алкоголізм кодування

Як витримати період тверезості перед кодуванням.

Якщо для відмови від алкоголю використовується кодування, обов’язковий етап лікування — період тверезості, який людина повинна витримати самостійно. Не пити кілька діб потрібно і в тому випадку, якщо виконується гіпнотичне кодування, і при медикаментозної кодуванні. Це важливо, щоб організм очистився від продуктів розпаду етилового спирту, а сам пацієнт встиг морально підготуватися до лікування і підтвердив високий рівень мотивації. З утриманням від вживання алкоголю при сформованій залежності виникають великі проблеми: людина відчуває фізичну і психічну тягу до спиртного. Справитися з нею можна декількома способами.

Детоксикація.

Це — медична процедура, яка виводить алкоголь з організму. Вона передбачає постановку декількох крапельниць, виконання ін’єкцій. Детоксикація знімає стан алкогольного сп’яніння, допомагає вийти з запою, полегшує або повністю прибирає наступний абстинентний синдром. Якщо пацієнт приймає рішення про кодування на тлі тривалого запою, після отруєння алкоголем або в стані сп’яніння, детоксикація допоможе легше перейти до збереження тверезості.

Досвідчені лікарі Наркологи. В стаціонарі або вдома. Цілодобовий виїзд по Москві і області. Професійно, анонімно, безпечно.

Прийом спеціальних ліків.

Коли людина з алкогольною залежністю перестає пити, у нього розвивається абстинентний синдром. Він проявляється поганим самопочуттям: болями, порушенням серцевого ритму, слабкістю, нудотою і т. п. Інше прояв абстинентного синдрому — порушення психічного стану, появу тривожності, агресії, або, навпаки, пригніченості, апатії. Послабити або зняти ці симптоми можна за допомогою ліків.

Щоб обмежити фізичні прояви абстинентного синдрому, призначають симптоматичне лікування: анальгетики, препарати, що нормалізують роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту, серцево-судинної системи, гепатопротектори і т. п. Таке лікування призначається після обстеження, точної діагностики. Лікар повинен оцінити стан здоров’я пацієнта та запропонувати йому терапію, яка не просто тимчасово поліпшить самопочуття, але і дозволить почати відновлювати здоров’я.

Порушення з боку ЦНС компенсують седативними, снодійними, ноотропними препаратами, антидепресантами і т. п. В період самостійного утримання від вживання алкоголю перед кодуванням можуть з’являтися порушення сну, тремор, тривожність, порушення сприйняття, напади агресивної, пригніченого, депресивного стану. Медикаментозне лікування підбирають так, щоб знизити всі ці прояви, забезпечити нормальний режим сну і відпочинку, стабільний емоційний фон для пацієнта.

Тяга до спиртного може зберігатися навіть за умови, що симптоми абстинентного синдрому успішно куповані. Для її зниження використовуються препарати на основі налтрексона або інші медикаменти. Взаємодіючи з опіоїдними рецепторами головного мозку, вони нормалізують їх роботу, сприяють відновленню нормального синтезу гормонів, відповідальних за регуляцію психічної діяльності. Такі препарати можуть прийматися тільки за призначенням лікуючого нарколога.

Психотерапія.

Кілька діб, відведених на утримання від вживання спиртного — відмінний час для того, щоб виробити стійку мотивацію для боротьби з алкогольною залежністю, психологічно підготуватися до кодування. Зробити це можна, пройшовши курс психотерапії. Лікар допоможе усвідомити ступінь залежності, що руйнує дію алкоголю на життя. Під час психотерапії виявляють причини, що спровокували розвиток залежності, проводиться робота по їх переоцінці. Все це допомагає сформувати тверде рішення відмовитися від спиртного назавжди. Курс психотерапії додатково забезпечує контроль над емоційним станом в підготовчий період. Лікар може оцінювати ефективність використовуваних методів лікування, коригувати їх так, щоб покращувати стан пацієнта, не допускати зривів.

Загальні рекомендації.

В підготовчий період до кодування пацієнту важливо повернутися до нормального способу життя:

відновити правильний режим сну; дотримуватися правильного режиму харчування, не пропускати прийоми їжі; скласти і дотримуватися особистий розпорядок дня; зберігати ділову і соціальну активність: повернутися до роботи і захоплень, не пов’язаних з вживанням спиртного.

Чим швидше людина повернеться до правильного режиму дня, тим легше для нього пройде підготовчий етап, кодування і подальша реабілітація.

Підтримка з боку близьких.

При алкогольній залежності людина віддаляється від рідних, близьких. Ці зв’язки важливо відновити якомога раніше. Бажано, щоб в період підготовки будинку не було конфліктів, напруженої обстановки. Будь-які стреси можуть спровокувати зрив, після якого кодування доведеться відкласти на невизначений термін. Лікарі клініки «НаркоДок» рекомендують близьким пацієнта, зацікавленим в його лікуванні, відвідувати сеанси сімейної психотерапії, консультуватися у лікуючого нарколога. Важливо, щоб пацієнт знав, що він не самотній, у нього є люди, які допоможуть пройти лікування.

Робота зі страхами.

Кодування від алкоголізму часто лякає пацієнтів. Вони вважають, що життя після кодування буде позбавлена радості, бояться, що тяга до спиртного не пройде ніколи. Ці страхи безпідставні: кодування покращує якість життя, а відмова від алкоголю допомагає наповнити її позитивними емоціями і новими інтересами. Важливо переконати пацієнта в цьому. Для цього потрібна робота з психологом або психотерапевтом. Таку переконаність можуть формувати і близькі.

Госпіталізація в медичний центр.

Якщо пацієнт не може витримати період тверезості до кодування, погано себе почуває, схильний до зриву, «НаркоДок» рекомендує проходити підготовку до кодування в умовах стаціонару. Протягом кількох діб людина знаходиться під постійним наглядом лікарів, отримує лікування, яке знімає симптоми абстиненції, готується до кодування. У клініці він не має можливості дістати алкоголь, «зірватися», що гарантує, що підготовка до кодування буде пройдено успішно.

Є питання? Отримайте безкоштовну консультацію фахівця по телефону:

Способи лікування алкоголізму без кодування. Як позбутися від алкогольної залежності без кодування.

Якщо ви виявили у себе це згубний потяг і не знаєте, як позбутися від тяги до алкоголю – простіше і правильніше всього звернутися до фахівця – нарколога.

Як алкогольні напої впливають на людину відомо всім і кожному. Людина не усвідомлює свою залежність, йому здається, що йому підвладне все – захочу вип’ю, хочу – перестану пити.

Насправді це не так, позбавлення від алкогольної залежності справа досить складне. Розроблено безліч методик, які дозволяють залежності. Одні, за відгуками – ефективні, інші – не приносять очікуваного ефекту.

Всі методи надають свою дію лише за однієї умови – людина сама бажає одужати. При такому розкладі можна вилікуватися, не вдаючись до кодування.

Суть кодування.

Вилікувати будь-яке захворювання з однієї таблетки неможливо. Особливо це стосується алкоголізму. При цьому захворюванні уражаються всі органи і системи організму.

За відгуками оточуючих – кодування є ненадійним методом. Занадто велика кількість зривів. Людина постійно боїться-ось вип’є трохи алкоголю і загине або стане дуже погано.

Це породжує депресію і відхилення в психіці людини. Бажання пити не пропадає, а тільки зростає з плином часу.

Лікування алкогольної залежності без кодування починається з детоксикації.

Лікувальний комплекс без кодування.

Починати потрібно з детоксикації організму. Тільки очистивши організм від молекул етанолу можна починати повноцінне лікування. Заходи з детоксикації включає в себе:

Вивести алкоголіка зі стану запою. Зняти хворобливі прояви синдрому відміни. Почати лікування супутніх захворювань.

Потім починається період реабілітації. Ці процедури дозволяють залежному людині усвідомити свій стан, навчитися жити без міцних напоїв.

Для лікування і використовуються методи традиційної, народної, східної медицини.

Традиційна медицина пропонує лікування лікарськими препаратами на основі дисульфарами і його похідних. Ці ліки вступають у взаємодію з етиловим спиртом, викликаючи нудоту, блювоту, перебої в серцевій діяльності. Залежна людина отримує установку – якщо станеш пити – буде дуже погано.

Додатково призначаються вітамінний комплекс, антидепресанти – це дозволяє зняти больові і неврологічні симптоми абстинентного синдрому.

Голковколювання – один з методів східної медицини.

Спеціаліст встановлює голки в певні точки тіла людини. Лікування голками не навантажують печінку і нирки на відміну від медикаментозної терапії. Голки для лікування алкоголізму вводяться в районі вух і спини. Процедуру проводять у відповідній спокійній обстановці. Проводять від 10 до 15 сеансів протягом місяця — двох.

Важливо! Вибираючи фахівця східної медицини, скористайтеся послугами «сарафанного радіо». Чим більше хороших відгуків, тим краще фахівець.

У методу є протипоказання:

Наявність ракового захворювання в анамнезі. Психічні розлади різної етіології. Туберкульоз в активній стадії. Запій.

Перед початком лікування проконсультуйтеся з наркологом.

Плазмоферез-суть методу в очищення крові і плазми від накопичених токсинів. Процедура проводиться тільки в умовах стаціонару.

Хворого укладають на кушетку або в крісло і підключають пристрій очищення крові. Процедура проходить кілька годин. Після плазмофорезу покращує засвоюваність ліків, знімається абстинентний синдром.

Народні методи лікування алкоголізму.

алкоголізм кодування

Проблеми з алкоголем були протягом всієї історії людства. І кожен народ придумував різні методи боротьби із залежністю.

Наприклад, відвар чебрецю. На 1 склянку окропу потрібно 1 чайна ложка сухої трави. Залити, укутати і залишити до повного охолодження. Приймати по ¼ склянки 2 рази на день з 1-2 столовими ложками горілки. Через годину починається нудота, блювота і інші неприємні симптоми.

Використовується відвар мучниці. Ця травичка продається в будь-якій аптеці. Використовується як сечогінний, протизапальний засіб, виводить токсини з організму.

Технологія виготовлення відвару – класична – 1 чайна ложка на 1 склянку окропу. Приймати по 1 столовій ложці кожні 2 години.

Але найголовніше для будь-якого лікування – з кодуванням або без нього, методами традиційної медицини або східної – настрій самої людини. Захоче алкоголік бути здоровим – зробить все можливе і одужає. А не захоче – йому ніщо не допоможе.

Для боротьби з алкоголізмом зазвичай застосовуються медикаментозні або психологічні методи кодування . Як і при лікуванні іншими способами, тут теж є свої побічні дії.

Чим небезпечна кодування.

В народі ходять чутки, що це небезпечний вид терапії. Деякі стверджують, що вона може впливати на стан психіки, провокує формування неврозів. У чоловіків негативно позначається на ерекції, веде до нездатності займатися сексом.

Насправді, якщо закодувати правильно, то негативного впливу не буде. Кодування може призвести до утворення певних побічних ефектів, які можна скорегувати за допомогою ліків. Вплив в основному полягатиме в можливій зміні емоційного стану .

Зазвичай у чоловіків і жінок після того, як вони відмовляться від вживання спиртного, починається затяжний депресивний стан, відчувається занепад сил. Звичайно, це неприємно, але на психіці це ніяк не відбивається і не викликає важкі психоемоційні розлади. Крім того, депресивний стан просто блокувати за допомогою певних фармацевтичних препаратів. Іноді кодування від алкоголізму негативно позначається на потенції у сильної статі.

Наслідки можуть бути наступними:

немає сексуального потягу; проблеми з ерекцією; зниження лібідо.

Іноді може наступити імпотенція. Зазвичай відновити нормальну потенцію виходить без медикаментів. Досить часто симптоми йдуть самостійно. Вже через трохи часу після кодування вшиванням або внутрішньовенно, загальний стан і самопочуття поліпшуються.

На жаль, побічні ефекти уникнути не можна . Наслідки кодування як медикаментозної, так і психологічної, будуть присутні. Наскільки сильні вони будуть, залежить від різних факторів. У одного хворого результати кодування можуть бути легкими, іншому ж завдадуть серйозної фізичної та емоційної шкоди. Тому перш ніж кодуватися, необхідно пройти ретельне обстеження. При наявності важких супутніх патологій підшивка, ін’єкція в вену або інший метод кодування можуть серйозно нашкодити здоров’ю. Алкоголік повинен бути проінформований про те, як відбувається кодування, який механізм її впливу, які негативні наслідки може нести лікування.

депресія; алергічна реакція; проблеми з потенцією; набір зайвої ваги.

Всі побічні дії при правильно проведеної кодуванні відносять до 2 великим категоріям: психологічні впливи і фізіологічні. До психологічних можна віднести проблеми психічні, до другої-соматичні порушення. Складно стверджувати, які з представлених наслідків шкодять алкоголезависимому більше. Якщо депресивний стан можна вилікувати за допомогою медикаментів, то інші стани скорегувати дуже непросто.

Фізіологія.

Майже всі порушення фізіології мають функціональний характер.

Побічні ефекти можуть бути наступними:

Проблеми з потенцією. Провокуються психотерапевтичним кодуванням, а саме: емоційно-стресовою психотерапією. Ін’єкція або підшивка Дисульфіраму в такій ситуації найменш небезпечні. Зазвичай чоловік перестає відчувати сексуальний потяг, у нього знижується лібідо. Допомагає в такому випадку психотерапія. На жаль, ніякий «чарівний» укол не поверне чоловікові колишню силу. Сильна спрага, небажання їсти або, навпаки, переїдання. Люди можуть об’їдатися або взагалі нічого не їсти. Ін’єкція або таблетки не зможуть притупити або повернути втрачений апетит. Щоб змінити стан, залежний повинен взяти себе в руки і боротися із залежністю самостійно. Допоможе психотерапевтичне лікування. Різка зміна ваги. Люди можуть абсолютно не змінювати смаки і пристрасті, але при цьому схуднути або, навпаки, погладшати. Дана проблема зв’язується з порушенням обмінних процесів в організмі. З цим теж складно боротися. Необхідно самостійно регулювати обсяг з’їденого: це допоможе тримати вагу в нормі. Обмін речовин стане колишнім з часом. Слабкість, апатія. Медикаменти також не допоможуть людині стати радісніше і бадьоріше. Щоб хоч якось прискорити відновлювальний процес, треба дотримуватися дієти, пити вітаміни. Мігруючі болі. Може розвинутися больовий синдром в м’язовій, суглобової тканини і в голові. Для поліпшення стану можна зробити знеболюючий укол або прийняти таблетку. Йдеться про медикаменти групи НПЗЗ (Анальгін, Парацетамол). Алергічна реакція на введене ліки (Еспераль, Торпедо). Лікування алкоголізму психотерапевтичними методами, наприклад, методом Довженко, ніколи не провокує алергічну реакцію, так як навіювання має зовсім інший механізм дії, ніж ліки. Рідко може піднятися температура .

Наслідки лікування в ряді випадків так само небезпечні, як і саме захворювання. Кодування виконується 2 способами: медикаментозно і психологічним впливом. Вплив на людину ліків і, тим більше, гіпнотичний, безсимптомно не проходить і часто робить негативні наслідки.

Психіка.

При кодуванні можуть розвинутися такі порушення:

Агресивний стан, дратівливість. Залежні стають дріб’язковими, чіпляються через дрібниці, конфліктують. Часто трапляються систематичні сварки з родичами, друзями. Такий стан не шкодить здоров’ю і не впливають на психіку. Зазвичай, поведінкові розлади спровоковані зміною обстановки, складнощами з адаптацією до тверезості. Людина може зірватися. У такій ситуації позитивний вплив надасть препарат Тіапрід. Його приймають перорально або у вигляді ін’єкції. Депресивний стан. Розвивається після кодування немедикаментозними способами: уколом в вену або під лопатку. Депресія спостерігається внаслідок різкої зміни способу життя. Тіло залежного не може звикнути до тверезості, людина відчуває страждання. Депресивний стан не може нашкодити здоров’ю, але призводить до відсутності комфорту. Побороти депресію можна, якщо лікар пропише спеціальні ліки. За рахунок їх впливу, можна прибрати всю шкоду кодування, повернути людині радість життя. Тривога. Зазвичай, у залежної людини спостерігається необгрунтований психологічний дискомфорт, відчуття тривожності. Для того щоб уникнути зриву, можна застосувати нейролептики, транквілізатори. Лікарі рекомендують прийом Феназепаму, Еленіуму або седуксену (за рецептом). Їх можна вживати всередину або зробити укол в вену.

Алкогольна залежність — важка патологія. Від неї слід позбутися, але перед тим, як кодуватися, важливо вивчити позитивні ефекти та негативні наслідки того чи іншого способу.

Наслідки для чоловіків.

Зміни в психології людини – основна проблема закодованих чоловіків. В окремих ситуаціях може розвинутися масштабна зміна особистості і основних рис, що в майбутньому переростає в піддається контролю процес.

Розглянемо основні відхилення:

Агресія. Коли алкоголь під забороною, закодований починає відчувати злість на всіх. Конфлікти виникають на рівному місці, відбувається розлад особистості. Це стан несе небезпеку, так як людина безупинно сваритися з рідними і друзями, йде на конфлікт навмисно порушує дисципліну на роботі. Так він буде діяти до тих пір, не звикне до тверезого життя і не перестане бажати алкогольний напій. В якості профілактики лікарі призначають заспокійливі медикаменти. Депресія. Дуже часте явище. Депресивний стан розвивається через різку відмову від спиртного. За своєю природою депресія або апатія не є найгіршими побічними ефектами і не можуть заподіяти тяжку шкоду здоров’ю. Однак, іноді у людини можуть з’явитися думки про самогубство, які дуже важко придушити. Вплинути на ситуацію може цілий ряд спеціально розроблених медикаментів (антидепресантів), які допомагають усунути з’явилася депресію. Тривога. У закодованого чоловіка виникає підозрілість, необгрунтована тривога навіть в буденних ситуаціях. Це побічна дія після кодування. Відхилення фізіології проходять без симптомів, на функціональному рівні. Очевидних порушень після лазерного або іншого виду кодування немає. Іноді, навіть розгорнуте діагностування не дає можливості виявити причину такої негативної реакції організму на кодування від алкогольної залежності. Але, при тривалих відхиленнях (порушеннях в простаті або частих головних болях), слід відвідати нарколога. Лікар призначить лікування медичними препаратами.

Звичайно, побічні дії кодування є, але користь його набагато цінніше.

Потенція.

Найпоширеніші фізіологічні наслідки кодування — проблеми з ерекцією. Ці порушення відбуваються в результаті кодування гіпнозом. Але при деяких обставинах, укол або вшивання препарату також можуть спровокувати розвиток проблем з потенцією. У чоловіка значно скорочується лібідо, бажання сексу практично зникає. Відновити роботу передміхурової залози допоможе лікар-психотерапевт.

Наслідки для жінок.

Єдиний шлях подолати хронічне захворювання – спеціальна медична терапія жіночого алкоголізму і тривала реабілітація. Відгуки жінок, поборіли тягу до спиртного, доводять, що жіночий алкоголізм вилікувати можна. Проте в боротьбі із захворюванням будуть і втрати, що стосуються здоров’я.

Крім змін в стані внутрішніх органів змінюється і зовнішність. Через 12 місяців після початку терапії набряклість обличчя повністю піде. Повернуться колишні риси, але шкірні покриви все одно будуть далекі від ідеалу. Це, природно, старить жінку. Спиртне вимиває з організму вітаміни і мінерали. Так, наслідки жіночого алкоголізму значною мірою відбиваються на якості нігтьової пластини і на якості зубів (вони випадають і кришаться).

Наслідки схожі з чоловічими:

Абсолютно ясно, що краще попередити захворювання, ніж боротися із залежністю або наслідками кодування. Хоч жіночий алкоголізм протікає не так очевидно, як чоловічий, виявити зміни в поведінці і тязі до алкоголю досить просто. Важливо не кинути людину, а допомогти йому.

Протипоказання.

алкоголізм кодування

У кодування є ряд протипоказань, так як процедура впливає і на психіку, і на фізіологію.

Не можна кодуватися, якщо діагностовано:

Наркотична залежність. Несвідомість алкоголезависимого. Розлади психіки. Біла гарячка. Епілепсія травми мозку. Інсульт. Цукровий діабет. Сильні алергічні реакції. Гіпертонічна хвороба 2-3 ступеня. Інфаркт. Деякі захворювання нервової системи. Дихальна недостатність. Гепатит, цироз. Ниркова недостатність. Захворювання щитовидної залози. Інфекції в гострому стані. Вік вище 60 років.

Ще одне протипоказання до проходження кодування — це відмова пацієнта лікуватися.

Існує думка, що позбутися від алкозалежності неможливо! Ніякі пігулки, мікстури і травички бабусь-цілительок не дають стовідсоткової гарантії, що хворий більше ніколи не потягнеться до пляшки зі спиртним. Народні методи лікування від пияцтва дійсно мало кому принесли користь, але на щастя, існує безліч спеціалізованих центрів де проводиться професійне позбавлення від алкогольної залежності з допомогою передових і безпечних методик.

Як дізнатися, що близькій людині потрібна допомога?

На жаль, немає чіткої градації між алкозалежною людиною і любителя пропустити склянку-інший в приємній компанії. Тим не менш, фахівці виділяють чотири стадії залежності:

Перша характеризується збільшенням дози алкоголю, втратою контролю над собою, розв’язною поведінкою в п’яному вигляді. Даний період може тривати кілька років, плавно переходячи в другу стадію залежності; друга відзначається у людей, що вживають в день до 500 мл спиртного. Залежні другої стадії найчастіше злі і агресивні люди, які постійно знаходяться в необгрунтованій депресії. Друга стадія алкогольної залежності характеризується не тільки психологічною потребою в алкоголі, але і фізичної – алкоголь вживається щодня у обсязі півтора і більше літрів; На третій стадії в людини спостерігаються серйозні зміни в психіці: залежний постійно перебуває в нервовому напруженні, що часто призводить до невиправданих нападів люті. Крім цього, починаються проблеми зі здоров’ям: зміна артеріального тиску, щоденні головні болі, починає розвиватися виразка. На четвертій стадії алкоголік вже не здатний розумно мислити. Його мова більше нагадує незв’язний набір слів.

Підіб’ємо підсумок вищесказаного: результат вживання алкоголю – це не тільки понівечена життя своїм близьким, але і запуск самознищення організму.

Куди звертатися залежним від алкоголю людям?

Наш медичний центр в Москві протягом багатьох років допомагає алкозалежним позбутися пристрасті до спиртного.

Як правило, процедура лікування починається з повного медичного обстеження пацієнта, а лише після отримання всіх аналізів лікар призначає ефективний метод терапії.

Варіанти лікування алкоголізму без кодування.

Деякі люди, що надмірно вживають алкоголь, панічно бояться такого поняття, як кодування, тому вважають, що наркологічна клініка – це не панацея. Такі побоювання абсолютно безпідставні, так як наша клініка використовує медикаментозний спосіб лікування, який дає майже 100% гарантію одужання навіть на останній стадії алкогольної залежності.

Якщо хворий налаштований категорично проти кодування, то йому можуть запропонувати лікування алкоголізму без кодування, за допомогою комплексної терапії, що включає в себе:

повне очищення організму за допомогою детоксикації; відновлення організму після «отруєння» етиловим речовинами. Реабілітація.

Лікування алкоголізму без кодування в Москві гарантує позитивний результат в тому випадку, якщо його проводять висококваліфіковані фахівці.

Хворому на етапі реабілітації повинні допомагати всі, хто живе поруч з ним. Часто трапляється, що, незважаючи на бажання допомогти, родичі продовжують ставитися до людини як і раніше, ніж посилюють його стан. Тут треба набратися терпіння і діяти грамотно, розуміючи, що психологічний стан хворого ще нестійке – будь-яке потрясіння може викликати агресію чи послужити поштовхом до нового заспіваю. Саме тому важливу роль в одужанні від алкогольної залежності відводиться родичів і членів сім’ї, тому що після курсу медикаментозного лікування починається найскладніше – забути старі образи і разом спробувати почати життя з чистого аркуша.

Медики ж в свою чергу можуть призначити загальнозміцнюючі препарати і вітаміни, щоб процес реабілітації протікав легше.

У нашому центрі працює команда фахівців, які завдяки новітнім технологіям у галузі медицини за короткий проміжок часу повернуть до повноцінного життя навіть самого «важкого» хворого.

Незважаючи на кваліфікацію медперсоналу та використання новітніх технологій для виведення з алкогольної залежності, ціни доступні для кожної звичайної сім’ї.

Високопрофесійна реабілітація є ефективним методом позбавлення від алкогольної залежності, так як вона не тільки вирішує проблему алкогольної залежності, але знаходить причини її виникнення.

Лікування алкоголізму без процедури кодування.

Негативна дія спиртних напоїв на організм відомо кожній людині. Зазвичай люди, що зловживають алкоголем, швидко втрачають друзів, знайомих і навіть родичів. Однак відмовитися від своєї звички їм буває досить проблематично, тому вони намагаються шукати способи боротьби з пияцтвом, що грунтуються на швидке відновлення організму. Іноді такі методи шукають близькі алкоголіків, щоб хоч якось допомогти родичу побороти свою згубну звичку. Сьогодні відомо безліч способів боротьби з алкоголізмом, але, на жаль, багато з них полягають в медичному відновленні організму. Наприклад, в даний час широко славиться лікування алкоголізму без кодування, оскільки такий спосіб не несе шкоди здоров’ю, а також не має протипоказань.

Зрозуміло, таке лікування алкоголізму без кодування доведеться до вподоби не всім, адже в даному випадку алкоголіку доведеться стежити за своїм способом життя, виконувати ті чи інші рекомендації лікаря, а також повністю перестати вживати продукцію з алкоголем.

Крім того, не всі здатні перебороти себе і в один день опинитися від своєї звички, що полягає в прийомі спиртного. Однак і до способу кодування вони не хочуть звертатися. В такому випадку п’яниця повинен знати методи лікування алкоголізму без кодування, які допоможуть в короткий термін відновити здоров’я алкоголіка.

Важливо зауважити, що нерідко залежні від спиртного люди не визнають свого пияцтва. Наприклад, вони вважають, що пивного алкоголізму не існує, тому не намагаються лікувати постійну тягу до міцних напоїв. Однак навіть такий слабоалкогольний напій, як пиво, здатний сильно погіршити стан здоров’я, тому алкоголік повинен, не затягуючи, шукати дієвий спосіб боротьби з залежністю, оскільки не кожен з них буде ефективний для тієї чи іншої людини.

Переваги такого лікування.

Багато людей сьогодні довіряють таблеткам і зіллям набагато більше, ніж собі, тому вони вважають, що такі способи можуть вмить позбавити їх від усіх хвороб, в тому числі і вилікувати алкогольне сп’яніння. Однак сьогодні немає таких препаратів, які могли б за пару секунд повністю вилікувати хворобу. Приміром, лікування алкоголізму без процедцуры кодування неможливо в тому випадку, якщо людина не хоче кидати пити — в такому разі навіть сучасні методики не зможуть позбавити його від своєї згубної звички.

При цьому неважливо, скільки воно буде коштувати-без бажання алкоголіка позбутися залежності не вийде.

Відгуки та проведені дослідження показують, що кодування вважається лише тимчасовим заходом, після закінчення якої людина знову починає в посиленому режимі пити алкоголь. Зазвичай кодування проходить наступним способом: людину кодують, проте бажання пити спиртне залишається. При цьому нерідко воно лише посилюється, а так як алкоголік боїться вживати міцні напої, щоб не нашкодити організму, це лише затягує майбутнє похмілля, яке розвивається вже через кілька тижнів або місяців.

Іншими словами, кодування вважається марною тратою грошей. Спрацює цей спосіб лише в тому випадку, якщо він зможе подіяти на свідомість людини і у нього зміниться світогляд і ставлення до навколишнього.

Як можна побороти алкоголізм без кодування.

Методи лікування алкоголізму без кодування повинні починатися з детоксикації. Іншими словами, перед основним лікуванням необхідно повністю очистити організм п’яниці від розпадів алкоголю і його сполук. Така процедура здатна:

вивести людину з запійного стану; нормалізувати функціональність багатьох систем організму і органів; усунути алкогольне отруєння.

Після цього людині потрібно пройти реабілітаційний курс, який дозволить поміняти ставлення до спиртного, оточуючим, а також до власного життя. Якщо цього не зробити, у алкоголіка не з’явиться психологічна залежність, і він незабаром знову почне розпивати міцні напої.

Сьогодні відомо багато способів лікування запоїв, крім відвідування психолога. До них відноситься:

Сучасний і відомий спосіб боротьби з пияцтвом, завдяки якому вдається проводити сильну дію на спеціальні точки організму. При цьому на них проводиться комплексне дію, яке лікує алкоголізм, але не перевантажує загальний стан людини, в залежності від інших методів.

При здійсненні голковколювання у п’яниці відкриваються спеціальні енергетичні канали, що веде до чищення організму. Вже через 1-2 місяці людина починає розуміти, що спиртне, дійсно руйнує організм і почне «спокійно» до нього ставитися. Як правило, такі лікувальні точки розташовуються на тілі людини в спині і області вуха.

Такий спосіб лікування має багато переваг:

зміцнення імунітету; нормалізація сну і кровообігу; проходження спазмів і судом; зникнення болю в голові; стимуляція роботи більшості органів.

Призначати голковколювання повинен нарколог після оцінки стану хворого.

Відомо, що препарати можуть швидко вилікувати алкоголізм. Проте приймати їх без призначення лікаря небезпечно, так як вони підбираються індивідуально для кожного пацієнта. Медикаменти зможуть зменшити тягу до спиртного, очистити організм від розпадів алкоголю, а також нормалізувати роботу пошкодженим етанолом органів. Придбати їх можна в інтернеті, де можна підібрати потрібну дозування і знайти будь-який лікарський препарат.

Єдиним недоліком такого лікування вважається те, що лікарські склади не можуть подіяти на психіку п’яниці.

Лікування за допомогою плазмаферезома.

Суть такого лікування полягає в чищенні плазми крові від шкідливих алкогольних сполук, що дозволяє швидко нормалізувати стан хворого. Після цього йому залишається лише пройти курс лікування у психолога, щоб алкоголізм повністю був переможений. Подібні методики докорінно переламують тягу до безконтрольного розпивання спиртних напоїв.

Тим не менш, найефективніший засіб побороти залежність — це власна сила волі, яку можна тренувати самостійно. Для запуску процесу оздоровлення підійдуть спеціальні лікувальні препарати. Але далі людина діє сам. Звичайно, тільки усвідомивши всю шкоду, що наноситься організму алкоголем, можна почати шлях до нормального життя.

Вітаємо, Наталю Вікторівно. Алкоголізм — хронічне захворювання, що виявляється не тільки хімічною залежністю, але і приводить на пізніх стадіях до необоротного зміни особистості. Слово «хронічне», означає що повне одужання при алкоголізмі-неможливо! Задача, яку реально ставити перед лікуванням — переклад алкоголізму в стадію ремісії (періоду без вживання алкогольних напоїв), та подовження ремісії алкоголізму на максимальний період. Лікарі-наркологи не марно вважають лікування успішним, якщо вдається домогтися хоча б піврічної ремісії. Тривалість періоду ремісії, в ряді випадків, може тривати і десятки років, і навіть довічно. Але такий результат можна отримати тільки в умовах постійної підтримки пацієнта близькими людьми. Можна домогтися в лікуванні алкоголізму тільки ремісії, тривалість якої залежить від стадії алкоголізму, бажання пацієнта, майстерності нарколога і підтримки з боку близьких людей. Бажання самого пацієнта кинути пити (його мотивація на тверезість) — один з вирішальних факторів, що впливає на результат лікування. Без мотивації на тверезість самого пацієнта, неможливо починати ефективне лікування. Яка б не трапилася вам реклама, по лікуванню алкоголізму, з обіцянкою вилікувати алкоголізм без бажання хворого — не вірте їй, це просто обман і розлучення на гроші. В основу боротьби з алкогольною залежністю, покладена мотивація на тверезість, і вона первинна! Як тільки хворий на алкоголізм заявив вам про готовність » зав’язати — — не зволікайте, відразу ж звертайтеся за спеціалізованою наркологічною і психотерапевтичною допомогою до лікарів-фахівців. чинайте відразу з лікаря-нарколога. Лише комбінування методів лікування алкогольної залежності, може гарантувати тривалу ремісію алкоголізму, а лікар-нарколог, це єдиний фахівець, який володіє відразу декількома методиками: психологічний вплив (кодування), медикаментозне лікування, підготовка близьких пацієнта до підтримки пацієнта і подовженню ремісії. Існує два основних методи лікування залежності — це психологічний вплив, медикаментозне лікування й обов’язковий додатковий етап в лікуванні — підготовка співзалежних (тобто близьких людей алкоголіка, які ведуть тверезий спосіб життя). Психологічний вплив (кодування) — не є власне лікуванням, воно лише допомагає на початковому етапі лікування, закріпити мотивацію тверезість і продовжити безалкогольний період. Медикаментозний метод — закріплює мотивацію на тверезість на тривалий період, і використовується для профілактики зривів, в періоди з високим зривом. Найбільш ефективним і безпечним препаратів в світі вважається «Колме». Він дозволяє подовжити період ремісії, не завдаючи організму істотної шкоди, як старий препарат дисульфірам і успішно захистити пацієнта від зриву у важкий період. дготовка близьких людей — цим володіє кожен грамотний фахівець (лікар-нарколог або нарколог-психотерапевт), і він неодмінно навчить вас — додатково мотивувати пацієнта на тверезість, і допоможе створити атмосферу в сім’ї, сприятливу для профілактики зривів. У лікуванні алкоголізму, як я вже казав — можна досягти тривалої ремісії захворювання, неможливо повністю вилікувати алкоголізм. Успішність лікування і період тверезості залежить від бажання пацієнта кинути пити, допомоги близьких людей і майстерності фахівця. Успішність терапії збільшується, якщо сам лікар психіатр-нарколог (або нарколог-психотерапевт), використовують в лікуванні пацієнта — саме комбіноване вплив (психологічний і медикаментозне).

Всі методи кодування від алкоголізму можна об’єднати в 2 великі групи: медикаментозні і немедикаментозні. У першому випадку пацієнт отримує хімічний захист від алкоголю за допомогою лікарського засобу.

Більшість використовуваних для цього препаратів містить дисульфірам, відмінності між ними тільки в дозуванні і формі введення ліків в організм:

Вшивання під шкіру. Введення гелю. Внутрішньом’язова або внутрішньовенна ін’єкція.

Дисульфірам блокує процес розпаду етилового спирту, в результаті людина відчуває відчуття, схожі з сильним похміллям.

У деяких випадках виникають більш серйозні порушення, які несуть небезпеку для життя. Тяжкість можливих наслідків накладає ряд обмежень для проведення подібних процедур.

Страх за своє життя змушує пацієнта утримуватися від вживання спиртного. До недоліків цієї методики можна віднести неможливість прийому спиртовмісних ліків. Медикаментозне кодування дозволяє відмовитися від алкоголю на термін від 1 місяця до декількох років.

Існують методи, які можуть допомогти людині припинити пити без використання ліків. До них відносяться:

Психотерапія. Гіпноз. Лазерна терапія. Методи нетрадиційної медицини.

Вони є більш м’якими і мають менше протипоказань.

Багато спеціалізованих клінік надають своїм клієнтам вибір місця кодування: в стаціонарі або з виїздом додому. У кожного з цих варіантів є свої переваги.

Певна частка хворих на алкоголізм не бажає виносити свою залежність на загальний огляд і вважає за краще викликати нарколога додому. У такому способі лікування пацієнт бачить значні плюси:

Хворому не потрібно перебувати в стінах медичного закладу, домашня обстановка і допомогу рідних надають позитивний вплив на його емоційний стан. Лікар приїде в будь-який зручний для пацієнта час. На дому доступні ті ж самі методи кодування, що і в клініці (вшивання, медичні блокатори, гіпноз, метод Довженка). Дотримання конфіденційності.

До недоліків домашнього кодування можна віднести додаткові витрати (як правило, виклик лікаря оплачується окремо) і обмежений вибір препаратів. Через неможливість провести повноцінне обстеження лікар змушений використовувати найбезпечніші, але менш дієві ліки. У деяких випадках після огляду пацієнта нарколог робить висновок, що кодування можливе тільки в умовах стаціонару.

Краще проводити кодування в спеціалізованому медичному центрі в рамках комплексної програми лікування алкоголізму.

Попередньо пацієнт проходить медичне обстеження, щоб виявити можливі протипоказання до кодування. Паралельно йде робота з психологом, яка допомагає людині утвердитися в правильності обраного шляху. Перебування в стаціонарі протягом 3-7 днів до процедури рекомендовано тим хворим, які мають бажання позбутися від залежності, але не можуть утриматися від вживання спиртного в домашніх умовах.

Маючи на руках результати обстеження, лікар підбирає необхідний препарат і правильне дозування. Перед процедурою кодування пацієнту докладно пояснюється суть майбутнього втручання та можливі наслідки від вживання спиртного. Потім пацієнт кодується обраним способом, після чого протягом декількох годин він продовжує перебувати під наглядом лікаря.

Більшість клінік працює за принципом анонімності, тобто особисті дані пацієнта складають лікарську таємницю і нікуди не передаються. Цим вони вигідно відрізняються від державних наркологічних лікарень, які лікують від алкоголізму безкоштовно. При зверненні в них пацієнт завжди ставиться на наркологічний облік, що в подальшому може зробити негативний вплив на його життя. З цієї причини переважна частина хворих вважає за краще звертатися в приватні наркологічні клініки.

Застосування гіпнозу.

Гіпноз як метод позбавлення від алкоголізму підходить схильною до навіювання пацієнтам, які вдаються до процедури кодування вперше. Розроблено цілий ряд подібних гіпнотичних технік, але всі вони включають обов’язкові етапи:

Людина вводиться в стан гіпнотичного сну. У цьому стані його мозок продовжує сприймати зовнішню інформацію, але вона не викликає оціночних міркувань і емоцій. За допомогою спеціальних установок хворому вселяється відраза до спиртного. Після виходу зі стану трансу людина продовжує слідувати отриманим установкам.

Згодом дія гіпнозу слабшає і потрібно повторне звернення до фахівця.

Кодування у представників нетрадиційної медицини.

Нетрадиційна медицина в своєму лікуванні виходить з припущення, що всі хвороби людини (в тому числі і алкоголізм) виникають через порушення потоків енергії в тілі. Для їх відновлення застосовуються різні техніки, в тому числі:

Масаж. Припікання активних точок. Голковколювання.

Впливаючи на певні точки, які відповідають за роботу мозку, можна знизити тягу до алкоголю. Одночасно поліпшується робота інших органів, відновлюється апетит, нормалізується сон.

При виборі на користь нетрадиційних методів лікування дуже важливо знайти професійного лікаря з великим практичним стажем.

Лазерне кодування – це новий метод боротьби з алкогольною залежністю, який полягає у впливі лазера на певні точки на тілі. Параметри випромінювання, точки впливу і тривалість процедури визначаються лікарем для кожного пацієнта індивідуально.

Цей метод не має побічних ефектів, покращує загальне самопочуття пацієнта, має високу ефективність на 1 і 2 стадії алкоголізму.

Поки він не отримав широкого поширення, тому що передбачає наявність спеціалізованого дорогого обладнання.

Психотерапевтичні методики передбачають вплив на підсвідомість людини за допомогою певних прийомів, які дозволяють позбавити пацієнта від тяги до спиртного.

Найбільшого поширення набули такі види психотерапії, як:

алкоголізм кодування

Аутогенне тренування. Індивідуальні та групові заняття. Стресова та ігрова терапія. Арт-терапія.

У результаті пацієнт позбавляється від психологічних проблем, які послужили причиною формування алкогольної залежності, відновлює своє психічне і фізичне здоров’я.

Особливе місце займає методика кодування за методом Довженка, яка має відмінності від інших методів психотерапії. Кодування здійснюється за 1 сеанс і поєднує в собі елементи психотерапевтичного та гіпнотичного впливу.

Переваги цього методу:

Тривалість процедури – 4 години. Висока ефективність. Щадна методика, яка позитивно впливає на психіку пацієнта. Може поєднуватися з іншими методами лікування алкоголізму, підвищуючи їх ефективність.

Під час сеансу психотерапевт дає пацієнтові установку на життя без алкоголю, байдужість до спиртного. В кінці процедури хворому вселяються наслідки, які його чекають при зриві: біль в шлунку, нудота і так далі.

Мінімальний термін такого кодування – 1 рік. Його ефективність залежить від:

Позитивного настрою. Рівня сугестивності пацієнта. Відсутності психічних порушень.

Важливо пам’ятати, що відповідний для конкретного пацієнта спосіб кодування повинен визначати лікар. Це дозволить уникнути ускладнень і підвищить ефективність лікування.

Медикаментозні методи можна комбінувати з психотерапевтичними, це дозволить збільшити результативність кодування.

Медикаментозне кодування від алкогольної залежності.

Принцип дії препаратів для кодування.

На сучасному ринку представлений великий вибір препаратів для медикаментозного кодування від алкоголізму. Але в цілому вони мають однаковий принцип дії.

До складу більшості з них входить активна речовина під назвою дисульфірам . Воно несумісне з етиловим спиртом в організмі людини. Якщо пройшов процедуру кодування пацієнт прийме хоча б невелику дозу спиртного, то у нього розвинеться важке болісний стан, що нагадує похмілля. У кращому випадку це буде не проходить протягом декількох днів сильний головний біль і розбитість. У найбільш важких випадках виникає загроза для життя алкоголіка. Потрібна негайна допомога лікаря.

Схема взаємодії дисульфіраму з етиловим спиртом в організмі пацієнта :

Способи проведення медикаментозного кодування алкоголіків:

вшивання під шкіру капсули з дисульфірамом введення гелю внутрішньом’язові ін’єкції, внутрішньовенні ін’єкції.

Кодування завжди здійснюється на певний термін. Він залежить від виду препарату і способу його введення, може становити від 1 місяця до 5 років.

Найбільш поширені сучасні засоби для медикаментозного кодування.

Препарат опис, протипоказання в яких формах випускається, як вводиться в організм? Еспераль Препарат на основі дисульфіраму. Випускається у формі таблеток для прийому всередину і підшкірного вшивання. На сучасному ринку вважається одним з найбільш якісних і ефективних. Застосування в таблетках всередину: зазвичай нарколог призначає пацієнтові по 1 таблетці еспераль на добу. Згодом, залежно від досягнутого ефекту, доза може бути зменшена до 0,5 – 0,25 таблетки на добу. Препарат потрібно приймати 1 раз на день з ранку, натщесерце, запити достатньою кількістю води (не менше 100 мл).

Застосування таблеток для вшивання під шкіру: Процедуру проводять в стерильних умовах. Під місцевим знеболенням ( новокаїн, лідокаїн ) роблять невеликий надріз на шкірі (в ділянці лопатки або сідниці) і поміщають в нього капсулу з препаратом. Накладають шви. Надалі дисульфірам буде виділяти з капсули в кров в потрібних дозуваннях протягом певного часу.

Торпедо Як такого препарату з назвою «Торпедо» не існує. Найчастіше під цим найменуванням об’єднують різні засоби, активним компонентом яких є дисульфірам. Іноді «кодування Торпедо» здійснюється препаратами, які не мають нічого спільного з дисульфірамом і не надають скільки-небудь значущих ефектів. Застосовують їх наркологи роблять основну ставку на психотерапевтичне навіювання, яке проводиться після введення препарату. Торпедо – це препарати для внутрішньом’язового введення і капсули для вшивання під шкіру. При обох способах кодування досягається відносно нестійкий і нетривалий ефект. Антинол Виробник позиціонує цей препарат як сучасний ефективний засіб для лікування алкоголізму. Однак, фактично препарат не значиться в фармакологічних довідниках, про його активну речовину і ступеня ефективності практично нічого не відомо. Часто Антинол випускається під фірмовою назвою «Торпедо». Бинастим Препарат, діючим компонентом якого є дисульфірам. Викликає непереносимість етилового спирту. Кодування може здійснюватися на період від 6 місяців до 5 років. Бинастим вводиться у вигляді внутрішньовенної або внутрішньом’язової ін’єкції. Іноді цей препарат підноситься під назвою «Торпедо». Аквилонг-депо Аналог Торпедо Препарат випускається у формах, призначених для внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення. Закодуватися можна на термін від 3 – 6 місяців до 5 років. Актоплекс Препарат для медикаментозного кодування, який може містити в якості основного діючого компонента дисульфірам або інша речовина. Нерідко випускається під назвою «Торпедо». Даний вид медикаментозного кодування практично завжди поєднується з психологічним навіюванням. Випускаються форми для внутрішньовенного та внутрішньом’язового введення. Алгоминал Препарат на основі дисульфіраму. Входить до групи методик «Торпедо». Після введення Алгоминала завжди слід психологічне навіювання. В основному випускаються форми препарату для внутрішньовенного введення. Процедуру кодування можна здійснювати в умовах стаціонару або вдома. Стопэтил Препарат із серії «Торпедо». Діюча речовина – дисульфірам. Стопэтилпредназначен для внутрішньовенного введення. Пацієнта кодують в умовах стаціонару або вдома. Тетурам Препарат для кодування від алкоголізму на основі дисульфіраму. таблетки для прийому всередину; таблетки для підшкірного і внутрішньом’язового вшивання . Вівітрол Вівітрол-препарат, діючою речовиною якого є Налтрексон . Цей лікарський речовина зазвичай застосовується для лікування наркоманії: Налтрексон з’єднується з опіоїдними рецепторами головного мозку, блокує їх і обриває дію наркотиків. Ці механізми мають значення не тільки при наркоманії, але і при алкоголізмі. Вважається, що опіоїдні рецептори мають певну роль у формуванні алкогольної залежності. У зв’язку з тим, що Налтрексон діє на непрямі механізми, ефективність Вівітролу різниться у різних папцієнтів. Препарат випускається у вигляді стерильного порошку і дистильованої води для приготування суспензії. Готова суспензія вводиться внутрішньом’язово, в сідницю. Препарат вводять за призначенням лікаря 1 раз на місяць. При цьому потрібно чергувати сідниці.

Кодування препаратами, що працюють за принципом плацебо.

Деякі наркологи використовують для кодування від алкоголізму препарати, які не мають ніякого відношення до дисульфираму і ніяк не взаємодіють з етиловим спиртом в організмі людини. Працює «ефект плацебо», підкріплений потужним навіюванням після введення лікарського засобу.

Поширеним препаратом для такого «кодування» є нікотинова кислота, або вітамін PP. Вона випускається у вигляді розчинів в ампулах для внутрішньом’язового введення. Нікотинова кислота розширює капіляри верхньої половини тіла, тому після ін’єкції спостерігається ряд симптомів:

почервоніння обличчя, шиї, плечей; відчуття жару, поколювання, свербіння; легке запаморочення; кислий присмак у роті; хворобливість в місці уколу .

Відразу після ін’єкції лікар дає пацієнтові невелику дозу спирту. Всі описані симптоми він трактує як результат кодування і пояснює людині, що вони повторяться при кожному вживанні алкоголю. Звичайно, насправді нічого подібного не станеться. Через кілька хвилин нікотинова кислота інактивується і почне виводитися з організму, почервоніння і свербіж пройдуть. Кодування «працює» за рахунок того, що нарколог застосовує навіювання.

Алкогольна провокація.

Ця процедура – ще один різновид «плацебо». Вона проводиться тільки в стаціонарі.

Схема проведення алкогольної провокації :

Пацієнту вводять один з препаратів, що містять дисульфірам. Потім йому дають невелику дозу спиртного. З’являються відповідні симптоми. Вони повинні бути досить важкими і болісними для пацієнта.

В цьому ключ до ефективності процедури.

Нарколог з асистентами влаштовують невелику «виставу». Всі зображують переляк і заклопотаність, відразу ж укладають алкоголіка на функціональне ліжко ( ліжка, які використовуються у відділеннях реанімації та інтенсивної терапії), ставлять крапельницю, підключають датчики та монітори, що створюють видимість реанімаційних заходів. При цьому може звучати фраза: «ми втрачаємо його!» Процедура закінчується «порятунком» пацієнта. Лікарі стверджують, що ще трохи-і могла б статися його загибель. Алкоголіку вселяють, що це буде відбуватися кожен раз, коли він не стримається і вирішить вжити спиртне. Ефект досягається поєднанням двох факторів: дією медикаментозного препарату і навіюванням, страхом смерті у пацієнта.

Чому відгуки про медикаментозне кодування такі різні? Чому воно діє не на всіх?

Якщо механізм дії дисульфіраму заснований на блокуванні певних ферментів в печінці, які однакові у всіх людей, то він повинен діяти у будь-якого пацієнта, що страждає алкоголізмом.

Всупереч цьому, відгуки про медикаментозне кодування від алкогольної залежності сильно розрізняються. Є люди, що кинули пити відразу і назавжди. Є такі, які йшли в шинок відразу з кабінету лікаря, і не відчували після значної дози алкоголю ніяких симптомів, якщо не вважати легку головний біль.

Мабуть, основна причина цих відмінностей – різний рівень якості медичних препаратів. На сучасному ринку засобів для кодування від алкоголізму панує деяка плутанина. Для деяких препаратів взагалі неможливо точно назвати склад і основні діючі речовини.

Одні наркологи вибирають якісні препарати від відомих виробників. Інші вважають, що вводити можна буквально будь безпечне ліки, роблячи основну ставку на навіювання.

Перед пацієнтом стоїть питання не стільки правильного вибору засобу для кодування, скільки правильний вибір фахівця, у якого буде проводитися процедура.

Методи кодування від алкоголізму за допомогою гіпнозу.

Умови ефективного кодування від алкоголізму гіпнозом :

попереднє утримання від вживання алкогольних напоїв (чим довше – тим краще); досить високий ступінь сугестивності пацієнта; довірчі відносини між лікарем і пацієнтом.

Класичні гіпнотичні техніки кодування від алкоголізму.

Гіпноз широко практикується багатьма сучасними психологами, наркологами, психотерапевтами. Його застосовують для позбавлення від алкогольної і нікотинової залежності, лікування неврозів, підвищеної тривожності, ожиріння та інших станів.

Гіпнотичні техніки, що застосовуються різними фахівцями, можуть відрізнятися. Загальна суть проведення будь-якого сеансу :

пацієнта занурюють в транс: в цьому стані його воля повністю підпорядкована гіпнотизера (стан так званої підвищеної сугестивності); фахівець дає алкоголіку установку, викликає відразу до спиртного; ця установка залишається після пробудження пацієнта від гіпнотичного трансу.

Завдяки навіюванню, людина здатна відмовитися від прийому алкогольних напоїв. Але з часом ефект починає слабшати. Коли тяга до спиртного знову наростає, необхідний повторний сеанс гіпнозу.

Методика кодування по Довженко.

Про методику . Творцем даного методу є Олександр Романович Довженко – заслужений лікар-нарколог України з міста Феодосії. З 1979 р. по 1984 р вивчення і тестування авторського способу кодування Довженка проходило в Інституті Неврології, Психіатрії та Наркології АМН України. Незабаром методика отримала високу оцінку з боку фахівців. Були відкриті два центри – у Харкові та Феодосії. Довженко встиг навчити близько 200 послідовників. Сьогодні вони надають допомогу пацієнтам в різних містах СНД.

Переваги кодування від алкоголізму за методом Довженка.

Процедура триває всього 4 години. При цьому вона відрізняється високою ефективністю. Відносно невисока вартість. Нарколог не витрачає на пацієнта багато часу. Немає необхідності перебувати в стаціонарі. Висока ефективність методу підтверджена в ході клінічних випробувань.

Як проводиться кодування від алкогольної залежності за методом Довженка?

Етапи роботи з пацієнтом:

алкоголізм кодування

Попередня консультація . Лікар повинен познайомитися з пацієнтом, зрозуміти, наскільки той готовий позбутися залежності. Визначається ступінь сугестивності алкоголіка. Групове заняття . Проводиться протягом 2 – 2,5 годин. Зазвичай для цього лікар збирає групу пацієнтів до 20 – 25 чоловік. Він читає лекцію, пояснює суть і призначення кодування, дає хворим необхідні установки. Стресова психотерапія . Є основною частиною кодування за методом Довженка. Нарколог здійснює навіювання за допомогою методів, які підбираються індивідуально для кожного пацієнта. Визначається термін кодування. Мінімальний термін, протягом якого пропонується дотримуватися тверезий спосіб життя – 1 рік. У разі порушення програми пацієнту призначається певна «покарання»: дається установка на певні неприємні відчуття, наприклад, болі в шлунку, головні болі та ін

Якщо пацієнт досить вселяємо, то метод Довженка допомагає забезпечити відмову від спиртних напоїв на весь встановлений термін.

Протипоказання до кодування по Довженко:

Психічне захворювання, марення і галюцинації у пацієнта. Алкогольне сп’яніння або важкий абстинентний синдром. Значне підвищення артеріального тиску. Інфаркт міокарда, перенесений більше 1 місяця тому. Гострі інфекційні захворювання, в тому числі ГРВІ.

Якщо пацієнт налаштований негативно, відрізняється слабкою сугестивністю, має ознаки деградації особистості, то кодування проводити можна, але ефективність, швидше за все, буде дуже низькою.

Кодування від алкогольної залежності за допомогою голкорефлексотерапії.

Що являє собою процедура і як вона проводиться?

Голкорефлексотерапія, або акупунктура – лікування за допомогою введення в шкіру голок. Воно виникло в Китаї приблизно 5000 років тому. Можливість використання акупунктури для лікування алкогольної залежності була відкрита відносно недавно. Про ефективність даного методу досі ведуться суперечки.

Під час процедури лікар використовує стерильні сталеві голки. Їх довжина, кількість і точки введення вибираються індивідуально. Тривалість процедури – від 15 до 60 хвилин. Загальна кількість процедур – 10 – 15.

Зниження тяги до алкоголю. Цього можна домогтися, впливаючи на певні точки на тілі. При цьому певні зони головного мозку отримують нервові імпульси з периферії, змінюється їх робота. За допомогою акупунктури можна впливати і на психічну, і на фізичну залежність. Поліпшення настрою. Нормалізація сну. Відновлення апетиту. Усунення болів: головних, суглобових, м’язових. Поліпшення кровотоку в дрібних судинах і усунення кисневого голодування в органах і тканинах.

Іноді голковколювання застосовують в якості самостійного методу, але найчастіше його використовують в складі комплексного лікування алкоголізму.

Протипоказання до голкорефлексотерапії при алкоголізмі:

Будь-які злоякісні та доброякісні пухлини, в тому числі рак крові. Будь-які інфекції, особливо важкі (гепатит C, ВІЛ). Нещодавно перенесений інфаркт міокарда. Активна фаза туберкульозу. Прийом лікарських засобів, в яких діючими речовинами є гормони. Психічні захворювання, шизофренія, гострі психози. Отруєння різними речовинами. Алкогольне сп’яніння. Абстиненція.

Кодування від алкогольної залежності за допомогою лазера (светопунктура)

Светопунктура – метод терапевтичного впливу, який виник в минулому столітті на основі голкорефлексотерапії.

Лікар використовує тонкий пучок лазерних променів різних квітів, які направляє за допомогою спеціального приладу на певні точки на поверхні шкіри (вони вибираються так само, як при проведенні акупунктури).

Параметри лазерного випромінювання, точки на тілі і тривалість процедури визначаються лікарем індивідуально. Зазвичай сеанс триває 15 30 хвилин, а загальна кількість процедур становить 10 – 15.

Ефекти від лазерного кодування при алкоголізмі:

Прискорення виведення токсичного продукту перетворень етилового спирту – ацетальдегіду – з організму. Боротьба з неврозами, депресією і підвищеною тривожністю, які заважають пацієнтові відмовитися від спиртного. Нормалізація обміну речовин і загального стану алкоголіка. Відновлення енергетичного балансу в організмі. Відновлення нормальної активності ферментів. Нормалізація функції печінки. Нормалізація функції нирок. Підвищення опірності організму до негативних впливів.

Кодування за допомогою лазера може застосовуватися самостійно, але найчастіше його використовують в складі комплексного лікування.

Протипоказання до світлопунктури при алкогольній залежності:

Підвищена чутливість до світла . Не є абсолютним протипоказанням. Найчастіше лікування лазером проводити можна, але з обережністю. Будь-які онкологічні захворювання , особливо злоякісні пухлини, рак крові. Значне підвищення температури тіла. Гострі інфекційні захворювання, ГРВІ .

Який найефективніший метод кодування від алкоголізму?

На даний момент не існує методики кодування, яку можна назвати самою ефективною. Жодна не має абсолютних переваг перед іншими. Тому спосіб лікування підбирається лікарем-наркологом індивідуально, після консультації пацієнта.

Ефективність і переваги найбільш популярних методів кодування від алкоголізму :

Еспераль Торпедо кодування гіпнозом Методика Довженка Оцінка ефективності за 5-бальною шкалою 4 4 2 3 Як довго зберігається ефект? Від 3 місяців до 3 років, в залежності від бажання пацієнта. Від 1 місяця до 3 років, в залежності від бажання пацієнта 1 рік. Оцінка ризику важких ускладнень за 5-бальною шкалою 5 5 2 4 Ймовірність відсутності ефекту (оцінка за 5-бальною шкалою) 2 2 4 3 Оцінка вартості методу за 5-бальною шкалою 4 3 3 3.

Чи допомагає кодування повністю позбутися алкогольної залежності?

У медицині існує таке поняття, як етіотропне лікування – те, яке спрямоване безпосередньо на причину захворювання (на відміну від симптоматичного лікування , спрямованого на усунення проявів, і патогенетичного , спрямованого на патологічні процеси в організмі, якими супроводжується захворювання). Воно найбільш ефективно, і в будь-якій галузі медицини прагнуть саме до нього.

Кодування від алкоголізму є досить ефективним, але не етіотропним методом. Воно «забороняє» пацієнту приймати спиртне, але не бореться з причиною залежності.

Поширені помилки про кодування :

Після кодування людина стає здоровою . Насправді психологічна залежність від етилового спирту залишається. Багато пацієнтів підсвідомо все ще хочуть повернутися до своєї згубної пристрасті. Цього не дозволяє дію медикаментозного препарату або гіпнотичне навіювання. Після того, як термін кодування закінчився, можна знову «культурно» вживати спиртні напої .

Алкоголізм – це змінене реагування організму на надходження алкоголю. Воно залишається після будь-якого кодування. Варто прийняти невелику дозу алкоголю, і майже гарантовано відбудеться рецидив. Це патологічний стан зберігається довічно.

Єдиний спосіб для алкоголіка стати здоровою людиною – повністю відмовитися від алкоголю. Назавжди. Кодування всього лише допомагає в цьому.

З історії процедури кодування.

Методи для лікування залежності від алкоголю використовуються вже тривалий час. Є різні медикаментозні види кодування і народні методи, такі як питво трав’яних відварів, що викликають огиду до спиртного.

У Західній Європі в 1946 році робітники заводу по вулканізації гуми помітили, що після закінчення зміни вони не хочуть випити пиво. Раніше розпивання міцних напоїв після закінчення трудового дня було для них буденною справою. Було з’ясовано, що відмова від спиртного був обумовлений тим, що в цеху по вулканізації гуми використовувався тетраэтилиурамдисульфид. Після на основі цієї речовини фармакологи створили дисульфірам, який надалі почали використовувати для позбавлення від запоїв. Цей препарат став популярним в СРСР та інших країнах і використовувався для кодування від залежності.

Плюси і мінуси кодування.

При лікуванні кожного захворювання є свої плюси і мінуси, і кодування не виняток.

До плюсів відноситься те, що людина відмовляється від алкоголю. Але лікування пацієнт повинен проходити за бажанням, а якщо це робити насильно, ефекту не буде. Це відноситься і до випадків, коли не допомагає медична допомога. Бувають випадки, коли людина в запої, потім його перервали, а на наступний день алкоголік знову випив. Відповідно, все знову повторюється. Нарколог зможе допомогти, але це буде безглуздо, адже поки людина сама не захоче кинути, ніхто не допоможе. До того ж, кожен раз оплачувати відвідування нарколога не кожен в змозі.

У Росії працює і безкоштовно клініка, але при її відвідуванні доведеться ставати на облік, після чого в більшості випадків буде складно знайти роботу. Не кожен роботодавець захоче мати в штаті співробітника з подібними проблемами.

Мінуси процедури в тому, що в деякій мірі це психологічний вплив на підсвідомість. Неможливо передбачити наслідків кодування від алкоголю, так само як і передбачити як це вплине на людину в майбутньому.

На думку психологів, неможливо вилікувати від залежності дистанційно (по фотографії), вважається, що це просто безрезультатна трата грошей. А з приводу процедури кодування від алкоголю уколом (вшиванням ампули) більшість лікарів налаштовано скептично. Після вшивання виникає балансування на межі смертельної небезпеки.

Види кодування.

Є такі види, за допомогою яких лікують від залежності:

ушиття спіралі; медичні препарати; торпеда; система Довженка; східне блокування; кодування струмом; кодування лазером; гіпноз.

Способів позбавлення від алкогольної залежності багато, але суть у них одна — донести до пацієнта, що пити алкоголь смертельно небезпечно. Кодування, звичайно, перешкоджає вживанню спиртних напоїв, але причини залишаються.

Перш ніж приступити до кодування, необхідно з’ясувати першопричину, яка привела людину до недугу, а також уточнити його бажання щодо припинення вживання алкоголю.

Медикаментозне кодування в наш час стало популярним і доступним лікуванням хронічного вживання спиртних напоїв. Адже таке кодування вирішить проблему в короткі терміни, особливо якщо людина лікуватися в клініці. Тривалість впливу препаратів залежить від наступних факторів:

спосіб введення препаратів; дозування; особливості організму; життєва ситуація.

Якщо обраний медикаментозний спосіб лікування, то необхідно знати, як це відбувається. В організм людини вводиться препарат, який викликає огиду до спиртних напоїв навіть в маленьких дозах. Після лікувального впливу, якщо в організм надходить спирт, то пацієнт відчуває неприємні відчуття, які викликають огиду до міцних напоїв. Може навіть початися блювота, запаморочення, біль у грудях, судоми, а в деяких випадках можливий і летальний результат. Тому неприпустимо вживання алкоголю після кодування пацієнта. Про наслідки процедури пацієнта попереджають.

Вводиться препарат по-різному, в залежності від уподобань пацієнта. Для лікування гострого стану призначають таблетки, які підтримують адекватну дозу препарату в крові. В стадії ремісії ін’єкція вводиться внутрішньом’язово, підшиваються пролонговані капсули або гелевидні речовини. Мінусом такої процедури є її вартість. А до плюсів відноситься те, що цей метод використовують на будь-якій стадії залежності. Медикаментозне кодування допомагає ще й при отруєнні сурогатом алкоголю.

Лазерне кодування здійснюється за допомогою лазера, який впливає на рефлексогенні зони, біологічні точки організму, що блокують центр залежності. Ці точки розташовані в області головного мозку, що відповідають за функціонування організму.

За допомогою лазерного променя відбувається вплив на молекули білка, в результаті чого зростає обсяг іонів калію. Це стає причиною енергетичного утворення на клітинному рівні і викликає огиду до алкоголю.

У пацієнта після процедури при виникненні і реалізації бажання випити, нічого не відбувається, він не отримує бажаного результату, так як кров більше не сприймає спиртне. Також цей метод добре комбінувати з іншими способами. Наприклад, додати і психологічний вплив.

До цієї процедури відносяться наступні переваги:

безболісність; маленький перелік протипоказань; можливість оздоровити організм; безпека при комбінуванні.

Однак лазерне кодування має ряд протипоказань. Такий метод заборонений особам, які страждають онкологією, цукровим діабетом і психічними розладами.

Кодування за методом Довженка.

Кодування від алкоголю за методом Довженка має на увазі психологічний і гіпнотичний вплив на підсвідомість людини. У період лікування пацієнту навіюється байдужість до спиртних напоїв на певний строк. При цьому на психологічному рівні дається установка на тверезий спосіб життя, після чого знижується і пропадає потреба в алкоголі.

Для цього методу не потрібно вводити пацієнта в стан гіпнозу. Фахівець впливає на хворого тільки словами і без втручання медикаментозних препаратів. Нарколог розповідає про шкоду алкоголю на організм і поступово призводить пацієнта до думки відмовитися від спиртного. Але при лікуванні не звучать такі фрази, як «горілка-смерть», «при запаху горілки буде огиду» і так далі. По закінченні доктор попереджає хворого про побічну дію, розповідає, що станеться, якщо вжити алкоголь в період дії коду. У пацієнта, який порушив правила випадково або навмисно може виникнути інсульт, інфаркт та інші наслідки, навіть з летальним результатом. Поетом прийом алкоголю після коду неприпустимий.

До плюсів кодування методом Довженка відносяться:

простота і надійність методу; невелика вартість; ефективність процедури; відсутність блювотного рефлексу при вигляді алкоголю; індивідуальний підхід; можливість комбінування різних процедур.

Але цього методу лікування не піддаються пацієнти, які на психологічному рівні не вирішили припинити вживання алкоголю. Можливе використання методу Довженка в домашніх умовах. Під час процедури позбавляються і від куріння без використання ліків.

Тепер ви знаєте, що таке кодування, і які бувають способи позбавлення від алкогольної залежності. Важливо пам’ятати, що без допомоги близьких впоратися з алкоголізмом практично неможливо. Людині доводиться боротися зі своєю психікою, яка постійно вимагає нової дози. Тому ймовірність зриву, особливо велика, коли лікування проходиться поодинці.

Варто враховувати, що метод, який допоміг одній людині, може бути неефективним для іншого. Адже у кожної людини свої особливості організму і сприйняття алкоголю. Тому рекомендується звертатися за допомогою до професіонала в клініці, який визначить стадію захворювання і підбере кращий метод позбавлення від недуги.

Алкоголізм-це серйозна проблема і побороти її часто непросто, адже залежні від спиртного люди не хочуть прикладати ніяких зусиль для її усунення. І хоча існує безліч методів лікування від алкоголізму, вибрати оптимальний досить складно. Серед найефективніших і безпечних способів боротьби із залежністю-лікування алкоголізму без кодування.

Недоліки кодування від алкоголізму.

Чому краще зупинитися на варіанті лікування без кодування? Щоб відповісти на це питання, спробуємо розібратися, які небезпеки несе в собі кодування.

Лікування від алкоголізму не обмежується однією процедурою або кількома чарівними таблетками, нерозумно сподіватися на диво, яке здатне за одну мить вирішити проблему алкоголізму. Необхідно провести комплекс лікувальних заходів, які допоможуть оцінити стан організму, виявити причини залежності, психологічний стан хворого і вирішити як вилікувати того чи іншого пацієнта.

Можна виділити основні етапи лікування алкоголізму без кодування:

комплексне обстеження хворого, яке включає огляд фахівцями різного профілю, клінічні аналізи, УЗД, ЕКГ та інше; терапевтичне лікування в умовах стаціонару (медикаментозне лікування, консультації психіатра і нарколога, робота з психологом); спостереження фахівцем за станом залежного протягом року.

Тільки кваліфіковані фахівці можуть визначити тривалість кожного етапу, оцінити його ефективність, внести необхідні зміни та доповнення по ходу лікування. Лише сукупність всіх етапів допоможе домогтися повного одужання і назавжди позбутися від алкогольної залежності, перетворити алкоголіка в здорову, впевнену в собі людину.

Алкоголізм-це захворювання, яке проявляється фізичною і психічною залежністю в щоденному вживанні спиртних напоїв. Практично неможливо кинути пити без комплексного лікування. Люди втрачають все: роботу, сім’ю, себе. Багато хто не розуміє, що залежному від спиртного людині потрібна допомога. Алкоголь згубно впливає на весь організм. Відбувається процес перебудови аж до молекулярного рівня, і тоді прийом спиртного стає необхідністю.

Наркологічна клініка» угіддя » займається лікуванням алкоголізму в місті Москва і містах Московської області. У нас працюють досвідчені лікарі різних спеціальностей. Протягом декількох років ми надаємо допомогу людям , допомагаємо позбутися від алкогольної залежності. Можливе лікування з використанням кодування і без використання кодування. Останній варіант застосовується досить часто.

Лікування алкоголізму без кодування.

Дане лікування включає в себе ряд процедур, які проводяться в нашому медичному центрі. В першу чергу необхідно оцінити загальний стан пацієнта.

Перед початком лікування проводяться наступні заходи:

Збір анамнезу: необхідно поговорити з людиною, зібрати скарги, спадковий анамнез, супутні захворювання. Як правило, алкогольною залежністю страждають люди різного віку не залежно від статі. І, як показує практика, лікувати жіночий алкоголізм складніше. Тому необхідно зібрати повний анамнез: коли чоловік почав пити, з якої причини і багато іншого; Клінічний мінімум: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, з біохімічного аналізу крові потрібно перевірити білірубін, загальний холестерин, сечовина, креатинін, АЛТ, АСТ і за необхідності електроліти; УЗД органів черевної порожнини. Особливу увагу потрібно приділити печінки; За показаннями можна провести і інші методи дослідження, а також консультацію суміжних фахівців.

Наступним етапом є бесіда з психологом. Якщо стаж хвороби невеликий, то дана процедура може поліпшити курс лікування і повернути людину до нормального життя в короткий термін. Крім психолога необхідна консультація невролога і психіатра. Тільки після повного обстеження пацієнту прописуються лікарські препарати. Відразу хочеться розвіяти міф про те, що є «золота» таблетка, яка здатна повністю позбавити від алкогольної залежності. Такого засобу немає, лікування від алкоголізму без кодування – це велика праця, і 70% успіху залежить від самого хворого.

У нашому медичному центрі працюють лікарі, які вміють правильно налаштувати людину і оцінити його загальний стан. У складанні плану лікування беруть участь кілька лікарів, тому в клініці «Угіддя» завжди проводиться комплексне лікування пацієнтів .

Завершальним етапом лікування від алкоголізму без кодування є реабілітація і спостереження. Необхідно контролювати людину, а також стан його організму.

Як закодувати людину від пияцтва?

Алкогольна залежність — біда, яка охоплює не тільки самого хворого, але і все його найближче оточення. Люди страждають роками, використовують на хворому різні методи кодування або нетрадиційної/традиційної медицини. Однак завжди варто пам’ятати, що перед початком будь-якої терапії необхідно повне усвідомлення хворим свого стану. Лише у разі визнання себе алкоголіком і при прагненні вилікуватися можливий позитивний результат для хворого від усіх проведених маніпуляцій.

Сучасні способи і методи кодування.

Весь сучасний світ Європи давно використовує різні види кодування, розуміючи, що методика для кожного хворого повинна підбиратися індивідуально. Оскільки у кожного пацієнта своя історія хвороби, що виражається в термінах і кількості випитого, длительностях запоїв, причини алкоголізму, а також особливості фізичного і психічного стану. Саме тому одні види кодувань ідеально діють на певне коло пацієнтів і зовсім не роблять ніякого впливу на інших. Нижче розберемо основні методи кодування людини від пияцтва, які використовуються в сучасній медицині.

Так, за способом все кодування від алкоголю можна розділити на дві групи:

Медикаментозна терапія. В цьому випадку в якості блокуючої речовини використовуються медпрепарати. Дія таких ліків спрямоване на формування відсутності ефекту від вживання алкоголю або на повне неприйняття спиртного організмом, що може виражатися в хворобливості, нудоті, розладах шлунково-кишкового тракту та ін Найчастіше при медикаментозному кодуванні пацієнту або пропонують пропити курс препаратів, які проводять ін’єкційне кодування. Також кодуватися від алкоголізму медикаментозним способом можна за допомогою підшивки спеціальної капсули-алкоблокатора. Цей різновид кодування зарекомендувала себе найкраще в Європі. Психотерапевтичні методи кодування. Тут використовуються різні авторські методики, які спрямовані на вплив на психіку пацієнта з метою встановлення блоку до прийому алкоголю. Найпоширенішими техніками є методики кодування від алкоголізму по Малкіну, Рожнову. Але найкращою вважається методика Довженка. Примітно те, що при психотерапевтичному лікуванні людини від алкогольної залежності використовується метод гіпнозу. І в більшості випадків він вважається найефективнішим. Апаратні способи кодування. Тут для лікування людини від алкоголізму використовуються різні апарати типу лазера, електроімпульсних апаратів або методика гіпертермічного впливу.

Щоб розуміти, яка кодування для хворої людини краще, і які шанси на лікування від залежності, нижче розглянемо всі види кодування докладніше.

Медикаментозна блокада від алкоголізму.

Використання різних медичних препаратів в боротьбі з алкоголізмом бере свій початок ще з 19 століття. На сьогоднішній день асортимент алкоблокаторов досить великий, а тому сам пацієнт і його родичі можуть вибирати як тип лікарського засобу, так і більш ефективні способи його введення конкретно для себе. Вважається, що саме медикаментозна терапія в боротьбі із залежністю дає найшвидший і позитивний ефект. Однак досвідчені наркологи запевняють, що все залежить від конкретного випадку пацієнта і особливостей його психіки/фізіології. До позитивних сторін такої методики кодування можна віднести:

Можливість лікування та кодування будь-якій стадії хвороби; Висока ефективність при детоксикації організму хворого; Можливість використання методу в якості підтримуючої терапії для пацієнта; Широкий асортимент препаратів (форм, доз, способів введення). У разі якщо пацієнт страждає затяжними запоями без можливості переривання його на певний період, може використовуватися таблетована форма препаратів. Тут дозування підбирає лікар. Препарат дається з однаковою періодичністю з метою підтримки стійкої неприязні до спиртного. Якщо ж пацієнт здатний утриматися від прийому етанолу, то найчастіше в якості методики кодування від алкоголізму використовують ін’єкції або вшивання.

Ушивання.

Цей спосіб кодування алкогольної залежності відноситься до розряду швидкодіючих. Капсула, що вшивається в підшкірний шар хворого, містить дисульфірам, який при взаємодії з алкоголем в крові пацієнта викликає ряд несприятливих симптомів. Капсула носить медичну назву «Еспераль». Препарат вшивають після ретельного медичного обстеження пацієнта і тільки за умови як мінімум триденного повного утримання від спиртного. Еспераль вшивають в такі місця на тілі хворого:

Сідничний м’яз; Жирова підшкірна клітковина; Область спини в районі лопатки; Пахвові западини.

Важливо: такі види кодування як вшивання здатні створити бар’єр в прийомі етанолу на період від 6 місяців до п’яти років. Протягом цього строку капсула буде поступово виділяти в кров пацієнта дисульфірам, негативно взаємодіє з алкоголем.

Незважаючи на те, що закодований таким чином людина не здатна фізично приймати алкоголь, тяга до спиртного може залишатися. Саме тому лікування від алкоголізму методом вшивання сильно порушує і без того розхитану психіку хворого. До постійного неврозу домішується безперервне почуття страху перед можливим болем і дискомфортом в результаті прийому етанолу. Тому вирішуватися на кодування від алкоголізму з «Еспераль» потрібно тільки після повного усвідомлення того, що відбувається і реального оцінювання наслідків процедури.

Ін’єкційне кодування.

Сучасні методики кодування від алкоголізму людини дозволяють використовувати і систему «Торпедо». Метод має на увазі під собою виконання однієї ін’єкції, що містить алкоблокатори. При поєднанні їх в крові з алкоголем настає серйозне погіршення фізичного стану хворого. Ін’єкцію виконують тільки після повного обстеження хворого і його добровільної згоди. Перед виконанням процедури організм залежної людини повинен бути повністю очищений від етанолу.

На момент проведення кодування пацієнт повинен знаходитися в клініці під наглядом лікарів. При цьому для хворого використовується метод провокації після кодування. Тобто лікар-нарколог пропонує хворому невелику дозу алкоголю, щоб показати закодованому, що його очікує в разі зриву. Таким чином, надалі в якості психологічного бар’єру перед прийомом алкоголю виступає банальний страх смерті.

До переваг методу можна віднести:

Високу швидкість виконання процедури; Доступність препарату в ціні; Ефективність методу.

Поряд з позитивними моментами способу є і негативні:

З огляду на те що постійним бар’єром виступає страх, варто врахувати, що даний метод краще не застосовувати на пацієнтах зі слабкою психікою. Інакше є ризик ще більших порушень і розладів в роботі нервової системи.

Гіпноз як метод кодування.

Є люди, які намагаються детально розібратися в тому, як закодувати близької людини з найменшими для його здоров’я втратами і як лікувати його від залежності. В цьому випадку краще віддати перевагу гіпноз, особливо якщо хворий має нестійку психіку і м’який характер. Ці способи кодування від алкоголізму мають на увазі вплив на психоемоційний центр хворого в момент його знаходження між несвідомим і свідомим станом. Серед усіх методик відмінно зарекомендував себе метод Довженка. Спосіб укладає в себе і гіпнотичний вплив на мозок хворого, і психотерапевтичне. Зокрема, фахівець-нарколог вводить пацієнта в стан, близьке до несвідомого, але при цьому хворий перебуває з відкритими очима. Саме в цей момент перед пацієнтом з’являються візуальні картинки, які формують блокаду до прийняття алкоголю. Установки формуються емоційно-стресовими факторами. Тобто хворому наводять як приклад його життя в момент запоїв і після переривання п’янок. Таким чином, дається установка на етичну і здорову складову життя алкоголіка. Або ж стресова ситуація створюється в мозку хворого на тлі страху смерті після прийняття етанолу.

Важливо: основним рушійним і дієвим фактором в методиці Довженка лежить інстинкт самозбереження, який є головним і безумовним рефлексом організму людини.

Перевагами такого кодування від алкоголізму є:

Тривалий термін блокади, який встановлюється за згодою пацієнта. Період утримання під впливом методу Довженка може становити до трьох років. Після — рекомендується повторити сеанс з метою закріплення результату. Позитивна установка хворого на результат, що формує стійкість психіки і максимальне одужання пацієнта. Можливість досягнення результату всього за один сеанс.

Важливо: але при цьому пацієнт повинен йти на процедуру кодування за Довженком тільки за умови особистої та усвідомленої згоди. Крім того, перед виконанням кодування хворий повинен утримуватися від спиртного протягом трьох тижнів.

Мінусами такого способу є більш висока ціна в порівнянні з медикаментозними алкоблоками.

Кодування лазером.

Цей метод полягає у впливі інфрачервоних лазерних променів на певні частки головного мозку, що відповідають за пристрасть до алкоголю. При цьому фахівці відзначають практично 100%-ву ефективність методу. При використанні лазера стирається інформація про алкоголь і його якості.

Важливо: для виконання такого методу кодування необхідно, щоб пацієнт не був залежним від спиртного фізично. Тобто у пацієнта повинен повністю бути відсутнім абстинентний синдром. Така методу найбільше діє на залежних, які вживають спиртне рідко, але запойно.

Позитивні сторони такого методу полягають в наступному:

алкоголізм кодування

Висока ефективність при 1-2 стадії хвороби; Доступність в плані ціни; Повна відсутність будь-яких побічних ефектів; Результат за 1-2 сеансу.

Мінусами процедури є можливість її проведення тільки у великих медичних центрах і неефективність для хворих 3-4 стадії захворювання.

Порада: вибирати метод кодування від алкогольної залежності має не сам пацієнт, а хороший лікар-нарколог, виходячи з особливостей перебігу хвороби алкозивисимого. Крім того, для виконання кодування будь-яким із способів потрібна повна і беззастережна згода пацієнта не під тиском рідних, а під впливом сильної мотивації. В іншому випадку результат від кодування може бути прямо пропорційним. При цьому варто пам’ятати, що всі методи кодування від алкоголізму по-своєму ефективні.

Як кодують від алкоголізму: 5 методик.

Як кодують від алкоголізму: 3 види залежності + 5 етапів кодування + 5 основних методик.

Навіть у найбільших скептиків не викликає сумніву той факт, що алкоголізм – серйозне захворювання, а не слабкість характеру або тимчасова примха.

А раз це захворювання, то його потрібно лікувати, точніше – кодувати хворого, який страждає від алкогольної залежності.

Ті, хто стикався з такою проблемою особисто чи за допомогою близьких-алкоголіків, цікавляться, як кодують від алкоголізму.

Сьогодні існує чимало методик лікування даної проблеми, правда, не всі вони однаково ефективні.

Кодування від алкоголізму: як це відбувається і що призводить до алкогольної залежності?

Людина залежна від алкоголю перестає бути повноцінною людиною.

Він припиняє цікавитися всім, що раніше було дорого, включаючи сім’ю і улюблену справу, і починає думати лише про одне: черговий дозі спирту.

Алкогольна залежність проходить три стадії:

На цій стадії людина навіть і не здогадується, що відчуває тягу до алкоголю. Йому здається, що він міг би легко відмовитися від чарки, якби захотів. А те, що він ніколи не відмовляється, так це його особисте бажання, а не потреба.

На цьому рівні вже з’являються всі ознаки алкоголізму і без чергової дози алкоголю чоловік або жінка відчуває себе неповноцінною. Але поки випити вимагає не організм, а психіка пацієнта.

Це остання стадія, що характеризується тим, що організм настільки звик до регулярних вливанням етанолу, що просто не може без них обходитися. Без випивки пацієнт відчуває щось схоже на ломку наркомана.

Якщо при першій і другій стадії ще можна кинути пити самостійно, то при фізичній залежності без допомоги з боку обійтися неймовірно важко.

До того ж, все ускладнюється тим, що різка відмова від алкоголю призводить до значного погіршення стану. Саме тому із запою пацієнта потрібно виводити поступово і під наглядом.

І лише потім приступати до кодування від алкоголізму.

Як відбувається кодування від алкоголізму: основні складові процесу.

Щоб лікування було дійсно ефективним, а його результати – тривалими, потрібно провести ретельну підготовку і дотримуватися всіх етапів кодування.

Кодування від алкоголізму відбувається приблизно ось так:

Отримання згоди алкоголіка.

Часто родичі пацієнта, бажаючи врятувати свого близького, привозять його в лікарню, не заручившись згодою. Природно, нічого путнього з цього не виходить. Від алкоголізму кодують лише тоді, коли сам залежний хоче цього.

Якщо в клініці кодують від алкоголізму з усією серйозністю, то без обстеження пацієнта не обходяться. Як мінімум – беруть первинні аналізи (кров, сеча), щоб визначити стан здоров’я, виявити протипоказання.

До того ж, обстеження дозволяє підібрати найбільш підходящий спосіб кодування.

Від алкоголю не кодують, якщо хворий перебуває в стані алкогольного сп’яніння або мучиться від похмілля.

Щоб процедура була ефективною, алкоголік повинен утриматися від споживання спиртного хоча б кілька днів. Якщо випадок дуже вже запущений – 2 тижні.

Якщо методика обрана правильно з урахуванням всіх особливостей організму і психологічного портрета хворого, то ефект буде відчутний практично відразу.

Щоб звикнутися з новим станом і влитися в соціум, колишньому алкоголіку потрібна підтримка не тільки з боку родичів і друзів, але й – медперсоналу.

Про те, як кодують від алкоголізму: плюси і мінуси 5-ти методик.

Сьогодні існує так багато способів лікування алкоголізму, що навіть професіоналу в них розібратися непросто, що вже говорити про саму людину з алкогольною залежністю або його родичів.

1) Кодування від алкоголізму відбувається по-різному…

Під кодуванням від алкоголізму прийнято розуміти комплекс дій, спрямованих на те, щоб зменшити тягу пацієнта до алкоголю, в ідеалі – і зовсім позбавити його від залежності.

Кодують всіх людей, що мають проблеми зі споживанням спиртного, але найпростіше працювати з тими, хто легко піддається навіюванню. Зі «слабкими» особистостями достатньо одного сеансу, щоб людина більше ніколи не потягнувся до чарки.

Результат практично всіх методик кодування – поява відрази до міцним напоям. У зв’язку з цим організм людини починає самостійно боротися з фізичною залежністю.

Якщо і після кодування продовжувати пити, то вже після першої чарки спостерігається значне погіршення стану: блювота, озноб, спазми, головний біль і т. д.

Є категорії громадян, яких не кодують від алкоголізму з різних причин:

травмованих, особливо це стосується тих, хто не вилікувався від черепно-мозкового впливу; вікових пацієнтів – від 60 років і старше; психічно неврівноважених; мають захворювання нирок і серця; вагітних; тих, що п’яні або знаходяться в стані алкогольного сп’яніння; не бажають лікуватися.

Методик кодування існує досить багато. Спробуємо їх згрупувати і розповісти про Детальніше про те, як це відбувається.

Метод лікування Найбільш поширені різновиди Медикаментозна терапія • прийом таблеток; • ін’єкції; • вшивание ампули. Психотерапія • метод Довженка; • метод Малкіна; • метод реконструкції; • метод Рожнова; • умовно-рефлекторний принцип. Гіпнотерапія • прихована гіпнотерапія; • директивна гіпнотерапія. Апаратна терапія • лазер; • електростимуляція; • голковколювання • гіпертермічний метод. Інші методи терапії • різноманітні авторські методики, наприклад, Зайцева, Мельникова, Шичко і т. д.

2) Як відбувається кодування від алкоголізму за допомогою медикаментів?

Кодування від алкоголізму можна проводити за допомогою:

ампул, що вшиваються під шкіру; ін’єкцій (внутрішньовенно і внутрішньом’язово); гелю; таблеток; фітотерапії (трав’яних зборів).

Більшість лікарських препаратів, які використовують для кодування, містять дисульфірам.

Цей компонент несумісний з етанолом, тому при попаданні в організм останнього викликає страшні симптоми (головний біль, слабкість, тремор, блювота) і вводить пацієнта в стан чимось схожі на похмільне.

Погане самопочуття від споживання алкоголю при медикаментозному кодуванні призводить до відмови від спиртного.

Від алкоголізму часто кодують за допомогою медикаментів, тому що це:

дешево; ефективно; застосовується на будь-який з стадій алкоголізму; дає широкий вибір ліків; перевірено часом.

Але є у даного способу і кілька вельми істотних недоліків. Головний з яких – ризик не тільки серйозно захворіти, але і померти при пияцтві після введення медикаментів.

Іноді несумісність спиртного з дисульфірамом настільки сильна, що, не надана вчасно медична допомога нераскаявшемуся алкоголіку, призводить до інсульту, паралічу та інших неприємних наслідків.

3) Як кодують від алкоголізму за допомогою психотерапії?

Головна мета доктора, взявся за лікування за допомогою психотерапії, – виявити, які саме зміни психіки призвели до звикання і усунути їх. Або ж-вселити хворому, що алкоголь небезпечний для нього.

Відрази до алкоголю повинно відбитися на підсвідомому рівні.

Психотерапевтичних способів кодування від алкоголізму використовується чимало, але, мабуть, найбільш відомим є метод Довженка. Його ще називають емоційно-стресова терапія.

Метод полягає в тому, що алкоголік вводиться в стан, схоже з гіпнотичним, але при цьому він залишається в свідомості, та й очі його відкриті.

Ввівши хворого в такий стан, лікар дає йому установку, наприклад: «Якщо ти вип’єш, то помреш» або «Якщо продовжиш пити, то втратиш всіх рідних».

Метод Довженка працює лише тоді, коли по ньому кодують фахівці своєї справи, здатні заглянути в підсвідомість людини, зрозуміти на які точки потрібно тиснути і вселити потрібну установку.

Досягти бажаного результату можна за допомогою одного сеансу, іноді – двох, щоб закріпити ефект.

Ця методика широко використовується в багатьох країнах пострадянського простору, що свідчить про її високу ефективність.

4) Від алкоголізму кодують за допомогою гіпнотерапії.

Людина, що знаходиться в гіпнотичному стані, і не спить, і не спить. У такому стані він добре схильний до впливу ззовні.

Дану під час гіпнозу установку: «Не пити» під силу переламати тільки виключно сильної особистості.

Гіпнотерапію при кодуванні від пияцтва використовують деякі клініки. Це пов’язано з відсутністю достатньої кількості хороших фахівців, які б могли вводити алкоголіка в гіпноз і вселяти йому огиду до алкоголю.

Є дві основні форми гіпнотерапії, як методу кодування від алкоголізму:

Це відкритий вплив на пацієнта з дачею йому цілком конкретних установок. При директивному гіпнозі піддослідний вводиться в стан сну, прокидається він вже з готовою установкою: «Алкоголь – гидота».

Більш складна форма гіпнотерапії, при якій пацієнт навіть і не здогадується, що він – пацієнт, якого кодують за допомогою гіпнозу.

Часто цей спосіб ще називають якірним гіпнозом, при якому пацієнт не спить, а не спить. Прихована гіпнотерапія часто комбінується з медикаментозним лікуванням.

Навіть якщо вийде відшукати фахівця, що проведе кодування за допомогою гіпнотерапії, досягти повного ефекту з допомогою одного сеансу буде вкрай важко.

Іноді потрібен цілий курс, під час якого алкоголіків і кодують.

Огляд методів кодування. Що таке кодування від алкоголізму?

алкоголізм кодування

Плюси і мінуси способу позбавлення від хвороби.

5) Апаратна терапія – ефективний метод кодування від алкоголізму.

Останнім часом все популярнішим стає апаратне кодування, яке використовують багато великих центрів лікування від алкоголізму.

Від алкоголізму таким чином кодують за допомогою:

За допомогою лазерного променя відбувається вплив на певні зони (голова, руки), де й зберігається інформація про пристрасть до спиртного.

Лазерний промінь цю інформацію стирає, і алкогольна залежність зникає. Лазер не можна використовувати на останній стадії алкоголізму, а також при таких хворобах як цукровий діабет і онкологія.

Знову ж головна мета – вплив на біологічно активні точки з метою блокувати тягу до спиртного. Таку терапію слід проводити тільки у перевіреного фахівця, інакше результати для хворого можуть бути вельми плачевними.

Пацієнт отримує мінімальний заряд електричного струму, що впливає на головний мозок. Метод може бути небезпечний, якщо сила імпульсів більше, ніж 3 – 5 міліампер. Кодують з його допомогою нечасто.

Гіпертермії або лікування теплом.

При температурах, близьких до критичних, руйнуються бактерії і шкідливі клітини, наприклад, ракові. Підходить методика і для лікування залежності. Суть кодування: хворий під наркозом занурюється у ванну з гарячою водою на 4 – 6 годин.

Весь цей час медперсонал контролює його стан. Людям зі слабким серцем така терапія протипоказана.

Близькі алкоголіків, та й самі залежні часто цікавляться не тільки тим, як кодують від алкоголізму, але і тим, скільки часу буде тривати ефект від лікування.

Відповідь на це питання не може бути однозначною. Іноді пацієнт може не пити кілька років, іноді – на все життя, але бувають випадки, коли вже через кілька тижнів випивака знову тягнеться до чарки.

Як закодуватися від алкоголізму.

Як кодують від прийому алкоголю? Лікувальні заходи при алкоголізмі називають процесом кодування. Тим, хто хоче позбутися від алкогольної залежності, слід знати способи лікування при кодуванні від алкоголізму. Як правило, лікувальні заходи проходять в кілька стадій. Сьогодні ви дізнаєтеся про те, як закодуватися від алкоголю.

Про що мова?

У хворого алкогольна залежність проявляється двома типами: його тягне до спиртного психологічно і фізично. Якщо людину тягне до етанолу психологічно, то з часом така залежність від спиртного стає психічної. Для таких людей повноцінне життя без вживання алкоголю неможлива. Проходить деякий період і такий стан вже настільки природно для організму, що хворого тягне до спиртного вже фізично.

При алкоголізмі етанолові речовини включаються в процеси біохімії. На даній стадії патології при різкій відміні прийому спиртного виникне абстинентний синдром. В цьому випадку самостійно припинити вживати алкоголь хворому дуже важко. Тому пацієнта кодують від алкоголізму, тільки таке лікування допоможе людині. Кодування від алкоголізму пригнічує тягу до спиртного.

Щоб закодувати людину потрібно щоб він був тверезим. Чим довше буде період тверезості, тим сильніше буде лікувальний ефект. Тому доктор уточнює час, за який людина дотримувалася тверезість. Якщо перед процедурою пройшло всього 5 діб, за які хворий не пив, то проведення алкогольного кодування не піде.

При лікуванні алкоголізму застосовують методи:

Психотерапевтичний. Медикаментозний. Фізіотерапевтичний.

Психотерапевтичний спосіб завдяки різним методикам впливає на психіку страждає людини від алкогольної залежності. Психологічний стан пацієнта при цьому нормалізується. При медикаментозному способі застосовують ліки. При комбінації різних ліків можна усунути патологічні процеси, викликані спиртним.

Варто пам’ятати, самолікування принесе тільки важкі наслідки, тільки доктор підбирає дозування ліків, призначає план лікування.Такі комплексні лікувальні заходи позбавлять пацієнта ускладнених станів з боку серця, судин, головного мозку, печінки. Доктором будуть застосовуватися засоби, що блокують потяг до спиртного, також ліки викличуть неприязнь до етанолу.

Як і ліки, фізіотерапія також позитивно впливає на організм алкоголіка фізіотерапевтичними засобами. Який спосіб найбільш ефективний? Ефект буде досягнутий при поєднанні всіх лікувальних методів. Але ефект гарантований тільки тоді, коли алкоголік сам бажає вилікуватися від згубної залежності.

Як лікують за допомогою пустушки?

Головним способом лікування в медицині є укол. Це медикаментозний спосіб, при якому ліки пригнічує бажання пити спиртне. Існують препарати (терапія дисульфірамом, Еспералем, Бінастимом та іншими ліками), що послаблюють тягу до етанолу і викликають до нього неприязнь. Ці ліки можуть викликати важкі ускладнення, навіть летальний результат в разі, якщо хворий вжив невелику алкогольну дозу.

Але лікування за допомогою пустушки є простим і ефективним способом. Яка терапія відбувається в цьому випадку? Пацієнту роблять внутрішньом’язову або внутрішньовенну ін’єкцію, в якій немає лікарського засобу. Такий метод заснований на ефекті плацебо, який полягає в тому, що людина просто вірить в лікувальний результат. Звичайно, це обман, пацієнт переконується в тому, що він помре якщо вживе спиртне, і він в це зобов’язаний вірити.

Про види кодувань.

Існують кодування з різними способами введення ліків. Препарати вводять:

Внутрішньовенно. Внутрішньом’язово. Підшкірно. Вшивають ампулу з лікарською речовиною в підшкірно-жирову клітковину. Приймають перорально у вигляді таблеток.

Широке застосування знайшли лікарські способи блокування тяги до спиртного. Часто застосовують ліки для виклику неприязні до етанолу, що впливають агресивно. Кодування психотерапевтичними способами відбувається з групами хворих або в індивідуальному порядку. Застосовують методики, розроблені Малкіном, Рожновим, Довженко. Виражений ефект приносить вплив гіпнозом, спеціальними апаратами, методами фізіотерапії.

За допомогою фізіотерапевтичного впливу відбувається кодування:

Лазер. Гіпертермією. Электросудорожным лікуванням.

Крім описаних методів, існують і інші дії, але ефект від них мінімальний. Тільки якщо комплексно застосовувати кілька способів, через тривалий період позитивний результат закріпиться на довгий час.

Про протипоказання.

Перед початком кодування пацієнта обстежує лікар. Він зобов’язаний визначити протипоказання до кодування, щоб не було ускладнень. При протипоказаннях терапія алкоголізму проводиться без кодування. Кодування протипоказано:

при черепно-мозкових травмах (ЧМТ); абстиненції; психічних відхилень; старечому віці, якщо людині від 60 років і вище; відсутнє бажання хворого вилікуватися, якщо йому страшно; патологіях серця, судин; хронічної печінкової, ниркової патології; вагітному стані жінки.

Чим небезпечна кодування? У людини виникнуть: нудота з блюванням і проносом, паніка перед вживанням спиртного, головний біль, дисфункції серця, органів дихання. При таких станах хворий усвідомлює шкоду спиртного, у нього виникне до нього неприязнь.

Про сам процес.

алкоголізм кодування

Перед тим як кодувати хворого, лікар зобов’язаний зібрати дані про пацієнта (причини, мотиви запоїв), зрозуміти, наскільки пацієнт бажає вилікуватися. Тільки після цього відбувається кодування від алкоголізму. Спочатку пацієнт повинен добровільно погодитися на цю маніпуляцію, йому роз’яснюється як це відбувається, які наслідки можуть бути після маніпуляції. У пацієнта досліджується кров, по якій визначається наявність або відсутність патологічних процесів в організмі.

Вибирають тип кодування з урахуванням інформації про пацієнта, його перевагу. Людині, що проходить кодування, потрібно дотримуватися тверезість хоча б 7, а краще 14 діб. Сеанс процедури проводять різними способами (психотерапевтичними, медикаментозними та іншими методами). Реабілітують пацієнта: його психологічно підтримують близькі та рідні люди. Будь-який з типів кодування рекомендовано провести в стаціонарних умовах під лікарським контролем.

Як кодують за допомогою психотерапії?

Страждає алкоголізмом вселяється відмова від спиртного, у людини формується новий погляд на життя без прийому алкоголю. Спосіб Довженка. У залежної людини за допомогою гіпнотичного стану лікар формує табу на вживання спиртного. За допомогою навіювання пацієнтові огидно нюхати спиртне, пробувати на смак, дивитися на нього. Також виникає відраза на похмілля, що викликається спиртним.

Реконструкційний спосіб. Лікар змусить хворого підсвідомо знову пережити і сформувати своє життя, в якій немає місця алкоголю, визначити позитивні цілі, планувати їх досягти. Психотерапевтичний вплив шляхом умовно-рефлекторного принципу. У людини відбувається вироблення нових асоціацій до спиртного: тяга до етанолу змінюється на повну неприязнь до будь-яких його видах.

Який спосіб краще вибрати?

Лікарський метод підійде тим, хто здатний довго утриматися від спиртних напоїв на ранніх етапах алкогольної залежності. Період відмови від спиртного при лікарському способі обмежений періодом дії лікарського засобу. При кодуванні за допомогою психотерапії відмова від алкоголю триває тривалий термін.

Кодування з допомогою психотерапії підійде людям, які наполегливо бажають покинути згубну звичку, вони більше націлені на позитивний ефект. Найкращий ефект в боротьбі з алкогольною залежністю дасть комбінація лікарських і психотерапевтичних впливів одномоментно (кодування подвійним блоком).

Ефект від кодування.

Кодування від спиртного повинна не тільки у хворого викликати огиду від алкоголю, йому слід боятися його вживати. У пацієнта сформується психологічний неврозний стан по відношенню до спиртного, також виникне страх від подальших ускладнених станів і смерті в разі прийняття алкогольної дози. Завдяки кодуванню людина не буде вживати алкогольні напої деякий період, його організм відновиться. Хворий повинен дати відмову спиртному, навчитися жити повноцінно.

Про раскодировке.

Розкодування від алкогольної залежності направлено на те, щоб усунути наслідки проведеної раніше кодування. Першопричин для цього буває багато. Адже кодування, зважаючи специфічним способом лікування згубної залежності, ефективна тільки тоді, коли у пацієнта відсутній внутрішній протест. Розкодувати страждає від алкоголізму людини повинен тільки доктор, так як самолікування призведе до важких ускладнень.

Розкодувати хворого потрібно, якщо є такі причини:

Людина не переносить препарату, що застосовується при кодуванні. Якщо пацієнт впевнений в тому, що він позбувся алкоголізму. З’явилися психічні відхилення, глибока депресія. У пацієнта втрачений апетит або він переїдає, болючі м’язи і суглоби, порушена ерекція у чоловіка та інші дисфункції організму. Відсутній результат від кодування.

Успішність кодування від спиртного і на період її дії сильно залежить від того, як будуть підтримувати психологічно пацієнта його близькі в реабілітаційний термін. Спокуси випивати спиртні напої повинні бути повністю виключені, людину повинні цікавити традиційні життєві цінності. Тільки так можна відновитися хворому морально і фізично, почати жити по-новому.

Які ліки вводять при кодуванні від алкоголізму?

Препарати для кодування від алкоголізму: Еспераль, Торпедо та інші.

В пляшки зі спиртним напоєм заховані всілякі біди, які спочатку прикидаються ейфорією, душевним підйомом і почуттям впевненості у своїх силах, але з часом проявляють свою сутність.

У той час, коли приходить усвідомлення всього жаху відбулися з людиною змін, він уже повністю захоплений непереборною тягою до п’янким напоїв.

У цьому положенні, щоб вирватися з порочного кола, на допомогу приходять нарколог і фармакологічні підприємствами, що виробляють препарати для кодування від алкоголізму.

Принцип дії дисульфірамопідбальної реакції.

Лікарські препарати, що викликають огиду до спиртним напоям, базуються на створенні ситуації, коли невелика доза спирту викликає бурхливу реакцію неприйняття алкоголю, яка виражається нудотою, блювотою і прискореним серцебиттям. Причому, всі симптоми багаторазово посилені, і людина відчуває прояви сильного отруєння укупі з серцевим нападом.

В основі медикаментозного кодування-вироблення умовно-рефлекторної реакції відкидання спиртних напоїв за типом дисульфірамоподібної реакції.

Антиалкогольна дія медикаментозних препаратів для кодування засноване на уповільненні ферменту ацетальдегіддегідрогенази. При придушенні ферменту, що бере участь в переробці алкоголю, відбувається інгібування процесу розпаду алкоголю на стадії метаболізму оцтової кислоти, що є тканинною отрутою. В результаті відбувається найсильніша інтоксикація організму з наслідками, що випливають.

Людина, уживши міцні напої на тлі прийому кодують препаратів, буде почувати себе на кордоні між життям і смертю, і знадобиться медичне втручання, щоб вивести його з цього стану. У Західній Європі та Америці медикаментозне кодування за цим типом заборонено через жорстокі прояви. Якщо пацієнт не вживає алкоголь, препарати для здоров’я нешкідливі.

Слід звернути увагу, що навіть незначна кількість алкоголю міститься, наприклад, в кондитерських виробах або лікувальних настоянках неприпустимо.

Способи введення препаратів з дисульфирамоподобной реакцією.

Способи введення в організм пацієнта медикаментозного препарату:

імплантація (вшивання) речовини препарату в м’язову тканину; таблетки орального застосування; внутрішньом’язові уколи; внутрішньовенні уколи.

Кодування проводиться на певний строк, який узгоджується з пацієнтом, і залежить від способу введення і виду препарату. Час дії лікарського засобу варіюється від місяця до декількох років.

Медикаментозні препарати і їх властивості.

Еспераль випускається у Франції на основі дисульфіраму. Добре очищений, характеризується слабким протіканням побічних ефектів. Застосовується в таблетованому вигляді для орального використання та імплантації під шкіру. Таблетки призначає нарколог, він і визначає дозу. Згодом при досягненні позитивного результату доза зменшується.

Імплантація (вшивання) проводиться в медичному закладі в стерильних умовах з застосування місцевої анестезії. В м’язі робиться розріз, туди поміщається капсула з препаратом. Розріз зашивається, і на нього накладається пов’язка. Надалі буде відбуватися виділення активної речовини в кров пацієнта без його вольових зусиль.

Торпедо – це загальна видова назва препаратів, які в якості активної речовини містять дисульфірам. Препарат застосовується як для внутрішньом’язових ін’єкцій, так і вшивається під шкіру. Антинол-препарат, який виробник декларує як ефективний антиалкогольний засіб, але він недостатньо досліджений.

Знайти його в медичних каталогах неможливо, також немає відомостей про його активну речовину. Лідевін-комплексний препарат, який складається з дисульфіраму, аденіну і нікотинаміду. Ліки відрізняється невеликою токсичністю, тому переноситься легше аналогів. Тетурам випускається на основі дисульфіраму.

Проводиться у формі таблеток для підшкірного або внутрішньом’язового імплантування. При вшиванні таблетки вводяться в розріз на тілі 5-6см і укладаються хрестоподібно в кількості 8 штук. Аквілонг, актоплекс і агломінал використовують методики Торпедо і схожі з ним по дії.

Вивитрол – препарат, в якому в якості активної речовини використовується налтрексон, застосовуваний для лікування наркотичної залежності. Налтрексон проникає з кров’ю в головний мозок і блокує опіоїдні рецептори. Так як механізм задіяний у формуванні позитивного підкріплення сп’яніння, його застосовують і при алкоголізмі.

Препарат впливає на рецептори, задіяні непрямим чином, і ефективність терапії різниться від індивідуальної сприйнятливості пацієнта. Суспензію готують з порошку і дистильованої води, її вводять внутрішньом’язово, в сідницю. Ін’єкцію роблять 1 раз в місяць. Колме випускається в Іспанії. Препарат являє собою розчин для пиття.

Активна речовина ціанамід, його дія м’якше реакції на дисульфірам, але для створення відрази до алкоголю цілком достатньо. Препарат нетоксичний, без смаку і запаху, що дозволяє проводити терапію без відома алкоголіка, підливаючи розчин в їжу.

Займає місце лідера в антиалкогольної терапії, але має високу вартість Тетлонг-250 вводиться внутрішньом’язово. У результаті уповільнення всмоктування доза надходження дисульфіраму в організм підтримується на достатньому стабільному рівні для підтримки заборонної реакції.

Ефект плацебо.

Наркологи можуть використовувати препарати без дисульфіраму або аналогів. Природно, такий препарат не викличе негативної реакції на алкоголь. Лікар сподівається, що спрацює ефект плацебо, тому після процедури введення проводиться сильне психотерапевтичне навіювання.

Зазвичай при цьому вводиться нікотинова кислота. Речовина випускається в ампулах для внутрішньом’язового введення і виробляє розширення судин. Після введення в організм з’являються такі симптоми:

почервоніння верхніх частин тіла; відчуття жару та свербежу; запаморочення; неприємний смак у роті; біль у місці ін’єкції.

Безпосередньо після процедури пацієнту пропонується невелика доза спирту, і симптоматика від уколу підноситься як заборонний дію на алкоголь. Хворому вселяється, що подібні прояви будуть відбуватися після будь-якого вживання спиртного.

Можлива ще один різновид ефекту плацебо, яка проводиться під дією дисульфіраму. Процедура проходить наступним чином.

Хворому роблять укол дисульфіраму, потім дають випити невелику дозу спиртного напою. Коли починається важка болісна реакція, медпрацівники виводять алкоголіка з цього стану з драматичними вигуками «ми втрачаємо його».

Після благополучного приведення пацієнта в нормальний стан йому вселяють, що ця реакція на алкоголь буде відбуватися кожен раз при вживанні п’янких напоїв.

Ефект досягається короткочасною дією дисульфіраму і навіюванням заборони на алкоголь під страхом смерті.

Неоднозначність дії антиалкогольних медикаментозних препаратів визначається якістю лікувального засобу і вибором методу позбавлення від алкогольної залежності наркологом.

Які препарати використовуються для кодування від алкоголізму.

Препарати для медикаментозного кодування від алкоголізму випускаються у формі ампул для внутрішньовенних ін’єкцій і спеціальних лікарських імплантів.

ТОРПЕДО.

Препарат для внутрішньовенного кодування від алкоголізму Торпедо (TORPEDO) — має помірно виражені властивості придушення потягу (тяги) до вживання алкоголю. Кодування від алкоголю препаратом Торпедо відноситься до так званих «заборонним методів» лікування алкоголізму і використовується в першу чергу для підтримки тверезості.

Бажання вживати алкоголь тільки з допомогою кодування вдається знизити не у всіх пацієнтів, тобто метод підходить не всім. Необхідно з’ясувати і спробувати усунути причини алкоголізації. Для початку необхідно отримати консультацію лікаря психіатра-нарколога, щоб фахівець на очному прийомі зміг визначитися з доцільністю такого кодування.

АТРОВИД.

Препарат Атровид (ATROVID — — придушення потягу (тяги) більш виражено і реакція, що виникає при контакті з алкоголем, набагато серйозніше — виникає нудота, блювота, підвищення артеріального тиску, температурна реакція. При введенні препарату Атровид бажано проводити провокацію так як пацієнт не тільки на словах, але і за власними відчуттями має переконатися у серйозності ситуації у разі вживання ним алкоголю.

АЛГОМИНАЛ.

алкоголізм кодування

Алгоминал (ALGOMINAL) — один з найефективніших і сучасних препаратів на даний момент. Максимальне придушення тяги до алкоголю, висока ефективність кодування при всіх стадіях алкоголізму.

Для правильно вибору методу лікування необхідно враховувати і попередню ситуацію. Якщо ніколи раніше пацієнту кодування не проводилося то в цьому випадку Алгомінал є одним з препаратів вибору.

Якщо кодування вже проводилося і воно було успішним, найкраще використовувати той же препарат, або більш сучасний, але з тієї ж групи.

У тому випадку, якщо безуспішне кодування проводилося без провокації, для досягнення ефекту необхідно використовувати провокацію – показ, до чого може призвести вживання навіть мінімальної дози алкоголю.

АКВИЛОНГ.

Аквилонг (ACVILONG) — кодування від алкоголізму препаратом Аквилонг по своєму ефекту схоже на Алгоминал, препарат також знижує потяг (потяг) до вживання алкоголю і утворює з ним хімічне з’єднання, так що, якщо пацієнт все ж вип’є, його чекає погіршення самопочуття.

Це виробляє негативну асоціацію зі спиртним і ще більше знижує тягу до нього. Процедура введення препарату Аквилонг відрізняється, так як може супроводжується провокацією — пацієнту дають випити трохи алкоголю, щоб він міг відчути на собі комплекс негативних реакцій, які його очікують, у разі, якщо він вживає алкоголь.

В цьому випадку відбувається депресія (збивається) дихання, є нудота, запаморочення.

Протипоказаннями до лікування алкоголізму кодуванням препаратом Аквилонг є захворювання печінки і серцево-судинної системи. Виявити їх наявність або відсутність повинен лікар. Якщо даний метод не підходить, нарколог підбере інший.

АКТОПЛЕКС.

Актоплекс (ACTOPLEX) — це препарат нового покоління, який застосовується для кодування від алкогольної залежності осіб, які перебувають у стані сп’яніння. Попередньо потрібно дезінтоксикаційна терапія (крапельниці, очищення крові).

Лікування препаратом Актоплекс відноситься до медикаментозним методам, які передбачають введення препарату, зменшує потяг (потяг) до спиртного за рахунок впливу на нейромедіатори (біологічно активні речовини, які беруть участь у формуванні залежності від алкоголю). При цьому в разі рецидиву «» зриву в запій » Актоплекс утворює з алкоголем хімічна сполука, здатне викликати у пацієнта відразу до вживання спиртного. Таким чином, пацієнта не тільки не тягне до згубної звички, вона стає для нього по-справжньому не переноситься.

Дія Актоплекса вважається середнім за тривалістю, яка зазвичай становить близько року. Опосередковано сприяє пом’якшенню атмосфери в сім’ї, дає більше можливостей для соціальної реабілітації хворого. При цьому препарат практично не має протипоказань і побічних дій. Виробляється американськими фармакологічними компаніями.

РЕГАРД.

Регард (REGARD) — європейський аналог препарату (ACTOPLEX) з більш вираженим ефектом відрази до вживання алкоголю, високоефективна кодування.

ФЕРРОНИТ.

Ферронит (FERRONIT) — препарат для досягнення стійкої ремісії (тверезості). Особливість препарату полягає у блокуванні на рівні ферментних систем печінки метаболізму етилового спирту.

При вживанні алкоголю в печінці пацієнта утворюються продукти неповного розщеплення етанолу (спиртного), у результаті чого розвивається клінічна картина гострої ацетат альдегідної інтоксикації, що проявляється у вигляді різкого почервоніння шкірних покривів, холодного поту, нестримним блюванням, відчуттям стиснення за грудиною (спричинена спазмом коронарних артерій, нагадує клінічну картину нападу стенокардії), відчуття нестачі повітря (задухи) і страху смерті. Знаючи про заборону і неможливість вживання алкоголю пацієнт усвідомлено утримується від спиртних напоїв і спиртовмісних лікарських препаратів. Вводиться препарат діє протягом 18 місяців, після закінчення яких, протягом 2-3 місяців присутні залишкові негативні ефекти при вживанні спиртного.

Ферронит форте.

Ферронит ФОРТЕ (FERRONIT FORTE) (метод химиоблокады). У латинській транскрипції приставка «forte» перекладається як тривалий, продовжений. Метод хіміоблокади полягає в тому, що в організм пацієнта вводиться препарат (FERRONIT) в максимально підвищеному дозуванні.

Методика введення проходить тільки із застосуванням спеціальної апаратури дозволяє ввести і депонувати (засвоїти, затримати) в організмі пацієнта високу концентрацію препарату.

Максимальне придушення потягу (тяги) до вживання алкоголю, висока антиалкогольна ефективність, легка переносимість процедури, мінімум протипоказань.

Терміни дії кодування збільшуються до 3-3.5 років.

Препарат Еспераль / дисульфірам.

Кодування препаратом ЕСПЕРАЛЬ відрізняється тим, що даний засіб вводиться в організм пацієнта у формі спеціального лікарського імпланта. Детальніше про препарат і метод його введення написано на сторінці «кодування в стаціонарі».

Медикаментозне кодування при лікуванні від алкоголізму.

Алкоголізм є серйозним захворюванням, яке пов’язане із залежністю людини від алкогольних напоїв. Алкоголь поступово руйнує життя, згубно відбивається на здоров’ї.

Алкоголік стає тягарем для своїх рідних, так як під впливом спиртного кардинально відбуваються зміни у свідомість, що призводить до агресивності і до неможливості тверезо оцінювати життєві ситуації.

Як правило, саме родичі замислюються над тим, як вилікувати людину. На сьогоднішній день великою популярністю користується медикаментозне кодування від алкоголізму.

Дана методика дозволяє пацієнтові повністю відмовитися від зловживання спиртовмісною продукцією. Використовувані медикаменти дозволяють виробити стійке почуття неприязні до міцних напоїв.

Медики вже давно використовують медикаментозні препарати для кодування від алкоголізму, оскільки метод не дозволяє хворому повернутися до колишнього способу життя після закінчення дії лікарського засобу.

Всі препарати мають різний вплив, проте всі вони досить ефективно борються з недугою. При даному способі лікування необхідно бажання самої людини, тоді можливо повністю позбутися від шкідливої звички.

Уколи і вшивання від алкоголізму.

Фахівці при лікуванні хворого користуються препаратами, які містять дисульфірам. Дана діюча речовина входить до складу всіх відомих лікарських засобів, використовуваних при лікуванні.

При способі вшивання в організм людини вводять внутрішньом’язово спеціальний імплантат, який містить ліки. Воно починає працювати тільки в тому випадку, якщо пацієнт вживе спиртне.

Діюча речовина блокує в організмі функції, які відповідають за переробку етилового спирту. Таким чином, людина отримує сильну інтоксикацію. Тому до початку процедури хворому лікар повністю розповідає про можливі наслідки, а також необхідна письмова згода на її проведення.

Тому при кодуванні потрібна добровільна згода хворого.

Також досить ефективним методом боротьби з алкоголізмом є ін’єкції, які вводяться внутрішньовенно. Однак за способом впливу на організм уколи мають таку ж дію, що і метод вшивання.

Всі препарати для кодування від алкоголізму допомагають ефективно боротися із залежністю на довгі роки. Так як медикаментозні засоби мають не сприятливі наслідки при вживанні алкогольної продукції.

Дії препаратів, які використовуються для кодування, передбачити неможливо, так як організм кожної людини індивідуальний і по-різному сприймає етиловий спирт.

Однозначно можна сказати, що задоволення від випивки не буде. Тому у хворого на підсвідомому рівні виробляється чітка відраза до будь-якого виду спиртного.

Лікарські засоби.

При кодуванні наркологи використовують препарати, які сприяють блокування алкоголю. Даний список ліків з різним найменуванням досить широкий, проте прийнято виділяти дві групи.

Перша група засобів спрямована на повну відразу до алкоголю. У неї входять такі препарати, як Еспераль, Бінастім, дисульфірам, Колме. Друга група спрямована на блокування ферментів, які відповідають за отримання задоволення від вживання спиртних напоїв. Найчастіше, використовуються назви таких препаратів, як Налтексон, Вівітрол.

Дані медикаментозні засоби можуть випускатися в різних формах. Це можуть бути таблетки, розчини, гелієві або порошкові засоби. Як правило, фахівці використовують медикаменти з діючою речовиною дисульфірамом, однак фармакологія випускає також препарати з налтрексоном.

Варто відзначити, що препаратом, яким знімають алкогольну інтоксикацію неможливо вилікувати алкогольну залежність.

Розглянемо більш докладно, які медикаменти використовуються при кодуванні.

Эспираль – є найпоширенішим засобом. Дані таблетки використовується як для прийому всередину, так і для підшкірних ін’єкцій. Перед прийомом обов’язково пацієнт повинен пройти повне обстеження, для того щоб виявити можливі побічні дії. Часто їх призначають для домашнього лікування, проте в аптеці вони продаються тільки за рецептом лікаря.

Колме-в його склад входить ціанамід, який не дозволяє розщеплюватися алкоголю, тому закодований після вживання етилового спирту отримує найсильнішу інтоксикацію.

При даній ситуації необхідно терміново викликати швидку допомогу, так як самостійно усунути наслідки дії препарату просто неможливо. Цим препаратом лікується важка стадія алкоголізму.

Налтексон – засіб блокує отримання задоволення від міцних напоїв. Тобто препарат не має негативних наслідків при вживанні спиртного, тому можна випити величезну кількість алкоголю. Однак введений препарат заблокує опіоїдні рецептори і людина не отримає очікуваного ефекту задоволення.

Тетлонг – діюча речовина дисульфірам. Випускається лікарський засіб у вигляді розчину, який колять внутрішньовенно.

Препарат для кодування людини від алкоголізму володіє тривалим терміном дії і становить близько декількох років. Хворий кодується абсолютно таким же способом, що використовується при методі Торпедо.

Вівітрол-сучасні ліки, яке спрямоване на блокування опіатних функцій центральної нервової системи. Отже, у алкоголіка спостерігається відсутність чутливості до спиртного.

Назва наступного препарату Алгоминал . Цей медикаментозний препарат використовується наркологами при кодуванні методом Торпедо. Результат лікування досягається в мінімальні терміни, при цьому у людини виробляється не просто відразу до вживання алкоголю, але навіть запах етилового спирту призводить до неприємних відчуттів.

Тому після процедури з кодування пацієнт тривалий час не повертається до пияцтва.

Провокація після кодування.

Після того як лікар-нарколог завершить процедуру з кодування, пацієнту пропонується провокація. Даний термін означає перевірку організму на дію введеного лікарського засобу.

Пацієнту пропонується невелика доза спиртовмісного напою, і під контролем фахівця хворий спостерігає, які зміни відбуваються в організмі. Після того, як людина вип’є, починає діяти препарат.

Впливу можуть бути найрізноманітнішими, найчастіше, відбувається зміна в дихальних шляхах, можуть початися судоми, а також збивається серцевий ритм. Ці наслідки відбуваються через те, що організм не може переробляти надійшов в кров спирт.

Пацієнту виявляються всі реабілітаційні заходи, проте провокаційна проба надовго відбиває почуття тяги до алкоголю.

Перед проведенням проби обов’язково береться розписка з людини, що він попереджений про можливі наслідки.

Також перед процедурою лікар повинен провести комплексне обстеження для того, щоб виявити можливі проблеми зі здоров’ям, які можуть служити протипоказанням до проведення процедури. Це може бути цукровий діабет, проблеми з серцево-судинною системою, хвороба органів дихання.

Для жінок кодування неможливе при вагітності та годуванні груддю. Тому доктор докладно розпитує пацієнта про всі перенесені захворювання. А також кодують попереджають про всі можливі наслідки. Тому дуже важливо, щоб алкоголік самостійно усвідомив, що хворий і захотів вилікувати недугу.

Препарат для кодування людину від алкоголізму підбирається індивідуально, залежно від стадії захворювання, а також впливає і те, наскільки вже постраждав організм від зловживання спиртним.

Медикаментозне кодування вже протягом багатьох років допомагає багатьом людям побороти згубну звичку. Однак в перші місяці після процедури хворому необхідно надавати психологічну допомогу, так як можливо прояв агресії і дратівливості.

Кодування-це прекрасна можливість для людини повернутися до повноцінного життя.

Медикаментозне кодування від алкоголізму.

Кодування від алкоголізму з давніх пір відомо своєю ефективністю і виконаються за допомогою різних методик. Один з найпопулярніших методів позбавлення від алкогольної залежності — медикаментозне кодування. Існує кілька видів такого кодування, але всі вони мають загальні характерні риси.

Медикаментозне кодування від алкоголізму – це введення в організм препарату, що порушує розщеплення і обмін алкоголю в організмі. В результаті продукти розпаду алкоголю викликають настільки неприємну реакцію організму, що подальше вживання спиртного стає просто неможливим. Крім того, лікарські препарати знижують потяг до алкоголю. Перед кодуванням пацієнт обов’язково повинен утримуватися від вживання алкоголю протягом двох діб. При цьому у нього не повинно бути таких ознак алкогольного абстинентного синдрому як тремтіння пальців рук, виражена нестійкість настрою і тахікардія. Медикаментозне кодування проводиться на певний термін присутності лікарського препарату в організмі людини. Тому потрібно розуміти, що це не радикальна міра, що рятує від алкогольної залежності на все життя, а спосіб припинити пити на певний термін і дати організму час на відновлення. У цей період тверезості пацієнт повинен прийняти рішення, що для нього краще – безпробудне пияцтво або тверезе життя.

Медикаментозні способи кодування від алкоголізму і застосовувані препарати.

Атровид (ATROVID) Цей препарат викликає сильну реакцію організму від контакту з алкоголем. З’являється нудота, блювота, підвищення артеріального тиску і температура.

Алгомінал (ALGOMINAL) це один з найсильніших і сучасних препаратів на даний момент. Алгоминал викликає максимальне придушення тяги до алкоголю і ефективний для всіх стадій алкоголізму.

Аквілонг (ACVILONG) кодування препаратом Аквілонг можна порівняти за своїм ефектом з методом Алгомінал.

Він знижує потребу у вживанні алкоголю і утворює з ним хімічну сполуку, що приводить до серйозного погіршення самопочуття пацієнта в разі прийняття спиртного. У людини формується негативна асоціація зі спиртним.

Процедури введення препарату Аквилонг передує провокація: пацієнту дають випити трохи алкоголю і дають відчути можливі наслідки, які його чекають у разі вживання спиртного. Людина відчуває нудоту і запаморочення, тяга до алкоголю знижується.

Пацієнтам із захворюваннями печінки і серцево-судинної системи метод кодування Аквилонг не підходить. Тому перед процедурою потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Актоплекс (ACTOPLEX) Метод нового покоління для кодування пацієнтів, які страждають алкоголізмом і постійно перебувають у стані сп’яніння. Попередньо проводиться переривання запою і детоксикація організму – крапельниці і очищення крові.

Препарат Актоплекс знижує тягу до алкоголю за рахунок впливу на нейромедіатори — біологічно активні речовини, які формують залежність.

У разі зриву людини і прийняття спиртного, Актоплекс утворює в організмі хімічна сполука, що викликає огиду до вживання алкоголю. Згубна звичка стає для людини просто не переноситься.

Дія Актоплекса триває близько року і дарує людині хороші можливості для соціальної реабілітації. Препарат виробляється американськими фармакологічними компаніями і практично не має протипоказань і побічних дій.

Регард (REGARD) Європейський аналог препарату Актоплекс з більш вираженим ефектом відрази до алкоголю.

Ферронит (FERRONIT) Відмінність даного препарату полягає у блокуванні на рівні ферментних систем печінки метаболізму етилового спирту, завдяки чому можна домогтися тривалої ремісії. Метод діє протягом 18 місяців, після яких ще 2-3 місяці залишаються негативні ефекти при прийнятті алкоголю.

FERRONIT форте (метод химиоблокады) При використанні даного методу кодування від алкоголізму в організм пацієнта вводиться препарат FERRONIT в самій максимальній дозі із застосуванням спеціальної апаратури. В результаті потяг до вживання алкоголю пригнічується максимально сильно. При цьому препарат відрізняється мінімальними протипоказаннями і тривалими термінами дії до 3-3, 5 років.

Способи застосовувані у нас.

алкоголізм кодування

Еспераль (ESPERAL) даний метод є одним з найефективніших, так як після його застосування зривів у пацієнтів не трапляється практично ніколи.

Організм не може «розчинити» препарат протягом від 1 року до 3-5 років, що унеможливлює вживання алкоголю протягом цього періоду часу.

Дія Еспераль проявляється в комплексі вегетативних і неврологічних розладів після вживання спиртного і яскраво виражене погіршення самопочуття.

Торпедо (TORPEDO) Кодування від алкоголізму препаратом Торпедо можна віднести до «заборонним методів» лікування алкоголізму. Цей метод використовується для підтримки тверезості пацієнта і підходить не всім. Найкраще перед використанням Торпедо проконсультуватися з лікарем-наркологом про доцільність такого кодування.

Спосіб «IT-21» — найбільш ефективний При даній процедурі використовуються спеціальні лікарські препарати, які не сумісні з алкоголем. Відмінною особливістю цієї методики є те, що у пацієнта з’являється страх перед ефектом алкогольного сп’яніння. Крім того, лікування за способом IT-21 абсолютно безпечно для хворого.

Кодування від алкоголізму — методи і препарати.

Кодування від алкоголізму – це блокування алкогольної залежності.

Воно спрямоване на позбавлення пацієнта від психологічної залежності від алкоголю і дозволяє хворому відмовитися від випивки, і тривалий час не відчувати тяги до спиртного.

Буває так, що деколи зупинити алкоголіка від вживання спиртних напоїв може тільки сильне почуття: страх, почуття самозбереження, – на цьому і засновані методи кодування від алкогольної залежності.

Методи кодування від алкоголізму.

Сьогодні в медицині відомі дві групи методів кодування від алкоголізму: психотерапевтичні та медикаментозні.

Розглянемо їх докладніше:

Психотерапевтичний. Суть методів кодування полягає у впливі на підсвідомість людини за допомогою гіпнозу або інших психотерапевтичних прийомів , з метою вселити хворому відразу до спиртного. Після проведення відповідних процедур у пацієнта пропадає всіляке бажання вживати алкоголь. Психотерапевтичні методи кодування від алкоголізму вважаються більш щадними і рекомендуються пацієнтам, які схильні до навіювання і які ще не вдавалися раніше до кодування від алкоголізму. Медикаментозний. Тут використовуються різні медикаментозні препарати, нейтральні для організму в звичайних умовах. Але при вживанні спиртного ці препарати взаємодіють з алкоголем і утворюють токсичну речовину, яка діє на організм хворого і викликає у нього блювоту, біль у грудях, судоми, головні болі і т. п. аж до летального результату. Про сенс процедури і можливі наслідки для організму після прийому алкоголю пацієнт повинен бути обов’язково попереджений лікарем.

Метод кодування для кожного пацієнта повинен підбиратися строго індивідуально . Тому як ефективний метод кодування алкоголізму для одного пацієнта може виявитися абсолютно марним для іншого. Сприятливий результат кодування залежить від правильно обраної методики.

Необхідні умови для кодування від алкоголізму.

Добровільне бажання хворого алкоголізмом на проведення кодування; Відсутність алкогольного сп’яніння або похмілля протягом певного часу (залежить від методу кодування); Відсутність яких-небудь серйозних захворювань внутрішніх органів (обов’язкова консультація фахівця); Відсутність психічних захворювань (недоумства або стану психозу).

Розглянемо найбільш відомі методи і препарати, що використовуються в кодуванні від алкоголізму.

Кодування за методом Довженка.

Кодування за методом Довженка здійснюється без застосування медикаментів.

Під час кодування лікар-психотерапевт за допомогою легкого гіпнозу впливає на підсвідомість пацієнта і вселяє хворому байдужість до спиртного, пригнічує потяг до вживання алкоголю і тим самим налаштовує на тверезий спосіб життя.

Варто враховувати, що даний метод кодування підходить тільки тим людям, які сприйнятливі до гіпнозу і не були закодовані раніше з допомогою медикаментозних препаратів. Також добровільне рішення хворого про кодування має велике значення.

Більш детальну інформацію про даний метод кодування читайте в статті «кодування за методом Довженка».

«Еспераль»

Препарат «Еспераль» хірургічно імплантується (вшивається) в жирову клітковину, зазвичай в м’які тканини спини, але можливо також введення препарату підшкірно.

При імплантації препарату на шкірі пацієнта не залишається будь-яких слідів: швів, рубців.

Препарат «Эспираль» поступово надходить у кров, завдяки чому протягом усього терміну кодування підтримується необхідна концентрація речовини, яка достатня, щоб викликати реакцію несумісності з алкоголем і відраза до нього.

«Торпедо»

Препарат «Торпедо» застосовується для блокади алкоголізму. В основі методу лежить застосування ліків, які несумісні з алкоголем.

Вони виробляють у пацієнта негативний рефлекс на спиртне, пригнічує тягу до алкоголю, а при «зриві» викликають у хворого стан близький до смерті. Препарат вводиться внутрішньовенно.

Завдяки своїй простоті і вірі пацієнтів, що зцілення настає за один сеанс, метод отримав велику популярність.

Інші препарати.

Відомі й інші медикаментозні препарати, використовувані для кодування хворих на алкоголізм. Розглянемо їх докладніше:

MST, SIT, NIT – сучасні препарати кодування від алкогольної залежності. У них більш виражене пригнічення тяги до спиртного і реакція при вживанні алкоголю набагато серйозніше: виникає судомний синдром, настає зупинка дихання. « Колме » – препарат, який використовується для кодування від алкоголізму, випускається у вигляді крапель для прийому всередину, які додають в негарячу їжу або напої. Більш детальну інформацію про даний препарат читайте в статті «медикаментозний препарат «Колме»». Витамерц депо – препарат, який застосовують для кодування від алкоголізму на тривалий термін (до 5-ти років). Актоплекс-препарат, призначений для кодування пацієнтів, які перебувають в алкогольному сп’янінні. Але перед проведенням процедури і введенням препарату необхідне очищення крові. Подвійний блок – це поєднання двох різних методів кодування від алкоголізму для досягнення найкращого ефекту. Наприклад, вводять два різних медикаментозних препарату, або ж метод Довженка поєднують з внутрішньовенним введенням лікарського препарату. Алгоминал — найбільш ефективний препарат відомий на сьогоднішній день. Він показує хороші результати незалежно від стадії алкоголізму пацієнта.

Звертатися до кодування можна тільки з повної згоди хворого на цю процедуру . Необхідно, щоб він сам відчув необхідність кодування і подальшого лікування від алкоголізму. Без цього шанси на успіх кодування від алкогольної залежності мінімальні.

Закодуватися від алкоголізму не означає вилікуватися від нього! Кодування лише допомагає вселити хворому, не вживати спиртне протягом терміну кодування, а не позбавляє від залежності .

Закодированному людині навіть стає важче жити – його позбавили можливості випивати і розслаблятися. Закодований з нетерпінням чекає моменту, коли скінчитися термін кодування і можна буде випити.

Хтось чекає, хтось ні … повторне кодування в разі» зриву » рідко виявляється ефективним. Ось чому так важливо під час утримання від алкоголю змінити свідомість алкоголіка, його погляд на випивку. Кодування – лише початковий етап в лікуванні алкогольної залежності.

Психотерапевтична робота з пацієнтом обов’язково повинна слідувати за кодуванням . Як тільки хворий на алкоголізм зрозуміє, що алкоголь-це зло, залишиться справа за малим.

Протипоказання при кодуванні від алкоголізму.

при замовленні з сайту.

Дзвоніть! Працюємо цілодобово!

Зміст:

Кодуванням називають ряд психотерапевтичних або медикаментозних процедур, що допомагають позбутися від важкої хвороби – алкоголізму. Незважаючи на всі очевидні плюси цих методів лікування, у них також є ряд протипоказань, при яких кодування заборонено. Вони можуть бути абсолютними і відносними.

Абсолютні протипоказання при кодуванні від алкоголізму.

Кодування не проводиться у випадку:

алкоголізм кодування

Психічних захворювань пацієнт усвідомлено не хоче кидати згубну звичку.

Порушення психіки.

Якщо у людини є порушення психічного здоров’я, то процедура кодування, при недотриманні елементарних пересторог, без попереднього огляду лікарем та ознайомлення з історією хвороби, може призвести до загострення психічних захворювань і зривів, в деяких випадках – навіть до депресій. Вони зустрічаються серед тих алкоголіків, які знаходять» в пляшці » розвага, спосіб відволіктися і цікаво провести час. Після різкого припинення випивок розвивається «синдром відміни», людина відчуває себе спустошеним і позбавленим будь-якого щастя і радості в цьому житті. Якщо у пацієнта є схильність до депресій, то не буде зайвим попередня консультація з психіатром-наркологом.

Пацієнт усвідомлено не хоче кидати згубну звичку.

Алкоголізм-це прояв, який не тільки шкодить самому питущому, але і всім оточуючим його людям. На перший план виходить асоціальний спосіб життя, агресивна поведінка, нескінченний пошук коштів на придбання нової порції заповітного напою і так далі. Кодування буде ефективною тільки при наявності бажання самої людини. Насильно вона не може бути проведена ні за яких обставин! Нерідко родичі і друзі питущого елементарно втомлюються від поведінки близької людини і погрозами, умовляннями і навіть силою відводять його до лікаря. Під тиском хворий погоджується на процедуру, свідомо не збираючись кидати пити. Так, після цього, можливо, деякий час людина і буде утримуватися. Але через деякий час неминуче настає зрив. В такі моменти алкоголік перестає себе контролювати і п’є фактично до того моменту, поки не впаде, а після чого приходить в себе і знову шукає «дозу». Тому до процедури варто підходити тільки в тому випадку, якщо хворий усвідомлює свою залежність і щиро хоче від неї позбавитися.

Відносні протипоказання до кодування від алкоголізму.

Це такі протипоказання, при яких кодування можлива або після припинення того чи іншого стану, або на розсуд лікаря. Відносними протипоказаннями до кодування при алкоголізмі вважаються:

Алкогольний абстинентний синдром Вживання спиртного до сеансу Важкі хвороби печінки і нирок Ризик інсульту, особливо повторного. Вагітність і годування грудьми.

Алкогольний абстинентний синдром.

Це значне погіршення стану при відмові від прийому спиртного після тривалого запою. Такі люди п’ють, фактично не протверезівши тижнями і місяцями, що призводить до збою метаболічних процесів. І як тільки алкоголь перестає надходити в організм ззовні, настає збій роботи внутрішніх органів. У людини з’являється тремор кінцівок, нудота, блювота, запаморочення, розлад емоційної сфери. До протиалкогольної терапії кодувальними речовинами підходять тільки після виходу з цього стану.

Вживання алкоголю до сеансу.

Перед процедурою обов’язково попереднє утримання протягом мінімум 3 дні. Воно необхідне для того, щоб спирт повністю вийшов з організму і пацієнт свідомо підійшов до лікування, інакше її ефективність буде зведена до мінімуму.

Важкі хвороби печінки і нирок.

Як правило, мова йде про виражену печінкової і ниркової недостатності, при якій протипоказані будь-які додаткові навантаження на органи, що виконують роль фільтрів.

Ризик повторного інсульту.

Якщо пацієнт раніше переніс інсульт, то процедура кодування іноді підвищує ризик повторного порушення мозкового кровообігу, що спричиняє величезні наслідки для людського організму – аж до важкого паралічу і навіть смерті.

Вагітність і годування грудьми.

Застосування медикаментів під час проведення процедури часто негативно позначається на організмі, що особливо небезпечно для вагітних жінок. Застосовувані препарати можуть потрапити в організм дитини як ще знаходиться в утробі, так і вигодовується грудьми, тому вагітним жінкам подібні процедури заборонені. Однак в цей період можуть проводитися психотерапевтичні методики.

Важкі хронічні захворювання в період загострення.

У період, коли наявні хронічні недуги загострюються, кодування заборонено. Організм під час подібної терапії послаблюється, що негативно і навіть фатально позначається на уражених органах. Вдаватися до неї потрібно лише під час ремісії.

Ускладнення після кодування.

Навіть якщо пацієнт повністю здоровий і усвідомлює свою проблему, після кодування можна зіткнутися з проблемами зі здоров’ям. Часто організм таким чином реагує на медикаментозне втручання і припинення регулярного пияцтва. Людина скаржиться на:

Однак навіть якщо перераховані вище симптоми присутні, припиняти лікування не варто ні в якому разі. Розкажіть про свої нездужання лікаря і дотримуйтесь всі його рекомендації. Як правило, всі ці прояви дуже скоро минають.

Кодування протиалкогольне важливий елемент лікування алкоголізму.

Це заборонна методика при лікуванні різних видів залежності. Як самостійний метод лікування залежностей може використовуватися тільки на ранніх стадіях захворювання.

При наявності ускладнень алкоголізму, наркоманії або іншій залежності, необхідно перед застосуванням кодування провести спеціальну підготовку або повноцінне лікування залежності.

В іншому випадку кодування часто дає ускладнення і не бажаний ефект.

Раніше, в якості кодування лікарі використовували відвари різних трав, які допомагали тільки в деяких випадках. П’ють люди все одно зривалися і продовжували пити (курити, вживати наркотики). Деяким людям допомагали бесіди зі священиками, але це поодинокі варіанти. До кожній людині необхідний свій підхід і своє лікування, деякому досить опинитися на межі життя і смерті, і людина повністю змінює своє життя, але це також допомагає далеко не всім. На дані момент, протиалкогольну кодування має наукове обґрунтування і узгоджується з біологічними процесами організму людини, підбирається лікарем індивідуально і по праву вважається однією з найбільш ефективних заходів боротьби із залежністю.

Особлива обережність при кодуванні.

Проводити будь-які види протиалкогольного кодування без згоди пацієнта категорично заборонено!

Пацієнт повинен усвідомлено розуміти, в чому полягає принцип протиалкогольного кодування і повністю усвідомити можливі наслідки та ризики, які пов’язані з наслідками вживання алкоголю після процедури. Крім того, лікар повинен чітко, детально і чітко пояснити пацієнтові не тільки процедуру, ризики, але запобіжні заходи, пояснити режим дня і необхідну дієту, якої слід дотримуватися протягом усього терміну кодування.

Про протиалкогольне кодування, як про методику лікування або кардинального лікування алкоголізму.

багато написано і про це знають всі. Але, далеко не всі розуміють, що будь протиалкогольну кодування не є лікуванням алкоголізму, а лише є однією із складових великого і важливого процесу позбавлення від алкоголю. Хоча на початкових етапах розвитку алкоголізму, може бути застосовна в якості самостійної методики.

Мало хто знає і розуміє, що насправді протиалкогольну кодування не є методом лікування алкоголізму, ні тютюнопаління і вже тим більше наркоманії.

Протиалкогольну кодування — відноситься до заборонним методиками, які повинні включатися в програму лікування від алкогольної залежності і застосовується у більшості випадків, коли люди дійсно бажають позбутися від цього важкого захворювання.

Залежність – це хвороба, яку необхідно лікувати, а лікування має складатися з багатьох терапевтичних елементів. Тягнути з позбавленням від згубного впливу залежності не варто.

Для чого потрібно проводити протиалкогольне кодування при лікуванні залежності.

Будь кодування, не тільки протиалкогольну, не повинно сприйматися людьми як обов’язок або небажана необхідність. Завдання лікаря пояснити хворому, що має залежність, що кодування йому дається в допомогу, а не в покарання.

Допомога необхідна людині для того, щоб він зміг в складні життєві моменти впоратися зі спокусою прийому звичайного свого засоби, щоб «заспокоїтися», «відволіктися», «зняти напругу», «трохи розслабитися, відпочити».

А для залежної людини такі спокуси або «пастки розставлені на кожному кроці. Це-вітрина в магазині, навколишні люди, пропозиції друзів, безліч стресових ситуацій і т. д.

Сам пацієнт повинен розцінювати кодування як надання йому величезної допомоги для боротьби зі спокусами.

Але, це робота того лікаря, який проводить цю процедуру і як пояснює суть процедури, так і саме положення про кодування своєму пацієнтові. І для цього часто потрібно не одну годину. Тому, якщо мова йде про якісній роботі лікаря і якісно проведеній процедурі, то вартість її не може бути, скажімо, в 3 чи 5 тисяч, так як це пов’язано з величезними ресурсами як лікаря, так і клініки, де найбільш раціонально проводити цю процедуру. Це пов’язано з тим, що в умовах клініки є можливість не тільки провести повноцінне обстеження організму, але й у непередбачених ситуаціях вчасно надати адекватну екстрену допомогу.

Методики протиалкогольного кодування.

В останні роки з’явилося безліч найрізноманітніших методик протиалкогольного кодування від алкогольної залежності (заборонні методики).

Перед кодуванням людина повинна перебувати у тверезому стані, причому від трьох діб до двох тижнів, це найскладніше для людей які не можуть обійтися без спиртного і дня.

Розглянемо деякі з сучасних методик протиалкогольного кодування.

Протиалкогольну кодування методиками умовно-рефлекторних впливів. В її основі лежать принципи голкорефлексотерапії. Відбувається вплив на біологічно активні точки, які рефлекторно пов’язані з областями кори головного мозку, що знижує бажання вжити алкоголь, оскільки алкоголь більше не приносить пацієнтові очікуваної насолоди. Ця методика зараз викликає безліч суперечок серед лікарів. Крім того, вона має не мало протипоказань. Більшість протипоказань відносяться до неможливості застосування цієї методики до людей з наявністю багатьох психічних розладів, які часто наступають у результаті прийому алкоголю. Цією методикою слід користуватися дуже обережно і тільки після ретельного обстеження у лікаря-психіатра. Найбільш якісно ці процедури зарекомендували себе при лікуванні тютюнопаління і в якості додаткових процедур при алкоголізмі. Психотерапевтичні методики протиалкогольного кодування. До цих методик відноситься метод Довженка, які в тій чи іншій мірі повторюють цю методику, вдосконалюючи або кілька видозмінюючи варіанти опосередкованого навіювання і «кодування» відповідних реакцій організму на прийом алкоголю. Першим психотерапевтичним способом позбавлення від тяги до «зеленого змія» стала методика заслуженого лікаря СРСР А. Р. Довженка. Метод Довженка – «шокова терапія». Кодування набуло значної популярності вже в 80-і рр. минулого століття. Революційний на ті часи метод вирішення хворого питання запропонував лікар психіатр, психотерапевт, психотерапевт Олександр Довженко. Мета цього методу-вселити в людину почуття страху щодо прийому алкоголю. Те, які психотерапевтичні маніпуляції виробляються над пацієнтом, принципової ролі не грає. Основне завдання – домогтися, щоб хворий відчув раптові і різко негативні відчуття при прийомі будь-якої дози алкоголю. Ключовим є – власне кодування, або так звана «стрессотерапія». Після процедури лікар говорить пацієнтові, що він закодований на певний термін. У випадку.

«зриву», попереджає, що пацієнта можуть чекати різні гострі стани, в тому числі такі як інсульт або повний параліч.

Фармакологічне нейролінгвістичне протиалкогольне кодування. Це одна з різновидів психотерапевтичних методик, але її краще виділити в окрему групу, так як ця методика поєднує в собі одночасно декількох варіантів і включає в себе цілий комплекс заходів. Методика досить складна для проведення і найбільш оптимально застосовувати її або в умовах стаціонару, або в умовах денного стаціонару протягом усього періоду активного лікування алкоголізму. Мета методики-створити психічне протиріччя між організмом і думкою прийому алкоголю. У пацієнта формується почуття відрази. Дана методика проводиться декількома етапами протягом декількох днів. При цьому, попереднє лікування обов’язково. Однак, на сьогодні це найбільш ефективний метод боротьби з алкоголізмом, тютюнопалінням і навіть наркоманії. Але це лікування досить дороге, тому не всі можуть його собі дозволити, а лише ті, яким необхідна допомога, і які хочуть отримати реальну і високопрофесійну допомогу. Медикаментозні методики протиалкогольного кодування (методи хімічної блокади).

Ці методики засновані на введенні в організм медикаментозних препаратів (хімічних сполук), які можуть депонуватися (зберігатися тривалий час) в організмі, не беручи участь у загальному обмінному процесі. При цьому, коли в організм вводиться алкоголь і починається його розпад, ці препарати вступають у реакцію зі специфічними речовинами, які утворюються ТІЛЬКИ при розщепленні алкоголю (метаболіти алкоголю). Суть цього виду лікування така: в організм людини вводяться речовини, не сумісні з вживанням спиртних напоїв. Деякий час закодований пробуде під наглядом лікаря. Якщо ж хворий «зірвався», наслідком цього буде виражене погіршення загального стану, головним чином гостро проявляється вегетативна дисфункція. При цьому в деяких випадках може наступити шок або смерть.

У числі основних медикаментозних методик кодування є застосування:

— Кодування з допомогою таких медичних препаратів, як Suspensio Esperle depo (Suggestone), MST, SIT, NIT та ін, які виготовляються на основі препарату » еспераль (Disulfiram). Лікарські засоби MST, SIT, NIT та ін. вводяться хворому внутрішньовенно або внутрішньом’язово. При лікуванні даними медикаментами проводиться так звана «провокація»: пацієнту на мову капають алкоголь і при медичному контролі дають відчути ті прояви, які наступають при вживанні алкоголю. Наслідки прийому алкоголю дають людині усвідомити всю серйозність наслідків вживання алкоголю: зупинка дихання, зупинка серця, різке підвищення тиску і навіть судоми – такі підсумки зриву.

— «Торпедо.» Одним з методів кодування від алкоголізму за допомогою ліків, як і раніше залишається метод «вшивання» або Торпедо. Хворому під шкіру імплантують (або, як ще кажуть, «вшивають») антиалкогольний препарат. Як правило, його вводять під лопатку або в область сідниць. Завдяки лікам, в крові пацієнта довгий час буде присутня речовина, яка не дозволяє людині вживати алкоголь. Застосування методу «Торпедо» для позбавлення від тяги до алкоголю можливо тільки після ретельного медичного огляду хворого, оскільки для застосування цього препарату є ряд протипоказань.

— Точка тверезості-застосування протиалкогольного препарату останнього покоління «Вівітрол» (Налтрексон). Полягає в поєднанні когнітивно-біхевіоральної психотерапії з введенням налтрексону тривалої дії (Вівітрол). Зручна тим, що не потрібно госпіталізація в стаціонар і займає небагато часу: пацієнт приходить на процедуру один раз в місяць. Програма розрахована на 6, 12 або 18 місяців. Позитивний ефект є завжди.

Кодування за допомогою гіпнозу — Гіпноз. Окремо хотілося б зупинитися на гіпнозі, який входить в психотерапевтичні методики кодування. Людина занурюється в гіпноз, і йому на підсвідомому рівні вселяються негативні думки про алкоголь, після чого людина перестає пити, і негативно ставитися до алкоголізму. Щоправда, тут існує безліч «підводних каменів», але найбільш істотними є два моменти, від яких залежить як якість, так і безпосередньо психічне здоров’я людини:

1. Далеко не всі люди подаються методам гіпнотичного впливу. Застосовувати гіпнотичні методики кодування безпечно для людини можна тільки не більше 20% людей. В інших випадках або гіпноз не подіє, що буде значно краще, або можуть істотно вплинути на розвиток психічної патології.

2. Дуже багато залежить від лікаря, який проводить цю процедуру, так як це має бути фахівець вищого класу, щоб не тільки правильно оцінити можливість проведення гіпнотерапії, але, головне, можливість проведення кодування під гіпнозом, а так само точно встановити психічний стан людини, т. до. багато психічні зміни, які часто формуються при вживанні алкоголю, можуть стати протипоказанням для застосування цього методу.

Імовірність можливих ускладнень при гіпнотичному кодуванні від алкоголю досягає 45% від усіх випадків, відсутності результату-40%, а результат, який очікуємо при цьому виді кодування, досягається не більше ніж в 5%.

Тривалість дії протиалкогольного кодування.

Тривалість дії кодування може обумовлюватися з пацієнтом та його родичами, а так само залежить від стану самої людини, його стану здоров’я.

Тривалість дії кодування повинна підбиратися лікарем, відповідно до його фізичним станом організму, наявністю наслідків вживання алкоголю і ступеня алкогольної залежності.

Самий мінімальний термін, це одна доба, а максимально тривалий термін не може перевищувати більше 5 років.

Можливі наслідки кодування.

алкоголізм кодування

Після кодування людина інакше починає сприймати спиртне або те, до чого він пристрастився. Наприклад, якщо людина вип’є що-небудь з спиртного, у нього «спрацює» механізм протидії, який спровокує больові і обтяжливі відчуття, фізичне нездужання або гострі стани у вигляді пригнічення дихання, серцевої діяльності і т. д.. Саме через ці показники люди бояться підписувати свою згоду на кодування, багатьох це лякає. Таким чином у людини поступово виробляється негативний рефлекс до будь-якого виду спиртного, він припиняє отримувати задоволення від прийому спиртного. Навпаки йому погано. Іншими словами: п’є – боляче, не п’є – добре. Іноді навіть таке буває, що людині досить попередити про наслідки вживання алкогольних напоїв, і він навіть не ризикує цього робити.

Якщо людина не приймає алкоголь, то «механізм протидії» не запускається жодним чином. Тому, наслідків кодування, якщо ця процедура проведена правильно, не існує.

У випадках, якщо процедура кодування порушена і проведена не грамотно, то наслідки від цього можна очікувати найрізноманітніших, яких зараз перелічити неможливо.

Міфи про кодування.

Існує безліч різних міфів про кодування, але найпоширенішими є наступні два:

Перший полягає в тому, що після того як людини закодують він починає пити значно більше, і вже практично не виходить із запоїв. Другий говорить у тому, що кодування дуже негативно впливає на психіку людини і на його мислення, після він вже не може тверезо мислити. Цей міф створений людьми, які дійсно після кодування увійшли в ще більший запій, що не рідко трапляється коли процедура кодування виконана невірно. Ці люди не усвідомлюють, що в цьому винна не кодування, а те, як вона проведена.

Другий міф про те, що у людей порушується психіка і після її проведення починаються «проблеми з головою». Це так само наслідки неправильно проведеної процедури. Люди можуть ставати конфліктними, проявляється якась дратівливість через не зрозумілих причин. Іноді, як симптом вночі людина погано спить, або ж взагалі не може заснути і т. д. Це говорить про те, що процедура була виконана без попереднього і подальшого лікування, коли для усунення наслідків вживання психоактивних речовин не вживалися належні заходи. Щоб уникати цього стану, пацієнту прописують спеціальні медикаменти, що дозволяють контролювати свій емоційний стан.

У висновку можна додати, що всі ці міфи поширюють ті люди, які не хочуть лікуватися, або мали негативний досвід звернення до шахраїв, або до недобросовісних, не грамотним лікарям.

Яка підготовка перед проходженням процедури-протиалкогольне кодування.

Термін відмови від психоактивних засобів, перед кодуванням, не повинен бути менш ніж 7 днів. Однак, цей термін може варуватися в залежності від стану людини і обмовляється з лікарем індивідуально. Необхідно за цей період підготувати людини, тому в цей період з пацієнтами працюють психологи, які допомагають адекватно сприймати думка, що, наприклад, спиртне стане забороненим плодом. Крім того проходить і стабілізація психічного стану, яке необхідно для полегшення стану людини і більш легкого перенесення періоду тверезості. Це досить тонкий процес і до нього необхідно підходити правильно, а головне поступово.

Кодування від алкогольної залежності в поєднанні з раціональним протиалкогольних лікувань – повернення до нормального повноцінного життя. Будьте здорові!