допомогу від алкоголізму

Допомога при алкогольній залежності.

Алкогольна залежність – важке захворювання, впоратися з яким можна, тільки зробивши цілий комплекс заходів. Перша з них – усвідомлення людиною своєї хвороби. Без цього розуміння лікування алкоголізму неможливе. Але і в тих випадках, коли залежний від алкоголю приймає своє захворювання, допомогти йому буває дуже важко.

Необхідно вдаватися до медикаментозним засобам, психотерапії, в додаток можна використовувати народні методи лікування, різні види кодування. Дуже важлива психологічна підтримка з боку близьких.

Формування алкогольної залежності.

Не всі люди, які вживають спиртне, стають алкоголіками. Залежність формується досить довго і проходить кілька стадій розвитку. Небезпека захворювання в тому, що на першому етапі ніхто не усвідомлює, що воно вже з’явилося. Ні близькі, ні сама людина, як правило, не помічають, що вживання спиртного стало більш частим, а доза збільшилася.

Хтось вважає, що за допомогою алкоголю знімає стрес, хто шукає інші приводи, щоб влаштувати свято. Поступово спиртне займає все більше місця в житті людини, і він вже не в змозі чинити опір тязі.

На першому етапі розвитку залежності люди шукають в алкоголі радість і розслаблення. Незначні обсяги етанолу провокують вироблення особливих гормонів, що відповідають за відчуття задоволення.

У міру прогресування алкоголізму мозок перестає синтезувати їх самостійно, і щоб запустити цей процес вимагає прийому більших доз спиртного.

Таким чином формується психологічна залежність від алкоголю. Поступово організм перестає виробляти ендогенний етанол, і змушує людину отримувати її ззовні. Розвивається фізіологічна залежність.

По змісту

Як визначити, що людина потребує допомоги.

Близькі люди повинні негайно бити тривогу і вмовляти алкоголіка лікуватися, якщо він демонструє симптоми захворювання. Важливо пам’ятати, що кричати марно, особливо якщо людина п’яна. Розмовляти з ним потрібно спокійно і тільки в тверезому стані.

Якщо спостерігаються такі ознаки алкоголізму, то самостійно впоратися із захворюванням буде вже майже неможливо:

людині не потрібен привід, щоб випити; доза і частота прийому спиртного все збільшуються; п’яниця може спокійно випивати поодинці, багато хто навіть спеціально відмовляються від вживання алкоголю в компанії з бажання приховати хворобу; за відсутності спиртного людина відчуває негативні емоції: стає дратівливим або надмірно тривожним; в стані сп’яніння п’є починає все частіше демонструвати агресивну поведінку, може завдавати шкоди як собі, так і оточуючим; після вживання алкоголю з’являються ознаки Похмілля, у міру посилення захворювання цей стан стає людина відмовляється відвідувати заходи, де не можна випити, вважає за краще проводити час в компаніях зі спиртним; через пияцтво погіршується продуктивність праці, він може почати прогулювати роботу; змінюється характер: алкоголік стає похмурим, апатичним, дратівливим.

Якщо у людини спостерігаються перераховані ознаки в різних поєднаннях, то слід задуматися про лікування у нарколога. Чим довше триває вживання спиртного, тим важче буде впоратися із залежністю.

Поступово вона набуває такого масштабу, що без допомоги лікаря позбутися згубної пристрасті стає неможливо.

Психологічна допомога близьким алкоголіка.

Родичі алкоголіка вважають, що допомога психолога потрібна тільки йому. Залежному людині дійсно важко впоратися з хворобою без професійної психотерапевтичної допомоги. Однак вона потрібна і його близьким.

Найбільш ефективним стає лікування, коли близькі алкоголіка відвідують сеанси одночасно з ним. Справа в тому, що за період пияцтва в сім’ях виникає безліч проблем, люди втрачають емоційну близькість. Родичі хворого необхідно навчитися підбирати правильні слова й інші методи впливу, які допоможуть йому успішніше справлятися з алкоголізмом.

Існують спеціальні психологічні курси, на яких родичів алкоголіка навчають правильно контактувати з ним. Залежному від спиртного за період лікування доводиться переглядати своє життя, вчитися існувати в тверезості. При цьому у нього виникає безліч емоцій, здебільшого негативних. В такі моменти йому просто необхідна адекватна підтримка з боку близького оточення, щоб не зірватися і не перервати лікування.

Методи і засоби боротьби з алкоголізмом.

Про те, наскільки гостро стоїть проблема алкогольної залежності в Росії і в усьому світі, говорить те, яке розроблено безліч методів для боротьби з цим страшним захворюванням.

В першу чергу слід вивести людину із запою. Це можна робити і вдома, і в наркологічній клініці. Необхідність госпіталізації визначається тривалістю пияцтва і загальним станом людини. Після цього необхідний курс тривалого лікування. У кожному випадку алгоритм визначається індивідуально.

Найбільшу ефективність має лікування, що поєднує прийом медикаментозних засобів і сеанси психотерапії.

Якщо людина відчуває, що він самостійно не в силах подолати тягу до спиртного, то він може закодуватися або вшити під шкіру спеціальну ампулу (торпеду). В доповнення до основного лікування іноді рекомендується вдаватися до засобів нетрадиційної медицини: фітотерапії, голковколювання.

Медикаментозна терапія при алкоголізмі.

Препарати для позбавлення від алкогольної залежності діляться на кілька груп. Найбільш ефективними вважаються ліки, що формують у хворого умовний рефлекс відрази до алкоголю. Принцип дії таких засобів заснований на придушенні активності ферменту, необхідного для знешкодження ацетальдегіду.

Ця речовина утворюється в результаті метаболізму етанолу і є набагато більш токсичним для організму. В результаті прийому спиртного у людини відбувається найсильніша інтоксикація ацетальдегідом, він відчуває такі негативні симптоми, як нудоту і блювоту, головні і абдомінальні болі, загальний занепад сил.

При тривалому прийомі цих медикаментів у алкоголіка формується стійка неприязнь до смаку і запаху спиртного, так як, випивши, він відчуває не розслаблення і задоволення, а ряд негативних проявів отруєння.

Всі подібні медикаменти виробляються на основі дисульфіраму – речовини, що пригнічує активність ацетальдегіддегідрогенази. Серед найбільш популярних лікарських засобів цієї групи можна назвати Еспераль, Тетурам, Лідевін.

Є й інші ліки для боротьби з алкоголізмом. Поширені гомеопатичні препарати, які м’яко зменшують патологічну тягу до спиртного. Ефективність таких засобів викликає суперечки серед наркологів, тим більше, що виробники стверджують – їх можна застосовувати без відома хворого. Насправді вилікувати людину від залежності без його бажання неможливо.

Кодування від алкогольної залежності.

Кодування від алкоголізму – досить популярна послуга, пропонована наркологічними клініками. До такого методу лікування рекомендується вдаватися, якщо людина не відчуває в собі моральної сили подолати залежність.

Розроблені різні методи кодування. Найпопулярнішими є спосіб Довженка, заснований на гіпнотичному впливу, і вшивання під шкіру ампул з препаратами на основі дисульфіраму. Ці методи покликані формувати у пацієнта почуття страху. Якщо він вип’є, то може сильно постраждати, навіть померти. З цієї причини далеко не всі лікарі вважають їх прийнятними і ефективними.

Більшість наркологів дотримуються думки, що кодування – це шарлатанство, що не має наукового обгрунтування і порушує норми лікарської етики.

Методи народної медицини.

Фахівці народної медицини також мають у своєму розпорядженні декількома методами лікування алкогольної залежності. Вважається, що допомагають такі трави, як полин, чебрець, копитень Європейський, живокіст.

Рекомендують до використання рецепт на основі лавра, що допомагає, на думку травників, формувати огиду до спиртного. Необхідно взяти 250 мл горілки і залити нею 2 листка і корінь лавра. Наполягати 2 тижні, після чого потроху підливати в питво або їжу.

Популярний і інший рецепт. Для приготування відвару знадобляться чебрець, полин і золототисячник, взяті в пропорції 4:1:1. Столову ложку суміші заливають склянкою окропу і залишають на 2 години. Приймати слід за півгодини до їди по 1-2 столових ложки відвару.

Ваш нарколог рекомендує: центри реабілітації алкоголіків.

Відео — допомогу від алкоголізму (Відео)

Існують спеціальні установи, де хворим на алкоголізм людям допомагають повернутися в нормальне життя і стати повноцінним і тверезим членом суспільства. На відміну від наркологічних клінік в центрах реабілітації алкоголіків надають в основному психологічну допомогу. Потрапити туди можна, пройшовши курс першого, найважчого лікування.

Робота таких центрів спрямована на фізичну, психологічну та соціальну реабілітацію людей, залежних від спиртного. Як правило, вони розташовуються поза міською рисою, і хворі можуть бувати на свіжому повітрі. Це допомагає як фізичному оздоровленню, так і дозволяє стабілізувати психоемоційний фон.

Персонал в таких центрах намагається створити умиротворену атмосферу, де люди будуть відчувати себе спокійно. У цьому вони також відрізняються від наркологічних клінік, де навколишня обстановка найчастіше гнітюча.

У нашій країні центри реабілітації алкоголіків є майже у всіх регіонах. Лікування зазвичай безкоштовне і здійснюється на добровільній основі.

Відео — допомогу від алкоголізму (Відео)

Спільна робота фахівців різних профілів допомагає хворому знайти і усвідомити своє місце в житті, вміти справлятися з життєвими труднощами без спиртного. Алкоголіків вчать проводити дозвілля і розслаблятися без вживання етанолу.

При тривалому зловживанні люди просто перестають розуміти, як це можна знаходити радість життя в інших речах.

У багатьох з них працюють фахівці, які допомагають налагодити соціальне життя. Людям, які втратили за період пияцтва роботу, допомагають працевлаштуватися.

Суспільство анонімних алкоголіків.

У багатьох містах працюють і групи АА. Якщо за час зловживання алкоголем людина втрачає сім’ю або він почав пити від самотності, то, прийшовши в таку групу, він може отримати моральну підтримку. При проходженні лікування це дуже важливо.

Зустрічі проводяться регулярно. Це допомагає алкоголікам стати більш дисциплінованими і відповідальними, не зриватися.

Коли люди, нехай і незнайомі, сподіваються на людину, вірять в нього, у питущого посилюється мотивація зберігати тверезість.

Організації, які надають безкоштовну допомогу алкоголікам.

Наданням безоплатної допомоги алкоголікам займаються багато організацій. Деякі з них розташовані при монастирях. Також існують благодійні компанії і безкоштовні відділення наркологічних клінік. Якщо у людини немає можливості проходити платне лікування, він може отримати допомогу в таких установах, при цьому вона буде не менш якісним.

Російська православна церква давно і успішно проводить роботу, спрямовану на допомогу алкоголікам. Це, мабуть, один з найефективніших способів впоратися із захворюванням. Священики – люди терплячі, націлені надавати допомогу і підтримку.

Терапія алкогольної та наркотичної залежності при монастирі заснована на щоденній праці, Вознесінні молитов. Людина ізольована від світу, де безліч спокус, він знаходиться в умовах деяких обмежень побутового плану.

Якщо алкоголік твердо вирішив позбутися залежності і хоче проходити лікування при монастирі, йому слід звернутися в місцеву єпархію. Для того щоб потрапити в обитель, потрібне щире бажання і віра.

Лікування в храмі може проводитися амбулаторно, деякі обителі пропонують реабілітацію з проживанням. У другому випадку алкоголіку рекомендують віддалитися від мирського життя на період лікування. В цей час він слід статуту монастирського життя, виконує призначені роботи, молиться. Деякі залежні після закінчення реабілітації приймають рішення піти в церковне життя назовсім, прийняти чернечий постриг.

Люди, які усвідомлюють гостроту проблеми алкоголізму, активно створюють різні благодійні організації, що допомагають алкоголікам справлятися з захворюванням. Відділення таких установ є у всіх великих містах. Вони надають допомогу в усіх напрямках: пропонують медикаментозне лікування, психотерапію, сприяють соціалізації.

Сьогодні проблема алкогольної залежності стала тотальною, тому боротьба з нею повинна проводитися на всіх рівнях. Практика показала, що введення «сухого закону» неефективне, тому повинні вживатися інші заходи. Починається пропаганда тверезого способу життя в сім’ї, батькам необхідно власним прикладом показувати, що вживати спиртне неприпустимо. Також заходи повинні вживатися і в навчальних закладах, і на державному рівні.

У чому полягає психотерапія алкоголізму?

Психотерапія алкоголізму є одним з найважливіших методів лікування згубної пристрасті. Нерідко розвивається критична стадія алкоголізму, яка обумовлена критикою з боку оточуючих людей, спробою приховати залежність. Відмова від алкоголю тягне за собою відновлення соціального статусу, а це дуже складно зробити. Людині, що страждає алкоголізмом, потрібні співчуття, підтримка і розуміння, тому психологічна допомогу алкоголікам набуває колосальну значимість. Ставлення до людей при залежності в корені змінюється.

Показання для психологічної допомоги.

Мета роботи психолога-пояснити залежній людині необхідність роботи над собою. Лікар здійснює допомогу в перебудові цінностей, щоб хворий подолав залежність від алкоголю. Ключовим показанням, для того щоб здійснити психотерапевтичне лікування при алкоголізмі, є прагнення самої залежної людини і присутність мотивації до відмови від спиртного.

Не менш важливу роль в лікуванні алкоголізму грають:

допомогу від алкоголізму

Бажання залежної людини і готовність його витратити власний час і сили для терапії. Розуміння необхідності змінювати своє життя і вилікувати алкоголізм. Згода на те, щоб допоміг психолог.

Дієвість інноваційних психотерапевтичних методів успішно доведена серед тих людей, у яких спостерігаються перераховані фактори, та у тих осіб, які страждають від пияцтва внаслідок ендогенних причин. Психотерапія алкоголізму застосовується для лікування тих людей, які не готові до кодування, або їх організм не сприймає вплив медикаментозних засобів.

Основні протипоказання для лікування.

Існують певні протипоказання до того, щоб звернутися за психологічною допомогою. Серед них можна виділити такі психологічні аспекти:

Людину привели до фахівця проти його бажання. Людина п’є, не бажає змінювати своє життя, відмовлятися від своїх переконань, у нього тверда психічна залежність. Людина вважає, що тверезий спосіб життя є вимушеною мірою, тимчасовим обмеженням його свободи, в недалекому майбутньому планує знову повернутися до вживання спиртних напоїв.

Допомога при алкогольній залежності виявляється не дієвою і в тому випадку, якщо існує глибока алкогольна деменція, токсичне ураження головного мозку глибокого генезису.

У таких людей спостерігається недоумство внаслідок тривалого вживання алкоголю. У них відсутня реакція на психологічне лікування алкоголізму, вони не в змозі самостійно впоратися зі своїми бажаннями і потребами. Єдиним виходом для таких пацієнтів є примусове обмеження з боку близьких людей. При ранньому лікуванні ефективність його набагато вище.

Ключові складності терапевтичного впливу.

Психологія алкоголізму полягає в тому, щоб впливати в корені на проблему. Але застосування таких практик має свої складнощі. Вони обумовлені вартістю і мотивацією. Так, психотерапевтичне лікування недешеве, не кожен пацієнт має кошти для такого варіанту вирішення проблеми. Альтернативним методом в такому випадку є суспільство анонімних алкоголіків, тут люди розповідають, чому п’ють і як з цим справляються. Такі суспільства пропонують практично безкоштовне лікування, але тут важливу роль відіграє готовність людини позбутися залежності.

Психотерапевтичний вплив на проблему полягає в тому, щоб у самого пацієнта була присутня мотивація, достатній рівень інтелекту. Тому кваліфіковані фахівці радять звертатися до лікарів на ранніх стадіях залежності. Психологічні аспекти при лікуванні вимагають систематичності, так як сама залежність є патологією. Ключова роль відводиться встановленню причини алкоголізму, після визначення її починається лікування.

Які існують техніки та напрямки?

При лікуванні залежності психологом вирішується не одна задача. Серед основних завдань виділяють:

Миттєві проблеми — усунення дискомфорту при відмові від пияцтва, усунення тяги до алкоголю. Глобальні проблеми — пацієнт повинен повернутися в реальний світ, необхідно провести відновлення цілісності його особистості, усунути невротичні розлади, виявивши попередньо причини алкоголізму.

Часто допомога лікаря при залежно обумовлена такими техніками впливу, як гіпнотичний вплив, маніпулятивні техніки, розвиваючі сеанси, які проводяться для усвідомлення того, що алкоголізм є проблемою. Якщо у пацієнта присутня мотивація, але йому не допомагають миттєві методи лікування, за допомогою психолога дається можливість пацієнтові позбутися пристрасті.

Кожен фахівець має певні завдання, які він ставить як перед собою, так і перед своїм клієнтом:

Створити реалістичну картину стану залежного, зняти алкогольні ілюзії. Підтримати і зробити сильніше мотивацію клієнта до тверезого способу життя. Створити грань між клієнтом і залежним оточенням, протистояти маніпуляціям і провокаціям. Освоїти спосіб контролю над своїм потягом до алкоголю. Позбутися від невротичних проблем.

Багатьма фахівцями відзначається результативність методики 12 кроків, яка застосовується в суспільствах анонімних алкоголіків. Така технологія створена спеціально для групового лікування, її результативність обумовлена мотивацією і готовністю учасників. Така програма підходить не для кожного пацієнта. Деякі відмовляються відвідувати подібні організації в силу внутрішніх переконань. Дуже дієвим є відвідування таких зборів паралельно з консультуванням.

У питущого людини змінюється психіка. Відбувається зміна ставлення до людей, провокується розвиток не тільки фізіологічної потреби в спиртному, але і з’являється психічна залежність, від якої позбутися набагато складніше.

Разом з лікарем клієнт усвідомлює свої проблеми, самостійно намагається знайти вихід з непростої ситуації. А група допомагає людині, дає йому підтримку, допомогу, яку іноді буває складно отримати від родичів. Незалежно від обраного методу лікування, необхідно бажання змінювати своє життя, позбутися згубної пристрасті, придбати прагнення провести над собою роботу, націлену на конкретний результат.

Психологія алкоголіка полягає в подоланні самого себе і в націлюванні своєї свідомості на зцілення. І тільки пацієнт впливає на подальшу свою поведінку після проведеного курсу лікування.

Які експрес-методи використовуються?

Алкоголізм є системним захворюванням, яке виникає під впливом різних причин, формується протягом тривалого часу. Нерідко захворювання розвивається внаслідок несприятливих життєвих обставин. Алкогольна залежність руйнує всі системи в організмі, впливає на свідомість людини, на його психіку. Тому на першому місці при позбавленні від згубної пристрасті варто психологічна допомога, яка зачіпає всі аспекти.

Тільки завдяки системному, многофакторному, комплексному підходу можна домогтися бажаного ефекту і вилікувати алкоголізм. Психологом здійснюється орієнтування на ключовий симптом — потреба прийняття алкоголю. Необхідний системний і комплексний підхід в лікуванні. Такі методи дають можливість позбавити людину від згубної звички, яка руйнує його життя і психіку, тримає в тонусі психологічний стан близьких.

Допомога при алкоголізмі.

Допомога в лікуванні алкоголізму потрібна вже на першій стадії захворювання. Багато звертаються за допомогою нарколога при алкоголізмі лише в тих випадках, коли проблема вже пустила коріння. Пам’ятайте: чим раніше ви звернетеся до допомоги нарколога, анонімно або офіційно, тим більше шансів, що ви допоможете своєму близькому або самі собі позбутися від захворювання.

Допомога в лікуванні алкоголізму: як правильно і ефективно допомогти хворому алкоголізмом.

Алкоголізм не з’являється відразу. На відміну від наркоманії він розвивається поступово, і в цьому є очевидна перевага: можна встигнути почати лікування ще на першій стадії. Але її не так просто відрізнити. Побутове пияцтво давно стало в нашому суспільстві нормою, а від нього до першої стадії всього один крок.

Однак є деякі ознаки, розпізнавши які, ви можете сміливо шукати допомоги психолога при алкоголізмі. Перша стадія ще не встигає породити фізіологічну залежність, або ж ця залежність слабо виражена, тому на даному етапі корисною буде допомога психолога-нарколога.

Допомога при алкоголізмі необхідна у випадках:

Людина багато п’є, але приховує, скільки саме. Применшує кількість випитого. Його не бентежить, що він бреше, але він розуміє, що робить щось неправильне, звідси і брехня.

З’являється тяга до алкоголю. Хочеться випити з приводу і навіть без приводу.

Втрачається почуття міри. Алкоголік п’є все більше і хоче напиватися до непритомного стану. Навіть у разі явних передозувань алкоголік буде стверджувати, що випиває в міру.

Втрачається блювотний рефлекс, але це питущий шанує за досягнення і навіть пишається тим, що може випити дуже багато. Замість блювотного рефлексу з’являються провали в пам’яті. У психології їх називають терміном «палімпсест». Це характерна ознака першої стадії алкоголізму.

Спиртне вживається регулярно і все частіше: до 2-3 разів на тиждень. З’являється здатність пити щодня і не страждати від цього.

Пити стає приємно незалежно від обставин. Задоволення викликає сама думка про сп’яніння і ейфоричному стані.

Людина починає виправдовувати вчинки питущих, оскільки сам їх теж робить.

Саме в цей момент і потрібна допомога хворому на алкоголізм, але є утруднення: людина на цій стадії не вірить в те, що він стає алкоголіком, і не визнає факту, що він хворий.

На другій і третій стадії допомога нарколога також необхідна, але ці стадії вже можна розпізнати і зробити очевидний висновок про те, що людина спивається, так як симптоми пияцтва стають шокуюче непривабливими, а поведінка людини — асоціальною.

Допомога при алкоголізмі.

8 800 200 00 62.

Психологічна допомога при алкоголізмі: як це працює і як це допомагає.

Допомога при алкоголізмі — комплексний процес, при якому успіх залежить не тільки від досвіду лікарів, але і від бажання пацієнта позбутися своєї пристрасті і сильного психологічного потягу до спиртного.

Переважна більшість залежних лікуватися не планує, і для залучення їх в процес лікування існують деякі способи, наприклад, інтервенція. Суть методу полягає в тому, що медики і колишні залежні спілкуються з пацієнтом і створюють умови, щоб він захотів поїхати лікуватися в клініку.

Цей метод (як і будь-які медичні методи і практики) не дає стовідсоткової гарантії, що людина точно захоче лікуватися, але без інтервенції і спроб вплинути на поведінку алкоголіка лікування може не розпочатися ніколи.

У нашому центрі розроблена спеціальна програма, яка стимулює бажання пацієнта одужувати. Наша клініка оснащена сучасним обладнанням, ми пропонуємо широкий спектр програм, медикаментозне лікування, але головне — ми надаємо допомогу від алкоголізму при небажання лікуватися.

У нашому центрі пацієнти відчувають підтримку і допомогу персоналу. Ми працюємо не просто як лікарі-наркологи, а надаємо дієву психологічну допомогу при алкоголізмі.

До кожного пацієнта потрібно знайти свій підхід. Незважаючи на спільність клінічної картини захворювання, кожна людина індивідуальна і має своє минуле, яке призвело його до поточної проблеми. І головне — не вилікувати алкоголізм як такий, а допомогти людині усунути причини, які і змусили його пити.

Тільки тоді допомогу хворим на алкоголізм буде реально дієвою, а не сурогатом лікування, за яким послідує черговий запій.

Як надається допомога при алкоголізмі: вдома, стаціонарно в клініці, цілодобово і анонімно.

Перша допомога при алкоголізмі — це крапельниця, яку можна поставити в домашніх умовах і як правила її застосовують при отходняках після запою. Дані заходи знімають симптоми алкоголізму, але далі доведеться умовити алкоголіка лікуватися, так як після зняття симптомів бажання продовжувати лікування закінчується. Алкоголік згоден на вшивание блокатора і не більше того.

У нашому центрі завжди зберігається атмосфера доброзичливості і комфорту. Тут не будуть засуджувати людину за те, що він оступився, але ж саме цього так бояться всі залежні. Справжня допомога для страждаючих алкоголізмом полягає в тому, щоб лікарі лікували не тіло, а душу.

Тому лікарі центру використовують безліч сучасних програм, які допомагають нашим пацієнтам максимально швидко змінювати свій світогляд і будувати своє життя тверезо й розважливо.

У нашому центрі використовуються сучасні популярні методики реабілітації, так і індивідуально розроблені підходи до лікування. Кілька тисяч пацієнтів з різних міст Росії отримали комплексну цілодобову допомогу наркологів. Велика частина повернулася до нормального життя: своїм сім’ям, дітям, улюбленій роботі.

Допомога для страждаючих алкоголізмом: в чому успішність наших комплексних програм.

У подальшій підтримці людини, яка після лікування відчуває свою відірваність від соціуму. І саме це залучає його в новий виток алкоголізму.

Ми пропонуємо унікальну методику індивідуальної та групової псикоррекции, а також постреабилитационную підтримку, що дозволяє пацієнтам відчувати себе впевненими і успішними людьми, які не просто побороли страшний недуг, але і змогли надалі реалізуватися.

Ми об’єднуємо зусилля фахівців наркології та реабілітаційного центру. Саме унікальна програма і об’єднані дії різних лікарів дають можливість не в разовому порядку, а за допомогою регулярних сеансів зняти звичну тягу до алкоголю.

Особливу допомогу надають колишні залежні, волонтери, які в змозі виявити просту людську участь, не дають пацієнтам відчувати себе ізгоями суспільства і самотніми людьми.

Також ми надаємо допомогу нарколога на дому в тому випадку, якщо потрібне тривале амбулаторне або анонімне лікування. У деяких випадках це найбільш оптимальний варіант лікування, і він також допомагає одужати і змінити свій спосіб життя.

Якщо вам дійсно хочеться змінити своє життя, а не просто проходити лікувальні програми, які лише приберуть симптоми алкоголізму, зателефонуйте нам.

Зателефонуйте нам і в тому випадку, якщо ви бачите, що вашому близькому потрібна допомога в лікуванні алкоголізму. Разом ми знайдемо рішення!

Допомога від алкоголізму в домашніх умовах.

Як вилікувати алкогольну залежність в домашніх умовах медикаментозно, народними засобами і кодуванням.

Будь-який тип алкоголізму – це залежність, яка має руйнівний вплив на фізичне здоров’я людини, духовне. Спочатку відбувається отруєння мозку, далі слід повна залежність, яка руйнує сім’ї і долі людей. У суспільстві алкоголіків намагаються уникати, а люди, які страждають від хвороби, намагаються вилікувати її самостійно, вдома. Лікування алкоголізму в домашніх умовах є цілком ефективним методом боротьби, і багато хворі виходять з ями запою і похмілля.

Як лікувати алкоголізм в домашніх умовах.

Ефективним лікування алкоголізму будинку буде, якщо сам пацієнт бажає досягти результату. Вилікувати залежність без згоди алкоголіка будь-яким способом неможливо. Необхідний мотивуючий фактор, а далі в хід йдуть такі методи позбавлення від алкоголю, як настоянки, відвари, чаї, інші напої. Курс позбавлення від залежності триває різний час і підбирається в індивідуальному порядку, але деяким пацієнтам вистачить місяця.

Для початку необхідно позбутися від компанії приятелів, які провокують людину на алкоголь. Можливо, знадобиться навіть виїзд з міста, зміна обстановки. Бажано познайомити людину з колишнім алкоголіком, який вже вдало пройшов такий метод лікування і може спокійно обійтися без вживання спиртного. Якщо ж пацієнт налаштований лікуватися, підготовлені всі засоби для боротьби з алкоголізмом, слід придумати заняття, яке буде відволікати хворого, працетерапію.

Висновок із запою на дому.

Коли людина йде в запій, він споживає більше літра будь-якого алкоголю мінімум кілька днів. В такі моменти організм починає страждати від інтоксикації. Метод боротьби з запоєм цілком простий – необхідно провести детоксикацію, тобто вивести всі токсини і шкідливі речовини з організму. Щоб позбавити хворого від почуття тривоги, відчуття божевілля і моторошного похмілля, можна застосувати щось з народних засобів.

Перша допомога при запої полягає в рясному питті чаю, мінеральної води, соків. Необхідно запропонувати харчування, яке приведе в норму ШКТ: кисломолочні продукти, нежирні бульйони. Пити бажано не тільки воду, але і вітаміни. Можна зробити укол вітамінами В1, В2, В6. Допоможуть від алкоголізму такі народні засоби: чай з травами, настоянка на пустирник, валеріана.

Медикаментозне лікування алкоголізму.

Самим легким і швидким способом є медикаментозне лікування алкоголізму. На ефективність не впливає психологічний настрій залежного, такий вплив відмінно доповнює інші засоби лікування. Всі лікарські препарати сьогодні діляться на три види:

позбавляють від похмілля; позбавляють від тяги до алкогольних напоїв; викликають огиду до будь-якого алкоголю.

Кодування від алкоголізму на дому.

Багато людей, які страждають від алкоголізму, бояться осуду з боку сторонніх і навіть близьких. Часто за допомогою після детокса люди звертаються в групи типу анонімних алкоголіків. Не кожен може піти в поліклініку, в цьому випадку викликають фахівців, щоб закодуватися будинку. Коли приходить нарколог додому, він обов’язково розмовляє з хворим і з’ясовує точну причину пристрасті до алкоголю. Перед лікуванням (кодуванням) лікар просить здати кілька аналізів, щоб зрозуміти загальну картину здоров’я.

Кодування від алкоголізму може проходити двома способами: медикаментозним і психологічним. Наркологічна допомога на дому медикаментами – найпопулярніший метод, адже для нього не потрібно спеціального устаткування. Психологічний метод для лікування від алкоголізму є і більш тривалим за термінами, і більш ефективним. Він підходить для людей зі стійкою психікою.

Чим лікувати алкоголізм.

допомогу від алкоголізму

Лікування алкоголізму будинку відбувається в кілька етапів. Спочатку організм хворого необхідно привести в норму, очистити його від токсинів. Для цього використовують медикаментозні препарати, ін’єкції і вітаміни. Далі можна ефективно застосовувати допомогу наркологів, кодування (психологічне або медикаментозне) і народні засоби. Вибір, як лікувати алкоголізм в домашніх умовах, залежить тільки від бажання і стану пацієнта.

Крапельниця при алкогольній інтоксикації на дому.

Якщо похмілля переходить в запій або неймовірно болісно впливає на людину, необхідно вдатися до медикаментозних методів – крапельниць. Бажано викликати нарколога, у якого є сертифікат, своє обладнання, ліки. До складу крапельниці для детоксикації входять: глюкоза, фізіологічний розчин або Гемодез. Обов’язково повинні бути вітаміни. Іноді лікар пропонує подвійну крапельницю, але важливо знати точний стан нирок. Якщо вони не зможуть вивести певну кількість рідини, подвійну крапельницю заборонено робити.

Щоб вийти з запою або позбутися від похмілля, медицина запропонувала варіанти таблеток, які можуть допомогти. З метою не нашкодити організму рекомендується застосування тільки тих лікарських препаратів, які прописав лікар. При алкогольному отруєнні не всі таблетки можуть впоратися з виведенням токсинів. Ефективними будуть: тіамін, клонідин, бензодіазепіни, тіаприд і т. д. Не варто самостійно підбирати і приймати препарати без уточнення рецепта і точних призначень лікаря.

Лікування алкоголізму народними засобами в домашніх умовах.

Лікування алкоголізму в домашніх умовах може бути засноване на народних засобах. Коли організм хворого вже привели в норму, вивели з запою, рекомендується приступати до засобів народної медицини. Найпопулярнішими методами при боротьбі з алкогольним отруєнням рецепти з медом, яблуками, лавровими листами, різноманітними настоянками. Варіанти і показання дуже сильно розрізняються:

Мед: у першу ж добу пацієнту дається 6 чайних ложок меду хорошої якості, ще через 20 хвилин, необхідно повторити прийом, і ще через 20 хвилин знову 6 ложок. Через 2 години потрібно повторити всю схему. Таке лікування триває два дні. На інший день після першого прийому меду хворому даємо легкий сніданок, завершується він 4 ложками меду. Лікування засноване на переконанні, що при алкоголізмі у людини виникає недолік калію, через що хочеться пити алкоголь. Мед цей недолік прибирає. Лавровий лист: у склянку залити 250 грам горілки покласти лавровий корінь і два листки. Процідити суміш чи ні – вибирати вам. Після все настоюється два тижні. Кажуть, що така настоянка відбиває бажання приймати алкоголь, викликає до нього страшну огиду. Це давній народний метод, який допомагає боротися із залежністю до алкогольних напоїв. Цікавим способом лікування від алкоголізму в домашніх умовах можна вважати яблука. Кажуть, що потрібно в кожне яблуко засунути по 6-7 цвяхів, і залишити їх на добу. Після цього давати хворому з’їдати по три яблука в день протягом шести тижнів.Яблука повинні бути обов’язково кислими. Навіть якщо засіб не зовсім допоможе, стан організму алкоголіка має значно покращитися.

Лікування алкоголізму травами.

До народних засобів люди намагаються вдаватися, коли вже медикаментозне лікування не допомагає. Багато хто стверджує, що конкретний збір трави, може позбавити від залежності, вилікувати алкоголізм (щавель, півонія, копитняк європейський). Найефективнішим збором трав вважаються такий рецепт:

Взяти чебрець повзучий – 4 ч. л, полин гіркий – 1 ч. л, траву золототисячника – 1 ч. л. Одну столову ложку суміші трав заливають окропом, настоюють дві години. За 30 хвилин до їди необхідно давати хворому по 1-2 ст. л. напою 3 рази на день. Курс триває 3 місяці.

Як позбутися від похмілля в домашніх умовах.

У сучасної людини немає часу на похміллі. Від нього бажано позбавлятися швидко і ефективно. Перше, що потрібно зробити – випити багато води, гарненько виспатися. Якщо немає такої можливості, можуть допомогти контрастний душ, щільний сніданок (бажано – гарячий супчик). Якщо їжа не йде, то краще не провокувати організм на нудоту, блювоту. Відмінним варіантом для шлунково-кишкового тракту будуть кисломолочні продукти. Можна відновити водний баланс розсолом або квасом.

Що робити при алкогольному отруєнні.

Якщо стадія отруєння не настільки критична і не проходить з ускладненнями, тоді з алкогольним отруєнням можна впоратися в домашніх умовах. Хворому, якого мучить нудота, блювота, краще запропонувати кілька склянок питної води, щоб допомогти промити шлунок. Далі варто застосовувати результативний метод – сорбенти. Найпопулярнішим вважається активоване вугілля, є аналоги на лигнине (натуральній деревині), яких можна випити від 1-2 шт. Сорбенти вбирають в себе шкідливі речовини, токсини. Рекомендується застосовувати Біле вугілля: це зменшить подразнення шлунка.

Відео: як кинути пити в домашніх умовах.

Василь, 42 роки.

Довго страждав від важкої стадії алкоголізму. Пережив все: ломку похмілля, отруєння, жахливі стани. Вилікувати себе намагався народними засобами, йшов кодуватися. Всі дії давали короткочасний ефект. Деякі навіть викликали отруєння. Спробував Копринус-гриб проти алкоголізму. Виявився ефективним, більше я не п’ю.

Добре, що не страждала алкоголізмом, але з похміллям доводилося стикатися. Відмінним рішенням у боротьбі з ним, вважаю соду. Робити такий напій не можна часто, це може викликати проблеми з ШЛУНКОВО-кишкового тракту, але сода прибирає всі наслідки алкоголю. Просто додайте від 3 до 10 грам соди на велику кількість води і випийте.

Зняття гострих ознак алкогольного отруєння-найголовніше завдання. Якщо нудить або настала блювота, просто пийте багато води поки не прочистіть шлунок. Сам для себе зрозумів, що краще прийняти сорбекс як перед святом, так і після. Він вбере в себе всі токсини і шкідливі речовини, а вранці буде не так погано.

Інформація представлена в статті носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації по лікуванню виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Алкоголізм: як позбутися швидко в домашніх умовах.

Позбутися від жіночого і чоловічого алкоголізму легко і дуже просто! Тим більше що в домашніх то умовах…. Так думають ті, хто їм не страждає, хто спостерігає це лихо з боку, кого не торкнулася дана проблема особисто — ні самого себе, ні його близьких.

Ті ж, хто терпить асоціальний спосіб життя близької людини, хто дійсно переживає за хворої алкоголізмом людини, за себе, своїх близьких, більш мудрі…. і сумні! Тому, що вони бачать, що самому кинути пити не так-то просто, вони ретельно збирають інформацію про те, як можна позбутися і позбавити близької людини від безпробудного пияцтва і алкоголізму. Тому ця стаття для них! Тут ми розглянемо деякі народні засоби, рецепти, поради та рекомендації по домашньому лікуванню від алкоголізму.

Поради та рекомендації питущій людині.

По-перше, потрібно перемогти самого себе. Адже звичка до вживання наркотиків або алкоголю є найбільш яскравий приклад того, як тіло керує розумом. Плоть дурна – про це ніколи не можна забувати. Наш розум – єдиний реальний контролюючий фактор нашої натури. Ось чому ми повинні культивувати в собі тільки позитивні думки і емоції .

Розум завжди повинен командувати тілом. Якщо відбувається навпаки, людина перетворюється в хворого раба. Ми піддаємося нашим поганим звичкам тільки тоді, коли сила розуму слабка, а фальшиві міркування типу: «Їж, пий і веселися, не думай про завтрашній день», – помилка. Ви, звичайно, не помрете завтра, але, продовжуючи жити з цієї теорії, через 10-15 років перетворитеся на хвору змучену людину. Це – закон. Хвороба, біль і фізичне страждання є, певною мірою, показник того, що ви являєте собою як людина.

Алкоголь краде життя у тисяч молодих людей. Потрібно це зрозуміти, зібратися з думками.

Алкоголь в першу чергу порушує діяльність нервових клітин головного мозку. В результаті перестає діяти його вища функція-контролю і критики наших вчинків. У звичайному стані клітини кори головного мозку гальмують прояв наших почуттів. А під дією алкоголю це гальмує дію значно знижується.

При цьому в першу чергу страждає моральність-вища функція мозку, що визначає поведінку людини.

Чому так відбувається? Є дві причини. Перша-концентрація алкоголю в мозку зазвичай в два рази більше, ніж в крові. Друга – алкоголь викликає склеювання еритроцитів, і вони закупорюють дрібні судини, що живлять нервові клітини. Закупорилася судина на кілька хвилин — і нервова клітина загинула. Випив чоловік-досить помірно-і у нього в мозку ціле кладовище нервових клітин. Але ж нервові клітини не відновлюються! Ну а якщо випивки відбуваються день у день, з місяця в місяць?

Неможливо вживати спиртне і одночасно бути здоровою людиною.

Часто і багато випиває людина ніколи не визнає себе алкоголіком. Він зазвичай говорить: «Я випиваю, але завжди можу кинути, можу не пити три-чотири місяці». Це брехня! Алкоголік – хвора людина, і до нього треба ставитися тільки з цієї точки зору. Адміністративні заходи впливу, закиди, покарання тільки озлоблюють його. Примусове лікування в ЛТП-це в’язниця, і сприймається воно людиною як найбільша несправедливість. Зі 100 осіб, які побували в ЛТП, пити кидали тільки 7-8. Це статистика. Так що каральні заходи в цьому випадку безсилі.

Смерть під парканом. Смерть від інсульту. Смерть від гострої серцевої недостатності.

Ось це-то і потрібно гостро і ясно зрозуміти людині-алкоголіку.

Прокиньтеся, стрепеніться, Зберіть всі свої сили в один кулак, заспокойтеся, прочитайте всі Станиці цього сайту — Веселка, або Алкостад.РП. Це не складно, не довго, повірте! Тут повно на сторінках відео і рекомендацій!

Рецепти від алкоголізму — домашні лікарські засоби, поради.

Валеріана, хміль, первоцвіт лікарський, венерин черевичок, північна орхідея, шоломниця, клопогон, митник чубатий, лобелія, перець візьміть в рівних частинах. Настій: 2 ст. ложки подрібненої суміші залити 1 склянкою окропу, настоювати 60 хвилин, тепло укутавши, процідити. Пити по половині склянки перед їжею вранці і ввечері. Курс: 1 місяць. Плаун баранець. Настій: 10 г сировини залити 1 склянкою окропу в термосі і залишити на ніч, вранці процідити. Випити через 1 годину після сніданку і через 20-30 хвилин випити 50 мл горілки або вина. Через 10 хвилин настане нудота і блювота. Курс: 2-3 тижні. Ягоди ялівцю, плоди калини, корінь лепехи — по 1 частині, м’ята, шавлія, любисток — по 2 частини, полин гіркий, деревій — по 3 частини. Настій: 3 ст. ложки суміші залити 3 склянками окропу, настоювати 1 ніч, вранці процідити. Пити по 1 склянці за 1 годину до їди. Курс: 21 день. Кора осики — 2 частини, корінь чорнобиль і трава чебрецю — по 3 частини. Відвар: 3 ст. ложки суміші залити в емальованій каструлі. 3 склянками холодної води, настоювати ніч, вранці кип’ятити 30 хвилин, розділити на 3 частини. Пити по 1 склянці за 1 годину до їди. Курс: 3-4 тижні. Чортополох-3 частини, кора крушини, лист лавра — по 2 частини. Настій: 3 ст. ложки суміші залити 3 склянками окропу, настоювати 1 ніч, вранці процідити. Пити по одній склянці за 1 годину до їди 3 рази в день. Курс: 2-3 тижні. Півонія тонколиста, корінь солодки, колір липи, корінь папороті — по 1 частині, плакун-трава-3 частини. Настій: 3 ст. ложки суміші залити 3 склянками окропу, настоювати 1 ніч, вранці процідити. Пити по 1 склянці за 1 годину до їди 3 рази в день. Курс: 2-3 тижні. Полин гіркий-1 частина, корінь копитня-2 частини, золототисячник-3 частини. Настій: 3 ст. ложки суміші залити 3 склянками окропу, наполягати 1 ніч, вранці процідити: Пити по 1 Склянці за 1 годину до їди 3 рази в день. Курс: 2-3 тижні. Плаун булавовидний. Настій: 1 ст. ложку сировини залити 1 склянкою окропу, настоювати 2 години, процідити. Випити протягом дня. Курс: 3-4 тижні. Валеріана, шоломниця, хміль, лимонник, стручковий перець в рівних частинах. Настій: 1 ст. ложку суміші залити 1 склянкою окропу, настоювати 30 хвилин, процідити. Пити до їжі протягом дня. Курс: 2-3 тижні. Корінь любистку — 1 шт., лавр — 2 листа. Настоянка: сировину залити . 1 склянкою горілки, настоювати 7 днів. Пити по 50 мл в день до їди. Курс: 7 — 9 днів. Випивати не менше 300 мл в день змішаних в рівних частинах відварів полину і золототисячника. Курс: 2-3 тижні. Чебрець — 4 частини, полин — 1 частина, золототисячник — 1 частина. Настій: 2 ст. ложки суміші залити 1 склянкою окропу, настоювати, укутавши, 30 хвилин, процідити. Приймати по 4 ст. ложки після їжі 3 рази на день. Курс: 2-3 тижні. Копитень Європейський. Відвар: 1 ст. ложку коренів залити 1 склянкою води, варити 15 хвилин, настоювати 30 хвилин, процідити. Додавати по 1 ст. ложці на 100 мл горілки. Материнка звичайна. Настій: 1 ст. ложку материнки залити 1 склянкою окропу, настоювати 20 хвилин, процідити. Пити по 50 мл відвару вранці після їжі і ввечері перед сном. Курс: 1-1,5 місяця. Копитняк європейський — 2 ст. ложки, зелена шкірка волоського горіха — 2 ст. ложки. Настоянка: суміш залити 4 л вина, настоювати 5-7 днів. Пити по 200 мл за прийом (поки не скінчиться вся настоянка), вибираючи довільний час. Чебрець — 1 ст. ложка, звіробій трава, полин гіркий трава, м’ята лист, дягель корінь — по 2 ст. ложки, корінь кульбаба — 3 ст. ложки. Настій: 1 ст. ложку збору залити 1 склянкою окропу, остудити і процідити. Випивати по 4 склянки в день до закінчення збору. Через 5 днів повторити. М’ята перцева. Відвар: 1 ст. ложку сировини залити 1 склянкою гарячої кип’яченої води, кип’ятити на водяній бані в закритому посуді 15 хвилин, настоювати 30 хвилин, процідити. Пити по половині склянки через годину після їжі 2 рази в день. Після цього прополоскати рот розчином: 1 ст. ложка горілки на половину склянки води. Зазвичай через 5-10 днів з’являється відраза до спиртного. Чебрець повзучий (чебрець). Відвар: 2 ст. ложки сировини залити 1 склянкою гарячої кип’яченої води, кип’ятити в закритому посуді на киплячій водяній бані 15 хвилин, настоювати 30 хвилин, процідити. Пити по половині склянки через 2 години після їжі 2 рази в день. Після цього прополоскати рот розчином: 1 ст. ложка горілки на У2 склянки води. Після 2-3 процедур з’являється відраза до алкоголю. Для лікування досить 5-10 процедур. Розмолоти панцири краба або раку в порошок. Приймати по 1-2 чайні ложки такого порошку на 1 склянку води за 15 хвилин до їди 3-4 рази в день. Курс лікування: 1-1, 5 місяці.

Домашні способи позбавлення від алкоголізму.

Увечері покласти в горщик з вином декількох вугрів і потримати їх в ньому, поки вони не заснуть. Потім вийняти вугрів і заспівати рідину хворому. Відраза до алкоголю залишається на все життя. Зелені клопи з листя малини. Настоянка: 5-7 комах залити 100 мл горілки, настоювати 7 днів. Давати цей напій алкоголіку через день. Курс: 5-7 разів. Старовинний сільський спосіб. Обмити пітного коня вином, збираючи стікає рідина в посудину. Дати випити алкоголіку 1-2.склянки вина (краще, щоб він випив відразу 2 склянки). Процедуру повторити 2-3 рази через день (як правило, одного разу достатньо).

Відео по темі.

допомогу від алкоголізму

Як позбутися від алкоголізму в домашніх умовах.

Реальний досвід того, як позбутися від алкогольної залежності. Алкоголізм-це дуже серйозна проблема, яка руйнує не тільки людський організм, але ще і згубно впливає на психіку людини. Тому не дивно, що питання про те, як вийти із запою і як позбутися від алкоголізму, виникає все частіше. Існує безліч самих різних методів, як народних, так і наукових, які допомагають в такому питанні як ефективне лікування алкоголізму.

Рекомендації, викладені в цій статті, взяті з офіційних авторитетних джерел:

Відео по темі. Кара Валентин Профирович. Домашні лікарські засоби. 3000 унікальних рецептів. — М.: Вид-во ЗАТ» КОМПАНІЯ «АСТ-Прес», 2005 Ужегов Г. Н. Офіційна і народна медицина. Самая докладна енциклопедія. — М: Изд-во Ексмо, 2012.

Лікування алкоголізму в домашніх умовах | Методи лікування алкоголізму.

Однією з найскладніших і одночасно з тим поширених хвороб нашого часу по праву є алкоголізм. Ми розповімо вам все про найефективніші домашні і традиційні методи лікування алкоголізму.

Лікування алкогольної залежності в домашніх умовах.

На даний момент алкоголізм є дуже серйозною проблемою сучасного суспільства. Алкоголь викликає сильну залежність організму, як фізичну, так і психічну, від якої самостійно позбутися вкрай складно. До народних методів позбавлення від алкоголізму люди вдаються вже в тому випадку, коли медицина виявляється безсилою.

Народні методи лікування алкоголізму.

Настоянки на горілці допоможуть позбутися від залежності. Молодий горіховий колір (половина пляшки) заливається горілкою і настоюється 10 днів. Цю пляшку слід поставити на чільне місце перед питущим і він повинен спробувати цю горілку. Після цієї людини відверне від пияцтва. До цього рецепту слід додати ще й рятівні молитви від алкоголізму.

Трав’яні відвари і настоянки, народні засоби від алкоголізму – довгий шлях до одужання. Такі настоянки найчастіше попереджають звикання і залежність, а також зменшують тягу до спиртного. Простий чай з перцевої м’яти заспокоїть і розслабить хворого. На столову ложку м’яти потрібно склянку окропу. Цей відвар слід приймати для лікування алкогольної залежності двічі на день за годину після вживання їжі. Цілителі гарантують, що відраза до горілки з’явиться у п’яниці вже через 10 днів.

Чебрець повзучий викличе не тільки огиду у хворого, але і сильну блювоту (сприяє одужанню). Дві столові ложки трави заливають 200 грамами окропу і відправляють нудитися на парову баню на 10-15 хвилин. Це народний засіб від алкоголізму в домашніх умовах проціджують і охолоджують. Приймати його потрібно по третині склянки двічі на день за годину після їжі. Через 10 хвилин потрібно прополоскати ротову порожнину горілкою. Для відмови від спиртного досить 5-10 процедур.

Чай з чебрецю також корисний для лікування від алкогольної залежності. Столову ложку трави заливають 300 грамами окропу і настоюють. Пити замість чаю за бажанням.

В одну літрову кухоль покласти склянку подрібненого шипшини, в другу-стакан гриба березового чаги. Обидві гуртки наповнити 500 грамами крутого окропу і поварити близько хвилини. Настояти гуртки протягом години. Далі слід змішати ці настоянки і випити всю суміш протягом дня рівними невеликими порціями. Рекомендується також після кожного прийому цього народного засобу чистити зуби, так як шипшина активно роз’їдає емаль зубів. Свіжі настоянки слід заварювати щодня і після двох місяців, алкоголізм відступить, а заодно відновляться нирки і печінку.

Вважається, що самим безвідмовним методом лікування алкоголізму домашніми засобами є лікування за допомогою лаврового листа. Для застосування цього методу, потрібно настояти пару листів і корінь лавра в склянці з горілкою. Лавр володіє специфічними смаком і запахом. Після застосування такого настою у людини з’являється відраза до алкогольних напоїв з будь-яким вмістом спирту.

10 грам сухого листя мучниці залийте склянкою води і прокип’ятіть 10 хвилин. Охолоджений і проціджений відвар слід пити кожні 2 години по столовій ложці.

Залити корінь любистку і два лаврових листки 250 грамами горілки. Наполягати в темному місці 14 днів. Для лікування алкоголізму в домашніх умовах пацієнт повинен випити склянку настоянки.

Одну частину золототисячника, одну частину чебрецю і одну частину гіркого полину змішати разом. Запарити окропом одну столову ложку суміші і укутавши, дати настоятися настою 1,5 години.Щоб позбутися від алкоголізму, приймати чотири рази на день по столовій ложці.

Смачні способи лікування алкоголізму в домашніх умовах.

Лікування алкоголізму в домашніх умовах можна провести простим способом за допомогою меду. Люди, які називають себе народними цілителями, вважають, що тяга до надмірного споживання алкоголю, у людини виникає за відсутності калію в організмі. Таким чином, можна припустити, що вживання алкоголіком меду збільшить вміст калію і відповідно потяг до спиртних напоїв знизиться. Ця здатність меду перевірена в неодноразовому порядку і активно використовується в народній медицині при лікуванні алкоголізму.

Так само в число дійсно ефективних методів лікування алкоголізму в домашніх умовах можна віднести вживання кислих сортів яблук. Кожен день слід з’їдати по 3-4 яблука. Але попередньо потрібно увіткнути в яблука кілька сталевих цвяхів і залишити на ніч. Метод, досить не зрозумілим для звичайної людини, але цілителі стверджують, що прийом таких яблук допоможе позбутися від алкоголізму або просто знизити споживання алкоголю.

Серед пряних трав помічником у боротьбі з алкоголізмом стане чебрець. 15 гр пряного чебрецю слід залити 2-я склянками окропу. Протягом 15-ти хвилин відвар потрібно підігрівати на водяній бані, процідити і долити до початкового виду кип’яченої води. Даний відвар приймається 2 рази на день в кількості 50-ти мл в поєднанні з 10-15 мл горілки. Після закінчення півгодини з’являється блювотний рефлекс на алкоголь, а через 7-10 днів в організмі з’являються повна відраза до алкоголю.

Цікавим методом лікування алкоголізму є вживання настою на основі чайного гриба. Гриб слід залити підсолодженим цукром чаєм і дати настоятися протягом 7-и днів. Вживати потрібно 3 рази на день по одній склянці, бажано після їди. Ті вітаміни, які містяться в чайному грибі, сприяють відновленню роботи нирок і шлунка, а так само знімає тягу до спиртних напоїв.

Лікування хворих на алкоголізм в стані запою.

Сильне пристрасть до алкогольних напоїв розвивається внаслідок систематичного вживання спиртного. Алкоголізм є хронічним захворюванням, лікування якого проходить дуже довго, під наглядом лікаря-нарколога, особливо коли хворий схильний до запоям. Однак на додаток до традиційної медицини можна застосовувати і народні методи лікування алкоголізму.

Як позбутися від запоїв при алкоголізмі в домашніх умовах? За допомогою лікарських трав, настоянок та відварів, людини, що страждає алкогольною залежністю, можна привести до відновлення життєвих сил і тонусу організму. Звичайно ж ефект лікування залежить і від бажання самого алкоголезависимого. Без його усвідомлення необхідності лікування навряд чи щось вийде.

Рецепти для лікування алкоголізму при запоях.

При тривалому запої бажано приймати Кучерявий щавель у вигляді настою. По 1-й ложці такої рідини 5-6 разів на день вилікує від алкоголізму. Приготування настою: 1 ст. ложку кучерявого щавлю (коріння) залити склянкою окропу. Кип’ятити 15 хвилин на слабкому вогні в посуді із закритою кришкою. Потім настояти 2-4 години, процідити і можна застосовувати для лікування алкоголізму.

2 ст. ложки кореня любистку змішують з 3-я лавровими листами і заливають 300 мл гарячої кип’яченої води. Наполягають протягом 3-х годин в термосі, поклавши його в тепле місце, для конденсації вологи. Далі настій для лікування алкоголізму слід процідити і віджати. Прийом отриманої рідини здійснюється 5 разів на день по 1-й ст. ложці. Завдяки активним компонентам любистку, настій знімає тягу до спиртних напоїв, в деяких випадках-остаточно.

Для лікування алкоголізму слід зробити настій з лікарських трав, а саме: м’яти, деревію, звіробою, полину, ялівцевих плодів і дягильного кореня. Кожну з трав слід взяти в кількості 1-ї чайної ложки. Трави поміщаємо в термос і додаємо 500 мл гарячої кип’яченої води. Рідина буде готова до прийому після того, як настоїться протягом 3-х годин і пройде якісний віджим. Приймати препарат від алкогольної залежності слід 4 рази на день після їди по одній склянці. Наявність різноманітних трав, сприяє до зміцнення нервової системи, підняття апетиту і звичайно ж до зменшення тяги до спиртних напоїв.

У склянку з 200 мл води потрібно додати яблучний оцет (1 ст. ложку) і мед (2 ч. ложки). Приймати 3 рази протягом дня по склянці рідини, через 30 хв. після прийому їжі. Цей засіб сприяє відновлення нестачі калію в організмі при алкогольній залежності.

Слід в рівних частинах змішати траву полину, деревію, звіробою і м’яти. Додати плоди ялівцю і подрібнений корінь дягелю. Десертну ложку суміші від алкоголізму слід заварити склянкою крутого окропу і настоювати протягом 10 хвилин. Вживати засіб слід по одній склянці чотири рази на день. Трави краще використовувати свіжі.

Курс лікування становить від 2-8 місяців. У разі необхідності лікування алкоголізму повторити. Після прийому цього чаю поступово проходить тяга до алкоголю.

Можна залити столову ложку пагонів плауна-баранца склянкою води, після чого кип’ятити на повільному вогні 15 хвилин, процідити і розбавити до 200 мл кип’яченою водою. Приймати настій від алкоголізму слід на голодний шлунок по дві столові ложки.

І наостанок самий несмачний метод лікування. Можливо, комусь допоможе дана порада самостійно кинути пити. Настояти кілька лісових зелених клопів на горілці. Розуміння компонентів цього зілля вже призводить до відразі, не кажучи вже про те, щоб випити його. Цей рецепт стійко відвертає пацієнта від алкоголю.

Якщо народна медицина не змогла допомогти позбутися від алкоголізму , в такому випадку варто звернутися до фахівців в цій області.

Традиційні методи лікування алкоголізму.

Алкоголізм є проблемою, яка зачіпає не тільки одного індивідуума, але також і його сім’ю, сусідів, друзів, колег та інших людей, які його оточують. Алкоголізм – хвороблива пристрасть до алкоголю (етиловий спирт), психічна і фізична залежність від алкоголю. Будь-яка людина унікальна, а алкоголь індивідуально руйнує і призводить його до звичайного результату. Лікування алкоголізму допомагає людині звільнитися від кайданів алкоголю і знову знайти себе.

Кодування від алкоголізму.

На ранній стадії від алкоголізму можна позбутися, застосовуючи домашні засоби. А ось більш складні стадії лікуються під наглядом досвідчених фахівців, застосовуючи психотерапевтичні і навіть медикаментозні способи лікування.

Відоме народним масам «кодування» є психотерапевтичним методом. Воно досить ефективно і допомагає позбутися від алкоголізму вже на 10-12 сеанс. Мінусом даного методу лікування є мала кількість інформації про вплив на організм людини гіпнозу та його наслідки.

Медикаментозна терапія алкоголізму.

Під медикаментозним методом лікування алкоголізму розуміють виведення з організму токсинів і нормалізація обміну речовин. Таке лікування триває довше, але результат цього коштує. Перший етап лікування – це вживання вітамінних комплексів і препаратів, які зменшують тягу до спиртного і поліпшують загальний стан пацієнта. Наступний етап полягає в тому, що пацієнт приймає препарати, які зовсім не сумісні з алкоголем. При спільному вживанні цих препаратів і алкоголю, у пацієнта з’являється блювота, підвищується температура, до загрози життю пацієнта. Це лікування пояснюється тим, що бажання жити перемагає бажання випити.

Не буде зайвим також порада людям, які страждають від алкогольної залежності, приймати лікарські препарати, які очищають печінку і комплекс вітамінів В і С. Також необхідно повноцінно харчуватися і займатися спортом.

Психологічні методи лікування алкогольної залежності.

У стані алкогольного сп’яніння людина знаходить новий світ, в якому йому набагато комфортніше ховатися від всіх проблем, однак за цим світом люди не бачать іншої більш серйозної проблеми – алкоголізм. Щоб позбутися від алкогольної залежності, буде потрібно велика сила волі і витримка, а також сильна моральна підтримка його рідних.

У разі частого і систематичного вживання алкогольних напоїв, людина виробляє стійкий потяг до них, що примушує вживати алкоголь знову і знову. В результаті питуща людина починає страждати від психічних і фізичних розладів, втрачає соціальні зв’язки, нерідко руйнується сім’я. Алкоголік стає нікому не цікавий. Питуща людина втрачає життєві орієнтири, а всі його бажання зводяться тільки до одного.

Якщо людина розуміє, що є проблема алкоголізму, усвідомлює, що він хворий, а також має бажання повернутися до нормального життя, народні засоби як позбутися від пияцтва, йому обов’язково допоможуть.

Важливо, щоб людина, що страждає від алкоголізму, сам прийняв рішення кинути пити, а також вибрав рецепт, відповідний саме йому, так як кращим лікарем є власний організм. Допомогти в лікуванні алкоголізму йому зможе, звичайно, близька небайдужа людина.

Але, як не старайся, якщо людина не хоче вилікуватися від цієї недуги, то ніякі вмовляння і настойки з відварами йому не помогуп. Для ефективного лікування алкоголізму народними засобами головне – психологічний настрій і мотивація.

Методи лікування алкоголізму народними засобами в домашніх умовах.

Багато людей різних статей зловживають спиртними напоями. Для усунення проблеми використовуються не тільки медикаменти. Лікування алкоголізму народними засобами в домашніх умовах – це перевірений роками метод вилікувати хвору людину від алкогольної залежності. Алкоголік фізично і психічно прив’язаний до вживання спиртних напоїв, так серйозно, що не може самостійно зав’язати. Коли медичні препарати не справляються з проблемою, для боротьби з пияцтвом застосовують народні рецепти.

Що таке алкоголізм.

Хвороба психічного характеру, при якій спостерігається надмірне регулярне вживання спиртного – алкоголізм. Чоловік або жінка нерідко стають залежними від алкоголю. Спочатку виникає звикання на психологічному рівні, а пізніше і на фізичному. Коли хворий страждає від алкоголізму, у нього знижується працездатність, зникають моральні, моральні цінності і сильно погіршується здоров’я. Як правило, терапія даного захворювання здійснюється медикаментозно, але ще використовується лікування алкоголізму народними засобами в домашніх умовах.

Головні зовнішні симптоми алкогольної залежності:

запійні періоди (щоденне вживання спиртовмісних напоїв протягом тривалого часу); алкоголь провокує появу соціального нигредо (зниження рівня соціального благополуччя); підвищення порогу відторгнення алкоголю, відсутність нудоти, блювання після вживання великих доз спиртного; абстинентний синдром (похмілля) – один з явних симптомів алкоголізму; зовнішні яскраво виражені ознаки (старінню шкірного покриву, розширення вен, поява синців на шкірі).

Народні засоби і методи лікування від алкоголізму.

Існує багато варіантів, які дають реальний шанс проводити лікування алкоголізму в домашніх умовах. В основі домашніх методик трав’яні відвари і настої, засоби, приготовані з різних природних продуктів. Народні засоби проти алкоголізму застосовуються для самостійного або анонімного лікування людини. Основна мета народної терапії проти алкоголізму-це викликання відрази до спиртних напоїв, повне його неприйняття. Є два головних принципи, з урахуванням яких здійснюється лікування алкоголізму народними засобами в домашніх умовах:

Необхідно домогтися абсолютного почуття відрази до алкоголю. Нерідко цей ефект досягається прийомом засобів, що викликають блювоту, розлад шлунка та інші неприємні наслідки. Наприклад, алкогольні напої з’єднуються з природними компонентами, що мають огидний смак або зовнішній вигляд. Друге правило ефективного лікування алкоголізму в домашніх умовах – використання психотерапевтичних прийомів (навіювання/навіювання, переконання). Впливати на хворого алкоголізмом може психолог, лікар, священик, народний цілитель або хтось із друзів, родичів.

Лікування алкогольної залежності народними засобами.

допомогу від алкоголізму

Коли консервативна медицина не може допомогти хворому алкогольною залежністю, то застосовуються народні засоби від пияцтва. Прекрасний шанс позбавити людину від залежності — лікування алкоголізму народними засобами в домашніх умовах Натуральні препарати» можуть зняти синдром похмілля і лікують хвороби, що з’явилися на тлі алкоголізму. Для боротьби з «зеленим змієм» нерідко використовуються материнка, чебрець, чебрець, звіробій, розмарин, лялькар, мучниця звичайна, любисток, кава, кислий щавель і так далі.

Є багато ефективних відварів, які здатні вилікувати людину від алкоголізму в домашніх умовах і відновити стан його здоров’я. Нижче представлено кілька популярних відварів, щоб перемогти алкогольну залежність:

Овес + календула-це хороший народний засіб проти пивного алкоголізму та інших його видів. Насипати неочищений овес в каструлю (3 літри) до половини. Залити водою, проварити 30 хвилин. Коли відвар почне закипати, його потрібно вилити в інший посуд, додати до нього висушені квіти календули (100 грам). Народні ліки від алкоголізму залишити закутаним на 12 годин. Пити 100-200 г до прийому їжі. Трав’яні збори не менш ефективні для боротьби з алкоголем в домашніх умовах. Взяти столову ложку суміші таких рослин: польовий хвощ, траву любистку, ягоди ялівцю, чебрецю, корінь синюхи. Збір залити окропом, трохи прокип’ятити. Наполягати одну годину. Народне засіб вживати після їжі по дві столові ложки двічі на день. Тривалість лікування проти алкоголізму – 30 днів. Відвар плауна булавовидного. Сухий порошок з рослини залити окропом: 10 грам трави на один стакан води. Один раз випити ½ склянки народного кошти + 50 г горілки. З’являється сильне відчуття відторгнення до будь-якого алкоголю. Взяти четверту частину дрібно порізаного листя свіжого розмарину. Залити гарячою водою (500 мл), поставити на вогонь. Через 20 хвилин прибрати з плити, процідити. Вживати народні ліки від алкоголізму по 50 г десять разів за добу.

До дієвих народних «препаратів», які можуть боротися з алкогольною залежністю, відносять різноманітні настої. Ось кілька ефективних варіантів:

Одну столову ложку порошку, зробленого з кореня голої солодки, залити склянкою гарячої води. Витримати 2 години, добре процідити за допомогою марлі. Пити народне зілля 4 рази в день по 1 ст. ложці. Взяти в однаковій кількості траву гіркого полину, золототисячник, чебрець. Три чайних ложки отриманої суміші запарити окропом (200 мл). Замотати, настоювати дві години. Після ретельно процідити. Пити протиалкогольну засіб 4 рази за добу по 1 ст. ложці. Європейський копитень (1 ч. л.) заливається склянкою гарячої кип’яченої води. Вариться п’ять хвилин на маленькому вогні. Закрити вариво кришкою, витримувати годину. Настій додається спиртне (на 200 г алкоголю 1 ст. л. ліки).

Простий, доступний варіант для лікування алкогольної залежності будинку – це натуральний мед. Люди, добре знайомі з принципами народної медицини, кажуть, що цей бджолиний продукт значно знижує тягу до спиртного. Коли у людини дефіцит калію в організмі, то нерідко з’являються проблеми з алкоголем. Якщо регулярно включати мед в щоденний раціон, то вміст калію нормалізується і згубна звичка зникне. Така терапевтична методика добре підійде людям на початковій стадії захворювання.

На першій стадії запійної алкогольної залежності і для позбавлення від похмілля відмінно виручає харчова сода. Суміш з води (1 стакан) і соди (1 ч. ложка) допоможе ефективно вивести алкоголіка із запою. Якщо потрібно більш глибоке очищення організму, необхідно вжити 3 склянки содового кошти. При похмільному синдромі хвора людина відпаюється содою (5-10 г), розведеною у воді (0,5 л).

Лавровий лист.

Лікування чоловічого і жіночого алкоголізму за допомогою лаврушки теж дає свої позитивні результати. Суть терапії максимально проста. Один листочок заливається горілкою, настоюється кілька годин. Коли алкоголік випиває цей настій, то в більшості випадків, ефект відрази до спиртного спостерігається відразу. Є ще кілька рецептів з лавровим листом:

Окропом (півтори склянки) запарюється 12 г лаврушки. Зілля ставиться на плиту. Після закипання, вариться 10-15 хвилин на середньому вогні. Ліки вживається протягом доби. Корінь рослини і два листочка заливаються горілкою або спиртом (250 г). Лікарська суміш настоюється 14 днів в темному місці. Для отримання цілющого ефекту, хворий повинен випити настій за раз.

Як позбавити від алкоголізму без відома хворого.

Багато алкоголіків не визнають своєї залежності, тому відмовляються від лікування. У таких ситуаціях доводиться йти на хитрість. Є чимало коштів, що допомагають позбавити людину від алкоголізму без його відома. Нижче пропонується три хороших рецепта, у яких багато позитивних відгуків:

Унікальний гриб-гнойовик-це відмінне цілюще зілля від алкоголізму, перевірене часом. Гриби готують, як будь-які інші: тушкують, відварюють, смажать, запікають. За смаком гнойовик дуже схожий на печериці, тому грибне блюдо майже ніколи не викликає підозр у алкоголіка. Народне засіб сприяє розщепленню спирту в організмі, викликаючи ознаки сильної інтоксикації. Хворому погано протягом декількох днів, тому він фізично втрачає можливість випивати. Згодом, після кількох «сеансів» деякі відмовляються від алкоголю назавжди. Індійський гриб, настояний на молоці – ефективний варіант боротьби з алкоголізмом в домашніх умовах. Якщо приймати цей кисломолочний напій 30-40 днів, то потяг до алкогольних напоїв сходить на «ні». Червоний перець. Приготувати ліки в домашніх умовах неважко. Знадобиться півлітра спирту (60%) + столова ложка пекучого порошку. Інгредієнти змішуються, засіб проти алкоголізму настоюється тиждень. Для ефективної терапії алкогольної залежності, додають по 3 краплі настою на літр алкоголю.

Відео: як лікувати алкоголізм в домашніх умовах.

Марія Петрівна, 58 років.

Мій чоловік сильно запив після скорочення з роботи. Вмовляння зав’язати з цією жахливою звичкою, не діяли. Таблетки, виписані лікарем-наркологом, не допомогли. Знайшла в інтернеті рецепти народної медицини дозволяють лікуватися в домашніх умовах. Чоловіка просто відвернуло від горілки після двотижневого меню з грибом-навозником. Рекомендувавши.

Були серйозні проблеми з міцним алкоголем. Намагався кодуватися від п’янки, вживати якісь «чарівні» пігулки, але марно. Вилікуватися від хвороби допомогли народні засоби від алкоголю. Брав відвар із звіробою, потім перейшов на трав’яні збори. Позитивний результат я отримав, головне захотіти зцілитися.

Коли навалилася купа побутових проблем, здали нерви. Я і не помітила, як стала в легку випивати пляшечку винця щовечора. З цього «болота» допоміг вибратися один. За його порадою включила в меню мед, пропила кілька курсів трав’яних зборів. Вже через два місяці народної терапії я назавжди відмовилася від алкогольної продукції.

Інформація представлена в статті носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації по лікуванню виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Медична допомога при алкоголізмі.

Медична допомога хворому на алкоголізм, як правило є першим етапом лікування алкоголізму і передбачає першочергове зняття алкогольної інтоксикації.

Допомога при гострій алкогольній інтоксикації.

Медична допомога хворому на алкоголізм, як правило є першим етапом лікування алкоголізму і передбачає досягнення таких основних цілей:

втамування гострих алкогольних ексцесів; повна відмова від вживання алкоголю; лікування абстинентного синдрому; нормалізація психічного стану пацієнта (лікування розладів сну, афективних станів, невротичних проявів); нормалізація основних показників соматичного здоров’я пацієнта.

У разі гострої алкогольної інтоксикації необхідне термінове проведення наступних заходів:

Штучне викликання блювоти, промивання шлунка до зникнення запаху алкоголю в блювотних масах. Викликати блювоту можна за допомогою підшкірного введення 0,25-0,5 мл 1% розчину солянокислого апоморфіну (одночасно втамовує збудження). Катетеризація (при затримці сечовипускання). Прийом 5-10 крапель нашатирного спирту на 1/2 склянки води. При порушенні серцевої діяльності і коматозному стані — підшкірні введення 1-2 мл 10% розчину кофеїн-бензоату натрію, підшкірно або внутрішньовенно ін’єкція 1-3 мл 10% коразолу (можна повторювати через кожні 1-2 години), 1 мл кордіаміну, 1-3 мл 0,1% розчину азотнокислого стрихніну, внутрішньовенно або внутрішньом’язово введення 1-4 мл фізіологічного розчину або 200-300 мл 5% розчину глюкози з 15 МО інсуліну. Вдихання суміші 90% кисню і 10% вуглекислоти.

При асфіксії — вдихання кисню, штучне дихання, підшкірна ін’єкція 1 мл 1% лобеліну, внутрішньовенно або внутрішньом’язово введення 1 мл цитітону, загальне і місцеве зігрівання.

Для зменшення алкогольної інтоксикації можна використовувати ацетилсаліцилову кислоту, 1 г 2-3 рази, введення підшкірно 10-20 ОД інсуліну з наступним внутрішньовенним введенням 40-60 мл 40% розчину глюкози.

Швидкими (1-1,5 ч.) і безпечними методами протверезіння можна скористатися при наявності відповідної апаратури. До таких методик відносяться підшкірне вдування 300-500 см куб. кисню, гіпербарична оксигенація (метод застосування кисню під високим тиском в лікувальних цілях, який проводиться в спеціальних гіпербаричних барокамерах) і поверхнево керована краніоцеребральна гіпотермія (штучне охолодження головного мозку через зовнішні покриви голови за допомогою спеціального апарату)

Для втамування збудження в стані алкогольного сп’яніння іноді використовують нейролептичні засоби (аміназин, тизерцин, галоперидол і ін.), але їх застосування повинно бути зваженим. Нейролептики є синергістами етанолу, тобто збільшують його дія переводячи хворого зі стану збудження в наступну стадію (гальмування), аналогічний ефект виробляють та антигістамінні препарати (тому вони навіть більш бажані в даному випадку). Однак, небезпека полягає в можливості того, що під час сну може розвинутися колаптоїдний і навіть коматозний стан. Тому в одному шприці з цими препаратами внутрішньом’язово потрібно вводити аналептики.

При розвитку важкого алкогольного сп’яніння, алкогольної коми показано негайне введення аналептичних сумішей. Наприклад, суміш бемегрида (20 мл 0,5%), реактиваторов холінестерази дипироксиму (1 мл 15%), кордіамін (2 мл),кофеїну (2 мл 20%), коразол (2 мл 10%) та глюкози (10 мл 40%) або ізотонічного розчину хлориду натрію. Як правило, цю суміш (40 мл) вводять внутрішньом’язово двома шприцами, у важких випадках додають до ізотонічного розчину хлориду натрію внутрішньовенно краплинно. Все це при необхідності поєднується з комплексом реанімаційних заходів (інтубацією трахеї, ШВЛ, стимуляцією серцевої діяльності). Після подолання гострих явищ, на першому етапі головним чином застосовують різні фармакологічні і немедикаментозні засоби.

Фармакотерапія абстиненції і запоїв.

З метою дезінтоксикації і запобігання набряку мозку застосовують:

Гемо — та плазмозамінюючі сольові розчини: ізотонічний (0,9%) розчин хлориду натрію до 1,5 л/добу,внутрішньовенно за допомогою крапельниці; розчин глюкози 5% до 1 л/добу; гемодез до 500 мл, внутрішньовенно за допомогою крапельниці; реополіглюкін до 1 л/добу. Гіпертонічні протинабрякові розчини: розчин глюкози 40%, 10-20 мл внутрішньовенно 1 раз/добу; сечовини 30% з 10% глюкозою з розрахунку 0,5 г сечовини на 1кг маси тіла; Сечогінні препарати: лазикс в / в 40-80 мг/добу; магнію сульфат 25% 10 мл внутрішньовенно; Тіоловою з’єднання: унітіол 5% 1 мл / 10 кг ваги тіла, внутрішньом’язово 3 рази / добу; натрію тіосульфат 30% — 10-20мл, внутрішньовенно.

З метою підвищення резистентності організму і захисту мозку від токсичної дії етанолу застосовують ноотропи, серед яких перевага віддається пірацетаму (ноотропіл) 20%, внутрішньом’язово 10 мл/добу.

Психотропні препарати допомагають зменшувати патологічний потяг до алкоголю і втамовують збудження в період абстиненції:

Транквілізатори: седуксен (діазепам) 10-40 мг/добу; еленіум 50 мг/добу; феназепам 5-10 мг/добу; Антидепресанти: амітриптилін 100 мг/добу; піразидол 100 мг/добу; Тимолептические нейролептики: хлорпротіксен 15-30 мг/добу; сонапакс (Меллерилом) 200 мг/добу.

Останнім часом з’явилася інформація про ефективність застосування в терапії алкоголізму антидепресантів нових поколінь, які мають здатність до селективного блокування зворотного захоплення серотоніну.

Замісна терапія використовується для нормалізації окисно-відновних процесів і компенсації вторинного гіповітамінозу:

тіамін 50-300 мг/добу, внутрішньом’язово; піридоксин 20-100 мг/добу; нікотинова кислота (РР) 50-200 мг/добу; аскорбінова кислота 50-400 мг/добу.

Вітамін В1 можна вводити внутрішньом’язово разом з аскорбінової і нікотинової кислоти, але не з В6 або В12, оскільки він ускладнює біотрансформацію першого і проявляє алергічні властивості в присутності іншого.

Немедикаментозне лікування алкоголізму.

Немедикаментозні засоби лікування алкоголізму практично не мають протипоказань і можуть використовуватися на всіх етапах протиалкогольної терапії.

На етапі купірування абстинентних явищ назначаютсоляно-хвойні ванни (34-36оС), 10-12 процедур на курс, циркулярний і віяловий душ. Можливе застосування електропроцедур: электросона, електрофорезу новокаїну і йодиду калію на комірцеву зону, индуктотермию на область печінки та інше. Деякі наркологи з цією метою використовували трансцеребральный електрофорез мікроелементів (5% розчин сульфату магнію і розчинної солі літію), перші три дні електрофорез магнію, наступні п’ять — літію. вживання медикаментів при цьому виключається.

Оксигенотерапія показана на етапі купірування алкогольного абстинентного синдрому для ліквідації гіпоксії. Проводиться вона шляхом вдихання зволоженого 40-60% суміші кисню з повітрям через маску по 1,5-2 г 2-4 рази на добу. Під впливом кисню у хворих послаблюються вісцеральний і психічний компоненти абстиненції, зменшується потяг до алкоголю, нормалізується настрій. Протипоказанням цього методу є підвищена судомна готовність. Застосовується також суміш закису азоту і кисню в рівних частинах протягом 30-45 хвилин. Для позитивного ефекту, як правило, досить однієї процедури. Найбільш ж ефективна оксигенотерапія у вигляді гіпербаричної оксигенації. Як правило, 1-3 таких сеансу протягом 40 хвилин кожен допомагають повністю вгамовувати прояви абстинентного синдрому.

Швидкого протверезіння і вгамування абстиненції сприяє метод краніоцеребральної гіпотермії протягом одного сеансу при експозиції в 1-1,5 ч. застосування гемо — та ентеросорбції базується на уявленнях про патогенетичні механізми алкогольної абстиненції з накопиченням в крові надлишкової кількості катехоламінів (дофаміну і ін). Вищезгадані методи допомагають наближати їх рівень до норми.

Хороші результати отримані також при застосуванні голкорефлексотерапії (Акупунктури). Рецепт точок для цієї процедури залежить від переважаючих в цей момент нервово-вегетативних розладів і психопатологічних проявів. При важкій алкогольній абстиненції, передпсихотичних станах ефективне проведення одного-трьох сеансів протягом 1-2 днів. При цьому використовують акупунктуру (введення голок на 30 хвилин) і електростимуляцію точок вушної мушлі, межлопаточной, верхнепоясничного та інших ділянок. після подолання гострих явищ частоту сеансів поступово скорочують. Цей етап, в залежності від початкового стану пацієнта, може тривати від однієї до трьох тижнів.

NET-ALKO.

Все про алкоголь і куріння.

Допомога від алкоголізму.

Допомога в лікуванні алкоголізму потрібна вже на першій стадії захворювання. Багато звертаються за допомогою нарколога при алкоголізмі лише в тих випадках, коли проблема вже пустила коріння. Пам’ятайте: чим раніше ви звернетеся до допомоги нарколога, анонімно або офіційно, тим більше шансів, що ви допоможете своєму близькому або самі собі позбутися від захворювання.

Допомога в лікуванні алкоголізму: як правильно і ефективно допомогти хворому алкоголізмом.

Алкоголізм не з’являється відразу. На відміну від наркоманії він розвивається поступово, і в цьому є очевидна перевага: можна встигнути почати лікування ще на першій стадії. Але її не так просто відрізнити. Побутове пияцтво давно стало в нашому суспільстві нормою, а від нього до першої стадії всього один крок.

Однак є деякі ознаки, розпізнавши які, ви можете сміливо шукати допомоги психолога при алкоголізмі. Перша стадія ще не встигає породити фізіологічну залежність, або ж ця залежність слабо виражена, тому на даному етапі корисною буде допомога психолога-нарколога.

Допомога при алкоголізмі необхідна у випадках:

Людина багато п’є, але приховує, скільки саме. Применшує кількість випитого. Його не бентежить, що він бреше, але він розуміє, що робить щось неправильне, звідси і брехня.

З’являється тяга до алкоголю. Хочеться випити з приводу і навіть без приводу.

Втрачається почуття міри. Алкоголік п’є все більше і хоче напиватися до непритомного стану. Навіть у разі явних передозувань алкоголік буде стверджувати, що випиває в міру.

Втрачається блювотний рефлекс, але це питущий шанує за досягнення і навіть пишається тим, що може випити дуже багато. Замість блювотного рефлексу з’являються провали в пам’яті. У психології їх називають терміном «палімпсест». Це характерна ознака першої стадії алкоголізму.

Спиртне вживається регулярно і все частіше: до 2-3 разів на тиждень. З’являється здатність пити щодня і не страждати від цього.

Пити стає приємно незалежно від обставин. Задоволення викликає сама думка про сп’яніння і ейфоричному стані.

Людина починає виправдовувати вчинки питущих, оскільки сам їх теж робить.

Саме в цей момент і потрібна допомога хворому на алкоголізм, але є утруднення: людина на цій стадії не вірить в те, що він стає алкоголіком, і не визнає факту, що він хворий.

На другій і третій стадії допомога нарколога також необхідна, але ці стадії вже можна розпізнати і зробити очевидний висновок про те, що людина спивається, так як симптоми пияцтва стають шокуюче непривабливими, а поведінка людини — асоціальною.

Допомога при алкоголізмі.

8 800 200 00 62.

Психологічна допомога при алкоголізмі: як це працює і як це допомагає.

Допомога при алкоголізмі — комплексний процес, при якому успіх залежить не тільки від досвіду лікарів, але і від бажання пацієнта позбутися своєї пристрасті і сильного психологічного потягу до спиртного.

Переважна більшість залежних лікуватися не планує, і для залучення їх в процес лікування існують деякі способи, наприклад, інтервенція. Суть методу полягає в тому, що медики і колишні залежні спілкуються з пацієнтом і створюють умови, щоб він захотів поїхати лікуватися в клініку.

Цей метод (як і будь-які медичні методи і практики) не дає стовідсоткової гарантії, що людина точно захоче лікуватися, але без інтервенції і спроб вплинути на поведінку алкоголіка лікування може не розпочатися ніколи.

У нашому центрі розроблена спеціальна програма, яка стимулює бажання пацієнта одужувати. Наша клініка оснащена сучасним обладнанням, ми пропонуємо широкий спектр програм, медикаментозне лікування, але головне — ми надаємо допомогу від алкоголізму при небажання лікуватися.

У нашому центрі пацієнти відчувають підтримку і допомогу персоналу. Ми працюємо не просто як лікарі-наркологи, а надаємо дієву психологічну допомогу при алкоголізмі.

До кожного пацієнта потрібно знайти свій підхід. Незважаючи на спільність клінічної картини захворювання, кожна людина індивідуальна і має своє минуле, яке призвело його до поточної проблеми. І головне — не вилікувати алкоголізм як такий, а допомогти людині усунути причини, які і змусили його пити.

Тільки тоді допомогу хворим на алкоголізм буде реально дієвою, а не сурогатом лікування, за яким послідує черговий запій.

Як надається допомога при алкоголізмі: вдома, стаціонарно в клініці, цілодобово і анонімно.

Перша допомога при алкоголізмі — це крапельниця, яку можна поставити в домашніх умовах і як правила її застосовують при отходняках після запою. Дані заходи знімають симптоми алкоголізму, але далі доведеться умовити алкоголіка лікуватися, так як після зняття симптомів бажання продовжувати лікування закінчується. Алкоголік згоден на вшивание блокатора і не більше того.

У нашому центрі завжди зберігається атмосфера доброзичливості і комфорту. Тут не будуть засуджувати людину за те, що він оступився, але ж саме цього так бояться всі залежні. Справжня допомога для страждаючих алкоголізмом полягає в тому, щоб лікарі лікували не тіло, а душу.

Тому лікарі центру використовують безліч сучасних програм, які допомагають нашим пацієнтам максимально швидко змінювати свій світогляд і будувати своє життя тверезо й розважливо.

У нашому центрі використовуються сучасні популярні методики реабілітації, так і індивідуально розроблені підходи до лікування. Кілька тисяч пацієнтів з різних міст Росії отримали комплексну цілодобову допомогу наркологів. Велика частина повернулася до нормального життя: своїм сім’ям, дітям, улюбленій роботі.

Допомога для страждаючих алкоголізмом: в чому успішність наших комплексних програм.

У подальшій підтримці людини, яка після лікування відчуває свою відірваність від соціуму. І саме це залучає його в новий виток алкоголізму.

Ми пропонуємо унікальну методику індивідуальної та групової псикоррекции, а також постреабилитационную підтримку, що дозволяє пацієнтам відчувати себе впевненими і успішними людьми, які не просто побороли страшний недуг, але і змогли надалі реалізуватися.

Ми об’єднуємо зусилля фахівців наркології та реабілітаційного центру. Саме унікальна програма і об’єднані дії різних лікарів дають можливість не в разовому порядку, а за допомогою регулярних сеансів зняти звичну тягу до алкоголю.

Особливу допомогу надають колишні залежні, волонтери, які в змозі виявити просту людську участь, не дають пацієнтам відчувати себе ізгоями суспільства і самотніми людьми.

Також ми надаємо допомогу нарколога на дому в тому випадку, якщо потрібне тривале амбулаторне або анонімне лікування. У деяких випадках це найбільш оптимальний варіант лікування, і він також допомагає одужати і змінити свій спосіб життя.

Якщо вам дійсно хочеться змінити своє життя, а не просто проходити лікувальні програми, які лише приберуть симптоми алкоголізму, зателефонуйте нам.

Зателефонуйте нам і в тому випадку, якщо ви бачите, що вашому близькому потрібна допомога в лікуванні алкоголізму. Разом ми знайдемо рішення!

Чи лікується алкоголізм?

Це захворювання є великою проблемою не тільки для самого питущого, але і для близьких йому людей. Боротьба з цією недугою своїм корінням йде в далеке минуле, коли лікуванням алкоголізму займалися травники, знахарі і навіть чаклуни. В наші дні існує безліч способів лікування цієї залежності: гіпноз, кодування, медикаментозна терапія і народні засоби, що допомагають позбутися від алкоголізму.

Неможливо відповісти на питання, який з цих методів більш ефективний, до вибору способів лікування слід підходити індивідуально-комусь простіше закодуватися або пройти курс голковколювання, а хтось вважає за краще використовувати найефективніші народні засоби від алкоголізму. А іноді лікування включає в себе всі перераховані методи.

Симптоми алкогольної залежності.

Треба сказати, що такі ознаки захворювання проявляються досить швидко, тому рідним пацієнта слід поставитися до них уважно і намагатися донести серйозність ситуації до питущої людини. До таких симптомів відносяться:

періоди запоїв — щоденне вживання алкогольних напоїв, протягом декількох днів, а іноді і тижнів; зниження рівня соціального благополуччя; значне перевищення порогу відторгнення алкоголю: відсутність блювоти, нудоти, після вживання великих доз алкоголю; похмільний синдром; зовнішні прояви — старіння шкіри, розширення вен, синці на шкірі, не пов’язані з травмами.

Психологічна допомога.

Не секрет, що першими б’ють на сполох, коли в сім’ї є питуща людина, його близькі. Нерідко жінки звертаються до нарколога з питанням: «Як впоратися з алкоголізмом чоловіка народними засобами?» І це відбувається не з-за того, що вони не довіряють традиційній медицині, а тому що 98% алкоголіків не вважають себе залежними, і навідріз відмовляються від відвідування лікаря.

Навіть вибравши найефективніші народні засоби від алкоголізму (відгуки підтверджують це), близькі хворого можуть і повинні надати йому всемірну психологічну допомогу. Він повинен відчувати підтримку і любов з боку рідних, тільки в цьому випадку, спільними зусиллями можна перемогти «зеленого змія». Не демонструйте своє добре ставлення до чоловіка (сина), коли він тверезий, а погане – коли він п’яний. Такі ігри не дадуть потрібного результату.

Виведення токсинів і зміцнення здоров’я.

Найбільш ефективні народні засоби від алкоголізму не дадуть результату, якщо попередньо, до початку лікування не очистити організм.

В першу чергу слід позбутися від токсичних речовин. До найбільш ефективним народним методам відносяться:

Щоденне вживання зеленого листового чаю, не менше чотирьох чашок. Цей напій не тільки виводить токсини, але і різко знижує тягу до спиртного. Щоранку необхідно з’їдати ложку (чайну) натурального бджолиного меду, який відшкодовує недолік калію в організмі. Його заповнення знижує залежність. Подібним дією володіють і кислі яблука. Їх слід вживати вранці натщесерце, щоб уникнути ранкового похмілля. З’їдаючи щодня вранці 1-2 яблука, спочатку відпаде необхідність похмілля, а потім поступово зникає тяга до спиртного.

Методи народної терапії.

В основі боротьби з пияцтвом і алкоголізмом народними засобами лежить використання трав’яних настоїв і відварів, застосування засобів, виготовлених з натуральних продуктів. Народні цілителі вважають, що такі кошти можуть застосовуватися як для самостійного, так і для анонімного лікування людини. Основне завдання народної медицини в боротьбі з алкоголізмом – викликати огиду до спиртного. Ефект відрази часто досягається завдяки використанню засобів, які викликають блювоту, розлад шлунка та інші неприємні стани. Наприклад, алкоголь з’єднують з природними речовинами, що володіють огидним смаком.

Лікування народними засобами.

Близьким хворого далеко не завжди вдається умовити питущого людини звернутися за допомогою до фахівця. Зазвичай вони кажуть: «Кину пити в будь-який момент, коли захочу». І це дійсно так. Без бажання алкоголіка позбутися згубної звички неможливо, всі зусилля медиків будуть марні.

Саме в такій ситуації родичі використовують найефективніші народні засоби від алкоголізму, які часто дають дуже хороші результати. Препарати на основі рослин, натуральних речовин допомагають зняти похмільний синдром і лікують хвороби, які викликані алкоголізмом.

Народні засоби лікування алкоголізму: трави.

Травники стверджують, що існує безліч цілющих трав, які можуть в домашніх умовах полегшити стан хворого. Більш того, в деяких випадках лікування рослинами буває набагато ефективніше, ніж голковколювання або кодування. Це відбувається не тільки тому, що використовуються природні засоби.

Трави при лікуванні алкоголізму дають хороший результат у тих хворих, які не бажають змінювати свого способу життя. Найкращий ефект можна отримати в наступних випадках:

На найперших стадіях хвороби. Коли пацієнт вже робив спроби позбутися залежності самостійно, але не домігся успіху. Якщо алкоголік відмовляється лікуватися.

Для пацієнтів, які не сприймають кодування через його вплив, а традиційного лікування-через можливий розголос, який може нашкодити кар’єрі, наприклад, народні методи лікування алкогольної залежності травами є прекрасною можливістю повернути здоров’я. Але не можна забувати про те, що таке лікування показано не всім. Перш ніж використовувати народні засоби від пияцтва і алкоголізму необхідно проконсультуватися з фахівцем. Справа в тому, що більшість цілющих рослини, володіють крім лікувальних ще й негативними для організму властивостями. Їх категорично заборонено приймати при деяких захворюваннях.

Іноді такі рослини викликають алергічні реакції і побічні ефекти. Уважно вивчивши кожен конкретний випадок, доктор порекомендує найефективніший і безпечний рецепт. При цьому необхідно точно дотримуватися дозування і правила прийому лікарських засобів.

Відвар чебрецю.

Такий відвар дає сильну відразу до алкоголю. Вранці і ввечері давайте хворому по ложці (їдальні) лікувального засобу. В результаті людина буде відчувати біль в області шлунка, можлива блювота. Якщо в період лікування хворий не вживає спиртне, то курс лікування триватиме тридцять днів. А якщо чотири-п’ять ложок додати в пляшку горілки, то бажання випити пропадає надовго.

Для приготування відвару вам знадобиться три ложки (столові) чебрецю (краще використовувати траву, придбану в аптеці). Залийте сировину літра окропу і на десять хвилин поставте ємність на водяну баню. Потім укутайте каструльку і дайте складу настоятися протягом двох годин.

Відвар чебрецю протипоказаний людям, що страждають астмою, туберкульозом, деякими захворюваннями щитовидної залози, цукровий діабет.

Овес і календула.

Хороший народний засіб в боротьбі з алкоголізмом. Відгуки пацієнтів свідчать, що воно ефективне при пивному алкоголізмі та інших його різновидах. Насипте в трилітрову каструлю неочищений овес до половини. Залити водою майже до верху. Коли відвар почне закипати, додайте до нього 100 грамів сухих квітів календули і прокип’ятіть на повільному вогні півгодини.

Зніміть відвар з вогню, укутайте і дайте настоятися протягом 12 годин. Приймати по 100 мл перед їжею.

Чебрець.

Найефективніші народні засоби від алкоголізму часто виготовляються з добре відомих трав. Приклад тому-повзучий чебрець. Коли стан питущого людини погіршується і йому необхідна термінова допомога, полегшити стан допоможе саме ця трава.

Дві ложки (столові) сухої сировини залийте 200 мл окропу і поставте каструльку на водяну баню на десять хвилин. Потім відвар слід охолодити, процідити і приймати по третині склянки тричі на день після їди. Курс лікування 8-10 днів.

Трав’яні збори.

У боротьбі з алкоголізмом не менш ефективні збори лікувальних трав.

Змішайте в рівних частинах траву любистку, польовий хвощ, чебрець, ягоди ялівцю, корінь синюхи. Столову ложку подрібненої суміші трав залийте окропом (250 мл), прокип’ятіть протягом трьох хвилин на повільному вогні. Дайте засобу настоятися протягом години. Вживати відвар слід двічі на день по дві ложки (столові). Курс лікування – місяць.

Рівні частини трави золототисячника, чебрецю, гіркого полину подрібніть. Запарте 200 мл окропу три чайних ложки збору. Ємність укутайте і залиште на дві години. Після цього суміш процідіть і приймайте по столовій ложці тричі на день.

Настоянка.

До ефективних препаратів народної медицини, здатних боротися з алкоголізмом відносять різноманітні настої і настоянки. Нижче представимо деякі з них.

Корінь солодки.

Корінь голої солодки поріжте, потім подрібніть в порошок за допомогою блендера. Столову ложку сировини залийте гарячою водою, але не окропом (250 мл). Настій можна приймати через дві години по ложці (їдальні) три рази в день.

Настій плауна булавовидного.

допомогу від алкоголізму

Залийте сухий порошок рослини (10 г) склянкою окропу. Через десять хвилин змішайте склянки настою з 50 г горілки. За відгуками пацієнтів, вони відчувають відчуття відторгнення до будь-яких спиртовмісних напоїв практично відразу.

Інші рецепти: харчова сода.

На перших стадіях захворювання для позбавлення від похмільного синдрому відмінно допомагає харчова сода. Суміш зі склянки води і чайної ложки соди здатна вивести з запою. Для більш глибокого очищення необхідно протягом доби випити три склянки содового розчину.

Лікування лавровим листом — народний засіб від алкоголізму.

З допомогою цих ароматних листочків, які застосовуються в кулінарії, успішно лікується чоловічий і жіночий алкоголізм. Приготувати лікувальний засіб зовсім нескладно: один листочок заливають 30 мл горілки і настоюють протягом кількох годин. Випив цей настій пацієнт практично відразу відчуває огиду до спиртного.

Існує ще кілька рецептів на основі лаврового листа: Дванадцять грамів листя лавра запарте 300 мл окропу. Отриману суміш ставлять на вогонь. Через десять хвилин з моменту кипіння склад готовий до вживання. Його необхідно випити дрібними ковтками протягом доби. Два листки і корінь рослини залийте 250 мл горілки і відставте в темному прохолодному місці на чотирнадцять днів.

Гриб гнойовик.

Такий засіб застосовують досить часто, завдяки простоті застосування. Приготуйте ці гриби з не найпривабливішим назвою звичайним способом і запропонуйте це блюдо питущому людині в якості закуски. Блюдо досить ароматне і дуже смачне. Змішавшись з горілкою в організмі, гриби уповільнюють в крові розщеплення спирту, викликаючи стан, що нагадує сильне отруєння. Згодом у алкоголіка виникає відраза до алкоголю.

Чи можна лікувати алкоголіка без його відома?

Ми вже говорили про те, що більшість людей, залежних від спиртного, не визнають свого захворювання і відмовляються від лікування. У подібних ситуаціях їх рідні використовують народні засоби від алкоголізму без відома алкоголіка. Лікарі-наркологи вважають такий метод досить спірним, але часто у дружин і матерів запійних п’яниць не залишається альтернативи цій хитрості.

Індійський гриб.

На думку людей, які страждали алкогольною залежністю, настояний на молоці індійський гриб є ефективним засобом у боротьбі з цією підступною недугою. Приймаючи цей кисломолочний напій протягом сорока днів, можна позбутися від потягу до алкоголю.

Червоний перець.

Це засіб зовсім нескладно приготувати. Для цього необхідно приготувати півлітра спирту (60%) і додати до нього столову ложку червоного перцю. Це засіб має настоюватися тиждень. Щоб позбутися від алкогольної залежності, необхідно додавати по три краплі настою на літр спиртних напоїв.

Алкоголізм в аюрведі.

Понад три тисячі років в аюрведі-одного з різновидів альтернативної індійської медицини, алкоголізм вважається важкою хворобою. Її прихильники впевнені, що залежна людина обов’язково повинна прийняти допомогу ззовні. Перший крок до позбавлення від будь-якої залежності — визнання існування проблеми. Головна психологічна проблема алкоголіка полягає в слабкості волі.

Щоб ефективно вирішити проблему алкогольної залежності, необхідно пройти програму детоксикації і очищення — панчакарму. Крім того, уражені спиртними напоями органи необхідно зміцнювати спеціальними народними засобами від алкоголізму. Аюрведичний препарат сурари — це суміш, що складається з тридцяти рідкісних трав, які сприяють детоксикації крові і виведенню токсинів з організму.

Екстракти трав збільшують вироблення жовчі і нормалізують функції печінки. Це дуже ефективний засіб не робить побічних ефектів. Препарат очищає організм і омолоджує його.

Відгуки пацієнтів.

Якщо вас цікавить, як позбутися від алкоголізму назавжди народними засобами, рекомендуємо уважно вивчити відгуки пацієнтів. Більшість людей зуміли перемогти алкогольну залежність, відзначають, що неодноразово намагалися впоратися самостійно з цією проблемою, але не домагалися успіху.

Багатьом з них допоміг гриб-гнойовик, який після двох тижнів прийому викликає стійку огиду до спиртного. Деякі пацієнти розповідають, що кодувалися, приймали медикаменти, але позитивного результату вдалося досягти після прийому трав’яних зборів. Всі, хто пережив алкогольну залежність і позбувся від неї за допомогою народних засобів, впевнені, що ефективність лікування залежить від бажання людини почати нормальне життя.

Лікування алкоголізму в домашніх умовах.

Алкотерапія-це ефективне лікування алкоголізму в домашніх умовах-обов’язково вам допоможе:

Якщо Ви усвідомлюєте, що Ви вже алкоголік і не в силах протистояти неусвідомленого потягу до добавці після першої стопки (келиха), т. е не можете контролювати так звану «соціальну випивку»; Якщо у Вас є реальне бажання (не просто хотіння) вилікуватися від алкоголізму: позбутися від внутрішньої, імпульсивною і неусвідомленою тяги до надмірного споживання алкоголю; Якщо Ви хочете в майбутньому вживати алкогольні напої на рівні «соціальної випивки», тобто не відчувати себе «алкогольних інвалідом» на святах і вечірках.

Лікування алкогольної залежності вдома.

Ви можете проходити лікування алкогольної залежності прямо вдома, в зручний Вам час: у вихідні або після роботи.

Зауважу відразу, що ніякого чарівництва і чудес не буде, також не буде швидкості, як при кодуванні алкоголізму або «вшиванні» (хоча пиячити Ви перестанете відразу, вже сьогодні), не буде і ніяких медикаментів та гіпнозу.

Вам знадобиться всього 7 онлайн сеансів по скайпу, або, якщо ви захочете працювати самостійно-безлімітна підтримуюча листування по емейл протягом місяця.

записатися на онлайн курс алкотерапии.

Домашнє лікування алкоголізму і пияцтва.

Основний, інтенсивний курс алкотерапії: домашнє лікування алкоголізму і пияцтва — розрахований на один місяць. 3 сеанси в перший тиждень; 2-в другу; і по 1-му сеансу в наступні 2 тижні.

Однак, якщо Ви захочете позбутися від супутніх алкоголізму психологічних і емоційних проблем: тривожність, тривала депресія, страхи і неврози…проблеми в стосунках…і т. п., то, за Вашим бажанням психотерапію можна продовжити і вирішити ці проблеми.

Врахуйте, що «соціально випивати» Ви зможете, якщо захочете, звичайно (відомо з досвіду, що більшість самі не хочуть більше пити зовсім) не раніше, ніж через рік повного утримання від алкоголю — організм повинен відновитися. [hr]

Вартість лікування алкоголізму — ціни.

Ціна, вартість місячного курсу лікування алкоголізму — 15000р (і по Skype, і по E-mail)

У кого відразу немає коштів, або хто боїться платити всю суму відразу — можна розділити оплату по тижнях, або навіть по сеансах. Нюанси можна уточнити в неоплачуваному листуванні по емейл.

Після курсу алкотерапії, при бажанні і необхідності, ви можете вийти зі мною на відео, аудіо зв’язок, або по емейл або телефону, для підтримуючої консультації.

У разі виконання моїх умов і рекомендацій по лікуванню алкоголізму в домашніх умовах (все в межах здорового глузду і доступності, ніяких експериментів), Ви позбудетеся від своєї залежності від алкоголю і надмірного пияцтва — 100%.

Не чекайте чудес, запишіться на алкотерапию прямо зараз!

допомогу від алкоголізму

Лікування жіночого алкоголізму.

Лікування жіночого алкоголізму відрізняється підвищеною чутливістю, тривожністю і страхом розголосу алкозалежних жінок…. Жінки, які бояться компрометації — зможуть конфіденційно пройти курс алкотерапії. [hr]

Співзалежність при алкоголізмі — лікування.

Дружини (іноді чоловіки), батьки: матері, батьки, інші члени сім’ї, які мають співзалежність при алкоголізмі їх рідних і близьких, також можуть пройти лікування від співзалежності, і тим самим допомогти і собі, і своїй близькій людині позбавитися від алкогольної залежності. [hr]

Метод лікування алкоголізму.

Мій метод лікування алкоголізму , як очний, так і онлайн, заснований на видаленні першопричини саморуйнівної поведінки (надмірного та неконтрольованого споживання алкогольних напоїв), закладеної в несвідомому людини і часто пов’язану з життєвим сценарієм.

Процес домашнього лікування від пияцтва і алкоголізму хоч і тривалий (1 місяць), але дуже результативний. Навіть горезвісні АА (всесвітня організація Анонімні Алкоголіки) не дають таких результатів лікування алкогольної залежності.

Не медичні препарати, не кодування, не наркологічні клініки, нічого подібного не роблять.

У медицині, наркології — алкоголізм вважається невиліковним, хронічним захворюванням.

Будь кодування алкогольної залежності, включаючи гіпноз — це вплив на психіку ззовні, що може ще більше нашкодити, плюс постійна залежність від кодування, інакше знову алкогольний зрив з обтяжуючими наслідками. [hr]

Виключається рецидив після лікування алкоголізму.

Щоб виключити рецидив алкоголізму, після його лікування, при виникненні труднощів і неконтрольованого бажання випити, Ви завжди зможете отримати психологічну підтримку та рекомендації.

Навіть у разі алкогольного зриву в процесі алкотерапії, ви зможете повернутися і продовжити позбавлення від своєї алкогольної залежності з того моменту, де був зрив.

Якщо Ви готові до лікування алкоголізму і позбавлення від першопричини алкогольної залежності, то ми можемо почати спільну роботу — хоч сьогодні…

Але спочатку, вам необхідно утримання, не менше двох діб.

У разі Вашої готовності — напишіть мені в формі нижче — я Вишлю рахунок Яндекс Гроші для оплати, або Ви можете оплатити курс алкотерапии — зі сторінки цін.

Після перекладу оплати, відразу домовимося про дату і час першого сеансу — і почнемо лікування від алкоголізму. [hr]

У чому полягає психотерапевтична допомога при алкогольній залежності?

В першу чергу важливо визначити причини вживання спиртного: проблеми в сім’ї або на роботі, невдалі стосунки з протилежною статтю, відсутність самореалізації, творча криза, важке фінансове становище.

Виявити точну причину згубної залежності може досвідчений психолог. Після розмов з фахівцем бажання випити відходить на другий план, поступаючись місцем нагальним проблемам. І якщо фізична залежність від алкоголю слабка, то людина в змозі впоратися з проблемою навіть після першої стадії психологічної допомоги.

Також спілкування з фахівцем може стати актуальним для рішення про лікування, коли близькі люди не можуть наполягти на необхідності прийняти сторонню допомогу. Після сеансів з психологом людина зможе самостійно виявити власну проблему і шукати рішення.

При безпосередньому лікуванні пацієнта необхідно усвідомити залежність і відкинути алкоголь як найлегший шлях до безтурботного життя, тому алкоголікам розповідають про інші можливості ведення тверезого способу життя. Їм показують як при сформованих обставинах можна знайти інші шляхи для вирішення виникаючих проблем, наприклад, при нестачі грошей варто змінити роботу або почати власний бізнес, при невлаштованої особистого життя-звернутися в спеціальні агентства з підбору пари.

Також важливо пояснити алкоголіку, що спиртне – зло. Тому вдаються до сили навіювання, прищеплюючи огиду до всіх алкогольних напоїв.

Програмування пацієнтів на категоричну відмову від вживання алкоголю допомагає після завершення курсу лікування не повернутися до старої звички.

Психотерапевтична допомога рідним алкоголіка.

При проходженні курсу важлива підтримка з боку членів сім’ї або близьких друзів. Але багатьом родичам складно повірити в щире бажання людини відмовитися від алкоголю, навіть при успішному проходженні лікування. Ця недовіра не дозволяє їм вибудовувати з алкоголіком нові довірчі і теплі відносини, що може призвести до подальшого зриву, психологічної травми і навіть суїциду. Тому при проходженні курсу лікування необхідно надавати психологічну допомогу і родичам хворого.

Разом з ними приводять спеціальні сеанси, де допомагають позбутися від накопиченого стресу і втоми. Адже життя з алкоголіком – справжнє випробування, що вимагає багато сил, нервів і часу. Рідним необхідно скинути весь тягар, накопичений за довгі місяці або навіть роки регулярного пияцтва, скандалів, непорозумінь.

Навіщо потрібна психологічна допомога при лікуванні алкоголізму?

Для позбавлення від алкоголю одних медикаментів буде недостатньо, навіть якщо вони зможуть позбавити від фізичної залежності, психологічна залишиться. Для алкоголіка спиртне прирівнюється до способу отримати задоволення. Забутися, позбутися від проблем. Тому при лікуванні тільки за допомогою таблеток, він при першій же неприємній ситуації або при втомі знову вдасться до перевіреного способу відволіктися. Для усунення самого бажання випити на підсвідомому рівні і необхідно психологічне лікування алкоголізму.

Щоб навіть через кілька років у людини не з’являлося бажання напитися, необхідно впливати на причину його любові до алкоголю. Практично ніхто не п’є просто так, у кожної історії алкоголізму є свій початок. Комусь не пощастило в коханні, і він топить своє горе в спиртному; комусь здається це спосіб завести друзів, і він може спілкуватися з людьми тільки з чаркою в руках; хтось вважає алкоголь єдиним варіантом для прийняття самого себе.

Щоб усунути цю зв’язок з хмільними напоями, яка пов’язана з певними переживаннями і страхами алкоголіка, потрібно розібратися в причинах. Інакше лікування алкогольної залежності буде неефективним і вкрай марним.

Методи психотерапії при курсі лікування.

Психіатрія пропонує цілий ряд методів, починаючи від гіпнозу і навіювання, закінчуючи груповими та індивідуальними сеансами.

Психотерапевтичне лікування алкоголізму — найдієвіші методи:

Групова терапія. Ця психотерапія алкоголізму спрямована на позбавлення від почуття самотності. Алкоголік починає взаємодіяти з людьми, у яких така ж проблема, вони діляться досвідом і враженнями. Пацієнт отримує можливість подивитися на власний спосіб життя з боку, побачити можливі наслідки, почути чужі історії і зробити певні висновки. При груповій терапії також розігрують спеціальні сценки, де кілька пацієнтів виявляються в ролі родичів алкоголіка. Це допомагає залежним побачити з боку як сильно їх бажання випити впливає на життя інших людей. Індивідуальна терапія. Тут вся увага фахівця буде спрямована на пацієнта, що дозволить краще виявити основну проблему алкоголізму. Також при індивідуальних сеансах алкоголіку легше зробити навіювання, щоб викликати огиду до спиртного. При індивідуальному методі часто використовується хитрий прийом – звичайна бесіда. При цьому лікар і хворий контактують, як знайомі, діляться історіями або обговорюють новини. Фахівець може жартувати, подавати інформацію з дещицею іронії і сатири. При цьому під час діалогів фахівець ненав’язливо розповідає історії, пов’язані зі зловживанням алкоголю, які призвели до жахливих наслідків. Інформація подається ненав’язливо, між справою, але знаходить живий інтерес у пацієнта. Після кількох таких розмов алкоголік усвідомлює наскільки його поведінка була недоречною, а звичка прикладатися до пляшки є згубною. ТЕС-терапія. Це досить новий метод, що передбачає вплив на мозок людини за допомогою електростимуляції. Основною точкою впливу є центр мозку, що відповідає за задоволення. Після електростимуляції в підвищеній кількості виробляються ендорфіни (гормони щастя), для частини алкоголіків гарний настрій допомагає не прикладатися до пляшки.

Один з допоміжних елементів — ігрова подача. Ігрова психотерапія використовується в багатьох видах лікування. З її допомогою можна наочно пояснити наслідки від регулярного вживання алкоголю, виявити причину вживання спиртного, призначити основні етапи для лікування, зрозуміти необхідність даного лікування.

Безкоштовна психологічна допомога.

Часом отримати платні курси по позбавленню алкогольної залежності немає фінансової можливості, тому багатьох рятує Психологічна допомога алкоголікам на основі державної програми. Зверніть увагу, що у такого виду лікування теж є свої мінуси, наприклад, постановка пацієнта на облік у місцевий наркодиспансер як мінімум на три роки. Також при проходженні курсу безкоштовно можна потрапити в неприємну компанію, яка не намагається позбутися від алкогольної залежності, а шукає собі дах над головою і регулярне харчування. Це особи без певного місця проживання, місцеві маргінали і кримінальники.

Адреси, де можна отримати безкоштовну допомогу психолога.

Наркологічні диспансери в Москві:

Вулиця Садовническая, д. 73, будова 2. Вулиця Куусинена, д. 4, корпус 3. Вулиця Щербаківська, д. 57/20. Вулиця Таймырская, д. 8, корпус 1. Вулиця Маршала Чуйкова, д. 24. Вулиця Мещерякова, д. 4. Вулиця Барклая, д. 5, будова 6.

Наркологічні диспансери в Санкт-Петербурзі:

Вулиця Самойлової, д. 28/11. Вулиця Кузнецовська, д. 44. Вулиця Краснопутиловская, д. 6. Вулиця Іванівська, д. 32. Вулиця Стахановців, д. 12. Вулиця Жака Дюкло, д. 6, корпус 2.

Укладення.

Позбавлення від алкоголізму проходить важко для алкоголіків та їх рідних, тому психологічна допомога вкрай важлива на всіх стадіях курсу. Досвідчений психолог допоможе прийняти власну проблему, знайти основну причину алкоголізму, відшукати інші способи для радості чи переживань, почати дивитися на світ не через пляшку з алкоголем.

Психологічна допомога при алкогольній залежності ефективна в комплексі з медикаментозним лікуванням, окремо ці два напрямки не дають такого результату – велика частина пацієнтів знову повертається до спиртних напоїв.

Методи і засоби як відучити людину пити.

допомогу від алкоголізму

Переважна більшість алкоголіків такими себе не вважають. Таку людину треба переконати в тому, наскільки цінно його здоров’я і здоров’я близьких людей і що набагато цікавіше жити в тверезості, ніж у пияцтві. Близькі можуть надати психологічну допомогу і допомогти людині який п’є тільки якщо будуть розмовляти тактовно і ненав’язливо.

Допомогти алкоголіку кинути пити, якщо він відмовляється від лікування можна також використовуючи лікарські препарати та відвари трав, які допомагають від пияцтва. Їх можна підливати в їжу і напої в домашніх умовах непомітно для хворого. При вживанні їх з алкоголем, у хворого з’являється відчуття нудоти, головний біль, смак спиртного змінюється. Вони допомагають кинути пити, але перед використанням медикаментозних або народних засобів потрібно отримати схвалення лікаря.

Деякі з них:

чебрець у вигляді відвару; настій лялькаря; відвар копитня Європейського.

Препарати для допомоги алкозалежним повинен призначити нарколог. До того ж, без його рецепта, більшість з них купити буде неможливо.

Підтримка близьких.

Якщо один з родичів став часто вживати алкогольні напої, то не варто сподіватися, що він кине сам. Щоб допомогти йому кинути пити необхідно поговорити з ним по душам, але не доводити розмову до скандалу і образ:

Нагадати, як він виглядає нетверезим і як поводиться. Привести приклади трагічних випадків з п’яними. Нагадати про гроші, витрачені на алкоголь, які могли б стати в нагоді на що-небудь корисне. Запропонувати проводити час з друзями та рідними. Поставити перед ним умову, що свої проблеми він повинен вирішувати сам. Запропонувати спільно відвідати психолога.

Близьким людям необхідно запам’ятати: будь-який спиртний напій, який знаходиться в будинку, може спровокувати алкоголіка, їх ставлення до алкоголю має бути негативним.

Препарати, які можуть відучити від алкоголю.

Тільки лікар-нарколог може призначити таблетки або краплі, які нададуть допомогу в лікуванні алкоголізму в кожному конкретному випадку. Для відрази від спиртного застосовуються Тетурам, Лідевін, Антабус, Еспераль, Колме, клонідин. Для ін’єкцій випускається Тетлонг-250. Ефект від його застосування триває довше, але активна речовина дуже токсична. З цієї причини препарат призначається короткими курсами і застосовується, як і будь-які ліки, тільки під контролем лікаря.

Для лікування від алкоголізму застосовуються Пропротен-100, Вивитрол, Акампросат. В результаті дії цих препаратів пропадає бажання випити алкоголь, підкріплюються позитивні емоції. У Вивитрола, Акампросата і Пропротена-100 трохи побічних ефектів, але приймати їх можна тільки за призначенням лікаря.

Ці препарати від пияцтва зменшують симптоми, що виникають при різкій відмові від вживання спиртного. Запаморочення, безсоння, перепади настрою, тремор, тахікардія та інші супутні неприємні відчуття будуть турбувати хворого набагато менше.

Реабілітаційні центри допомоги алкоголікам.

Не виключена ситуація, при якій залежна людина, що пройшла курс лікування від алкоголізму, може повернутися в свою колишню п’яну компанію, не зумівши адаптуватися в соціумі. Людину лякає нове тверезе життя, і він не знає, чим заповнити час, який раніше йшов на пияцтво. Щоб така ситуація не виникла, необхідна психологічна допомога алкоголікам. Для надання допомоги в соціалізації і існують спеціальні установи – реабілітаційні центри.

Відмінність наркологічних клінік від центрів по реабілітації полягає в тому, що в клініках надається допомога при алкогольній залежності медикаментами або кодуванням, а в реабілітаційних центрах вона полягає у відновленні психологічного стану і фізичних сил, але так само, як і в клініках, з добровільної згоди хворого. Установи, що допомагають пацієнтам кинути пити алкоголь, створюють комфортні умови і атмосферу взаєморозуміння, що дуже допомагає при лікуванні алкоголізму.

Для проходження курсу реабілітації від пияцтва в клініці необхідно проконсультуватися у психіатра-нарколога, можливо, буде потрібна допомога психолога. Він вирішить, чи потрібна подальша допомога в позбавленні від пияцтва, чи буде вона ефективною для пацієнта і його близьких людей. Їм теж необхідна психологічна підтримка для правильних дій.

Безкоштовна допомога алкоголікам.

Її надають такі організації та установи, як:

наркологічні диспансери; товариства анонімних алкоголіків; церкви і монастирі.

У наркологічних диспансерах надається допомога алкоголікам. Але істотним мінусом є те, що це не анонімна допомога алкоголікам. Тому для більшості алкозалежних вона виявляється неприйнятною, тому що при зверненні в цю установу, людину ставлять на наркологічний облік. З-за нього можуть виникнути проблеми при працевлаштуванні, отриманні посвідчення водія та інших ситуаціях.

Товариства анонімних алкоголіків існують у багатьох великих містах. Для допомоги алкозалежним в діяльності більшості з них успішно застосовується програма «12 кроків», в процесі проходження якої кожен алкоголік як би проживає і оцінює своє життя заново. Взаємодопомога людей при алкоголізмі – великий плюс таких сеансів, притому відвідування їх безкоштовно. Але існує умова: кожна людина, яка вилікувалася, обов’язково повинна допомогти на своєму прикладі мінімум одному хворому освоїти цю програму і кинути пити алкоголь.

Православна церква і монастирі теж можуть допомогти відучити пити людину. Духовна допомога хворим на алкоголізм надається абсолютно безкоштовно. В наданні підтримки алкоголікам використовується та ж програма «12 кроків», але покладена на релігійну основу. Аскетизм і постійна праця в монастирях сприяють більш легкій відмові від алкоголю.

Важливо! Методів допомогти питущій людині кинути пити чимало. Для будь-якого хворого необхідно підібрати з них один, але ефективний і не завдає шкоди здоров’ю. А щоб обраний метод допоміг алкоголіку позбутися залежності, потрібно щоб хворий твердо прийняв рішення відмовитися від пияцтва. Також щоб допомогти алкоголіку, потрібно створити для нього комфортні умови і оточити турботою і увагою, щоб він зрозумів, що не пити – набагато краще, ніж руйнувати своє життя і стосунки з рідними.

Чому без бажання пацієнта лікування алкоголізму не принесе ефекту?

Алкоголізм – захворювання, яке супроводжується фізичною і психічною залежністю, змінами психіки, мислення. Все це призводить до того, що, образно кажучи, людина «не хоче розлучатися з хворобою».

При підвищенні артеріального тиску хворий зазвичай приймає таблетки, відвідує лікаря або викликає «Швидку допомогу». Він розуміє, що його здоров’я не в порядку, що йому потрібна допомога. З алкоголізмом ситуація прямо протилежна. Пацієнт вважає, що з ним все добре, часом навіть хизується своїм умінням «випивати більше, ніж інші».

Через це умовити алкоголіка на лікування найчастіше буває вкрай складно. Але саме бажання самого пацієнта відіграє ключову роль в успіху позбавлення від залежності.

Причини, за якими необхідна згода пацієнта на лікування :

Лікування від алкоголізму – це завжди спільні дії лікаря і хворого. Якщо сам алкоголік не налаштований на одужання, то нарколог не зможе зробити нічого. Потрібна мотивація для того, щоб не настав зрив. Специфіка алкоголізму в тому, що після прийняття єдиної невеликої дози алкоголю відбувається рецидив, і лікування фактично доводиться починати заново. Для того, щоб регулярно виконувати призначення і рекомендації лікаря, пройти всі етапи лікування, також потрібна мотивація з боку хворого. Деякі методи лікування працюють тільки при певній мірі сугестивності пацієнта і довіри по відношенню до лікаря. Наприклад, кодування за допомогою гіпнозу. Етап реабілітації передбачає активну участь з боку пацієнта. Якщо його не буде, то не вийде позбавити людину від психічної залежності. Не вийде повернути його до повноцінного життя.

Чи можна проводити лікування алкоголізму насильно?

Законодавство Російської Федерації забороняє примусове лікування від алкоголізму, будь-яких видів залежності і психічних захворювань.

Винятки, передбачені в пункті 1 статті 97 Кримінального Кодексу Російської Федерації :

Якщо у стані алкогольного сп’яніння або абстиненції (білої гарячки) пацієнтом вчинено передбачену законодавством соціально небезпечну дію. Якщо в стані алкогольного сп’яніння або абстиненції (білої гарячки) пацієнтом скоєно кримінальний злочин.

Таким чином, примусове лікування передбачено в тих випадках, коли алкогольна залежність спричинила за собою певні наслідки.

Однак, з точки зору наркології, основні обмеження пов’язані не з юридичними моментами. Якби примусове лікування алкоголіків було б узаконено, то це навряд чи вирішило б проблему.

Така практика була поширена в країнах СРСР. Примусове лікування алкоголіків перебувало в компетенції МВС, під керівництвом якого діяли лікувально-трудові профілакторії (ЛТП). Тут пацієнтів з алкогольною залежністю виводили зі стану запою, проводили комплекс реабілітаційних заходів. Так як це робилося проти волі хворого, то, після виходу з ЛТП і попадання в звичне середовище, людина дуже скоро повертався в стан хворобливої залежності.

Провідна роль належить саме психологічному фактору і бажанням лікуватися, що виходить від самого алкоголіка.

Чи можна лікувати від алкоголізму без відома пацієнта?

Сьогодні існує широкий спектр препаратів для кодування від алкоголізму, багато з яких випускаються у вигляді таблеток.

Механізм дії таблеток для кодування від алкоголізму.

Ці препарати зазвичай блокують фермент, який інактивує токсичні продукти розпаду етилового спирту. При регулярному прийомі таблеток після кожної прийнятої дози алкоголю у людини розвивається сильне стан похмілля. Відзначаються виражені порушення в роботі органів і систем. Найчастіше це призводить до того, що потрібна екстрена допомога нарколога. Пацієнта турбує головний біль, нудота, запаморочення, біль у всіх м’язах, болі в серці. Ці симптоми не вдається зняти за допомогою таблеток, якими зазвичай усувається похмілля. У важких випадках це може призводити до загибелі.

Суть кодування полягає в тому, що, приймаючи таблетки і знаючи про можливі наслідки, людина не стане вживати алкоголь.

Найчастіше родичі здійснюють лікування алкоголізму потайки за допомогою таблеток для кодування?

Зазвичай такі таблетки кришать і підсипають в їжу, напої.

Чому не варто цього робити?

Алкоголік не знає про те, що він приймає ліки. А значить, після прийому їжі з лікарським препаратом він обов’язково вживе і дозу алкоголю. Таблетки подіють, і розвинеться важкий стан, яке може становити небезпеку для життя. Стан пацієнта може погіршитися в той момент, коли поруч нікого не буде. Людина може загинути, не розуміючи, що з ним відбувається. При додаванні розкришених таблеток в їжу неможливо точно розрахувати дозування препарату. Найчастіше родичі «кладуть побільше, щоб точно подіяло». Передозування буває дуже небезпечна. Всі препарати для кодування від алкоголізму мають певні протипоказання. Їх не застосовують при ряді захворювань внутрішніх органів: серця, печінки та ін. Тільки професійний нарколог може правильно оцінити всі «за» і «проти». Неправильні дії родичів можуть привести до того, що стан хворого погіршиться. Розвинуться ускладнення або хронічні захворювання з боку внутрішніх органів.

Де потрібно здійснювати лікування алкоголізму?

Часто алкогольна залежність носить важкий характер, супроводжується серйозними порушеннями з боку різних органів і систем. Тому її лікуванням повинен займатися тільки фахівець – нарколог. Самолікування, особливо із застосуванням народних і неперевірених методів, неприпустимо. Воно здатне призводити до негативних наслідків.

Чи можливо лікування алкоголізму на дому?

допомогу від алкоголізму

Сьогодні такі послуги пропонують багато наркологічні клініки.

Переваги лікування алкогольної залежності в домашніх умовах :

пацієнт знаходиться в звичній домашній атмосфері: він відчуває себе комфортніше, у ряді випадків це підвищує ефективність терапії; дотримується повна анонімність, не доводиться пояснювати родичам, сусідам і знайомим, чому алкоголік відсутній вдома, і навіщо його відвезли в стаціонар; домашнє лікування часто виявляється зручніше для родичів хворого.

Переваги лікування алкогольної залежності в стаціонарі :

в стаціонарних умовах лікар може провести повноцінне обстеження пацієнта, вдатися до сучасним діагностичним методикам, правильно оцінити стан хворого; в стаціонарі є доступ до всього арсеналу лікарських препаратів; пацієнт перебуває під постійним наглядом медичного персоналу, його стан постійно мониторируют; багато методи лікування можуть застосовуватися тільки в стаціонарних умовах.

У зв’язку з цим багато наркологів рекомендують пацієнтам саме стаціонарне лікування.

Як переконати хворого на алкоголізм пройти лікування?

Найчастіше алкоголіки категорично відмовляються проходити лікування в стаціонарі або вдома під керівництвом нарколога. Зазвичай хворого зупиняє на деякий час важке похмілля, перенесений стан білої гарячки або істотний підрив здоров’я в кінці запою. В цей час алкоголік навіть готовий пройти якісь лікувальні процедури. Але як тільки стан пацієнта стабілізується, і він починає відчувати себе краще, як правило, відбувається новий рецидив.

Підготовка.

Перед тим, як ставити питання ребром, потрібно підготувати пацієнта психологічно.

Рекомендації з підготовки :

В першу чергу людина, яка буде вмовляти пацієнта на лікування, має бути спокійний сам. Ні в якому разі спілкування не повинно відбуватися на підвищених тонах, у форматі лайки. Зазвичай це не дає ефекту, а тільки погіршує ситуацію. Розмовляйте тільки з тверезою людиною. У стані алкогольного сп’яніння він не здатний адекватно мислити і приймати рішення. Його реакція на зауваження і вмовляння може бути найбільш непередбачуваною. Постійно нагадуйте алкоголіку про те, що він виглядає як-то неважливо, що, ймовірно, його здоров’я погіршилося. Краще, якщо про це будуть періодично говорити всі навколишні. Це допоможе викликати страх і створити мотивацію на лікування. Відмовтеся від опіки пацієнта. Зазвичай це відбувається в сім’ях, де п’є тільки чоловік. Дружина готує для нього, стирає, забирається за ним, доглядає, коли він погано почуває себе під час запою, похмілля. Не варто цього робити. Нехай хворий повністю обслуговує себе сам. Завдяки цьому він глибше усвідомлює болючість свого стану, зрозуміє, що «веселощі» від розпивання спиртного має і зворотний бік.

Інтервенція.

Інтервенція в наркології – термін, яким позначаються вмовляння пацієнта на лікування. Це можна робити самостійно, але краще вдатися до допомоги психолога, що спеціалізується на проблемах алкоголізму в сім’ї.

Проведення інтервенції :

Психолог збирає групу найближчих для пацієнта людей, зазвичай 5-10 осіб. Призначається день, в який буде проводитися бесіда з алкоголіком (він повинен перебувати в тверезому стані). Проводиться інструктаж. Фахівець пояснює, як повинні вести себе члени сім’ї під час сеансу. Кожен учасник інтервенції повинен виписати на листок паперу список проблем, які хворий доставив особисто йому. Писати потрібно строго у справі, без образ, лайки. Тільки конкретні факти, в спокійному тоні. Під час сеансу протягом 30 хвилин кожен з членів сім’ї зачитує свої претензії. Пацієнт повинен уважно їх вислухати. Завдання психолога на даному етапі-не допустити перетворення інтервенції в сімейну сварку. В кінці бесіди підводиться резюме. Всі члени сім’ї вважають спосіб життя і поведінку пацієнта неприйнятними. Всі згодні з тим, що йому слід почати лікування. Потім має слідувати посилення всіх наведених під час бесіди аргументів. Найближча алкоголіку людина ставить умову. Якщо хворий відмовиться від лікування і продовжить пити, то близька людина теж зробить певну дію, яка принесе пацієнтові сильний дискомфорт, стане для нього певною втратою.

Зазвичай при правильно проведеної інтервенції, під загальним тиском родичів, алкоголік погоджується з тим, що йому пора починати лікуватися. Як тільки така згода отримана, не варто втрачати часу. Потрібно відразу ж їхати з хворим в наркологічну клініку і приступати до лікування. Бажано вже заздалегідь мати домовленість з наркологом.

У людини, що страждає алкоголізмом, часто відбуваються різкі зміни настрою і думки. Вже через годину після бесіди він може знову навідріз відмовлятися від відвідування клініки.

Як допомогти алкоголіку кинути пити?

Найстрашніше – це бачити, як гине близька людина. Про те, як допомогти алкоголіку, родичі думають практично цілодобово. Однак чим більше вони докладають зусиль до того, щоб він кинув пити, тим сильніше залежного затягує трясовина хвороби. Цей феномен отримав назву «співзалежність». Перебуваючи в паталогічному злитті з родичем-алкоголіком, члени сім’ї тільки погіршують його становище і провокують на вживання.

Чому алкоголіку важко надати допомогу?

Алкоголізм – невиліковне хронічне захворювання. Зазвичай вживати міцні напої схильні люди, які отримали психологічні травми у дитинстві, тому допомогти алкоголіку кинути пити так складно. Вмовляння і скандали на нього не діють і сприймаються як звичний фон життя. Про ефективне лікування алкоголізму хворий не хоче чути, так як заперечує проблему.

Протверезівши, залежний відчуває провину і сором. Погане самопочуття посилюється похмільним синдромом. Впоратися з таким коктейлем негативних почуттів хворий не в змозі і йде второваною доріжкою, знову вживаючи алкоголь. Близькі ж відчувають себе обдуреними і відданими, їм здається, що це вони недостатньо гарні, тому рідна людина досі не кинула пити.

Але у хвороби свої закони розвитку, і зупинити процес з плином часу все важче. Особливо швидко особистість деградує в тому випадку, якщо для інфантильної поведінки створюються відповідні умови . У чистому затишному будинку, де завжди приготовлена смачна їжа, а брудний одяг чудесним чином виявляється випраною і відпрасованою, немає потреби кидати спиртне. Якщо родичі допомагають швидко вирішувати проблеми з законом, то наслідки того, що відбувається не усвідомлюються алкоголіком, і він все невблаганніша скочується в безодню.

5 порад, як допомогти алкозалежному кинути спиртне.

Для того щоб підштовхнути алкоголіка до думки про необхідність щось міняти в способі життя, слід перестати розглядати його як недієздатну особу, яка потребує постійної опіки.

Важливо! Не слід йти на поводу у шарлатанів. Вони обіцяють допомогти алкоголіку за допомогою розрекламованих таблеток від алкоголізму, які можуть тільки нашкодити.

Повноцінне лікування є тривалим і включає в себе комплекс заходів, тому краще відразу звернутися в спеціалізований центр. Рідні алкоголіка здатні надати дієву допомогу . Досить дотримуватися деяких рекомендацій:

Слід припинити обслуговувати хворого в побуті. Не потрібно спонсорувати його грошима, готувати, прибирати і прати за нього. Бажано знайти собі цікаве хобі, яке буде займати багато часу. Тоді на подвиги в ім’я ближнього просто не вистачить емоційних і фізичних сил. Рекомендується пройти психотерапію в тому ж центрі, який працює з алкоголіками. Робота з психологом допоможе знайти точку опори всередині себе і зняти тривожність і почуття провини. Якщо алкоголік не хоче кидати пити і вимагає матеріальної допомоги, не можна піддаватися на його провокації. Він змушений буде прийняти нові правила гри і задуматися про необхідність змін. Ні в якому разі не можна брати відповідальність за чужі вчинки на себе. Розмовляти по телефону, розбиратися з правоохоронними органами, виплачувати борги і слухати претензії сусідів повинен винуватець заворушень. Тільки так він навчиться брати відповідальність за своє життя.

Не варто присвячувати своє життя тому, як допомогти алкоголіку. Якщо обстановка будинку явно нездорова, а всі обговорення зводяться до неадекватної поведінки залежного, то пора міняти власну модель поведінки. Кожен повинен займатися своєю справою, а допомогу можна надати тільки тому, хто сам про неї просить . Якщо алкоголік не збирається кидати пити, то змушувати його безглуздо. Можна лише створити такі умови, в яких далі вживати спиртне стане некомфортно, тоді з’явиться надія на одужання.

Допомога алкозалежним кинути пити.

Існують питущі люди, які розуміють всю згубність і небезпеку пристрасті до алкоголю і намагаються самі розібратися в проблемі. Однак нічого не можуть вдіяти для того, щоб назавжди позбутися цієї звички: ситуація виявилася вже дуже серйозною. У такій ситуації дуже важливо допомогти людині кинути пити, це може зробити не тільки фахівець, але навіть близький або родич.

Методи і засоби як відучити людину пити.

Переважна більшість алкоголіків такими себе не вважають. Таку людину треба переконати в тому, наскільки цінно його здоров’я і здоров’я близьких людей і що набагато цікавіше жити в тверезості, ніж у пияцтві. Близькі можуть надати психологічну допомогу і допомогти людині який п’є тільки якщо будуть розмовляти тактовно і ненав’язливо.

Допомогти алкоголіку кинути пити, якщо він відмовляється від лікування можна також використовуючи лікарські препарати та відвари трав, які допомагають від пияцтва. Їх можна підливати в їжу і напої в домашніх умовах непомітно для хворого. При вживанні їх з алкоголем, у хворого з’являється відчуття нудоти, головний біль, смак спиртного змінюється. Вони допомагають кинути пити, але перед використанням медикаментозних або народних засобів потрібно отримати схвалення лікаря.

Деякі з них:

допомогу від алкоголізму

чебрець у вигляді відвару; настій лялькаря; відвар копитня Європейського.

Препарати для допомоги алкозалежним повинен призначити нарколог. До того ж, без його рецепта, більшість з них купити буде неможливо.

Підтримка близьких.

Якщо один з родичів став часто вживати алкогольні напої, то не варто сподіватися, що він кине сам. Щоб допомогти йому кинути пити необхідно поговорити з ним по душам, але не доводити розмову до скандалу і образ:

Нагадати, як він виглядає нетверезим і як поводиться. Привести приклади трагічних випадків з п’яними. Нагадати про гроші, витрачені на алкоголь, які могли б стати в нагоді на що-небудь корисне. Запропонувати проводити час з друзями та рідними. Поставити перед ним умову, що свої проблеми він повинен вирішувати сам. Запропонувати спільно відвідати психолога.

Близьким людям необхідно запам’ятати: будь-який спиртний напій, який знаходиться в будинку, може спровокувати алкоголіка, їх ставлення до алкоголю має бути негативним.

Препарати, які можуть відучити від алкоголю.

Тільки лікар-нарколог може призначити таблетки або краплі, які нададуть допомогу в лікуванні алкоголізму в кожному конкретному випадку. Для відрази від спиртного застосовуються Тетурам, Лідевін, Антабус, Еспераль, Колме, клонідин. Для ін’єкцій випускається Тетлонг-250. Ефект від його застосування триває довше, але активна речовина дуже токсична. З цієї причини препарат призначається короткими курсами і застосовується, як і будь-які ліки, тільки під контролем лікаря.

Для лікування від алкоголізму застосовуються Пропротен-100, Вивитрол, Акампросат. В результаті дії цих препаратів пропадає бажання випити алкоголь, підкріплюються позитивні емоції. У Вивитрола, Акампросата і Пропротена-100 трохи побічних ефектів, але приймати їх можна тільки за призначенням лікаря.

Ці препарати від пияцтва зменшують симптоми, що виникають при різкій відмові від вживання спиртного. Запаморочення, безсоння, перепади настрою, тремор, тахікардія та інші супутні неприємні відчуття будуть турбувати хворого набагато менше.

Реабілітаційні центри допомоги алкоголікам.

Не виключена ситуація, при якій залежна людина, що пройшла курс лікування від алкоголізму, може повернутися в свою колишню п’яну компанію, не зумівши адаптуватися в соціумі. Людину лякає нове тверезе життя, і він не знає, чим заповнити час, який раніше йшов на пияцтво. Щоб така ситуація не виникла, необхідна психологічна допомога алкоголікам. Для надання допомоги в соціалізації і існують спеціальні установи – реабілітаційні центри.

Відмінність наркологічних клінік від центрів по реабілітації полягає в тому, що в клініках надається допомога при алкогольній залежності медикаментами або кодуванням, а в реабілітаційних центрах вона полягає у відновленні психологічного стану і фізичних сил, але так само, як і в клініках, з добровільної згоди хворого. Установи, що допомагають пацієнтам кинути пити алкоголь, створюють комфортні умови і атмосферу взаєморозуміння, що дуже допомагає при лікуванні алкоголізму.

Для проходження курсу реабілітації від пияцтва в клініці необхідно проконсультуватися у психіатра-нарколога, можливо, буде потрібна допомога психолога. Він вирішить, чи потрібна подальша допомога в позбавленні від пияцтва, чи буде вона ефективною для пацієнта і його близьких людей. Їм теж необхідна психологічна підтримка для правильних дій.

Безкоштовна допомога алкоголікам.

Її надають такі організації та установи, як:

наркологічні диспансери; товариства анонімних алкоголіків; церкви і монастирі.

У наркологічних диспансерах надається допомога алкоголікам. Але істотним мінусом є те, що це не анонімна допомога алкоголікам. Тому для більшості алкозалежних вона виявляється неприйнятною, тому що при зверненні в цю установу, людину ставлять на наркологічний облік. З-за нього можуть виникнути проблеми при працевлаштуванні, отриманні посвідчення водія та інших ситуаціях.

Товариства анонімних алкоголіків існують у багатьох великих містах. Для допомоги алкозалежним в діяльності більшості з них успішно застосовується програма «12 кроків», в процесі проходження якої кожен алкоголік як би проживає і оцінює своє життя заново. Взаємодопомога людей при алкоголізмі – великий плюс таких сеансів, притому відвідування їх безкоштовно. Але існує умова: кожна людина, яка вилікувалася, обов’язково повинна допомогти на своєму прикладі мінімум одному хворому освоїти цю програму і кинути пити алкоголь.

Православна церква і монастирі теж можуть допомогти відучити пити людину. Духовна допомога хворим на алкоголізм надається абсолютно безкоштовно. В наданні підтримки алкоголікам використовується та ж програма «12 кроків», але покладена на релігійну основу. Аскетизм і постійна праця в монастирях сприяють більш легкій відмові від алкоголю.

Важливо! Методів допомогти питущій людині кинути пити чимало. Для будь-якого хворого необхідно підібрати з них один, але ефективний і не завдає шкоди здоров’ю. А щоб обраний метод допоміг алкоголіку позбутися залежності, потрібно щоб хворий твердо прийняв рішення відмовитися від пияцтва. Також щоб допомогти алкоголіку, потрібно створити для нього комфортні умови і оточити турботою і увагою, щоб він зрозумів, що не пити – набагато краще, ніж руйнувати своє життя і стосунки з рідними.

Допомога психолога при алкоголізмі.

Допомога психолога при алкоголізмі.

Однією з важливих складових позбавлення від залежності є Психологічна допомога алкоголікам. Навіть після проходження ефективного курсу медикаментами або гіпнозом не завжди вдається викинути з голови думки про спиртне. Людина все одно залишається залежною і найчастіше, знаходиться в постійній напрузі, намагаючись стриматися. Це негативно відбивається на його моральному стані, а також на відносинах з лікарем, рідними та друзями. Психолог при алкогольній залежності допоможе хворому повернутися до повноцінного життя і навчитися долати складні ситуації без спиртного.

Психологічна допомога алкоголіку – важливо визначити причину.

Чому людина починає зловживати спиртними напоями? У кожного своя причина, і важливо з’ясувати її, щоб робота пацієнта з лікарем була плідною. Як правило, пристрасть до алкоголю пов’язана з якимись проблемами в житті: матеріальними, особистими. Перерахуємо найбільш поширені ситуації, при яких у людини виникає бажання згладити нервову напругу чаркою спиртного:

сімейні сварки, конфлікти;

проблеми на роботі;

відсутність почуття міри;

бажання постійно перебувати в піднесеному настрої;

При лікуванні алкоголізму психолог визначить причину виходу з рівноваги пацієнта. Це стане відправною точкою в подальшому лікуванні і дозволить розробити найбільш ефективну схему роботи з залежним.

Як відбувається психіатрична допомога алкоголікам?

Сеанси психотерапії складаються з наступних етапів:

допомогу від алкоголізму

Визначити, наскільки людина усвідомлює ситуацію, що виникла.

Допомогти йому тренувати силу волі.

Переконати в небезпеці впливу спиртного на організм.

Змінити свідомість хворого.

Лікар, використовуючи ефективні і перевірені методики, дозволить його негативним думкам переродитися в вольові якості. Але перш за все, доктор допоможе пацієнтові усвідомити всю тяжкість проблеми.

Для цього використовуються певні методи переконання. Це ні в якому разі не спроба викликати почуття провини, оскільки алкоголіки знайдуть тисячу причин, чому вони почали пити і в результаті виставлять себе жертвою. Від психолога потрібно холоднокровно, але переконливо в фарбах розписати найближче майбутнє пацієнта, якщо він не позбудеться згубної звички.

Як правило, наслідки пияцтва розвиваються за схожим сценарієм. В результаті після відвідин лікаря залежна людина переконається, що всі припущення, які висловив психолог, починають збуватися. Це сприяє зміцненню довіри до лікаря, що є одним з найважливіших кроків для початку плідної роботи психотерапевта з пацієнтом.

У ході терапії доктор не тільки допоможе пацієнту подивитися з боку на свої страхи, але також підкаже шляхи вирішення проблем без підтримки алкоголю. Крім цього, лікар допоможе візуалізувати світле майбутнє. В результаті людина зрозуміє, для чого йому необхідно докладати стільки зусиль.

Справа в тому, що залежна від спиртного людина бачить світ лише в чорно-білому кольорі. Яскраві фарби починають з’являтися тільки після вживання алкоголю. Він перестає помічати те хороше, що відбувається поруч в його житті. Допомога нарколога при алкоголізмі дозволяє сформувати у людини цілі на 2-3 роки вперед. Хворий повинен всією душею захотіти реалізувати плани і мрії, розуміючи, що через пияцтво поставлених цілей досягти не вдасться.

Взаємодія з родичами.

Допомога психолога при алкоголізмі неодмінно полягає і в грамотній роботі з рідними пацієнта. Особливо це важливо, якщо сам по собі алкоголік – людина слабка і дуже потребує підтримки близьких. Без них шанси у таких хворих почати вести здоровий спосіб життя зводяться до нуля.

Як правило, подружжя, батьки або діти алкоголіка поводяться не зовсім правильно, в результаті чого проблема тільки посилюється.

Що необхідно зробити в першу чергу:

Перестати скандалити кожен раз, коли залежний від алкоголю повертається додому напідпитку. Вкрай складно не реагувати на дану ситуацію, але справа в тому, що вона має прямо протилежний ефект. Після кожного скандалу питуща людина ще з великим бажанням буде шукати заспокоєння в пляшці, усвідомлюючи, що в рідних стінах його очікують постійні стреси.

Не покривати алкоголіка і не вирішувати за нього проблеми. Часто родичі захищають його від допомоги в реальному житті: самі виховують дітей, віддають його борги, займаються побутовими питаннями. Питущому така позиція дуже до душі, адже він позбавлений від усіх тягот життя.

Не погрожувати даремно. Якщо всякий раз ви кажете, що розлучитеся, але нічого не робите для цього, алкоголік зрозуміє – це порожні розмови. Необхідно показати хворому серйозність своїх намірів. Є ймовірність, що це підштовхне залежного до роздумів про тверезе життя.

Не намагатися переконати лікуватися людину, яка перебуває в стані алкогольного сп’яніння. Краще робити це в моменти просвітлення, при цьому бажано запросити всіх близьких йому людей або викликати додому психотерапевта для бесіди.

Всіляко підтримувати людину почати вести тверезий спосіб життя, залучити його в цікаві заходи, поїздки, вивести з пияцтва.

Допомога психолога при алкогольній залежності потрібно не тільки хворому, але і його родичам. Завдання лікаря-провести велику роботу в тому числі з і іншими членами сім’ї для створення гармонійної атмосфери в будинку.

Справа в тому, що після пройденого лікування у людини виникає підвищена нервозність і дратівливість. І якщо в цей момент він натрапить на нерозуміння рідних людей, це може призвести до зриву. Близьким людям необхідно набратися терпіння і дати людині час пережити непростий період становлення нової особистості. Як правильно себе вести, які слова краще говорити – про все це розповість психолог.

Від постійної напруги і перебування в жахливих умовах, які створила для рідних людей алкоголік, у родичів виникає співзалежність. Такий стан вимагає неодмінної психологічної підтримки. В яких випадках близьким людям важливо звернутися до лікаря?

ви багато часу присвячуєте життя залежної людини, вирішення його проблем і роздумів про те, як допомогти йому припинити пити;

нескінченно дбаєте про алкоголіку, створюєте для нього комфортне середовище;

перебуваєте в постійному страху, що закодована людина зірветься;

нервуєте, зліться, не можете стримувати емоції;

відчуваєте жалість до хворого.

Психотерапевт навчить родичів продовжувати жити своїм життям, що позитивно позначиться на подальших відносинах з алкоголіком. Важливо дати зрозуміти питущому, що він не є центром Всесвіту. Психолог допоможе співзалежним позбутися почуття провини.

Як переконати алкоголіка лікуватися?

Психологічна допомога при алкогольній залежності вдвічі складніше, якщо людина не бажає проходити курс лікування. Одна справа-працювати з вже минулим курс лікування пацієнтом. І зовсім інше-розмовляти з залежним, який не вважає себе алкоголіком або ж просто не хоче вирушати до нарколога.

Що робити в такій ситуації? В даному випадку використовується інтервенція. Це особливий метод психологічного впливу, який допоможе переконати пацієнта, що в алкоголізмі немає нічого ганебного й не потрібно відмовлятися від допомоги фахівця. Психотерапевт повинен зуміти довести алкоголіку ефективність методів, які він використовує. Для цього наводяться докази вже вилікувалися пацієнтів в цифрах, з барвистим описом щасливою тверезого життя. В результаті у хворого виникне надія на позбавлення від неконтрольованої тяги до спиртного.

Психолог для алкоголіка в Москві від «ПС Клініка» надасть ефективну допомогу, використовуючи перевірені методи інтервенції, які демонструють хороші результати. Поряд з переконанням доктор з’ясує основні причини виникнення хвороби і надалі розробить дієві способи лікування.

Що робити родичам?

Від близьких людей також потрібна посилена робота з питущим людиною. Необхідно спробувати пояснити йому, наскільки жахливо він виглядає після кожної порції спиртного. У фарбах розпишіть, скільки вже проблем створила його згубна звичка. При цьому наводите реальні доводи і аргументи.

На початковій стадії алкоголізму добре працює колективне переконання. У результаті людині стає соромно за свої вчинки, і він буде намагатися контролювати свій стан і погодиться на лікування.

Щоб у хворого з’явилося бажання відправитися до нарколога, кожен раз після вживання спиртних напоїв у нього повинні виникати такі емоції:

неприязнь до себе;

боязнь створити небезпечну ситуацію для близьких людей.

Тобто, замість приємним відчуттям і розслабленості алкоголіка очікує негативна реакція на випивку. Існує безліч різних ситуацій, які можна «зіграти» для близької людини і продемонструвати йому всю тяжкість захворювання. Головне не перестаратися, щоб алкоголік не захотів зняти отриманий стрес черговою порцією спиртного.

Нерідко родичі підмішують в їжу або напої різні препарати, які викликають почуття огиди до випивки. Однак подібна ситуація має недоведену ефективність, зате створює небезпеку для здоров’я і навіть життя хворого. Адже передбачити реакцію організму на ту чи іншу речовину неможливо.

Анонімна допомога алкоголікам в «ПС Клініці»

допомогу від алкоголізму

Дуже важливо звернутися за допомогою залежним від алкоголю якомога раніше. На початкових стадіях хвороби шанси на одужання значно вище. Тому якщо у людини або його родичів є підозри про наявність такої хвороби, варто перевірити свої побоювання. Психотерапевт при алкоголізмі швидко визначить, чи дійсно є проблема і допоможе людині прийняти рішення про необхідність лікуватися, якщо це дійсно потрібно.

У «ПС клініка» працюють фахівці, які мають великий практичний досвід взаємодії з хворими на алкоголізм. За роки практики наші лікарі спостерігали різні ситуації, коли, здавалося б, успішні і серйозні люди опинялися алкоголіками. І своєчасний початок роботи лікаря і хворого в більшості випадків призводить до позитивного підсумку.

Чому варто звернутися в «ПС Клініку» Москви:

ми застосовуємо тільки перевірені та ефективні методики, які демонструють хороші результати;

беремося навіть за найскладніші випадки і робимо все можливе для вирішення проблеми;

виїжджаємо в терміновому порядку додому для купірування алкогольного синдрому і виведення із запою;

пропонуємо комфортні умови лікування в стаціонарі;

надаємо індивідуальну і групову підтримку алкоголікам;

надаємо ефективну реабілітаційну програму.

Безліч задоволених клієнтів є ще одним доказом нашого професіоналізму. Наша мета – ваше щасливе життя!

Якщо у вас є питання або потрібна психологічна підтримка і Рада, Приходьте на нашу безкоштовну консультацію.

Як допомогти алкоголіку кинути пити.

Якщо близька людина алкоголік — це серйозна проблема для всієї родини. Ускладнюється ситуація тим, що деякі люди, навіть йдучи в регулярні запої, не вважають себе хворими. Як допомогти людині, яка страждає на алкоголізм. Чи можна в домашніх умовах вилікувати родича, який п’є. А головне, як впоратися з тим, що п’яниця заперечується алкогольну залежність.

Що допоможе алкоголіку кинути пити.

Основні заходи, що допомагають послабити тягу до спиртних напоїв:

Прийняття захворювання. Як тільки алкоголік перестане заперечувати наявність залежності, йому буде легше пройти курс лікування, він швидше позбутися від хвороби. Придушення бажання випити, контроль. Потрібно знайти альтернативу випивці. Як тільки виникає думка про прийняття чергової дози спиртного, потрібно переключитися на якусь дію (БІГ, читання, Прогулянка і т. д.). Контрастний душ 2-3 в день. Допоможе зміцнити судини, зменшить тягу до спиртного. Рясне пиття (мінімум 10 склянок води в день). Відмова від колишнього життя. Необхідно уникати людей, місць, пов’язаних з алкогольним минулим.

Як тільки хворий стане менше вживати алкоголь, йому потрібно пройти повну діагностику організму. Після неї можна переходити до відновлювальних заходів (вітамінотерапія, легкі фізичні вправи, прогулянки і т. д.).

Як допомогти питущій людині кинути.

Універсального методу допомоги не існує. Всі алкоголіки різні, оточення кожного теж буде відрізнятися. Але все ж є деякі способи, які допомагають боротися із залежністю.

Починати лікування потрібно з крапельниці, що очищає кров. Можна викликати лікаря, який виконає всі необхідні маніпуляції. Далі планується весь курс лікування. Головне, щоб пацієнт захотів лікуватися. Тоді вибудовується одна схема терапії. Або потрібно міняти підхід до проблеми, якщо не хоче позбавлятися від залежності. На будь-якому етапі пацієнту потрібна допомога близьких людей, особливо, якщо він не налаштований лікуватися.

Основні рекомендації родичам алкоголіка:

Перевести питущого родича на самообслуговування. Рано чи пізно йому доведеться зіткнутися з готуванням, пранням, прибиранням. Вільний час витрачати на хобі, забувши про подвиги заради близької людини. Не поступатися в питаннях алкоголю, не піддаватися на провокації алкоголіка. Він повинен звикати до нової ситуації в сім’ї. Не відповідати за вчинки питущого родича. Всі претензії, звинувачення, суперечки він повинен вирішувати самостійно.

Допомогти можна тільки тому, хто чекає цього, відкритий змінам. Не потрібно присвячувати порятунку алкоголіка все життя.

У домашніх умовах.

Вдома можна вилікувати тільки початкову стадію алкоголізму. Подальші етапи хвороби припускають серйозні психічні, фізичні відхилення, що вимагають втручання лікарів.

Важливо дотримуватися правила домашнього лікування:

Прийняти самостійно рішення відмовитися від шкідливої звички. Примусова терапія малоефективна. Дотримуватися повний спокій, ніяких стресів, що провокують зриви. Максимально уникати будь-яких нагадувань про колишнє життя (товариші по чарці, місця розпивання алкоголю). Повністю відмовитися від спиртних напоїв. Об’єднатися з близькими проти загальної проблеми. Приймати медикаменти, призначені лікарем. Посилити терапевтичний ефект народними засобами.

Лікарські препарати призначає тільки лікар. Самолікування може тільки погіршити захворювання. Як правило, прописують Пропротен, Колмі, дисульфірам. А відвари, настої за рецептами нетрадиційної медицини посилять позитивний ефект, полегшать симптоми захворювання. Найбільш ефективні вони при інтоксикації продуктами розпаду спирту.

На жаль, за статистикою на домашньому лікуванні допомогти алкоголіку не завжди вдається. Але все ж є багато позитивних результатів. Головне, не опускати руки, дотримуватися всіх приписів, робити кроки в правильному напрямку.

Недоліки домашнього лікування:

висока ймовірність зриву; відсутність досвіду лікування, професійної психологічної підтримки; пасивність, апатія хворого, втрата мотивації при тривалій терапії.

Щоб уникнути негативних наслідків, серйозних ускладнень необхідно побороти сором, сором, забобони, інші перешкоди і все ж звернутися за допомогою до фахівця. А вже він визначить ступінь серйозності захворювання, при необхідності порекомендує стаціонарне лікування, або схвалить реабілітацію на дому.

Стаціонарний.

Лікування в стаціонарі анонімно. Тому не варто ховатися від проблем, соромитися. Краще відразу звернутися за допомогою до фахівців: нарколога, психіатра, психотерапевта, сімейного психолога.

Особливе значення має правильний настрій на лікування. Алкоголізм — хронічне захворювання, яке не зникне повністю. Тільки сила волі, бажання змінити своє життя допоможуть людині знаходитися в стадії ремісії довгий час, не повертаючись до загострень хвороби.

Переваги стаціонарного лікування:

допомогу від алкоголізму

ізоляція від впливу зовнішніх негативних факторів; відсутність доступу до алкогольних напоїв; можливість проведення повної діагностики; контроль за процесом лікування, при необхідності своєчасне внесення поправок; належні умови, необмежені можливості для комплексної терапії.

Важкі випадки захворювання лікуються тільки в умовах стаціонару.

У медичному закладі легше і швидше проходить ломка після відмови від спиртного. Термін лікування — не менше 7 днів.

Виведення токсинів. Пацієнту призначають крапельниці, регулярно беруть у нього аналізи, проводять діагностичні заходи. Лікар-нарколог за результатами діагностики вибудовує програму лікування, підключаючи до процесу необхідних фахівців. Медикаментозне лікування, консультації з фахівцями із залученням родичів хворого. Подальший супровід пацієнта після проходження курсу лікування.

Успіх терапії укладений в комплексі заходів . Анонімний стаціонар — оптимальне місце для їх реалізації.

Як допомогти людині кинути пити, якщо він не хоче.

Такі хворі самі ніколи не зізнаються, що відчувають труднощі і, тим більше, не погодяться, що залежні від алкоголю. Для лікування подібне заперечення — великий бар’єр, перешкода на шляху до одужання. Якщо алкоголік не бажає лікуватися, йому не допоможуть навіть найдосвідченіші професіонали . Але і в цій ситуації є способи допомогти хворому кинути пити:

Метод Опис методу Переконання Працює тільки на початковій стадії розвитку захворювання. Потрібно прямо поговорити з людиною, пояснити, як виглядає його поведінка з боку (можна зняти відео, привести на зустріч свідків). Докази ефективно впливають на психіку людини, він замислюється про свої вчинки. Хороший аргумент — нагадування про те, як проходить похмілля. Можна показати на прикладі місцевого алкоголіка, яке майбутнє може очікувати, якщо не кинути пити. Як тільки любитель алкоголю погодиться пройти лікування, потрібно підтримати його, закріпити позитивний ефект. Нервове потрясіння Алкоголік потрапляє в складну ситуацію з-за спиртного. Поки він намагається її вирішити, переосмислює свій спосіб життя. Така ситуація створюється близькими, знайомими. Витратний, жорстокий, але ефективний спосіб.Наприклад, у компанії підсипати в алкоголь снодійне, вивезти потерпілого в ліс, забрати гроші, документи. Або поки п’яниця відволікся з друзями, забрати у нього дитину. Ліки, народні засоби Якщо вмовляння не допомагають, можна додавати в їжу, питво лікарські препарати, трав’яні настої. Дія цих засобів засноване на виникненні відрази до алкоголю. У поєднанні зі спиртом такі добавки провокують нудоту, блювоту, зміна смаку алкоголю, сильне похмілля на наступний день. Застосовувати подібні препарати можна тільки після консультації з лікарем. Звернення до магів, чаклунів, цілителів В основі лікування представників нетрадиційної медицини лежать трав’яні настої, заклинання, ритуали, замовляння. Цей метод потрібно використовувати з обережністю, оскільки навколо багато шарлатанів. Крім того, подібне лікування завжди дороге і часто малоефективне. Залякування загрози можуть бути різними: втратити або не знайти роботу, не потрапити додому, не виплатити кредити. Не найвдаліший метод на думку психологів. Він може мати зворотний ефект. Щоб чимось налякати питущого людини, потрібно добре знати його.

Як все-таки умовити алкоголіка пройти лікування. Основні рекомендації:

Уникати конфліктних ситуацій, критики на адресу залежної людини. Говорити про свої емоції, викликані ситуацією, але не звинувачувати. Допомогти знайти цікаві альтернативні заняття. Пояснити, що втрачено авторитет серед близького оточення. Мотивувати хворого відповідальністю, любов’ю до життя. Пояснити важливість звернення за допомогою до фахівця.

Віра в силу своїх слів, успіх дій допоможуть досягти позитивного результату.

Допомога при алкогольній залежності.

Допомога при алкогольній залежності повинна бути комплексною. Дуже часто зріст пристрасті до спиртного пов’язують з відсутністю роботи, важким фінансовим становищем, труднощами в самореалізації. Це все було дуже властиво 90-м рокам.

Відсутність стабільності приводило багатьох людей у відчай і викликало бажання відволіктися від проблем за допомогою алкоголю. На сьогоднішній день від алкогольної залежності страждають люди з різних верств і соціального статусу.

Формування алкогольної залежності.

В організмі здорової людини є рецептори, які реагують на гормони радості. Але спиртні напої порушують їх роботу, тому вони перестають реагувати на енкефаліни і ендорфіни і повністю спрямовуються на алкоголь. Особливо такого впливу схильний жіночий організм.

В результаті чого, людина постійно знаходиться в поганому настрої, навіть якщо немає причини для цього. І тільки алкоголь може принести радість і стан задоволення.

Але з часом для підняття настрою потрібне збільшення обсягу спиртних напоїв. Так і відбувається розвиток алкогольної залежності. Дуже важливо допомогти хворому, поки початкова стадія захворювання не переросла в серйозну проблему.

Не отримуючи необхідну дозу спиртного, алкоголік стає агресивним і некерованим, його дратують навколишні.

Саме в такому стані відбуваються побої і насильство в сім’ї. Для такого плачевного результату не обов’язково вживання міцних напоїв, достатньо регулярного прийому пива або вина, але з часом вони не дозволяють швидко досягти, необхідну ступінь сп’яніння і на допомогу приходить горілка або коньяк.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що для лікування алкогольної залежності, недостатньо лікарських препаратів, підхід повинен бути комплексним і враховувати психологічні моменти.

Стадії алкогольної залежності.

Допомога при алкоголізмі багато в чому залежить від стадії захворювання. У деяких випадках може знадобитися невідкладна госпіталізація, а при початковій стадії можливе лікування в домашніх умовах за допомогою психолога.

Перша стадія.

втрачається контроль над кількістю випитого алкоголю; виникають перші випадки втрати пам’яті; вживання спиртного стає все частіше; без алкоголю людина відчуває себе пригніченим.

Алкоголізм, а особливо жіночий, легше лікувати при перших ознаках захворювання, при чому зробити це можна в домашніх умовах. Для віруючої людини порятунком може стати монастир, багато церков проводять спеціальні служби.

Друга стадія.

думки про алкоголь переслідують до тих пір, поки людина не вип’є; повністю відсутній контроль над вживаним спиртним; підвищується толерантність до алкоголю; відсутній похмілля, розвивається абстинентний синдром; без спиртного людина відчуває себе зовсім хворим; відбувається зміна характеру, при чому не в кращу сторону; з’являються проблеми зі здоров’ям.

Допомога при алкоголізмі на другій стадії повинна бути спрямована на виведення метанолу з організму. Буде потрібно медикаментозна терапія і робота психолога. Лікувати таку залежність на дому проблематично, хворим буде потрібно сила волі і підтримка рідних. У домашніх умовах лікування можливо, тільки якщо людина прийняла тверде рішення позбутися від недуги.

Третя стадія.

регулярні запої чергуються кількома днями тверезості, коли організм перестає сприймати спиртні напої; провали в пам’яті відбуваються частіше і триває довше; абстиненція супроводжується сильною інтоксикацією, може знадобитися швидка допомога. відбувається повна деградація особистості; стрімко погіршується здоров’я, часто необхідна невідкладна допомога.

Захворювання на даній стадії важко піддається лікуванню, особливо не просто жінкам. Лікувати варто в стаціонарі, так як в домашніх умовах це буде неефективно. В ході терапії може знадобитися невідкладна допомога, адже організм сильно постраждав від етанолу.

Не залежно від стадії захворювання ні в якому разі не опускайте руки, завжди є шанс допомогти хворим впоратися із залежністю. Жіночий організм потребує особливої уваги, так як звикання відбувається швидше і в боротьбі з недугою потрібно терпіння.

Основні напрямки лікування алкоголізму.

Не залежно від того проходить лікування в клініці або домашніх умовах, підхід повинен бути комплексним і включати наступні напрями.

Психотерапевтичний.

Дуже важливо визначити причини, що підштовхують до вживання спиртного. На першій стадії бесіди з психологом можуть принести неоціненну користь. Вони допоможуть людині розібратися в собі і знайти вірний вихід з ситуації, що склалася. В результаті алкоголь відійде на другий план, і якщо фізична залежність від спиртних напоїв виражена помірно, людина зможе самостійно позбавитися від захворювання в домашніх умовах. Робота психолога може знадобитися і для прийняття рішення про необхідність лікування від алкоголізму. Якщо рідні не можуть переконати залежного в потребі позбавлення від проблеми, дасть необхідну підтримку фахівець. У багатьох містах працює соціальна психологічна служба. Для багатьох прийом медичних препаратів є абсолютно неприйнятним, тому варто відвідати психотерапевтичні сеанси. Вони можуть проходити індивідуально або в групах. Вплив гіпнозу направлено на зниження тяги до алкоголю, закріплення відрази до спиртного. Дуже важливим є формування уявлення про правильний тверезий образ, який буде приносити радість і задоволення.

У багатьох містах працюють соціальні програми, що пропонують безкоштовно відвідати психолога. Вони можуть бути спрямовані на вирішення проблем у взаєминах в сім’ї і робочому колективі, а так само сприяти ефективному позбавленню від різних залежностей.

Лікарський.

Цей напрямок передбачає медикаментозне лікування. Людина, що страждає від алкогольної залежності, може самостійно вибрати, де йому лікувати недугу: вдома або в медичному закладі.

Це може бути наркологічний диспансер, який пропонує амбулаторне і стаціонарне лікування безкоштовно. Існує не мало приватних клінік, в яких чудові умови і досвідчений персонал. Перебування в них коштує не дешево, тому розраховуйте свої фінансові можливості. Приватними наркологічними кабінетами хворим надається анонімна допомога. Якщо для вас принципово нерозголошення проблеми, цей варіант цілком привабливий. Тільки переконайтеся в професіоналізмі доктора. При бажанні можна запросити фахівця додому. Такий виклик може знадобитися, в разі якщо потрібна термінова допомога хворим страждають абстинентним синдромом. Так само в домашніх умовах можливий висновок із запою.

Не варто займатися самолікуванням. Не маючи медичної освіти, можна не розрахувати дозування. Багато лікарські препарати мають протипоказання і дуже важливо оцінити стан здоров’я перед їх прийняттям. У цьому допоможе лікар-нарколог.

Підтримка рідних алкоголіка.

Це далеко не маловажний напрямок в боротьбі з алкогольною залежності. Люди, які живуть з людиною, що страждають алкоголізмом, повинні правильно реагувати на його поведінку і мати необхідну психологічну підготовку для ефективної допомоги хворому. Все життя таких людей спрямована на протистояння недугу. І щоб воно не зводилося до постійних докорів і осуд, необхідна психологічна підтримка фахівця.

Причинами надмірного вживання спиртного можуть бути проблеми на роботі або її відсутність, складності у взаєминах в родині і багато іншого.

Людина відчуває стан гноблення, відчуття своєї не спроможності. І якщо щодня нагадувати йому, що він невдаха ні на що не здатний, повірте, він не кине пити. Бажання втопити проблему в алкоголі тільки зросте. Тому без послуг психолога не обійтися.

Алкоголь стрімко руйнує людський організм, тому дуже важливо своєчасно почати лікувати залежність.

Дуже важливо навчитися розуміти і підтримувати його, особливо в період лікування від алкогольної залежності. У цей час хворому особливо важко і необхідне розуміння близьких людей, щоб не зірватися і не повернутися до колишнього способу життя.

Дуже важливо, щоб в процесі позбавлення від залежності були присутні всі ці фактори. Тоді лікування пройде більш успішно і знизиться ризик рецидиву. При чому не залежно від стадії захворювання потрібно медикаментозні препарати і психологічна підтримка.

Методи лікування.

Звичайно, вибрати спосіб можна самостійно, але краще робити це з наркологом, так як він зможе врахувати важливі фактори: стан здоров’я пацієнта, тривалість зловживання спиртним, вік. Важливий стать людини, жіночий організм швидше руйнується алкоголем.

Медикаментозний. Терапію можна проводити в домашніх умовах. Гіпноз. Довіряйте тільки фахівцям з хорошою репутацією. Кодування. Проводиться в наркологічному кабінеті, але можливо і на дому. Народні засоби. Ставтеся до них з обережністю, щоб не нашкодити здоров’ю. Церква. Віруючій людині можна звернутися в монастир, де ведеться робота з залежними алкоголіками. Не рідко за допомогою церкви намагаються впоратися з бідою рідні людини не визнає свою проблему. Можна знайти жіночий монастир, де надається психологічна допомога пацієнткам. Зцілення з використанням магії. Не варто особливо довіряти такому методу. до змісту ↑

Як діяти близьким алкоголіка.

допомогу від алкоголізму

Хворим, що знаходяться в стаціонарі або лікуються на дому потрібно підтримка рідних людей. У чому ж вона полягає?

Дайте зрозуміти, що ви поруч і завжди допоможете в скрутну хвилину. Не критикуйте хворого в хвилини слабкості, відволікайте його увагу на щось приємне. Не вживайте спиртне самі і не тримайте алкогольні напої в будинку, щоб уникнути спокуси. Лікування має бути добровільним, не кодуйте людину без її згоди. Це марно. Організуйте спільне дозвілля, це допоможе заповнити порожнечу, що виникла при відсутності можливості випити. Залучайте залежну людину до справ по дому і турбот про дітей. Це дозволить йому відчути себе потрібним і дасть додатковий стимул до позбавлення від недуги. Навіть якщо стався зрив, постарайтеся не скандалити, виклик нарколога допоможе впоратися з ситуацією. Якщо чоловік поводиться агресивно, жінкам необхідно захистити дітей від можливого насильства.

Якщо не виходить впоратися з проблемою в домашніх умовах, необхідно звернутися до медичного закладу. Особливо важко піддається зціленню жіночий алкоголізм. Відкладіть поїздки в монастир і лікування за допомогою магії на дому. В домашніх умовах без кваліфікованого фахівця вам не впоратися. Жіночий алкоголізм повинен лікуватися комплексно.

Не залежно від того, який спосіб вибраний: за допомогою таблеток або кодування, магії або церкви необхідно щире бажання хворого позбутися від недуги і підтримка рідних людей. За такої умови шанси на зцілення зростають в рази.

Всі матеріали нашого сайту призначені для тих, хто піклується про своє здоров’я. Але ми не рекомендуємо займатися самолікуванням – кожна людина унікальна, і без консультації лікаря не можна застосовувати ті або інші засоби і способи. Будьте здорові!

Допомога при алкогольній залежності безкоштовно.

Допомога алкозалежним — безкоштовні і анонімні способи лікування хвороби, реабілітації, психотерапії.

Повне позбавлення від алкоголізму – процес непростий, тривалий. Справитися самостійно зі своєю недугою мало кому вдається.

Дієву допомогу алкозалежним надають наркологічні клініки, для досягнення максимального результату реабілітації алкоголіка величезну роль у лікуванні відіграють реабілітаційні центри Москви та інших міст Росії, які надають безкоштовні послуги по роботі з пацієнтом, його сім’єю.

Хто такий алкозависимый.

Алкоголізм-психологічна залежність, виражається вона втратою людиною здатності приймати рішення без вживання алкоголю.

Фізіологічна залежність проявляється по-різному: так, на тлі різкого припинення прийняття спиртного у хворого починається абстинентний синдром-блювота, агресивність, тремтіння, галюцинації.

Медицина алкоголізм вважає хронічним захворюванням з характерними відмінними рисами, коли хворий:

не здатний контролювати обсяг споживаного алкоголю; має виражену пристрасть до вживання спиртного; вживає алкоголь часто, без міри, без усвідомлення важких наслідків для здоров’я після випивки.

Лікування хворих на алкоголізм має на увазі комплекс терапевтичних способів, психологічних прийомів, часто починається з екстреної допомоги при запої.

Реабілітаційна програма спрямовується на відновлення функцій організму (нервової системи, печінки, ШЛУНКОВО-кишкового тракту, серцево-судинної системи), на роботу з причинами захворювання (генетична схильність, психоемоційні проблеми).

Застосування медичних препаратів супроводжується навчанням пацієнта, членів його сім’ї методикам створення душевного комфорту, підтримки психологічної рівноваги.

Безкоштовна допомога алкоголікам.

Допомогу алкоголікам безкоштовно здійснюють наркологічні лікарні та спеціалізовані відділення психіатричних лікарень. Такий варіант застосуємо для алкоголіків тоді, коли людина постійно випиває, але не здатний самостійно зупинитися.

Клініка для алкоголіків приймає пацієнта на стаціонарне лікування за напрямом наркологічного диспансеру, де хворого автоматично ставлять на облік.

У 2015 році Національним Антинаркотичним Союзом відкрита безкоштовна гаряча лінія з лікування алкоголізму.

Цей федеральний центр, що базується в Москві, являє собою об’єднання клінік, що працюють з алкоголіками, де доступно отримати безкоштовну консультацію по телефону та інформацію про державних, приватних реабілітаційних програмах.

Безкоштовну допомогу для алкозалежних надають спеціальні благодійні та християнські центри, де програми реабілітації засновані на допомозі без медикаментів психокорекційними методами, шляхом соціотерапії, відновлення трудових навичок.

Анонімна допомога алкоголікам.

Соціальна реабілітація є обов’язковою для повного одужання.

Рух «Анонімні Алкоголіки» – це об’єднання людей, які страждають від цього захворювання, що дозволяє алкозалежним знову соціалізуватися і повноцінно жити серед людей.

У суспільства Анонімних Алкоголіків накопичений успішний досвід у боротьбі з цією недугою. В таких клубах, які відкриті в багатьох містах, завжди нададуть неоціненну підтримку людям, які звернуться за підтримкою в соціальній акліматизації.

Психологічна допомога при алкогольній залежності.

Більшість залежних від алкоголю людей не зараховують себе до алкоголіків, їх важко відучити від пристрасті і переконати добровільно лікуватися.

Проблема хвороби ховається в свідомості питущого, тому кваліфікована Психологічна допомога при такому захворюванні-обов’язкова частина лікувально-відновного процесу.

Робота психолога необхідна як у прийнятті усвідомленого рішення про лікування, так і в пошуку виходу зі складної життєвої ситуації, в допомозі пацієнтові розібратися в собі. В результаті психологічної реабілітації інтерес до алкоголю відходить на задній план.

Допомога алкозалежним на дому.

Кожен фаховий психолог скаже, що для успішного результату, перш за все, потрібна спокійна сімейна атмосфера, підтримка близьких родичів.

Важливо уникати будинку конфліктів, докорів, не залишати людину наодинці з проблемами, розуміючи при цьому, що надмірний контроль і опіка будуть зайві.

Однак і сама людина в період проходження курсу реабілітації повинна усвідомлювати, що тільки особисто відповідальна за власне одужання.

Як допомогти людині кинути пити.

Вибрати правильний метод лікування може тільки нарколог з урахуванням стану здоров’я, тривалості згубної пристрасті, віку, статі пацієнта. Офіційна медицина використовує медикаментозне лікування і психологічні способи при роботі з пацієнтом:

вітаміни; заспокійливі засоби; загальнозміцнюючі препарати; психотерапевтичні сеанси.

Приватні клініки пропонують позбутися від алкоголізму лікуванням у санаторії, що виключає спокуса і спілкування з колишнім суспільством, але починати терапію потрібно в стаціонарних клініках, з контролем зміни стану хворого наркологами.

Велика кількість закладів для лікування алкоголізму відкрито в столиці.

Державна наркологічна клініка в Москві, що функціонує ще з часів СРСР, здійснює облік, спостереження і лікування алкозалежних на базі власних терапевтичних методик і штату фахівців високої кваліфікації.

Психологічна допомога при алкоголізмі.

Для комплексного і ефективного лікування залежності потрібна психологічна допомога при алкоголізмі. Це серйозна складова такого складного захворювання.

Для отримання бажаного результату дуже важливо визначити, що послужило причиною для зловживання спиртними напоями. Позбавивши організм від отруйних речовин, пацієнта не позбавиш думок про алкоголь.

Люди, які страждають залежністю, найчастіше заперечують наявність у нього даної проблеми. Це призводить до того, що після детоксикації організму вони знову починають пити спиртне.

У чому полягає допомога психолога.

Сеанси з психологом включають в себе наступні питання:

З’ясувати, наскільки пацієнт розуміє свій стан. Тренування сили волі хворого. Розмови про можливі серйозні наслідки для організму. Привести пацієнта до усвідомлення тяжкості його проблеми.

На психолога покладається завдання виявити причину такої поведінки і усунути її. Він повинен сформувати свідомість хворого таким чином, що його негативні думки переродилися б в вольові якості, упертість.

Стан озлобленості завжди призводить до тривог, депресії і низької самооцінки. Потрібно привести його до розуміння того, що всі оточують близькі люди сильно переживають за стан хворого.

Пацієнту необхідно відновити свою душевну рівновагу, а для цього потрібна сильна мотивація. Психологічна допомога при алкоголізмі полягає в тому, щоб відкрити пацієнтові очі на світле майбутнє.

Людина повинна розуміти, для чого йому необхідно докорінно змінити свій спосіб життя. Потрібна стимуляція підвищення самооцінки хворого, щоб він повірив в себе, свої сили і по-іншому почав дивитися на життя.

Найчастіше до алкоголізму призводять невдачі на роботі, проблеми з особистим життям. Людина починає занадто загострювати увагу на цьому, перестаючи помічати те щастя, яке є в його житті. Одним з основних моментів психології є налагодження відносин хворого з рідними і улюбленими людьми.

У пацієнта із залежністю повинні прокинутися здорові амбіції. А для цього він повинен сформувати для себе цілі в житті на два-три роки вперед.

Для ефективного лікування між пацієнтом і фахівцем повинні встановитися довірчі відносини, що також займе час. Коли людина буде впевнений в психологі, буде йому довіряти, можна сміливо починати психологічну допомогу.

Допомога родичам.

Близькі люди людини з алкогольною залежністю переконані, що підтримка психолога необхідна виключно самому хворому. Це їх найпоширеніша помилка.

У ході лікування від алкоголізму проводиться велика робота психолога над тим, щоб відновити гармонійну атмосферу всередині сім’ї хворого. У пацієнта після проходження лікування з’являється дратівливість, нервозність.

У цей момент він сильно потребує розуміння з боку рідних людей, в їх підтримці. Але рідні в свою чергу не можуть йому дати через відсутність розуміння, як правильно себе вести, які слова краще говорити.

Родичам алкоголіка треба набратися терпіння, тому що лікування займає багато часу. Тому, коли людині ставиться діагноз алкоголізм, Психологічна допомога в рівній мірі потрібно і його оточуючим.

Потрібно навчити їх заново спілкуватися один з одним, знаходити компроміси і допомагати один одному морально.

Родичі, спостерігаючи за тим, як соціально опускається дорогою їм людина, сильно переживають, переводять себе всілякими думками, звинувачують себе, пробують різні методи з метою вивести хворого з такого стану. І в результаті вони стають психологічно виснажені.

Психологічні курси.

Родичам залежної людини варто записатися на психологічні курси, щоб навчитися розмовляти з хворим, уникаючи конфліктів. З метою допомогти родині психологами був розроблений спеціальний курс. Таку безкоштовну допомогу може отримати кожен бажаючий.

Метою занять є навчити рідних ставитися до їхнього життя по-новому. Програма складається з виконання наступних занять:

основи психотерапії; допомога в прийнятті життєвих змін; поняття причини захворювання їх близької людини; поради по відновленню загальних відносин.

Пацієнт в період реабілітації відчуває багато сильних, складних і суперечливих почуттів. Сімейна психологія допомагає розібратися з цими почуттями, допомагає родичам зрозуміти їх.

Реабілітація пацієнта.

допомогу від алкоголізму

У лікуванні алкоголізму важливо не тільки поправити здоров’я, повернути фізичну силу пацієнтові, але і направити його на правильний шлях.

Психологи допомагають визначити цінності для свого пацієнта, знайти сенс у житті, заради чого варто позбутися згубної звички і більше ніколи до неї не повертатися. Основним завданням фахівця є нормалізація сімейних відносин хворого.

Від родичів і їх підтримки залежить дуже багато в успішному лікуванні та ефективної реабілітації. Треба забезпечити хворого позитивними емоціями, тоді одужання піде швидше.

Успіх будь-яких реабілітаційних заходів в першу чергу залежить від спокійної домашньої обстановки. Психологічний стан хворого дуже хитке і будь-яким різко кинутим словом можна спровокувати зрив.

Якщо людина, не долечившись до кінця, знову почне випивати у великих кількостях, то вивести його з такого стану буде ще складніше.

А в деяких випадках така поведінка може привести зовсім до плачевних випадків.

По можливості потрібно намагатися проводити більше часу з залежною людиною. Він не повинен відчувати себе одиноким. Інакше він виявиться один на один зі своїми проблемами, почне заново їх переживати і це може привести до рецидиву.

Також поганим помічником буде зайва турбота з боку родичів, нескінченна опіка і строгий контроль над кожним кроком. Хворого буде це сильно дратувати. Важливо донести до пацієнта, що тільки він єдиний відповідальний за своє одужання.

Причини звернення родичів за допомогою.

Коли одна людина зловживає алкоголем, то його близьким родичам необхідна психологічна допомога. Проживати день у день поруч із залежною людиною-надзвичайно важке випробування, яке призводить організм в стан сильного стресу.

Родичі алкоголіка мимоволі стають частиною кошмарної ситуації, коли їх життя стає повністю пов’язаною з алкоголем. Від тривалого перебування в такому стані у родичів формується психологічний комплекс під назвою співзалежність. В цьому випадку потрібна професійна допомога.

Отримати її можна анонімним шляхом по телефону або звернутися в один із спеціалізованих центрів Москви або вашого міста. По телефону родичам нададуть безкоштовну кваліфіковану підтримку.

Пацієнт з алкогольною залежністю в ході лікування в обов’язковому порядку працює з психотерапевтом, але його родичам така допомога потрібна не менше. Поведінка алкоголіка діє руйнівним чином на життя його рідних. Такі причини повинні наштовхнути родичів на думки про необхідність отримати психологічну підтримку:

Більша кількість часу присвячується проблемам питущої людини, роздумів про те, як йому допомогти. Не покидається почуття надії на краще майбутнє, що скоро все припиниться. Нескінченна турбота про те, щоб хворий відчував себе зручно. Не покидається страх того, що закодована людина скоро зірветься. Постійне перебування в розпачі, страху, гніві. Почуття безпорадності в ситуації, що склалася. Відчуття жалості до хворого, бажання весь час допомагати йому.

Ефективне лікування алкоголізму має супроводжуватися роботою з сімейним психологом. Він навчить рідних жити своїм життям, при цьому допомагати хворому. Розібравши всі проблеми, рідні зможуть позбутися почуття провини перед близькою людиною.

У чому причини алкоголізму.

Коли близька людина потрапляє в біду, його родичі не розуміють, що могло послужити причиною для таких згубних змін.

Часто вони починають звинувачувати себе в події, особливо якщо це одиничний випадок в сім’ї і раніше у них ніхто не зловживав алкоголем.

Причини пристрасті до спиртних напоїв можуть носити явний або прихований характер. Основними з них є наступні ситуації:

Спадкова схильність. Відсутність почуття міри. Невдоволення власним життям. Емоційна незрілість, відноситься до молоді. Часті стреси. Невдачі в трудовій діяльності. Проблеми в сім’ї. Бажання перебувати у веселому настрої. Погане оточення. Небажання бути «білою вороною». Бажання позбутися від робочої напруги.

Для розвитку алкогольної залежності існує і багато інших причин. Щоб з’ясувати, що саме змогло вивести зі стану рівноваги, потрібно кваліфікована допомога.

Фахівці ділять людей з алкогольною залежністю на різні типи. Найчастіше зустрічаються пацієнти з байдужим ставленням до навколишнього світу, свого зовнішнього вигляду, інтелектуального розвитку. Вони починають егоїстично ставитися до родичів, втрачають життєві орієнтири. У них проявляється агресія у відносинах, злість, різкі перепади настрою.

У разі відсутності кваліфікованої допомоги родичам, їх подальше проживання разом з алкоголіком набуває нестерпний характер. У хворого відсутнє бажання до фізичних навантажень і трудової діяльності.

Тому його родичам доводиться працювати в кілька разів більше, щоб прогодувати сім’ю. Всі домашні справи лягають на плечі близьких людей алкоголіка.

Вірити обіцянкам людини з алкогольною залежністю не можна і не варто сподіватися на самостійне лікування.

Чим раніше звернутися до професіоналів за допомогою, тим більше можна розраховувати на позитивний результат лікування.

Вирішення проблеми.

Спроби домовитися з алкоголіком про початок лікування постійно закінчуються скандалами. Щоб переконати хворого, його близькі самі повинні перебувати в врівноваженому психологічному стані.

Життя в таких умовах приводить близьких людей в стан депресії. Тому вони просто не в змозі правильно донести до хворого необхідну інформацію.

Тільки позитивний настрій, і впевнений тон зможуть вселити залежній людині вірність прийнятого рішення і підштовхнути до самостійного першого кроку для лікування.

Людина, що зловживає спиртними напоями, відчуває такі проблеми психологічного характеру:

тривожність, страх; стан депресії; дратівливість характеру; прояв агресії; відчуття порожнечі, самотності; почуття сорому; стан пригніченості.

Самостійно впоратися з численними проблемами виходить у рідкісного питущого людини. Краще не відкладати і відразу звертатися до фахівця. Отримавши консультацію психотерапевта, стане ясно, з чого починати лікування і як діяти далі.

Яка допомога від алкоголю буває, як вона працює — Звільнення.

Рідко коли люди при вживанні алкогольних напоїв з друзями або родичами ставитися до цього явища обережно. В хорошій компанії за святковим столом або в барі, кафе ресторані хочеться думати про що завгодно, але тільки не про наслідки після «міцного».

Ще складніше йде справа, коли до пляшки вдаються як до самого доступного, що здається не настільки маловажним – приємного антидепресанту. Коли до алкоголю добираються, як до» заспокійливого «або» розслабляючого » ніхто по факту собі звіт не віддає, що таке рішення багато чого за собою тягне.

Від якої алкогольної дози буде погано.

Як алкоголь допомагає заспокоїтися і зняти напругу? Начебто добре діє він – душевний біль притупляється і з накопиченим напругою легше впоратися, потім його власне випивають. Але насправді алкоголь — небезпечна рідина. У малих дозах він не буде діяти, а коли ефект від нього є, заодно сильне отруєння всього організму викликати він здатний.

Алкоголь = Етанол = Етиловий спирт. Це наркотична отрута, вживання якого не проходить без сліду для організму. При збитковому прийнятті його розвивається гостре отруєння.

Така інтоксикація нерідко ставати небезпечною для життя. Важке отруєння етанолом виникає, зазвичай, коли в організм потрапляє приблизно 500 грамів даного з’єднання.

Шкідливі домішки, які завжди є в сурогати, тільки обтяжують стан.

Для людей, які ослаблені захворюваннями; підлітків і дітей; а також тих, хто спиртні напої не вживав вже значний час — гостре алкогольне отруєння буде розвиватися швидше. В такому випадку важкі алкогольні наслідки бути можуть від значно меншої кількості спожитого алкоголю.

Перша допомога від алкоголю самостійно може і повинна бути надана силами людей, які знаходяться поруч. Робити це треба аж до приїзду медиків, докладніше тут розбирали, яка це допомога, етапи і алгоритм її надання.

Якщо людина п’є, що робити.

Питуща людина, свій організм до алкоголю привчив, у нього практично не буває гострої алкогольної інтоксикації. Зате у нього, як правило, вже алкоголізм. А загострення алкоголізму, при якому допомога з боку для нього питання життя і смерті, в народі зазвичай називають запоєм.

Запій більше, ніж просто хронічна інтоксикація організму етиловим спиртом. Це явище дуже добре ілюструє наркотичну суть хвороби алкоголіків. Тут доречні прямі аналогії з наркотичною ламкої, коли з одного боку хворий запросто може померти від передозування, а з іншого не має жодної можливості перестати вживати самостійно.

Безпечна допомога в цьому випадку одна – терміново викликати нарколога або везти хворого в токсикологію або наркологію. Чи можна це зробити безкоштовно? Так, досі в Росії декларована безкоштовна медична допомога. Як вона працює питання інше.

Напевно, якщо Ви це читаєте, значить не маленькі вже і у лікаря, який працює на умовах, створених для цього державою, були не одноразово.

Тому пропонуємо згадати особистий досвід або ознайомитися з відгуками в Інтернеті, якщо накопичених відчуттів по безкоштовному медичному обслуговуванню не вистачає.

Для зовсім не досвідчених людей, розповідаємо – що за безкоштовну медичну допомогу, надану в державних медичних установах на загальних підставах, все одно доведеться заплатити.

Принаймні, Вам доведеться витратити особистий час і на 100% багато нервових клітин, намагаючись знятися з наркологічного обліку. Що це таке – читайте, хто ставить, коли це виявляється, які є причини і так далі.

Все це відбувається відповідно до законодавства, яке в цьому відношенні тільки посилюється.

Коли потрібна допомога нарколога.

Для економії Вашого часу відразу позначимо причини, за якими потрібна наркологічна допомога. Краще не будувати ілюзій і запускати алкогольну хворобу до ускладненого, хронічного характеру, якщо спостерігаються такі ознаки:

Людина вже не в змозі контролювати частоту та дози вживання спиртних напоїв; Після однієї чарки горілки келиха вина, бокали та кухлі пива він не в змозі сказати вистачить і припинити пити; Наполегливо заперечуються сам факт наявності проблем з алкоголем, хоча «зальоти» та ускладнені випадки п’яним станом трапляються регулярно; В житті пропали інші інтереси, крім заходів пов’язаних з можливістю випити; Народне лікування та допомогу родичів не допомагає, а людина не хоче лікуватися.

Яка антиалкогольна допомога дасть результат.

В ідеалі вирішувати проблему треба після комплексного обстеження в стаціонарних умовах, що виявить ступінь алкогольного ураження організму та зміни психіки від тривалого систематичного психоактивної дії етилового спирту.

Важливо зрозуміти, що всупереч пропозиціям всюдисущої реклами, легкого позбавлення досягти і отримати відмінних результатів за напрямами можна, але при дотриманні однієї умови. Що хочуть люди:

Перестати зловживати алкоголь, щоб здоров’я зберегти. Не вдаючись при цьому до тривало дорогої госпіталізації, всяким не дешевим препаратів і без небезпеки нарватися на шарлатанів; знизити максимально кількість і дози прийнятого алкоголю оптимальним чином. Тобто, уникнути муки і труднощі в цьому процесі; Домогтися зміцнення імунітету, стабілізувати роботу нервової системи, повернути відчуття бадьорості і сил, поліпшити зовнішній вигляд і здоровий дух.

Це все можливо, умова цього – власне справжньої бажання хворого змінити свій міцний п’яний спосіб життя. Тоді людина може з часом навчитися отримувати справжній кайф не від алкоголю або якийсь інший наркоти, а від повноти життя, конкретніше від сексу, власних звершень, поваги з боку оточуючих і так далі.

Що допомагає алкоголіку стати іншою людиною.

Перш ніж розбиратися в тому, що допоможе залежному від спиртних напоїв змінити своє життя на краще, подивіться, будь ласка, на те, що цьому заважає:

Відсутність віри у власні сили; Тотальне самотність, викликане відсутністю бажанням йти на будь-які компроміси; Нічим не обгрунтована думка, що хтось інший може і повинен вирішувати життєві проблеми за нього; Пошук не виходу з алкогольної прірви, а панацеї, яка зробить приємним перебування в цій прірві.

Тепер стає ясно, що ключовий момент в процесі позбавлення від алкогольної залежності один. Це сама людина, вірніше його настрій і завзятість. Якщо воно є-все вийде, якщо немає – то допомогу надавати треба. Але ще більше зусиль слід докласти, щоб алкоголіка розбудити – дізнатися, як. Якою допомогою може скористатися хворий для зцілення від алкоголізму:

Допомога рідних і близьких. Адже сама наявність їх дозволяє не втратити бажання жити. Медична допомога. Сучасні медичні технологи добре справляються з хворобами тіла і навіть зводять і мінімуму наслідки психічних розладів. Допомога таких же «колишніх» алкоголіків. Вони відчули це і можуть поділитися тим, що працює по-справжньому.

Можна поділитися ним через соцмережі:

Допомога при алкогольній залежності безкоштовно.

Допомога при алкогольній залежності повинна бути комплексною. Дуже часто зріст пристрасті до спиртного пов’язують з відсутністю роботи, важким фінансовим становищем, труднощами в самореалізації. Це все було дуже властиво 90-м рокам.

Відсутність стабільності приводило багатьох людей у відчай і викликало бажання відволіктися від проблем за допомогою алкоголю. На сьогоднішній день від алкогольної залежності страждають люди з різних верств і соціального статусу.

Формування алкогольної залежності.

В організмі здорової людини є рецептори, які реагують на гормони радості. Але спиртні напої порушують їх роботу, тому вони перестають реагувати на енкефаліни і ендорфіни і повністю спрямовуються на алкоголь. Особливо такого впливу схильний жіночий організм.

В результаті чого, людина постійно знаходиться в поганому настрої, навіть якщо немає причини для цього. І тільки алкоголь може принести радість і стан задоволення.

Але з часом для підняття настрою потрібне збільшення обсягу спиртних напоїв. Так і відбувається розвиток алкогольної залежності. Дуже важливо допомогти хворому, поки початкова стадія захворювання не переросла в серйозну проблему.

Не отримуючи необхідну дозу спиртного, алкоголік стає агресивним і некерованим, його дратують навколишні.

Саме в такому стані відбуваються побої і насильство в сім’ї. Для такого плачевного результату не обов’язково вживання міцних напоїв, достатньо регулярного прийому пива або вина, але з часом вони не дозволяють швидко досягти, необхідну ступінь сп’яніння і на допомогу приходить горілка або коньяк.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що для лікування алкогольної залежності, недостатньо лікарських препаратів, підхід повинен бути комплексним і враховувати психологічні моменти.

Стадії алкогольної залежності.

допомогу від алкоголізму

Допомога при алкоголізмі багато в чому залежить від стадії захворювання. У деяких випадках може знадобитися невідкладна госпіталізація, а при початковій стадії можливе лікування в домашніх умовах за допомогою психолога.

Перша стадія.

втрачається контроль над кількістю випитого алкоголю; виникають перші випадки втрати пам’яті; вживання спиртного стає все частіше; без алкоголю людина відчуває себе пригніченим.

Алкоголізм, а особливо жіночий, легше лікувати при перших ознаках захворювання, при чому зробити це можна в домашніх умовах.

Для віруючої людини порятунком може стати монастир, багато церков проводять спеціальні служби.

Друга стадія.

думки про алкоголь переслідують до тих пір, поки людина не вип’є; повністю відсутній контроль над вживаним спиртним; підвищується толерантність до алкоголю; відсутній похмілля, розвивається абстинентний синдром; без спиртного людина відчуває себе зовсім хворим; відбувається зміна характеру, при чому не в кращу сторону; з’являються проблеми зі здоров’ям.

Допомога при алкоголізмі на другій стадії повинна бути спрямована на виведення метанолу з організму. Буде потрібно медикаментозна терапія і робота психолога. Лікувати таку залежність на дому проблематично, хворим буде потрібно сила волі і підтримка рідних. У домашніх умовах лікування можливо, тільки якщо людина прийняла тверде рішення позбутися від недуги.

Третя стадія.

регулярні запої чергуються кількома днями тверезості, коли організм перестає сприймати спиртні напої; провали в пам’яті відбуваються частіше і триває довше; абстиненція супроводжується сильною інтоксикацією, може знадобитися швидка допомога. відбувається повна деградація особистості; стрімко погіршується здоров’я, часто необхідна невідкладна допомога.

Захворювання на даній стадії важко піддається лікуванню, особливо не просто жінкам. Лікувати варто в стаціонарі, так як в домашніх умовах це буде неефективно.

В ході терапії може знадобитися невідкладна допомога, адже організм сильно постраждав від етанолу.

Не залежно від стадії захворювання ні в якому разі не опускайте руки, завжди є шанс допомогти хворим впоратися із залежністю. Жіночий організм потребує особливої уваги, так як звикання відбувається швидше і в боротьбі з недугою потрібно терпіння.

Основні напрямки лікування алкоголізму.

Не залежно від того проходить лікування в клініці або домашніх умовах, підхід повинен бути комплексним і включати наступні напрями.

Психотерапевтичний.

Дуже важливо визначити причини, що підштовхують до вживання спиртного. На першій стадії бесіди з психологом можуть принести неоціненну користь. Вони допоможуть людині розібратися в собі і знайти вірний вихід з ситуації, що склалася.

В результаті алкоголь відійде на другий план, і якщо фізична залежність від спиртних напоїв виражена помірно, людина зможе самостійно позбавитися від захворювання в домашніх умовах. Робота психолога може знадобитися і для прийняття рішення про необхідність лікування від алкоголізму.

Якщо рідні не можуть переконати залежного в потребі позбавлення від проблеми, дасть необхідну підтримку фахівець. У багатьох містах працює соціальна психологічна служба. Для багатьох прийом медичних препаратів є абсолютно неприйнятним, тому варто відвідати психотерапевтичні сеанси.

Вони можуть проходити індивідуально або в групах. Вплив гіпнозу направлено на зниження тяги до алкоголю, закріплення відрази до спиртного. Дуже важливим є формування уявлення про правильний тверезий образ, який буде приносити радість і задоволення.

У багатьох містах працюють соціальні програми, що пропонують безкоштовно відвідати психолога. Вони можуть бути спрямовані на вирішення проблем у взаєминах в сім’ї і робочому колективі, а так само сприяти ефективному позбавленню від різних залежностей.

Лікарський.

Цей напрямок передбачає медикаментозне лікування. Людина, що страждає від алкогольної залежності, може самостійно вибрати, де йому лікувати недугу: вдома або в медичному закладі.

Це може бути наркологічний диспансер, який пропонує амбулаторне і стаціонарне лікування безкоштовно. Існує не мало приватних клінік, в яких чудові умови і досвідчений персонал. Перебування в них коштує не дешево, тому розраховуйте свої фінансові можливості. Приватними наркологічними кабінетами хворим надається анонімна допомога. Якщо для вас принципово нерозголошення проблеми, цей варіант цілком привабливий. Тільки переконайтеся в професіоналізмі доктора. При бажанні можна запросити фахівця додому. Такий виклик може знадобитися, в разі якщо потрібна термінова допомога хворим страждають абстинентним синдромом. Так само в домашніх умовах можливий висновок із запою.

Не варто займатися самолікуванням. Не маючи медичної освіти, можна не розрахувати дозування. Багато лікарські препарати мають протипоказання і дуже важливо оцінити стан здоров’я перед їх прийняттям. У цьому допоможе лікар-нарколог.

Підтримка рідних алкоголіка.

Це далеко не маловажний напрямок в боротьбі з алкогольною залежності.

Люди, які живуть з людиною, що страждають алкоголізмом, повинні правильно реагувати на його поведінку і мати необхідну психологічну підготовку для ефективної допомоги хворому.

Все життя таких людей спрямована на протистояння недугу. І щоб воно не зводилося до постійних докорів і осуд, необхідна психологічна підтримка фахівця.

Причинами надмірного вживання спиртного можуть бути проблеми на роботі або її відсутність, складності у взаєминах в родині і багато іншого.

Людина відчуває стан гноблення, відчуття своєї не спроможності. І якщо щодня нагадувати йому, що він невдаха ні на що не здатний, повірте, він не кине пити. Бажання втопити проблему в алкоголі тільки зросте. Тому без послуг психолога не обійтися.

Дуже важливо навчитися розуміти і підтримувати його, особливо в період лікування від алкогольної залежності. У цей час хворому особливо важко і необхідне розуміння близьких людей, щоб не зірватися і не повернутися до колишнього способу життя.

Дуже важливо, щоб в процесі позбавлення від залежності були присутні всі ці фактори. Тоді лікування пройде більш успішно і знизиться ризик рецидиву. При чому не залежно від стадії захворювання потрібно медикаментозні препарати і психологічна підтримка.

Методи лікування.

Звичайно, вибрати спосіб можна самостійно, але краще робити це з наркологом, так як він зможе врахувати важливі фактори: стан здоров’я пацієнта, тривалість зловживання спиртним, вік. Важливий стать людини, жіночий організм швидше руйнується алкоголем.

Медикаментозний. Терапію можна проводити в домашніх умовах. Гіпноз. Довіряйте тільки фахівцям з хорошою репутацією. Кодування. Проводиться в наркологічному кабінеті, але можливо і на дому. Народні засоби. Ставтеся до них з обережністю, щоб не нашкодити здоров’ю. Церква. Віруючій людині можна звернутися в монастир, де ведеться робота з залежними алкоголіками. Не рідко за допомогою церкви намагаються впоратися з бідою рідні людини не визнає свою проблему. Можна знайти жіночий монастир, де надається психологічна допомога пацієнткам. Зцілення з використанням магії. Не варто особливо довіряти такому методу.

Як діяти близьким алкоголіка.

Хворим, що знаходяться в стаціонарі або лікуються на дому потрібно підтримка рідних людей. У чому ж вона полягає?

Дайте зрозуміти, що ви поруч і завжди допоможете в скрутну хвилину. Не критикуйте хворого в хвилини слабкості, відволікайте його увагу на щось приємне. Не вживайте спиртне самі і не тримайте алкогольні напої в будинку, щоб уникнути спокуси. Лікування має бути добровільним, не кодуйте людину без її згоди. Це марно. Організуйте спільне дозвілля, це допоможе заповнити порожнечу, що виникла при відсутності можливості випити. Залучайте залежну людину до справ по дому і турбот про дітей. Це дозволить йому відчути себе потрібним і дасть додатковий стимул до позбавлення від недуги. Навіть якщо стався зрив, постарайтеся не скандалити, виклик нарколога допоможе впоратися з ситуацією. Якщо чоловік поводиться агресивно, жінкам необхідно захистити дітей від можливого насильства.

Якщо не виходить впоратися з проблемою в домашніх умовах, необхідно звернутися до медичного закладу. Особливо важко піддається зціленню жіночий алкоголізм. Відкладіть поїздки в монастир і лікування за допомогою магії на дому. В домашніх умовах без кваліфікованого фахівця вам не впоратися. Жіночий алкоголізм повинен лікуватися комплексно.

Не залежно від того, який спосіб вибраний: за допомогою таблеток або кодування, магії або церкви необхідно щире бажання хворого позбутися від недуги і підтримка рідних людей. За такої умови шанси на зцілення зростають в рази.

У чому полягає психологічна допомога при алкогольній залежності?

Недуга, який характеризується не стільки фізичної, скільки психічної залежністю від спиртного, це і є алкоголізм.

Ви можете скільки завгодно вдаватися до допомоги медикаментозних засобів для вирішення проблеми, проводити детоксикацію, але цього буде недостатньо, рано чи пізно знову запуститься механізм, адже причина, що викликала захворювання, не була усунена.

Саме тому так важлива психологічна допомога при алкогольній залежності, причому не тільки до самого початку лікування, але і під час реабілітації.

Робота психолога – це дуже важливий етап у подоланні недуги і численні відгуки про лікування алкоголізму в Москві це підтверджують. Доктор підходить комплексно до вирішення багатьох проблем:

Він допомагає пацієнтові побачити себе з боку, іншими очима, оцінити реальне положення на даний момент. Професійна допомога незамінна для того, щоб зрозуміти, наскільки прекрасніше і повноцінно жити без алкоголю, приймати дійсність такою, яка вона є. Дуже нелегким завданням є лікування алкоголізму, психолог ж докладе всіх зусиль, щоб зробити цей процес менш хворобливим, він виявить і «зітре» зі свідомості людини ті причини, які викликали недуга, а, отже, спровокували тривогу, депресію, занижену самооцінку. Спеціаліст створить однозначну мотивацію, тобто покаже, що є заради чого жити без вживання спиртного. Він підвищить самооцінку, зробить так, щоб пацієнт почав бачити в оточуючих людях і подіях тільки хороше, навчить переживати стреси, неприємності без алкоголю. Ще одне завдання психолога – допомогти людині долучитися до соціуму, налагодити контакт з рідними і близькими, сформувати цілі на майбутнє.

Як допомагає позбутися психолог від алкоголізму?

Це робота не однієї години або дня, це кропітка праця, спрямований на відтворення повноцінної особистості, і проходить процес в кілька етапів.

Найперша бесіда пацієнта і доктора спрямована на те, щоб діагностувати, які причини привели до залежності, дізнатися і визначити всі аспекти, над якими потрібно буде працювати. В результаті психолог вже може призначити обстеження, дати адреси і ціни для озонотерапії в Москві і області і багато іншого. За цей час він визначить характер пацієнта, особистісні мотивації, ресурси психіки, на які можна впливати, щоб допомогти людині. Далі психіатрична допомога при алкоголізмі базується на визначенні результативного способу впливу на підсвідомість. Якщо хворий не проти, залишається тільки визначити кількість курсів, консультацій. Це ті етапи, які проводяться до медикаментозного лікування, вони дозволяють людині прийняти правильне рішення – лікуватися, адже змушувати його ніхто не буде, та й безглуздо це. Що робить психолог при алкоголізмі пацієнта в процесі реабілітації? На цьому етапі дуже важлива підтримка. Чоловік відмовився від спиртного, він повернувся в соціум, де неодмінно зіткнеться з тими ситуаціями, в яких він раніше обов’язково б випив. Звичайно, при правильному підході, тобто за допомогою фахівця ця ймовірність практично зводиться до нуля. Але хто знає, як поведе себе пацієнт під час сильного стресу, коли нікого немає поруч? Саме тому так важливий внутрішній настрій, людина повинен бути впевнений в собі, своїх силах, володіти достатньою силою волі, щоб не піддатися ні які хитрощі.

Психолог працює і з сім’єю пацієнта, адже життя на перших порах може бути дуже складним, навіть нестерпним.

Їм необхідно підтримувати хворого будь-що, створювати сприятливий клімат, але при цьому залишатися такими, якими ви є насправді, щоб не було і натяку на фальш у вашій поведінці.

Допомога психолога при алкоголізмі незамінна абсолютно на всіх етапах, якщо ви хочете якомога швидше повернутися до повноцінного життя.

Психотерапія Разова зустріч від 3 000 руб. Курс психотерапії — 24 зустрічі (індивідуальна/сімейна/групова) 72 000 руб. — 3 міс. Сімейна психотерапія — 10 зустрічей 45 000 руб.

Клініка Союз Мед надасть психолога з алкоголізму з виїдом додому, тому приїжджати не обов’язково, ми зможемо Вам допомогти, позбутися залежності назавжди. Лікар вдома визначить ступінь тяжкості захворювання, якщо знадобитися надасть послугу «виведення із запою». Телефонуйте +7 (495) 255-54-58!

Допомога від алкоголю, яка вона потрібна.

Рідко коли люди при вживанні алкогольних напоїв з друзями або родичами ставитися до цього явища обережно. В хорошій компанії за святковим столом або в барі, кафе ресторані хочеться думати про що завгодно, але тільки не про наслідки після «міцного».

Ще складніше йде справа, коли до пляшки вдаються як до самого доступного, що здається не настільки маловажним – приємного антидепресанту. Коли до алкоголю добираються, як до» заспокійливого «або» розслабляючого » ніхто по факту собі звіт не віддає, що таке рішення багато чого за собою тягне.

Від якої алкогольної дози буде погано.

Як алкоголь допомагає заспокоїтися і зняти напругу? Начебто добре діє він – душевний біль притупляється і з накопиченим напругою легше впоратися, потім його власне випивають. Але насправді алкоголь — небезпечна рідина. У малих дозах він не буде діяти, а коли ефект від нього є, заодно сильне отруєння всього організму викликати він здатний.

Алкоголь = Етанол = Етиловий спирт. Це наркотична отрута, вживання якого не проходить без сліду для організму. При збитковому прийнятті його розвивається гостре отруєння. Така інтоксикація нерідко ставати небезпечною для життя. Важке отруєння етанолом виникає, зазвичай, коли в організм потрапляє приблизно 500 грамів даного з’єднання. Шкідливі домішки, які завжди є в сурогати, тільки обтяжують стан.

Для людей, які ослаблені захворюваннями; підлітків і дітей; а також тих, хто спиртні напої не вживав вже значний час — гостре алкогольне отруєння буде розвиватися швидше. В такому випадку важкі алкогольні наслідки бути можуть від значно меншої кількості спожитого алкоголю.

Перша допомога від алкоголю самостійно може і повинна бути надана силами людей, які знаходяться поруч. Робити це треба аж до приїзду медиків, докладніше тут розбирали, яка це допомога, етапи і алгоритм її надання.

Якщо людина п’є, що робити.

допомогу від алкоголізму

Питуща людина, свій організм до алкоголю привчив, у нього практично не буває гострої алкогольної інтоксикації. Зате у нього, як правило, вже алкоголізм. А загострення алкоголізму, при якому допомога з боку для нього питання життя і смерті, в народі зазвичай називають запоєм.

Запій більше, ніж просто хронічна інтоксикація організму етиловим спиртом. Це явище дуже добре ілюструє наркотичну суть хвороби алкоголіків. Тут доречні прямі аналогії з наркотичною ламкої, коли з одного боку хворий запросто може померти від передозування, а з іншого не має жодної можливості перестати вживати самостійно.

Безпечна допомога в цьому випадку одна – терміново викликати нарколога або везти хворого в токсикологію або наркологію. Чи можна це зробити безкоштовно? Так, досі в Росії декларована безкоштовна медична допомога. Як вона працює питання інше. Напевно, якщо Ви це читаєте, значить не маленькі вже і у лікаря, який працює на умовах, створених для цього державою, були не одноразово. Тому пропонуємо згадати особистий досвід або ознайомитися з відгуками в Інтернеті, якщо накопичених відчуттів по безкоштовному медичному обслуговуванню не вистачає.

Для зовсім не досвідчених людей, розповідаємо – що за безкоштовну медичну допомогу, надану в державних медичних установах на загальних підставах, все одно доведеться заплатити. Принаймні, Вам доведеться витратити особистий час і на 100% багато нервових клітин, намагаючись знятися з наркологічного обліку. Що це таке – читайте, хто ставить, коли це виявляється, які є причини і так далі. Все це відбувається відповідно до законодавства, яке в цьому відношенні тільки посилюється.

Коли потрібна допомога нарколога.

Для економії Вашого часу відразу позначимо причини, за якими потрібна наркологічна допомога. Краще не будувати ілюзій і запускати алкогольну хворобу до ускладненого, хронічного характеру, якщо спостерігаються такі ознаки:

Людина вже не в змозі контролювати частоту та дози вживання спиртних напоїв; Після однієї чарки горілки келиха вина, бокали та кухлі пива він не в змозі сказати вистачить і припинити пити; Наполегливо заперечуються сам факт наявності проблем з алкоголем, хоча «зальоти» та ускладнені випадки п’яним станом трапляються регулярно; В житті пропали інші інтереси, крім заходів пов’язаних з можливістю випити; Народне лікування та допомогу родичів не допомагає, а людина не хоче лікуватися.

Яка антиалкогольна допомога дасть результат.

В ідеалі вирішувати проблему треба після комплексного обстеження в стаціонарних умовах, що виявить ступінь алкогольного ураження організму та зміни психіки від тривалого систематичного психоактивної дії етилового спирту.

Важливо зрозуміти, що всупереч пропозиціям всюдисущої реклами, легкого позбавлення досягти і отримати відмінних результатів за напрямами можна, але при дотриманні однієї умови. Що хочуть люди:

Перестати зловживати алкоголь, щоб здоров’я зберегти. Не вдаючись при цьому до тривало дорогої госпіталізації, всяким не дешевим препаратів і без небезпеки нарватися на шарлатанів; знизити максимально кількість і дози прийнятого алкоголю оптимальним чином. Тобто, уникнути муки і труднощі в цьому процесі; Домогтися зміцнення імунітету, стабілізувати роботу нервової системи, повернути відчуття бадьорості і сил, поліпшити зовнішній вигляд і здоровий дух.

Це все можливо, умова цього – власне справжньої бажання хворого змінити свій міцний п’яний спосіб життя. Тоді людина може з часом навчитися отримувати справжній кайф не від алкоголю або якийсь інший наркоти, а від повноти життя, конкретніше від сексу, власних звершень, поваги з боку оточуючих і так далі.

Що допомагає алкоголіку стати іншою людиною.

Перш ніж розбиратися в тому, що допоможе залежному від спиртних напоїв змінити своє життя на краще, подивіться, будь ласка, на те, що цьому заважає:

Відсутність віри у власні сили; Тотальне самотність, викликане відсутністю бажанням йти на будь-які компроміси; Нічим не обгрунтована думка, що хтось інший може і повинен вирішувати життєві проблеми за нього; Пошук не виходу з алкогольної прірви, а панацеї, яка зробить приємним перебування в цій прірві.

Тепер стає ясно, що ключовий момент в процесі позбавлення від алкогольної залежності один. Це сама людина, вірніше його настрій і завзятість. Якщо воно є-все вийде, якщо немає – то допомогу надавати треба. Але ще більше зусиль слід докласти, щоб алкоголіка розбудити – дізнатися, як. Якою допомогою може скористатися хворий для зцілення від алкоголізму:

Лікування алкоголізму.

У людей, які страждають на алкоголізм, може розвинутися алкогольний делірій. Він виникає, коли після тривалого вживання спиртного людина різко перестає пити. Алкогольний делірій-гострий і важкий стан, який супроводжується тривогою, порушенням свідомості і мислення, галюцинаціями, пітливістю, порушенням мови і блювотою.

В даний час за рахунок застосування препаратів, що дозволяють виробити відраза до етилового спирту, боротися із залежністю стало трохи легше. Нещодавно на фармацевтичному ринку в Росії був в наявності «Колме», єдиний представник для лікування алкоголізму у вигляді крапель з цианамидом. Після цього йому на заміну з’явився «Мідзо».

Багато фахівців використовують при лікуванні алкоголізму заборонну терапію, зокрема, кодування. Такий спосіб дозволяє хоча б на час не допустити чергового зриву. Але він підходить не всім, так як має цілий ряд протипоказань, до того ж використання тільки такого методу приводить в кращому разі до тимчасового відмови від спиртного.

Для подолання тяги до спиртного після проходження детоксикації використовують різні препарати. Їх ефект заснований на несумісності діючої речовини і алкоголю. Викликаючи стійку огиду у людини до етилового спирту, вони дозволяють продовжити період ремісії. Ліки «Колме» є саме таким засобом.

Щоб впоратися з абстиненцією і швидше і відновити роботу органів після тривалого отруєння етиловим спиртом, краще всього звертатися за професійною допомогою. Якщо існують причини, за якими це зробити відразу не вдається, можна скористатися аптечними засобами.

Кодування від алкоголізму лікарськими засобами — ефективний і безпечний спосіб впоратися із залежністю за умови, що сам алкоголік хоче вилікуватися. Медикаменти можна застосовувати при будь-якій формі і стадії патології.

Кодування від алкоголізму — узагальнений термін, заснований на психологічних і медикаментозних заходи впливу, спрямованих на зняття тяги до спиртного. Методика має свої особливості та обмеження на практиці. Багато люди зважуються на лікування у нарколога, якщо немає іншого виходу, але кодування підходить не кожному пацієнту.

Флюанксол-препарат групи нейролептиків, що володіє антипсихотичною, антидепресивною і анксіолітичною дією. Цей препарат застосовується також в лікуванні алкогольної залежності. Однак при неправильному розрахунку дозування можуть виникнути побічні ефекти.

Еспераль – препарат для лікування алкоголізму, який діє згідно з принципами аверсивної терапії. Він підсилює симптоми похмілля, завдяки чому у хворого формується відраза до алкоголю.

Питання про ефективні способи лікування алкоголізму залишається найактуальнішим в наркології. Ефективність аверсивної терапії підтверджена клінічними дослідженнями, тому продовжує зростати інтерес до препаратів, які допомагають сформувати у хворого умовну негативну реакцію на вживання алкоголю.

Алкоголізм-захворювання, пов’язане зі спадковими і психологічними факторами. Тривалий вплив етанолу на організм призводить до зміни психіки, перебудови особистості, порушення функцій головного мозку і нервової системи. Це призводить до формування психологічної та фізіологічної залежності.

Лікування алкоголізму – тривалий і складний процес, в якому беруть участь фахівці різних профілів. Хворим при наявності показань підбирають індивідуальну фармакотерапію. Вона може включати добре відомий всім протимікробний препарат-Метронідазол.

Щороку на території країн СНД через причини, пов’язані з розпиванням спиртних напоїв, помирає понад півмільйона людей. У деяких регіонах у структурі загальної смертності алкоголізм займає до 59% всіх випадків смерті серед населення 15-40 років. Всім хворим необхідно лікування.

У пошуку дієвих терапевтичних методів держави щорічно витрачають величезні суми грошей. Останні клінічні дослідження показали обнадійливу ефективність застосування препаратів на основі карбамазепіну у складі комплексного лікування алкоголізму.

Алкоголізм – це хронічне захворювання, яке погано піддається лікуванню. Хвороба протікає стадійно, і чим більше стаж залежності, тим складніше самостійно впоратися з нею. У цій статті ми поговоримо про те, з чого почати лікування алкоголізму і як не допустити зриву на ранньому етапі.

Залежність від алкоголю – це не тільки хвороба, що завдає фізичної шкоди організму і викликає психологічну залежність. Алкоголізм – явище соціального характеру, тому його терапія не може бути симптоматичною. Недостатньо купірувати абстинентний синдром, провівши детоксикацію.

Алкогольна залежність формується на рівні тканинного метаболізму. Щоб розірвати ланцюг патологічних біохімічних реакцій і змусити організм функціонувати без спирту, потрібно тривале медикаментозне лікування.

Відповідь на питання – чому йдуть в запій – хвилює в першу чергу рідних залежного. У цьому доводиться розбиратися не тільки їм, але і наркологам, психологам. Цей фактор багато в чому визначає специфіку майбутнього лікування.

Наркологи вважають, що показниками виходу з запою, крім тверезого мислення, є відновлення нормального сну і поява апетиту. Але проблеми пацієнта не закінчуються. Тривалий запій настільки пошкоджує органи і системи, що слідом за зняттям інтоксикації потрібно поступова ліквідація симптомів.

Алкоголь при непомірному застосуванні сильно отруює організм і викликає звикання по типу наркотичного. Його згубний вплив вже доведено численними дослідженнями. Не є винятком і головний мозок – його клітини відмирають.

Алкогольний делірій, або біла гарячка, – одне з найнебезпечніших наслідків тривалого вживання спиртних напоїв. Стан проявляється безліччю ознак і складно піддається терапії. Негативна динаміка наростає швидко, людина може заподіяти шкоду собі і оточуючим на тлі втрати розуму.

Скептичне ставлення до методів лікування алкоголізму викликано відсутністю стовідсоткової гарантії ефективності, складністю умов створення попередньої тижневої тверезості. Утримати питущого людини після виведення із запою від рецидиву складно, його залежність від етанолу закріплена на фізіологічному рівні.

Сучасна наркологія має в своєму розпорядженні різними методиками лікування алкогольної залежності. Вирішити, що робити після виведення із запою близької людини, допоможе консультація фахівця. Безсумнівно, слід докласти всіх можливих зусиль, щоб припинити пити.

Тривалий алкогольний запій властивий захворювання 2-3 стадії, коли відбуваються функціональні зміни не тільки у внутрішніх органах, але і в свідомості хворого. У таких випадках перервати щоденне пияцтво можна лише за допомогою медичного втручання.

У сучасній наркологічній практиці існує практика ін’єкційного кодування — укол від алкоголізму допомагає вилікувати алкогольну залежність. Але вдаватися до цього способу купірування згубної звички можна тільки за згодою хворого.

2/3 питущих людей страждають від алкогольної хвороби печінки (АБП). Її наслідком є порушення діяльності центральної і периферичної нервової системи. Термін офіційно прийнятий в міжнародній статистичній класифікації хвороб десятого перегляду в 1995 році.

Кодування – група методів навіювання, призначених для лікування алкогольної, тютюнової та наркотичної залежності. Відмітна особливість такої терапії в тому, що для отримання результату необхідний всього один сеанс.

Найбільш поширений спосіб лікування від запою як вдома, так і в стаціонарі — внутрішньовенне крапельне введення медикаментів у вигляді розчинів і ін’єкційної форми лікарських препаратів. Для цього застосовуються стерильні одноразові системи.

Тривале і постійне отруєння етиловим спиртом і продуктами його метаболізму призводить до порушення роботи багатьох органів. Але найнебезпечнішим відхиленням є виникнення коронарної недостатності серця, яка при відсутності своєчасної допомоги може перейти в інфаркт і привести до летального результату.

Запій – це зловживання алкоголем протягом тривалого часу. Він завжди супроводжується інтоксикацією організму, зниженням захисних механізмів, погіршенням показників здоров’я людини.

Коли людина скаржиться, що його трясе після запою, мова йде не тільки про тремтіння в руках або ознобі вранці. Посмикування різної інтенсивності можуть проявлятися в області очей, ніг, очеревини, шиї, голови, зачіпати голосові зв’язки.

Алкоголізм очолює список міжнаціональних причин погіршення соціального здоров’я і смертності населення. Наслідки зловживання завдають шкоди не тільки на особистісному, а й на державному утраті.

Якщо чоловік п’є запоями – це алкоголізм. Патологія стрімко прогресує, і на останніх стадіях людині допомогти практично неможливо. Етиловий спирт не тільки руйнує організм зсередини, він провокує виникнення психологічної залежності.

Лікування запою починається з дезінтоксикації – виведення алкоголю з організму. Чим швидше і якісніше пройде цей етап, тим швидше хворий відновиться і позбавиться від наслідків багатоденного пияцтва.

Запоєм називається процес вживання алкоголю у великих кількостях протягом тривалого часу. Саме він виступає найстрашнішим проявом хвороби, що призводить до невиліковних захворювань і психічних відхилень, і вийти з нього самостійно дуже важко.

Проблеми запійного пияцтва близького чоловіка (коханого, брата, чоловіка, батька) стосуються багатьох жінок. Не дарма в програмі лікування алкоголізму психіатри особливу роль відводять роботі з рідними.

Запійне пияцтво родича-біда для сім’ї. У цей період людини не цікавить нічого, крім нової дози алкоголю. Тижневий запій відноситься до затяжних. Самостійно відмовитися від спиртного пацієнт вже практично не може.

У ЗМІ активно рекламується користь пива. Багато люди попадаються на вудку торговців і вважають, що напій можна вживати нешкідливо. Інформація про пивний запої, з яким доводиться зустрічатися лікарям, навмисно ховається від споживачів.

У народному розумінні будь-які суб’єктивні відчуття після надмірного вживання алкоголю трактуються як похмілля. Лікарі наркологи чітко розмежовують ці поняття.

Алкогольне отруєння після запою викликають токсичні речовини, що виникли через порушення метаболізму і переробки етанолу в печінкових клітинах. Найбільш небезпечні ацетальдегід і оцтова кислота. Вважається, що за силою негативного ефекту ацетальдегід в 30 разів перевершує спирт.

Випадки, коли у людини запій триває півроку, зустрічаються в клінічній практиці наркологів не так часто, але існування такого тривалого періоду запійного стану цілком реально.

Перебувати протягом декількох днів в стані алкогольного сп’яніння може навіть здорова людина. Причиною цього стає сильний стрес або довга низка святкових днів.

Запійний пияцтво родича — біда для всієї родини. На термін прийому алкоголю людина вимикається зі спільного життя, втрачає відповідальність і повагу. Чим довше фізична залежність керує поведінкою хронічного хворого, тим складніше вирватися і зберегти здоров’я.

Алкоголізм відноситься до важких захворювань. Постійний прийом спиртного руйнує здоров’я і психіку, приносить багато горя оточуючих. У родичів залежного виникає питання про те, чи треба допомагати алкоголіку виходити з запою, або слід почекати, коли він пройде самостійно.

Запійний пияцтво може спостерігатися як у чоловіків, так і у жінок. Воно вказує на розвиток сильної залежності від прийому спиртного. Людина в цьому стані повністю відсторонюється від роботи, спілкування і життя. Його єдиною метою стає придбання і вживання міцних напоїв.

З нерідкою бідою, коли близька людина йде в запій, зустрічаються багато сімей. Родичі повинні знати, що впоратися умовляннями, докорами, запрошенням різних магів і шарлатанів не вдасться. Правильно підказати, що робити при запої конкретної людини, здатний тільки лікар.

Вихід із запійного стану найчастіше відбувається вимушено-людина відмовляється від прийому алкоголю, оскільки отруєння організму досягає максимального ступеня. В цей час виникає клінічна картина абстиненції (синдрому відміни). Відмова від своєчасної терапії загрожує переходом в білу гарячку.

Терміни утримання від вживання спиртних напоїв перед процедурою блокади можуть коливатися від однієї доби до двох тижнів. У важких випадках і при надмірному пияцтві лікар продовжує підготовчий етап до місяця. Його терміни залежать від обраного методу лікування.

У кожного способу блокування тяги до спиртних напоїв свої недоліки. Щоб звести до мінімуму наслідки кодування від алкоголю для організму, важливо дотримуватися лікарські вимоги. Всі програми мають протипоказання до застосування, які враховуються до початку лікування.

Лікарські препарати «діазепам» і «Феназепам» відносяться до групи бензодіазепінових транквілізаторів. Цей клас психоактивних речовин відрізняється міорелаксантних, противотревожным (анксіолітичну), седативну, снодійну і протисудомну дію.

Для звільнення від тяги до спиртного застосовуються багато медикаментозні і немедикаментозні методи. Їх слід використовувати в комплексі, і підходити індивідуально до кожного пацієнта. Проведення терапії методом навіювання і залякування деяким залежним допомагає хоча б на час прийти в себе і припинити пияцтво. А яка думка православної церкви про застосування кодування в якості способу лікування пристрасті до алкоголю?

Зашитися від алкоголізму можна за допомогою імплантації підшкірної капсули. Введений препарат поступово всмоктується в кров і при взаємодії з алкоголем провокує хворобливі реакції з боку організму. Інтоксикація і погане самопочуття після вживання спиртовмісних напоїв змушують хворого відмовитися від їх вживання. Однак такий метод кодування не дає 100% гарантії.

Коли людина знаходиться в запої, у нього відбувається постійне отруєння організму. Але зупинитися він не може, так як при відмові від споживання починає розвиватися абстинентний синдром. Найкращим виходом в цій ситуації є звернення за допомогою до професіоналів.

Незважаючи на досягнення сучасної медицини, ліки або методу, що гарантує 100% лікування від алкоголізму, не існує. Одним з популярних способів боротьби із залежністю сьогодні вважається кодування.

Кодування від алкоголізму рекомендовано людям, які не в силах самостійно впоратися з наявною згубною залежністю. Послуги з обриву запою та антиалкогольного лікування сьогодні пропонує будь-яка наркологічна клініка. Але чи є сенс кодування від алкоголізму, чи завжди спрацьовує методика і наскільки вона ефективна?

З метою позбавлення людини від алкогольної залежності виробники пропонують безліч лікарських засобів. Основна частина цих препаратів призначена для попередження рецидиву запою шляхом викликання відрази до спиртного, а деякі просто знижують потребу людини в споживанні міцних напоїв.

Флюанксол (міжнародне найменування Флупентиксол) — препарат групи антипсихотичних (нейролептичних) медикаментозних засобів. У наркології застосовується для зняття алкогольної абстиненції і психозів, викликаних патологічною залежністю.

Нейролептики — психотропні препарати, широко призначаються при психологічних, неврологічних і психічних розладах різного ступеня тяжкості. Вони діляться на два класи-типові і атипові. Флюанксол, препарат групи тіоксантена, є типовим нейролептиком, але з деякими застереженнями.

Ефективне лікування алкоголізму має бути комплексним і проводитися в два етапи. Перший включає в себе детоксикацію і купірування абстиненції, в цей же час здійснюється відновлення функції органів. Друга частина надання допомоги полягає в усуненні психічної залежності.

Не всі люди вирішуються звернутися до нарколога в разі алкогольної залежності. Є також окрема категорія хворих, що перепробували всі можливі тактики лікування, але не отримали результату. У таких випадках люди часто вдаються до неординарних способів.

Хронічний алкоголізм відноситься до захворювань, які неможливо повністю вилікувати. Наркологи стверджують, що способів позбутися залежності не існує, але при сильному бажанні людини і правильно побудованому лікуванні можна досягти стійкої ремісії. Розглянемо основні способи, які допомагають перемогти хронічний алкоголізм.

Відновлення після алкоголізму являє собою комплекс заходів, що включають медикаментозне лікування, нормалізацію психічного стану, корекцію способу життя. Для повернення якості життя потрібно повністю відмовитися від вживання спиртних напоїв.

Вшивання ампули від алкоголізму проводиться для довгострокового лікування залежності. Це заборонний спосіб терапії, для якого використовуються речовини, що порушують метаболізм етанолу. Вшивання є першим етапом для ефективного лікування алкоголізму, після якого для закріплення результату рекомендується психотерапія і профілактика зривів.

На території РФ спільноти, що об’єднують людей з різними типами залежностей, існують вже більше 20 років. Однією з найбільш популярних програм вважається «12 кроків і традицій», яку застосовують для лікування алкоголізму та інших пристрастей. Вона націлена на серйозну модифікацію особистості хворого.

Народні методи лікування алкоголізму самі по собі недостатньо ефективні – вони дають результат, якщо застосовуються в комплексній терапії з медикаментами, кодуванням, гіпнозом. Про корисні властивості рослинних екстрактів говорить створення лікарських засобів, що містять деревій, Артемію, гриб копринус («Алколок»).

Анонімні алкоголіки – спільнота людей, що мають спільну проблему – алкогольну залежність, від якої вони хотіли б позбутися. Їх члени спільними зусиллями прагнуть до одужання, простягаючи одне одному руку допомоги і надаючи моральну підтримку.

Тривалий прийом алкоголю протягом декількох днів і більше називається запоєм. При непомірному споживанні етанолу розвивається виражена інтоксикація, а після виходу – абстинентний синдром, галюцинації, психоз.

Якщо людина з алкоголізмом скаржиться лікареві: «Після запою не можу заснути 4 дні», то нарколог розуміє — була неправильна або неповна детоксикація, проведена в домашніх умовах без потрібних медикаментів. Безсоння-один із проявів енцефалопатії.

Регулярне споживання великих доз алкоголю призводить до хронічної інтоксикації органів і значно погіршує здоров’я. І чим довше людина перебуває в цьому стані, тим сильніше у нього проявляється абстинентний синдром і потрібно більше часу і коштів на відновлення.

Навіть після одноразового застілля з великою кількістю спиртного у людини на наступний день виникає слабкість, запаморочення і болі в м’язах. Якщо перебір був допущений тільки одноразово, то в цьому випадку через 5-6 годин організм практично відновлюється.

На жаль, нерідкі випадки, коли глава сім’ї починає зловживати міцними напоями. Поступово у нього розвивається залежність, а прийоми спиртного стають тривалими. Розберемо докладніше варіант, коли чоловік йде в запій, і з’ясуємо, що потрібно робити для виведення і лікування.

Безперервне пияцтво протягом декількох днів призводить до інтоксикації організму. Самостійно перестати вживати алкоголь вдається лише малому відсотку людей. Похмілля виражається у всіх по-різному і супроводжується порушеннями психіки і свідомості, розлади сну, агресією і появою фобій.

Запій після кодування часто починається відразу після завершення терміну дії коду, заданого лікарем під час сеансу навіювання: пацієнти прагнуть надолужити згаяне і п’ють спиртне без зупинки кілька днів поспіль.

Запої при алкоголізмі II-III стадії розрізняються за тривалістю. Якщо в початкових формах вони тривають 2-3 дні, то з ростом стажу вживання спиртного запійне пияцтво перетворюється в затяжне. Тривалим вважається стан більше 10 днів.

Коли людина йде в запій, у нього порушується злагоджена робота організму і страждають практично всі органи. Не є винятком і нервова система, хронічна інтоксикація етанолом і ацетальдегідом призводить до відмирання клітин.

Згідно з даними статистики, у кожної третьої жінки чоловік споживає спиртні напої. І якщо це відбувається періодично, без особливої пристрасті, то хвилюватися з такої нагоди не потрібно.

Як бути, якщо вашій близькій людині потрібна допомога в подоланні тяги до алкоголю, а він відмовляється лікуватися? На законодавчому рівні примусова терапія заборонена. Багато хто намагається вивести із запою без згоди за допомогою засобів народної медицини або підмішуючи алкоблокатори в їжу.

Багатоденна і постійна п’янка завжди призводить до погіршення самопочуття. Отруєння органів закінчується порушенням їх функціональності, а припинення споживання спиртного посилює тяжкість стану розвитком синдрому відміни.

Алкогольна залежність визнана у всьому світі захворюванням, тому практично у всіх країнах випускають засоби для її лікування та профілактики. Але диво-таблетки від запою і пияцтва, здатної раз і назавжди позбавити від цієї хвороби, не існує.

В нормальних умовах клітини головного мозку працюють циклами (неспання/сон). Порушення сну в медицині іменується терміном «інсомнія». Алкогольний запій і безсоння пов’язані токсичною дією продукту розпаду етанолу (ацетальдегід).

Проблема, як відійти після запою людині з хронічним алкоголізмом, займає уми багатьох. З нею стикаються члени сім’ї, близькі небайдужі люди. Можливість допомогти зберігається навіть в II-III стадії хвороби, коли особа в запійному пияцтві не усвідомлює своїх вчинків.

Сечогінні після запою, особливо якщо їх вводять внутрішньовенно, підвищують швидкість утворення і виведення сечі, що швидко призводить до втрати значної частини рідини і натрію. При похміллі посилений питний режим і сечогінний ефект діуретиків допомагають відновити нормальний обсяг периферичної крові і позбутися набряків.

Запійний пияцтво близькі люди не можуть приховувати довго. Прогули на роботі, скандальна поведінка в побуті не сховаєш від уваги колег і сусідів. Родичі знають, що полегшити стан після запою при алкоголізм II-III стадії і скоротити його тривалість допомагає своєчасне звернення до нарколога.

Довгий споживання спиртного впливає на всі органи і системи людини, призводить до появи поліорганної недостатності. У перші дні алкоголік отримує задоволення в результаті настання сп’яніння, а потім приймає міцні напої, щоб не відчувати борошна синдрому відміни.

Висновок із запою, особливо якщо він триває більше тижня, вимагає особливого підходу. Розберемо докладніше, ніж прокопують після запою людини для здійснення ефективної детоксикації.

Запій виникає переважно на другій і третій стадії алкоголізму. Тривалість його, в середньому, становить 4-9 днів, в особливо тяжких випадках людина знаходиться в цьому стані протягом місяця і більше.

Якщо з’являється блювота після запою, це найчастіше хороший знак. Організм ще в змозі боротися з сильною інтоксикацією, яка виникає на тлі використання етилового спирту.

Після тривалого прийому алкоголю у людини порушується робота внутрішніх органів. Етанол і продукти його розкладання руйнують клітинні структури, змінюють баланс речовин та обмінні процеси, викликають тканинну гіпоксію.

Серед великої різноманітності методик боротьби з алкоголізмом трави від запою займають особливе місце. Існує 2 варіанти застосування трав’яних відварів – додавання їх безпосередньо в спиртне і вживання у вигляді чаю після очищення організму від продуктів розпаду етанолу.

Перші дні після запою вважаються найважчими, так як сильно страждає фізичний стан людини. Головне – це не зірватися, щоб в результаті прийому дози «для лікування» не продовжити цей процес.

Запій і галюцинації пов’язані ланцюгом патологічних порушень в нейронах головного мозку. Людина бачить страшні картини, чує звуки і голоси, які не відрізняються від реального життя. У наркології стан називають алкогольним галлюцинозом» або «делірієм», воно відрізняється від білої гарячки.

Коли алкоголік переходить на другу стадію залежності, у нього часто виникає запій. Перші кілька днів він просто отримує задоволення від стану сп’яніння, а потім вже знімає синдром відміни і не може зупинитися. Кожен раз, коли закінчується спиртне, він відчуває сильні фізичні страждання.

Як швидко прийти в себе після запою-питання турбує людей, які страждають алкоголізмом і свідомо піддаються запійному пияцтву, оскільки іншого варіанту розслаблення вони не знаходять.

У народі отходняком однаково називають виражене похмілля після вчорашнього перебору алкоголю і стан, наступне за запоєм. Медицина розрізняє ці поняття за ступенем тяжкості і за іншими факторами, що мають значення в проведенні терапії.

Часто єдиним шансом для алкозалежного переосмислити своє життя стає кодування. Це радикальна медична процедура, метою якої є тимчасове пригнічення патологічної тяги людини до спиртних напоїв. Які з методів найбільш ефективні, і чи є зв’язок між вартістю терапії і довгостроковістю результату? Давайте розбиратися.

Запій розвивається у людей, які страждають алкоголізмом. Цей стан може виникнути на будь-якій стадії хвороби. Тривалість безперервного вживання спиртного різна — від декількох днів до тижнів. Така поведінка руйнівна для самої людини, її сім’ї, соціальних взаємин. Припинення запоїв – це перший етап для подальшого лікування алкоголізму.

Намагаючись допомогти своїм близьким, багато людей намагаються всіма силами витягнути їх з тривалої і регулярної п’янки. Але виходить не завжди вдало. Справа в тому, що повноцінне лікування можна здійснити тільки в умовах наркологічного стаціонару.

Запій найчастіше спостерігається у алкоголіків, які перейшли на другу або третю стадію захворювання. Але іноді таке трапляється і зі здоровими людьми, коли вони протягом декількох днів вживають міцні напої на свята, вихідні. Буває він пов’язаний і з сильним стресом (втрата роботи, смерть близької людини).

Тривале зловживання алкоголем рано чи пізно призводить до запою. Зазвичай це відбувається на другій стадії хвороби. Людина після чергового застілля з ранку вирішує похмелитися, щоб «поправити здоров’я». А потім зупинитися на цьому вже не може і доводить себе до вираженого сп’яніння.

Лікування після тривалого зловживання спиртним направлено на детоксикацію. Для цього необхідно видалити метаболіти етилового спирту з крові, травного тракту. Можна скористатися активованим вугіллям, але наркологи частіше рекомендують Полісорб. Препарат відрізняється м’якою дією, ефективністю і безпекою.

© Центр Відновлення, 2016-2019.

Безкоштовна гаряча лінія з лікування наркоманії та алкоголізму.

Отримати безкоштовну консультацію або повідомити про проблему можна за адресою [email protected]

Отримати безкоштовну консультацію або повідомити про проблему можна за адресою [email protected]

На сьогоднішній день існує велика кількість реабілітаційних центрів.

Багато з них зацікавлені виключно в отриманні прибутку, відсуваючи на другий план якість лікування і професіоналізм співробітників.

Ми зібрали повний перелік діючих реабілітаційних центрів Російської Федерації. Кожному з них на порталі присвоєні рейтинги:

Індикатори відсотків-відображають загальні показники рівня проживання та безпеки в реабілітаційному центрі. На підставі даних, оброблених аналітичним департаментом, сформовані параметри якості, які також впливають на загальний рейтинг.

На рейтинг впливають:

Анкета закладу. Реабілітаційний центр заповнює анкету, яка відображає основні напрямки діяльності по роботі та надання якісних послуг хворим. Контент. Фахівці порталу НАС приймають від центрів реабілітації: звіти про роботу програми лікування, фото та відеозвіти, інформацію про проведення тренінгів та культурно-дозвіллєвих заходах для залежних і їх родичів. Відгуки пройшли реабілітацію. Якщо Ви або Ваш родич проходили лікування в одному з реабілітаційних центрів, представлених на нашому порталі, залиште свій відгук або повідомте додаткову інформацію за адресою [email protected]

Рейтинг реабілітаційних центрів постійно аналізується і коригується для надання користувачам нашого порталу якісної інформації.

Психологічна допомога при алкоголізмі. Проблема алкоголізму.

Алкоголізм-це одна з найважливіших соціальних проблем сучасності, одна з найважчих проблем в медицині і, одна з найскладніших проблем психологічної та психотерапевтичної допомоги.

Існує чимало визначень алкоголізму. Одні відносять алкоголізм до особистісних порушень, що проявляються у фізичній і психічній залежності. Інші називають алкоголізм споживання алкоголю, яке тягне за собою проблеми в стосунках з членами сім’ї, родичами, друзями, товаришами по службі, протиправні дії при неможливості кинути пити. В останньому випадку абсолютна кількість вживаного алкоголю не настільки важливо.

Причини алкоголізму.

Причини алкоголізму намагаються пояснити по-різному, і остаточного пояснення не існує.

Зазвичай виділяють:

соціальні; біологічні; психологічні причини.

Біологічні причини.

Їх бачать в особливостях метаболізму індивіда-деякі люди занадто чутливі до алкоголю. Інші, навпаки, відрізняються підвищеною толерантністю, споживають надмірні дози спиртних напоїв і стають алкоголіками. Добре відомий факт, що діти алкоголіків частіше страждають алкоголізмом, а це вказує на важливість генетичних факторів. Ті, хто підкреслює біологічні причини в походженні алкоголізму, вважають за краще лікувати його фармакологічними засобами.

Однак, лікарське лікування неефективно!

Психологічні причини алкоголізму.

допомогу від алкоголізму

Психологічні причини алкоголізму можуть бути спробою людини вирішувати особисті проблеми за допомогою одного з найдоступніших засобів — алкоголю. Оскільки спиртні напої дійсно допомагають тимчасово зменшувати емоційну напругу, вживання алкоголю може стати звичним засобом зняття стресів . Поступово для досягнення бажаного результату потрібні всі великі дози.

Із збільшенням кількості алкоголю і частоти його вживання виникають типові розлади:

мислення стає обмеженим, сповільнюються фізичні реакції, псуються відносини з людьми.

Нові проблеми значно серйозніше тих, заради позбавлення від яких потрібен алкоголь.

Психологи в своїх дослідженнях особистості алкоголіків показують, що більшість з них емоційно не зрілі, залежні від інших і пасивні. Через низький поріг тривожності вони постійно відчувають потребу в її зменшенні.

До вживання алкоголю спонукає і те, що він полегшує прояв почуттів, в тому числі ворожих, сексуальних та ін., яке в звичайному стані буває утруднене.

З іншого боку, після епізодів інтенсивного пияцтва нерідко з’являється почуття провини , і бажання позбутися від поганого настрою знову спонукає до вживання алкоголю.

Серйозної причини для випивки начебто і немає — просто п’ють тому, що подобається, бракує волі, хтось засмутив або розсердив, неможливо опиратися впливу друзів, або просто тому, що так вже вийшло.

Коли алкоголік чує поради та настанови від друзів і сім’ї, зазвичай він чує те, що саме порадники думають про алкоголіків взагалі і конкретно про нього і роз’яснюють при цьому, що потрібно робити. Зрозуміло, слід перестати пити, більше часу приділяти сім’ї, роботі, знайти хобі і т. п. Іноді настанови мають гарний безпосередній ефект — алкоголік перестає пити і починає «нове життя». Однак необхідно пам’ятати, що алкоголіку не представляє праці на деякий час кинути пити. Він кидає пити десятки і сотні разів з різних причин. Іноді відбувається збіг з «виховними» зусиллями сім’ї і друзів, і перерва в питво буває досить тривалим. Якщо випивок алкоголіка супроводжує гостре почуття провини , допомога психолога можуть зменшити переживання і потреба у випивці теж значно зменшиться. Отже, повчання і моралізація в роботі з алкоголіками-не завжди марна трата часу членів сім’ї, але не потрібно забувати і про те, який внесок у зцілення може внести і психолог. Поради порадами, а тим не менш проблема залишається — через якийсь час алкоголік, як правило, починає пити знову.

Психолог ніколи не буде мягкосердечен з алкоголіком, якщо той потрапив до нього на прийом, оскільки дуже легко можна стати жертвою маніпуляцій алкоголіка, адже алкоголіки відрізняються умінням викликати співчуття, залучати на свій бік і таким чином утримувати психолога на безпечній відстані.

У читає цю статтю, можливо, з’явиться неприязнь до психологів. Але вбачаючи причини алкоголізму єдино в життєвих труднощах алкоголіка, часто не зачіпається істотний фактор — внутрішні конфлікти , страх перед самим собою. Послужливість і благодійність без розуміння внутрішнього стану алкоголіка шкодять йому — збільшують почуття провини, тривожність і тим самим спонукають до нових епізодів пияцтва.

Де вихід?

Перш за все необхідно знати, що деяким алкоголікам не можна допомогти. Робота з алкоголіками насамперед спрямована на розуміння самого себе. Більшість алкоголіків, незважаючи на чутливість, мають низький рівень самооцінки, аж до самознищення. Безмірне пияцтво принаймні частково відображає ненависть до себе і прагнення до саморуйнування. У роботі так само звертається увага на сексуальну сферу алкоголіка. Хворим на алкоголізм притаманні страхи з приводу статевої потенції і взагалі повноцінності свого статевого життя. Оскільки алкоголік багато часу проводить в одностатевому суспільстві, у нього можуть виникати страхи з-за мастурбації або гомосексуальних мотивів.

Труднощі психологічної допомоги алкоголікам.

Розкривати зміст свого внутрішнього світу алкоголіку не легко і навіть ризиковано. Алкоголік, зіткнувшись з фактом, що його страхи, таємниці життя доступні сторонній людині, може відчути себе оголеним, що відчуває напад і терапія може зійти нанівець. Тому що алкоголік заперечує свої почуття і свій світ, в якому темно і страшно. Це теж може зводити на допомогу немає. Людина, що страждає алкоголізмом деструктивний по відношенню до себе і всіляко уникає саморозуміння на терапії.І якщо людина, що страждає від алкоголізму не усвідомлює прагнення до саморуйнування, він не зрозуміє причини своєї пристрасті до алкоголю.

На терапії важливо говорити про це! Алкоголік і сам знає, що він руйнує сім’ю і життя близьких. Тому в терапії підкреслюється навмисний, хоча і неусвідомлений характер прагнення до алкоголю. На психологічній консультації психолог не тільки пояснює сенс теперішніх дій алкоголіка, але і пророкує його поведінка після припинення консультування і чим все скінчиться. Передбачення, засноване на реаліях життя алкоголіка, надасть йому певну точку відліку — коли багато з того, про що говорив психолог, почне збуватися, алкоголік зможе спокійніше подивитися на своє минуле без зайвої озлобленості і провини. Подібна тактика психолога набагато ефективніше, ніж моралізування.

При роботі з алкоголіком, враховуються деякі принципи:

по-перше, психологічне консультування страждають алкоголізмом може відбуватися тільки коли клієнт не п’є. П’є допомогти клієнту неможливо; по-друге, контакт з клієнтом-алкоголіком досить амбивалентен, оскільки залежність від психолога змішується з ворожим, маніпулятивним ставленням до нього. Тому доводиться посилювати залежність клієнта від себе, замінюючи нею залежність від алкоголю, яку алкоголік схильний заперечувати. Він думає, що може контролювати своє пияцтво, так і життя взагалі, хоча насправді все навпаки.

У кращому випадку психолог може допомогти алкоголіку прагнути до тверезості, але не здатний змусити його кинути пити. Клієнт тільки власними зусиллями може повністю звільнитися від пияцтва. Розуміючи дійсність, психолог встановлює допустимі межі проступків клієнта і умови, при дотриманні яких можливе консультування. Якщо умови не будуть прийняті, консультування припиняється, але двері психолога завжди відкрита для повернення такого клієнта.

Важливо так само пам’ятати, що психолог не бачить за відразливим і деструктивним поведінкою алкоголіка, він бачить обличчя людини.

Психологічна допомога при алкоголізмі.

Зміст:

Хронічний алкоголізм – хвороба биосоциальная. Починається воно не з порушень внутрішніх органів або проблем з нервовою системою, а як соціальне відхилення, пустощі. Перші спроби прийому алкоголю викликані бажанням наслідувати старшим людям і кумирам, самоствердженням в суспільстві. Саме з цього компонента починається прилучення до пороку. Початкові «експерименти» зі спиртним швидко переходять в звичку, яка переростає в підступну і нещадну хворобу. Саме тому фахівці клініки «Угіддя» включають в план терапії психологічну допомогу при алкоголізмі.

Особливості психічної залежності.

На I стадії захворювання з’являється специфічна тяга до спиртного. Вона виражається постійними, нав’язливими думками про випивку. Процес йде не тільки на свідомому, але і на підсвідомому рівні. Навіть якщо людина намагається не думати про алкоголь, неусвідомлене бажання продовжує його турбувати.

Інтенсивність прояву проблеми може змінюватися. У медицині даний феномен називається «обсесією». Пацієнт може частково або повністю контролювати це нав’язливе бажання, особливо, коли знайомий з механізмом його появи. На цьому етапі розвитку недуги участь психолога/психотерапевта може запобігти прогрес хвороби. При II стадії, коли у хворого є неприборкана компульсивна пристрасть, психотерапевтичних методів буде вже недостатньо.

Питущий намагається самостійно впоратися з тягою, але більшість спроб без втручання нарколога закінчується поразкою. Хворий починає відчувати власну неповноцінність.

Формуванню комплексу сприяє:

Невиконання обіцянок не пити, даних близьким людям. Втрата поваги до власної особистості через неможливість взяти себе в руки, незважаючи на спроби боротьби з пороком. Домінування думок про випивку над іншими бажаннями.

У цій ситуації питущий починає розуміти те, що без сторонньої участі йому не впоратися.

Чому необхідна психологічна допомога при алкоголізмі.

Якщо вчасно не звернути увагу на болючі проблеми, то у людини почнуться патологічні зміни, вилікувати які буде дуже важко або неможливо.

Зловживання стає причиною:

Психічної деградації особистості. Порушень емоційно-вольової сфери, що проявляються грубістю, хамством, брехливістю, агресивністю. Зниженням етичного рівня. Звуженням кола інтересів, втратою прагнення до саморозвитку, читання літератури, прослуховування музики.

У алкоголіка залишається тільки один домінуючий інтерес – прагнення до випивки. Щоб уникнути цього сумного наслідки, слід негайно звернутися до допомоги психолога, записатися на консультацію.

Які проблеми усуваються психологами.

Завдяки психологічним формам впливу вдається прибрати багато негативних проявів залежності.

Найчастіше психотерапевт знімає:

Обсессивную тягу (нав’язливе бажання алкоголізації). Комплекс провини і невпевненості в своїх силах. Страхи, які є наслідком хронічної інтоксикації. Апатично-депресивні розлади, властиві хвороби. Невротичні відхилення, що проявляються емоційними спалахами, істерією, психастенією. Початкові форми прояву деградації, особливо-напади злісності. Деякі види порушень сну.

Що включає психологічна допомога при алкоголізмі.

Вплив на психіку пацієнтів стає доцільним відразу після виведення з запою, зняття алкогольної детоксикації. Перша задача – мотивації страждає пияцтвом.

Мотиваційний етап включає:

Роз’яснення суті хвороби, основних понять і стадій. Визнання наявності залежності у себе. Усвідомлення і бажання необхідності жити далі тверезим життям.

Коли ці цілі буду досягнуті, має сенс переходити до приватних методик.

Обсяг індивідуальної психологічної допомоги при алкоголізмі, застосовуваний в клініці» угіддя», включає:

Раціональну психотерапію. Розумними доводами, методом переконання і навіювання наяву психолог докладно вказує на причини зловживання, акцентує увагу на негативних результатах, до яких призвело пияцтво. Докладно описує майбутні наслідки розвитку хвороби при недотриманні режиму тверезості. І байдужість поступово поступаються місце зацікавленості і прямої участі в процесі психологічного переформатування особистості. Сугестивну психотерапію. До методів свідомої корекції приєднується навіювання – сугестія. Найбільш зручний формат даної терапії – гіпноз. Стан гальмування кори головного мозку забезпечує ідеальне середовище для створення позитивних лікувальних установок. Їх функціонування значно зменшить психічну тягу і допоможе утриматися від випивки протягом усього терміну кодування. Аналітичну психотерапію. Дана методика рекомендується хворим, у яких гіпертрофовані комплекси неповноцінності. Вони не дозволяють їм повернути віру у власні сили і почуття власної гідності. Психолог впливом на свідомість усуває причини цих відхилень, і відкриває можливість прямого зняття основних компонентів алкогольної залежності. Казуальну методику. Один з найбільш ефективних способів індивідуального перепрограмування особистості. Психотерапевт знімає патологічні рефлекторні програми, сформовані хворобливими реакціями психіки клієнта. На тлі розкриття суті проблеми зловживання виявляються сполучні нитки, що ведуть від причин до наслідків. Розтин цих негативних зв’язків є терапевтичною основою одужання.

Індивідуальні методики готують людину до основного протиалкогольного виду терапії-кодування . У кожному кодировочном способі обов’язково міститься психотерапевтичний елемент, а стрес-терапія по Довженко сама є варіантом особливого впливу на психіку.

Групові форми психотерапії.

допомогу від алкоголізму

До складу психокорекційної групи входять люди з подібними розладами. Керує ними досвідчений психолог. Тематичні бесіди, зустрічі, конференції, спілкування з іншими одужуючими допомагають побачити приховані недоліки і сприяють позбавленню від наявних проблем. У групі дуже часто застосовується арттерапія – лікування музикою, літературою, творами живопису, фільмами.

Важливу роль в процесі лікування відіграє сімейна психотерапія. Вона необхідна не тільки особі, яка страждає пристрастю до алкоголю, але і його близьким, адже найчастіше вони страждають співзалежністю .

У клініці «Угіддя» психотерапевтична робота з клієнтами поставлена на високий рівень і має відмінний результат. Фахівці, надаючи психологічну допомогу при алкоголізмі, в рази покращують позитивний прогноз у своїх пацієнтів.

Допомога при алкоголізмі: до кого і коли звертатися?

Алкогольна залежність – це не просто соціальне відхилення, а справжнє захворювання в повному медичному сенсі слова, яке потребує кваліфікованої допомоги. Теоретично, самостійно впоратися із залежністю можна, але це вимагає від пацієнта величезної сили волі і постійної, усвідомленої роботи. Тому якщо ви помітили у себе або ваших близьких перші симптоми алкоголізму, краще звернутися за допомогою. У сучасній медицині – терапії, наркології, психології існує безліч методик допомоги при алкогольній залежності. Головне – зробити перший крок, і зробити його вчасно!

Коли пора звертатися за допомогою?

Інформація про стадії алкоголізму зараз загальнодоступна і відома практично всім, хто стикався з алкоголем. Методика Аллена Карра дозволяє повністю позбутися психологічної потреби в алкоголі, отже, і фізіологічний механізм залежності буде заблокований назавжди. При цьому звертатися за допомогою потрібно ще до появи ознак першої стадії алкоголізму.

Ознаки психологічної залежності від алкоголю:

Вживання значних доз алкоголю на самоті. Використання алкоголю не як рекреаційного кошти, а в якості основного методу боротьби з будь-яким стресом. Поступове збільшення дози і почастішання випивки. Агресивна реакція на прохання зменшити кількість випитого або відмовитися на якийсь період від алкоголю. Часткова ретроградна амнезія – на наступний день після випивки частина подій минулого вечора зникають з пам’яті. Після вживання алкоголю виникає почуття провини, депресивні стани. Вже були спроби відмовитися, на час або назавжди, від вживання алкоголю.

Наявність навіть кількох пунктів з цього списку говорить про те, що алкогольна залежність на психологічному рівні вже сформована і пацієнт потребує допомоги.

До кого звернутися за допомогою при алкоголізмі?

Існує кілька способів боротьби з алкогольною залежністю, кожен з яких має свої переваги. Найпростіший і доступний – метод Аллена Карра, викладений ним у книзі в книзі «як легко кинути пити». Грунтується він на глибокому психологічному опрацюванні тих мотивів, які змушують людину приймати алкоголь. Книга структурована таким чином, що по завершенні читання пацієнт на глибинному рівні усвідомлює абсолютну безглуздість вживання алкоголю, відсутність найменшого позитивного ефекту від нього. Звичайно, дуже важлива і допомога близьких людей, сім’ї-в поєднанні з методом Аллена Карра цього часто буває достатньо для боротьби з алкоголізмом. Але іноді допомоги сім’ї і самостійних тренінгів по Карру недостатньо. В такому випадку можна використовувати інші варіанти.

Допомога в суспільстві Анонімних Алкоголіків.

Досить ефективно надає допомогу страждаючим алкоголізмом і Суспільство Анонімних Алкоголіків. Цей варіант підходить тим, у кого в даний момент немає поруч близьких людей, готових підтримати і допомогти. Крім того, регулярні зустрічі суспільства дисциплінують і не дають зірватися; важливо також і відчуття причетності, взаємної допомоги, спільної боротьби із загальною недугою-алкоголізмом.

З мінусів: відділення Товариства Анонімних алкоголіків є далеко не у всіх містах Росії. До недавнього часу (часом і зараз) суспільство надавало допомогу при алкоголізмі на релігійній основі, вся організація та ідеологія роботи була тісно пов’язана з християнством. Відповідно, атеїстам методи Суспільства не завжди підійдуть.

Психологічна допомога при залежності.

Ефективну допомогу в боротьбі з алкоголізмом можуть надати і професійні психологи, психоаналітики і психотерапевти. Це далеко не завжди платні послуги. У великих містах завжди можна знайти волонтерські організації, в яких психологи надають допомогу на безоплатній основі. Безкоштовні психологічні консультації також часто організовуються при великих університетах. Крім власне допомоги у відмові від алкоголю, психолог або психотерапевт може допомогти зрозуміти коріння алкогольної залежності. Адже дуже часто алкоголізм розвивається не на порожньому місці, а в результаті депресивних станів, неврозів, підвищеної тривожності або інших психологічних проблем, прояви яких пацієнт і намагався все це час купірувати алкоголем. Відповідно, ви зможете позбутися не тільки від самої залежності, але і від тих станів, які до неї призвели.

Допомога нарколога при алкоголізмі.

Нарешті, допомогу при алкоголізмі надають і професійні наркологи. Звернутися до них можна двома шляхами: прямо через районний наркологічний диспансер або у напрямку терапевта з поліклініки.

Проти професійної допомоги нарколога часто існує свого роду упередження, нарколог асоціюється з крайніми проявами алкоголізму: білою гарячкою, примусовим лікуванням, соціальною маргінальністю і т. д.

Насправді зараз нарколог не має права відправляти пацієнта, ким би він не був і в якому б стані не знаходився, на примусове лікування. Це право в РФ за законом належить тільки суду. Нарколог ж може запропонувати варіанти амбулаторного або стаціонарного лікування, виписати необхідні препарати, розповісти про додаткові варіанти лікування і так далі. Тому в тих випадках, коли ви підозрюєте серйозну алкогольну залежність, звертатися за допомогою нарколога можна і потрібно. Крім того, тільки професійний лікар-нарколог (а краще – спеціалізована бригада швидкої допомоги) зможуть безпечно і ефективно вивести алкоголіка із запою.

Що при алкоголізмі робити не можна?

Фармацевтичні компанії зараз пропонують хімічну «підшивку» від алкоголю: речовина, яка при постійному прийомі зробить вживання алкоголю неможливим або вкрай неприємним.

Ні в якому разі не приймайте такі препарати і, тим більше, не намагайтеся підмішувати їх близькій людині, що страждає залежністю.

По-перше, токсичний шок, який ці препарати надають, з’єднуючись з алкоголем, може викликати небезпечні наслідки. Пацієнт може захлинутися блювотою, може статися зупинка дихання, інфаркт або інсульт. Дія дуже індивідуальне і залежить від стану здоров’я, хронічних захворювань, віку і так далі. По-друге, підмішуючи потайки ці препарати, ви фактично назавжди втрачаєте людину, яку намагаєтеся врятувати. Алкоголік дуже швидко помітить, що випивка викликає несподівані симптоми і легко зрозуміє, в чому справа. Більшість алкоголіків прекрасно знають про ці препарати і їх дії, списати все на неякісний алкоголь або хвороби шлунка не вийде. І хоча ви намагалися тільки допомогти, алкоголік сприйме таку насильницьку допомогу як зрада. Ситуацію це тільки погіршить.

Безкоштовне лікування від алкоголізму — сучасні центри і можливості медицини.

Рейтинг ефективних засобів від алкоголізму за 2018 рік # Назва Ціна % лікування 1 Alcolock 990 руб. 94% 2 Alconex 147 крб. (промо) 90% 3 АлкоПрост 1000 руб. 85% 4 Еспераль 1243 руб. 50% 5 Метадоксил 1359 руб. 40%

Лікування потрібно всім хворим на алкоголізм. На жаль, часто під час позбавлення від залежностей бувають різні перешкоди. Як лікуватися і чи існує безкоштовне лікування від алкоголізму?

Це пов’язано з тим, що людині складно розуміти і оцінити ступінь своєї хвороби і як серйозна його проблема. Людині складно визнати, що він залежний від алкоголізму.

Алкогольна залежність розвивається поступово, часто не тільки рідні, але і сам хворий усвідомлюють проблему занадто пізно. З часом хвороба тільки набирає сили, отримуючи хронічні симптоми, провокуючи складні відносини з близькими, ситуації на роботі. Дивлячись на все це, оточуючі починають розуміти наслідки алкоголізму і проблему ситуації. На жаль, на цій стадії хворий вже не в змозі самостійно оцінити свій стан і не бажає звертати за медичною допомогою. До того ж не всі знають, що існує безкоштовне лікування алкоголізму.

Людина розуміє, яке небезпечне дію надає алкоголізм на його організм і життя в цілому, стосунки з рідними, стан на роботі. На перших стадіях алкоголізму хворий часто з жалем приймає ситуацію. Проте навіть тоді людина може не розуміти, що проблема полягає в спиртному. Він не усвідомлює, що постійне вживання спиртного стало залежністю.

Лікарі рекомендують.

Для ефективного лікування алкоголізму фахівці радять засіб «AlcoLock» . Цей препарат: Усуває тягу до алкоголю Відновлює пошкоджені клітини печінки Виводить токсини з організму Заспокоює нервову систему, Не має смаку і запаху Складається з натуральних компонентів і повністю безпечний AlcoLock має доказову базу, засновану на численних клінічних дослідженнях. Засіб не має протипоказань і побічних ефектів.

На цьому етапі важливо, щоб хворий сам хотів вилікуватися. Від звернення в медичний центр людини утримує сором. Лікування необхідно ще й тому, що залежність ніколи не стоїть на місці, а постійно розвивається. Постійне вживання алкоголю здатне привести до згубних змін в пристрої внутрішніх органів і в нервовій системі. У такій ситуації може стати пізно, час проти залежного. Швидко може прийти час, коли будь-які процедури, навіть комплексне лікування, буде вже не ефективним. Якщо у людини немає грошей, можна піти на безкоштовне відновлення організму. Хворий не тільки робить негативну дію на своє здоров’я і психологічний стан, але і на своє оточення.

Місця для лікування від алкоголізму.

Передбачено кілька місць, в яких допомагають людям, що страждають від алкоголізму:

безкоштовні державні служби (диспансери, клініки);

Вам все ще здається, що вилікувати алкоголізм неможливо?

Судячи з того, що ви зараз читаєте ці рядки — перемога в боротьбі з алкоголізмом поки не на вашому боці.

І ви вже думали закодуватися? Воно й зрозуміло, адже алкоголізм — небезпечне захворювання, яке призводить до серйозних наслідків: цирозу або навіть смерті. Болі в печінці, похмілля, проблеми зі здоров’ям, роботою, особистим життям . Всі ці проблеми знайомі вам не з чуток.

Але може все ж є спосіб позбутися від мук? Рекомендуємо прочитати статтю Олени Малишевої про сучасні методи лікування алкоголізму.

реабілітаційні програми (у церквах та соціальних центрах, безкоштовні);

анонімні центри для реабілітації після алкоголізму (не є безкоштовними).

Більшості пацієнтів потрібне безкоштовне лікування від алкоголізму. Справа в тому, що вартість терапії у приватних клініках часто коштує великих сум, особливо в Москві, що людина просто не може собі це дозволити. Як хворий без роботи і вдома зможе оплатити таку ціну за реабілітацію. У цій ситуації йому нічого не залишається, крім як пити далі.

Однак безкоштовне лікування алкоголізму надається в державних клініках і церквах.

Державна допомога.

Допомога при алкоголізмі безкоштовно надається в державних установах. При цьому люди розуміють, що безкоштовна медицина не може бути якісною, тому вони ставляться з недовірою до подібних установ. У таких клінік є як слабкі напрямки, так і свої плюси. Плюси безкоштовних центрів лікування від алкоголізму:

безкоштовні стаціонарні курси; право госпіталізації в будь-який час дня при виклику швидкої медичної допомоги; направлення пацієнта на безкоштовне, іноді і примусове лікування.

Мінуси безкоштовного лікування від алкоголізму:

допомогу від алкоголізму

робота персоналу (пацієнти отримують безкоштовні послуги — персоналу можна все); низька ефективність; пацієнти визначаються на наркологічний контроль (лікування не анонімно); не так багато безкоштовних місць для хворих; застосовуються в основному амбулаторні методи терапії.

Лікування в наркологічному диспансері.

Перед зверненням в наркологічний диспансер, де лікують алкоголізм безкоштовно, варто знати, якими методами користується державна клініка:

боротьба з довгими запоями; крапельниці (детоксикація); лікарська терапія для реабілітації частин печінки; робота хворого з психологами.

У найважчих випадках центри лікування від алкоголізму безкоштовно дають направлення хворому в стаціонар. Однак в них не так багато місць, часто пацієнт не може потрапити навіть при високому ступені необхідності. Направлення в подібні установи — за стандартною схемою (потрібен поліс і паспорт).

Методи лікування алкоголізму.

Лікування залежності, в тому числі безкоштовне, ділиться на кілька етапів. Перше — потрібно вивести токсини і очистити організм від наслідків залежності. Пацієнту призначається цілий курс препаратів. Далі-підбирається методика лікування.

Що говорять лікарі про алкоголізм.

Доктор медичних наук, професор Малишева Є. В.:

Вже багато років я вивчаю проблему алкоголізму. Страшно, коли тяга до спиртного руйнує життя людини, через алкоголь руйнуються сім’ї, діти втрачають батьків, а дружини чоловіків. Часто спиваються саме молоді люди, які руйнують своє майбутнє і завдають непоправної шкоди здоров’ю.

Виявляється, що п’є члена сім’ї можна врятувати, причому зробити це в таємниці від нього самого. Сьогодні ми поговоримо про новий натуральному засобі Alcolock, яке виявилося неймовірно ефективним, а так само бере участь у федеральній програмі «Здорова нація», завдяки якій до (включно) засіб можна отримати всього за 1 рубль .

Умовно-рефлекторна. Терапія на появі сильної реакції на алкогольні напої. Методика: хворому дають маленькі дози спиртного разом з блювотними ліками. Сенсибілізація. Цей метод лікування користується популярністю у всьому світі. Він діє не тільки на психологічний аспект проблеми, але і утворює непереносимість спиртного. На жаль, від методу не видно стійкого ефекту. Через час пацієнт може знову почати вживати. Гіпноз. Метод для позбавлення від алкоголізму існує багато років. Один фахівець (В. м Бехтерев) спробував використовувати комплекс зі навіювання і гіпнозу. Лікування спрямоване на розробку дії спиртного і відрази від нього. Терапія ефективна тільки при добровільному зверненні. Безкоштовне кодування від алкоголізму. Метод був введений в практику вченим лікарем А. Н Довженка, який чинив на хворих сильний страх перед спиртними напоями, не вводячи в організм сторонніх коштів. Терапія побудована на навіюванні під час гіпнозу. Процес кодування має три рівня: з’являється негативне ставлення до алкоголю, закріплення тяги до правильного способу життя, закріплення ефекту навіювання. Кодування – це метод пролонгації ремісії при хронічній залежності. Він використовується як міра, скоріше виховного плану. Вона здатна утримати хворого від бажання. Подібне лікування користується популярністю серед хворих, які не готові до аналізу свого стану і серйозною терапії, а також претендують на безкоштовну реабілітацію.

Підтримуюча терапія є останнім етапом в будь-якому курсі лікування, в тому числі і безкоштовному. Вона потрібна для закріплення результату і зниження ризику рецидиву. В терапію входять як медикаментозні підтримуючі засоби, так і постійне спілкування з психотерапевтом, який повинен проводити спостереження за станом пацієнта і ефективністю терапії.

У хворого має самостійно з’явитися відраза до спиртного.

При навіть невеликій дозі існує ризик повернення залежності і потягу до спиртного, часом навіть з більшою силою. Так що і при платному, і при безкоштовному лікуванні важливо стан і підтримка хворого близькими.

Як здійснюється допомога залежним від алкоголю?

Лікування від алкогольної залежності – це довгий і трудомісткий процес. На алкоголіка необхідно впливати комплексно як за допомогою лікарських препаратів, так і вдаючись до психологічної допомоги.

У чому полягає психотерапевтична допомога при алкогольній залежності?

В першу чергу важливо визначити причини вживання спиртного: проблеми в сім’ї або на роботі, невдалі стосунки з протилежною статтю, відсутність самореалізації, творча криза, важке фінансове становище.

Виявити точну причину згубної залежності може досвідчений психолог. Після розмов з фахівцем бажання випити відходить на другий план, поступаючись місцем нагальним проблемам. І якщо фізична залежність від алкоголю слабка, то людина в змозі впоратися з проблемою навіть після першої стадії психологічної допомоги.

Також спілкування з фахівцем може стати актуальним для рішення про лікування, коли близькі люди не можуть наполягти на необхідності прийняти сторонню допомогу. Після сеансів з психологом людина зможе самостійно виявити власну проблему і шукати рішення.

При безпосередньому лікуванні пацієнта необхідно усвідомити залежність і відкинути алкоголь як найлегший шлях до безтурботного життя, тому алкоголікам розповідають про інші можливості ведення тверезого способу життя. Їм показують як при сформованих обставинах можна знайти інші шляхи для вирішення виникаючих проблем, наприклад, при нестачі грошей варто змінити роботу або почати власний бізнес, при невлаштованої особистого життя-звернутися в спеціальні агентства з підбору пари.

Також важливо пояснити алкоголіку, що спиртне – зло. Тому вдаються до сили навіювання, прищеплюючи огиду до всіх алкогольних напоїв.

Програмування пацієнтів на категоричну відмову від вживання алкоголю допомагає після завершення курсу лікування не повернутися до старої звички.

Виявити точну причину згубної залежності може досвідчений психолог.

Психотерапевтична допомога рідним алкоголіка.

При проходженні курсу важлива підтримка з боку членів сім’ї або близьких друзів. Але багатьом родичам складно повірити в щире бажання людини відмовитися від алкоголю, навіть при успішному проходженні лікування. Ця недовіра не дозволяє їм вибудовувати з алкоголіком нові довірчі і теплі відносини, що може призвести до подальшого зриву, психологічної травми і навіть суїциду. Тому при проходженні курсу лікування необхідно надавати психологічну допомогу і родичам хворого.

Разом з ними приводять спеціальні сеанси, де допомагають позбутися від накопиченого стресу і втоми. Адже життя з алкоголіком – справжнє випробування, що вимагає багато сил, нервів і часу. Рідним необхідно скинути весь тягар, накопичений за довгі місяці або навіть роки регулярного пияцтва, скандалів, непорозумінь.

Навіщо потрібна психологічна допомога при лікуванні алкоголізму?

Для позбавлення від алкоголю одних медикаментів буде недостатньо, навіть якщо вони зможуть позбавити від фізичної залежності, психологічна залишиться. Для алкоголіка спиртне прирівнюється до способу отримати задоволення. Забутися, позбутися від проблем. Тому при лікуванні тільки за допомогою таблеток, він при першій же неприємній ситуації або при втомі знову вдасться до перевіреного способу відволіктися. Для усунення самого бажання випити на підсвідомому рівні і необхідно психологічне лікування алкоголізму.

Щоб навіть через кілька років у людини не з’являлося бажання напитися, необхідно впливати на причину його любові до алкоголю. Практично ніхто не п’є просто так, у кожної історії алкоголізму є свій початок. Комусь не пощастило в коханні, і він топить своє горе в спиртному; комусь здається це спосіб завести друзів, і він може спілкуватися з людьми тільки з чаркою в руках; хтось вважає алкоголь єдиним варіантом для прийняття самого себе.

Щоб усунути цю зв’язок з хмільними напоями, яка пов’язана з певними переживаннями і страхами алкоголіка, потрібно розібратися в причинах. Інакше лікування алкогольної залежності буде неефективним і вкрай марним.

Методи психотерапії при курсі лікування.

Психіатрія пропонує цілий ряд методів, починаючи від гіпнозу і навіювання, закінчуючи груповими та індивідуальними сеансами.

Психотерапевтичне лікування алкоголізму — найдієвіші методи:

Групова терапія. Ця психотерапія алкоголізму спрямована на позбавлення від почуття самотності. Алкоголік починає взаємодіяти з людьми, у яких така ж проблема, вони діляться досвідом і враженнями. Пацієнт отримує можливість подивитися на власний спосіб життя з боку, побачити можливі наслідки, почути чужі історії і зробити певні висновки. При груповій терапії також розігрують спеціальні сценки, де кілька пацієнтів виявляються в ролі родичів алкоголіка. Це допомагає залежним побачити з боку як сильно їх бажання випити впливає на життя інших людей. Індивідуальна терапія. Тут вся увага фахівця буде спрямована на пацієнта, що дозволить краще виявити основну проблему алкоголізму. Також при індивідуальних сеансах алкоголіку легше зробити навіювання, щоб викликати огиду до спиртного. При індивідуальному методі часто використовується хитрий прийом – звичайна бесіда. При цьому лікар і хворий контактують, як знайомі, діляться історіями або обговорюють новини. Фахівець може жартувати, подавати інформацію з дещицею іронії і сатири. При цьому під час діалогів фахівець ненав’язливо розповідає історії, пов’язані зі зловживанням алкоголю, які призвели до жахливих наслідків. Інформація подається ненав’язливо, між справою, але знаходить живий інтерес у пацієнта. Після кількох таких розмов алкоголік усвідомлює наскільки його поведінка була недоречною, а звичка прикладатися до пляшки є згубною. ТЕС-терапія. Це досить новий метод, що передбачає вплив на мозок людини за допомогою електростимуляції. Основною точкою впливу є центр мозку, що відповідає за задоволення. Після електростимуляції в підвищеній кількості виробляються ендорфіни (гормони щастя), для частини алкоголіків гарний настрій допомагає не прикладатися до пляшки.

Один з допоміжних елементів — ігрова подача. Ігрова психотерапія використовується в багатьох видах лікування. З її допомогою можна наочно пояснити наслідки від регулярного вживання алкоголю, виявити причину вживання спиртного, призначити основні етапи для лікування, зрозуміти необхідність даного лікування.

Для усунення бажання випити на підсвідомому рівні необхідно психологічне лікування алкоголізму.

Безкоштовна психологічна допомога.

Часом отримати платні курси по позбавленню алкогольної залежності немає фінансової можливості, тому багатьох рятує Психологічна допомога алкоголікам на основі державної програми. Зверніть увагу, що у такого виду лікування теж є свої мінуси, наприклад, постановка пацієнта на облік у місцевий наркодиспансер як мінімум на три роки. Також при проходженні курсу безкоштовно можна потрапити в неприємну компанію, яка не намагається позбутися від алкогольної залежності, а шукає собі дах над головою і регулярне харчування. Це особи без певного місця проживання, місцеві маргінали і кримінальники.

Адреси, де можна отримати безкоштовну допомогу психолога.

Наркологічні диспансери в Москві:

Вулиця Садовническая, д. 73, будова 2. Вулиця Куусинена, д. 4, корпус 3. Вулиця Щербаківська, д. 57/20. Вулиця Таймырская, д. 8, корпус 1. Вулиця Маршала Чуйкова, д. 24. Вулиця Мещерякова, д. 4. Вулиця Барклая, д. 5, будова 6.

Наркологічні диспансери в Санкт-Петербурзі:

Вулиця Самойлової, д. 28/11. Вулиця Кузнецовська, д. 44. Вулиця Краснопутиловская, д. 6. Вулиця Іванівська, д. 32. Вулиця Стахановців, д. 12. Вулиця Жака Дюкло, д. 6, корпус 2. до змісту ↑

Укладення.

допомогу від алкоголізму

Позбавлення від алкоголізму проходить важко для алкоголіків та їх рідних, тому психологічна допомога вкрай важлива на всіх стадіях курсу. Досвідчений психолог допоможе прийняти власну проблему, знайти основну причину алкоголізму, відшукати інші способи для радості чи переживань, почати дивитися на світ не через пляшку з алкоголем.

Психологічна допомога при алкогольній залежності ефективна в комплексі з медикаментозним лікуванням, окремо ці два напрямки не дають такого результату – велика частина пацієнтів знову повертається до спиртних напоїв.

Як отримати допомогу при алкоголізмі.

Алкоголізм – це біда і величезна проблема сучасного суспільства. На жаль, в павутину пияцтва потрапляють все більше людей: чоловіки, жінки, підлітки. Але що саме нелогічне-люди, особливо дорослі, прекрасно знають, якої шкоди несе з собою міцне. Але це не заважає їм ставати алкоголіками, поступово спиваючись. Алкоголізм завжди приводив людину тільки до одного передбачуваного кінця-загибелі.

Лікування від такого захворювання – складний і тривалий шлях, самостійно побороти алкопристрастие вдається рідко, це практично нездійсненно. Значну допомогу в лікуванні та реабілітації питущих надають наркологічні диспансери. А чи існує безкоштовна допомога алкоголікам, де її знайти і що потрібно для отримання такого лікування?

Актуальність проблеми алкоголізації.

Етанол-найсильніший отрута для організму і вже відомо всім, до чого призводить дружба з «зеленим змієм». Проблеми з серцем, шлунково-кишкового тракту, нирками, мозком, печінкою. Розвиток смертельно небезпечних захворювань, повна деградація особистості, величезні соціальні проблеми і рання смерть. Причому, чим частіше споживати спиртне, тим швидше етанол бере під свій початок всі процеси, що відбуваються в тілі, і починає головувати над особистістю .

Загрозливого розмаху досяг алкоголізму в нашій країні. За статистикою 2017 в Росії було виявлено близько 12,5 млн. людей, які страждають від алкозалежності.

Складність лікування алкопристрастия базується на факті, що сам залежний вперто заперечує своє захворювання, вважаючи себе абсолютно здоровим. Але його близькі і домочадці, бачачи реальну картину, мають протилежну думку. Звертаючись за консультацією в різні центри, родичі стикаються з тим, що допомога при алкоголізмі коштує досить дорого. І їм нічого не залишається, як терпіти питущого.

Суть алкоголізму.

Залежність від споживання спиртного базується, перш за все, на психологічному рівні і характеризується повною втратою людиною здатності адекватно оцінювати події, власну поведінку і вміння приймати рішення. Залежність фізіологічного плану розвивається і проявляє себе індивідуально. Найчастіше у хворого відзначається поява синдрому абстиненції (на тлі раптового припинення вживання спиртного ). Даний розлад протікає на тлі таких симптомів, як:

галюцинації; тремор всього тіла; агресивні прояви; рясна, неприборкана блювота.

Існує безліч ситуацій, які стають причинами розвитку даного захворювання. Сюди відносять як якісь соціальні проблеми, так і вроджена схильність. У медичній практиці алкоголізм переходить на рівень хронічного, коли питуща людина починає володіти наступними рисами:

Не усвідомлює своєї проблеми і заперечує її. Володіє яскраво вираженою пристрастю до випивки. Споживає алкоголь щодня в непомірній кількості. Вже не здатний контролювати дозу випивається спиртного.

Серед представників світу медицини ведуться суперечки з приводу вважати тягу до спиртного хворобою. З огляду на те, що п’яниця вже не здатний самостійно подолати свою пристрасть, то, безумовно, такий стан можна віднести до важкого захворювання.

Як допомогти питущому.

Допомогу в лікуванні алкоголізму базується на наданні хворому комплексних заходів, куди входять медикаментозні препарати, специфічна робота психотерапевтів та психіатрів. Найбільш часто лікування залежно починається з надання допомоги людині по виведенню його з запійного стану . Підключення реабілітаційної програми включає наступні заходи:

лікування і усунення наявних винуватців пияцтва (психологічні проблеми, спадковість, генетика); процедури, спрямовані на відновлення втраченого в процесі п’янок здоров’я, особливо нервової та серцево-судинної системи, функціонування мозку, ШЛУНКОВО-кишкового тракту, печінки і нирок; психологічна допомога при алкогольній залежності, включає роботу з родичами і близькими алкоголіка в цілях поліпшення соціалізації излечившегося, створення необхідної рівноваги і почуття сімейної гармонії, підтримка людини в стані необхідної психічної рівноваги.

Надання безкоштовної допомоги.

Якщо питущий людина твердо вирішив припинити руйнує душу і тіло звичкою і у нього немає фінансової можливості пройти курс лікування в платній і дорогій клініці, допомогу можна отримати і на безоплатній основі. Не менш кваліфіковану і результативну. Виділяють такі різновиди безкоштовної допомоги в лікуванні алкогольної залежності:

Храми, монастирі. Організації, що займаються благодійністю. Відділення психіатричних лікарень та наркологічні клініки.

Лікування алкоголізму при монастирях.

Християнська допомога заблукалим людям, що опустилися і спилися, має стародавні традиції. Щоб потрапити на лікування в центр реабілітації при монастирі або храмі, слід звернутися з таким проханням в місцеву єпархію . Лікування проводиться на добровільній основі, але необхідно, щоб людина мала віру.

При виборі лікування при монастирі краще вибирати місце ближче до будинку, щоб родичі могли відвідувати хворого.

Християнська допомога в лікуванні алкозалежних, що проходить в умовах храму/монастиря, триває від 6-ти місяців і включає наступне:

щоденна праця; щоденні молитви; ізоляція від зовнішнього світу; відсторонення від мирських спокус; обмеження деяких побутових умов.

До особливостей і плюсів церковного лікування відноситься повна анонімність і доброзичлива, терпима обстановка. Є два види організації такої терапії:

Амбулаторний. Її використовують переважна більшість монастирів і християнських громад. Така терапія включає в себе наступне:

паломницькі поїздки; проведення бесід, розмова зі священиком; активна участь у проведенні богослужінні; обітниця, дана на відмову від споживання алкоголю; методика, розроблена за принципом «12-ти кроків»; консультації кваліфікованих наркологів і психологів.

З проживанням . Таке лікування базується на повному догляді з мирського життя на час лікування п’яниці. Найважливіше тут – бажання самого хворого на зцілення . Залежному доведеться звикати до нових місць і умов життя, монастирському розпорядку. Чернече життя базується таким чином:

щоденні молитви; регулярні духовні практики; повноцінне, здорове харчування; допомога священиків у психологічному плані; багато часу на осмислення свого минулого життя; щоденна робота на природі, монастирському придворье; спілкування серед людей, які володіють тією ж проблемою.

Благодійні організації.

Через погіршення обстановки і повального поширення алкоголізму у нас стали активно створюватися різні благодійні організації, що надають послуги з лікування залежностей на безкоштовній основі . Такі спільноти створюються практично у всіх великих російських містах.

Більш детальну інформацію по працюючим в певній місцевості благодійних організацій з лікування залежностей можна дізнатися в Інтернеті. Для цього слід зайти на сайт міського порталу та вивчити адреси, телефони гарячих ліній, умови лікування та проживання, програму реабілітації.

Процеси відновлення алкозалежних в таких центрах розробляється з урахуванням всіх аспектів людського існування:

Біологічний. Робота спрямована на відновлення фізичного здоров’я питущого. Духовний. Хворому також надається всебічна допомога і підтримка в духовному плані. Психологічний. Проводяться заходи з реанімування психічної сутності хворого. Соціологічний. Залежному надається кваліфікована допомога в соціалізації і поверненню в людський здоровий соціум.

Головне в успішному результаті лікування від алкоголізму – це бажання самого алкоголіка вилікуватися і повернутися в здорове, тверезе існування.

Лікування в наркологічних клініках.

Також можна звернутися за безкоштовною допомогою в державні наркологічні диспансери і відділення психіатричних лікарень. Такий варіант особливо корисний тим людям, які безпробудно п’ють і вже не в змозі самостійно спробувати вийти з замкнутого кола.

Безкоштовні клініки для лікування залежностей приймають пацієнтів у напрямку від нарколога з диспансеру, при цьому всіх майбутніх пацієнтів ставлять на облік.

З 2015 року в Росії функціонує безкоштовна гаряча телефонна лінія, відкрита зусиллями Антинаркотичним Національним Союзом. Даний федеральний центр являє собою загальне об’єднання клінік, робота яких полягає в лікуванні нарко — та алкозалежних. Звернувшись по телефону, можна отримати всю потрібну інформацію про довколишній безкоштовному центрі і специфіку, нюанси його роботи .

Допомога алкозалежним на анонімній основі.

Далеко не всі хворі на алкоголізм погоджуються лікуватися з обов’язковою постановкою на облік, як це робиться в разі безкоштовних наркологічних диспансерах. Але є вихід, адже існує також анонімна допомога алкоголікам. Така послуга базується на наданні соціальної підтримки, яка стає важливою і обов’язковою сходинкою на шляху до повного лікування від залежності.

На такій основі працює відоме ТОВАРИСТВО » Анонімних Алкоголіків – — велика організація, куди входять люди, які страждають від даної хвороби. Філії організації відкриваються практично у всіх великих містах і регулярно проводять збори, де під керівництвом досвідчених психологів алкозалежні вчаться спілкуватися і відновлювати втрачені в процесі пияцтва комунікативні та соціологічні чинники.

Психологічна допомога.

Не секрет, що головним каменем спотикання на шляху до повної реабілітації питущої людини стає сам хворий. Адже переважна більшість залежних вперто не бачать і не хочуть розуміти наявність у себе такого синдрому. Таких особистостей вкрай складно переконати пройти необхідний шлях реабілітації та лікування від алкоголізму.

Проблема такого плану базується глибоко в підсвідомості людини, саме тому головною і важливою складовою частиною терапії при залежно стає кваліфікована допомога досвідчених психотерапевтів. Робота фахівців цієї категорії спрямована на усвідомленні хворого самого себе, розуміння проблеми і пробудження бажання до лікування і тверезого життя.

Крім роботи з самим майбутнім пацієнтом, психолог консультує і родичів питущого. Адже для досягнення хороших результатів хворому вкрай важлива домашня гармонійна і спокійна обстановка, де немає скандалів, стресів, лайки і нервових потрясінь .

Висновок.

Боротися з алкоголізмом слід обов’язково. І не доводити захворювання до розвитку важких стадій, а братися за вирішення ситуації ще на перших тривожного дзвіночка. З питанням, який саме метод терапії підійде для конкретної людини, краще звернутися до практикуючого досвідченому нарколога. Фахівець порадить оптимальний вихід із ситуації, з урахуванням стадії пияцтва, стану здоров’я, статі і віку питущого.

В ідеалі лікування алкоголізму слід починати в умовах клініки, де під наглядом досвідчених лікарів пацієнт отримує необхідну медикаментозну терапію, приймає загальнозміцнюючі препарати і проходить курс психотерапевтичних сеансів. І в разі труднощів фінансового плану, коли немає можливості пройти реабілітацію в умовах приватних клінік, для хворих відкриті двері безкоштовних установ, які успішно і активно працюють практично у всіх великих містах Росії.