алкоголізм і його стадії

Алкоголізм і його стадії.

Алкоголізм – це таке захворювання, яке розвивається повільно і непомітно, але при цьому приводить до тяжких наслідків. Залежність для алкоголіка, як правило, навіть не помітна. Її можуть помітити і визначити оточення, сім’я і фахівці. Якщо людина не розуміє, що залежимо, але при цьому всі явні ознаки присутні – це не означає, що варто закривати очі на проблему. Існує величезна кількість описаних проявів алкоголізму, які дозволяють визначити залежність вже на ранніх стадіях.

Основні стадії залежності.

Все починається з «нульової» стадії або продромальної. Вона характеризується тим, що залежності як такої ще немає, але людина вже випиває. Як правило, починається випивка при зустрічах з друзями, у свята, Вихідні. Як такої тяги і бажання напитися немає. Якщо перебрати зі спиртним, тоді з’являється блювота, відторгнення організмом всього зайвого. Людина не п’є поодинці вечорами. Але варто задуматися вже зараз. Адже після систематичного пияцтва по вихідних « «нульова» стадія плавно переходить в першу.

Перша стадія алкоголізму. На цьому етапі, у людини перестає проявлятися блювотний рефлекс на надлишок алкоголю. Якщо доза випитого спиртного стала більшою, і частота збільшилася при цьому, тоді варто задуматися про це. Як правило, це перший сигнал про небезпеку. На цій стадії починають проявлятися провали в пам’яті після «веселого» вечора, з’являється бажання похмелитися. Кількість алкоголю збільшилася майже в 4 рази, для того щоб напитися до безпам’ятства. Вживання спиртних напоїв відбувається вже близько трьох раз за тиждень. Також відбуваються зміни в психологічному сприйнятті. Людина починає частіше думати про алкоголь, і з передчуттям очікувати заплановану п’янку. Також з’являється можливість і різноманітні приводи для того, щоб взятися за чарку. На цій стадії знижується у людини працездатність, він стає більш дратівливий і нервовий. Всі спроби вказати на існуючу проблему сприймаються тільки агресивно.

Друга стадія алкоголізму. Як правило, на цій стадії всі ознаки першої посилюються і проявляються в кілька разів більше. Проявляється сильний синдром сидром, при якому процес похмеляння здатний його вилікувати. Похмілля переростає в чергову пиятику. Людина на цій стадії вже усвідомлює свою залежність, намагається з нею боротися. Але невдачі і поразки призводять його до нових запоїв. У цей період людина сильно деградує як особистість, стає постійно агресивним, депресивним і злим. Відносини з сім’єю і друзями дуже розжарені.

Третя стадія. На цій стадії знижується рівень споживання міцних напоїв. Тепер, для того щоб напитися, досить набагато менше спиртного ніж раніше. Виявляються різні захворювання, такі як хвороби серця, печінки, судин, нирок, мозку та іншого. У алкоголіків на цій стадії відбувається повна деградація особистості у всіх планах. Смертні випадки саме на третій стадії мають величезний відсоток. Тому частіше саме цей етап і вважають заключним.

Незалежно від того, на якій стадії людина, завжди не пізно почати лікування алкоголізму. Не бачити залежності це не виключати, що її немає. Потрібно завжди пам’ятати, що спиртні напої-це не ліки від проблем, депресії тощо, а в першу чергу сильно діючі наркотичну речовину яке здатне занапастити життя.

Хронічний алкоголізм. Симптоми і ознаки.

Алкоголь — один з найпопулярніших продуктів. Так чи інакше, велика частина людей, що вживають алкоголь, набуває напої різних марок і фортеці. Комусь щастить, і він може впоратися з тягою до спиртного, але більшість поступово стає алкоголіками, навіть не підозрюючи, чим це загрожує, адже на ранніх етапах ознаки майже не видно. Лікування хронічного алкоголізму — процес тривалий і дуже складний.

Що таке алкоголізм.

Синдром алкогольної залежності — важке захворювання психічного характеру, що визначається як надмірне вживання спиртного. З кожною стадією захворювання людина неминуче втрачає здоров’я, працездатність, якість життя, підсумок всього цього — повна моральна й інтелектуальна деградація. З-за абстиненції людина настільки звикає до алкоголю, що навіть короткий термін без нової дози спиртного для нього справжня трагедія.

Синдром абстиненції — це звикання організму до сильнодіючих речовин — наркотиків і алкоголю. Цей стан виникає на 2-3 стадії алкоголізму і виражається в так званому похмілля, коли в п’яниці без нової чарки алкоголю помітно погіршується фізичний стан, схоже з ломкою у наркоманів.

Хвора печінка не в силах підтримувати достатню кількість цукру в крові, тому що вся її діяльність спрямована на переробку алкогольних отрут. Це причина того, що головний мозок перестає отримувати енергію, потрібну для повноцінного функціонування. Звідси з’являються такі симптоми як слабкість, тремор, відчуття голоду (часто неконтрольованого) і головний біль.

Порушується і робота травної системи, так як у алкоголіків збивається режим харчування через високу калорійність спиртних напоїв. Хворий перестає нормально харчуватися, а надлишки алкоголю не дають їжі перетравлюватися. Організм перестає отримувати з їжі вітаміни і мінерали. Підсумком стає виснаження.

Симптоми алкогольної залежності.

Практично кожен житель країни хоч іноді, але п’є алкоголь. Однак, рідкісні випадки прийому спиртного ще не вважаються алкоголізмом. Алкоголік — людина із залежністю від спиртного. Спочатку звикання відбувається на психологічному рівні, а потім і на фізичному.

Зовнішні симптоми хронічного алкоголізму проявляються наступним чином:

низький рівень життєвих умов — чоловік безробітний із-за небажання або неможливість заробляти на життя; періодичні «уходи в загул», коли хворий вживає алкоголь більше 1-го дня поспіль; збільшується поріг відторгнення до алкоголю — людина може приймати в кілька разів більші дози спиртного без видимих наслідків; звикання до етанолу; синдром абстиненції — похмілля;

погіршення зовнішнього вигляду — раннє старіння шкіри, збільшені вени, капілярні сіточки. -tlhV_CGLzw Алкоголіки на самій критичній стадії захворювання п’яні цілодобово, вони повністю втрачають здатність адекватно взаємодіяти з навколишнім світом. Такі хворі не в змозі зв’язно говорити, нервові тканини настільки пошкоджені, що лицьові м’язи втрачають свою рухливість. Наслідком останнього ступеня алкоголізму є смертельні захворювання-онкологія, цироз печінки і важкі серцеві хвороби.

Стадії захворювання.

Досі точаться суперечки, чи вважати алкогольний синдром хворобою, але навряд чи у когось з фахівців виникають сумніви з приводу того, що це серйозна залежність. Алкоголізм ніколи не виліковується повністю, як і будь-яке хронічне захворювання, його можна тільки вивести на стадію ремісії.

Повністю позбутися залежності можна тільки на ранніх стадіях, коли в організмі ще не виробилася стійка звичка, а симптоми носять більше психічний характер ніж фізичний. Тривале зловживання алкоголем призводить до безлічі проблем зі здоров’ям. В першу чергу всі навантаження лягають на печінку, нирки і серце. Високі ризики виникнення ракових новоутворень в органах травної системи.

У сучасній медицині прийнято виділяти три стадії захворювання, але по суті їх можна поділити на всі чотири. Третя стадія — той поріг, після якого майже неминуче починається повна деградація особистості. Такого хворого врятувати практично неможливо — сам він не в силах відмовитися від прийому спиртного.

1 стадія алкоголізму.

На першій стадії алкогольний синдром і носить психологічний характер. Майбутнього алкоголіка легко відвадити від цієї згубної звички, досить просто перемкнути його увагу на щось інше, більш цікаве і корисне. Якщо така людина довгий час не має доступ до нової порції алкоголю, залежність поступово проходить. Але варто пам’ятати — при першій же можливості хворий може зірватися і придбати пляшечку-другу.

Фізичні ознаки на цьому рівні ще не проявлені. Людині просто подобається проводити час у веселій компанії і пити за компанію, наприклад, у свята або на дні народження. Таке захоплення здається нешкідливим на перших порах-хто не розслаблявся на вихідних після важкого робочого тижня? На жаль, якщо на цій стадії не відмовитися від алкоголю, надалі залежність тільки посилюється.

2 стадія алкоголізму.

На цій порі бажання випити стає нав’язливою ідеєю. Хворий починає постійно думати про випивки, навіть перебуваючи на роботі. Це — критичний рівень психологічної залежності, ознаки якої поступово починають проявлятися і на фізичному рівні.

Для сп’яніння хворому потрібно все більше алкоголю, тому що його організм поступово починає виробляти толерантність до етилового спирту. Звичка пити алкоголь тільки у свята стає повсякденним. Після цього починається перехід до точки неповернення, алкогольний синдром вилікувати все складніше.

3 стадія алкоголізму.

На цій стадії хвороби у алкоголіка з’являється синдром абстиненції. Залежність остаточно стає фізичної — спирт гальмує вироблення гормонів, тому хворий навіть при всьому бажанні вже не в силах не пити.

Алкоголік може пити спиртні напої в таких дозах, які здорову людину зведуть в могилу. Спроби зняти синдром похмілля новими порціями алкоголю призводять до запоям. Тривалий вплив спирту на організм стає причиною патологічних змін. Особливо страждає печінка — на цій стадії хвороби клітини органу починає перероджуватися, так повільно розвивається цироз.

Якщо такого хворого позбавити доступу до випивки, у нього починається синдром ломки. Людина стає агресивним, буйним, його поведінка неможливо передбачити.

4 стадія алкоголізму.

Дійшовши до цієї точки, хворий, можна сказати, практично не жилець. Всі важливі для життєдіяльності органи майже не функціонують, в організмі запускаються незворотні процеси — онкологія. Людина повільно вмирає як фізично, так і в соціальному плані. Єдиною метою в житті стає пошук спиртного, а ознаки захворювання видно неозброєним оком.

Примусове лікарське втручання швидше призведе до смерті, ніж одужання. У 95% випадків на 4 стадії хворих чекає летальний результат. Успішне лікування хронічного алкоголізму можливе на перших двох стадіях і тільки на добровільній основі. Людина повинна сама усвідомити свою біду і зважитися позбутися смертельної звички. Залежно від тяжкості захворювання використовуються психотерапевтичні і медикаментозні методики, в особливо важких випадках застосовується комплексна терапія.

Стадії алкоголізму.

Відео — алкоголізм і його стадії (Відео)

Алкоголізм по праву може вважатися проблемою людства. Однак не всі можуть з точністю сказати, коли і як може проявлятися дане захворювання. А між тим, алкоголізм, як і будь-яке інше захворювання, має кілька стадій.

Всього ж існує 4 стадії алкоголізму. Від ступеня занедбаності і обстановці в оточенні пацієнта буде залежати не тільки тривалість і ефективність лікування, але й кінцевий результат. Адже багато вилікувалися навіть через кілька років повертаються до старих звичок. Вся справа не в лікуванні, а в неправильному підході до головної причини даної проблеми, не вивченості особливостей характеру пацієнта, а також недостатня психоемоційна підтримка рідних і близьких.

Початкова стадія алкоголізму: причини і лікування.

Не завжди перша стадія алкоголізму сприймається, як початок деградації особистості і прогресування захворювання як такого. Лікування і його тривалість можуть залежати від таких параметрів, як:

Вік пацієнта; Стадія захворювання; Емоційний стан і атмосфера в родині; Схильність (спадковість); Оточення; Стійкість/нестійкість психіки людини; Сприйняття проблеми, як такої не тільки хворим, але і всіма його знайомими та родичами; Стать пацієнта (чоловік або жінка).

Перша стадія алкоголізму часто проходить непомітно як для хворого, так і для його оточення. Найчастіше страждає на алкозависимость не сприймає свою проблему, вважає, що він ніколи не буде залежний від дози і кількості алкоголю. Також є кілька симптомів, за якими можна визначити початок проблеми. 1 стадія алкоголізму проявляється у вигляді:

Дози алкоголю поступово збільшуються; Прийом міцних напоїв можливий навіть по незначному приводу; Людина втрачає контроль, складно контролювати після випитого руху, думки; Частіше проявляється агресія по відношенню до знайомих і друзів; Не може зупинитися навіть після спорожнення шлунку від алкоголю (блювання); Існує важке похмілля з болем у голові; На ту, що похмелилася реагує поки що негативно (відторгнення алкоголю); Суперечності у вчинках і словах, як в алкогольному сп’янінні, так і в тверезому стані; Негативно ставитися до алкоголікам, не вважає свою проблему важливою.

Лікування початкової стадії.

алкоголізм і його стадії

Лікування першої стадії алкоголізму супроводжується спочатку діагностикою проблеми для самого пацієнта. Важливо з’ясувати причини, за якими виникає дана проблема. Вкрай важливо, щоб проблему усвідомлювали найближчі і рідні. Адже в основному, таке захворювання в суспільстві ставитися до тих, хто не відбувся у житті, бідним і слабким в моральному плані особистостям. Між тим, таке міркування може допомогти подальшої деградації особистості, підштовхуючи до ще гірших наслідків і відсутності контролю над собою під час прийому алкогольних напоїв. Алкоголізм-захворювання, що не знає статусу в суспільстві. Це важливо пам’ятати.

Також не варто упускати вплив алкоголю на всі органи людини. Тому усвідомити проблему допоможуть дослідження на:

Хвороби печінки та підшлункової залози (тяжкість, нудота, блювота, болі і коліки, здуття, розлад шлунка); вегето-судинна хвороба (здуття вен, важкість у ногах, набряки і болі після дня); Гіпертонічні захворювання (різкі скачки тиску, занепад сил, сильні головні болі, нудота); Нервові порушення (головний біль, судоми, набряки, дратівливість, порушення сну, деренчання рук, агресія, запальність).

Як визначити стадію алкоголізму? У цьому розібратися самостійно, без допомоги кваліфікованого фахівця не вийти. Перші ознаки вас повинні насторожити. Рання діагностика і лікування-основа успіху в продуктивному лікуванні.

Друга стадія алкоголізму: які симптоми і методики лікування існують.

Алкоголізм і його стадії допомагають прийняти міри по правильному лікуванню. Друга стадія алкоголізму – це вже тривожний «дзвіночок» не тільки для оточення хворого, але і для нього самого. 2 стадія алкоголізму супроводжується: • Збільшенням обсягу випитої за день до 0.5 літра (пиво у великій кількості також вважається); • Бажання похмелитися на ранок; • Симптоми хворобливості після опохмелки слабшають; • Швидке сп’яніння, але контроль підсвідомості; • Провали в пам’яті, неадекватна реакція на зауваження; • Приводів і причин, за яким можна випити – збільшується також; • Підвищується настрій тільки при згадці можливості випити; • Хворий гостро реагує на критику і зауваження з боку, агресивний і прямолінійний у виразах.

Ступеня алкоголізму і їх лікування різняться в залежності від кожного окремого випадку. Одному буде потрібно більше Психологічна допомога, другому-жорсткі умови і рамки, за які він не зможе переступити. Однак одне стає очевидним: без допомоги з поза не обійтися. Друга стадія алкогольної залежності лікується шляхом комплексного підходу:

Медикаментозне очищення організму. Важливий етап, який дозволяє позбутися від накопичених токсинів. Інтоксикація організму у такому разі висока, а медикаменти дозволяють впоратися не тільки з побічними явищами прийому великої кількості алкоголю, але і прискорити процес розпаду етанолу в плазмі крові; Аверсивное лікування медичні препарати вводяться внутрішньовенно з метою виробити відторгнення алкоголю. Часто такі препарати не викликають неприємних відчуттів у непитущого людини. А ось одночасний прийом алкоголю і такого препарату викликає блювоту, нудоту, сильні головні болі і відторгнення на рівні підсвідомості; Допомога психолога. Після того, як з організмом хворого провели всі маніпуляції, мозок звільнився від впливу етанолу, саме час приступати до головного етапу лікування – психологічної допомоги та адаптації до нормального життя.

Скільки може тривати таке лікування – індивідуальна особливість хворого. На цьому етапі важливо виявити основні причини виникнення тяги до спиртного. Адже вплив медикаментів не знизить психоемоційну залежність від розслаблення, яке можливо отримати шляхом прийому алкоголю. Такий етап і його ефективність повністю залежать від професіоналізму лікаря і готовності прийняти результат всіх близьких. Тільки в такому випадку можна уникнути рецидиву захворювання.

Третя стадія алкоголізму: проблема суспільства і не тільки.

Третя стадія алкоголізму вже не є проблемою тільки сім’ї і близького оточення хворого. Це проблема всього суспільства: особистість деградує, порушує всі існуючі норми і правила спілкування, не реагує на зауваження і прохання близьких, є «отяжеляющим» фактором для колекції. Адже часто 3 стадія алкоголізму примушує людину відмовитися від роботи, нехтувати бажаннями рідних і знайомих. А значить забезпечувати покупку дорогих спиртних напоїв такий хворий не в змозі. Як результат – крадіжки з дому коштів, дорогої техніки, продуктів харчування. Також третя стадія алкоголізму супроводжується такими додатковими особливостями, як:

Деформація зовнішності: руки і ноги худорляві, тулуб і живіт великого розміру, шкіра бордового або сірого відтінку з явними закупорками вен, набряки в будь-якому стані на всіх кінцівках і під очима, випадання зубів, почорніння; Психіка порушена: неадекватна реакція на прості речі, небажання йти на контакт, агресія без приводу, небажання змінювати що-небудь; Алкоголь – основа раціону, замінює всі здорове харчування людини. Скільки може випити людина, залежить частково від його комплектації; Деформація мови; Параліч окремих частин тіла, частіше обличчя, руки, ноги; Проблеми зі здоров’ям: гепатити, хронічний панкреатит, онкозахворювання, харчова не перетравність, нетримання сечі і калу; Стійкість до алкоголю (дози менше, але частіше).

Лікування алкоголізму на такому етапі-завдання складне і не завжди результативне. Пов’язано це, перш за все, з повною деформацією психіки людини, переоцінці його цінностей і пріоритетів в житті. Часто такий залежний не ставить перед собою ніяких цілей, крім видобутку чергової порції спирту. Проте всі перші три стадії алкоголізму піддаються лікуванню лише в тому випадку, якщо правильно підійти до такого питання.

Які стадії важко лікуються.

На жаль, саме третя і четверта стадія алкоголізму важко піддаються лікуванню, і пацієнтові часто потрібно госпіталізація в тих умовах, де від нього нічого не залежить: госпіталі, реабілітаційні центри, закриті поліклініки вузького профілю. Медикаментозне лікування, як таке, відсутнє. Основне завдання – це повністю захистити від спирту на тривалий час, і в процесі відновлення проводити постійну психологічну діагностику причин захворювання. Внутрішньовенне введення медикаментів, які дозволили б знизити тягу до алкоголю, на такій стадії захворювання не допоможуть. Людина не реагує навіть на блювотний рефлекс.

Важливою ознакою третьої стадії алкоголізму є небезпека для життя людини: 80% помирають навіть після лікування у зв’язку з багаторічною інтоксикацією організму і незворотних процесів зміни внутрішніх органів. Виснаження тканини серця, деформація судин, хронічні захворювання печінки, нирок і підшлункової залози (у жінок ще й репродуктивної системи) створюють небезпечні умови для якісної подальшого життя излечившегося. Підтримка найбільш постраждалих органів після лікування – основне завдання.

Остання стадія алкоголізму: без варіантів.

Алкоголізм – хвороба підступна. Вона підкрадається в той момент, коли здається, що весь світ ополчився проти вас. Часто перші стадії алкогольної хвороби пропускаються, не сприймаються, як реальна проблема. І тоді прогресія і швидкість розвитку ускладнень неминуча. З моменту переходу від першої стадії до четвертої можуть пройти роки.

Коли перші ознаки не визначаються і пропускаються, то складність лікування зростає з кожним днем. Алкоголізм на стадії розвитку четвертого ступеня-це, скоріше, вирок. Рахунок життя йде на місяці і тижні. Організм повністю виснажений, а органи вже не можуть впоратися з основними функціями обміну. Але не вирок виключно хворому. Це діагноз тим, хто не зміг вчасно допомогти, подати руку допомоги, не сприймаючи захворювання, як проблему.

На жаль, на четвертій стадії допомогти вже неможливо. Хворий не піддається ні умовлянням, ні госпіталізації. Найгірше те, що особистість з четвертою стадією, що стоїть перед вами, не має нічого спільного з людиною, яким ви коли-небудь знали. Його мозок настільки деформований спиртом, що неможливо дізнатися в людині того, кого ви знали. Повна деградація підсвідомості, основні інстинкти замінені новими (випити). Навіть професійний психолог і гіпноз не допоможуть позбутися від проблеми.

Алкоголізм – хвороба. Це важливо пам’ятати. Пам’ятати і знати, що можна зробити для того, щоб уникнути незавидної долі алкоголіка, від якого відвернулися всі рідні і знайомі, заздалегідь викресливши його з світу живих.

Стадії алкоголізму.

Знання ознак і симптомів кожної стадії може посприяти поводженню з Вашого боку за допомогою до того, як проблема перетвориться в пристрасть і фізичну залежність.

Вживання спиртного в помірних кількостях не є підставою для занепокоєння для більшості дорослих людей. Але коли споживання спиртного виходить з-під контролю, ви можете опинитися на небезпечній дорозі до залежності. Важливо пам’ятати, що алкоголізм не з’являється з нізвідки. Це наслідок тривалого процесу зловживання алкоголем.

Стадія №1: Періодичне зловживання.

Перша стадія алкоголізму являє собою загальне експериментування зі спиртним. Такі любителі випити можуть відчувати себе новачками у вживанні різних видів алкоголю і тому експериментувати з максимальними кількостями. Така стадія найбільш часто зустрічається серед молоді. І хоча вони можуть і не пити регулярно, але споживають на рідкість великі порції спиртного за один раз. Цю стадію пияцтва можна охарактеризувати як:

для чоловіків-5 або більше порцій спиртних напоїв протягом двох годин для жінок-4 або більше порцій спиртних напоїв протягом двох годин.

Багато питущі перевищують цю кількість. Це особливо актуально щодо підлітків, які відвідують вечірки, цвяхом програми яких як раз і є розпивання міцних напоїв. Можна було б подумати, що періодичне зловживання не являє собою ніякої небезпеки, але, на жаль, це не так.

Споживання великої кількості алкоголю за один раз несе небезпеку і навіть може призвести до коми або летального результату. Крім цього, у людини може розвинутися залежність від відчуття сп’яніння, і з часом частота перебування в такому стані буде тільки збільшуватися.

Стадія №2: Посилене пияцтво.

П’ють переходять з експериментальної стадії на більш високий рівень, коли споживання спиртного стає для них більш частим явищем. Може скластися так, що замість вживання алкоголю виключно під час вечірок раз у тиждень людина починає заглядати в чарку вже кожні вихідні.

Посилене споживання алкоголю може також призвести до розпивання спиртного з наступних причин:

як привід провести час разом з друзями для зняття стресу від нудьги для подолання почуття смутку чи самотності.

Регулярне пияцтво відрізняється від помірного. Воно передбачає більш високий рівень емоційної прихильності до процесу. Помірно питуща людина може дозволити собі склянку вина за трапезою, в той час як регулярно п’є зазвичай вдається до алкоголю як до джерела гарного настрою. У міру тривалості цієї стадії людина стає все більш залежним від алкоголю, і виникає ризик розвитку алкоголізму.

Стадія №3: Регулярне зловживання алкоголем — пияцтво на грунті прагнення піти від ситуаційного стресу.

Часто неконтрольоване зловживання алкоголем призводить до пияцтва на грунті прагнення піти від ситуаційного стресу. Хоча ця форма зловживання алкоголем залишається спірною, термін «злісний п’яниця» означає людину, яка починає відчувати на собі наслідки своєї звички.

Він може частіше впадати в депресію, відчувати болісну тривогу або почати страждати від безсоння. Після вживання великої кількості алкоголю людина може почувати себе погано, але при цьому йому дуже подобаються емоції в процесі, щоб надавати цьому якесь значення. Багато алкоголіків на цій стадії здатні пити і сідати за кермо, або ж у них з’являються проблеми з законом.

Також у зв’язку зі зловживанням алкоголем існують характерні соціальні зміни. Сюди входять:

погіршення взаємин зниження соціальної активності як наслідок неадекватної поведінки різка зміна кола друзів труднощі в побудові розмови з незнайомими людьми.

Стадія №4: Алкогольна залежність.

У алкоголізму два аспекти: залежність і пристрасть. Людина може бути вже залежна від алкоголю, але ще не відчувати пристрасті до нього.

Залежність від алкоголю формується після стадії зловживання спиртним. На цьому етапі у людини виробляється прихильність до алкоголю, яка домінує над усіма сторонами повсякденного життя. Людина усвідомлює негативні наслідки дії алкоголю, але більше не в змозі контролювати його споживання.

Алкогольна залежність також означає, що у людини виробилася здатність до спиртного. В результаті людина випиває більшу кількість спиртного для того, щоб сп’яніти так само, як і раніше. Посилене пияцтво надає більш руйнівну дію на організм.

Ще однією характерною рисою залежності є похмільний синдром. По мірі протверезіння людина може відчувати небажані симптоми, такі як:

нудота тремтіння кінцівок пітливість крайня дратівливість, прискорене серцебиття проблеми зі сном.

Стадія №5: Пристрасть і важкий алкоголізм.

Остаточною стадією алкоголізму є пристрасть. На цьому етапі людина більше не в змозі пити просто для отримання задоволення. Пристрасть до алкоголю характеризується фізичною і психологічною потребою випити.

Страждають пристрастю до алкоголю відчувають тугу за невтомну алкоголю і часто не можуть знайти собі розради до тих пір, поки знову не почнуть пити. У них також може виробитися пристрасть до інших наркотичних речовин.

Який прогноз?

Однією з найголовніших турбот для алкоголіків є те, що при відсутності випивки у них почнуться проблеми. Будь-яка стадія алкоголізму являє собою проблему.

Виявлення пов’язаних з алкоголем складнощів на ранніх стадіях допоможе уникнути залежності і пристрасті до нього. Для виведення алкоголю з організму і забезпечення умов початку терапії може знадобитися медична допомога. Зважаючи на те, що багато страждають алкоголізмом відчувають розлади психологічного характеру, для боротьби з алкогольною залежністю на допомогу може прийти індивідуальна або групова терапія.

Чим вище стадія захворювання алкоголізмом, тим важче для людини кинути пити. У довгостроковій перспективі ризики тяжкого повсякденного пияцтва включають:

При наявності у вас побоювань, необхідно проконсультуватися з лікарем.

На жаль, більшість людей, у яких розвиваються ознаки алкоголізму, не усвідомлюють того, що їх здоров’я в небезпеці. Їх стан очевидно для членів сім’ї, друзів, але не для них самих. Багато вважають, що оточуючі несправедливі до них у своїй критиці з приводу їх звички пити і намагаються контролювати їх, висловлюючи свої заперечення проти вживання спиртного. Деякі вдаються до алкоголю для того, щоб вирішити свої проблеми, наприклад, намагаючись заснути або придушити почуття болісної тривоги. Якщо підставою для вживання є зазначені причини, вам слід негайно звернутися до лікаря, так як мова може йти про симптомах інших захворювань психічного характеру.

Алкогольна залежність: ознаки, стадії і види.

Алкозалежність-це патологія, при якій формується психічний і фізичний потяг до спиртного. Характеризується збільшеним прагненням до вживання спиртовмісних напоїв, невмінням контролювати обсяг випитого алкоголю, появою запоїв і стійкого симптому відміни.

Зменшується здатність регулювати власні поведінкові реакції, розвивається психічна деформація особистості і виражене ушкодження внутрішніх органів. Алкоголізм-це незворотне захворювання, хворий може лише зупинити прийом алкоголю. Прийняття мінімальних доз спиртного навіть через тривалий час відмови від нього, призводить до маніфестації хвороби.

Алкогольна залежність – часто зустрічається вид токсикоманії, психічне і фізичне пристрасть до вживання алкоголю. Виявляється стійкою деструкцією особистості і специфічним руйнуванням внутрішніх органів.

Фахівці вказують на зв’язок поширення алкоголізму з якістю життя людей. Останнім часом відзначають зростання числа хворих. Згідно з визначенням ВООЗ, зараз у всьому світі є близько 140 млн. осіб, які страждають цим захворюванням.

Розвиток алкоголізму поступове. Прояву хвороби сприяє багато факторів, серед них-традиції в сім’ї, національні обряди, психічні особливості, соціальне коло, спадкова схильність.

Діти алкоголіків самі виявляються алкоголіками набагато швидше, ніж діти не вживають спиртне батьків. Це пояснюється рисами характеру, особливим обміном речовин, утворенням негативної життєвої позиції. Непитуще потомство алкашів часто схильне до схожої поведінки і створює сім’ї з алкоголіками. Лікування хворих проводять фахівці-наркологи.

Розвиток алкозалежності.

Основним у складі алкоголю є етиловий спирт . У невеликих кількостях ця речовина присутня в природних обмінних реакціях людського організму. У звичайному стані рівень спирту – не більше 0,18 проміле.

Що надходить із зовнішнього середовища етанол моментально всмоктується в ШКТ, надходить у кровоносні судини і впливає на нервову систему. Гостре сп’яніння починається через 1,5-3 години після вживання. Існує ризик виникнення блювотного рефлексу при застосуванні великих доз спирту. При прогресуванні хвороби ця реакція згасає.

Виділення етанолу організмом відбувається протягом дня. При хронічному перебігу хвороби проміжні продукти розпаду етилового спирту не покидають організм і негативно впливають на функції органів.

Таким чином, людина пробує використовувати спирт як антидепресивний препарат. На короткий час цей метод дійсно допомагає – люди менше напружуються, стають розслабленими.

Але прийняття алкоголю – не фізіологічний процес. З плином часу необхідність в прийомі спиртовмісних напоїв зростає. Починається систематичне вживання спиртного, що супроводжується підвищенням дози, появою забудькуватості і ін.

Коли ці порушення стають помітними, з’ясовується, що психічний потяг тепер поєднується з фізичним, і вилікувати хворого без спеціалізованої допомоги вже не можна.

Алкоголізм – хвороба, що відноситься до соціального оточення. На початковому етапі людина часто п’є за сімейними обставинами, національним, корпоративним святам. Серед постійно п’ють осіб людині важко залишитися тверезим, оскільки термін «адекватної поведінки» видозмінюється. У соціально правильних алкоголіків захворювання пов’язане з постійним стресом на роботі, правилом «відзначати» вдалі угоди та ін. Скільки б не було причин, результат прийому алкоголю завжди однаковий – прогресуюче руйнування особистості і стійке порушення здоров’я.

Наслідки прийому алкоголю.

Спирт гальмуюче впливає на нервову систему. На перших порах розвивається ейфорія, підвищена збудливість, знижується самокритичність, порушуються рухи і сповільнюється реакція. Потім на зміну збудження приходить сонливість. При вживанні алкоголю у великих кількостях порушується увага, зменшуються больова і температурна чутливість.

В залежності від стадії сп’яніння проявляються рухові порушення. При сильному сп’янінні виникає виражене порушення ходи. Змінюється діяльність тазових органів. Занадто велика кількість алкоголю може привести до ослаблення дихання, порушення з боку серця і розвитку коми. Може бути загибель хворого.

Хронічний алкоголізм супроводжується стандартним ураженням нервової системи із-за тривалої інтоксикації. При раптовому припиненні вживання спиртного виникає абстинентний синдром. Іноді пацієнтам ставлять діагноз алкогольної енцефалопатії (марення, галюцинації), епілепсії і депресії.

До типових порушень з боку шлунково-кишкового тракту відносяться больовий симптом, гастрит, ерозія і атрофія слизової. Можуть бути кровотечі і неприборкана блювота з руйнуванням слизової оболонки між стравоходом і шлунком. Порушений метаболізм, знижена засвоюваність вітамінів і мікроелементів, що загрожує авітамінозами.

Печінкові клітини заміщені сполучною тканиною, спостерігається цироз печінки. Гострий панкреатит проявляється інтоксикацією, здатний ускладнитися гострим порушенням функції нирок, набряком мозку і гіповолемією. Смертність досягає 70%. З боку інших органів хронічного алкоголізму супроводжують кардіоміопатія, ураження нирок, недокрів’я і порушення імунітету. Збільшується ризик виникнення крововиливів в субарахноїдальний простір і злоякісних новоутворень.

Стадії алкоголізму.

Існують три стадії алкоголізму і продромальний період, коли людина ще не став алкоголіком, але систематично п’є спиртне і полягає в групі ризику по виникненню алкогольної залежності.

На продромальному етапі люди із задоволенням вживають алкоголь в колі друзів за певними подіями (ювілеї, дні народження та ін.) і майже не приймають спиртне на самоті. Людина завжди може зупинити прийом алкоголю, небажаних наслідків не утворюється. Йому просто повернутися до повсякденного життя.

Алкоголізм першого ступеня характеризується підвищеною тягою до міцним напоям. Необхідність їх прийому схожа на спрагу і посилюється в стресових ситуаціях: сварки, складності на роботі та ін.

Якщо у хворого не вийшло випити, він забувається, і потяг до алкоголю зменшується до наступної проблемної ситуації. Якщо ж людина випиває, то більше звичайного. Він прагне досягти сильного сп’яніння, вживаючи алкоголь на самоті або в компанії. Йому все складніше зупинитися. Цей стан визначають як у дорослих, так і в підлітковому періоді.

Клінічними ознаками початкової стадії алкогольної залежності стають зниження блювотного рефлексу, схильність до агресії, підвищена дратівливість і забудькуватість. Хворий приймає спиртне непостійно. Знижена самокритичність, пацієнт намагається перекласти відповідальність за свої вчинки на інших.

Алкоголізму другої стадії супроводжує прийом підвищених доз алкоголю. Але пацієнт втрачає здатність регулювати кількість випитого. При раптовій відмові від алкоголю розвивається абстинентний синдром: прискорене серцебиття, гіпертензія, безсоння, тремор пальців, неприборкана блювота. Трапляється розвиток гіпертермії, галюцинацій і ознобу.

Для третьої або останньої стадії алкогольної залежності характерно зменшення потягу до алкоголю. Для отримання сп’яніння хворому вистачає, в середньому, однієї чарки. При подальшому вживанні спиртного стан пацієнта майже не змінюється, хоча концентрація етанолу в аналізі крові наростає.

Утворюється неконтрольоване прагнення до алкоголю. Прийом спиртного постійний, збільшуються періоди запоїв. При відмові від спиртного часто виникає алкогольне недоумство. Спостерігається психічна деструкція особистості спільно з сильними порушеннями внутрішніх органів.

Лікування та реабілітація.

алкоголізм і його стадії

Рекомендації по терапії алкогольної залежності і хронічного алкоголізму носять екстрений або плановий характер. Можуть здійснюватися вдома, амбулаторно або в умовах стаціонару. Застосовуються лікарські препарати, психотерапія і поєднані методики.

Пацієнтам на пізній стадії алкоголізму після терапії необхідна реабілітація в лікарні. Можуть порадити індивідуальну або сімейну психотерапію, походи до груп підтримки та ін.

До екстрених заходів відносять виведення із запою і ліквідацію ознак синдрому відміни. На початковому етапі алкогольної залежності допустимо лікування вдома. В іншому, потрібна швидка транспортування в спеціалізовану клініку. Пацієнту вливають сольові розчини, застосовують антиоксиданти, вітаміни, седативні та антипсихотичні препарати. Додатково використовують кошти, спрямовані на попередження виражених порушень функції серця, підшлункової залози, печінки, головного мозку.

При запоях тривалістю пару днів обсяг вливань становить 600-800 мл. При запоях до 7-10 доби – 800-1000 мл, при запоях, більше 10 діб – 1000-1200 мл

Планова терапія алкогольної залежності може здійснюватися медикаментозними засобами і немедикаментозними способами. У першому випадку хворому підшкірно або внутрішньовенно вводять ліки, що породжує стійку негативну реакцію на вживання алкоголю (як правило, дисульфірам).

Немедикаментозні способи передбачають дію на психіку пацієнта з метою формування установки на відмову від спиртного, розуміння небезпеки наслідків алкогольної залежності. Зараз існують комбіновані методики, застосування лікарських засобів спільно з різного роду попередженням.

Можна лікуватися амбулаторно, госпіталізують для проведення лікування, спрямованого на відновлення працездатності органів і систем.

Кінцевим етапом терапії хронічного алкоголізму стає соціальна реабілітація . У Росії цей напрямок погано розвинене, але з кожним роком з’являється все більше лікарень, що пропонують разом з лікуванням і реабілітаційні проекти.

Широкою популярністю користується груповий проект «12 кроків» (об’єднання анонімних алкоголіків). За цією програмою люди, хворі на алкоголізм, висловлюють один одному взаємну підтримку. Членство в даному проекті без додаткових способів терапії можливо лише при наявності алкогольної залежності першого ступеня. Друга або третя стадії захворювання вимагають попереднього лікування у фахівця-нарколога.

Прогноз захворювання.

На прогноз впливають тривалість і кількість застосування алкоголю. На початковій стадії хвороби шанси вилікуватися високі, але людина часто не вважає себе алкоголіком і не вдається до медичної допомоги. При фізичній залежності річна ремісія формується тільки у половини хворих.

Фахівці стверджують, що наступ ремісії прискорюється при бажанні самого пацієнта позбутися алкогольної залежності.

Тривалість життя алкоголіків на 15 років менше, ніж у інших людей. Причиною смертності є стандартні гострі і хронічні захворювання: алкогольний делірій, крововилив в мозок, недостатність серцево-судинної системи, цироз печінки.

Люди, які страждають алкогольною залежністю і хронічним алкоголізмом, частіше гинуть від нещасних випадків і самогубств. Хворі рано отримують інвалідність через травми, виражених порушень метаболізму, тяжких уражень внутрішніх органів.

© 2018 – 2019, Буната Дмитро. Всі права захищені.

4 стадії алкоголізму. Простий спосіб виявити залежність.

У цій статті ви дізнаєтеся все «стадії алкоголізму». Отримавши інформацію, ви зможете без праці визначити алкогольну залежність як у себе, так і в іншої людини.

Згідно з останніми дослідженнями саме представлену нижче модель, де ви побачите стадії алкоголізму, варто розглядати, як новий норматив. І можливо, алкоголізм виявиться набагато ближче, ніж ви думали раніше. І це добре! Тому що чим раніше ви розпізнаєте, на який конкретно стадії алкоголізму, тим раніше зможете з цим щось робити.

Про ознаки алкоголізму я писав в минулій статті 5 ознак алкоголізму.

Стадії алкоголізму.

1 стадія алкоголізму.

На першій стадії алкоголізму людина вживає алкоголь, і йому здається, що він отримує задоволення, не відчуваючи ніяких негативних наслідків. На першій стадії алкоголь дає сильну короткострокову вигоду людині, тим самим змушує людини сприймати алкоголь не тільки нешкідливим, але й бажаним. У людини ще немає похмілля, головного болю та інших наслідків алкоголю. Йому здається, що залежність обійшла його стороною, і він може вживати алкоголь безпечно. Також на першій стадії алкоголізму людина повністю заперечує свою залежність. Він вважає, що п’є помірно, за компанію, і просто для отримання задоволення. А також використовує інші виправдання. Про них я докладно писав в статті спосіб визначення алкогольної залежності. На першій стадії алкоголізм носить соціально-прийнятний вигляд, що маскує проблему, дозволяючи залежності набирати все більшу силу.

2 стадія алкоголізму.

Для другої стадії алкоголізму характерні такі ознаки:

Періодичний характер вживання.

Вживання алкоголю набуває постійний і періодичний характер. Наприклад, раз на тиждень людина обов’язково напивається до «хорошого» стану, що супроводжується повною втратою контролю. Присутність в житті алкоголю стає необхідністю.

Позбавлення волі вибору.

Якщо на першій стадії алкоголізму людина ще міг вибирати пити йому чи ні, то на другій стадії людина позбавляється такої можливості. Залежність сама диктує скільки і коли людина буде пити алкоголь. Щоб перевірити, чи маєте ви свободою вибору, спробуйте, наприклад, хоча б рік не пити алкоголь.

Захист вживання.

Усвідомлено або несвідомо людина придумує причини, щоб захистити своє вживання алкоголю. Він вважає, що просто відпочиває на вихідних, знімає напругу і так далі.

Зростання толерантності.

Також для другої стадії алкоголізму характерне зростання толерантності до алкоголю. Толерантність до алкоголю означає, що тепер людині необхідно випивати більше алкоголю, щоб відчути себе також. Стара норма перестає приносити той самий ефект задоволення.

Адаптація до алкоголю.

Організм адаптується під алкоголь, прибираються природні рефлекси відторгнення алкоголю. Організм перестає чинити опір. Людині знову здається, що він може вживати алкоголь без важких наслідків.

Втрата здатності контролювати випите.

Все частіше людина втрачає контроль над вживанням алкоголю. Саме втрата здатності контролювати випите є головною ознакою другої стадії алкоголізму. Зовні в житті людини все виглядає добре. Він веде соціальний спосіб життя, є друзі, які до речі теж п’ють.

3 стадія алкоголізму.

алкоголізм і його стадії

Третя стадія алкоголізму характеризується кількома ознаками:

Переорієнтація життя на вживання алкоголю.

На третій стадії алкоголізму все життя людини починає будуватися навколо вживання алкоголю. Інші справи втрачають своє значення і відходять на другий план.

Навіть якщо людина і продовжує ходити на роботу, займатися зовнішніми справами, він знаходиться в «режимі очікування» вживання. Він чекає день, коли зможе випити, щоб скинути напругу. Вживання алкоголю стає єдиною бажаною метою, джерелом задоволення.

Зародження інших залежностей.

У людини починають утворюватися і посилюватися інші залежності. Людина починає курити більше, грати в комп’ютерні ігри, застосовувати різного роду сексуальні залежності, перегляд порно, онанізм, фантазування на «непристойні» теми, переїдання, вживання кави. Часто він застосовує залежно одночасно, щоб отримати більший ефект «кайфу», так як застосування окремо перестає «вставляти» людини.

Дискомфорт реальному житті.

Реальне життя людини, коли він позбавлений можливості вживати, стає дискомфортною. Людини починають супроводжувати внутрішні болі, постійне занепокоєння і роздратування. Тільки, коли людина випиває, він на деякий час стає невиправдано веселим і сверхэнергичным.

Посилення кризи.

У житті все сильніше починають проявлятися проблеми, які раніше не турбували. Загострення проблем пов’язано з тим, що людина ігнорує інші сфери життя на користь вживання алкоголю. На даній стадії алкоголізму людина не визнає свою залежність, вважає, що нові проблеми з’явилися через злого року долі, зовнішніх причин, але ніяк не через залежність. Людина завзято захищає своє вживання алкоголю, вважаючи алкоголь-єдиним джерелом радості.

Руйнування соціальних зв’язків.

На третій стадії алкоголізму наступають зміни в соціальній сфері: З’являється егоїстичність, гордовитість, різкість у спілкуванні з близькими. Також з’являється агресивність по відношенню до інших людей. Прагнення до ізоляції від суспільства. Людини починають дратувати інші люди.

Підвищення частоти вживання.

Підвищується частота вживання алкоголю. Людина може вживати кілька днів поспіль, наприклад, в п’ятницю і суботу. П’є посередині тижня.

4 стадія алкоголізму.

Саме на четвертій стадії алкоголізму закінчуються наслідки, коли людина ще здатна вибратися з залежності самостійно.

Що робити?

Якщо ви помітили, що ви або ваш близький перебуваєте на одній зі стадій алкоголізму-це вже сигнал бити тривогу. Саме на цих стадіях потрібно якомога швидше перестати заперечувати свою залежність. Потрібно зізнатися собі в тому, що ви перебуваєте на одній зі стадій алкоголізму і почати щось з цим зробити.

Це були 4 стадії алкоголізму. Вже, перебуваючи на цих стадіях, досить важко припинити пити. Алкоголізм страшний тільки тоді, коли ви не знаєте, що з ним робити. Але на цей випадок є конкретні відомі інструменти, що робити і як назавжди перемогти алкоголізм.

( 10 голосів, оцінка: 4,60 з 5) Арсеній Кайсаров Завантаження.

Хронічний алкоголізм третьої стадії.

Для 3 (кінцевої) стадії хронічного алкоголізму характерні якісно нові симптоми, обумовлені вираженою в цій стадії токсичною енцефалопатією, глибоким ураженням внутрішніх органів, обмінних процесів, що призводять до ослаблення защитноохранительных механізмів. 3 стадія виникає при давності алкоголізму 10-20 років, проте, не обов’язково у літніх хворих, середній вік хворих в цій стадії — 45 років.

Первинне патологічний потяг до алкоголю значно видозмінюється. Зменшується його нав’язливий характер, відчуття дискомфорту в періоди утримання пояснюються не стільки ситуаційними факторами, скільки розладами настрою з депресійним забарвленням. У зв’язку з повною втратою ситуаційного контролю навіть незначна психічна травма може викликати нестримний потяг до алкоголю, яке призводить до чергового алкогольного ексцесу.

Толерантність до алкоголю починає знижуватися в перехідній 2-3 стадії, а у сформувалася 3 стадії вона значно знижена. Найбільш ранньою ознакою переходу 2 стадії в 3 є падіння разової толерантності, тобто сп’яніння настає від значно меншої кількості алкоголю.

Зниження толерантності пояснюється зменшенням активності алкогольдегідрогенази та інших ферментивных систем, а також зменшенням стійкості до алкоголю центральної нервової системи (токсична енцефалопатія) і зниженням компенсаторних можливостей.

Поєднання зниження толерантності з виникненням блювоти після сп’яніння є істотною діагностичною ознакою, що свідчить про перехід алкоголізму в 3 стадію.

Характер сп’яніння в III стадії алкоголізму тісно пов’язаний зі зниженням толерантності. Оскільки значно зменшено разову кількість алкоголю, такого важкого сп’яніння не настає, як у 2 стадії.

У сп’янінні, як правило, відсутня або незначно виражена ейфорія, набагато менше розгальмованість, злісність, агресивність, тому поведінка хворого алкоголізмом стає більш терпимим в громадських місцях і вдома.

Він перетворюється з «буйного» в «тихого». Коли вживають значні кількості алкоголю, швидко наступають оглушення і сопорозные явища. В 3 стадії сп’яніння, навіть після порівняно невеликих кількостей алкоголю, може супроводжуватися амнезією значного періоду.

Втрата кількісного контролю в 3 стадії відзначається після невеликих кількостей алкоголю — чарки горілки або вина. «Критична доза», що викликає насильницьке, непереборний потяг знижується до мінімуму. Ситуаційний контроль в 3 стадії повністю відсутній, що є наслідком вираженої алкогольної деградації.

Алкогольний абстинентний синдром у III стадії виникає після вживання відносно невеликих доз алкоголю, супроводжується більш стійкими і довготривалими, ніж у 2 стадії, соматовегетативными і неврологічними розладами, загальним важким станом і непереборним потягом до похміляння (другий варіант вторинного патологічного потягу до алкоголю).

Оскільки в 3 стадії алкоголізму одноразові дози алкоголю порівняно невеликі, явища абстиненції виникають вже через кілька годин, при цьому бажання похмелитися дуже інтенсивне, непереборне. Для сторонніх алкоголік в 3 стадії захворювання менш помітний в стані сп’яніння, коли він пасивний, відчуває стан комфорту, зате в абстиненції він метушливий, жебракує, принижується, буває і агресивний, може негайно використати будь-які алкогольсодержащие сурогати.

Форми пияцтва. Для перехідної 2-3 стадії характерно переміжне пияцтво, що свідчить про початок зниження толерантності до алкоголю. Надалі формуються або постійне пияцтво на тлі зниженої толерантності, або найбільш характерні для 3 стадії, циклічні запої.

Постійне пияцтво на тлі зниженої толерантності характеризується вживанням дробових порцій алкоголю протягом дня з інтервалами в 2-4 години. Алкоголік постійно знаходиться в стані сп’яніння легкого або середнього ступеня.

Для купірування абстинентних явищ він п’є не тільки вдень, але і вночі, запасаючи на цей час спиртні напої. Вимушена перерва в прийомі алкоголю, навіть на кілька годин, викликає тяжкі соматовегетативні і неврологічні розлади. Пияцтво в такій формі триває багато місяців, іноді — роки.

Запійний пияцтво в 3 стадії алкоголізму, що протікає у формі періодичних або циклічних запоїв, є найбільш характерним, клінічно окреслених ознакою 3 стадії захворювання.

Під час циклічного запою, в перші дні його, хворі вживають дробовими порціями порівняно великі дози алкоголю. Сп’яніння досить важких ступенів з збудженням, антисоціальними формами поведінки, сопорозним станом, глибокими амнезіями. Після 3-4 днів таке пияцтва толерантність значно знижується, для купірування абстинентних явищ хворий змушений через кожні 2-3 години випивати невелику дозу алкоголю.

Це супроводжується вираженими соматовегетативными порушеннями, анорексією, вираженими диспепсичними явищами (блювотою, проносом), слабкістю, розладами діяльності серцево-судинної системи. На 7-8 день запою хворий не може переносити навіть невеликих доз спиртного. Поступово його стан поліпшується, він «выхаживается».

Раніше таку форму пияцтва називали «послаблюючими запоями». Після закінчення запою хворий деякий час утримується від вживання алкоголю, але перша ж випита чарка призводить до виникнення вторинного потягу і новому заспіваю.

Алкогольна деградація особистості. Якщо в 1-2 стадіях захворювання у великій мірі можна говорити алкогольної деформації особистості — зворотні зміни особистості, то для 2 стадії хронічного алкоголізму характерна більш або менш виражена соціальна і психічна деградація особистості (незворотні зміни).

Найбільш суттєвою ознакою соціальної деградації особистості є зниження, а в подальшому і втрата професійних знань і навичок. Деякі хворі перестають дотримуватися встановлений порядок роботи, трудову дисципліну, змінюють місця роботи, професійно знижуються, виконують малокваліфіковану випадкову роботу, можуть вести паразитичний спосіб життя.

Психічна деградація в 3 стадії алкоголізму визначається токсичною дією хронічної алкогольної інтоксикації на головний мозок і розвивається у зв’язку з цим хронічної алкогольної енцефалопатії. Крім того, істотне значення мають глибокі зміни особистості.

Деградація за алкогольно-психопатоподобному типу. Більш правильно кваліфікувати цей тип як патологічний розвиток особистості, в зв’язку з відсутністю ознак органічного психосиндрому.

Для цієї групи хворих найбільш характерна втрата морально-етичних норм поведінки, що виявляється в брехливості, хвальковитість, грубий гумор, переоцінки своїх можливостей, повної некритичності до пияцтва в поєднанні з афективною нестійкістю, взрывчатостью, нетримання афектів, гневливостью з елементами агресивності і поза сп’яніння, швидким переходом від эйфоричности до субдепрессивным станів.

У цих хворих інтелектуально-мнестичні порушення виражені незначно, надовго можуть зберігатися запаси колишніх знань і професійні навички. Але ці можливості, як правило, не реалізуються.

Деградація по органічно-судинного типу. На перший план у хворих виступає интеллектуально-мнестическое зниження, що виявляється в погіршенні пам’яті і уваги, апатичності, стомлюваності, зниження працездатності. Поряд з цим мають місце порушення сну, знижений фон настрою, слабкодухість. Для цих хворих характерні депресивні стани з суїцидальними тенденціями, що виникають в абстиненції.

Крайніми формами алкогольної деградації, за органічно-судинним типом, є псевдопаралітичний і псевдотуморозний синдроми. При псевдопаралитическом синдромі на першому плані виявляється благодушність, балакучість, хвастощі при повній втраті критичного ставлення до свого стану.

Рідше трапляється псевдотуморозний синдром, що виникає при поєднанні алкоголізму з важкими формами енцефалопатії, атеросклерозу судин головного мозку та іншими органічними захворюваннями головного мозку. Проявляється він апатією, емоційною тупістю, що доходять до таких ступенів, що хворий справляє враження перебуває у стані оглушення.

Хворі з явищами деградації по органічно-судинного не настільки важкі в побуті, як хворі із змінами особистості за алкогольно-психопатоподобному типу, вони охоче звертаються за медичною допомогою, не відмовляються від протиалкогольного лікування.

Деградація за змішаним типом. Найчастіше зустрічаються не крайні форми алкогольної деградації, а змішані форми, що включають елементи як інтелектуально-мнестических порушень, пов’язаних з ушкоджує дією алкоголю, так і зміни особистості по алкогольно-психопатоподобному типу.

Крім типу алкогольного зміни особистості хворого, необхідно розрізняти її ступінь і глибину. Початкові зміни особистості хворих на алкоголізм, які проявляються в нерізкому зниження інтелектуальних можливостей, порушення морально-етичних норм при збереженні професійних навичок і здатності до адаптації, характерні для 2 стадії алкоголізму.

При обтяженні перерахованих ознак, можна діагностувати парціальну деменцію, що відповідає перехідній 2-3 стадії захворювання. При виражених ступенях алкогольної деградації порушуються адаптаційні здібності і втрачається працездатність.

Алкогольні психози. Гострі алкогольні психози частіше виникають в перехідній 2-3 або в 3 стадії. На цих же етапах, крім делірію, галюцинозу, параноїдна, можуть виникати корсаковський психоз, алкогольна енцефалопатія Гайє-Верніке, атипові психози з галюцинаторно-параноїдною симптоматикою.

Діагностика 3 стадії алкоголізму. Істотною об’єктивною ознакою переходу алкоголізму з 2 стадії в 3 стадію є зниження толерантності до алкоголю на 25% і більше.

Для сформувалася 3 стадії характерні такі ознаки, як втрата кількісного контролю від мінімальних доз алкоголю, виникнення блювоти в сп’янінні, виражений соматовегетативный компонент з важкими общесоматическими явищами, з непереборним бажанням похмеляння (другий варіант вторинного патологічного потягу до алкоголю), форма пияцтва — переміжне або постійне на тлі зниження толерантності (2-3 стадія), і постійне дробовими дозами алкоголю на фоні зниженої толерантності і у формі циклічних запоїв (3 стадія). Помірні (2-3 стадія) або виражені (3 стадія) явища деградації особистості.

Алкоголізм називається систематична потреба організму людини у великих дозах спиртного, з появою постійної фізичної і психологічної залежності. Дане захворювання почалося ще тоді, коли вперше були виготовлені спиртні напої. Зараз таким захворюванням страждають близько 10% росіян, а це приблизно 15 мільйонів людей! Деякі люди можуть активно приймати спиртне, але так і не стати алкоголіком , а хтось втрачає над собою контроль і перетворює його вживання в сенс життя. Для того щоб почати це, можна придумати тисячі причин і способів, але в кінці кінців це закінчується одним і тим же.

Якщо звернути увагу на статистику, то більше половини всіх скоєних в Росії злочинів, відбуваються в стані алкогольного сп’яніння , руйнуються сім’ї, втрачається робота.

Останнім часом, у нас в країні набуває так званий пивний алкоголізм . Характеризується він тим, що людина регулярно приймає невеликі дози алкоголю і йому здається, що нічого серйозного не відбувається. Але це не так, поступово у нього починає вироблятися звичка, яка незабаром приростає в залежність зі збільшенням дози.

На формування алкоголізму впливає безліч факторів, серед яких: традиції і звичаї, умови і фактори життя. Але, незважаючи на причини, наслідки залишаються одними і тими ж — розміри алкоголізму вже досягли величезних масштабів і з кожним днем збільшуються.

Наслідки вживання алкоголю.

Безконтрольний прийом спиртовмісних напоїв тягне за собою подальше збільшення доз і фортеці напоїв. Постійне вживання алкоголю тягне за собою поступову деградацію нервових клітин мозку, і різні патології органів. Виходячи з відмінностей розвитку організму хворого, подібні ознаки можуть проявлятися, як і в початковій, так і в більш запущеній стадії алкоголізму . Цікаво те, що на швидкість цього процесу, розміри і частота вживання впливають не настільки істотно, важливий сам факт. У разі запущеного алкоголізму, нерідкий летальний результат, без видимих на те причин.

З допомогою сучасних засобів діагностики, було виявлено, що прийом алкоголю викликає деякі несприятливі зміни в структурі серцевого м’яза. Таке захворювання, викликане прийомом алкоголю отримало назву — алкогольна кардіоміопатія. Однак дане захворювання розвивається далеко не у всіх людей зловживають спиртним, а в основному у тих, хто має спадкові схильності до цього. Розвиток кардіоміопатії відбувається на тлі нестачі одного ферменту — каталази, яка розкладає деякі побічні продукти розпаду алкоголю . При його недоліку змінюється баланс окисно-відновних реакцій, і негативний вплив продуктів розпаду алкоголю збільшується в рази. Сповільнившись, окисно-відновні реакції утворюють вторинний продукт — перекис водню, яка, затримуючись в клітинах, порушує на клітинному рівні обмін речовин.

Стадії розвитку алкоголізму.

алкоголізм і його стадії

На початковому етапі хворий не відчуває будь-якої залежності і потреби в алкоголі , і приймає його для отримання почуття спокою, радості. Поступово у хворого починають вибудовуватися «дружні» стосунки з алкоголем, і він вже просто не звертає увагу на частоту та кількість випитого спиртного.

2. Стадія повноцінної залежності.

Дана стадія характеризується тим, що хворий може легко переносити великі дози алкоголю , постійно шукати будь-які приводи для випивки, у нього починає фізична залежність, і він вже не може критично вирішувати будь-які виникаючі проблеми. Також в цей період хворий починає втрачати людську подобу: перестає стежити за своїм зовнішнім виглядом, не стримує обіцянок, постійно видає «плоскі» алкогольні жарти. Часто з людьми знаходяться в цьому періоді відбуваються різні нещасні випадки, вони втрачають роботу, йдуть на злочини.

3. Стадія зменшення терпимості до алкоголю.

Дана стадія є в деякому роді зворотного двом попереднім, так як в цей період людина вже не може вживати велику кількість спиртного, і може сп’яніти від незначної кількості слабоалкогольних напоїв. Одночасно з цим, людина втрачає будь-які моральні і духовні цінності, відділяється від суспільства, прагнути будь-яку ціну роздобути спиртне, абсолютно не замислюючись про наслідки. Ка вже говорилося, в цей період у людини починають загострюватися проблеми із психікою, починають виникати різні галюцинації, навіть у відносно тверезому стані. У цей момент необхідно якомога швидше починати медикаментозне лікування , інакше загроза психічних розладів може прирости в хронічне захворювання, і подальше лікування може зайти в глухий кут.

Практично кожен тип залежності виникає внаслідок особистих проблем людини і його вчинків. Наркоманія , як і алкоголізм , є свідченням того, що людина не в силах самостійно впоратися з виниклими обставинами. Алкоголь не є вирішенням проблем, а навпаки створює ілюзію спокою, в той час як проблема залишається і деколи стає ще гірше.

Симптоми і наслідки алкоголізму.

У попередній статті ми детально розглянули причини і класифікацію таких станів, як пияцтво і алкоголізм. Як ви вже встигли помітити, зловживання спиртними напоями непривабливо і несе не тільки згубну пристрасть, але і руйнування особистості. Приємне відчуття ейфорії змінюється хворобливими явищами, а іноді-грізними ускладненнями, що ставлять під загрозу саме життя людини. Які ж симптоми беззастережно свідчать не тільки про пияцтво, а вже про алкоголізм? Давайте про все – по порядку.

Симптоми I (початкової) стадії алкоголізму.

Тягу до спиртного на I стадії алкоголізму хворі зазвичай виправдовують стресами, негараздами на роботі, побутовими проблемами, негараздами у сім’ї і т. д. Але все це не більш ніж «відмовки».

Зверніть увагу: потяг виникає на тлі змін, що відбулися в мозку. У корі головного мозку формується «центр» потягу, який підпорядковує собі всю емоційно-вольову сферу людини, притупляє всі логічні зв’язки, сплощує мислення.

Поступово починає розвиватися алкогольна деградація особистості. Оточуючі помічають зміни у вигляді і поведінці питущого. Все частіше на його адресу звучать зауваження, докори. Відмовки різноманітні: «Чого ви від мене хочете, я що, алкоголік, під парканом валяюся», «не треба мені доводити, самі винні».

Ось тут повною мірою і розкривається різниця між просто п’яницею і алкоголіком.

Зверніть увагу: п’яниця може самостійно протистояти бажанню випити. Розсудливим, поставити собі завдання – «більше не пити». І головне, довести її до кінця. А ось алкоголік в переважній більшості випадків – ні.

Періодично (або постійно) виникає тяга на I стадії алкоголізму домінує над усіма здоровими ідеями та обіцянками. Психіка питущого починає ламатися. Хворий перестає вірити самому собі. В його словах все частіше звучить брехня, мета якої одна – самовиправдання і виправдання в очах інших того факту, що він п’є.

Винуватим він себе не вважає. Тут в його розумінні причин і «погана дружина», і «стресова робота», і «погані оточуючі». Згодом з’являється все більше «п’яних» днів, все менше тверезих.

Зверніть увагу: дуже важливі ознаки I стадії алкоголізму-підвищення стійкості до доз алкоголю і втрата блювотного рефлексу.

В перерахунку на горілку хворий випиває в день 0,5-0,75 л. Наростаюча стійкість обумовлена біохімічними захисними реакціями організму на хронічне отруєння спиртним.

Звикання – свого роду адаптація. У народі цей «феномен» вважається ознакою здоров’я. «Може випити багато, і тверезий, як скельце». Відсутність блювоти вранці теж вважається ознакою «сили». Насправді це дуже сумні ознаки алкоголізму. Блювота може виникнути знову, якщо попутно приєднається хвороба шлунково-кишкового тракту або печінки.

У хворого на I стадії при сп’янінні все частіше з’являються «провали пам’яті», спостерігаються симптоми психічних розладів – напади агресії, схильність до самогубства. Ейфорія затягується до 8 годин. Протверезіння супроводжується депресією і бажанням випити ще. Періодично хворий п’є до рівня важкого ступеня сп’яніння.

На I стадії алкоголізму пацієнти рідко втрачають кількісний контроль над випитим. Також збережено і ситуаційний контроль , тобто, алкоголік не напивається в місцях, де на нього звернуть увагу – на роботі, у гостях і т. д. А ось у «своєму» колі або будинку, він вже п’є так, як велять йому його бажання.

Згодом особистість зазнає глибокі зміни. Коло інтересів звужується, з’являється переоцінка своїх можливостей, що супроводжується хвастощами. Наростає байдужість до рідних і оточуючих. У поведінці домінує хамство і нахабство, безпардонність. Ці симптоми прийнято називати алкогольною деградацією особистості.

Важливо: на 1 стадії алкоголізму формується психічна залежність , що виявляється наростаючим спонуканням алкоголізації, яке витісняє всі інші думки і бажання.

У такому варіанті алкоголізм плавно перетікає в наступну стадію. Що ж відбувається далі?

Симптоми II (розгорнутої) стадії алкоголізму.

Основна ознака II стадії алкоголізму-абстинентний синдром (похмілля). Всім знайоме слово. Але давайте розберемося в його значенні скрупульозно, адже є суттєва різниця між тим, що зазвичай мають на увазі в побуті під словом «похмілля».

У питущих без залежності-цей стан виникає як відповідна реакція на отруєння алкоголем. Виникає воно після масивної алкоголізації і проявляється, як правило, вранці головним болем, нудотою, блювотою, повної непереносимістю спиртного. Якщо такій людині налити алкоголь, то у нього розвинеться блювота. Полегшити ці неприємні симптоми може просто прийом рідини, особливо розсолу, квасу, напоїв, зменшують збій кислотно-лужної рівноваги.

У хворих 2 стадією алкоголізму справжнє похмілля (абстинентний синдром) проявляється важкими симптомами фізичного нездужання і змін психіки. Цей стан знімається тільки прийомом невеликої кількості алкоголю.

Тут важливо не плутати народне розуміння «похмеляння» , при якому люди, не страждають алкоголізмом після події, пов’язаного з випивкою, вранці беруть невелику кількість алкоголю. Це просто нове сп’яніння, не пов’язане з істинною абстиненцією.

При похмільному синдромі 2 стадії алкоголізму у пацієнтів спостерігається виражена пітливість, тремтіння (тремор) пальців рук, тіла. Артеріальний тиск різко підвищений, виникає аритмія (прискорене серцебиття з перебоями). Дихання часте, нерівне. Загальний стан роздратований, хворі відчувають страхи, полохливі, координація різко порушена. Всі ці симптоми швидко знімаються невеликою кількістю алкоголю.

Зверніть увагу: у алкоголіків 2 стадії формується фізична залежність. Вже не просто тягне випити, а треба випити, тому що без алкоголю психіка і організм в цілому відчувають хворобливі відчуття і сильний дискомфорт.

Недарма абстинентний синдром при алкоголізмі називають ще синдромом відібрання — його симптоми купіруються прийомом нової дози алкоголю. А сам стан викликається порушенням обміну речовин, викликаного алкоголізмом.

Потяг до спиртних напоїв на II стадії у пацієнтів посилюється настільки, що затьмарює всі інші бажання та життєві стимули. Потяг веде до того, що хворий готовий йти на все, заради прийому своєї звичної дози. Навколишні вже починають розуміти, що п’є хворий, і обійтися без сторонньої допомоги вже буде неможливо.

Вмовляння, погрози, роз’яснення не сприймаються алкоголіком, навіть у тверезому стані. У більшості хворих на II стадії алкоголізму відсутня критика до свого стану. Навіть розуміючи згубність того, що відбувається, п’є, не хоче визнати себе хворим, виявляє спритність і ворожість при спробах допомогти йому.

Вимушена відмова від спиртного призводить до стану незадоволення, перепадів настрою, пригнічення, фізичної слабкості, порушень сну, апатії. До оточуючих хворий стає прискіпливий і злобен. Всередині наростає постійний потяг до спиртного, яке рано чи пізно стає нестримним.

Прийом алкоголю повертає йому відчуття психічного і фізичного комфорту. Дози споживаного алкоголю виростають до 1-2 літрів на добу. Описані випадки прийому 5-6 літрів горілки в день.

З’являються різні форми алкоголізації (постійна, запійна, псевдозапойная, переміжна) . На цих варіантах зловживання зупинимося трохи нижче.

«Типовий» день хворого II стадією алкоголізму виглядає приблизно так: вранці алкоголік похмеляється невеликою дозою спиртного, приходить в норму, явища абстиненції згасають. Днем з’являється тяга, яка компенсується другою дозою вже більш істотною, ніж ранкова. До вечора алкоголік приймає основну, масивну «порцію», досягаючи важкого ступеня сп’яніння. Зазвичай, хворі цій стадії п’ють в основному міцні алкогольні напої, сурогати алкоголю.

Після глибоких ступенів сп’яніння на II стадії алкоголізму пацієнти втрачають фіксацію подій, у них з’являються провали в пам’яті. Контроль над випитим втрачається. П’ють такі люди скрізь.

Зовні вони виглядають неохайно, у них «скандували мова» (заплітається язик з вадами вимови звуків, букв і фраз). У поведінці переважають істеричні риси, вони схильні до соціопатичних вчинків. Міра і відповідальність повністю відсутні.

Зверніть увагу: при лікуванні алкоголізму, 2 стадія може затягуватися на десятиліття. Без лікування більшість хворих помирає від всіляких ускладнень, отруєнь алкоголем, психозів.

Ознаки III (кінцевої, енцефалопатичної) стадії алкоголізму.

Питущі на III стадії алкоголізму стають повністю десоціалізовані. У них відсутнє житло, сім’я, робота, спостерігається виражена деградація особистості.

Алкоголіки п’яніють від невеликих доз. Коротка ейфорія, після неї настає нетривалий сон і потім потрібна чергова доза. Кількість алкоголю, що вживається за добу, значно нижче, ніж при 2 стадії. При спробі випити більше виникає знову блювотний рефлекс, що змушує хворих пити дрібними дозами. Агресивність, характерна для 1 і 2 стадій, відсутня, вид у хворого повністю десоціалізованої людини, поведінка тихе. Одягнений в брудну, немитий, голодний, виснажений, зазвичай «жебрак», який готовий на все заради отримання коштів на випивку.

Наслідки алкоголізму.

Найнебезпечнішими і поширеними проблемами при алкоголізмі є алкогольні психози. Серед них виділяють гострі і хронічні. Найбільш відомий гострий психоз — «біла гарячка» (алкогольний делірій), який зустрічається в 75% випадків ускладнень. Найчастіше їм страждають хворі в запущеній 2 стадії алкоголізму.

Клінічні прояви цієї патології виникають після 2-3 діб повної стриманості, різкого обриву після тривалого прийому алкоголю. Хворі стають неспокійними, у них з’являється страх, ілюзії і галюцинації. Зовні-сильна тремтіння в тілі, виражене серцебиття, пітливість. Симптоми наростають. Хворі можуть кричати, ховатися, говорити з невидимими ворогами, фантастичними істотами, біжать від них. Гострий період триває кілька днів. У важких випадках і без лікування настає смерть. Причина такого ускладнення алкоголізму – набряк головного мозку.

Зверніть увагу: цікавий факт – хворі після виходу з білої гарячки яскраво пам’ятає свої галюцинаторні переживання і можуть в подробицях описати всі свої бачення і відчуття.

Алкогольний делірій може повторюватися.

Більш м’яко протікає таке ускладнення алкоголізму, як алкогольний галюциноз. При цьому виді психозу у хворого на тлі виникаючих видінь і галюцинацій зберігається більш-менш критичне ставлення до них.

Хронічні алкогольні психози протікають місяцями. Характеризуються більш м’якими галюцинаторними переживаннями і часто з маренням ревнощів.

Ускладнення алкоголізму з боку внутрішніх органів.

Захворюваність внутрішніми хворобами у осіб, які страждають прихильністю до випивки, підвищена майже в 2 рази. Ці дані були встановлені при дослідженні робочих підприємств Москви ще в 1975 році Н.Я. Копитом. Але є специфічні ураження, як внутрішніх органів, так і нервової системи, властиві тривалого токсичного впливу алкоголю. Токсичний вплив спирту надає руйнівну дію на всі органи і системи, але в основному піддається атаці «слабка ланка», тобто вже наявна патологія або схильність до неї.

Найбільш часто уражаються:

нервова система (головний мозок і периферичні відділи); серцево-судинна система, травна.

Ускладнення, які алкоголь дає на мозок і психіку при алкоголізмі, описані вище. Крім деградації у алкоголіків розвивається алкогольна полінейропатія. Прояв цього ускладнення виражається скаргами на відчуття оніміння, «бігання мурашок», що тягнуть болями в кінцівках, слабкість м’язів, судомами, тремтінням в руках.

Наступною мішенню стають серце і судини. У хворих розвивається алкогольна кардіопатія – ураження серцевого м’яза, обумовлене впливом спирту на кардіальні клітини. В результаті цього впливу в тканинах серця виникає ряд метаболічних проблем, які призводять до порушення живлення м’яза. Поступово формується серцева недостатність, збільшується негативною дією нікотину, так як більшість хворих курить. Позначається недолік тіаміну, який руйнується алкоголем, а також порушення обміну речовин.

Кардіопатія при алкоголізмі проявляється задишкою, прискореним серцебиттям, перебоями, набряками. При утриманні хворого від алкоголю і лікуванні серцеві симптоми поступово проходять.

Проблеми з печінкою — також вельми характерне ускладнення алкоголізму. Спирт чинить пряму ушкоджувальну дію на печінкові клітини – гепатоцити. Відбувається порушення всіх видів обміну.

Найбільш легка ступінь ураження печінки-алкогольна жирова дистрофія проявляється рідко. Знаходиться вона випадково при огляді хворого і характеризується збільшенням печінки, підвищеною її щільністю. При тверезому способі життя патологія піддається зворотному розвитку.

Більш серйозно протікає алкогольний гепатит. Проявляється скаргами на відрижку, тупий біль в області правого підребер’я, здуття кишечника, нудоту. Печінка більш щільна і збільшена, ніж при дистрофії, болюча. В аналізах помітна активність лужної фосфатази. Зовнішній вигляд хворого – виснажений, виникає блювота, температура, пронос, жовтяниця. У разі відмови від алкоголю хвороба частково йде, але все одно залишаються наслідки.

Самим небезпечним є алкогольний цироз печінки. У хворих спостерігається:

відсутність апетиту, різке схуднення, пригнічення настрою, збільшенням селезінки.

У більш важких випадках відбувається скупчення рідини в порожнині живота (асцит), розвивається жовтяниця, кровотечі, печінкова недостатність. Прогноз несприятливий.

Токсичний вплив алкоголю на підшлункову залозу призводить до розвитку грізного ускладнення алкоголізму – панкреатиту (запалення підшлункової залози). Захворювання поєднується часто з проблемами печінки і дає складну картину скарг і клінічних проявів. Особливо характерні сильні оперізують болі в животі, що віддають в спину.

Страждає від алкоголізму шлунок і кишечник. Гастрити, ентерити, ентероколіти – часті супутники хвороби.

Ось такі сумні наслідки може дати згубна пристрасть вживання спиртного.

Більш детальну інформацію про формування залежності від алкоголю, вплив етилового спирту на організм і наслідки алкоголізму ви отримаєте, переглянувши відео-огляд:

Лотин Олександр, нарколог.

15,262 переглядів всього, 6 переглядів сьогодні.

Як прогресує алкоголізм.

Пияцтво і алкоголізм набирають великих обертів. За статистикою, 5% населення Росії мають залежність від алкоголю. Але дані можуть бути неточними, тому що більшість людей приховують свою залежність. Мати тягу до спиртного можуть чоловіки, жінки і підлітки. Щоб допомогти людині позбутися від проблеми, необхідно знати про алкоголізм і його стадії, як його визначити і вилікувати.

Початок захворювання.

На думку вчених, пристрасть до спиртного, з’являється з-за генетичних особливостей, тому алкоголізм може передаватися у спадок. Індивід хоче отримувати від життя задоволення, але не бажає щось для цього робити, і в підсумку починає пити. В основному люди-алкоголіки мають нестійку психіку і не контролюють свої емоції, через це їх пристрасть до спиртного проявляється набагато яскравіше. Також такі особистості мають залежність від людської думки.

Людина за допомогою спиртного хоче уникнути життєвих проблем. Він віддаляється від людей, його життя стає сірою і нудною.

Ознак.

Алкогольна залежність починається з прийому невеликої кількості спиртного. Люди думають, що пияцтво у свята або вихідні в компанії друзів не може привести до залежності. Але в житті трапляються винятки.

До складу будь-якого алкогольного напою входить етиловий спирт. Ця речовина має потужну дію, т. к. взаємодіє з невеликим числом отрут, які порушують роботу нервової системи. За отримання задоволення в момент вживання напою відповідають нервові клітини, а вплив спирту залежить від активності мозку. Коли алкоголь потрапляє в кров, відбувається отруєння, яке залишає відбиток на всіх органах і системах.

Спочатку особистість відчуває отруєння, але при регулярному вживанні спирту це почуття заглушається, в організмі утворюються патології.

Алкоголізм є важким захворюванням, при якому необхідно надати допомогу і почати лікування вчасно. Чим раніше будуть помітні симптоми алкоголізму, тим швидше можна буде вилікувати людину.

До найбільш яскравим ознаками відносять наступне:

кількість вживаного алкоголю збільшується; частота прийому алкоголю зростає; індивід сам вигадує приводи, щоб випити чарку горілки; зникають з дому речі; хворий конфліктує зі своїми товаришами по чарці; спостерігаються порушення пам’яті; невелика кількість спиртного призводить до швидкого і сильного сп’яніння; почалися проблеми в сім’ї, на роботі.

Крім перерахованих симптомів, кожна зі стадій має власні ознаки, за якими можна визначити ступінь залежності.

Стадії захворювання.

Розпізнати, що людина стала алкоголіком, легко. Його видно відразу за зовнішнім виглядом. В першу чергу запримітять симптоми залежності друзі, знайомі та родичі, т. к. сам хворий не буде на себе наговорювати. Стадії алкоголізму – це ступені хвороби, від яких залежить клінічний підсумок.

Захворювання є різновидом токсикоманії, воно призводить особистість до інтоксикації організму, яка вражає органи і вбиває нервові клітини. Залежність поширюється дуже швидко, змінює одну стадію за іншою, що стає помітно за станом персони.

Види стадій.

Хворий не розуміє, що у нього почали розвиватися хронічні захворювання, але організм вже почав незворотні процеси, викликані токсинами. Лікарі виділяють 3 стадії алкоголізму, але існує також і 4, яка призводить до летального результату. Нова приходить на зміну Старої. З появою нової стадії, вилікувати алкоголізм стає складніше. А на останній стадії алкоголізму нерідкий летальний результат.

Щоб не допустити подібного, необхідно знати, як проявляється кожен з етапів, і яким способом можна вилікувати алкоголізм.

Якщо людина буде ознайомлена з усіма стадіями алкоголізму, йому буде легше контролювати свій стан або стан хворого. Він зможе вчасно звернутися в клініку за допомогою. На початковому етапі відновити роботу організму і всіх систем ще можна, а ось на останній стадії зробити це буде не можна, тому що спирт зруйнує всі внутрішні органи і їх системи. Якщо особистості сильно хочеться випити, то корисніше буде прийняти 200 г червоного вина.

Перше.

Якщо людина звертає увагу на різновид спиртного в магазині або на святі в гостях радіє великій кількості алкоголю – це перший тривожний дзвіночок, що свідчить про 1 стадії залежності. Напої більше не викликають огиду, а кількість випитого збільшується. Таким чином індивід непомітно для себе звикає до алкоголю.

Бажання випити з’являється майже кожен день. Брак алкоголю робить нервовим і агресивним людини. Також збільшує пристрасть до спиртного фізична втома, проблеми на роботі і в сім’ї. Помітити початкову стадію алкоголізму можна за таким симптомам:

пошук привід, щоб випити; збільшення обсягу напою з кожним днем; втрата контролю над собою; погана поведінка з оточуючими, нав’язливість; втрата пам’яті; присутній похмілля; небажання відповідати за свої вчинки і слова.

Лікування початкової стадії.

Лікування повинно полягати не тільки в повній відмові від алкоголю, але і в лікуванні хвороб, які з’явилися через спиртне.

Хвороби кишечника і шлунка. Захворювання нирок і печінки. Порушення кровоносної системи.

Класти в лікарню хворого на 1 стадії алкоголізму не варто. Його можна вилікувати в домашніх умовах. Людина може вести нормальний спосіб життя, ходити на роботу, займатися улюбленою справою, це тільки допоможе лікуванню. Також потрібно відвідати курси психотерапії і прийняти спеціальні препарати від залежності. Але перш за все проконсультуватися у нарколога.

Друга.

На 2 стадії алкоголізму особистість втрачає себе, тому терміново необхідна допомога лікаря. На цьому етапі людина за день випиває 500 мл напою або більше. Від малого обсягу спирту у хворого починається синдром ломки. Він відчуває гострі симптоми інтоксикації організму. Алкоголізм 2 ступеня характеризується частими запоями, які тривають від 2 до 5 днів. Хворого видають такі ознаки:

в очах мутніє; з’являється стрес і депресія; нервозність, злість, агресія; думки про суїцид, трагічні події; сильна тяга до алкоголю; безліч спроб кинути пити; постійно здається, що людина п’яна.

Терапія на другій стадії.

Алкоголізм на другій стадії необхідно лікувати за допомогою ліків. Також хворому потрібно лягти в лікарню. Обов’язкова умова лікування – палата з обладнанням для інтенсивної та реанімаційної терапії. Лікарі під час лікування застосовують особливі заходи.

Лікування агресії. Застосовують його в тому випадку, якщо хворий відмовляється від курсу терапії. Лікар виписує ліки, які викликають огиду до спиртних напоїв. Це може бути препарат «Дисульфірам». Він не зашкодить людині, яка не п’є, а у питущого після вживання спирту, буде блювота. Самопочуття пацієнта почне погіршуватися. Застосовують і народні засоби. Для лікування використовують відвар на основі чебрецю. Якщо цю траву змішати з алкоголем, у індивіда з’явиться нудота і блювота. Детоксикація. За допомогою такого способу лікування можна повністю очистити організм від спирту. У вигляді медикаментів застосовують ті ліки, які допомагають при серйозних отруєннях. Подібний захід допоможе хворому прибрати прихильність до спиртних напоїв, але порушення психологічного характеру повністю не підуть. Психотерапія. Щоб позбутися від алкогольної залежності на психологічному рівні, необхідно звернутися за допомогою до досвідченого психолога. Він за допомогою особистих бесід вплине на підсвідомість людини, змушуючи його усвідомити своє жахливе становище і сумні наслідки, які можуть статися, якщо не зупинитися. Громадське звикання: 2 стадія алкогольної прихильності лікується соціальною адаптацією. Індивід повинен згадати свою сім’ю, постаратися налагодити з родичами відносини, тому що його п’яні витівки їх зіпсували.

Третина.

3 ступінь алкоголізму дуже серйозна. Вона практично руйнує здоров’я людини. Хворий бажає все більше і більше вживати спирту. Відбуваються сильні порушення в нервовій системі. Хворому вистачає малої дози, щоб сильно сп’яніти.

Контроль поведінки та емоцій повністю відсутній. Ознаки 3 ступеня алкоголізму такі:

кількість спиртного збільшується; особистість практично не буває тверезої; відбуваються різкі зміни в настрої; спостерігається деградація; параліч, хвороба печінки; атрофія м’язів, нудота, блювання; ураження внутрішніх органів і нервової системи.

Лікування.

Лікування на 3 етапі алкогольної залежності виконати досить важко, але шанси на одужання є. Лікувати людину, яка любить випити, потрібно в наркологічній клініці. Вона спеціалізується на алкогольної та наркотичної залежності. На 3 стадії відсутня похмілля, тому людину буде простіше вилікувати.

Терапія складається з детоксикаційних процедур, а також, лікування внутрішніх органів і систем. Також застосовуються таблетки, які надають знеболюючий ефект і дають можливість працювати організму як раніше. Завершальним етапом лікувальної терапії є адаптаційний курс для хворого.

Лікарі з успіхом застосовують такі способи лікування:

гіпноз; кодування; нетрадиційна медицина.

3 стадія залежності найнебезпечніша, але шанси на позбавлення є. Якщо не почати лікування на цій стадії людина може померти.

Чверть.

Багато лікарів схиляються до того, що алкогольних стадій все ж 4. Остання – 4 стадія – остаточна. Наступного етапу не існує, оскільки людина від великої кількості спирту вмирає.

Лікувати 4 стадію захворювання немає сенсу.

алкоголізм і його стадії

Людина в цей період втрачає все: сім’ю, роботу, повагу. Його інтерес до життя полягає в алкоголі. Виділяють кілька синдромів, які починають проявлятися в цей період.

Сильні психічні розлади. Людина не може адекватно думати і сприймати навколишній світ. Захворювання внутрішніх органів, які тягнуть до летального результату.

Укладення.

Алкоголізм-це досить важке і дуже небезпечне захворювання, яке необхідно в терміновому порядку лікувати. Лікування залежно від стадії, оскільки кожна має різні симптоми, і для кожної потрібні особливі методи. Важливо підтримати хворого в такий несприятливий період. Допомога родичів дає сили і впевненість у швидкому лікуванні. Своєчасно помічена алкогольна залежність і звернення до спеціальної установи гарантують позитивний результат і повне лікування людини.

Алкоголізм: стадії, симптоми і наслідки.

Алкоголізм — це хвороба, яка розвивається на психологічному рівні, тому що у хворого розвивається залежність. Оскільки повернути до нормального життя такого питущої людини набагато складніше, простіше спочатку не підпускати його до спиртних напоїв. Їх пристрасть раніше і більш посилене. Те, яка стадія алкоголізму у людини, визначає курс його лікування.

Причина.

Виділяють наступні причини алкоголізму:

Головна проблема – генетична. Простіше не підпускати людину до спиртних напоїв, ніж його вилікувати.

Якщо в сім’ї є залежність до алкоголю, то шанс розвитку хвороби зростає. Обумовлюється це відхиленнями в генах.Такі люди в досить ранньому віці починають пити, моментально спиваються і фактично їх неможливо вилікувати.

Найкращий спосіб – взагалі не пити, не зберігати вдома спиртне, не спілкуватися з людьми, які п’ють, в цілому зробити все можливе, щоб людина не втягнувся в згубну справу.

Щоб виявити дану схильність, необхідно здати загальний аналіз крові на генетику.

Психологічна причина. Невпевненість в собі, занижена самооцінка.Також легко спиваються і агресивні, емоційні люди, які здатні на неадекватні вчинки.Людина без соціально-позитивної установки, у кого немає прагнення до чого-небудь, не вміє розподіляти свій вільний час. Втратив інтерес до життя.

Соціальний фактор. Залишившись без роботи, легка доступність до спиртних напоїв, сварки в сім’ї, розлучення і багато іншого. Хтось гідно переживає свої проблеми, хтось же впадає в депресію, в безвихідь.

Перші симптоми.

Як годиться, на перших стадіях алкоголізму у чоловіків і жінок людина починає сам за собою помічати тягу до спиртного.

На цій стадії організмових змін ще немає, але вже зароджується психологічна звичка. Людина може прожити без спиртного, але в моменти невдач, йому обов’язково захочеться випити. Зовнішніх змін також не спостерігається. Людина продовжує прагнути до задуманих цілей. Важливо, якщо він почав помічати за собою такі симптоми, варто зібрати всі сили в кулак і відмовитися від вживання спиртного.

Коли вже може бути пізно.

Якщо на перших порах людина не змогла впоратися з алкоголізмом, то його наздоганяють наступні симптоми, характерні для стадії хронічного алкоголізму:

Відсутність блювоти. Після тривалого вживання спиртного, печінка перестає сприймати алкоголь як сильну небезпека. Саме тому блювота відсутня. Норма стає вище. Людина починає помічати, що може випити в рази більше, ніж кілька місяців тому. Запій. Під час запою людині досить невеликої кількості алкоголю, щоб відчути сильне сп’яніння. На ранок ж з’являється похмілля, тому залежна людина відчуває сильну тягу до вживання спиртного. Психіка людини сильно змінюється, наступають моменти апатії, часто присутня агресія, можливі галюцинації.

Наркологи визначають ступінь пияцтва і більш запущену ступінь алкоголізму. Кожна з них також має три стадії.

Пияцтво.

На цій стадії тільки починає розвиватися залежність до алкоголю, хоча на фізичному рівні хворий вже відчуває руйнівну силу шкідливої звички. Однак близьке оточення пацієнта вже помічає його зміни особистості і поведінки. Стадії пияцтва:

1. Епізодичне пияцтво. Це початкова стадія алкоголізму у чоловіків, ознаки якої наступні (також буває і у жінок):

іноді вживає спиртне; людина ще не знає своєї норми для досягнення стану сп’яніння; на наступний день хворого мучать симптоми отруєння; його не тягне до алкоголю, цьому сприяють провокатори; на цій стадії людина відчуває огиду до алкоголю.

2. Ритуальне пияцтво. На цій стадії алкоголізму у жінок і чоловіків, хворий обгрунтовує вживання спиртного святковим приводом. Вона тягне негативні наслідки:

кожне свято хворий асоціює з вживанням алкоголю; людина частіше знаходить привід для вживання; пізніше свято відзначають протягом декількох днів.

3. Звичне пияцтво. Це вже остання стадія пияцтва і початкова стадія алкоголізму, симптоми у чоловіків при ній досить явні. Пияцтво-це звичка, а алкоголізм — це вже хвороба, тобто вкорінена звичка. На цій стадії людина:

вже без приводу вживає алкоголь; вживає спиртне більше двох разів на тиждень.

Стадії алкоголізму.

Тільки досвідчений нарколог може визначити стадію захворювання. Зазвичай ці стадії діляться:

1. Перша стадія алкоголізму, симптоми наступні:

Пацієнт вживає спиртне частіше і набагато більше. Людина шукає привід для випивки і вважає це нормою. Алкоголь хворому життєво необхідний, інакше він відчуває нездужання і пригнічення. Хворий вже рідко після випивки страждає ознаками отруєння. Хворий різко і роздратовано реагує на заборону вживання алкоголю. Починаються проблеми з тиском і розвивається гастрит. При похмільних синдромах хворий ще може утриматися від вживання.

2. Друга стадія алкоголізму. На цьому етапі вже схильність до алкоголю замінюється залежністю. Людині при похмільному синдромі потрібно знову вжити алкоголь, по-іншому він не може впоратися з дискомфортом. На цій стадії алкоголізму симптоми такі:

Хворий уже не реагує на критику і прохання оточуючих кинути пити. На цій стадії йде моральне і психічне розкладання особистості. Різкі перепади настрою, агресія. Безсоння і депресія. Постійно пригнічений стан з-за похмільного синдрому. З’являється гіпертонія. Розвиваються захворювання нервової і кровоносної системи. Розвивається виразка шлунка.

3. Третя стадія алкоголізму. Це найнебезпечніша стадія, тому що хворий вже на всіх рівнях відчуває на собі втрату життєво необхідних функцій організму, тобто він стає інвалідом. На цій останній стадії алкоголізму помічаються:

Втрата пам’яті. Неуважність. Слабке мислення. Постійна втома. Надмірна дратівливість навіть на раніше звичні речі. Неохайність і неохайність. Важкі взаємини з оточуючими. Організм хворого вже не пручається алкоголю. При найменшій дозі вживання алкоголю відчувається сп’яніння і ознаки отруєння. Розвивається цироз печінки, рак, діабет. Часто буває інфаркт. Деградація особистості. При вживанні алкоголю може настати смерть.

На цій стадії алкоголізму симптоми і наслідки у чоловіків і жінок невтішні, лікування здійснюється тільки в закритому медичному закладі під ретельним наглядом фахівців. Алкоголіків лікує не один нарколог, а команда психологів та інших фахівців.

Наслідки.

В результаті того, як проходить і прогресує алкоголізм, відзначають дозволи свого «я». П’ють люди заперечують своє захворювання.

Простежується деградація особистості. Йде руйнування емоційних, вольових сфер, відзначають прогресуючу апатію і невимушеність, байдужість до зовнішнього світу, тільки алкоголь. Простежується період озлобленості, роздратування, істеричного нападу (в основному у прекрасної половини). Йде розвиток складних психічних наслідків. Знижуються особистісні якості в результаті втрати моральної цінності та інтересу. Схильність до суїциду. Погіршується інтелект і пам’ять. Різкий перепад настрою, алкогольна депресія, агресія, дисфорія, галюцинації, марення ревнощів. Недоумство.

Дуже важливим наслідком від спиртних напоїв для організму вважається важке соматичне захворювання, поєднання аномалій різного органу і системи, які можуть призвести до інвалідності і навіть до смерті. Адже тут вражені фактично всі внутрішні органи і системи хворого.

Вплив на ЦНС.

Довгий і часте розпивання спиртних напоїв впливає фактично на всі органи і системи організму, також і на правильну діяльність ЦНС. Токсичні дії спиртних напоїв на мозок виникають вже при незначному сп’янінні – помічаються зміни регуляторного механізму всієї структури кори, руйнується швидкість керуючого центру, що провокує часткову втрату контролю над своєю поведінкою, зміни настрою, а в майбутньому — поява негативної реакції – агресія, роздратування і неадекватна психопатична реакція мозку.

Спиртні напої володіють різним впливом на діяльність мозку – у більшості хворих простежують стимуляцію всього нервового процесу, а в деяких – етанол чинить пригнічувальну дію на мозок. При дії етилового спирту виникають патологічні зміни обмінного процесу в нейронах, що негативно позначається на діяльності всіх органів почуттів, знижується інтелектуальна можливість мозку і пам’яті, а прогресування смерті клітин ЦНС призводить до утворення постійної енцефалопатії, інфаркту мозку, розвивається гострий мозковий синдром (епілептиформний і мозочковою). Призводить до таких хвороб як захворювання Паркінсона. Викликає структурну зміну мозку (патологічна ламкість).

Препарати від алкоголізму.

При алкоголізмі найбільш часто застосовуються такі препарати:

«Еспераль». Він містить в собі дисульфірам, виробництво-Франція. Є таблетки, ампули. Найлегше приймати таблетки, оскільки вони легше переносяться хворим. Сенс дії препарату – створення негативних рефлексів на вживанні спиртних напоїв, через руйнування етанолу. Ліки накопичується в жировій тканині людини і впливає в повній силі дві доби. «Колме». Виготовляють у вигляді крапель, не має кольору і аромату. Флакон з дозатором. Ліки важко знайти, його частенько застосовують для таємних лікувань від спиртних напоїв, додаючи алкоголіку в напій, де немає етанолу, або ж в їжу. За рекомендаціями, перед тим, як приймати крапельки, потрібно розчинити в рідкій консистенції. Головна речовина ліки-ціанамід, має властивість, аналогічним дисульфірму, який допомагає розщеплювати етиловий спирт. Радять використовувати при лікуванні хронічного алкоголізму другого або третього ступеня. «Налтрексон». Є ліками, яке блокує насолоду від спиртних напоїв. Виготовляють в капсулах. «Ферронит». Впливає на ферментну систему печінки. При вживанні спиртних напоїв викликає гостре отруєння ацетальдегідом, яке супроводжується такими ознаками як: червоніє шкіра, напад задухи, мокрий піт, нудота. «Налоксон». Не використовують безпосередньо для кодування, але може бути корисним в разі, якщо потрібна допомога, якщо настала кома при вживанні спиртних напоїв. Ліки ефективно при передозуванні наркотичних речовин, оскільки «Налоксон» – антагоніст опіоїдних рецепторів.

Трави від алкоголізму.

алкоголізм і його стадії

Чи можна вилікуватися від алкоголізму? Легко! Головне, щоб хворий усвідомлював те, що йому потрібна допомога. Не обов’язково вирішенням проблеми алкоголізму може бути медична допомога (кодування). Можна використовувати старі бабусині поради, просто застосовуючи відвари певних трав.

Чебрець.

Найпоширенішою травою від алкоголізму є чебрець. Його почали використовувати вже багато років тому. Для профілактики захворювання його часто додавали в чай. Для його застосування в якості лікувального засобу роблять відвар чебрецю. Заливають окропом сушену траву і, настоюючи в темному місці добу, виходить чудодійний засіб. Можна придбати в аптеці, зібрати самостійно. Варто відзначити, що в магазині продаються тільки чаї з чебрецем.

Чебрець несумісний з алкоголем. Саме тому людина, що випила відвар, не зможе випити спиртне. У нього з’явиться нудота і блювота.

Не варто вважати, що чебрець — чарівна трава, і після одиничного випадку алкоголік перестане пити. Для того щоб з’явився потрібний ефект, він повинен пити відвар чебрецю не менше двох місяців.

Любисток і лавровий лист.

Корінь любистку широко використовують знахарки. Багато років тому його практикували, як засіб для лікування серця. Але разом з лавровим листом, любисток може стати відмінним засобом від алкоголізму. Найкорисніше буде використовувати корінь любистку, який тільки зацвів. В аптеках також продається це засіб, але при його покупці не можна бути точно впевненим в його свіжості. Трави, куплені в аптеці, зможуть допомогти, але для лікування буде потрібно більше часу.

Випивши настій цих трав перед торжеством, можна бути впевненим в тому, що людина не зможе пити спиртне. Навіть після однієї чарки алкоголю у людини з’явиться запаморочення, в деяких випадках навіть блювота.

Час лікування. Тут варто судити по стадії алкоголізму. Якщо таким настоєм будуть виводити алкоголіка із запою, то буде потрібно близько десяти днів, щоб організм почав відторгати спиртне. Якщо використовувати цей засіб в якості профілактики, то буде досить одного разу.

Копитняк.

Це одна з небагатьох трав, які потрібно додавати безпосередньо в алкоголь. Вона має властивості виведення токсинів з організму і очищення печінки. Як лікування використовують тільки порошок кореня цієї рослини. Тому краще купувати його в готовому вигляді в аптеці. Можна зібрати його самостійно, але буде потрібно правильно висушити і перемолоти його.

Очищаючи організм від токсинів і шкідливих речовин, копитняк, потрапляючи в організм разом зі спиртним напоєм, в першу чергу починає очищати організм саме від нього. Тим самим, у людини з’являється сильна нудота і блювота. При тривалому прийомі відвару копитня людини буде нудити навіть при запаху спиртного.

Профілактика від алкоголізму.

Профілактика вважається потрібною і корисною, адже набагато простіше передбачити і зупинити, ніж битися з наслідками, та й лікування проходить важко і не кожен раз успішно. Багато спилися люди після подібного лікування відчувають легкість, але через якийсь час знову починають пити спиртні напої. Курс терапії ділиться на наступні види:

Профілактика проходить у вигляді спілкування. Це допомагає попереджати появу алкогольної залежності. Сюди входять спілкування, перегляд різних відеороликів, а також прослуховування інтерв’ю з різними особистостями, які вживали спиртні напої. Людина, яка веде бій з даною проблемою, відсторонюється від суспільства і починає пропаганду здорового способу життя. Як показує статистика, бесіда зводиться до розповіді про хвороби, які можуть виникнути при прийомі спиртних напоїв. Руйнується шлунково-кишковий тракт, починає хворіти печінка і нирки, підшлункова, виникає панкреатит, що переходить в діабет.

Дуже сильно впливає задана ідеологія. Раніше не було такого поняття як фужер смачного вина на сніданок, щоб краще працювало травлення. Нині ж все більше серйозних обідів проходять з випивкою. Все більше руйнується сімей через спиртні напої. Навіть звичайний пивний напій може завдати великої шкоди. Адже пиво може порушити роботу нервової системи і збільшити кількість жіночого гормону у чоловіка.