алкогольна залежність лікування

Ліки для лікування алкоголізму.

Лікування алкоголізму має найбільшу ефективність у тому випадку, якщо використовуються одночасно і психологічні методики, і препарати від алкоголізму, дія яких реалізується на біохімічному рівні.

Зрозумійте правильно, просто вивести спирт з організму недостатньо, щоб сформувати у людини огиду до спиртних напоїв. Суть лікування полягає в тому, щоб усунути саме психологічну залежність, зробити так, щоб не виникало навіть самого незначного бажання споживати етиловий спирт в усіх його варіантах.

Стадії алкоголізму.

Алкоголізм прийнято класифікувати на три стадії, а також виділяється окрема категорія – побутове пияцтво як «нульова» стадія.

Побутове пияцтво має на увазі здатність контролювати кількість спожитого спиртного і можливість відмови від алкоголю. На першій стадії вже спостерігається зникнення блювоти на прийом алкоголю, а також нездатність контролювати кількість прийнятого спиртного. Алкоголік на другій стадії п’є просто в неймовірних обсягах і не може не похмелитися, крім того, він схильний влаштовувати запої, не виникає сонливості при алкогольному сп’янінні. При настанні третьої стадії відзначається загальна деградація, прагнення пити постійно, не просихаючи.

Звичайні антиалкогольні препарати, які кожен хворий може придбати в аптеці, не допоможуть йому позбутися від залежності і кинути пити. У найкращому випадку, з їх допомогою можна буде усунути симптоми алкогольної інтоксикації (нудоту, блювоту, головний біль і так далі).

По змісту

Засоби від алкоголізму.

На сьогоднішній день не існує єдиного препарату від алкоголізму, який був би однаково ефективний на всіх стадіях захворювання. Не треба плутати усунення наслідків інтоксикації з лікуванням алкогольної залежності-останнє завдання вирішує тільки лікар-нарколог, так як вона є набагато складнішою, ніж здається на перший погляд. Вся справа в тому, що встановлення тактики ведення пацієнта визначається багатьма факторами, в тому числі і індивідуальними особливостями організму, стадією алкоголізму, наявності супутніх захворювань. Крім того, доцільно поєднане застосування різних методів за своїм походженням.

У будь-якому випадку потрібно хворій людині і його родичам усвідомити одне — курс лікування залежності може бути тільки призначений і Скоригований лікарем.

Якщо людина п’є не зрозуміло що, виведення його зі стану сп’яніння значно ускладнюється, навіть в тому випадку, якщо викликати лікаря. Вся справа в тому, що йому важко буде визначити причину тяжкості стану пацієнта.

Таблетка.

Використання для лікування алкоголізму таблетованих лікарських форм без відома хворого має певні переваги і недоліки. Найбільш значущими плюсами такого підходу є наступні моменти:

Розвиток максимально швидкого ефекту, який виражається у відмові від вживання спиртного протягом тривалого проміжку часу. Відсутність необхідності вмовляти людину пройти лікування і в обов’язковому порядку виконати рекомендації лікаря, адже є можливість додати ліки в їжу або пиття. Вартість такого лікування буде відносно недорогий, так і призначені лікарем таблетовані лікарські засоби можна придбати практично в будь-якій аптеці.

До найістотніших мінусів лікування питущого без його відома відносяться такі фактори:

Нетривала ефективність через те, що пацієнт абсолютно не усвідомлює необхідності лікування. Найбільша безпека і ефективність усунення алкогольної залежності забезпечується тільки в умовах клініки. Випадково допущена передозування може викликати сильне отруєння і навіть летальний результат.

Застереження. Якщо ви зібралися лікувати залежність в домашніх умовах (інакше кажучи, приймаєте амбулаторно препарати, призначені лікарем-наркологом), обов’язково пам’ятайте про однієї-єдиної речі – ні в якому разі не вживаєте з таблетками або краплями від алкоголізму (причому з якими завгодно) лікарські засоби, які так чи інакше впливають на гормональний фон. Особливо важливо це врахувати жінкам, так як найменші порушення цього підходу можуть призвести до важких наслідків і різних метаболічних ускладнень.

Краплі.

Один з небагатьох препаратів від алкоголізму, який допомагає позбутися залежності і вилікуватися без допомоги фахівця — це Копринол. Лікарський засіб абсолютно спокійно можна купити без рецепта і приймати в домашніх умовах, проходячи лікування в амбулаторному режимі.

Щодо правил вживання цього засобу можна сказати наступне:

Перед вживанням треба розчинити краплі в якому завгодно безалкогольному напої. Зверніть увагу на те, що цей препарат не має запаху і смаку — саме завдяки цьому представляється можливим його додавання в їжу питущої людини без одержання на це його дозволу. Але краще було б без цього обійтися; Пити по 7-8 крапель щодня після їжі протягом місяця. Результат не змусить себе чекати!

Кожен лікарський препарат, який збирається прийняти людина, яка перебуває на лікуванні алкогольної залежності, має бути узгоджене з лікарем-наркологом, так як абсолютно не факт, що цей медикамент поєднується по своїй дії з основними ліками. Може вийти так, що наданий медикаментозний ефект призведе до зовсім не того результату, який очікувався.

Деякі пацієнти шукають наявність несумісності препаратів в інтернеті за назвою, ігноруючи при цьому відвідування лікаря. Можливо, найбільш поширені препарати так перевірити і вдасться, але далеко не завжди це виходить. Вся справа в тому, що вказується інформація про сумісність (або про відсутність такої) тільки за діючою речовиною (біохімічно активної субстанції), а не за комерційним назвою медикаменту.

Крапельниця.

Самі по собі крапельниці зазвичай використовуються не для усунення алкогольної залежності в одну мить. Що б ви не додали, засіб не буде відбивати бажання вживати алкоголь і не прищепить огиду до спиртного. Ця лікувальна методика використовується для усунення ознак алкогольної інтоксикації. Отримання відмови пити і дотримання цієї обіцянки досягається зовсім іншими методиками.

Буває і так, що пацієнта, який проходить лікування від алкоголізму, необхідно знеболити. Проблема полягає в тому, що нестероїдні протизапальні препарати (навіть нові) дуже погано поєднуються із засобами, які використовуються в терапевтичних схемах, актуальних при лікуванні залежності.

Чистка судин-невід’ємний етап лікування, без якого отримати бажаний результат не вдасться. Саме тому лікарі завжди рекомендують пройти лікування в стаціонарі.

Ліки проти похмілля.

Прекрасний варіант допомоги проти похмілля — поєднаний прийом активованого вугілля, аспірину і баралгіну, поєднання береться по 1 таблетці останніх двох коштів, а активоване вугілля розраховується по стандартній формулі 1 таблетка на 10 кг маси. Після того як ви прийміть цю суміш, через кілька годин є сенс використовувати інше поєднання: таблетка Аспірину + Но-шпа (або Дротаверин, 2 таблетки) + активоване вугілля в стандартному перерахунку.

Одна справа, непомітно підсипати протиалкогольні препарати питущим людям в їжу, які при цьому не підозрюють про те, що їм хочуть допомагати таким чином. Вони практично завжди все благополучно приймають і протягом певного проміжку часу позбавляються від небажаної симптоматики.

Інша справа — змусити людину будь-яким способом прийняти ліки від залежності, якщо ж він рішуче налаштований його не приймати. Спроби непомітно підмішати в їжу препарат матимуть найнесприятливіші наслідки, аж до нападів невмотивованої агресії.

Лимонтар.

Антиалкогольний засіб, який прекрасно допомагає купірувати результати пияцтва. Рецепт позбавлення від симптомів отруєння этилом дуже проста — достатньо прийняти одну таблетку вранці, після вдалого на славу свята, але ефективною вона буде, тільки якщо ви перед прийомом алкоголю приймете 2 таблетки Лимонтара.

Зняття похмільного синдрому реалізується за рахунок того, що дане ЛЗ надає благотворний вплив на тканинний обмін, а також багаторазово підсилює окислювально-відновні процеси.

Відео — алкогольна залежність лікування (Відео)

Метадоксил.

ЛЗ чинить неспецифічну, виражену антидепресивну та анксіолітичну дію, завдяки чому разюче знижує потяг до алкоголю. А його гепатопротекторний ефект обумовлений мембраностабілізуючою дією, що реалізовуються, в свою чергу, за рахунок нормалізації пропорції між насиченими і ненасиченими довголанцюговими жирними кислотами. За своїм механізмом нагадує ефект глутаргіну.

Усуває вплив етилу завдяки підвищенню активності алкогольдегідрогенази і ацетальдегіддегідрогенази — специфічних ензимів печінки. Для ефекту буде достатньо однієї таблетки, прийнятої сутра, і однієї – ввечері.

Для лікування абстинентного синдрому, а також з метою швидкого зниження тяги до вживання алкогольних напоїв, є сенс використання препарату під назвою Абстинол. Це ефективний засіб, який встановлює на біохімічному рівні своєрідний алкобарьер, який перешкоджає засвоєнню етилового спирту організмом людини. Але є одна умова — не можна приймати цей засіб без попередньої консультації з наркологом, так як його прийом в неправильній дозуванні може запросто стати причиною грубих неврологічних розладів.

Сульфат магнію.

Якщо при внутрішньом’язовому введенні сульфат магнію знижує тиск, то при прийомі всередину порошок сульфату магнію (магнезії) дуже погано всмоктується, завдяки чому чинить проносний ефект, а також надає виражений жовчогінний ефект.

Непоганий засіб, який використовується для усунення похмілля — це алкоцерон. Препарат нешкідливий і безпечний, на сьогоднішній день не має аналогів. Щодо правил застосування: досить розчинити ампулу ЛЗ в склянці води і залпом випити, щоб вже через кілька годин не залишилося від похмілля і сліду.

Застереження — тим людям, у кого алергія на ацикловір (герпевір), розглянуте фармакологічний засіб приймати не варто.

Таблетки, що знижують тягу до алкоголю.

Вівітрол-високоефективне ЛЗ, яке відразу після прийому проникає в тканини ЦНС (заноситься з потоком крові через гематоенцефалічний бар’єр), тому токсичний вплив етилу на організм повністю нівелюється. Крім того, широко використовується Балансин, який позитивно впливає на нервову систему (переважно ЦНС), прискорює утворення ендогенних ендорфіну і адреналіну, а крім того — реалізує антидепресивну дію.

Щоб усунути потяг до алкоголю, виводити етиловий спирт негайно ж після його вживання абсолютно недостатньо. Необхідний дієвий препарат, який буде усувати на біохімічному рівні реалізацію механізму звикання до постійного надходження алкоголю в організм.

Зараз в західних країнах популярна методика вшивання під шкіру спеціального імплантату, який би гнітюче діяла на розвиток процесу звикання. Цей спосіб лікування є досить ефективним, людина при всьому бажанні не може перервати курс, але коштує такий імплантат і його впровадження дуже дорого.

Зменшувати тягу до спиртного, розвинути до нього неприязнь – це важливо. Адже в інших випадках після завершення курсу лікування все може повторитися. Такі препарати надають ендорфіновий, тобто нейтралізують ейфорію від вживання алкогольного напою. Але часто подібний препарат просто несумісний з багатьма іншими. Ось чому, якщо людина проходить ще якийсь курс лікування, то прийом препаратів слід узгодити між собою.

Антидепресант Тіанептін.

Дуже часто у хворих виникає на тлі відмови від прийому алкоголю депресія, яка спровокована дефіцитом так званих «гормонів радості». Відповідно, є сенс призначення антидепресантів, класичним представником яких є Тіанептін. На біохімічному рівні його ефект обумовлений стимулюванням зворотного захоплення серотоніну.

Єдине, що потрібно врахувати — призначення препарату Тіанептін і його замінників неможливо в тому випадку, якщо у пацієнта діагностується діабет. Крім того, цей антидепресант заборонено використовувати у тих жінок, які вживають Диспролон і Жанін.

Транквілізатор. Діазепам.

алкогольна залежність лікування

Діазепам – це найсильніший транквілізатор, фармакологічний ефект якого обумовлений потенціюванням дії на ЦНС гамма-аминомаслянной кислоти – головного гальмівного медіатора. Крім цього, Діазепам сприяє посиленню резистентності нервових тканин в несприятливих гіпоксичних умовах, а також значно збільшують больовий поріг, пригнічуючи пароксизми симпатики.

У алкоголіків з проявами абстиненції це ліки призводить до значного зниження вираженості тремору, запобігає маніфест гострого стану ажитації, негативізму, не дозволяє розвиватися білій гарячці.

Врахуйте, що цей препарат ні в якому разі не можна поєднувати з метронідазолом.

Навіть якщо пацієнт погоджується на кодування, це не означає, що йому більше не доведеться приймати лікарські таблетки і капсули, що впливають на метаболізм. Поза всяких спорів, кодувати запійних алкоголіків треба обов’язково, однак треба розуміти, що ця методика впливає виключно на ВНД і на підсвідомість. Необхідно зробити так, щоб і на біохімічному рівні нормалізувалися всі процеси. Саме з цією метою використовуються розглянуті вище препарати.

Нейролептик Флюанксол.

Флюанксол реалізує свою дію за рахунок блокади дофамінових рецепторів, але клінічний ефект можливий тільки при призначенні добової дози в 3 мг. Відповідно, його вираженість підвищується пропорційно збільшенню дози.

Деякі наркологи відзначають несумісність транквілізаторів і НПЗЗ (особливо препарату з назвою найз), проте сучасна доказова база не підтверджує наявність несумісності даних лікарських препаратів. Точно так само немає даних на користь того, що ці ЛЗ, прийняті одночасно, зможуть нейтралізувати один одного.

Акампросат.

Акампросат дуже добре допомагає знизити алкогольну залежність, а крім того, знижує ризик рецидиву формування згубної звички на 80%. Препарат сприяє відновленню порушеного через надходження високих дох етилового спирту гомеостазу і поліпшенню функціональної активності біохімічних рецепторів.

Цей препарат не допоможе повністю відвернути людини від прийому алкоголю, але з його допомогою може бути проведена чудова очищення організму від шкідливих речовин. Логічно припустити, що очищення печінки найкращим чином позначиться на роботі всього організму.

Препарат несумісний з пімафуцином і галаперидолом.

Таблетки для розвитку відрази до алкоголю.

Найпопулярніші і результативні рішення-це медикаменти, що викликають стабільну відразу до алкоголю. Саме вони формують той самий рефлекс, який якнайкраще допомагає впоратися із залежністю, причому його ефект реалізується на психологічному рівні. Такими є ЛЗ, розроблені на основі дисульфіраму і тетурама.

Зменшення залежності від алкоголю краще всього проводити не тільки тими таблетками, які знижують звикання — фахівці рекомендують приймати препарати, які будуть попереджати виникнення бажання вживати алкоголь, а також провокувати блювотні позиви при попаданні всередину найменших концентрацій етилового спирту.

Такий підхід буде призводити до якнайшвидшого усунення залежності від прийому етанолу.

Еспераль.

Клінічний ефект дисульфіраму (біохімічно активної субстанції препарату Еспераль) реалізується шляхом блокади ацетальдегідрогенази, приймає участь в метаболізмі етанолу. В результаті спостерігається підвищення концентрації ацетальдегіду, що викликає після потрапляння всередину етилу негативні відчуття. Саме завдяки цьому і формується негативний рефлекс.

Якщо вже зовсім буде важко, і людина почне проявляти гіперзбудження, є сенс використовувати седативний препарат — на зразок Калмавіса або Седавіта.

Антабус.

Антабус прекрасно допомагає при необхідності усунення залежності від споживання спиртних напоїв. Механізм дії препарату ґрунтується на розвитку сенсибілізації до етанолу, в результаті чого у пацієнта формується виражена непереносимість спиртного.

Забезпечити міцний і здоровий сон при необхідності лікування від алкогольної залежності теж дуже важливо, так як в цей період відбувається відновлення запасів поживних речовин (глікогену) в клітинах головного мозку. Але далеко не завжди рослинні седативні препарати дозволяють розслабитися і повноцінно проспати всю ніч людині, яка страждає токсичної алкогольної енцефалопатії — тут вже знадобляться транквілізатори і анксіолітики.

Тетурам.

Тетурам – ЛЗ для лікування хронічного алкоголізму. На біохімічному рівні діюча речовина цього препарату сприяє скупченню ацетальдегіду в крові після прийому спиртних напоїв. Відповідно, це призводить до розвитку типових симптомів вираженої інтоксикації — відбувається формування стійкого негативного умовного рефлексу, який буде виникати в той момент, коли хворий почує запах етилового спирту (тобто, непереносимість проявить себе навіть у тому випадку, якщо пацієнт не вжити алкоголь всередину).

Сучасна наркологія не заперечує доцільність використання рослинних препаратів при необхідності усунення алкогольної залежності. Ефективно призначати відвар копитня Європейського. Готується він шляхом змішування 100 г сухої рослинної сировини з 1 л окропу — отримане з’єднання треба тримати на водяній бані протягом півгодини. Приймати треба по склянці на добу протягом одного місяця. Результат вас приємно здивує — отруєння не буде, а відвертати від прийому алкоголю цей препарат може, причому дуже ефективно.

Середня вартість препаратів.

Вартість «Тетурама» є найбільш доступною (в порівнянні з іншими засобами, ефект яких спрямований на усунення алкоголізму). Якщо цінову політику виразити в цифрах, то вона складе, плюс-мінус, 80-120 рублів — залежно кількості таблеток в упаковці і «жадібності» аптечної мережі.

Щодо препарату » Еспераль – його вартість стартує від 500 рублів за 20 табл. – цієї кількості вистачить на 20 діб лікування.

Ще раз слід акцентувати увагу на необхідності узгодження терапевтичної схеми при виникненні алкогольної залежності тільки з лікарем — наркологом.

Допускається лікування від алкоголізму без отримання на те згоди хворого, але такий підхід може бути реалізований далеко не з кожним лікарським засобом. Взяти ті ж «Антабус» і «Тетурам» – у тому разі, якщо пацієнт прийме велику дозу алкоголю хоча б разом з одним із цих засобів, наслідки можуть мати досить жалюгідний характер, так як розвинеться сильна нудота, почнеться неприборкана блювота, а крім того, порушення торкнуться роботу ЦНС.

Логічно припустити, що гомеопатичні та народні заспокійливі препарати, які не можна розчиняти в воді і в їжі, а також ті засоби, що вводяться внутрішньовенно, ви не зможете давати алкоголіку без отримання його згоди.

Відкликання.

Алкозалежні люди далеко не завжди відносяться до проведеної терапії в позитивному ключі. Тим більше, якщо йде процес вироблення негативного рефлексу на смак і запах етанолвмісною продукції, коли навіть після мінімальних доз етилового спирту хронічний алкоголік починає відчувати нестерпний дискомфорт. Однак незважаючи на це, препарати, які допомогли багатьом людям повернутися до нормального життя, зібрали позитивні відгуки. Не кажучи вже про лікарів-наркологів, ефективна робота яких стала можливою тільки після появи таких препаратів, як «Тетурам»і «Еспераль».

Логічно припустити, що ці лікарські засоби збирають виключно позитивні відгуки. І не тільки завдяки своїй ефективності — вся справа в тому, що при грамотному використанні ці ЛЗ цілком можна вважати відносно безпечними. Принаймні, порівняно з таким засобом, як «Антабус».

Хоча в найважчих випадках і» Антабус » успішно застосовувався, але його використання наркологи практикували тільки після проведення алергічних проб. Ясна річ, що пацієнти не залишали про цей препарат позитивних відгуків, але багато родичів були задоволені його дією, так як він повертав до нормального життя навіть самих «злісних» і «пропащих» алкоголіків.

Деяким, навпаки, допомагав тільки «Еспераль» – особливо ефективний був препарат, якщо доводилося працювати з «запійним» алкоголіком.

Лікування алкогольної залежності.

Жоден постійно питуща людина не визнає себе алкоголіком. Чомусь слово алкоголізм вважається непристойним, негожим, хоча по суті це теж хвороба, як цукровий діабет або гіпертонія, тільки причини виникнення різні.

Лікування алкогольної залежності можливо при розумінні самої людини, що бажання щоденної випивки стало хворобою, руйнує відносини і здоров’я. Не звертайтеся до тих, хто обіцяє вилікувати за один сеанс, не можна позбавити від звички, сформованою роками, за допомогою «чарівної палички».

Ви можете не тільки втратити гроші, але і нашкодити рідній людині, звернувшись до непрофесіоналам. Все, що легко дається, зазвичай буває або підробкою, або не виконує ті функції, які повинні. Так і в житті.

Звичай – звичка – залежність – хвороба.

Якщо звичайні хвороби розвиваються по «шляху» порушення роботи внутрішніх органів, то пристрасть до випивки розвивається ззовні, поступово. Це зовсім інший механізм залежності, в якому чимале значення грає соціум, близьке оточення питущого. Не варто говорити, скільки бід і страждань приносить алкоголь, вірніше, його непомірне вживання.

Починається все зі звичаю випивати по святах, ювілеях, урочистостях…. Прийнято підняти чарку за молодих на весіллі, звично чути «ти мене поважаєш?», після чого слід продовження «питного» веселощів. Так все починається, і чарка поступово перетворюється в склянку пива або міцного напою, а рідкісні застілля в постійні п’яні збіговиська. Хтось може відмовитися відвипивки, вміє зупинитися, але, на жаль, не все.

«Ну, і що? Захочу і сам кину пити!»- скільки разів чули цю фразу рідні алкоголіка, і відразу приймалися допомагати йому. «Розуміли», шкодували, давали в борг, щоб він повернув тим, у кого займав, але поки людина не зрозуміє або не відчує, що це край безодні – він не зупиниться і буде продовжувати пити. Алкоголік, якого лікуватимуть родичі і друзі, ніколи не припинить пити, адже так приємна турбота і занепокоєння інших людей.

Чому лікування від алкоголізму часом не дає результатів? Тому, що залежна людина не розуміє, що він реально хворий, що «випити стаканчик» перед обідом стало звичкою, що відмовитися від випивки самостійно він не може. Психологи кажуть, що в основі захворювання лежить проблема, тому треба зрозуміти, яка проблема змушує пити такий «самовіддано», не рахуючись з рідними, заганяючи себе в хвороби і горе.

Якщо у вашій родині є питуща людина, то ви повинні розуміти, що клініка алкоголізму-не панацея, це лише один з варіантів вирішення проблеми. Поки порятунок алкоголіка буде виходити від вас, він буде продовжувати пити, неможливо позбавити від алкогольної залежності того, хто бажає бути п’яним. Зірвався, напився, накоїв Бід-відповідати повинен сам алкоголік, а не ті, хто любить його. Не треба виправдовувати п’є, не треба обманювати себе, і думати, що алкоголізм лікування якого може бути тривалим і болісним, припиниться сам собою.

Стадії алкогольної залежності.

Як визначити, знайомий п’є для розслаблення після важкого дня або це вже звичка організму до дозі алкоголю кожен день? Іноді досить бути уважними, адже все «в наявності», вірніше на обличчі у алкоголіка – мішки під очима, дрібні сіточки кровоносних судин.

Незважаючи на «розслаблення» ввечері, вранці настрій залишається на колишньому рівні: людина дратується через дрібниці, робить дурниці, ображає рідних, але не сприймає це, як свою проблему. Це навколишні намагаються «зжити його зі світла», доводять до спалахів гніву та інше. Якщо ви бачите всі ці ознаки – пора діяти, перша стадія алкоголізму в розквіті, але ще можна повернути все назад, тоді пияцтва залишаться неприємні спогади, але хвороба буде в минулому.

Головне-зрозуміти, що ж так пригнічує людину, що вона знову і знову прикладається до «джерела блаженства»?

Розглянемо основні стадії алкоголізму:

Перша стадія має якийсь попередній етап, коли майбутньому алкоголіку просто «треба розслабитися», «спустити пар», відпочити з пляшкою пива перед телевізором. Складно зрозуміти, коли бажання переходить в неможливість обійтися без спиртного, але якщо випивка стає щоденним, а для «настрою» вже не потрібна компанія – можна говорити про що розвивається алкоголізм, про те, що людина вже перейшов спиртний «рубікон». Швидко розвивається психологічна «прив’язка», коли людина не може добре себе почувати без чарки оковитої. Тут починають «працювати» всі проблеми у відносинах, стресові фактори на роботі і в побуті, складності у подружніх і дитячо-батьківських відносинах, що серйозно ускладнює лікування алкоголізму. На цій стадії руйнівний вплив алкоголю проявляється на фізіологічному рівні: порушується робота нирок, печінки, яка перша отримує «удар». Кожна випита чарка-це мільйони клітин печінки, «загиблих» в нерівній боротьбі за життя алкоголіка. Незважаючи на це, людина знаходить безліч виправдань для випивки, досить мізерний «за», і все знову в п’яному угарі. Госпіталізація алкоголіка в медичний центр на цій стадії може зберегти йому здоров’я, не в тій мірі, як хотілося б рідним, але все ж вони повернуть людину до нормального життя. Звільнитися від алкогольної залежності на фізичному рівні досить складно, будуть порушення, але це буде життя, а не інвалідність. Третя стадія характерна тим, що для алкоголіка немає нічого важливішого випивки – щоденної, постійної. По суті, він живе від однієї випивки і до наступної, головним стає добування будь-якого спиртного – від недопитої пляшки пива в парку до крадіжки в магазині. Алкоголік відчуває себе відмінно тільки в п’яному вигляді, і з кожним разом доза цього «відмінно» все більше. Організм повністю вражений змінами, породженими випивкою, інтоксикація зашкалює, і лікування алкоголізму стає проблематичним. Печінка вражена більше інших органів, але ж від її стану в значній мірі залежить життя людини.

Способи і методи лікування алкозалежності.

алкогольна залежність лікування

Перш за все, родичі пацієнта повинні зрозуміти, що визначення алкоголіка в медичний центр ще не означає одужання. Страждає алкоголізмом людина ні за що не оповістив з вашою думкою, умовити його лягти в клініку або наркологічний центр вдається не багатьом, тому пацієнти потрапляють у стаціонари в занедбаному стані.

Якщо вас питуща людина не слухає або не чує, знайдіть того, чия думка поки йому не байдуже. Госпіталізація повинна бути терміновою, якщо ви хочете зберегти людині життя і гідність.

Для тривалої ремісії після успішного лікування треба прибрати фактори, які можуть повернути бажання пити (п’ють друзі, компанія у дворі, робота, п’ють сусіди…). Часом доводиться переїжджати в інше місто, міняти роботу, щоб колишній алкоголік не повернувся в звичне «середовище проживання».

Успішне лікування алкогольної залежності включає в себе кілька етапів:

Психотерапевтичні консультації, які дозволять питущій людині усвідомити свої проблеми, виявити шляхи вирішення і підвищити самооцінку людини. Всім алкоголікам в період одужання потрібна підтримка, розумна підтримка не завадить і в період лікування, тому рідні повинні розуміти, що і як треба робити.

Лікування алкоголізму будь-яким способом, означає усунення проблем, які викликали нездорову тягу до спиртного.

Проблеми буде усвідомлювати, вирішувати сам пацієнт, а не його рідні! У цьому полягає психологічна складова позбавлення від будь-якої залежності. Розуміння проблем не під гнітом загроз, в тверезому стані, без принижень і образ дає хороший ефект і в першій стадії алкоголізму, але рідним знадобиться терпіння, делікатність і такт, що досить складно, коли треба говорити з тим, хто тверезим буває рідко.

Терапія медикаментозними засобами дає швидкий ефект, але при поверненні алкоголіка додому, результат може не зберегтися. Лікування препаратами проводиться тільки після повного обстеження пацієнта наркологом, лікарями вузьких спеціальностей, терапевтом. Позбавлення від токсинів, які міцно увійшли в кожний орган, від неврологічних проблем – це початкова стадія лікування, яка спільно з психотерапевтичною допомогою дасть тривалий тверезий період.

Призначаються препарати для очищення організму від продуктів розпаду спирту-містять напоїв, такі як сольові розчини калію/магнію; фіз-розчин і розчин глюкози; препарати ноотропного ряду (ноотропіл і його аналог – пірацетам).

Більшість пацієнтів вже мають будь-які захворювання, викликані алкоголізмом, тому паралельно з дезінтоксикацією йде підтримуюча терапія, призначаються препарати в залежності від виявлених порушень.

Вкрай необхідно на початку лікарських процедур призначення препаратів для підтримки роботи печінки і серця. Якщо паралельно з алкогольною інтоксикацією буде виявлена тютюнова, обов’язково призначаються препарати, що полегшують роботу легенів і нирок.

Особлива дієта для виведення токсинів з великим вмістом води допомагає збалансувати роботу сечовивідної системи, а додаткові заспокійливі препарати (седатики) дозволять легше перенести алкогольну ломку. Додатковий прийом ноотропил, вітамінів, адаптогени(елеутерокок і аналоги) нормалізують функціонування всіх органів людського організму.

Трудотерапія і фізіотерапія.

Дуже важливі трудотерапія і фізіотерапія, тому родичам необхідно цікавитися успіхами пацієнта в цьому плані. Розмови з близькими діють благотворно на психіку пацієнта, тим більше що до періоду відвідувань людина вже буде контролювати себе. Треба розмовляти з ним про майбутнє, про те, що його раніше цікавило, і зовсім неприпустимо згадувати або докоряти пацієнта тим часом, коли алкоголь повністю панувати над ним.

Минуле має залишитися в минулому, і тоді хороше надійне майбутнє стане орієнтиром для пацієнта клініки.

Деякі наркологи практикують використання препаратів, які викликають огиду до спиртного. Ця практика має місце бути, але не пити під загрозою поганого стану не завжди дає той ефект, на який розраховують виробники. Часом не виробляється навіть байдужість до спиртного, оскільки всім відомо, що «заборонений плід солодкий», і людина буде пити навіть при загрозі життя.

Набагато більш значний ефект дає психотерапевтична робота і соціальна адаптація колишніх пацієнтів наркологічних клінік – групи анонімних алкоголіків, професійна кар’єра, благополуччя в родині, подорожі.

Свідоме бажання бути тверезим, домагатися успіхів, бути бажаним і коханим в сім’ї – це більш раціональний і правильний вихід, що дає тривалий ефект.

Лікування алкоголізму в домашніх умовах.

Небезпечною хворобою, позбавлення від якої вимагає зусиль і бажання хворого, є алкогольна залежність. При легкому ступені захворювання можливе лікування від алкоголізму в домашніх умовах.

Лікування алкоголізму в домашніх умовах.

Стадії алкоголізму.

Наркологи виділяють три основні стадії захворювання:

Стадії перша (I) друга (II) третя (III) тривалість 1-5 років 5-15 років 5-10 років симптоми 1. Психологічна залежність від спиртного. 1. Патологічна залежність від спиртного. 1. Психологічна і фізична залежність від спиртного. 2. Потяг до спиртного з’являється з можливістю випити (свята, зустрічі з друзями). 2. Бажання випити з’являється спонтанно (хворий шукає привід). 2. Тяжкі випадки алкогольної амнезії. 3. Нав’язливі думки про можливість випити. 3. Систематична втрата пам’яті в періоди сп’яніння. 3. Неконтрольована поведінка, пов’язана з бажанням випити. 4. Підвищення настрою при вигляді спиртного і в передчутті узливання. 4. Поява запоїв. 4. Сп’яніння від малих доз спиртного. 5. Відсутність реакції на вживання великих доз (блювота, головні болі). 5. Поява фізичної залежності від спиртного. 5. Кожен випадок сп’яніння супроводжується втратою пам’яті. 6. Часткова втрата пам’яті. 6. Відсутність апетиту. 6. Немає почуття міри. 7. Відсутність почуття міри, бажання збільшити дозу. 7. Втрата творчих можливостей. 7. Зниження рівня переносимості спиртного. 8. Посилення фізичних функцій організму на стадії легкого сп’яніння. 8. Зниження інтелектуальних здібностей. Лікування Можливе в домашніх умови Можливо в домашніх умовах, але краще стаціонарне лікування Тільки стаціонарне лікування, госпіталізація.

Умови ефективного лікування.

Багато хто не знає, чи можна вилікувати це захворювання в домашніх умовах. На думку лікарів, це можливо на першій і другій стадіях алкоголізму. Третя стадія характеризується наявністю більш важких симптомів, які вимагають медичного втручання.

Обов’язковими умовами ефективного лікування повинні бути:

усвідомлене рішення хворого боротися з недугою; цілодобова підтримка рідних і близьких.

Лікарі рекомендують виконувати такі правила:

Дотримання режиму дня протягом періоду лікування та реабілітації. Дуже важливо спати не менше 8-9 годин. А також обов’язково дотримуватися режиму харчування. Необхідно підтримувати водний баланс організму рясним питтям. Потрібно також вживати в їжу продукти з високим вмістом вітамінів. Щоб відновити обмін речовин, важливо регулярно здійснювати піші прогулянки на свіжому повітрі, поєднуючи їх з невеликими фізичними навантаженнями. Необхідно повністю відмовитися від спиртних напоїв навіть в малих дозах. Це правило повинні дотримуватися всі близькі з оточення хворого в обов’язковому порядку.

Основні способи.

Існує величезна кількість методів боротьби з пияцтвом. Для ефективності процедури рекомендують поєднувати кілька способів одночасно.

Усвідомлена відмова від алкоголю.

Особливість цього способу в тому, що хворий самостійне приймає рішення кинути пити. Ефективність цього методу можлива тільки при наявності мотивації і сильного вольового зусилля хворого.

Відмова від алкоголю.

Дуже важлива психологічна підтримка хворому з боку сім’ї та друзів. А також потрібно захистити пацієнта від спілкування з людьми, що вживають спиртне.

Застосування медикаментів.

Цей метод полягає в прийомі хворим медикаментозних препаратів, які знижують тягу і провокують відраза до спиртного. Препарати призначаються лікарем індивідуально в залежності від складності випадку і стадії хвороби.

Ефективність методу залежить від грамотного підбору медикаментів лікарем. Важливий регулярний прийом препаратів. З початком терапії необхідно припинити вживання спиртного.

Психотерапія.

Метод є дуже ефективним і залежить як від сили волі хворого, так і від кваліфікації фахівця. Рекомендують поєднувати сеанси психотерапії з прийомом медикаментів.

Розрізняють такі варіанти терапії:

алкогольна залежність лікування

гіпноз; метод кодування; індивідуальні сеанси; групові сеанси (клуби анонімних алкоголіків).

Народні рецепти.

Цей метод полягає в регулярному вживанні хворим відварів і настоїв цілющих трав, а також можна додавати в їжу компоненти, що провокують огиду до спиртного.

Застосування цього методу ефективно на першій стадії хвороби. Але також його рекомендують поєднувати з психотерапевтичним лікуванням.

Корекція і профілактика.

Дуже часто людина, що страждає від алкогольної залежності, не визнає наявність хвороби і не бажає лікуватися. В цьому випадку лікування проводиться без відома хворого.

Поділяють наступні групи препаратів і методик по боротьбі з пияцтвом:

для зниження потягу до спиртного; для формування відрази до алкоголю; для відновлення організму.

Препарати для зниження тяги.

У більшості випадків пацієнту дуже складно побороти тягу і утримуватися від спиртного. В цьому випадку ефективним буде прийом медичних препаратів:

Препарат Вівітрол — для внутрішньом’язових ін’єкцій. Діє на рецептори мозку, які викликають ейфорію при сп’янінні, блокуючи їх.

Пропротен 100 знижує тягу до спиртного.

Відраза до алкоголю.

Існує як медикаментозне лікування, так і народні методи, що провокують огиду до спиртного.

Медичні препарати Народні методи Еспераль.

Колме Відвари, Настоянки Лавровий лист.

Мучниця Копитень.

Червоний перець.

Відновлюючі препарати.

В період реабілітації ослабленому організму потрібне відновлення. При тривалому вживанні спиртного порушується робота багатьох систем організму:

травна; серцево-судинна; нервова.

Для зняття хронічної інтоксикації організму необхідно пройти обстеження у досвідченого фахівця, який призначить прийом необхідних медикаментів. Рекомендують приймати:

Гліцин (антидепресант). Зорекс, Біотредин (інтоксикація).

Народні засоби.

Лікування народними засобами найбільш ефективно для формування відрази до вживання спиртного на першій стадії алкоголізму. Зручність народних засобів в тому, що існує можливість додати їх в напої або їжу хворого без його згоди.

Лавровий лист.

алкогольна залежність лікування

Відвари і настойки на основі лаврового листа сприяють формуванню відрази до спиртного. На 0,5 літра горілки потрібно взяти 3-4 лаврових листки. Горілка настоюється 10 днів. Після цього необхідно процідити і давати пити хворому.

Лавровий лист і відвар з нього.

Компоненти лаврового листа, взаємодіючи зі спиртом, викликають розлад шлунка, блювоту і діарею. При перевищенні допустимої дози можливе небезпечне отруєння.

Копитняк.

Дуже ефективні в боротьбі з «зеленим змієм» настоянки на основі отруйних трав’яних зборів. Листя копитня Європейського наполягають на горілці або іншому алкоголі.

При вживанні настоянки у хворого проявляються симптоми отруєння: сильна нудота, блювота, дискомфорт в кишечнику. У людини поступово розвивається відраза до спиртного.

Гриб Гнойовик.

Цей гриб відноситься до класу неїстівних, але сам по собі неотруйна. Особливість цього гриба в тому, що при вживанні з алкоголем викликає отруєння. Можливі напади сильного головного болю, нудоти і блювоти. Симптоми тримаються 2-3 дні.

Необхідно приготувати гриби в будь-якому зручному вигляді і дати з’їсти хворому. Завдяки приємному смаку і аромату, це не складе ніяких труднощів. У складі гриба Гнойовика є компоненти, які не дають алкоголю розчинитися в крові, це і провокує отруєння.

Мучниця.

Один і найнебезпечніших видів захворювання — пивний алкоголізм. Щоб впоратися з цією проблемою, використовують листя відвар мучниці. На 2 склянки води необхідно взяти 4-5 столових ложок листя рослини. Спочатку запарити, потім варити не менше 10-12 хвилин. Після дати настоятися і остудити.

Мучниця продається в аптеці.

Отриману суміш необхідно приймати по 1 столовій ложці не менше п’яти разів на день протягом двох місяців.

Горіхові сережки.

Не менш ефективний спосіб побороти алкоголізм-настій на горіхових сережках. Необхідно зібрати з квітучого горіха сережки в скляний контейнер (банку). Залити горілкою і залишити настоюватися на десять днів в темному місці.

Після злити настойку в пляшку і залишити в полі зору хворого. Бажано, щоб він сам знайшов і випив зілля. Цей настій сприяє формуванню відрази до спиртного.

Одним з дієвих способів народної медицини також відносять дим від березових дров. Для більшої ефективності слід кинути цукор в багаття. Людина, що вживала спиртне навіть в малих дозах, відчує запаморочення після контакту з димом.

Регулярні димові процедури сприяють відразі від спиртного. Через деякий час хворий кине пити.

Суміш вівса і календули.

Вживання відвару з вівса і календули позбавить хворого від згубної звички. На 3 л води потрібно взяти 1,5 кг неочищеного вівса. Поставити на вогонь, довести до кипіння і варити 30 хвилин. Потім додати сухі квітки календули.

Гарячу суміш загортають і настоюють не менше 10 годин. Приймають відвар перед їжею по півсклянки. У залежної людини пропадає бажання вживати алкоголь.

Червоний перець.

Настоянка червоного перцю допомагає в боротьбі з пияцтвом. Щоб приготувати суміш, потрібно:

40 г сухого червоного перцю чилі; 1 л спирту (60 градусів).

Настоянка червоного перцю.

Наполягають в темному місці протягом десяти днів. Дуже важливо щільно закрити кришку банки, час від часу збовтуючи. Готову суміш потрібно процідити. Додають не більше трьох крапель отриманої суміші на 1 л червоного вина.

Щавель кучерявий.

Відвар з коренів щавлю рекомендують при запоях. Щоб приготувати ліки, потрібно залити 2 столові ложки кореня щавлю 400 мл окропу. Варити на великому вогні 2-3 хвилини. Після настояти.

Вживати в холодному вигляді не менше шести разів на добу по 1 ст. л.

Трав’яний чай.

Існує кілька ефективних рецептів чаїв для боротьби з алкоголізмом.

Інгредієнти Приготування Як приймати 1. Листя м’яти, полину і деревію, ягоди ялівцю, корінь дягелю, корінь аїру болотного.

1 ч. л. суміші трав заливають 250 мл гарячої води, настоюють.

1-2 рази в день. 2. Листя полину гіркого, звіробою, чебрецю, перцевої м’яти, корінь дягелю і ягоди ялівцю. 1 ст. л. сухої суміші на 1 л гарячої води, настоюють. Протягом десяти днів по 3-4 рази на день. 3. Кава, подрібнений сухий корінь копитня Європейського. 1 ч. л. порошку копитня на 100 г кави, заварюють. 1 раз в 3-4 дня.

Перед застосуванням трав’яних зборів рекомендують проконсультуватися з лікарем.

Китайська медицина.

Ступінь залежності від спиртного китайські лікарі встановлюють методом бесіди з хворим, а також обстеженням порожнини рота (мови), пульсодиагностики, дослідженням аури людини. Це допомагає встановити природу появи залежності.

Для проведення лікування, згідно зі східною медициною, пацієнт не потребує госпіталізації.

Голковколювання.

Курс лікування триває близько двох тижнів. Пацієнт повинен пройти близько десяти сеансів акупунктури. Цей метод допомагає скорегувати енергетичні процеси і рефлекси людини. Фахівець відкриває і закриває енергетичні тунелі, що впливає на підсвідомість хворого.

Голковколювання від алкоголізму.

Спеціаліст має голки в певних місцях (точках). Особливий підхід допомагає активізувати резерви тіла людини, дає можливість організму прокинутися і боротися із залежністю на підсвідомому рівні.

Масаж.

Китайські фахівці володіють мистецтвом цілющого масажу, який допомагає зняти алкогольну залежність. При впливі масажем на біологічно активні точки відбувається поліпшення кровообігу і обмінних процесів. В ході масажу пацієнт відчуває прилив сил. Масаж допомагає прочистити чакри, видалити застої непотрібної енергії. Це сприяє руйнуванню стереотипу про хворобу і тяги до спиртного.

Висновок.

Існує величезна кількість методів боротьби з алкогольною залежністю в домашніх умовах. Найпоширеніші з них: застосування медикаментів, лікування народними засобами, методи китайської медицини.

В залежності від ступеня захворювання рекомендують підбирати найбільш підходящий спосіб. А також важливо враховувати, що кожен метод має свої протипоказання. Перед початком самолікування необхідно проконсультуватися з лікарем-наркологом.

Як вилікувати алкогольну залежність.

Як вилікувати людину від алкоголізму-питання частіше задають родичі алкоголіків, які втратили надію побороти недугу. Існує безліч методів терапії з доведеною ефективністю і сумнівною репутацією. Щоб зробити правильний вибір, важливо розуміти, що представляє з себе кожен з них.

Медикаментозне лікування алкоголізму в умовах стаціонару.

Хто не може вийти з запою або відчуває болісні симптоми абстинентного синдрому, звертаються до нарколога в стаціонар першими. Як вилікувати людину від алкоголізму медикаментозно? Терапія проводиться в наркологічних відділеннях психіатричних лікарень, спеціалізованих наркологічних установах.

Результат медикаментозного втручання – купірування симптомів «похмілля», поліпшення загального стану, нормалізація показників серцево-судинної системи. Переймаючись питанням Як вилікувати алкоголіка за допомогою крапельниць в стаціонарі?, врахуйте: умови перебування можуть бути некомфортними. Знаходження алкоголіка супроводжується негативним впливом «постійних пацієнтів» — однопалатников, які закликають до порушення режиму.

Інший мінус: постановка на облік в районному наркодиспансері. Вона здійснюється автоматично при зверненні за направленням на лікування.

Платне стаціонарне лікування можливе без постановки на облік, але слід розуміти, що крапельниці, ліки – перший етап подолання хвороби. Щоб знати, як вилікувати людину від алкоголізму, він повинен мати власне бажання одужати, в іншому випадку є ризик витратити гроші даремно.

Амбулаторне лікування (детоксикація) з використанням медикаментів.

Заходи при амбулаторній терапії аналогічні попередньому способу, тільки прийом медикаментів здійснюється в домашніх умовах. Хворий має можливість відвідувати психолога, не ставиться на облік. Метод працює при наявності початкової стадії алкоголізму, ефективний тільки при стійкій мотивації до лікування. Як вилікувати людину від алкоголізму на останніх стадіях? Вибрати інший спосіб – стаціонар.

Ми знаємо, як це зробити! Запишіться на консультацію:

Переваги амбулаторного лікування — відсутність необхідності знаходження в стаціонарі, необов’язкова постановка на наркологічний облік. До недоліків можна віднести високий ризик рецидиву.

Кодування вилікує людину від алкоголізму?

Щоб розуміти, як вилікувати алкогольну залежність, потрібно враховувати причини формування недуги. Кодування-метод, який широко застосовується в багатьох країнах світу, проте він не дозволяє хворому повною мірою взяти участь у одужанні.

Найпоширенішим є кодування по Довженко-протиалкогольне навіювання. Головна умова його ефективності-віра залежного в дієвість, результативність сеансів. Хворий повинен бути вселяємо. Цей параметр оцінюється лікарем на попередній консультації.

Якщо пацієнт не володіє достатнім ступенем сугестивності, фахівець відмовляється проводити сеанс.

Процедура порівняно безпечна, нешкідлива, незважаючи на втручання в психіку. Вона полягає в одному або декількох сеансах гіпнозу, результат якого-переконаність, що для щасливого життя більше не потрібен алкоголь. Допомагає кодування не кожному, а при уявній ефективності може статися зрив після закінчення терміну дії навіювання.

«Вшивання» як метод лікування алкоголізму.

Медикаментозне лікування може полягати у введенні спеціальних препаратів в організм залежного – вшиванні під шкіру або ін’єкційно. Гарантії, що пацієнт вилікується від алкоголізму, немає-будучи рухомим страхом ускладнень він на час відмовляється від алкоголю. Кожен лікарський засіб має термін дії, після його закінчення може статися зрив.

Страх посилюється завдяки роз’ясненням лікаря про можливі фатальні наслідки при вживанні будь-яких доз спиртного. Якщо пацієнт порушує режим і випиває, це призводить до серйозних побічних ефектів – нудоті, блювоті, почастішання серцебиття, панічних атак, сильного погіршення стану. Такий метод, як і більшість інших, ґрунтується не на опрацюванні причин алкоголізму, а на залякуванні, зовнішньому впливі. Як вилікувати алкоголіка цим методом? Формується деякий психологічний бар’єр, через який хворий не дозволяє собі випити, але ефект тимчасовий.

Сенсибілізуюча терапія – радикальний спосіб лікування алкоголізму.

Суть методу та ж, що при вшиванні, Різні тільки шляхи надходження сенсибілізуючих засобів в організм — в цьому випадку хворий п’є призначені ліки курсом. Залежно від механізму дії він може бути коротким або тривалим.

Як вилікувати людину від алкоголізму, використовуючи ліки? Прийом ліків викликає непереносимість спиртного. Алкоголь не засвоюється організмом, не здійснюється реакцій розпаду, відбувається отруєння організму і інтоксикація, що провокує блювоту, погіршення самопочуття, головний біль, перепади тиску. Страх побічних ефектів змушує алкоголіка відмовитися навіть від малих доз спиртного. Але по закінченні лікування залежний повертається до колишнього способу життя, його більше нічого не стримує.

Дисульфірам (Антабус, Тетурам та ін) – блокує ферменти, що відповідають за розпад алкоголю. Спирт стає токсичною сполукою, провокує негативні реакції-блювоту, нудоту, порушення показників роботи серцево-судинної системи. Принцип лікування від алкоголізму, простий-він фізично не може вживати спиртне; Еспераль-ліки, дія якого аналогічно вищезгаданому, тільки французького виробництва; Лідевін-аналогічне дію, але доповнене вітамінами. Як вилікувати людину від алкоголізму з його допомогою? Додаткові компоненти знижують наслідки отруєння для нервової системи, покращують переносимість; Колме-діюча речовина ціанамід викликає непереносимість алкоголю, реакції виражені, провокує стійку огиду до спиртних напоїв. Курс лікування до 6 місяців.

Задаючись питанням, як самостійно вилікуватися від алкоголізму, слід пам’ятати: такі препарати відпускаються без рецепта лікаря, але самолікуванням займатися категорично не можна. Організм хворого залежністю зазнає колосальні навантаження, додаткове отримання серйозних лікарських засобів може погіршити стан. Тільки лікар призначає той чи інший вид засобу.

Акупунктура: наскільки ефективний цей метод лікування алкоголізму?

Голковколювання дозволяє впливати на біологічно активні точки за допомогою механічного впливу – спеціальних голок. Результат – активізація обмінних процесів, нормалізація струму енергії по каналах людського організму, поліпшення самопочуття. Деякі майстри стверджують, що таким чином можна домогтися такого ефекту, як вилікувати людину від алкоголізму – заблокувати тягу до спиртного. Але твердження спірне, акупунктура не може бути самостійним методом лікування, вона покликана лише покращити здоров’я хворого. До голковколювання є певні протипоказання, а організм алкоголіка часто зазнає незворотні зміни. Наявність захворювань серцево-судинної системи, пухлин, ендокринних, інших порушень – пряме протипоказання до виконання сеансів акупунктури.

Народні методи лікування травами в домашніх умовах.

Ця група методів лікування найбільш обширна. Варто пам’ятати, що хворий не вилікуватися від алкоголізму за допомогою виключно трав, але як допоміжний спосіб вони можуть підтримати стан.

Деякі рецепти покликані викликати стійку огиду до спиртного. Позбавлення від тяги, відмова від алкоголю можна забезпечити на ранніх стадіях хвороби.

Чебрець. 20 гр. сушеної трави настоюють, заливаючи окропом, 20 хвилин. Режим прийому: по 1 ст. л. Як вилікувати алкогольну залежність чебрецем? Якщо залежний приймає алкоголь, може виникнути блювання, розлади шлунково-кишкового тракту. Чебрець, полин, золототисячник. 4 ст. л. чебрецю і по 1 ст. л. інших сушених трав заливають окропом, настоюють 30 хвилин. Приймати 1 ст. л. перед прийомом їжі. Корінь любистку. Нарізаний корінь і кілька лаврових листів заливають горілкою. Наполягати 2 тижні. Як вилікувати людину від алкоголізму за допомогою любистку? Після проціджування запропонувати хворому, коли він збереться випити. Баранець. З листя рослини видавлюють сік, розбавляють водою в пропорції 1 до 20. Це – обов’язкова умова, баранець отруйний. Вживати потрібно 50-70 гр. отриманої суміші в день. Через 15 хвилин після вживання дати хворому понюхати ватку, змочену горілкою. Виникає нудота, блювота і неприйняття спиртного. Лікуватися потрібно 5-10 днів до одужання – стійкої відмови від алкоголю.

Мінуси домашнього лікування:

ймовірність непереносимості деяких рослинних компонентів; непередбачувані реакції на прийом коштів; високий ризик рецидиву у зв’язку з відсутністю прямої участі залежного в процесі одужання.

Як очистити алкоголізм від алкоголю, читайте в цій статті.

Чому народні методи користуються високим попитом? Через конфіденційність. Такий вид терапії не вимагає постановки на облік, звернення до фахівця, перебування в стаціонарі. Як вилікувати людину від алкоголізму тільки травами? Важливо пам’ятати про те, що подолати психологічну залежність будинку неможливо, особливо тоді, коли хворий не прикладає зусиль волі.

Застосування Бадів при алкоголізмі.

алкогольна залежність лікування

Бади – не лікарські засоби і не можуть впоратися ні з симптомами синдрому відміни, ні з психологічної тягою до алкоголю. Їх застосування обумовлено необхідністю підтримати загальний стан залежного, поліпшити самопочуття, заповнити дефіцит вітамінів і важливих речовин. Як вилікувати людину від алкоголізму вітамінами? Ніяк.

Детальніше про симптоми алкоголізму, читайте тут.

В основному Бади призначаються лікарем у випадках, коли внаслідок хронічного алкоголізму людина придбав захворювання внутрішніх органів, нервової, ендокринної систем. Однак вони є лише частиною комплексного лікування, а основний курс призначає терапевт. Для того, щоб знати, як вилікувати алкоголіка, недостатньо правильно вибрати БАД – важливо опрацювати причини недуги.

Чи можна вилікувати алкоголіка без його відома? Коментарі нарколога.

Як вилікувати алкогольну залежність, якщо людина не хоче вести тверезе життя? Ніяк. Першою і основною умовою ефективності будь-яких терапевтичних заходів є щире бажання хворого стати здоровим.

Це можливо завдяки усвідомленню своєї хвороби і небажанню продовжувати життя в тому ж ключі.

Алкоголік, який прийняв рішення вилікуватися, може опинитися в глухому куті: однієї сили волі буває мало, щоб назавжди відмовитися від згубної пристрасті. У цьому покликані допомогти фахівці – нарколог, психолог, психотерапевт, консультант по залежностях.

Будь-які заходи, які не мають на увазі прямої участі залежного у власному одужанні, ризикують бути неефективними.

Другою умовою, завдяки якій пацієнт майже гарантовано вилікується від алкоголізму, є увага до першопричини хвороби.

Самостійні заходи по виведенню Близького з залежності не дають потрібного результату, але це не означає, що більше не потрібно брати участі в житті рідної людини. Як вилікувати людину від алкоголізму?

М’яко направити залежного, переконати в необхідності лікування, підтримати морально – самостійно або із залученням фахівців мотиваційної бригади, які працюють у реабілітаційному центрі. Тільки такий підхід дозволяє «включити» в роботу психологічні аспекти одужання.

Позбавлення від психологічної залежності до алкоголю.

Психологічна допомога-інструмент повної перебудови образу мислення людини. Почати велику роботу можна ще вдома-щоб знати, як вилікувати алкоголіка, родичам необхідно слідувати декільком рекомендаціям, щоб замотивувати близьку людину до отримання допомоги ззовні:

намагатися не провокувати залежного на конфлікт; не шантажувати, не погрожувати; не «пиляти», відмовитися від довгих нотацій, читання лекцій про шкоду; не позбавляти хворого від наслідків його хвороби – це сприяє швидкому усвідомлення недуги; розповісти про те, що Ви дізналися про нові способи, як вилікувати людину від алкоголізму; м’яко, але впевнено стояти на своєму – необхідності отримання допомоги.

Зміна ставлення до хвороби виступає своєрідною струсом для алкоголіка. Він замислюється про свій спосіб життя. Потрібно діяти м’яко, даючи зрозуміти, що від нього не відмовляються – йому хочуть допомогти. Як вилікувати людину від алкоголізму, коли він вважає за краще залишатися залежним? Звернутися до мотиваційної бригади реабілітаційного центру. Після того, як прийшло усвідомлення, розуміння необхідності допомоги ззовні, відмова від вживання спиртного, доцільно продовжити лікування, реабілітацію та адаптацію.

Схематично подальшу роботу з алкоголіком в реабілітаційному центрі можна представити наступним чином:

усвідомлення цінностей, набуття нових цілей, прагнень; розуміння принципів, як вилікувати алкогольну залежність; набуття тверезого погляду на речі; розуміння можливостей для нового старту»; участь у груповій роботі; фізичні заходи – формування нового режиму, вправи, спортивні заходи; поява надії на майбутнє без алкоголю; основа розуміння, як вилікувати людину від алкоголізму – прийняття першопричин хвороби і усвідомлення, що спиртне – не спосіб їх вирішення; формування захоплень, інтересів; формування потреб у самореалізації (в професійному плані); стабільність, повернення в нормальне русло життя – до сім’ї.

Після того, як пацієнт вилікуватися від алкоголізму, він може в будь-який момент отримати психологічну допомогу фахівців будучи в звичних умовах. Підтримка психолога – відмінна профілактика зриву. Вона знімає напругу, дозволяє вирішити виникаючі питання, не зійти з вірного шляху.

Ефективність глибокої психологічної роботи залежить від своєчасності її початку, тому не варто затягувати до звернення до фахівців. Якщо Ви або Ваш близька людина зіткнулися з проблемою алкоголізму, задайте питання фахівців реабілітаційного центру «Покоління» і отримаєте кваліфіковану допомогу. Ми знаємо, як вилікувати людину від алкогольної залежності.

Лікування алкоголізму.

Лікування алкоголізму народними засобами.

Допомога в лікуванні алкоголізму . Народна медицина вважає, що у людини виникає бажання випити через нестачу калію в організмі. Тому якщо його заповнювати, то пристрасть до спиртного значно знизиться. Джерелом калію є мед! Деякі рецепти призначені для лікування алкоголізму без відома хворого.

Очищення печінки від токсинів . Відомо, що народна медицина займається лікуванням всіх хвороб. Алкоголізм – не виняток. Найчастіше для лікування використовуються трави. Так як сучасні препарати сильно впливають на печінку, крім цього, сам алкоголь є отрутою для печінки, то краще очистити печінку від токсинів. Одним із засобів для очищення печінки є використання порошку кореня ластовня по 0,5 грама протягом п’яти днів.

Ефективне лікування алкоголізму.

Цей рецепт позбавить від алкогольної залежності навіть самого запеклого алкоголіка і навіть тоді, коли всі інші методи лікування алкоголізму безсилі, включаючи навіть кодування від алкоголізму.

Це особливий трав’яний збір. Для його приготування візьміть 4 чайних ложки трави чебрецю повзучого і по одній чайній ложці трави полину гіркого і трави золототисячника. Все ретельно подрібніть, візьміть столову ложку цього збору і залийте склянкою окропу. Через 2 години настоювання процідіть засіб. Приймати його слід по 1-2 столових ложки 3-4 рази на день за півгодини до їжі. Курс лікування становить 3 місяці. Але вже через 1-2 тижні ви себе будете краще відчувати.

Настоянка від алкоголізму.

Потрібно взяти корінь любистка (ця трава є майже на кожному городі, навіть можна взяти у сусідів, у яких є, наприклад, дача), потім дрібно його нашаткувати, покласти в будь-яку банку, наприклад з-під майонезу, додати туди кілька лаврових листків і залити все це горілкою. Засіб настоюється близько двох тижнів.

Інший рецепт. Беруться насіння гарбуза і очищаються в обсязі однієї склянки, все це подрібнюється, наприклад, в блендері або кавомолці. Наступним кроком буде залити приготовану сировину горілкою і настоювати протягом одного тижня.

Всі настоянки даються хворому, який повинен їх випити в кілька підходів. Вплив таких настоянок полягає в наступному: вони викликають певну огиду у хворого. Лаврові листи викликають розлад шлунка. А гарбузове насіння викликають блювоту і пронос.

Лаврушка проти алкоголізму.

Напевно, ви самі багато разів чули, що від алкоголізму часто лікуються лавровим листом. Це давно відомий народний метод. Корінь, а також і сам лист лаврушки практично за один ковток викликають огиду до алкоголю.

А тим, хто просто сильно страждає алкоголізмом і п’є кожен день і не працює, а пропиває свої і так мізерні гроші, рекомендується, наприклад, наступне: у 250 мл горілки покладіть корінь та два листи лавра благородного. Наполягайте два тижні. Стакан цієї настоянки повинен викликати стійку огиду до алкоголю.

Радикальний засіб лікування алкоголізму.

Досить радикальним засобом в лікуванні алкоголізму буде відвар з пагонів плауна-баранца. Обережно: він отруйний! Слід сипати одну столову ложку або 10 грамів плауна-баранца на склянку води. Прокип’ятіть протягом 15 хвилин і додайте кип’яченої води стільки, щоб загальний обсяг становив 200 мілілітрів. Пити засіб потрібно по 2 столових ложки або 100 мілілітрів на порожній шлунок.

Через 15-25 хвилин хворому дають випити трохи алкоголю. В результаті виникає неодноразова блювота. І перед кожним черговим нападом хворому дають алкоголь в тій же дозі. Такі процедури проводять з інтервалом в тиждень. І через 2-3 таких сеансу виникає повна відраза до алкоголю.

Увага! Дана трава отруйна. Вона протипоказана людям, що страждають захворюваннями щитовидної залози, діабетом, гіпертонічною хворобою, бронхіальною астмою, туберкульозом легенів, виразкою шлунка і 12-палої кишки.

Метод лікування алкоголізму яблуками.

Одним з методів лікування алкоголізму в народній медицині є метод лікування кислими яблуками. І дійсно, в деяких випадках кислі яблука можуть вилікувати хворого від алкоголізму.

Для цього потрібно з’їдати по 3 яблука в день. Але перед тим як їх їсти, треба в кожне яблуко увіткнути по 6-7 цвяхів і залишити їх на добу. Курс лікування триває протягом 6 тижнів.

Мед від алкоголізму.

Мед від алкоголізму – привід не для одного тома цікавих праць. Натуральний бджолиний мед містить речовини, що надають йому солодкий смак природним чином:

У цьому продукті містяться білкові сполуки, оскільки це обумовлено властивостями квіткового пилку і секрету залоз бджіл.

Застосування меду в лікуванні ведеться за певними правилами. У першу добу хворому потрібно вжити 6 чайних ложок меду найкращої якості. Через 20 хвилин потрібно вжити ще порцію з 6 чайних ложок, а ще через 20 хвилин – повторити процедуру. Схему повторити через 2 години. За перший день неприпустимо вживання спиртного ні в якій кількості. На наступну добу іноді дають трохи спиртного, щоб хворий міг стабілізувати свій стан. Але це потрібно тільки в тому випадку, якщо виникає бажання випити.

Другий день проходить з аналогічним прийомом меду. Після першої порції пацієнту потрібно дати легкий сніданок. У його завершенні потрібно вжити мед в кількості 4 чайних ложок. Такий вміст лікування.

Який можна зробити висновок? Лікування за допомогою меду проводиться на основі прийому протягом години по 6 столових ложок продукту, тобто, на годину припадає 3 порції. Всього виходить 18 ложок меду. Через 2 години процедуру повторюють. Курс триває 2 дні.

Вважається, що у того, хто постійно потребує алкоголю, в організмі бракує калію. При вживанні меду цей дефіцит заповнюється. Є думка, що при регулярному і частому вживанні цього солодкого продукту можна значно знизити тягу до спиртного.

Лікування коренем копитня Європейського.

Така тема як алкогольна залежність була дуже затребувана практично в усі часи. Напевно, тому що страждає не тільки сам хворий, але і навколишні його близькі люди. А ви тільки подумайте самі або просто згадайте зі свого досвіду, пам’яті, скільки взагалі розпадається сімей через цю хворобу. Саме тому я можу вам порадити кілька дуже дієвих рецептів, які допоможуть вашим близьким чи просто вашим друзям.

Вам треба спробувати лікування копитнем європейським, який викликає у хворого дуже сильну блювоту. Просто йому стане погано при прийомі алкоголю. Для приготування цього настою прокип’ятіть одну чайну ложку кореня рослини в склянці окропу протягом 5 хвилин. Після дайте настоятися з годину — і можете давати або підливати в горілку. Потрібна одна столова ложка відвару на 100 грамів горілки! Лікування варто проводити до повної відрази до алкогольної продукції. Також є протипоказання: таким рецептом не можна користуватися при стенокардії і вагітності.

Сода від алкоголізму.

Вважається, що за допомогою соди досягається тимчасовий ефект, необхідний для лікування. Потрібно скласти певну суміш, яку дають хворому. У склянці води розчиняють 1 ч. л. продукту. Можна прочистити постраждалі органи 3-4 такими склянками. У підсумку вдається запобігти впливу отруйних речовин на клітини крові і подальше обважнення самопочуття хворого, викликавши блювоту. У шлунку сода гаситься шлунковим соком, разлогаясь на вуглекислий газ і воду. Коли вуглекислий газ накопичується, стінки шлунка розширюються, цей процес схожий на обробку їжі. Відбувається стимуляція додаткового синтезу шлункового соку. Заключною процедурою можна вважати прийом чашки кави.

В організмі є відповідні фактори для розкладання етилового спирту. З’являється ряд проміжних з’єднань:

Ацетальдегід (оцтовий альдегід)

У них є властивість зміщувати нейтральний рН в організмі в кислий стан, досягається ацидоз. Сода є лугом, в органах вона зміщує рН в лужну середу. Це робить благотворний вплив на всі людські системи і органи.

У будь-якому травному соку (слині, соку підшлункової залози, 12-персной кишці) є виражена лужна реакція. Коли активується механізм олужнення, завдяки впливу соди прискорюється розпад і виведення складових етилового спирту. У медицині дуже популярно лікування алкоголізму содою. Це робиться за допомогою спеціального рецепта, коли сода стає складовою певної суміші. Їх вводять внутрішньовенно.

З похміллям борються особливою рецептурою – треба вживати від 3 до 10 гр. соди, розчиненої в досить великій кількості води. Чим гірше хворому, тим більше буде потрібно соди.

Примітка. Не можна використовувати надмірно багато соди, запускати лікування і повертатися до нього знову-це призводить до гастриту, виразці шлунка. Після процедури бажано поїсти, також має сенс пити більше рідини.

При запої.

алкогольна залежність лікування

При запої добре допомагає відвар коренів щавлю кучерявого. Для приготування цього відвару візьміть одну столову ложку коренів щавлю кучерявого і покладіть в склянку з окропом. Прокип’ятіть протягом 5 хвилин в закритому посуді. Не відкриваючи кришки, почекайте 3 години-і відвар буде готовий. Приймати його слід по одній столовій ложці 6 разів на день.

Джерело: Газета ЗСЖ, всеукраїнська газета-цілителька «Бабуся»

13 способів, щоб позбутися від головного болю природно.

Як вилікувати алкоголізм самостійно в домашніх умовах.

У суспільній свідомості алкоголік – це людина, яка п’є настоянку глоду, лежить під парканом і погано пахне. Але проблема набагато ширша. Велика частина працюючих і на вигляд благополучних людей не мислить вечірнього відпочинку без кухля пива або келиха вина. Непомітно, але неминуче, такий спосіб відпочинку переростає в залежність. Кинути пити алкоголь самостійно в домашніх умовах можливо тільки на ранніх стадіях алкоголізму.

Позбутися від алкоголізму в домашніх умовах можливо.

Перш за все, потрібно усвідомити факт: алкоголізм – це справжнісінька хвороба. Без сторонньої допомоги можливо позбутися від нежиті, але пневмонія вимагає складного стаціонарного лікування. То ж з алкогольною залежністю — при легкому ступені захворювання можливе самостійне лікування, але при запущеній – ні.

Наркологами виділяється 3 стадії алкоголізму.

Стадія Характеристика I Відповідальність людини за власне життя ще чинить стримуючий вплив, але вже з’являється психологічна залежність від прийому спиртного. При думці про алкоголь у людини підвищується настрій, він дозволяє собі випити без приводу на самоті, щоб розслабитися. II Психологічна залежність змінюється фізичної. На цій стадії етанол вже не відторгається організмом, а включається в метаболізм. Головна ознака-обов’язковий наступ похмільного синдрому різного ступеня тяжкості і тривалості. Людини тягне похмелитися, і після цього настає полегшення. З’являється періодичний запійний алкоголізм. III Характеризується хронічною інтоксикацією продуктами розпаду етанолу. Виснажується і руйнується нервова система, відбувається деградація особистості. Функції всіх органів і систем порушуються. Сп’яніння стає способом життя.

Вилікувати алкоголіка в домашніх умовах можливо на I і II стадіях захворювання. Остання вимагає обов’язкової госпіталізації і контролю з боку нарколога.

Важливо! Навіть лікування алкогольної залежності на дому обов’язково потрібно починатися з візиту до лікаря. Тільки фахівець правильно встановить ступінь тяжкості алкоголізму і грамотно призначить необхідні препарати і дії.

Як кинути пити в домашніх умовах.

Успішне позбавлення від алкогольної залежності забезпечується дотриманням 2-х умов: твердий намір хворого і підтримка близьких. Боротьба з алкоголізмом можлива тільки сукупними зусиллями всіх членів сім’ї. Крім того, потрібно враховувати загальні рекомендації наркологів:

Строгий режим дня на період лікування. Хворому потрібно не менше 8 годин сну на добу. Приймати їжу потрібно за розкладом. Нормальне вітамінізоване харчування і рясне пиття (не менше 2 л води в добу). Піші прогулянки на повітрі (не менше 1 години на день) і помірні спортивні навантаження, які допомагають відновити нормальний метаболізм. Повна відмова від спиртного. Ніхто з близьких хворого також не повинен вживати алкоголь, навіть епізодично і в невеликих кількостях.

Існує кілька способів вилікувати алкоголізм в домашніх умовах.

Методи боротьби Загальний опис Ефективність Самостійна відмова Спосіб, що полягає в спробі позбутися від алкоголізму без кодування і ліків, виключно вольовим зусиллям. Може спрацювати тільки при I стадії завдяки сильній мотивації хворого. У поєднанні з психологічною підтримкою може бути досить ефективним. Медикаментозне лікування алкоголізму в домашніх умовах Суть методу — в призначенні хворому препаратів, що знижують тягу або відвертають від спиртного. Це можуть бути таблетки, розчини або кодування. Ефективний тільки в разі грамотного підбору препарату і схеми лікування. Психотерапія Включає кілька варіантів:

кодування за методом Довженка;

стресовий Груповий гіпноз за методом Рожнова;

допомога індивідуального психотерапевта;

відвідування клубів анонімних алкоголіків. Ефективність залежить від професіоналізму фахівця. Добре працює в комплексі з медикаментозною терапією. Лікування алкоголізму народними засобами в домашніх умовах Метод включає лікування травами, содою, медом та іншими засобами народної медицини. Низька ефективність. Можливо, допоможе позбутися від побутового пияцтва, якщо у хворого є сильна мотивація. У сукупності з детоксикацією і психологічною допомогою цей спосіб також може спрацювати на I стадії алкоголізму.

Найбільша терапевтична ефективність досягається при поєднанні декількох методів лікування.

Препарати для лікування в домашніх умовах.

Всі медикаментозні засоби від алкогольної залежності поділяються на 3 групи:

для зниження тяги; викликають огиду; відновлюють.

Грамотно підібраний комплекс допомагає провести лікування алкоголізму без кодування.

Препарати для зменшення потягу до спиртного.

Призначаються, коли хворому важко самостійно утримуватися від прийому спиртного. Один з найпопулярніших препаратів даної групи – Вівітрол. Це засіб блокує в мозку опіоїдні рецептори, що відповідають за відчуття задоволення і ейфорії при вживанні алкоголю і наркотиків. Вівітрол досить дорогий і складний в самостійному використанні, так як вимагає навички внутрішньом’язових ін’єкцій. Але у нього є більш дешевий і простий аналог – таблетки Налтрексон.

У препарату Пропротен-100 інший механізм дії. Він відновлює пошкоджені функції мозку, ліквідує симптоми важкого похмілля і додає велику стійкість до токсинів. У людини нормалізується емоційна сфера і знижується потяг до спиртного.

Препарати викликають огиду від спиртного.

алкогольна залежність лікування

До них відносяться, в першу чергу, препарати для кодування, які зашиваються під шкіру або роблять укол внутрішньом’язово. Їх дія полягає у формуванні негативного рефлексу від вживання алкоголю. При прийомі спиртних напоїв у хворого розвивається комплекс негативних відчуттів, що дає можливість виробити рефлектолярное огиду.

Подібними властивостями володіють таблетки і уколи Еспераль, розчин для ін’єкцій Тетлонг-250 і краплі Колме.

Препарати для відновлення.

Тривалий алкоголізм неминуче призводить до розбалансування функцій багатьох систем організму: травної, серцево-судинної, нервової. При лікуванні важливо зняти хронічну алкогольну інтоксикацію і відновити їх.

Для нормалізації функціонування нервової системи часто застосовується Гліцин-таблетки з м’якою антидепресивною і седативною дією. Для зняття симптомів інтоксикації доцільно приймати Біотредин або Зорекс.

Лікування алкоголізму в домашніх умовах медикаментами допустимо тільки під контролем фахівця-нарколога.

Важливо! Застосовувати будь-які таблетки без відома хворого, підсипаючи їх в їжу, небезпечно! Багато лікарських засобів вимагають повної відмови від алкоголю. Не знаючи про лікування, хворий може випити, і тоді можливі сильна блювота, втрата свідомості, судоми, зупинка дихання і навіть летальний результат.

Лікування народними засобами.

Використання медикаментів не завжди можливо через наявність протипоказань. Також не всім підходить кодування або психологічні методи відмови. Якщо необхідно кинути пити без кодування і медикаментів, то можуть допомогти деякі народні рецепти.

Лимонний сік.

Цей рецепт – один з найбільш ефективних в народній медицині. Курс триває 14 днів і проводиться за наступною схемою:

у 1-ий день вживається сік 1 лимона; у 2 – ий-сік 2-х лимонів; до 7-го дня кожен день додається по 1 лимону; після 7-го дня доза послідовно зменшується на 1 лимон в день; на 14-й день приймається сік 1 лимона.

Абсолютне протипоказання для такого способу – виразкові хвороби і гіперацидний гастрит.

Медова терапія.

Цей засіб допомагає боротися з алкоголізмом у поєднанні з будь-якими іншими методами, заповнюючи в організмі людини гострий дефіцит глюкози і калію. Курс триває 2 дні:

1 день: обсяг з 18 ч. л. меду розбивається на 3 прийоми з інтервалом у 20 хвилин; 2 день: мед дається в 2 прийоми по 6 ложок і в останній прийом – 4 ложки.

Квашена капуста з зеленим чаєм.

При заквашування капусти на зиму додають сухий зелений чай з розрахунку 3 ч. л. на 1 кг. В цьому випадку в процесі бродіння утворюються речовини, що знижують потяг до спиртного.

Важливо усвідомлювати, що народні рецепти допоможуть вилікуватися від алкоголізму і позбутися пияцтва тільки за умови твердого наміру самого хворого.

Лікування пивного алкоголізму в домашніх умовах.

Залежно від пива є особливості, які дозволяють виділити її в окрему групу. Проблема в тому, що вживання пива не має вираженого негативного контексту в масовій свідомості. Більш того, в побуті культивується позитивний образ цього напою, поширені міфи про його нешкідливості і навіть користь, завдяки великому вмісту вітамінів групи B. Саме тому переконати когось кинути пити пиво дуже складно.

Вилікувати пивний алкоголізм без візиту до фахівця вдається не завжди. Позбавлятися від нього доводиться, починаючи зі зміни способу життя і пошуку нових стимулів, інтересів. Іноді хворий буває змушений повністю відмовитися від звичного кола спілкування, що саме по собі представляє важкий стрес. У такій ситуації підтримка близьких і психологічна допомога виходять на перший план.

Лікування пивного алкоголізму в домашніх умовах проводиться за загальним принципом: детоксикація, подолання залежності, відновлення функцій уражених органів. Вилікуватися від пристрасті до хмільного напою можуть допомогти і народні рецепти-відвари мучниці або чебрецю:

1 столова ложка сировини поміщається в 1 склянку окропу; рідина витримується 15 хвилин на водяній бані; відвар приймається 6 разів протягом 1 дня по 1 столовій ложці.

У важких випадках лікування пивного алкоголізму й інших видів алкогольної залежності в домашніх умовах проводитися тільки під наглядом досвідчених наркологів.

Лікування алкоголізму в домашніх умовах.

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є суворі правила щодо вибору джерел інформації і ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що будь-який з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Лікування алкоголізму в домашніх умовах досить актуальна тема на сьогоднішній день. Згубні звички стали звичними явищами сучасного світу. Алкоголізм заважає нормально жити і створює додаткові труднощі для родичів алкоголіка. З цією проблемою потрібно боротися і робити це активно.

Лікування алкоголізму за допомогою змов.

Побороти згубну звичку таким чином не так складно. Коли в сім’ї є алкоголік, то це горе для всіх. Боротися з цією проблемою не завжди просто. Тому як люди, які люблять спиртне, навідріз не можу той нього відмовитися. В даній ситуації рідні починають вдаватися до допомоги багатьох методів, в тому числі і нетрадиційних.

Бажаючи позбавити людину від алкогольної залежності, родичі йдуть на будь-які заходи. Причому, навіть вдаються до не традиційної медицини, використовуючи змови. Бабки-шептухи, в свою чергу готові допомогти з вирішенням проблеми. Правда, не завжди такий вплив закінчується позитивно. Тому рекомендується самостійно читати змову.

Людина не завжди самостійно здібніші впорається з проблемою. Навіть якщо у нього є сильне бажання, цього може бути мало. В такому випадку питущому варто попросити допомоги у близьких. Читати змову потрібно з особливим виразом, головне вірити в ефективність даної методики. Енергетичне поле всесвіту обов’язково почує прохання і допоможе людині. Знайти варіанти змов можна знайти в мережі. Варто розуміти, що вони входять в комплексне лікування алкоголізму в домашніх умовах.

Браслети і камені.

Браслет від алкоголізму дійсно допомагає, але тільки лише в тому випадку, якщо містить в своєму складі турмалін. Одягнувши прикраса, активна речовина починає нагріватися об шкіру людини, випускаючи при цьому сильні магнітні випромінювання. Вони з легкістю проникають вглиб організму, тим самим руйнуючи шкідливі радикали шляхом резонансного поглинання.

Це призводить до розслаблення м’язів і кровоносних судин. Вміст кисню збільшується, клітини при цьому наповнюються необхідною енергією. Якщо постійно носити браслет, то підживлення енергією буде відбуватися завжди. Тим самим захищаючи людину від надмірного бажання випити.

Браслет з турмаліном від алкоголізму створений, виходячи з дій, які позитивно впливають на психічний стан людини і його емоції. Тому як у алкоголіків організм повністю розбалансований. Для боротьби з недугою» потрібно чимало сил і енергії. Люди, які використовували браслет, відзначали меншу тягу до алкоголю. Такий «засіб» дійсно допомагає прискорити обмін речовин, припинити м’язові болі, поліпшити кровообіг, нормалізувати тиск і зміцнити імунну систему.

Турмалін від алкоголізму надає неймовірну допомогу. Він допомагає позбутися і від наркоманії. До складу даного каменю входять багато корисні компоненти. Це марганець, хром і залізо. Сам по собі камінь здатний покращити самопочуття людини. Тому його активно стали використовувати у виробництві браслетів.

Цей камінь можна носити як самостійно, так і у вигляді прикраси на зап’ясті. Придбати його можна виключно в спеціалізованому магазині. Варто відзначити, що самостійно допомогти позбутися від алкоголізму він не допоможе. Його швидше використовують в якості допоміжної речовини. Він надає людині додаткову енергію і сили. Це дуже важливо в боротьбі з згубними звичками. Адже, в основному людина ослаблена і не може самостійно взяти себе в руки. Йому не вистачає сил, енергії та відповідного настрою. Турмалін допомагає побороти нудьгу. Подібне лікування алкоголізму в домашніх умовах широко застосовується.

Камені допомагають впоратися з проблемою, але не особливо ефективно. Захисником від пияцтва завжди вважався аметист. Ще з давніх часів вважається, що він здатний активно розсіювати винні пари. Це призводить до того, що людина вже не так хоче вживати спиртне. У нього виробляється самоконтроль до цієї справи.

Камінчик проводить активну стимуляцію особистих пристрастей і вбиває тягу до шкідливих звичок. Щоб ефект від аметисту був дійсно позитивним, варто носити його виключно в області сонячного сплетіння. Якщо опустити камінчик у воду на пару днів, то вона стає цілющою. Людині, яка страждає від активної фази алкоголізму, рекомендується постійно носити камінь з собою. Він дозволить надати волі і рішучості.

Аметист допомагає людині за короткий термін знищити залежність і поліпшити обмін речовин. Більш того, він зміцнює імунну систему, знімає головні болі. Крім того, він надає позитивну дію на органи ШКТ. Необхідно розуміти, що алкоголізм ще з давніх часів являв собою серйозну проблему. Тому для його усунення використовувалися різні методики. В тому числі і терапію камінням. Лікування алкоголізму в домашніх умовах передбачає застосування аметисту, бурштину, точильного каменя.

Застосування грибів в лікуванні алкоголізму.

Гриб від алкоголізму є найдивовижнішим способом позбутися згубної звички. Природа заздалегідь знала, що у людини виникне чимало проблем зі своїм здоров’ям. Тому вона створила унікальні рослини, що дозволяють усунути багато недуг.

Що ж це за чудові гриби, що дозволяють привести людину до тями? Якщо вжити в їжу гнойовик, то протягом тривалого часу будь-яке прийняття алкоголю буде супроводжуватися симптомами сильного отруєння. Поступово вони почнуть проходити, але бажання відмовитися від спиртного збережеться у людини надовго.

Діюча речовина гриба-тетраетил-тіураміддісульфід окислює вводиться в організм спирт. Залежно від виду цього «рослини» кількість активного компонента може змінюватися в більшу або меншу сторону. Найбільша його концентрація міститься в сірому навознике.

Існують дві схеми прийому «препарату». Перший варіант має на увазі звичайне вживання протягом 3-х місяців, другий спосіб посилений. Цілком можна підсипати засіб людині, без його відома. Бажано робити це протягом 3-х діб. Так, результат в цьому випадку далеко не швидкий. До другого місяця людина почне більш нейтрально ставиться до спиртного.

Гриб гнойовик.

Гриб гнойовик від алкоголізму відноситься до числа народних методів, підвищеної ефективності. За допомогою нього можна відбити у людини бажання випивати раз і назавжди. Лікування проводиться як анонімно, так і за згодою самого пацієнта.

Для приготування кошти слід засушити гнойовик. Можна дати ці гриби і в сирому вигляді. Але після як він стикнеться з алкоголем, почнуться побічні дії. Приблизно через 30 хвилин (іноді 2 години), у людини сильно червоніє обличчя. Після чого воно просто стає багорвим і іноді фіолетовим. Але при цьому ніс і вуха залишаються білими. Картина дійсно вражаюча. Одночасно з’являються жар, серцебиття. Після чого в загальну картину підключається сильна спрага, блювота, пронос. Саме тому бажано перед прийомом кошти, обговорити стан людини з лікарем. Щоб ситуація не вийшла з-під контролю.

Приймати порошок копринусів слід раз на два дні, по два грами. Тривалість лікування становить 10 днів. Природно, алкоголік не повинен про від цього, нічого знати. Після чого дати йому 100-150 грам горілки. Щоб з’явився неймовірний ефект. При успішному лікуванні алкоголік більше ніколи не буде пити.

Настойки, настої, відвари і збори від алкоголізму.

Настоянка від алкоголізму позбавляє від проблеми назавжди. Приготувати її можна з багатьох рослин і трав. Так, особливу популярність отримав баранець, чебрець, олеандр.

Баранець. З давніх-давен ця рослина була унікальною. Адже воно допомагало позбутися алкоголізму раз і назавжди. Для приготування ефективного засобу варто взяти 10 грам гілочок і залити їх 200 мл окропу. Після чого все кип’ятитися на слабкому вогні, хвилин 15. Бажано вживати все по 2 столові ложки, до тих пір, поки людини не наздожене гострий напад блювоти. Курс лікування індивідуальний. Чебрець. Слід взяти приблизно 15 грам даної травички і помістити її в 200 мл окропу. Потім все відправляється на слабкий вогонь і нудитися. Після чого залишається в спокої на годину. Коли засіб буде проціджено, його дають потерпілому. Досить однієї ложки не більше 3-х разів на день. Щоб збільшити ефект, необхідно додати трохи полину. Термін лікування зазвичай становить 2-3 місяці. Олеандр. Застосовувати його потрібно певним чином. Необхідно взяти приблизно 10 листочків кошти і залити 500 мл горілки. Процес настоювання тривалий і займає 10 діб. Потім процідити і давати потерпілому по 50 грам в день. Для появи повної відрази до спиртного, потрібно пройти цілий курс. Його тривалість становить 2,5 літра до вживання. Мабуть, таке лікування алкоголізму в домашніх умовах дійсно ефективно і корисно.

Настої встигли зарекомендувати себе ще давно. Здавна допомагали такі трави як баранець, чебрець і любисток. Баранець завжди вважався радикальним методом у боротьбі з алкогольною залежністю. За народним рецептом необхідно взяти 10 грам гілочок цієї рослини і залити їх 200 мл окропу. Після чого потомити на вогні хвилин 15. Вживати засіб варто по 2 столові ложки через годину, до появи блювоти.

Чебрець. Ще з давніх часів він активно застосовується для усунення пияцтва. Щоб приготувати ефективний засіб, варто додати в нього не тільки чебрець, але і полин. У поєднанні з алкоголем це дійсно гримуча суміш. Природно, давати засіб потрібно без відома хворого. Щоб приготувати засіб досить взяти 3 столові ложки і залити їх склянкою окропу. Тривалість настоювання становить одну годину. Приймати препарат потрібно по одній столовій ложці, до 4-х разів на добу. При використанні засобу бажано мати уявлення про роботу шлунка пацієнта. Адже деякі збої можуть привести до сильної нудоти і блювоти. Тому бажано додати в приготавливаемую настоянку ще й дягель лікарський. Спосіб приготуванні аналогічний. Тривалість лікування не перевищує 3-х місяців. Любисток. Щоб досягти максимального ефекту, досить приймати настоянку на цій рослині. Тривалість курсу становить тиждень. Давати засіб потрібно відразу ж вчасно похмілля, щоб людині стало ще гірше. Це викличе у нього стійкий рефлекс до вживання спиртного. Настоянка готується просто. Досить взяти листочок любистку і пару листів лавра благородного. Після прийому у людини почнеться сильна блювота. Таке лікування алкоголізму в домашніх умовах ефективно, але в міру.

Відвар допомагає позбутися від хронічної стадії захворювання. Щоб приготувати по істині ефективний засіб, варто просто взяти солодку і змішати її з полином і золототисячником. Засіб виходить неймовірно ефективним. Для максимального позитивного результату можна додати хвощ і чебрець.

Спосіб приготування. Необхідно взяти сухі подрібнені трави і помістити їх в літр окропу. Після чого потомити трохи на слабкому вогні. Потім процідити і охолодити. Засіб готовий. Людина можна давати випити його замість спиртного перед прийомом їжі. Досить вживати його 3 рази на добу. Тривалість лікування – місяць.

В аптеці продається трава золототисячника, але тільки в чайних пакетиках. В такому випадку заварювати її потрібно дещо по-іншому. Для всього курсу, слід придбати 2 упаковки кошти. Цього цілком вистачить на курс лікування. Перед тим як використовувати даний відвар, варто проконсультуватися з фахівцем.

Збори знімають тягу до спиртного. У його складі знаходяться травички, які не тільки виводять всяку «гидота» з організму, але і надають виражену заспокійливу дію. Крім того, збір має послаблюючу дію. Він здатний посилити секрецію шлункових залоз.

Прийом збору допомагає дуже швидко позбутися від проблеми. Людина не так реагує на алкоголь, йому зовсім не хочеться випити. Потяг до спиртного повністю знижується. Відбувається активна нормалізація роботи обміну речовин.

Придбати засіб можна в аптеці. В його складі містяться всі корисні речовини. Вони не тільки відіб’ють бажання вживати алкоголь, але і приведуть організм в порядок. Лікування алкоголізму в домашніх умовах збором трав дійсно ефективно.

Чемерична вода вже протягом сотні років викорінює пияцтво. Вона викликає повну відразу до спиртного, і активно застосовується донині. Чемериця Лобеля має другу, більш звичну назву-лялькар. Представлено воно трав’янистим рослиною, яке досягає у висоту одного метра.

Ця рослина має знеболюючі властивості, а також чинить протипаразитну та антимікотичну дію. Це отруйна трава.

Чемерична вода завжди відносилася до числа лікарських засобів. Застосовувати його можна і без схвалення лікаря, особливого рецепта вона не вимагає. Слід відразу зазначити, що лікарі проти такого усунення проблеми. Але бувають крайні ситуації, коли люди все, ж звертаються до чемеричної води. Вона непомітно підливається в спиртне. Після того, як засіб буде вжито, людина відчуває себе неважливо. Його дошкуляє нудота, що супроводжується нападами блювоти. Нерідко виникає серцева недостатність, чхання і рідкий стілець. Людина, постійно відчуває нездужання з часом відмовляється від шкідливої звички. Він починає розуміти, що всі симптоми з’являються із-за алкоголю.

Необхідно розуміти, що відвар з аптеки використовувати ні в якому разі не можна, його потрібно самостійно приготувати. Береться корінь чемериці в сухому вигляді. Одна ложка його заливається 50 мл окропу. Наполягати відвар потрібно протягом години. Потім процідити і додавати потроху його в їжу або напої 3 рази на добу. Тривалість вживання не перевищує 5 днів.

Чай допомагає людині кинути пити. Бажання це зробити повинно бути природним, а не вимушеним. Тестування показали, що засіб дійсно надає позитивну дію. З 100 осіб брали участь в експерименті, 97 кинули пити.

Склад чаю переповнений лікарськими травами. Саме це і допомагає вивести з організму токсичні речовини. Таким чином, тяга до алкоголю значно зменшується. Всі згубні речовини починають активно виходити з потім, сечею і калом. Стан людини поступово нормалізується, нервова система активно відновлюється.

Повне знищення алкогольної залежності монастирським чаєм може наступити не раніше ніж через 3 тижні. Його бажано приймати людям, вже знаходяться в стані алкогольного сп’яніння. Таким чином, почнуть проявляти себе неприємні симптоми. Вироблення відрази до спиртного відбувається поступово. Чай потрібно заварити особливим способом. Досить однієї чайної ложки і склянки окропу. Якщо алкоголізм знаходиться в гострій формі, людині збільшують дозу до 3-х разів на добу. Якщо людині не до душі це засіб, цілком можна сказати йому що це звичайний чай.

Елейная сіль.

Елейная сіль є унікальним продуктом, в боротьбі з алкоголізмом. Застосування цього засобу дозволить швидко вивести людину зі стану алкогольної залежності. Хворий просто не захоче більше вживати спиртне.

Лікування засобом, як правило, повинно проводиться без відома п’яниці. Тому як не багато алкоголіків бажають усунути залежність, навіть більше того, не визнають її у себе. Якщо спиратися на відгуки людей, то таке лікування дає позитивний результат. Багато говорять про те, що полегшення настає швидко і людина повертається до нормального життя.

Приготувати засіб можна наступним чином. Для цього береться 100 грам аптечного спирту і 30 грам солі. Інгредієнти слід перемішати між собою, поки вони повністю не розчинятися. Далі суміш варто відправити в темне місце на пару тижнів. Отриманий засіб слід давати людині в розмірі 7 крапель на добу. Зазвичай, секретний інгредієнт підмішується в їжу або напої. Алкоголік почне відчувати неприємні симптоми і з часом повністю відмовиться від своєї залежності. Лікування алкоголізму в домашніх умовах дійсно ефективно.

Лікування алкоголізму медом.

алкогольна залежність лікування

Мед від алкоголізму використовується з давніх часів. Лікування проблеми, таким чином, не вимагає особливих зусиль. Цей метод здатний допомогти навіть у вкрай серйозних випадках. Правда, перед тим як почати усунення проблеми, варто все ж проконсультуватися з фахівцем.

Передбачається використання тільки свіжого меду, інакше ніякого ефекту від лікування не буде. Важливо в точності знати, чи є у людини алергія на головний компонент чи ні. Інакше наслідки можуть бути обтяжливими.

Щовечора протягом години людині потрібно з’їдати по 3 чайних ложки меду. Інтервал між прийомами повинен становити 20 хвилин. Після чого робиться годинна перерва і все повторюється. Якщо людину ніяк не вдається змусити їсти мед, слід витримати двогодинну паузу. Потім процедуру повторити. Максимальна кількість меду за добу не повинно перевищувати 18 ложок.

Важливо, під час такого лікування забезпечувати людину достатньою кількістю рідини. Адже мед викликає інтенсивне потовиділення. Коли максимальна доза буде вжита, варто відправити людину спати. Зазвичай сон після того засіб міцний. Що стосується тривалості застосування курсу, то все залежить від складності ситуації.

Застосування дощових черв’яків.

Дощові черв’яки від алкоголізму надають позитивний ефект, але готувати даний «продукт» необхідно правильно. Ще з давніх часів цей інгредієнт активно застосовувався для профілактик запоїв і надмірного споживання спиртного.

Справа в тому, що черв’яки виробляють спеціальну слиз, саме в її складі знаходяться спеціальні ферменти – антисептики. Вони застосовуються для усунення багатьох недуг. Також в них є амінокислоти, вони значно зміцнюють імунітет і покращують загальний стан хворого.

Існує один найефективніший спосіб позбутися від алкоголізму. Необхідно просто наполягати черв’ячків на горілці. Заготовки головного інгредієнта починаються ще у весняний період. Після червня місяця застосовувати їх не можна, тому як у черв’яків спостерігається активна фаза розмноження і вони стають отруйними.

Слід взяти тільки один стакан черв’яків, яких необхідно гарненько промити, і залити склянкою спирту. Головний інгредієнт промивається і заливається чистим медичним спиртом. В принципі, підійде і горілка. Все це поміщається на 20 днів в темне місце. Коли заданий термін пройдуть їх можна вживати. Досить давати засіб хворому до 3-х разів на добу перед прийомом їжі. Якщо лікування відбувається не на добровільній основі, то черв’яків дають замість алкогольного напою.

Раки здатні усунути у людини бажання вживати спиртне. Для приготування ефективного рецепта потрібно взяти панцири раків і перетерти їх в порошок.

Досить просто наловити раків, зварити їх і зняти панцири. Після чого вони розштовхуються в крихту. За допомогою кавомолки доводяться до стану порошку. Цей інгредієнт необхідно непомітно підмішувати в їжу людині.

Коли алкоголік буде вживати цю їжу, потрібно до, під час або після трапези піднести йому пару чарок горілки, після чого у нього почнеться сильна блювота. Одного такого разу точно не вистачить. Робити підгодівлі порошком і викликати блювоту варто не один раз. Повторюється процедура до тих пір, поки людині зовсім не стане противно спиртне. Цей спосіб дійсно ефективний. Він не має протипоказань і може використовуватися як сильний засіб в боротьбі з згубною звичкою. Важливо, щоб людина не знала про те, що йому в їжу підсипають секретний інгредієнт.

Панцир раку.

Панцир раку застосовується в якості прикормки і служить потужним засобом в боротьбі з згубною звичкою. Для того щоб приготувати ефективний «препарат», варто купити або наловити раків. Після чого вони відварюються і відокремлюються від панцира. Для приготування кошти потрібні безпосередньо панцири. Їх варто перерубати в дрібну крихту і за допомогою кавомолки довести до стану порошку. По суті, засіб готовий.

Тепер залишається тільки проявлятися маленьку хитрість. Слід в їжу підсипати трохи порошку і після цього давати людині спирт. Від одного запаху алкоголю потерпілого буде сильно нудити і все це спричинить за собою сильний напад блювоти. Одного такого випробування буде мало. Проводити його потрібно як мінімум 4-5 разів. Повторюється дія до тих пір, поки алкоголь не почне викликати у людини повне огиду. Лише таким чином можна дійсно відучити хворого постійно тягнутися до чарки. Лікування алкоголізму в домашніх умовах варто проводити під контролем фахівця.

Сода допоможе позбутися не тільки від самої проблеми, але і запобігти її повернення. Лікування алкогольної залежності цією «добавкою» потрібно починати в момент сильного отруєння або похмільного синдрому.

Слід приготувати і дати людині розчин соди. Готується він просто: одна столова ложка головного інгредієнта + стакан води. Кращим способом є очищення організму шляхом вживання 3-4 склянок рідини разом з содою. Після чого викликається блювота.

Сода діє наступним чином. При розпаді, етиловий спирт провокує вироблення проміжних речовин. Під цими компонентами розуміють ацетальдегід і оцтову кислоту. Вони здатні зміщуватися з нейтральним рН організму в кислу сторону. Таким чином відбувається формування лужного середовища. Все це позитивно впливає на всі органи і системи. Запускаючи нормальний процес олужнення, добавка просто прискорює розпад і виводить спирт з організму. Слід розуміти, що часте використання соди неприпустимо, вона може привести до розвитку гастриту.

Книга.

Книга дозволяє людині впоратися з згубною звичкою, але тільки лише в тому випадку, якщо він сам готовий на це. Є маса літератури, в якій описані основні способи усунення залежності. У книгах є чимало рецептів, практичних порад і переконань. Всі вони в сукупності допомагають людині усвідомити складність свого стану і допомагають вийти з нього. Якщо хворий самостійно не хоче вилікуватися, то ніяка книга йому в цьому не допоможе.

Вибираючи літературу, звернути увагу слід на «алкоголізм і неврози: 100 зцілюючих установок». Тут описані всілякі ефективні методи усунення проблеми раз і назавжди. Прислухатися до порад можуть і родичі алкоголіка. Не поганою книгою є «Лікування алкоголізму». Література також наповнена різними порадами, рецептами. Коли людині потрібна допомога потрібно швидше діяти. Але поміняти свідомість завдяки парі розумних книг теж не завадить.

Продукти для лікування алкоголізму.

Деякі продукти дозволяють людину забути про бажання вживати алкоголь. Але в основному, допомагають виключно настої, відвари, соки і чаї. Конкретних продуктів, що дозволяють раз і назавжди забути про власну залежність, не існує.

Рекомендується включити в щоденний раціон велику кількість соків. Якщо людина любить чай, то перевагу необхідно віддавати зеленим сортам. Такий напій здатний вивести з організму шкідливі речовини. Можна вживати каву і мінеральну воду. Повністю відмовитися слід від солодкої газованої води. Раціон людини повинен бути переповнений молоком, МОЛОЧНИМИ продуктами. Звернути увагу варто на фрукти і овочі. Повністю відмовитися необхідно від смаженого і спецій.

Обійтися без вітамінів точно не вдасться. Для підтримки організму варто вживати аскорбінову кислоту, досить 500 мг на добу. Звернути увагу слід на вітамін В15, нікотинову кислоту. Бажано вживати їх протягом місяця. Необхідні також і інші вітаміни, а також макроелементи. Що стосується настоянок, відварів і чаїв, то приймати можна всі засоби, які були вказані вище. Лише комплексне лікування алкоголізму в домашніх умовах дасть позитивний результат.

Поради від алкоголізму.

Поради від алкоголізму зазвичай містити в собі основні рецепти і дії, які варто використовувати для усунення проблеми. Швидше загальні правила допоможуть рідним і близьким п’яниці, ніж йому самому. Важливо починати процес лікування якомога швидше. Не варто хапатися за перший-ліпший рецепт. Слід вивчити всі існуючі методи і порадитися з лікарем. Тому як багато народні рецепти мають ряд протипоказань. Самовільне використання того чи іншого способу може навпаки погіршити ситуацію.

Починати і продовжувати лікування варто строго по тому рецепту, який був обраний. Ніяких поблажок бути не повинно. Ні в якому разі не можна давати людині спиртне, якщо в рецепті це не вказано. Тривалість лікування повинна бути в точності такою, як описано. Повне дотримання всіх правил призведе до повного лікування людини. Головне це не опускати руки і йти до кінця. Побороти проблему не так просто, але це можливо. Доведеться проявити хитрість, витримку, але це того варто.

Алкогольна залежність лікування.

Алкогольна залежність-це недуга хронічного перебігу, суть якого полягає в патологічному тяжінні до спиртовмісних рідин. Інакше кажучи, трансформації, що проходять в метаболізмі внаслідок надмірного споживання міцних рідин, є незворотними. Даний стан прогресує. Іншими словами, для досягнення комфортних відчуттів від сп’яніння, випивохе необхідна все більша порція спиртного. Цього згубного тяжінню супроводжує похмільний синдром і наростання кількості доз алкоголю для отримання відчуття задоволення. При підневільності алкоголю виникає отруєння організму, що провокує втрату пам’яті та інші розлади.

Ознаки алкогольної залежності.

Розглянутий недуга вражає людину неспішно і непримітно для оточення і самого любителя випити. Поступово випивака втрачає контроль над власним буттям і потрапляє в алкогольну кабалу, що породжує особистісну деградацію. Всі бажання хворого спрямовані на втамування спраги спиртного. Саме тому результативне позбавлення від алкогольної залежності обумовлено часом початку терапевтичних заходів. Ранній дебют лікування підвищує шанси на досягнення стійкого позитивного ефекту.

Ознаки алкогольної залежності не однозначні, оскільки вони можуть виявлятися в яскраво вираженій симптоматиці і мати приховані прояви. Це обумовлено стадією хвороби, а також індивідуальними особливостями випивохи.

До початкових ознак розглянутого недуги можна віднести щовечірнє споживання келиха пива під цікаву передачу. Регулярний прийом спиртовмісних рідин навіть в малих порціях породжує звикання. Ранній алкоголізм проявляється пристрастю до міцних напоїв, яке характеризується такими особливостями:

— завжди наявний привід для випивання;

– жвавість і веселий настрій напередодні розпиття спиртного (такі індивіди часто намагаються вирішити швидше за все зібралися, щоб звільнити час для прийому алкоголю);

– у відсутності алкоголю індивід скутий, не може розслабитися, тоді як після прийому дурманного зілля миттєво стає радісним і товариським;

– поступово відбувається видиме викривлення життєвих принципів та моральних орієнтирів, змінюється мислення, сімейні проблеми, діти, батьки стають другорядними;

– часто індивіди, що знаходяться на початковій стадії алкогольної залежності, завжди відшукують якісь виправдання власної підневільності, вони незмінно знаходять тисячу аргументів про позитивну дію спиртного;

– індивіди, що знаходяться на ранній стадії описуваної залежності, характеризуються відсутністю самокритичності, вони геть заперечують неконтрольовану тягу до випивання;

– найчастіше алкозалежні наявність перерахованих вище симптомів у себе не визнають.

Крім того, до початкових проявів алкоголізму відноситься і відсутність контролю над кількістю влитого алкоголю в себе. Цей симптом зазвичай проявляється на початковому рівні недуги і зберігається протягом усього періоду формування залежності. Алкоголіки самостійно припинити споживати спиртовмісні рідини не в змозі. Вони п’ють аж до втрати свідомості або глибокого сну. Також про початок розвитку розглянутої залежності свідчить регулярне споживання спиртного.

Згодом організм випивохи стає толерантним до алкогольвмісних напоїв, тому споживана доза незмінно зростає. Про формування стійкого звикання свідчить відсутність блювотного рефлексу від етанолу, оскільки саме блювота є захисним реагуванням організму у відповідь на надходження в нього отруйних речовин.

До зовнішніх ознак описуваної залежності, які виникають через час, відносять зміни голосу, зазначається хрипота, приглушеність звучання. Шкіра робиться одутлою і обвислою. Спостерігається тремтіння рук. Пальці у випивок зі стажем укорочені і скорчені. Нерідко раби алкоголю нездатні повністю розтиснути кулак. Оскільки на тлі повторюваного зловживання спиртовмісними рідинами виникають печінкові порушення, то епідерміс, склери і нігтьові пластини набувають жовтяничний відтінок. Крім цього, характерними ознаками даного різновиду залежності вважаються судинні зірочки, розташовані на щоках, носі і шиї.

Для осіб, які страждають алкогольною залежністю, все добре і гарне обмежується виключно міцними напоями. Все інше, що перешкоджає їм насолоджуватися випивкою, сприймається випивохами в багнети, включаючи і найближчих родичів, колег, товаришів. Якщо окремі з вищенаведених ознак виявляються у близької особи, то можна підозрювати наявність першій стадії алкоголізму.

Початкові прояви розглянутої різновиди залежно часто побоювань не викликають, можуть навіть не виявлятися, оскільки формування тяги виробляється досить довго (іноді до 10 років). Тому часом навіть найближчі не бачать розвилася напасті.

Як позбутися від алкогольної залежності.

Сьогодні розроблена маса фармакопейних препаратів, ефективно сприяють боротьбі зі злісною алкогольною тягою.

Всі медикаменти, спрямовані на звільнення від патологічної кабали, умовно поділяються на такі групи:

— засоби, що виробляють неприязнь до спиртовмісних рідин (Торпедо, дисульфірам, Колме);

— речовини, що купірують потяг спожити чергову порцію міцного напою (Метадоксил, Балансин);

— медикаменти, що ліквідують абстинентний синдром (Медіхронал, Алка-Зельцер, Алька-Прим);

— препарати, спрямовані на корекцію психологічних проблем, породжених вживанням спиртного (Промазин, Галоперидол, Діазепам);

— засоби, що значно зменшують руйнівний вплив етанолу на організм (Біотредин, Гліцин, Рекіцен РД).

Перераховані препарати від алкогольної залежності категорично заборонено використовувати самостійно, оскільки більшість фармакопейних коштів володіє яскраво вираженою побічною симптоматикою і має ряд протипоказань.

Ліки від алкогольної залежності повинен прописувати лише досвідчений нарколог. Сучасні медичні реалії сьогодні порадувати індивідів, що знаходяться в алкогольній кабалі, і їх рідню, не можуть, оскільки не існує єдиного засобу, здатного на раз звільнити від влади етанолу. Тому найчастіше практикується комплексний підхід в лікуванні розглянутого недуги, що складається з наведених нижче етапів.

Початковий етап передбачає усунення явищ абстиненції за допомогою застосування препаратів, спрямованих на детоксикацію організму. Потім проводяться заходи з купірування тяги до випивання. Ці заходи необхідно проводити виключно в умовах стаціонару. Тут весь вплив спрямований на ліквідацію зацікавленості індивіда хмільними напоями і невідступного бажання випити. Також на даному етапі ефективно зарекомендували себе психотерапевтичні заходи, оскільки вони спрямовані на поглиблення у алкоголіка мотивації звільнитися від этаноловой кабали.

Закріплює курс терапії проводиться на третьому етапі. Тут методи корекції підбираються суто індивідуально, призначаються засоби тривалої дії. Головна мета даного етапу полягає в попередженні ймовірних зривів. Описуваний етап також має на увазі невсипущий медичний контроль лікарів.

На останньому етапі проводиться ресоціалізація колишнього алкоголіка. Найважливішим моментом у повернення особи до нормальної життєдіяльності, до існування поза постійних пиятик є відновлення соціальних зв’язків і функцій.

Індивіду, що звільнився від алкогольного рабства, необхідно заново пристосовуватися до дійсності. Дуже важливо на останньому етапі корекційного впливу налагодити адекватні взаємини з соціумом. Тут активну участь повинна приймати найближча рідня хворого.

В основному всі використовувані методики звільнення від алкогольної кабали ґрунтуються на фізичних способах впливу (наприклад, призначають ліки від алкогольної залежності) або психологічний – вироблення в свідомості індивіда розуміння ситуації та стійкого відрази від спиртовмісних рідин (наприклад, гипнотехники).

Незважаючи на прогресивний розвиток медицини, не кожен алкоголік зможе звернутися з такою делікатною проблемою, як зловживання алкоголем рідинами в спеціалізований заклад. Тому часто хворі намагаються відшукати альтернативний вихід, який виключав би лікарське втручання. Найпростіше, на думку випивак, позбавитися від алкогольної залежності за допомогою народних засобів, наприклад, використовуючи відвар з листя плауна. Даний засіб має ефект схожим з фармакопейними аверсивними препаратами, що викликають підвищену чутливість до етанолу. Півсклянки приготованого відвару перед вживанням алкоголю викличе тривалу блювоту. Також успішно в домашній медицині для позбавлення від цієї залежності застосовуються настої любистку.

Лікування алкогольної залежності.

Індивіда, що зловживає хмільними рідинами, можна вилікувати двома шляхами: спровокувавши відраза до етанолу або повністю ліквідувати тягу до міцним напоям. Всі існуючі способи звільнення від алкоголізму без винятку базуються на одній з вищенаведених цілей.

Позбавлення від алкогольної залежності досягається за допомогою наступних заходів: медикаментозне вплив, психотерапевтичні техніки, гіпноз, голковколювання, використання народних засобів, ультразвукова терапія.

Найбільш дієвими методами ліквідації алкогольної тяги вважається медикаментозне кодування, а також застосування методу «подвійний блок», що поєднує психотерапевтичне навіювання і вплив лікарськими препаратами. Така терапія сприяє звільненню від етанолового рабства на термін більше 6 років.

Також часто застосовується комплексний підхід, що передбачає одночасний вплив декількома методиками. Так, наприклад, часто поєднують кодування фармакопейними препаратами або лазером з психотерапевтичними сеансами.

Медикаментозна терапія полягає в призначенні фармакопейних засобів, що провокують у алкоголіка поява відрази до етанолвмісних продуктів або байдужість до них. При цьому піддавати лікуванню випивоху слід виключно після серйозного обстеження і отримання його згоди.

Також дієвою методикою вважається процедура сенсибілізації до спиртовмісним речовин. Суть її полягає у виробленні у випиває стійкого неприйняття етанолу. З такою метою застосовуються дисульфірамсодержащіе препарати, що породжують непереносимість алкоголю. Після подібної терапії людині може стати погано навіть аромату алкоголю.

Дисульфірамсодержащіе кошти впливають на печінкові ферменти, засмучуючи розпад етилового спирту. Внаслідок цього накопичується в крові велика концентрація ацетальдегіду, що викликає погіршення самопочуття: з’являються головні алгії, нудота, зростає кров’яний тиск. Описані прояви виникають виключно після споживання спиртного.

Оскільки будь-який суб’єкт вживає міцні напої заради задоволення, ефективним методом звільнення від алкогольної кабали є блокування опіатних рецепторів. Потрапляючи в кровоносне русло, етанол поширюється по організму, долаючи гематоенцефалічний бар’єр, він виявляється в мозку. Там він об’єднується з опіатними рецепторами, стимулюючи їх. Внаслідок чого випивка відчуває ейфорію.

Якщо заблокувати ці рецептори, то вони втратять чутливість до етанолу. Дія блокаторів опіатних рецепторів спрямована на виключення задоволення від споживання алкоголю. Не відчуваючи приємних відчуттів від пиятик, випивоха не бачитиме сенсу у вживанні алкоголю. Саме тому блокада опіатних рецепторів сприяє безболісному звільненню від розглянутої згубної тяги.

Психотерапія алкогольної залежності передбачає цілеспрямований вплив на психіку індивіда, щоб спровокувати огиду до етанолвмісних напоїв. Сьогодні застосування гіпнотехнік і психотерапевтичних методик стоїть на одній позиції із застосуванням фармакопейних засобів. Однак існує величезний недолік — можна виявитися випадково в руках шарлатана або поганого фахівця.

Позбавлення від алкогольної залежності за допомогою гіпнотехнік досить ефективно, але підходить не всім зловживають випивкою суб’єктам. Якщо у алкоголіка відсутнє прагнення звільнитися від тяжкої залежності, якщо він не сподівається на одужання, то найчастіше даний метод неефективний. Гіпноз слід застосовувати тільки тоді, коли сам випиваюча щиро бажає звільнитися від влади алкоголю.

Лікування гіпнозом – це введення індивіда в трансовое стан, при якому здійснюється вплив на підсвідомість. Лікар вселяє випивоху огиду до спиртовмісних речовин, їх запаху і смаку. По завершенню сеансу індивіду стає неприємно при одній думці про алкогольні напої.

Профілактика алкогольної залежності.

Профілактичні заходи цієї страшної недуги необхідно проводити незалежно від соціального статусу або належності до певної вікової категорії. Адже потрапити в алкогольне рабство може як багач, так і жебрак, як молодик, так і старець. Причини, що штовхнули на етанолову стезю, досить різноманітні. Деякі потрапляють в алкогольну кабалу через банального інтересу і властивого підлітковості бунтарства, особи старшого віку – внаслідок банальних життєвих негараздів або більш серйозних проблем. Багато шукають вихід зі сформованих обставин на дні келиха.

Профілактика алкогольної залежності справа досить важлива і необхідна, оскільки легше і правильніше попереджати залежність, ніж після деякого часу боротися з хворобливими проявами і негативними наслідками. Крім того, лікування алкогольної залежності далеко не завжди буває ефективним. Деякі випивохи проходять курс терапії і навіть відчувають полегшення, але потім знову надягають алкогольне ярмо на власну шию.

Профілактичні заходи бувають первинними, вторинними і третинними. Первинні заходи проводяться у вербальній формі у вигляді розмови, спрямованої на запобігання виникненню неконтрольованої тяги до вживання міцних напоїв. Сюди можна віднести і демонстрацію тематичних відеороликів, прослуховування інтерв’ю з особами, які вживають хмільні напої. Люди, які пропагують здорове існування і ведуть нерівний бій з цією недугою, проводять профілактичні заходи, бесіди, роздають інформаційні листівки на зупинках, переходах, в метро і просто на вулиці. Бесіди необхідно проводити в навчальних закладах, на біржах праці.

Найчастіше профілактичні бесіди зводяться до опису недуги, його небезпек, наслідків, негативної симптоматиці. Зловживання спиртовмісними напоями призводить до дисфункції травного тракту, порушення діяльності печінки, зниження функції підшлункової залози. Внаслідок цього може розвинутися алкогольний гепатит, А також панкреатит, який нерідко призводить до діабету.

Сучасні реалії демонструють катастрофічну тенденцію – все більше сімейних відносин руйнується через згубної пристрасті до спиртовмісним продуктів одного з пари. Багато хто помилково вважає, що щоденне вживання банки пива є нормою. Проте регулярне споживання цього хмільного напою також породжує непоправні наслідки, особливо в чоловічому організмі, так як сприяє збільшенню продукування жіночих гормонів.

Вторинна профілактика має на увазі заходи, що проводяться з суб’єктами, що проходять курс боротьби з етаноловою залежністю. На даному етапі залучається рідня п’янчуги, щоб вони могли підтримати родича. Але крім цього і самі близькі потребують допомоги психологічного характеру. Адже на їхніх очах відбувається трансформація рідної людини, коли він колись зразкового сім’янина, успішного суб’єкта і самореализовавшейся особистості перетворюється у звичайного п’яничку, сенс життя якого складає алкоголь. На етапі вторинної профілактики родичам належить складне завдання-допомогти близькому повернутися до адекватного існування, стати знову повноцінним членом соціуму.

Третинні профілактичні заходи – це відвідування індивідом груп анонімних алкоголіків.

Крім перерахованих профілактичних заходів заходи щодо запобігання алкоголізації населення повинні проводитися на державному рівні. Вони включають прийняття обмежувальних заходів, що стосуються реалізації алкоголевмісних напоїв, вживання пропаганди на рівні закону, а саме: заборона на придбання будь-яких алкогольних напоїв суб’єктам, які не досягли 18-ти років, заборона на розпивання спиртовмісних рідин в громадських місцях, фіксування тимчасового періоду на реалізацію алкогольсодержащей продукції у гіпермаркетах, магазинах та інших торгових точках.

Державні заходи будуть більш ефективні при наявності громадського контролю. Треба розуміти, що зловживання дурманними напоями породжує алкогольну неволю. При цьому далеко не кожна порція спиртного напою, прийнята в дружній компанії, провокує цю недугу. Тому, щоб не перетворитися в алкоголіка зовсім не обов’язково вести аскетичне існування, необхідно просто знати міру.

Алкогольна залежність: лікування. Як позбутися від алкогольної залежності?

Пристрасть до алкогольних напоїв відноситься не просто до розряду згубних звичок. Фахівці називають цей стан хворобою, здатної непомітно, але спритно затягнути в свої міцні мережі. Алкогольна залежність являє собою міцний зв’язок психологічних, емоційних і фізіологічних факторів, які ведуть за собою непереборну тягу до спиртного.

Сутність алкоголізму.

В людській ідеології існують чітко усталені образи. Так наприклад, якщо попросити групу людей описати типового алкоголіка, більшість учасників представлять неохайно одягненого і неабияк опухлого від постійної випивки чоловіка середніх років, що марно намагається встояти на ногах. Сумно, але в реальності залежністю від спиртного страждає величезний відсоток населення, і про більшості випадків оточуючі навіть не підозрюють. Алкогольна залежність може ховатися не тільки в кинутих долею особистостях, але і в серйозних бізнесменах, а також в главах щасливих сімей.

Багато людей роками існують на пару з цією згубною звичкою, навіть не замислюючись про те, в яку пастку вони потрапили. При цьому родичі і друзі, як правило, не бачать приводів для занепокоєння. А в цей час хворий, що страждає на алкоголізм, починає все частіше шукати вирішення своїх проблем на дні пляшки.

Перша стадія: прихована залежність.

Основний ознака зародження хвороби проявляється в зникненні захисної реакції організму до спиртного. Вже на цьому етапі потрібно починати лікування алкогольної залежності. Якщо у здорової людини при вживанні великої кількості спиртного виникає блювотний рефлекс, то в даному випадку він відсутній. Організм більше не намагається відкинути отруту, яка поставляється йому разом з алкоголем. Хворий ж у свою чергу сприймає це не як небезпеку, а як можливість відчути смак свята в повному обсязі.

На першій стадії алкоголізму тяга до спиртного носить епізодичний характер, проявляючись невеликими зривами. У перервах між рецидивами хворий може вести абсолютно нормальний спосіб життя й абсолютно не вживати міцних напоїв. Подібні симптоми свідчать про те, що у людини формується алкогольна залежність. Відгуки лікарів з цього приводу доводять, що якщо вчасно не розпізнати зародження хвороби, то через час вона почне прогресувати.

Друга стадія: хронічне похмілля.

алкогольна залежність лікування

На наступному етапі розвитку алкоголізму хворого турбують деякі зміни: він чітко відчуває на собі всі наслідки скасування вживання спиртних напоїв. Друга стадія цілком може стати тривожним дзвінком, так як вона яскраво виражена і має циклічний характер. Однак, на жаль, найчастіше хворий продовжує все заперечувати.

Після запою він відчуває непереборне бажання зупинити похмілля – знову звернутися за допомогою до спиртного. У цьому наркотична і алкогольна залежність мають кілька схожі риси. У першому випадку при відміні вживаного речовини хворий відчуває ломку, а в другому-похмільний синдром. Так формується замкнуте коло алкоголізму, що штовхає людину до постійно повторюваних дій.

До цього моменту хвороба вже починає набувати хронічного характеру. Якщо на першому етапі тяга до спиртного проявляється різкими зривами, то на другому вона перетворюється в тривалі запої, з яких людину намагаються вивести рідні і близькі.

Третя стадія: руйнівна дія.

На останньому рівні розвитку захворювання формується алкогольна залежність, що веде до деградації. Людина перестає бачити будь-які причини для скасування вживання спиртного. Він не просто готовий перебувати в запої цілодобово-це стає сенсом його існування. Іншими словами, відбувається повне знищення так званої алкогольної толерантності.

Тут вже можна говорити про руйнування великого відсотка клітин головного мозку і, як наслідок, зниження його функцій. Запої починають носити постійний і безперервний характер, припиняючись лише через ліміту можливостей людського організму, просто фізично не дозволяє людині продовжувати пити. Лікування алкогольної залежності на третій стадії вимагає комплексного підходу, однак воно не гарантує повного відновлення функцій головного мозку та інших органів. Це обумовлено незворотними руйнівними процесами, що відбулися в них.

Методи лікування залежності від алкоголю.

Усунення тяги до спиртного може займати тривалий час, так як це складний процес, що вимагає участі не тільки працівників медицини, але і самого хворого. Як правило люди, які страждають алкоголізмом, повністю заперечують факт своєї згубної звички і категорично відмовляються від лікування.

На питання, Як позбутися від алкогольної залежності, можна знайти сотню відповідей. В цілому всі способи лікування групують на два основних методи:

Перший варіант являє собою вплив на свідомість людини, метою якого є викликати у хворого розуміння ситуації і відраза до спиртного. До таких методів можна віднести кодування і гіпноз. Що стосується фізичних способів лікування алкоголізму, то вони засновані на вживанні медикаментів та інших лікувальних засобів.

Кодування.

Одним з найпоширеніших методів терапії тяги до спиртного є кодування. Від алкогольної залежності воно допомагає позбутися таким чином: хворому вводиться внутрішньовенно спеціальний препарат, який сприяє виробленню у нього певних рефлексів. При вигляді, запаху або вживанні алкоголю людина починає відчувати нудоту і запаморочення, які підкріпляються сильним страхом смерті. Досягається такий ефект шляхом пробного вживання деякої кількості спиртного під наглядом лікаря. Реакція організму, викликана наявністю в ньому спеціального препарату, лякає пацієнта і змушує відмовитися від подальших прийомів міцних напоїв.

Варто відзначити, що кодування від алкогольної залежності проводиться тільки за згодою хворого. Для успішного отримання терапевтичного ефекту необхідно чітке усвідомлення пацієнтом проблеми і його готовність вирішувати її.

Медичні препарати для лікування алкоголізму.

Деякі люди через незнання плутають звичайні ліки від похмілля із засобами, розробленими для боротьби з згубною звичкою. Схема дії на організм у цих препаратів абсолютно різна: в першому випадку відбувається симптоматична терапія, а в другому-аверсивна. Це означає, що кошти від похмілля лише допомагають тимчасово поліпшити самопочуття хворого. Власне, ліки від алкогольної залежності сприяють виробленню дисульфірам-етанолової реакції, що порушує процес розпаду молекул спирту і викликає цим інтоксикацію організму. Разом з цим до питущого приходить почуття страху, переважна бажання пити.

Найбільш поширені в медичній практиці такі препарати:

«Еспераль» — засіб від алкоголізму, що випускається у формі таблеток. Аверсивна дія препарату відбувається завдяки дисульфіраму. «Колме» — краплі від алкогольної залежності на основі ціанаміду. Вони менш агресивні, ніж попередній засіб, хоча і дуже схожі за принципом дії. «Тетлонг-250» — найсильніший за дією дисульфірамовий препарат. Він проводиться у вигляді розчину для внутрішньом’язових ін’єкцій.

Гіпноз.

Лікування алкоголізму за допомогою гіпнотизування, або кодування за методом Довженка, дає можливість позбутися від хвороби, пройшовши курс спеціальних процедур. Під час сеансів терапії лікар впливає на психіку пацієнта, вселяючи йому розуміння небезпеки згубної звички. При цьому лікування за методом Довженка не включає в себе ліки від алкогольної залежності на основі дисульфіраму. У стані гіпнозу пацієнт піддається навіюванню, що спиртне – це щось жахливе і строго заборонений. В результаті хворий починає і справді відчувати огиду до алкоголю.

Для успішного завершення терапії потрібно пройти повний курс комплексного лікування, що складається з певної кількості гіпнотичних сеансів, а також групових занять та індивідуальних консультацій.

Голковколювання.

Дана методика також відноситься до способів лікування тяги до алкоголю. Усунення згубної звички відбувається шляхом введення голок в певні точки на тілі. Метод зручний тим, що дозволяє проводити лікування алкогольної залежності в домашніх умовах. Звичайно, це можливо тільки в тому випадку, якщо фахівець згоден на виїзд.

Що стосується самої процедури, то вона змінює психіку хворого, тим самим даючи помітний терапевтичний ефект. Голки вводяться під шкіру таким чином, щоб нейтралізувати дію точок, що провокують позиви до алкоголю. Розташування областей, які слід піддати впливу, у кожної людини може бути індивідуальним. Тому перед початком терапії фахівець повинен ретельно проаналізувати клінічну картину захворювання. На вибір точок для акупунктури впливають такі фактори, як тривалість згубної звички, її стадія, частота рецидивів і т. д.

Лікування лазером.

В цілому даний вид боротьби з таким станом як алкогольна залежність має багато спільного з попередньою методикою. Різниця лише полягає в тому, що замість голок на тіло впливає промінь лазера. Такий метод вважається більш сучасним і безпечним, так як підбір точок, які будуть піддаватися терапії, здійснює комп’ютерна програма. На потрібні області виявляється вплив з метою придушення небажаних імпульсів.

Народні засоби від алкоголізму.

Незважаючи на стрімкий розвиток сучасної медицини, далеко не кожна людина зможе прийти в спеціалізовану клініку з такою делікатною проблемою як тяга до спиртного. В якості альтернативи хворий починає шукати інформацію про те, як позбутися від алкогольної залежності, не вдаючись до допомоги лікарів. Найпростіше це зробити, використовуючи народні засоби.

Одним з таких є відвар на основі листя плауна (його ще називають «баранець»). Засіб дає ефект, рівносильний медичним препаратів з аверсивною дією. Якщо хворий прийме ½ склянки настою, а потім вживе невелику кількість алкоголю, то виникне тривалий блювотний рефлекс. Рецепт приготування відвару такий: 5 г сухого листя баранца заливається 100 мл води і доводиться до кипіння.

Успішне лікування алкогольної залежності в домашніх умовах можна проводити за допомогою настоїв з любистку. Сухе рослина змішується з лавровим листом, мелісою або деревієм. На основі отриманого збору готується спиртовий настій. Для проведення аверсивної терапії досить вживання хворим ½ склянки засобу. Причому додатково вживати алкоголь для розвитку блювотного рефлексу вже не потрібно, так як він входить до складу настою.

Успішне лікування тяги до спиртного можливо тільки за умови наявності такого бажання у питущої. Якщо людина, що страждає алкоголізмом, усвідомлює всю серйозність ситуації, то у нього є всі шанси вибратися з затягує його болота.

Лікування алкоголізму.

Алкогольна залежність-одна з найстаріших і поширених проблем в суспільстві. Існує безліч терапевтичних і народних методів, які допомагають лікувати абстинентний синдром при алкоголізмі. Щоб швидко впоратися з хворобою, потрібно знати, як і коли застосовувати ці методи.

Зловживання спиртними напоями стало нормою в сучасному суспільстві. Навіть коли з’являється абстинентний синдром при алкоголізмі, багато хто не визнає існування проблеми. Згубна звичка міцно зміцнюється, від чого віковий поріг алкогольної залежності падає з кожним роком.

Найбільшу небезпеку становить загальна необізнаність про те, що пристрасть до алкоголю — повноцінна хвороба. Більшість людей уявляють, ніби алкогольна залежність формується з розбещеності і недисциплінованості. Однак, чим сильніше прогресує захворювання, тим складніше хворому контролювати себе. Порушуються обмінні процеси організму, з-за чого відбувається постійне підвищення дози алкоголю.

Загальна схема лікування алкоголізму.

Медицина давно вивчає проблему аномальної тяги до спиртних напоїв. За роки дослідження, боротьба з алкоголізмом стала більш впорядкованою і ефективною.

Сьогодні існує робоча схема лікування запійного алкоголіка, що складається з 4 етапів.

Придушення патологічної тяги до алкоголю. Усунення наслідків, викликаних токсичним впливом етанолу на організм. Відновлення пошкодженої психіки. Профілактична терапія для закріплення результату.

Поки алкоголік не вийде із запою і не прийме допомогу, марно давати йому будь-які ліки. Якщо ж не надати хворому психологічну підтримку, згубна звичка повернеться з новою силою. Тільки всебічне лікування призведе до позитивних змін, які ще потрібно зафіксувати.

Виведення із запою.

Щоб почати боротися з алкогольною залежністю, в першу чергу необхідно скоротити кількість вживаного алкоголю. Для цього хворий повинен визнати існування проблеми.

Наступний крок — дезінтоксикаційна терапія при алкоголізмі, з метою виведення з організму продуктів розпаду етанолу.

Три прості рекомендації, з чого почати детоксикацію.

Здоровий сон. Чим міцніше спин хворий, тим швидше зникає тяга до випивки. Кілька разів на день можна приймати снодійне і седативні препарати. Пам’ятайте, що поєднання ліків і алкоголю може призвести до негативних наслідків! Застосування сечогінних засобів. Це допоможе позбутися від шлаків, що скупчилися в організмі. Використовуйте «фурасемід» або відвар шипшини. Другий варіант краще. Якщо додати до чаю мед з лимоном, тіло не тільки виведе продукти переробки алкоголю, але також насититься вітамінами і мінералами. Відновлення водного балансу. Підійдуть будь-які препарати для регідратації з дезінтоксикаційним ефектом. Наприклад, «Регідрон». Рекомендується пити не менше 4 л гіпертонічного розчину в день.

Детальніше про те, які ліки використовувати, читайте в нашій статті Виведення з запою медикаментами .

Народні методи також допомагають впоратися з запійним станом:

алкогольна залежність лікування

кисломолочні продукти, бульйони і супи — ці продукти заспокоюють роздратовану слизову, живлять організм і виводять токсини; заняття спортом, прогулянки в лісі — фізичне навантаження примушує кров циркулювати швидше, а свіже повітря насичує її киснем; робота, хобі — підійде будь-яке заняття, здатне відвернути від випивки.

Інша наша стаття розповідає, як Вивести людину із запою народними засобами . Читайте, якщо шукайте народні методи позбавлення від тяги до спиртного.

Медикаментозне лікування алкоголізму.

Існує близько 150 найменувань, створених спеціально для купірування залежності, і фармацевтична сфера регулярно розробляє нові препарати. Користуючись медикаментами, можна досягти практично будь-якої мети: від детоксикації, до корекції психологічних відхилень.

Найбільш популярним способом вилікувати алкоголізм в домашніх умовах є кодування. Таблетки, капсули і уколи викликають стійку відразу до будь-яких алкогольних напоїв. З їх допомогою можна вивести людину з запою і почати комплексне лікування. Детальніше про цей метод читайте в нашій статті Кодування від алкоголізму .

Існують також препарати, що знижують ефект від алкоголю. Питуща людина перестає відчувати ейфорію від сп’яніння і втрачає інтерес до випивки. Цей та інші методи описані в іншій нашій статті-Таблетки і засоби від алкоголізму .

Народних способів боротьби із залежністю, мабуть, ще більше ніж фармацевтичних засобів. Відвари, настоянки та інші рецепти допоможуть впоратися з запоєм, навіть в гострій формі. У статті найефективніші народні засоби від алкоголізму ми відібрали найкраще, що може запропонувати нетрадиційна медицина.

Сучасні препарати практично позбавлені побічних ефектів, однак, мають деякі протипоказання. Перш ніж почати медикаментозне лікування алкогольної залежності слід проконсультуватися з фахівцем.

Психотерапевтичне лікування.

Тяга до алкоголю — це не тільки фізична, але також психологічна проблема. Тому неможливо перемогти алкоголізм, якщо після детоксикації відновити психіку.

Існує 4 найбільш ефективних методів, які допомагають усвідомити проблему і відмовитися від спиртного.

НЛП. Хворий вчиться радіти життю і долати стресові ситуації без алкоголю. Гіпноз. Байдужість або огиду до спиртних напоїв впроваджується в підсвідомість алкоголіка. Емоційно-когнітивна терапія. Протягом декількох сеансів, людина вчиться контролювати власні емоції. Пригнічуючи бажання випити, хворий зміцнює силу волі. Эриксоновская терапія. Бесіди з психотерапевтом. На сеансах, алкоголік вчиться говорити «Ні!»випивці на свідомому і підсвідомому рівнях.

Товариство анонімних алкоголіків — всесвітня організація, яка допомагає врятувати людину від алкоголізму на будь-якій стадії захворювання. Групові сеанси включають не тільки емоційну підтримку один одного, але також всі перелічені методи психологічної терапії.

Закріплення і профілактика.

Коли залежність відступила і хворого не тягне до спиртного, необхідно зафіксувати результат. В цьому допомагає формування нового, здорового способу життя.

Потрібно усвідомити, до чого призводить зловживання алкоголем. Зруйновані сім’ї, проблеми зі здоров’ям, протизаконні дії — чим жахливіше можливі наслідки, тим сильніша відраза до випивки.

Тривала соціально-психологічна робота також корисна для лікування згубної звички. Близькі люди повинні всіма силами допомогти хворому почати нове життя: знайти нові інтереси, влаштуватися на гарну роботу, завести соціально-активних друзів.

Способи боротьби з алкоголізмом.

Чим стійкіше абстинентний синдром, тим складніше позбутися залежності. Тому, щоб правильно лікувати алкоголізм в домашніх умовах, необхідно зрозуміти, на якій стадії знаходиться хворий.

Самостійна відмова від алкоголю.

Перша стадія характеризується зростаючою толерантністю до спиртних напоїв. Фізична потреба в алкоголі ще відсутня, але людина вже починає шукати різні приводи, щоб випити.

На цій стадії можливе самостійне усвідомлення проблеми і відмова від випивки. Нерідко, друзі і близькі допомагають хворому повернутися до нормального життя без будь-яких препаратів. В статті Як кинути пити алкоголь самостійно в домашніх умовах ми розповідаємо про найбільш ефективних методиках.

Без відома хворого.

Коли алкоголік досягає другої стадії захворювання, його психіка помітно змінюється. Навіть якщо проблема очевидна, людина буде всіма силами її заперечувати.

На цьому етапі тільки ліки і народні засоби допоможуть впоратися з алкогольною залежністю. У статті Лікування алкоголізму без відома хворого ми розповідаємо, як приховано протистояти цій руйнівній звичці.

Примусове лікування.

На третій стадії захворювання неможливо допомогти людині без втручання фахівця. Хронічний алкоголізм потребує професійного підходу і тривалої терапії.

Якщо ви хочете позбутися від алкогольної залежності у свого родича або знайомого, але не знаєте як легально помістити його в стаціонар, прочитайте нашу статтю Примусове лікування від алкоголізму .

Інші варіанти.

Повне лікування від алкоголізму можливо в тому випадку, якщо вдасться зрозуміти внутрішні причини розвитку цієї звички у питущої людини.

Наприклад, щоб допомогти дружині позбутися від тяги до алкоголю, слід оточити її увагою. У прийнятті рішень, жінки керуються емоціями, тому самотність і нудьга часто призводять до пияцтва.

Щоб вилікувати чоловіка алкоголіка в домашніх умовах, потрібно зрозуміти, чому він п’є. Це може бути потреба в розслабленні або спроба впоратися зі стресом. Розслабляючого масажу і гарного проведення часу зазвичай достатньо, щоб впоратися з проблемою на першій стадії.

Пристрасть до випивки більш виражено у старшого покоління. Діти часто страждають від згубних звичок своїх батьків і всім серцем хочуть допомогти зав’язати з алкоголем. Якщо алкоголізм ще не прийняв хронічну форму, досить оточити батька своєю любов’ю і підтримкою. Однак, не беріть на себе матеріальні витрати, щоб у нього не було спокуси витратити вільні гроші на випивку.

Таким же способом можна допомогти сестрі позбавлення від алкогольної залежності. Виведіть її із запою, нехай протримається без спиртного хоча б 2 місяці. Коли тяга ослабне, потрібно щиро вирішити більше ніколи не пити. Протягом усього лікування не можна залишати сестру одну. Допомагайте їй адаптуватися до нового життя.

Умови, в яких можна позбутися від алкогольної залежності.

Будь-яка терапія алкоголізму повинна супроводжуватися всебічною підтримкою друзів і близьких людей. Необхідно заохочувати хворого до ведення здорового способу життя.

У домашніх умовах.

Коли людина починає багато пити, він замикається в собі. Через проблеми на роботі або навчанні, йому доводиться довго залишатися вдома наодинці з пляшкою.

Найефективніший спосіб захистити хворого від алкоголізму-створити сприятливу атмосферу навколо нього. Знайдіть і викиньте всі «заначки», займіть людину чимось, що відверне його від спиртного. Тільки після цього пробуйте терапевтичні способи боротьби з алкоголізмом: детоксикацію, консультації психотерапевта і відвідування групових сеансів.

У стаціонарі з фахівцями.

Якщо самостійно вирішити проблему не вдається, зверніться за допомогою до професіоналів. Хворого помістять в палату, складуть персональний курс лікування від алкоголізму і поспостерігають за виконанням приписів.

Стандартна програма лікування алкоголізму починається з активної детоксикації. Використовуються гіпертонічні, плазмозамінні, ізотонічні і тіолові розчини. На тлі очищення організму від токсинів, прописується вітамінний комплекс. Необхідно поповнити запас вітамінів B, C і PP груп. Якщо пацієнт страждає від психічних розладів, призначаються психотропні препарати. Використовуються похідні 1,4-бензодіазепіну та інші транквілізатори. Одночасно відлежується якість сну. Якщо алкоголік страждає від безсоння, прописують нейролептики. Вегетосоматические розлади під час алкогольної абстиненції купіруються з допомогою апоморфіну. Субрвотные дози в капсулах швидко знижують тягу до спиртного.

Медики досі досліджують абстинентний синдром у алкоголіків і намагаються знайти найбільш результативний спосіб боротися з цією проблемою.

Куди звертаються за допомогою?

Не знаєте де позбутися алкогольної залежності? Зверніться в наркологічний диспансер свого міста. Саме тут працюють фахівці, які займаються лікуванням алкоголізму.

Реабілітацію також можна пройти в приватних клініках.

Вартість лікування варіюється від поточної стадії захворювання, місця проживання і обраної схеми лікування. Середня вартість курсу по Москві і Санкт-Петербургу складає 35 тисяч.

Висновок і висновок.

алкогольна залежність лікування

Щоб лікувати алкоголізм, спочатку потрібно зрозуміти, що стало причиною його розвитку. Позбавтеся від цієї причини і можливо, бажання пити зникне.

Якщо ж захворювання прийняло важку форму, не витрачайте час і гроші даремно — зверніться в наркодиспансер за професійною допомогою.

Алкоголізм (алкогольна залежність). Симптоми, лікування.

Алкоголізм (алкогольна залежність). Симптоми, лікування.

Алкоголізм по праву відносять до однієї з найсерйозніших проблем сучасного суспільства, так як темпи поширення цього захворювання збільшуються з кожним роком. Постійна реклама алкогольних напоїв та доступність спиртного грають негативну роль, тому що це сприяє поширенню алкогольної залежності серед населення. Особливо негативно «реклама» відбивається на підлітках, так як все заборонене завжди притягує. Алкоголізм молоді – часто зустрічається явище . Для того щоб людині позбутися від непереборного бажання приймати алкоголь треба зробити величезне зусилля.

Алкоголізм – що це?

Прийнято вважати, що алкоголізм – це захворювання, викликане частим вживанням спиртних напоїв і характеризується появою сильного пристрасті до алкоголю. Його відносять до одного з видів наркоманії за рахунок того, що на центральну нервову систему алкоголь діє як наркотик. Через тривале і інтенсивне зловживання спиртним починаються характерні зміни у внутрішніх органах, тому цей факт теж відносять до симптомів алкоголізму.

Лікуванням будь-якого захворювання повинен займатися фахівець. В даному випадку слід звертатися до психіатра-нарколога, так як алкоголізм серйозна проблема, що викликає психіатричні і фізичні зміни в організмі . Найчастіше впоратися самостійно з даною хворобою неможливо, особливо, коли мова йде про другий і третій стадіях алкоголізму. В результаті своєчасне звернення до лікаря допоможе відновити здоров’я і усунути залежність.

Причини алкоголізму.

Останнім часом всі причини виникнення алкогольної пристрасті поділяють на три великі групи:

Фізіологічні фактори. Психологічні фактори. Соціальні фактори.

Одним з найважливіших моментів вважають наявність генетичної схильності до алкоголізму, яка виникає із-за виникнення мутації в генах. В результаті людина з такими змінами в хромосомах значно швидше стає алкоголіком в порівнянні з оточуючими. Так як за останні десятиліття алкоголізмом стала страждати величезна кількість людей, то і ймовірність народження дітей з наявною схильністю дуже велика. Але наявність такої причини алкоголізму не є обов’язковим для його виникнення, так як велике значення надають виховання і соціальний статус .

Крім генетичної схильності, до фізіологічних факторів можна віднести стан здоров’я людини. При деяких захворюваннях, що стосуються нервової системи, обміну речовин або проблем з печінкою алкоголізм виникає швидше. Психологічні зміни у алкоголіка найчастіше присутні з початку захворювання. Людина, що зловживає спиртним, часто відчуває депресію і тривогу, має маніакальні зміни особистості. Алкоголізм і його наслідки в психологічному плані жахливі, так як особистість людини сильно деградує. Багато людей починають «прикладатися» до пляшки від безвиході, інші вважають, що алкоголь дає їм можливість відпочити після робочого дня. У сукупності це викликає регулярне вживання алкоголю, яке в майбутньому призведе до виникнення залежності.

Соціально-економічний фактор – це ті умови, в яких існує людина. В залежності від навколишнього середовища людина або схильний вживати спиртне, або ні. Виховання, традиції та сімейні цінності впливають на те, яким чином людина відпочиває і вирішує проблеми. Якщо перед його очима був негативний приклад, тобто алкоголізм в сім’ї, ймовірність появи залежності значно збільшується . Це пов’язано з тим, що пропадає страх перед вживанням спиртних напоїв. Якщо можна було батькам, то можна і мені-так думає велика частина молоді, коли мова заходить про алкоголь і сигарети.

Стадії алкоголізму.

Виділяють дві форми залежності – психологічна і фізична. Перша виникає через вплив алкоголю на центральну нервову систему, друга – через включення етанолу в обмін речовин. Алкоголізм розвивається поступово, що залежить від частоти вживання і кількості випитого спиртного. Для того щоб діагностувати патологічну пристрасть до алкоголю доктор оцінює чотири ознаки:

Ступінь потягу до алкоголю. Зміна толерантності до алкоголю. Алкогольний абстинентний синдром (поява психо-неврологічних і соматовегетативних симптомів, які виникають після припинення прийому спиртного). Симптоми алкоголізму завжди включають абстинентний синдром, характерний для всіх наркоманів. Алкогольне ураження внутрішніх органів.

Для того щоб зрозуміти тяжкість стану, психіатр-нарколог завжди оцінює ознаки алкоголізму. Найважливішим залишається пристрасть до алкоголю, тобто непереборне бажання вживати його в незалежності від обстановки. Також лікарі виділяють три стадії алкоголізму:

Перша стадія характеризується появою залежності. Людина відчуває сильне бажання прийняти алкоголь. Навіть якщо бажання загострюється один раз в тиждень, це все одно грізний симптом. Алкоголік не усвідомлює небезпеки того, що відбувається і воліє вгамувати потребу, а не боротися з нею. Втрачається контроль по відношенню до кількості спиртного, тобто він п’є до того моменту, поки не настане сп’яніння. Людина часто агресивний і дратівливий, що сильно впадає в очі. На наступний день є похмілля, але ще немає необхідності похмелитися. Блювота відсутня. Алкоголізм і його стадії протікають по-різному . Перша стадія обов’язково переходить в другу, але завжди за різні проміжки часу. Друга стадія характеризується тим, що збільшується толерантність до алкоголю, тобто необхідно більше спиртного для того, щоб з’явилося стан сп’яніння. Залежність стає дуже сильною. Втрачається контроль під час прийому алкоголю, а його кількість постійно зростає. Алкоголізм і його причини ведуть до появи ретроградної амнезії . Основною відмінністю першої стадії від другої є виникнення абстинентного синдрому. Якщо не задовольнити бажання випити спиртне, то запускається ряд механізмів, що погіршують фізичний і психічний стан людини. Таким чином, організм вимагає наступну порцію алкоголю. З’являється дратівливість, підвищення артеріального тиску, тремтіння рук, повік, почастішання серцебиття, безсоння, блювання після їжі або води, а не після спиртного. Крім фізичних ознак може початися психоз з галюцинаціями. Стан вкрай небезпечно як для самого алкоголіка, так і для оточуючих. Щоб не допустити таких важких симптомів, алкоголік продовжує приймати спиртне, що призводить до запою. Наслідки алкоголізму ще оборотні, але тільки при дотриманні всіх умов лікування. На цій стадії алкоголіки можуть бути дуже довго, іноді до кінця життя. Третя стадія заключна. Характеризується тим, що сильно падає витривалість до алкоголю, тобто потрібна маленька кількість спиртного для того, щоб сп’яніти. Абстинентний синдром дуже яскравий, призводить до щоденного вживання алкоголю. Особистість людини змінюється в гіршу сторону, так як інтелект і здатність до мислення повністю пропадають. Хронічний алкоголізм веде до незворотних змін у внутрішніх органах .

Лікування і наслідки алкоголізму.

Головним моментом у лікуванні алкоголізму є повна відмова від алкоголю на все життя, так як навіть одноразове вживання спиртного повертає алкоголіка на колишню дорогу. На початку лікування особливу роль приділяють усуненню абстинентного синдрому і пом’якшення алкогольної залежності. Для купірування алкогольної інтоксикації використовують препарати, що підсилюють обмін речовин і виводять етанол з організму. Алкоголізм і його наслідки призводять до того, що тільки медикаментозним лікуванням обмежиться вкрай складно . Алкоголіки потребують інтенсивної психотерапії, так як стабільна ремісія можливо тільки при проведенні повноцінного лікування.

Для того щоб оцінити всю серйозність такої проблеми, як хронічний алкоголізм, треба усвідомити соціальний збиток. Через пристрасть до алкоголю розпадаються сім’ї, народжуються хворі діти, які в майбутньому теж можуть стати алкоголіками. Кількість злочинів, скоєних через сп’яніння або для того, щоб дістати спиртне, неухильно зростає. Із-за поширеності алкоголізму відбувається зменшення загального інтелектуального рівня суспільства, що призводить до деградації і зникнення культурних цінностей. З-за проблем зі здоров’ям зменшується кількість працездатного населення. Наслідки алкоголізму страшні не тільки для самої людини. Вони зачіпають суспільство і погіршують генотип всієї нації. Тому треба робити акцент на профілактиці цього страшного захворювання, а не на його лікуванні.

Лікування алкогольної залежності народними методами.

Лікування алкоголізму за допомогою народних засобів багатьом здається хорошою альтернативою стаціонарному медикаментозному лікуванню. Особливо привабливим родичів алкоголіків здається те, що таке лікування може проводитися без відома самого хворого. Серед народних засобів існують різні методи і схеми лікування, які будуть детально розглянуті нижче.

Існує думка про те, що лікування організму травами дозволяє позбутися від багатьох хвороб. З допомогою відварів і настоїв трав ентузіасти лікують не тільки внутрішні хвороби, але також і захворювання шкірних покривів, волосся і слизові оболонки. В лікуванні алкогольної залежності терапія травами також надійно тримає пальму першості. Трав’яні збори дійсно можуть надати потужну підтримку організму під час лікування від алкоголізму, а також безпосередньо впливати на формування неприйняття алкоголю у хворого. Нижче наведені деякі найбільш ефективні рецепти народної медицини, пов’язані з травами.

ТРАВ’ЯНИЙ ЗБІР.

Для приготування даного збору необхідно придбати такі трави:

чотири чайні ложки чебрецю повзучого; одна чайна ложка золототисячника; одна чайна ложка полину; окріп.

Подрібнені трави (можна подрібнити в ступці) необхідно заливати окропом у пропорції 1 столову ложку сухих трав візьміть одну склянку окропу. Траву необхідно настояти дві години, а потім проціджений настій приймати по столовій ложці перед їжею (зазвичай – по три-чотири рази добу). Як правило, результат можна побачити вже через тиждень лікування, проте найбільш вираженим ефект буде через місяць лікування.

ЛЮБИСТКОВАЯ НАСТОЯНКА.

Щоб приготувати цю настоянку необхідно запастися такими інгредієнтами:

корінь любистку; кілька лаврового листя; 200-250 мл горілки.

Нашаткований корінь покладіть в банку, додайте лавровий лист і залийте інгредієнти горілкою. Наполягати суміш необхідно два тижні.

ГАРБУЗОВА НАСТОЯНКА.

Приготування гарбузової настоянки передбачає наявність таких компонентів:

Стакан очищених насіння необхідно подрібнити в м’ясорубці або комбайні і, заливши горілкою, відставити для настоювання. Наполігши суміш близько одного тижня, можна починати прийом.

ЛАВРОВА НАСТОЯНКА.

алкогольна залежність лікування

Приготуйте такі компоненти для того, щоб приготувати настоянку:

Покладіть листя в горілку і настоюйте два тижні.

Приготуйте одну з цих настоянок (на свій вибір, орієнтуючись на те, які компоненти доступні в довколишніх аптеках і магазинах). Давати настоянки алкоголіку необхідно в кілька етапів. Необхідно також врахувати деякі нюанси щодо дії компонентів цих настоянок:

лавровий лист здатний провокувати розлади шлунка; гарбузове насіння можуть викликати діарею, а також блювоту.

Зазначені побічні ефекти даних настоянок виконують огидну від алкоголю роль, однак якщо у хворого наявні проблеми з шлунково-кишковим трактом, то це необхідно врахувати, щоб не завдати його організму непоправної шкоди.

Нижче можна знайти перелік трав, які також здатні викликати блювоту і розлади під час одночасного прийому алкоголю.

КОПИТЕНЬ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ (ТРАВА)

Трава провокує виникнення сильних блювотних позивів і блювоти, якщо хворий вживає траву і спиртні напої одночасно. Для приготування відвару зробіть наступне:

1 чайну ложку трави залийте склянкою окропу і проваривайте на повільному вогні близько 5 хвилин; знявши з вогню, залиште рідину настоюватися під кришкою 1 годину; готовий продукт потрібно підлити в спиртний напій хворого, керуючись необхідним співвідношенням відвару до горілці (1 їдальня ложка, розбавлена склянкою горілки); лікування необхідно продовжувати до тих пір, поки у хворого не настане повна відраза до спиртного; варто врахувати, що застосування цього засобу протипоказане при захворюваннях серця і вагітності.

ЗОЛОТОТИСЯЧНИК (ТРАВА) І ПОЛИН.

Щоб приготувати відвар необхідно взяти обидві трави в рівних частках. Відвар потрібно давати алкоголіку, чекаючи, поки настане повне фізіологічне неприйняття алкоголю.

МУЧНИЦЯ.

Варто відзначити, що дана трава, як правило, використовується для лікування пивного алкоголізму. Для приготування зробіть наступне:

візьміть 2 великі ложки сухої трави; залийте траву окропом і поставте на вогонь, доводять до кипіння; зніміть з вогню і настоюйте ніч.

Людина, яка не може відмовитися від непомірного вживання пива, повинна вживати відвар до шести разів на день по одній столовій ложці. Результат лікування можна буде побачити через два місяці прийому настойки.

ЛІКУВАННЯ АЛКОГОЛІЗМУ ЗА ДОПОМОГОЮ НАРОДНИХ МЕТОДІВ.

Трав’яні збори — це не єдиний метод лікування алкоголізму, який популярний серед шанувальників фітотерапії і народних засобів.

ЯБЛУКО.

Яблука добре відомі, як профілактичний захід від багатьох хвороб. Напевно всі знають англійську приказку про те, що одне яблуко, що з’їдається щодня, здатне позбавити від візитів лікаря. Варто знати, що ці фрукти гарні не тільки як профілактичний засіб, але і як лікарський теж. Підкреслимо, що для лікування алкоголізму необхідно придбати кислі яблука.

Щоб перевірити даний метод, необхідно, щоб алкоголік з’їдав по три яблука кислих сортів. Необхідно не просто споживати яблука, але попередньо настояти їх з уткнутими цвяхами (в кожне яблуко по сім цвяхів, залишити на ніч). Курс лікування повинен тривати сім тижнів.

Необхідно пам’ятати про те, що під час даного курсу лікування необхідно виключити з їжі продукти:

яйця; молочку; солоне і жирне; капусту, цибулю, горох; прянощі.

Бажано харчуватися круп’яними виробами, нежирним м’ясом, картоплею та іншим коренеплодами. Також добре, якщо хворий буде пити різні кислі морси і компоти (з журавлини, вишні, слив і т. д.).

ДИМ ВІД БЕРЕЗОВИХ ДРОВ.

Підготуйте сухі березові дрова, посипте їх цукровим піском і підпаліть. Коли дрова загоряться, багаття потрібно погасити, а алкоголік в цьому час повинен дихати утворився димом. Після того, як хворий подихав, йому потрібно випити 200 мл горілки. Народні джерела обіцяють, що березовий дим допоможе тому, хто хворий на алкоголізм, вилікуватися.

КАЛЕНДУЛА І ОВЕС (ВІДВАР)

Такий відвар здатний позбавити хворого не тільки від бажання пити, але також від тяги до куріння. Щоб приготувати такий відвар, зробіть наступне:

візьміть трилітрову каструлю; до половини насипте неочищений овес і залийте його холодною водою; варіть півгодини до початку закипання води; відвар злийте в окрему посудину, в яку також додайте 100 г сухих квітів календули; отриманий відвар з травою укутайте і дайте настоятися півдня (12 годин); приймайте засіб до їжі до 200 г; через декілька днів у хворого сформується огиду до спиртових напоїв.

ГОРІХОВІ СЕРЕЖКИ.

Необхідно зібрати сережки з ліщини відразу ж після їх розпускання. У цей же час потрібно підготувати півлітрову тару і скласти туди сережки. Долийте в тару горілку доверху. Після того, як суміш настоїться десять днів, її необхідно процідити і залишити на видному місці так, щоб хворий сам знайшов та випив її. Даний засіб дозволить позбутися від залежності.

ПАНЦИРИ РІЧКОВИХ РАКІВ (ПОРОШОК)

Відваріть раків і зніміть з ні панцири. Використовуючи м’ясорубку або комбайн, зробіть з панцирів порошок. Засіб необхідно непомітно давати хворому разом з їжею кілька разів в день (подмешивайте по половинці чайної ложки). Після того, як алкоголік вип’є алкогольний напій, його почне сильно рвати. Давати хворому порошок слід до тих пір, поки не буде сформована неприязнь до міцних напоїв. Варто звернути увагу на те, що не до всякої їжі можна підмішати раковий порошок. Підбирайте такі страви, в які порошок можна підмішати непомітно.

КОРІННЯ ЩАВЛЮ КУЧЕРЯВОГО.

Такий відвар допомагає, якщо трапився запій. Для приготування необхідно підготувати такі компоненти:

1 столову ложку коренів; 200 мл окропу.

алкогольна залежність лікування

З’єднавши компоненти, потрібно кип’ятити їх в закритій тарі близько 5 хвилин. Не піднімаючи кришки, потрібно наполягати отриманий відвар близько трьох годин. Приймають засіб шість разів на день по одній столовій ложці.

НАСТОЯНКА ЧЕРВОНОГО ПЕРЦЮ.

Дана настоянка здатна допомогти кинути пити. Підготуйте такі компоненти, щоб приготувати настоянку:

20 г червоного сушеного перцю; 500 г шістдесятиградусного спирту.

З’єднавши інгредієнти, поставте їх в темне місце. Не забудьте щільно закрити пляшку, а також періодично діставати її і струшувати. Готовий продукт необхідно процідити. Займаючись лікуванням хворого, потрібно дотримуватися такої пропорції: на літр вина необхідно додавати три краплі даної настоянки. Вживання такого вина з настоянкою дозволяє поступово знижувати тягу до алкоголю.

МЕД І АЛКОГОЛІЗМ.

Відомо, що продукти бджільництва здатні відігравати важливу роль в лікуванні алкогольної залежності. Ця думка ґрунтується на інформації про те, що у хворого спостерігається тяга до прийому алкоголю за рахунок того, що організму не вистачає калію. Мед вважається одним з кращих джерел калію. Крім того, у меді міститься безліч різних корисних і важливих вітамінів і мінералів, які потрібні організму для адекватного функціонування. Таким чином, можна зробити висновок про те, що регулярне вживання продуктів бджільництва може спочатку зменшити, а потім і повністю нівелювати тягу хворого до алкоголю.

Методику лікування за допомогою меду можна описати наступним чином:

хворому необхідно одноразово вжити шість чайних ложечок меду; після того, як минуло 20 хвилин, потрібно з’їсти ще стільки ж меду; через 20 хвилин знову треба з’їсти таку ж кількість продукту; зробіть годинну перерву, після якого хворий знову повинен з’їсти ще 3 рази по 6 чайних ложок з такою ж перервою.

На наступний день хворому навіть можна дати похмелитися. Потім знову необхідно дати 6 чайних ложок меду. Після того, як хворий поснідає, на десерт знову потрібно з’їсти мед, проте на цей раз – 4 чайні ложки. Якщо правильно дотримати порядок даної методики, то хворий може успішно позбутися від тяги до алкоголю.

Лікарі повідомляють, що основа цього методу – не фізіологічна, а психологічна, оскільки тягу до алкоголю можна пояснити тим, що у хворого в організмі існує нестача калію. Крім того, медики часто підкреслюють, що для лікування від алкоголізму недостатньо використовувати лише народні кошти.

ЛІКУВАННЯ АЛКОГОЛІЗМУ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧАЮ.

Народна медицина пропонує застосовувати трав’яні чаї, які є аналогом настоїв трав. Такі чаї, як правило, вживаються без цукру або інших підсолоджувачів. В основі такого методу лежить спроба викликати у хворого більш інтенсивне потовиділення, а також посилене утворення сечі. Чаї необхідно вживати у великій кількості (5-10 склянок на добу). Крім того, обов’язковою умовою також є досить висока температура трав’яного чаю (він повинен бути теплим). Нижче можна знайти рецепти трав’яних чаїв, які допоможуть в боротьбі з алкогольною залежністю.

РЕЦЕПТ 1.

Зробіть збір для чаю з наступних трав:

м’ята; полин; деревій; ялівцеві ягоди; дягель (корінь); аїр болотний (корінь).

Компоненти потрібно подрібнити і заварювати, додаючи одну дрібку трав на склянку окропу.

РЕЦЕПТ 2.

Для приготування цього чаю необхідно купити такі інгредієнти:

полин гіркий; звіробій деревій; чебрець; дягель; м’ята перцева; ялівець.

Сухі трави необхідно перемішати і заварювати в заварнику, додаючи 1 ложку суміші на літр окропу. Після того, як чай настоїться не менше десяти хвилин, можна поїти їм алкоголіка.

Пити чай слід десять днів по чотири рази на добу. Після десятиденного курсу потрібно зробити п’ятиденну перерву і знову повторити десятиденний курс чаювань. Як правило, повний курс лікування триває близько 8-10 місяців. На початку лікування настає легка відраза до алкоголю, а до кінця курсу тяга до алкоголю повинна зникнути зовсім.

РЕЦЕПТ 3.

Спробуйте пити каву, в який доданий порошок кореня копитня. Ця рослина відомо як засіб, здатне викликати огиду до вживання алкоголю за рахунок того, що воно викликає блювоту і інші неприємні симптоми, коли приймається одночасно зі спиртним. Щоб випробувати дію рецепта, необхідно заварити каву по-турецьки і подрібненим коренем рослини. На 50-грамову порцію кави потрібно взяти четверту частину чайної ложки порошку. Алкоголік повинен випити напій один раз, а через кілька днів можна повторно напоїти хвору каву з порошком кореня.

В аптеках і спеціалізованих магазинах можна знайти також і готові збори трав’яних чаїв, які містять різні компоненти з вже наведених вище. Такі чаї зручні за рахунок того, що вони фасуються у фільтр пакети на виробництві, а кожен пакет має чітко розраховану дозу трав. Фитосборы необхідно пити чітко за інструкцією виробника.

Варто відзначити, що не існує нешкідливих трав, адже кожна з них має свої протипоказання. Фахівці не рекомендують бездумно пити той чи інший трав’яний чай: спочатку обов’язково необхідно проконсультуватися з лікарем, який дасть рекомендації з приводу обраного народного засобу та його доречність в терапії алкоголізму.

Лікування алкогольної залежності в домашніх умовах: тверезий погляд на роль меду, трав, гнойовиків та інших народних засобів.

Способів боротьби з алкоголізмом за минулі століття накопичилося достатньо, але число залежних від цього не зменшилася. Оцінити, наскільки їх поява вплинула на статистику важких випадків з поганим прогнозом виживання, теж неможливо. Побічно це свідчить про те, що лікування алкоголізму в домашніх умовах дає ще менше ефекту, ніж в клініці.

Визначити грань між здоровим вживанням спиртного і алкоголізмом нелегко. Але рання відмова від спиртного, як і від будь-якої іншої залежності, є запорукою успішного лікування. Частина наркологів починає вважати алкоголізмом перехід від розпиття спиртних напоїв з вагомих приводів до прийому для «бадьорості», «підняття духу». А частина пропонує ставити хворого «на контроль», починаючи з посиденьок в дружній компанії, якщо вони повторюються частіше разу на місяць і явно входять у звичку.

Ознаки хвороби.

На обивательському рівні вважається, що келих вина, пляшка пива або слабоалкогольного напою два-три рази на тиждень — не привід для занепокоєння і не симптом, що віщує залежність, так як:

«градус» у зазначених напоях невисокий; велике навантаження для сімейного бюджету їх споживання не створює; питущий зберігає адекватність; він не п’є багато і не змішує різні напої; він не шукає приводу випити зайву пляшку.

Відсутність приводу.

Такого аргументу для пиятик, як відповідний час доби, не існує. Є лише стан, при якому людина не може переключитися з роботи на дозвілля без допомоги алкоголю. Сказати, чому пацієнт втратив здатність розслаблятися без спиртного, неспеціаліст не зможе. А серед професіоналів цим займаються наркологи та психологи, в тому числі сімейні (причина пияцтва часто полягає в конфликтогенной обстановці не на роботі, а вдома).

Створення конфліктів.

Вживання спиртного «просто так» в минулому не вважалося ознакою залежності. Його подавали в якості аперитиву/дижестива до будь-якої трапези вдома і в суспільстві. Сучасна звичка до розпивання слабоалкогольних напоїв вечорами є відлунням даної традиції. До них належить і відсутність її осуду у всіх, крім наркологів, поки вона не створює для інших членів сім’ї погроз на кшталт:

буйної поведінки питущого; зменшення сімейного бюджету; крадіжки цінних предметів і грошей у домочадців; небажаних гостей / знайомств у пристрастився до спиртного.

Поки п’є не почне шукати приводи і засоби випити за всяку ціну, позбутися від алкоголізму простіше. Людина навіть в змозі зробити це власними силами. Однак виміряти близькість до хвороби неможливо, адже всі ознаки відносні. Наприклад, сімейний бюджет у всіх різний. І масштаб пиятик, який може собі дозволити багатий пацієнт, відрізняється від можливостей хворого з низьким доходом. По даному параметру багатого алкоголіка будуть визнавати таким пізніше бідного. Так само і з іншим: хтось деградує швидше, хтось-повільніше. Великий і схильний до агресії пацієнт ще до початку залежно буде представляти велику небезпеку для оточуючих, ніж поступливий по натурі людина тендітної статури.

Зростаючі обсяги.

Зростання толерантності до етилового спирту — неминучість для тих, хто випиває занадто часто. Це питання звички в поєднанні з прагненням впитися до досягнення ейфорії. Хворий на алкоголізм п’є більше і частіше, вибирає напої міцніше і їх суміші. Його поведінка ще до настання шуканої ейфорії стає некерованою, чого раніше не спостерігалося.

Чим більше «стаж» у алкоголіка, тим помітніше, що він просто не може напитися. Він «злітає з котушок» і навіть відключається раніше, ніж досягає потрібної «кондиції», п’є по кілька тижнів поспіль у пошуках сп’яніння, вже недоступного йому. Ефективне лікування алкоголізму на цій стадії ускладнене типовим для пияцтва «букетом» патологій і фізіологічною залежністю. Завдяки їм, неопохмелившийся питущий відчуває себе об’єктивно погано, а після прийому невеликої дози спирту не може зупинитися самостійно, впадає в новий запій.

Фізична потреба.

алкогольна залежність лікування

Алкоголізм починається з неї вкрай рідко, але завжди нею закінчується. Дорослих до пляшки спочатку тягне бажання відволіктися від поточних життєвих і побутових труднощів, додати собі рішучості перед якоюсь неприємною подією. А діти і підлітки починають пити «за компанію» з наслідування дорослим. Доза і частота пиятик у них ростуть з прагнення підвищити свій авторитет серед товаришів по чарці.

«Психологічний» початок алкоголізму з часом призводить до фізіологічних проблем:

зниження потягу і відчуттів від статевої близькості; цирозу печінки; панкреатиту; іншим травним захворювань; серцево-судинних захворювань; зниження інтелекту; збіднення емоційної карти.

Їх провокує тривале отруєння організму алкоголем у великих дозах. Але цікаво, що продовження пияцтва допомагає не помічати хвороби і маскує більшість їх симптомів так само, як раніше полегшувало сприйняття хворим особистих, побутових і робочих проблем.

Тверезий або знаходиться в стані похмілля алкоголік відчуває себе фізично погано — не може зосередитися, відчуває нудоту, запаморочення, болі неясної етіології, спазми. Але ледь він почне пити, велика частина неприємних відчуттів проходить. Це не означає, що спиртне лікує. Просто фізіологічні відхилення наростають при надмірному пияцтві спільно з посиленням тих же психологічних проблем, з-за яких воно почалося.

Залежність позбавляє доходів і перспектив кар’єрного зростання, посилює напруженість у взаєминах з друзями, колегами і ріднею, загострюючи все, від чого хворий втік спочатку. Тверезий алкоголік усвідомлює свою деградацію, і його психіка «послужливо» підказує звичний вихід — «напитися і забутися». З цією метою вона запускає хворобливі відчуття по всьому тілу і зменшує їх, отримавши необхідну, за рахунок чого і виникає видимість полегшення.

Способи лікування алкоголізму в домашніх умовах.

Вибір народних рецептів від алкоголізму значно ширше, ніж наукових. Але ослаблення державного контролю над медичною діяльністю в останні 20 років призвело до появи маси «революційних», «нових» методик, в тому числі лікування з допомогою гомеопатії. Левова їх частка є або модифікацією давно існуючих способів лікування, або шарлатанством.

Частина наукових методик запозичила свою ідею у народної медицини. Серед відкритих в народі, але отримали наукове схвалення способів значаться наступні.

Кодування. Оскільки знахарі теж застосовують при читанні молитов або змов примітивні форми навіювання. Створення негативного рефлексу. Знахар дає алкоголіку екстракт помірно отруйної трави, а лікар-нарколог — таблетку дисульфіраму або іншого препарату, що блокує розщеплення спирту в печінці. Але обидва переконують хворого, що головний біль, блювота і інші симптоми при вигляді і запаху спиртного викликані дією прийнятого кошти. Що збережуться вони надовго і можуть призвести до смерті, якщо заборона на пияцтво буде порушена.

Переваги наукових методик.

Наука підходить до того, як вилікувати алкоголізм в домашніх умовах або спеціалізованому закладі, грунтовніше народної медицини. Лікар може закодувати алкоголіка імплантацією» довгограючої » версії блокатора печінкових ферментів, чого не зробить Знахар. Ці блокатори роблять алкоголь неусвояемым отрутою насправді, і лікар, на відміну від знахаря, говорить правду, коли попереджає пацієнта про небезпеку для життя.

Результативність засобів офіційної медицини також вище народних способів лікування. Крім того, лікарі частіше застосовують психотерапію з урахуванням особливостей психології п’є і його сімейних стосунків, а в знахарстві такий метод не розглядається. Та й профілактика пияцтва дається офіційній медицині краще. Наприклад, пропаганда, як головний інструмент боротьби з алкоголізмом, може бути організована на належному рівні тільки офіційними структурами при підтримці держави.

Лікарям також краще дається лікування без відома хворого — препаратами без смаку і запаху. А схема лікування, призначена травником, грунтується на засобах, присутність яких неможливо не помітити. Тому лікування алкоголізму народними засобами в домашніх умовах є менш бажаним.

Плацебо-варіанти.

Народна медицина часто розглядає алкоголізм як потребу пити через дефіцит якихось поживних речовин. При цьому частина запропонованих нею коштів розрахована просто на полегшення похмільного синдрому і запоїв, а частина не піддається логічному поясненню.

Натуральний мед . Лікування алкоголізму медом засноване на думці, ніби до пияцтва веде недолік калію. Точно вказати коріння даного припущення складно, і наукового підтвердження йому не знайдено. Найімовірнішою виглядає версія, що знахарі просто прагнуть врахувати підвищене пото — і сечовиділення у алкоголіків (етиловий спирт блокує синтез антидіуретичного гормону і нирки починають працювати швидше). Прискорена втрата рідини виводить калій з організму, а мед є його джерелом, поряд з курагою, чорносливом, бобовими, морською капустою. А з точки зору боротьби з самою залежністю, він абсолютно марний. Яблука кислих сортів . Вважати їх засобом від алкогольної залежності, яка не завжди піддається навіть гіпнозу, наївно. Але єдине розумне пояснення спроб використовувати їх проти неї — заповнення дефіциту заліза в організмі питущого. Алкоголіки їдять мало, і у них зазвичай спостерігається дефіцит всього відразу. Тільки залізо або калій мало чим тут допоможуть, але це краще, ніж нічого. Яблука хворому дають по три штуки щодня. Попередньо в них встромляють по шість-сім цвяхів і залишають окислюватися протягом доби. Квашена капуста . Її розсіл відноситься до хороших засобів від похмілля, а вона — до стимуляторів роботи травного тракту. Очікувати від неї ефекту при лікуванні алкоголізму не варто. Але її здатність стимулювати у запійного алкоголіка апетит позитивно позначається на його стані. Лимонний сік . Фреш будь-яких цитрусових, включаючи лимон, теж визнаний «нейтралізатор» похмілля, як і розсіл. Для комфортного вживання його слід розбавити столовою ложкою питної води на склянку фрешу. Але приймати фреші цитрусових на порожній шлунок довше доби не варто. Вони насичені харчовими кислотами. Тому терапія ними часто завершується виразкою шлунка, а при патологіях підшлункової — ще й кишечника. Зелений чай . Тонізуючі напої найбільш близькі за своїми властивостями до алкоголю і теж формують звикання, просто не настільки сильний. Зелений чай слабкіше кави, чорного чаю і мате, його властивості стимулятора нервової діяльності збалансовані із заспокійливими. Його дія найбільш схоже з дією серотоніну, його можна описати як «спокійна бадьорість», незамінна в період похмілля. Він благотворно позначається на роботі травних органів за рахунок санації їх внутрішнього середовища. Зелений чай (припустимо його прийом з цукром) рекомендований і як засіб заповнення втраченої за період запою рідини. Харчова сода . Спроби використовувати її для лікування алкоголізму можна пояснити наступним чином. Етиловий спирт підвищує кислотність шлунка, що часто призводить до печії, нудоти, болів під ребрами, гастриту і виразці у питущих. Сода вступає в хімічний контакт з кислотою і гасить її з розкладанням на вуглекислий газ і воду. Вважати, ніби двовуглекислий натрій здатний дістатися до кишечника з метою «очистити» його, невірно. Від отруєння продуктами розпаду етилового спирту прийом соди теж не рятує. Але вона полегшує симптоми печії, покращуючи самопочуття, стан і роботу обпаленої спиртом шлунково-кишкового тракту алкоголіка, відсуває перспективу виразкової хвороби.

Потенційно ефективні засоби.

Єдиними дієвими відкриттями народної медицини в справі боротьби з алкоголізмом є спроби маніпулювання підсвідомістю питущого читанням молитов і замовлянь, «коміром», а також виробленням негативного умовного рефлексу. В останньому випадку «відучення» від спиртного проводиться народними цілителями за допомогою отруйних рослин. Багато з них (лавровий лист і корінь любистку лікарського) токсичні помірно. Інші ж, на зразок плауна-баранця, чемеричної води (настій чемериці) і копитня Європейського, за ступенем токсичності рівні аконіту і болиголову. Лікування ними нерідко закінчується викликом «швидкої» або летальним результатом, оскільки алкоголь прискорює і посилює всмоктування отрути в кров.

Способи лікування в даному випадку наступні.

Помірно токсичні трави . Їх наполягають протягом тижня на горілці. Пропорції: не більше 10 г сировини (листя, коріння) на півлітра спирту. Потім отриманий продукт проціджують і дають алкоголіку з його відома або без. Дуже отруйні рослини . Роблять з них відвар (пропорції краще узгодити з фітотерапевтом), потім проціджують і заповнюють втрачений об’єм водою. Без відома хворого водний відвар краще давати, розбавивши їм горілку в пропорції одна столова ложка на склянку спиртного. З його відома засіб можна давати по чайній ложці раз в день за 10-15 хвилин до прийому спиртного.

Порівняльні відгуки про подібну терапію свідчать, що навіть при усвідомлюваному прийомі трав хворому все одно не можна говорити чисту правду — що блювоту викликають рослини, а не алкоголь. Правильно в даному випадку переконати алкоголіка, що ці трави протипоказані до спільного прийому зі спиртним. Потрібно також додати, що якщо він вип’є протягом якогось періоду після прийому відвару рослини, наслідки можуть бути серйозними, аж до зупинки серця. Терміни вигаданого дії відвару можна назвати довільно, але краще обмежити їх місяцем-двома. Підкріплювати досягнутий таким способом ефект тверезості все одно доведеться частіше.

Відучення від пияцтва отруйними травами строго протипоказано:

у період вагітності та лактації; при серцево-судинних патологіях (гіпертонія, ІХС); при виразці шлунка або кишечника.

Застосування грибів.

Крім трав, в арсеналі народної медицини є ще одна знахідка з несмачною назвою»гнойовик». Це вид грибів, який часто плутають з поганками через зовнішню схожість і ідентичного ареалу зростання. Вони бувають сірими або білими і цікаві тим, що згнивають з утворенням синьо-чорних органічних «чорнила». А ще вони містять речовину коприн, назване «ім’ям» роду грибів (від лат. Coprinus — назва роду). Воно є більш ефективним блокатором печінкових ферментів, відповідальних за розщеплення алкоголю, ніж дисульфірам.

Вживання гнойовиків (вони їстівні, поки їх капелюшки не розкрилися, і за смаком схожі на печериці) є дешевою і натуральною заміною медичному кодуванню. Одне блюдо з їх «участю» в кількості більше 5 г призведе до неможливості для питущого віддаватися пиятикам протягом тижня. Він не зможе переносити також запах і вид спиртного, що робить лікування алкогольної залежності в домашніх умовах за допомогою гнойовика досить ефективним.

Відгуки: «Краще вже закодуватися»

При початковій стадії алкоголізму корінь шавлії давав непогані результати, чоловік практично перестав пити і ми забули що таке скандали у будинку. Але коли залежність повернулася з новою силою, і він запив удвічі більше, я не бачила іншого виходу, як змусити його підшитися торпедою. Тепер якщо життя дорога, пити не буде.

Родичка намагалася відучити чоловіка від горілки, давши йому посмажених гнойовиків. Обличчя чоловіка багряним стало, язик заплітатися почав, по тілу плями фіолетові пішли. Родичка перелякалася моторошно, швидку викликала. Забрали його, в інфекціонці довго відкачували. Метод дуже небезобідний, краще вже закодуватися.

Фітозбори заспокійливі аптечні добре допомагають, просто потрібно пити побільше і постійно. А ось лікарі в більшості своїй зацікавлені лише в грошах. Всі ці кодування лише для слабаків, мало грамотних, схильних до навіювання, і як правило після результату терміну кодування у них все по новій. Що найнеобхідніше, так це не бажання, а рішення людини переглянути своє ставлення до алкоголю. А так все при грошах, і продавці алкоголю, і лечители. А ось людина не при справах.

Як боротися з алкоголізмом самостійно.

Приймаємо до оплати картки.

Як боротися з алкоголізмом? Це питання, задають всі, хто зіткнувся з згубною звичкою своїх рідних і хоче їм допомогти. На жаль, допомогти впоратися із залежністю від алкоголю може тільки досвідчений нарколог, так як самостійна боротися з пагубною алкогольних пристрастю найчастіше приречене на провал. Зі статті Ви дізнаєтеся про ознаки, що вказують на розвиток захворювання і методи лікування. Також вона дасть відповідь на питання багатьох залежних людей про те, які способи використовують фахівці нашої клініки, проводять кодування від алкоголізму, ціни на процедури і їх перевага в протиалкогольної терапії.

Що таке хронічна алкогольна залежність?

Алкоголізм – це небезпечна хвороба, здатна привести до розвитку небезпечних захворювань і повної деградації людини.

Зрозуміти, що звичайна схильність до випивок переростає в хронічну стадію алкоголізму, досить легко за деякими специфічними ознаками:

Бажання випити стає неконтрольованим, а його ситуаційні зв’язки пропадають. Людині для вживання спиртного не потрібен певний привід. Стійкість до впливу спиртних напоїв зростає, що вимагає збільшення дози. Через кілька годин після останнього зловживання з’являється виражений абстинентний синдром.

Хронічний алкоголізм дуже небезпечний, так як кілька діб вимушеної абсолютної тверезості можуть привести до розвитку білої гарячки – появи галюцинацій, нападів. У деяких випадках у хворої людини розвивається шок, який часто закінчується летальним результатом. Тому треба боротися з алкоголізмом комплексними методами.

Стадії розвитку алкоголізму.

Алкогольна залежність формується поступово, при тривалому вживанні спиртних напоїв. Існує безліч класифікацій, що характеризують етапи розвитку алкоголізму.

Наркологи в своїй практиці спираються на 4 основних стадії розвитку хвороби, які мають наступну симптоматику:

I — поява вираженої потреби в отриманні ейфорії, що виникає після вживання спиртного. II-розвиток стійкості, звикання до початкових доз, що давали бажаний ефект. Тепер для його досягнення людині потрібно «приймати на груди» більшу кількість спиртного. III — поява абстинентного синдрому, психічних розладів і фізичних порушень функціонування внутрішніх органів. IV-явні проблеми з психікою і функціональною діяльністю життєво важливих систем організму, і як наслідок, смерть.

З цієї класифікації видно, що розвиток алкоголізму починається з епізодичного вживання спиртних напоїв, а закінчується важкою залежністю від них, через неможливість кинути пити.

Ознаки алкогольної залежності у чоловіка.

Прояви чоловічого алкоголізму можуть мати різну ступінь вираженості. Вони залежать від загального стану організму, віку людини, його індивідуальних особливостей і наявності органічних захворювань. Але існує і загальна симптоматика. Серед основних її ознак можна виділити:

Поява схильності до застілля і проведення часу в галасливих компаніях. Підвищення тяги до спиртного, причому випивка потрібно навіть без приводу. Збільшення дози спиртного, що допомагає досягти стадії сп’яніння. Схильність до запоям, які можуть тривати кілька днів. Втрата інтересу до колишніх захоплень і своїм близьким. Зміна зовнішнього вигляду, набряки на обличчі, неохайність.

Варто знати! Явні зміни в зовнішності відбуваються тільки при переході алкоголізму на останні стадії, коли у людини повністю пропадає інтерес до себе як до особистості, що свідчить про настання психічної деградації.

В цьому випадку, щоб кинути пити необхідно вдатися до допомоги фахівців. Тільки досвідчені наркологи та психологи можуть надати необхідне вплив на фізичний і психічний стан алкоголіка і створити йому необхідні умови для повної відмови від згубної звички.

Особливості прояву алкоголізму у жінок.

алкогольна залежність лікування

У жіночого алкоголізму на відміну від чоловічого існує ряд особливостей. Саме вони повинні підштовхнути родичів звернутися до лікаря для вирішення виниклої проблеми. Ознаками виникнення у жінки патологічного пристрасті до спиртного вважаються:

Зовнішні зміни-набряклість обличчя, поява капілярної сітки, мішки під очима, що змінився тембр голосу. Неохайний зовнішній вигляд – догляд за собою перестає цікавити жінку. Схильність до випивок на самоті. Часті апатія і замкнутість.

Похмільний синдром у жінок супроводжується тугою і тривогою і протікає більш яскраво, ніж у чоловіків. Небезпечною особливістю жіночого алкоголізму вважається його швидке прогресування і труднощі лікування згубної звички.

Не можете переконати близьку людину кинути пити?

Основні методи боротьби з алкоголізмом.

При виникненні алкогольної залежності необхідно звернення до наркологів. Хронічний характер алкоголізму передбачає тривале лікування, для проведення якого найчастіше потрібні стаціонарні умови.

Саме в клініці можна ізолювати запійного людини від будь-яких спокус і своєчасно контролювати стан його здоров’я.

Основними методами лікування алкоголізму в даний час є медикаментозна терапія та кодування за допомогою застосування гіпнотичного впливу або лікарських препаратів.

Закон про заборону продажу алкоголю як метод боротьби з пияцтвом.

Алкоголізм — один з найпоширеніших діагнозів в Росії, тому до вирішення проблеми підійшли на федеральному рівні, прийнявши закон про заборону продажу алкогольної продукції.

Закон про заборону продажу алкогольної продукції покликаний регулювати вживання громадянами нашої країни спиртних напоїв. У нього входять всі обмеження на реалізацію алкогольної продукції:

Віковий. Спиртні напої категорично забороняється продавати особам до 21 року. Тимчасовий. Введено обмеження на продаж алкоголю в нічний час – з 22:00 до 10:00. Приурочені до дат. Неможливо придбати алкогольні напої і в «дні тверезості» — 1 червня (день захисту дітей), 1 вересня, 25 травня (останній дзвоник), шкільні випускні бали.

Але помітного ефекту в боротьбі з алкоголізмом цей закон не дав. Причиною його невдачі став несанкціонований продаж алкоголю з низькою якістю в підпільних точках.

Медикаментозне лікування.

Найефективнішою при лікуванні алкогольної залежності вважається лікарська терапія. Вона має нейтральний вплив на психіку питущої людини і виконується під безпосереднім контролем досвідченого нарколога. Для досягнення мети використовують такі лікарські препарати:

усувають похмільний синдром; зменшують тягу до спиртного (купірують бажання випити); формують огиду до алкогольних напоїв аж до повної їх непереносимості.

Ці ліки самостійно приймати забороняється, так як вони можуть викликати появу небезпечних наслідків. Лікування алкоголізму проводять в спеціалізованому стаціонарі після попередньої діагностики. За рекомендацією лікаря в деяких випадках допустима і амбулаторна терапія. Якщо алкоголізм перейшов в хронічну стадію, для боротьби з ним буде потрібно тривалий час. Хвора людина повинна бути до цього готова. Після проходження терапевтичного курсу обов’язковий реабілітаційний період, який контролюватиме лікар.

Гіпнотичний спосіб лікування.

Такі техніки – це самостійні засоби боротьби з алкоголізмом, що застосовуються для закріплення отриманих від інших способів терапії результатів, а також з метою профілактики алкогольної залежності. Для лікування пристрасті до алкоголю застосовують 2 ефективних гіпнотичних методики:

Психологічне програмування. На мозок хворої людини впливають мовними маніпуляціями і вселяють потрібну інформацію. Психотерапевтичні (когнітивно-поведінкові) методики. Така терапія безпосередньо впливає на появу у людини рішучості зав’язати з алкоголем.

Гіпнотичні техніки давно довели свою результативність, але їх застосування можливе тільки після того, як нарколог проведе медикаментозне очищення організму від продуктів розпаду спирту.

Як проводиться кодування від алкоголізму?

Кодування – один з найбільш результативних методів боротьби з алкогольною залежністю. Його сенс полягає в тому, щоб сформувати у хворої людини стійку огиду до алкоголю. Домагаються такого стану зазвичай декількома способами:

застосування гіпнозу; «підшивка» Еспераль; внутрішньовенне введення медикаментозного препарату.

Після проведення кодування у залежного відбувається вироблення умовного рефлексу, який усуває бажання вживати спиртні напої. Але кодування від алкоголізму можливе тільки після семиденного утримання від випивки.

Психологічна допомога.

Будь-які лікувальні заходи по боротьбі з алкоголізмом неможливі без допомоги психолога. Психотерапевт в усуненні алкогольної залежності є другою за значимістю величиною. Якщо нарколог рятує тіло пацієнта, то психолог наводить порядок його внутрішній стан, тобто знаходить і усуває першопричину, яка спровокувала алкоголізм. Без допомоги душезнавця будь протиалкогольна терапія марна, так як через короткий час після медикаментозного або гіпнотичного лікування хвора людина знову починає пити, не встигнувши кинути.

Не можете переконати близьку людину кинути пити?

Як боротися з алкоголізмом в домашніх умовах?

У мережі часто можна зустріти розповіді про те, як дружині вдалося таємно вилікувати чоловіка від алкогольної залежності і допомогла їй у цьому нетрадиційна медицина. Але така інформація здебільшого помилкова. Найчастіше домашнє лікування виявляється малоефективним (алкоголік, не має бажання «зав’язати» на кілька днів кидає пити, а потім у нього починається більш сильний запій) або провокує розвиток серйозних ускладнень, які погіршують ситуацію, а в деяких випадках закінчуються летальним результатом.

Організм кожної людини індивідуальний, тому ті лікарські засоби, які надають допомогу одному, можуть нашкодити іншому. Тому, перш, ніж починати «напихати» свого близького, що страждає від згубної пристрасті, ліками, необхідно проконсультуватися з наркологом, який підбере потрібний конкретній людині засіб.

Таблетки для самостійної боротьби з алкогольною залежністю.

Люди, що знаходяться в залежності від алкоголю, на співпрацю з наркологами зазвичай не погоджуються, бо не вважають себе хворими. Алкоголіки і їх родичі намагаються знайти таблетки, здатні допомогти в домашніх умовах, без звернення в клініку.

Такі ліки існують, але самостійне медикаментозне лікування небезпечно розвитком серйозних ускладнень. Щоб не підставити під загрозу своє здоров’я або життя, перед їх застосуванням необхідна консультація з фахівцем і проведення комплексу спеціальних діагностичних досліджень.

Народними засобами.

Останнім часом популярним способом боротьби з алкогольною залежністю стало лікування травами. Траволікування широко рекламують в мережі, але вони надає тільки симптоматичне дію.

Сподіватися, що за допомогою фітозборів ви зможете змусити близьку людину пити, не варто. Справитися з проблемою можуть допомогти тільки досвідчені фахівці.

Як вилікувати людину від алкоголізму?

Це питання завжди хвилює близьких запійного людини. Відповідь на нього у практикуючих наркологів однозначна – правильне лікування підібрати можуть тільки фахівці. В цьому випадку можливе швидке відновлення організму від наслідків зловживання спиртними напоями:

Нейтралізація залишкових продуктів розпаду спирту. Цей період вважається дуже небезпечним, так як під час очищення організму від алкогольних токсинів можливий розвиток серйозних ускладнень. Стабілізація фізичного і психічного стану. У цей час тяга до алкоголю посилюється, тому воно вважається найвідповідальнішим періодом в лікувальних заходах як для лікаря, так і для пацієнта. Реабілітація. Під час реабілітаційного курсу триває планова відновлювальна терапія, правильно провести яку можуть тільки фахівці.

З усього цього можна зробити висновок, що ефективно боротися з алкоголізмом можна лише в спеціалізованій наркологічній клініці. Центр Наркодетокс вважається одним з кращих в Москві. Це підтверджують відгуки пацієнтів і наявність ліцензій.

Скільки коштує кодування від алкоголізму?

У клініці Наркодетокс кодування від алкоголізму починається від 5000 рублів. Після проведення комплексного лікування від згубної пристрасті, можливо виконати кодування, що гарантує усунення алкогольної залежності.

Ціни на неї складаються з декількох факторів:

алкогольна залежність лікування

вартість необхідних медикаментозних препаратів; тривалість дії протиалкогольної блокади.

Якщо пацієнт вирішив скористатися послугою кодування гіпнозом по Довженко, у вартість увійде попередня консультація з фахівцем.

Найкраще онлайн-казино: правильні критерії вибору закладу.

ROX репутація: відмінна мінімальний депозит: 50 рублів бонуси: 200% на депозит + 200 FS Рейтинг казино: 96/100.

Вулкан Делюкс Репутація: Відмінна Мінімальний депозит: 500 рублів Бонуси: 100% на перший депозит Рейтинг казино: 98/100.

Sol casino Репутація: Відмінна Мінімальний депозит: 500 рублів Бонуси: 200% на перший депозит Рейтинг казино: 94/100.

Riobet Репутація: Відмінна Мінімальний депозит: 100 рублів Бонуси: 100% на перший депозит Рейтинг казино: 97/100.

Play Fortuna Репутація: Відмінна Мінімальний депозит: 500 рублів Бонуси: до 500% на депозит + 50 FS Рейтинг казино: 96/100.

Joycasino Репутація: Відмінна Мінімальний депозит: 150 рублів Бонуси: 200% на перший депозит Рейтинг казино: 94/100.

Супер Слотс репутація: відмінна мінімальний депозит: 500 рублів бонуси: 100% на депозит + 200 FS Рейтинг казино: 91/100.

Va Bank репутація: відмінна мінімальний депозит: 50 рублів бонуси: 100% на депозит + 200 FS Рейтинг казино: 90/100.

Fresh Casino репутація: хороша мінімальний депозит: 500 рублів бонуси: 200% на депозит + 100 FS Рейтинг казино: 89/100.

Pokerdom репутація: хороша мінімальний депозит: 400 рублів бонуси: 100% на депозит + 100 FS Рейтинг казино: 87/100.

Frank Casino репутація: хороша мінімальний депозит: 150 рублів бонуси: 200% на депозит + 75 FS Рейтинг казино: 85/100.

Вулкан Клуб Репутація: Хороша Мінімальний депозит: 150 рублів Бонуси: 100% на перший депозит Рейтинг казино: 82/100.

LotoRu Репутація: Хороша Мінімальний депозит: 100 рублів Бонуси: 100% на перший депозит Рейтинг казино: 81/100.

Eldorado репутація: хороша мінімальний депозит: 100 рублів бонуси: 100% на депозит + 50 FS Рейтинг казино: 80/100.

888 Casino Репутація: Хороша Мінімальний депозит: 500 рублів Бонуси: 100% на перший депозит(від 1000 рублів) Рейтинг казино: 79/100.

Casino-X репутація: хороша мінімальний депозит: 150 рублів бонуси: 200% на депозит + 75 FS Рейтинг казино: 77/100.

Reelemperor Репутація: Хороша Мінімальний депозит: 1 рубль Бонуси: до 200% на перший депозит Рейтинг казино: 73/100.

Slot V репутація: хороша мінімальний депозит: 150 рублів бонуси: 100% на депозит + 175 FS Рейтинг казино: 70/100.

Azartmania репутація: хороша мінімальний депозит: 300 рублів бонуси: 200% на депозит + 50 FS Рейтинг казино: 67/100.

Bit Starz Репутація: Хороша Мінімальний депозит: 500 рублів Бонуси: 200% на перший депозит Рейтинг казино: 62/100.

Щороку відкриваються нові онлайн-казино, і питання про вибір кращого місця для гри стає все більш актуальним. Знайти чесний майданчик з вигідними умовами непросто. Потрібно звертати увагу на багато критеріїв: від наявності ліцензії та оригінального софта до бонусів і термінів кешаута. З метою допомогти у виборі відповідного місця для гри, ми склали рейтинг найкращих онлайн-казино. Пропонуємо ознайомитися з ними і критеріями їх відбору.

Рейтинг сучасних онлайн-казино: як вибрати кращий заклад.

В один час азартні заклади були поширені на території Росії. Москву, Петербург та інші великі міста буквально наповнили мережі гральних залів великих операторів. Вони користувалися великою популярністю серед любителів слот-машин.

У 2006 році уряд Росії прийняв заборону на азартні розваги. Закон вступив в дію в кінці травня 2009 року. У гральних операторів був тільки один вихід – перебратися в Рунет. В онлайні також законодавством РФ заборонені казино, але працюють в мережі майданчики ведуть діяльність з міжнародних ліцензій і мають право надавати азартні послуги гемблерам.

Грати в інтернеті виявилося простіше – не потрібно виходити з дому, щоб випробувати удачу. Але спочатку у віртуальних клубах був убогий асортимент ігор, виникали складнощі в реєстрації та виплаті коштів. Грати можна було тільки на долари і євро.

Сьогодні ситуація з онлайн-казино повністю змінилася. Відомі клуби пропонують зручні та вигідні умови своїм клієнтам. Але не варто забувати і про те, що поряд з надійними майданчиками працює багато шахрайських закладів. І тут завдання гравця уникнути вибору сумнівного клубу.

Наш рейтинг допоможе зробити правильний вибір. До нього увійшли тільки перевірені заклади. Вони відбиралися за численними критеріями. Додатково враховувалися відгуки гравців.

ТОП надійних онлайн-казино: безпека даних клієнтів на першому місці.

При виборі казино на перший план виходить надійність, оскільки гравцеві доводиться довіряти клубу свої гроші. Якщо заклад працює нелегально, не має сенсу вивчати в ньому умови гри.

Більшість надійних онлайн-казино працюють на підставі ліцензій міжнародного зразка від гральної комісії Curacao eGaming. Для отримання документації на легальну азартну детальність закладу проходять багатоетапні перевірки. За рахунок цього клієнтам ліцензійних азартних клубів гарантується чесна гра.

Документ від Curacao eGaming включає в себе кілька важливих пунктів:

Юридична назва та адреса реєстрації компанії, яка виступає оператором онлайн-казино. Адреса електронної пошти. Основний веб-адреса казино. Перелік послуг, який може надавати оператор. Номер дозвільної документації.

Ліцензійні казино не тільки на сайті публікують скрін дозвільного документа, але і роблять на нього активне посилання. Вона перенаправляє на сайт Curacao eGaming, де можна упевнитися в достовірності виданої клубу ліцензії.

Правила казино часто мають пріоритет в англійській версії. Переклад нерідко виявляється неточним, що є причиною суперечок і відмов у виплатах. Краще вибирати заклади з російськомовною документацією. Тоді не виникне зайвих проблем.

Кращі казино вимагають від своїх клієнтів проходити верифікацію. Процедура в першу чергу проводиться з метою убезпечити ігрові рахунки гемблерів. Підтвердивши свою особистість і платіжний метод, можна бути впевненим у збереженні коштів. Ніхто крім гемблера не зможе вивести гроші з його ігрового балансу.

Додатково верифікація відкриває перед клієнтами більше можливостей і вигод від гри. Стає доступно більше акцій, збільшуються ліміти на висновок, скорочуються терміни кэшаута.

Найчесніші казино онлайн співпрацюють з незалежними атестаційними комісіями.

Чесні казино завжди співпрацюють з незалежними атестаційними комісіями. Вони перевіряють роботу генератора випадкових чисел. Постійний контроль ГСЧ і наявність сертифікатів гарантує неупереджений ігровий процес.

Світові онлайн-казино завжди публікують в новинних розділах своїх сайтів підсумки незалежних перевірок. Викладаються підтверджуючі документи.

Не менш важливо перед реєстрацією в клубі вивчити список виробників ігрових автоматів та інших азартних розваг. Співпраця казино з відомими провайдерами говорить на користь надійності і наданні ігор з максимальною віддачею.

Кращі онлайн-казино на гроші не прагнуть відібрати останнє.

Відомі і перевірені онлайн-казино не ставлять за мету забрати у гравців останні. Вони створюють всі необхідні умови для азартного відпочинку. Якщо серед клієнтів виявляються лудомани, їм пропонується відповідальна гра. Її умови детально описуються у відповідному розділі офіційного сайту казино.

Зокрема, відповідальна гра передбачає можливість установити ліміти на гру, заблокувати аккаунт на деякий час або назавжди. У розділі публікуються поради, які можуть допомогти впоратися з лудоманією.

Кращі казино по виплатах коштів.

Популярні онлайн-казино пропонують клієнтам зручні платіжні методи, в їх числі:

Хороші гральні заклади не утримують з гравців комісії. Збори можуть стягуватися лише з боку платіжної системи. Деякі казино беруть з клієнтів комісії для використання грошей в якості заохочень, але це не вигідно. По суті, гемблери самі оплачують собі бонуси.

Кращі казино підтримують платежі в декількох валютах: євро, рублі, долари, гривні. Таким чином, гравець сам вибирає той варіант, в якому йому зручніше робити ставки і контролювати банкролл.

Важливе значення мають терміни виведення виграшів. Популярні клуби пропонують клієнтам швидкі виплати грошей. Кэшаут в середньому займає 24 години. Але є і такі казино, де передбачений моментальний висновок-такий варіант ще більш зручний для гравців.

Кращі онлайн-казино 2019 року за виграшами: віддача і коефіцієнти.

Виплачують гроші казино також повинні давати клієнтам можливість виграти. Кращі гральні заклади пропонують розваги з віддачею від 95%. Таким чином, забезпечуються вигідні умови для гри.

Наприклад, якщо протягом дня в апарат з рівнем віддачі в 95% зіграло 100 осіб і вклало 100 000, то 5% від суми піде в прибуток казино. Решта грошей піде в пул гравців цього слота, де 95 000 будуть розподілені між ними випадковим чином.

Рейтинг онлайн-казино 2019 року згідно з думками користувачів.

Теоретичні дані завжди повинні підкріплюватися практикою і забезпечують її гравці. Гемблери активно залишають відгуки на форумах, блогах та інших майданчиках, типу rudy1970.livejournal. Там вони розповідають про реальну віддачу ігрових автоматів, відзначають терміни кешаута, переваги та вади бонусної програми.

Відгуки гравців допомагають скласти повну картину про цікавому гральному закладі, якої не дасть жоден огляд. Думка гемблерів засновані на реальній грі з усіма її плюсами і мінусами. Позитивну репутацію формує велику кількість хороших відгуків про казино.

Онлайн-казино: рейтинг кращих гральних каталогів в закладах.

Казино з ТОПа пропонують клієнтам велику ігротеку. Колекція розваг завжди базується на ігрових апаратах. Вони користуються найбільшою популярністю серед гемблерів на увазі простих правил і можливості швидкого отримання великих виграшів.

Новачкам пропонуються однорукі бандити і класичні автомати. У них найпростіша ігрова механіка, немає зайвих опцій, високі коефіцієнти. Для досвідчених гемблерів є сучасні слоти з додатковими раундами, бонусними функціями, спеціальними символами.

У доповненні до ігрових автоматів кращі клуби пропонують інші розваги:

рулетки; Кено; блекджек; покер; баккару; скретч-карти і багато іншого.

В іменитих клубах обов’язково є розділ з живими дилерами. Гемблери можуть зіграти зі справжніми круп’є в кращі версії настільних і карткових азартних розваг.

Хороші майданчики пропонують ігри в двох режимах: безкоштовно і на гроші. У першому випадку, розваги запускаються в режимі демо. Ставки ведуться на умовні кредити. У другому випадку, гра ведеться в звичайному режимі на справжні гроші, що дозволяє отримувати реальні виграші.

ТОП 10 Онлайн-казино за пропонованими бонусами.

У кожному казино діють свої промо-пропозиції, що дозволяють отримувати подарунки. Але до них потрібно ставитися як до доповнення, а не як до головного критерію.

Часто гравці шукають майданчики з бездепозитними бонусами за реєстрацію. Але все більше клубів відмовляються від такого варіанту заохочень з метою вберегтися від бонус-хантерів. Але для своїх клієнтів вони пропонують інші, не менш вигідні подарунки:

бонуси на перші депозити – можуть досягати 200%; кэшбэк – повернення від суми ставок до 15%; релоад-бонуси – заохочення до 100% на повторні поповнення; бездепы за активну гру.

Кращі казино пропонують бонуси з вигідними умовами по відіграшу. Але є чимало клубів, де діють жорсткі умови вейджера. Саме тому так важливо звертати увагу не тільки на розмір заохочень, але і на вимоги по отыгрышу.

Яке онлайн-казино краще вибрати.

При виборі місця для гри в казино важливо приділити увагу і сайту. Інтерфейс повинен бути дружнім, дизайн – не відволікати від гри. Інформація повинна бути логічно розподілена по розділах.

Важливе значення має наявність дзеркал. Вони допомагають обходити блокування провайдерів, забезпечуючи безперешкодний доступ до гри. Додатковий плюс-наявність завантажуваних клієнтів для ПК. І обов’язкова умова – зручна мобільна версія казино.

Звичайно ж, грає роль якість техпідтримки. Саппорт повинен працювати цілодобово, оперативно відповідати на питання і консультувати рідною мовою. Тільки так забезпечується високий рівень сервісу.

Вибір казино – відповідальний крок. Важливо не помилитися з майданчиком, інакше є ризик позбутися грошей і втратити інтерес до азартних ігор в цілому. Ставши клієнтом надійного закладу, завжди можна бути впевненим в чесних і вигідних умовах. Вивчіть наш рейтинг кращих казино і виберіть зі списку відповідний заклад.

Ефективні способи лікування алкоголізму.

Сучасна медицина щорічно розробляє методи лікування алкоголізму. Крім того, відомо багато варіантів нетрадиційного лікування цієї залежності.

Підготовка пацієнта.

Вилікувати алкоголізм можна різними способами. Для кожного пацієнта необхідно підібрати індивідуальне лікування, щоб домогтися позитивного результату.

Лікування не повинно бути примусовим, тому першим кроком на шляху до успіху буде згода пацієнта на лікування і подальшу адаптацію. У цьому питанні потрібна допомога нарколога і психолога, а також рідних і близьких.

Від хворого потрібна повна відмова від спиртного за десять днів до початку терапії .

Протипоказання.

Після спілкування з психологом нарколог проводить ретельну діагностику пацієнта. Таке обстеження необхідно для виявлення протипоказань. Лікування протипоказано в наступних випадках:

сильні психічні розлади і захворювання нервової системи; інсульти, гіпертонія; епілептичні припадки і судоми; якщо у пацієнта є електричний кардіостимулятор; лікувати алкоголізм пацієнтам старше 60 років заборонено, іноді діють винятки.

Якщо у пацієнта немає протипоказань і він згоден пройти медикаментозне лікування, то його відправляють в клініку.

Традиційна терапія.

алкогольна залежність лікування

Існує безліч як традиційних, так і нових методів лікування алкогольної залежності. Всі вони спрямовані на те, щоб допомогти хворому позбутися від цієї згубної звички. Такі способи впливу продовжують алкогольну ремісію. Розглянемо докладно всі методи лікування залежності від спиртного і в чому полягає їх суть.

Підшивка.

Лікування таким способом застосовується вже протягом багатьох років. Це один з найдавніших методик. Хворому зашивають під шкіру або вводять внутрішньовенно один з лікувальних препаратів:

На ранній стадії алкоголізм лікується тільки такими засобами. У питущої людини після введення ліків починається нудота, блювота і запаморочення. Це вплив препарату на алкоголь. Таке відчуття хворий буде відчувати після кожної випитої чарки. В результаті у нього починається відраза до алкоголю і він кидає пити.

Якщо пияцтво не припиняється і хворий збільшує дозу споживаних міцних напоїв, то у нього порушується серцевий ритм, можливий напад стенокардії, набряк головного мозку та інфаркт.

Практично при кожному випадку лікування названі наслідки викликають у пацієнта страх, і він повністю відмовляється від спиртного. Метод підшивки лише на деякий час усуває тягу до алкоголю і не допомагає перемогти потяг до спиртного назавжди. Тому таке лікування медицина пропонує для тих, хто ще не встиг міцно підсісти на алкоголь.

Кодування.

Якщо розглядати алкоголізм і методи лікування, які застосовуються в нинішній медичній практиці, то кодування є одним з найефективніших способів.

Даний метод — це своєрідна психотерапія. За допомогою психологічного впливу лікар встановлює хворому заборону на вживання алкоголю.

В процесі бесіди з пацієнтом лікар вселяє йому, що при вживанні навіть незначних доз алкоголю йому стане дуже погано. Його чекають серйозні наслідки.

Щоб подолати алкоголізм, додатково до цього лікар застосовує гіпноз. Підходить така психотерапія не для всіх. Якщо людина піддається впливу гіпнозу, то лікар вселяє йому відраза і байдужість до спиртного, наслідки його регулярного вживання.

Таким способом можна повністю прибрати потяг до алкоголю. Головне, щоб пацієнт сам цього захотів і прийшов на сеанс гіпнозу в тверезому стані. Для пацієнтів, які не сприймають гіпнотерапію, лікарі застосовують методи фізичного впливу.

Апаратне лікування.

Лікування апаратним впливом-один з найефективніших сучасних методів, що допомагає побороти алкоголізм, при якому застосовується спеціальне медобладнання. Головне завдання такого обладнання — благотворний вплив на мозок людини, відновлення його повноцінної роботи і блокування всіх каналів, які відповідають за потяг до випивки.

Якщо у людини алкогольна залежність, то лікування таким способом дозволено не всім. ТЕС-терапія протипоказана в наступних випадках:

при травмуванні і наявності онкології головного мозку; інфекційне ураження ЦНС, обсессивное розлад; ураження шкірних покривів голови в місцях накладки пристрою.

Психотерапевтичний метод.

Лікування психотерапією давно стало популярним і ефективним методом. Мета даної методики-підтримка сили волі і психіки хворого. Для цієї мети застосовуються спеціальні психотерапевтичні установки.

Особливість терапії полягає в тому, що вона може стати допоміжною до основного методу лікування. Максимальний ефект такого лікування буде досягнутий, якщо в цьому візьмуть участь родичі хворого.

Першочерговим завданням психотерапевта є встановлення причини розвитку алкоголізму у хворого, а також лікар повинен визначити, наскільки хороші та довірливі стосунки між хворим і його родиною.

Сім’ї залежного слід проявити максимум терпіння, розуміння і підтримати хворого. Будь-яка агресія з їхнього боку може погіршити ситуацію, що призведе до безрезультатного результату в такого лікування.

Терапія травами.

Якщо у вашій родині постійне пияцтво, яке переростає в алкоголізм, то хворому потрібно негайне лікування, оскільки наслідки можуть бути жахливими.

Наші предки не мали можливості лікувати таку хворобу за допомогою гіпнозу або спеціального обладнання, тому багато хто вдавався до засобів народної медицини. Для алкоголіків робили різні ліки на основі трав і рослинності.

Перевага.

Методи лікування домашніми засобами від алкоголізму мають кілька переваг:

Можливість вилікувати хворого без його відома. Пацієнту потайки дають трав’яні відвари, настої, додаючи їх в питво або їжу. В результаті цього у нього з’явиться відраза до алкоголю і він через деякий час кидає пити. Доступність. Трави, на відміну від медичних препаратів, відпускаються без рецепта. Крім того, трав’яні збори коштують набагато дешевше медикаментозних засобів. Малотоксичность. На відміну від кодування, яка викликає масу побічних ефектів і алкоблокаторов, вбивають печінку і весь організм, трав’яні настої не становлять такої небезпеки для організму хворого. Лікування алкоголізму народними засобами проводиться самостійно, без втручання лікарів. Це означає, що вам не потрібно витрачати зайві кошти на відвідування лікарів і діагностику хворого. Але перед тим як поїти алкоголіка трав’яними настоями, краще проконсультуватися з наркологом.

Недостатки.

Лікування народними засобами, крім позитивних сторін, має і деякі недоліки:

не є основною мірою лікування, тому при особливо важких і запущених володіє низькою ефективністю; відсутність повноцінного діагностування та спостереження лікаря в період лікування хворого; при недотриманні дозувань застосовуваних трав підвищується ризик розвитку ускладнень; велика ймовірність рецидиву.

Перед застосуванням тієї чи іншої трави в лікуванні алкоголізму необхідно ознайомитися з усіма протипоказаннями. Багато трав’яні настої не рекомендується застосовувати при захворюваннях шлунка, кишечника, серця, печінки і нирок.

Чебрець.

Боротися з алкоголізмом можна за допомогою цієї трави. Багато хто знає, що вона дуже корисна в лікуванні різних хвороб, а також допомагає позбутися і від алкоголізму. З неї готують лікувальні відвари. Після прийняття такого напою вже на 2-3 добу у питущої людини виникає нудота, блювота і відраза до спиртного. Тимол, який міститься в чебрецю великій кількості, і викликає таку реакцію організму.

Приготований напій дають хворому за дві години до прийому спиртного.

Робити настоянку з чебрецю дуже просто. Для цього візьміть три столові ложки сухої подрібненої трави. Залийте сировину 200 г окропу, накрийте кришкою і через годину після настоювання процідити.

У добу дозволяється давати хворому не більше 50 г настойки, а також її можна вживати в нерозведеному вигляді. Якщо ж ви лікуєте п’яницю потайки, то приготоване зілля можна додавати в напої.

Крім того, відомий рецепт відвару з чебрецю. 1 столову ложку трави необхідно залити 0,5 л окропу, проварити на маленькому вогні десять хвилин. Через годину після настоювання довести кип’яченою водою до обсягу 0,5 л. Давати такий напій хворому потрібно тричі на день по 3 ст. л. Після прийому випивають 50 г горілки.

Золототисячник.

Лікування золототисячником є досить ефективним методом. Ця трава швидко пригнічує тягу до спиртного і викликає сильну огиду. Її можна застосовувати в поєднанні з іншими протиалкогольними настоями.

Робити відвар з деревію можна самому. Візьміть дві столові ложки сушеної трави, залийте 200 г крутого окропу. Проваріть чверть години і накрийте кришкою. Через півгодини, процідіть і вживайте по 50 г три рази на добу. Для повного одужання хворому слід пити такий напій протягом двох місяців.

Щоб приготувати лікувальну настоянку, вам буде потрібно кілька інгредієнтів:

чебрець — 5 столових ложок; полин — 1 столова ложка; золототисячник — 1 столова ложка.

Змішана сировина залити спиртом 70% концентрації (600 мл). Наполягати такий лікувальний напій потрібно два тижні в прохолодному і темному місці. Приймати ліки необхідно натщесерце по 1 десертній ложці тричі на день.

Копитняк.

Позбутися від алкоголізму можна самому за допомогою трави копитень. Це рослина не є отруйним, але при вступі в реакцію з алкоголем це народне зілля здатне викликати дуже сильну нудоту і блювоту.

Лікування за допомогою копитня повинно проходити строго в зазначених дозуваннях. Перевищення дози небезпечно для здоров’я і життя пацієнта, тому з ним потрібно звертатися дуже обережно. Якщо правильно приготувати ліки і регулярно давати його алкоголіку, то відмова від спиртного може наступити вже через кілька днів.

Щоб зробити лікувальну настоянку, вам буде потрібно два компоненти: 1 чайна ложка подрібненого листя копитня і 2 чайної ложки подрібненої зеленої шкірки від волоських горіхів. Суміш необхідно залити червоним або білим вином: на 1 чайну ложку суміші додати 4 літри виноградного напою. Настояти її в темному місці два тижні і давати алкоголіку перед їжею по 200 г два рази на день.

Звіробій.

Ця трава містить безліч корисних речовин і благотворно впливає на весь організм. Допомога трав’яного відвару для алкоголіка полягає в наступному:

лікувальний напій діє заспокійливо на нервову систему хворого; є хорошим антидепресантом; допомагає хворому легше перенести абстинентний синдром і швидше повернутися до повноцінного і тверезого способу життя.

Крім того, звіробій знижує тягу до спиртного, налагоджує роботу травного тракту, підвищує апетит і усуває безліч неприємних симптомів, властивих алкоголізму. Тому багато цілителів рекомендують своїм пацієнтам боротися за допомогою цього народного кошти.

Для досягнення ефективного результату застосовувати лікувальне зілля потрібно протягом 20 днів.

Спосіб приготування відвару із звіробою: на о, 5 л окропу потрібно 4 столових ложки сухої сировини. Необхідно заварити, накрити кришкою і настояти його протягом 15 хвилин. Процідити і давати хворому по 30 г два рази на день.

Полин.

Вилікувати п’яницю можна за допомогою полину. Ця трава дуже добре впливає на отруєний алкоголем організм:

усуває депресію після п’янки; нормалізує роботу травного тракту; діє заспокійливо і розслабляючи; усуває безсоння; відновлює печінку і відтік жовчі; виводить з організму токсичні речовини (продукти розпаду етанолу).

У лікуванні цієї хвороби полин застосовують в комплексі з іншими лікарськими травами.

Для приготування відвару на 0,5 окропу потрібно взяти 1/5 частина сушеного полину і 4/5 частини чебрецю. Тримати на слабкому вогні десять хвилин, потім накрити і настояти чверть години. Проціджений напій потрібно давати хворому три рази в день по 50 г за півгодини до прийому їжі.

В такому ж дозуванні можна приготувати інший лікарський відвар, тільки замість чебрецю потрібно використовувати сушений золототисячник. Кількість і прийнята доза залишається такою ж, як і в попередньому випадку.

Барбарис.

Це унікальна рослина дуже швидко допомагає відновити печінку хворого при алкоголізмі. Барбарис сприяє очищенню всіх внутрішніх органів від етанолу.

Барбарисовую настоянку можна придбати вже в готовому вигляді в аптеці.

Настоянка на спирту не допомагає повністю розпрощатися з згубною звичкою. Її рекомендується приймати при абстинентному синдромі як засіб, що усуває неприємні симптоми після п’янки.

Артишок (екстракт)

алкогольна залежність лікування

При алкоголізмі даний засіб, який доступний в будь-якій аптеці, рекомендується приймати в період абстиненції. Артишок відновлює роботу ШКТ, печінки і очищає весь організм від продуктів розпаду етанолу.

Екстракт артишоку добре проганяє жовч і є відмінним гіполіпідемічним і діуретичним засобом.

Лікування грибами.

Алкоголізм можна успішно вилікувати за допомогою деяких видів грибів:

При їх правильному застосуванні усунути тягу до алкоголю можна раз і назавжди, без наслідків і побічних ефектів.

Гриб-гнойовик.

Це-їстівний гриб, але при взаємодії з алкоголем може викликати сильну інтоксикацію у людини. Такий продукт часто застосовують з метою лікування алкоголізму.

Реакція організму на цей гриб викликана коприном. Ця специфічна речовина порушує метаболізм спирту і пригнічує ферментацію печінки.

Копринус в сушеному вигляді можна придбати в аптеці. Інструкція з його приготування завжди додається.

За допомогою цього гриба можна вилікувати навіть самий затяжний алкоголізм.

Гриб китайський.

Цей продукт має унікальні лікувальні властивості, а також його додають в багато препаратів для лікування алкоголізму. Придбати цей засіб разом з інструкцією з приготування можна в аптечному пункті.

Медова терапія.

Деякі вважають, що причиною розвитку алкоголізму у людей є недолік корисних речовин в організмі — вітамінів і мінералів. Щоб людина кинула пити, необхідно заповнити дефіцит корисних речовин. Мед — джерело вітамінів і корисних компонентів, необхідних для людського організму.

Для лікування запою і алкоголізму рекомендується приймати медовий напій з 1 чайної ложки меду і 100 мл теплої води.

Медитація і акупунктура.

Обидва методи лікування алкоголізму є нетрадиційними, але досить ефективними і популярними.

Мета проведення таких методик полягає в розслабленні хворого, зняття стресу і відволікання від навколишнього світу.

Акупунктура зміцнює нервову систему, підвищує захисні функції організму і допомагає йому швидше відновитися після тривалого вживання алкоголю.

Медитація спрямована на вирішення психоемоційних проблем хворого. Такі заняття допомагають алкоголіку вийти з депресивного стану, піти від своїх проблем.

Таким же оздоровчим ефектом володіють дихальна гімнастика і йога, тому їх також часто застосовують у комплексному лікуванні алкоголізму.

Укладення.

Існує безліч різних способів, як позбутися від алкоголізму. Який би методи ви не вибрали, 50% успіху буде залежати від вас самих і ваших рідних. При гарній психологічній підтримці і силі волі ви зможете впоратися з цією проблемою і забути про неї назавжди.