання алкоголю, настає відраза до нього і непереносимість навіть запаху.

Відгуки деяких пацієнтів просто вражають, оскільки вони стверджують, що ін’єкція в вену препарату проти алкоголю здатна творити чудеса. Заборона на вживання спиртного настає практично відразу, пропадає почуття задоволення, тяга до алкогольних напоїв.

Можна починати нове життя з нуля, не переживаючи, що колишні звички повернуться. Але не так все просто як багато хто вважає, є і протилежна сторона, яка не так приємна.

Кодування від алкоголізму — рішення, яке повинен прийняти безпосередньо сам залежний. І якщо він вибрав кодування уколом до Відня, то повинен знати які його очікують наслідки в разі зриву. Суть методу полягає у веденні пацієнту ін’єкції в вену. Зазвичай вводять препарат Торпедо, який викликає огиду до алкоголю.

Коли алкоголь потрапляє в кров, він розщеплюється на токсини, які здатні викликати сильну інтоксикацію організму. Але цього не відбувається, оскільки токсини, в свою чергу, розщеплюють певні ферменти, які знаходяться в нашому організмі.

Уколом лікар блокує ферменти, що відповідають за розщеплення токсинів. В результаті вони накопичуються в організмі, перестають розщеплюватися і викликають симптоми інтоксикації, від яких людина сильно страждає і мучиться.

Кодування від алкоголізму із застосуванням уколу до Відня ставить категоричну заборону на вживання алкоголю. Людина бажаючий вдатися до даного методу лікування повинен про це пам’ятати, доктор зобов’язаний попередити, які його очікують наслідки в разі зриву і вживання хоч краплі алкоголю в період кодування.

Якщо не дотримуватися правил кодування, то наслідки можуть бути дуже сумні, аж від сильної інтоксикації до інвалідності або смертельного результату. Крім усього, перед тим як застосовувати кодування від алкоголізму конкретному пацієнтові лікар повинен вивчити його історію хвороби, провести обстеження, щоб дізнатися, чи немає будь-яких протипоказань.

Заборону на медикаментозний метод кодування ставлять:

вагітним жінкам; пацієнтам з печінковою і нирковою недостатністю; особам, які страждають психічними розладами; хворим, що страждають галюцинаціями, потьмаренням свідомості; психічно неврівноваженим пацієнтам.

Що необхідно знати про процедуру кодування?

Бажаючи дізнатися всю правду про кодування від алкоголізму, зазвичай починають з питання про те, чи небезпечно це. Будь-яке кодування-це свого роду екстрена допомога, не найкращий варіант для довгострокового утримання. Подібну допомогу не можна назвати лікуванням.

Кодування від алкоголізму – це останній шанс і остання надія питущої людини на те, що станеться диво, і він повернеться в нормальне життя і перестане вживати алкоголь.

Якщо провести кодування правильно і під керівництвом професіонала, то у людини може з’явитися стимул до життя, який протягом встановленого терміну буде допомагати організму боротися із залежністю від алкоголю. Завдяки тому, що людина перестає випивати, його внутрішні органи починають поступово відновлюватися.

У разі вдалого кодування, у міру того, як наближається термін його закінчення, слід задуматися про можливості подальшого зриву. Дуже часто залежність не тільки повертається до пацієнта, але і заявляє про себе з більшою силою.

Протипоказання до процесу кодування від алкоголізму.

кодування алкоголізму

Закодуватися – означає кардинально змінити свій світогляд і прийняти нове розуміння тверезості, відкинувши будь-яке вживання етилу. Використовувати такий спосіб рекомендовано не всім.

На початковій стадії залежності алкоголіку досить пройти кілька сеансів психотерапевтичного засобу ефективного кодування, а залежних на запущених стадіях необхідно інтегроване застосування медикаментозного виду і перевірених психотерапій.

Алкоголізм-важке захворювання і справлятися з даною проблемою самостійно може бути небезпечно. Тільки звернення до нарколога допоможе впоратися з безконтрольною тягою і застосувати найрадикальніший метод кодування від алкоголізму.

Перед його проведенням, лікар проведе експрес діагностику здоров’я хворого і його психічного стану, відхилення яких можуть стати протипоказаннями до здійснення процедури або застосування деяких складових лікарських препаратів.

Закодувати від алкоголізму неможливо при порушеннях психічного здоров’я, прояві нападів або агресії, неадекватності поведінки, бо як медичне втручання може викликати загострення захворювань і погіршити психічний стан хворого. При наявності або перенесенні хвороб серця. При будь-якому вигляді кодування можливий зрив, який може відбитися на слабкому органі і привести до серцевого нападу або смерті. У разі наявності серйозних патологій в області печінки або нирок, так як в процесі застосовуються медикаменти, які вони фільтрують. Тому прийом препаратів може посилити функціональність цих органів. При перенесених інсультах. Рецидив після встановленого наркоблоку може подвоїти ризик повторного інсульту або потягнути за собою важкий параліч. Не використовується для жінок під час вагітності та грудного вигодовування. При існуючих відхиленнях в роботі щитовидної залози або при збільшеному цукрі в складі крові. Діагноз епілепсії є важливим протипоказанням до проведення штучної блокування від спиртного. Небажання самого питущого. Процедура проходить при добровільній згоді людини, без бажання і сили волі все буде не ефективним, а також на момент її проведення алкоголік повинен бути тверезий.

Всі обмеження визначає лікар, який також під час процедури повинен бути обережним, уважно спостерігаючи за станом організму хворого.

Наслідки кодування для психіки.

Саме про це замислюється в першу чергу людина, наважився на кодування. Дійсно, деякі наслідки є від використання будь-якого виду кодування. Але вони далеко не так небезпечні і страшні, як наслідки тривалого вживання спиртного. Що може очікувати пацієнта?

Наслідки гіпнозу.

Незважаючи на перевірений позитивний ефект, на дану процедуру погоджуються далеко не всі люди. Це пов’язано з появою ряду побічних ефектів. У деяких осіб після кодування гіпнозом тяга до алкоголю дійсно зникає. Але на її місце приходять різні страхи і підвищений рівень тривожності.

Пов’язано це з особистісними особливостями людини. Адже навіть якщо людина має стійке бажання розпрощатися з пияцтвом, далеко не завжди він готовий до нової тверезого життя морально і фізіологічно. Адже всі проблеми, які він звик вирішувати за допомогою міцного, перетворюються в недозволені. Чим це загрожує?

Нервові зриви. Депресивні стани. Порушення заборони і відновлення алкоголізму.

Наслідки медикаментозного кодування.

Цей метод є найбільш небезпечним в плані розвитку негативних побічних проявів. Адже людський організм при проведенні лікування вводяться різні хімічні препарати, розроблені для даних цілей. Після чого лікар дає пацієнтові спробувати трохи спиртного, щоб людина на собі переконався, що чекає його в результаті порушення заборони.

Наслідки такого кодування можуть бути самим непередбачуваними. Вони набагато небезпечніше, ніж при гіпнозі. У разі зриву режиму кодування і вживання алкоголю людини чекають найрізноманітніші неприємні симптоми:

безсоння; сильна блювота; запаморочення; важка мігрень; зниження лібідо; порушення психіки; судомні напади; захворювання серця і судин.

У самих крайніх випадках наслідки можуть довести і до летального результату. Тому при всіх видах кодування основний упор в подальшій реабілітації хворого робиться на турботу та увагу близьких йому людей, сім’ї. Тільки рідні можуть допомогти впоратися людині з негативом, дратівливістю і повернути його до здорового способу життя.

Важливо, щоб до кодування людина досить тривалий час утримувався від алкоголю, повністю позбувся абстиненції, а після цієї процедури або паралельно з нею проходив комплексну відновну терапію.

При дотриманні цих умов і продуманому виборі препарату можна уникнути негативних наслідків для фізичного здоров’я. Значно більш відчутну шкоду кодування завдає психіці, і попередити або нейтралізувати його набагато складніше.

Кодування за допомогою медикаментозного втручання або психотерапевтичного впливу, навіювання, гіпнозу в якійсь мірі є насильством над особистістю. Саме тому так важливо щире і усвідомлене бажання самого хворого позбутися алкогольної залежності.

Можливо, згубний вплив на психіку надає не сама кодування, а пов’язане з нею зміна звичного укладу життя. Довгий час алкоголь був для людини основною цінністю, і раптом ця цінність виявилася для нього недоступною, утворилася порожнеча.

Якщо її нічим не заповнити, не зайняти екс-алкоголіка захоплюючою, цікавою і приємною для нього діяльністю, психологічний розлад неминуче. Якщо людина погоджується закодуватися під тиском близьких або зі страху за своє здоров’я, життя, але сам в глибині душі не хоче кинути пити, така кодування принесе тільки шкоду. Він буде жити з думкою про те, коли ж закінчиться дія кодування і можна буде знову випити.

У закодованих пацієнтів часто відзначаються такі психоемоційні розлади:

глибока депресія; виражене негативне ставлення до всіх, що вживають спиртне; надмірна критичність і вимогливість, підвищена конфліктність; дратівливість, агресивність; апатичність, безініціативність.

Позбувшись можливості вживати алкоголь, колишній для нього сенсом життя, людина часто концентрується на інших цілях-роботі, спорті, досягненні відмінної спортивної форми.

Шкода такого перемикання в тому, що він зациклюється на чомусь одному, а всі інші сторони життя ігнорує. Часто закодовані алкоголіки відчувають охолодження до своїх рідних, втрачають інтерес до статевого життя.

Різка відмова від спиртного внаслідок кодування не проходить безслідно і для близьких екс-алкоголіка, які вже звикли до певного способу життя.

Вартість послуг в центрі «АльфаЗдрав» в Ярославлі.

Анонімне кодування з гарантією в Ярославлі-доступна послуга за вигідними цінами на всі заходи в наркологічному центрі «АльфаЗдрав». Вартість обумовлюється заздалегідь, що дозволяє нам знайти компромісні рішення в оплаті. Ми не маємо прихованих платежів і обґрунтовуємо плату за процес кодування.

Послуга Вартість КОДУВАННЯ УКОЛОМ (рекомендоване) на термін від 1 року «провокація спиртним» для підтвердження позитивного результату проведеної процедури 5 000 руб.

Психотерапевтичне кодування(гіпноз):

Кодування по Довженко 10 000 руб. Еріксоновскій гіпноз 10 000 руб.

«Блок»:

Метод «Подвійний блок» 7 000 руб. Метод «Потрійний блок»(новинка) 10 000 руб.

Внутрішньовенне кодування:

Кодування препаратом «Торпедо» 10 000 руб. Ін’єкція Еспераль 7 000 руб. Кодування препаратом Algominal, Acvilong, SIT 10 000 руб. Вивитрол з консультацією психіатра-нарколога 12 000 руб.

Внутрішньом’язове кодування(імплантація, вшивание):

Імплантація Продетоксон 15000 руб. Вшивание Еспераль 7 000 руб. Імплантація Дисульфірам 7000 руб. Тетлонг-250 в/м’язово 3 місяці 5000 руб.

Провокація при кодуванні:

Провокація при кодуванні Безкоштовно.

Кодування в стаціонарі та медичному центрі:

Гіпноз (1 сеанс) 3000 руб. кодування лазером (1 сеанс) 9000 руб. «хімічний захист» 9000 руб.

Відгуки про кодування.

Термін «кодування» вже добре поширився в сучасному світі. І пов’язаний цей термін з алкогольною залежністю. Адже алкоголізм – це важлива проблема на сьогоднішній день, і з цією недугою необхідно обов’язково боротися. Сам термін «кодування» був введений в практику ще в 80-их роках відомим лікарем-наркологом А. Р. Довженко.

Дізнайтеся, що люди думають про кодування, як ставляться до нього, чи вірять в успіх такого методу лікування, можна, ознайомившись з відгуками і розповідями тих, хто пройшов через це.

Відгук про кодування Михайла (39 років), зварювальника за професією: «Пити я почав ще під час навчання в училищі. Як-то його закінчив, влаштувався працювати зварювальником.

Одружився в 24 роки, випивав часто, навіть на роботу міг приходити напідпитку. Дружина терпіла, вмовляла, просила.

Я обіцяв зав’язати, але не виходило. Допився до того, що вигнали з роботи.

І тоді дружина, за що їй спасибі, вмовила мене закодуватися.

кодування алкоголізму

Ми разом прийшли до нарколога, який розмовляв зі мною, розповідав про те, що таке кодування. Я вирішив вибрати термін 12 місяців.

Ось зараз вже пройшло більше півроку, я не п’ю і, що найголовніше, не хочеться. Знайшов роботу, в сім’ї все налагодилося.

Синові можу тепер без сорому дивитися в очі. Загалом, допомогло.

Не знаю, як далі буде, але поки все здорово».

Відгук про кодування Ігоря (52 років), інженера: «я через своїх п’янок сім’ю втратив. Дружина пішла.

Вирішив спробувати закодуватися. Лікар порадив, що краще відразу на три роки.

Я погодився. Три роки не пив, але дружина поки так і не повернулася.

Не вірить мені вже. Зараз боюся зірватися, тому піду і ще на три роки закодуюся.

Може, тоді вона пробачить мене. Не хочу в старості один сумувати, хочу з донькою, з онуками спілкуватися».

Кодування алкогольної залежності за яким методом краще?

Методи кодування від алкоголізму.

Те, що алкоголізм — це хвороба, вже ясно всім. Алкоголізм неможливо вилікувати, але його можна зупинити. Умовою нормального життя алкоголіка є його повна відмова від вживання алкоголю.

Захворівши, людина залишається алкоголіком на все життя, він ніколи не зможе вживати алкоголь «помірно» або «зовсім трохи». Він повинен зробити вибір: або абсолютно і назавжди відмовитися від алкоголю, або загинути. Тих, хто вибрав життя, називають трезвеющими або непитущі алкоголіками.

У витверезних алкоголіків навіть є такий жарт: «З алкоголіка не вийде помірно п’є, як з солоного огірка неможливо зробити свіжого».

Що таке кодування?

Сучасна наркологія вже навчилася ефективно боротися з багатьма залежностями і пристрастями. І це не перебільшення. Революційний прорив в цьому напрямку був здійснений після розробок і впровадження технологій кодування від патологічних залежностей.

В першу чергу від алкоголізму, який шириться повсюдно, будучи одним з найпоширеніших захворювань, хоча це офіційно ніде не зареєстровано.

Саме тому, поки не створені державні програми, які були б спрямовані на усунення цієї соціально значущої проблеми.

Кодування алкоголізму — це психотерапевтичний вплив на хворого з метою рятування у нього психологічної залежності до алкоголю. Найефективніше цей метод працює з людьми, які легко піддаються гіпнозу.

Під час кодування лікар впливає на підсвідомість хворого з метою формування у нього почуття огиди до алкоголю. Досить одного сеансу, правда є один мінус.

Перед кодуванням треба витримати 15 — 20 днів без алкоголю!

Дія кодированиятаково, що після цієї процедури, у людини виробляється умовний рефлекс, завдяки якому, замість задоволення від спиртного, людина буде відчувати лише негативну реакцію.

Як тільки людина розуміє, що алкоголь — це погано, з фізіологічними проблемами його організм почне справлятися сам.

І в зв’язку з тим, що під час лікування, хворий не повинен взагалі мати ніяких доступів до алкоголю, то найкраще проводити його лікування в клініці.

Після виписки з лікарні, навіть 50 г. можуть привести до сильного отруєння. Плюс методу полягає в тому, що це ефективно і надовго. Мінус в тому, що курс лікування тривалий.

Методи кодування.

На сьогоднішній день існує так багато способів кодування від алкоголізму, що важко їх все підрахувати. Але в цьому немає потреби. Головне розуміти загальні принципи їх дії. За цією ознакою можна привести орієнтовну класифікацію методів кодування від алкоголізму, яка дасть зрозуміти, чим можна допомогти в таких ситуаціях.

Медикаментозна терапія – застосування засобів, що викликають непереносимість або відсутність ефекту від прийому алкоголю.

1. прийом таблетованих форм препаратів;

2. Ін’єкційне введення інгібіторів алкоголю;

3. Підшивання алкоблокаторами.

Психотерапія – використання методів впливу на психічне сприйняття.

1. Авторські методи лікування Малкіна;

2. Психотерапевтичний метод Рожнова;

3. Кодування по Довженку;

4. Інші авторські методики.

кодування алкоголізму

Гіпнотерапія – використання групового та індивідуального гіпнозу.

Існує дуже багато методів, які розроблені окремими авторами і часто тримаються в суворій таємниці. Виділяють два основних види гіпнозу: прихований і директивний.

Апаратне кодування-використання фізіотерапевтичних методів в усуненні алкогольної залежності.

1. Електроімпульсна і судомна терапія;

2. Гипертермические методи;

3. Кодування за допомогою лазерних впливів.

Медикаментозне кодування від алкоголізму.

На сьогоднішній день є найпоширенішим методом лікування хронічного алкоголізму. Його використовують у всіх наркологічних центрах і клініках. Це, в першу чергу, пов’язано з бажанням пацієнтів і родичів позбутися проблеми в найкоротші терміни.

Такий ефект може забезпечити використання медикаментозних алкоблокаторов.

Їх дія розвивається дуже швидко і може тривати по-різному, залежно від дози, форми та способу введення препарату, а також від індивідуальних особливостей організму і життєвих ситуацій.

Підходить для лікування будь-якої форми і стадії алкоголізму;

Єдиний метод лікування отруєння сурогатами алкоголю, передозування та алкогольного делірію (білої гарячки);

Ефективний для підтримуючої терапії та попередження рецидиву хвороби;

Високий асортимент дозувань і форм введення препаратів;

Доступність в плані наявності в аптечній мережі і техніці введення засобу.

Різновиди препаратів і принципи їх дії. Для кодування від алкоголізму за допомогою медикаментів застосовують дві основні групи алкоблокаторов.

Конкуренти (інгібітори) опіоїдних рецепторів головного мозку. Принцип їх дії укладений у зв’язуванні з цими структурами, що захищає їх від дратівної дії алкоголю.

Вся справа в тому, що опіоїдні рецептори, відповідальні за формування ейфорії, яка відзначається при стані алкогольного сп’яніння, можуть виділяти спеціальні речовини тільки в тому випадку, якщо вони знаходяться у вільному стані, і при цьому відбувається подразнення психотропними речовинами. Їх блок призводить до відсутності подібного ефекту. Основними представниками даної групи алкоблокаторів є засоби на основі налтрексона. Випускаються в різних формах: таблетки, розчини для ін’єкцій, пролонговані капсули для підшкірної імплантації. Існують різні аналоги, але їх діючою речовиною є налтрексон.

Препарати токсикотерапии. Дана група засобів надає токсичні ефекти за типом передозування алкоголю. Типові представники-дисуліфірам і його аналоги. Практично всім здоровим людям, які перебували в стані сильного алкогольного сп’яніння, знайомі ті неприємні відчуття, що виникають на наступний день після цього.

Ось за таким принципом працюють дані препарати. Це можливо за рахунок того, що відбувається блокування ферментних систем, що грають ключову роль в знешкодженні токсичних продуктів метаболізму етанолу. Як результат – їх накопичення в організмі з потужною інтоксикацією.

Дані ефекти не виникають, якщо алкоголь не надходить в організм. Як тільки, навіть мінімальні кількості будуть прийняті, відразу ж включаються токсичні механізми, які відбивають бажання у людини, що страждає алкоголізмом, повторно вживати алкоголь.

Характерно, що чим більше було випито алкоголю на тлі їх застосування, тим більше виражена інтоксикація і страх повторення даних симптомів.

Способи введення препаратів вибираються індивідуально, в залежності від типу і стадії захворювання.

При гострих станах призначаються таблетовані форми налтрексону, що дає можливість підтримувати адекватну дозу препарату в крові залежно від стану хворого.

В стадії ремісії, для підтримки протирецидивного течії проводяться або внутрішньом’язові ін’єкції, або підшкірне підшивання пролонгованими капсулами або гелеобразными речовинами з повільним вивільненням стабільної дози препарату.

Єдиним недоліком методу служить відносна його дорожнеча. Препарати подібного ряду коштують чимало і не завжди пацієнти можуть собі дозволити купувати їх. Крім того, на тлі лікування дисульфірамом виникають важкі ознаки інтоксикації в разі недотримання пацієнтами лікувального режиму.

Лазерне кодування від алкоголізму.

В основі методу лежить впливу лазерних променів особливого виду на певні рефлексогенні зони головного мозку, які відповідальні за розвиток патологічного пристрасті до алкоголю. При цьому відбувається своєрідне стирання інформації, яка була в них.

Таким чином, вони виявляються абсолютно вільними від будь-яких попередніх залежностей і потреб в додатковій зовнішній стимуляції для нормального функціонування.

Розробники даного методу стверджують, що це впливає на корінь проблеми і ефективне в 100% випадків, якщо у хворого алкоголізмом не сформувалася фізична залежність від алкоголю.

Переваги лазерного кодування:

Курсова терапія, що не вимагає постійного використання;

Відсутність побічних ефектів;

Відносна доступність в економічному плані.

Абсолютна ефективність в 1-2 стадії алкоголізму.

До недоліків можна віднести неефективність в 3 стадії захворювання і можливість виконання процедури тільки у великих центрах.

Кількість необхідних сеансів і терміни їх виконання призначається індивідуально, в залежності від ефективності попередніх.

Зазвичай достатньо 2-3 курсів лазерної терапії для того, щоб пацієнт забув про алкоголізм назавжди.

Метод користується певною популярністю, але поки не поширена у зв’язку з необхідністю дорогого обладнання, яке можуть собі дозволити далеко не всі установи.

Кодування від алкоголізму за допомогою гіпнозу.

Метод заснований на позитивних ефектах лікувальних гіпнотичних сеансів. Гіпноз являє собою такий стан, коли людина знаходиться в деякому перехідному положенні між сном і неспанням.

Подібні виключення мозку не порушують сприйняття навколишньої дійсності, але не викликають будь-яких міркувань і емоцій з приводу того, що відбувається навколо.

Виходить, що мозок перебуває в несвідомому стані і мінімальної активності електромагнітних процесів в ньому, але не втрачає здатності отримувати інформацію ззовні. Саме при досягненні такого стану можна записати в нього ту інформацію, яка надходить в цей час.

Користуючись цими властивостями, досвідчений гіпнотерапевт здатний настільки розслабити людини, що наступні слова, які він вимовляє, сприймаються пацієнтом, як базова установка. Вся подальша діяльність нервових клітин після виходу з гіпнотичного стану спрямована виключно на виконання вкладених істин.

Кодування від алкоголізму за методом Довженка.

кодування алкоголізму

Даний метод не можна віднести до виключно психотерапевтичним, так як його методика передбачає використання деяких елементів гіпнозу. Техніка досить унікальна, так як передбачає часткове введення людини в гіпнотичні стан, але при цьому у нього відкриті очі.

Інформація, яка повинна бути вкладена в центри головного мозку під час перебування людини в такому стані, має бути спрямована на створення домінантною (базової) установки на відмову від алкоголю.

Цього можна досягти або обґрунтуванням смертельної небезпеки зловживання алкоголем, або спонуканням до позитивних властивостей особистості з відповідальністю за близьких людей. Тому, даний метод відносять до емоційно-стресової психотерапії.

Спонуканням до його розробки та впровадження став інстинкт самозбереження, який є найсильнішим з усіх існуючих безумовних рефлексів організму. Другим елементом є пробудження в людині тих почуттів та емоцій, які закладені природою в зв’язку з наявністю вищої нервової діяльності. До них відносяться емоції і здатність до логічного мислення.

У людей, які страждають алкоголізмом трапляється так, що з якоїсь причини ці механізми вимикаються, втрачаючи роль домінантних. Природно, що їх місце займає аномальне тяжіння до алкоголю.

Розробник оригінальної методики Довженко зумів переставити пріоритети людини, нагадавши йому про страх смерті або про те, якою має бути людина насправді, проводячи паралелі з жорстокою реальністю.

Зробити це не так просто. Адже заглянути в чиє то підсвідомість – вища майстерність, тим більше запрограмувати мозок на виконання певних дій.

Саме тому глибина гіпнозу, використовувана в методиці повинна бути настільки поверхневої, щоб пацієнт зміг сприймати інформацію всіма органами почуттів, особливо зоровим аналізатором, який є найсильнішим.

Викликаючи, таким чином, певні емоції і переживання, відбувається чергування позитивних і негативних моментів, які мотивують відмову від алкоголю у зв’язку з його смертельною небезпекою, і тієї повноцінністю життя, яка обов’язково буде в разі відмови від нього.

Весь інтерес методу полягає в тому, що людина програмується на огиду від алкоголю на певний термін, якого бажає сам пацієнт.

Досягти цього можна лише одним сеансом, який повинен тривати близько двох годин. Найоптимальнішим терміном кодування від алкоголізму цим способом становить три роки.

Бажано після цього обов’язково провести повторний сеанс у того ж фахівця для закріплення ефекту.

Проаналізувавши всі дані про сучасні методи лікування алкогольної залежності можна зробити деякі висновки:

Для дійсно ефективного лікування від згубної звички необхідно тільки бажання самої людини;

Готовність до тривалого і поетапного усунення проблеми;

Кожному пацієнту необхідний строго індивідуальний підбір методу лікування;

Комплексність терапії зі всілякими комбінаціями способів кодування;

Найсуворіше дотримання правил лікувального режиму забезпечить безрецидивний перебіг і вбереже від побічних ефектів лікування.

Укладення.

Важливо розуміти, що кодування, це процес тимчасовий і після проходження даного періоду часу, людина знову намагається випити. І навіть після того, як лікування завершено, необхідно постійно проводити профілактику алкоголізму.

Герман Олег Леонідович, лікар-нарколог, спеціально для сайту ayzdorov.ru.

Як проводять кодування від алкогольної залежності.

У сучасній практиці кодування від алкогольної залежності — найбільш відомий і дієвий спосіб позбавлення від алкоголізму. Успіх терапії багато в чому залежить від обраної тактики лікування.

Методи кодування виникли в 40-х роках 20 століття. Основна ідея цього лікування-аверсійна терапія. У людини виробляється умовний рефлекс — відраза до шкідливої звички. Для цього створюються нові психологічні установки, які витісняють старі програми. Існує 2 види психологічного впливу для позбавлення від алкоголізму:

Знайдено унікальний засіб, що викликає огиду до алкоголю! Побороти алкоголізм можна всього за тиждень! Читати далі—>

пацієнту навіюється, наскільки шкідливий алкоголь; створюються програми на радісне безалкогольне життя.

При кодуванні відбувається робота з підсвідомістю людини. Найбільший ефект досягається при поєднанні медикаментозного і психологічного впливу на пацієнта.

Проведемо огляд, яке ж кодування від алкоголізму найбільш переважно. Вибір тактики лікування залежить від стану організму пацієнта. Основне значення має наявність щирого бажання хворого вилікуватися. Нарколог бере до уваги всі фактори і пропонує найефективніші методи кодування від алкоголізму. Лікування зазвичай проводиться в клініці або на дому у алкоголіка.

Кодування гіпнозом.

Найефективніший спосіб лікування-кодування гіпнозом.

Застосування гіпнозу при позбавленні від алкогольної залежності не передбачає використання медикаментів. Під час консультації лікар повинен:

вселити довіру пацієнта; визначити ступінь готовності людини до лікування; попередити хворого про всі наслідки подальшого вживання алкоголю.

Далі людину вводять в гіпнотичний сон. Це кодування від алкоголізму можна довірити тільки досвідченому фахівцеві. Під впливом гіпнозу людині навіюється згубність вживання алкогольвмісних напоїв, а також перспектива щасливого безалкогольного життя.

При такому кодуванні алкоголізм може зникнути максимум на 3 роки. Пацієнт сам вибирає термін дії лікування. Популярним способом кодування гіпнозом вважається метод Довженка.

Багаторічна успішна практика цього професіонала своєї справи допомогла врятувати життя багатьох алкоголіків.

Кодування за допомогою медикаментів.

Медикаментозні методи кодування від алкоголізму здійснюється шляхом внутрішньовенного, внутрішньом’язового або підшкірного введення ліків, які викликають відразу до спиртного. При цій нескладній процедурі застосовують місцевий наркоз.

Необхідно попередньо обстежити організм пацієнта і повністю вивести алкоголь з його крові. Потім доктор повинен переконати хворого, що подальший прийом алкоголю дуже небезпечний.

Введення препаратів проводиться тільки з письмової згоди алкоголезависимого людини.

Одним з методів кодування медикаментами є лікування за допомогою препарату Торпедо. Він призводить до непереносимості спирту, не даючи можливості печінки позбавлятися від токсичних речовин. Якщо пацієнт вибрав таке кодування, то вживання спиртного може істотно підірвати його здоров’я. Алкоголік боїться повного руйнування органів і більше не приймає спиртовмісні напої.

Ще один ефективний спосіб кодування від алкоголізму — застосування таблеток Еспераль. Медикамент підвищує концентрацію ацетальдегіду, викликає неприємний ефект при прийомі мінімальних доз алкоголю. На рівні підсвідомості людина розуміє, який біль його очікує, якщо він зірветься. Препарат приймають перорально або імплантують під шкіру.

До наслідків вживання алкогольних напоїв на тлі ліків можна віднести:

нудоту і головний біль; зупинку дихання; поява судом; непритомність; серцеві напади; летальний результат.

Під час прийому таблеток протипоказані спиртові настоянки і їжа навіть з малим вмістом алкоголю.

Лазерне кодування.

Наступний вид кодування від алкоголізму передбачає використання лазерного апарату. Це відбувається строго під контролем медиків. Прилад впливає на біологічно активні точки людини.

Далі витісняється алкогольна пам’ять, очищаються енергопотоки і пропадає тяга до алкоголю. Спосіб дорогий, і не всі клініки і пацієнти можуть собі його дозволити. В цьому випадку є альтернативні методи кодування від алкоголю, наприклад, голковколювання.

При цьому впливають на одні і ті ж ділянки тіла.

Протипоказаннями до такого кодування алкоголізму є:

онкологічні захворювання; діабет; наявність психічних розладів; інфекції.

При лікуванні лазером поліпшується стан всього організму. Відбувається швидке відновлення гарного самопочуття після регулярного руйнування здоров’я спиртним.

Застосування інтракраніальної транслокації і подвійного кодування.

Інтракраніальних транслокацією називається метод кодування, що передбачає вплив на ділянки мозку спеціальною апаратурою. Так блокуються алкогользалежні центри.

Створюється програма, яка приводить в сплячий стан певні клітини мозку. Тривалість ефекту становить не більше 5 років. Під впливом алкоголю відбувається найсильніша реакція організму, можливий навіть летальний результат.

Уражаються органи дихання і серце, порушуються функції м’язів.

Зазвичай пацієнти легко переносять цю процедуру, але проводиться таке кодування тільки під наглядом фахівця. Можливі мінімальні побічні ефекти, самопочуття людини швидко поліпшується.

За певних обставин, якщо методи кодування від алкоголю не спрацювали, можливе повернення до первісного стану мозку. Але це практикується в дуже рідкісних випадках.

Тому рішення про лікування має бути добре обдуманим.

Застосовують і інші способи кодування від алкоголю. Наприклад, використовують відразу 2 методу, що дає подвійний ефект, особливо якщо пацієнт вирішив припинити вживання спиртного на довгий час. Це високонадійний і ефективний спосіб. Він доступний за ціною, майже не має протипоказань. Добре, якщо подвійне кодування посилюється установкою якоря.

Якщо всі перераховані вище способи кодування від алкоголізму не допомогли і у пацієнта дуже багато стресів у житті, проводиться процедура якоріння. Певним відчуттям посилюється вплив коду. В подальшому житті при виникненні будь-яких ситуацій людина сама активує якір. Це підсилює код на підсвідомому рівні, надійно пригнічуючи бажання випити.

Якщо у людини алкоголізм, кодування стане доступним виходом, так як процедура відносно недорога і дієва.

Лікування за допомогою трав і настоянок будинку дешевше, але це не завжди допомагає, а може і нашкодити. Однак є можливість підібрати препарати і способи кодування, які допоможуть саме у вашому випадку.

Терапія поширена повсюдно, навіть в маленьких містах існує величезна кількість клінік.

Ще однією перевагою є те, що всі методи кодування від алкоголю припускають дуже швидке одужання. У людини є можливість майже моментально перебудувати своє життя. Але у кодування від алкоголізму є і мінуси.

Воно не допоможе людині, якщо той не бачить свого життя без спиртного. Якщо пацієнт зважиться спробувати алкоголь і зрозуміє, що пити не так вже й небезпечно, він може знову піти в запій. В цьому випадку не допоможуть ніякі методи кодування від алкогольної залежності.

Алкоголік повинен бути готовий до того, що вся його життя різко зміниться. Слабовільні люди втрачають сенс життя без спиртного. Найчастіше жінки впадають в депресію після кодування, алкоголізм повертається.

Ніяке лікування не позбавляє пацієнта від залежності назавжди. Це лише тимчасовий ефект, що надає шанс алкоголіку зрозуміти, що спиртне губить його майбутнє.

Навіть найпрогресивніші способи кодування не в змозі повністю змінити людину, якщо він цього не хоче.

Професіонали своєї справи знають основну умову успішної кодування.

У цьому відео обговорюється лікування алкогольної залежності методом кодирвоания:

Перед тим як пацієнта закодують, йому необхідно утриматися від вживання спиртних напоїв. Якщо в організмі міститься спирт, це істотно знизить ефективність процедур і навіть може привести до неприємних наслідків.

Є ймовірність погіршення самопочуття, загострення хвороб. Після такого кодування алкоголізм з великою ймовірністю знову може дати про себе знати.

Найкраще віддати перевагу добре відому клініку і лікаря з хорошою репутацією. Недосвідчені в цій справі наркологи можуть серйозно нашкодити здоров’ю людини.

Після закінчення кодування не слід забувати про вітамінної терапії. Вона допоможе швидкому відновленню організму. Особливу увагу приділяють періоду реабілітації після лікування.

Близькі люди повинні бути уважними, турботливими по відношенню до хворого.

У цьому відео йдеться про методи кодування від алкоголізму:

Самій людині необхідно усвідомити, яка користь його чекає при відмові від своєї згубної звички. Щоб уникнути рецидиву, не завадить допомога досвідченого психолога.

Методи кодування від алкоголізму: який краще, ефективність.

Пияцтво завдає багато горя в сім’ї, руйнує здоров’я, соціальні зв’язки, фінансову стабільність питущого. Алкоголізм-це важке прогресуюче захворювання. Вважається, що алкоголізм вилікувати неможливо, але цілком реально зупинити. З цією метою вдаються до кодування. Існують найрізноманітніші від алкоголізму методи кодування, який краще і чим вони розрізняються?

Види і принцип процедури.

кодування алкоголізму

Кодування-це блокування алкогольної залежності психотерапевтичними способами. А простими словами – бореться з непереборною тягою випити. Навіюванню найкраще піддаються люди, сприйнятливі до гіпнозу. Ефективна кодування завершується виробленням умовного рефлексу, що гарантує огиду до алкоголю.

В першу чергу хворий повинен утриматися 2-3 тижні без спиртовмісних напоїв. В іншому випадку попередньо проводяться дезінтоксикаційні заходи, для очищення організму від алкоголю. Після цього можна приступати до сеансу.

На сьогоднішній день винайдено величезну кількість різновидів лікування. Який же найкращий? Деякі способи кодування унікальні, а деякі схожі між собою і мають загальні принципи впливу.

Ефективність терапії багато в чому залежить від правильності вибору методики. Той спосіб, який дав прекрасний ефект у одного, може виявитися абсолютно неефективним в іншого. Тому спосіб терапії повинен підбиратися строго індивідуально.

У виборі повинен допомогти фахівець.

У медичній практиці розрізняють:

медикаментозний спосіб кодування від алкоголю; гипнотерапию; апаратну фізіотерапевтичну терапію; рефлексотерапію; лазерне кодування від алкоголю.

Незважаючи на вид терапії, проводити процедуру не рекомендується при алкогольному сп’янінні або похмільному синдромі. Тривалість необхідного періоду утримання в середньому становить 2-3 тижні.

Кодуватися потрібно добровільно. Без цієї умови ефект, якщо і настане, то короткочасний.

Також обов’язковим фактором є відсутність психічних захворювань і важких захворювань внутрішніх органів.

Апаратна фізіотерапевтична терапія.

Прогрес крокує вперед. Постійно винаходяться нові прилади і апарати, що полегшують не тільки виробництво і побут, але і лікування різних захворювань. Японськими вченими було запропоновано лікування алкоголізму лазером.

Суть його полягає у впливі променем лазера на біологічно активні точки. Лазерне кодування від алкоголізму веде до зниження тяги до спиртного шляхом блокування на клітинному рівні.

Досягається такий ефект в результаті дії на рефлексогенні ділянки головного мозку, які відповідають за розвиток патологічної залежності.

Перевагою даного виду є:

нешкідливість; відсутність побічних ефектів; доступна ціна.

Лазерна процедура ефективна тільки на початковій стадії залежності, коли не сформована фізична тяга до міцних напоїв. Лазерна кодування використовується як самостійна процедура, так і в комплексі з іншими препаратами. Протипоказано лазерне кодування від алкоголізму при онкологічних захворюваннях, гіпертермії, гострих інфекційних захворюваннях.

До апаратного виду процедури також відноситься інтракраніальна транслокація, або ІКТ (комп’ютерне кодування від алкоголізму). Принцип процедури полягає у впливі на центри головного мозку електромагнітними імпульсами. В результаті чого блокуються все ті ж ділянки, що відповідають за патологічний потяг до спиртного.

Медикаментозний спосіб.

Медикаментозний метод кодування від алкоголю — найпоширеніший вид лікування. При цьому виді кодування від алкоголю, використовуються різноманітні лікарські препарати.

В склад цих засобів, переважно, входить речовина дисульфірам. Ця речовина несумісна з етиловим спиртом в будь-якій кількості.

Якщо після процедури людина вирішить «перевірити», і прийме навіть мінімальну дозу, то у нього розвинуться стани, які бувають при важкому і болісному похміллі.

Пацієнт може мучитися головним болем, нудотою, тахікардією, металевим присмаком у роті. При значній дозі і супутніх захворюваннях, можливий смертельний результат. Такі симптоми виникають із-за того, що дисульфірам блокує ферменти, що розщеплюють етанол. В результаті організм отримує отруєння.

Тривалість терапії залежить від препарату і способу його введення. Основні препарати «це «Еспераль», «Торпедо», «Колме» « «Актоплекс»,» Алгомінал», MST, SIT, NIT, Тетурам, Вівітрол.

«Еспераль» заснований на основі дисульфіраму. Використовується для введення під шкіру і у вигляді таблеток для прийому всередину. Є одним з найефективніших в практиці наркологів. Таблетки зазвичай приймаються не більше 1 на добу з ранку, до їди.

Надалі дозування може бути зменшена. Вшивання під шкіру проводиться виключно в стерильних умовах стаціонару. Під місцевою анестезією лікар робить невеликий надріз на шкірі, куди вводиться капсула.

Після цієї процедури в крові присутня постійна концентрація діючої речовини.

Для проведення процедури використовуються препарати з ефектом плацебо. Вони зовсім ніяк не взаємодіють ні з етанолом, ні з ферментною системою організму.

Введення такого препарату супроводжується інтенсивним психотерапевтичним впливом. Як це працює? Хворому вводиться «кодує» препарат, в якості якого часто використовують нікотинову кислоту.

Її звичайним ефектом є розширення капілярів.

Відразу ж після ін’єкції, в якості алкогольної провокації, пацієнт приймає невелику дозу. У цей час він отримує масу нових відчуттів: жар, почервоніння шкіри обличчя і верхньої частини тулуба, запаморочення, свербіж, присмак у роті. Людині вселяється, що такі відчуття він отримає при вживанні будь-якої порції.

Подібним чином іноді проводяться алкогольні провокації з препаратами, що містять дисульфірам. Однак виключно під наглядом і контролем нарколога. Протипоказана процедура при одному або декількох станів:

гостра психопатологія; захворювання печінки і нирок; патологія ендокринної системи; епілепсія; Онкологічні захворювання.

Даний вид терапії ефективний і цілком хороший. До його переваг можна віднести те, що він підходить для лікування будь-якій стадії залежності, ефективний для профілактики рецидиву, асортимент препаратів дозволяє підібрати оптимальний варіант терапії. До недоліків-високу вартість препаратів і важкі ускладнення.

Гіпноз і рефлексотерапія.

Враховуючи, що тривало зловживає людина, не може похвалитися богатирським здоров’ям, а медикаментозний спосіб має досить протипоказань, деяким доводиться шукати інші способи кодування. У чому переваги і недоліки гіпнотерапії? Гіпнотерапія сьогодні досить успішно застосовується багатьма наркологами і психотерапевтами.

Технік даного виду кодування від алкогольної залежності існує безліч. У стані гіпнотичного трансу людині дається установка на відмову від спиртного, вселяється огиду до алкоголю.

Хворий виводиться зі стану гіпнозу, а установка залишається. Згодом, коли ефект слабшає, необхідно проходити повторні сеанси гіпнозу. Найбільш популярною є кодування від алкоголізму за методом Довженка, Малкіна, Рожнова.

Їх гідність в тому, що процедури цілком короткі, але ефективні.

Гіпнотерапія здійснюється без госпіталізації в стаціонар. Попередньо проводиться консультація фахівця, в ході якої визначається ступінь сприйнятливості пацієнта до гіпнозу і наскільки велике прагнення кинути пити.

Перед сеансом гіпнозу, групі пацієнтів роз’яснюється суть методу, даються позитивні установки. Після чого проводяться індивідуальні сеанси гіпнотерапії, під час яких пацієнтам ставлять установки, при їх порушенні вони будуть відчувати неприємні відчуття.

Якщо сугестивність алкоголіка невисока і налаштований він негативно, такий вид лікування використовувати можна, але ефективність буде низькою.

Незважаючи ні на що, психотерапевтичні методи мають свої протипоказання. Якщо пацієнт недавно переніс інфаркт міокарда, або має психічне захворювання, або гіпертонічну хворобу, то терапія протипоказана. Також не можна використовувати гіпнотерапію пацієнтам в алкогольному сп’янінні або з важким похміллям. Навіть такі захворювання, як грип, ГРВІ — є протипоказанням.

Аккупунктура — це один з видів лікування шляхом введення спеціальних голок в шкіру, в місцях розташування біологічно активних точок. Вважається, що з допомогою голковколювання можна домогтися зниження як психічної, так і фізичної залежності від алкоголю, нормалізувати настрій і сон, усунути брак кисню в мозку і тканинах тіла.

Найчастіше терапію використовують в комплексному лікуванні залежності. Не можна її використовувати при будь-яких інфекціях, туберкульозі, інфаркті, гормональної терапії, психічних захворюваннях, доброякісних і злоякісних новоутвореннях. При алкогольному сп’янінні і похмілля процедура не проводиться.

Чи можна вилікувати алкоголізм?

Види кодування від алкоголізму різноманітні. Людський організм унікальний. Тому, перерахувавши всі методи кодування від алкоголізму, який краще визначити складно.

Незважаючи на техніку проведення, процедура є цілком ефективною, але причину виникнення хвороби, на жаль, не прибирає. Патологічні зміни, що призвели до зловживання спиртним, на жаль, залишаються назавжди.

Єдиний спосіб зберегти здоров’я собі і близьким-це повна відмова від вживання випивки. Кодування надасть неоціненну послугу. Закодована людина повинна повністю виконувати всі приписи лікаря.

Сьогодні не можна узагальнити і сказати, який метод кодування від алкоголізму кращий. Тому необхідно ретельно зважити всі «за» і «проти». А визначити, яка процедура буде найбільш ефективною, зможе лікар-нарколог після огляду і консультації. Також не забувайте, що у всіх кодувань є протипоказання, тому ймовірно, знадобляться додаткові обстеження.

Кодування будь-яким із способів буде успішним лише при щирому прагненні питущого допомогти собі і повної рішучості кодуватися . Закодувати насильно можна, але безглуздо. Для цього потрібно бути готовим до комплексного і поетапного вирішення питання.

При цьому методи кодування повинні, будь то ліки або лазерна кодування, підбиратися індивідуально, з урахуванням особливостей психологічного профілю людини, алкогольного стажу та загального стану здоров’я.

А щоб не доводити себе до біди, потрібно завжди знати міру.

Кодування від алкоголізму: способи і принцип дії кодування.

Алкоголізм-проблема не тільки питущої людини, але і його близьких. Зіткнувшись з цією ситуацією, родичам алкоголіка важливо розуміти, що їх допомогу у вирішенні проблеми обов’язкова, адже мало кому з випивають вдається впоратися з нею самостійно. Як допомогти людині кинути пити, і що значить закодуватися від алкоголю, розповість наступний матеріал.

Що таке кодування.

Від алкоголізму не застрахована жодна людина. Залежність приходить поступово і часто непомітно для самого випиває. У перший час йому здається, що кинути пити він зможе в будь-який момент. Однак, з плином часу зробити це все важче .

Більшості алкоголіків потрібна кваліфікована допомога. На щастя, сьогодні існують технології, завдяки яким позбутися залежності стало набагато простіше. Отже, що таке кодування від алкоголю?

Кодування від алкоголю — формування у питущої людини установки на відторгнення алкогольних напоїв шляхом психотерапевтичного впливу. Особливості впливу залежать від конкретного способу кодування. В основу більшості методів покладено психологічне неприйняття самого вступу спиртного ззовні.

Існують також різні періоди дії установки. Важливо розуміти, що будь-який вплив на психічному рівні має властивість вичерпуватися, тому кодування завжди має тимчасовий характер.

Більшість технологій передбачає інформування пацієнта про можливі наслідки в разі порушення кодування. П’є розповідають , що навіть 30 мл алкогольного напою, прийняті всередину, викличуть незворотні наслідки у вигляді симптомів: починаючи від харчового неприйняття і закінчуючи летальним результатом.

Позитивний результат спостерігається лише у 20 % кодованих, незважаючи на простоту і уявну ефективність методики.

Спосіб.

кодування алкоголізму

Кодування від алкоголізму — збірне поняття, яке включає в себе кілька різних методик. Кожен із способів має свої переваги і недоліки .

Способи кодування алкоголізму:

медикаментозний спосіб. Передбачається введення певних хімічних препаратів або підшивання ампули з речовиною під шкіру хворого — алкоблокатора. В основі методу лежить відторгнення організмом спиртовмісних речовин при вживанні. Хворий розуміє, що означає закодуватися, і добровільно погоджується на це, психотерапевтичний метод. Має на увазі процедуру, при якій формується свідоме відторгнення можливості випивки. Проводиться кваліфікованими фахівцями. Ціна такої процедури висока через її ефективності, гіпноз. Гіпнотерапія включає в себе гіпнотичний вплив на підсвідомість хворого, в результаті чого формується неприйняття алкоголю. Існує два способи гіпнотичного кодування: директивний і прихований. Вибір на користь того чи іншого методу здійснює лікар на основі ступеня залежності. Методики гіпнозу тримаються в секреті самими фахівцями, блокування подвійним методом. Є змішаного типу процедурою, при якій поєднується вшивание алкоблокатора в організм та психотерапевтична корекція по одному з вищеописаних методів, апаратна методика. Має на увазі фізіотерапевтичний вплив на залежного, після якого формується стійкість до вживання етилового спирту. Сюди входить терапія електричними імпульсами, інтракраніальна транслокація, гіпертермія. Є малоефективним методом, тому застосовується як допоміжна методика при кодуванні іншими способами.

Щоб якісно закодувати від алкоголізму людини, потрібен досвідчений фахівець, який підбере поєднання методик. Процедура лікування тривала і дорога .

Медикаментозне кодування.

Від алкоголізму не можна позбутися протягом одного дня або одного сеансу терапії. Як і виникнення залежності, так і усунення її — процес тривалий. Деякі фахівці запевняють, що побороти алкоголізм можна в результаті одного дня терапії. Але в більшості випадків результат від такого лікування буде нетривалим або не буде спостерігатися зовсім.

Медикаментозне кодування від алкоголізму — поширений метод боротьби із залежністю, який застосують в наркологічних центрах. Грунтується методика на прийнятті фармацевтичних препаратів, одноразовому або систематичному.

Деякі залежні самі звертаються за допомогою такого виду , коли впоратися з тягою до спиртного потрібно терміново. Методика також підходить для лікування запущеного абстинентного синдрому.

Ціна процедури досить висока, оскільки хімічні речовини є дорогими, а прийом їх найчастіше передбачає тривалу терапію.

У разі підшивки алкоблокатора сеанс проводиться одноразово після деякої психологічної підготовки залежного.

Види алкоблокаторів для кодування від пияцтва:

препарат, що блокує опіоїдні центри. В результаті впливу хімічних речовин в мозку людини блокуються центри, що відповідають за стан ейфорії. Прийом алкоголю після такого впливу приносить не бажане розслаблення, а негативні відчуття, внаслідок чого у хворого формується неприйняття спиртного. Діючою речовиною в більшості таких алкоблокаторів виступає налтрексон, засоби з токсико-терапевтичною дією. В результаті прийому таких препаратів у людини блокується здатність до переробки етанолу. Наслідки після прийняття спиртного разом з даними препаратами — гостре отруєння організму в зв’язку з нездатністю його впоратися з надійшли всередину спиртом. Переживши подібну інтоксикацію, людина не відчуває бажання вживати спиртне і переживати отруєння знову.

Тривалість прийому подібних препаратів підбирається індивідуально, в залежності від інтенсивності тяги до спиртного. У разі гострого отруєння хворому призначають терапію таблетованими формами налтрексону, який допомагає підтримувати кількість діючої речовини в організмі.

Перевага хімічного захисту від алкоголю спостерігається у випадку з підшиванням, оскільки препарати для запобігання залежності коштують дорого, а тривалість курсу часто змушує купувати ліки тривалий час.

Переваги медикаментозного способу кодування від пияцтва.

Ефективність методу спостерігається при будь-якій стадії алкоголізму. Широкий перелік препаратів і можливість їх придбання. Є єдиним методом для швидкого усунення симптомів передозування, а також при білій гарячці, у разі виникнення делірію, інтоксикації. Застосування як у вигляді терапії, так і для позбавлення від залежності. Можливість захисту від пияцтва в домашніх умовах.

Медикаментозний метод захисту під силу навіть периферичним фахівцям вітчизняної амбулаторії. Тому вважається доступним для пересічних громадян .

Лазерна корекція.

Закодуватися від алкоголізму таким методом може будь-який житель великого мегаполісу, де є спеціалізована клініка. У периферійних амбулаторіях поки немає спеціального обладнання, але практика показує, що ефективність методики призводить до популяризації способу.

Лазерна корекція полягає у впливі лазерного променя на певні ділянки головного мозку, в результаті чого з рефлекторних точок кори стираються дані про залежність людини від алкоголю. Неможливо розраховувати на повне усунення бажання прийняти спиртне. Проте, лікарі даних клінік гарантують 100% усунення проблем психологічного характеру, в результаті чого людина не відчуває необхідність випивати постійно.

Лазерне кодування застосовується на перших стадіях алкоголізму. Метод є недорогим, що можна вважати безперечною перевагою в порівнянні з медикаментозним. Також варто відзначити, що лікарі, кваліфікація яких досить висока, запевняють, що метод є цілком нешкідливим.

Гіпноз.

Достовірно невідомо, як саме працює дана методика. У кожного фахівця свої методи впливу на психіку залежної людини.

Деякі лікарі використовують усунення вогнища збудження в головному мозку, після чого виявляється неприйняття спиртного організмом. Неврологічне несприйняття призводить до небажання вживати алкоголь.

Гіпноз-методика, при якій людину вводять в стан, прикордонний між сном і реальністю . У такому стані він може сприймати інформацію , але не може мислити. Спеціаліст вносить інформацію, спрямовану на неприйняття алкоголю на свідомому рівні. Після чого формується умовний рефлекс у залежної людини і бажання випити не виникає.

Метод Довженка.

Алкогольна кодування за методом Довженка є психотерапевтичним способом впливу, під час якого застосовується гіпнотичний вплив.

Пацієнта вводять в гіпнотичний транс. Хворий знаходиться в ньому з відкритими очима і може сприймати інформацію. Фахівець формує емоційно-стресову ситуацію, в результаті якої у залежного виникає спонукальна установка. Також можливий опис негативного впливу спиртного на хворого.

Іншими словами, до тями алкоголіка впроваджують інформацію про наслідки прийняття алкоголю і негативного впливу випитого спиртного на його сім’ю і близьких. Людина виходить з гіпнозу з зовсім іншим поданням про випивку, ніж до початку сеансу.

В основу методу покладено природний інстинкт самозбереження, який в результаті терапії загострюється у залежного, чого не відбувається у звичайного питущого людини. Бажання жити виходить на перший план, а «записані» до тями хворого негативні наслідки після прийняття спиртного змушують його кинути згубну звичку. Хворому вселяється можливість летального результату і страшні наслідки для сім’ї питущої. Даного мотиву досить, щоб усунути тягу до алкогольних напоїв на тривалий час.

Алкогольна кодування за методикою Довженка є ефективним способом боротьби з алкоголізмом. Для виконання процедури потрібен кваліфікований досвідчений лікар, оскільки пацієнта потрібно ввести в прикордонне стан між сном і реальністю, зберігши при цьому емоційну сферу. Під час процедури людина переживає небувалу гаму емоцій. Випробуваний психологічне потрясіння в стані трансу вселяє хворому нібито його власні думки по відношенню до випивки.

Методика ефективна протягом певного часу, тривалість якого вибирає сам кодований. Найчастіше кодування вистачає на період, що не перевищує трьох років. Після закінчення даного часу процедуру рекомендується повторити.

Наслідки кодування.

У народі існує думка, що кодування є небезпечною не тільки для пацієнта, але і для його оточення. Міф про агресивність і неадекватність кодованої людини є загальною помилкою.

Якщо враховувати, що закодований людина знаходить більше вільного часу, який він проводить в здоровому глузді, не виключено, що у нього виникнуть нові пристрасті і заняття. Те, якими вони будуть, залежить від темпераменту людини, його характеру і нахилів. Кодування жодним чином не змінює уявлення людини про світ, його ставлення до близьких і не провокує спалахів агресії.

Вплив на підсвідому сферу є теоретично небезпечним, оскільки неможливо передбачити, як поведе себе людина після впровадження в його мозок установки. Існують випадки, коли після кодування пацієнт починав пити ще більше. Тому вважати методику кодування стовідсотковим захистом від пияцтва не можна.

З-за можливих ускладнень, які лікар не в змозі передбачити, перед проведенням процедури пацієнту пропонують підписати договір, в якому значиться, що відповідальність за всі наслідки після процедури лежить на самому пацієнта.

Кодування від алкоголізму — метод впливу на людський організм, безпека якого поки не вивчена до кінця. Однак, в ряді випадків такий спосіб усунення залежності є єдиним можливим вирішенням проблеми.

Кодування від алкоголізму: як відбувається, методи і способи.

Кодування — це загальна назва заходів по «перепрограмування» організму, спрямоване на однозначно негативне сприйняття будь-яких доз алкоголю. При успішному кодуванні хворий на алкоголізм починає сприймати спиртні напої виключно як отрута. В залежності від методу кодування це може відбуватися на психологічному або фізіологічному рівні.

Вдатися до будь-яких методів кодування лікар може тільки за письмовою згодою пацієнта. Чому не можна кодувати алкоголіка без його відома і які існують ризики, розберемо нижче.

Показання до кодування від алкоголізму.

Кодування показано при діагностованому алкоголізм як передостанній етап лікування між детоксикацією організму і соціальною реабілітацією. Особливо рекомендується кодування запійним алкоголікам і хворим на пізніх стадіях алкоголізму.

Протипоказання.

Кодування від алкоголізму, як і будь-яка медична процедура, призначається тільки після обстеження хворого. Не можна проводити кодування при наявності:

психічних захворювань; гіпертонічної та ішемічної хвороб серця; серйозних патологій сечовидільної системи; порушень функцій щитовидної і підшлункової залоз; епілепсії або судомного синдрому будь-якого генезу; перенесеного інсульту, гострого гепатиту, цирозу або інших важких хвороб печінки; вагітність.

При надмірному алкоголізмі проводити кодування можна тільки після повного очищення організму від продуктів розпаду етилового спирту.

Принцип підходу і результат.

Перед кодуванням хворому необхідно утримуватися від алкоголю 15-20 днів. Найпростіше цього домогтися в ході комплексного лікування в стаціонарі, так як навіть при усвідомленому рішенні вилікуватися алкоголік не може поки проявляти достатні вольові якості. Далі з його згоди проводиться одна або декілька процедур (залежно від рекомендованого наркологом методу), які дадуть хворому установку утримуватися від алкоголю протягом певного терміну, зазвичай 1-3 роки. Після кодування необхідні реабілітаційні заходи для зміцнення психіки хворого, так як неможливість приймати алкоголь може зробити його нервовим, запальним, агресивним. Щоб не було зривів, потрібне дотримання запропонованих наркологом правил поведінки. У деяких випадках після кодування призначається так звана провокація — прийом хворим невеликої дози алкоголю під наглядом лікаря. Негативна реакція організму закріплює установку на повну відмову від спиртного.

Найбільш підходящий конкретному пацієнту метод кодування може визначити тільки лікар-нарколог. Те, що позбавило від алкоголізму друзів, рідних, сусідів хворого, зовсім не обов’язково буде ефективно в його випадку.

Чи шкідливе кодування від алкоголізму для здоров’я?

Патологічна залежність від алкоголю призводить до того, що хворий перестає відокремлювати себе від нього і боїться кодування як імовірності втрати частини своєї особистості. Насправді він вже в значній частині її втратив, підмінивши залежністю. Не розуміючи цього, алкоголіки придумують і підтримують міфи, що дозволяють уникнути кодування. В результаті поширена думка, що кодування шкодить печінці, потенції, головному мозку. Часто висловлюється страх перед гіпнозом і небажання «впускати кого-небудь в свою голову». Також згадується шкода лікарських препаратів, що використовуються для кодування. Все це — лише плід хворої уяви. Ця надумана шкода не може зрівнятися з тим реально існуючим шкодою, який завдає організму систематичне вживання алкоголю. Єдиний чесний, але вагомий аргумент проти кодування — «я не хочу». Якщо алкоголік не готовий до жорстких заходів з подолання залежності, його не слід змушувати.

Медикаментозне кодування від алкоголізму.

кодування алкоголізму

На сьогоднішній день це найпоширеніший метод лікування хронічних алкоголіків, він пропонується у всіх наркологічних центрах і клініках. Дія медикаментозних алкоблокаторів розвивається дуже швидко, вони підходять для терапії будь-якої форми і на будь-якій стадії алкоголізму, ефективні також для профілактики рецидивів.

Виділяють дві основні групи препаратів:

На основі налтрексону . Їх дія обумовлена блокуванням опіоїдних рецепторів головного мозку. За рахунок цього прийом алкоголю не викликає ейфоричного стану. Препарати доступні у формі таблеток, розчинів для ін’єкцій, капсул для підшкірної імплантації. На основі дисуліфіраму і його аналогів . При найменших дозах алкоголю створюють ефект його важкого передозування. Це відбувається за рахунок блокування ферментних систем, що знешкоджують токсичні продукти метаболізму етанолу. Чим вище доза алкоголю, тим більш вираженою буде інтоксикація.

Таким чином, в залежності від обраних препаратів хворий буде відчувати або байдужість до алкоголю, або страх перед ним.

Препарати можуть вводитися в організм у вигляді ін’єкцій, таблеток або імплантатів. Таблетки дають ефект на один-два дні, їх треба приймати постійно. Імплантат вшивається один раз на півроку-рік і надає дозовану дію протягом усього цього терміну. Термін дії ін’єкції такий самий, як у імплантату. Якщо виникла необхідність в «розкодуванні», імплантат можна вийняти, а дія уколу нейтралізувати антидотом.

Негативні наслідки медикаментозного кодування можливі тільки в разі нехтування лікувальним режимом або самолікування і проявляться у вигляді важкої інтоксикації. Вартість медикаментозного кодування може становити 4000-15 000 рублів залежно від препаратів, способу їх введення та терміну кодування.

Гіпнотичні методики кодування від алкоголізму.

10 найрозумніших тварин нашої планети.

Кодування від алкоголізму: як відбувається, методи і способи.

20 + цікавих фактів про Махатму Ганді.

15 найдорожчих фотографій, які були продані за мільйони доларів.

Як виглядали відомі сайти на зорі своєї історії.

Гіпноз формує у хворого стійкі асоціативні зв’язки між алкоголем і негативними переживаннями, що дає установку на повну тверезість. Термін дії гіпнотичного кодування — до 5 років. Процедури призначаються з урахуванням анамнезу і особистісних особливостей пацієнта. Може використовуватися як традиційний гіпноз з допомогою прямого навіювання після введення пацієнта в транс, так і еріксоніанський — з допомогою непрямого навіювання під час діалогу з хворим.

Гіпнотичний сеанс кодування триває 2-3 години, перед ним необхідно утримуватися від спиртного не менше 5 днів. Перевага методу — нетоксичність, неінвазивність, тривалість дії. Гіпнотичні методи не застосовуються для лікування літніх пацієнтів (старше 60 років). Протипоказаннями також є хронічний алкогольний абстинентний синдром, важкі черепно-мозкові травми, судомні напади в анамнезі, порушення серцевого ритму. Слід окремо враховувати, що впровадження до тями хворого негативних асоціацій може не в кращу сторону позначитися на його психіці. Крім того, якщо хворий після кодування прийме алкоголь, можливі важкі вегетосудинні реакції, галюцинації, марення, депресивні стани, інсульт, параліч, полінейропатія. Така реакція розвивається індивідуально, і точно передбачити її неможливо. Вартість гіпнотичного кодування становить в середньому 15 000-20 000 рублів.

Голкорефлексотерапія.

Вплив спеціальними голками на акупунктурні точки спрямоване на придушення залежності від спиртного, так і на усунення системних порушень в організмі алкоголіка. Це загальнооздоровча процедура, у якій, проте, є свої протипоказання: алкогольний абстинентний синдром, депресивні стани і панічні атаки, онкологічні захворювання, гострі інфекції, прийом гормональних препаратів.

Один сеанс голкорефлексотерапії триває 15-40 хвилин. Він проходить під розслаблюючу музику і стимулює вироблення ендорфінів. Через кілька сеансів психоемоційний стан хворого поліпшується, внутрішні органи починають працювати ефективніше, а спиртні напої викликають у пацієнта стійке відраза. Особливо ефективна голкорефлексотерапія при виражених алкогольних психозах, порушення сну, емоційної нестійкості, полінейропатії, абстинентному синдромі. Найчастіше вона застосовується після закінчення основного курсу лікування алкоголізму, з метою профілактики зривів. Великим плюсом голкорефлексотерапії є її нетоксичність і безпека. Кодування цим методом коштує в середньому близько 10 000 рублів.

Апаратне кодування.

Цей метод є різновидом фізіотерапії. Він полягає у впливі на певні зони мозку з метою відновити нормальну роботу центральної нервової системи. Показаний людям, нечутливим до гіпнозу або мають протипоказання до медикаментозного кодування.

Биоакустическая корекція.

Це допоміжний метод лікування алкоголізму, спрямований на гармонізацію психоемоційного стану хворого. В основі методу лежить перетворення сигналів електроенцефалограми (ЕЕГ) у коливання акустичного діапазону (звуки), які пацієнт чує через навушники. Цей зворотний зв’язок веде до мимовільної регуляції електричної активності головного мозку. Через кілька процедур звуковий фон гармонізується, що говорить про нормальний перебіг процесів в головному мозку. Поліпшується емоційний стан хворого, знижується стомлюваність, відновлюється сон, знімаються головні болі. Процедура безпечна і скорочує необхідну кількість медикаментів в 2-5 разів, що знижує навантаження на печінку. Протипоказання — епілепсія, травми і пухлини головного мозку. Метод розроблений Інститутом експериментальної медицини Російської академії медичних наук і пройшов клінічні випробування в восьми провідних медичних установах РФ. Одна процедура коштує близько 1500 рублів, при тривалих курсах клініки зазвичай дають знижки.

Лазерне кодування.

Цей метод можна назвати високотехнологічним голковколюванням. Роль голки відведена в ньому лазерному променю, яким впливають на певні ділянки мозку або біологічно активні точки тіла. Лазерне опромінення здатне регулювати роботу всіх систем організму, в тому числі знижувати збудження в областях мозку, які відповідають за отримання задоволення від алкогольних напоїв. Процедура неінвазивна, її можна проводити амбулаторно. Протипоказання-діабет, розлади психіки в стадії загострення, онкозахворювання (крім раку щитовидної залози). Після процедури можливі спрага, відчуття сухості в роті, запаморочення, скачки артеріального тиску. Неприємні відчуття зазвичай проходять протягом 12 годин. В середньому потрібно 10 процедур по 20 хвилин. Лазерне кодування дає ефект фізіологічного неприйняття алкоголю, який проявляється в нудоті, блювоті, загальному нездужанні. Відгуки про ефективність методу неоднозначні, ряд наркологів звертає увагу на відсутність переконливої доказової бази на користь лазерного кодування. Сумнівність методу ускладнюється ще й тим, що клініки, що пропонують лазерне кодування, не публікують в прайс-листах точних цін на цю процедуру. У кращому разі можна знайти вказівку на те, що ціна розраховується індивідуально в залежності від супутніх терапевтичних заходів. Таким чином, лазерне кодування найрозумніше розглядати як допоміжну терапію.

Интракраниальная транслокація.

Суть методу полягає у впливі на кору головного мозку електромагнітними полями, які модулюють активність нейронів. За рахунок цього знижується тяга до вживання алкоголю. Термін дії процедури — від року до п’яти років. Прийом алкоголю після такого кодування може призвести до судом, порушення серцевого ритму, зупинці серця, причому не відразу, а через якийсь час. Процедура займає не більше години, вона безболісна, не супроводжується побічними явищами. Зазвичай потрібно 2-3 сеанси з проміжком в 2-3 тижні. Протипоказання: черепно-мозкові травми, серцево-судинні захворювання, психічні розлади, епілепсія. Єдиної думки з приводу ефективності та безпеки цього методу в даний час немає. Вартість інтракраніальної транслокації в середньому становить 10 000 рублів.

Електроімпульсна і судомна терапія.

Апаратне лікування за допомогою електричних імпульсів виробляє в мозкових клітинах пацієнта системну негативну реакцію на алкоголь: замість ейфорії від прийому спиртного з хворим трапляється судомний припадок. Протипоказання до застосування цього методу — епілепсія і черепно-мозкові травми. Терапія позитивно себе зарекомендувала в якості допоміжного методу лікування алкоголізму. Один сеанс триває 15-20 хвилин, його дії вистачає на 8-12 місяців. Вартість сеансу — від 7000 рублів.

Гипертермические методи.

кодування алкоголізму

Суть терапії полягає в тому, що при температурі тіла, близькою до критичної (близько 42 градусів), відновлюються функції центральної нервової системи у людей з алкозалежністю. У алкоголіків хімічні токсини вбудовуються і заміщають природні ланцюжки внутрішньої регуляції нервової діяльності. Екстремальний прогрів руйнує ці зв’язки, повертаючи ЦНС до нормальної діяльності. Процедура протипоказана хворим з порушеннями серцево-судинної системи. Гіпертермія може проводитися тільки в стаціонарі, кваліфікованим медичним персоналом. Хворого під загальним наркозом занурюють в гарячу ванну на кілька годин, залишаючи на поверхні голову і руку. Весь час процедури необхідно строго контролювати температуру тіла пацієнта і його загальний стан. Про ефективність впливу можна говорити тільки на фізіологічному рівні. З психологічною і соціальною стороною залежності пацієнта ще доведеться працювати. Метод в даний час не затверджений МОЗ, тому в солідних клініках з високою репутацією його не використовують, а кустарне проведення небезпечно для життя хворого. До апаратних методів гіпертермію можна віднести лише умовно — за рахунок необхідності використання великої кількості контрольних приладів.

Кодування — заборонний спосіб лікування алкоголізму. Проте воно не вирішує особистих і соціальних проблем, які викликали патологічну тягу до спиртного. Тому після кодування хворому потрібен реабілітаційний період і робота з досвідченим психотерапевтом.

Види кодування від алкоголізму, наслідки і вартість.

Кодування від алкоголізму – відносно нова методика. Розробки лікарів дозволили створити технології, що дозволяють людині надовго позбутися від пристрасті до спиртних напоїв.

Принцип дії кодування.

Під процедурою розуміються психотерапевтичні методики формування установки на негативне ставлення організму до спиртних напоїв. Програма закладається шляхом гіпнозу. Тривалість процедури не перевищує 20 хвилин, але провести її можна тільки після місячного утримання від спиртного.

Перед проведенням процедури людини знайомлять з можливими наслідками, визначають вартість, тривалість, курс терапії. Клієнт підписує договір на надання послуг, де зазначено, що при порушенні режиму (вживанні спиртного) будуть виражені симптоми, аж до летального результату. Дійсно, при психотерапевтичної кодуванні навіть 30 мл спирту призведуть до сильного отруєння, що обумовлено нервовою реакцією у відповідь на надходження продукту. При уявній простоті і швидкодії кодування досягти повного лікування вдається тільки 20% пацієнтів. Істотний недолік методу – тривала терапія захворювання.

Як кодують від алкоголізму.

Існують різні способи впровадження програм. Розповімо про популярні і поширених:

Медикаментозні (підшивання алкоблокаторов, ін’єкційне введення інгібіторів етанолу, прийом таблеток) засоби провокують відторгнення етилового спирту при внутрішньому вживанні. Психотерапевтичні (по Довженко, Рожнову, Малкіну) – формують неприйняття алкогольних напоїв. Вартість курсу висока зважаючи на участь фахівця. Гіпноз – впровадження програми по неприйняттю спиртного. Існують авторські методики гіпнотерапії, секрети яких тримаються в таємниці. Відомо 2 напрямки-директивне і приховане. Варіант підбирається психотерапевтом індивідуально після аналізу стану здоров’я пацієнта, ступеня вираженості алкогольної залежності. Подвійне блокування-процедура передбачає поєднання вшивання спіралі з психотерапевтичними методиками корекції алкоголізму по Малкіну, Довженка, Рожкову. Апаратний (гіпертермія, судомна, електроімпульсна терапія) – використовується фізіотерапія для формування стійкості до неприйняття спиртних напоїв. Її лікувальну дію невисоко, тому застосовується тільки в поєднанні з іншими способами.

Наркологи і психотерапевти лікують алкогольну залежність тривало, тому використовують кілька методик одночасно.

Медикаментозні способи кодування.

Застосовуються наркологічними центрами як зручний варіант швидкого купірування абстинентного синдрому. При виникненні чергової тяги до спиртного пацієнт навряд чи зможе витримати 20 днів для проведення психотерапії. Оптимально використання фармацевтичних засобів. Метод не рекомендують застосовувати тривалий час через ймовірність побічних ефектів.

Медикаментозне кодування використовується при лікуванні хронічного алкоголізму. Ціна процедури висока з-за необхідності тривалого вживання фармацевтичних препаратів. Поширеність консервативного кодування зумовлена бажанням пацієнтів швидко купірувати черговий запій перед роботою, важливою подією. Ефект досягається введенням алкоблокаторов. Препарати вводять внутрішньовенно, приймають у вигляді таблеток, підшивають до шкіри.

Алкоблокаторы для медикаментозного кодування:

Блокатори опіоїдних рецепторів . Принцип дії ліків полягає в зв’язуванні мозкових мембранних білків, що відповідають за настання ейфорії. Опіоїди запобігають розвитку радісних відчуттів після прийому чергової дози. Відсутність звичних ефектів створює негативне ставлення людини до спиртного. Їх основний діючий інгредієнт — налтрексон. Токсико-терапевтичні препарати – група ліків, призначених для усунення передозування спиртних напоїв. Типовий представник — дисульфірам. Принцип дії полягає в блокаді ферментних систем, фізіологічно відповідають за переробку сурогатів алкоголю. Коли людина вип’є навіть невелику дозу етанолу, виникає виражений токсичний синдром, що відбиває бажання до вживання спиртного. Кількість, кратність прийому дисульфіраму підбираються індивідуально в залежності від стану сп’яніння, ступеня прихильності до спирту, здоров’я пацієнта. При гострій інтоксикації рекомендовані таблетовані форми налтрексону, що дозволяють підтримувати адекватну дозу ліків. В стадії ремісії призначають внутрішньом’язові ін’єкції, підшиваються препарати, можлива корекція стану гелями і желатиновими капсулами на основі «токсичного» кошти.

При явних перевагах медикаментозного кодування головним недоліком є висока вартість. Чим довший курс, тим більше коштів йде на придбання препарату. Тільки за вшивання можна заплатити один раз і отримати захист на кілька років.

Переваги медикаментозного кодування від алкоголю:

Застосовується при будь-якій стадії. При білій гарячці, делірії, сильному передозуванні – єдиний метод для зняття гострих симптомів алкоголізму. Можливість використання як для активної терапії, так і для купірування хвороби. Багатий перелік ліків, форми випуску. Закодувати пацієнта можна вдома.

Медикаментозним способом користуються навіть периферичні лікарі вітчизняних амбулаторій. Поліклініки, в штаті яких немає нарколога, застосовують тільки консервативні препарати для купірування абстиненції. Процедуру може виконати будь-який практикуючий лікар.

Лазерне кодування від алкоголізму.

Закодуватися таким способом можна тільки в спеціалізованому медичному закладі. Істотний недолік процедури – недоступність технології для периферичних поліклінік, але пацієнтам великих міст метод доступний при боротьбі з пияцтвом, запоєм, похміллям.

Принцип дії полягає у впливі на рефлексогенні точки головного мозку лазерними променями, при цьому відбувається стирання інформації про залежності до спиртного. Автори говорять про високу ефективність способу. За даними деяких наукових джерел, можна розраховувати на 100%-ву ліквідацію психічних проблем. Лазерне кодування не усуне фізичну потребу в спиртному, тому не можна застосовувати спосіб для повного лікування алкоголіків.

Для проведення процедури необхідна висока кваліфікація фахівця, щоб підібрати тривалість і строки терапії. Лазерне кодування-нешкідливий метод, не вимагає значних витрат, застосовується при 1-2-й стадіях залежності від алкоголю.

Як закодувати гіпнозом.

Метод пропонують багато фахівців: дипломовані лікарі, народні лікарі і співробітники приватних клінік. Принцип дії – усунення вогнища збудження головного мозку, вироблення неврологічного несприйняття спирту при внутрішньому вживанні. Застосовувані технології у різних фахівців значно розрізняються, секрети процедури не розкриваються.

Де закодувати чоловіка за методом Довженка.

Це виключно психотерапевтична методика з додаванням окремих гіпнотичних елементів. Спосіб відноситься до емоційно-стресової психотерапії. Передбачає введення людини в гіпноз (але з відкритими очима), формування спонукальною установки або опис негативних дій алкоголю на організм. За методом Довженка можна також впровадити код про відповідальність алкоголіка за стан дітей і сім’ї.

Найсильніший інстинкт людини – прагнення до самозбереження. При вживанні етилового спирту рефлекс пригнічується, алкоголік втрачає зв’язок з дійсністю, самозбереження відходить на другий план. Для повернення людини до реальності А. Р. Довженко пропонував нагадувати пацієнтові про страх смерті і страждання близьких від його згубної звички . Таким чином, створюється спонукальний мотив для самостійної боротьби з алкогольною залежністю.

Для кодування за методом Довженка потрібна висока кваліфікація лікаря-нарколога. Досить складно занурити пацієнта в такий стан, при якому відключається кора головного мозку, але зберігається емоційна сфера. За 2 години сеансу він переживає масу емоцій і відчуває різницю між здоровим способом життя і тим, який він веде. Термін кодування лікар підбирає індивідуально. Проте процедури рідко вистачає на 3 роки, її слід повторити. Використання будь-якої методики впровадження «програми» формує нетривалий ефект. Для стійкого лікування потрібно проводити профілактику.

Наслідки кодування.

Існує думка, що результати впливу на психіку страшніші, ніж сама згубна звичка. У цьому лише частка правди. Суїцидальні нахили, агресивність по відношенню до близьких небезпечні. Алкоголік поступово втрачає сім’ю, роботу, друзів. Дані проблеми зникають після кодування.

У літературі про психічний стан людей, що позбулися залежності, зустрічаються факти появи страху замкнутих просторів, високої сексуальної активності. У людини стає більше вільного часу, і як він його проводить – залежить від особливостей характеру та виховання. Кодування не має стосунку до соціальної поведінки, якщо не впроваджена в свідомість додаткова директива при процедурі.

Існує багато методів створення установки. При використанні будь-якого з них проводиться вплив на підсвідому сферу. Теоретично таке втручання небезпечне, так як програмує пацієнта на певну поведінку, яке не завжди можна передбачити.

Практикуючі наркологи іноді зустрічаються з ситуаціями, коли після протиалкогольної кодування людина починає ще більше пити. Тільки медикаментозними процедурами вдається зупинити надлишкову активність. Подібну поведінку не можна пояснити науково, але це факт.

Наслідки кодування, як і будь-якої іншої медичної процедури, не можна передбачити, тому перед проведенням маніпуляцій людина підписує договір. У ньому зазначено, що відповідальність за всі ускладнення пацієнт бере на себе і згоден лікуватися відповідно до медичних стандартів, прийнятих в конкретній країні. Ще більш небезпечна кодування від алкоголізму на дому, так як у нарколога немає можливостей для динамічної оцінки стану людини.

Сучасні види кодувань.

Існують 2 категорії: психотерапевтичні та медичні. Кращим лікувальним дією володіє їх поєднання. Консервативні препарати застосовуються на етапі підготовки до психотерапії (необхідна відмова людини від алкоголю не менше 20 днів), при передозуванні, абстинентному синдромі. Види таблеток для медикаментозного кодування:

«Суспенсіо есперледепо»; «Торпедо»; препарати ніт, СІТ, МСТ.

Фармацевтичні засоби використовуються для підготовки кодування за методом Довженка. Український фахівець розробив унікальний спосіб лікування алкоголіків шляхом емоційно-спонукальної терапії. Вона припускає занурення в гіпноз, тренування реакцій організму при вступі в нього спиртного, підсвідоме переживання приємних емоцій при відсутності алкоголю.

Перед проведенням кодування по Довженко потрібне ретельне очищення організму за допомогою декстрози, клітковини, активованого вугілля. Поширені кодування від алкогольної залежності:

укол «Торпедо» для зняття гострого стану абстиненції, білої гарячки; подвійне кодування із застосуванням медикаментозного та психотерапевтичного впливу; лазерне – ефект досягається впливом когерентного випромінювання на активні точки головного мозку; по Довженко – емоційно-спонукальний гіпноз.

Вшивання ампули «еспераль» для кодування від алкоголю.

Метод застосовується для швидкого усунення симптомів сп’яніння шляхом вшивання кошти під шкіру сідниць, пахвових западин, межлопаточной області. Ефективність «еспералі» пояснюється вмістом дисульфіраму – препарату, що блокує опіоїдні рецептори, що запобігає виникнення ейфорії.

Лікар проводить дезінфекцію потрібного ділянки шкіри, робить невеликий розріз і вшиває ампулу на глибину приблизно 4 див. З допомогою «еспералі» блокування алкоголізму можливо до 5 років, потім ефективність послаблюється. Якщо людина відчуває, що не зможе утриматися від згубної звички, краще закодуватися знову. Ціна маніпуляції – близько 10 тис. рублів. Вшивання – одна з найшвидших процедур при алкогольній залежності.

Кодування від алкоголізму препаратом «Торпедо»

кодування алкоголізму

Проводиться за результатами повного медичного обстеження пацієнта. Суть методики – ін’єкційне введення речовин, які викликають непереносимість етанолу. Після ін’єкції людина знаходиться під наглядом фахівців. Погіршення самопочуття вимагає лікарського контролю. Провокація SIT є аналогом «Торпедо», але відноситься до провокаційної терапії. Суть його полягає в провокуванні погіршення здоров’я при попаданні в кров незначної кількості алкоголю.

Подвійне кодування – суть процедури.

Поєднання декількох прийомів формування непереносимості до спиртного. Методика передбачає вшивання ампули, SIT і психотерапевтичний вплив. Поширене кодування по Довженко.

Скільки це коштує.

Приватні клініки призначають високу ціну, але оснащені адаптованим обладнанням, препаратами, кваліфікованими лікарями. Кожен пацієнт може вибрати-дорого або дешево проводити лікування алкоголізму. Для отримання інформації необов’язково особисто відвідувати медичний заклад. Можна зателефонувати, зв’язатися по електронній пошті. Переваги кодування від алкоголізму в приватній клініці:

анонімність; отримання медичної довідки після лікування; різноманітність методик терапії.

В державних медичних закладах можна закодуватися від алкоголізму безкоштовно. Аналогічну послугу отримують у благодійних центрах. Як правило, такі організації можуть запропонувати тільки дешеві таблетки, кваліфікація наркологів також невисока. Головне-не вибір виду кодування, а тверде рішення позбутися від алкогольної залежності, що призводить до проблем в особистому і соціальному житті.